PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیفیت کم روی مانیتور ! برای همه همینطور است ؟؟

Mool Tee
26-09-2013, 08:48
سلام به همه دوستان ! من جدیدا Xbox رو به مانیتورم با سیم HDMI وصل میکنم همچین یجورایی چگالی تصاویر زیاد میشه و کیفیت به شدت افت میکنه ولی رو تلوزیون زیاد معلوم نمیشه چون هم دور میشینم ازش هم همچین xbox برا TV درست شده ! میخوام بدونم تو x1 این مشکل حل شده یا نه ؟ ایا میشه کاری کرد این درست بشه ! کلا مشکل چیه ! رزولشن رو رو 1080p قرار دادم ولی همینجوریه ! میگن X1 کیفیت بالایو ساپورت میکنه ! پس قضیه چیه؟ من الان هر بازیو با مانیتور بازی میکنم کیفیتش خیلی داغونه ! نمیدونم باید چیکا کنم ! خدا کنه x1 اینطور نباشه !

Mool Tee
26-09-2013, 15:40
کسی نمیدونه؟
سوال اصلی من اینه :

توی Xbox One این مشکل حل شده یا نه !! یعنی 1080 رو کامل ساپورت میکنه یا نه !؟؟

Reza31001
26-09-2013, 19:29
شما برو تو تنظمیات مانیتورت و یکم دستکاری کن (مثلا شدت رنگ رو کم کن و ...) تا بهتر بشه
X1 هم نیومده که دربارش نظر بدیم

Mool Tee
26-09-2013, 19:55
xbox 360 8 سال پیش اومده امکان نداره 1080 رو ساپورت بده حتی ممکنه 720 هم نده ! ولی x1 که دیگه اخر قدرته امکان نداره ساپورت نده !

pharm
29-09-2013, 21:42
شما چه بازیی کیفیتش بد نشون میده چون بازی داریم تا بازی گرافیک GOW Judgment کجا و COD bO2 کجا...!
تلویزیونتون یا مانیتورتون کامل ساپورت میکنه 1080P رو ؟مشکلی نداره ؟چون 80% بازی ها کامل Full hd اجرا میشه رو XBOX بقیه هم 720P
شاید شما روی PC high end بازی میکنید؟اگه اینجور باشه که به هیچ وجه گرافیک XBox براتون راضی کننده نخواهد بود

Mon$t3R
30-09-2013, 23:01
سلام داداش ممد من سینا ام
منم این مشکل رو دارم

Bobby Sands
01-10-2013, 15:57
کلا یه تفاوتی بین تصویر تلویزیون و مانیتور هست
مثلا شما از روی یکی از کانالهای ماه...واره با رسیورت یک تیکه رکورد کن و بعد دوباره تو همون تلویزیون پخشش کن . میبینی هیچ تفاوتی اصلا بین اون چیزی که ضبط کردی با اون تصویر اولیه نیست و همه چی میزونه اما همین فایلی که رکورد کردی رو توی کامپیوتر و با مانیتور میبینی حالت بهم میخوره و انگار کلی از کیفیتش کم شده. برای ایکس باکس هم دقیقا همینطوریه.

Mool Tee
01-10-2013, 20:36
بازی ها مثلا GTA V یا GOW 3 که به نظرم مشکل اصلی کیفیت کیلی رزولیشن هست که 360 فقط تا 720 ساپورت میده و اینکه بازی های xbox اصلا از anti aliasing استفاده نمیکنن و کیفیت بسیار پایینی دارن که خوب فکر کنم 512 مگابایت رم و GPU دلیل همین قضیه باشه ! ولی این مشکل انتی توی تلوزیون اصلا دیده نمیشه و حس نمیشه بالاخره کنسول مال 6 سال پیش هست ! ولی همه این ها موقعی تشدید میشه که بخواید اون رو به مانیتور وصل کنید و ماینتور چگالی تصویری خیلی زیادی داره و باعث میشه خیلی تابلو بشه ! در X1 به علت سحت افزار خیلی قوی و البته 8 گیگ رم و همچنین ساپورت 4K هیچوقت شاهد این مشکل نیستیم !

شما چه بازیی کیفیتش بد نشون میده چون بازی داریم تا بازی گرافیک GOW Judgment کجا و COD bO2 کجا...!
تلویزیونتون یا مانیتورتون کامل ساپورت میکنه 1080P رو ؟مشکلی نداره ؟چون 80% بازی ها کامل Full hd اجرا میشه رو XBOX بقیه هم 720P
شاید شما روی PC high end بازی میکنید؟اگه اینجور باشه که به هیچ وجه گرافیک XBox براتون راضی کننده نخواهد بود

من با HIGH END بازی میکنم ولی انتظار ندارم 360 اینجوری نشون بده انتظار دارم X1 خوب نشون بده ! بعد هم 360 اصلا بازیهاش روی 1080 اجرا نمیشه و اصلا پورتش تا 720 ساپورت میده ! تازه ی تازه چند بازی انحصاری X1 مثل forza 5 یا ryse کامل رو 1080 اجرا میشن !

سلام داداش ممد من سینا ام
منم این مشکل رو دارم

سینا به چه مانیتوری بازی میکنی ! کابلی که میزنی بهش HDMI ?

pharm
02-10-2013, 00:28
ps4 قویتره Xboxه که :دی

smahdis
02-10-2013, 07:55
کلا یه تفاوتی بین تصویر تلویزیون و مانیتور هست
مثلا شما از روی یکی از کانالهای ماه...واره با رسیورت یک تیکه رکورد کن و بعد دوباره تو همون تلویزیون پخشش کن . میبینی هیچ تفاوتی اصلا بین اون چیزی که ضبط کردی با اون تصویر اولیه نیست و همه چی میزونه اما همین فایلی که رکورد کردی رو توی کامپیوتر و با مانیتور میبینی حالت بهم میخوره و انگار کلی از کیفیتش کم شده. برای ایکس باکس هم دقیقا همینطوریه.

این اتفاق چرا میفته؟

من ماه... رو که از طریق تلویزیون نگاه میکنم کیفیتش خیلی خیلی خفنه. اما الان که کارت --- گرفتم میبینم خیلی کیفیتش پایینه. اول به کارت --- خودم شک کردم ولی بعد متوجه شدم این مشکل به خاطر مانیتور هاست.

shk021051
02-10-2013, 16:12
کیفیت کابلت پایینه شاید
من مشکل ندارم
بازی های 360 اکثرا 720 هستن که upscale میشن 1080

Mool Tee
02-10-2013, 17:22
فکر نکنم ! من با 2 تا کابل امتحان کردم مشکلی نداشتن ! مشکل Xbox با ماینتور هست !

PSYCHO_MAN
02-10-2013, 18:26
من مشکلات مربوط به کنسول های بازی رو اطلاع چندانی ندارم ولی مشکل گمونم از مانیتور باشه نه مانیتور شما بلکه مشکل ذاتی مانیتورا این هست و مربوط میشه به کیفیت ساخت پنلهای مانیتور نسبت به TV ها .
طبیعتاً باید یه فرقی بین یه تلویزیون که 3 4 میلیون قیمتشه و مانیتوری که 600 700 هزار تومنه باشه به غیر از تفاوت اینچ و رزولوشن .
من خودم وقتی یه فیلم یا عکس رو وقتی با مانیتور میبینم بعد همون رو رو تلویزیون میبینم راحت متوجه تفاوت کیفیت بین دو دستگاه میشم . هردو هم tv وهم مانتیتور هم رزولوشن 1080p هستند و تازه مانیتور 22" تراکم پیکسلی بیشتر نسبت به تی وی 40" باید داشته باشه با توجه به یکی بودن رزولوشن ولی در عمل کیفیت تلویزیون بیشتره چون کیفیت ساخت پنل هست که اینجا اهمیت زیادی داره . ضمن اینکه فاصله چشم با تلویزیون معمولا بالای 1.5 متر هست و مشکلاتی هم اگر باشه تو کیفیت تصویر کمتر به چشم میاد.
البته مانیتور هایی هم هست با کیفیت پنل و ساخت خیلی بالا که قیمتشون هم خیلی بیشتر از مانیتورهای معمولی و میان قیمتی هست که اکثراً استفاده میکنن و چون متقاضی کمتر و بازار مخصوص خودش رو داره داره زیاد تو بازار پیدا نمیشه

Mool Tee
02-10-2013, 19:50
بله دقیقا همین هست که شما گفتید و کاریش هم نمیشه کرد !