PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اهمیت خمیر سیلیکون برای سی پی یو چقدره؟

FOURTH RETURN
01-10-2013, 12:14
من فن سی پی یوم رو دراوردم شستم یه دونه از پیچاش هم شکست و خمیر سیلیکون رو هم که زیرش بود با پارچه تمیز کردم اونموقع فکر میکردم کثیفه نمیدونستم خمیر سیلیکونه از اون موقع سیستمم همش گیر میکنه و سرعتش اومده پایین علتش چیه؟ خمیر سیلیکون چقدر مهمه؟

pharm
01-10-2013, 16:25
من دقیقا همین مشکلو داشتم سرعت سیستم اومده بود پایین و هیچ چیزی اجرا نمیشد باز که کردم دیدم خمیرش خشک شده دوباره خمیر زدمو سرعت رفت بالا و مشکلش حل شد
خمیر سیلیکون خیلی واجبه برا CPU
اونی هم که پاک کردی دیگه کلا نداره باید این خمیر های سرنگی رو بگیری یه ذره بزنی بش و فن رو بش وصل کنی مشکل حل میشه

arash59b
01-10-2013, 17:08
من که چندسال پیش از بس کیس خاک داشت همه قطعه هارو باز کردم تمییز کردم. خمیر هم پاک شد همونطور بیستم. تا الان هم که سیستم مشکلی نداشته.

ess_1362
01-10-2013, 19:32
من فن سی پی یوم رو دراوردم شستم یه دونه از پیچاش هم شکست و خمیر سیلیکون رو هم که زیرش بود با پارچه تمیز کردم اونموقع فکر میکردم کثیفه نمیدونستم خمیر سیلیکونه از اون موقع سیستمم همش گیر میکنه و سرعتش اومده پایین علتش چیه؟ خمیر سیلیکون چقدر مهمه؟
تفاوت بین کارایی انواع خمیر های سیلیکون نهایت چیزی حدود حداکثر 10 درجه سیلیسیوس هست ولی نداشتن خمیر خرارتی ممکن هست اختلاف دما به بیش از 50 درجه هم برسه
قطعا اگر نسبت به تهیه خمیر حرارتی اقدام نکنید نه تنها ممکن هست به پردازنده آسیب وارد بشه بلکه به علت تنش حراری در اطراف پردازنده به فتها و خازن های مدار pwm هم آسیب وارد خواهد شد قطعا
البته شکستن یکی از پایه های فن هم حتما مشکل ساز خواهد شد و توصیه می کنم حتما خنک کننده را هم تعویض کنید چون حتی با زدن خمیر حرارتی به پردازنده با توجه به اینکه خنک کننده به خوبی روی پردازنده سوار نمیشه در نتیجه مشکل همچنان رفع نشده باقی می مونه

من که چندسال پیش از بس کیس خاک داشت همه قطعه هارو باز کردم تمییز کردم. خمیر هم پاک شد همونطور بیستم. تا الان هم که سیستم مشکلی نداشته.
قطعا سیستم شما مشکلاتی داره که شما متوجهش نشدی
من بارها دیدم که چنین حالتی اتفاق افتاده و با وجود اینکه پردازنده در دمای نزدیک به 100 درجه مشغول کار هست کاربر هم متوجه این موضوع نمیشه و مشکلاتی در آینده پیش میاد و قطعا اولین مشکل هم گریبان مادربرد را می گیره که کاربر متاسفانه علت را در کیفیت پایین قطعات تشخیص میده

به هر حال فکر می کنم ادامه بحث بی نتیجه باشه

FOURTH RETURN
02-10-2013, 21:48
یه فن سی پی یو نو گرفتم بستم باور کردنی نیست سرعتش رفت بالا حسابی همه مشکلاتی که با سیستمم داشتم برداشته شد یه زمانی گمون میکردم هاردم خرابه اما همه مشکل از همون فن سی پی یو که یه پیچش شکسته و خمیرش پاک شده بود

hasani0020hh
29-11-2018, 11:08
سلام
خمیر سیلیکون انقدر مهمه که اگه اونو پاک کنی به شدت سیستمت کند میشه
حالا که تو اونو پاک کردی سریعا برو براش یه خمیر تهیه کن قیمتشم کمه
بعد دوس داشتی یه ذره در مورد سخت افزار مطلب بخون و ببین که چه کارایی میکنن که دیگه بدون اطلاع از کارایی شون دست کاریشون نکنی که باعث مشکلات خیلی بزرگتر از این بشه.