PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی فنی Sony Xperia Tablet Z

kindlinessangel
01-10-2013, 08:31
با سلام به شما دوستای گلم
این دستگاه رو 3-4 روزی هست دارم استفاده میکنم حرفه ای نیستم اما گفتم شاید تجربیاتم به درد دیگران هم بخوره
دیگه مشخصات فنی رو نمی نویسم چون تو همه سایت ها هست.

نگاه اولیه:
در نگاه اول کیفیت ساخت فوق العاده این دستگاه بسیار چشم نواز هست ... فریم جلویی دستگاه و فاصله بسیار کم اون با صفحه نمایش 10 اینچی باعث میشه که در زمانی که صفحه خاموش است شما کل پنل جلویی را یک تکه ببینید. تمامی پورت ها دارای در پوش بوده که از اتصالات بسیار با کیفیتی بهره برده اند. و پنل پشتی دستگاه از نوعی پلاستیک خاص ساخته شده است که نگه داشتن دستگاه در دست را بسیار راحت تر میکند . اولین باری که این دستگاه را در دست گرفتم از سبکی فوق العاده و ضخامت بسیار کم اون هیجان زده شدم به طوری که بااین سایز 10 اینچی از اکثر گوشی های بازار نیز نازک تر است و میتوان به جرات گفت با وزن 495 گرمی خود از اکثر تبلت های هم رده خود و حتی کوچکتر از خود سبک تر است.

نقاط منفی:
نقاط منفی که برای این تبلت ذکر می شود به این شرح است
1-استفاده از نسل پیشین پردازنده ها
2-باطری ضعیف
3-دوربین نه چندان با کیفیت
4-استفاده از صفحه نمایش LCD
5-قابل استفاده نبودن صفحه لمسی زیر آب!!
نقاط ضعف از دیدگاه شخصی:
1-نبود لوازم جانبی در ایران
2-لک پذیر بودن صفحه نمایش

که من به جز مورد 1 و 4 با هیچ کدام موافق نیستم. البته شاید پردازنده قدیمی باشه اما من در اجرای سنگین ترین بازی ها هم به هیچ مشکلی بر نخوردم. در مورد باطری هم شرکت سونی به خاطر طراحی فوق العاده باریک این تبلت ناچار به استفاده از باطری با این ظرفیت بوده که حتی همین باطری هم در استفاده زیاد کاملا جوابگوی یک روز می باشد و عدد 10 ساعت تماشای ویدئو عددی تبلیغاتی نبوده و کاملا واقع گرایانه است.دوربین این دستگاه چنگی به دل نمیزند البته گمان نکنم کسی از یک تبلت 10 اینچی بخواهد برای عکاسی حرفه ای استفاده کند اما بیشتر از مشکل کیفیت مشکل جای دوربین پشتی این دستگاه هست که در گوشه قرار گرفته و کار را برای کاربر کمی سخت میکند.صفحه نمایش نسبت به صفحه رتینای اپل و برخی دستگاههای رقیب کیفیت کمتری دارد اما در کل نسبت به اکثر رقبای موجود از کیفیت و رزولوشون بهتری بهره می برد و زیر نور مستقیم نیز به راحتی قابل استفاده است. و در پایان قابل استفاده نبودن صفحه لمسی در زیر آب خنده دارترین ایرادی است که به این تبلت می شود وارد کرد.

و اما نقات قوت این تبلت:
1-طراحی یک پارچه زیبا و بی نقص
2-استفاده از مواد بسیار با کیفیت
3-نازکی خیره کننده و و زن بسیار کم دستگاه
4-امکان استفاده از هر نوع قلم حتی مداد خودکار و کلید!!
5-مقاومت دستگاه در برابر رطوبت
6-صفحه FHD
7-پشتیبانی از تمام شبکه های مخابراتی حتی LTE
8-امکان افزایش حافظه از طریق Micro SD تا 64GB
9-بلندگوهای با کیفیت
10-امکان دریافت و ارسال پیام متنی

سخن پایانی:
در پایان با توجه به شرایط کنونی موجود در بازار و افت قیمتی که این دستگاه داشته است. میتوان به جرات آن را یکی از بهترین تبلت های آندرویدی موجود دانست که علاوه بر تمام امکاناتی که در اختیار کاربر قرار میدهد. حس خاص و با کیفیت بودن را نیز به مصرف کننده خود القاء می کند.

ammar98
07-10-2013, 13:06
یکی از بهترین تبلت های دنیاس تا به امروز ! از نظر وزن هم خیلی سبک هستش بخصوص اینکه ضد آب و گرد و غبار هم هستش

noisymind
19-11-2013, 10:09
دیگر دوستان نظری راجع به این تبلت ندارن؟

kindlinessangel
27-11-2013, 09:33
دیگر دوستان نظری راجع به این تبلت ندارن؟

راستش برای من هم جالبه
با اینکه این تبلت یکی از بهترین تبلت های آندرویدی حال حاضر هستش
و میشه گفت از نظر کیفیت ساخت یک سرو گردن از دیگرآندرویدیها بالاتر هست توی ایران زیاد طرفدارنداره
شاید بشه سه تا دلیل براش پیدا کرد
1-قیمت بسیار بالای نسخه های گارانتی دار که ایران رهجو عرضه میکنه
2-حتی نسخه بدون گارانتی هم، قیمتی در حدود آیپد نسخه 4ام داره که خوب شاید از نظر خیلی ها خرید آیپد بهتر باشه
3-این تبلت بسیار کم در ایران عرضه میشه که خوب صددر صد در فروش تاثیر داره

ولی بعداز 2 ماه استفاده هنوز هم میگم یکی ازبهترین تبلت های حال حاضر دنیاست