PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مي گن باتري لپتاپ منفجر مي شه درسته؟؟؟

vast_vision_office
18-08-2006, 10:54
سلام دوستان
من يه لپتاپ دارم با مارك Dell بعد قبلا و الان شنيدم كه مي گن باتري لپتاپ ها منفجر مي شن گفتم بپرسم ببينم كه آيا صحت داره يا نه؟؟؟اگر داره در چه صورت منفجر مي شه؟؟؟(جونم رو كه از سر راه نياوردم)

با تشكر
باي

behi_joon
18-08-2006, 11:12
با سلام
زیاد هم که راست نیست، کلا تا جایی که من فهمیدم باتری لپتاپ تو دو حالت منفجر میشه
یکی اینکه دماش بره بالا مثلا حول وحوش 60 درجه. برا همین بهتره همیشه جایی که جریان هوا وجود داره با لپتاپ کار کنی (البته وقتی هوا خیلی گرمه)
یکی دیگه هم حالتیه که باتری overcharged بشه، یعنی وقتی شارژ باتری تموم شد آداپتور به صورت اتوماتیک جریان برق باتری رو قطع نکنه

vast_vision_office
18-08-2006, 11:36
سلام دوست عزيز
خدا به خير بگذرونه حالا منفجر نشيم بميريم به خاطر كار با لپتاپ من درخواست برنامه اي دادم كه درجه ي حرارت رو نشون بده شما اين برنامه رو نداريد البته از مديران معذرت مي خوام كه اينجا هم مطرح كردم

با تشكر
باي

Lord_theOne
20-08-2006, 09:37
بابا برقي جان يك نمونه لپ تاپ آمد در بازار ماركشو نمي دونم فكر كنم اچ پي بود و اين مشكل داشت و شركتش اونو جمع كرد باطري اين لپ تاپها منفجر مي شودند البته يكي دو مورد بيشتر پيش نيامد و بعد جمع شد
و همانطور كه بهي جان گفتند اين راههاي منفجر شدن باطري هست

vast_vision_office
20-08-2006, 12:51
سلام دوست عزيز
ممنون از راهنمايي شما اميدوارم مال هر كي منفجر مي شه مال من منفجر نشه يا اگر شد صدمه اي به من وارد نشه ولي بعيد بدونم منفجر بشه

با تشكر
باي

'POP'
20-08-2006, 19:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %84%D9%BE+%D8%AA%D8%A7%D9%BE
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يكي از كارهايي كه باعث داغ شدن باتري لپتاپ(البته بيشتر در سري هاي داراي پردازنده ي P4موبايل) ميشن ، استفاده ي مداوم از برق باتري در حالت Full Power هست ؛ لپتاپهاي دل فعلا چند مورد انفجار در باتري هاي ساخت سوني كه از سال 2004 تا حالا بر روي 4.1 ميليون لپتاپ كه عمدتا(سه چهارم) در آمريكا توزيع شده داشته كه البته در همه ي موارد فاقد هر نوع آسيب جاني بوده ؛ اگر لپتاپ دل شما جديد و باتري اون ساخت سوني هست ، بهتره با نمايندگي سيستم خودتون تماسي بگيريد.
;)

vast_vision_office
20-08-2006, 21:24
سلام مرتضي خان
نه هم باتري و هم لپتاپ Dell هستن اون قسمتي كه گفتي علت انفجار هست رو نفهميدم يعني اينكه باتري پر باشه و تو برق باشه و باهاش كار كني يا نه؟؟؟

با تشكر
باي

mahsoft
20-08-2006, 21:26
تا الان 5 لبتاپ با مارک dell در جهان به دلیل مشکل در باطری انها منفجر شده که این باطری ها رو شرکت sony برای شرکت dell ساخته

و همکنون در حال جمع اوری این باطری ها و جایگزینی انها با باطری مطمین است

موفق باشید

R£ɀД
20-08-2006, 21:59
سلام مرتضي خان
نه هم باتري و هم لپتاپ Dell هستن اون قسمتي كه گفتي علت انفجار هست رو نفهميدم يعني اينكه باتري پر باشه و تو برق باشه و باهاش كار كني يا نه؟؟؟

با تشكر
باي

با اجازه :
يعني اين كه باطري رو بزاري شارژ بشه بعد كه كامل شارژ شده همچنان به آداپتور (شارژ) متصل باشه ( يادت رفته باشه از شارژ در بياري) و عمل شارژ شدن به صورت اتوماتيك قطع نشه. ( كه هميشه قطع ميشه ولي اگه قطع نشه خودت در نظر بگير كه باطري كاملا شارژ شده و همچنان مي خواد كه شارژ بشه مثل ليواني كه توش به اندازه معيني ميشه آب ريخت و وقتي ليوان پر شد همچنان توش آب بريزي كه سرريز ميكنه .)

sajad_b_260
20-08-2006, 22:31
اکه جدیدا خریده باشی احتملش تقریبا صفره چون Dell نسل جدیده باطری ها را در لبتاپهایش بکار می برد

vast_vision_office
20-08-2006, 23:54
سلام دوستان
ممنون از راهنماييتون
باتري لپتاپ من Dell هست و نو و پنتيوم 4 هست الهي شكر پس منفجر نمي شم از همه ي شما ممنون بابت پاسخ ها و راهنمايي هاي زيباتون

با تشكر
باي

Hektor
22-08-2006, 00:15
يكي از كارهايي كه باعث داغ شدن باتري لپتاپ(البته بيشتر در سري هاي داراي پردازنده ي P4موبايل) ميشن ، استفاده ي مداوم از برق باتري در حالت Full Power هست ؛
من يكبار وقتي از برق كشيده بودمش باطريشو تا ته خالي كردم با تمام قدرتFul pover باتريه داغ شده بود! بعدش باطريش تا يكماه و خرده اي اصلا كار نكرد يعني يكذره شارژ نشد ميخواستم 150 تومن يك باتري نو براش بخرم كه بعد اين مدت يهويي خودبخود دوباره درست شد!!!! عين روز اولش الانه داره كار ميكنه ولي منفجر و اينا نشد مارك لپتامم توشيبا هست دل نيست ولي شنيدم باتريه لپتاپ دل منفجر ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vast_vision_office
22-08-2006, 00:28
سلام موسي خان
توشيبا بهترين لپتاپ هست يعني بهترين كيفيت قدرش رو بدون
دوستان من با اجازتون باتري رو يه نگاه دوباره انداختم ديدم بله ه ه ه ه روي خود باتري زده Dell ولي رو باتري يه برچسب كاغذي هست نوشته Sony حالا منفجر مي شه؟؟؟

با تشكر
باي

siyanor
30-08-2006, 19:23
سلام
عزيز ميگم شما چند تا لب تاب داري ؟ (به دل نگيري ) بايد بگم كه براي لب تاب هاي جديد dell اين مشكل پيش اومد كه البته الا ن همشون جمع اوري شده بعد هم بد نيست بدونيد كه بابا باتري هم از پلاستيك ساخته شده نه بمب پس منفجر نميشه يعني واسه اون لب تاب ها كه بعد از داغ شدن اتيش گرفته بود نه اينكه ...

vast_vision_office
30-08-2006, 20:16
سلام دوست عزيز
چند روز قبل تو اخبار گفت كه آتيش مي گيره دقيقا گفت باتري هاي سوني آتيش مي گيره اون مال عموم بود و اين مال خودمه

با تشكر
باي

dead_makers
28-09-2006, 02:54
هرچند 1ماهی از این تاپیک میگذره ...
برای اینکه خیالتون راحت بشه که احتمال ترکیدن وجود داره یا نه کافیه به سایت شرکت سازنده مراجعه کنید.مثلا برای نوت بوک های DELL سایتی به همین منظور طراحی شده که شما با وارد کردن PPID و Service Tag به راحتی مطلع میشین که باید باطریتونوعوض کنید یا نه---> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مومن خدا
28-09-2006, 09:18
سلام دوستان
من يه لپتاپ دارم با مارك Dell بعد قبلا و الان شنيدم كه مي گن باتري لپتاپ ها منفجر مي شن گفتم بپرسم ببينم كه آيا صحت داره يا نه؟؟؟اگر داره در چه صورت منفجر مي شه؟؟؟(جونم رو كه از سر راه نياوردم)

با تشكر
باي
رفیق مشکل باطری این مدل و مارک لب تاب حل شده...ناراحت و نگران نباش...