PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با رییس جمهور . .شاهزاده خانوم
20-09-2013, 15:42
سلام . اگه مناسب نیست لطفا پاک بشه
ممنون :)مقاله مهم حسن روحانی در واشنگتن پست:
دوران دشمنی های خونین گذشته است/ شجاعانه به من بگویید چه می‌بینید/فرصت برامده از انتخابات اخیر ایران را مغتنم بشمارید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%BA%D8%AA%D9%86%D9%85-%D8%A8%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF)
سه ماه پیش، کارزار انتخاباتی تدبیر و امید حمایت گسترده مردمی از آن خود کرد. ایرانیان رویکرد مرا در قبال مسائل داخلی و بین المللی پذیرفتند، چراکه آن را به عنوان رویکردی دیدند که سالها پیش باید انجام می شد. من متعهد به تحقق وعده هایی به مردم هستم که شامل قولم به تعامل سازنده با جهان است.
حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، طی مقاله‌ای در روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست با عنوان «چرا ایران به دنبال تعامل سازنده است» نوشت: دوران دشمنی خونین گذشته است.

به گزارش سرویس بین الملل سایت خبری تیک Tik.ir، در این مقاله آمده است: سه ماه پیش، کارزار انتخاباتی تدبیر و امید حمایت گسترده مردمی از آن خود کرد. ایرانیان رویکرد مرا در قبال مسائل داخلی و بین المللی پذیرفتند، چراکه آن را به عنوان رویکردی دیدند که سالها پیش باید انجام می شد. من متعهد به تحقق وعده هایی به مردم هستم که شامل قولم به تعامل سازنده با جهان است.

جهان تغییر کرده است، سیاست بین المللی دیگر یک بازی با حاصل جمع صفر نیست بلکه عرصه ی چند بعدی است که گاهی اوقات همکاری و رقابت همزمان رخ می دهد. دوران دشمنی های خونین گذشته است. انتظار می رود که رهبران جهان تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

روحانی در ادامه از سیاستی «برد-برد» که پیشتر نیز از آن گفته بود و نیز در نظر گرفتن منافع هر طرف با توجه به منافع همه دفاع می‌کند.

رئیس جمهور از افراطی‌گری به عنوان مشکلی برای «همه» نام می‌برد که حتی اگر هزاران مایل دورتر از کشوری رخ دهند، باز هم کسی در برابر آن ایمن نیست.

رئیس‌جمهوری ایران در مورد برنامه اتمی نیز می‌گوید به جای تمرکز بر «بدتر نشدن»، «ما باید فکر کنیم تا چطور وضعیت را بهتر کنیم».

او در توضیح این موضوع به بحران سوریه، برنامه اتمی ایران و رابطه این کشور با آمریکا اشاره کرده است؛ «ما باید هدفی عالی‌تر را جست‌وجو کنیم».

روحانی نوشته است: در این موارد باید به طور مشخص و واضح بدانیم چه می‌خواهیم و آن را با اراده سیاسی پشتیبانی کنیم تا کنش لازم را انجام دهیم. پس از ده سال جلو و عقل رفتن، آنچه هیچ‌کس در مورد پرونده اتمی نمی‌خواهد روشن است.

حسن روحانی در یادداشت خود به خشونت‌ها در کشورهای سوریه، عراق و افغانستان اشاره کرده «حملات شیمیایی در سوریه» را «شدیدا محکوم کرده» و در بخشی دیگر می‌گوید این خشونت‌ها از هویت واقعی این کشورها به دور است.

او می‌نویسد: برای پایان دادن به این خشونت‌ها و افراطی‌گری نیز باید همکاری متقابل کرد.

رئیس‌جمهوری ایران در مقاله خود به موضوع «هویت» به عنوان «کلید» بحران اشاره می‌کند.

در ادامه این یادداشت آمده است: برای ما رسیدن به دانش چرخه سوخت هسته‌ای و تولید انرژی هسته‌ای همانقدر برای تنوع بخشیدن به منابع انرژیمان است، که در عین حال معرف ایرانیان به عنوان یک ملت است، خواست ما برای شان و احترام و جایگاهی که در جهان داریم. بدون در نظر گرفتن موضوع هویت بسیاری از مشکلات حل نشده باقی می‌مانند

از دو بعد به چالش‌های موجود نگاه می کنم؛ نخست باید با همکاری بنیادین به دنبال برپا کردن یک گفت‌وگوی ملی بود. دوم معطوف به موضوعی گسترده‌تر است، حل بی‌عدالتی فراگیری که آتش بحران و تنش‌ها را سوخت می‌شود.

در حالی‌که به نیویورک می‌آیم تا در نشست عمومی ملل متحد شرکت کنم، از همتایانم می‌خواهم تا فرصتی که انتخابات اخیر در ایران فراهم آورده است را مغتنم بدانند. از آنها می‌خواهم از بیشترین اختیارات خود برای تعاملی با احتیاط که مردمم به من داده‌اند، استفاده کرده و پاسخی درخور به تلاش‌های دولتم برای داخل شدن در گفت‌وگویی سازنده بدهند. بیش از همه، از آنها می‌خواهم، نگاهی فراتر داشته باشند و شجاعانه به من بگویند چه می‌بینند- اگر نه برای منافع ملی خود، برای مشروعیت خود، و برای کودکانمان و نسل‌های آینده

شاهزاده خانوم
20-09-2013, 15:42
پاراگراف اخرش واقعا حرف پر معنی ای زده

شاهزاده خانوم
23-09-2013, 22:26
سرمقاله سیدمحمد خاتمی در روزنامه‌ی گاردین صبح فردا
(اولین مقاله خاتمی در روزنامه‌ای با ۸۰ میلیون مخاطب آنلاین)


به خاطر همه‌ی مردم اطراف جهان صميمانه آرزو دارم که آقای دکتر روحانی در طی سفرش به سازمان ملل استقبالی گرم و پاسخ‌هايی مثبت و پرمايه دريافت کند.... حمایت آشکار رهبر جمهوری اسلامی از برنامه‌های داخلی و خارجی رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز امتیاز برجسته‌ای است که اختیارات لازم و کافی را برای حل‌و‌فصل دیپلماتیک مسائل سیاست خارجی ایران با غرب (و نه فقط مسأله‌ی هسته‌ای) به آقای دکتر روحانی و هم‌کارانش می‌دهد.
...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-of-comments

شاهزاده خانوم
23-09-2013, 22:28
جزئیاتی از سفر رئیس جمهور به نیویورک* رئیس جمهور کشورمان در روز یکشنبه برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تهران را به مقصد نیویورک ترک خواهد کرد

* شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد 9 صبح روز سه‌شنبه 24 سپتامبر به وقت نیویورک آغاز خواهد شد.

* آقای روحانی روز سه‌شنبه (دوم مهر ماه) در مراسم افتتاحیه آن حضور پیدا خواهد کرد.

*روحانی در اواخر روز سه‌شنبه به وقت نیویورک ( بامداد روز چهارشنبه سوم مهر ماه به وقت تهران) در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی خواهد کرد.

*حسن روحانی در اجلاس خلع سلاح اتمی که در روز چهارم مهر ماه برگزار خواهد شد، به عنوان رئیس جنبش غیر متعهدها سخنرانی می‌کند.

*رئیس جمهور در جر یان این سفر چندین مصاحبه با رسانه‌های معتبر بین‌المللی و آمریکایی خواهد داشت.

*روحانی در مورد دیدار احتمالی او با باراک اوباما در نیویورک، گفته است: دیدار با اوباما در دستور کار من نیست، اما هر چیزی در دنیای سیاست امکان‌پذیر است البته بسته به شرایطی که به وجود می‌آید.

*رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده که در حاشیه‌ی نشست با آقای روحانی دیدار خواهد کرد. این نخستین دیدار میان روسای جمهور دو کشور ایران و فرانسه از سال 2005 تا کنون است.

* رئیس جمهور همچنین در جریان این سفر با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز به احتمال زیاد دیدار خواهد کرد.

* محمدجواد ظریف همچنین در روز دوشنبه با کاترین اشتون دیدار خواهد کرد. پیش از این رئیس جمهور اعلام کرده بود که شاید اولین مذاکرات هسته‌یی در نیویورک انجام شود.

*دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا نیز از جمله برنامه‌های مهم رئیس‌جمهور است.

شاهزاده خانوم
24-09-2013, 02:01
۱ مهر ۱۳۹۲
متن کامل ترجمه مقاله محمد خاتمی در روزنامه گاردین

امید به آغاز دومینوی گفتگو و دیپلماسی


"کسانی که اسیر گذشته مانده‌اند از درون حصار خاطرات و تجربه‌های تلخ، سنگ‌های تردید و نگرانی به سوی قطار دیپلماسی پرتاب می‌کنند. ایشان متوجه نکته‌ای ساده درباره‌ی نسبت میان سیاست خارجی و سیاست داخلی نیستند. ایشان نمی‌دانند یا نمی‌خواهند این واقعیت را بپذیرند که تحولات سیاست خارجی از تحولات داخلی کشورها آغاز می‌شود."

این بخشی از مقاله سید محمد خاتمی است که در روزنامه گاردین منتشر شده است و متن کامل آن در پی آمده است:
***
امروز که دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، با هدف «تعامل سازنده» با جهان خود را برای ایراد سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل آماده می‌کند، به درس‌های تجربه‌ی خودم به عنوان رئیس جمهور سابق این کشور بزرگ و تلاشم برای ترویج گفت‌وگو میان ملت‌ها و کاهش دشمنی‌ها می‌اندیشم. پیرو پیش‌نهاد من، به عنوان رییس جمهور وقت ایران، سال ۲۰۰۱ از سوی سازمان ملل سال گفت‌وگوی تمدن‌ها خوانده شد. ولی علی‌رغم استقبال گسترده و جهانی از آن، پیام گفتگو به هسته‌ی سخت مناسبات سیاسی در منطقه و جهان نفوذ نکرد.

مسائل منطقه‌ی خاورمیانه و شمال آفریقا امروزه بیش از هر زمان دیگر به معضلاتی جهانی تبدیل شده است. ریشه‌‌های نه‌چندان دور این تغییرِ مقیاس و اهمیت را می‌توان در موج تحولات گسترده‌دامنی جست که در سال ۱۹۷۹ با وقوع «انقلابی غیرمنتظره» در قلب خاورمیانه آغاز شد و پس از فروپاشی نظام دوقطبی، خاورمیانه را درنوردید. خاورمیانه به یکی از کانون‌های اصلی برآمدن نیروهای جدید سیاسی، اجتماعی و ایده‌ئولوژیک و رقابت و هم‌کاری و مقاومت و ستیز میان آن‌ها با یک‌دیگر و نیز با قدرت‌های فرامنطقه‌ای تبدیل شد. امروزه کمتر مسأله‌ای را از مسائل مهم خاورمیانه و شمال آفریقا می‌توان یافت که اهمیت آن از مرزهای ملی و منطقه‌ای فراتر نباشد و به یکی از مسائل جهانی تبدیل نشده باشد. مسأله‌ی هسته‌ای ایران تنها یکی از این مسائل است که خوشبختانه در عین حال که بزرگ‌ترین آن‌ها نیست، حل باقی مسائل خاور میانه هم به چگونگی حل و فصل آن بستگی دارد.

گرچه نظریه و پیشنهاد و نظریه‌ی گفت‌و‌گوی تمدن‌ها به فضایی بسیار بلندتر و عمیق‌تر در صحنه مذاکرات سیاسی می‌نگریست و می‌توانست و می‌تواند پارادایم حاکم بر عالم و آدم را که به جنگ، نفرت و سرکوب منجر شده است به پارادایمی مبدل کند که حاصل آن حرمت انسان، صلح، آزادی و پیشرفت برای همه باشد، ولی همچنان نیاز بود که این نظریه به زبان سیاست و دیپلماسی ترجمه شود. برنامه‌ی سیاسی دکتر روحانی تحت عنوان تدبیر و امید ترجمه‌ای سنجیده و کاربردی از اندیشه‌ی گفتگوی میان ملت‌ها و تمدن‌ها در حوزه سیاست است؛ آن‌هم در زمانی که طیفی از بحران‌های سیاسیِ هم‌پوشان در حال ساختن یک فاجعه‌ی جهانی‌اند. امیدوارم انتخاب دکتر روحانی که مورد حمایت طیف گسترده‌ای از اقشار و گروه‌های اجتماعی قرار گرفت دوباره پنجره‌ی بسته‌شده‌ی امید را به سوی افق گفتگو بگشاید.

فرصت حل‌وفصل دیپلماتیک مسائل ایران و غرب، از جمله مسأله‌ی هسته‌ای ایران سال‌ها پیش در دوران ریاست جمهوری من فراهم آمد و از دست رفت. علت آن شکست اگر آن روز چندان برای عموم آشکار نبود، امروزه با انتشار کتاب خاطرات آقای جک استراو، وزیر خارجه‌ی وقت انگلستان، کتاب خاطرات آقای دکتر محمد البرادعی، دبیرکل وقت سازمان بین‌المللی انرژی هسته‌ای و نیز خاطرات آقای دکتر حسن روحانی، رئیس وقت هیأت ایرانی مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای، بخشی از دانش عمومی است.

شکست دیپلماسی علی‌رغم طلوع افق توافق بیش از یک دهه پیش، دو علت اصلی داشت: یکی، فشار همان سیاست‌هایی که آمریکا را پس از فاجعه‌ی یازدهم سپتامبر به تکرار فاجعه در قالب دو جنگ خسارت‌بار در افغانستان و عراق کشانده بود، به‌ویژه در عراق به بهانه‌ی کاذب مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی که کذب آن‌ بعدا خیلی زود بر همگان آشکار شد. علت دیگر، فشار و نفوذ کشورهایی بود، خصوصا اسرائیل، که استمرار رونق و نفوذ منطقه‌ای و جهانی خود را در گرو تداوم تیرگی روابط میان ایران و غرب، خصوصاً روابط با آمریکا، و تنش در خاور میانه می‌دیدند.

کسانی که اسیر گذشته مانده‌اند از درون حصار خاطرات و تجربه‌های تلخ، سنگ‌های تردید و نگرانی به سوی قطار دیپلماسی پرتاب می‌کنند. ایشان متوجه نکته‌ای ساده درباره‌ی نسبت میان سیاست خارجی و سیاست داخلی نیستند. ایشان نمی‌دانند یا نمی‌خواهند این واقعیت را بپذیرند که تحولات سیاست خارجی از تحولات داخلی کشورها آغاز می‌شود.

دولت آقای دکتر روحانی حاصل رأی و اعتماد و امید آگاهانه‌ی مردم به تدبیر نیروهای تحول‌خواه بود، آن هم درست زمانی که ایران و منطقه بیش از هر زمانی به این تدبیر و امید نیاز داشت. این اعتماد و امید مردم در قالب رأی اکثریت رأی‌دهندگان ابراز شد، رأیی که پایگاه آن به این یا آن گرایش سیاسی محدود نبود و بخشی از اصول‌گرایان همان‌قدر در پیروزی دکتر روحانی سهم داشتند که بسیاری از اصلاح‌طلبان و حتی منتقدان سیاست‌های جمهوری اسلامی و زندانیان سیاسی. حمایت آشکار رهبر جمهوری اسلامی از برنامه‌های داخلی و خارجی رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز امتیاز برجسته‌ای است که اختیارات لازم و کافی را برای حل‌و‌فصل دیپلماتیک مسائل سیاست خارجی ایران با غرب (و نه فقط مسأله‌ی هسته‌ای) به آقای دکتر روحانی و هم‌کارانش می‌دهد.

ایران صلح‌جو می‌توانست و هم‌اکنون هم می‌تواند که شريکی مشتاق و همدل برای نه تنها حل اختلافات ديپلماتيک و سياسی خودش با قدرت‌های جهانی باشد بلکه می‌تواند ياريگر فائق آمدن بر پاره‌ای مشکلات سياسی مزمن منطقه نيز باشد. اين البته مستلزم دلیری و خوش‌بينی است برای شنيدن صدای مردم ايران که دردمندانه آماج تحريم‌های ناعادلانه واقع شده‌اند که تهديدی جدی برای اساس جامعه‌ی مدنی و زیرساخت‌های مردم‌سالارانه‌اند.

ناکامی در ايجاد فضایی از اعتماد، عزت، احترام و گفت‌وگوی معنادار تنها باعث قوت گرفتن بيشتر نیروهای افراطی و فاقد مدارا در همه‌های طرف‌های درگیر خواهد شد. عواقب اين ناکامی نه‌تنها منطقه‌ای بلکه جهانی خواهد بود. برای اميد، انسانيت، صلح و آينده‌ای نيکوتر برای نسل‌های بعدی، و نه‌تنها برای مردم ايران که سزاوار شرایطی بهتر از ‌این‌اند، بلکه به خاطر همه‌ی مردم اطراف جهان، صميمانه آرزو دارم که آقای دکتر روحانی در طی سفرش به سازمان ملل استقبالی گرم و پاسخ‌هايی مثبت و پرمايه دريافت کند.

روند تحولات برآمده از انقلاب اسلامی ايران هم‌چنان ادامه دارد و عوامل متعددی از جمله تحولات داخلی و روابط با جهان خارج جهت مسیر آینده‌ی ایران را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. تجربه‌های شیرین و تلخ شانزده سال گذشته جنبه‌ی تازه‌ای به اصلاحات سیاسی‌ای که دکتر روحانی در سطوح داخلی و بین‌المللی بر عهده گرفته افزوده است. این تجربه‌ها ظرفيت‌های دموکراتیک نظام جمهوری اسلامی را غنی‌تر کرده است و امیدوارم بر غنای تجربه‌ی جامعه‌ی جهانی هم افزوده باشد.

رأی مردم ایران به دکتر روحانی و برنامه‌های تحول‌طلبانه‌اش در هر دو عرصه‌ی سیاست خارجی و داخلی فرصتی استثنایی و شاید تکرارنشدنی، برای ایران، غرب و همه‌ی قدرت‌های محلی و منطقه‌ای فراهم آورده است تا با سیاست خارجی گفت‌و‌گومحور و مبتنی بر رضایت، تکریم و عدالت از قلب خاورمیانه، از جمله با حل‌و‌فصل دیپلماتیک پرونده‌ی هسته‌ای ایران که کاملا قابل حل است اگر حسن نیت و انصاف در کار باشد، شاهد دنیایی بهتر برای شرق و غرب عالم باشی

شاهزاده خانوم
24-09-2013, 13:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاهزاده خانوم
24-09-2013, 14:17
ساعت سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل
1 تا 3 صبح ب وقت تهران

Mohammad Hosseyn
24-09-2013, 14:18
مثل اینکه دو تفکر وجود داره ... یکی اینکه غرب کوتاه بیاد و دوباره بریم رو غلتک دیپلماسی ... و دیگری اینکه موضع غرب نسبت به ما با 4 سال قبل فرقی نکنه ... موضع ایران که مشخصه و همه در داخل تقریبا اجماع دارند که روی خوش نشون بدیم تا غرب فشار رو کم کنه و بیاد سر میز ...اما در غرب مواضع دوگانه هست ... برخی هم میخوان همین کاهش فشار صورت بگیره و برخی ها میخوان فشار کم نشه مگر با تغییر رفتار عملی ایران ... آقای روحانی ف ظریف و خلاصه تیم دیپلماتیک دولت خیلی با تجربه هستن ، ولی من فکر میکنم اوباما اونجوری که در عمل نشون داده امتحان خودش رو در سیاست پس داده و در نهایت به نتیجه ی مطلوب میرسونه اوضاع رو ... اما من فکر میکنم اگر غرب فشار رو بر ایران کم کنه عملا ضرر میکنه ... یجورای با سیکل سینوسی مواضع ایران همراهی میکنه ... بخاطر همینه خیلی از سناتورها و دیپلمات ها به اوباما دارن فشار میارن همین الان تا اینکارو نکنه ...

شاهزاده خانوم
24-09-2013, 14:32
با تحلیل شما موافقم
. خوب مذاکره برای افراطی های راست گرا و مخصوصا برای اسراییل ناخوشاینده ولی من فکر میکنم ک امریکا کوتاه میاد با توجه ب منافعشون و موقعیت استراتزیک ایران تو منطقه . فکر کنم الان با توجه ب رییس جمهوری اباما و روحانی بهترین زمان مذاکره ست زمان خاتمی ک بوش جنگ طلب بود ک عملا ممکن نبود و دوره ریاست جمهوری اتحمدی نزاد هم ک .. بنابراین اگه بخوان مذاکره کنند الان با توجه ب شرایط چ در داخل ایران و چ در منطقه بهترین زمانه

Metalhead56
24-09-2013, 21:24
مثل اینکه پروژه "جام زهر 2" رو میخوان عملی کنن حالا معلوم نیست که چند قلپش رو بنوشن یا کلشو یه دفعه سر بکشن.ما که چهارم دبستان بودیم یه دفعه جام زهر رو خوردن نتیجه ش پذیرفتن قطعنامه و پایان جنگ بود حالا ایندفعه معلوم نیست نتیجه این جام زهر و نرمش قهرمانانه با هم چی از آب دربیاد.

شاهزاده خانوم
24-09-2013, 23:54
خبرنگارانِ حاضر در مقر سازمان ملل می گویند که آقای روحانی هیئت همراهش در مهمانی ناهار دبیرکل سازمان ملل شرکت نکردند. بنابراین آن فرصتی که ممکن بود روسای جمهور دو کشور ایران و آمریکا با هم رو برو شوند از دست رفت. حالا همه منتظر هستند که ببینند آقای روحانی در سخنرانی اش چه خواهد گفت.

شاهزاده خانوم
25-09-2013, 00:50
سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد

SNOW PATROL
25-09-2013, 01:10
من فقط موندم اون مترجم انگلیسی چی کشیده :دی

اما درکل امیدوارانه و خوب بود

TAPATALK

*Batman*
25-09-2013, 01:25
خبرنگارانِ حاضر در مقر سازمان ملل می گویند که آقای روحانی هیئت همراهش در مهمانی ناهار دبیرکل سازمان ملل شرکت نکردند. بنابراین آن فرصتی که ممکن بود روسای جمهور دو کشور ایران و آمریکا با هم رو برو شوند از دست رفت. حالا همه منتظر هستند که ببینند آقای روحانی در سخنرانی اش چه خواهد گفت.

ظاهرا مشروبات الکلی سرو میکردن و هیات ایرانی این مساله رو بهانه قرار داده.
اما گفته شده ایران ملاقات مستقیم رو رد کرده و گفته این ملاقات شرایط رو برای ما بسیار پیچیده میکنه.
آمریکا هم قبول کرده فعلا در سطوح پایین تر دیدارها انجام بشه.

Alinho
25-09-2013, 04:44
فیلم کامل سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل با حجم 145mb
Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alinho
25-09-2013, 12:32
واکنش‌های جهانی به سخنرانی روحانی از تریبون مجمع عمومی سازمان ملل متحد +جدول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بازتاب سخنرانی حسن روحانی در سازمان ملل متحد در رسانه ها و واکنش سران و شخصیت‌های بین المللی

مواضع/بازتاب


گیدو وستروله وزیر خارجه آلمان

گفت این سخنان می‌توانند حرکتی نو را در گفت‌وگوهای مشکل اتمی سبب شوند. وی همچنین از لحن تازه ایران استقبال کرد.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی

همان‌طور که انتظار می‌رفت سخنان رئیس جمهور ایران عیب‌جویانه و پر از ریاکاری بود. وی افزود: رئیس جمهور ایران در حالی درباره حقوق بشر سخن می‌گوید که نیروهای ایران در قتل عام شهروندان بی‌گناه در سوریه دست دارند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به سخنانی از رئیس جمهور ایران که از ترور دانشمندان هسته‌ای ایران به دست «جنایتکاران» انتقاد کرده بود گفت: «روحانی در حالی تروریسم را محکوم کرد که رژیم ایران در دهها کشور در سرتاسر جهان مرتکب تروریسم است.»
رویترز

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایرانی در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا تحت تاثیر گروه های فشار جنگ طلب در این کشور در توافق بر سر برنامه هسته ای ایران قرار نگیرد و خواستار صدایی واحد از سوی واشنگتن در این موضوع شد.
رویترز عربی

رئیس جمهور ایران در سخنانی که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایراد کرد هیچ اشاره ای به مواضعی درباره موجودیت اسرائیل نکرد و بر خلاف سلفش نگفت که اسرائیل حق موجودیت ندارد. وی به شدت از شرایط مردم فلسطیت انتقاد کرد بدون آنکه به طور مستقیم به اسرائیل اشاره ای بکند.
سایت روزنامه الحیات عربستان

روحانی در سخنانی از جایگاه مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که کشورش هیچ تهدیدی برای جهان و منطقه نخواهد بود. وی ساعاتی پس از سخنرانی باراک اوباما گفت که جمهوری اسلامی ایران در راستای برقراری امنیت در منطقه و جهان به شکلی مسئولیت پذیر اقدام می کند.
بی.بی.سی

رئیس‌جمهور ایران می‌گوید برای مذاکرات بدون تأخیر و نتیجه‌گرا برای اعتمادسازی متقابل از طریق «شفافیت کامل» در مورد برنامه هسته‌یی کشورش آماده است.دویچه‌وله

رییس‌جمهور ایران، حسن روحانی، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که کشورش آماده شرکت در مذاکرات در مورد برنامه هسته‌ای خود خواهد بود. این شبکه خبری سخنان رییس‌جمهور ایران مبنی بر اینکه "ایران هیچ تهدیدی برای جهان نیست" را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: روحانی در سخنرانی خود گفت که ایران مطلقاً تهدیدی برای صلح و امنیت جهان نیست بلکه وی اصرار دارد که کشورش منادی صلح و امنیت است.خبرگزاری فرانسه

حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که کشورش هیچ تهدیدی برای جهان محسوب نمی‌شود". روحانی حملات هواپیماهای بدون سرنشین به مردم بی‌گناه و استفاده از تحریم‌ها علیه کشورش را محکوم کرد".سایت شبکه خبری ان.بی.سی نیوز

حسن روحانی در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد که کشورش مطلقا هیچ تهدیدی برای جهان به شمار نمی رود و تحریم های که علیه این کشور و بخش اقتصادی ایران اعمال شده اند «شدید» هستند. وی افزود که ایران آماده گفت‌وگوهای بدون تاخیر درباره برنامه هسته ای این کشور با غرب است.
سایت شبکه خبری الجزیره عربی

روحانی با تاکید بر اینکه کشورشبرای منطقه و جهان مطلقا تهدیدی به شمار نمی آید تصریح کرد سلاح هسته ای و کشتا جمعی هیچ جایی در بخش های دفاعی و امینتی ایران ندارد. وی افزود پذیرش حق ایران برای دستیابی به فناوری انرژی هسته ای بهترین راه حل برنامه هسته ای ایران است.

H A M A S
25-09-2013, 12:34
مثل اینکه دو تفکر وجود داره ... یکی اینکه غرب کوتاه بیاد و دوباره بریم رو غلتک دیپلماسی ... و دیگری اینکه موضع غرب نسبت به ما با 4 سال قبل فرقی نکنه ... موضع ایران که مشخصه و همه در داخل تقریبا اجماع دارند که روی خوش نشون بدیم تا غرب فشار رو کم کنه و بیاد سر میز ...اما در غرب مواضع دوگانه هست ... برخی هم میخوان همین کاهش فشار صورت بگیره و برخی ها میخوان فشار کم نشه مگر با تغییر رفتار عملی ایران ... آقای روحانی ف ظریف و خلاصه تیم دیپلماتیک دولت خیلی با تجربه هستن ، ولی من فکر میکنم اوباما اونجوری که در عمل نشون داده امتحان خودش رو در سیاست پس داده و در نهایت به نتیجه ی مطلوب میرسونه اوضاع رو ... اما من فکر میکنم اگر غرب فشار رو بر ایران کم کنه عملا ضرر میکنه ... یجورای با سیکل سینوسی مواضع ایران همراهی میکنه ... بخاطر همینه خیلی از سناتورها و دیپلمات ها به اوباما دارن فشار میارن همین الان تا اینکارو نکنه ...
موقع سخنرانی روحانی فقط اسرائیلی ها زدن بیرون...این به معنای انزوای این رژیم شاید نباشه اما یه زنگ خطر جدی براشون هست...چون نشون میده اینا حتی با راه حل صلح طلبانه هم برای حل مشکلات غرب آسیا مخالفن
احتمالا فعلا با استفاده از مک کین و رفقا روی اوباما فشار بیارن اگر نشد میرن سراغ سرمایه گذاری 3 سال بعد برای ریاست جمهوری...تا شاید بتونن یه نئوکان بی مخ مثل بوش رو پیدا کنن
اما دلم برای عربستان و قطر میسوزه...اینهمه پول خرج کردن که آمریکا به سوریه حمله کنه....آمریکا حمله نکرد که هیچ...حالا دنبال مذاکره با ایران هم افتاده:n02:

پانوشت:منظر ترول های جدید نتانیاهو برای القای ایران هراسی در مجمع عمومی سازمان ملل باشید!!:n02:

Alinho
25-09-2013, 12:38
متن کامل سخنرانی دکتر روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در سخنان مهمی در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ضمن تبیین دقیق شرایط و اوضاع کنونی منطقه و نظام بین الملل، پیشنهادات و راهکارهایی از سوی جمهوری اسلامی ایران در راستای برون رفت از اوضاع پیش روی جامعه جهانی ارائه کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متن کامل سخنان حدکتر حسن روحانی در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نقل از وبگاه ریاست جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمد لله رب العالمین و الصلوه و السلام علی سیدنا و نبینا محمد و اله الطاهرین و صحبه المنتجبین»
آقای رئیس،آقای دبیرکل، عالیجنابان،خانم ها و آقایان
در آغاز مایلم تبریکات صمیمانه خود را به مناسبت انتخاب شایسته جنابعالی به ریاست مجمع عمومی ابراز نمایم و از تلاش های جناب آقای بان کی مون نیز تقدیر نمایم.
آقای رییس
جهان ما جهانی پر از بیم و امید است: بیم جنگ و مناسبات خصومتآمیز منطقهای و جهانی، بیم رویارویی هویتهای مرگبار مذهبی، قومی و ملی، بیم نهادینه شدن خشونت و افراطیگری، بیم فقر و تبعیض خُرد کننده، بیم تباهی و نابودی منابع حیاتی، بیم بیتوجهی به کرامت و حقوق انسان و بیم غفلت از اخلاق.
در برابر همه این بیمها، امیدهای جدیدی نیز وجود دارد: امید اقبال مردم و نخبگان در سراسر جهان به "آری برای صلح و نه برای جنگ"، و امید به ترجیح گفت و گو بر ستیز، و اعتدال بر افراط.
یک نمونه زنده، گزینش هوشیارانه امید و تدبیر، و اعتدال توسط مردم بزرگ ایران در انتخابات اخیر است؛که با تبلور مردم سالاری دینی و انتقال آرام قدرت اجرائی نشان داد که ایران لنگرگاه ثبات در دریای ناآرامی های منطقه ای است. اعتقاد راسخ حکومت و مردم ما به صلح پایدار، ثبات، آرامش، حل مسالمت آمیز مناقشات و تکیه بر آراء عمومی به عنوان پشتوانه قدرت، مقبولیت و مشروعیت، نقشی والا در فراهم کردن چنین محیط امنی داشته است.
آقای رئیس،خانم ها و آقایان
دوران حساس انتقالی کنونی در روابط بین الملل مشحون از خطرات، و البته توأم با فرصت های کم نظیری است. هرگونه محاسبه نادرست از وضعیت خود و دیگران، آسیب های تاریخی را در بر دارد تا جایی که خطای یک بازیگر، اثرات منفی بر همگان خواهد داشت. آسیب پذیری، پدیده ای جهانی و فراگیر شده است.
در این گذر حساس در تاریخ مناسبات جهانی، عصر بازی های با حاصل جمع صفر پایان یافته است؛ولی هنوز معدودی از بازیگران روش ها و ابزارهای کهنه شده، و عمیقاً ناکارآمد را بکار می گیرند تا برتری و سلطه پیشین خود را حفظ کنند. نظامی گری و استفاده از ابزارهای نظامی و خشن برای انقیاد دیگران، نمونه ناکارآمدی از تداوم کنش های کهنه در شرایط نوین است.
اقدامات زورمدارانه اقتصادی و نظامی برای حفظ و تداوم سلطه و برتری گذشته، با مجموعه ای از قالب های مفهومی همراه شده که همگی ضد صلح، ضد امنیت، ضد کرامت انسانی و ضد آرمان های بشری می باشند. از جمله این قالب های مفهومی، یکسان سازی جوامع و تعمیم ارزش های غربی بعنوان ارزش های جهانی است. قالب دیگر، حفظ فرهنگ جنگ سرد و تقسیم دو اردوگاهی جهان به "مای برتر" و "دیگران دون تر" می باشد. قالب دیگر مفهومی، ایجاد ترس و تهدید، از برآمدن بازیگران نوظهور در جامعه جهانی است.
در چنین فضائی، خشونت های دولتی و غیردولتی، مذهبی و فرقه ای و حتی نژادی افزایش یافته و هیچ تضمینی وجود ندارد که دوران آرامش بین قدرت های بزرگ نیز در دام گفتمان ها، رفتارها و کردارهای خشن گرفتار نیاید. تاثیر فاجعه بار روایت های افراطی و خشن را نباید دست کم گرفت.
در این میان، خشونتِ راهبردی که در تلاش برای حذف بازیگران منطقه ای از فضای عمل طبیعی آنها، سیاست های موسوم به مهار، تغییر نظام های سیاسی از بیرون مرزها، و تلاشی که برای بر هم زدن حدود و ثغور سیاسی متبلور می شود، بسیار خطرناک و تنش آفرین است.
در گفتمان متعارف سیاسی بینالمللی، یک مرکز متمدّن با حاشیههای غیرمتمدن به تصویر در آمده است. در این تصویر نسبتِ کانون قدرت جهانی و حاشیهها، نسبتی آمرانه قلمداد شده است. گفتمان مرکزگرایی شمال و حاشیهگرایی جنوب سبب استقرار نوعی نظم تکگویی و مونولوگ در سطح روابط بینالمللی شده است. ایجاد مرزهای نادرست هویتی و بیگانه ستیزیهای خشن رایج نتیجة قهرمانی این گفتمان است.گفتمان های تبلیغاتی و بی اساس دین ستیزانه، اسلام هراسانه، شیعه هراسانه و ایران هراسانه به واقع تهدیدی جدی علیه ثبات جهانی و امنیت انسانی است.
این گفتمان تبلیغاتی، با طرح و القای تهدیدات فرضی و خیالی شکل خطرناکی به خود گرفته است. یکی از این تهدیدات خیالی، خطر موهوم ایران است. به بهانه این تهدید موهوم، چه اقدامات ناهنجار و چه جنایت ها در سه دهه گذشته صورت نگرفته است؟ تسلیح صدام حسین به سلاح های شیمیایی و حمایت طالبان تنها نمونه ای از این جنایت هاست. صریحاً و با قاطعیت تمام و با استناد به مدارک و شواهد متقن اعلام می دارم که آنهائی که دم از تهدید ایران می زنند، یا خود تهدید علیه صلح و امنیت بین المللی اند یا به تهدید دامن می زنند. ایران نه فقط تهدید نیست، بلکه در آرمان و عمل، پیوسته منادی صلحِ عادلانه و امنیت همه جانبه بوده است.
آقای رئیس ؛خانم ها؛آقایان
درکمتر نقطه ای از جهان، خشونت مانند غرب آسیا و شمال آفریقا خانمان سوز بوده است. مداخله نظامی در افغانستان، جنگ تحمیلی صدام حسین علیه ایران، اشغال کویت، مداخله نظامی علیه عراق و رفتار خشن سرکوبگرانه علیه مردم فلسطین، ترور شخصیت های سیاسی و مردم عادی در ایران و بمب گذاری در کشورهای منطقه نظیر عراق ، افغانستان و لبنان نمونه هایی از خشونت در سه دهه گذشته در این منطقه اند.
آنچه بر مردم مظلوم فلسطین می رود، چیزی جز یک خشونت ساختاری نیست. سرزمین فلسطین در اشغال است. حقوق اولیه فلسطینیان به طور فاجعه باری نقض می شود و آنها از بازگشت به خانه، محل تولد و دسترسی به سرزمین مادری محرومند. جنایاتی که بر مردم بی گناه فلسطین می رود، خشونت نهادینه ای را به نمایش می گذارد که برای توصیف آن، آپارتاید مفهوم و واژه کم وزنی بنظر می آید.
فاجعه انسانی در سوریه نمونه دردناکی از گسترش فاجعه آمیز خشونت و افراط در منطقه ماست. از ابتدای بحران و از زمانی که برخی از بازیگران منطقه ای و بین المللی با سرازیر کردن منابع تسلیحاتی و اطلاعاتی و تقویت گروه های افراطی، سعی در نظامی کردن این بحران داشتند، ما تأکید کردیم که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد. نمی توان اهداف استراتژیک و توسعه طلبانه و بهم ریختن توازن و تعادل های منطقه ای را با پنهان شدن پشت کلمات بشردوستانه، تحقق بخشید. هدف مشترک جامعه بین المللی باید خاتمه سریع به کشتار مردم بی گناه باشد. ما ضمن محکوم کردن هرگونه استفاده از سلاح های شیمیایی، از پذیرش کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی توسط سوریه استقبال می کنیم و بر این باوریم که دستیابی گروه های افراطی و تروریست به این سلاح ها بزرگترین خطر فراروی منطقه است که باید مدنظر قرار گیرد. همزمان استفاده غیر قانونی و غیرکارآمد از تهدید یا استفاده از زور ، تنها به گسترش خشونت و بحران در منطقه دامن خواهد زد.
تروریزم و کشتن انسان های بی گناه، اوج افراط و خشونت است. تروریزم، بلائی خشن، فراگیر و فرامرزی است. اما خشونت ها و افراط هائی که تحت عنوان مبارزه با تروریزم و از جمله استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین علیه مردم بی گناه صورت می گیرد نیز محکوم است. در اینجا باید از ترور دانشمندان هسته ای ایران توسط جنایتکاران نیز سخن بگویم. آنها به چه جرمی ترور شدند؟ سوالی که از ملل متحد و شورای امنیت باید پرسید این است که آیا ترورکنندگان محکوم شدند؟
تحریم های غیر عادلانه،به عنوان جلوه دیگری از خشونت، ذاتاًضد صلح و ضد بشری هستند که برخلاف تبلیغات تحریم گران، دولت ها و نخبگان سیاسی را هدف قرار نمی دهند، بلکه بیش از همه، مردمان عادی را قربانی دعواهای سیاسی خود می کنند. میلیون ها عراقی را فراموش نکنیم که در اثر تحریم هائی که با زَروَرق های حقوقی در نهادهای بین المللی پیچیده شده بودند، آسیب دیدند؛ جان باختند؛و هنوز عده قابل توجهی از آنها در سرتاسر زندگی باید زجر بکشند.این تحریم ها خشونت آمیزند. هوشمند و غیر هوشمند ویک جانبه و چند جانبه ندارند. این تحریم ها ناقض حقوق مسلم بشری، از جمله حق صلح، حق توسعه، حق دسترسی به بهداشت، حق آموزش و فراتر از همه حق حیات می باشند. نتیجه تحریم ها، علیرغم هرگونه لفاظی و بازی با واژه ها، همان آتش افروزی و جنگ طلبی و نابودی انسان هاست. این آتش فقط دامن قربانیان تحریم را نمی گیرد، بلکه به اقتصاد وزندگی مردمِ جوامع تحریم کننده نیز، لطمه وارد می کند.
آقای رئیس، خانم ها و آقایان
خشونت و افراط امروز نه تنها ابعاد مادّی، بلکه ابعاد معنوی زندگی انسان و جامعة امروز را در بر گرفته است. خشونت و افراط جایی برای مدارا و تفاهم که لازمة زندگی انسان و جامعة مدرن است نمیگذارد. نابردباری مسئلة امروز جهان ماست؛ باید بردباری را در پرتو اندیشههای دینی، رویکردهای فرهنگی و رهیافتهای سیاسی تقویت کرد. جامعه انسانی را باید از مرحلة بردباری منفی به مرحلة تعاون مشترک ارتقا داد. دیگران را نباید فقط تحمّل کرد بلکه باید با دیگران کار کرد.
مردم جهان از جنگ، خشونت و افراط خسته اند و این فرصتی بی نظیر است. آنها امید به تغییر وضعیت کنونی دارند. جمهوری اسلامی ایران باور دارد که با ترکیب هوشمندانه ای از امید و اعتدال می توان همه چالش ها را مدیریت کرد. جنگ افروزان می خواهند امیدها را بخشکانند. در حالی که امید به تغییر مثبت، مفهومی فطری، دینی، فراگیر و جهانی است.
زیربنای امید، باور به اراده عمومی مردم جهان برای مبارزه با خشونت و افراط، تغییر پذیری، مخالفت با ساختارهای تحمیلی، بها دادن به گزینش و عمل مسئولانه انسانی است. امید، بی تردید یکی از بزرگترین نعمت های خداوند مهربان به همه انسان هاست. اعتدال نیز به معنای حرکت خردمندانه، هوشمندانه، زمان مند و مکان مند در تلفیق آرمان های والا، گزینش راهبردهای اثرگذار و در نظر گرفتن واقعیت هاست.
مردم ایران در انتخابات اخیر درحرکتی هوشمندانه به گفتمان امید و تدبیر و اعتدال رای دادند.ترکیب امید و تدبیر و اعتدال در سیاست خارجی به آن معناست که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای نسبت به امنیت منطقه و جهان، مسئولانه برخورد می کند و آمادگی همکاری چند جانبه و همه جانبه با سایر بازیگران مسئول در این عرصه ها را دارد. ما از صلح مبتنی بر دموکراسی و صندوق رأی در همه جای جهان از جمله در سوریه و بحرین و دیگر کشورهای منطقه دفاع میکنیم و معتقدیم راههای خشونتآمیز برای بحرانهای جهانی وجود ندارد و تنها به کمک خرد انسانی و با تعامل و اعتدال میتوان بر واقعیتهای تلخ جامعه بشری غلبه کرد. لذا تضمین صلح و دموکراسی، و تأمین منافع مشروع همه کشورها در جهان، و از جمله در منطقه خاورمیانه، با نظامیگری محقق نمیشود.
ایران بدنبال راه حل مسایل و نه تولید مشکلات است. هیچ پرونده و موضوعی نیست که با امید و اعتدال، با احترام متقابل و با نفی خشونت و افراط قابل حل نباشد. اجازه دهید به پرونده هسته ای ایران اشاره کنم. پذیرش حق طبیعی، قانونی و مسلم ایران، بفرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، ساده ترین راه حل این موضوع است. این یک شعار سیاسی نیست. بلکه بر اساس شناخت عمیق وضعیت فن آوری در ایران، شرایط بین المللی و پایان بازی ها با حاصل جمع صفر و ضرورت یافتن اهداف و منافع مشترک برای رسیدن به تفاهم و امنیت مشترک است. به عبارت دیگر، ایران و دیگر کنشگران باید دو هدف مشترک را به عنوان دو قسمت غیرقابل تفکیکِ راه حل سیاسی پرونده هسته ای ایران دنبال نمایند.
1- برنامه هسته ای ایران و همه کشورهای دیگر می باید تنها در جهت اهداف صلح آمیز باشد. من اینجا به صراحت اعلام می کنم که این هدف،صرف نظر از مواضع دیگر بازیگران، هدف جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود. سلاح هسته ای و کشتار جمعی هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی ایران نداشته و با باورهای بنیادین مذهبی و اخلاقی ما در تعارض است. منافع ملی ما ایجاب می کند که هر گونه نگرانی منطقی پیرامون برنامه هسته ای ایران را مرتفع نماییم.
2- هدف دوم یعنی پذیرش اعمال حق غنی سازی و سایر حقوق هسته ای در خاک ایران تنها راه تامین هدف اول است. دانش هسته ای در ایران بومی شده و فن آوری هسته ای از جمله غنی سازی به مرحله تولید انبوه رسیده است. لذا تصور اینکه با مانع شدن ازبرنامه هسته ای ایران از طریق اعمال فشارهای غیرقانونی می توان صلح آمیز بودن چنین برنامه ای را تضمین کرد موهوم و به غایت غیر واقع بینانه است.
لذا جمهوری اسلامی ایران ضمن پافشاری بر اعمال حقوق خود و ضرورت احترام و همکاری بین المللی در اعمال این حقوق، آماده گفتگوهای بدون تأخیر برای اعتمادسازی متقابل ورفع دوسویه ابهامات از طریق شفافیت کامل می باشد.
ایران به دنبال تعامل سازنده بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک با دیگر کشورهاست و در این چارچوب در پی افزایش تنش با ایالات متحده آمریکا نیز نیست. من سخنان امروز پرزیدنت اوباما را با دقت دنبال کردم ؛ در صورت عزم سیاسی رهبران آمریکا و خودداری از دنبال کردن منافع گروه های فشار جنگ طلب، می توان به چارچوبی برای مدیریت اختلافات رسید. در این چارچوب موضع برابر، احترام متقابل و اصول مسلم شناخته شده بین المللی باید مبنا باشد؛البته در این زمینه انتظار ما از واشنگتن شنیدن صدای واحد است.
آقای رئیس، خانم ها و آقایان
در این سالها، یک صدای مسلط پیاپی شنیده شده است که "گزینه جنگ روی میز است" ، اما امروز بگذارید در برابر این سخن ناکارآمد وغیرقانونی بگویم "صلح در دسترس است." پس به نام جمهوری اسلامی ایران در گام نخست پیشنهاد میکنم طرح "جهان علیه خشونت و افراطیگری" در دستور کار سازمان ملل متحد قرار گیرد و همه دولتها و سازمانهای بینالمللی و نهاد مدنی تلاشهای جدیدی را برای سوق دادن جهان به این سو سامان دهند. باید به جای گزینة ناکارآمد "ائتلاف برای جنگ" در مناطق مختلف جهان به "ائتلاف برای صلح پایدار" در سراسر جهان اندیشید. امروز جمهوری اسلامی ایران شما و همه جامعة جهانی را به برداشتن گامی فراپیش میخواند؛ دعوتِ "جهان علیه خشونت و افراطیگری"؛ ما باید بپذیریم و بتوانیم در اینجا افقی را بگشاییم که درآن به جای جنگ، صلح،به جای خشونت، مدارا، به جای خونریزیف پیشرفت،به جای تبعیض، عدالت،به جای فقر، برخورداری و به جای استبداد، آزادی درسراسرجهان بهتردیده شود.به گفته فردوسی، شاعر بلند آوازه ایران؛
بکوشید نیکی به کارآورید چو دیدید سرما، بهار آورید
علیرغم همه مشکلات، من عمیقاً به آینده امیدوارم. با همبستگی جهانی علیه خشونت و افراط، تردیدی ندارم که آینده روشن است. اعتدال، آینده جهان را درخشان خواهد کرد. امید من، علاوه بر تجارب شخصی و ملی، از این باور مشترک همه ادیان آسمانی نشأت می گیرد که جهان را سرانجامی نیکوست و روشن که : «و لقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر ان الارض یرثها عبادی الصالحون».
آقای رییس متشکرم

منبع: همشهری آنلاین

roteal2007
25-09-2013, 12:46
به نظر امیدوارانه میاد....دولار هم رفت بالا سکه هم رفت بالا.

شاهزاده خانوم
25-09-2013, 13:40
موقع سخنرانی روحانی فقط اسرائیلی ها زدن بیرون...این به معنای انزوای این رژیم شاید نباشه اما یه زنگ خطر جدی براشون هست...چون نشون میده اینا حتی با راه حل صلح طلبانه هم برای حل مشکلات غرب آسیا مخالفن
احتمالا فعلا با استفاده از مک کین و رفقا روی اوباما فشار بیارن اگر نشد میرن سراغ سرمایه گذاری 3 سال بعد برای ریاست جمهوری...تا شاید بتونن یه نئوکان بی مخ مثل بوش رو پیدا کنن
اما دلم برای عربستان و قطر میسوزه...اینهمه پول خرج کردن که آمریکا به سوریه حمله کنه....آمریکا حمله نکرد که هیچ...حالا دنبال مذاکره با ایران هم افتاده:n02:

پانوشت:منظر ترول های جدید نتانیاهو برای القای ایران هراسی در مجمع عمومی سازمان ملل باشید!!:n02:

خوب منافع اسراییل تحت هیچ شرایطی ایجاب نمیکنه ک موافق باشه حتی برای عادی سازی روابط کشورهای شیخ نشین خلیج فارس و کشورهایی مثل روسیه و چین هم سنگ اندازی خواهند کرد تنها کسی ک ب نفعش عادی سازی همون ایرانه. ما هم میتونیم روابط معمولی با امریکا داشته باشیم روابط معمولی ب این معنی نیست ک ما بله قربان گو اون ها باشیم روابط احترام امیز بز اساس منفعت کشور ما.برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اصل داستان همینه ! دستور از مقام های بالاتر

شاهزاده خانوم
25-09-2013, 15:05
مصاحبه دکتر روحانی با CNN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D9%87%20%D8%A8%D8%A7%20%D8% B3%DB%8C%20%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%D9%86%20.jpg
دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌.ان.‌ان آمریکا گفت: ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود و کشتار جمعی را برخلاف باورهای دینی و مذهبی و اصول اخلاقی خود می‌داند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس جمهور در این مصاحبه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای خواستار حقوق حقه خود بدوراز اعمال هرگونه تبعیض همانند سایر کشورهای دنیا و در چارچوب مقررات بین‌المللی بوده و آن را دنبال می‌کند.
رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران چیزی جز قانون نمی‌خواهد، اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان را غیرانسانی و برخلاف تمامی اصول و مقررات بین‌المللی دانست و خاطر نشان کرد: ما معتقدیم با فشار بر یک ملت هیچ کسی به جایی نمی‌رسد چراکه هر چه تنفر زیاد باشد، شرایط برای صلح و دوستی کمتر می‌‌شود.
رئیس جمهور تاکید کرد پیام آور صلح و دوستی مردم ایران برای مردم آمریکاست.
دکتر روحانی در پاسخ به سوالی در خصوص تحولات سوریه نیز اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با هر کشوری در راستای خاتمه دادن به جنگ داخلی در سوریه همکاری کند.
رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: هیچ دولت دیگری نباید برای آینده سوریه تصمیم گیری کند.
روحانی درباره شایعاتی که در محافل دیپلماتیک درباره دیدار غیررسمی وی و اوباما در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل وجود داشت، گفت: گفت‌وگوهایی در اینباره انجام شده بود، و مقدمات این کار نیز تاحدودی فراهم شده بود.
وی افزود: آمریکا علاقه‌مندی خود برای انجام این دیدار را اعلام کرد، و اساسا ایران نیز می‌توانست تحت شرایط مشخص اجازه انجام چنین ملاقاتی را بدهد. اما من معتقد هستم که ما زمان کافی برای هماهنگی این دیدار را آنگونه که لازم بود در اختیار نداشتیم."
سی‌ان‌ان به نقل از دو مقام ارشد دولت آمریکا ادعا می‌کند که این دیدار به علت اینکه در ایران شرایط "بسیار پیچیده‌ای" فراهم خواهد کرد به تعویق افتاده است.
روحانی در ادامه گفت‌و‌گوی خود با امانپور گفت: به نظر من رئیس‌جمهور ایران هر کجا که بحث از منافع ملی کشور است دارای اختیار است. رهبر معظم ایران فرموده است که هر کجا منافع ملی کشور اقتضا می‌کند مخالفتی با مذاکره ندارد.
رئیس‌جمهور ایران افزود: حال اگر امروز فرصت فراهم می‌شد و مقدمات آن فراهم می‌گشت به احتمال زیاد گفت‌وگو‌ها با تمرکز بر مسأله هسته‌ای یا تحولات خاورمیانه انجام می‌شد. بنابراین می‌توانم به شما بگویم که رهبر معظم انقلاب به من اختیار کامل برای مذاکره درباره این مسائل را داده است.
وی در پاسخ به سؤالی درباره هولوکاست نیز گفت: من قبلا نیز گفته‌ام که تاریخ‌نگار نیستم و زمانی که درباره ابعاد هولوکاست بحث می‌شود این تاریخ‌نگارها هستند که باید درباره آن نظر دهند. اما در کل می‌توانم به شما بگویم تا جایی که به ما مربوط می‌شود هر نوع جنایتی که در تاریخ علیه بشریت رخ داده، شامل جنابات نازی‌ها علیه یهودیان، سزاوار سرزنش و محکوم است.

شاهزاده خانوم
25-09-2013, 15:13
عصر ایران - جان کری وزیر خارجه آمریکا با یکی از اعضای کمیته معلولان سازمان ملل متحد دست می دهد. این عضو معلول سازمان ملل متحد با استفاده از پا با جان کری دست داد. (منبع: رویترز)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alinho
25-09-2013, 16:38
عکسی از صندلی​هایی که دیگر خالی نبود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

roteal2007
25-09-2013, 16:47
خوب منافع اسراییل تحت هیچ شرایطی ایجاب نمیکنه ک موافق باشه حتی برای عادی سازی روابط کشورهای شیخ نشین خلیج فارس و کشورهایی مثل روسیه و چین هم سنگ اندازی خواهند کرد تنها کسی ک ب نفعش عادی سازی همون ایرانه. ما هم میتونیم روابط معمولی با امریکا داشته باشیم روابط معمولی ب این معنی نیست ک ما بله قربان گو اون ها باشیم روابط احترام امیز بز اساس منفعت کشور ما.برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اصل داستان همینه ! دستور از مقام های بالاتر

حاج خانوم این مملکت سی ساله داره میگه مگ مگ عمریکا احترام متقابل سیخی چند؟

V E S T A
25-09-2013, 17:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در سال 1388 ، 145 هیات دیپلماتیک، محل برگزاری اجلاس را در هنگام سخنرانی احمدی‌نژاد ترک کردند و جالبه که در

"بین دولت های ترک کننده سالن دولت های هم پیمانی مثل لبنان هم به چشم می خوردند.."

Metalhead56
25-09-2013, 17:36
سخنرانی روحانی خوب بود ولی نه در اون حدی که میتونست باشه.سطح توقعات خیلی بالا رفته بود و این سخنرانی توقعاتی رو که ازش میرفت بطور کامل برآورده نکرد.

stealer
25-09-2013, 18:04
سخنرانی روحانی خوب بود ولی نه در اون حدی که میتونست باشه.سطح توقعات خیلی بالا رفته بود و این سخنرانی توقعاتی رو که ازش میرفت بطور کامل برآورده نکرد.
اگه میخواست بر اساس اون توقعات حرف بزنه که راش نمیدادند ایران:دی
نشستیم اونور گود و میگیم بکن لنگش:n09:

شاهزاده خانوم
25-09-2013, 18:32
حاج خانوم این مملکت سی ساله داره میگه مگ مگ عمریکا احترام متقابل سیخی چند؟

دوست عزیز ی سری عوامل مثل کودتای 28 مرداد یا زدن ایرباس ایران. ی سری مسایل ک قابل بحث نیست و ... در ایران باعث ب وجود اومدن یک چنین شرایطی شده در هر دوطرف دیوار بی اعتمادی بلنده !
از این مملکت منظورتون اقتدارگراهاست دیگه .!
در هر صورت در شرایط فعلی قاعده بازی حکم میکنه که نرم باشیم

شاهزاده خانوم
25-09-2013, 18:35
اگه میخواست بر اساس اون توقعات حرف بزنه که راش نمیدادند ایران:دی
نشستیم اونور گود و میگیم بکن لنگش:n09:

سخنرانیش خوب بود حداقل قانع کننده بود و تمام طیف های سیاسی و به نحوی سعی کرد راضی نگه داره از راستی ها تا چپی ها و. . .

Mohammad Hosseyn
25-09-2013, 18:47
با تحلیل شما موافقم
. خوب مذاکره برای افراطی های راست گرا و مخصوصا برای اسراییل ناخوشاینده ولی من فکر میکنم ک امریکا کوتاه میاد با توجه ب منافعشون و موقعیت استراتزیک ایران تو منطقه . فکر کنم الان با توجه ب رییس جمهوری اباما و روحانی بهترین زمان مذاکره ست زمان خاتمی ک بوش جنگ طلب بود ک عملا ممکن نبود و دوره ریاست جمهوری اتحمدی نزاد هم ک .. بنابراین اگه بخوان مذاکره کنند الان با توجه ب شرایط چ در داخل ایران و چ در منطقه بهترین زمانه

اوباما جنگ طلب نیست ولی از نظر من در امتیاز گیری خیلی حرفه ای تر از دوران گذشته امریکا عمل میکنه ... بله برای مذاکره و عمل الان بهترین شرایطه که هم تندرو های داخل کمی منزوی تر هستن و هم غربی ها اگر عمل باشه واکنش مناسب نشون میدن ...


موقع سخنرانی روحانی فقط اسرائیلی ها زدن بیرون...این به معنای انزوای این رژیم شاید نباشه اما یه زنگ خطر جدی براشون هست...چون نشون میده اینا حتی با راه حل صلح طلبانه هم برای حل مشکلات غرب آسیا مخالفن
احتمالا فعلا با استفاده از مک کین و رفقا روی اوباما فشار بیارن اگر نشد میرن سراغ سرمایه گذاری 3 سال بعد برای ریاست جمهوری...تا شاید بتونن یه نئوکان بی مخ مثل بوش رو پیدا کنن
اما دلم برای عربستان و قطر میسوزه...اینهمه پول خرج کردن که آمریکا به سوریه حمله کنه....آمریکا حمله نکرد که هیچ...حالا دنبال مذاکره با ایران هم افتاده:n02:

پانوشت:منظر ترول های جدید نتانیاهو برای القای ایران هراسی در مجمع عمومی سازمان ملل باشید!!:n02:
من خود سخنرانی و اتفاقات زمان سخنرانی رو زیاد ملاک نمیدونم. اینها نمایش هست ... پشت پرده مهمه . از نظر من پیام سخنرانی اقای روحانی فرق چندانی با گذشته نداره و اگر قرار هست فرقی باشه در عمل باید ببینیم. بالاخره یا ما اجازه بازرسی به غربی ها میدیم یا نمیدیم. اگر ندیم فرق این دولت با دولت قبلی چیه ؟ اینکه صرفا بخواد با حرف غربی ها رو راضی کنه معمول هست که نمیشه. اوا حرف نشناس که نیستن !

قضیه ی سوریه خیلی پیچیده تره به نظرم. من فکر میکنم اصلا امریکا قصد جنگ نداشت ! همینکه سوریه بابت سلاح هاش کوتاه بیاد و در نهایت سازمان ملل علیه سوریه موضع بگیره کافی بود و در نهایت پیامی خطاب به ایران داد اوباما در یک مصاحبه که اگر میخواهید حمله نشه بهتون ، کوتاه بیاید ما هم کاری باهاتون نداریم ! ... امریکا تو منطقه داره همه رو بازی میده ...

V E S T A
25-09-2013, 19:16
تیتر اول بسیاری از روزنامه ها و سایت های خارجی به صحبت های شب گذشته آقای روحانی اختصاص یافته بود. این در حالی است که بسیاری از شبکه های خبری بین المللی

نیز به طور زنده صحبت های آقای روحانی را از شبکه های خود پخش کردند.

به گزارش سرویس سیاسی جام، روزنامه کریستین ساینس مانیتور در تیتر یک خود نوشت: «رئیس جمهور ایران به شدت از تحریم ها علیه کشورش انتقاد کرد و خواستار مذاکرات

جدی در مورد برنامه هسته ای ایران شد.»


این روزنامه آمریکایی افزود: «تا قبل از سخنرانی انتظارات نیز بر این بود که آقای روحانی و اوباما با یکدیگر در حاشیه اجلاس سازمان ملل دست بدهند اما اینطور نشد.»

خبرگزاری رویترز نیز نوشت: «روحانی در سخنرانی خود از آمریکا خواست تا در مورد برنامه هسته ای ایران یک رویکرد نامتناقضی را در پیش بگیرد.»

روزنامه نیویورک تایمز در تحلیل سخنان دکتر روحانی نوشت: «رئیس جمهور ایران در اولین سخنرانی خود در سازمان ملل به طور معتدل و بردبار ظاهر شد.»

این روزنامه آمریکایی افزود: «سخنرانی حسن روحانی نشانـگر درک و بردباری او بود. او در سخنـرانی خود خواستار رفع تحریم ها شد و اعلام کرد برنامه ساخت سلاح اتمی در

برنامه هسته ای کشورش وجود ندارد.»

روزنامه واشنگتن پست نیز نوشت: «سخنرانی رئیس جمهور روحانی در سازمان ملل تکرار دوباره سخنرانی های احمدی نژاد بود.»

این روزنامه آمریکایی ادامه داد: «هر چند روحانی تلاش زیادی کرد که رویکرد خود را نسبت به مسائـل جهـان با رئیس جمهور قبلی ایران متفاوت نشان دهد اما او همان انتقادات

احمدی نژاد را دوباره تکرار کرد اما این بار با لحنی بسیار آرام و نرم تر.»

روزنامه واشنگتن تایمز نیز نوشت: «روحانی شاخه زیتونی را که اوباما در سازمان ملـل به او داد، رد کرد. اوبامـا در سازمان ملل واقعـا درب مذاکـره با ایران را باز کرد اما همین که

رئیس جمهور ایران دعوت کاخ سفید برای دیدار مستقیم را نپذیرفت، در واقع نشان داد که آنها شاخه زیتون را رد کرده اند.»


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arash4484
25-09-2013, 20:02
دوستان تاپیک تحلیلی است... اگر در مورد اخبار اجلاس صحبتی است به آنصورت که شایسته علم سیاست در آن اعلام کنید تا سطح حرفها از شعارزدگی و میزانی که روزمره در تاکسی و صف و برخی کانالها و...می‏بینیم فراتر رود... در غیر اینصورت اگر پست بار علمی نداشته باشد و تنها از سر گره گشایی از حرفهای مانده در سینه باشد(هرچند صحیح یا خیر)...متاسفانه معذور میکند به حذف...
با سپاس

H A M A S
26-09-2013, 07:20
عکسی از صندلی​هایی که دیگر خالی نبود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


چرا سالن مجمع عمومی عوض شده؟؟مخصوصا صندلی هاش که بیشتر شبیه 4 پایه بود!!

جک استراو وزير امور خارجه پيشين انگليس که در طي دو ماه گذشته براي دومين بار به استوديو بي‌بي‌سي مي‌آمد به موضوعات مختلف از جمله مذاکرات هسته‌اي ايران با غرب پاسخ داد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تیتر اصلی حرف های استراو:

حسن روحاني" ايراني است و خيلي محکم پاي اعتقاداتش مي‌ايستد

"جک استراو" "وزير امور خارجه پيشين انگليس" که در طي دو ماه گذشته براي دومين بار به "استوديو بي‌بي‌سي" مي‌آمد، در ابتدا در پاسخ به انتخاب دکتر روحاني به عنوان رئيس کابينه يازدهم گفت: "حسن روحاني ايراني است و خيلي محکم پاي اعتقاداتش مي‌ايستد اما در عين حال واقع بين هست. من ده سال پيش وقتي که همراه همتايان فرانسوي و آلماني با آقاي حسن روحاني مذاکره مي‌کردم، اين موضوع را به خوبي متوجه شدم. او به موضوعات احاطه کامل داشت. او تجربه زيادي در مسايل سياسي و امنيتي که به دهه ۱۹۸۰ ميلادي برمي‌گردد دارد. به همين خاطر انتخابش به رياست جمهوري خيلي براي من اميدوارکننده است.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به اينکه سران کشورهاي غربي نبايد در مورد دکتر روحاني و پايبندي او به منافع ملي ايران دچار اشتباه شوند و به بيراهه بروند عنوان کرد: "البته من به دوستانم در بريتانيا و در جاهاي ديگر گفتم که هيچ کس نبايد فکر کند، دکتر حسن روحاني به راحتي به غرب امتياز مي دهد يا حاضر است که کاري بر خلاف منافع ملي ايران يا اصول مبنايي جمهوري اسلامي ايران کند. اين کاملا يک اعتقاد غلط و بي پايه است".

ايران به مراتب از بسياري از نظام‌هاي خاورميانه و جهان دموکراتيک‌تر است

وزير خارجه اسبق انگليس در ادامه با اعتراف به اجراي دموکراسي در ايران و وضعيت خوب آن نسبت به بسياري از کشورهاي "خاورميانه" و حتي جهان گفت: ايران به مراتب از بسياري از نظام‌هاي ديگر خاورميانه و ساير نقاط دنيا هم دمکراتيک‌تر است.

مذاکره‌کننده ارشد انگليس در بين سال‌هاي ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ در بخش ديگري با اشاره به خاطره خود از پشت کردن غرب به ايران عنوان کرد در برهه‌اي از زمان رئيس جمهور اسبق ايران(محمد خاتمي) به سمت غرب آمد اما بوش رئيس جمهور وقت آمريکا قالي را از زير پاي او کشيد.

لابي‌هاي صهيونيستي و آمريکا به يک دشمن نياز دارند

استراو در ادامه در تشريح نوع دشمني آمريکايي‌ها و لابي‌هاي صهيونيستي با ايران گفت: قبل از هر چيز توجه داشته باشيد که در گفتمان دست راستي اسرائيل و به تبع آنها دست راستي‌هاي آمريکا لازم است که ايران به عنوان دشمن معرفي بشود. آنها به يک دشمن احتياج دارند. اين دشمن حالا ايران است.

وزير خارجه اسبق انگليس در تذکري به مسئولان و رهبران غربي گفت: غرب بايد برخي از اين تحريم‌ها را لغو کند و ببيند واکنش دولت ايران به اين اقدام چي خواهد بود؟

مذاکره کننده ارشد اسبق انگليس با اشاره به تفاوت نوع ديدگاه‌ها در کشورهاي غربي و آمريکا به مسئله ايران گفت: يک تفاوت عمده بين ديدگاه غرب و آمريکا وجود دارد و آن اينکه لابي ضد ايران در واشنگتن و در کل آمريکا و همين طور در مجلس نمايندگان که در کنترل جمهوري خواه ها است، خيلي خيلي قوي است. اما در اين کشور(انگليس)، درآلمان و حتي در فرانسه نگرش به مراتب نرم‌تري در قبال ايران وجود دارد.

به خاطر مخالفت با اقدام نظامي عليه ايران مجبور به ترک شغل خود شدم

استراو ادعا کرد با اقدام نظامي عليه ايران مخالف بوده است و به همين خاطر از سمت خود برکنار شده و گفت: من شخصا هيچ گاه و تحت هيچ شرايطي طرفدار اقدام نظامي عليه ايران نبودم و به همين خاطر هم دچار مشکل شدم و مجبور شدم شغلم را عوض بکنم.

تهديد ايران هم احمقانه است

وي در اين خصوص با اشاره به احمقانه بودن استفاده گزينه نظامي عليه ايران ادامه داد: به هر حال هميشه معتقد بودم که چنين چيزي(حمله نظامي به ايران) نبايد در دستور کار باشد و حتي تهديد به آن هم احمقانه است چه برسد به واقعا انجام دادن آن. ‌به نظر من در جهان غرب، ميلي به انجام چنين حملاتي وجود ندارد و اين هم زمينه انجام مذاکره در سطح محدودتر را فراهم مي‌کند.

وزير خارجه اسبق انگليس در بخش ديگري از مصاحبه خود ضمن تمجيد از نقش ايران در معادلات منطقه‌اي و بين المللي ادامه داشت: در آن‌ها سال‌ها بعضي کارها بدون همکاري فعالانه ايراني‌ها قابل انجام نبود.

"محور شرارت" خواندن ايران از سوي "بوش" احمقانه بود

مذاکره کننده ارشد اسبق دولت انگليس در مذاکرات بين تهران و غرب ضمن احمقانه خواندن معرفي ايران به عنوان محور شرارت از سوي بوش گفت: در اواخر ژانويه ۲۰۰۲ بوش ايران را در کنار دو کشور واقعا ياغي يعني عراق و کره شمالي به عنوان محور شرارت معرفي کرد. اين کار هم احمقانه بود و هم اشتباه.

مهمان شبکه دولتي انگليس ضمن انتقاد شديد از نوع عملکرد دولت بوش در برخورد با ايران افزود: خيلي غم انگيز بود که آن روند ادامه پيدا نکرد. در اين مرحله هم چيزهايي بود که ايران به آنها نياز داشت مثلا قطعات يدکي براي هواپيماي مسافربري، ايزوتوپ‌هاي پزشکي و امثال اين‌ها. ما به راحتي مي‌توانستيم اينها را به ايران بدهيم ولي در واشنگتن دولت آقاي بوش جلوي کار ما را سد کرد و همين مسئله را هم باعث شد که ما نتوانيم به ايران کمک کنيم.

"جان‌بولتون" آدم "ديک‌چني" در وزارت خارجه بود

وزير خارجه سابق انگليس با اشاره به بي اراده بودن کشورش براي دور زدن تحريم‌ها گفت: کار به جايي رسيد که من فهرست مفصلي از قطعات موتورهاي رويس رويز را براي کالين پاول(همتاي آمريکايي‌اش در دولت وقت آمريکا) فرستادم. رولز & رويس مي‌توانست اين قطعات را تامين کند اما بدون اجازه دولت آمريکا جرات اين کار را نداشت اما حتي کالين پاول هم نتوانست اين کار را پيش ببرد.

جان بولتون را گذاشته بودند که مواظب کالين پاول باشد

جک‌ استراو با اشاره به نقش جان بولتون در وزارت خارجه آمريکا گفت: جان بولتون را گذاشته بودند که مواظب "کالين پاول" باشد. جان بولتون آدم ديک چني در وزارت خارجه بود و همه سعي‌اش را مي‌کرده تلاش‌هاي سه کشور اروپايي را بي اثر کند. همه سعي من بر اين بود که توافقي صورت بگيرد. اتفاقا راجع به اين موضوع با دکتر حسن روحاني شوخي مي‌کردم به دکتر روحاني مي‌گفتم ما سه وزير خارجه اروپايي سپر انساني شما هستيم.

کشورهاي غربي نبايد ساده‌انگاري کنند

سياستمدار انگليسي ضمن هشدار به کشورهاي غربي در خصوص ساده انگارانه توصيف کردن دور جديد مذاکرات هشدار داد: اين خيلي ساده‌انگارانه است که اگر غرب فکر کند دکتر حسن روحاني سر ميز مذاکره مي‌آيد و مي‌گويد کارت‌هاي من اين‌ها است. غرب هم کارت‌ها را بر مي‌دارد و در ازاي آن هيچ کارتي را به او نمي‌دهد.

"ظريف" ديپلمات بسيار با تجربه‌اي است

استراو در ادامه گفت: آقاي "ظريف" ديپلمات بسيار با تجربه‌اي است. من فکر مي‌کنم که يکي از نشانه‌هاي اميدوارکننده اين است که حکومت ايران تصميم گرفته است مذاکرات هسته‌اي را به آقاي ظريف و وزارت امور خارجه بسپارد.

به دلايل صرفا خانوادگي به تهران نيامدم

در انتها جک‌استراو در پاسخ به سوالي مبني از دعوت از او براي شرکت مراسم تحليف دکتر روحاني گفت: از من سئوال شد که اگر به مراسم دعوت بشوم آيا خواهم توانست در آن شرکت کنم، در نتيجه هيچ دعوت رسمي در کار نبود اما از من سئوال شد که در صورت دعوت قادر به شرکت خواهم بود يا نه؟ متاسفانه به دلايل صرفا خانوادگي و کوتاه بودن فاصله زماني تا روز مراسم براي من مقدور نبود که پنج روز اول تعطيلات خانوادگي که از مدت‌ها پيش برنامه ريزي شده بود را از دست بدهم.

+منبع+ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%86%20%D8%AC%DA%A9%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D 8%A7%D9%88%20%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87% 20%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

B3HZ@D
26-09-2013, 09:21
همین مونده که یک انگلیسی بیاد در طرف حمایت از ایران بایسته و از شرایط و موارد دیگه اون در باب تمجید سخن بگه .
یک سیر گذرا در تاریخ نشون میده که انگلیسی ها هیچ وقت بدون در نظر گرفتن منفعت یا تهیه شرایطی برای سو استفاده خودشون در مقام کمک و حمایت از کشور دیگه ای بلند نشدن .
الان هم دقیقا به همین گونه است .

اینجاست که باید گفت جناب استراو "چقدر گرفتی" ؟!

H A M A S
26-09-2013, 13:03
معمولا دیپلمات های غربی بعد از اینکه منصب حقوقی شون رو واگذار میکنن و مستقل میشن اظهاراتشون کلی فرق میکنه!!
من تو این صحبت ها بیشتر نفرت استراو از نئوکانها رو میبینیم تا تعریف از ایران.که البته واقعا هم حقم داره!!..بعضی جاها با دخالت الکی کار رو خراب کردن

stealer
26-09-2013, 13:19
میشه گفت دروغ هم نگفته
نمیگم ما دموکراسی داریم و ...
ولی خوب حداقل نسبت به کشور های منطقه مثل عربسستان و کویت و .. بهتریم خدایی
در مورد گزینه نظامی هم دروغ نگفته واقعا اگه این جنگ بشه میتونه با جنگ جهانی سوم تبدیل بشه
باید واقع بین بود و الکی جو گیر نشد!

شاهزاده خانوم
26-09-2013, 14:02
حسن روحانی می‌‌‌خواهد 'ظرف سه ماه' به توافق هسته‌‌‌ای برسد


حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، در مصاحبه با یک روزنامه آمریکایی گفته است که بنا دارد ظرف سه ماه به یک توافق هسته‌ای با غرب دست پیدا کند.

این اظهارات ساعاتی پیش از نشست وزرای خارجه کشورهای ۱+۵ در نیویورک مطرح می‌شود.


در این نشست قرار است محمدجواد ظریف و جان کری، وزرای خارجه ایران و آمریکا، برای نخستین‌بار درباره ایران با یکدیگر مذاکره کنند.
آقای روحانی در مصاحبه با روزنامه واشنگتن‌پست گفته است: "تنها راه گام‌برداشتن به سمت حل این پرونده این است که زمان‌بندی به مذاکرات اضافه شود و مذاکرات هم کوتاه باشد".
رئیس‌جمهوری ایران برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و دیدارهای دیپلماتیک در حاشیه آن به نیویورک رفته و در روزهای گذشته دیدارها و مصاحبه‌هایی با رسانه‌های عمده آمریکایی داشته است.
به گزارش واشنگتن‌پست، حسن روحانی درباره زمان دست‌یابی به یک توافق هسته‌ای با کشورهای ۱+۵ به این روزنامه گفته است: "هرچه زودتر به این توافق برسیم، برای همه بهتر است. اگر بشود سه ماهه به این نتیجه رسید که این ترجیح ایران است. اما شش ماه هم خوب است. به‌هر‌حال حرف همین چند ماه آینده است؛ نه چند سال."
به نوشته این روزنامه، حسن روحانی بار دیگر تاکید کرده که "قدرت کامل" دارد تا مذاکرات هسته‌ای را به نتیجه برساند.
طبق این گزارش، گزارش‌های اطلاعاتی دولت‌های غربی نیز این گفته آقای روحانی را تایید کرده‌اند.
واشنگتن‌پست نوشته است تحلیلگران می‌گویند آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، "از موج فراگیر حمایت از سیاست‌های میانه‌روانه او غافل‌گیر شده و به او فرصت داده است که با غرب به توافق برسد".
'آماده برای شفاف‌‌سازی' حسن روحانی در این مصاحبه گفته که آماده است اقداماتی برای شفاف‌کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران و تایید این که تهران نمی‌خواهد سلاح هسته‌ای بسازد، صورت بدهد.
او درباره این که این اقدامات چه می‌تواند باشد، به سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ میلادی اشاره کرده که خود مذاکره‌کننده ارشد اتمی ایران بود.
آقای روحانی یادآوری کرده است که در آن‌زمان تهران پروتکل‌های الحاقی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین بازرسی‌های آژانس هسته‌ای برای ارزیابی "ابعاد احتمالا نظامی" فعالیت‌های ایران را پذیرفت.
این روزنامه آمریکایی نوشته است که رئیس‌جمهوری ایران تصریح نکرده که برای توافق هسته‌ای، تهران به چه سطحی از غنی‌سازی رضایت می‌دهد.
واشنگتن‌پست از قول "یک منبع معتبر ایرانی" نوشته است که این هفته گفته آقای روحانی ممکن است غنی‌سازی ۵ درصدی و محدودکردن ذخیره‌های غنی‌شده را به عنوان سقف فعالیت‌های ایران بپذیرد.
گام اول: هسته‌‌ای حسن روحانی گفته است اگر پیش‌شرطی برای حضور ایران نباشد، تهران می‌خواهد در مذاکرات ژنو در آینده درباره بحران سوریه حضور داشته باشد.
او همچنین بار دیگر گفته است که درباره حکومت آینده سوریه، مردم این کشور باید پای صندوق رای در این باره تصمیم بگیرند.
رئیس‌جمهوری ایران همچنین گفته است که پس از حل و فصل پرونده هسته‌ای، تهران و واشنگتن می‌توانند به مسائل دیگری برای عادی‌سازی روابط خود بپردازند.
در دو هفته اخیر، ایران و آمریکا موضع‌گیری‌های مسالمت‌جویانه‌تری نسبت به گذشته در پیش گرفته‌اند.
باراک اوباما در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت که حل‌شدن پرونده هسته‌ای ایران می‌تواند گام اول حل مشکلات بین دو کشور باشد.
پس از او حسن روحانی هم در نطق خود تاکید کرد که تهران آماده "مدیریت‌کردن" اختلافات خود با واشنگتن است.
هفته گذشته آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در ملاقات با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از "حرکت‌های صحیح دیپلماتیک" استقبال کرد و گفت به "نرمش قهرمانانه" معتقد است.
پیش از او حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران نیز در سخنانی در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خواسته بود که به دولت اجازه داده شود در فضای بازتری سیاست خارجی ایران را پیش ببرد.

شاهزاده خانوم
26-09-2013, 14:05
حسن روحانی می‌‌‌خواهد 'ظرف سه ماه' به توافق هسته‌‌‌ای برسدحسن روحانی، رییس جمهوری ایران، روز پنجشنبه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد اولین گام جدی را به سوی آنچه تعامل سازنده بر سر مساله هسته‌ای می‌خواند، بر می‌دارد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه او، پس از چند روز رایزنی‌های فشرده با دیپلمات‌های کشورهای گروه ۵+۱ قرار است که در نیویورک رسما با آن‌ها پشت میز مذاکرات هسته‌ای بنشیند.


این بار اما در آن سوی میز، در کنار وزیران امور خارجه بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا نیز حاضر خواهد بود.
بیش از ۳۰ سال است که مقام‌های ایران و آمریکا در یک چنین سطح عالی رتبه‌ای علنا درباره یکی از حساس‌ترین موضوعات مورد اختلاف دیدار و گفتگو نداشته‌اند. به همین دلیل، نشست روز پنجشنبه از همین حالا در کانون توجه رسانه‌های جهانی قرار گرفته است.
جواد ظریف چهارشنبه در نیویورک گفت که «آغاز مجدد مذاکرات اتمی برای رسیدن به توافقی در کوتاه‌ترین زمان ممکن» هدف این گفتگوهاست.
دیوید آلبرایت، رییس موسسه علوم و امنیت بین المللی در واشنگتن به میدان آمدن وزیران امور خارجه ایران و آمریکا را مهم و مثبت می‌داند.
او به بی‌بی سی فارسی می‌گوید: «امیدوارم که فقط برای یک روز دیدار نداشته باشند و بعد از شروع مذاکرات در دور بعد به ژنو یا مکان قابل قبول دیگری بروند و چند هفته در آنجا بمانند و سعی کنند که به توافق برسند. مهم است که گفتگو‌ها به طور محرمانه انجام شود تا بتوانند این مناقشه را در پشت درهای بسته حل و فصل کنند.»
گذر دشوار از سد تحریم‌ها ایران که برنامه هسته ای‌ خود را صلح آمیز می‌داند در پی خارج شدن از محاصره تحریم هاست به ویژه تحریم‌های فلج کننده‌ای که آمریکا علیه صنعت نفت و نظام بانکی‌ ایران اعمال کرده‌اند.
اما لغو تحریم‌های عمده نیازمند جلب حمایت کنگره آمریکاست و به باور بیشتر ناظران، کار آسانی نخواهد بود.
آقای آلبرایت می‌گوید: «ایران می‌خواهد که تحریم‌ها کاهش یابد اما برآورده شدن این خواسته در کوتاه مدت مشکل است. بیشتر تحریم‌ها را کنگره اعمال کرده است. برای باراک اوباما بسیار دشوار خواهد بود که برای کاهش تحریم‌ها اقدام کند در حالی که ایران امتیازات بزرگی نداده باشد.»
وزیر امور خارجه ایران گفته است که جمهوری اسلامی اراده سیاسی لازم برای مذاکرات جدی را دارد. آقای ظریف ابراز امیدواری کرد که طرف مقابل هم از چنین آمادگی‌ای برخوردار باشد.
کلسی داونپورت، کار‌شناس موسسه کنترل تسلیحات در واشنگتن انتظار دارد که سطح غنی سازی، ‌مکانیزیم شفاف سازی و چگونگی بازرسی از مراکز اتمی ایران از موضوعات اصلی مورد بحث ایران و گروه ۵+۱ باشد.
او همچنین می‌گوید: «یکی از بزرگ‌ترین موانعی که باراک اوباما با آن مواجه است این است که در توافق احتمالی به ایران اجازه ادامه غنی سازی داده شود. گروهی از اعضای کنگره با هرگونه حق غنی سازی اورانیوم در ایران مخالفند.»
هنوز روشن نیست که ایران و آمریکا در عمل تا چه حد برای امتیازدهی متقابل و کاهش شکاف جاری آمادگی دارند.
رییس جمهوری ایران در نطقش در نیویورک تاکید دارد که از حق مسلم کشورش در مورد فن آوری هسته‌ای دفاع خواهد کرد. باراک اوباما هم برای کاهش تحریم‌ها با مخالفت جدی اسرائیل و نیز اعضای ارشد کنگره از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه مواجه است.
واشنگتن و تهران بر رسیدن به نتیجه‌ای برد - برد در آینده نزدیک تاکید دارند ولی به نظر می‌رسد که راه رسیدن به نتیجه مطلوب مد نظر آن‌ها طولانی و پر از چالش خواهد بود.

شاهزاده خانوم
26-09-2013, 15:10
سلام دوستان
بسیار پوزش می خواهم از اینکه دو سه روز گذشته فرصت نکردم خدمت شما گزارش دهم. هم اکنون ساعت 6 صبح پنجشنبه است که می خواهم فعلا یک گزارش اجمالی و کوتاهی تقدیم کنم و شاید شنبه یا یکشنبه آینده فرصت کنم مفصل تر بنویسم.
ملاقات ها: امسال همه می خواهند با ایران ملاقات کنند. لذا ملاقات های دکتر روحانی و بنده به صورت فشرده ادامه داشته است. بسیاری از درخواست ملاقات ها را به دلیل نداشتن وقت نتوانسته ایم تنظیم کنیم. حتی بعضی وقت ها علیرغم اصرار خودم و تمایل رییس جمهور محترم برای شرکت در همه ملاقات های ایشان مجبور می شویم ملاقات های همزمان داشته باشیم و من از شرکت در برنامه ایشان محروم می شوم. تقریبا با همه کشورهای مهم و تاثیرگذار دیدار کرده ایم و امروز و فردا دیدارها ادامه دارد.
سخنرانی: سخنرانی رییس محترم جمهور در مجمع عمومی با استقبال سیاسی و مطبوعاتی مواجه شده است. نه تنها امسال اسراییل تنها ماند و هیچکس اجلاس را ترک نکرد، بلکه در همه ملاقات ها و گفتگوهای رسمی و غیررسمی، همه کشورهای غربی و درحال توسعه سخنرانی رییس جمهور را نقطه عطفی دانستند.
در سخنرانی امسال، ضمن حمایت قاطع از مردم فلسطین (تقریبا 95 درصد سخنرانان به موضوعاتی مثل سوریه و فلسطین در سخنرانی خود می پردازند) و حتی اشاره به آپارتاید در توصیف نحوه برخورد با فلسطینیان، اجازه ندادیم که اسراییل بتواند با سوء استفاده از برخی حرف ها و مظلوم نمایی، از دیگر کشورها باج خواهی کند. اسراییل پس از 8 سال باردیگر در مجمع عمومی منزوی شد. نه تنها کسی اجلاس را ترک نکرد، بلکه بسیاری از روسای هیئت ها درست قبل از سخنرانی به سالن اجلاس آمدند و پس از پایان آن رفتند.
همانطور که در مجلس هم گفتم توانمندی ایران در هم افزایی آرمان ها و منافع ملی است و نه در تقابل و یا تزاحم آنها. این اعتدال در مفاهیم و بیان دیدگاه ها، به صورت حساب شده و هدفمند در سخنرانی دکتر روحانی لحاظ شده بود و به همین دلیل سخنرانی ضمن حفظ مواضع اصولی کشور، نشان دادن خودباوری مردم و مسئولین و ارائه یک دیدگاه جهانی متفاوت، تحریک آمیز نبود.
امروز هم رییس جمهور در مجمع عمومی در مورد خلع سلاح هسته ای سخنرانی خواهند کرد. این سخنرانی به عنوان رییس جنبش عدم تعهد ارائه می شود و موضع مشترک همه اعضاست و لذا روی کلمه به کلمه آن در چندین جلسه عدم تعهد مذاکره شده است. به عبارت دیگر، در نگارش این سخنرانی علاوه بر نمایندگان ایران بیش از صد نمایندگی دیگر مشارکت کرده اند.
1+5: امروز مذاکرات 1+5 و ایران برای اولین بار در 8 سال گذشته، درسطح وزرای خارجه تشکیل می شوذ. این یک شروع است، که برای نشان دادن اراده سیاسی برای حرکت به سمت حل موضوع همزمان با مجمع عمومی تشکیل می شود. اما وزرای 1+5 هم مثل بنده برنامه های فشرده ای دارند و لذا نمی توان توقع داشت که این جلسه طولانی باشد و یا مذاکرات در این جلسه به نتیجه برسد. از همین حالا جلسه بعدی برای اواخر مهر در مقر اروپایی ملل متحد در ژنو برنامه ریزی شده است. به هرحال به لطف پروردگار و با دعای شما خوبان امیدوارم شروع خوبی برای رسیدن به یک راه حل جامع باشد و نتیجه آن انشاءالله سربلندی کشور و رفاه مردم.
بازهم عذر می خواهم که پس از چند روز تأخیر، باید زود از خدمت شما مرخص شوم. دیشب تا ساعت 11 با اعضای مهم اندیشکده های آمریکا دیدار داشتیم که حضور رییس جمهور در بخشی از آن در تصحیح دیدگاه های نخبگان موثر آمریکایی بسیار مثبت بود. الآن هم ساعت 20 دقیقه به 7 است و من ساعت 7 و ربع با یکی از ایرانیان برجسته که رییس یکی از دانشکده های مهم آمریکاست دیدار دارم. از ساعت 8 هم ملاقات با وزرا شروع می شود.
خدانگهدار همه شما و چشم انتظار دعای خیر شما خوبان


پیج جواد ظریف

B3HZ@D
26-09-2013, 15:39
میشه گفت دروغ هم نگفته
نمیگم ما دموکراسی داریم و ...
ولی خوب حداقل نسبت به کشور های منطقه مثل عربسستان و کویت و .. بهتریم خدایی
در مورد گزینه نظامی هم دروغ نگفته واقعا اگه این جنگ بشه میتونه با جنگ جهانی سوم تبدیل بشه
باید واقع بین بود و الکی جو گیر نشد!

کویت رو به جرات میتونم بگم از ایران دموکرات تر هست . خودم کویت بودم و خیلی از مسائل اونجا رو از نزدیک دیدم .
این گزینه رو میتونین از لیستتون حذف کنین .

در مورد جنگ و این جور چیزها هم باید بگم جناب استراو و دوستانشون جوگیر شدن .
وگرنه چیزی که کاملا مشخصه تفاوت فاحش قدرت نظامی بین این دو کشور و همچنین همپیمانان آمریکاست .
شما کافیه بودجه های نظامی دو کشور ایران و آمریکا رو با هم مقایسه کنید تا به این اختلاف عظیم پی ببرید .

تکنولوژی نظامی هم که نیاز به گفتن نداره .
پس اون کسی که جوگیر شده ما نیستیم ... یک سری صحبت ها زده شده و صرفا در حد تعریف های الکی و بیخود بوده .

اون کسی که بخواد میتونه تفاوت ها و راست و دروع رو ببینه و تصمیم بگیره .

H A M A S
26-09-2013, 16:07
سلام دوستان
نه تنها امسال اسراییل تنها ماند و هیچکس اجلاس را ترک نکرد، بلکه در همه ملاقات ها و گفتگوهای رسمی و غیررسمی، همه کشورهای غربی و درحال توسعه سخنرانی رییس جمهور را نقطه عطفی دانستند.
در سخنرانی امسال، ضمن حمایت قاطع از مردم فلسطین (تقریبا 95 درصد سخنرانان به موضوعاتی مثل سوریه و فلسطین در سخنرانی خود می پردازند) و حتی اشاره به آپارتاید در توصیف نحوه برخورد با فلسطینیان، اجازه ندادیم که اسراییل بتواند با سوء استفاده از برخی حرف ها و مظلوم نمایی، از دیگر کشورها باج خواهی کند. اسراییل پس از 8 سال باردیگر در مجمع عمومی منزوی شد. نه تنها کسی اجلاس را ترک نکرد، بلکه بسیاری از روسای هیئت ها درست قبل از سخنرانی به سالن اجلاس آمدند و پس از پایان آن رفتند.
یج جواد ظریف
لایک دکتر ظریف!:n26:
احمدی نژاد در زمینه دیپلماسی بی تجربه گی و احساسی عمل کرد و باعث شد چندجا با هجمه رسانه ای که داشتندمظلوم نمایی زیادی تقدیم به اسرائیلی ها بشه...اما ظریف هوشمندانه عمل کرد:n10:
این قضیه ترک سالن حتی داد خودشون رو درآورده
در ضمن من فکر میکنم دیپلماسی ایران کم کم داره باعث میشه عقلای امریکا و کسانی که دنبال منافع ملی خودشون هستند مقابل کسانی قرار بگیرن که دنباله رو های سیاست های جنگی رژیم های میکروسکوپی
هستند
اشتباه بزرگ اینه که آمریکا رو یکدست فرض کنیم

stealer
26-09-2013, 17:14
کویت رو به جرات میتونم بگم از ایران دموکرات تر هست . خودم کویت بودم و خیلی از مسائل اونجا رو از نزدیک دیدم .
این گزینه رو میتونین از لیستتون حذف کنین .

در مورد جنگ و این جور چیزها هم باید بگم جناب استراو و دوستانشون جوگیر شدن .
وگرنه چیزی که کاملا مشخصه تفاوت فاحش قدرت نظامی بین این دو کشور و همچنین همپیمانان آمریکاست .
شما کافیه بودجه های نظامی دو کشور ایران و آمریکا رو با هم مقایسه کنید تا به این اختلاف عظیم پی ببرید .

تکنولوژی نظامی هم که نیاز به گفتن نداره .
پس اون کسی که جوگیر شده ما نیستیم ... یک سری صحبت ها زده شده و صرفا در حد تعریف های الکی و بیخود بوده .

اون کسی که بخواد میتونه تفاوت ها و راست و دروع رو ببینه و تصمیم بگیره .
جنگ ایران میتونه به بقیه کشور ها هم سرایت کنه
اگه فقط ایران و امریکا بود درست ولی نه امریکا تنها حمله میکنه نه ایران جنگو داخل نگه میداره
روسیه هم (نه به خاطر ایران بلکه به خاطر ترس از قدرت گرفتن امریکا تو منطقه) پشت ایران قرار میگیره و جنگ خیلی سختی میشه

H A M A S
26-09-2013, 17:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
روحانی در مقر سازمان ملل:
اسرائیل باید فوراً به پیمان منع اشاعه سلاح هسته‌ای بپیوندد
رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هیچ ملتی نباید سلاح هسته‌ای داشته باشد، تأکید کرد: اسرائیل باید بدون تأخیر به پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای بپیوندد.
خبرگزاری فارس: اسرائیل باید فوراً به پیمان منع اشاعه سلاح هسته‌ای بپیوندد

به‌گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که در اجلاس جهانی خلع سلاح اتمی در مقر سازمان ملل در نیویورک سخن می‌گفت، تأکید کرد که اسرائیل باید بدون تأخیر به پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) بپیوندد.

وی همچنین از سوی جنبش عدم تعهد «نم» پیشنهاد کرد روز 26 سپتامبر (چهارم مهر ماه)، به عنوان روز جهانی امحای کامل سلاح‌های هسته‌ای نام‌گذاری شود.

رئیس جمهور در آغاز سخنانش اقدام برخی کشورهای غیرهسته‌ای در انصراف داوطلبانه از بهره‌مندی از سلاح‌های اتمی خود یا انهدام آنها را که نقش ارزنده‌ای در خلع سلاح هسته‌ای ایفا می‌کند، ستودنی دانست.

روحانی افزود: می‌خواهم به نقش اساسی مناطق عاری از سلاح‌های هسته‌ای در روند خلع سلاح هسته‌ای و صلح و امنیت بین‌المللی اذعان کنم و لازم می‌دانم از نقش تعیین‌کننده کشورهای غیرهسته‌ای به ویژه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد که بخش عمده اعضای این منطقه را تشکیل می‌دهند، تمجید کنم.

وی تأکید کرد: از طرف جنبش عدم تعهد از همه کشورهای هسته‌ای می‌خواهم تا پروتکل‌های الحاقی به همه معاهدات مربوط به ایجاد این مناطق را تصویب کنند و هر گونه تحفظ و یا اعلامیه‌های تفسیری که با هدف و منظور آنها در تعارض باشد ملغی ساخته و وضعیت غیرهسته‌ای این مناطق را محترم شمارند.

رئیس جنبش عدم تعهد در ادامه سخنانش گفت: مصرّانه از دولت‌های هسته‌ای می‌خواهم نسبت به امضای هر چه سریع‌تر و بدون تحفظ پروتکل مربوط به معاهده منطقی عاری از سلاح‌های هسته‌ای منطقه جنوب شرق آسیا و اسناد مربوط به آن مبادرت ورزند.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: متأسفانه حدود 4 دهه تلاش بین‌‌المللی برای ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته‌ای در خاورمیانه، با ناکامی مواجه شده که در این راستا، اتخاذ گام‌های عملی عاجل برای ایجاد چنین منطقه‌ای ضروری است.

وی تصریح کرد: اسرائیل به عنوان تنها غیر عضو پیمان عدم اشاعه سلاح هسته‌ای (NPT) در این منطقه باید بدون هیچ‌گونه تأخیری به این معاهده بپیوندد تا همه فعالیت‌های هسته‌ای در منطقه تحت پادمان‌های جامع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گیرد.

رئیس شورایعالی امنیت ملی گفت: جامعه بین‌المللی باید به تلاش‌های مضاعفی از حمایت در شکل‌گیری این منطقه که ایجاد آن سهم مهمی در تحقق خلع سلاح هسته‌ ای خواهد داشت مبادرت کند.

وی افزود: در این راستا تأکید می‌کنم که دولت‌های غیر متعهد عضو پیمان عدم اشاعه هسته‌ای مصرّانه خواستار برگزاری فوری کنفرانس ایجاد منطقه عاری از سلاح‌های هسته‌ای و دیگر سلاح‌های کشتار جمعی در خاورمیانه با مشارکت همه کشورهای این منطقه هستند تا از هر گونه پیامد ناخواسته‌ای در این زمینه پیشگیری گردد.

رئیس‌ جمهور گفت: در یک دوره بسیار طولانی جهان در انتظار خلع سلاح هسته‌ای بوده است و لذا نه در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای برای مدت نامحدود قابل تحمل است و نه امحای کامل آن می‌تواند بیش از این به تأخیر بیافتد.

روحانی با تأکید بر اینکه مسئولیت اولیه در زمینه خلع سلاح هسته‌ای بر عهده کشورهای هسته‌ای است، خاطرنشان کرد: از طرف جنبش عدم تعهد قویاً از این کشورها می‌خواهم به این تعهد حقوقی خود که انجام آن مدت‌ها به تأخیر افتاده، پایبند باشند.

وی ادامه داد: انجام تعهدات خلع سلاح هسته‌ای نباید بیش از این به تأخیر بیافتد و یا برای پیشبرد عدم اشاعه و یا تلقی‌های غیرواقعی از ثبات استراتژیک به گروگان گرفته شود.

روحانی با بیان اینکه خلع سلاح هسته‌ای و عدم اشاعه تقویت‌کننده یکدیگر هستند، تصریح کرد: آنها باید همزمان و نه به هزینه یکدیگر مورد پیگیری واقع شوند؛ مشروعیت عدم اشاعه از هدفی بزرگ‌تر که همان خلع سلاح هسته‌ای است، نشأت می‌گیرد.

رئیس جنبش عدم تعهد با تأکید بر اینکه عدم اشاعه باید به‌صورتی جامع و غیر تبعیض‌آمیز تعقیب شود، افزود: مادامیکه سلاح هسته‌ای موجود است خطر کاربرد و تهدید به استفاده و اشاعه آنها نیز وجود خواهد داشت و لذا این تنها تضمین ‌کننده قطعی نابودی کامل سلاح‌های هسته‌ای است.

روحانی خاطرنشان کرد: البته تا تحقق نابودی کامل سلاح‌های هسته‌ای کشورهای دارای سلاح هسته‌ای باید در هر شرایطی از هر گونه تهدید و یا استفاده از سلاح هسته‌ای علیه هر کشور غیر هسته‌ای اجتناب کنند.

رئیس جنبش عدم تعهد در بخش دیگری از سخنانش گفت: تأکید می‌کنم که اعلامیه‌های کنونی در خصوص تضمین‌های امنیتی منفی کافی نیستند و باید در چارچوب یک سند حقوق جهان‌شمول به تصویب برسند.

وی خاطرنشان کرد: مایلم تأکید کنم خلع سلاح هسته‌ای کماکان اولویت دولت‌های عضو جنبش عدم تعهد است که به‌منظور پیشبرد دستور کار خلع سلاح هسته‌ای این جنبش نقشه راهی را پیشنهاد می‌کند.

روحانی به تشریح این نقشه راه پرداخت و گفت: ابتدا آغاز هر چه سریع‌تر مذاکرات در کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای در خصوص کنوانسیون جامع سلاح‌های هسته‌ای به‌منظور منع در اختیار داشتن، مالکیت، توسعه، تولید، به دست آوردن، آزمایش، انباشت، انتقال، استفاده و یا تهدید به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای، فراهم ساختن زمینه امحای کامل آنها است.

روحانی در ادامه از سوی جنبش عدم تعهد «نم» پیشنهاد داد روز 26 سپتامبر (چهارم مهر ماه) در هر سال به عنوان «روز بین‌المللی امحای کامل سلاح‌های هسته‌ای» تعیین شود.

وی بر همین اساس از همه کشورها، جامعه مدنی، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و رسانه‌های جمعی ‌خواست دست به دست هم دهند تا این آرمان والا تحقق یابد.

رئیس جمهور کشورمان به پیشنهاد دیگری از این نقشه راه اشاره و تصریح کرد: یک کنفرانس بین‌المللی در سطح مقامات عالیرتبه در 5 سال آینده به‌منظور ارزیابی پیشرفت‌های حاصله در خصوص خلع سلاح اتمی برگزار شود.

روحانی ادامه داد: در رابطه با این نقشه راه جنبش عدم تعهد قطعنامه‌ای را به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه خواهد کرد و اطمینان دارم که این قطعنامه از حمایت همه شما برخوردار خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ ملتی نباید سلاح هسته‌ای داشته باشد، خاطر نشان کرد: همانگونه که آقای دبیر کل به درستی بیان کرد، هیچ دست پاکی برای در اختیار داشتن این سلاح‌های ناپاک وجود ندارد.

رئیس‌ جمهور در بخش پایانی سخنانش تأکید کرد: جنبش عدم تعهد مصمم است از هیچ‌گونه تلاشی برای تحقق فوری جهان عاری از سلاح‌ هسته‌ای فروگذار نکند.

روحانی افزود: بیایید به جای سلاح هسته‌ای، منابع مالی خود را برای توسعه و امحای فقر، بی‌‌سواد و بیماری‌ها هزینه کنیم.

وی سخنانش را اینگونه به پایان رساند: «بیایید جهانی عاری از سلاح هسته‌ای را برای نسل‌های آینده به یادگار بگذاریم؛ این حق آنها و مسئولیت ماست. بیایید نشان دهیم که ما ملل متحد هستیم؛ مللی متحد در راه صلح».

Soroush-S
26-09-2013, 19:59
من به روحانی رای ندادم ولی باید گفت : روحانی مچکریم:n02:

شاهزاده خانوم
27-09-2013, 04:17
کویت رو به جرات میتونم بگم از ایران دموکرات تر هست . خودم کویت بودم و خیلی از مسائل اونجا رو از نزدیک دیدم .
این گزینه رو میتونین از لیستتون حذف کنین .

.

عذر میخوام یکسوال دارم از دوره ریاست جمهوری خاتمی هم دموکرات تر بود ؟ الزاما راجع به حقوق زنان در کویت مطالبی میخونم که انچنان هم دموکراتیک نیست !

supermax15
27-09-2013, 07:01
الان دیگه از تحریم در اومدیم بیرون؟

SNOW PATROL
27-09-2013, 08:55
جان کری و ظریف جداگانه دیدار کردند/ اشتون: یک ساله توافق می کنیم /ادامه مذاکرات ایران و1+5 در 23 مهر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مذاکرات وزیران خارجه ایران و 1+5 در نیویورکآلمان: مذاکرات با ظریف متفاوت از آن چیزی بود که عادت داشتیم/ جان کری: همه ما خوشحال بودیم که ظریف به جلسه آمد و اظهاراتی کرد که هم لحن و هم نگاه آن خیلی با گذشته فرق می‌کرد."
مذاکرات وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 در نیویورک به پایان رسید.


به گزارش عصر ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، کاترین اشتون نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان این مذاکرات گفت: مذاکرات با ظریف، مهم بود. ایران و گروه 1+5 درباره برگزاری جلسات بعدی مذاکرات در روزهای 15 و 16 اکتبر آینده (23 و 24 مهر جاری) در شهر ژنو سوئیس به توافق رسیدند.


اشتون همچنین گفت که 12 ماه زمان مناسبی برای حل و فصل پرونده هسته ای ایران است .


گروه 1+5 متشکل از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد (آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین و روسیه) به علاوه آلمان است که چند سال پیش تاکنون، سلسله مذاکراتی را با ایران بر سر برنامه هسته ای اش برگزار می کنند.


آلمان: مذاکرات با ظریف متفاوت از آن چیزی بود که عادت داشتیم


گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان روز پنج‌شنبه گفت که دیدار وزیران امور خارجه 1+5 با همتای ایرانی‌شان (لحن، فضا و روح) بسیار متفاوت نسبت به آن چه این گروه به آن عادت داشت صورت گرفت و پنجره فرصت برای حل صلح‌آمیز این وضعیت باز شده است.


به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وستروله در عین حال هشدار داد که اعمال و کردار ایران باید با گفتارش مطابقت داشته باشد. وزیر امور خارجه آلمان گفت: کلمات به تنهایی کافی نیستند آن چه مهم است اعمال و نتایج ملموس است. جزییات بسیار مهم هستند، به همین دلیل لازم است که ما خیلی زود مذاکرات اساسی و جدی داشته باشیم.
جان کری: جداگانه با ظریف دیدار کردم


جان کری وزیر خارجه آمریکا بعد از پایان مذاکرات ایران و 1+5 در نیویورک به خبرنگاران گفت که با همتای ایرانی اش محمدجواد ظریف جداگانه دیدار و گفتگو کرده است.


به گزارش بی بی سی، جان کری این مذاکرات را "سازنده" توصیف کرد و گفت: "همه ما خوشحال بودیم که آقای ظریف به جلسه آمد و اظهاراتی کرد که هم لحن و هم نگاه آن خیلی با گذشته فرق می‌کرد."


او افزود: "من در حاشیه این نشست با آقای ظریف دیدار داشتم."


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مذاکرات وزیران خارجه ایران و 1+5 در نیویورک


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ظریف: مذاکرات سازنده بود/ تحریم‌ها باید به تدریج رفع شود

ظریف با بیان این که مذاکرات ایران و 1+5 سازنده بود، گفت که ملاقات کوتاهی در حاشیه این نشست با جان کری، وزیر خارجه آمریکا داشته است.
به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از دیدارش با وزیران خارجه عضو 1+5 و مذاکرات با آن‌ها در نشست مطبوعاتی کوتاهی خاطرنشان کرد در این نشست بر ضرورت رفع نگرانی‌ها و احقاق حقوق مردم ایران تاکید کردیم.
او افزود: دیدگاه مقام معظم رهبری مبنی بر حرمت استفاده از سلاح کشتار جمعی مورد تاکیدمان قرار گرفت و امیدواریم با برخورد مثبت همه طرف‌ها شاهد شکل‌گیری راه‌حل مورد قبول دو طرف باشیم تا بتوانیم کار را به پیش ببریم و پرونده هسته‌یی ایران به زودی حل شود.
وزیر امور خارجه کشورمان در مورد دیدارش با وزیر خارجه آمریکا گفت: گفت‌وگوی کوتاهی داشتیم که در دیدارهای بین‌المللی انجام این گفت‌وگوها و دیدارها معمول است و در آن بر ضرورت و اهتمام ویژه برای رسیدن به راه‌حل تاکید کردیم و انتظار می‌رود که بتواند مناقشات را در زمان مناسب حل کند.
وی گفت: امیدواریم بتوانیم این حرف‌های مثبت را که در این مذاکرات شنیده شد، با دقت و هوشیاری در آینده به پیش ببریم و زمینه را برای حل مشکلات ایران فراهم کنیم.
ظریف تاکید کرد: تحریم‌ها باید به تدریج که جلو می‌رویم رفع شود و در قدم آخر همه تحریم‌ها حل شده باشد چه تحریم‌های یک جانبه چه تحریم‌های چند جانبه.
وی در پاسخ به این پرسش که نشست ژنو در سطح وزیران خارجه کشورها خواهد بود؟ گفت: خانم اشتون در این نشست حضور خواهد داشت این که چه کسی به نمایندگی از شش کشور حضور داشته باشد را نمی‌دانیم.
انگلیس: خیلی خوب بود


ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس بعد از برگزاری مذاکرات وزیران خارجه ایران و 1+5 گفت: شیوه و روح این جلسه بسیار خوب بود.


هیگ افزود: لحن مقامات ایرانی تغییر زیادی کرده است و این جلسه شروع خوبی بود اما هنوز خیلی زود است که آن را یک پیشرفت بزرگ بخوانیم.

کری و ظریف


بی بی سی هم نوشت: اشتون در پاسخ به سوالی درباره این که آیا وزرای خارجه آمریکا و ایران دست داده‌اند، گفت: "آقای کری انسان بسیار مودبی است و دست‌ندادن آنها مایه تعجب من خواهد شد."


اشتون در عین حال تلویحا به گفت‌وگوی کری و همتای ایرانی‌اش هم اشاره کرد و گفت: "آقای ظریف صحبت کرد و تمام وزرای خارجه حاضر در اجلاس فرصت آن را پیدا کردند که وارد گفت‌وگو شوند."[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حاضران در مذاکراتهیات ایرانی به ریاست محمدجواد ظریف وزیر خارجه و متشکل از مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر خارجه، سیدعباس عراقچی معاون حقوقی و بین الملل وزیر خارجه، محمدنیا مشاور حقوقی وزیر خارجه، حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور اقتصادی و تخصصی بین‌المللی وزیر خارجه، امیری کارشناس سازمان انرژی اتمی ایران و حسین فریدون در این جلسه حضور دارد.از کشورهای عضو گروه 1+5 نیز جان‌ کری وزیر خارجه آمریکا، ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه، گیدو وستروله وزیر خارجه آلمان، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و وانگ یی وزیر خارجه چین در کنار کاترین اشتون نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا حاضر هستند.


البته وزیران خارجه گروه 1+5 به همراه اشتون نیم ساعت قبل از برگزاری نشست مشترک با ایران، جلسه مقدماتی را در ساعت 16 پنجشنبه (به وقت محلی) ساعت 24 به وقت تهران در نیویورک برگزار کردند.

A M ! N
27-09-2013, 11:09
الان دیگه از تحریم در اومدیم بیرون؟

نه آقا.. این پروسه ی زمانبریه؛ در حال حاضر یه سری تحریم ها تنها یک "تحریم" نیستن و به حالت یک قانون در اومدن و همانطور که اسم قانون پیداست، لغو قوانین کار ساده ای نیست که همینطوری راحت بشه انجامش داد. برای لغو این قوانین زمان نیاز است. از طرف دیگه هنوز مشخص نیست که آیا در صورت همکاری همه ی جانبه ی ایران با جنبش عدم تعهد و به توافق رسیدن بر سر مسئله ی انرژی هسته ای پرزیدنت اوباما توانایی های لازم مبنی بر لغو تحریمهای وضع شده را دارد یا خیر.. یکی از تردیدهای دولت ایران دقیقن همین قضیه است. اول اینکه آیا اوباما می خواهد تحریم ها را لغو کند و اگر می خواهد ، آیا می تواند ؟ همانطور که می دانیم اوباما برای لغو تحریم ها می بایست با نمایندگان مجلس خود و همچنین دیگر کشورهای تحریم کننده به توافق برسد که این خود در هاله ای از تردید قرار دارد ، چرا که از دید برخی از نمایندگان آمریکا و همچنین کشورهای دیگر ممکن است بر مصلحت نباشد، مخالفت و بدبینی شدید نتانیاهو نیز از یک سو ؛ و شاید همین مسئله باعث عدم انگیزه ی کافی دولت ایران برای همکاری باشد. از سوی دیگر پرزیدنت اوباما هم نیازمند کسب اطمینان از ثبات و صحت رفتارهای اخیر دولت مردان ایران است و مشخصن رفتارهای کشور ما به شدت زیر ذره بین خواهد بود..


گفته می شود یکی از تردیدهایی که برای پرزیدنت اوباما وجود دارد اینست که آیا اظهارات جناب روحانی مبنی بر صلح و همکاری با امریکا برتابیده از نظرات رهبر است؟ و آیا رهبر نیز با او هم عقیده است ؟ و یا آقای روحانی بدون هماهنگی و کسب اجازه از رهبر سخنان اخیر را ابراز کرده است؟

جناب روحانی پیش ازین اظهار داشته است که هماهنگی کامل را با رهبر کشور داراست و اجازه برای هرگونه اقدام لازم در جهت تامین منافع ملی را از رهبر ایران کسب کرده است.

اگر اشتباه نکنم به زودی (هفته ی آینده) نتانیاهو یک سخنرانی ای در این اجلاس خواهد داشت که در نوع خود بسیار جالب و برای ما حائز اهمیت است ، چرا که بدون شک در مورد ایران سخنانی را خواهد گفت.

:n16:

stealer
27-09-2013, 11:20
کسی ویدیو کنفرانس خبری رو نداره؟
هر چی گشتم نبود!!:n13:

H A M A S
27-09-2013, 11:41
الان دیگه از تحریم در اومدیم بیرون؟
نه خیر...
بیشتر تحریم ها باید توی کنگره امریکا بررسی بشن...مثل قانون داماتو


کسی ویدیو کنفرانس خبری رو نداره؟
هر چی گشتم نبود!!:n13:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چندتا خبر تیتر وار:
روحانی: فشارها بر ایران تنها فضا برای حل پرونده هسته‌ای را مسموم می‌کند
جان کری: لحن مذاکرات بسیار متفاوت بود/ با ظریف دیدار داشتم
وستروله: لحن مذاکرات مثبت بود/ باید در مورد جزئیات بحث کنیم
هیگ: دیدارمان با ایران شروع خوبی بود/باید وارد جزئیات شویم
عراقچی: مذاکرات بسیار مثبت و سازنده بود/ نشست ژنو با حضور ظریف و اشتون
اشتون: دور بعدی مذاکرات ۱۵ و ۱۶ اکتبر در ژنو برگزار می‌شود

پانوشت:به نظرتون کاریکاتور امسال بنی چطوریه؟؟میگن شاید پانتومیم هم بازی کنه!:n26:

stealer
27-09-2013, 12:20
نه خیر...
بیشتر تحریم ها باید توی کنگره امریکا بررسی بشن...مثل قانون داماتو


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چندتا خبر تیتر وار:
روحانی: فشارها بر ایران تنها فضا برای حل پرونده هسته‌ای را مسموم می‌کند
جان کری: لحن مذاکرات بسیار متفاوت بود/ با ظریف دیدار داشتم
وستروله: لحن مذاکرات مثبت بود/ باید در مورد جزئیات بحث کنیم
هیگ: دیدارمان با ایران شروع خوبی بود/باید وارد جزئیات شویم
عراقچی: مذاکرات بسیار مثبت و سازنده بود/ نشست ژنو با حضور ظریف و اشتون
اشتون: دور بعدی مذاکرات ۱۵ و ۱۶ اکتبر در ژنو برگزار می‌شود

پانوشت:به نظرتون کاریکاتور امسال بنی چطوریه؟؟میگن شاید پانتومیم هم بازی کنه!:n26:
اینو نمیگم دوست عزیز:دی
دیشب بعد از 5+1
کنفرانس خبری بوده با حسن روحانی و دکتر :دی
اون میخوام

H A M A S
27-09-2013, 15:40
بررسی پیش‌نویس لغو تحریم‌های ضدایرانی

+منبع+ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3-%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%B6%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C)

شاهزاده خانوم
27-09-2013, 19:43
سلام دوستان
ساعت 5 و ربع صبح جمعه است. خبرهای دیروز را شنیده اید. روز پرکار و به اذن پروردگار پرباری برای ریاست محترم جمهوری و بنده بود. ولی من می خواهم گزارشم را با شیرین ترین قسمت برنامه های دیروز شروع کنم و آن دیدار ریاست محترم جمهوری با بیش از هزار نفر از ایرانیان بود که از گوشه و کنار آمریکا آمده بودند. همینجا باید از همه دوستانی که آمدند و به خاطر نبودن جا نتوانستند وارد شوند پوزش بخواهم. البته این موضوع را من در پایان جلسه شنیدم.
استاد مهدوی دامغانی سخنرانی کردند. و بسیار پرلطف. بچه ها سرود خواندند. رییس محترم جمهور سخنرانی حماسی بی نظیری برای مردم کردند که هم نقش برجسته مردم بزرگ ایران در داخل و خارج برای امروز سرفراز و فردای بهتر ایران و هم خاطره رزمندگان دلاور به مناسبت هفته دفاع مقدس را به زیبایی به هم پیوند دادند. از مردم خواستند که به فرموده حافظ گله ها را فراموش کنند که
وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم
که در طریقت ما کافریست رنجیدن
ده ها بار مردم تشویق کردند. چندین بار تمام سالن ایستاد و تشویق کرد. چشم ها پر از اشک شوق بود. آنقدر مردم بزرگواری کردند که بجای شام خوردن، به نیابت از رییس جمهور به میان مردم رفتم و حدود دو ساعتی که در میان این میهمانان بودم تمام خستگی کار زیاد دیروز را جبران کرد. نمی دانم سیما این برنامه را پخش مستقیم کرده یا خیر ولی امیدوارم پخش کنند تا شما هم در این شادی که من و همه اعضای هیأت داشتیم شریک باشید.
برنامه های دیگر دیروز سخنرانی ریاست محترم جمهور برای اندیشمندان و نخبگان سیاسی آمریکایی بود که به دلیل مذاکرات 1+5 فقط به بخش پایانی آن رسیدم ولی ظاهرا به طور زنده از شبکه خبر پخش شده بود. بسیار جلسه خوب و سازنده ای بود.
مثل روزهای قبل، ریاست محترم جمهوری و بنده مذاکرات دوجانبه متعددی داشتیم.
قبل از مذاکرات 1+5، به عنوان رییس جنبش عدم تعهد، اجلاس وزرای کمیته فلسطین جنبش را اداره کردم ولی به دلیل جلسه 1+5 فقط نیم ساعت در جلسه ماندم و اداره بقیه جلسه را با اجازه وزرای حاضر به نماینده دائم ایران سپردم.
مذاکرات 1+5 شروع بسیار خوبی بود و اکنون باید با صبر و حوصله مسیر دشوار و پر فراز و نشیب بحث ها را تا رسیدن به نتیجه دنبال کنیم. انشاءالله یک روز همه صحبت های خودم در این جلسه را به شما گزارش خواهم داد تا همه ببینند که برای داشتن یک مذاکره خوب هیچ نیازی به عدول از مواضع نیست. من صحبتم را با تأکید صریح و بی تعارف بر غیرقانونی بودن ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت و تحریم های بین المللی ناشی از آن و نامشروع و بی فایده بودن تحریم های یک جانبه شروع کردم. سپس گفتم که برای نشان دادن نرمش، بیشتر در مورد آینده و راه حل صحبت خواهم کرد بدون آنکه از این مواضع دست بکشیم. بعدهم توضیح دادم که چرا از منظر استراتژیک، هدف ایران هم اثبات صلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش است و چرا آنها هم باید برای تضمین این هدف برنامه صلح آمیز غنی سازی ایران را تحت نظارت آژانس بپذیرند. در پایان هم چارچوب راه حل را مطرح کردم. همه وزرا از صحبت های این خدمتگزار کوچک شما استقبال کردند و تعهد خود را برای رسیدن به همین هدف بیان کردند. قرار شد مذاکرات به صورت فشرده در پایان مهر ادامه یابد.
در روزهای قبل از جلسه، با همه وزرای 1+5 به جز آقای کری به صورت مفصل ملاقات های جداگانه داشتم. لذا در پایان جلسه با همه دست دادیم و خداحافظی کردیم و در حاشیه، گفتگوی نیم ساعته ای هم با آقای کری داشتم. ایشان هم به تعهد رییس جمهور آمریکا برای رسیدن به راه حل بر اساس مذاکره و احترام متقابل تاکید کرد. البته صحبت ایشان در جلسه 1+5 هم مثبت بود و مصاحبه بعد از جلسه ایشان و سایر وزرا نیز مثبت و با امید به آینده بود.
البته دوستان عزیزم کار تازه شروع شده است. راه درازی در پیش است که ما با پشتکار و تلاش شبانه روزی و تمرکز بر راه حل مبتنی بر حقوق و منافع و رفاه مردم و اجتناب از اقدامات بی فایده تبلیغاتی، آنرا در حدممکن کوتاه خواهیم کرد ولی به هر حال باید صبر و دوراندیشی را فراموش نکنیم.
می دانم که از دعای خیر شما برخوردار بوده ایم و همیشه به آن نیازمندیم.
امروز باید جلسه سالانه وزرای امورخارجه جنبش عدم تعهد را اداره کنم. ریاست محترم جمهوری هم در اقتتاحیه این جلسه به عنوان رییس جنبش سخنرانی خواهند کرد و بعد هم عازم ایران عزیز اسلامی خواهند شد. من بازهم نمی توانم به بدرقه ایشان بروم چون مجبورم تا عصر جلسه را اداره کنم.
به امید دیدار مجدد - خدا یار و نگهدار همه شما و ایران عزیز باد

پیج جواد ظریف

stealer
27-09-2013, 19:55
وای چه کنفرانسی بود:دی
خیلی خیلی با لحن حرف زدن و نوع حرف زدن دکتر حال کردم:دی
ایشالا که هر چه زود تر روابط با کشورای دیگه عادی بشه و از این مشکلاتی که تو این 8 سال به وجود اومده بیرون بریم
دوستانی که کنفرانس رو ندیدن حتما ببینن:دی

stealer
27-09-2013, 21:19
آمریکا ستیزی، دشمن تراشی، ایدئولوژی گرایی، بیگانه هراسی و بحران آفرینی از ویژگی های اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی از بدو تاسیس تا کنون بوده،جمهوری اسلامی ظرف سی و پنج سال گذشته نه تنها اعتماد سازی نکرده بلکه با سیاست خارجی غلط باعث انزوای ایران و بی اعتباری کشور در روابط بین الملل شد، جمهوری اسلامی می خواهد هم از امکانات موجود جهانی بهره گیرد و هم سیاست خارجی ایدئولوژیک داشته باشد و نظم موجود جهان را به چالش بخواند که اینها شدنی نیست، در پرونده هسته ای نیز جز خسارت چیزی عاید ایران نشده، غنی سازی اورانیوم بدون داشتن حتی یک نیروگاه هسته ای جز زیان برای کشور چیز دیگری ندارد، اساسا این تلقی که جمهوری اسلامی به دنبال عادی سازی روابطش با جامعه جهانی است یک تلقی نادرست است زیرا پایه و هویت جمهوری اسلامی بر مبنای دشمنی و خصومت است و ژست های سیاسی امثال روحانی و ظریف تنها نمایش هایی تاکتیکی برای تلف کردن وقت است
اساسا با افکارت مخالفم:n29:

SNOW PATROL
27-09-2013, 23:14
لحظاتی پیش تماس تلفنی باراک اوباما با حسن روحانی قبل از خروج روحانی از امریگا
بی بی سی

TAPATALK

شاهزاده خانوم
27-09-2013, 23:43
لحظاتی پیش تماس تلفنی باراک اوباما با حسن روحانی قبل از خروج روحانی از امریگا
بی بی سی

TAPATALK

بله . ایرنا هم تایید کرده

+


به گزارش ايرنا، در حاليكه رييس جمهوري اسلامي ايران در حال حركت از محل اقامت خود به سمت فرودگاه براي خروج از نيويورك بود، اين تماس برقرار شد و طرفين پيرامون مسايل مختلف با يكديگر گفت وگو كردند.
در اين گفت وگوي تلفني، دو طرف بر اراده سياسي براي حل سريع مساله هسته اي تاكيد كرده و زمينه را براي حل موضوعات ديگر و همكاري در مسائل منطقه اي مورد توجه قرار دادند.
در اين گفت وگوي تلفني روساي جمهوري ايران و آمريكا، همچنين وزراي امور خارجه خود را مامور كردند تا زمينه همكاري هاي لازم را هر چه زودتر فراهم آورند.

شاهزاده خانوم
27-09-2013, 23:54
کاخ سفید هم مکالمه بین دو پرزیدنت رو تایید کرد !

شاهزاده خانوم
28-09-2013, 00:03
از توئیتر رسمی حسن روحانی:
باراک به روحانی:
من احترام خودم رو به مردم ایران ابراز میکنم. متقاعد شده ام که روابط بین ایران و آمریکا بشدت بر روی منطقه اثر خواهد گذاشت. اگر ما در مورد پرونده هسته ای پیشرفت کنیم، سایر معضلات از جمله سوریه نیز قطعاً حل خواهد شد.
برایتان سفر خوب و بی خطری آرزو میکنم و بابت ترافیک سنگین در نیویورک عذرخواهی میکنم.

روحانی به اوباما:
در مورد مساله هسته ای، با عزم سیاسی، راهی برای حل سریع این موضوع وجود دارد. ما به آنچه از 5+1 و مخصوصاً دولت شما طی هفته ها و ماههای آینده می بینیم امیدوار هستیم.
من مراتب قدردانی خودم را بابت میهمان نوازی و تماس تلفنی شما ابراز میکنم.

اوباما به روحانی:
متشکرم. "کداحافظ"

(متن انگلیسی در کامنت)
ترجمه توییت: علی آزادا

SNOW PATROL
28-09-2013, 00:10
سی ان ان یه جریانی سر این خداحافظ اخر در اورده بود از خنده مردم
اخر مجبور شد زنگ بزنه به یک کارشناس که خدا حافط یعنی چی :دی

دوستان فردا بین ساعت 10-11 صبح ريیس جمهور وارد کشور خواهند شد و یک گروهی هم قرار شده حرکت خودجوش انچام بدن و به استقبال ایشون بروند :دی
انصافا دستاورد های خوبی ار این سفر داشتن
و تونستند چهره جدیدی از ایران نمایش دهندTAPATALK

شاهزاده خانوم
28-09-2013, 00:48
واجب شد فردا کیهان بگیریم :دی :دی

alip300
28-09-2013, 02:06
کاخ سفید تصویر زیر را با عنوان لحظه تاریخی تماس تلفنی روسای جمهور ایران و ایالات متحده بعد از سی و چند سال منتشر کرده است.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاهزاده خانوم
28-09-2013, 03:32
تماس صدها بیننده «انتخاب» در مورد زمان ورود رییس جمهور به تهران/ 11 صبح، روحانی در مهرآباد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


طی ساعات گذشته جمع کثیری از مخاطبان در تماس با «انتخاب» خواستار اعلام زمان ورود رییس جمهور به تهران شدند تا به استقبال وی و هیات همراه دکتر روحانی بروند.

خبرنگار «انتخاب» پس از پیگری های لازم اعلام کرد که رییس جمهور و هیات همراه ایشان، ساعت 11 صبح فردا به فرودگاه مهرآباد تهران می رسند.

با توجه به دستاوردها و موفقیت های کم سابقه سفر اخیر به نیویورک، پیش بینی می شود گروه های مختلف مردمی به صورت خودجوش از رییس جمهور و هیات همراه ایشان استقبال کنند.

stealer
28-09-2013, 08:26
کاخ سفید تصویر زیر را با عنوان لحظه تاریخی تماس تلفنی روسای جمهور ایران و ایالات متحده بعد از سی و چند سال منتشر کرده است.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


عکسو نمیشه دید:دی
هر روز صبح که بیدار میشیم با یه خبر خوش روزو شروع میکنیم:دی
ایشالا این خبرای خوش حالا حالا ادامه داره:n12:

H A M A S
28-09-2013, 12:16
آمریکا ستیزی، دشمن تراشی، ایدئولوژی گرایی، بیگانه هراسی و بحران آفرینی از ویژگی های اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی از بدو تاسیس تا کنون بوده،جمهوری اسلامی ظرف سی و پنج سال گذشته نه تنها اعتماد سازی نکرده بلکه با سیاست خارجی غلط باعث انزوای ایران و بی اعتباری کشور در روابط بین الملل شد، جمهوری اسلامی می خواهد هم از امکانات موجود جهانی بهره گیرد و هم سیاست خارجی ایدئولوژیک داشته باشد و نظم موجود جهان را به چالش بخواند که اینها شدنی نیست، در پرونده هسته ای نیز جز خسارت چیزی عاید ایران نشده، غنی سازی اورانیوم بدون داشتن حتی یک نیروگاه هسته ای جز زیان برای کشور چیز دیگری ندارد، اساسا این تلقی که جمهوری اسلامی به دنبال عادی سازی روابطش با جامعه جهانی است یک تلقی نادرست است زیرا پایه و هویت جمهوری اسلامی بر مبنای دشمنی و خصومت است و ژست های سیاسی امثال روحانی و ظریف تنها نمایش هایی تاکتیکی برای تلف کردن وقت است

حرفات چقدر شبیه بیانات گهربار اون کاریکاتوریست معلوم الحال هست:n02:
================================================== =
فرماندهان سپاه...امام جمعه های بیشتر شهرها و برخی از مراجعه تقلید از هم از مواضع دکتر روحانی اعلام حمایت کردند
به نظرم این اجماع داخلی تا به حال سابقه نداشته

از اونور قطر-عربستان-امارات و سایر رژیم های میکروسکوپی به همراه مزاحمین خلق(بچه های خدابیامرز اشرف:n02:) به نوعی دلخور-ناراحت و نگران شدند...

یک کلام:از این نارحتی بمیرید::n09:

B3HZ@D
28-09-2013, 15:24
درود

بیشتر صحبت ایشان در مورد کشورهای عربی مثل فلسطین - سوریه - عراق - لبنان و ... بود .
بین این صحبت ها مقداری هم در مورد ایران صحبت کرد ... چیزی که برای من جای سواله اینه که ایشان نماینده مردم ایران بودن یا کشورهای عربی ؟!
مشخص نیست مردم ایران چه بدهی به این کشورها دارن که هر دفعه هر کدام از نماینده ها میان و در وصف حقوق پایمال شده اونا نوحه سرایی میکنن .

از اون طرف ایرانی ها با هزار جور بدختی و فلاکت روبرو هستن و هیچ کسی در حمایت از اونا سخنی نمیگه .

نکته جالب تر اینجاست که ایشان در ابتدا با زبان عربی صحبتشون رو آغاز میکنن !!! به اصطلاح نماینده مردم ایران هستن !!!

به طور حتم هیچ اتفاق خاصی بین ایران و بقیه کشورها نمی افته و هر چی هست کوتاه مدت و گذراست .
از این جور بیانیه ها و بازی با کلمات و ... در زمان خاتمی هم داشتیم که آخرش به هیچی مطلق ختم شد ... الان هم همون روال سابق رو پیش گرفتن و برای مدتی با من بگم تو بگو زمان رو میگذرونن و اتلاف وقت میکنن .
آخرش هم هیچ چیزی دست طرفین رو نمیگیره و دوباره روز از نو روزی از نو .

این وسط مردم بیچاره ایران هستن که باید هزار جور مشکلات رو تحمل کنن .
تا موقعی که مردم از تاریخ درس نگیرن توی این حلقه تکرار گرفتار میمونن و به خیالشون یکی میاد که اوضاع رو سر و سامان بده .

خوش باشید .

شاهزاده خانوم
28-09-2013, 15:44
شنبه 06 مهر 1392 - شماره 20602 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Soroush-S
28-09-2013, 15:57
حرفات چقدر شبیه بیانات گهربار اون کاریکاتوریست معلوم الحال هست:n02:
================================================== =
فرماندهان سپاه...امام جمعه های بیشتر شهرها و برخی از مراجعه تقلید از هم از مواضع دکتر روحانی اعلام حمایت کردند
به نظرم این اجماع داخلی تا به حال سابقه نداشته

از اونور قطر-عربستان-امارات و سایر رژیم های میکروسکوپی به همراه مزاحمین خلق(بچه های خدابیامرز اشرف:n02:) به نوعی دلخور-ناراحت و نگران شدند...

یک کلام:از این نارحتی بمیرید::n09:

اکثر مقامات ابران و مشاوران رهبر از روحانی حمایت کردن بجز بعضی از افراد!!!
من موندم اینا با چه رویی میان از صحبتاش انتقاد میکنن!!! امروزم که رفتن جلوی خودروی روحانی گرفتن و یسری شعار دادن:n27:
وقتی رهبر میگه بادشمن میشه مذاکره کرد اینا این وسط چی میخوان خدا میدونه:n01:
***
صبح امروز رئیس جمهور در حالی از سفر پنج روزه نیویورک خود به تهران بازگشت که پیش بینی می شد جمعی از مردم به صورت داوطلبانه برای استقبال از ایشان به فرودگاه مهرآباد بروند. اما در میان جمعیت استقبال کننده، گروهی هم به روند تحولات رخ داده در نیویورک معترض بودند.


به گزارش «تابناک» از ظهر امروز حدود 60 نفر از مخالفان مواضع و مذاکرات روحانی در فرودگاه مهرآباد تهران حضور یافته بودند .جمع حامیان مواضع روحانی نیز از همین تعداد جوان و دانشجو در فرودگاه تشکیل شده بود .


"نرمش قهرمانانه به معنای عبور از خط قرمز نیست"، "از چه زمانی دیگر خون جوانان ما از دستان ننگین آمریکا نمی چکد"، "هدف از مذاکره با آمریکا یک کار تبلیغاتی است" و "نتیجه مذاکره با جان کری تحریم ها لغو نمی شود" از شعارهای نوشته شده از سوی مخالفان مذاکره با آمریکا بود.

این افراد با شعارهایی همچون "دانشجو بیدار است از آمریکا بیزار است" و "هیهات من الذله"، "مذاکره با شیطان امید و تدبیر نیست" مخالفت خود را اعلام کردند و با ایجاد حلقه و در دست داشتن بنرهایی مخالفت خود را اعلام کردند.

بر اساس این گزارش همزمان همین تعداد از هواداران مواضع روحانی در تجمعی جداگانه با بیان شعارهایی همچون "روحانی روحانی تشکر تشکر"، "ابوالفضل علمدار روحانی را نگهدار" و "حمایت از روحانی فرمان رهبر ما است" حمایت خود را از روحانی و سیاست های وی اعلام کردند.
منبع: تابناک

alip300
28-09-2013, 16:33
فرارو- مخالفان مذاکره با آمریکا در هنگام خروج روحانی از فرودگاه جلوی خودرو وی را گرفتند و با شعار مرگ بر آمریکا مانع از حرکت آن شدند، در این برخورد اعتراضی یکی از مخالفان کفش خود را به سمت خودروی رئیس جمهور پرتاب کرد.

به گزارش مهر، حسن روحانی پس از بازگشت از سفر نیویورک در فرودگاه مهرآباد تهران در محوطه بیرونی پاویون ریاست جمهوری با استقبال جمعی از جوانان حامی مواضع هیات ایرانی در نیویورک مواجه شد که برای ورود او حلقه انسانی تشکیل دادند و گوسفند قربانی کردند.

رئیس جمهور در پاسخ به ابراز احساسات و شعار های حامیان خود با تکان دادن دست و از پنجره باز خودرو از آنان تشکر کرد که هوادارن به شعار روحانی روحانی تشکر تشکر و صل علی محمد بوی بهشتی آمد از اوحمایت کردند.

روحانی پس از گذشتن از حلقه هوارادان در حالی که مخالفان وی در حال اقامه نماز بودند قصد عبور از مسیر کنار آنان را داشت که ناگهان مخالفان با ایستادن جلوی ماشین رئیس جمهور مانع از حرکت شدند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

در این هنگام یکی از مخالفان کفش خود را به شمت خودرو روحانی پرتاب کرد که به کسی اصابت نکرد.

بر اساس این گزارش در حالی که مخالفان مانع عبور ماشین رئیس جمهور شدند نیروی انتظامی تلاش کرد راه را برای عبور رئیس جمهور باز کند و در این میان چندین نفر جلوی ماشین به زمین خوردند که با هدایت نیروی انتظامی و توقف ماشین رئیس جمهور حادثه ای پیش نیامد.

در پایان ماشین رئیس جمهور به همراه تیم همراهان و حراست از فرودگاه خارج شدند. پیش از ظهر امروز حدود 100 نفر از مخالفان مواضع و مذاکرات روحانی از بسیج دانشجویی در فرودگاه مهرآباد تهران حضور یافته بودند. تجمع حامیان مواضع روحانی نیز از همین تعداد جوان و دانشجو در فرودگاه تشکیل شده بود.

لحظات مراسم استقبال مردمی از رئیس جمهور را یونس خانی و سجاد پاداش عکاسان مهر، مهدی موذن عکاس ایرنا، حامد ملک پور از تسنیم و همت خواهی از ایسنا عکاسی کرده اند.

بعضی عکسها:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

----------------------------------------------------------------------------
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M E S S I
28-09-2013, 17:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

..........

بازگشت رئیس جمهور از سفر نیویورک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arash59b
28-09-2013, 17:38
بابا یکی صاف و درست بگه چطور شد که اینطور شد کی شماره اونیکی رو داشته؟

سوزان رایس و خزاعی چطور با هم قرار گذاشتن که کی اول زنگ بزنه؟

H A M A S
28-09-2013, 17:41
اکثر مقامات ابران و مشاوران رهبر از روحانی حمایت کردن بجز بعضی از افراد!!!
من موندم اینا با چه رویی میان از صحبتاش انتقاد میکنن!!! امروزم که رفتن جلوی خودروی روحانی گرفتن و یسری شعار دادن:n27:
وقتی رهبر میگه بادشمن میشه مذاکره کرد اینا این وسط چی میخوان خدا میدونه:n01:
***
صبح امروز رئیس جمهور در حالی از سفر پنج روزه نیویورک خود به تهران بازگشت که پیش بینی می شد جمعی از مردم به صورت داوطلبانه برای استقبال از ایشان به فرودگاه مهرآباد بروند. اما در میان جمعیت استقبال کننده، گروهی هم به روند تحولات رخ داده در نیویورک معترض بودند.


به گزارش «تابناک» از ظهر امروز حدود 60 نفر از مخالفان مواضع و مذاکرات روحانی در فرودگاه مهرآباد تهران حضور یافته بودند .جمع حامیان مواضع روحانی نیز از همین تعداد جوان و دانشجو در فرودگاه تشکیل شده بود .


"نرمش قهرمانانه به معنای عبور از خط قرمز نیست"، "از چه زمانی دیگر خون جوانان ما از دستان ننگین آمریکا نمی چکد"، "هدف از مذاکره با آمریکا یک کار تبلیغاتی است" و "نتیجه مذاکره با جان کری تحریم ها لغو نمی شود" از شعارهای نوشته شده از سوی مخالفان مذاکره با آمریکا بود.

این افراد با شعارهایی همچون "دانشجو بیدار است از آمریکا بیزار است" و "هیهات من الذله"، "مذاکره با شیطان امید و تدبیر نیست" مخالفت خود را اعلام کردند و با ایجاد حلقه و در دست داشتن بنرهایی مخالفت خود را اعلام کردند.

بر اساس این گزارش همزمان همین تعداد از هواداران مواضع روحانی در تجمعی جداگانه با بیان شعارهایی همچون "روحانی روحانی تشکر تشکر"، "ابوالفضل علمدار روحانی را نگهدار" و "حمایت از روحانی فرمان رهبر ما است" حمایت خود را از روحانی و سیاست های وی اعلام کردند.
منبع: تابناک

دوست عزیز...بحث رابطه با امریکا با این 35 سال پرکش و قوس ...بحثی نیست که به شود راحت از کنارش رد شد...مسلما بعضی از مردم یه سری مقاومت هایی رو انجام میدن
اما چیزی که معلومه بیشتر سران نظام(رهبری-رئیس قوه قضاییه-فرماندهان سپاه -مجلس) ائمه جماعات و از همه مهم تر مردم کشور از سخنان رئیس جمهور حمایت کردند
چون توی سخنانش بدون عدول از مواضع و اصول ایران با فن خطابه ای که داره حرف هاش رو زد و تونست پیروزی خوبی رو برای کشور بدست بیاره.شاید رجوع به روزنامه هاو خبرگذاری های خارجی بشه عمق این پیروزی رو حس کرد مثلا آرتص ا س ر ا ئ ی ل گفته ايران در سازمان ملل مانند ستاره مي درخشد و اسرائيل مانند يک شاکي بد خلق از حاشيه به اين تحولات مي نگرد

استقبال مردمی از آقای روحانی خودش گویای همه چیزه....فقط دشمنان ایران مثل بعضی شاهان حوزه خلیج و رژیم هایی مثل ا س ر ا ئ ی ل و مجاهدین خلق(مزاحمین خلق به عبارتی!! چندتا دختربچه سیاهپوست رو برای اعتراض به آقای روحانی دم هتل جمع کرده بودند:n02:) از این دیپلماسی قوی ایران ناراحت و نامید شدند
در ضمن خیلی هم خوبه بعضی ها به صورت آرام و سالم به یه مسئله ای اعتراض کنن...این تضارب افکار در کشور لازمه....جامعه یک دست و یک رنگ یه جامعه مارکسیستیه!

خب اولین تلاش های تک سلولی ها(ا س ر ا ئ ی ل) داره شروع میشه:n21:

سناتورهای آمریکایی به دنبال تشدید تحریم‌های ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

Soroush-S
28-09-2013, 18:12
دوست عزیز...بحث رابطه با امریکا با این 35 سال پرکش و قوس ...بحثی نیست که به شود راحت از کنارش رد شد...مسلما بعضی از مردم یه سری مقاومت هایی رو انجام میدن
اما چیزی که معلومه بیشتر سران نظام(رهبری-رئیس قوه قضاییه-فرماندهان سپاه -مجلس) ائمه جماعات و از همه مهم تر مردم کشور از سخنان رئیس جمهور حمایت کردند
چون توی سخنانش بدون عدول از مواضع و اصول ایران با فن خطابه ای که داره حرف هاش رو زد و تونست پیروزی خوبی رو برای کشور بدست بیاره.شاید رجوع به روزنامه هاو خبرگذاری های خارجی بشه عمق این پیروزی رو حس کرد مثلا آرتص ا س ر ا ئ ی ل گفته ايران در سازمان ملل مانند ستاره مي درخشد و اسرائيل مانند يک شاکي بد خلق از حاشيه به اين تحولات مي نگرد

استقبال مردمی از آقای روحانی خودش گویای همه چیزه....فقط دشمنان ایران مثل بعضی شاهان حوزه خلیج و رژیم هایی مثل ا س ر ا ئ ی ل و مجاهدین خلق(مزاحمین خلق به عبارتی!! چندتا دختربچه سیاهپوست رو برای اعتراض به آقای روحانی دم هتل جمع کرده بودند:n02:) از این دیپلماسی قوی ایران ناراحت شدند
در ضمن خیلی هم خوبه بعضی ها به صورت آرام و سالم به یه مسئله ای اعتراض کنن...این تضارب افکار در کشور لازمه....جامعه یک دست و یک رنگ یه جامعه مارکسیستیه!

خب اولین تلاش های تک سلولی ها(ا س ر ا ئ ی ل) داره شروع میشه:n21:

سناتورهای آمریکایی به دنبال تشدید تحریم‌های ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

مچکرم از توضیحات شما:n02:
ضمنا تضارب آرا خوبه ولی نه با پرتاب کفش:n01:
من از وزیر امور خارجه هم کمال تشکر را دارم ::biggrin:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad.asghari
28-09-2013, 18:17
واقعا یه باریکلا باید به روحانی گفت:n02:بسیار عالی عمل کرد.تا وقتی پشتت علی اکبر رفسنجانی باشه همه چیز حله

H A M A S
28-09-2013, 18:27
مچکرم از توضیحات شما:n02:
ضمنا تضارب آرا خوبه ولی نه با پرتاب کفش:n01:
من از وزیر امور خارجه هم کمال تشکر را دارم ::biggrin:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای پرتاب کفش باید اون خبرنگار عراقی رو تنبیه کرد که این کارو باب کرد(البته همه میدونیم فردی که سیبل کفشش شد کاملا حقش بود:n02:)

آقای ظریف کارش بیسته...ایشون در حوزه دیپلماسی یک کارشناس شناخته شده در سطح بین الملل هستند
زمانی که ظریف در آمریکا مشغول به تحصیل در دانشگاه دنور بوده ...کیسینجر (گنده تر از ایشون هم داریم؟ عایا؟:n02:)ازشش خوشش میاد و بهش کتاب دیپلماسی خودش را امضای دشمن قابل احترام میده
همین طور ظریف موقعی که نماینده ایران در سازمان ملل بود یه نطقی رو درباره حمایت موضوع هسته ای ایران ایراد میکنه....درجا نماینده انگلیس میخواد این نطق رو با عنوان چگونه از مواضع کشور خود دفاع کنیم(یا همچین چیزهایی:n02:) در دانشگاه های علوم سیاسی انگلیس تدریس کنن
این دو مورد رو خود آقای ظریف در صحن علنی مجلس (موقع رای اعتماد گرفتن )گفت

اینم جوانی ایشون در کالیفرنیا:n05:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%D9%81%20%D8%AF%D8%B1%20%DA%A9%D8%A7%D9%84%DB%8C% D9%81%D8%B1%D9%86%DB%8C%D8%A7.jpg

شاهزاده خانوم
28-09-2013, 19:40
بابا یکی صاف و درست بگه چطور شد که اینطور شد کی شماره اونیکی رو داشته؟

سوزان رایس و خزاعی چطور با هم قرار گذاشتن که کی اول زنگ بزنه؟

مشخص نیست !
فقط وزارت امور خارجه امریکا گفته ک این تماس ازطرف مقامات ایرانی درخواست شده ک اقای اوباما هم تماس گرفتند با اقای روحانی

M . Sayid
28-09-2013, 19:51
یکی باید این جماعت تندرو نفهم رو سر جاشون بنشونه :n24: !! هر چی میشه فوری به عنوان نماینده ی اسلام می پرن وسط ! نابود شد اسلام از دست این احمقا !

Rhodes
28-09-2013, 20:19
یکی باید این جماعت تندرو نفهم رو سر جاشون بنشونه :n24: !! هر چی میشه فوری به عنوان نماینده ی اسلام می پرن وسط ! نابود شد اسلام از دست این احمقا !

واللا ! برید کامنتای توی تابناک رو زیر خبر تماس بخونید اصلا یه چیزایی بعضی ها نوشتن من نمیفهمم ...

havzhini
28-09-2013, 20:31
دوست عزیز...بحث رابطه با امریکا با این 35 سال پرکش و قوس ...بحثی نیست که به شود راحت از کنارش رد شد...مسلما بعضی از مردم یه سری مقاومت هایی رو انجام میدن
اما چیزی که معلومه بیشتر سران نظام(رهبری-رئیس قوه قضاییه-فرماندهان سپاه -مجلس) ائمه جماعات و از همه مهم تر مردم کشور از سخنان رئیس جمهور حمایت کردند
چون توی سخنانش بدون عدول از مواضع و اصول ایران با فن خطابه ای که داره حرف هاش رو زد و تونست پیروزی خوبی رو برای کشور بدست بیاره.شاید رجوع به روزنامه هاو خبرگذاری های خارجی بشه عمق این پیروزی رو حس کرد مثلا آرتص ا س ر ا ئ ی ل گفته ايران در سازمان ملل مانند ستاره مي درخشد و اسرائيل مانند يک شاکي بد خلق از حاشيه به اين تحولات مي نگرد

استقبال مردمی از آقای روحانی خودش گویای همه چیزه....فقط دشمنان ایران مثل بعضی شاهان حوزه خلیج و رژیم هایی مثل ا س ر ا ئ ی ل و مجاهدین خلق(مزاحمین خلق به عبارتی!! چندتا دختربچه سیاهپوست رو برای اعتراض به آقای روحانی دم هتل جمع کرده بودند:n02:) از این دیپلماسی قوی ایران ناراحت و نامید شدند
در ضمن خیلی هم خوبه بعضی ها به صورت آرام و سالم به یه مسئله ای اعتراض کنن...این تضارب افکار در کشور لازمه....جامعه یک دست و یک رنگ یه جامعه مارکسیستیه!

خب اولین تلاش های تک سلولی ها(ا س ر ا ئ ی ل) داره شروع میشه:n21:

سناتورهای آمریکایی به دنبال تشدید تحریم‌های ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

اولا حرفای اقای روحانی حرف رهبری و ... نبود که مردم هم فقط حمایت کرده باشند بلکه دقیقا برعکس این حرف مردم در این 35سال بوده که مثل هزاران سال تمدنی که داریم با هیچکس دشمنی نداشتن و جناب روحانی حرف مردم رو زدن و رهبری و ... هستن که فقط تحت شرایط مجبور شدن بعد 35سال در مقابل حرف مردم تمکین کنن

دوما اقای روحانی و مردم دنبال جنگ نبودن و نیستن که پیریوزی بدست اورد باشن یا شکست خورده باشن بلکه بحث فقط دادن دست دوستی و ابراز وجود حقیقت مردم ایران بود که نشون بدن کی و چی هستن
پیروزی و شکست رو در 8سال گذشته میدیم که لشکری همراه میبردن و برای مدیریت جهان تایین تکلیف هم میکردن و دیدیم که شکست های مفتضحهانه ای بر مردم تحمیل کردن و الان باید تا سالها اون سرشکستگیها رو فعلا ختم به خیر کرد

سوما بجز اون تک سلولی ها یک سری زالوهای داخلی هم بسیار ناراحت هستن از این وضعیت و فقط با بصیرتهاشون! فعلا سکوت کردن و جعفر بی مخهاشون هم توی خیابون جلو ماشین میگرن و کفش پرت میکنن

اقای روحانی شاید منتخب اصلی تمام مردم نباشن ولی در این چندماه و بخصوص این 5 روز واقعا نشون دادن حداقل فعلا دارن روی خواستهای مردمی که بهشون رای دادن حرکت میکنن و این واقعا قابل تقدیر هست و شجاعت و درک و سواد سیاسیشون رو کاملا نشون دادن
امیدوارم تا اخر به همین صورت در این راه قدم بردارن و راهشون رو از خواست مردم جدا نکن

A M ! N
28-09-2013, 20:45
دوستان ، خواهشمندم بحث رو به حالت جدی و سیاست مدارانه و مودبانه دنبال بفرمایید ؛ یه سری پستها حالت کامنتهای فیسـبــوک رو دارن ولی اینجا فاروم است و مستعد بحثهای منطقی. خواهش میکنم وارد بحثهای جناحی چپی و راستی داخلی ایران نشوید اصلن

سپاس از همکاری شما

Soroush-S
28-09-2013, 21:32
یکی باید این جماعت تندرو نفهم رو سر جاشون بنشونه :n24: !! هر چی میشه فوری به عنوان نماینده ی اسلام می پرن وسط ! نابود شد اسلام از دست این احمقا !

موضوع اینه که اینا میگن ما مطیع رهبریم . رهبری جواب این نوع افراد بعد از قضایای لاریجانی در قم بخوبی داد! ولی اینا .....

Reza31001
28-09-2013, 21:42
تا وقتی قضیه دست اون وری ها بود حاشیه ای وجود نداشت همین که توپ افتاد تو زمین خودمون دعواها شروع شد بعد میگن چرا میگین جهان سومی ...
بعضی از آقایون حرفهای n سال پیش رهبر رو برمیدارن میگن رهبر اینو گفت اونو گفت جا داره یکی واسته جلوشون بگه خرت به چند ...
تندروهای اون ور فکر کنم بیشتر تاثیرگذار باشن تو بازی

M . Sayid
28-09-2013, 22:06
واللا ! برید کامنتای توی تابناک رو زیر خبر تماس بخونید اصلا یه چیزایی بعضی ها نوشتن من نمیفهمم ...


چرا وقتتو با خوندن حرفای اون جماعت تلف می کنی ؟


موضوع اینه که اینا میگن ما مطیع رهبریم . رهبری جواب این نوع افراد بعد از قضایای لاریجانی در قم بخوبی داد! ولی اینا .....


اینها یک عده معلوم الحال هستن که خودشونو آدمای مقدسی می دونن و فکر می کنن اسلام یعنی تفکر اونها و بر عکس ! این جماعت اگر مهدی موعود هم بیاد یه چیزیو بهشون بگه قبول نمی کنن! پیامبر خدا به اون عظمت میاد با کفار مکه پیمان صلح می بنده بعد اینا میان به یه گفتگوی تلفنی که تهش به نفع مملکته گیر میدن !!


بعد میگن چرا میگین جهان سومی ...

البته توسعه نیافته درسته ! اون جهان سوم کشورایی بودن که زمان جنگ سرد نه طرف غرب بودن نه شرق !

saeed_cpu_full
28-09-2013, 23:15
یکی از دوستان :


وقتی آقای جلیلی بامعاون وزیر خارجه آمریکا دیدار داشت،دوستان آن را فتح الفتوح خواندند
حالا میفرمایند نرمش ذلیلانه رخ داده،خیانت شده....به نحوه اعتراضشون بنگرید
صد رحمت به انسان های دوره ی "مزوزوئیک" که با برگ های درخت "اکالیپتوس"تن و بدنشونو می پوشوندن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

B3HZ@D
28-09-2013, 23:34
شما یک نگاه به افراد حاضر در تصویر بنداز... یک نفر آدم درست و حسابی بینشون پیدا نمیشه .
همچین مواقعی که نیازش احساس میشه این افراد عربده کش رو میارن بیرون و در مناطق خاصی قرار داده میشن تا تصویرها گرفته بشه و به عنوان مخالفین غرب در خبرگزاری ها به نمایش در بیان .
بعد توی اخبار ایران هم با آب و تاب از همچین حرکاتی صحبت میشه و تعریف و تمجید میشه که همچین مردم مقاومی داریم .

فیگور اون شخص در تصویر دوم بسیار جذاب و دیدنیه !!!

Soroush-S
28-09-2013, 23:48
عکس : مسئول ارشد ستاد جلیلی در جمع معترضیـن روحانی!
***
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir..H
29-09-2013, 02:13
چقدر از خوندن بعضی از پستای دوستان لذت بردم
با استقبال از روحانی یاد 88 افتادم یاد زمانی که نیروهای مخلص در خونه کناری مارو(که از اتفاق به شدت مذهبی و کار درست بودن به معنای واقعی البته) شیکوندن تا بتونن برسن به پشت بوم منازل که سپاه کفارو(که همانا مردم عادی باشن!) به درک واصل کنن یا نشد یه یادوگاری چیزی براشون به ارمغان داشته باشن حداقل! این وسطم اگه با باطوم یه حالی به ماشینایی که تو خیابون میدادن ظاهرا بی اجر و قرب نبوده حالا بماند که میگن تموم اینا دروغه ..!!
این جماعت کفش پرتاب کن همون جماعتن و البته اونایی که استقبال کردن و خوشحال از دیدار روحانی خوب مسلما همون خس و خاشاک معروفون دیگه!!
تا این جماعت هستن ولش کن:n02:
فقط اینم بگم بالاخره امریکا امریکاس الان مصالحشو تو کنار امدن با ما دیده شاید یه روزی این مصلحتو تو چیز دیگه ای ببینه! کم خیانت نکرده به ما!
ولی در هر صورت این مذاکرات الان به عقیده خیلیا میتونه به بهتر شدن اوضاع مملکت کمک کنه(خدایی نامرده فکر نکنین الان اوضاع بده هااااااا اصلا و ابدااااا!)
فقط از این ژست اسلامی بعضیا منتفرم که بوی از اسلام نبردن بی ... . . .. ...

H A M A S
29-09-2013, 06:50
اولا حرفای اقای روحانی حرف رهبری و ... نبود که مردم هم فقط حمایت کرده باشند بلکه دقیقا برعکس این حرف مردم در این 35سال بوده که مثل هزاران سال تمدنی که داریم با هیچکس دشمنی نداشتن و جناب روحانی حرف مردم رو زدن و رهبری و ... هستن که فقط تحت شرایط مجبور شدن بعد 35سال در مقابل حرف مردم تمکین کنن

دوما اقای روحانی و مردم دنبال جنگ نبودن و نیستن که پیریوزی بدست اورد باشن یا شکست خورده باشن بلکه بحث فقط دادن دست دوستی و ابراز وجود حقیقت مردم ایران بود که نشون بدن کی و چی هستن
پیروزی و شکست رو در 8سال گذشته میدیم که لشکری همراه میبردن و برای مدیریت جهان تایین تکلیف هم میکردن و دیدیم که شکست های مفتضحهانه ای بر مردم تحمیل کردن و الان باید تا سالها اون سرشکستگیها رو فعلا ختم به خیر کرد

سوما بجز اون تک سلولی ها یک سری زالوهای داخلی هم بسیار ناراحت هستن از این وضعیت و فقط با بصیرتهاشون! فعلا سکوت کردن و جعفر بی مخهاشون هم توی خیابون جلو ماشین میگرن و کفش پرت میکنن

اقای روحانی شاید منتخب اصلی تمام مردم نباشن ولی در این چندماه و بخصوص این 5 روز واقعا نشون دادن حداقل فعلا دارن روی خواستهای مردمی که بهشون رای دادن حرکت میکنن و این واقعا قابل تقدیر هست و شجاعت و درک و سواد سیاسیشون رو کاملا نشون دادن
امیدوارم تا اخر به همین صورت در این راه قدم بردارن و راهشون رو از خواست مردم جدا نکن
اول از همه بهتره دوباره زندگی نامه و سوابق دکتر حسن روحانی رو مطالعه کنید و بدونید خاستگاه سیاسی ایشون متعلق به کدوم جریانات بوده و طی این 34 سال کجاها کار میکرده
بعد یشنهاد میشه دوبارهمه سخنان روحانی رو گوش کنید...چون فکر کنم گزینشی گوش کردید
آخرش هم سخنان ولایتی بعد از برگشت روحانی

از پاراگراف 2 به بعد هم فکر میکنم یه سری برداشت های شخصی و سلایق و احساسات رو وارد بحث کردید که مربوط به سخنرانی روحانی نبود!!
و جواب دادنش میشه مثنوی 70 من کاغذ که میره زیر بند 7 منشور اخلاقی فروم

smahdis
29-09-2013, 12:19
رهبر چند سال پیش گفته بود مذاکره با آمریکا خیانت به مردم ایران است.

شاهزاده خانوم
29-09-2013, 13:58
اتفاقا من یک مصاحبه از ایشون خوندم برای سال 66 از رسالت که گفته بودند با امریکا هم میشه دوست بود منتها امریکا نمیخواد

شاهزاده خانوم
29-09-2013, 14:00
عناوین روزنامه های صبح یکشنبه 6 مهر 1392


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاهزاده خانوم
29-09-2013, 14:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاهزاده خانوم
29-09-2013, 14:38
دوستان سلام
ساعت 5 صبح یکشنبه به وقت نیویورک و 1 و نیم بعدازظهر به وقت ایران عزیز است. بنده و همراهانم از وزارت امورخارجه هنوز در نیویورک هستیم و مذاکرات دوجانبه با وزرای خارجه و مصاحبه ها و دیدارهای جانبی من تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت و سپس به تهران باز خواهیم گشت.

صبح جمعه را از ساعت 5 و ربع با نوشتن گزارش قبلی برای شما شروع کردم و چون هنوز وقت نمازصبح نشده بود، قسمتی از گزارش را قبل از نماز و بقیه را بعد از نماز نوشتم. بعد هم نگاهی داشتم به برخی از پیام های شیرین شما که خستگی هرکار سخت و حرف ناسزایی را رفع می کند.
با ریاست محترم جمهوری صبحانه خوردم و حدود ساعت 8 و نیم صبح برای فراهم کردن مقدمات جلسه وزرای امورخارجه عدم تعهد که به ریاست بنده برگزار می شد به مقر ملل متحد رفتم.
ساعت 9 و ربع جلسه با سخنرانی رییس جمهور، دبیرکل ملل متحد و رییس مجمع عمومی آغاز شد و تا 1 و نیم بعدازظهر ادامه داشت و حدود 30 وزیر و نماینده عالیرتبه کشورهای عضو در مورد حاکمیت قانون در روابط بین الملل سخنرانی کردند.
ریاست این گونه جلسات خسته کننده است، چون به عنوان رییس کار زیادی نباید انجام دهی؛ 4 ساعت و نیم باید آن بالا بنشینی و مؤدبانه گوش بدهی و از یک سخنران تشکر کنی و نوبت بعدی را اعلام کنی. البته وقتی جلسات بین المللی به تصمیم گیری می رسند آن وقت ریاست هم چالشی و هم شیرین می شود که بارها در گذشته های دور و نزدیک این تجربه را داشته ام. ولی فعلا این ریاست از نوع تشریفاتی اش بود که علاقه زیادی به آن ندارم ولی چاره ای هم نبود.

پس از بازگشت به هتل برای خداحافظی با دکتر روحانی و هیئت همراه ایشان متوجه شدم که آقای اباما می خواهد تلفن بزند. از آغاز هفته که مقامات آمریکایی درخواست ملاقات بین دو رییس جمهور را مطرح کرده بودند و به دلایل مختلف عملی نشده بود، کم و بیش تماس های غیررسمی بین دو هیئت ادامه داشت. در این میان ملاقات بنده و آقای کری در حاشیه جلسه 1+5 صورت گرفت و بعد هم در ادامه تماس های غیررسمی مشخص شده بود که ممکن است دو رییس بتوانند تلفنی صحبت کنند. در زمانی که من جلسه عدم تعهد را اداره می کردم 5-6 بار آمریکایی ها تماس گرفته بودند تا گفتگوی تلفنی را تنظیم کنند و نهایتا این گفتگو در آستانه ترک هتل توسط دکتر روحانی انجام شد که در آن بر اراده سیاسی طرفین برای حل موضوع هسته ای در کمترین زمان ممکن و دستور به آقای کری و بنده برای رسیدن به راه حل سریع تأکید شد. مکالمه محترمانه و مثبت بود و انشاءالله شروع خوبی برای کاری بس دشوار که حمایت همه را می طلبد و صبر مردم و اعتماد به کارگزاران و خودداری از قضاوت های سریع و جناحی و .....
نمی دانم چرا برخی در تهران این سفر و این مکالمه را که خاری در چشم بدخواهان ایران و اسلام و انقلاب است، با این حرکات نسنجیده زیر سؤال می برند. به هرحال همانطور که حافظ فرموده
وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم
که در طریقت ما کافریست رنجیدن
البته می دانید که این غزل با این بیت شروع می شود که
منم که شهره شهرم به عشق ورزیدن
منم که دیده نیالوده ام به بد دیدن

انشاءالله یادبگیریم به هم خوب نگاه کنیم و اعتماد کنیم. مخصوصا به منتخب مردم ایران.

به هرحال، از ساعت 4 تا 7 بعدازظهر جمعه 6 ملاقات دوجانبه دیگر داشتم و بعد هم چند جوان متخصص ایرانی که از شهرهای مختلف به نیویورک آمده بودند را دیدم که بسیار شیرین و پرنشاط بود. در پایان هم جلسه داخلی با دوستان هیئت وزارت امورخارجه که فکر می کنم آخر جلسه هنوز دوستان در اطاق من بودند که خوابم برد.

دیروز هم که شنبه بود از ساعت 7 صبح در هتل با چند تن از ایرانیان که از شهرهای مختلف آمده بودند دیدار داشتم و از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر یک سره در محل سازمان ملل متحد با 9 وزیر امورخارجه دیدار و مذاکره داشتم که حتی نماز ظهر و عصر را هم همانجا کنار راهرو خواندم و دو تکه پیتزای سبزیجات که دوستان از بیرون تهیه کرده بودند را سرپایی خوردم.

آخر سفر فهرست کامل ملاقات ها را تقدیم خواهم کرد. فکر نمی کنم کشور مهمی مانده باشد که با رییس جمهور یا وزیرش (یا هر دو) در این سفر ملاقات نشده باشد. آنهم به درخواست خودشان و بعضا با پیگیری شدید.

بعد از ملاقات ها به رزیدانس (همان اقامتگاه سفیر به خارجی) برگشتم. باید عرض کنم که در دوران حضور رییس جمهور به دلیل فشردگی کارها همه ما (حتی سفیر) در کنار رییس جمهور و هیئت همراه در نزدیک ترین هتل به مقر سازمان ملل متحد اقامت داشتیم. جز این امکان این همه فعالیت فشرده وجود نداشت. ولی با بازگشت ایشان بنده هم به رزیدانس برگشتم.

به هرحال در رزیدانس، جلسه 4 ساعته با تعدادی از دانشمندان هسته ای صاحب نام و برجسته آمریکایی داشتیم که نظرات خودشان را در مورد روش های فنی ایمن سازی برنامه هسته ای ایران از خطر اشاعه مطرح کردند که بسیار قابل استفاده بود. نماینده محترم سازمان انرژی اتمی که برای شرکت در 1+5 در نیویورک حضور دارند هم در جلسه تشریف داشتند. مجموعا جلسه خوب و سازنده ای بود.
هفت هشت سال قبل هم، در دوران سفارتم در نیویورک، که همزمان مسئول مذاکرات هسته ای بودم، با برخی از این افراد جلسات طولانی و متعددی در همین رزیدانس داشتم، که به طرحی منجر شد که در اواخر دوران مسئولیتم در فروردین 84 در پاریس به سه کشور اروپایی ارائه کردم (ضمنا برای ثبت در تاریخ، استفاده از پاورپوینت از آن طرح شروع شد!!). متاسفانه به دلیل فشار بولتن (معاون وقت وزارت خارجه آمریکا) بر اروپایی ها آن طرح به نتیجه نرسید که همه اذعان دارند اگر به نتیجه رسیده بود شرایط دیگری ایجاد شده بود.

امروز هم که روز یک شنبه است انشاءالله ساعت 8 و نیم صبح به استودیوی شبکه ABC در نیویورک خواهم رفت تا در یک مصاحبه زنده شرکت کنم. صبح های یک شنبه شبکه های تلویزیونی آمریکا برنامه های مشابهی دارند که به آنها Sunday Morning Talk Shows می گویند و بسیار پربیننده هستند. هر هفته هم چند تن از مقامات آمریکا در این برنامه ها شرکت می کنند.
من اولین بار حدود 26 سال قبل در همین برنامه به همراه عصمت کتانی سفیر وقت عراق شرکت کردم. به دلیل جنگ ایران و عراق حاضر نشدیم به یک استودیو برویم و در دو اطاق نشستیم و دعوای مودبانه ای داشتیم. مرحوم آقای کتانی کرد بود و بسیار متین. البته هم آقای کتانی و هم مجری آن زمان برنامه سال ها قبل فوت کردند. "و انا بهم لاحقون." اگر باور کنیم!

بعد از مصاحبه هم با یکی از اساتید برجسته و وطن دوست ایرانی که از کالیفرنیا (6 ساعت پرواز مستقیم تا نیویورک) تشریف آورده اند تا حقیر فدوی را ببینند دیدار خواهم کرد. سپس با 15 نفر از اساتید برجسته و سیاسیون آمریکایی ناهار خواهم خورد و شام را هم در خدمت جوانان دانشمند نخبه ایرانی خواهم بود که برای آن برنامه لحظه شماری می کنم. آن طور که در فهرست شرکت کنندگان دیدم اساتیدی از هاروارد و ام ای تی و .. همه کم و بیش زیر سی سال.

ساعت 6 و نیم است. دوباره نماز را در میان گزارش نویسی خواندم. خیلی پرحرفی کردم. شاید به خاطر اینکه دلم از مهرورزی دوستان پربود و نماز و صحبت با شما آرام بخش.

خدا نگهدارتان و به امید دیدار

جواد ظریف

smahdis
29-09-2013, 15:15
این رو متن رو کجا نوشته؟

H A M A S
29-09-2013, 17:41
با تشکر از کاربر محترم...شاهزاده خانوم

آقای ظریف خدایی آدم فعالیه...یادم نمیره هنوز جوهر حکم وزارتش خشک نشده بود که قضیه سوریه پیش اومد و از همون روزای اول شروع کرد به آغاز یه دیپلماسی فعال برای مقابله با جنگ


این سفر و این مکالمه را که خاری در چشم بدخواهان ایران و اسلام و انقلاب است
همین که نخست وزیر میکروسکوپی ها همچون کسانی که کک به تبنانش افتاده(:n02:) سریعا رفته آمریکا و گفته چهره واقعی ایران رو به مردم دنیا نشون میدم ---خودش موید این مطلبه
دست مریزاد دکتر ظریف:n09:

شاهزاده خانوم
29-09-2013, 18:05
از پیج فیس بوک جناب وزیر

شاهزاده خانوم
30-09-2013, 00:07
ظریف: هولوکاست جنایتی فجیع و نسل‌کشی است محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه "ای‌بی‌سی" اعلام کرده: «حق غنی‌سازی ایران قابل مذاکره نیست.» او همچنین از آمادگی ایران برای"گشودن درهای تاسیسات هسته‌ای به روی بازرسان بین‌المللی" خبر داده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران صبح یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۲ در گفت‌وگو با شبکه "ای‌بی‌سی" در نیویورک گفته حق غنی‌سازی ما قابل مذاکره نیست.
او همچنین گفته اگرایران مطمئن شود که آمریکا حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت بشناسد شانس واقعی برای رسیدن به توافق وجود دارد.
او هم‌چون دیگر مقامات جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید کرده که این کشور دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست. او گفته: «ایران به دنبال ساخت بمب نیست و این زمینه‌ای مناسب برای توافق بین طرفین است.»
او هم‌چون دیگر مقامات جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید کرده که این کشور دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست و "این زمینه‌ای مناسب برای توافق بین طرفین است."
ظریف همچنین اعلام کرده است: «ما آماده گشودن درهای تاسیسات هسته‌ای خود به روی بازرسان بین‌المللی هستیم.»
آن‌طور که وزیر امور خارجه ایران در این مصاحبه گفته است او در ملاقات با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در نیویورک اعلام کرده: «عدم ساخت سلاح هسته‌ای فقط هدف آن‌ها نيست، بلكه هدف ايران هم هست، چرا كه آن را بر جهت منافع و امنيت ايران نمی‌دانيم.»
وزیر امور خارجه ایران در بخش دیگری از این گفت‌وگو همچنین گفته که مقام‌های ایرانی هر گونه كشتار بی‌گناهان در هر گوشه دنيا را محكوم می‌كنند و فرقی نمی‌كند اين جنايت در "آلمان نازي‌ها يا فلسطين و در چه زمانی" اتفاق افتاده باشد.
محمد جواد ظریف در این گفت‌وگو هولوکاست را یک "جنایت فجیع و نسل‌کشی" خوانده است.
آقای ظریف گفته هولوکاست افسانه نیست. مجری برنامه اما به انتشار ادعای رهبر جمهوری به زبان انگلیسی در سایت او اشاره می‌کند که در آن علی خامنه‌ای هولوکاست را "افسانه" می‌خواند.
وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به مجری برنامه گفت آنچه در سخنرانی‌های علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به عنوان "افسانه هولوکاست" ترجمه شده، اشتباه از برگردان فارسی به انگلیسی‌ است.
آقای ظریف ادامه داده که با رهبر جمهوری اسلامی ایران صحبت کرده و او "به صراحت كشتار انسان‌های بی‌گناه را محكوم" کرده است. وزیر امور خارجه ایران همچنین درباره سخنان علی خامنه‌ای که به زبان انگلیسی در سایت دفتر رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده گفته که این موضوع را با سایت دفتر رهبری در میان خواهد گذاشت.

Soroush-S
30-09-2013, 00:39
ظریف: هولوکاست جنایتی فجیع و نسل‌کشی است
تاحالا فقط سایتهای غربی این خبر منتشر کردن. فکر نکنم چنین صحبتی کرده باشه:n13: . بازم احتمالا مثل صحبتای روحانی تحریف کردن. ضمنا اونا میخوان که ایرانیا بگن هولوکاست ولی ایرانیا نمیگن:n09:
***

کنایه ظریف به سخنان نتانیاهو در پر بیننده ترین شبکه آمریکا

وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی آمریکا تاکید کرد رهبر ایران و مقامات ایرانی هر گونه کشتار بی گناهان در هر گوشه دنیا را محکوم می‌کنند و فرقی نمی‌کند این جنایت در آلمان یا فلسطین و در چه زمانی اتفاق افتاده باشد.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، امروز در برنامه زنده "این هفته بااستفانوپولوس" پربیننده ترین برنامه خبری صبح یکشنبه آمریکا حاضر شد و در مقابل سؤالات چالشی مجری این برنامه از مواضع اصولی جمهوری اسلامی دفاع کرد.

سوال اولیه مجری برنامه به تحولات هفته قبل به عنوان واقعه ای مهم که قواعد بازی بین دو کشور را تغییر می دهد، اختصاص داشت و این که آیا این اتفاقات تغییری بنیادی در روابط ایران و آمریکاست؟

ظریف در پاسخ گفت: آن چه شاهد آن بودیم در واقع قدم های اولیه ای بود که ایران، آمریکا و سایر کشورها برای حل و فصل مسائل فی ما بین برداشتند. متاسفانه موضوع هسته ای که می توانست زمینه ای برای همکاری باشد، به موضوعی برای مناقشه تبدیل شده است. به هر حال برای طی این مسیر به تلاش های بیشتری نیاز است، ولی قدم های اولیه دو طرف مثبت بوده اند.

ظریف در پاسخ به سوال مجری در مورد برخی اعتراضات به دکتر روحانی پس از بازگشت از نیویورک گفت: یکی از تشابهات ایران و آمریکا اینست که هر دو جوامع و نظام هایی چند صدایی و تکثر گرا هستند و این بسیار خوب و نکته قوت است. با این حال اگر ایران مطمئن شود که آمریکا آماده است حقوق هسته ای ایران را به رسمیت بشناسد و به آن احترام بگذارد، فرصتی واقعی برای رسیدن به توافق وجود دارد و ما پشتیبانی و تایید کامل مقام معظم رهبری را برای این کار داریم.

وی افزود: نقاط مشترک زیادی برای حصول به توافق وجود دارد. ما می دانیم که ایران برای حصول به توافق با حفظ حق غنی سازی که قابل مذاکره نیست مصمم است. ما می دانیم که ایران به دنبال ساخت بمب نیست و این زمینه ای مناسب برای توافق بین طرفین است.

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: من در ملاقات با وزرای خارجه ١+٥ و بعد با آقای کری، به آن ها گفتم که عدم ساخت سلاح هسته ای فقط هدف آنها نیست، بلکه هدف ایران هم هست، چرا که آن را در جهت منافع و امنیت ایران نمی دانیم.

وی همچون به اقدامات اعتماد ساز ایران از جمله پذیرش داوطلبانه پروتکلی الحاقی در اوائل سال های ٢٠٠٠ اشاره کرد.

رئیس تیم مذاکرات هسته‌ای ایران همچنین با اشاره به تجربه سرنوشت دانشمندان هسته‌ای پس از پایان جنگ سرد و اشاعه قاچاق هسته‌ای در نتیجه بیکار شدن آنها، تداوم فعالیت های هسته‌ای صلح آمیز و قانونی ایران زیر نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی، موضوعی دانست که همه از آن نفع خواهند برد.

ظریف در پاسخ به مجری آمریکایی که با قرائت بخش هایی از مطالب سایت مقام معظم رهبری درباره کشتار یهودیان در خلال جنگ جهانی دوم نظر وی را جویا شده بود گفت: من شخصا با ایشان صحبت کرده ام و ایشان به صراحت کشتار انسان های بی گناه را محکوم می دانند. رهبری ایران و مقامات ایرانی هر گونه کشتار بی گناهان در هر گوشه دنیا را محکوم می کنند و فرقی نمی کند این جنایت در آلمان نازیها یا فلسطین و در چه زمانی اتفاق افتاده باشد.

ظریف تاکید کرد: در واقع این بخش راجع به کشتار افراد بی گناه نبود، بلکه اشاره به برخوردهایی داشت که با محققان مسائل تاریخی می گردد. نکته اصلی این است که نمی تواند و نباید این جنایت بهانه برای ظلم و فجایع به مردم فلسطین برای بیش از شصت سال گردد. باید این مسالت روشن شود که بدون احترام و توجه واقعی به حقوق مردم فلسطین، امکان إیجاد صلح و امنیت در خاورمیانه وجود ندارد.

در انتهای مصاحبه هم ظریف در مورد ملاقات امروز نتانیاهو با رئیس جمهور آمریکا و سخنان وی در رابطه با ایران، گفت: نتانیاهو از اوایل دهه ٩٠ میلادی هر روز اعلام می کند که ایران شش ماه تا ساخت سلاح هسته ای فاصله دارد. با مراجعه به سوابق، می توان دید که این شش ماه برای وی همواره ثابت است. ایران شش ماه یا شش سال یا هر زمان دیگری سلاح هسته ای نخواهد ساخت، چون قصد چنین کاری را ندارد.

شاهزاده خانوم
30-09-2013, 00:49
اینم لینکش :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

+

درست یا غلط بودنش دیگه مسیولیتش با من نیست
+


بازم احتمالا مثل صحبتای روحانی تحریف کردن. ضمنا اونا میخوان که ایرانیا بگن هولوکاست ولی ایرانیا نمیگن

ببخشید میشه لطفا جمع نبندید ممنون میشم :)

کشتن ادم ها ب هر نحوی و از هر عقیده ای / نزادی/ مذهبی از نظر من محکومه

B3HZ@D
30-09-2013, 10:47
تاحالا فقط سایتهای غربی این خبر منتشر کردن. فکر نکنم چنین صحبتی کرده باشه:n13: . بازم احتمالا مثل صحبتای روحانی تحریف کردن. ضمنا اونا میخوان که ایرانیا بگن هولوکاست ولی ایرانیا نمیگن:n09:
***


چند وقت پیش یکی از روسای جمهور ایران در سازمان ملل اعلام کرده بودن که با تحقیقاتی که در ایران انجام دادن , فهمیدن که در آمریکا برج دوقولویی وجود نداشته که بخواد در سال 2001 مورد حمله هواپیماها قرار بگیره و حادثه 11 سپتامبر بوجود بیاد .
و در ادامه گفتن که 11 سپتامبر همانند هولوکاست داستانی ساختگیه .
فکر کنم معیار این افراد برای قبول نداشتن هولوکاست مثل مورد 11 سپتامبر باشه . وقتی که عنوان میشه چینین برج هایی اصلا وجود خارج نداشته مشخصه که در قبال هولوکاست چه موضعی گرفته میشه .

H A M A S
30-09-2013, 11:43
خودزنی صهیونیستها/ ماجرای دستگیری جاسوس ایرانی!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش سرویس مانیتورینگ پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «شین بت» ادعا کرده است، فردی به نام «علی منصوری»، 58 ساله را که به «اَلِکس مِینز»(Alex Manes) شهرت دارد، در حال حملِ عکس هایی از سفارت آمریکا در تل آویو، در تاریخ یازده سپتامبر امسال، در فرودگاه «بن گوریون» دستگیر کرده است.
رژیم صهیونیستی همچنین ادعا می کند، این فرد ایرانی الاصل را سپاه پاسداران برای جاسوسی به تل آویو فرستاده است.

آژانس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ادعا کرده فرد دستگیر شده در سال 2012 برای جاسوسی به استخدام سپاه پاسداران درآمده و وظیفه داشته با برپایی کسب و کاری در تل آویو، در ازای دریافت یک میلیون دلار، به جاسوسی برای ایران بپردازد.

یک جنبه از انفعالی بودن موضع رژیم صهیونیستی در این قضیه ، گذشت 18 روز از زمان ادعایی برای دستگیری مزبور است؛ حال آنکه اگر تل آویو چنین دستاوردی داشت، آن را زودتر از اینها و بی لحظه ای درنگ، رسانه ای و فاش می کرد.

جنبه دیگر، اعلام خبر این دستگیری ادعایی، درست یک روز پس از انتشار خبر گفتگوی تلفنی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، با دکتر روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در پایان سفر موفقیت آمیز هیئت ایرانی به نیویورک برای شرکت در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک است.

پانوشت:سناریوی خالی بندی در حد آمیتاچاخان!!!:n09:در انتهای مصاحبه هم ظریف در مورد ملاقات امروز نتانیاهو با رئیس جمهور آمریکا و سخنان وی در رابطه با ایران، گفت: نتانیاهو از اوایل دهه ٩٠ میلادی هر روز اعلام می کند که ایران شش ماه تا ساخت سلاح هسته ای فاصله دارد. با مراجعه به سوابق، می توان دید که این شش ماه برای وی همواره ثابت است. ایران شش ماه یا شش سال یا هر زمان دیگری سلاح هسته ای نخواهد ساخت، چون قصد چنین کاری را ندارد.
:n08::n08:

شاهزاده خانوم
30-09-2013, 13:08
اکبر ترکان خبر داد
رییس‌جمهور دستور بررسی چگونگی برقراری خط پرواز مستقیم ایران - آمریکا را صادر کرد

دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۵
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سرپرست شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد که این شورا باید به کلیه ایرانیان اعم از یهودیان، مسیحیان، زرتشتیان و مسلمانان ایرانی مقیم خارج به بهترین نحو خدمات ارائه کند.به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اکبر ترکان در نشست با مدیران دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، ضمن اعلام این موضوع، دستاوردهای دیدار رییس‌جمهور با ایرانیان مقیم آمریکا را تشریح کرد.

وی نتایج دیدار رییس‌جمهور با ایرانیان مقیم نیویورک را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: دکتر روحانی، ایرانی بودن را مهمترین نقطه مشترک برای تمام ایرانیان می‌داند و بر ضرورت و افزایش خدمت‌رسانی به تمامی ایرانیان در سراسر جهان از سوی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور تاکید کرده است.


ترکان، تسهیل رفت و آمد و ارتباط ایرانیان مقیم خارج به کشور را یکی دیگر از محورهای سخنان رییس‌جمهور اعلام کرد و افزود: ایشان در راستای رفع مشکلات رفت و آمد هموطنان مقیم آمریکا، دستور بررسی چگونگی برقراری خط پرواز مستقیم بین ایران و آمریکا را صادر کرد.

سرپرست شورای عالی ایرانیان با اشاره به موافقت رییس جمهور بر باقی ماندن دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در مجموعه نهاد ریاست جمهوری گفت: انتظار رییس جمهور از دبیرخانه این است که با اصلاح ساختار و چابک سازی مجموعه، در زمینه ارائه خدمات و برقراری ارتباط و تسهیل امور هموطنان مقیم خارج بیش از پیش تلاش شود.وی افزود: از نکاتی که رییس‌جمهور بر آن تاکید دارد، پیگیری دبیرخانه شورای عالی در جهت تسریع و حل مشکلات قضایی ایرانیان، وظیفه عمومی و تسهیل قوانین و مقررات رفت و آمد و رفع موانع و موارد بازدارنده ارتباط هموطنان مقیم خارج با کشور از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط است.

ترکان در پایان گفت: لازم است دبیرخانه در اسرع وقت نسبت به بررسی قوانین و مقررات مربوطه و ارائه لایحه اصلاحی برای رفع کلیه موانع و محدودیت‌های پیش روی ایرانیان اقدام کند.

شاهزاده خانوم
30-09-2013, 13:11
روحانی: به تعهدات خود در سیاست خارجی پایبندیم/برای تحقق مصالح ملی تلاش می‌کنیم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هیأت وزیران عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی - رییس‌جمهور - تشکیل جلسه داد و در این جلسه گزارشی از برنامه‌های سفر نیویورک ارائه شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رییس‌جمهور در ابتدای این جلسه، ضمن تشریح برنامه‌ها و اهداف مورد نظر سفر خود به نیویورک به منظور شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در چارچوب سیاست‌های مقام معظم رهبری، مجری خواست مردم است و بر تعهداتش نسبت به مردم و تحول در مناسبات خارجی که یک خواست و مطالبه ملی است، پایبند است و در این سفر با حفظ مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، پرهیز از تندروی‌ها و با رعایت اخلاق و ادب در مناسبات، همین اهداف را تعقیب می‌کرد.

روحانی افزود: دولت خود را مدافع منافع عمومی می‌داند و برای تحقق مصالح ملی تلاش خواهد کرد.رییس‌جمهور با تقدیر از مردم شریف ایران، تصریح کرد: انتخابات ایران نگاه دنیا را به خود تغییر داده و فضای بسیار خوبی برای شنیدن پیام‌های برحق جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است و برنامه‌هایی که در این سفر دنبال شد، فرصتی برای تبیین این مواضع بود.وی درباره گفت‌وگوی تلفنی خود با رییس‌جمهور آمریکا نیز اظهار کرد: تمرکز و اولویت اصلی در این گفت‌وگو بر حل مساله‌ هسته‌ای ایران و حفظ حقوق هسته‌ای کشورمان بود و تسریع در رفع موانع موجود، مورد تفاهم طرفین قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، هیأت وزیران پس از استماع سخنان رییس‌جمهور، ضمن حمایت کامل از برنامه‌های این سفر و ارزنده دانستن دستاوردهای آن، از تدبیر دکتر روحانی در بهبود مناسبات بین‌المللی و تبیین سنجیده و توأم با عزت، حکمت و مصلحت در راستای مواضع اصولی کشور قدردانی کرد.

Soroush-S
30-09-2013, 15:08
کشتن ادم ها ب هر نحوی و از هر عقیده ای / نزادی/ مذهبی از نظر من محکومه
از نظر همه محکومه ولی منظورم دولت مردان ایرانی بود . ضمنا کسی نمیگه یهودی کشته نشده! میگن که این تعداد یهودی کشته نشده!!!!!

چند وقت پیش یکی از روسای جمهور ایران در سازمان ملل اعلام کرده بودن که با تحقیقاتی که در ایران انجام دادن , فهمیدن که در آمریکا برج دوقولویی وجود نداشته
یه لینک میدی داداش . چون اولین باره دارم میشنوم که کسی گفته چنین برجهایی وجود نداشته!!!!!

V E S T A
30-09-2013, 15:34
از نظر همه محکومه ولی منظورم دولت مردان ایرانی بود . ضمنا کسی نمیگه یهودی کشته نشده! میگن که این تعداد یهودی کشته نشده!!!!!


این بحث یه مقدار به عنوان تاپیک نا مربوطه ولی چون به مواضع رئس جمهور و دولت مربوط میشه دربارش یه سوال دارم :


هولوکاست اشاره به کشته شدن 5-6 میلیون یهودی از 9 میلیون یهودی ساکن اروپا به دست حکومت نازی ها و همدستانش داره و مدارکی که اثبات می کنه این

تعداد کشته وجود داشته :


اسناد و مدارک بی شماری در دست است که کشته شدن 5 تا 6 میلیون یهودی به دست نازیها را ثابت می کند، از جمله:

- آمار افرادی که به اردوگاههای مرگ اصلی منتقل شدند (اردوگاههایی که اساسا برای یهودیان ساخته شده بود)
- آمار جمعیت یهودیان در اروپا پیش و پس از جنگ جهانی دوم
- گزارشهای فرماندهان نازی به مقامات مافوق در مورد اردوگاههای مرگ و همچنین پیشرفت کار یگانهای سازمانیافته نازی برای کشتار یهودیان در سرزمینهای تحت اشغال ارتش آلمان
- شهادتهای رهبران و فرماندهان نازی بعد از خاتمه جنگ جهانی دوم

- اسناد جدیدتری نظیر کشف گورهای دستجمعی در اوکراین که نازیها اجساد هزاران یهودی را در آنها مدفون کردند.
علاوه بر این، رهبران نازی در موارد متعددی از سیاست رژیم هیتلری برای نابودی یهودیان سخن گفته اند، از جمله:
- یوزف گوبلز رهبر ماشین تبلیغاتی هیتلر در خاطراتش نوشته است:
«14 فوریه 1942: پیشوا بار دیگر عزم راسخ خود برای پاکسازی بی رحمانه یهودیان در اروپا را ابراز کرد. نباید در این باره به هیچوجه نازک نارنجی بود. یهودیان مستحق بلایی هستند که بر سرشان نازل شده است. نابودی آنان دست در دست نابودی دشمنانمان پیش خواهد رفت. ما باید با بی رحمی خونسردانه این روند را هر چه سریعتر جلو ببریم.
27 مارس 1942: رویه ای که در پیش گرفته شده بسیار وحشیانه است و بیش از این در اینجا به توصیف جزییاتش نمی پردازم. از یهودیان چیز زیادی به جا نخواهد ماند. در مجموع می توان گفت که حدود 60 درصد آنها باید نابود شوند و حدود 40 درصد برای بیگاری به کار گرفته خواهند شد»
(برگرفته از کتاب خاطرات گوبلز تالیف لوخنر، 1948 ص 86، 147، 148)

هاینریش هیملر رهبر اس اس طی یک سخنرانی برای افسران اس اس در پوزن در 4 اکتبر 1943 که نوار صوتی آن موجود است، چنین گفت:
«اکنون می خواهم راجع به تخلیه یهودیان و ریشه کن کردن قوم یهود صحبت کنم. این از آن حرفها است که به سادگی می شود زد: "یهودیان دارند ریشه کن می شوند". این را همه اعضای حزب (نازی) می گویند و کاملا درست است. این بخشی از طرحهای ما است، ریشه کن کردن یهودیان و نابودی آنها، و ما داریم این کار را می کنیم»
(برگرفته از کتاب "دادگاه جنایتکاران جنگی ردیف اول" 1948، جلد 29، ص 145)حالا سوالی که هست: از نظر کسانی که این قضیه رو رد می کنن (این تعداد کشته رو قبول ندارن) چه تعداد یهودی کشته شدن و

چه منبع و مدرکی این تعداد رو ثابت می کنه ؟

تعداد کشته شده ها چه تاثیری تو نفس عمل یعنی قتل عام داره ؟

اینکه ثابت بشه کمتر یا بیشتر بوده چه تاثیری تو سیاست کشور ها در مقابل "هولوکاست" یا "کشتار یهودیان" داره ؟

Soroush-S
30-09-2013, 16:06
V E S T A ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بحث اینجاست که یه عده میگن یهودیهای ساکن در اروپا کمتر از این تعداد بودن!! بر فرض اینکه این تعداد باشن یعنی فقط 6 میلیون در آلمان و کشورهای هم پیمان آلمان بودن؟!!!
بر فرض اینکه هولوکاست درست باشه ولی چرا اجازه تحقیق درباره این موضوع نمیدن؟!!!!
جالب اینجاست که در جنگ جهانی دوم حدود 50 میلیون نفر کشته شدند!!!! چرا فقط بحث سر کشته شدگان یهودیه؟!!! همین ایران خودمون هم کم کشته نداد!!!!
به قول آقای ظریف: که در جنگ جهانی میلیونها آدم کشته شدند ولی تقصیر فلسطینی ها چی بود که باید تاوان بدن!
در کل به نظر من هولوکاست موضوعی شده که بتونن از دنیا باج بگیرن!!!
ضمنا درمورد مثالهای شما هم مثلا به صحبتهای گوبلز شما اعتماد داری؟!!!! آدمی که میگفت هرجه دروغ بزرگتر باورکردنش توسط مردم اسانتر!!!
به هرحال بگذریم:n01:

Soroush-S
30-09-2013, 16:22
با گذشت دو روز از گفت و گوی تلفنی حسن روحانی رئیس جمهور ایران و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، اظهارنظرها در این خصوص همچنان از سوی مقامات و صاحب نظران داخلی با احتیاط صورت می‌پذیرد اما تاکنون کدام چهره‌ها به طور شفاف و دقیقاً درباره این گفت و گوی تلفنی سخن گفته‌اند؟

به گزارش «تابناک»، پس از بازگشت حجت الاسلام دکتر حسن روحانی به ایران و در پی تماسی که پیش از سفر با رئیس جمهور آمریکا برقرار شده و گفت و گوی بیست دقیقه‌ای میان روئسای جمهور دو کشور درباره مسائل حساس میان دو کشور علی الخصوص مباحث هسته‌ای صورت پذیرفته بود، واکنش‌های فراوانی نسبت به وقایع سفر نیویورک توسط مسئولان ارشد و میانی کشور و همچنین صاحب نظران مطرح شد، با این حال اکثر طرف‌های گفت و گو ترجیح دادند به تحلیل گفت و گوی اوباما و روحانی نپردازند.

از این حیث در روزها اخیر در میان حجم بالایی از گفت و گوهای قرار گرفته بر روی خروجی خبرگزاری و وب‌سایت‌های خبری، تعداد فراوانی گفت و گو، سخنرانی و یا نطق یافت نمی‌شود که صراحتاً به این گفت و گو اشاره شده باشد و در قبالش، موضع مثبت، منفی و یا ممتنعی اتخاذ شده باشد. «تابناک» مجموع مواضعی که در آنها صراحتاً اشاره‌ای به گفت و گو از هر جنبه‌ای صورت پذیرفته، گرد آورده، است که همه نوع برداشتی نسبت به این گفت و گو را تداعی می‌نماید.

احتمال شکستن یخ اظهارنظر در این زمینه، در صورت اظهارنظر صریح دیگر مقامات ارشد کشور وجود دارد اما پیش از آن، این 16 اعلام موضع که از مرجع تقلید شیعیان تا مشاور رهبر معظم انقلاب را شامل میشود نیز در جای خود جالب توجه است، هرچند بسیاری از این اظهارنظرها کوتاه است و قضاوت درباره مثبت، منفی و یا ممتنع بودن برخی دیگر نیز تا حدودی دشوار می‌نماید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

V E S T A
30-09-2013, 16:25
بحث اینجاست که یه عده میگن یهودیهای ساکن در اروپا کمتر از این تعداد بودن!! بر فرض اینکه این تعداد باشن یعنی فقط 6 میلیون در آلمان و کشورهای هم پیمان آلمان بودن؟!!!
بر فرض اینکه هولوکاست درست باشه ولی چرا اجازه تحقیق درباره این موضوع نمیدن؟!!!!
جالب اینجاست که در جنگ جهانی دوم حدود 50 میلیون نفر کشته شدند!!!! چرا فقط بحث سر کشته شدگان یهودیه؟!!! همین ایران خودمون هم کم کشته نداد!!!!
به قول آقای ظریف: که در جنگ جهانی میلیونها آدم کشته شدند ولی تقصیر فلسطینی ها چی بود که باید تاوان بدن!
در کل به نظر من هولوکاست موضوعی شده که بتونن از دنیا باج بگیرن!!!
ضمنا درمورد مثالهای شما هم مثلا به صحبتهای گوبلز شما اعتماد داری؟!!!! آدمی که میگفت هرجه دروغ بزرگتر باورکردنش توسط مردم اسانتر!!!
به هرحال بگذریم:n01:

فرض کنید کمتر بودن و با دلیل و مدرک هم ثابت شد خیلی کمتر بودن ولی این تو نفـس قتل عام افراد بی گنـاه تغییری ایجاد نمی کنـه

سیایت بر حسب تعداد کشته شدگان تنظیم نمی شه علت اینکه کشته شدن یهودیـان بیشتر مورد توجه به خاطر اینـه که تو این کشـتار

زن و مرد و کودک بدون دفاع و به جرم یهودی بودن کشته شدن این کاملا واضحه که تو جنگ جهانی تعداد زیادی کشته شدن و این تعداد

کشته از عواقب جنگ دو طرف بوده ولی اینکه یه گروه خاص رو فقط به جرم دین یا قومیت خاص قتل عام کنن از نظر اخلاقـی و انسانی

بیشتر زیر سوال میره چه این قوم مسلمون باشن چه یهودی شاید علت اینکه توجه بیشتری به این موضوع شده همین باشه..

درباره موضوع فلسطین، طبق تاریخ قوم یهـود از حـدود 2000 سال پیش از این سرزمین بیرون انداخته شدن و در طول این مدت در تلاش

برای بازگشت به این سرزمین بودن یکی از تلـاش ها برای بازگشـت به این سرزمین خریـد زمین ها از اعراب بوده که با توافـق و رضایـت

خود اعراب این کار انجام شده پس فلسطینـی ها باید خودشون به صورت مسالـمت آمیز مسئله زمین هاشون رو با اسرائیـل حل کنـن

و مشکلی که الان دارن نتیجه سیاست و برخورد اجدادشون بوده ..

با قسمت باج گیری هم موافقم ولی اینکه کشوری مثل ایران کشتار مسلمون ها (فلسطین) رو ارجح بدونه به کشتار یهودی ها به نظر

میاد فرق چندانی با سیاست اسراییل نمی کنه .کشتار به هر حال محکومه و کسی تو زنده موندن، قومیت یا مذهب ارجحیت به دیگری

نداره

H A M A S
30-09-2013, 17:11
نظرسنجی «سی ان ان»:
سه چهارم آمریکایی‌ها خواستار مذاکره با ایران هستند
صحبت از چشم انداز بهبود روابط ایران و آمریکا، این روزها به مهمترین موضوع بحث محافل گوناگون تبدیل شده و در این میان، بررسی دیدگاه افکار عمومی هر یک از دو کشور نسبت به این موضوع، از جایگاهی ویژه برخوردار است. در یک نظرسنجی در این زمینه، سه چهارم آمریکایی ها از تمایل خود به مذاکره مستقیم با ایران سخن گفته اند.

به گزارش «تابناک»، بر اساس یک نظرسنجی انجام شده توسط شبکه خبری «سی ان ان»، سه چهار آمریکایی ها خواستار گفت و گوهای مستقیم دیپلماتیک با ایران برای حل و فصل موضوع هسته ای هستند. در مقابل، یک نفر از هر پنج آمریکایی نسبت به مذاکره با ایران ابراز مخالفت کرده است.

«کیتینگ هولاند»، مدیر مرکز نظرسنجی «سی ان ان» می گوید: «اکثریت بزرگی از همه گروه های جمعیتی، از مذاکره با ایران بر سر برنامه هسته ای این کشور حمایت می کنند؛ از جمله 87 درصد از دموکرات ها و 68 درصد از جمهوری خواهان. البته این چیز جدیدی برای آمریکایی ها نیست. در سال 2009 نیز تقریباً همین نسبت از پاسخ دهندگان از مذاکره با ایران حمایت کرده بودند».

در این نظرسنجی، 803 نفر در سراسر آمریکا مشارکت کرده اند و نظرسنجی از طریق تلفن انجام شده است. احتمال خطای نمونه گیری این نظرسنجی 3.5 درصد گزارش شده است.

گفتنی است طی هفته های اخیر، مجموعه ای از تحولات سبب شد موضوع احتمال بهبود روابط میان و آمریکا برای نخستین بار پس از بیش از سه دهه، به طور جدی مطرح شود. گفت و گوی تلفنی روسای جمهور دو کشور، نقطه عطفی در این جریان بود که توجه گسترده بین المللی را به دنبال داشت.

شاهزاده خانوم
30-09-2013, 17:21
فرض کنید کمتر بودن و با دلیل و مدرک هم ثابت شد خیلی کمتر بودن ولی این تو نفـس قتل عام افراد بی گنـاه تغییری ایجاد نمی کنـه

سیایت بر حسب تعداد کشته شدگان تنظیم نمی شه علت اینکه کشته شدن یهودیـان بیشتر مورد توجه به خاطر اینـه که تو این کشـتار

زن و مرد و کودک بدون دفاع و به جرم یهودی بودن کشته شدن این کاملا واضحه که تو جنگ جهانی تعداد زیادی کشته شدن و این تعداد

کشته از عواقب جنگ دو طرف بوده ولی اینکه یه گروه خاص رو فقط به جرم دین یا قومیت خاص قتل عام کنن از نظر اخلاقـی و انسانی

بیشتر زیر سوال میره چه این قوم مسلمون باشن چه یهودی شاید علت اینکه توجه بیشتری به این موضوع شده همین باشه..

درباره موضوع فلسطین، طبق تاریخ قوم یهـود از حـدود 2000 سال پیش از این سرزمین بیرون انداخته شدن و در طول این مدت در تلاش

برای بازگشت به این سرزمین بودن یکی از تلـاش ها برای بازگشـت به این سرزمین خریـد زمین ها از اعراب بوده که با توافـق و رضایـت

خود اعراب این کار انجام شده پس فلسطینـی ها باید خودشون به صورت مسالـمت آمیز مسئله زمین هاشون رو با اسرائیـل حل کنـن

و مشکلی که الان دارن نتیجه سیاست و برخورد اجدادشون بوده ..

با قسمت باج گیری هم موافقم ولی اینکه کشوری مثل ایران کشتار مسلمون ها (فلسطین) رو ارجح بدونه به کشتار یهودی ها به نظر

میاد فرق چندانی با سیاست اسراییل نمی کنه .کشتار به هر حال محکومه و کسی تو زنده موندن، قومیت یا مذهب ارجحیت به دیگری

نداره

بله دقیقا
اون هم به بدتر وجه در کوره های ادم سوزی !
به فرض یک میلیون به فرض 900 هزار نفر کدام وجدانی کشتار زنان و کودکان و انسان های بی گناه را فقط به این استدلال که ان ها دینشان یهودی بوده قبول میکنه ؟ !

Bobby Sands
30-09-2013, 22:45
فعلا که انگار هرچه این بندگان خدا توی نیویورک رشته کرده بودن با امدن این مردک دیوانه نتانیاهو پنبه شد رفت پی کارش!
جناب اوباما تا این اقا رو دیدن در حالت غش فرمودن همچنان گزینه حمله نظامی روی میزه!!! اخه یکی نیست بگه آقا جان شما از یک طرف اونطوری حرف میزنی تا این بابا رو میبینی یه چیز دیگه میگی! حالا ما شفاف عمل نمیکنیم یا شما؟:n29:

H A M A S
01-10-2013, 16:42
مشروح سخنان اون یاروهه!!:n02:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

havzhini
01-10-2013, 16:47
فعلا که انگار هرچه این بندگان خدا توی نیویورک رشته کرده بودن با امدن این مردک دیوانه نتانیاهو پنبه شد رفت پی کارش!
جناب اوباما تا این اقا رو دیدن در حالت غش فرمودن همچنان گزینه حمله نظامی روی میزه!!! اخه یکی نیست بگه آقا جان شما از یک طرف اونطوری حرف میزنی تا این بابا رو میبینی یه چیز دیگه میگی! حالا ما شفاف عمل نمیکنیم یا شما؟:n29:
شما دقیقا دنبال چه چیزی هستین که شفاف نیست؟
انتظار دارید مشکل 35ساله با یک تلفن رفع بشه و دوستی 70ساله بخاطر یک تماس 5دقیقه ای تموم بشه؟
به نظر من اتفاقا همه چیز شفاف هست
صحبتها شده ولی در عمل هنوز اتفاقی رخ نداده پس حرف اقای اباما خیلی هم شفاف هست و هنوز تمام گزینه ها روی میز هست و حالا کدوم طرف دنبال عمل کردن به گفته ها بره و گزینه درست رو روی میز بزاره مهم هستمشروح سخنان اون یاروهه!!:n02:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من کلا با تمام ایدولوژیها و افراد ایدولوژیک مخالف هستم، چه صهونیست چه طالبان چه حماس هیچ تفاوت محتوایی با هم ندارن
ولی یک شعر از سعدی همیشه توی فکر هست که بسیار زیباست
ادب که اموختی از بی ادبان

یه حدیث هم هست میگه انچه برای خود نمیپسنی برای دیگران مپسند!

H A M A S
01-10-2013, 17:49
من کلا با تمام ایدولوژیها و افراد ایدولوژیک مخالف هستم،چه صهونیست چه طالبان چه حماس هیچ تفاوت محتوایی با هم ندارن
کار خوبی میکنی...همشون بدن...مخصوصا آخریه...جدی میگم...
این نام کاربری ماله یکی دیگه بود....مفته افتاد دست ما.....بیشتر حالت لِرکِر میام بزارم توی سایت ...نهایت هفته ای 2-3 تا پست ...برام نمی صرفه عوضش کنم

ادب که اموختی از بی ادبان
این که شد ایدئولوژی!!

یه حدیث هم هست میگه انچه برای خود نمیپسنی برای دیگران مپسند!
حاج عاقا؟؟بازم ایدئولوژی؟؟

havzhini
01-10-2013, 18:44
کار خوبی میکنی...همشون بدن...مخصوصا آخریه...جدی میگم...
این نام کاربری ماله یکی دیگه بود....مفته افتاد دست ما.....بیشتر حالت لِرکِر میام بزارم توی سایت ...نهایت هفته ای 2-3 تا پست ...برام نمی صرفه عوضش کنم

این که شد ایدئولوژی!!

حاج عاقا؟؟بازم ایدئولوژی؟؟
اینها فکر نمیکنم ایدولوژی باشن و تعریف ایدولوژی با تفکر و فلسفه کاملا جداست
تفکر وقتی یک وجهی و تک بعدی در راستای رسیدن به یک هدف خاص قرار بگیره تبدیل به ایدولوژی میشه که همین تک بعدی شدن هست خطرناک و مضرش میکنه
وگرنه فلسفه و نظر و اعتقادی که در راستای بهتر شدن و رشد باشه از هر جهتی که باشه میتونه مفید باشه
حالا یه حاج اقا حرف درستی بزنه چه یه پیره مرد طاغوتی عرقخور فرقی نداره و حرف درست ارزشمنده

پستهامون تبدیل به اسپم شد ولی یه سوال مرتبط اینکه رهبری ایا نظری درباره صحبت مستقیم اوباما و روحانی ایا داشتن یا نه؟

شاهزاده خانوم
02-10-2013, 00:41
افخم:اوباما ایستادگی‌اش دربرابر جنگ‌طلبان را نشان دهد/نقطه پایان مذاکرات حقوق هسته‌یی ماست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان صبح روز سه‌شنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ گفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران، مرضیه افخم در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره انتشار اخباری مبنی بر اظهارات وزیر خارجه بحرین در مورد ترور سید حسن نصرالله گفت: ما نیز این‌گونه اخبار را دیدیم. اگر این خبرها درست باشد و این اظهارنظری که از سوی وزیر خارجه بحرین بیان شده است صحت داشته باشد، در درجه اول جای تعجب است. این کلمات نشان دهنده نوعی همسویی گفتمانی با رژیم صهیونیستی است.

افخم ادامه داد: طرح این اظهارات از سوی یک مقام رسمی یک کشور مسلمان درباره یک مقام و شخصیت لبنانی که کاملا شناخته شده و مورد حمایت ملت‌های منطقه است، نوعی ترویج تروریسم دولتی است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اضافه کرد: امیدواریم که این اظهارات درست و دقیق منتشر نشده باشد و مقامات بحرینی نسبت به آن واکنش نشان دهند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارنظر مقامات کانادایی در مورد بهبود روابط ایران و کانادا، گفت: سابقه اتفاقات رخ داده میان ایران و کانادا در طول دو سال گذشته کاملا آشکار است. آنها در طی یک اقدام عجولانه و یک جانبه روابط خود را با ایران قطع کردند. متاسفانه بعد از رژیم صهیونیستی تنها مسوولان کانادایی هستند که چنین اظهارات تلخی را درباره ملت بزرگ ایران و دولتی که برخاسته از آرای باشکوه مردم است بیان می‌کنند.

افخم در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه همچنان گزینه نظامی درباره ایران باقی است، گفت: ما همچنان انتظار داریم که مقامات آمریکایی بر اساس سیاست واقع‌بینانه با جمهوری اسلامی ایران رفتار کرده و با ملت ایران با تکریم صحبت کنند.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ادامه داد: امروز آمریکا در مقابل یک آزمون بزرگی قرار دارد که چه میزان توان ایستادگی و مقاومت در مقابل جنگ‌طلبان دارد هرچه این توان بیشتر باشد امکان تعامل با آمریکا و حرکت به سمت رویکردهای سازنده قابل بررسی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: البته نباید فراموش کنیم که فشار رژیم صهیونیستی به دلیل منزوی شدن بوده و عصبانیت آنها از این است که سیاست‌های دولت اعتدال در سطح جهان پذیرفته شده و ادامه خواهد داشت. صهیونیست‌ها فشارهای خود را در حوزه‌های مختلف ادامه خواهند داد، تبلیغات و سناریوهای تکراری آنها ادامه پیدا خواهد کرد و نه تنها ما بلکه بسیاری از تحلیلگران در سطح جهان این روش و برخورد رژیم صهیونیستی را برای اعمال فشار و تکرار سناریوهای نخ نما شده مشاهده می‌کنند. فقط باید گفت که آزمون بزرگ دولت آمریکا برای ما ملاک است و توان ایستادگی آنها در برابر اینگونه تبلیغات.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا ایران با 1+5 صرفا درباره موضوع هسته‌یی مذاکره خواهد کرد یا اینکه مسائل مربوط به روابط دو جانبه نیز در دستور کار قرار خواهد داشت؟ گفت: آنچه بین ایران و آمریکا در قالب تفاهمی صورت گرفته این است که وزیران خارجه در چارچوب مذاکرات 1+5 بحث‌هایی داشته باشند و در آن چارچوب بحث هسته‌یی قابل تعریف است. براساس تعامل ایران و آمریکا در چارچوب مذاکرات هسته‌یی رویکرد آنها مشخص خواهد شد. هیچ‌گونه ورودی به مباحث دو جانبه و موضوعاتی که ریشه‌های عمیق تاریخی و اختلافات عمیق بین دو کشور را همراه دارد فعلا قرار نیست مطرح شود. این تعامل تست و آزمونی است که از جدیت‌،‌ صداقت و اراده آنها به تکریم ملت ایران و تایید حق ایران در داشتن فناوری صلح‌آمیز هسته‌یی برسیم.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: بنابراین بحث‌های دیگری درباره روابط ایران و آمریکا و چارچوب‌هایی از این دست که در رسانه‌ها مطرح می‌شود و گمانه‌زنی می‌شود اصلا به هیچ وجه فعلا مطرح نیست. تنها آزمون ما چارچوب مذاکرات هسته‌یی است و نوع تعامل آمریکا در این مذاکرات گویای گام‌های بعدی خواهد بود.

افخم افزود: قرار است در مذاکرات ژنو چارچوب و چشم انداز مذاکرات ایران و آژانس مشخص شود. این چارچوب تعیین‌ کننده‌ حرکت ها و گام‌های بعدی خواهد بود. ما خواستار این هستیم که براساس این چارچوب نقطه آغاز و پایان مذاکرات روشن شود و نقطه پایان مذاکرات برای ما حقوق هسته‌یی ملت ایران است که شامل غنی سازی است و در حق غنی‌سازی هیچ‌گونه مذاکره‌ای از نظر ما پذیرفته نیست.

وی ادامه داد: لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ایران بخش دیگری از خواسته‌های ما است و به طور متقابل هم اعلام کرده‌ایم براساس مقررات بین‌المللی و پادمان‌های موجود و تعهداتی که داریم در مسیر کامل شفاف‌سازی پا به پای هم حرکت کنیم و نگرانی‌های منطقی طرف‌های مقابل را درک کنیم. بنابراین این چارچوب ملاک و گام اول برای مذاکرات است. امیدواریم در مذاکرات ژنو دو طرف به این چارچوب و تفاهم برسند و بر مبنای آن اقداماتی که باید انجام شود تعیین خواهد شد و امیدواریم گام اول گام مثبت باشد.

وی درباره اخبار منتشر شده مبنی بر دعوت از روحانی برای شرکت در مراسم حج خاطر نشان کرد: هنوز وزارت خارجه هیچ دعوت‌نامه رسمی برای انجام این سفر دریافت نکرده است و چنین دعوتی از طریق مجامع دیپلماتیک صورت نگرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص توافقات بین ایران و‌ آرژانتین برای بررسی موضوع آمیا گفت: بین وزیران خارجه دو کشور تفاهم شد مذاکرات هیات‌ها در ماه اکتبر در ژنو دنبال شود. ما به مقامات آرژانتین اعلام کردیم این تفاهم به تصویب مقامات ذی‌صلاح دو کشور رسیده است. در اعلامی که کاردار سابق ما در بوئنوس آریس به مقامات آرژانتین داشت و همچنین طی اعلامی که وزیر خارجه پیشین با وزیر خارجه آرژانتین داشته است این موضوع به آنها اعلام شد و ما آمادگی خود را برای حرکت براساس تفاهم‌نامه اعلام کردیم.

افخم تاکید کرد: اظهار نظرهایی که مقامات آرژانتینی داشتند برای ما تعجب‌آور بود و امیدواریم هستیم طی تفاهم انجام شده مذاکرات دو طرف پیش برود و شاهد روندهای بهتری باشیم. امیدواریم مسوولین آرژانتینی نیز نهایت همکاری را در این باره داشته باشند.

خبرنگار دیگری پرسید پیرو تماس تلفنی که بین رییسان جمهور ایران و آمریکا برقرار شد اعضای هیات ایرانی به کرات اعلام کرده‌اند درخواست از طرف کاخ سفید بوده اما از جانب مقابل خانم رایس در اقدامی غیراخلاقی اعلام کرد که این اقدام با درخواست ایران انجام شده است. درخواست تلفنی از کدام سو بوده است که افخم پاسخ داد: امیدواریم مسائل جزیی که ارزشی در کلیات و محتوای مذاکرات و روندهای جاری ندارد کمتر دنبال شود. به اندازه کافی توضیحات مسوولان ایرانی را در این باره داشته‌ایم.

وی ادامه داد: درباره توضیحات خانم رایس همانطور که معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه اعلام کرده‌ است اعتراضاتی نسبت به اظهار نظر نسنجیده‌ای که داشتند مطرح شد و از نظر ما این بحث تمام شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر بازداشت یک جاسوس ایرانی- بلژیکی در اسراییل گفت: این سناریوی تکراری رژیم صهیونیستی برای همه شناخته شده است. حتی شاهد بودیم مطبوعات غرب و تحلیل‌گران آنها در نقاط مختلف دنیا هم زمانی اعلام دستگیری جاسوس با سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا را نوعی طراحی برای خروج از انزوا ارزیابی کرده‌اند. رژیم صهیونیستی به دلیل اینکه امروز دیگر توان پیشبرد اهداف توسعه طلبان‌اش را ندارد و گفتمان جنگ‌طلبانه این رژیم در معرض انزوا قرار گرفته است و از سوی جامعه جهانی طرد شده دست به سناریو‌های جدیدی می‌زند که ارزیابی‌های خود را دارد.

وی تاکید کرد:‌ آنچه که مسلم است این است که این سناریوها و تلاش‌های مذبوحانه رژیم صهیونیستی از روی عصبانیت است و ما نسبت به آنها ارزیابی نداریم و برای دنیا و افکار عمومی این روش شکست خورده و تکراری است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره حضور مخالفان و موافقان عملکرد رییس جمهور در فرودگاه مهرآباد و همچنین حضور یکی از اعضای ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری به عنوان مخالف در این تجمع خاطرنشان کرد: جامعه ایران جامعه چند صدا و تکثرگرا است و گروه‌ها و اشخاص براساس مقررات و قوانین کشور برای بیان نظرات‌شان آزاد هستند و دولت با سعه‌صدر این صداها را می‌شنود و همه نظرات و تحلیل‌ها محترم شمرده می‌شوند. در عین حال این ارزیابی‌های رسانه‌ای می‌تواند ادامه پیدا کند، اما قطعا دولت آن را به عنوان یک اقدام تلافی‌جویانه در چارچوب شکست‌های انتخاباتی ارزیابی نمی‌کند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری درباره اظهارات جان کری مبنی براینکه می‌توان با ایران در شش ماه به توافق هسته‌یی رسید گفت: گرچه در اولین مرحله ارزیابی مثبتی از تغییر لحن مقامات آمریکایی داریم آنچه که برای ما ملاک ارزیابی است تغییر رویکردها و سیاست‌ها است که برای ارزیابی‌های ما تعیین‌کننده است. امیدواریم مقامات آمریکایی در ادامه تغییر لحن که گام اولی برای آنها بوده است به سمت تغییر رفتار و رویکرد در سیاست گام بردارند. متناسب با روند تحولات و واقعیات ما ارزیابی خواهیم کرد. اظهارات وزیر خارجه آمریکا را هم در این چارچوب و متعاقب مذاکرات با 1+5 ارزیابی می‌کنیم. امیدواریم جوسازی‌ها و فضاسازی‌های منفی متوقف شود و اجازه دهند مسیر مذاکرات در فضایی آرام و به دور از تنش ادامه یابد.

خبرنگار دیگری پرسید: دور بعدی مذاکرات وزیران خارجه ایران و 1+5 در چه راستایی و با چه موضوعاتی انجام خواهد شد؟ که افخم پاسخ داد:
مذاکرات ایران و 1+5 آغازی بر روند جدید مذاکرات و تعاملات بین ایران و 1+5 است. تفاهم شده که این مذاکرات در نیمه دوم ماه جاری در ژنو ادامه یابد. ما رویکرد دو مرحله‌ای را پیشنهاد کرده‌ایم. امیدواریم در ژنو در فضایی که قرار است هیات‌ها صحبت ها کنند چارچوب و چشم‌انداز مذاکرات مشخص شود و براساس تفاهماتی که در آن اجلاس صورت خواهد گرفت درباره گام‌های بعدی و اقداماتی که باید انجام شود تصمیم‌گیری شود. آنچه روشن است این است که از ابتدا باید مذاکرات در چارچوب مشخص و محل آغاز و پایان مذاکرات نیز روشن باشد. قرار است مذاکرات ژنو در این چارچوب دنبال شود و براساس تفاهمی که حاصل خواهد شد گام‌های طرفین مشخص خواهد شد.

وی تاکید کرد: برای ما پایان مذاکرات و چارچوب آن احقاق حقوق مسلم ایران در داشتن فناوری صلح آمیز هسته‌یی و لغو تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه مردم صورت گرفته، است. امیدواریم در این مذاکرات و روندهایی که صورت می‌گیرد به برخی نگرانی‌های منطقی طرف‌های مقابل هم پاسخ دهیم و آن نگرانی‌ها هم مرتفع شود.

وی درباره مذاکرات ایران و آژانس در وین نیز گفت: نماینده ایران در آژانس مذاکرات خوبی با مسوولین این سازمان بین‌المللی داشت. تفاهم شد اجلاسی در آبان‌ماه برگزار شود. دو طرف مذاکرات را سازنده دانستند. چارچوب خوبی برای این مذاکرات که در یازدهمین دور از مذاکرات بین ایران و آژانس انجام شد و به دنبال دو سال مذاکره صورت گرفت، تدوین شده است. امیدواریم با توجه به سیاست و برنامه‌ای که برای همکاری کامل با آژانس و رسیدن به چارچوبی برای همکاری مشترک با آژانس دنبال می شود مذاکرات در فضای مناسب و دور بعدی ادامه یابد. از اینکه آژانس هم مذاکرات را سازنده ارزیابی کرده خوشحال هستیم و معتقدیم این ارزیابی اولیه زمینه‌سازی تفاهم در مذاکرات را فراهم می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درباره حضور ایران در نشست ژنو 2 نیز گفت: دبیرکل سازمان ملل تاریخی را برای برگزاری نشست ژنو 2 اعلام کرده‌اند. ما در چارچوب سیاست اصولی‌مان که خواهان یافتن راه‌حل سیاسی برای موضوع سوریه هستیم از بکارگیری ظرفیت دیپلماسی برای نظام سوریه و برگزاری نشست ژنو 2 استقبال کردیم. شرکت یا شرکت نکردن ما در ژنو 2 در سیاست اصولی ما نسبت به راهکار حل بحران سوریه تاثیری ندارد. ما خواهان ایجاد زمینه برای مذاکرات طرف‌های سوری و حق مردم سوریه برای تعیین سرنوشت‌شان هستیم. امیدواریم که هرگونه ساز و کاری در این مسیر بدون پیش شرط و براساس احترام به حق مسلم مردم سوریه برای تعیین سرنوشت‌شان صورت گیرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه درباره آخرین مذاکرات بین معاونین وزیران خارجه ایران و انگلیس برای ارتقای روابط گفت: مذاکراتی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل انجام شد و وزیران خارجه دو کشور درباره آن تفاهماتی داشتند. پس از آن معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ایران و نماینده انگلیس که در مذاکرات 1+5 شرکت داشت ابعاد روابط دوجانبه و راههای حل تدریجی مشکلات را بررسی کردند. امیدواریم مذاکرات با توجه به گام‌های اولیه‌ای که برداشته شده ادامه پیدا کند و به صورت تدریجی و گام به گام نسبت به حل مسائل پیش رویم.

خبرنگار دیگری درباره تغییر لحن اوباما پس از دیدارش با نتانیاهو پرسید که سخنگوی وزارت خارجه پاسخ داد: امروز آزمونی پیش روی دولت آمریکا قرار دارد. اوباما باید توان ایستادگی خود را در مقابل جنگ‌طلبان و گروه‌های فشار نشان دهد. ما امیدواریم که فارغ از جوسازی و در یک فضای واقع‌بینانه و براساس اقدامات سنجیده گامهای دقیق و مبتنی بر تکریم و احترام نسبت به ایران برداشته شود. قطعا روندی که در مذاکرات هسته‌یی و تعاملاتی که در این چارچوب صورت می‌گیرد آغاز شده. دشمنان و مخالفان و گروه‌های فشار در داخل آمریکا خواهان این هستند که این روند شکل نگیرد و مانع از احقاق حقوق ملت ایران شوند. امیدواریم در این آزمون دولت آمریکا تاب و توان ایستادگی خود را به ما نشان دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه در پاسخ به این پرسش که برنامه ایران برای بازگرداندن اموال بلوکه شده ایران در آمریکا چیست و آیا این جزء شروط ایران در مذاکرات بوده است؟ گفت: در مطالبات اصولی و مواضع صریح ما نسبت به دولت آمریکا هیچ گونه تغییری ایجاد نشده است بنابراین در این موضوعات روندها به قوت خود باقی است.

افخم ادامه داد: این تماس و تعاملی که از جنس جدید آغاز شده در چارچوب مذاکرات با 1+5 و برای کمک به حل موضوع هسته‌یی و شکل‌دهی به یک تعامل سازنده برای احقاق حقوق ملت ایران است. آمریکا در مقابل آزمونی است که باید توان ایستادگی خود را در آن نشان دهد و تبعا عملکرد دولت آمریکا در این نوع از تعاملات جدید در چارچوب مسائل هسته‌یی ملاک و پایه‌ای برای ارزیابی‌های ما و اقدامات بعدی است. ما لحن مقامات آمریکایی را گام اول می‌دانیم و قطعا به رفتارها‌، سیاست‌ها و رویکردهای آنها نگاه می‌کنیم و ارزیابی‌های سنجیده و دقیقی در این باره صورت می‌گیرد ملاک برای ما تغییر سیاست در رفتار آمریکا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره اینکه آیا قرار است وزیر امور خارجه سفری به واشنگتن داشته باشد یا خیر؟ گفت: سفر آقای ظریف به نیویورک و ملاقات‌ها و برنامه‌هایی که داشتند نه تنها با استقبال مقامات رسمی کشورهای شرکت‌کننده برای انجام ملاقات روبه‌رو شد بلکه بسیاری از تحلیل‌گران و سازمان‌های غیردولتی آمریکا و شخصیت‌های مختلف و دانشگاه‌ها درخواست‌هایی برای دیدار با ایشان داشتند. بخشی از این دعوت‌ها مربوط به موسساتی در واشنگتن بود که وزیر خارجه با توجه به کمبود وقت امکان شرکت در این برنامه‌ها را نداشتند. بنابراین اخبار مربوط به سفر وی به واشنگتن درست نیست.

وی همچنین درباره سطح نشست ایران و 1+5 در ژنو نیز گفت: از طرف ما از ایران آقای ظریف در این مذاکرات شرکت می‌کنند و حضور خانم اشتون نیز قطعی است. گفت‌وگوها برای اینکه از کشورهای عضو 1+5 چه کسانی شرکت کنند ادامه دارد.

افخم درباره اینکه آیا ایران از ارتقاء سطح مذاکرات به سران استقبال می‌کند؟ گفت: ارزیابی‌ برای برگزاری نشست در چنین سطوحی زود است. ما در ابتدای راه پر فراز و نشیب هستیم. دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد که باید براساس یک چارچوب به هم نزدیک شوند. امیدواریم که چارچوبی که ایران تدوین می‌کند که ابتدا و انتهای مذاکرات مشخص شود شکل بگیرد. براساس شکل‌گیری این چارچوب و تعیین چشم‌اندازها و اهداف گام‌های اولیه‌ای برداشته و اقدامات آغاز می‌شود. صحبت از ارتقاء سطح مذاکرات به سطوح دیگر زودهنگام است.

سخنگوی وزارت خارجه درباره ادعای امارات و بحرین در خصوص جزایر سه‌گانه ایرانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ما همواره به کشور دوست و برادر امارات اعلام کرده‌ایم که برای رفع سوء تفاهم‌ها و ترتیبات اجرایی که نسبت به جزیره ابوموسی وجود دارد آماده مذاکره هستیم و این آمادگی را بار دیگر هم اعلام می‌کنیم. بنابراین ایران درباره تمامیت ارضی و حاکمیت خود بر جزایر سه گانه مذاکره‌ای صورت نمی‌دهد و از نظر ما کاملا منتفی است.

خبرنگاری پرسید برخلاف ارزیابی‌های شما غرب مذاکرات ایران با آژانس را مثبت ارزیابی نکرده است که افخم گفت: ما چنین تحلیلی نداریم. سیاست‌های ما کاملا جامع و یکپارچه دنبال می‌شود. مذاکرات گذشته با آژانس از سوی دو طرف سازنده ارزیابی شد. مذاکرات گذشته قطعا به نتایج مشخصی نرسیده بود زیرا نقاط فنی مورد اختلاف وجود داشت. این دور از مذاکرات به دلیل اینکه اولین دور از مذاکرات در دولت جدید بود در فضای خوبی انجام شد. امیدواریم با تفاهمی که بین دو طرف وجود دارد دور جدید گفت‌وگوها در آبان‌ماه وارد مباحث فنی‌تر شود. بنابراین تحلیل‌ها و ارزیابی از اینکه فضای وین به سمتی رفته و فضای نیویورک در سمت دیگری بوده دقیق و درست نیست و قطعا مذاکرات فنی چارچوب‌های خاص خود را دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان درباره حل مشکلات مربوط به بورس دانشجویان در خارج کشور گفت: آقای روحانی دیدار صمیمانه‌ای با ایرانیان مقیم نیویورک داشت که بخشی از زمان به طرح مشکلات و مسائل آن‌ها گذشت. آقای رییس جمهور به ارائه تسهیلات به ایرانیان تاکید دارد و مشورت‌هایی با مسوولین اجرایی در این زمینه داشته‌اند. آنچه مسلم است این است که سیاست ما تسهیل مراوده ایران با خارج کشور و ایرانیان با داخل کشور است. تسهیلات و آمادگی‌های اولیه برای اعطای چنین بورس‌هایی وجود دارد.

وی درباره اخبار منتشر شده در خصوص توقف روند اخراج ایرانیان از امارات گفت: هفته اول مهرماه اخباری مبنی بر اینکه مقامات اماراتی به برخی از اتباع ایرانی اعلام کردند که امکان اقامتشان وجود دارد و تسهیلاتی در این زمینه فراهم شد و قوانین قبلی به نوعی اجرا نمی‌شود، منتشر شد. این خبرها خوشحال‌کننده است و امیدواریم ادامه یابد. آنچه حاصل شده در نتیجه پیگیری‌های سفارت و سر کنسولگری ما در این کشور است.
وی همچنین گفت: نشست کنسولی ایران و امارات مهرماه در تهران برگزار می‌شود.

افخم در خصوص پیگیری خط پرواز مستقیم ایران و آمریکا با دستور رییس‌جمهور گفت: یکی از مشکلات ایرانیان خارج از کشور و مقیم آمریکا بحث خط پرواز مستقیم بود که رییس جمهور دستور بررسی آن را دادند که در این باره امکانات فنی و اجرایی بررسی شود. بررسی‌ها در این زمینه آغاز شده که براساس پیشرفت روند اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی درباره تحلیل‌های مطرح شده درخصوص بازگردانده شدن جام نقره به ایران مبنی بر عادی شدن روابط ایران و آمریکا اظهار کرد: معاون گردشگری و میراث فرهنگی رییس جمهور در این سفر روحانی را همراهی می‌کرد. مذاکراتی را درباره میراث فرهنگی و تاریخی ایران با بخش های مربوطه داشتند ، این مذاکرات در تهران هم دنبال خواهد شد. بازگشت این جام از سوی طرف آمریکایی اعلام شد و ما هم کاملا از آن استقبال کردیم. امیدواریم که براساس آنچه اعلام کرده‌اند این گامی برای نشان دادن حسن نیت به مردم ایران و نشانه ای در بازگرداندن الواح تاریخی به ایران باشد.
خبرنگار دیگری درباره سفر هیات پارلمانی اروپا به ایران پرسید که سخنگوی وزارت خارجه پاسخ داد: تفاهم‌ها و زمینه‌های اولیه‌ای فراهم شده برنامه سفر دو هیات هم در اخبار منتشر شده است. اقدامات مربوط به زمینه سازی در حال انجام است که براساس پیشرفت آن و تنظیم چارچوب‌های اولیه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی درباره روابط عربستان و ایران پس از تحولات کنونی گفت: در چارچوب سیاست‌های اصولی ایران برای داشتن بهترین مناسبات با همسایگان و کشورهای منطقه، تقویت مناسبات با کشورهای منطقه از جمله عربستان را مثبت می‌دانیم. امیدواریم زمینه‌های مناسبی برای زمینه‌سازی نسبت به ارتقا مناسبات و تقویت همگرایی بیشتر در منطقه فراهم شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین درباره اینکه اخباری مبنی بر ارائه طرحی مبنی بر پیشنهاد به ایران از سوی چین،‌روسیه و ژاپن برای رفع تحریم‌ها مطرح شده که در مقابل آن ایران بخشی از غنی‌سازی را تعلیق کند گفت: هنوز از مجرای رسمی چنین پیشنهادی را دریافت نکرده‌ایم گرچه همواره حسن‌نیت‌هایی از سوی طرف‌های ثالثی وجود داشت که مسیر کار را به سمت تعامل سازنده و کمک به رفع و کاهش آثار ناشی از تحریم پیش ببرد، اما درباره اینکه در چارچوب رسمی چنین پیشنهاد و طرحی دریافت شده باشد اخباری نداریم.

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ابتدای این نشست با اشاره به سفر هفته گذشته حسن روحانی رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، این سفر را رویدادی مهم و موفقیت آمیز برشمرد که توجه بسیاری از محافل رسمی و رسانه‌ای جهان را به خود جلب کرد.

وی گفت: این سفر براساس یک برنامه دقیق و منسجم طراحی شده و اهداف روشن و مشخصی برای آن تعیین شده بود که گویای پیشتازی گفتمان جمهوری اسلامی در سطح منطقه و جهان است و یکی از اهداف مهم آن تحول در سیاست خارجی بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان این که این هدف مهم در عرصه جهانی حاصل شده، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در یک برنامه فشرده کاری 4 روزه طی ملاقات‌ها، سخنرانی‌ها و دیدارها، سیاست‌های اصولی کشور را برای جهانیان تبیین و تشریح کرد.

افخم اضافه کرد: نقطه عطف این دیدگاه‌ها مباحثی بود که رئیس جمهور در خصوص مفاهیم ضروری و مورد نیاز برای تعامل سازنده و گفت‌وگو در سطح جهان مطرح کرد از جمله مقابله با خشونت، افراط گرایی، تروریسم، فلسطین، خطرات تهدید کننده منطقه، تحریم جمهوری اسلامی که خود نوعی خشونت تلقی می‌شود و مقابله با جنگ و نظامی‌گری که استقبال بسیار زیادی از این دیدگاه‌ها صورت گرفت.

وی تاکید کرد: سیاست دولت تدبیر و امید امروز به عنوان سیاست و گفت‌وگوی پیشتاز در جهان مطرح است. آقای روحانی تلاش کرد که مفهوم واقع‌گرایی، صلح و اعتدال را در صحنه جهانی تاکید کند و ضرورت توجه بازیگران عرصه جهانی را به کاربرد توامان هر سه مفهوم جلب کند.
افخم ابراز امیدواری کرد: با تحولی که در صحنه سیاست خارجی کشور رخ داده، شاهد پیشرفت مناسبات خارجی و تحقق تعاملات سازنده براساس دیدگاه‌های مطرح شده باشیم.

انتهای پیام+


حداقل میتونه یک مغنه یا شال رنگی سر کنه به جای این پوششه سراسر سیاه

Bobby Sands
02-10-2013, 14:20
با یه تماس تلفنی که قرار نیست آمریکا متحد اصلیش (اسرائیل) رو کنار بزاره و بیاد با تو رفیق بشه!رابطه اسرائیل و آمریکا رابطه پدر و پسریه. نمیشه به یه نفر بگی من دوست دارم اما گور پدرت!
حالا حالاها باید تقاص اون همه مرگ بر آمریکا و اسرائیلی که تو این 35 سال دادید رو بدید.
تا وقتی با اسرائیل درگیر باشیم همین است. 34 سال منافع ملی ایران در گرو یک مشت فلسطینی بی سر و پا گره خورده... البته زیاده خواهی اسرائیلی های مزخرف رو هم نباید از یاد برد
اولا مشخص کنید تون اون رابطه کدوم پدره کدوم فرزند؟!! من که همچین رابطه این بینشون نمیبینم. اگر هم باشه یه چیز دیگست نه پدر فرزندی!
دوما من خودم بشخصه غلط بکنم اگر حتی یک بار همچین شعاری داده باشم ،بقیه رو نمیدونم!
سوما نظر شما در مورد فلسطینی ها از نظر بنده کاملا اشتباهه و حق ندارید یک ملت که 60 سال اینگونه تحت ستم قرار گرفتن رو یک مشت بی سروپا خطاب کنید!!

r_liaghat
02-10-2013, 15:51
تلفنی که زنگ خورد،عزتی که ذلت شد.

شاهزاده خانوم
02-10-2013, 19:47
رییس جمهور/کامل/:بداخلاقی‌ها کنار گذاشته شود/باید جای خالی لابی ایران را در آمریکا پرکنیم

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه یکی از بااهمیت‌ترین برنامه‌های دولت از ابتدا تعامل موثر با جهان بوده است، گفت: مساله تعامل موثر با جهان را به عنوان یکی از بخش‌های گفتمان خود مطرح کرده بوده‌ایم و در 45 روز گذشته، در 3 مرحله در بحث تعامل سازنده با جهان قدم‌هایی به پیش گذاشته است.به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام حسن روحانی در حاشیه جلسه هیأت دولت با اشاره به حضور بیش از 55 هیأت خارجی در مراسم تحلیف که 11 هیات آن در سطح سران و بقیه از وزرا و یا ریاست مجلس بوده‌اند، گفت: تماس و مذاکره با آنها اولین قدم در دیپلماسی خارجی دولت بود که در فضای بین‌المللی بسیار موثر بود.وی با اشاره به اینکه قدم دوم دولت در تعامل سازنده با جهان حضور در اجلاس همکاری‌های شانگهای بود، افزود: تماس و مذاکره با سران حاضر در اجلاس شانگهای داشتیم و همچنین با برخی وزرای خارجه که به جای سران شرکت کرده بودند مذاکره داشتیم به ویژه دو ملاقات با رئیس جمهور چین و روسیه داشتیم که بسیار قابل اهمیت بوده است.
روحانی با اشاره به این‌که مذاکراتمان با رئیس جمهور چین و روسیه در بحث‌های مختلف روابط دو جانبه، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: ارتباط با دو رئیس جمهور چین و روسیه توسط نمایندگان رئیس جمهور ایران و آن دو کشور ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به این که قدم سوم دولت در موضوع تعامل سازنده با جهان، حضور رئیس جمهور و هیات همراه در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل بود، و این حرکت در چند بخش انجام شد، اظهار کرد: در حوزه‌ی دیپلماسی رسمی ملاقات‌هایی در این زمینه وجود داشت از جمله 18 ملاقات دو جانبه در این سفر انجام گرفت با مقامات یا روسای سازمان‌های بین‌المللی و در حوزه‌ی دیپلماسی عمومی، سخنرانی‌ها، حضور در جلسات مسئولین رسانه‌ها و رهبران اسلامی در آمریکا و صاحب‌نظران بود. و همچنین در جلسه‌ای که از طرف جامعه‌ی آسیایی و شورای روابط خارجی آمریکا برگزار شد شرکت کردیم که 300 نفر از صاحب‌نظران در این جلسه شرکت کرده بودند.


به گزارش ایسنا، رییس‌جمهور در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت تاکید کرد که ملت عزیز ایران باید بداند که مسائل سیاست خارجی پیش‌رو راه همواری نیست و ما راه دشواری را پیش‌رو داریم و نمی‌شود، مشکلات هشت ساله و 10 ساله را در 10 روز حل و فصل کرد و فراز و نشیب‌های زیادی در دنیای سیاست وجود دارد.


روحانی در بخش دیگری از سخنان خود در ادامه ارائه گزارش از سفرش به نیویورک، با اشاره به مصاحبه‌هایی که با سه رسانه معتبر آمریکایی انجام داده است به حضور خود در جمع ایرانیان مقیم آمریکا اشاره کرد و گفت: ما در این سفر می‌خواستیم شرایط جدیدی که نسبت به ایران وجود دارد را ارزیابی مجدد کنیم؛ چراکه جایگاه و چهره ایران در عرصه بین‌المللی جایگاه جدیدی است و عرصه بین‌الملل با نگاه جدیدی به دولت و ملت ایران نگاه می‌کند.


وی با بیان این‌که انتخابات 24 خرداد در افکار عمومی دنیا تاثیرگذار بود، گفت: در این سفر بسیاری از مقامات اروپایی درخواست ملاقات داشتند و ما با برخی از مقامات کشورهای اروپایی و غیراروپایی به دلیل کمبود وقت فرصت نکردیم که دیداری داشته باشیم، ولی با مقامات مهم برخی از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، اتریش، آلمان و ... ملاقات کردیم و این نشان داد که فضای قبلی شکسته شده است حتی اینکه قبلا می‌گفتند تماس مقامات بالا جزء تحریم است شکسته شده است.
رییس‌جمهور در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران با بیان این‌که در این سفر بر حقوق مردم ایران در ارتباط با بحث هسته‌یی و مظلومیت ملت ایران و غیرانسانی بودن تحریم‌ها بحث و گفت‌وگو کردیم، تصریح کرد: ما در جلسات خصوصی و عمومی این موضوع را تبیین کردیم و فکر می‌کنیم که هیات در این زمینه موفق بود.


روحانی گفت: بسیاری از مقامات کشورها در جریان این سفر جهت ملاقات با هیات ایرانی خود پیش قدم شدند و آنها نیز می‌گفتند که تحریم‌ها ناکارآمد است و حتی برخی از آنها می‌گفتند که غیرعادلانه است.


وی با بیان این‌که آنها بعضا غیرانسانی بودن تحریم‌ها را نیز می‌پذیرفتند و آن را بیان می‌کردند، افزود: به نظر می‌رسد که فضای بین‌المللی اینگونه است که تحریم‌ها باید کنار گذاشته شود.
رییس‌جمهور با اشاره به حق ملت ایران اظهار امیدواری کرد که در قدم‌های بعدی تحریم‌های ناحقی که علیه ملت ایران گذاشته شده، برداشته شود.


روحانی با تاکید بر این‌که باید در این زمینه قدم‌های بیشتری برداشت و می‌توانیم در قدم‌های بعدی این تحریم‌ها را برداریم، گفت: فکر می‌کنم در این زمینه قدم‌های مهمی برداشته شده است.


وی به برگزاری اجلاس 1+5 در نیویورک با حضور وزرای خارجه این کشورها و همچنین وزیر خارجه ایران در نیویورک اشاره و تصریح کرد: وزرای خارجه شش کشور نیز به حقوق هسته‌یی ایران اذعان کردند و این در صحبت‌های آنها مشهود بود، بنابراین ما یک قدم پیش گذاشتیم.
رییس‌جمهور با اشاره به این‌که اجلاس بعدی در این زمینه در ژنو برگزار خواهد شد، گفت: در اجلاس بعدی در ارتباط با ریز مسائل بحث و گفت‌وگو می‌شود و این‌که اولین مرحله در این زمینه چگونه باید انجام شود.


روحانی در ادامه به موضوع سوریه و مساله امنیت منطقه اشاره و اضافه کرد: ما در جلسات و دیدارهایی که در جریان سفر به نیویورک داشتیم با مقامات کشورهای مختلف در ارتباط با ثبات منطقه و سوریه گفت‌وگو کردیم و این مسائل مطرح شد و به نظر می‌رسد که در این زمینه هیات موفق بوده است.


وی تصریح کرد: در این مذاکرات مقامات دیگر کشورها نیز تاکید داشتند که جنگ جدید در منطقه به نفع منطقه نیست. مقامات ارشد اروپایی نیز به این موضوع اعتراف داشتند که مساله سوریه باید با اتکا بر آرای عمومی مردم سوریه حل شود و هیچ مقام خارجی حق ندارد که برای مردم سوریه تصمیم بگیرد، حتی آمریکایی‌ها نیز در ملاقاتی که با وزیر خارجه ایران داشتند تاکید کرده بودند که کسی حق ندارد نسبت به حکومت و آینده سوریه تصمیم بگیرد و تصمیم‌گیری در این امر در اختیار مردم سوریه است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس‌جمهور در ادامه به دروغ‌افکنی‌های رژیم صهیونیستی علیه ایران قبل و بعد از سفر به نیویورک و حین این سفر اشاره کرد و گفت: ما می‌خواستیم این فضا را برای اسرائیل سخت کنیم و این‌که افکار عمومی آمریکا را متوجه نادرست بودن ادعاهای رژیم صهیونیستی کنیم.روحانی گفت: در جریان سفر به نیویورک در جلسات اول در ارتباط با بحث نابودی اسرائیل و هولوکاست، سوالاتی مطرح می‌شد، ولی در جلسات آخر دیگر این سوالات مطرح نبود و مسائلی که در این زمینه در افکار عمومی وجود داشت روشن شده بود و کار اسرائیلی نیز سخت شده بود.


وی افزود:اسرائیل لابی قوی در آمریکا دارد و با استفاده از این لابی فشار می‌آورد و ما باید جای خالی لابی قوی ایران را در آنجا پر کنیم و کاری کنیم که برخی تلاش کنند که افکار و نظرات ایران را بیان کنند و به گوش افکار عمومی آنجا برسانند، البته در این راستا ایرانی‌های مقیم آمریکا می‌توانند نقش بسیار مهمی داشته باشند و اولین قدم را بردارند؛ چرا که همه ایرانی‌ها صدا و سیمای ما در ایران هستند و می‌توانند واقعیت ایران را منعکس کنند.


رییس‌جمهور همچنین به بحث مساله تروریسم و افراطی‌گری اشاره کرد و گفت: مطالبی که ما در ارتباط با مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری در جریان این سفر مطرح کردیم و همچنین تاکید بر اعتدال، مورد استقبال قرار گرفت و احساس می‌کنم موضوع اعتدال مورد استقبال کشورها قرار گرفته است و در واقع همه می‌پذیرفتند که تروریسم و افراطی‌گری خطری برای امنیت جهانی است و پیشنهادی که برای مبارزه با افراطی‌گری و خشونت داده شد مورد استقبال قرار گرفت، بنابراین من فکر می‌کنم که نگاه و نظر ایران در این زمینه مورد استقبال جهانیان قرار گرفت. دبیرکل سازمان ملل نیز بر این موضوع تاکید داشت و در واقع دنیا فهمید که افراطی‌گری اساسا برای ثبات جهانی و تروریسم برای امنیت جهانی، خطر بزرگی است و دنیا فهمیده که باید دست به دست هم بدهیم که با افراط و خشونت مبارزه کنیم.


روحانی با بیان این‌که بیان ما، بیان صلح، همزیستی مسالمت‌آمیز و اعتدال است، به موضوع کاهش تنش و جلوگیری از افزایش تنش بین ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت: ما در جریان تبلیغات انتخاباتی نیز گفته بودیم که ما خواهان افزایش تنش با هیچ کشوری از جمله آمریکا نیستیم و معتقدیم که می‌توانیم این تنش‌ها را کاهش دهیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که مقامات آمریکایی اصرار داشتند که بین دو رییس‌جمهور ایران و آمریکا ملاقاتی صورت بگیرد، تصریح کرد: از چند روز قبل از سفر به نیویورک پیام‌هایی را در این زمینه ارسال کردند. اولین پیام روز جمعه قبل از سفر ارسال شد و پیام‌های بعدی تا قبل از آغاز سفر ارسال شد. در مجموع قبل از سفر پنج پیام در این زمینه از سوی آمریکایی‌ها ارسال شدند و ما پاسخی به این پیام‌ها ندادیم و به دوستانم در وزارت خارجه گفتم که وقتی وارد نیویورک شدیم در این زمینه تصمیم می‌گیریم. در آنجا نیز این پیام‌ها و صحبت‌ها وجود داشت، ولی فرصت توافق روی جزئیات تمام ابعاد و زوایای این موضوع نبود.


رییس‌جمهور افزود: صحبت این بود که مثلا ملاقات چند دقیقه‌ای بین ما در یکی از راهروهای مجمع عمومی سازمان ملل و یا در حاشیه یکی از جلسات انجام شود، البته من موافق این نبودم و این موضوع نیز عملی نشد.


روحانی ادامه داد: بحث‌ها در این زمینه ادامه داشت و بعد از روز سه‌شنبه جوی در رسانه‌ها بخصوص رسانه‌های آمریکایی ایجاد شد مبنی بر این‌که ایران در این سفر آمریکا را تحقیر کرده است و یا این‌که روحانی دست رد به اوباما زده است و کاخ سفید تحقیر شد. من از این حرکت و روند رسانه‌ها که شاید بخشی از آن طبیعی بود و بخشی از آن را مخالفین و صهیونیست‌ها دامن می‌زدند، خوشحال نبودم؛ چرا که اساسا بحث تحقیر نیست و من در مصاحبه‌ای که انجام دادم به این موضوع اشاره کردم. درخواست ملاقاتی بود، ما با ملاقات مشکلی نداشتیم، ولی مقدمات و شرایط لازم در این زمینه فراهم نشد.
وی گفت: بعد از 35 سال قرار بود که دو رییس‌جمهور برای اولین بار مذاکره کنند، ولی همان‌طور که گفتم مقدمات و شرایط لازم در این زمینه فراهم نبود و عده‌ای نیز درصدد بودند که از این فضای گل‌آلود ماهی بگیرند و معتقد بودیم که اگر این موضوع ترمیم شود بلامانع است.


رییس‌جمهور افزود: وقتی وزرای خارجه دو کشور ملاقات کردند، مقداری این فضا کاهش پیدا کرد و مساله را تخفیف داد. دو طرف در تماس بودند و بحثی بود مبنی بر اینکه روز جمعه آقای اوباما با ما تماس بگیرد و گفت‌وگوی کوتاهی انجام شود و ما در لحظه بازگشت به تهران و خروج از هتل با این موضوع روبرو شدیم و آنها به موبایل سفیر ما زنگ زدند.


روحانی گفت: در جریان این تماس چند دقیقه‌ای تلفنی صحبت کردیم و تاکید بر این شد که در مورد ایران و آمریکا مسائل بسیار فراوانی وجود دارد. من به آقای اوباما در این تماس تلفنی گفتم که در طول 35 سال گذشته مسائل زیادی به وجود آمده است و در موارد مختلفی مردم ما با عملکردی که آمریکا از خود نشان داده مخالف بوده است و مسائلی که بین دو کشور وجود دارد کوتاه مدت حل نمی‌شود. آنها نیز تاکید داشتند که یک شبه این مسائل حل نمی‌شود.


وی با بیان این‌که در این تماس تلفنی عمده مسائل، مساله هسته‌یی بود، تاکید کرد: من در این گفت‌وگوی تلفنی تاکید کردم که این موضوع باید در زمان کوتاهی حل و فصل شود و آقای اوباما نیز گفت که این موضوع را قبول دارم. آقای اوباما در این تماس تلفنی به ما گفت که شما در سخنرانی‌تان تاکید کردید که به دنبال سلاح هسته‌یی نیستید و رهبر ایران نیز بر حرام بودن ساخت و استفاده از سلاح‌های هسته‌یی تاکید داشته‌اند و با توجه به این موضوعات راه برای به نتیجه رسیدن مذاکرات باز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: مردم باید بدانند که مسائل سیاسی خارجی پیش‌رو راه همواری نیست و ما راه دشواری پیش‌رو داریم و نمی‌شود مشکلات هشت ساله و یا 10 ساله را

در 10 روز حل و فصل کرد. فراز و نشیب زیادی در دنیای سیاست وجود دارد.


روحانی گفت: آقای اوباما در تماس تلفنی که داشتند، گفتند که ما مشکلات فراوانی در داخل آمریکا داریم و شما نیز همین‌طور و باید فکری کنیم که از مشکلات عبور کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که مقامات آمریکایی هر روز با یک لحن صحبت می‌کنند، تصریح کرد: فکر می‌شد که با تحریم ملت ایران سر فرود می‌آورد و بالاتر از آن با فشار تحریم مردم از نظام جدا می‌شوند ولی با انتخابات شکوهمندی که در 24 خرداد برگزار شد آنها مایوس شدند و دیدند که علیرغم همه فشارها، مردم از نظام جدا نمی‌شوند و نشاط سیاسی مردم از بین نمی‌رود و تحریم راه‌حل درستی نیست و به نظر من این بسیار مهم است.


رییس‌جمهور به ملاقات خود با کاترین اشتون و همچنین رییس اتحادیه اروپا اشاره کرد و یادآورشد: من به خانم اشتون نیز در ملاقاتی که داشتم، گفتم که تحریم راه‌حل درستی نیست و آنها نیز علی‌الظاهر با سکوت در برابر این حرف علی‌القاعده آن را قبول داشتند.


روحانی گفت: من در جریان این ملاقات به ایشان گفتم بحث شما چیست؟ بحث اعتماد است؟ این موضوع راه‌حل دارد. ما اعتماد می‌خواهیم که شما حق هسته‌یی ایران را به رسمیت بشناسید و به آن اعتراف کنید و شما نیز اعتماد می‌خواهید که ما بمب اتم نسازیم، ما بارها گفته‌ایم که دنبال بمب اتم نیستیم و این موضوع با معیارهای ما سازگار نیست. من در آن جلسه تاکید کردم که تنها و تنها راه‌حل این مساله، میز مذاکرات است و بس. رییس اتحادیه اروپا نیز در آن جلسه گفت حرف شما را قبول دارم و راه‌حل مذاکره است.
وی با بیان این‌که معتقدم تلاش شد اولین قدم‌ برای بازگشت از راه اشتباهی که دیگران رفته‌اند برداشته شود، گفت: البته تاکید می‌کنم که همه مسائل با یک تلفن و دو جلسه حل نمی‌شود.


رییس‌جمهور خطاب به مردم ایران یادآورشد: به ملت ایران عرض می‌کنم که استواری و استقامت آنها، نشاط، هوشیاری و بیداری آنها و خلق حماسه سیاسی توسط ایران و اعتماد بین دولت و ملت و یا به معنای دیگر بین نظام و ملت کار خود را کرده و فضا را عوض کرده و دنیا آمادگی جدیدی دارد و ما تلاش می‌کنیم که در این فضا بتوانیم به اهداف خود برسیم.


روحانی گفت: ممکن است یک هفته یا دو هفته، یک یا دو ماه طول بکشد و به نتیجه نرسد، اما مسیر برای رسیدن به نتیجه روشن است.


رییس جمهور با اشاره به اینکه لحن اروپایی‌ها و لحن دبیرکل و رییس جمهور آمریکا در مذاکرات کاملا با گذشته تغییر کرده است، تصریح کرد: نامه اولی که اوباما پس از انتخابات برای تبریک و مطرح کردن مسائل دیگر به من نوشت، در همان نامه لحن عوض شده بود و همچنین در مذاکره تلفنی هم کاملا مشهود بود که لحن عوض شده است اما یادمان باشد این قدم اول است.رییس جمهور که در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت ، همچنین با تاکید بر این‌که باید حواسمان باشد در میان مردم انتظار قدم آخر را ایجاد نکنیم، تصریح کرد: رسانه‌ها حواسشان باشد و فکر نکنند با یک سفر یا ملاقات ، 35 سال مشکلات و یا 10 سال مشکلات هسته‌یی حل شده است و فکر نکنند همه مسائل تمام شده است.


وی با بیان این‌که در حد زمان خود به نظر من این سفر‌ و راه جمهوری اسلامی ایران، موفق بوده است تصریح کرد: آنچه به نظر من موفق بوده است کار و اراده و حضور مردم و تدبیر مقام معظم رهبری بوده است. من به عنوان خدمتگزار مردم ایران و نظام فقط پیام مردم ایران را منتقل کردم و امیدوارم بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم و مردم در آینده نه چندان دور شاهد پیروزی‌های بیشتری از حرکت، مقاومت و ایستادگی خودشان باشند و ما هم بتوانیم در این راستا خدمت به مردم انجام دهیم.

رییس جمهور همچنین در جواب سوالی در رابطه با اظهارات نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل علیه ایران، گفت: این‌که یک رژیم تجاوزگر در منطقه نسبت به جمهوری اسلامی ایران با لحن نادرست صحبت کند، اصلا نباید ما را ناراحت کند و ما توقعی غیر از این از اسراییل نداریم.وی ادامه داد: اسراییلی‌ها وقتی می‌بینند شمشیرشان کند شده است و منطق در جهان حاکم می‌شود و ندای صلح ملت ایران که همیشه صلح‌جو بوده است، بهتر به گوش جهانیان می‌رسد، حتما ناراحت و عصبانی می‌شوند و از روز اول انتخابات می‌بینید که نسبت به مردم و من به عنوان خادم ملت با لحن تندی صحبت می‌کردند پس خیلی طبیعی است و ما غیر از این نباید از اسراییل توقع داشته باشیم و این جملات به ما نشان می‌دهد راه ما درست و دقیق است و با استقامت بیشتری باید این راه را ادامه بدهیم.رییس جمهور همچنین در جواب سوالی در مورد مذاکرات ژنو یادآورشد: در آمریکا دو نظر وجود دارد نظر کنگره این است که تحریم‌ها تشدید شود، اما این راه راه خطا و اشتباه است و ظاهر امر این است که دولت آمریکا با این راه مخالف است.

وی افزود: دلیل مخالفت دولت آمریکا این است که آمریکا در 1+5 حضور فعال دارد و من فکر می‌کنم مذاکرات ژنو اگر با موفقیت توام باشد حتما جلوی بسیاری از کارهای تندروانه‌،افراطی‌،خشونت و جنگ گرفته می شود وهمه تلاش بر این است که نتیجه بازی برد- برد باشد و هم ما ببریم و هم آنها.

وی افزود: وقتی تحریم‌ها برداشته شود‌،اعتماد دو طرفه ایجاد شود، برد هر دو خواهد بود و امیدواریم اجلاس آینده ژنو با موفقیت انجام شود و سنای آمریکا دچار خطای گذشته نشود.

روحانی در ادامه در جواب سوالی در مورد نشست مشترک شب گذشته دولت و مجلس و مسئله رای اعتماد به سه وزیر باقی مانده گفت: وقتی ما در خدمت نمایندگان می‌رویم و نظرات آنها می‌شنویم بهترین دستاورد است.

وی با اشاره به این‌که دیشب(سه شنبه‌شب) اولین نشست مشترک مجلس و دولت بود و این دیدارها ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: مسائل کشور با وحدت و اتحاد و هماهنگی بین قوا برطرف می‌شود و قطعا دولت به تنهایی قادر نیست همه مشکلات را حل کند.وی با تاکید بر این که دولت نیازمند حمایت مجلس، حمایت قاطع مقام معظم رهبری و حمایت مردم است، افزود: مجلس نقش بسیار تاثیرگذاری دارد، چون مجلس به وزرا رای اعتماد می‌دهد و ان شاء‌الله در مهلت مقرر سه وزیر به مجلس معرفی خواهند شد و دولت به طور کامل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.روحانی با بیان این‌که از جلسه مشترک مجلس و دولت بسیار راضی هستم، خاطر نشان کرد: جلسه دیشب آغاز بسیار خوبی برای هماهنگی و همکاری بیشتر با مجلس محترم شورای اسلامی بود.

رییس جمهور همچنین در جواب سوالی در مورد منتقدان مذاکره با آمریکا و این‌که این اقدام شما اشتباه تاکتیکی خوانده شده است، تصریح کرد : انتقاد از دولت آزاد است و افتخار ما این است که انتقادپذیر هستیم پس هر کس با هر لحنی می‌تواند انتقاد کند، البته ما دلمان می‌خواهد لحن مودبانه‌ واخلاقی باشد و اعتراض در چارچوب قواعد بازی باشد.روحانی با اشاره به این‌که دولت از این به بعد قدم‌های بلندتری بر خواهد داشت و این قدم کوچکی از دولت بوده است تصریح کرد: بعضی‌ها ممکن است مخالف باشند و اعتراض کنند و این حق آنها است.

وی افزود: از دو دستگاه مهم نظرسنجی خواسته‌ام نظر مردم را بگیرند که با حرکت دولت موافق هستند و آنهایی که مخالف هستند چند درصد هستند؟ و حتی اگر مخالفین راه این دولت یک درصد باشند آن یک درصد حق دارند و باید نقد کنند اما همه باید یادمان باشد‌،در نقد منافع ملی را مد نظر داشته باشیم و نقدمان سازنده و اخلاقی باشد.

وی با بیان این‌که دولت در یک مسیر دشوار حرکت می‌کند و نیازمند حمایت مردم،‌مجلس شورای اسلامی و به ویژه حمایت مقام معظم رهبری است تصریح کرد: این سرمایه اصلی ما است و اگر نباشد دولت یا نمی‌تواند به اهداف برسد و یا سخت به هدف می‌رسد.روحانی در جواب سوالی در مورد این‌که اقدامات دولت برای شفاف‌سازی در مذاکرات با 1+5 چگونه خواهد بود؟ توضیح داد: در مذاکرات باید ببینیم دیگران چه می‌گوید و ایران چه می‌گوید ودر ظاهر توافق نیویورک این بوده است، ایران طرح خود را روی میز بگذارد و این بسیار مهم است.

وی با اشاره به این‌که ایران طرح دقیقی برای این مرحله آماده کرده است گفت: امیدواریم به طور کلی در این طرح به موافقت کامل برسیم و یا در کلیات آن به موافقت برسیم و توافق ما می‌تواند بسیار برای قدم‌های بعدی تاثیرگذار باشد و می دانیم برداشتن قدم اول سخت است اما اگر بتوانیم قدم موثری در این اجلاس و اجلاس بعدی برداریم، قدم‌های بعدی آسانتر خواهد شد.وی در جواب سوالی در مورد خط هوایی ایران و آمریکا نیز خاطرنشان کرد: قبل از تحریم ‌ها و در سال‌های پیش هم ایران به دنبال این کار بود، اما طرف آمریکایی موافقت نکرده بود و این‌بار هم به طور قطع، با مشکلات زیادی مواجهه خواهیم بود.

رییس جمهور به جلسه خود در آمریکا با ایرانی های مقیم این کشور اشاره کرد و اظهارداشت: جلسه بسیار پرشوری بود و من معتقدم ایرانی‌های خارج از کشور باید بتوانند به راحتی به کشورشان بیایند و برگردند چون نیامدن آنها باعث می‌شود هم ما ضرر کنیم هم آنها به خصوص نسل جدید و نوجوانان و جوانان.وی با اشاره به این‌که حق طبیعی هر ایرانی است که وطن و اقلیم خود راببیند، تصریح کرد: تلفنی که با آقای اوباما صحبت می‌کردم گفتم این رابطه بسیار مهم است و رابطه دو ملت می‌تواند، آغازی باشد برای راه طولانی که در پیش رو داریم و از طرف ما به مسوولین گفته‌اند اقدامات لازم را شروع کنند، چون می‌خواهیم به ایرانی‌ها مقیم آمریکا بگوییم دولت ایران در این زمینه حساس است و برای تسهیل راه‌ آنها اولین قدم را برداشته است، البته ممکن است نپذیرد و حتی اگر پذیرفته شود راه سختی هم در پیش رو است، اما اگر تحقق یابد یک روزه نیست و ماه‌ها طول می‌کشد و ان شالله تا آن زمان مسئله تحریم‌ها هم حل شده باشد.وی در جواب سوال دیگری مبنی بر این که شهردار تهران قرار بود در جلسات دولت شرکت کند توضیح داد: صحبتی در این رابطه شده بود اما بعد از این‌که آقای شهردار انتخاب شدند فرصت نشد همدیگر را ببینیم، اما اگر ضرورت داشته باشد مشکلی برای این کار وجود ندارد.

رییس جمهور در جواب سوال دیگری در مورد اتفاقات و حاشیه‌های فرودگاه مهرآباد در مراسم استقبال از وی در بازگشت از نیویورک گفت: در این که با گروه‌های خودسر مقابله می‌کنیم، هیچ تردیدی نیست، اما دولت دلش نمی‌خواهد در این زمینه شبهه‌ای داشته باشد.روحانی افزود: خواهش ما این است که بداخلاقی‌ها کنار گذاشته شود تا نیاز نباشد دولت‌،دستگاه قضایی و یا دستگاه اطلاعاتی برخورد بکند، چون وقتی دولت خودش از نقد و منتقدان استقبال می‌کند، نیازی به این رفتارها نیست و من همانطور که برای دوستداران خود دست تکان دادم و لبخند زدم برای منتقدان هم دست تکان دادم و لبخند زدم پس من در لبخند و دست تکان دادن عدالت را رعایت کردم چون آنها هم هموطن عزیز ما هستند پس اگر در شیوه اشتباهی کرده‌اند باید آنها را نصحیت کنیم.وی خاطر نشان کرد: دولت قصد ندارد در سال اول کارش شکایتی مطرح کند، اما حتما تصمیم دارد با کمک دیگران تندرویی در کشور را به انزوا کشاند.

روحانی با اشاره به این‌که پیامبر ما معتقد بود اولین قدم در برابر آدم بداخلاق اخم نکردن و تر‌شرویی‌ است و در گام بعد باید او را نصحیت کرد، گفت: اگر ملت ما در اولین قدم نسبت به تندروها رو ترش کند، بسیار تاثیرگذار خواهد بود و قدم بعدی نصحیت کردن و صحبت کردن است و اگر نیاز بود دستگاه‌های امنیت و قضایی وارد عمل شوند، اما من فکر می‌کنم فریاد انتخابات به خوبی گفته است مردم ما چه می‌خواهند پس از همه گروه‌های که هنوز شیوه‌های گذشته را کنار نگذاشته‌اند می خواهم پنبه را از گوششان در بیاورند و صدای مردم را بشنوند.روحانی همچنین در رابطه با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تصریح کرد: 4 کمیته برای بررسی و اصلاح مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها تشکیل داده‌ایم و ما فکر می‌کنیم در مرحله اول اجرای هدفمندی اصلاحاتی لازم است و بررسی‌ها انجام شده اما هنوز نتایج نیامده است و احتمالا در لایحه بودجه سال 93 بخشی از این اصلاحات ظاهر شود.

رییس جمهور افزود: تصمیم دولت این است تا زمانی که مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها کاملا اصلاح نشده است وارد فاز دوم نشویم و برای فاز دوم هم برنامه‌ریزی‌های انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هدفمندی یارانه‌ها اهدافی داشته است و نباید آن را فراموش کنیم تصریح کرد: متاسفانه هدف‌ها کم‌کم فراموش شده است و باید به آن اهداف برگردیم و امیدوارم در اصلاحات بعدی در قانون بودجه و تصمیمات دولت با رفع نواقص مسیر را ادامه دهیم.وی همچنین در جواب سوالی در مورد معاونت های باقی مانده دولت از جمله معاونت بین‌الملل گفت: تقریبا باید بگویم دولت نمی خواهد فعلا معاونت بین الملل فعال شود، البته آن را منحل نکرده‌ایم و هنوز نیازی نمی‌بینیم که این معاونت‌ها فعال شوند و بعید می دانم ضرورتی باشد از این معاونت ها استفاده کنیم.رییس جمهور همچنین در مورد طرح توقف غنی‌سازی 20 درصد یادآورشد: مردم مطمئن باشند اصل فناوری و اصل غنی‌سازی در ایران قابل گفت‌وگو نیست، اما در مورد ویژگی‌ها و خصوصیات باید وارد بحث شویم ، اصول ما این است که در برابر آژانس درهای سایت‌های هسته‌یی را باز گذاشته‌ایم و آنها می‌توانند نظارت کنند.وی افزود: در آمریکا در مصاحبه‌ای گفتم ما چیزی برای پنهان کردن در موضوع هسته‌یی نداریم و دستمان پاک است چون وقتی مقام معظم رهبری به عنوان مرجع تقلید و رهبری انقلاب اسلامی استفاده از سلاح هسته‌یی را منع می‌کنند آبروری نظام و کشور گذاشته شده است و این بهترین اعتماد را برای آنها ایجاد می‌کند پس اصول حقوق هسته‌یی به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست.
انتهای پیام

شاهزاده خانوم
02-10-2013, 19:51
مدیر توییتر از روحانی چه پرسید؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همه تلاش ام را می کنم تا مردم ام بتوانند به راحتی به همه اطلاعات جهانی دسترسی داشته باشند. همان طور که حق آن هاست.


این یک پرسش و پاسخ شگفت انگیز میان بینان گذار توییتر و رییس جمهور ایران است که ساعاتی قبل رخ داده.

جک دورسی بنیان گذار و مدیر سایت توییتر، با کنایه به فیلتر شدن توییتر در ایران، از حسن روحانی رییس جمهور مردم ایران و صاحب یکی از اکانت های توییتر پرسیده:

«عصر بخیر آقای رییس جمهور. آیا مردم ایران می توانند توییت های شما را بخوانند؟» پاسخ حسن روحانی ساعتی بعد این طور به دست بنیان گذار توییتر رسیده: «عصر به خیر جک. همان طور که به کریستین امانپور گفتم، تلاش ام را می کنم تا مردم ام بتوانند به راحتی به همه اطلاعات جهانی دسترسی داشته باشند. همان طور که حق آن هاست.». تصویری از این گفت و گو را در ادامه ببینید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاهزاده خانوم
02-10-2013, 20:09
اولا مشخص کنید تون اون رابطه کدوم پدره کدوم فرزند؟!! من که همچین رابطه این بینشون نمیبینم. اگر هم باشه یه چیز دیگست نه پدر فرزندی!
دوما من خودم بشخصه غلط بکنم اگر حتی یک بار همچین شعاری داده باشم ،بقیه رو نمیدونم!
سوما نظر شما در مورد فلسطینی ها از نظر بنده کاملا اشتباهه و حق ندارید یک ملت که 60 سال اینگونه تحت ستم قرار گرفتن رو یک مشت بی سروپا خطاب کنید!!

عذر میخواهم چطور میشه یک کشوری سال ها پیوند سیاسی . اقتصادی با یک کشور دیگه را که بر اساس منافع ملی ان کشور هست به دلیل یک زنگ فراموش کنه ؟
بله وقتی یک کشوری سال ها یا یک کشور دیگه دارای منافع اقتصادی و سیاسی باشه و کشور دوم دارای یک لابی بسیار قوی در کنگره و سنای باشه و از قضا ان کشور مهمترین هم پیمان
کشور در یکی از مهمترین مناطق جهان از دید ژیوپولوتیک و ژیواستراتژیک باشد رابطه دو کشور با هم تبدیل به رابطه پدر و فرزندی میشه

Soroush-S
02-10-2013, 20:27
رابطه پدر و فرزندی میشه

البته فرزند نا مشروع

Bobby Sands
02-10-2013, 21:59
عذر میخواهم چطور میشه یک کشوری سال ها پیوند سیاسی . اقتصادی با یک کشور دیگه را که بر اساس منافع ملی ان کشور هست به دلیل یک زنگ فراموش کنه ؟
بله وقتی یک کشوری سال ها یا یک کشور دیگه دارای منافع اقتصادی و سیاسی باشه و کشور دوم دارای یک لابی بسیار قوی در کنگره و سنای باشه و از قضا ان کشور مهمترین هم پیمان
کشور در یکی از مهمترین مناطق جهان از دید ژیوپولوتیک و ژیواستراتژیک باشد رابطه دو کشور با هم تبدیل به رابطه پدر و فرزندی میشه
کلا نگرفتید من چی گفتم! بیخیال شما درست میگید:n06:

B3HZ@D
02-10-2013, 22:28
اولا مشخص کنید تون اون رابطه کدوم پدره کدوم فرزند؟!! من که همچین رابطه این بینشون نمیبینم. اگر هم باشه یه چیز دیگست نه پدر فرزندی!
دوما من خودم بشخصه غلط بکنم اگر حتی یک بار همچین شعاری داده باشم ،بقیه رو نمیدونم!
سوما نظر شما در مورد فلسطینی ها از نظر بنده کاملا اشتباهه و حق ندارید یک ملت که 60 سال اینگونه تحت ستم قرار گرفتن رو یک مشت بی سروپا خطاب کنید!!

بهتره ببینید فلسطینی ها هم همین نظر رو در مورد ایرانی ها داشتن ؟! فلسطین که در جنگ ایران و عراق به صدام کمک میکرد .
بعد مرگ صدام هم که براش عزاداری کردن .
در ضمن اگه بخوای درست تر حساب کنیم این یهودی ها بودن که از مملکت خودشون خارجشون کردن و بهشون ظلم شده . اما حالا میخوان به جایی که صاحبشون بودن برگردن .
90% مردم ایران اصلا نمیدونن فلسطین و سوریه کجای نقشه جهانی قرار داره . ولی بیخود و بی جهت و بدون اطلاع از شرایط اصلی میریزن تو خیابون و در حمایت از اونا شعار میدن . {حالا بماند که این شعارها چقدر هم تاثیر دارن!!!}
اول از مملکت خودمون شروع کنیم بعد به فکر بدبختی های مردم دیگر کشور ها باشیم .

ما را چه به بدبختی لبنان و فلسطین , جایی که وطن یکسره در آه و فغان است
ای غرّه به همدردی با غزه و اعراب , این کرد بلوچ اند که در حسرت نان است

Eblis.2011
02-10-2013, 22:33
با این همه مذاکرات ، چیزی از تحریم ها هم ورداشته شده؟

اگه آره ، تحریم چی؟

شاهزاده خانوم
02-10-2013, 23:10
با این همه مذاکرات ، چیزی از تحریم ها هم ورداشته شده؟

اگه آره ، تحریم چی؟


کدوم همه مذاکرات؟

لغو تحریم ها پروسه ای هست که ماه ها و شاید سال ها طول بکشه
فعلا فقط استارت خورده

Bobby Sands
02-10-2013, 23:25
بهتره ببینید فلسطینی ها هم همین نظر رو در مورد ایرانی ها داشتن ؟! فلسطین که در جنگ ایران و عراق به صدام کمک میکرد .
بعد مرگ صدام هم که براش عزاداری کردن .
در ضمن اگه بخوای درست تر حساب کنیم این یهودی ها بودن که از مملکت خودشون خارجشون کردن و بهشون ظلم شده . اما حالا میخوان به جایی که صاحبشون بودن برگردن .
90% مردم ایران اصلا نمیدونن فلسطین و سوریه کجای نقشه جهانی قرار داره . ولی بیخود و بی جهت و بدون اطلاع از شرایط اصلی میریزن تو خیابون و در حمایت از اونا شعار میدن . {حالا بماند که این شعارها چقدر هم تاثیر دارن!!!}
اول از مملکت خودمون شروع کنیم بعد به فکر بدبختی های مردم دیگر کشور ها باشیم .

ما را چه به بدبختی لبنان و فلسطین , جایی که وطن یکسره در آه و فغان است
ای غرّه به همدردی با غزه و اعراب , این کرد بلوچ اند که در حسرت نان است
عزیز جان، من که نمیگم بجای بدبختی های خودمون به فکر سوریه وفلسطین باشیم! میگم فقط خودمون رو آدم نمیبینیم تو کل دنیا. اونهایی که اون دوستمون میگه یه مشت بی سرو پا هم آدمن که رنج زیادی تو زندگیشون کشیدن. کمی تاریخ بخونید تا ببینید همین جامعه بین الملل و انگلیس چه کلاه گشادی گذاشت سرشون و مملکتشون رو تیکه تیکه کرد و بعد همونی هم که سهمشون بود رو ازشون گرفتن به زور!
بعد بنظر شما منطقیه کسانی که 100 پشتشون توی اروپا زندگی کرده بیاد ادعا کنه که فلان جا ماله منه چون زمان حضرت موسی نیاکان من اونجا بودن؟!!!
اگر اینطوریه که الان آمریکا باید ادعا کنه کل اروپا و افریقا مال اوناست!!!

3274
03-10-2013, 05:52
بهتره ببینید فلسطینی ها هم همین نظر رو در مورد ایرانی ها داشتن ؟! فلسطین که در جنگ ایران و عراق به صدام کمک میکرد .
بعد مرگ صدام هم که براش عزاداری کردن .
در ضمن اگه بخوای درست تر حساب کنیم این یهودی ها بودن که از مملکت خودشون خارجشون کردن و بهشون ظلم شده . اما حالا میخوان به جایی که صاحبشون بودن برگردن .
90% مردم ایران اصلا نمیدونن فلسطین و سوریه کجای نقشه جهانی قرار داره . ولی بیخود و بی جهت و بدون اطلاع از شرایط اصلی میریزن تو خیابون و در حمایت از اونا شعار میدن . {حالا بماند که این شعارها چقدر هم تاثیر دارن!!!}
اول از مملکت خودمون شروع کنیم بعد به فکر بدبختی های مردم دیگر کشور ها باشیم .

ما را چه به بدبختی لبنان و فلسطین , جایی که وطن یکسره در آه و فغان است
ای غرّه به همدردی با غزه و اعراب , این کرد بلوچ اند که در حسرت نان است

اول:فلسطین به صدام برای جنگ با ایران کمکی نکرد.روی هوا که نمیشه اتهام به دیگرون وارد کرد.گروهی از فلسطینی ها برای مرگ صدام عزاداری کردند چون در جریان جنگ اول خلیج فارس صدام حمله ی موشکی به اسراییل کرده بود و همین آنان را خوش آمده بود.ضمنا این کار یک عده فلسطینی را بپای همه نمی نویسند.
دوم:حافظ اسد و سوریه هم تنها رییس دولت و کشور عرب در خاورمیانه بود که حمله ی صدام را به ایران محکوم کرد و هر طور از دستش برآمد از ایران حمایت کرد.کشور عمان هم تا حدودی همین مشی را داشت.
سوم:لطفاً اشعار تفرقه افکنانه نسازید.ایرانی ایرانی است خواه فارس یا عرب یا بلوچ یا آذری یا مازنی و... اگر گرسنگی است برای همه است. لطفا از ادبیات سخیف تجزیه طلبان ایران استفاده نفرمایید که جایی در بین ایرانیان واقعی ندارد.
چهارم:شاید شما پیرو تفکر احمدی نژاد باشید ولی برخلاف تفکر وی محسن رضایی بعنوان یک تئوریسین نظامی معتقد است که اگر آخرین جنگ لبنان با اسراییل واقع نمیشد اسراییل به ایران قطعا حمله کرده بود.
اونم نه با تسلیحات متعارف بلکه با موشکهای کروز هدایت شونده مجهز به کلاهک اتمی برای از بین بردن اساسی زیرساختهای کشور.
پنجم:ایده ی اصلی صهیونیسم از نیل تا فرات است و معتقدند نژاد برترند.نوعی نزادپرستی افراطی و بدون مرز که مورد انزجار بسیاری از یهودیان جهان است.
ششم:یادتون نره آقای احمدی نژاد که شما سنگ حمایت از بعضی افکارش رو به سینه میزنید با تهدیدات پوچی که علیه اسراییل در سازمان ملل براه انداخت بهانه ای بدست اسراییل داد و سنگی در چاه انداخت که صد تا روحانی و غیر روحانی هم از دراوردنش ناتوانند.

H A M A S
03-10-2013, 09:18
فلسطینی ها و بالاخص فرماندهان جدید گروه حماس (بعد از الرنتیسی) آدم های نابخردی تشریف دارند!
عزاداری برای صدام و بن لادن یکی از اون شاهکارهای جالب شون بود!
اما بزرگترین خیانت این گروه بعد از این همه حمایت ایران و واریز میلیاردها دلار پول بی زبون به جیب این آقایون اعزام چریک های حماس برای جنگ در سوریه در کنار برادران القاعده و دوستان تکفیری شون بود!!
ایران هم طبق گفته های یکی از مدیران رده بالای حماس حمایت مالی خودش رو بشدت کم کرده.برای همین هست که به سمت قطر و مصر گرایش پیدا کردن
اما دوستان.در همین جنگ 8 ساله ایران و رژیم صدام چه کسانی این رژیم رو به جنگنده های میراژ و موشک های اگزوست (برای زدن نفتکش های ایران و قطع صادارت نفت) مسلح کردند؟
کدام کارخانه ها مواد مورد نیاز برای ساخت تسلیحات شیمیایی صدام رو تامین میکردن؟
زمانی که مردم سردشت و حلبچه زیر بمباران شیمایی نابود شدند چه کسانی قطعنامه های ضد عراق رو وتو کردن؟
ماهواره ها و آواکس های چه کسانی موقعیت لحظه به لحظه نیروهای ایران رو گزارش می داد به استخبارات عراق؟
و مواردی که شما بیشتر از من میدونید!
پس بهتره تمام واقعیت رو ببینیم بجای اینکه بخشی ازش رو که به نفعمون نیست سانسور کنیم!

سرمنشا این کارها(جنگ ایران و عراق-عزاداری صدام!!) به مسائلی مثل پان عربیسم و سلفی گری برمیگرده.دو ایدئولوژی شدیدا افراطی که منطقه ما رو درگیر خودش کرده
که صابون یکیش یعنی پان عربیسم توسط صدام 8 سال به تن ما خورد و اون مصائب و مشکلات رو آفرید!
و الان عربستان سعودی به عنوان حامی اصلی این ایدئولوژی های افراطی نه تنها خاورمیانه بلکه در اروپا(چچن-بوسنی-و آلمان!) هم بشدت داره کار میکنه و مشغول کادر سازی هست.نتیجه همه این کارها میشه طالبان! القاعده! گروه های تکفیری-حملات انتحاری و در یک کلام تروریست که الان دامن مردم سوریه رو گرفته.
امروز خود مردم سوریه فهیمدن که سگ رژیم خونخوار و دیکتاتور بشار اسد شرف دارد به دول اسلامی شام و عراق(القاعده!)!!
یکی از کسانی که تظاهرات مردمی را همان ابتدا در درعا سازماندهی کرد الان وزیر آشتی ملی بشار اسد است!!
یا یکی از افرادی که از مخالفان پدر بشار اسد و خود بشار اسد بوده است، الان وزیر بشار اسد شده است!! و کاملاً اعلام برائت کرده است و گفته است که آقا ما مشکل داریم با این رژیم ولی نه این طوری!!
در مورد حمایت ایران از سوریه جدا از اینکه سوریه چقدر زمان جنگ 8 ساله حمایت لجستیکی و نظامی از ایران کرد. باید گفت الان سوریه به عنوان یک سد جلوی افراطی گری هایی که میتونه دودش بره توی چشم همه ایستاده و داره هزینه میده.
و گرنه چرا امیر قطر باید بیاید در سالن داد بزند که اگر صد میلیارد دلار هزینه سرنگونی بشار اسد باشد من می پردازم؟ چرا عربستان سعودی که در آن زنان حق رانندگی ندارند، صحبت از دموکراسی در سوریه می کند؟ یک کشوری که صندوق رأی نمی داند چطوری هست؟ مردمش تا به حال صندوق رأی ندیده اند از نزدیک می آید از برپایی دموکراسی و حقوق بشر در سوریه صحبت می‌کند!!

A M ! N
03-10-2013, 12:54
همه رفتید تو کار نقد مسائل منطقه ، همه ی تاپیک شده محتوای مخفی : دی ولی این مسائل از موضوع تاپیک دوره ، تاپیک از ما می خواد اخبار آخرین اقدامات جناب رئیس جمهور رو اینجا بگذاریم و اگه نیاز بود به نقدشون هم بپردازیم ولی تاجایی که صحبتها خطرناک نشه ، خودتون که متوجه هستید منظورم چیه :n01:


سپاس./..

Bobby Sands
03-10-2013, 18:34
رییس‌جمهوری دستور داد : نظرسنجی برای رابطه با آمریکا
منبع: روزنامه بهار - پنجشنبه 11 مهر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان نظرتون چیه؟

cool11
03-10-2013, 20:09
رییس‌جمهوری دستور داد : نظرسنجی برای رابطه با آمریکا
منبع: روزنامه بهار - پنجشنبه 11 مهر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان نظرتون چیه؟


جدا؟!

فک کنم بهتره اول یه نظر سنجی درباره این حقوقات مسلمه بذارن!

شاهزاده خانوم
04-10-2013, 09:48
سلام دوستان
ساعت 7 صبح نیویورک است. دیروز هم به جلسه و ملاقات گذشت که فهرست آن ها را در گزارش قبلی تقدیم کرده بودم. امروز هم یک مصاحبه با فرید زکریا دارم که روز یکشنبه از شبکه سی ان ان پخش خواهد شد.

ملاقات با دبیرکل سومین ملاقات در طول 16 روز اقامت من در نیویورک بود. دو بار خودم و یک بار همراه دکتر روحانی. این بار در مورد بحث هسته ای، امنیت خلیج فارس و سوریه تبادل نظر کردیم.
نکته جالب ملاقات این بود که دبیرکل گفت این هفتمین سالی است که به عنوان دبیرکل در مجمع عمومی ملل متحد شرکت می کند و هیچگاه فضا اینگونه مثبت نبوده است. وی گفت سه دلیل برای این فضای مثبت وجود دارد: حضور مؤثر دکتر روحانی و شما، نشانه های پیشرفت در بحث هسته ای و سوریه و اجماع در مورد اهداف توسعه ای هزاره. شنیدم همین صحبت را در جلسات با همکاران خود هم مطرح کرده است.

مجموعا سفر خوبی بود. فضا در سطح جهان به نفع ایران تغییر کرد. البته اصل این تغییر به دلیل حماسه حضور شما در انتخابات است. ما هم به لطف خدا و به یاری امام زمان تلاش ناقابلی کردیم که آنرا هم از خدا می دانیم. همانطور که در مجلس هم عرض کردم ،با تمام وجود معتقدم که

وما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی

یا به فرموده مولانا

مطلق آن آواز خود از شه بود گرچه از حلقوم عبدالله بود

انشاءالله گزارش بعدی را در تهران خواهم نوشت. البته آنجا بسیاری از برنامه ها، اداری و حضور در جلسات و دولت و مجلس و ... خواهد بود که مشکل است هر روز گزارشی از آن تقدیم کرد و شاید چندان جذابیتی هم برای شما نداشته باشد. لذا اگر مطلبی برای نوشتن نبود یا به هر دلیل دیگری نوشتن میسر نشد، امیدوارم بر من ببخشید و حمل بر بی ادبی و جسارت من نکنید.

قرار است انشاءالله شنبه شب (درحالت نیمه خواب و نیمه بیدار) در یکی از برنامه های رسانه ملی شرکت کنم و گزارشی خدمت مردم بزرگوار ارائه دهم.

از همه دوستانی که در اظهارنظرهای خود در این صفحه و یا سایر رسانه ها بنده را شرمنده کردند سپاسگزارم. از دوستانی که با دلسوزی تلاش های بنده را نقد کردند نیز از صمیم قلب متشکرم و از آنهایی که به روش مالوف و دیرینه خود، دوباره فدوی را مورد مهرورزی قرار دادند هم تشکر می کنم که کمک می کنند بارگناهان من کم شود.

از دوستانی هم که لطف کردند و در باره برنامه ورود بنده سؤال کردند و یا محبت کردند در اظهارنظرها پیشنهاد استقبال دادند ممنونم. صادقانه خدمتتان عرض می کنم که بنده شایسته این محبت ها نیستم و چنین اقدامی را هم به مصلحت نمی دانم. خلاصه هیچ خبری در فرودگاه نیست! من انشاءالله «یواشکی» به منزل خواهم رفت!

به امید دیدار در ایران عزیز اسلامی، خدا نگهدار

\پیج اقای ظریف/

+


جناب bobby sands من دقیقا جواب سطر اول پست شما رو دادم !

H A M A S
04-10-2013, 14:44
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاهزاده خانوم
05-10-2013, 01:01
سلام دوستان . شبتون بخیر . امیدوارم حالتون خوب باشه . امروز روز کاری خیلی سنگینی داشتم ( چقدر شبیه نوشته های جناب ظریف شد !) . بعد از ظهر آقای علیرضا افتخاری با من تماس گرفتند و یک پیام متفاوت به من دادند و از من خواستند که آن را رسانه ای کنم .
فرمودند تصنیفی به نام " گل نسرین " با آهنگ جناب فضل الله توکل و شعر جناب حسین منزوی خوانده اند و تصمیم گرفته اند که آن را به بانو نسرین ستوده تقدیم کنند .
متن فرمایش ایشان را بی هیچ کم و کاست و بدون هر پیش داوری و اظهار نظر به اطلاع مبارک شما رساندم که رسم حرفه ای آدمهای رسانه ای "امانتداری" و " اجتناب از قضاوت " است .
آخر هفته ی خوبی داشته باشید

پیج رضا رشیدپور (پنج شنبه.11 مهر 92)+

نامه سرگشاده اهل هنر به افتخاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


و دوباره فقط سکوت !

XENON24
05-10-2013, 16:33
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، به سی‌ان‌ان گفته: "من از این که اوباما زبانی توهین‌آمیز به مردم ایران به کار برد ناامید شدم."
آقای ظریف، که با فرید زکریا مصاحبه می‌کرد، ضمن انتقاد از مواضع باراک اوباما در دیدار با بنیامین نتانیاهو گفت: "به اعتقاد من اوباما باید به این نیت اعلام‌ شده که دنبال رابطه‌ای مبنی بر احترام متقابل است پایبند باشد."

باراک اوباما هفته گذشته در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر اسرائیل که به واشنگتن سفر کرده بود، گفت گزینه نظامی در مواجهه با ایران همچنان به قوت خود باقی است.
آقای ظریف پیشتر مواضع آقای اوباما در این دیدار را "بی‌احترامی به مردم ایران، قلدرمآبانه و نادرست" خوانده بود.
وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفته: "شما نمی‌توانید با تهدید یک کشور رابطه‌ای مبتنی بر احترام متقابل با آن برقرار کنید."
به دنبال سفر هیات بلندپایه ایرانی به نیویورک، گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و ایالات متحده و همچنین مذاکرات وزرای خارجه ایران و گروه ۱+۵ خوش‌بینی‌هایی درباره عادی‌سازی روابط ایران و آمریکا و گشایش بن‌بست هسته‌ای ایران به وجود آمده است.
البته گروه‌هایی از محافظه‌کاران در ایران انتقادهایی به سیاست خارجی دولت حسن روحانی ابراز می‌کنند. امروز آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، نیز علیرغم حمایت کلی از سیاست خارجی حسن روحانی گفته از بخش‌هایی از عملکرد هیات ایرانی در نیویورک "نامناسب" بوده است.
اسرائیل نیز ضمن انتقاد شدید از حسن روحانی به ایالات متحده فشار می‌آورد تا همچنان در رابطه با ایران محتاطانه برخورد کند.

BBC PERSIAN

XENON24
05-10-2013, 16:37
آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران طی یک سخنرانی از سفر اخیر حسن روحانی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل حمایت کرد اما گفت "برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود."
آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران طی یک سخنرانی از سفر اخیر حسن روحانی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل حمایت کرد اما گفت "برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود."

او روز شنبه ۱۳ مهر (پنجم سپتامبر) در مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اهدای سردوشی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های ارتش، در دانشگاه شهید ستاری سخنرانی کرده است.

به نظر می رسد آنچه که آیت الله خامنه ای به طور نسبتا ملایم از آن انتقاد کرده، گفت و گوی تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا در پایان سفر آقای روحانی به نیویورک باشد.

'به دولت عزیزمان خوشبین ولی به آمریکایی ها بدبین هستیم'


این گفت و گو به گفته مقام های ایرانی بنابر درخواست باراک اوباما و پس از چند بار دعوت آمریکا برای دیدار با رئیس جمهور ایران و رد این دعوت از سوی هیات ایرانی صورت گرفته بود.
آقای خامنه ای در اولین سخنرانی خود پس از بازگشت آقای روحانی از نیویورک گفت "ما به هیات دیپلماسی دولت عزیزمان خوشبین هستیم، ولی به آمریکایی‌ها بدبینیم."
رهبر ایران گفته است که "دولت آمریکا غیرقابل اعتماد و خودبرتربین و عهدشکن است."

آیت الله خامنه ای گفت که "ما به آمریکایی‌ها بدبینیم و هیچ اعتمادی به آنان نداریم، دولت آمریکا غیرقابل اعتماد و خودبرتربین و غیرمنطقی و عهدشکن است و دولتی در تصرف شبکه صهیونیسم بین‌المللی است که به خاطر صهیونیست‌ها مجبور است با رژیم غاصب مماشات کنند و نرمش نشان دهند."

چهار روز پس از پایان سفر آقای روحانی به نیویورک، بنیامین نتاهیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد که عمده محتوی این سخنرانی علیه ایران و برنامه های اتمی این کشور و حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران بود.
آقای نتانیاهو در جریان سفرش به آمریکا با باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده دیدار کرد.
رئیس جمهور آمریکا در جریان دیدار این دیدار بار دیگر اعلام کرد که همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی را برای حل و فصل پرونده اتمی ایران مد نظر دارد.
آقای روحانی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود "در صورت عزم سیاسی رهبران آمریکا و خودداری از دنبال کردن منافع گروه های فشار جنگ طلب، می توان به چارچوبی برای مدیریت اختلافات رسید."
رئیس جمهور ایران گفته بود "در این چارچوب موضع برابر، احترام متقابل و اصول مسلم شناخته شده بین المللی باید مبنا باشد البته در این زمینه انتظار ما از واشنگتن شنیدن صدای واحد است."
BBC PERSIAN

کاربر شماره ی یک
06-10-2013, 21:04
رییس‌جمهوری دستور داد : نظرسنجی برای رابطه با آمریکا
منبع: روزنامه بهار - پنجشنبه 11 مهر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان نظرتون چیه؟

مخالفم چون توی این موقعیت هر نتیجه ای که داشته باشه به نظرم درست نیست . اگه این نظرسنجی توی آمریکا برگزار بشه و همشون هم به

رابطه با ایران رای بدن به حساب صلح طلبیشون گذاشته میشه ولی وقتی نون آدم رو از دستش میگیرن و تفنگ رو میزارن روی سرش ، زمان نشان

دادن علاقه نیست پس اگه ایرانی ها نظر مثبت به رابطه بدن ، یه نوع ضعف محسوب میشه .

از طرف دیگه اگه نظر مخالف بدن ، در به روی افراطی ها باز میکنند.

Soroush-S
06-10-2013, 21:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

XENON24
06-10-2013, 22:21
سردار جزایری خبر داد
تشکیل ستادهای مردمی برای روز «مرگ بر آمریکا»/ آمریکا باید از ایران عذرخواهی کند
به گزارش خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام اینکه ستادهای مردمی برگزاری مراسم 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تشکیل می‌شود، افزود: در راستای ارتقاء قدرت دفاعی کشور و ارتقاء بصیرت عمومی در موضوع دشمن شناسی، از هم اکنون ستادهای مردمی برگزاری مراسم 13 آبان و روز مرگ بر آمریکا و صهیونیزم جهانی تشکیل می‌شود و این فریاد در سراسر شهرها و روستاهای ایران اسلامی طنین انداز خواهد شد.
وی افزود: جنایات حاکمان آمریکا و صهیونیزم بین الملل در برخورد با ملت بزرگ ایران، هرگز از خاطره‌ها و اذهان عمومی پاک نمی‌شود.
جزایری با بر شمردن فهرستی طولانی از اقدامات خصمانه آمریکا علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران، بیان داشت: اقدامات خصمانه و مقابله‌ای آمریکا با انقلاب اسلامی از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد که از آن جمله به تحریم‌ها، محاصره اقتصادی، بلوکه کردن دارایی های ایران، جاسوسی، فشارهای سیاسی و نفوذ نیروهای نظامی به کشور و کودتا می توان اشاره کرد و بعد از آنکه کودتای آمریکایی علیه انقلاب به فضل الهی و هوشیاری مردم ناکام ماند، جنگ نظامی را بر کشور ما تحمیل کرد که خود صدها نوع خسارت به کشور و جامعه ایران اسلامی وارد کرد.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: آمریکا باید پیرامون راه اندازی بزرگترین سیستم جاسوسی در تهران بمنظور کسب اطلاعات و اقدامات تروریستی علیه کشورهای منطقه و فرامنطقه به مردم جهان توضیح دهد و از این عمل جنایتکارانه خود عذرخواهی و خسارات وارده را جبران کند.
وی خاطرنشان کرد: اگر نبود دستگیری جاسوسان آمریکا در روز 13 آبان که در پوشش دیپلمات در سفارت آمریکا در تهران توطئه چینی می‌کردند، چه بسا امروز ده‌ها برابر به کشور ما و سایر کشورهای پیرامونی صدمه وارد کرده بودند.
رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور همچنین اظهار داشت: آمریکا برای تغییر افکار و رفتار ایرانیان نسبت به عملکرد غیر مسالمت آمیز، غیر دوستانه، دخالت‌گرانه و ستیزه جویانه خود، اقدامات بسیار گسترده فرهنگی، تبلیغی، رسانه ای و سایر شیوه های متداول در عرصه های جنگ نرم و عملیات روانی بکار می برد و تلاش می کند ذهن جامعه را از جنایات خود در حق ملت ایران دور سازد، لیکن هوشیاری مردم مانع از تلاش های هیأت حاکمه آمریکا و سیاست سازان رژیم های سلطه شده است.
جزایری با اشاره به روح استکبار ستیزی و حق طلبی ملت ایران و هوشمندی آنان در عرصه رصد رویکردها و رفتارهای جبهه معاندین نظام و سردمداران نظام سلطه و استکبار گفت: امسال روز جهانی مبارزه با استکبار و روز دانش آموز بار دیگر به عرصه فریاد حق طلبی عموم مردم ایران و سایر کشورهای جهان مبدل خواهد شد.

شاهزاده خانوم
07-10-2013, 11:28
سلام دوستان
ساعت 5 و ربع صبح ذوشنبه است. دیروز چند جلسه داشتم که طولانی ترین و جالب ترین آنها حضور در کمیسیون امنیت ملی مجلس بود. حدود 3 ساعت طول کشید و باعث شد که 90 دقیقه به جلسه دولت دیر برسم. جلسه کمیسیون امنیت ملی در فضایی جدی ولی صمیمانه برگزار شد. تقریبا همه نمایندگان محترم حاضر در جلسه از تلاش های انجام شده در سفر نیویورک تقدیر کردند. انتقادهایی هم داشتند که سعی کردم به آنها پاسخ دهم. نقد سازنده برای یک نظام مردم سالار حیاتی است و لذا باید از آن استقبال کرد. آنچه من در کمیسیون دیدم بیشتر نقد خیرخواهانه بود و به همین دلیل حتی یک ساعت از وقت تعیین شده بیشتر ماندم تا هم از نظرات نمایندگان استفاده کنم و هم دیدگاه های خودم و دولت را توضیح دهم.

اما در برخی رسانه ها و سایت ها، انتقادات شکل دیگری به خود می گیرند. فکر می کنم باید در اظهارنظرهای عمومی بین نقد و تخریب تفاوت قائل شد. مخصوصاً وقتی تخریب برخاسته از ملاحظات جناحی باشد و هدف آن (خواسته یا ناخواسته) نه یک شخص و گروه، بلکه سیاست خارجی کشور. فکر نمی کنم اگر در رسانه ها سیاست خارجی عزتمند کشور را واداده معرفی کنند، خدمتی به کشور یا نظام کرده اند. زمانی که دنیا در برابر عظمت مردم ایران و منطق قوی و همراه با اعتماد به نفس و خودباوری نمایندگان این ملت در صحنه جهانی با احترام برخورد می کند، چرا باید این سیاست خارجی را واداده معرفی کرد؟ آیا قدرقدرت نشان دادن بدخواهان این مردم و جنگ طلبان و در نهایت ریختن آب به آسیاب آنها نیست؟ آیا این برخواسته از تفکر انقلابی است که آمریکا را قدر قدرت بدانیم و حتی اذعان به توان و موفقیت دیپلماتیک رییس جمهور انقلابی کشور توسط دوست و دشمن را نتیجه طراحی و توطئه همان قدرقدرت تلقی کنیم؟
من در مذاکرات متعددی بوده ام که طرف غربی در جلسه هیچ موفقیت و دستاوردی نداشته ولی فردای آن روز بیشتر رسانه های آن کشور ارزیابی کاملا مثبتی از جلسه ارائه داده اند تا دیپلماسی کشورشان را شکست خورده معرفی نکنند. جالب اینجاست که در اکثر این موارد همین دوستان همیشه منتقد رسانه ای خودمان نه تنها از این روش استفاده نکرده اند، بلکه به جای باور کردن حرف طرف خودی، به ادعاهای هدایت شده رسانه های غربی استناد نموده و دیپلماسی موفق کشور را ناکارآمد معرفی نموده اند. یعنی دقیقاً همان خط دروغ تبلیغاتی که رسانه های غربی به صورت هدفمند و هدایت شده در صدد القای آن بوده اند را دنبال کرده و تازه ادعای انقلابی بودن هم داشته اند. به هرحال، با کمال احترام و تواضع، فکر می کنم ضرورت دارد برخی دوستان مختصر تجدیدنظری در روش خود داشته باشند.

بعد از مجلس با 90 دقیق تاخیر به دولت رفتم. در پایان جلسه دولت، که اولین جلسه بعد از بازگشتم از نیویورک بود، گزارشی از سفر دادم و بعد از من ریاست محترم جمهوری با بزرگواری فراوان مطالبی را در مورد دستاوردهای مهم و ارزنده سفر نیویورک اضافه کردند که نشان دهنده اراده قوی و تصمیم خلل ناپذیر ایشان در پیگیری اهداف اعلام شده سیاست خارجی در هماهنگی کامل با رهبری فرزانه انقلاب و به منظور اعتلای اسلام و ایران و ایرانی و پیشبرد رفاه مردم و توسعه کشور بدون نگرانی از برخی بداخلاقی های رسانه ای بود. این سخنان نیرو و انرژی مثبت بی نظیری به من و همه اعضای دولت داد.

بعد از دولت هم برای تعویض عینک خود به مرکز چشم پزشکی نور رفتم که واقعاً جالب بود و من مرکز چشم پزشکی به این مجهزی در آمریکا هم ندیده بودم. خلاصه هم دوستان خیلی لطف کردند و هم دیدن این میزان از پیشرفت علمی در کشور برای من غرورآفرین بود.

این از دیروز و امروز هم روز جدیدی است و دیدارها و برنامه های جدید. به امید حق.

شاد و سربلند باشید

شاهزاده خانوم
07-10-2013, 11:47
راستی راجع به شلوار جین مطالب جالبی نوشته میشه پست اقای ابطحی هم خیلی جالب بود یکی هم نوشته بود ما شلوار جین میتونیم بپوشیم اما اسراییلی ها شلوار کردی نمیتونند بپوشند : ))
باز خدا رو شکر داره نگفت ایرانی ها با شتر میرند اینور و اون ور :دی

کاربر شماره ی یک
07-10-2013, 12:38
طنزش رو ساختن ما هم سریع تصویریش کردیم #3065 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شاهزاده خانوم
08-10-2013, 12:13
مطمینا ایشون در مورد دهه 70 صحبت نکرده در مورد شرایط فعلی صحبت کرده واقعا حرفشون خنده دار بود یکی باید به ایشون بگه الان جین ازبورس افتاده همه ساپورت میپوشند جالب اینجاست که نیویورک تایمز هم تو مطلبی به این حجم اعتراضات مردم اشاره کرده
به نظر من دوره افراطی ها تموم شده همین روزهاست که این جناح هم از قدرت کنار بره و یک جناح اعتدال گرا تو اسراییل قدرت رو به دست بگیره .این اقا با این حرفش کلا اطلاعات خودش رو زیر سوال برد ایشون لازمه یک مقدار بیشتر راجع به ایران تحقیق کنند !!!

V E S T A
08-10-2013, 12:43
رفتارهایی که انسان بودن و حقـوق مردم رو زیر سـوال برده و همیشه به وسیله اعتقادات شخصی تعداد خاصی بهش مهر مشروعیت زده شده الان بر علیه

سیاست های خودشون مورد استفاده ( یا سو استفاده) قرار می گیره .عرف تحت شرایط تغییر میکنه وقتی اعتقادات شخصی وسیله بازی کردن با احساس

مردم یا وسیله ای باشه برای جمع کردن رای مردم تو مواقعی که باید عاقلانه تصمیم بگیرن نتیجش این میشه که 10 یا 20 سال بعد باید برای اشتباهاتی که

بعدا آگاهیشون نسبت بهش بالا رفته باید خسارت پرداخت کنن.. زمانی که برای تصمیم گیری درباره یک امر کاملا شخصی رای می دیم یا ملاک رای درباره یه

مسئله مهم کشور رو اعتقادات شخصـی خودمون به جای معیـارهای عاقـلانه و اسـاسی قرار می دیـم، بعدا مجبـور هستیـم خسـارت این نوع طرز فکر که

از احساسات شخصی منشا گرفته رو، هم خودمون و دیگران پرداخت کنیم..

من اصـلا کاری به صحبـت این شخص درباره مردم ایران ندارم صحبـت من اینه که تو همیـن لحظه تصمیـماتی از روی احساسات نگیریـم یا برخورد غیر عاقلانه

درباره امور جامعه نداشته باشیم که بعدا تو تصمیمات دیگه تاثیر گذار باشه یا وسیله سو استفاده دیگران در قبال سیاست هامون باشه ..

B3HZ@D
08-10-2013, 15:03
مطمینا ایشون در مورد دهه 70 صحبت نکرده در مورد شرایط فعلی صحبت کرده واقعا حرفشون خنده دار بود یکی باید به ایشون بگه الان جین ازبورس افتاده همه ساپورت میپوشند جالب اینجاست که نیویورک تایمز هم تو مطلبی به این حجم اعتراضات مردم اشاره کرده
به نظر من دوره افراطی ها تموم شده همین روزهاست که این جناح هم از قدرت کنار بره و یک جناح اعتدال گرا تو اسراییل قدرت رو به دست بگیره .این اقا با این حرفش کلا اطلاعات خودش رو زیر سوال برد ایشون لازمه یک مقدار بیشتر راجع به ایران تحقیق کنند !!!

البته همچین بیراه هم نگفته .
الان توی یک سری دبیرستان ها به محصلان میگن که نباید با شلوار جین یا تی شرت مارکدار وارد آموزشگاه بشن و باید شلوار پارچه ای بپوشن .
یکی از اقوام بنده هم توی همون دبیرستان درس میخونه .

یک بار هم توی خودرو پلیس به بنده گیر داد که چرا با تی شرت آستین کوتاه پشت ماشین نشستی ؟! چون که باعث تحریک خانم ها میشه !!!
من هم بهش گفتم همین رو توی برگه جریمه بنویس که بخاطر لیاس آستین کوتاه من رو جریمه کرده !!!

به قول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها ...

شاهزاده خانوم
08-10-2013, 15:35
رفتارهایی که انسان بودن و حقـوق مردم رو زیر سـوال برده و همیشه به وسیله اعتقادات شخصی تعداد خاصی بهش مهر مشروعیت زده شده الان بر علیه

سیاست های خودشون مورد استفاده ( یا سو استفاده) قرار می گیره .عرف تحت شرایط تغییر میکنه وقتی اعتقادات شخصی وسیله بازی کردن با احساس

مردم یا وسیله ای باشه برای جمع کردن رای مردم تو مواقعی که باید عاقلانه تصمیم بگیرن نتیجش این میشه که 10 یا 20 سال بعد باید برای اشتباهاتی که

بعدا آگاهیشون نسبت بهش بالا رفته باید خسارت پرداخت کنن.. زمانی که برای تصمیم گیری درباره یک امر کاملا شخصی رای می دیم یا ملاک رای درباره یه

مسئله مهم کشور رو اعتقادات شخصـی خودمون به جای معیـارهای عاقـلانه و اسـاسی قرار می دیـم، بعدا مجبـور هستیـم خسـارت این نوع طرز فکر که

از احساسات شخصی منشا گرفته رو، هم خودمون و دیگران پرداخت کنیم..

من اصـلا کاری به صحبـت این شخص درباره مردم ایران ندارم صحبـت من اینه که تو همیـن لحظه تصمیـماتی از روی احساسات نگیریـم یا برخورد غیر عاقلانه

درباره امور جامعه نداشته باشیم که بعدا تو تصمیمات دیگه تاثیر گذار باشه یا وسیله سو استفاده دیگران در قبال سیاست هامون باشه ..


موافقم اما فراموش نکنیم که در کشورهای جهان سوم مردم نقش ثابت ندارند بسته به موقعیت و شرایط میشه از مردم استفاده کرد یا نکرد و در این کشورها اساسا حکومت اجازه دخالت همیشگی مردم در تصمیمات کلان

مانند انتخابات رو نمیده و تا یک حد مشخصی مردم تعیین کننده هستند هر چند که مردم این کشورها هم از نظر تصمیمات سیاسی به پختگی نرسیدند پس نمیشه نه از حاکم ها و نه از مردم انتظار رفتار سیاسی معقولانه را داشت

شاهزاده خانوم
08-10-2013, 15:38
البته همچین بیراه هم نگفته .
الان توی یک سری دبیرستان ها به محصلان میگن که نباید با شلوار جین یا تی شرت مارکدار وارد آموزشگاه بشن و باید شلوار پارچه ای بپوشن .
یکی از اقوام بنده هم توی همون دبیرستان درس میخونه .

یک بار هم توی خودرو پلیس به بنده گیر داد که چرا با تی شرت آستین کوتاه پشت ماشین نشستی ؟! چون که باعث تحریک خانم ها میشه !!!
من هم بهش گفتم همین رو توی برگه جریمه بنویس که بخاطر لیاس آستین کوتاه من رو جریمه کرده !!!

به قول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها ...

دوست عزیز در بهار 92 هم بخشنامه ای برای عدم استفاده از جین امده بود بنده با شما موافقم اما

موضوع صحبت این هست که ایا ما توی خیابون استفاده میکنیم از جین یا نمیکنیم ؟ ایشون کلا این موضوع رونفی کرده هم جین و هم موزیک غربی : )

Amir..H
08-10-2013, 15:59
مطمینا ایشون در مورد دهه 70 صحبت نکرده در مورد شرایط فعلی صحبت کرده واقعا حرفشون خنده دار بود یکی باید به ایشون بگه الان جین ازبورس افتاده همه ساپورت میپوشند جالب اینجاست که نیویورک تایمز هم تو مطلبی به این حجم اعتراضات مردم اشاره کرده
به نظر من دوره افراطی ها تموم شده همین روزهاست که این جناح هم از قدرت کنار بره و یک جناح اعتدال گرا تو اسراییل قدرت رو به دست بگیره .این اقا با این حرفش کلا اطلاعات خودش رو زیر سوال برد ایشون لازمه یک مقدار بیشتر راجع به ایران تحقیق کنند !!!

قطعا فرقی به حال ما نداره !
شاید رابطه با امریکا رو بشه تصور کرد اما با اسراییل عمرا:n02:
این مردکم کلا روانیه اثن ادم نیست که بخوایم در مورد افاضاتش صحبت کنیم... باید اینو با جناب احمدی نژاد بزارن تو یه اتاق تا با هم مذاکره کنن شباهتای جالبی توشون دیده میشه:n02:
________________
واقعا از این اقای ظریف خوشم امده چقدر قشنگ و منطقی حرف میزنه درردش بخوره تو فرقه سر خیلی از مسئولین عزیز که فقط به واسطه اینکه چند وقتی تو جبهه تو تدارکات بودن الان... بگذریم:n02:

XENON24
08-10-2013, 17:27
________________
واقعا از این اقای ظریف خوشم امده چقدر قشنگ و منطقی حرف میزنه درردش بخوره تو فرقه سر خیلی از مسئولین عزیز که فقط به واسطه اینکه چند وقتی تو جبهه تو تدارکات بودن الان... بگذریم:n02:

حرف زدن برای ما نون و آب نمیشه ...هر وقت با عملکردشون وضع مملکتو درست کردن حسابه....هرچند که نه از این ور و نه از اون ور یه عده نمی زارن رابطه درست شه!!

A.M.D.D.E.V.I.L
08-10-2013, 18:55
حالم با این عکس های جین تو فیس و توییتر به هم خورد
اگه الان جلیلی یا ا.ن رئیس جمهور بود هنوز ، آیا باز هم جماعت از خودشون با جین عکس میگرفتند؟

sansi
09-10-2013, 13:16
به گزارش اقتصاد ایران آنلاین دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در مطلبی که در صفحه فیس بوکش منتشر کرده گفته بعد از خواندن تیتر یک روز سه شنبه کیهان دچار کمر درد و پا درد شده و مجبور شده به بیمارستان برود. او در این مطلب به گزارش روز سه شنبه کیهان واکنش نشان داد اما کیهان نه تنها از آن کوتاه نیامد بلکه روز چهار شنبه(امروز) نیزآنرا به شکلی دیگر ادامه داد و تکرار کرد.در ادامه واکنش ظریف و خبر کیهان را می خوانید.

دوستان سلام
شب شما بخیر.

ساعت 9 و نیم شب است و تازه از بیمارستان و مطب پزشک برگشته ام و توانسته ام قدری بنشینم تا این مطلب را برای شما بنویسم. امروز صبح، بعد از دیدن تیتر یک روزنامه، کمردرد و پادرد شدیدی گرفتم. حتی نمی توانستم راه بروم یا بنشینم.
فکر کردم دیسک کمر و سیاتیک گرفته ام. فقط توانستم دو ملاقات خارجی را انجام دهم. بقیه برنامه ها را لغو کردم. جلساتم با بعضی از معاونین وزارت خارجه را در حالت استراحت انجام دادم. وقتی 4-5 ساعت استراحت مشکل را حل نکرد، ساعت 5 بعدازظهر دفترم در وزارت امور خارجه را ترک کردم و به بیمارستان رفتم. خدا را شکر ام آر آی نشان داد که مشکل من بیشتر عصبی و اسپازم عضلانی است و با ورزش درست می شود. از برادر و دوست عزیزم دکتر سید رضا رضوی، پزشک بزرگوار و عارفی که بیش از 90 دقیقه با محبت فراوان تلاش کرد که درد مرا آرام کند بی نهایت سپاسگزارم.

به هر حال، روز تلخی بود ولی برای من بسیار آموزنده. یاد گرفتم که هرچه می خواهم بگویم علنی و عمومی بگویم و گرنه بازار سوءاستفاده بسیار داغ است.

باعث تاسف است که یک و نیم ساعت بحث جدی، صمیمانه و خصوصی با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، که صراحتا توافق شده بود محرمانه و غیرقابل نقل خواهد ماند، در چندجمله خلاصه شد که هیچ ارتباطی با بحث مفصل من نداشت و به مطبوعات درز داده شد. بدتر از آن افرادی که خود را قاضی صداقت بنده دانسته و با تیتر کوچک صداقت مرا می ستایند، با بزرگترین تیتر ممکن جمله ای را از من به عنوان نقل قول مستقیم از بنده منتشر کردند که با آنچه گفته بودم مطابقت نداشت. جالب آنجاست که کسانی که ادعای ولایتمداری دارند جلوتر از رهبری حرکت می کنند و هیچ از خود نمی پرسند که اگر ایشان مصلحت می دیدند خودشان مصادیق را روشن می فرمودند.

به هرحال سخنگوی وزارت امور خارجه مطلب را تکذیب کرد، ولی من درس مهمی را آموختم. ذوستان عزیزی که مطالب جلسه محرمانه را بدون توجه به محتوای مطلب به سلیقه خود به بیرون منعکس کردند، منبعد تنها توقع اظهارنظر رسمی در جلسات علنی از بنده داشته باشند.

چند بیت از مولانا برای حسن ختام

تو مکن تهدیدم از کشتن که من
تشنه زارم به خون خویشتن
آزمودم مرگ من در زندگی است
چون رهم زین زندگی پایندگی است

شبتان بخیر. شاد و سربلند باشید

اما مطلب کیهان که روز سه شنبه منتشر کرد از این قرار است:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تصویر صفحه یک کیهان در روز سه شنبه که ظریف را روانه بیمارستان کرد

برخورد صادقانه وزیر خارجه
ظریف: مکالمه روحانی با اوباما و دیدار طولانی من با جان‌کری نابجا بود

برخورد دکتر ظریف با نظر ارائه شده از سوی رهبر معظم انقلاب درباره سفر نیویورک که ضمن تقدیر از تحرک دیپلماسی دولت و اعلام اعتماد به آن، برخی اقدامات انجام شده در این سفر را «به جا» توصیف نکرده بودند، می‌تواند و باید نشانه‌ای از صداقت وزیر امور خارجه کشورمان در عرصه سیاست خارجی تلقی شود.
در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به منظور توضیح و تشریح روند مذاکرات و اقدامات انجام گرفته هیئت ایرانی در سفر نیویورک تشکیل شده بود، دکتر ظریف در پاسخ رئیس کمیسیون که نظرایشان را درباره اقداماتی پرسیده بود که رهبر معظم انقلاب آنها را «به جا» ندانسته بودند، در کمال صداقت گفته بود «ما فکر می‌کردیم مکالمه‌ها و گفت‌وگوها در حدی که انجام شده، در این حد مجوز داریم ولی وقتی حضرت آقا اشاره کردند، برداشت ما این است که ایشان اولاً؛ به گفت‌وگوی دکتر روحانی با اوباما انتقاد دارند و این را یکی از اقدامات نابجا می‌دانند و طولانی شدن مذاکرات بنده و جان‌کری را از اقدامات نابجای دیگر سفر می‌دانند.»

این برخورد صادقانه و در خور تحسین وزیر امور خارجه کشورمان در حالی است که برخی از جریانات سیاسی بدسابقه و شماری از دولتمردان محترم از گفت‌وگوی تلفنی دکتر روحانی و اوباما با عنوان «شکسته شدن تابو»، گام اول برای آغاز مذاکرات و رابطه با آمریکا یاد می‌کردند. بعد از برخورد خصمانه اوباما،‌ جان‌کری، کنگره و برخی دیگر از مقامات آمریکایی با خوشبینی و صداقت ارائه شده از سوی هیئت ایرانی انتظار می‌رفت که جریانات و دولتمردان مورد اشاره با عبرت گرفتن از این واکنش خصمانه و پی‌بردن به این واقعیت که دولت آمریکا شایسته اعتماد نیست، به اظهارنظرهای یاد شده خاتمه دهند ولی با کمال تعجب مشاهده شد که نه فقط به این واقعیت ملموس کمترین توجهی نکردند بلکه پا را فراتر نهاده و حتی از گفت‌وگوی روحانی و اوباما با عنوان «عنایت الهی»! یاد کردند.

شرایط و فضای سیاسی توهم‌انگیزی که رسانه‌های داخلی و خارجی درباره گفت‌وگوی روحانی و اوباما فراهم آورده بودند، اهمیت و ارزش برخورد صادقانه دکتر ظریف با منویات اعلام شده رهبر معظم انقلاب را مضاعف می‌کند و حاکی از آن است که ایشان در اجرای دیپلماسی تحت مسئولیت خود،‌نظر رهبر معظم انقلاب را بر صدر می‌نشانند.

گفتنی است دکتر ظریف در جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور محترم و به هنگام ارائه برنامه کاری خود تأکید کرده بود که «سیاست خارجی باید ملی، فراجناحی و براساس قانون اساسی و تحت نظارت مستقیم مقام معظم رهبری باشد».

شایان ذکر است که آقای دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم کشورمان نیز در جلسه یکشنبه شب هیئت دولت ضمن تشکر از حمایت‌های رهبرمعظم انقلاب اسلامی از دولت، تاکید کرد: دولت در حرکت رو به جلوی خود براساس منافع ملی و رهنمودهای مقام معظم رهبری گام برخواهد داشت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تصویر صفحه یک کیهان در روز چهارشنبه 17مهر ماه

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی صحت و دقت خبر کیهان را تائید کردند
برخورد صادقانه ظریف خط سازش را به هم ریخت

اظهارات صریح و صادقانه وزیر امور خارجه در نشست کمیسیون تخصصی مجلس، موجب شوک بی‌سابقه در حلقه افراطیون و پدرخوانده‌های خط سازش با آمریکا شده است.
طیف مذکور طی چند هفته اخیر با سوژه قرار دادن سفر هیئت ایرانی به نیویورک سعی کردند قبح مذاکره و سازش با شیطان بزرگ را بشکنند و زشتی برخورد خصمانه آمریکایی‌ها در پاسخ به نرمش هیئت ایرانی را از اذهان عمومی پاک کنند و در همان حال رئیس جمهور و وزیر خارجه را به وسط دام پهن شده از سوی دولت آمریکا هل دهند. این طیف با استفاده از شبکه رسانه‌های زنجیره‌ای داخلی و خارجی، به انتظار ملاقات دکتر روحانی با باراک اوباما دامن زدند اما این تدارک برای دیدار تصادفی! در ضیافت ناهار بان‌کی‌مون، به خاطر سرو شراب- که دهن‌کجی به ارزش‌های هیئت ایرانی بود- به هم خورد.
پیگیری‌های مشابه نیز با واکنش دکتر روحانی مواجه شد که با ادبیاتی دیپلماتیک گفت اکنون فرصت مناسبی برای دیدار نیست. با این وجود تکاپوی لابی‌های وابسته به آمریکا، موجب شد در آخرین دقایق سفر رئیس جمهور به نیویورک، تماسی تلفنی برقرار شود که هر چند به گفته هیئت ایرانی با درخواست طرف آمریکایی بود اما با دروغ‌گویی مشاور امنیت ملی اوباما (سوزان رایس)، توپ در زمین هیئت ایرانی افتاد.

اتفاق نابجای دیگر در این سفر،‌ دیدار طولانی‌مدت دکتر ظریف با وزیر خارجه آمریکا در حاشیه مذاکره با وزرای خارجه 5+1 بود و در واقع هیئت ایرانی با خطای محاسبه، دو امتیاز بزرگ و نابجا را به آمریکایی‌ها داد و با این دو خطا نتایج مثبت سفر را تحت‌الشعاع همین اشتباه قرار داد.
رهبر معظم انقلاب چند روز پس از بازگشت هیئت ایرانی تأکید کردند که به آمریکای عهدشکن و خودبرتربین بدبین هستند و هیچ اعتمادی ندارند همچنان که از تلاش‌های دیپلماتیک هیئت ایرانی حمایت می‌کنند اما در عین حال برخی پیش‌آمدها در سفر نیویورک بجا نبود.

این فرآیند موجب شد تا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از وزیر خارجه برای ارائه گزارش و بررسی تذکر رهبر معظم انقلاب دعوت کند.
در پی این دعوت محمد جواد ظریف عصر روز یکشنبه (14 مهر) به کمیسیون امنیت ملی مجلس رفت و درباره اقدامات دیپلماتیک دولت در سفر به نیویورک توضیحاتی ارائه کرد.
«سید حسین نقوی حسینی» سخنگوی این کمیسیون، پس از این جلسه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران که متن مکتوب و فایل صوتی آن موجود است برخی از مطالب مطرح شده در این جلسه را نقل کرد.

وی در این خبر که ساعت 17 و 49 دقیقه (با کد 4583374) روز یکشنبه روی خروجی این خبرگزاری رفته و همچنان قابل رؤیت است، می‌گوید؛ «ظریف اشاره کرد ما فکر می‌کردیم مکالمه‌ها و گفت‌وگوها در حدی که انجام شد، در این حد مجوز داریم ولی وقتی حضرت آقا اشاره کردند برداشت ما این است که ایشان اولاً به گفت‌وگوی اوباما با دکتر روحانی انتقاد دارند و این را یکی از اقدامات نابجا می‌دانند و طولانی شدن مذاکرات بنده و جان‌کری را احتمالات نابجای بعدی سفر می‌دانند.»
پس از آن نقوی حسینی روز سه شنبه درگفت‌وگو با سایت خانه ملت ، با اشاره به تیتر و خبر کیهان گفت: «مطالبی که در این روزنامه چاپ شده در گزارش مکتوب کمیسیون امنیت ملی مجلس وجود ندارد»!

دقت در اظهارنظر آقای نقوی نشان می‌دهد ایشان علی‌رغم فشارهای وارده حاضر نشده است اظهارات قبلی خود درباره سخنان دکتر ظریف را تکذیب کند و ظاهراً برای فرار از فشارها به همین اندازه اکتفا کرده است که مطلب کیهان «در گزارش کتبی کمیسیون نیامده است»! و این در حالی است که کیهان خبر خود را براساس گزارش مکتوب این کمیسیون تنظیم نکرده بلکه اظهارات صریح آقای نقوی مبنای خبر کیهان بوده است. از سوی دیگر؛ معلوم نیست چرا ایشان پس از 48 ساعت، تصمیم گرفته‌اند با عبارتی خاص وانمود کنند که خبر یاد شده صحت ندارد! پیشنهاد می‌شود فایل صوتی این جلسه یا گزارش مکتوب آن پیرامون موضوع مورد بحث که به آن استناد شده برای تنویر افکار عمومی منتشر شود.

در همین حال مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه نیز واکنش عجیبی به اظهارات صریح آقای ظریف و گفته‌های نمایندگان نشان داد و برداشت نمایندگان از سخنان ظریف را دقیق ندانست!
افخم در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره خبر یاد شده گفت: برداشت‌های نمایندگان محترم از سخنان وزیر امور خارجه در جلسه غیرعلنی روز یکشنبه با اعضای محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دقیق منتشر نشده و تیترهای برخی جراید فاقد صحت است و تکذیب می‌گردد!
وی افزود: انتظار می‌رفت دقایق اظهارات وزیر امور خارجه در جلسه غیرعلنی و در پاسخ به سؤالات خصوصی نمایندگان کمیسیون امنیت ملی در چارچوب مطرح شده، صادقانه مدنظر قرار می‌گرفت ولی متاسفانه در برخی موارد مطالب منتشره کاملاً در مغایرت با اظهارات وزیر امور خارجه در این نشست بوده است.

این تکذیب‌ها در حالی است که روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی بار دیگر در مصاحبه‌های جداگانه‌ای صحت و دقت خبر کیهان درباره محتوای جلسه عصر یکشنبه را تصدیق و تایید کردند.
جواد کریمی ‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با کیهان با اشاره به جلسه کمیسیون متبوعش با وزیر امور خارجه گفت: در این جلسه که با حضور همه اعضا برگزار شد، 10 نفر از نمایندگان دیگر کمیسیونهای مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.
وزیرخارجه مشخصا به دو اقدام هیئت ایرانی در سفر به نیویورک اشاره و تاکید کرد که مکالمه تلفنی آقای روحانی با رئیس‌جمهور آمریکا و طولانی شدن مذاکرات من و وزیرخارجه آمریکا نابجا بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه مذاکرات این جلسه ضبط شده است، تاکید کرد: سخنگوی کمیسیون روز یکشنبه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران دقیقا همان حرف‌های آقای ظریف را نقل کرده‌اند و به نظر می‌رسد تکذیب آن سخنان بر اثر فشارهایی صورت گرفته که به ایشان وارد شده است.
وی تصریح کرد: اگر دولت راستگویان تشکیل داده‌ایم نباید این امور را محرمانه بدانیم و افکار عمومی را در جریان مذاکراتی که با منافع ملی در ارتباط است، قرار ندهیم. کریمی‌قدوسی گفت: برخی جزئیات سفر به نیویورک، موضوع مکالمه تلفنی و مذاکره با جان‌کری رسانه‌ای و علنی شده و نمی‌توان آن را کتمان کرد.

منصور حقیقت‌پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به جزئیات جلسه یاد شده به تسنیم گفت: ظریف در این جلسه اشاره‌ای به بیانات رهبر انقلاب درباره نابجا بودن برخی اقدامات در آمریکا کرد و گفت که از نظر ما مکالمه تلفنی رئیس‌جمهور با اوباما جزو آن مصادیق نابجای مدنظر رهبر انقلاب اسلامی بوده و تصمیم اشتباهی گرفته بودیم.
وی افزود: وزیر امور خارجه در این جلسه به نمایندگان گفت که آمریکایی‌ها باید قدم‌های زیادی برمی‌داشتند و بعد ما به تلفن آنها پاسخ می‌دادیم.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: آقای ظریف این مکالمه را به عنوان یکی از مصادیق اصلی نابجا بودن معرفی کرد.

حقیقت‌پور در ادامه تشریح سخنان وزیر خارجه در نشست کمیسیون متبوعش گفت: در مورد دیدار با جان‌کری هم با توجه به اینکه قبل از آقای ظریف، سعید جلیلی هم با آمریکایی‌ها مذاکره کرده بود، نظر وزیر امور خارجه این بود که نباید این گفت‌وگو طولانی شده و باید در 4-5 دقیقه تمام می‌شده است و این طولانی شدن مذاکره با وزیر امور خارجه آمریکا را هم جزو مصادیق اقدامات نابجای مورد نظر رهبر معظم انقلاب دانست.

باقر حسینی نماینده زابل و عضو دیگر این کمیسیون هم در این مورد به ایسنا گفت: آقای ظریف در جلسه کمیسیون امنیت گفتند به نظرم طولانی شدن صحبت من با جان‌کری و مکالمه تلفنی با اوباما جزء مواردی است که مقام معظم رهبری آن را نابجا دانستند.
وی یادآور شد: آقای ظریف فردی بسیار منطقی است و صحبت‌های ایشان در جلسه کمیسیون امنیت ملی قانع‌کننده و قابل دفاع بود.
محمد صالح جوکار، عضو دیگر کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در گفت‌وگو با تسنیم آنلاین، گفت: آقای ظریف در جلسه با اعضای این کمیسیون اظهار داشت رهبری از تماس تلفنی روحانی با اوباما و طولانی شدن گفت‌وگوی من با جان‌کری گلایه کردند.

با این همه شواهد و اسناد صریح و غیرقابل تردید معلوم نیست سخنگوی کمیسیون مربوطه که خود برای اولین بار خبر اظهارات ظریف را منتشر کرده بود و سخنگوی وزارت امور خارجه که به دلایلی می‌دانیم کمترین تردیدی درباره صحت خبر ندارد، چگونه و با چه انگیزه‌ای در پی تکذیب خبر برآمده‌اند؟! البته کیهان خبرهای موثقی از فشار سنگین حلقه افراطیون و پدرخوانده‌های خط سازش با آمریکا برای تکذیب خبر یاد شده در اختیار دارد که در صورت لزوم اقدام به انتشار آن خواهد کرد.

Amir..H
09-10-2013, 14:30
دوست ندارم پستای این مدلی بزنم شرمنده از دوستان
از ظریف تعجب میکنم!! خوب همه میدونن گ.ه ترین روزنامه داخلی کیهانه !! 3.4 سال پیش یکی از دوستان دکه داشت صبح 10 تا کیهان میورد اخر شب 7تاش میموند!!
خلاصه اینکه خیلی چرندیات این روزنامه نباید ذهن منو شما رو(مخاطب جناب ظریف:n02:)درگیر خودش کنه حالا کمر درد که بماند

____________________________________

حرف زدن برای ما نون و آب نمیشه ...هر وقت با عملکردشون وضع مملکتو درست کردن حسابه....هرچند که نه از این ور و نه از اون ور یه عده نمی زارن رابطه درست شه!!

درست میگی عزیز ولی تو بحث سیاست خارجه ما تو حرف زدنم مشکل داشتیم عمل که...:n02:

کاربر شماره ی یک
09-10-2013, 16:52
حرف زدن برای ما نون و آب نمیشه ...هر وقت با عملکردشون وضع مملکتو درست کردن حسابه....هرچند که نه از این ور و نه از اون ور یه عده نمی زارن رابطه درست شه!!

مرغ گران شد ، کره دوبرابر شد ، گوشت داره گرون میشه ، شیرخام گرون شد ، یه گوشه ی چشمی هم به بنزین دارن ....

الان عملکردشون این بوده .

H A M A S
09-10-2013, 17:16
مرغ گران شد ، کره دوبرابر شد ، گوشت داره گرون میشه ، شیرخام گرون شد ، یه گوشه ی چشمی هم به بنزین دارن ....

الان عملکردشون این بوده .
ایضا قبوض آب و برق
و حتی تلفن ...
اینترنت هم بماند:n26:

Atghia
09-10-2013, 23:32
سومین زن کابینه روحانی منصوب شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور در حکمی شهیندخت مولاوردی را به سمت «معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده» منصوب کرد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


متن حکم دکتر روحانی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سرکار خانم شهیندخت مولاوردی

به استناد اصل 124 قانون اساسی و نظر به تجارب ارزشمند سرکار عالی، به موجب این حکم شما را به عنوان «معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده» برمی‌گزینم.

امید است با عنایات الهی، در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

حسن روحانی


منبع:presidenr.ir

A.M.D.D.E.V.I.L
11-10-2013, 00:40
دوستان برید ted.com یه ویدئو گذاشته در مورد رابطه ی ایران و اسرائیل جالبه

H A M A S
11-10-2013, 09:13
جامعه جهانی ایران را تهدید نمی‌داند
نوام چامسکی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خبرگزاری تسنیم: اندیشمند و تحلیلگر آمریکایی معتقد است که جامعه جهانی ایرانی را تهدیدی برای خود نمی‌بیند بلکه این آمریکا و هم‌پیمانان این کشور هستند که چنین برداشتی از ایران را ترسیم می‌کنند.

نوام چامسکی، اندیشمند و تحلیلگر آمریکایی در مصاحبه‌ با شبکه خبری راشاتودی و در پاسخ به سؤالی درباره تحولات اخیر در روابط ایران و آمریکا و نیز احتمال بهبود این روابط گفت:
موضوع اصلی آن چیزی است که در آمریکا رخ خواهد داد. این موضوع در آمریکا و بخش اعظمی از غرب،‌ به این صورت نمایانده می‌شود که مسأله ناسازگاری ایران و رد خواسته‌های جامعه بین‌المللی است. مسائل زیادی وجود دارند که می‌توان از ایران درباره آنها انتقاد کرد، اما مسأله اصلی چیز دیگری است: یعنی امتناع غرب و بالاخص آمریکا از ورود به دیپلماسی جدی با ایران. تا جایی که به نقض اراده جامعه بین‌المللی توسط ایران مربوط می‌شود این امر بستگی به تعریف ویژه‌ای که به صورت استاندارد در غرب از جامعه بین المللی می‌شود بستگی دارد. در غرب این عبارت به معنای آمریکا و هر کسی است که در کنار آن قرار گرفته است. بنابراین، اگر جامعه بین‌‌المللی دربردارنده جهان بود شاهد داستانی کاملا متفاوت بودیم. برای مثال، کشورهای غیر متعهد، که بخش اعظمی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، به شدت از حق ایران برای غنی‌سازی اورانیوم حمایت کرده و می‌کنند.

اعراب همسایه ایران این کشور را دوست ندارند و خصومتی بین آنها وجود دارد که به زمان‌های طولانی پیش از این بازمی‌گردد. اما آنها ایران را به عنوان یک تهدید نمی‌نگرند، تنها بخش بسیار کوچکی از آنها ایران را تهدید می‌دانند. از نظر آنها آمریکا و اسرائیل هستند. آیا صرف‌نظر از اینکه هر کس تهدیدها را چگونه می‌بیند آیا راهی برای پرداختن به این مسائل وجود دارد؟ البته، راه‌هایی وجود دارد.

برای مثال در 2010 پیشرفت بسیار خوبی برای کاهش هر آنچه که طرف‌های متفاوت تهدید می‌پندارند پدید‌ آمد. ترکیه و برزیل به توافقی با ایران دست یافتند که بر اساس آن ایران اورانیوم غنی‌سازی شده خود را برای نگهداری در ترکیه به این کشور منتقل می‌کرد و در ازای آن غرب برای رآکتورهای پزشکی ایران ایزوتوپ فراهم می‌کرد. اما به محض اعلام این توافق ترکیه و برزیل به شدت توسط واشنگتن و رسانه‌ها محکوم شدند. دولت برزیل از این رویداد به شدت ناراحت شد، و نامه‌ای را منتشر کرد که بر اساس آن ثابت می‌شد خود اوباما پیشنهاد این توافق را داده است اما وی گمان می‌کرد که ایران این پیشنهاد را رد خواهد کرد. زمانی که ایران این پیشنهاد را پذیرفت، وی مجبور شد که آن را محکوم کرده و برای تصویب تحریم‌های بیشتر مستقیما عازم شورای امنیت شود. این یک مورد بود.

مثال دیگری نیز وجود دارد که جالب‌تر است. دسامبر گذشته قرار بود نشستی در فنلاند برگزار شود که هدف از آن تداوم تلاش‌های طولانی مدت برای ایجاد منطقه‌ای عاری از تمام انواع تسلیحات کشتار جمعی در خاورمیانه بود. این نشست بر اساس معاهده عدم اشاعه و در اصل سازمان ملل قرار بود تشکیل شود. اما این نشست هیچگاه برگزار نشد.

اولین چیزی که رخ داد این بود که اسرائیل اعلام کرد آنها در این نشست شرکت نخواهند کرد. سپس تمام آنهایی که علاقه‌مند بودند منتظر ماندند که ببینند آیا ایران در این نشست شرکت خواهد کرد یا نه. ایران اعلام کرد که آنها بدون هیچ پیش‌شرطی در این نشست شرکت خواهند کرد. بلافاصله اوباما این نشست را به حالت تعلیق در آورده و دلایلی را برای این کار خود مطرح کرد که دلایل رسمی اسرائیل هستند: شما نمی‌توانید تا زمانی که یک پیمان صلح منطقه‌ای ایجاد نشده است کنفرانس را نمی‌توانید برگزار کنید. البته نمی‌توان تا زمانی که آمریکا و اسرائیل سد راه هر نوع اجماع بین المللی برای توافق فلسطینی/اسرائیلی می‌شوند - کاری که در 25 سال گذشته انجام داده‌اند - به صلح منطقه‌ای دست یافت.

کشورهای عربی که برای این فرایند به مدت طولانی تلاش کرده‌اند می‌گویند که به هر نحو می‌خواهند آن را به پیش برند اما نمی‌توان بدون حمایت آمریکا کاری انجام داد. پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواهان تداوم این ابتکار شد،‌ روسیه نیز از آن حمایت کرد. اما مردم آمریکا کاری در این باره انجام ندادند زیرا آنها چیزی در این باره در رسانه‌ها ندیده‌اند. رسانه‌های آمریکایی در این باره به صورت کامل سکوت کرده‌اند. آیا این نشست می‌توانست موفقت‌آمیز باشد؟ شاید. می‌توانست گامی به سوی کاهش بحران باشد. وارد بحث تاریخی نمی‌شوم اما این امر به دوران بسیار دور برمی‌گردد. تا زمانی که غرب به رهبری آمریکا از پذیرش یک راه‌حل دیپلماتیک بر اساس مذاکره اجتناب ورزد وضعیت می‌تواند کاملا جدی باقی بماند.

نوام چامسکی در پاسخ به سؤالی درباره نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه گفت:

در حقیقت نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه چیز خوبی است اما خط‌مشی ما نباید محدود به این امر باشد... در پیمان منع اشاعه هسته‌ای اعلام شده است که تولید، ذخیره یا استفاده از تسلیحات شیمیایی ممنوع است. هم‌اکنون نمی‌توان درباره تولید و ذخیره سختی گفت زیرا اگر شما به آنها اشاره کنید باید تسلیحات شیمیایی اسرائیل را نیز نابود سازید.

تسلیحات شیمیایی سوریه تنها برای سرگرمی ایجاد نشده‌اند بلکه برای مقابله با تسلیحات هسته‌ای اسرائیل تولید شده‌ بودند.

چامسکی در ادامه و در پاسخ به سوالی درباره ادوارد اسنودن، افشاگر جاسوسی‌های سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا گفت:

به نظر من وی وظایف یک شهروند صادق را انجام داد. بگذارید مردم بدانند که نمایندگان برگزیده و منتخب‌شان چه کارهایی انجام می‌دهند. وضعیت درباره بردلی منینگ نیز از همین قرار است. بگذارید مردم بدانند که دولت چه کاری انجام می‌دهد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H A M A S
11-10-2013, 13:48
پاسخ ها به اظهارات ضد ایرانی نتانیاهو....


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عطاالله مهاجرانی وزیر سابق ارشاد در چهار سال گذشته بسیار مورد انتقاد بوده است. مواضعی که وی در رسانه های غربی علیه حاکمیت ملی ایران بیان می کرد برخی را به این پرسش وا می داشت چگونه فردی با سوابق سیاسی وی حاضر شده است در این رسانه ها اینچنین علیه سیاست های کشورش لب به هجمه بگشاید.اما یکشنبه‌شب 14 مهر 1392 برای مهاجرانی روز دیگری بود. او دوباره تبحر خود را در فن سخنوری و استدلال نشان داد و مصاحبه بي‌بي‌سي فارسی با او به مناظره‌ای جالب و شنیدنی تبدیل شد که در نوع خود کم‌نظیر بود.
او با بی بی سی فارسی درباره سخنان نتانیاهو در مصاحبه با این رسانه به گفتگو نشسته بود و توانست استادانه پنبه سخنان سخیف نخست وزیر صهیونیست ها را بزند.
برپایه خبری که مشرق منتشر کرده است، نظرات نتانیاهو آن‌چنان با ضعف تحلیل و عدم شناخت از تاریخ و سیاست امروز جهان و حقوق ملت‌ها مغایرت داشت، که حتی مهاجرانی نیز به‌سادگی به او تاخت و شاید بر خلاف نظر گردانندگان بی‌بی‌سی پارا فراتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد گذاشت و نتیجه طور دیگری شد که برای مخاطبان بی‌بی‌سی جالب بود و باعث شد که موج انتقادها از نتانیاهو به‌شدت اوج بگیرد.

نتانیاهو در ماه‌های اخیر، آنچنان با ضعف تحلیل مواجه شده است که حتی تحلیلگران اسرائیلی نیز از او انتقاد مي‌کنند و آن را قابل دفاع نمی‌دانند. این تحلیلگران معتقدند که نتانیاهو منزوی و تنها شده و حتی آمریکا و دولت آمریکا که درحال مذاکره و گفت‌وگو از طریق دیپلماتیک با ایران است، حاضر به دفاع از نظرات نتانیاهو نیست و حرف‌های او در مورد تاریخ، عملکرد ایران و دولت روحانی،‌ عملکرد رژیم اسرائیل مسلح به سلاح اتمی که ان‌پی‌تی را هم امضا نکرده است موجب شده که حتی افرادی مانند مهاجرانی نیز به‌راحتی به او خرده بگیرند و نظر نتانیاهو را با چالش‌های جدی مواجه کنند.

شاید کارگردانان تلویزیون دولتی انگلیس نیز تصور نمی‌کردند که حرف‌های نتانیاهو آنقدر ضعیف و بی‌محتوا باشد که سيد عطاءالله مهاجرانی با این قاطعیت به دفاع از ایران و جمهوری اسلامی و در نقد نتانیاهو بپردازد و از طرف دیگر در وقت کمی که به او داده بودند اینچنین خلاصه ولی مستدل و منطقی و غنی از پس مصاحبه نسبتاً مفصل نتانیاهو بر آید.

نتانیاهو دم از شناخت ایران و تاریخ ایران زد و اشاره کرد که خود را دانشجوی تاریخ ایران می‌داند و اگرچه به فارسی مسلط نیست اما تاریخ ایران را می‌شناسد.

وی افزود: در رژیم گذشته و با ایران دوست بوده‌اند ولی با این پاسخ مهاجرانی مواجه شد که اطلاعات او بسیار اندک است و علت دوست داشتن رژیم شاه این بود که در قراردادی 1.5 میلیارد دلاری بنا بوده که با مبلغ هنگفتی ایران از اسرائیل کلاهک اتمی بخرد ولی طرف اسرائیل با خدعه و نیرنگ پول ایران را می‌گیرد و هیچ چیزی در اختیار دولت ایران قرار نمی‌دهد و ادعا می‌کند که به ایران کلاهک نداده و آنها را سرکار گذاشته است.

نتانیاهو از دین یهود حمایت می‌کرد و مهاجرانی با آوردن آیاتی از تورات روشن ساخت که نخست‌وزیر مدعی اسرائیل نه‌تنها ایران و تاریخ ایران را نمی‌شناسد بلکه حتی دقت در آیات دین و آیین خود و تورات را نداشته و آنها را نخوانده است.

نخست‌وزیر رِژیم صهیونیستی عوام‌فریبانه خود را دلسوز و متأثر از صحنه قتل ندا آقاسلطان معرفی کرد که بلافاصله با پاسخ مهاجرانی راجع به قتل "محمد الدره" با شلیک مستقیم سرباز اسرائیلی مواجه شد و برخی مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی نیز گفتند که آیا پناه‌گرفتن یک پسربچه اسرائیلی در کنار پدرش را دیده است که مورد هجوم سربازان اسرائیلی بوده است!

او به رئیس‌جمهور ایران تاخت و گفت که روحانی منتخب مردم ایران در انتخابات آزاد نبوده است و يک درصد نامزدها به روز انتخابات راه یافته‌اند که پاسخ مهاجرانی این بود که دکتر حسن روحانی رئیس جمهور قانونی و مورد حمایت قاطع مردم ایران است و با رأی بالا در انتخابات 24 خرداد انتخاب شده است و مواضع ایشان در نیویورک و مذاکرات ناشی از اراده ملت ایران است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مورد هویت دولت خود سخن گفت و مهاجراني هم در مقابل ثابت کرد که خود او (نتانیاهو) در کتاب خودش بر جعلی‌بودن رژیم صهیونیستی اشاره داشته است.

کار مصاحبه بي‌بی‌سی فارسی به جایی کشیده شد که مجری بی‌بی‌سی هم به کمک نخست‌وزیر رژيم اسرائیل آمد و از خونبار بودن مرزهای همه کشورها داد سخن داد که با انکار مستند مهاجرانی روبرو شد که گفت مرزهای ایران از هزاران سال پیش تا کنون بزرگ و کوچک شده‌اند ولی هرگز ایران با خون و کشتار هویت خود را به دست نیاورده است. ملت ایران با مهاجرت قوم آریایی از چهار هزار سال پیش شکل گرفته است.

دانلود فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سردبیر رادیو رژیم صهیونیستی نیز به جمع انتقادکنندگان از سخنان نتانیاهو در مصاحبه با بی بی سی پیوس

به گزارش 24آنلاین، این رادیو که برنامه اش به زبان فارسی پخش می شود ،گفت: بنیامین نتانیاهو در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفته (و شاید بیان آرزو کرده) که من در عمر خود تغییر رژیم در ایران را خواهم دید. یکی از تحلیلگران شبکه بی بی سی در نکوهش این اظهارات نخست وزیر اسرائیل، آن را "غیر قانونی و عجیب" نامیده است. نتانیاهو شاید نمی بایست این حرف را در چنین مصاحبه ای می زد اما او طبیعی رفتار می کند و نظر خود را بیان می کند و پای آن هم می ایستد. او با این حرف خواست مانند پرزیدنت شیمون پرس تاکید کند که ملت ایران شایسته حکومتی بهتر است. اما از سوی برخی از کاربران اینترنت فارسی زبان این پاسخ را گرفته است که "ملت اسرائیل نیز شایسته حکومتی بهتر از دولت نتانیاهو است".

رادیو اسرائیل افزود:آیا همه رهبران و مقامات دنیا و هفت میلیارد نفر مردم جهان باید در صف حامیان جمهوری اسلامی ایران و ابقای این رژیم تا ابدالآباد قرار گیرند؟


سردبیر رادیو اسرائیل با انتقاد از رسانه هایی که حتی با جمهوری اسلامی مخالفند و علیه سخنان سخیف نتانیاهو موضع گرفته اند گفت: رفتار چند خبرنگار نسبتا تازه کار در فیسبوک و توییتر به پرچمداران مبارزه با بنیامین نتانیاهو مبدل شده اند، در حالی که خود حقوق بگیر دولت آمریکا هستند، اگر نه جای شگفتی، که دست کم جای تامل دارد. شاید این جوانان تازه چند سالی آمده از ایران فکر می کنند که چون دو سه سالی است که جلوی دوربین این یا آن شبکه دولتی مهم غربی بوده اند، دیگر به چنان جایگاهی از محبوبیت و وزنه حرفه ای رسیده اند که هر رفتاری و نظری کرده و هر سخنی بگویند، «لایک» های بسیاری می گیرند. کدام ایرانی است که نداند که کار بسیاری از این جوانان در این شبکه های دولتی، به دلیل گزینش آنها از روی شایسته سالاری نبوده است. استخدام اکثر این شبکه ها، در شرایط بسیار به دور از گزینشهای شایسته سالاری و با درنظرگرفتن وضعیتی غیرعادی صورت می گیرد.سردبیر رادیو اسرائیل که خود را ایرانی معرفی کرده می افزاید:ما نیز که با فرهنگ و تربیت ایرانی بزرگ شده و زندگی می کنیم، با شیوه هایی از سوی برخی از سیاستمداران اسرائیل که در هر فرصتی و درهر مصاحبه ای رییس جمهوری جدید ایران را «گرگ در لباس میش» بنامند، مخالفت داریم. ما نیز تواضع و فروتنی را بر رفتارهایی که نشان از نخوت و غرور دارد، ترجیح داده و آنرا دلپسندتر می دانیم. اما نتانیاهو که تربیت ایرانی ندارد. ما نیز بر این باورهستیم که اگر نتانیاهو دو سه کلمه حرف فارسی را با بار منفی مانند «حرف پوچ» و «ساده لوح» برای این مصاحبه آموخت، خوب بود که در برابر آن دو سه واژه فارسی مثبت را نیز می آموخت و شاید در این رویه متوسل شدن به «حرف پوچ» و «ساده لوح» اشتباه کرده باشد. و اصلا چه نیازی بود که او برود و این حرفهای فارسی را بزند؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]امیر جعفری بازیگر شناخته تئاتر، سینما و تلویزیون هم در تازه‌ترین پست فیس‌بوکش به سخنان بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل واکنش نشان داده است که متن کامل استتوس این بازیگر را در ادامه می‌خوانید:


اگر در مورد چیزی اطلاع کافی نداری اظهارنظر نکن تا عمق فاجعه بار حماقتت نمایان نشه! تو و جغرافیای خود ساخته‌ات (که اصلاً به رسمیت نمی‌شناسیمت) کوچکتر از اونی که بخوای راجع به مهد تمدن و مردم نجیبش صحبت کنی. بهترین و پاکترین انسان‌ها برای استقلال و عزت و اقتدار این کشور شهید و جانباز شدن تا یک وجب از خاک این مملکت دست تو و امثال تو نیفته که اگه می‌افتاد، امروز شلوار به تنمون نبود چه برسه به جینش.

مردم ما مردمی نجیب و اصیل هستن که برای پیشرفت و آبادی کشورشون با جان و دل زحمت میکشن و همه مشکلات و سختی‌ها رو با صبر و حوصله خودشون حل میکنن، نیازی نیست شما نگرانشون باشی. مردم ایران بر‌خلاف شما و همفکرات، نه تنها برای خودشون و دولت و کشورشون که برای همه دنیا و بشریت صلح و آرامش میخوان. اون مردی که شما باهاش کل کل میکردی و رعب و وحشت راه مینداختی تو دنیا تا مدیریت جهانی کنی، رفت و به تاریخ پیوست (به پا تورم لولو نبره!). همه دنیا دیدن که چطور 73‌‌درصد مردم ایران امیدوارانه با شلوار جین اومدن و رأی به تغییر و اصلاح و اعتدال همین نظام و کشور دادن، ظاهراً شما خواب بودی و ندیدی...راستی چیزی داری از جغرافیات که 70 سالش باشه؟! قدمت خودت و جغرافیای خود ساخته‌ات از زمان اولین زایمان مادربزرگ منم کمتره! چه برسه به این که اصلاً بفهمی 7 هزار سال تمدن یعنی چی؟!...

حرف زیاده واسه گفتن، ولی همین کافیه واست. سایز این حرف‌ها نیستی که واسه ما کری بخونی. برو بشین نقاشیتو بکش بفرست سازمان ملل، زیرشم بنویس نتانیاهو پنج ساله از تل آویو ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]روزنامه اسرائیلی معاریو یکشنبه چهاردهم مهر در گزارشی موج منفی واکنش جوانان ایران نسبت به اظهارات نتانیاهو در مصاحبه با بی بی سی را بررسی کرده است.

معاریو در این گزارش با عنوان «ملت ایران علیه نتانیاهو» نوشت «جوانان ایران با خشم می‌گویند ما به اندازه نتانیاهو کوته‌فکر نیستیم که با معیارهای او در مورد آزادی فکر کنیم».

به نوشته معاریو، بیشترین واکنش جوانان ایران در فضای مجازی به اظهاراتی است که نتانیاهو گفت «اگر مردم ایران آزاد بودند، شلوار جین می‌پوشیدند؛ موسیقی غربی گوش می‌کردند؛ ماهواره را بدون پارازیت اندازی که حتی بروی شبکه شما بی بی سی انجام می‌شود، نگاه می کردند؛ نه اینکه روحانی را انتخاب کنند...».

نتانیاهو به بی بی سی گفت روحانی در یک انتخابات بسته و به شدت گزینشی به ریاست جمهوری رسیده ولی رای دادن مردم ایران به او تنها بیان اشتیاق شدید ایرانیان برای تغییر است و او دیکته‌های رهبر حکومت را اجرا می‌کند.

به نوشته معاریو، جوانان ایرانی در واکنش به این اظهارات نتانیاهو نوشته‌اند که شما خبر نداری؛ ما الآن نیز شلوار جین می‌پوشیم و بهترین موسیقی غربی را گوش کرده ...و لازم به دلسوزی شما نداریم...».

این گزارش می‌افزاید، جوانان ایرانی نوشته‌اند «ما داریم با توییت این حرفها را جواب می‌دهیم؛ ما موسیقی چارلی پارکر و فرانک زاپا گوش می‌دهیم».

به گزارش معاریو، ایرانی‌ها به سخنان نتانیاهو در مورد کشته شدن ندا آقا سلطان نیز اینگونه واکنش نشان داده‌اند که اسرائیل خود نوجوانانی مانند محمد الدوره را در آغوش پدرش درملاء عام کشته است و لذا او به عنوان رهبر چنین دولتی صلاحیت ندارد درمورد کشته شدن جوانان ایران سخنی بگوید.

بی بی سی فارسی نیز اعلام کرده است که واکنش‌های منفی جوانان و کاربران فضای مجازی بسیار بیشتر از اعلام حمایت‌ها از این اظهارات نخست وزیر اسرائیل بوده است.

در این میان، عوزی آراد مشاور پیشین امنیت ملی اسرائیل سخنان نتانیاهو را در این مورد که اسرائیل به تنهایی گزینه نظامی را عملی خواهد کرد، به باد انتقاد شدید گرفت.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، عوزی آراد در یک سخنرانی در یک همایش امنیتی در تل آویو گفت این اظهارات نه تنها غیر مسئولانه است بلکه دولت نتانیاهو اگر حتی بخواهد به بررسی احتمال عملی کردن این گزینه بپردازد، سنگین‌ترین بار امنیتی را بر کشور تحمیل خواهد کرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

XENON24
11-10-2013, 14:26
بازم بعد از نماز جمعه پرچم آمریکا رو آتش زدن!
خبر آنلاین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Stream
12-10-2013, 16:40
متاسفانه روال فعالیت تاپیک و ادامه این مباحث به صلاح انجمن و در راستای فعالیت انجمن علوم انسانی نیست.