PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک جامع پرسش و پاسخ ورزشی

sam boy
24-11-2007, 23:56
کسی در مورد سمبکالاه چیزی می دونه

sam boy
24-11-2007, 23:57
یعنی هیچ کسی چیزی نشنیده

sagh_moha
16-12-2007, 03:25
سلام , از مدیر این بخش خواهش می کنم این پست رو پاک نکنند چون تنها جای ورزشی این سایت همین جاست و من اینجا رو بهترین جا واسه سوالم می دونم ....

از کدوم سایت میشه تمام آمار بازی از جمله کرنر - تعداد خطا - تعداد پاس صحیح و .... دید ....

sagh_moha
17-12-2007, 00:53
????????????????

sagh_moha
18-12-2007, 01:41
سلام - نمی دونم از کی باید بپرسم اما دوباره تایپیک می ذارم شاید مدیر این بخش بتونه یه کمکی به من حقیر بکنه ....

آقا چطوری این فردوسی پور این همه آمار رو داره ... خب از تو یه سری سایت در می آره دیگه .... یعنی هیچ کس نمی دونه؟

مثلا آمار بازی های لیگ باشگاهی اروپا یا یوفا تو سایت یوفا هست اما آمار بازی های لیگ اسپانیا یا مثلا لیگ برزیل ... اینا کجاست؟بازم میگم منظورم از آمار , آمار کرنر , پاس صحیح .... است...

ممنون

ss_m_ss
26-12-2007, 10:15
سلام - نمی دونم از کی باید بپرسم اما دوباره تایپیک می ذارم شاید مدیر این بخش بتونه یه کمکی به من حقیر بکنه ....

آقا چطوری این فردوسی پور این همه آمار رو داره ... خب از تو یه سری سایت در می آره دیگه .... یعنی هیچ کس نمی دونه؟

مثلا آمار بازی های لیگ باشگاهی اروپا یا یوفا تو سایت یوفا هست اما آمار بازی های لیگ اسپانیا یا مثلا لیگ برزیل ... اینا کجاست؟بازم میگم منظورم از آمار , آمار کرنر , پاس صحیح .... است...

ممنون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pmg_acmilan
26-12-2007, 11:20

sagh_moha
26-12-2007, 12:08

ببینید ....
نتیجه لحظه به لحظه بازی ها .... Livescore
آمار جزئی بازی ها ....... Goal
آمار بازی های بین المللی .... Fifa
آمار بازی های اروپائی ..... Uefa
آسیا هم که معلومه

دوستان عزیز منظور من این بود که مثلا تو بازی بارسلون - والنسیا چند پاس صحیح داده شده , چند تا کرنر زده شده , مثلا ژاوی چند تا پاس صحیح داده , چند تا تکل زده , کل بازی چند تا خطا داشته .....

حالا متوجه منظورم شدید ... لیگ برتر انگلستان رو بلدم اما باقی رو نمی دونم ...

در ضمن livescor.cc خیلی آمار بهتری داره ....

mpmostafa
26-12-2007, 22:25
سلام
دوستان سانتینی مربی معروفی هستش و من هم میدونم مربی تیم ملی فرانسه بوده اما دیگه چیزی ازش نمیدونم اگه کسی چیزی میدونه خواهشا یه کم اطلاعات به من بده.

sagh_moha
27-12-2007, 03:06
یک متخصص در نابود کردن تیم های بزرگ

در سال 2002 سرمربی فرانسه بود و توانست مدافع عنوان قهرمانی و قهرمان اروپا در سال 2000 را بدون پیروزی و حتی یک گل زده از جام جهانی به خانه باز گرداند .... بازم ازین کارا کرده

او همچنین مربی تیم های تاتنهام انگلیس و اوسر فرانسه هم بود که عمر مربیگری او در این تیم ها حتی به اندازه عمر گل های بهاری هم نبود ....

واقعا برای فوتبال مملکت متاسفم .....

o.dragon
03-01-2008, 18:04
pizarro dar kodam tim rafteh?

sudotux
03-01-2008, 19:07
pizarro dar kodam tim rafteh?

Chelsea :40:

sagh_moha
06-01-2008, 01:07
خب خب خب

یعنی هیچ کس نمی دونه ؟ بالاخره خودم پیدا کردم ....
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید .... آفرین به خودم

saeed_h1369
16-02-2008, 16:24
بچه ها میتونید سوال های تست از مخلوط ورزش ها بهم بدید
مرسی

jedivssith
21-04-2008, 21:53
درود

مجلات زیبا و عالی Flex با موضوع پرورش اندام را می خواستم. چون بسیار گشتم ولی پیدا نکردم، بیرون هم جایی نمی فروشند بخاطر موضوع و بدنهای لخت ورزشکاران که مایه تاسف و بیچارگی جامعه ماست. حالا می ماند وب، اگر می توانید کمک کنید بسیار ممنون می شوم.

با سپاس فراوان
بدرود

Mohammad
29-04-2008, 20:40
سلام..متاسفانه فعلا چیزی پیدا نکردم!

TCG
30-05-2008, 17:22
مربی فوتسال هستم اگه ممکن سایت یا کلیپ تصویری راجب به آموزش یا شیوه تمرین دادن یا برنامه غذایی و خلاصه هر چیزی که به این موضوع ربط پیدا بکند اگر ممکن dvd آن را برام بفرست
shabgarde.parishan@yahoo.com

ahmad.es.es.2atisheh
15-10-2008, 22:38
سلام دوستان ! چطورین ؟
یه سوال داشتم ؟
اون اینه که : اگه من بخوام به باشگاه های اروپایی نامه نبویسم ، چطور می تونم صندوق پستی باشگاه مورد نظرم رو پیدا کنم ؟

ali...
15-10-2008, 22:53
میتونی یه سر به سایتشون بزنی
میتونی ایمیل بزنی حالا چرا نامه...

ahmad.es.es.2atisheh
16-10-2008, 20:10
میتونی یه سر به سایتشون بزنی
میتونی ایمیل بزنی حالا چرا نامه...

آها - خب - درسته - ولی تاثیر نامه از پست الکترونیکی بیبشتره
حالا مثلا آدرس پستی یکی دوتا از باشگاه های اروپایی چی چی هست ؟
با تشکر دوست عزیز

Benygh
16-10-2008, 20:27
سایتشون رو اگه میدونید ! برید قسمت Contact US باید داشته باشه !

ahmad.es.es.2atisheh
16-10-2008, 20:39
سایتشون رو اگه میدونید ! برید قسمت Contact US باید داشته باشه !
سلام دوست عزیز - توی این قسمتی که خودتون بام بردید . آدرس صندوق پستی باشگاه رو به طور کامل نوشته ؟
مثلا اگه من برم توی سایت فلان تیم(مثلا اشتوتکارت) و قسمتی که شما گفتید رو بزنم . آدرس پستی باشگاه رو می تونم گیر بیارم

با تشکر - خداحافظ

unartig
17-10-2008, 10:00
سلام دوست عزیز - توی این قسمتی که خودتون بام بردید . آدرس صندوق پستی باشگاه رو به طور کامل نوشته ؟
مثلا اگه من برم توی سایت فلان تیم(مثلا اشتوتکارت) و قسمتی که شما گفتید رو بزنم . آدرس پستی باشگاه رو می تونم گیر بیارم

با تشکر - خداحافظ
خارجیها به ایمیل بیشترازنامه اهمیت میدند:31: نکنه میخوای تی شرت ازباشگاهها بگیری؟

ahmad.es.es.2atisheh
17-10-2008, 16:15
خارجیها به ایمیل بیشترازنامه اهمیت میدند:31: نکنه میخوای تی شرت ازباشگاهها بگیری؟
سلام دوست عزیز - نه نه نه - من نمی خوام تی شرت ازشون بگیرم - در ضمن این حرف شما کاملا درسته که به ایمیل بیشتر از نامه اهمیت می دن
ولی من میخوام نامه بفرستم ( بنا به دلایلی)ولی نمی تونم آدرس باشگاه مورد نظرم رو پیدا کنم ؟
با سپاس
بای

tina salehe
17-10-2008, 21:53
سلام
آدرس سایتهای روزنامه های ورزشی مهم مثل گل- جهان فوتبال -خبر ورزشی و...میخواستم
مرثیییی

h_starboy
18-10-2008, 11:53
جهان فوتبال :

خبر ورزشی :

روزنامه 90 :

پیروزی :

ایران ورزشی :

دنیای فوتبال :

گل :

امیدوارم مورد پسند واقع بشه.

tina salehe
18-10-2008, 20:11
به جای منوی تشکر دیگه مجبوریم از این استفاده کنیم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Brave Hearts
20-10-2008, 05:46
اينم روزنامه ابرار ورزشي:

tina salehe
20-10-2008, 21:52
اينم روزنامه ابرار ورزشي:

به جای منوی تشکر دیگه مجبوریم از این استفاده کنیم

worldshaker
30-01-2009, 19:11
سلام.کسی میدونه برزیل و ایتالیا کلا با احتساب بازیهای دوستانه و جام جهانی چند باری که با هم بازی کردن چند تا برد و باخت دارن؟

خواهش می کنم جواب بدین. قضیه کل کله.

mohamad23
30-01-2009, 19:37
سلام.کسی میدونه برزیل و ایتالیا کلا با احتساب بازیهای دوستانه و جام جهانی چند بار با هم بازی کردن؟
خواهش می کنم جواب بدین. قضیه کل کله.

حالا طرفدار برزیلی یا یتالیا؟

worldshaker
30-01-2009, 23:15
طرفداره ایتالیام

بابا دمتون گرم , جواب بدین

پرسپولیس زلزله
30-01-2009, 23:42
من هر چه گشتم اطلاع کلي نبود

بايد اخبار پراکنده رو کنار هم بزاري تا پيدا بشه

که اينطوري هم نميشه مطمئن شد که آمار کليه

ولي در هر حال فک کنم که توي بازيهاي بين دوتيم برزيل بيشتر برده باشه

البته فک ميکنم اينطوري باشه

توي ويکيپديا هم نبود

worldshaker
31-01-2009, 22:29
مرسی از زحمتت "پرسپولیس زلزله "

jojonice
22-02-2009, 17:51
سلام
لطفا اسم تمام تیمهای و لیگ های امارات را ایجا بزارید مثل استقلال و پیروزی ایران امارات هم لیگ های دارید که
و
اگر لطف کنید اینجا اسماشون را بنویسید
خیلی ممنون
خداحافظ

بردیا
24-02-2009, 00:28
اینان

1- العین
2- الاهلی
3- الجزیره
4- عجمان
5- الوصل
6- الوحده
7- الشارجه
8- النصر
9- الشباب
10- الظفره
11- الخلیج
12- الشعب

m_maj2004
14-03-2009, 12:51
سلام دوستان
من نیاز به کتاب آموزش ورزش رزمی حالا هر چی دارید اینجا قرار بدید تا دوستان هم استفده کنند.

***Spring***
15-03-2009, 03:17
Beginning T'Ai Chi / آموزش ورزش زیبای تای چی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تکنیکهای دفاع شخصی(en) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.

dost1
18-09-2009, 21:04
سلام دوستان عزیز
اولا خدمت مدیران عزیز عرض کنم که من واقعا نمیدونستم این درخواست را کجا بنویسم اگر جای مناسبی نیست ببخشید دیگه
من خیلی وقته دنبال آموزش سنوکر میگردم به صورت ویدیویی فرقی نمی کنه فارسی باشه یا انگلیسی ولی آموزش سنوکر باشه نه قوانین سنوکر اینکه بگه اول مثلا یه قرمز بعد یه رنگی من یه آموزش میخام بگه چطوری مثلا ایستاد و . . . . ممنون میشم اگر کسی معرفی کنه

بردیا
18-09-2009, 21:50
سلام دوست عزیز
اسنوکر درسته

به این لینک مراجعه کنید 4نوع آموزش داره

ولی ویدئویی پیدا نکردم

dost1
20-09-2009, 20:18
دوست عزیز ممنون از اینکه جواب دادی واقعیتش اینه که ما اینجا یعنی افغانستان سنوکر میگیم نه اسنوکر و فراموش کرده بودم که ایران اسنوکر میگه به هرحال ممنون

dost1
20-09-2009, 23:40
ببخشید دوباره مزاحم شدم بچه ها این آموزش را کسی نداره من خیلی گشتم ولی همش به صورت آن لاین فروشی است من متاسفانه داخل ایران نیستم که بتونم بخرم ولی اگر کسی آپلود شده داره میتونم هر چند سی دی که باشه دانلود کنم ممننون

مجموعه آموزشي بيليارد به صورت تصويري و كامل براي اولين بار در فروشگاه

یکی از پر طرفدارترین ورزشهای جهان- میلیاردها تن از جهانیان در خانهایشان-در باشگاههایشان و در صحنه های رقابت محلی ، استانی و بین المللی به این ورزش می پردازند .در این ویدئو استاد مسلم بیلیارد " جری برایزت " به شما آموزش میدهد که چگونه بایستید ، بگیرید - پل بسازید و ضربه بزنید با استاد مسلم بیلیارد جری برایزت همراه شوید و از مقام مبتدی به پله های حرفه ای ها صعود کنید یک ویدئو آموزشی بی نظیر و دوبله فارسیVCD

جری برایزت از نظر بسیاری یکی از بزرگترین مربیان بیلیارد جهان است ، قهرمانان امروز بیلیارد همه هنر آموختگان مکتبش هستند ، روش موثر و ساده او به همه علاقمندان از مبتدی گرفته تا پیشرفته کمک خواهد کرد تا چگونه بیلیارد را درست بازی کنیم .
در این ویدئو اموزش بطور کامل با جزئیات و اصول پایه ای این ورزش آشنا می شوید .
جری برایزت همراه با شما نکات زیر را به شما آموزش می دهد توجه داشته باشید که این ویدئوی آموزشی دوبله فارسی می باشد .
1- انتخاب چوب و نکات آن

2-طرز ایستادن صحیح

3-طرز گرفتن چوب

4-ضربه و سیستم صحیح ضربه زدن

5- پل و انواع آن

6- یادگیری اصول پایه

7- ضربه های برگشتی صحیح

8- یادگیری سیستم هدف گیری

9-گچ زدن اصولی

10- ضربات انگلیسی یا ضربات پیچ کناری

11- روشهای تمرین و چندین تمرین نمونه

nw_nk
20-09-2009, 23:54
در انجمن فیلم درخواست بدید. شاید پیدا بشه.

بردیا
21-09-2009, 01:37
حاجی یه سوال
شما سرعت اینترنتت چقدره؟:دی

sia-saketi
21-09-2009, 01:49
اگه این درخواست رو توی انجمن آموزش و مقالات می دادی بیشتر بهت کمک می شد... برو اونجا هم در خواست بده یا اینکه این تاپیک رو به مدیر انجمن بگو انتقال بده به اونجا...

dost1
21-09-2009, 21:38
حاجی یه سوال
شما سرعت اینترنتت چقدره؟:دی

ولا زیاد نیست فقط 8 ام بی 2 ام بی آپلود 6 ام بی دانلود :31::10:

بردیا
22-09-2009, 00:16
حاجی خدایی شوخی که نمیکنی؟:دی
آخه نشنیده بودم سرعت نت رو تو افغانستان تا این حد تونسته باشن تامین کنن
بعد هزینه چقدر میدی؟
سرویس دهندت چه شرکتیه؟
خارجیه یا داخلی؟
دست مارم بگیر:دی

dost1
22-09-2009, 07:01
ها ها ها نه عزیز درست شنیدی شوخی در کار نیست من تو یه شرکت مخابراتی مثل ایرانسل کار میکنم اینترنت با هر سرعتی که بخواهی اینجا میتونند برات تهیه کنند شرکتی که ما گرفتیم یه شرکت داخلی است شرکت های اینترنت خیلی زیادن اینجا البته هزینه اش کمی گرونه فعلا چون هنوز کابل نوری درست فعال نشده ما ماهوار در حدود 20 هزار دلار پرداخت میکنیم :5:
البته قراره به زودی انشاء الله به کابل نوری وصل بشیم دیگه همه چیز حل میشه هم هزینه میاد پایین و هم اینکه سرعت میره بالاتر اینم نمونه ای از گرافی که وقتی دانلود میکنم نشون میده :31::10:

Ghaioom
01-09-2011, 13:20
سلام

چطوری این حرکاتی که با دست انجام میدن مثلا رو دست می ایستن رو انجام بدیم؟ مثلا تکنو کارا رو دست هرکاری میکنن. حتماً با یه تمریناتیدستشون رو قوی میکنن و رو دست می ایستن. حتما اگه کسی میدونی بگه ما هم یاد بگیریم رو دست وایسیم و قدرت دستمون رو افزایش بدیم. خیلی باحاله اگه بتونیم اینکارو بکنیم. من که لازمش دارم :31:
مثل اینکه بیشتر ژیمناستیک کارا راحت اینکارارو میکنن.
ممنون :10::11:

Ghaioom
03-09-2011, 08:14
یعنی کسی اینجا نیست یاد بده؟!!!!!! :13:

Traceur
05-09-2011, 05:24
سلام.

در یکـــ کلام ! "بدنسازی کن"

- شما باید ابتدا از یه مربی یه برنامه روزانه (غذایی و آمادگی جسمانی) بگیری .
- بعد فیلم ها و کلیپهای آموزشی مربوط به بریکـــ دنس (ایروبیک حرفه ای) رو تهیه کنی.
اینــکه میگم آموزشی به نوعی این حرکات افتـــ یا گامهای زیادی در طول یادگیری داره .

مثلا برای حرکت اگرول در ایروبیک شما ابتدا باید روی ساعد خودتون کار کنید سپس روی کتف و ...

موفق باشید . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ghaioom
05-09-2011, 09:43
یک کلام ما تو روستاییم هی بخواییم بریم شهر برامونم سخته ! :31:وگر نه تا حالا میرفتم.
اگه تو روستا بسازن یه کاری می کنیم :31:
راستش من نمیخوام ایروبیک یاد بگیرم فقط بتونم رو دستام یکمی وایسم حله بقیشو یه کاری میکنم :31:
آموزش که تو نت هم هست برای دانلود.
فکر کنم حرکات قدرتی برای تمرین باید باشه تا بشه رو دست وایساد.

بازم اگه کسی چیزی میدونه بگه ممنون

shabnam1986
05-09-2011, 09:58
کسی اطلاعاتی داره؟

Traceur
05-09-2011, 10:23
یک کلام ما تو روستاییم هی بخواییم بریم شهر برامونم سخته ! :31:وگر نه تا حالا میرفتم.
اگه تو روستا بسازن یه کاری می کنیم :31:
راستش من نمیخوام ایروبیک یاد بگیرم فقط بتونم رو دستام یکمی وایسم حله بقیشو یه کاری میکنم :31:
آموزش که تو نت هم هست برای دانلود.
فکر کنم حرکات قدرتی برای تمرین باید باشه تا بشه رو دست وایساد.

بازم اگه کسی چیزی میدونه بگه ممنون

جالبــــــه !!

- قرار نیست چیزی رو بسازن !! شما خودت بدنسازی کن البته با برنامه ! سعی حتماً برنامه غذایی خوبی هم داشته باشی.
- کم کمش تو هر شهری یه باشگاه بدنسازی هست ! میتونی وضعیتت رو بهشون (مربی) بگی تا بهت یه برنامه بدن تا تو خونه کار کنی. سعی کن قبلش یه تحقیقی در مورد مربی داشته باشی.

شما از طریق آموزشها تو نت میتــونی اصولی تر کار کنی. و این اصولی کار کردن باعث میشه آسیب نبینی.
و اینکه اگر شما قصد داری ورزش کنی حتماً بیمه ورزشی رو داشته باش.

بنده خودم پارکور و بریک دنس کار میکنم و ما تو اصفهان برای ورزشمون باشگاه آنچنانی نداشتیم ! ولی عامل پیشرفتمون همکاری دوستانه و اصولی کار کردن بود .

لازم به ذکره که اسم این حرکت ؛
در ایروبیک : پاور بالانس - Power Balance
و در پارکور و ... : Handstand یا همون بالانس (تعادل)

Ghaioom
05-09-2011, 14:20
پس همینجوری تو خونه با یه تمریناتی نمیشه انجام داد؟ باید یه بدنسازی بریم؟!! :31: دوست داشتم هیچ جا نرم و این رو دست ایستادن رو یاد بگیرم. بعدش هم کارهای دیگه که با دست انجام میدن تو پارکور و بریک دنس رو خودم یه کاری می کردم! :13:
ولی من فکر نکنم بازم بتونم برم بدنسازی اگه تو شهر بدوم مشکلی نبود. یه مشکلاتی هست که نمیتونم برم. اگه تو روستامون بود چرااااااا ! :31: ای این روستاها هم هیچی ندارن. D:

Arrowtic
05-09-2011, 17:02
اول بدنسازی.
دوم فیلمارو دان کن.فیلم آموزشی زیاد هست در این رابطه.
درضمن با کسایی که حرفه ای هستن آشنا شو و کمک بگیر.من خودم مشکل داشتم با راه رفتن رو دست که یکی از بروبچ باشگاه یک سری چیزای ریز(فوت و فن کوزه گری) رو بهم گفت و خیلی خیلی تاثیر گذار بودن برام.

Ghaioom
05-09-2011, 17:22
شما فیلما رو بزار اگه کامل یاد میده چطوری رو دست وایسیم.
من که تو نت سرچ کردم یکم خسته شدم. چون هر چیزی میاد آدم نمیدونه کدومو بخونه یا ببینه و اینجور حرفا لطفاً شما چیزی که برای اینکارو سراغ داری و بتونه به ما کمک کنه رو بزارین ممنون.

میگما رو دست وایسادن قدرت میخواد دیگه؟ قدرت دست ؟ به نظر من باید یه تمرینایی کرد تا دست به قدرتی که بخواد روی دستا وایسیم برسه! یا اینی که گفتم نمیخواد؟

من نمیدونم کیا حرفه ای ان! :31: شماها اینجایین پس شما باید یاد بدین!

شـیـفــو
05-09-2011, 18:29
داداش گلم ، حقيقت مطلب تو رشته من ( آيكيدو | كيوكشين ) اصلا همچين حركاتي تمرين نميكنيم .
فقط تو كيوكشين بايد 35 تا شنا روي دست بريم ، يعني اول رو دست ها وايسيم و بعد شروع به شنا بكنيم .
اول با پنج انگشت (5تا) ، بعد 4انگشت (5تا) و .. تا روي شصت دو دست فقط (10تا) .
اما اولاش كه تاز ميخواستم رو دست ايستادن رو تمرين كنيم كنار ديوار مي ايستاديم بعد دستامون رو ، روي زمين ميذاشتيم و برعكس از پشت با پاهامون خودمون رو ميكشيديم بالا تا رو دست هامون استاده باشيم و تكيه مون به ديوار باشه . بعد شروع به شنا رفتن ميكيرديم .
يكمي بعد ، يكي از همرزم ها ميومد ما رو تا وسط تشك ميبرد و پاهامون تو دست اون بود و شنا ميرفتيم .
تا ديگه كم كم يادگرفتيم تعادلمون رو حفظ كنيم .
تنها مشكل اين بود كه بعضي ها نميدونستند وقتي ميخوان دوباره عادي بايستند بايد از روي كمر قل بخورن تا بشينن رو زمين بعد بايستند ، اونا ميخواستن اول پاهاشون رو بذارن رو زمين كه باكمر و باشن محكم ميخوردن رو زمين .
شـمـا هم با يكم تمرين ميتونيد رو دستتون بايستيد اما راه رفتن رو نميدونم .
فقط قبل تمرين خـوب گرم كن .

far2009
05-09-2011, 20:02
جالبــــــه !!

- قرار نیست چیزی رو بسازن !! شما خودت بدنسازی کن البته با برنامه ! سعی حتماً برنامه غذایی خوبی هم داشته باشی.
- کم کمش تو هر شهری یه باشگاه بدنسازی هست ! میتونی وضعیتت رو بهشون (مربی) بگی تا بهت یه برنامه بدن تا تو خونه کار کنی. سعی کن قبلش یه تحقیقی در مورد مربی داشته باشی.

شما از طریق آموزشها تو نت میتــونی اصولی تر کار کنی. و این اصولی کار کردن باعث میشه آسیب نبینی.
و اینکه اگر شما قصد داری ورزش کنی حتماً بیمه ورزشی رو داشته باش.

بنده خودم پارکور و بریک دنس کار میکنم و ما تو اصفهان برای ورزشمون باشگاه آنچنانی نداشتیم ! ولی عامل پیشرفتمون همکاری دوستانه و اصولی کار کردن بود .

لازم به ذکره که اسم این حرکت ؛
در ایروبیک : پاور بالانس - Power Balance
و در پارکور و ... : Handstand یا همون بالانس (تعادل)
شما جز این افرادی هستید که تو پارک بوستان سعدی از سکو ها بالا می پرند ؟

Traceur
06-09-2011, 08:48
شما فیلما رو بزار اگه کامل یاد میده چطوری رو دست وایسیم.
من که تو نت سرچ کردم یکم خسته شدم. چون هر چیزی میاد آدم نمیدونه کدومو بخونه یا ببینه و اینجور حرفا لطفاً شما چیزی که برای اینکارو سراغ داری و بتونه به ما کمک کنه رو بزارین ممنون.

میگما رو دست وایسادن قدرت میخواد دیگه؟ قدرت دست ؟ به نظر من باید یه تمرینایی کرد تا دست به قدرتی که بخواد روی دستا وایسیم برسه! یا اینی که گفتم نمیخواد؟

من نمیدونم کیا حرفه ای ان! :31: شماها اینجایین پس شما باید یاد بدین!

دوستان درست میگن .:20:
بدنسازی و آمادگی جسمانی از همه چی مهمتره و هم چنین داشتن برنامه غذایی مناسب و کنترل وزن .
منظورم از بدن سازی کار با هالتر و دمبل و پرس و اینا نیست ! شما بوسیله ی همین شنا میتونی عضلات سینه و سرشونه و حتی فیله ها رو پرورش بدی ! و از این قبیل ...
بدنسازی رو هرکجا که بخوای میتونی انجام بدی ! تو خیابون ، کوچه ، خونه ، پارک ، سفر (:دی) هر کجا که بخوای میتونی. به شرطی که این بدنسازی بصورت مداوم باشه ! مثلاً وسط راه بگی "من خسته شدم بیخیالش ! چه سخته ! فُلان بیسار ... " بدنت یه مدتی حالت کوفتگی پیدا میکنه ! پس سعی کن بصورت مداوم ادامش بدی.

بازم میگم کلیپها بخاطر اینه که اصولی کار کنی و از آسیب دیدگی هر چند جزئی جلوگیری کنی.
شما ابتدا برای اینکه حرکت مد نظرت رو یاد بگیری باید این حرکت رو با کمک دیوار یا یک تکیه گاهی انجام بدی و کم کم از اون دیوار فاصله بگیری و (با کمک آمادگی جسمانی و بدنسازی) بتونی رو دست خودت بایستی .

این اولین حرکتی بود که تو دوران ورزشیم در آوردم عاملشم دیدن یه فیلم ورزشی دنس بود .

شما جز این افرادی هستید که تو پارک بوستان سعدی از سکو ها بالا می پرند ؟

بله گاهی اوقات بوستان سعدیم کار میکنم :20:

Ghaioom
07-09-2011, 08:54
بدنسازی که نمیشه رفت. پس من میتونم با این شنا هم تمرین کنم؟ مثلا چند تا شنا برم یا چطوری برم. با مشت برم یا دست باز؟ یکم راهنمایی کن دربارش تا راه بیفتیم :31:

t.sunami
25-09-2011, 13:12
ما یه دوستی داشتیم که مربی بدن سازی بود.و امادگی جسمانی خیلی خوبی هم داشت.یکی از این شخصیت ها که امده بوده باشگاه اینا (ساعت مخصوص) به ایشون پیشنهاد میده که بادیگاردش بشه.اینم انگار میفرستنش دوره ببینه بعدش استخدام

Mohammadkiller
27-09-2011, 13:00
سلام
من تصمیم گرفتم برم ایروبیک و شنیدم که اولین قدم بالانس هست.(یعنی روی 2 تا دست وایسیم)
حالا از اونایی که به این ورزش رفتم خواهش دارم منو راهنمایی کنن که چه جوری میتونم بالانس رو تو خونه تمرین کنم و وقتی تقریبا یاد گرفتم به این ورزش برم؟؟؟؟
ممنون

faded
27-09-2011, 14:06
سلام
من تصمیم گرفتم برم ایروبیک و شنیدم که اولین قدم بالانس هست.(یعنی روی 2 تا دست وایسیم)
حالا از اونایی که به این ورزش رفتم خواهش دارم منو راهنمایی کنن که چه جوری میتونم بالانس رو تو خونه تمرین کنم و وقتی تقریبا یاد گرفتم به این ورزش برم؟؟؟؟
ممنون
من زمانی که دانشجو بودم توی واحد تربیت بدنی بهمون ایروبیک یاد میدادن ایروبیک شبیه جمله سازی میمونه اول یک سری حرکات رو یاد میدن بعد با اونها زنجیره می سازیم و هر چه قدر جلوتر میریم زنجیره ها بزرگ تر و بزرگ تر میشن و حرکات هماهنگ تر و هیچ وقت هم روی دوتا دستمون واینستادیم. شاید در ورزش های هم خانواده اییروبیک روی دست بایستند مثل استپ یا ژیمناستیک و لی اونچه که به ما یاد دادند این جوری نبود.

Mohammadkiller
28-09-2011, 12:36
من زمانی که دانشجو بودم توی واحد تربیت بدنی بهمون ایروبیک یاد میدادن ایروبیک شبیه جمله سازی میمونه اول یک سری حرکات رو یاد میدن بعد با اونها زنجیره می سازیم و هر چه قدر جلوتر میریم زنجیره ها بزرگ تر و بزرگ تر میشن و حرکات هماهنگ تر و هیچ وقت هم روی دوتا دستمون واینستادیم. شاید در ورزش های هم خانواده اییروبیک روی دست بایستند مثل استپ یا ژیمناستیک و لی اونچه که به ما یاد دادند این جوری نبود.

مگه میشه؟؟؟
من خودم رفتم باشگاه و دیدم. البته اینا بریک دنس یاد میدادند .
اول نرمش بعد کم کم بالانس بعد بالانس با 1 دست و بقیه چیزا
حالا شما نمیدونی چه جوری میتونم تو خونه بالانس رو تمرین کنم؟؟؟

faded
28-09-2011, 19:56
مگه میشه؟؟؟
من خودم رفتم باشگاه و دیدم. البته اینا بریک دنس یاد میدادند .
اول نرمش بعد کم کم بالانس بعد بالانس با 1 دست و بقیه چیزا
حالا شما نمیدونی چه جوری میتونم تو خونه بالانس رو تمرین کنم؟؟؟
شما باید این حرکات رو زیر نظر یک مربی وارد به صورت عملی یاد بگیرید چون با بدن و سلامتی اون سر و کار داره و اگر یک جای کار اشتباه کنید ممکنه یه اتفاقی بیفته , شما خودتونم گفتید "" البته اونا Break dance"" آموزش میدادن که بله اون به ایستادن روی دست احتیاج داره به هر حال هر ورزشی برای یک کسی که میخواد شروع کنه احتیاج به یک سری اموزش عملی داره.

Ghaioom
02-10-2011, 08:54
منم دنبال اینم که رو دستام وایسم بعد کارایی مثل زیر رو خودم یاد بگیرم !! :31:
باحاله نه؟! :31: سخته باید یه چیزایی تمرین کنیم که بتونیم اینکارارو بکنیم. یکی باید بیاد بگه چی تمرین کنیم.

منم قبلا یه تاپیک شبیه به این زدم چند تاپیک پایینتر از مال شما هست اینم لینکش

bright_star
21-11-2011, 17:47
توی برنامه پارک ملت چند وقت پیش یه گروهی اومده بود به نام گروه تشریفات که توی تهران بود . کار این گروه استخدام بادیگارد بود . نیروی جدید هم استخدام می کردن .

sada
02-02-2012, 19:39
با سلام خدمت دوستان.
می خواستم که یک مشاوره در مورد انتخاب یک ورزش از دوستان بگیرم.
من می خواستم یک ورزش رو انتخاب کنم که به صورت تفنی (نه تخصصی) به طور معمول ادامه بدم و می خواستم که اگه اون ورزشو ادامه بدم روی تناسب من هم تاثیر بزاره (ولی به دنبال ورزش بدنسازی نیستم).
اگه بتونید که منو راهنمایی کنید ممنون میشم.
.....................
یک سوال دیگه اینکه می خواستم ببینم ایا مراکزی وجود دارند برای ورزش روزانه به طور معمولی نه تخصصی (gym) الیته نه باشگاه های بدنسازی.یعنی جایی که بشه رفت و حالا طبق یه برنامه ورزش های معمول رو انجام داد که نیازی هم به استفاده از کربوهیدرات (یعنی غیر از مواد غذایی) و از این قبیل نباشه.
الیته پسر هم هستم 21.اصفهان
با تشکر

A R S A M
06-02-2012, 14:51
با سلام به شما ورزش دوست گرامی
دوست عزیز به طور کلی هر ورزشی اگر با اصول صحیح و زمان متوالی انجام شود بر روی سلامت شما (جسم و روح) تاثیر مثبت خواهد داشت. این بستگی به شما دارد که چه چیز واقعا روح شمارا آرامش می بخشد.
ورزش های رزمی, توپی, آبی,دو و یا حتی ذهنی همگی اگر درست انجام شوند وادامه یابند شمارا به نتیجه ذلخواهتان می رسانند

موفق و ووشوکار باشید

manya-atashin
17-02-2012, 12:40
سلام دوستان ...

در مورد پينت بال اطلاعات ميخواستم

مجوز به هر كسي ميدن ؟
(مث باشگاه بدنسازي! )
چقدر زمين مورد نياز هست ؟
و وسايلي كه ميخواد ( براي زمين )
و وسايل خود بازي ( اسلحه و جليقه و ... ) بايد از كجا تهيه كرد؟
و بايد مدرك خاصي داشت واسه مجوز گرفتن ؟
چون داور داره و ....

ممنون از همگي

hamidzaeri
18-02-2012, 14:26
سلام
در مورد زمین حداقل 1000 متر باید باشه، استانداردتر و بهترش 2000 متره
واسه تجهیزات هم، فروشندگانش تو اینترنت هم هستند،
-اسلحه و لباسها و تجهیزات فردی هم حداکثر 10 تا 12 میلیون
-بانکر (موانع بادی) حداکثر 10 میلیون
-قیمت کف پوش بستگی تصمیم شما داره:
چمن مصنوعی: شاید تا 100 میلیون هم بشه واسه 2000متر با زیرسازی و آسفالت | می تونی شن بریزی، میتونی کفپوش سالن های ورزشی بزنی و...
-یه هزینه دیگه مربوط به ساخت مکان و سالن هست که اونم بسته به تصمیم شماست. (روباز، بسته، محیط آزاد و...)

-در مورد مجوز و نوع پروانه و کارهای اداریش اطلاعی دقیقی ندارم، در واقع سوال خودم هم هست، می تونی از تربیت بدنی شهرتون پیگیری کنی.
راستی نگفتی واسه کدوم شهر می خوای؟

manya-atashin
18-02-2012, 23:58
تشكر از لطف شما .........
واسه جنوب

پس ايني كه تو سايت فدراسيون هست كه زده 1800 متر
چيه ؟

واااااي
چمن مصنوعي چقدر زياده ؟!!

كفپوشا چقدره هزينه اش ؟

واسه زمين و مكانش هم
خود تربيت بدني زمين ميده؟
چون 1000 متر به بالا كه ديگه ميشه خدا تومن پول !
تسهيلات ميدن ؟ چه جوريه؟

manya-atashin
19-02-2012, 00:00
سوال ديگه اينكه تو انجمن پينت بال ايران تو قوانين ثبت باشگاه نوشته هر بازي دو داور ميخواد
داور از كجا بياريم؟
كجا مدرك داوري بگيرين كلا؟

و اينكه مجوز از تربيت بدني استان هم ميشه گرفت؟
يا فقط و فقط بايد از انجمن پينت بال ايران مجوز بگيريم؟؟؟

hamidzaeri
21-02-2012, 15:27
راستش بیشتر از این اطلاع ندارم
می تونی واسه اطلاعات بیشتر بری سراغ تربیت بدنی
بوشهر میشینی؟

manya-atashin
25-02-2012, 15:37
مرسي ....... بندرعباس

bababozorg
24-04-2012, 21:33
سلام دوستان
واسه تست کجا برم ؟ ؟ ؟
من خودم بچه اسلامشهرم
متولد 73
قدم 198
تمرینام همش رو سرعتی زن بوده
:10::8::8::5:
مرسی

bababozorg
25-04-2012, 10:17
دوستان کسی نیست یه راهنمایی کنه منو :-? :41:

BEBETO1
09-05-2012, 21:40
با سلام
من یه تردمیل و توتال کور و شکمبند (ویبراشن)(گرفتم و حالا می خوام لاغر کنم؟؟

حدود 15 کیلو اضافه دارم؟؟؟

راه صحیح کم کردن وزن چیست؟؟؟

1سوال اساسی دارم ؟؟؟وقتی حدود 20 دقیقه رو تردمیل می ذوم خیس عرق میشم و تشنه؟؟؟آیا در این زمان باید آب بخورم یا نه؟؟

فکر کنم اگه رو این تاپیک کار بشه برای همه مفید باشه؟؟؟

با تشکر

BEBETO1
09-05-2012, 21:41
با سلام
من یه تردمیل و توتال کور و شکمبند(ویبراشن) گرفتم و حالا می خوام لاغر کنم؟؟

1سوال اساسی دارم ؟؟؟وقتی حدود 20 دقیقه رو تردمیل می ذوم خیس عرق میشم و تشنه؟؟؟آیا در این زمان باید آب بخورم یا نه؟؟

با تشکر

h-blade
13-05-2012, 23:09
با سلام
من یه تردمیل و توتال کور و شکمبند گرفتم و حالا می خوام لاغر کنم؟؟

با تشکر

تو 20 دقيقه اول شما تازه كربوهيدرات بدنتون ميسوزونيد و تازه بعد 20 دقيقه چربي سوزي شروع ميشه.

BEBETO1
14-05-2012, 10:09
تو 20 دقيقه اول شما تازه كربوهيدرات بدنتون ميسوزونيد و تازه بعد 20 دقيقه چربي سوزي شروع ميشه.

با تشکر از جوابتون

خوب من 20 دقیقه اول رو با سرعت 6 میدوم و بعدش سرعت رو برای 15 دقیقه میبرم روی 7.5 (که هنوز حالت راه رفتن تند داره)و بعد به مدت 5 الی 7 دقیقه میبرم روی سرعت 10 که حالت دویدن داره؟؟؟وبعدش هم سرعت رو کم میکنم تا بدن سرد بشه؟؟

آیا این شیوه درست هست؟؟
بعدش هم یک لیوان چایی سبز مینوشم به جای آب (چون بدنم خیش عرق شده)و خیلی تشنه شدم؟؟

راستی من معمولا شبها ساعت 8:40 دقیقه شروع میکنم و در حین دویدن هم سریال پشت کوههای بلند از شبکه 3 رو میبینم که حوصله هم سر نره؟(سریال واقعا قشنگیه)؟؟بعد که تردمیل تموم بشه با توتال کور 50 تا دراز نشست میرم؟

بعدشم یه دوش میگیرم و آنقدر خسته شدم که به راحتی خوابم میبره>>

ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید؟؟

h-blade
14-05-2012, 13:36
با تشکر از جوابتون

خوب من 20 دقیقه اول رو با سرعت 6 میدوم و بعدش سرعت رو برای 15 دقیقه میبرم روی 7.5 (که هنوز حالت راه رفتن تند داره)و بعد به مدت 5 الی 7 دقیقه میبرم روی سرعت 10 که حالت دویدن داره؟؟؟وبعدش هم سرعت رو کم میکنم تا بدن سرد بشه؟؟

آیا این شیوه درست هست؟؟
بعدش هم یک لیوان چایی سبز مینوشم به جای آب (چون بدنم خیش عرق شده)و خیلی تشنه شدم؟؟

راستی من معمولا شبها ساعت 8:40 دقیقه شروع میکنم و در حین دویدن هم سریال پشت کوههای بلند از شبکه 3 رو میبینم که حوصله هم سر نره؟(سریال واقعا قشنگیه)؟؟بعد که تردمیل تموم بشه با توتال کور 50 تا دراز نشست میرم؟

بعدشم یه دوش میگیرم و آنقدر خسته شدم که به راحتی خوابم میبره>>

ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید؟؟

خب طريقه دويدن و يا راه رفتن زياد مهم نيست فقط بايد توجه داشته باشيد كه ابتدا و انتهاي فعاليت با سرعت پايين حركت كيد براي گرم كردن قبل تمرين و سرد كردن بعد تمرين.

چه قبل از تمرين چه بعد از تمرين و چه در حين تمرين اكيدا توصيه ميكنم آب بنوشيد.جايگاه آّب در ورزش خيلي ويژست.

BEBETO1
17-05-2012, 19:20
لطفا افراد دیگه هم نظر بدن؟؟

kkevinloren2006
17-05-2012, 19:32
برای چربی سوزی باید ورزشتون حداقل نیم ساعت طول بکشه تا بدن بره به سمت چربی سوزی که البته یه روش دیگه ای هم هست به نام هیت که میگه 10 دقیقه ورزش سنگین کن مثلا با سرعت7 به بالا بدو بعد استراحت کن تا چند بار تو روز انجام بده که میگن این روش هم چربی سوزی داره . ولی چیزی که مشخصه اینه که هرچقدر ضربانه قلبت بالاتر بره بهتره(سرعت 5 به بالا) توتال کورهم من یک بار تو فروشگاه استفاده کردم به نظرم فشاری به شکم وارد نمیکرد .موثر بوده ?

bababozorg
10-06-2012, 13:23
:king:سلام به همه
اگه کسی آدرس از باشگاه ها و تیم های دسته 1تهران داره به من بده ممنون میشم

چند وقت دیگه تست گیری شروع میشه میخوام برم واسه تست

bababozorg
11-06-2012, 21:21
:( یعنی یه والیبالیست تو p30world به این عظمت نداریم ؟ :41:

K!ng of th3 K!ngs
13-06-2012, 19:25
سلام من دنبال موسسه ای هستم که دفاع شخصی رو کامل آموزش بده.
مثلا اینکه اگه یکی به سمتت اسلحه گرفت چطور مهارش کنی و یا چاغو باشه یا حتی دعوا با مشت. :D
بچه دعوایی نیستم ها .ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم.
آیا هست همچین کلاس هایی که قیمتشم خیلی زیاد نباشه؟ و برای افراد 15-18 سال باشه؟

K!ng of th3 K!ngs
17-06-2012, 01:16
نبوذ کسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ghaioom
17-06-2012, 05:02
تو اینترنت هم برای دانلود هست به کارتون نمیاد؟! :31:

'POP'
17-06-2012, 07:26
دفاع شخصی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( Self-defense ) جزئی از همه‌ی هنرهای رزمی ( Martial Arts ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) هست اما چون نیاز به آمادگی و سرعت عمل بالایی داره ممکنه اساتید به عموم هنرجویان آموزش ندن
با اینحال جودو و آیکیدو خیلی بیشتر و رسمی‌تر به این زمینه می‌پردازند

K!ng of th3 K!ngs
17-06-2012, 19:02
تو اینترنت فیلم هست ولی نمیشه درست فهمید.
حالا هست یا نه؟

jorj
17-06-2012, 21:30
سلام
من سبکی به عنوان نیرو را به شما توصیه می کنم که خودم 2 سالی هستش کار می کنم . لینک سایت رسمیش برات می زام . تو قسمت باشگاه ها نزدیک ترین باشگاه به محل سکونتت پیدا بکن و برو تماشا بکن.

علاوه بر آمادگی جسمی برای دفاع شخصی ، آمادگی ذهنی و روحی هم نقش مهمی داره . توی این رشته برای هر 3 مورد گفته شده ، تمرینات مخصوصی وجود داره .
موفق باشی

Ghaioom
19-08-2012, 22:01
سلام
اگه تو کلیپ ها یا تلویزیون دیده باشین طرف کاراته کار یا ورزشکاره چوب رو توی دستش زیاد و سریع میچرخونه. میخواستم بدونم چطوری اینکارو بکنیم؟ ما که خیلی کم میتونیم بچرخونیم ولی اونا مثل هلیکوپتر میزنن!! :31::27:

رستگار15
26-08-2012, 13:57
سلام
من دیدم ولی نمیدونم چطوری :41:
فک کنم دقت و مهارت زیادی بخواد.باید خیلی تمرین کنی
البته بعید هم نیست یه قلق خاص داشته باشه :47:

arash59b
27-08-2012, 20:03
یه نوعیش هست که با خودکار بین انگشتا بازی می کنند خیلی جالبه

فکر کنم اموزشش تو یوتیوب باشه

Ghaioom
27-08-2012, 21:00
یه نوعیش هست که با خودکار بین انگشتا بازی می کنند خیلی جالبه

فکر کنم اموزشش تو یوتیوب باشه

فک کنم با خودکار هم دیدم.

شما تو یوتیوب سرچ کن لینک بده. تنکس دی

arash59b
27-08-2012, 21:07
فقط تو گوگل سرچ کن

how to spin pen between fingers

همه نوع اموزشش واست میاد

اینم اموزش تصویری

رستگار15
29-08-2012, 10:17
فک کنم با خودکار هم دیدم.

شما تو یوتیوب سرچ کن لینک بده. تنکس دی

من قبلا با خودکار میتونستم.ولی نه خیلی تند

arash59b
29-08-2012, 11:03
من قبلا با خودکار میتونستم.ولی نه خیلی تند

تو بوتیوپ انواع و اقسامش هست

بعضی ها نمایشی هستند و بعضی ها اموزشی

dadshad2
09-09-2012, 22:38
سلام من 13 سالمه و میخوام بارفیکس بزنم :31: تا نصفه خودم رو بالا میکشم :41: ولی بعدش رو نمیتونم تو رو خدا کمکم کنید :19:

شـیـفــو
09-09-2012, 22:44
بارفیکس رفتم قلق داره که اونم با تمرین بدست میاد ، قلقش رو که بفهمی راحت میتونی فعلا روزی 10 تا 15 تا بزنی ، هرچی بیشتر تمرین کنی ، بیشتر میزنی .
پشت دستت اگه رو به صورتت باشه سخت تره ، اگه کف دستت رو به صورتت باشه آسونتره ، فرقی هم نداره .

dadshad2
09-09-2012, 22:48
میدونم ولی قلقش چیه ؟:41:

شـیـفــو
09-09-2012, 23:00
با تمرین فقط یاد میگیری .
خوابیده امتحان کن اگه خیلی برات سخته . یا اگه به چهارچوب در زدی بیارش یکم پایین تر که برات آسون بشه .
توضیح دادنی نیست ، مثل قلق کلاچ هست ، باید خودت یادبگیری .

dadshad2
09-09-2012, 23:09
ممنون:12:

(اگه دوستان نظری دارن باز بگن )

dadshad2
10-09-2012, 10:29
کسی نظری نداره ؟ :34::34::34::34::34::34::34:

Ghaioom
16-09-2012, 20:14
کسی نظری نداره ؟ :34::34::34::34::34::34::34:
نه دیگه. همون تمرین. از کمترین میری به بالاترین. اشکال نداره خودتو اولش نتونی ببری بالاتر ولی بعدا یاد میگیری دستت قوی تر میشه :31:

sepako
16-09-2012, 22:20
اصولا بارفیکس رفتن اینجوریه که از خیلی کم شروع میشه و کم کم آدم قوی میشه. برای بارفیکس رفتن به جز عضلات بازو، شکم قوی هم باید داشته باشین. من خودم سالها نمی تونستم بارفیکس برم، بعد از مدتی که ورزش رو شروع کردم، یه روز متوجه شدم که خیلی راحت میتونم از بارفیکس برم بالا، در واقع بدنم به کار افتاده بود! برای خودم یه کم خنده دار بود، چون فکر میکردم که مثل همیشه نمی تونم ازش برم بالا. به نظرم از کارهایی مثل شنای سوئدی شروع کنین و کم کم به بارفیکس برسین شاید شدنی تر باشه. البته من واقعا در این چیزها بی سوادم! ببخشید!

shahab_f
16-09-2012, 22:36
در ابتدا اگه نمیتونی، پاهات رو پشتت جمع کن و از یکی بخواه که پاهات رو برات نگه داره. (دو دستی مچ پاهات رو بگیره) اینجوری کمی از وزنت کم میشه و میتونی بری. حواست باشه نیافتی فقط.
بعدا که قویتر شدی، میتونی خودت بری.

شـیـفــو
17-09-2012, 01:49
توی مبحث بدنـسازی و زیبایی اندام چیز زیادی نمیدونم ، اما برای لاغر کردن تمرینات تمام سبک های گونگفو مفیده و 100% جواب میده .
یک مثال هم میزنم ، یکی از همکلاسی های سابقم قدش حدود 170 بود اما وزنش 111 کیلو . به پیشنهاد من 5 ماه رفت کونگـفو ( با اینکه علاقه هم نداشت ) الان شده 86 کیلو یعنی 25 کیلو کم کرد . البته بعد لاغر شدن نباید تمرینات رو قطع کرد ، حداقل نرمش ثابت یا رژیم مناسب داره .
درمورد توتال کور کاش قبل خرید یه مشورت میکردی ، فایده داره اما 50% چیزی که انتظار داری ( شاید هم کمتر ) برای شکم پاهات رو به زیر جایی مثل کمد قلاب کن بعد شروع کن ، از 30 تا شروع کن برو به بالا ، روش های متلفی هم هست که بهتره فعلا از همین ساده شروع کنی .
یا اینکه رو زمین بخوابی بعد پاهاتو بدون اینکه از زانو خم کنی صاف آروم بیاری بالا ، نگهداری 10 ثانیه بعد دوباره آروم ببری پایین و همینطوری ادامه بدی .
تردمیل هم وسیله فوق العاده ای ( برای کسایی که باشگاه نمیرن یا بیرون از خونه مثل پارک ها حاضر به تمرین نیستند ) برای گرم کردن هست ، بین 1 تا 3 دقیه آروم مثل راه رفتن معمولی برو بعد بین 3 تا 5 دقیقه یک درجه تندتر با قدم های کشیده برو بعد بین 10 تا 15 دقیقه بذارش روی تند ( مثل نرم دویدن ) و بعد دوباره بالعکس همین روش رو اجرا کن تا باایستـی ، بعد شکم رو شروع کن . وقتی از شکم خشته شدی نفستو خالی کن و با تیغه دست محکم به ماهیچه های شکمت ضربه بزن ( بین 10 تا 20 بار )
در مرود آب هم باید هر نیم ساعت حداقل نصف و حداکثر یک لیوان آب بخوری ، فقط شکمتو پر آب نکن که حالت بهم بخوره .
از شکم بندت هم طبق دستورالعمل استفاده کن

seied salar
26-09-2012, 15:15
سلام دادا فقط باستانی چون میتونی تفننی بری واینکه ورزش پهلوانیه وریشه در سرزمین خودمون داره

GNesh
27-09-2012, 16:18
با سلام
ايا براي رشد عضلات در هنگام ورزش بايد موهاي پاها و سينه رو زد؟
منظورم اينكه آيا اين موضوع علمي هست ؟

basketball
28-09-2012, 23:51
اینطور شنیدم مو از جذب کلسیوم جلوگیری میکنه، هر چند برای رعایت بهداشت و زیبایی بدن زده بشه بهتره

GNesh
29-09-2012, 10:18
ممنون از پاسختون
براي زدن موهاي پا معمولا از چه روشي بايد استفاده كرد كه هم زيادتر نشه هم براي بدن مضر نباشه!

شـیـفــو
04-10-2012, 22:21
دوست عزیز ، این سه پست هم میتونه کمکت کنه ، مخصوصا پارت سوم که چند حرکت شکم اجرا میشه .

man7tomani
08-10-2012, 12:40
سلام دوستان
یکی از بستگان ما بیشتر از 2-3 بار قهرمان جهان کیک بوکسینگ شده و الان دنبال بر گزار کننده ی مسابقات wka هست واسعه مسابقات حرفه ایی . کسی میتونه کمک کنه ؟اقایان کسی میتونه راهنمایی کنه که چه باید کرد ؟
قهرمان جهان 2011 المان
عضو 4 دوره تیم ملی کیک بوکسینگ
نائب رئیس سبک wka در استان مازندارن به مدت 12 سال
عضو کمیته فنی کسک بوکسینگ کشور
رییس کمیه مربیان استان مازندران
سر مربی چندین دوره تیم هیات استان مازندران
مربی رسمی و بین المللی فدرال و دارنده داوری در جه c آسیا
قهرمان چندین دوره کشوری و بین المللی در رشته های کونگ فو , سانشو , کیک بوکسینگ

majid322
23-10-2012, 18:54
هیچ تاثیری در رشد عضلات نداره..اگه بدنسازان حرفه ای موهاشون رو کلا میزنن به این خاطره که عضلات زیر مو به خوبی جلوه نمیکنن و وقتی موهای بدن زده میشه عضلات به خوبی دیده میشن..
ولی در مورد روشها که زیاده...موبر هست ، باد گروم، اپیلیدی ، موم ، لیزر و .... به نظرم اگه میخوای از شرش راحت بشی بهترین راه اول لیزره که هزینش بالاست ..بعد از اون بهترین چیز اپیلیدی یا همون موکن هست یکم دردش زیاده که میتونی از بی حس کننده استفاده کنی ولی بعد یه مدت
رشد موها خیلی خیلی کم میشن و ریششون ضعیف میشه و کندنشون مثل اول درد نداره..

majid322
23-10-2012, 18:57
من جای شما بودم بدون هیچ شکی به ورزش شنا فکر میکردم..

amir1373
23-10-2012, 21:49
به نظر من بدنسازی خوبه ولی خوب چون خودت نمیخوای دیگه حرفی نیست

شنا عالیه ....

aria_electric_fars
26-10-2012, 11:52
سلام دوستان

من يه جستجو كردم گفته بودن كه بايد 150 متر و براي بيليارد 200 متر بايد باشه ولي نگفته بود چه مكان هايي مي شه؟؟؟!!!

من مي خوام يه خونه اي بسازم و اگر مطمئن باشم كه مجوز مي دن مي خوام طبقه زير زمين رو مناسب براي بيليارد بزنم و طبقات فوقاني رو مسكوني لازم به ذكر هست كه اين جايي كه من مي گم مي خوام بسازم تو منطقه كاملا مسكوني هست !!!

آيا مجوز مي دن براي اين جا يا نه؟؟!!! اگر نمي دن به كجاها مي دن؟؟؟!!!

با تشكر

MohsenStar
31-10-2012, 14:51
درود بر دوستان ارجمند و کاربران عزیز پرشین تولز
بنده جهت سوزاندن کالری و لاغری اندام میخوام اسکی فضائی بگیرم !
با تحقیقاتی که در نت انجام دادم فهمیدم که تردمیل بهتر از اسکی عمل میکنه .
منتها در بازار فعلی هزینه تردمیل تقریبا دو تا سه برابر اسکی فضائی هست !
و متاسفانه بنده هم بودجه کافی جهت خرید رو ندارم !
برا همین به این نتیجه رسیدم که الپتیکال بگیرم .
از دوستانی که با تجربه کار کردن با این دستگاه رو دارن ممنون میشم راهنمائی کنند
چه مارک و مدلی از این دستگاه خوب هست ؟
تا اونجائیکه فهمیدم سه مدل وجود داره : تسمه ای ، مگنتی و نمدی
کدومش بهتره و اینکه بنظرتون الپتیکال بهتر از تردمیل جواب میده ؟

بنده در حال حاضر دارای قد 175 س و وزن 100 کیلو میباشم .
دارای سینه برآمده و شکم تقریبا پیش اومده و باسن بزرگ ( چه شود :weird:)
(
)
میخوام علاوه بر استفاده از این دستگاه از دستگاه چند کاره بدنسازی که دارم هم استفاده کنم ( پرس سینه ، بالا سینه و ... )

ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارم بذارین .

شـیـفــو
31-10-2012, 16:38
سلام داداش گلم
اول اینکه اینجا پی 30 ورد هست نه پرشین تولز !!! اگه برای هردو فروم این پست رو ارسال کردی این رو ویرایش کن ، چون یکم بهش حساسند .
دوم اینکه میخوای فقط چربی بسوزونی یا اینکه فرم هم بدی ؟
سوم هم هیکل شما بد نیست که ، الان بین جوونای ما عادیه ، از بس آت و آشغال میخوریم و به خودمون نمیرسیم تو این سن و سال مثل 40 ساله ها شدیم .

برای چربی سوزوندن هیچی جای تردمیل رو نمیگیره جز پیاده روی طبیعی .
چون پیاده روی تمام اعضای بدن رو درگیر میکنه ، البته اسکی فضایی هم همینطور اما کمتر از تردمیل .
مهمترین عامل هم برای چربی سوزوندن و وزن کم کردن ضربان قلب ماست که باید مابین دو عدد ثابت نگهداریش ( عددش یادم نمیاد ولی فکر کنم 135 بود ) من دیدم تردمیل های یکمی پیشرفته همچین سیستمی رو دارند که ضربان قلب رو نشون بدن .
برای فرم دادن هم وزن مهمه ، اگه میخوای فرم بدی فقط نباید چربی بسوزونی .

درمورد مدل دستگاه الپتی من باهاشون کار نکردم و آشنایی زیادی ندارم فقط یکی از دوستام این مدل رو خریده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حدود 3 ماه پیش ازش خیلی راضیه ، برو به این آدرس هم یه سر بزن : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اطلاعاتی درباره 27 نوع اسکی داره .

raana
10-11-2012, 16:35
سلام دوست عزیز فکر کنم از اداره ورزش و جوانان یا هیئت بدنسازی شهر خودتون بپرسی جواب قطعی رو بهت میدن.

اینجا یه سری اطلاعات داده ببین به دردت می خوره:

arashbi2
20-11-2012, 22:50
من چندتا ورزش میگم ببین کدومو علاقه داری انجام بده.
به نظر خودم این ورزش ها خیلی تاثیر داره رو تناسب اندام.
شنا-بسکتبال-یوگا-والیبال-بدنسازی-پارکور((البته پارکور اگه درست انجام نشه ممکنه اسیب بزنی به خودت ولی اگه مربی داشته باشی خیلی هم مفرح و هیجان انگیزه))

bad_guy
20-11-2012, 22:53
بعضیا میگن یکم دخترونه است ولی ایروبیک خیلی خوبه هم هیجان اره هم گروهی هست هم به بدن فرم خوبی میده.با اون مورد اولش کنار بیای حرف نداره.

arashbi2
20-11-2012, 23:06
من خودم همین تابستون توی 2 ماه از 90 کیلو رسیدم به 75 کیلو که بدنسازی هم میرفتم و به غیر از چربی سوزی عضله هم گرفتم همراه ش.
یه چند تا دیگه نکته به جواب دوستام اضافه میکنم شاید به دردت بخوره.
سعی کن موقع استفاده از تردمیل از کفش استفاده کنی حتما!
سعی کن تردمیل رو اگه میتونی ناشتا انجام بدی که از همون اول چربی سوزی داشته باشی ((برای من خیلی تاثیر داشت))
سعی کن اب حتما مصرف کنی ((اگه کسی میگه اگه اب بخوری چاق میشی باید بش بگی که 75% بدن از اب هست و اگه اب نخوری چون عرق کردی اون لحظه وزن کمتری رو نشون میده اما این دلیل این نیست که چربی رو از دست دادی))
سعی کن تو لاغر کردن زیاده روی نکنی مثلا هر ماه 5 کیلو فک کنم خوب باشه ((اگه در مدت کم زیادی لاغر کنی اولا نگه داشتن اون وزن به مدت طولانی خیلی سخته و اینکه تمام پوستت شل میشه و پوستت میوفته و گرفتاری های خودش رو داره . میتونی همراه لاغر کردن مثل من بدنسازی هم بکنی حتی اگه شده با 2 تا دمبل یا هر وسیله ای دیگه تو خونه که عضلاتت هم همراهش رشد کنه))
رژیم غذایی رو فراموش نکن ((یکی از فامیل های من تردمیل میرفت اما بعدش 2 برابر حالت عادی هم غذا میخورد بعد گله میکرد که چرا لاغر نمیشه !))
رژیم غذایی رو خیلی سخت نکن واسه خودت تا اینکه بتونی مدت طولانی ((تقریبا کل عمرت)) ادامه بدیش (( سعی کن از نون سیب زمینی ماکرونی برنج و تمام چیز هایی که کربوهیدارات داره حداقل استفاده کنی به خصوص اصلا تو شب مصرف نکن چون همش تبدیل میشن . اما هیچوقت هیچ ماده ای رو از رژیمت حذف نکن))
اگه سوالی بازم داشتی خوشحال میشم کمکت کنم arashbi2@yahoo.com

aida_queen
20-12-2012, 10:01
بدنسازی که نمیشه رفت. پس من میتونم با این شنا هم تمرین کنم؟ مثلا چند تا شنا برم یا چطوری برم. با مشت برم یا دست باز؟ یکم راهنمایی کن دربارش تا راه بیفتیم :31:

سلام . من ژیمناستیک کار میکنم و فکر میکنم که این ورزش برای کسانی که میخوان این کارارو انجام بدن کاملا مناسبه خود من هم بریک دنس کار میکنم . و برای ایستادن روی دست ها باید تعادل و قدرت داشت . توی ژیمناستیک که بر خلا ف تفکر خیلی ها ( که فکر میکنن ورزش لطیفیه ) ما به طرز طاقت فرسایی بدنسازی میکنیم ... باید عضلات شکممون رو قوی کنیم و روی تعادلمون هم بیشتر کار کنیم من یه روش اختصاصی دارم که برات مینویسم :
سعی کن روزی حداقل 50 تا دراز نشست بری ( برای شروع ) . همینطور بازوهاتو قوی کنی . برای حفظ تعادل هم میتونی با امکانات خونگی کار کنی . مثلا من تو قسمت حال خونمون ( چون جای کافی هست ) جلوم بالش میذارم و و رو دستام وایمیستم اگر هم افتادم میافتم رو بالشا . راستی اینم بگم تا چند هفته بدن درد میگیری که طبیعیه همه ی کسایی که بدنسازی میکنن خاطره بدن دردشون فک نکنم یادشون رفته باشه ولی بعدا درست میشه و عادت میکنی . امیدوارم که کمکت کرده باشم :n05:

Artam01
22-12-2012, 20:33
کنترل وزن هم خیلی مهمه، شما حتی اگه پرورش اندام هم بری و عضلات رو بزرگ و قوی کنی باز هم نمی تونی.
وقتی سبک باشی کنترل و تعادل و قدرت خیلی بهتری خواهی داشت.

Atefe_72
07-01-2013, 14:34
سلام دوستان من شنیدم که آرایش موقع ورزش نباید کرد چون منافذ پوست رو میبنده و پوست عرق نمیکنه و پوست خراب میشه....سوال من اینه که اثر ضدآفتابم اینجوریه یان؟؟؟؟

mchheidary
11-01-2013, 16:31
سلام به برو بچ کسی میتونه حرکت اگرول رو بهم یاد بده

Farshadd
26-05-2013, 09:03
با سلام
فرض کنید که دو مهاجم از یک تیم (مهاجم A و B از تیم آبی) همه دفاع های تیم مقابل(قرمز) را به صورت مشروع! جا گذاشته اند و حال خود مانده و دروازه بان.
اگر یک مهاجم به مهاجم دیگر پاس دهد آفساید است یا خیر؟(شکل زیر)
59965

خواهشا با اطلاع از قوانین پاسخ دهید نه نظر و حدس

توی سایت فیفا به عنوان قانون 11 فوتبال چند حالت آفساید رو گذاشته که در حالت آخر تقریبا یه همچین چیزی هست که گفته آفساید نیست. ولی دقیقا این حالت نیست.

shahriar_sh_2007
26-05-2013, 11:03
با سلام در صورتی که گیرنده پاس جلوتر از دهنده پاس باشد آفساید است.

aluminum
26-05-2013, 14:05
بله افسایده.
اگر بر عکس باشه و b به a پاس بده افساید نیست

Hatek
26-05-2013, 14:08
واقعا افسایده؟
داور جایی پرچم میزنه که خط دفاعی وجود داشته باشه
وقتی دفاع نباشه پرچم کجا زده میشه؟ پس؟

وین رونی
26-05-2013, 14:53
آفسایده گیرنده پاس باید عقب تر یا روی خط باشه.این حالت لعنتی برای من تو فیفا زیاد اتفاق می افته

Farshadd
26-05-2013, 22:15
با سلام در صورتی که گیرنده پاس جلوتر از دهنده پاس باشد آفساید است.

بله افسایده.
اگر بر عکس باشه و b به a پاس بده افساید نیست

واقعا افسایده؟

دوستان اینم یه سواله. به نظرتون کجا پرچم میزنه.

آفسایده گیرنده پاس باید عقب تر یا روی خط باشه.این حالت لعنتی برای من تو فیفا زیاد اتفاق می افته

منم واسه همین میپرسم. بینم فیفا باگ داره یا واقعا آفسایده

امير موسر
26-05-2013, 22:22
اگر B به A پاس بده آفساید نیست ولی A به B بده آفسایده !

aryna
26-05-2013, 22:44
طبق عکس اگر پاس از a به b باشد افساید است برعکس خیر افساید نیست

toufan
27-05-2013, 00:00
خیر آفساید نیست. مگر اینکه دروازه بان بین دو مهاجم قرار گرفته باشه و مهاجم جلوتر از دروازه بان توپ رو گرفته باشه. وگرنه اصلا آفساید نیست.

S0R3N4
27-05-2013, 00:34
بله...
کاملا آفسایده...
شما زیاد به مدافع ها توجه نکن!

3 چیز در این جا مهمه...
بازیکن A
بازیکن B
توپ
(مدافع تیم حریف بیشتر گمراه کننده هست)

طبق قوانین فیفا این صحنه کاملا آفسایده!
مگه اینکه عکس اون اتفاق بیوفته!یعنی بازیکن شماره ی B به بازیکن شماره ی A پاس بده...

Reza31001
27-05-2013, 08:54
این صحنه که کاملا آفسایده
نظر سنجی رو اشتباهی زدم:n02:

واقعا افسایده؟
تو این صحنه خط آفساید خط عرضی گذرنده از توپ هست
یعنی وقتی A توپ رو میزنه هر کس عقبتر از توپ باشه(در لحظه زدن توپ) تو آفساید نیست و هز کی جلوتر (بین توپ و دروازه حریف) باشه تو آفسایده

خواهشا با اطلاع از قوانین پاسخ دهید نه نظر و حدس

پاس گیرنده جلوتر از پاس دهنده هست
بین پاس گیرنده و خط دروازه حریف فقط یه بازیکن از حریف (کمتر از 2 بازیکن) قرار داره

پس آفسایده

نظرسنجی رو هم اشتباه اشتباه نزدم ها :31:
چون این صحنه اونی نیست که تو نظرسنجی گذاشتین

shahriar_sh_2007
27-05-2013, 10:03
دوستان عزیز این حرکت آفساید است.یعنی اگه a به b پاس بده. به سایت زیر که سایت فیفا است مراجعه کنید و به صورت تصویری و بسیار زیبا حالات آفساید رو که یکیشونم همین حالته ببینید:
دقت کنید در صفحه باز شده بر روی intractive guide to offside law 11 کلیلک نمایید.

Farshadd
27-05-2013, 10:16
دوستان عزیز این حرکت آفساید است.یعنی اگه a به b پاس بده. به سایت زیر که سایت فیفا است مراجعه کنید و به صورت تصویری و بسیار زیبا حالات آفساید رو که یکیشونم همین حالته ببینید:

ممنون ازت شهریار جان. رفرنس معتبر و واضح. دستت درد نکنه.

hossein019940
07-06-2013, 19:28
سلام
میخواستم دوستان یه نوع وزرشی که میتونم چربی های شکم رو از بین ببره معرفی کنین.
ممنون:n16:

hossein019940
07-06-2013, 22:13
کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شاهزاده خانوم
07-06-2013, 22:56
سلام
برای رفع چربی های شکم : رزیم + کار با دستگاه های بدنسازی ناحیه شکم + پیاده روی

SADEGH 7
07-06-2013, 23:06
مهمترین عامل برای از بین بردن چربی های شکم پشتکاره.با ورزش دراز و نشست و دویدن می تونید در دراز مدت نتیجه بگیرید.
یه نکته مهم که وجود داره اینه که دراز و نشست رو اصولی انجام بدید و تو پارت های مختلف انجام بشه.یعنی اگه 4 تا ست 50 تایی برید و بین هر ست 30 ثانیه استراحت کنید خیلی بهتر از اینه که تو روز 400 تا حرکت بزنید ولی فاصله بینشون زیاد باشه و اصولی نباشه.
و نکته دیگه اینه که اگه چربی هاتون زیاد باشه، با دراز و نشست این چربی ها خورد می شن و توسط بدن جذب می شن و در دراز مدت تو رگ های قلب رسوب می کنن.برای جلوگیری از این اتفاق باید چربی ها رو با دویدن آب کنید و با دراز و نشست ماهیچه های شکم رو جمع کنید تا از حالت افتاده در بیان.
و نکته آخر اینکه وقتی زیاد ورزش می کنید مسلما تعرق بدنتون زیاد می شه و این عرق کردن واسه آب شدن چربی ها نیست بلکه از دست رفتن آب بدن هستش و باید در طول روز جبران بشه تا سردرد اذیتتون نکنه.
موفق باشید.

hossein019940
07-06-2013, 23:10
ببخشید در روز چند دقیقه پیادروی یا همون دو استقامت باید انجام بشه.واینکه من وقتی 20 حرکت یکسره درازو نشست انجام میدم فرداش به مدت یه هفته زیر شکمم حالت سوزش دست میده که مستقیم و در حالت عادی نمیتونم بلند بشم ودلیل این مشکل چیه؟

SADEGH 7
08-06-2013, 00:02
ببخشید در روز چند دقیقه پیادروی یا همون دو استقامت باید انجام بشه.واینکه من وقتی 20 حرکت یکسره درازو نشست انجام میدم فرداش به مدت یه هفته زیر شکمم حالت سوزش دست میده که مستقیم و در حالت عادی نمیتونم بلند بشم ودلیل این مشکل چیه؟
دوست عزیز این صحبت هایی که خدمتتون عرض کردم اطلاعات شخصی من هست + پرسش از دیگران + مطالعه و کمی هم تجربه.
پس در مورد سوالتون بهتره کسی که علمش رو داره پاسخ بده تا بعدا دچار مشکل نشین.چون من اطلاعاتم هنوز اونقدر کامل نشده که بخوام برنامه دقیق برای کسی بدم.:n06:
موفق باشید

rostamiani
08-06-2013, 00:09
دوست عزیز این صحبت هایی که خدمتتون عرض کردم اطلاعات شخصی من هست + پرسش از دیگران + مطالعه و کمی هم تجربه.
پس در مورد سوالتون بهتره کسی که علمش رو داره پاسخ بده تا بعدا دچار مشکل نشین.چون من اطلاعاتم هنوز اونقدر کامل نشده که بخوام برنامه دقیق برای کسی بدم.:n06:
موفق باشید

به جز دراز و نشست ورزش های بهتر و کم خطر تری هم برای تقویت عضلات شکم وجود داره که بهتره با یک متخصص مشورت کنید
دراز و نشست رو هم باید به شکل صحیح انجام بدید تا آسیب نبینید :)

SADEGH 7
08-06-2013, 11:56
به جز دراز و نشست ورزش های بهتر و کم خطر تری هم برای تقویت عضلات شکم وجود داره که بهتره با یک متخصص مشورت کنید
دراز و نشست رو هم باید به شکل صحیح انجام بدید تا آسیب نبینید :)

ممکنه بگید دراز و نشست چه خطرهایی داره؟
این هم که ذکر شده بود.

hossein019940
08-06-2013, 11:58
طناب زدن در کنار حرکت شکم خوبه ؟

SADEGH 7
08-06-2013, 18:42
طناب زدن در کنار حرکت شکم خوبه ؟

اگه شما وقت روزی 1-2 ساعت ورزش رو داری ، یه باشگاه بدنسازی ثبت نام کنی بهتره چون هم شکمت و هم عضلات دیگه ی بدنت شکل می گیره.هم اینکه زیر نظر مربی تمریناتت رو انجام می دی.
کسی هم بهت نمی گه دراز و نشست ورزش خطرناکیه.

rostamiani
08-06-2013, 20:37
ممکنه بگید دراز و نشست چه خطرهایی داره؟
این هم که ذکر شده بود.

دراز و نشست مثل هر ورزش دیگه ای اگه به درستی انجام بشه خطری نداره . ولی برای تازه کار ها جزو ورزش های سنگین تره و در صورت زیاده روی ممکنه به ورزشکار آسیب بزنه و ورزش های سبک تری هم برای تقویت عضلات شکم وجود داره. بنده هم توصیه کردم با یک متخصص مشورت کنند.

دراز و نشست بعنوان روشی برای تقویت عضلات شکم مورد توجه قرار گرفتهاست. اما اگر عضلات شکم ضعیف باشند بجای فعال شدن و تقویت عضلات شکم ، عضلات ستون فقرات فعال شده و اگر این تمرین بدرستی انجام نپذیرد، با افزایش قوس کمر و فشار به دیسک می‌تواند به ستون فقرات کمر آسیب وارد کند. در افرادی که مفاصل آنها شلی بیش از حد دارد بخصوص در کودکان باید این نکته در نظر گرفته شود.

علاوه بر این حلقه کردن دستها به پشت سرعلاوه بر تحت فشار قراردادن کمر، باعث آسیب مهر‌ه‌های گردن نیز می‌شود.

برای انجام دراز و نشست در افرادی که این ورزش ممنوعیت خاصی ندارد زانو ها باید خم باشند و دراز و نشست بصورت آهسته انجام شود. نباید پاها به جائی گیر داشته باشند زیر گیردادن پاها باعث می‌شود بجای فعال شدن عضلات شکم، عضلات کمر فعال شوند. در صورت ضعف نسبی عضلات شکم می‌توان یک بالشت کوچک را در پشت شانه قرارداد و دست ها بجای آنکه پشت سر قرار گیرند، در جلو نزدیک زانوها باشند. چرخاندن ستون فقرات در آخر دراز نشست ( رساندن دست راست به زانوی چپ و برعکس) نباید انجام شود. یکی از حرکات مضر برای کمر خم شدن همراه با چرخش کمر است. در هر حال می‌توان بجای دراز نشست از حرکات جایگزین استفاده نمود.

منبع :

SADEGH 7
09-06-2013, 12:33
دراز و نشست مثل هر ورزش دیگه ای اگه به درستی انجام بشه خطری نداره . ولی برای تازه کار ها جزو ورزش های سنگین تره و در صورت زیاده روی ممکنه به ورزشکار آسیب بزنه و ورزش های سبک تری هم برای تقویت عضلات شکم وجود داره. بنده هم توصیه کردم با یک متخصص مشورت کنند.

دراز و نشست بعنوان روشی برای تقویت عضلات شکم مورد توجه قرار گرفتهاست. اما اگر عضلات شکم ضعیف باشند بجای فعال شدن و تقویت عضلات شکم ، عضلات ستون فقرات فعال شده و اگر این تمرین بدرستی انجام نپذیرد، با افزایش قوس کمر و فشار به دیسک می‌تواند به ستون فقرات کمر آسیب وارد کند. در افرادی که مفاصل آنها شلی بیش از حد دارد بخصوص در کودکان باید این نکته در نظر گرفته شود.

علاوه بر این حلقه کردن دستها به پشت سرعلاوه بر تحت فشار قراردادن کمر، باعث آسیب مهر‌ه‌های گردن نیز می‌شود.

برای انجام دراز و نشست در افرادی که این ورزش ممنوعیت خاصی ندارد زانو ها باید خم باشند و دراز و نشست بصورت آهسته انجام شود. نباید پاها به جائی گیر داشته باشند زیر گیردادن پاها باعث می‌شود بجای فعال شدن عضلات شکم، عضلات کمر فعال شوند. در صورت ضعف نسبی عضلات شکم می‌توان یک بالشت کوچک را در پشت شانه قرارداد و دست ها بجای آنکه پشت سر قرار گیرند، در جلو نزدیک زانوها باشند. چرخاندن ستون فقرات در آخر دراز نشست ( رساندن دست راست به زانوی چپ و برعکس) نباید انجام شود. یکی از حرکات مضر برای کمر خم شدن همراه با چرخش کمر است. در هر حال می‌توان بجای دراز نشست از حرکات جایگزین استفاده نمود.

منبع :

بنده تو همون پست اولم ذکر کردم که دراز و نشست باید اصولی انجام بشه.این ورزش هم اگه اصولی انجام بشه و توش افراط وجود نداشته باشه به هیچ وجه ورزش سنگینی نیست.
در ضمن نمی شه گفت به دلیل اینکه اگه یه ورزش رو درست انجام ندیم خطر داره پس بهتره به جاش یه ورزش دیگه بکنیم.اگه بخوایم اینجوری فکر کنیم پس طناب زدن خطرش از دراز و نشست بیشتره چون ممکنه طناب به پامون گیر کنه و با صورت به زمین بخوریم. یا بارفیکس هم خطرناکه جون ممکته میله بارفیک از جاش در بیاد و بیفتیم زمین و ...
این نقل قولی که ذکر کردید هم فقط روش های نادرست دراز و نشست رو خطری برای سلامتی دونسته نه خود دراز و نشست رو.

faz2rap
18-06-2013, 08:38
من دوچرخه سواری رو بهتون پیشنهاد میکنم...

البته پاهارو قوی میکنه و عضلانی اگه پاهاتون هم چاقی داره

باید در کنارش با مربی یا دکتر تغذیه مشاروه کنید

DaRiOuShJh
18-06-2013, 16:55
این بادی گروم ها چطوره مجید جان؟
زیاد نمیکنه موها رو بدتر
من با همین موزر ها یه بار کوتاه کردم ( از ته هم نه با شونه !) بدتر دو برابر شد:n02:

majid322
18-06-2013, 17:30
این بادی گروم ها چطوره مجید جان؟
زیاد نمیکنه موها رو بدتر
من با همین موزر ها یه بار کوتاه کردم ( از ته هم نه با شونه !) بدتر دو برابر شد:n02:

بادی گروم تقریبا مثل تیغ عمل میکنه و از ته میزنه...اما رشد موها رو کم یا زیاد نمیکنه ... بادی گروم هم گزینه مناسبیه.

hamed_yazdani
18-06-2013, 17:40
شنیدم استفاده زیاد از اپیلیدی برای موهای زائد ( زیر بغل و سینه) خوب نیست. موجب حساسیت زیاد و حتی رشد غده و رشد زیر پوستی مو میشه. نظرتون چیه. مارک خوب چی هست و حدود قیمتش توی بازار چند هست؟

DaRiOuShJh
18-06-2013, 19:51
بادی گروم تقریبا مثل تیغ عمل میکنه و از ته میزنه...اما رشد موها رو کم یا زیاد نمیکنه ... بادی گروم هم گزینه مناسبیه.

واقعا؟
مطمئنی؟
آخه تیغ و ماشین من هر وقت زدم پدرم در اومده:n02:
بعد در میاد تیغ تیغی در نمیاد؟ باید مرتب زد؟

majid322
18-06-2013, 21:02
واقعا؟
مطمئنی؟
آخه تیغ و ماشین من هر وقت زدم پدرم در اومده:n02:
بعد در میاد تیغ تیغی در نمیاد؟ باید مرتب زد؟

من خودم نداشتم..اما اینکه تیغ یا هر چیز دیگه ای ریشه مو رو زخیم میکنه از نظر علمی صحت نداره.
ولی به احتمال زیاد موها تیغ تیغی در میان .

Gilopa
19-06-2013, 13:28
آقا تیغ که اصلا توصیه نمیشه وحشتناک بعدش آزار دهندست .
این موم جریانش چیه ؟ اپیلاسیون ؟

OMiD.1080p
19-06-2013, 13:48
از چه مدل موبر استفاده بشه بهتره ؟ مخصوصا واسه زیربغل .

Meisam.apk
05-07-2013, 23:31
اگه هر دو بازیکن a و b با هم فرار کرده باشند؛آفساید نیست.
اگه بازیکن a به تنهایی فرار کرده باشد و b پشت مدافعین؛آفساید است.
من به گزینه ی سوم رای میدم!!

nima1221
06-07-2013, 00:05
100 درصد افسایده

Gregar
07-07-2013, 16:07
بله افسایده

اگه هم بخوایم دلیلش رو به خاطر ناجوانمردانه بودن بگیم اینه که یه مثلا یه بازیکن میره پشت مدافعهای حریف وایمیسه و یه بازیکن دیگه هم یه جورایی مدافع ها رو رد میکنه و سریع پاس میده به بازیکن پشت مدافعها که خطای افساید میشه و توی فیفا هم درسته . من فقط یک بار گیر همچین افسایدی افتادم چون قانونش رو نمیدوسنتم . البته توی خود فیفا AI سعی میکنه توی افساید قرار نگیره بیشتر پشتت وایستاده .

یادمه توی کارتون فوتبالیستها هم یه بار موقعی که میخواست قانون افساید رو نشون بده اینطوری نشون داد :n09:

rhbr
07-07-2013, 19:12
موقع پاس دادن باید یک نفر بین مهاجم و دروازه بان باشه حالا چه یار خودی باشه چه حریف

dsa dsa
15-07-2013, 13:07
با سلام خدمت همه عزیزان .
:n02:
دوستان من یک کفش مناسب و استاندارد با قیمت حدود 150 تا 200 خارجی برای ورزش دویدن و به طور کلی نرمش می خواستم .

مناسب و استاندارد باشه .

لطفا مارک و مدل و قیمت و محل تهیه را راهنمایی بفرمایید .

با تشکر .

REZAHOSEYNGANI
17-07-2013, 23:08
میتونید نایک بخرید
یا اسیکس(اگر اشتباه نکنم)
تو مغازه ها هم فراوونه!

sara_program
18-09-2013, 12:56
سلام دوستان ورزشکار

من تقریبا 2 هفته پیش رفتم باشگاه داشتم نرمش می کردم. به غرورم برخورد که 180 نتونستم پا باز برم. تقریباً 160 باز می شد. منظور این که بدنم نرم و آماده بود. منم یک سری نرمشهای اضافه بر سازمان رفتم. یعنی نرمش شکل زیر را رفتم

با این تفاوت که این شکل داره از روبرو روی پا خم می شه. من از پهلو روی پام خم می شدم. این حرکت را 50 بار با پای چپ رفتم. پشت سر هم و بدون استراحت. بعدش دیگه پام همینجوری صاف مونده بود. هم زانوم قفل کرده بود هم ران پام. زانوم را خیلی آروم خم کردم و خوشبختانه مشکلی الان نداره ولی ران پام آسیب دیده. استخوان ران پام یهو خالی می کنه. و لق می زنه. رفتم عکس گرفتم. دکتر گفت مشکلی نداره ولی من خیلی نگرانم. هفته دیگه مبارزه دارم و به پام نیاز دارم.
دلم می سوزه ، همه چی خوب بود . اصلا فکرشم نمی کردم اینجوری بشه

حس خودم اینه: چون این نرمش را 50 بار و بدون مکث رفتم استخوان ران پام یکم به سمت داخت متمایل شده (منظورم از محل اتصال ران و لگن هست) برای همین موقع راه رفتن هی پام جا خالی می کنه. الان اصلا درد ندارم ولی هنگام انجام حرکات کششی حس می کنم استخوان پام بهم می ره فرو.

به خاطر پر حرفی ببخشید. فقط خواهشاً یه نرمشی چیزی بدین که پام به حالت اولش برگرده

Йeda
18-09-2013, 19:35
این حرکتی که شما رفتید در واقع در ورزش اصلاح شده و زمانی که این حرکت رو انجام میدید نباید فشار زیادی به پا بیارید...
سعی کنید اگه زمانی دیدید انعطاف کافی ندارید تعداد دفعات بیشتری در روز ( مثلن دو بار ) و یا در هفته حرکات کششی
انجام بدید.به احتمال زیاد مشکلی پیش نیومده ولی ازونجایی که هر مفصلی محدودیت حرکت داره شما بیش از محدوده
به مفصل فشار وارد کردین همیشه مربی هایی که تا بحال داشتم اینجور موقع ها نرمش عکس آن رو به ما تجویز میکردند
ولی الان از استادهامون شنیدم که بهتر هست استراحت بدید به پاتون مخصوصا مفصل ران و با احتیاط بیشتری حرکات
رو انجام بدید. اگر با من بود بهتون پیشنهاد میکردم فعلا از مبارزه پرهیز کنید چون اکثرن مبارزات بی برخورد نیست و برخورد
شدید بعدی معلوم نیست چه بر سر مفصل رانتون بیاره...و ما مشکلاتی مثل در رفتگی مفصل زانو و ران رو داریم که اگر
مراعات نکنید ممکنه خدایی نکرده مجبور شین بیشتر از مبارزه و ورزش کناره بگیرید...سعی کنید با ملایمت نرمش انجام بدید
...:n01:

sara_program
18-09-2013, 20:26
مرسی عزیزم

من اشتباهی گفتم مبارزه. منظورم آزمون بود. همیشه این دو تا لغت را اشتباهی می گم. آزمون را باید حتما برم تا بتونم کارت مربی گری بگیرم. الان دارم از فیزیوتراپی میام. حرفاش جالب بود شاید برای شماها هم جالب باشه. دکترم گفت که عضلاتی که دور مفصل را گرفتند التهاب پیدا کردند. همیشه حین ورزش اگه این عضلات آسیب ببینند باید 1 ربع استراحت بدیم. خود بدن ترمیمش می کنه. ولی چون دوباره بهش فشار آورده شده.تقریبا 20 روز ترمیم کاملش طول می کشه.

چون من بهش گفتم کارم عجله ایه، بهم آمپول پیروکسیکام داد (چقدر هم درد داره :n28: ) یه چند تا هم کپسول داد که گفت حتما خارجیش رو بخرم. بهم گفت پله برام خیلی بده. این مدته سعی کنم 70 در صد وزنم را روی اون پام بندازم تا این پام ترمیم بشه ولی برای تنبل نشدن این پام پیاده روی کنم ولی نه خیلی زیاد که پام درد بگیره. در حدی که پام خسته نشه

برام خیلی جالب بود که بدن خودش خودشو در عرض یک ربع ترمیم می کنه. من خودم الان دارم تقریباً 15 ساله که رزمی کار می کنم ولی چیز به این سادگی را نمی دونستم:n15: الان که فکرشو می کنم می بینم چقدر پیش اومده که بدنم خودش مفصل را ترمیم کرده من اصلا متوجه نشدم

MoXa
19-09-2013, 09:15
15 ساله چه ورزش رزمی ای کار میکنید ؟ من حدود 6 ماهه با یکی از بچه های همین فروم دارم کار میکنم میتونم بیشتر از 180 باز کنم

sara_program
19-09-2013, 18:57
15 ساله چه ورزش رزمی ای کار میکنید ؟ من حدود 6 ماهه با یکی از بچه های همین فروم دارم کار میکنم میتونم بیشتر از 180 باز کنم

من دقیقاً از سال 77 تکواندو را شروع کردم. بطور خیلی فشرده و حرفه ای تا سال 87 ادامه دادم. سال 87 دانشگاه قبول شدم. خودم توی دانشگاه باشگاه زده بودم. خودم خیلی نرمش نمی کردم (البته اشتباه کردم). دوباره سال 89 درسم تموم شد برگشتم. جسته گریخته رفتم باشگاه. مثل سابق نبودم. امسال تقریباً از دو هفته پیش دوباره بصورت فشرده شروع کردم. ولی به هوای اینکه باید مثل سابق 180 بزنم خیلی به خودم فشار آوردم . الان هم از باشگاه اومدم. فقط کارم درس دادن به بچه های کمربند سفید بود چون پام دیگه کلا باز نمی شه:n14: یعنی تا کمرم هم پام بالا نمیاد. به همین خاطر آزمون هم نمی تونم بدم. آخر مهر مبارزه دارم . اون هم شاید نتونم برم. از شدت ناراحتی معده درد گرفتم. به خاطر یه بی احتیاطی ، الان قرص رانیتیدین هم مجبورم بخورم:n03:

تجربه من به شما: در یک کلام ، توی ورزش جوگیر نشید. یک ماه ورزش کردن درست و اصولی بهتر از 1 ماه ورزش نکردنه:n03:

شما چه ورزشی کار می کنید؟ هر ورزشی باشین الان اگه حدود 6 ماهه دارین کار می کنید باید کمربند سبز باشین. درسته؟

sara_program
19-09-2013, 21:38
من خیلی توی اینترنت سرچ زدم آخرش فهمیدم حرف فیزیوتراپم درست بود. ورزشهایی هم که بهم داده بود درست بودند. من براتون می ذارم. ایشالا هیچوقت بهش نیاز پیدا نکنید.

علائم کشیدگی عضلات لگن چیست مهمترین علائم کشیدگی عضلات لگن عبارتند از

مهمترین علامت، درد در روی عضلات کشاله ران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است. این درد بلافاصله بعد از حرکتی که موجب کشیدگی عضله و تاندون میگردد در ناحیه کشاله ران احساس میشود. پس از آن درد کم شده و بصورت یک درد مداوم و گنگ در ناحیه کشاله ران در میاید.

در ابتدا درد ممکن است فقط در شروع ورزش یا اول صبح بعد از برخاستن از خواب احساس شود و بعد از چند دقیقه و یا با انجام چند حرکت نرمشی شدت آن کم شده و یا از بین میرود. اگر به بیماری بی توجهی شود و ورزش ادامه یابد بتدریج درد در حین انجام حرکات ورزشی هم ایجاد میشود و حتی با ورزش شدیدتر هم میشود. در موارد شدید بیماری درد در حالت معمولی و حتی در استراحت هم احساس میشود.

ممکن است در زمان کشیده شدن عضله یک صدا یا تقه به توسط فرد احساس شود که نشانه پاره شدن فیبرهای عضلانی است.

لمس و فشار دادن عضله کشیده شده در ناحیه کشاله ران دردناک است.

در حالات شدید ممکن است عضله متورم شود و یا پوست روی آن دچار خونمردگی شود.

بیمار در هنگام راه رفتن دچار لنگش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میشود

گاهی اوقات قدرت عضله کاهش میابد.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کشیدگی عضلانی یا اسپاسم عضلات ناحیه لگن و ران موجب درد عضله بخصوص درد کشاله ران میشود
کشیدگی عضلات لگن از آسیب های شایع ورزشی است. این کشیدگی ها همچنین میتوانند در اثر فعالیت های بدنی شدید در کسانی که آمادگی ندارند هم ایجاد شوند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عضلات زیادی در ناحیه لگن و ران وجود دارند. این عضلات مسئول حرکات مفصل لگن در جهات مختلف هستند. گاهی اوقات این عضلات بر اثر ضربه و یا بدنبال فعالیت های شدید بدنی دچار کشیدگی میشوند و در حالات شدیدتر ممکن است پارگی های میکروسکوپی در این عضلات بوجود بیاید که به آن استرین Strain هم میگویند و گاهی هم فیبرهای عضلانی بطور کامل پاره میشوند. شایعترین عضلات لگن که دچار گشیدگی میشوند عضلات ادکتور یا نزدیک کننده ران هستند.
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نرمش های زیر را به محض اینکه توانستید آنها را تحمل کنید انجام دهید
کشش عضلات نزدیک کننده ران

به پشت بخوابید. زانو هایتان را خم کرده و کف هر دو پا را بر روی زمین قرار دهید. به آرامی زانوانتان را از هم باز کنید تا یک احساس کشش را در قسمت کشاله ران خود بکنید. این حالت کشش را 30-15 ثانیه حفظ کرده و به آرامی به حالت اول برگردید. این حرکت را سه بار تکرار کنید

کشش همسترینگ روی دیوار

به پشت روی زمین بخوابید بطوریکه باسن شما نزدیک به یک در قرار گیرد و پاهایتان را روی زمین به حالت کشیده قرار دهید. یک پا را بلند کرده و روی دیوار نزدیک به قاب در قرار دهید. پای دیگر شما باید روی زمین و در کنار در قرار گیرد. در این حال شما باید یک کشش را در پشت عضلات ران خود حس کنید. این حالت کشش را 30-15 ثانیه حفظ کرده و به آرامی به حالت اول برگردید. این حرکت را سه بار تکرار کنید. حرکات را برای پای مقابل هم انجام دهید.

وقتی که درد کشاله ران شما کم شد حرکات زیر را انجام دهید
بلند کردن پا در حالت خوابیده به شانه

به یک شانه خود دراز کشیده و زانوی پای بالایی را خم کرده و پای آن را در جلوی ران زیرین قرار دهید. پای زیرین را صاف و مستقیم نگه دارید و در همین حال آنرا تا آنجا که میتوانید بالا آورده و 5 ثانیه بالا نگه دارید. سپس پا را به آهستگی پایین بیاورید. این حرکت را در سه ست ده تایی انجام دهید

بالا آوردن مستقیم پا

به پشت روی زمین دراز کشده و پا ها را در حالت دراز کش به جلو روی زمین نگه دارید. زانوی سالم را خم کرده و کف پای آنرا بر روی زمین قرار دهید. پای دیگر را بدون اینکه زانوی آنرا خم کنید مستقیم به اندازه یک وجب بالا بیاورید. به آرامی پا را پایین بیاورید. این حرکت را در سه ست ده تایی انجام دهید.

وقتی توانستید حرکات بالا را به راحتی انجام دهید نوبت انجام حرکات تقویتی است آنها را به صورت زیر انجام دهید
خم کردن ران بر علیه مقاومت

سر پا پشت به یک در بایستید. یک کش را بصورت حلقه در آورده و آنرا دور یک مچ پای خود بیندازید. سر دیگر حلقه را یک گره بزنید و گره را لای یک در گذاشته و در را ببندید. بدون اینکه زانو را خم کنید پا را مستقیم به جلو ببرید. این حرکت را در سه ست ده تایی انجام دهید.

به عقب بردن ران بر علیه مقاومت

سر پا رو به یک در بایستید. یک کش را بصورت حلقه در آورده و آنرا دور یک مچ پای خود بیندازید. سر دیگر حلقه را یک گره بزنید و گره را لای یک در گذاشته و در را ببندید. بدون اینکه زانو را خم کنید پا را مستقیم به عقب ببرید. این حرکت را در سه ست ده تایی انجام دهید.

دور کردن پا بر علیه مقاومت

سر پا کنار یک در بایستید بطوریکه پای سالم شما به در نزدیکتر باشد. یک کش را بصورت حلقه در آورده و آنرا دور مچ پای دیگر خود بیندازید. سر دیگر حلقه را یک گره بزنید و گره را لای یک در گذاشته و در را ببندید. بدون اینکه زانو را خم کنید پای دور از در را مستقیم به کنار برده و از پای دیگر دور کنید. این حرکت را در سه ست ده تایی انجام دهید.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نزدیک کردن پا بر علیه مقاومت

سر پا کنار یک در بایستید بطوریکه پای مشکل دار شما به در نزدیکتر باشد. یک کش را بصورت حلقه در آورده و آنرا دور مچ پای نزدیک به در بیندازید. سر دیگر حلقه را یک گره بزنید و گره را لای یک در گذاشته و در را ببندید. بدون اینکه زانو را خم کنید پای نزدیک به در را مستقیم به کنار برده و از در دور کنید. این حرکت را در سه ست ده تایی انجام دهید.

sara_program
20-09-2013, 20:37
دوستان لازم دیدم بگم نرمشهای فوق خیلی عالی بودند. (دقیقا طبق دستور خودش باید عمل کرد) من با مرتبه اولی که نرمشهای فوق را انجام دادم قسمت عظیم دردم از بین رفت. عضلم آزاد شد.. هنوز هم عضلم خوب خوب نشده ولی خیلی بهتر شده

a3110893
30-09-2013, 10:38
سلام
من 22 سالمه من می خواهم یک ورزش رزمی یاد بگیرم اما مشکلم اینه که دز طول عمرم هیچ ورزشی نکردم حتی ورزش هایی مثل فوتبال و .........و بدنم خیلی ضعیفه ,سر کلاس های جدو رفتم که ببینم چی کار می کنند دیدم پایه این ورزش اینه که حداقل باید کله ملق (پشتک ) رو بلد باشی .الان می خواهم بدونم که از کجا شروع کنم ؟یه مدت بدنسازی برم ؟برای پشتک یاد گرفتن و یه مدت ژیمناستیک برم تا بدنم شید کمی نرم بشه ؟

خیلی ممنون

sara.salary
04-10-2013, 22:12
سلام داخل ایران ورزشهای رزمی زیادی وجود داره من خودم ووشو کار میکنم و به نظر من ورزش خیلی خوبیه شما هم اگه انعطاف بدنی و قدرت کافی ر وداشته باشین میتونید این ورزشو شروع کنین و ادامه بدین تا قهرمانی و تیم ملی.

pc-game
04-10-2013, 22:20
سلام . اگه قصد داری رزمی کار باشی ، بدنت نباید بیش از حد ضعیف باشه . مثلا با یه اشاره بیفتی زمین .
در مورد رشته هم خودت باید تصمیم بگیری که کدوم شو دوس داری. صرفا چون دوستت پیشنهاد کرده و یا حرکات نمایشی جذبت کرده ،نباشه .
رشته هایی مثل بوکس ، ووشو ، سان شو . به نظرم ایده آل هستن .
در ضمن نیازی نیست حتما پشتک و ملق بلد باشی . در آینده متوجه میشی اینا حرکات نمایشیه و به دردت نمیخوره . و یه نکته این که هیچکس و هیچکس یک شبه رزمی کار نشده. چند سالی باید دووم بیاری..:n16:

sara.salary
04-10-2013, 22:22
سلام من خیلی وقته دارم ورزش رزمی کار میکنم 4 سال پیش دچار کشیدگی عضلات ران شدم بعد از مراجعه به دکتر،دکتر بهم گفت که طول عضله کوتاه شده باید حرکات کششی سخت انجام بدی تا عضله دچار پارگی و خونریزی جزئی بشه بعد یخ بزاری تا عضله ترمیم بشه و طول اولیه خودشو بدست بیاره منم انجام دادم بهتر شد اما متاسفانه هنوز درد داره و نمیدونم باید با این مشکل چی کار کنم اگه کسی راهی بلده کمک کنه ممنون میشم.

sara_program
12-10-2013, 00:11
سلام سارا جان. چاره حل شما در سایت ایران اورتوپد هستش . من خودم مشکل کشیدگی عضله ران داشتم که حل شد
این را بین:

sara.salary
07-11-2013, 21:44
من حدود 5 ساله کشیدگی عضلات ران دارم دکتر که رفتم گفت که طول عضلت کوتاه شده باید سخت باهاش کار کنی تا باز شده اما این کار و کردم فایده نداشت کسی اگه روشی بلده راهنمایی کنه لطفا

mehdi perspolisi
20-11-2013, 14:15
میخواستم بپرسم آزمون مربیگری آمادگی جسمانی چطوریه؟! هم تئوریش هم عملی... :n27:

meisam2m2p
04-01-2014, 22:46
سلام دوستان عزیز

4 روز پیش یه مسابقه داشتیم که ما دیر رسیدیم و خیلی گرم نکردیم و سریعا رفتیم تو بازی و اون چیزی که نباید اتفاق میافتاد افتاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.........................

زانوی پای راستم یه حالت خاصی داره! نمیدونم چجوری بگم! به سمت راست خم میشه! (به جلو و عقب که حالت عادی هست و باید خم شه! منظورم به دو طرف هست! یعنی از بغل به بیرون خم میشه! )

توی عکس زیر نشون دادم چجوری: ( جهت فلش سمی هست که ساق به اون طرف میره)

زانوم در حالت عادی هیچ مشکلی نداره! فقط وقتی به بغل روش فشار میارم درد میاد و احساس میکنم خم میشه! توی بازی هم که اگه فشار روش بیوفته البته به بغل، کاملا بی ثبات هست و سریعا خم میشه یا به اصطلاح خالی میکنه و میخورم زمین! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در حالت عادی هم هیچگونه دردی ندارم و فقط از بغل اگه بهش فشار آورده شه درد میاد!

دکتر متخصص هم هفته آینده بهم وقت داده و من تا اون موقع از نگرانی میمیرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخه باورتون نمیشه چقدر تمرین کردم توی گرما و سرما! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا اگه میدونید مشکلش چیه و یا تجربه داشتید لطفا بگید...

ممنون

Havbb
05-01-2014, 17:16
خب کاملا مشخصه که یکی از قسمتهای زانوی شما (فکر کنم مینیسک) پاره شده. کار خوبی کردی که به دکتر متخصص مراجعه کردی البته اون برات عکس مینویسه باید بری عکس بگیری از زانو. مشکل خاصی نیست فقط همین مشکلی که میگی (خالی کردن زانو) عوارضش هست ، یکی از دوستانم بدنسازی کار میکنه و زانوش همینجور هست عمل هم نکرده هنوز.

meisam2m2p
11-01-2014, 22:12
خب کاملا مشخصه که یکی از قسمتهای زانوی شما (فکر کنم مینیسک) پاره شده. کار خوبی کردی که به دکتر متخصص مراجعه کردی البته اون برات عکس مینویسه باید بری عکس بگیری از زانو. مشکل خاصی نیست فقط همین مشکلی که میگی (خالی کردن زانو) عوارضش هست ، یکی از دوستانم بدنسازی کار میکنه و زانوش همینجور هست عمل هم نکرده هنوز.

خب منم نمیخوام فوتبالو بیخیال شم :(

Йeda
11-01-2014, 23:36
سلام

وقتی ضربه ی وارد شده از قسمت های جانبی زانو باشه، ممکن هم هست باعث آسیب به لیگامنت ( رباط ) ـهای جانبی شده باشه.

فکر میکنم دیگه تا الان موعد دکتر رفتنتون رسیده باشه، ولی در غیر این صورت برای اینکه مطمئن بشید "پارگی منیسک" ندارید
میتونید این تمرین رو انجام بدید. حتما باید از کسی بخواید تا تو این آزمایش کمکتون کنه.

1.به پشت روی میز صاف و مسطح قرار میگیرید و شخصی که کمکتون میکنه، یک دستش رو به شکلی روی استخوان کشک زانوتون قرار میده
که شست و انگشتای دیگه ـش کاملا زانو رو نگه دارند.
دست دیگه ـشون در قسمت پایین ساق پا نزدیک مچ پاتون قرار میگیره. و در همین حالت باید خیلی آروم یه حرکت چرخشی به پاتو به طرفین
بده و با دستی که روی زانوتون گذاشته، باید دقت کنه که صدای تیک تیک، لرزش و یا نقطه ای که درد میکنه رو مشخص کنه.

2. در حالی که زانو نیمه خم هست، یک دست روی کشکک و دست دیگه مچ رو محکم میگیره. زانو رو آروم باز میکنید و در همان حالت ساق رو چرخش میدین. ( چرخش و باز شدن زانو همزمان )
باز هم در این آزمایش، شنیدن صدای تیک تیک نشانه ی پارگی منیسک هست.

در هر صورت یادتون باشه بعد از اکثر آسیب های ورزشی شما قبل از هر تمرینی یا چیز دیگه ای باید حدود 24-48 ساعت استراحت کنید
تا صدمه بیشتری نبینید.

Iloveu-ALL
03-04-2014, 01:37
سلام
راهی برای پیشگری از پاره شدن مینیسک پا هست؟

Havbb
03-04-2014, 15:37
بله بدن رو قبل از ورزش باید خوب گرم کرد و حرکات کششی انجام داد. در ورزش هم از انجام حرکات خطرناک که ممکنه باعث آسیب دیدگی بشه باید خودداری کرد

meher.irani
30-04-2014, 09:55
با سلام. مطلبی رو میخواستم عنوان کنم برای کمک به کسانی که بعد از ورزش دچار سردرد میشن:n22: و علارغم هر تدبیر مثل خوردن آب کافی ضمن ورزش، تهویه خوب و غیده این سردرد خوب نمیشه. راه درمان خیلی ساده و غیر قابل باوره: :n04:نیم ساعت پیش از شروع ورزش یک عدد سیب رو با پوست بخورید. بطور معجزه آسایی بعد از ورزش دیگه سردرد نخواهید داشت.:n02: یکبار امتحان کنید.

Abdolreza2012
30-04-2014, 10:58
با سلام. مطلبی رو میخواستم عنوان کنم برای کمک به کسانی که بعد از ورزش دچار سردرد میشن:n22: و علارغم هر تدبیر مثل خوردن آب کافی ضمن ورزش، تهویه خوب و غیده این سردرد خوب نمیشه. راه درمان خیلی ساده و غیر قابل باوره: :n04:نیم ساعت پیش از شروع ورزش یک عدد سیب رو با پوست بخورید. بطور معجزه آسایی بعد از ورزش دیگه سردرد نخواهید داشت.:n02: یکبار امتحان کنید.

سلام
البته سر درد بعد ورزش هایی که تکان هایی زیادی دارن مثل والبیبال ، حتی فوتبال و ....
میتونه از نوعی میگرن باشه
اینو من از پزشک متخصص مغز و اعصاب شنیدم

raana
30-04-2014, 11:03
سلام.....نوشیدن آب کافی خیلی موثره......ولی معمولا سردرد بعد از ورزش....به خاطر افت قند خون هست......

البته همون طور که Abdolreza2012 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز هم اشاره کردن در پاره ای موارد به دلیل میگرن هم هست

teraktor2003
30-04-2014, 11:28
من یه زمانی پرورش اندام کار می کردم و بعد از ورزش همیشه شبا سردرد داشتم(البته هنوز هم دارم ولی ورزش اونو شدت می داد)
دیگه کلا بیخیال ورزش شدم :دی اعتیاد دشمن ورزش :دی

برای سردردهام دکتر رفتم گفت شبه میگرن داری!(اخرشم نفهمیدیم یعنی چی!) قرص نوشت مصرف نکردم...کلا به قرص اعتقادی ندارم چون یه جاتو خوب می کنه یه عضو دیگه رو نابود...

rahmaniyat
14-06-2014, 15:12
سلام داخل ایران ورزشهای رزمی زیادی وجود داره من خودم ووشو کار میکنم و به نظر من ورزش خیلی خوبیه شما هم اگه انعطاف بدنی و قدرت کافی ر وداشته باشین میتونید این ورزشو شروع کنین و ادامه بدین تا قهرمانی و تیم ملی. سلام خانم سالاری میشه راهنمایی کنید کجای تهران میشه ورزش وشو رو یادگرفت البته نزدیک غرب تهران باشه که بهتر البته وشو نمایشی نه سانشو باشه قبلا هم کاراته کار کردم لطفا اگه مربی خوب و باشگاه مناسب میشناسید شماره اش رو بذارید سپاس

parsicola
15-06-2014, 08:49
سلام خانم سالاری میشه راهنمایی کنید کجای تهران میشه ورزش وشو رو یادگرفت البته نزدیک غرب تهران باشه که بهتر البته وشو نمایشی نه سانشو باشه قبلا هم کاراته کار کردم لطفا اگه مربی خوب و باشگاه مناسب میشناسید شماره اش رو بذارید سپاس

اگر کاراته کار کردی بهتره همونو ادامه بدی. من کیوکوشین کاراته رو پیشنهاد میدم که نمایشی نیست و کاربردیه. باشگاه محله سنائی خ قائم مقام فراهانی

امید رض
07-07-2014, 14:25
سلام به دوستان گرامی من خیلی وقت هست دنبال باشگاه تنیس وبدمینتون درانقلاب یا مناطق نزدیک منطقه 10 میگردم ولی متاسفانه پیدانمی کنن رفتم شیرودی گفتن ثبت نام تموم شده حالا ازدوستان گرامی خواهش دارم یه چندتا ادرس باشگاه بدن که یاتنیس باشه یا بدمینتون بدن

امید رض
07-07-2014, 23:01
دوستان کسی هست جواب بده

a6543210
22-05-2015, 16:47
سلام دوستان
يه تردميل مكانيكي دارم شبيه اين:
متاسفانه مكشلي كه داره اينه كه خيلي تسمه اي كه روش راه مي رم با سطح زيرين استطحكاك داره و بهم فشار زيادي مي ياره! زير تسمه روغن چرخ هم زدم فايده نداره و چون زير تسمه يكم حالت نخي داره روغن رو جذب مي كنه و باز سخت مي شه! حتي تسمه رو با پيچ هاي تنظيم شل يا سفت كردم فايده نداشت و اسطحكاكش با سطح زيرين زياده!
به نظرتون چي كار كنم ؟ زيرش گريس بزنم ؟ از يه فروشنده لوازم ورزشي پرسيدم اونم گفت روغن چرخ بزن و گريس نزن!
دوستان اگه تجربه اي دارم ممنون مي شم بگن.تردمی مكانيكي هست و برقي نيست.

ae2009
10-06-2015, 22:06
من توی مسابقه به اضافه فوتبال شنبه فینال لیگ قهرمان شرکت کردم از اون موقع داره برام پیامک خبری به اضافه فوتبال میاد!!:n24: این هم شده یک روش دزدی پیشرفته! کسی میدونه چه طوری میشه لغوش کرد؟

HOJ-JAT
26-08-2015, 09:54
من بیشتر از ۲-۳ دقیقه نمیتونم بدوم چکار باید بکنم که این مقدار افزایش پیدا کنه؟

raana
26-08-2015, 20:42
من بیشتر از ۲-۳ دقیقه نمیتونم بدوم چکار باید بکنم که این مقدار افزایش پیدا کنه؟

میشه بیشتر توضیح بدی دوست عزیز؟؟

اینکه نمی تونی برای مدت طولانی دو بری....علتش ضعف بدن و لرزش عضلات هست؟؟؟یا کم آوردن نفس؟

HOJ-JAT
26-08-2015, 20:47
میشه بیشتر توضیح بدی دوست عزیز؟؟

اینکه نمی تونی برای مدت طولانی دو بری....علتش ضعف بدن و لرزش عضلات هست؟؟؟یا کم آوردن نفس؟
میشه گفت هردو ولی بیشتر نفس کم میارم
من از کودکی ورزش نمیکردم و همیشه میپیچوندم
الانم نزدیک سربازیم هست ( حدود یک سال دیگه ) میترسم با این وضع اونجا ی 10 سالی اصافه خدمت بخورم

raana
26-08-2015, 20:55
میشه گفت هردو ولی بیشتر نفس کم میارم
من از کودکی ورزش نمیکردم و همیشه میپیچوندم
الانم نزدیک سربازیم هست ( حدود یک سال دیگه ) میترسم با این وضع اونجا ی 10 سالی اصافه خدمت بخورم

نفس کم آوردن به خاطر پایین بودن حجم ریه هاتون هست....این افزایش حجم ریه رو....می تونی اول با شنا کردن که یه ورزش هوازی هست بالا ببری...که در کنارش ناخودآگاه توان عضلات هم بالا میره...

بعد کم کم شروع کنی برای دو..بدن رو اماده کنی...

اول از همه که حتمن قبلش خوب گرم کن بدنت رو....با پیاده روی معمولی شروع کن...کم کم سرعتت را افزایش بده.....برو به سمت پیاده روی سریع....

در نهایت بعد از چند مین که حس کردی ضربان قلبت بالا رفته و آماده ای....دو روشروع کن...همون 3 دقیقه ای که می تونی بدو...بعد دوبارهسرعت رو کم کن پیاده روی سریع 5 دقیقه...باز 3 دقیقه دو....

تنها راهش اینه که به جای یکسره دوییدن...دو رو طی چند ست انجام بدی....

دو...برای استراحت کمی پیاده روی سریع و نفس گیری...دوباره دو....

درد قفسه سینه و ریه هم یک چیزه طبیعی هست برای کسی که تازه دو رو شروع کرده

HOJ-JAT
26-08-2015, 23:56
نفس کم آوردن به خاطر پایین بودن حجم ریه هاتون هست....این افزایش حجم ریه رو....می تونی اول با شنا کردن که یه ورزش هوازی هست بالا ببری...که در کنارش ناخودآگاه توان عضلات هم بالا میره...

بعد کم کم شروع کنی برای دو..بدن رو اماده کنی...

اول از همه که حتمن قبلش خوب گرم کن بدنت رو....با پیاده روی معمولی شروع کن...کم کم سرعتت را افزایش بده.....برو به سمت پیاده روی سریع....

در نهایت بعد از چند مین که حس کردی ضربان قلبت بالا رفته و آماده ای....دو روشروع کن...همون 3 دقیقه ای که می تونی بدو...بعد دوبارهسرعت رو کم کن پیاده روی سریع 5 دقیقه...باز 3 دقیقه دو....

تنها راهش اینه که به جای یکسره دوییدن...دو رو طی چند ست انجام بدی....

دو...برای استراحت کمی پیاده روی سریع و نفس گیری...دوباره دو....

درد قفسه سینه و ریه هم یک چیزه طبیعی هست برای کسی که تازه دو رو شروع کرده
با تشكر از جواب كاملتون
فقط يك سوال
من در طول روز زياد بصورت چهار زانو ميشينم مثلا حدود ٤٠دقيقه مدام و عادت كردم ايا اين روش نشستن تاثير منفي در دوييدن دارد؟
چون اولين جاي از بدنم كه در حين دوييدن تحت فشار قرار ميگيره پاهام هستند

- - - Updated

raana
27-08-2015, 21:09
با تشكر از جواب كاملتون
فقط يك سوال
من در طول روز زياد بصورت چهار زانو ميشينم مثلا حدود ٤٠دقيقه مدام و عادت كردم ايا اين روش نشستن تاثير منفي در دوييدن دارد؟
چون اولين جاي از بدنم كه در حين دوييدن تحت فشار قرار ميگيره پاهام هستند

- - - Updated

خواهش می کنم دوست عزیز :n26:

نه چهار زانو نشستن تاثیر منفی برای دویدن نداره...

این یه چیزه طبیعیه...مسلما اولین عصلاتی که برای دو درگیر میشن...عضلات پا از جمله دو قلو و همسترینگ و چهار سر ران هست....

حتی در نتیجه ی بیش از حد فشار آوردن به عضلات و به دویدن ادامه دادن...احساس سوزش شدید هم در عضلات پیش میاد..گاهی هم ممکنه دچار اسپاسم بشه عضلات...

iranch
17-09-2015, 09:08
دروود
دوستان من سال 89 اقدام به ورزش کردن کردن برای لاغری. فقط هم با دو و کوه
25 کیلو کم کردم اما کل بدن مثل شکم و سینه بسیار شل هستند. بازو هایم افتاده و هیچی عضله ندارد(البته ان موقع هم شل بود اما نه مثل الان)
رژیم سر خود هم نگرفتم و زیر نظر متخصص تغذیه بودم. البته کم خون هم هستم و ارثی هست و درمان خاصی هم ندارد..همان موقع که کوه میرفتم و ورزش میکردم هم اصلا نفس نداشتم.. و برای همه تعجبی بود و برای کم خونی که پیش پزشک متخصص خون رفتم میگفت زیاد فشار نیار در ورزش به خودت
همان سال 1 ماه رفتم بدنسازی و بسیار کم جون بودم و به خاطر اضافه وزن ، و اشتها ، ول کردم بدنسازی
الان چه توصیه ای برای وضع من دارید؟ که بدن از شل و ول در بیاد و جون بگیره با توجه به ضعیف بودن جسمانی(کلا به صورت ذاتی مقداری کم جون هستم نسبت به بقیه که پزشک گفت به خاطر کم خونی ات هست)

raana
19-09-2015, 19:33
دروود
دوستان من سال 89 اقدام به ورزش کردن کردن برای لاغری. فقط هم با دو و کوه
25 کیلو کم کردم اما کل بدن مثل شکم و سینه بسیار شل هستند. بازو هایم افتاده و هیچی عضله ندارد(البته ان موقع هم شل بود اما نه مثل الان)
رژیم سر خود هم نگرفتم و زیر نظر متخصص تغذیه بودم. البته کم خون هم هستم و ارثی هست و درمان خاصی هم ندارد..همان موقع که کوه میرفتم و ورزش میکردم هم اصلا نفس نداشتم.. و برای همه تعجبی بود و برای کم خونی که پیش پزشک متخصص خون رفتم میگفت زیاد فشار نیار در ورزش به خودت
همان سال 1 ماه رفتم بدنسازی و بسیار کم جون بودم و به خاطر اضافه وزن ، و اشتها ، ول کردم بدنسازی
الان چه توصیه ای برای وضع من دارید؟ که بدن از شل و ول در بیاد و جون بگیره با توجه به ضعیف بودن جسمانی(کلا به صورت ذاتی مقداری کم جون هستم نسبت به بقیه که پزشک گفت به خاطر کم خونی ات هست)

سلام دوست عزیز...

ورزش های هوازی صرفن چربی ها رو از بین میبره...و هیچ فرم دهی روی بدن انجان نمیده...عضلات رو سفت و شکل گرفته نمیکنه....

بهترین راه برای کاهش وزن ورزش هوازیه...ولی بعد از کاهش وزن لازمه که بدن سازی انجام بدید تا....تا بدن فرم بگیره عضلات ورزیده و سفت بشه..

حین ورزش هر وقت دیدی داری کم میاری..قرص جوشان مولتی ویتامین استفاده کن....

100 درصد این بیحالی و بی جو نی و خستگی که میگی از کم خونیه...درمان شدنیه به راحتی با دارو و تغذیه صحیح...

قرص مولتی ویتامین هم می تونی به صورت روزانه استفاده کنی...آمپول نوروبیون هم خیلی کمک کننده هست..اگر غلظت خون و فشارخون بالا نداری...

iranch
20-09-2015, 01:46
سلام دوست عزیز...

ورزش های هوازی صرفن چربی ها رو از بین میبره...و هیچ فرم دهی روی بدن انجان نمیده...عضلات رو سفت و شکل گرفته نمیکنه....

بهترین راه برای کاهش وزن ورزش هوازیه...ولی بعد از کاهش وزن لازمه که بدن سازی انجام بدید تا....تا بدن فرم بگیره عضلات ورزیده و سفت بشه..

حین ورزش هر وقت دیدی داری کم میاری..قرص جوشان مولتی ویتامین استفاده کن....

100 درصد این بیحالی و بی جو نی و خستگی که میگی از کم خونیه...درمان شدنیه به راحتی با دارو و تغذیه صحیح...

قرص مولتی ویتامین هم می تونی به صورت روزانه استفاده کنی...آمپول نوروبیون هم خیلی کمک کننده هست..اگر غلظت خون و فشارخون بالا نداری...

درود
من تالاسمی مینور هستم و پزشک گفت همین هست و درمان ندارد.
اصلا بازو ها خیلی شل و ول هست . مثل معتاد های داخل جوب. من فکر نکنم به این سادگی سفت بشود
باور کنید، جون بدنسازی ندارم. دست هام خیلی ضعیف هست...

raana
21-09-2015, 15:41
درود
من تالاسمی مینور هستم و پزشک گفت همین هست و درمان ندارد.
اصلا بازو ها خیلی شل و ول هست . مثل معتاد های داخل جوب. من فکر نکنم به این سادگی سفت بشود
باور کنید، جون بدنسازی ندارم. دست هام خیلی ضعیف هست...

باید نوع تالاسمی مشخص بشه....نوع خفیف باشه..درمانش فولیک اسید و قرص آهن هست.....

بدن سازی که میگم نباید انتظار داشته باشی در عرض 2-3 ماه جواب بگیری.....از نظر من یک سال بعد میتونی تغییرات رو مشاهده کنی...
بدن رو یاختن هم چیز راحت و آسونی نیست حق داری...زمان بر هست و باید حوصله به خرج بدی...همون طور که حوصله و اراده به خرج دادی برای کاهش وزن...

تنها پیشنهادی که می تونم بدم اینه که از ویتامین ها استفاده کنی..هم به طور طبیعی تو تغذیه هم به صورت قرص....
آمپول نوروبیون که فوق العاده عالیه برای افزایش توان عضلات و سرحال شدن....ویتامین های گروه B چیزی هست که بدنت نیاز داره...