PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با سیستم و عدم بوق اخطار

ittools
02-10-2013, 13:17
سلام دوستان

یه سیستم قدیمی دارم که فقط برای دانلود شبانه ازش استفاده میکنم بنابراین خیلی وقت بود آخ نگفته بود :دی
دیروز سیستم به خوبی کار میکرد و از طریق ویندوز خاموشش کردم
امروز که پاور رو زدم تو صفحه نمایش هیچی نشون نداد حتی صفحه داس هم بالا نمیاد هیچ کدوم از کلید های F هم کار نمیکنه تا به محیط بایوس برم
سیستم یه بوق کوتاه همیشگی اولیه رو میزنه بعد خود به خود ریستارت میشه بعد دیگه هیچ کاری انجام نمیده و هیچی تو مونیتور نشون نمیده
پاور به نظر سالم میاد چون برق فن سی پی و هارد و دی وی دی رایتر رو تامین میکنه در ثانی دی وی دی رایتر کار میکنه و وقتی دگمه اش رو میزنم Eject میشه
کارت گرافیک رو با کارت جدید تعویض کردم مشکل حل نشد
یه چیز عجیب : وقتی اسلات کارت گرافیک رو خالی میزارم یعنی سیستم رو بدون کارت گرافیک روشن میکنم بایوس بوق اخطار نمیده یا حتی زمانی که برق هارد رو قطع میکنم یا از مدار خارجش میکنم بوق اخطار نمیده
مشکل از کجا میتونه باشه ؟

ممنون

ittools
03-10-2013, 16:11
لطفا کمک کید

amir.h.r.j
03-10-2013, 16:58
فکر کنم مشکل از پاورته برق اضافی رد میکنه ؟ تعمیری که نیست ؟ ممکنه مثلا به جای 12 ولت 13 ولت رد کنه که مشکل یکی از قطعه ها به احتمال زیاد یکی ازخازناشه ... پاورتو بازکن ببین مشکلی نیست . پایه قطعات رو بررسی کن شل نباشن ... میتونی برق خروجیشو هم اندازه بگیری و امتحان کنی ... اگه دیر اقدام کنی ممکنه کل قطعاتت بسوزه ... حالا البته اگه مشکلش این باشه .:n18::n28::n30::n19::n08::n04:

ittools
03-10-2013, 17:31
نخند :دی
نه پاور سالمه رو یه سیستم دیگه تستش کردم
به نظر خودم احتمالا مشکل از بایوس باید باشه فقط موندم تو یه روز چه طوری این مشکل پیش اومده راهی برای تستش هست ؟

amir.h.r.j
04-10-2013, 13:29
باشه دیگه نمیخندم ... :n03::n30::n28:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](36).gif
احتمالا همون بایوس مشکل داره ... به یه تعمیر کار نشونش بده که ... هرچند طبق تجربیات خودم شاید هم cpu مشکل داره ... همین مشکل برا خودم هم پیش اومده بود ... ممکنه پایه هاش شل باشن ... به هر حال همه قطعاتشو دونه به دونه چک کن ...

bartar-pc
22-12-2014, 12:45
اول سلام اقا من مغازه کامپیوتر دارم یه کیس به تورم خورد
همینجوری بود سیستم روشن میشد
مانیتور هم متصل بود اما تصویر نداشت
همه قطعات رو تست زدم آخر سر معلوم شد مشکل از پاور بود پاورش رو تعویض کردم درست شد
پاورت رو امتحان کن داداش
بای...