PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا فرضیه قوم مایا در مورد برخورد جرمی به زمین درست است

bb
17-08-2006, 07:43
قوم مايا يکي از چهار تمدن اصلي آمريکا مرکزي مي‌باشد. که دستاوردهايي نيز در زمينه‌ي نجوم داشتند. که مي‌توان از آن جملهبه دو سنگ دندانه‌دار خميده که در ميان خود استوانه‌اي را مي‌گرداندند اشاره کرد که با همان اندازه‌ي دندانه‌ها دستگاه تبديل سال خورشيدي و قمري را تشکيل مي‌داد. هنگام پيدا کردن اين ابزار از ساخت آن 1500 سال مي‌گذشت. و خطاي آن تنها 30 ثانيه بود. اين تمدن داراي رصدخانه‌هاي دقيقي نيز بوده‌اند. اما در پاسخ به سوال شما بايد بگويم که تا اندکي بيشتر از 10 سال ديگر ممکن است‌، ماشاهد وقوع يک انفجار عظيم در سياره خودمان باشيم.

ستاره ‌شناسان هشدار داده‌اند که يک تخته سنگ سرگردان (استرِِييد) به سوي زمين در حرکت است و ممکن است در سال 2014 ميلادي به زمين برخورد کند.

جالب آنکه زمان برخورد محاسبه شده درست مصادف با نوروز سال 1393 شمسي خواهد بود!!!! البته ستاره‌شناسان براي کاهش نگراني ساکنان کره خاکي، اعلام کرده‌اند که احتمال برخورد اين تخته سنگ عظيم به کره ما، يک در 900000 است!! جالب است که بدانيد در صورت برخورد، شدت آن بيشتر از 20000000 بمب اتم خواهد که بر هيروشيما انداخته شده!

جالب آنکه اين تخته سنگ سرگردان‌، از زمان تشکيل منظومه خورشيدي5/4 ميليارد سال پيش بر جاي مانده و بيشتر آنها در مکاني ميان مريخ و مشتري در مداري که کمربند استروييدها ناميده مي‌شوند درحال گردش هستند. اين سنگ‌هاي عظيم و سرگردان به خاطر جاذبه ستاره‌هاي دنباله‌دار يا ساير سيارات ممکن است هر از گاهي از مدار خود خارج شده و به سوي زمين حرکت کنند. نام اين تخته سنگ عظيم و سرگردان فضايي 2003 Qq47 است.

همکلاسی
توسط امیر جبلی

MR.Punisher
17-08-2006, 08:50
خدا به خیر کنه.فقط همین رو کم داشتیم.

my friend
17-08-2006, 09:17
اولش یاد اون نرم افزاره افتاده

ولی من قبلا این خبر رو بدون نام بردن از قوم مایا تو روزنامه جام جم خونده بودم

به هر حال ممنون

موفق باشید

Babak
18-08-2006, 08:21
من اين خبر رو از هيچ منبع معتبری نشنيدم
از اين نوع خبر ها پره تو نشريات در پيت خارجی و نشريات بدون تخصص ايرانی که علم رو به يه چيز وحشتناک برای مردم تبديل ميکنن
راستی به احتمال 1 / 900000 فکر کنيد

my friend
18-08-2006, 10:10
اگه شانس ما باشه صاف میاد میخوره تو سر من!

soleares
31-08-2006, 23:37
با ماي فرند موافقم ! فكر اون لحظه منم پيشت باشم چون توي سر منم مي خوره ! ولي نه اصلا نمي خوره ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

my friend
01-09-2006, 00:15
فقط باید دعا کنم که سنگه نصف نشه
وگرنه یه بار میخوره تو سر من ، اون یکی تیکش یه دور دور زمین میچرخه و بعد میخوره تو سرم!!!

soleares
01-09-2006, 00:18
خيلي بامزه بود ولي ببخشيدا اين جاي اين حرفا نيست ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]