PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا رنگ سفید جزو رنگ های اصلی نیست ؟

DoNkHoWaN
27-09-2013, 22:07
سلام چرا در نقاشی رنگ سفید جزو رنگ های اصلی نیست ؟ بخاطر این تعریف از رنگ های اصلی: Primary colors are sets of colors that can be combined to make a useful range of colors. می تونه باشه ؟

sara_program
27-09-2013, 22:14
دوست گرامی رنگ مشکی متضاد رنگ سفیده. قبول؟
رنگ مشکی : ترکیب تمام رنگها
پس...
رنگ سفید: بی رنگی
در واقع هر رنگی را پر رنگ کنید به مشکی می رسید و وقتی محوش کنید به سفید می رسید. رنگ سفید اصلا رنگ محسوب نمیشه چون حاصل محو شدگی تمام رنگهای دنیاست. شما نمیتونید رنگ سفید را به رنگ خاصی انتسابش بدید چون سفید یعنی محو
نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه

DoNkHoWaN
28-09-2013, 10:21
دوست گرامی رنگ مشکی متضاد رنگ سفیده. قبول؟
رنگ مشکی : ترکیب تمام رنگها
پس...
رنگ سفید: بی رنگی
در واقع هر رنگی را پر رنگ کنید به مشکی می رسید و وقتی محوش کنید به سفید می رسید. رنگ سفید اصلا رنگ محسوب نمیشه چون حاصل محو شدگی تمام رنگهای دنیاست. شما نمیتونید رنگ سفید را به رنگ خاصی انتسابش بدید چون سفید یعنی محو
نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه

سیاه جزو رنگ های اصلی نیست !
برای به دست اوردن سیاه لازم نیس ترکیب بشه کافیه همون رنگ اشباع بشه !
توی طیف بصری رنگ سفید ترکیب تمام رنگهاست نه سیاه !
در واقع رنگ های اصلی قراردادی هستن اما سئوال اینه که چرا سفید که اینهمه اهمیت داره و بدون اون همه رنگ ها سیاه هستن جزو رنگ های اصلی نیست !

رنگ‌هاى اصلى شامل سه رنگ زرد، آبى و قرمز است که با اين سه رنگ مى‌توان همهٔ رنگ‌هاى موجود در طبيعت را - حتى رنگ سياه - به‌دست ‌آورد. البته حضور رنگ سفيد الزامى است.

sara_program
28-09-2013, 17:10
سیاه جزو رنگ های اصلی نیست !
برای به دست اوردن سیاه لازم نیس ترکیب بشه کافیه همون رنگ اشباع بشه !
توی طیف بصری رنگ سفید ترکیب تمام رنگهاست نه سیاه !
در واقع رنگ های اصلی قراردادی هستن اما سئوال اینه که چرا سفید که اینهمه اهمیت داره و بدون اون همه رنگ ها سیاه هستن جزو رنگ های اصلی نیست !

من تا حالا این چیزی که شما میگین را نشنیدم. توی اینترنت هم سرچ زدم این جمله توی ویکیپدیا بود:
تمام رنگها از ترکیب سفید، سیاه و رنگهای اصلی ساخته شده‌اند. چرخه رنگ ارتباط بین رنگها را تشریح می‌کند.

خودمم به شک افتادم. نکنه من اشتباه می کردم این همه سال؟:n27:

ELSIN
28-09-2013, 20:05
نیوتن دریافت آن چیزی را كه چشمهای ما به عنوان نور سفید می‌بینند در حقیقت مخلوطی از رنگهای گوناگون است

تصویر منشور رو همه دیدیم ! ، از یه طرف رنگ سفید میره تو و از اون طرف همه رنگها میاد بیرون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](13).gif

DoNkHoWaN
02-10-2013, 11:12
رنگ توی 2 مبحث بررسی میشه ! 1.رنگ در طیف نور 2.رنگ در نقاشی 3.رنگ در تلوزیون (RGB) برای همینه که توی سرچ به جواب های مختلفی بر می خوریم سوال من توی شاخه نقاشی بود