PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سفری به خارج از کشور با 10 تومن ناقابل !

manya-atashin
15-10-2013, 20:06
سلام دوستان

من و همسرم میخوایم بریم یه سفر کوتاه به خارج از کشور ...

سرمایه ای که جمع کردیم برای سفر 10 میلیون هستش ...

اول اینکه بنظر شما با تور بریم یا همینجوری خودمون؟

چه کشورهایی رو پیشنهاد میکنید ؟ یعنی میشه با این پول رفت ؟

امارات - ترکیه - هند - مالزی و ... ؟!

یه چیزی که هست در مورد تورها ... راستش ما زیاد اهل کلاس گزاشتن و این برنامه ها نیستیم ...
تو سایت تورها که نگاه میکردم هتل فقط 4 - 5 ستاره زده بودن اونم دو تخته هر نفر مثلا 2 میلیون حداقلش !
خب همینجوری بدون تور بریم دست و بالمون باز تر نیستش ؟!

=CYBER=
15-10-2013, 20:18
می تونید با این پول راحت برید ترکیه شهر استانبول بگردید و صفا کنید :دی

برای محاسبه هزینه هواپیما : thy.com , flypgs.com

برای هتل هم booking.com

تو بعضی هتل ها هزینه تور پایین تر میشه ولی معمولا هتل های 3 ستاره هستن .

اگه بفرمایید کدوم شهر هستید بهتر می تونم کمک کنم .

SNOW PATROL
15-10-2013, 20:35
سلام این که با تور برید یا نه رابطه مستقیم با سطح زبانتون داره ....اما بنظر من با تور برید بهتره
تور های زیادی هستند که هتل 3 ستاره هم ارائه میدن مثلا هتل سه ستاره sun & sand دوبی که اتفاقا هتل خوبی هم هست
یا citrus مالزی...
دوبی تفریحاتش گرونه اما برای خرید خوبه ... و اگر خواستید برید نیازی به تور نیست
ترکیه دیگه کم کم هوا سرد میشه که البته یه خوبی هم داره که خلوت تر میشه
مالزی و هند رو با تور برید بهتره خصوصا هند
از نظر بودجه اگر خرید زیادی نداشته باشید فکر نکنم مشکلی داشته باشید

برای محاسبه هزینه هواپیما : thy.com , flypgs.com

پگاسوس که اکثرا چارتره حداقل شیراز که کاملا چارتر هست.. و اگر خارج از تور بخوان برن با ترکیش برن بهتره

Gilopa
15-10-2013, 21:01
البته با 10 تومن تور مالزی و سنگاپور رو باهم میرید .سنگاپور جهان اول هستش و تنها کشور در بین گزینه هاتون که مدرن بودن رو به تمام معنا احساس خواهید کرد با اینکه بسیار کوچیکه .
به قبرس هم میتونید با این هزینه فکر کنید . الباقی هم که دوستان توضیح کامل دادند .

=CYBER=
15-10-2013, 21:04
هزینه حدودی استانبول رو عرض می کنم خدمتتون .

هتل 5 ستاره با تمامی امکانات + پرواز مستقیم اگه از شیراز برید با هواپیمایی ترکیه هر نفر حدود 2500 تومان برای 6 شب هست .
هزینه بسته به هتلی که انتخاب می کنید قابل افزایش و کاهش هست .

البته همونطور که دوستمون گفتم الان استانبول کمی سرد هست ولی آنتالیا تقریبا نرمال هست .

پ . ن : اگر قصد داشتید خودتون هتل ها و هواپیما رو رزرو کنید با تاریخ های مختلف قیمت رو چک کنید . چون تو بعضی مواقع خاص قیمت ها خیلی کاهش پیدا می کنه .

manya-atashin
15-10-2013, 22:18
تشکر از دوستان عزیز ...

راستش اپلیکیشن های ترکیه و دبی رو دانلود کردیم روی گوشی
داریم مناطق دیدنی و تفریحات و هتل ها و رستوران ها رو میبینیم ...
قیمت هم زده ...

اهل خرید و سوغات و این برنامه ها که نیستیم
بیشتر جاهای دیدنی و تفریح !

و اینکه غذاهای مخصوص اون کشور و ....

نمیدونم ! همسرم میگه ترکیه کشور گرونیه ... هند خیلی هزینه هاش خوب در میاد
و دبی هم همینطور !

خودم دوست دارم کشور خاصی باشه ! و البته خاص خب ونیز هم خاص هست :دی
خاص ولی مقرون به صرفه !
چون تجربه اولمون هم هست و اینا دیگه ((:

Gilopa
15-10-2013, 22:32
تشکر از دوستان عزیز ...

راستش اپلیکیشن های ترکیه و دبی رو دانلود کردیم روی گوشی
داریم مناطق دیدنی و تفریحات و هتل ها و رستوران ها رو میبینیم ...
قیمت هم زده ...

اهل خرید و سوغات و این برنامه ها که نیستیم
بیشتر جاهای دیدنی و تفریح !

و اینکه غذاهای مخصوص اون کشور و ....

نمیدونم ! همسرم میگه ترکیه کشور گرونیه ... هند خیلی هزینه هاش خوب در میاد
و دبی هم همینطور !

خودم دوست دارم کشور خاصی باشه ! و البته خاص خب ونیز هم خاص هست :دی
خاص ولی مقرون به صرفه !
چون تجربه اولمون هم هست و اینا دیگه ((:

ببینید هر کسی یه عقیده ای داره و سلیقه سفر کردنش با بقیه فرق میکنه ...
اما از نظر شخصی من :
شما زمانی به هندوستان سفر کنید که حداقل چند کشور پیشرفته جهان رو دیده باشید و به قولی وضع مالیتون خوب باشه چون این کشور خیلی عجیبه و از طرفی آمارهای جدید نشون میده که تاج محل تا 5 سال دیگه از بین خواهد رفت و دولت هندوستان مونده باید چطور جلوش رو بگیره ... اگر نمیخواید دیدن این اثر باستانی ایرانی هندی رو که جزو عجایب هفتگانست رو از دست بدید سفر به هند رو در اولویت قرار بدید :n02: .
ترکیه : کشور خوبی برای تفریحه چون هم نزدیکه و هم امکانات گردشگری خوبی داره . من اگر جای شما باشم و آدم با حوصله ای هیچ وقت سفر ترکیه رو هوایی نمیرم چون لذتی که در سفر زمینیش تجربه خواهید کرد فوق العادست .البته نمیدونم شرایط زمینی از طرف مرز بازرگان الان چطوره اما تحقیق کنید حتما .
دوبی : من به شخصه چون با عرب جماعت مشکل دارم و از طرفی از شهرهای مصنوعی خوشم نمیاد هیچ وقت سراغ دوبی نمیرم اونم با این هزینه ها . اما بهرحال دوبی هستش و گزینه خوبی برای سفر کردن.

و در آخر اگر شما واقعا میخواید از لحاظ گردشگری لذت ببرید و همزمان 2 کشور زیبا رو باهم ببینید به شما تور مالزی و سنگاپور رو پیشنهاد میکنم که مطمئن باشید یکی از بهترین خاطره های زندگیتون رو رقم ومیزنه . البته در شرایطی که قصد خرید سوغاتی و این حرفها رو نداشته باشید .

manya-atashin
17-10-2013, 15:39
از همه دوستان ممنون
ما خیلی مشورت کردیم و تحقیق کردیم

مالزی انتخاب شد ...

اما تورهایی بودن که مالزی+سنگاپور با هم بودن !
بنظرتون 7 روز رو فقط به مالزی اختصاص بدیم یا سنگاپور هم بریم؟
چون یک روز که فاصله حرکت زمینی از مالزی به سنگاپور هست این وسط !

و اینکه سایتی هست معرفی کنید بتونیم هزینه های ورودی ها و کرایه تاکسی و ... رو بفهمیم؟ تو مالزی ... تشکر فراوان
راستی تایلند هم خیلی خوب بود طوری که متوجه شدم - کسی رفته ؟

چون ما تو زمستون داریم میریم بنظرم ترکیه یخ بزنیم :دی

SNOW PATROL
17-10-2013, 19:33
بسلامتی... در مورد مالزی و سنگاپور تو گوگل سرچ کنید اطلاعات زیادی هست
اما تایلند رو من برای یک زوج مناسب نمیدونم

promaproma
17-10-2013, 21:45
ترکیه.... خوبه

ولی برای چی می خوای بری؟ خرید؟ تفریح خوب؟

manya-atashin
17-10-2013, 23:49
نه خرید نه تفریح اونجوری !

یه سوال واسم پیش اومد دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

راستش من هزینه 7 شب اقامت در هتل مرکز شهر مالزی رو در آوردم برای دو نفر شد 800 هزار تومن ...
از اون طرف پرواز رو نگاه کردم ایران به مالزی شد 1 میلیون !
رفت و برگشت هم مسلما میشه 2 میلیون دیگه درسته ؟

برای دو نفر هم میشه 4 میلیون !!! در کل + هتل میشه 4800 تومن !

حالا تور ها :

مالزی 7 روز رو زدن نفری 1500 من زنگ زدم امروز به لاچین سیر گفتم این فقط هزینه هتل هست ؟!
گفت هزینه پرواز هم رو همین پکیج محاسبه شده !!!
خب من تو همین موندم ! تورها دارن واسه ثواب خدا کار میکنن ؟؟؟:n13:
ایران ایر گه ارزون ترین بود رفت و برگشت میشه 2 میلیون !
اینا 7 شب هتل + رفت و برگشت ایران ایر رو زدن 1500 حتی 1100 تومنی هم تو پکیج ها پیدا میشد !!!

کلا نمیدونم چرا هر دو از تور بدمون میاد ... میخوایم خودمون بریم !
ولی انگار تور ارزون تر در میاد !

=CYBER=
18-10-2013, 00:05
نه خرید نه تفریح اونجوری !

یه سوال واسم پیش اومد دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

راستش من هزینه 7 شب اقامت در هتل مرکز شهر مالزی رو در آوردم برای دو نفر شد 800 هزار تومن ...
از اون طرف پرواز رو نگاه کردم ایران به مالزی شد 1 میلیون !
رفت و برگشت هم مسلما میشه 2 میلیون دیگه درسته ؟

برای دو نفر هم میشه 4 میلیون !!! در کل + هتل میشه 4800 تومن !

حالا تور ها :

مالزی 7 روز رو زدن نفری 1500 من زنگ زدم امروز به لاچین سیر گفتم این فقط هزینه هتل هست ؟!
گفت هزینه پرواز هم رو همین پکیج محاسبه شده !!!
خب من تو همین موندم ! تورها دارن واسه ثواب خدا کار میکنن ؟؟؟:n13:
ایران ایر گه ارزون ترین بود رفت و برگشت میشه 2 میلیون !
اینا 7 شب هتل + رفت و برگشت ایران ایر رو زدن 1500 حتی 1100 تومنی هم تو پکیج ها پیدا میشد !!!

کلا نمیدونم چرا هر دو از تور بدمون میاد ... میخوایم خودمون بریم !
ولی انگار تور ارزون تر در میاد !
هتلی که چک کردید همون هتل تور هست ؟

manya-atashin
18-10-2013, 00:19
نه یه هتل ارزون قیمت ... اگه هتل تور رو انتخاب میکردم که میشد 1 میلیون ! ( دو تخته برای هر نفر ! )

ولی با توجه به این لیست ها

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%84%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D8%B1/
با یک میلیون و 200 میشه رفت مالزی و برگشت !:n13: همون هتلی که میگم 1 میلیونه ! و رفت و برگشت پرواز هم همراه پکیج هست !
یعنی چی ! با عقل جور در نمیاد آخه !!!

=CYBER=
18-10-2013, 00:26
تورها معمولا از چند ماه قبل هتل رو رزور می کنن ، همچنین چون قسمتی از هواپیما رو مشتری های خودشون پر میکنه با هواپیما هم هماهنگ هستن .

یعنی قیمت های برای اونا کمتر میفته .

manya-atashin
18-10-2013, 00:33
واقعا خیلی مناسب در میاد !:n16:
یعنی تور ها واقعا سود هم میکنن ؟!:n13:

manya-atashin
18-10-2013, 00:38
واسه مالزی خیلی سایت بود تو نت ... یکی یکی چندین ساعت همه رو دیدم
اطلاعات خوب و مفیدی بدست آوردم
فقط اگه یه سایت میبود نرخ و هزینه های ورودی ها رو اعلام میکرد و هزینه تاکسی ها و ... خیلی خوب بود
بودن چند تا سایت ولی نرخ ها واسه قدیم بود که زده بودن تو سایتشون ...

DaaVooD
18-10-2013, 11:51
درود

من به شما تور روسیه توصیه میکنم. البته اگر با سرمای کنونی مشکلی ندارید. مسکو و سن پترزبورگ بسیار زیبا و متفاوت هستن.
جزیره بالی در اندونری هم محشره و از مالزی به مراتب دیدنی تره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

manya-atashin
18-10-2013, 12:11
ممنون آقا داوود - روسیه که هیچی

ولی بالی خیلی جالب بود !!! دو دل شدم :n13:

راستی چون ما زمستون احتمالا بریم ( دی و بهمن ) آب و هوا چطوره ؟
مالزی که شرجی هست همیشه ولی باران های سیل آسایی که میگن چه فصلی بیشتر میباره ؟!

بالی هم طوری که متوجه شدم شرجی هستش ... تورهای اندوزی به مراتب کمتر از مالزی هستن درسته ؟!

DaaVooD
18-10-2013, 12:35
خواهش میکنم.
دما در ژانویه و فوریه بین 17 تا 30 درجه نوسان داره. با بیشترین رطوبت درسال که 75 درصده.
در مورد تور اندونزی جدیدن نمیدونم چطوره اوضا. اما دو ماه پیش دولت اندونزی بخاطر افزایش مهاجر قاچاق ایرونی به مقصد استرالیا از طرف دولت استرالیا تحت فشار قرار گرفت که محدودیت بذاره برای ایرانیا....

manya-atashin
18-10-2013, 13:18
کلا آبرویی نزاشتن واسه ما برخی از هموطنان !:n03:

تو تورها نگاه میکردم یه حساب بانکی با موجودی حداقل 8 میلیون میخواست ...

Gilopa
18-10-2013, 13:59
از همه دوستان ممنون
ما خیلی مشورت کردیم و تحقیق کردیم

مالزی انتخاب شد ...

اما تورهایی بودن که مالزی+سنگاپور با هم بودن !
بنظرتون 7 روز رو فقط به مالزی اختصاص بدیم یا سنگاپور هم بریم؟
چون یک روز که فاصله حرکت زمینی از مالزی به سنگاپور هست این وسط !

و اینکه سایتی هست معرفی کنید بتونیم هزینه های ورودی ها و کرایه تاکسی و ... رو بفهمیم؟ تو مالزی ... تشکر فراوان
راستی تایلند هم خیلی خوب بود طوری که متوجه شدم - کسی رفته ؟

چون ما تو زمستون داریم میریم بنظرم ترکیه یخ بزنیم :دی

مالزی به تنهایی رو زیاد پیشنهاد نمیکنم . چون تفریح شما در حوزه جزیره های این کشور خواهد بود که دو هفته ای وقت میبره و خسته میشید . سنگاپور کشور مدرنیه که حتما برای شما جاذبه های خاصی داره و از نظر من و خیلیها از مالزی بهتره برای تفریح .تور مالزی معمولا تشکیل شده از گردش با لنج تفریحی . شهربازی کولالامپور. تلکابین . تلکابین مالزی تو جهان جزو بهترینهاست . تو سنگاپور هم خواهید رفت و یه سری چیزهای دیگه اینجا نمیشه گفت و خودتون میدونید منطورم چیه:n01:
یک روز ؟ چه خبره بابا ؟:n02: با اتوبوس 5 ساعت از مالزی تا سنگاپور میرید . تازه نزدیک پنج ساعت .
مالزی در تمام فصول سال بارندگی داره و این مساله تقزیبا طبیعیه. میتونید قبل از رفتن با سایتای هواشناسی هوای اون منطقه رو چک کنید .
مالزی و سنگاپور رو بدون تور برید اذیت میشید بنابراین به فکر کرایه ماشین و این حرفا نباشید . تو مالزی اولین چیزی که شما زیاد میبینید موجودات چینی هستند:n02: مثل مور و ملخ ریختند.:n09:

ببخشید من فرصت نداشتم بیام پاسخ بدم .. الان سریع به این سوالا پاسخ دادم .

manya-atashin
18-10-2013, 19:51
در مورد تور اندونزی جدیدن نمیدونم چطوره اوضا. اما دو ماه پیش دولت اندونزی بخاطر افزایش مهاجر قاچاق ایرونی به مقصد استرالیا از طرف دولت استرالیا تحت فشار قرار گرفت که محدودیت بذاره برای ایرانیا....

جدیدترین خبری که گرفتم از یکی از عزیزان واسه اندونزی این بود که ویزاش شده 14 روزه
بعدشم به ایرانیا نمیدن !!!:n22:

تور مالزی معمولا تشکیل شده از گردش با لنج تفریحی . شهربازی کولالامپور. تلکابین

از توضیحات خوبتون ممنونم
خیلی از تورها رو نگاه کردیم این چند روز
حدود 30 تا تور !
همه تو خدمات تور نوشته بودن یک گشت نیمروزی !!!:n22:

ینی دیگه روزای دیگه باید خودمون بریم اینور اونور درسته ؟!

مالزی و سنگاپور رو بدون تور برید اذیت میشید بنابراین به فکر کرایه ماشین و این حرفا نباشید

طوری که متوجه شدم تو زیاد کرایه گرفتن استاد هستن
مسیر فرودگاه تا هتل رو هم بنده خدایی 130 هزار تومن ازش پول گرفتن !
با تور میریم به احتمال زیاد چون به صرفه تر هستش ... ولی این که فقط یه گشت نیمروزی دارن همشون کار رو سخت میکنه... !:n29:

Gilopa
18-10-2013, 22:45
جدیدترین خبری که گرفتم از یکی از عزیزان واسه اندونزی این بود که ویزاش شده 14 روزه
بعدشم به ایرانیا نمیدن !!!:n22:

از توضیحات خوبتون ممنونم
خیلی از تورها رو نگاه کردیم این چند روز
حدود 30 تا تور !
همه تو خدمات تور نوشته بودن یک گشت نیمروزی !!!:n22:

ینی دیگه روزای دیگه باید خودمون بریم اینور اونور درسته ؟!

طوری که متوجه شدم تو زیاد کرایه گرفتن استاد هستن
مسیر فرودگاه تا هتل رو هم بنده خدایی 130 هزار تومن ازش پول گرفتن !
با تور میریم به احتمال زیاد چون به صرفه تر هستش ... ولی این که فقط یه گشت نیمروزی دارن همشون کار رو سخت میکنه... !:n29:

خواب دوست عزیز اینکه خیلی خوبه . همون گردش نیمروزی برای شما کفایت میکنه و بعدش شبها میرید کلوپهای دنسینگ ایرانی و یا رستورانهای مرکزی شهر که باخودتونه و آزادید و یا اینکه مسئول تور راهنماییتون میکنه دسته جمعی برید . این رستورانها مراسمهای خاص دارن از جمله رقصهای سنتی. مالزی یکی از معدود کشورهاییست که به شدت به ایرانیها احترام میذارند . به خاطر سرمایه گذاری شدید ایرانی جماعت در سالهای اخیر ... گرچه جدیدا تو سیستم راهنمایی رانندگیشون ایرانیها شاهکار کردند :n09: و معروفند حسابی اونجا ....
مرکز خرید خوبی هم داره که حتما میبرنتون .... دیگه نمیتونند واستون اینارو تو مشخصات تور بیارن که !:n02: اما بازم میگم سنگاپور یه چیز دیگست . به قول لیدرهای تور که موقع سفر انشالله ازشون زیاد خواهید شنید :
مالزی جهان دومه .... همین که میرید سنگاپور یه تور لیدر که معمولا هم چینی هستش و مسلط به فارسی و انگلیسی چهارصد بار تکرار میکنه به جهان اول خوش آمدید .طوری که ایران جهان سومی جلو چشمتون میاد:n09:
بجث بی ارزشی پول ایران تو این کرایه ها دخیله . راستی این تورها فکر میکنم با ارز مسافرتی هستند خیر سرشون باز انقدر گرون در میاد .درسته ؟

SNOW PATROL
18-10-2013, 22:54
راستی این تورها فکر میکنم با ارز مسافرتی هستند خیر سرشون باز انقدر گرون در میاد .درسته ؟
نه ارز مسافرتی که کنسل شد فقط 200 دلار در سال به نرخ 2500 میدن به مسافر ها

Gilopa
18-10-2013, 22:58
نه ارز مسافرتی که کنسل شد فقط 200 دلار در سال به نرخ 2500 میدن به مسافر ها

عجب پس این نابسامانی به ارز مسافرتی هم رسید... خسته نباشند واقعا !

manya-atashin
18-10-2013, 23:10
خواب دوست عزیز اینکه خیلی خوبه . همون گردش نیمروزی برای شما کفایت میکنه و بعدش شبها میرید کلوپهای دنسینگ ایرانی و یا رستورانهای مرکزی شهر که باخودتونه و آزادید و یا اینکه مسئول تور راهنماییتون میکنه دسته جمعی برید . این رستورانها مراسمهای خاص دارن از جمله رقصهای سنتی. مالزی یکی از معدود کشورهاییست که به شدت به ایرانیها احترام میذارند . به خاطر سرمایه گذاری شدید ایرانی جماعت در سالهای اخیر ... گرچه جدیدا تو سیستم راهنمایی رانندگیشون ایرانیها شاهکار کردند :n09: و معروفند حسابی اونجا ....
مرکز خرید خوبی هم داره که حتما میبرنتون .... دیگه نمیتونند واستون اینارو تو مشخصات تور بیارن که !:n02: اما بازم میگم سنگاپور یه چیز دیگست . به قول لیدرهای تور که موقع سفر انشالله ازشون زیاد خواهید شنید :
مالزی جهان دومه .... همین که میرید سنگاپور یه تور لیدر که معمولا هم چینی هستش و مسلط به فارسی و انگلیسی چهارصد بار تکرار میکنه به جهان اول خوش آمدید .طوری که ایران جهان سومی جلو چشمتون میاد:n09:
بجث بی ارزشی پول ایران تو این کرایه ها دخیله . راستی این تورها فکر میکنم با ارز مسافرتی هستند خیر سرشون باز انقدر گرون در میاد .درسته ؟

واقعا ممنون بابت توضیحات ...

پس من بد متوجه شدم ؟ الان تو توضیحات تورها که زده یک گشت نیمروزی
یعنی هر روز یک گشت دارن ؟؟؟ اینجوری که خیلی خوبه !:n16:

ارز مسافرتی 300 دلار هست واسه هر مسافر در سال - خیلی وقته 300 دلار شده !

الان مثلا این پکیج رو ببینید - نوشته یک گشت همراه با ناهار !
یعنی هر روز ؟
یا کل این 7 روز 7 بار ؟!

پس با توضیحات شما سعی میکنیم مالزی و سنگاپور رو انتخاب کنیم ... آخه یکی از عزیزان گفت شما 7 روز رو فقط به مالزی ( کوالا ) اختصاص بدین تا بتونین همه جاش رو بگردین حسابی ...

Gilopa
18-10-2013, 23:22
واقعا ممنون بابت توضیحات ...

پس من بد متوجه شدم ؟ الان تو توضیحات تورها که زده یک گشت نیمروزی
یعنی هر روز یک گشت دارن ؟؟؟ اینجوری که خیلی خوبه !:n16:

ارز مسافرتی 300 دلار هست واسه هر مسافر در سال - خیلی وقته 300 دلار شده !

الان مثلا این پکیج رو ببینید - نوشته یک گشت همراه با ناهار !
یعنی هر روز ؟
یا کل این 7 روز 7 بار ؟!

پس با توضیحات شما سعی میکنیم مالزی و سنگاپور رو انتخاب کنیم ... آخه یکی از عزیزان گفت شما 7 روز رو فقط به مالزی ( کوالا ) اختصاص بدین تا بتونین همه جاش رو بگردین حسابی ...

بهتره خودتون دقیقشو بپرسید چون من اطلاعاتم در این زمینه الان آپدیت نیست ...
اما معمولا تور وظیفه داره فقط یک گشت نیم روزی بدون گرفتن هزینه شمارو ببره . اما دفعات بعد با همون اتوبوس و لیدرتون با این تفاوت که پول گرفته میشه به انتخاب خودتون گروهی میرید جای خاص که هزینه بالایی نداره . برای مثال اعضای تورتون که تشکیل شده از 20 نفر هست به مسئول تور پول رفت و آمد رو میدن میگند مارو برسون فلان جا یا اینکه خود لیدر مقصد رو پیشنهاد میده .. اگر هم که حال نمیکنید با گروه برید این ور اونور خودتون میرید گشت میزنید .

باز هم میگم سلیقه خودتونه و برید بپرسید! اما از نظر من تور مالزی سنگاپور از تور خالیه مالزی بهتره .

manya-atashin
19-10-2013, 00:09
عالی عالی ...
دیگه واقعا متوجه شدم چه جوریه جریانشون:n12::n16: