PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رای گیری نهایی بین asp.net و php

siyasiya
18-08-2006, 02:12
دوستان عزیز...
فروم های زیادی در سطح اینترنت موضوع مقایسه php و asp.net
رو مطرح کردند و هرکسی نظری خودشو گفته.
البته بعضی نظرها کمی مسخره هستند، مثلا" گفتند چون asp.net از مایکروسافت هست
پس بهتره...!!!!
در این تاپیک میخوام به یک نتیجه نهایی برسیم.
سئوال اینه :

::::::[ به نظر شما asp.net بهتره یا php ؟ ]::::::

اگر دلیل میارین، منطقی و درست باشه...

مرسی
سیمین ی.

ali_nioton
18-08-2006, 09:56
آقا نميشه گفت كدوم بهتر
asp پیشرفت میکنه چون برای شرکت بزرگیه
php چون کد بازه

my friend
18-08-2006, 10:01
آقا نميشه گفت كدوم بهتر
asp پیشرفت میکنه چون برای شرکت بزرگیه
php چون کد بازه

دقیقا درسته
در ضمن ، هر کدوم از اینها کاربرای خودشونو دارن
مثلا من بیشتر از php خوشم میاد و سعی میکنم با اون کار کنم.
اما asp به نظر من قدرتمند تره ، ولی php ساده تر و دوست داشتنی تره

دلائل زیاد دیگه ای هم هست ، الان یادم نمیاد ، بعدا میگم

phpkar
20-08-2006, 00:11
با اينكه 4-5 سالي هست كه Php کار میکنم ولی باید بگم جنگ بین Asp و Php یا دلفی و Vb همیشه الکی و بی مورد بوده و هست ...
مهم اینکه که شما یه ابزاری داشته باشین که ایدتون یا پروژتون باهش انجام باشه ... حالا اصلا اسمش مهم نیست ... هر کی با یه چیزی راحته !
به نظر من راه انداختن این بحثا توی فاروم هیچ بار علمی نداره و بی مورده ...

ali_nioton
21-08-2006, 03:11
با اقای PHPKar کاااااملا مخالفم
برای کسی که می خواد کار رو شروع کنه این دو تا خیلی فرق داره
شاید کسی فقط برای کارهای شخصی و کوچیک دنبال یادگیری میره
پس دنبال یه چیز سادس
قدرت اون شاید زیاد براش مهم نباشه

بیشتر کسایی که با php کار می کنن میگن سادس
من با php اشنایی ندارم
اما در مورد asp می تونم بگم کمی پیچیده و خیلی گستردست

MohammadJavad.T
23-08-2006, 16:22
سلام
خوب معلوم php سر تره نسبت به asp چون چند سال دیگه همه باید از لینوکس استفاده کنن دیگه اونجا asp جواب نميده و کاملا منسوخ میشه

ali_nioton
24-08-2006, 09:31
كي گفته همه بايد با لينوكس كار كنن
شايد مايروسافت كداش رو باز كرد
خدارو چه ديدي؟

my friend
25-08-2006, 09:43
نه ، ماکروسافت هیچ وقت این کارو نمیکنه
این خط ، این نشون: ×
!!!!!!!!!

در ضمن ، شمایی که میگی پی اچ پی اپن سورسه ، پس بهتره ، خود شما چقدر از این قابلیتش استفاده کردی؟

Aminzikzak
26-08-2006, 02:44
من میگم Asp.net اونم 2

ali_nioton
26-08-2006, 03:35
اصلا چه ربطي به لينوكس داره
شما اي اس پي رو ميتوني رو لينوكس هم اجرا كني
فقط بايد ابزارهاش رو روي سرورنصب كني
اين مرسوم نيست چون با ويندوز سازگار تره
همين

eng_hamedani
27-08-2006, 00:41
به نظر من اگه مايكروسافت همينطور ادامه بده
ما ديگه نبايد راجع به اين مسايل فكر كنيم
بايد فكر كنيم مايكروسافت بهتره يا مرسدس بنز
اين يك حقيقته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
با وجود اينكه مخالف اين روشم ولي خيلي كارشون از بقيه بهتره

در ضمن عمرا لينوكس جاي ويندوز رو بگيره

MohammadJavad.T
27-08-2006, 02:31
سلام
پس اگه تونستي رو لينوكس اجراش كني به ما هم خبر بده
مثلا چه ابزار هاي؟؟؟

ali_nioton
27-08-2006, 09:45
يه سري ابزار هست
اسمشونو درست بلد نيستم
ولي اسمشون يه تركيبي از اي اس پي با سرور يا مثلا فور لينوكسه

arash_j13
27-08-2006, 22:11
ASP یه مفسر خالی نیست که ببریش رو لینوکس برنامه نویس ها ASP تمام از سرویس ها ویندوزی مثل COm یا ADO استفاده می کنن تکلیف اینها چی می شه برای بردن ASP رو لینوکس باید کلی انجین رو به لینوکس برد که این انجین ها هیچ کدوم اپن سورس نیستن و با فلسفه وجودی لینوکس کنار نمییاد البته کارهایی برای انتقال دات نت فریم ورک به لینوکس شده ولی هنوز خیلی کار داره

در کل به نظر من PHP خیلی سر تره

ali_nioton
28-08-2006, 09:49
يه سري ابزار هست ديدم
همه اين كارا رو ميكنه
شايدم اصلا يه محيط مجازي تعريف ميكنه
ولي ديدم
مطمئنم
اسمش هم خدودي بالا گفتم

arash_j13
28-08-2006, 15:32
در صورت تعریف کردن محیط مجازی می شه پروژه های مثل wine وجود دارن که هدفشون ایجاد یه محیط مجازی برای اجرا برنامه ها تحت ویندوز هست ولی اصلا نباید انتظار داشته باشید که یه محیط مجازی بتونه با برنامه ای که مخصوص اون یستم عامل نوشته شده رقابت کنه کد های ASP به اندازه کافی کند هستن که با اجرا شدن روی یه ماشین مجازی کندتر هم بشن

lopez
28-08-2006, 15:47
PHP ساده تر ودر اكثر مواقع خوب كار مي كنه والبته اپن سورس هم هست وقيمتش از ASP.Net پايين تر هست كه در ايران زياد مهم نيست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولي ASP.net در تمامي كار ها بخوبي جواب ميده وقدرتمند تر هست ولي يه خورده سخت تر

hamid_php
01-09-2006, 17:41
توی asp.net میشه با کتابخانه gd کار کرد؟یا کلاٌ کار گرافیکی میشه کرد؟چطوری؟

my friend
01-09-2006, 19:53
فکر نکنم با GD بشه کار کرد.
تا اونجایی که من میدونم GD فقط رو سرور آپاچی نصب میشه

ولی دیدم سایت هایی که با ASP.NET نمودار های گرافیکی و ... ساختند.

تو سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه مطلب دیدم که درباره یه سایت نوشته بود که توش سورس رایگان نمودار های ساخته شده با asp.net رو ارائه میداد. نمودارای خیلی قشنگی توش بود. یه نگاه بنداز شاید به کارت بیاد.

در مورد ساخت تصاویر که با GD میشه ساخت در ASP.NET هیچ اطلاعاتی ندارم.
بهترین گزینه برای یافتن مطالبی برای این کار google هستش!

ali_nioton
05-09-2006, 11:08
gd نمی دونم چیه
ولی با ای اس پی کار گرافیکی هم میشه کرد
چرا نشه

maddahi.m.p
14-01-2008, 00:05
انا چون همه php كارن تقريبا ازasp.net علاقه اي نشون نميدن
خت هم واقعا فكر مي كنم انه ياد نداتن است

maddahi.m.p
14-01-2008, 00:06
انا چون همه php كارن تقريبا ازasp.net علاقه اي نشون نميدن
سخت بودن asp,.net هم واقعا فكر مي كنم بهانه ياد نداشتن است

m1r@
15-01-2008, 08:23
اشتب شده بود, پاکش کردم.

elham30
15-01-2008, 21:01
اگه قانون كپي رايت وجود همه هم نظر مي شديم كه اوني بهتره كه ارزونتر باشه و جواب گوي نياز ما باشه. لازم نيست خيلي پيشرفته باشه!:27:

amir abbas
15-01-2008, 21:22
دوباره یه بحث بی مورد
شاید الا تو وب بگردید ، نزدیک به 10 تا تاپیک مشابه پیدا کنید. هیچ وقت هم به نتیجه ای نمیرسه. مثل اینه که شما بگید زبان فرانسه بهتره یا آلمانی. شما تو هر زبانی میتونی هر چیزی رو به زبون بیاری و هر ایده رو منتقل کنی. تو دنیای برنامه نویسی هم همینطوره. شما اگر به زبانی که باهاش کد نویسی می کنی ، مسلط باشی میتونی هر کاری که بخوای انجام بدی.
دلیل پیشرفت بهتر PHP هم این بوده که اولا مجانی و منبع باز بوده و دیگه اینکه روی سرور های لینوکسی اجرا میشه که از نظر قیمت به نسبت سرور های ویندوز قیمت پایین تری دارند. محبوبیت یک زبان برنامه نویسی رو میشه از روی تعداد پروژه های اپن سورسی که به اون زبان نوشته شده ، تعیین کرد. یه سر به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بزنید میتونید تعداد پروژهای اپن سورس و یا پولی هر کدوم از این زبان ها رو ببینید

در کل به نظر من php به خاطر گستردگی بیشتر، وجود منابع فارسی بیشتر و وجود متخصص بیشتر تو ایران، نسبت به ASP ارجحیت داره.

moslem-visual
19-01-2008, 10:58
ببينيد، اينگونه مقايسه ها بين دو زبان برنامه نويسي از ديرباز بوده و هرگز هم نميتونه نتيجه اي داشته باشه، زبان PHP به عنوان يك سيستم Native كنترل ساده و اصيلي رو در اختيار برنامه نويس ميزاره، نيازش رو از منوها رو پلاتفرمها قطع ميكنه و بهش اجازه ميده خودش آقاي خودش باشه. براي پروژه هايي كه صرف وب هستند، يعني فقط از طريق وب اجرا ميشن هيچ كاري نيست كه نشه با PHP انجام نداد.

زبان ASP.Net به عنوان عضوي از فريم ورك Net. تمامي قابليتهاي اين فريم ورك رو در اختيار داره، قتبليتهايي كه با زبانهايي مثل #C يا VB در آميخته شده، براي سيستمهاي گسترده ارتباطي كه بايد ارتباط ميان محيط لوكال شبكه ها و اينترنت برقرار بشه تقريبا راهي به غير از استفاده از قابليتهاي بالاي ASP.Net وجود نداره.

بزاريد يه مثال بزنم، شما ميخواهيد غذا بپزيد آيا هيچ وقت شده بگيد پلوپز بهتر ازقابلمه است و اونوقت ديگه واسه ي هميشه قابلمه رو كنار بزاريد؟ هرگز! بسته به نوع غذايي كه قصد پختنش رو داريد از وسيله ي مناسب استفاده ميكنيد، حتي گاهي از چند وسيله با هم. مقايسه اي كه بين PHP و ASP.Net انجام بگيره دقيقا حكمش به اندازه ي مثال ما غلطه.

پيشنهاد اول و آخر من براي همه كساني كه تازه وارد برنامه نويسي وب شدن در وهله اول يادگيري PHP تا سطح متوسط و بعد از اون يادكيري ASP.Net به صورت پيشرفته است. تقريبا 70% پروژ ها با PHP و MySQL به راحتي جمع ميشن اما براي 30% باقيمانده بهتره كه از ASP.Net استفاده كنيد. شما ميتونيد فقط PHP رو انتخاب كنيد، اگر ذاتا برنامه نيسي رو دوست داريد اما اگر وابسته به محيط IDE ويژوال استديو هستيد توصيه ميكنم يكراست سراغ ASP.Net بريد، حداق اونجوري از PHP متنفر نميشيد! من اكثر وقتم رو با PHP ميگذرونم و واقعا از كد زدن لذت ميبرم اما وقتي كه احساس كنم Net. قوي تره بسته به نيازم از اون هم استفاده خواهم كرد، يا حق...

my friend
19-01-2008, 13:52
moslem-visual عزیز،
تمامی گفته هات رو قبول دارم ، بجز:

پيشنهاد اول و آخر من براي همه كساني كه تازه وارد برنامه نويسي وب شدن در وهله اول يادگيري PHP تا سطح متوسط و بعد از اون يادكيري ASP.Net به صورت پيشرفته است. تقريبا 70% پروژ ها با PHP و MySQL به راحتي جمع ميشن اما براي 30% باقيمانده بهتره كه از ASP.Net استفاده كنيد.
چرا هفتاد درصد؟؟؟
قصد توهین ندارم و فقط میخوام اطلاعات بیشتری کسب کنم: میشه بپرسم چه پروژه هایی هست که با PHP نشه انجامشون داد؟!(با توجه به اون قسمت قرمز رنگ)
اگه زحمتی نیست ، چند تا مثال بزن.
ممنون.

peyman1987
19-01-2008, 20:18
باز هم این قیاس ببخشیدا ولی باید بگم مسخره. این رشته سر دراز داره و هیچوقت هم تموم نمیشه. فقط هم به برنامه نویسی وب ربطی نداره. این جنگ بین خیلیهای دیگه از جمله ویندوز و لینوکس، اکسپلورر و فایرفاکس، SQL Server و Oracle و mySQL ، xBox و ، , ... برقراره.

جالب اینجاس که یه طرف همشون هم مایکروسافته. حالا بگذریم بنظر من زبان هرچقدر هم که قوی باشه مهم برنامه نویسه که باید مهارت داشته باشه. ممکنه یه برنامه نویس با Cobol برنامه قوی بنویسه ولی یه برنامه نویس دیگه با جاوا و #C هم نتونه اون برنامه رو بنویسه. پس اول برنامه نویس مهمه بعد زبان.

!!!!!!!!!

در ضمن ، شمایی که میگی پی اچ پی اپن سورسه ، پس بهتره ، خود شما چقدر از این قابلیتش استفاده کردی؟
شما شریک دزدی یا رفیق قافله ؟؟؟؟ :31::31::31:

به نظر من اگه مايكروسافت همينطور ادامه بده
ما ديگه نبايد راجع به اين مسايل فكر كنيم
بايد فكر كنيم مايكروسافت بهتره يا مرسدس بنز
اين يك حقيقته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
با وجود اينكه مخالف اين روشم ولي خيلي كارشون از بقيه بهتره

در ضمن عمرا لينوكس جاي ويندوز رو بگيره
میشه بگین کدوم کارش از بقیه بهتره؟
در ضمن لینوکس حتما جای ویندوز رو میگیره

دوباره یه بحث بی مورد
شاید الا تو وب بگردید ، نزدیک به 10 تا تاپیک مشابه پیدا کنید. هیچ وقت هم به نتیجه ای نمیرسه. مثل اینه که شما بگید زبان فرانسه بهتره یا آلمانی. شما تو هر زبانی میتونی هر چیزی رو به زبون بیاری و هر ایده رو منتقل کنی. تو دنیای برنامه نویسی هم همینطوره. شما اگر به زبانی که باهاش کد نویسی می کنی ، مسلط باشی میتونی هر کاری که بخوای انجام بدی.
دلیل پیشرفت بهتر PHP هم این بوده که اولا مجانی و منبع باز بوده و دیگه اینکه روی سرور های لینوکسی اجرا میشه که از نظر قیمت به نسبت سرور های ویندوز قیمت پایین تری دارند. محبوبیت یک زبان برنامه نویسی رو میشه از روی تعداد پروژه های اپن سورسی که به اون زبان نوشته شده ، تعیین کرد. یه سر به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بزنید میتونید تعداد پروژهای اپن سورس و یا پولی هر کدوم از این زبان ها رو ببینید

در کل به نظر من php به خاطر گستردگی بیشتر، وجود منابع فارسی بیشتر و وجود متخصص بیشتر تو ایران، نسبت به ASP ارجحیت داره.

کاملا موافقم.

my friend
19-01-2008, 22:36
!!!!!!!!!

شما شریک دزدی یا رفیق قافله ؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
آخه یکی از نکاتی که همیشه ما ایرانی ها به برتری PHP نسبت میدیم همین اپن سورس بودنشه!
اما متاسفانه خود ما هم تقریبا از این خصوصیتش هیچ استفاده ای نمیکنیم... (شاید تو کل ایران 10 نفر از این خصوصیتش استفاده لازم رو نکنن)

m1r@
19-01-2008, 22:36
حتما دقت کردین که این تاپیک رو سال 2006 شروع کردن, و تا حال هم هر چند وقت یه بار ظاهرا میره پایین و دوباره میاد بالا و اگه تا سال 2060 هم ادامه پیدا کنه ثمری نداره.

تنها چیز خوبی که من از این تاپیک یاد گرفتم این بوده که بهتره اول خود کار رو یاد بگیرم و فهمم اصلا برنامه نویسی و طراحی سیستم چی هست و به اصولش مسلط بشم, بعد اون موقع میفهمم زبان و پلتفرمای مختلف اهمیت و تفاوتشون اینقدرا هم زیاد نیست و این تفاوت تو کارهای خیلی سطح بالا خودشونو نشون میدن. کسی هم که تو اون سطحی برنامه نویس باشه که مثلا Net. جواب کارشو نده, مطمئنا خودشو محدود به یه پلتفرم خاص نمیکنه و قابلیت کار تو محیطهای مختلف رو داره.

moslem-visual
20-01-2008, 21:04
چرا هفتاد درصد؟؟؟
قصد توهین ندارم و فقط میخوام اطلاعات بیشتری کسب کنم: میشه بپرسم چه پروژه هایی هست که با PHP نشه انجامشون داد؟!(با توجه به اون قسمت قرمز رنگ)
اگه زحمتی نیست ، چند تا مثال بزن.
ممنون.

شما خودتون استادين اما منظور من رو باز هم برتري صرف گرفتيد، عرض كردم 70% رو ميشه به راحتي جمع كرد، من همينجا اعلام ميكنم هيچ كاري نيست كه با Net. بشه انجام داد و PHP از انجام دادنش عاجز بمونه اما از اونجا كه PHP اصالت برنامه نويسي ماژولار رو به ارث برده و يه زبان Native به شمار مياد براي بعضي پروژه هاي امروزي ممكنه لازم باشه تلاش بيشتري نسبت به Net. بكنيد كه اون نوع پروژه ها به نوعي به ويندوز وابسته ميشن و اينجاست كه هماهنگي لازم بين اين دو محيط وجود نداره.

يه مثال بزنم كه بدونيد من اين مساله رو تجربه كردم، پروژه اي بود كه بايد يه سيستم تحت وب توسط كلاينت ويندوز و به صورت آفلاين و توسط يكي از زبانهاي مايكروسافتي مديريت ميشد، در اينجا اگر بخواهيد از PHP استفاده كنيد بايد با استفاده از Http Request با وب سرويس ارتباط برقرار كرده و يك به يك Sync كردن سيستم رو (با توجه به آفلاين بودن) با سرور چك كنيد، اينجا Net. با استفاده از وب كلاسش به راحتي چندين راهكار رو ارائه ميده كه از حوصله بحث خارجه. به هر حال هيچ وقت نميشه در دنياي كامپيوتر دو محصول كه در يك رده قرار دارند رو با هم مقايسه كرد و گفت مثلا A از B بهتره، بستگي داره شرايط شما بهتر بودن رو چطور تعريف كنه.

تنها چیز خوبی که من از این تاپیک یاد گرفتم این بوده که بهتره اول خود کار رو یاد بگیرم و فهمم اصلا برنامه نویسی و طراحی سیستم چی هست و به اصولش مسلط بشم, بعد اون موقع میفهمم زبان و پلتفرمای مختلف اهمیت و تفاوتشون اینقدرا هم زیاد نیست و این تفاوت تو کارهای خیلی سطح بالا خودشونو نشون میدن. کسی هم که تو اون سطحی برنامه نویس باشه که مثلا Net. جواب کارشو نده, مطمئنا خودشو محدود به یه پلتفرم خاص نمیکنه و قابلیت کار تو محیطهای مختلف رو داره.

كاملا موافقم، يه برنامه نويس خاصا در ايران هرگز نبايد وابسته به يك محيط و پلاتفرم خاص وابسته بشه چون موقعيتهاي شغلي اينطور ايجاب ميكنه. در كشوري مثل ايالات متحده اين شرايط به كل فرق ميكنه، اونجا ميگن فلاني برنامه نويس مايكروسافته، حالا در ميان حوزه هاي كاري مايكروسافت مثلا وب سرويسها يا سيستمهاي اطلاعاتي بر پايه SQL Server رو كار ميكنه يا فلاني جاوا كار ميكنه يا ... و تا آخر عمر هم از صراط مستقيم (!) خودش خارج نميشه، تمام گوشه و كنار كارش رو عين كف دست ميشناسه، اصلا با اون تكنولوژي بزرگ ميشه و پيشرفت ميكنه، حالا يه مقايسه با ايران، آه...! يا حق...

abolfazl hashemi
21-01-2008, 17:37
درمقاممقايسه هر دو خوبن

ولي نظر شخصي من asp.net

smartcode
22-01-2008, 00:14
من خودم چند وقته که با php کار میکنم و مشغول انجام یک پروژه ی بزرگ کاری با php هستم به نظر من php زبان قدرتمندیه ولی هنوز خیلی در کشور ما جا نیفتاده مثلا هنوز در ماژول های تبدیل تاریخ به شمسی و انجام محاسبات مختلف بر روی تاریخ شمسی دارای ضعف میباشد در ضمن در برخی موارد هم برای کدنویسی باید بیشتر تلاش کرد

meysam-OK
24-01-2008, 12:21
اول برنامه نویس بعد زبان کاملا درسته ولی زبان برنامه نویسی دست آدم رو باز میکنه
پی اچ پی انعطاف پذیر تره
دیگه کسی پست نده و تمومش کنه لطفا

my friend
24-01-2008, 14:55
شما خودتون استادين اما منظور من رو باز هم برتري صرف گرفتيد، عرض كردم 70% رو ميشه به راحتي جمع كرد، من همينجا اعلام ميكنم هيچ كاري نيست كه با Net. بشه انجام داد و PHP از انجام دادنش عاجز بمونه اما از اونجا كه PHP اصالت برنامه نويسي ماژولار رو به ارث برده و يه زبان Native به شمار مياد براي بعضي پروژه هاي امروزي ممكنه لازم باشه تلاش بيشتري نسبت به Net. بكنيد كه اون نوع پروژه ها به نوعي به ويندوز وابسته ميشن و اينجاست كه هماهنگي لازم بين اين دو محيط وجود نداره.

يه مثال بزنم كه بدونيد من اين مساله رو تجربه كردم، پروژه اي بود كه بايد يه سيستم تحت وب توسط كلاينت ويندوز و به صورت آفلاين و توسط يكي از زبانهاي مايكروسافتي مديريت ميشد، در اينجا اگر بخواهيد از PHP استفاده كنيد بايد با استفاده از Http Request با وب سرويس ارتباط برقرار كرده و يك به يك Sync كردن سيستم رو (با توجه به آفلاين بودن) با سرور چك كنيد، اينجا Net. با استفاده از وب كلاسش به راحتي چندين راهكار رو ارائه ميده كه از حوصله بحث خارجه. به هر حال هيچ وقت نميشه در دنياي كامپيوتر دو محصول كه در يك رده قرار دارند رو با هم مقايسه كرد و گفت مثلا A از B بهتره، بستگي داره شرايط شما بهتر بودن رو چطور تعريف كنه.
من قصدم طرفداری از php نبود ، فقط میخواستم چند تا مثال بزنید...
آخه خودم هر وقت به مشکل برخوردم و جوابی براش پیدا نکردم ، بعد از چند هفته به طور اتفاقی جواب رو پیدا کردم... (نوش دارو بعد از مرگ سهراب)

من خودم چند وقته که با php کار میکنم و مشغول انجام یک پروژه ی بزرگ کاری با php هستم به نظر من php زبان قدرتمندیه ولی هنوز خیلی در کشور ما جا نیفتاده مثلا هنوز در ماژول های تبدیل تاریخ به شمسی و انجام محاسبات مختلف بر روی تاریخ شمسی دارای ضعف میباشد در ضمن در برخی موارد هم برای کدنویسی باید بیشتر تلاش کرد
تابع jdate برای رفع همین مشکل نوشته شده...

saeed-magicboy
24-01-2008, 21:14
از نظر من نمیشه مقایسه ای در بین این دو زبان انجام داد. همه ما میدونیم که این دو زبان هر کدوم تحت یه زبان خاصی بنا شده اند.

مثلا میدونیم که PHP بر اساس C نوشته شده و تقریبا شباهت 80% باهاش داره. از طرفی .NET هم بر اساس VisualBasic و یا C# نوشته شده.

میبینیم که دو زبان اگرچه با زبانهایی ساخته شده اند و یا حداقل بنا شده اند که خود اونها حرف خیلی زیادی در کارشون دارند.

مثلا من خودم پروژه های خیلی بزرگی رو با C++ انجام دادم که یکیشون سیستم حسابداری برای یه شرکت بود. از طرفی ویژوال بیسیک رو هم تقریبا 50% بلدم. ( چون نحوه ایجاد function هاشون از یه نوعه )

به خاطر همین فقط این رو میدونم که با php همه کار میشه کرد. هرچی دلمون بخواد. دات.نت رو چون سررشته زیادی ندارم دیگه چیزی نمیگم.

این حرفم در جواب صحبت افرادی بوده که گفتند php هنوز کامل نیست.

موفق باشید/.

dizgah
25-01-2008, 11:36
نمونه ای از معروف ترین سیستم های مدیریت محتوای نوشته شده با php
vBulletin
joomla
mambo
mt
wordpress
phpbb
mybb
smf