PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه هارد 2 ترایی هم برای نصب ویندوز مناسبه و هم آرشیو ؟؟؟

qwertym
26-09-2013, 07:57
سلام دوستان و اساتید

چه هارد 2 ترایی و از چه برندی هم برای نصب سیستم عامل مناسبه و هم آرشیو ؟؟؟

من هارد فعلیم 2 ترا وسترن گرین هستش که روش ویندوز هم نصبه و دارم استفاده میکنم

اما اینطور که از جستجوهایم متوجه شدم سری گرین برای ویندوز مناسب نیست و صرفا جهت آرشیو مناسبه

با تشکر

awx0ne
26-09-2013, 08:19
فکر میکنم یه جای دیگه بتون جواب داده بودن -از دنبال کردن تاپیک هایی که دیگران مشکلاتشون رو مطرح کرده بودن و به جواب رسیدن -بنده متوجه شدم بهترین گزینه برای کاربرد معمول کارایی داشته باشه همون سیگیت هستش-سری باراکودا-البته توشیبا هم میگن خوبه در کل هر چی گرفتی گرفتی -ولی 7200 دور بگیر

qwertym
26-09-2013, 08:49
خب اگه بخوام 500 گیگ بخرم و از هارد فعلیم به عنوان هارد دوم استفاده کنم چه هارد 500 پیشنهاد میکنید ؟

میگن سیگیت چینی هستش ؟ یعنی آشغاله زود خراب میشه ؟

ata.royalfalcon
26-09-2013, 09:25
سلام دوستان و اساتید

چه هارد 2 ترایی و از چه برندی هم برای نصب سیستم عامل مناسبه و هم آرشیو ؟؟؟

من هارد فعلیم 2 ترا وسترن گرین هستش که روش ویندوز هم نصبه و دارم استفاده میکنم

اما اینطور که از جستجوهایم متوجه شدم سری گرین برای ویندوز مناسب نیست و صرفا جهت آرشیو مناسبه

با تشکر

سلام .

طبق توصیه کمپانی وسترن این مدل از هاردها (WD Green) بیشتر مناسب برای هاردهای اکسترنال ، نصب بعنوان هارد دوم سیستم و موارد مشابه هست ولی نصب سیستم عامل را منع نکرده (در سایت وسترن جایی ندیدم که نصب سیستم عامل را روی Green قدغن کرده باشه) و حتی دستور العملهایی برای برای نصب سیستم عامل بر روی هاردهای پرظرفیت (مثلاً 3TB) ارائه کرده . به خاطر صدای Head parking قصد تعویض هارد دارید ؟ نرم افزار wdidle3 را تست کردید ؟ به خاطر پایین بودن سرعت قصد تعویض دارید ؟

خب اگه بخوام 500 گیگ بخرم و از هارد فعلیم به عنوان هارد دوم استفاده کنم چه هارد 500 پیشنهاد میکنید ؟

میگن سیگیت چینی هستش ؟ یعنی آشغاله زود خراب میشه ؟

میتونید از برند سیگیت بخرید . سعی کنید از سری 7200.14 که جدیدتر هست خریداری کنید (مدل نامبر ST500DM002) اگر پیدا نکردید میتونید از مدلهای قدیمیتر 7200.12 بخرید . چینی بودن دلیل بر آشغال بودن آن نیست . این هارد دیسکها در کشور های مختلفی ساخته میشوند ولی همگی زیر نظر کمپانی مادر هستند و این تولیدات از لحاظ کیفیت نباید تفاوتی داشته باشند .

qwertym
26-09-2013, 10:21
سلام دوست عزیزم

اون نزم افزار را دانلودش کردم چیزای خوبی توشه مثل ویندوز اکس پی و سون آماده و یک سری نرم افزارهای جانبی جالب اما

حقیقتش ترسیدم از اون نرم افزار استفاده کنم چون اطلاعات هاردم مهمه واسه همین تصمیم گرفتم از این هاردم به عنوان

هارد دوم استفاده کنم و برای ویندوز و برنامه ها یه هارد جداگانه بخرم . اما هنوز سر انتخاب هارد ویندوز سر دو راهی هستم چی بردارم .......

اینطور که سرچ کردم تو ظرفیت 500 گیگ به جز وسترن بلک که قیمتش خیلی بالاس سیگیت و هیتاچی و توشیبا تقربیا هم قیمت هستند

اما کدومشون رو بردارم رو نمیدونم ...... شما که در این زمینه استاد هستید چی پیشنهاد میکنی عزیز ؟؟؟

ata.royalfalcon
26-09-2013, 11:09
سلام دوست عزیزم

اون نزم افزار را دانلودش کردم چیزای خوبی توشه مثل ویندوز اکس پی و سون آماده و یک سری نرم افزارهای جانبی جالب اما

حقیقتش ترسیدم از اون نرم افزار استفاده کنم چون اطلاعات هاردم مهمه واسه همین تصمیم گرفتم از این هاردم به عنوان

هارد دوم استفاده کنم و برای ویندوز و برنامه ها یه هارد جداگانه بخرم . اما هنوز سر انتخاب هارد ویندوز سر دو راهی هستم چی بردارم .......

اینطور که سرچ کردم تو ظرفیت 500 گیگ به جز وسترن بلک که قیمتش خیلی بالاس سیگیت و هیتاچی و توشیبا تقربیا هم قیمت هستند

اما کدومشون رو بردارم رو نمیدونم ...... شما که در این زمینه استاد هستید چی پیشنهاد میکنی عزیز ؟؟؟

میتونید سیگیت با مدل نامبر ST500DM002 را انتخاب کنید ، این مدل 16MB Cache دارد . از برند وسترن هم میتونید WD Blue با مدل نامبر WD5000AZLX انتخاب کنید که 32MB Cache دارد .