PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق بین جواز کسب با ثبت شرکت

tofighsob
20-09-2013, 13:43
سلام دوستان عزیز -من میخوام یک شرکت یا مغازه باز کنم که توش تعمیرات موبایل-صوت تصویری-تعمیرات لپ تاپ و کمی هم فروش لپ تاپ و موبایل بالا کلاس انجام بدیم ما 4 نفر هستیم هر کدوم یک کار انجام میدیم الان تو بازر کار میکنم اما بدون مجوز -چندبار به ما گیر دادن -حالا میخوایم با هم کار کنیم من مدیر عامل بشم 90 درصد سرمایه مال من و با اونا پرسانتی کار میکنم شما چه راهنمایی دارید من شرکت ثبت کنم یا پروانه کسب بگیرم- شرکت ثیت کنم و یک واحد ادارای بگیرم توش کار کنم یا مغازه بگیرم مرسی فرق بین شرکت و جواز کسب چیه کسی که شرکت داشته باشه تو اساسنامش تعمیرات شرح داده باش باز باید جواز بگیر دوستان راهنمایی کنید مرسی اگر راه دیگه هم هست راهنمایی کنید مرسی

arash59b
20-09-2013, 13:50
نمیدونم وضعیت بازار موبایل چطوره ولی بنظرم اگه شرکت ثبت کنید باز هم باید جواز کسب داشته باشید بدون ثبت شرکت هم می تونید کار کنید فکر کنم لازمه تو دفترخونه یه قرارداد ببندید و نحوه شراکت

رو رسمی کنید که بعدا مشکلی پیش نیاد

Mohammad Hosseyn
20-09-2013, 20:35
با کسی که به حقوق تجارت اشنا هست مشورت کنید ... تاسیس شرکت مسائل خیلی زیادی داره از نظر حقوقی ... جواز کسب جدای از تاسیس شرکت هست ... شما شرکت که باز میکنی یک شخصیت حقوقی ایجاد میکنی که مثل یک انسان میمونه و قوانینی براش جاری هست . ولی جواز کسب برای اینه که شما کسب و کاری در بازار داری تحت نظارت باشی . ممکنه شرکتی باشه که کسب و کار بازاری نداره و جواز کسب نمیخواد !

ایندوتا فرق دارن ... ولی میگم برای شرکت یک مشورت بکنید حتما با یه وکیل ... بعدا ممکنه مسائلی پیش بیاد باید آگاه باشید به قانونش ...

sara_program
20-09-2013, 21:19
سلام دوستان عزیز -من میخوام یک شرکت یا مغازه باز کنم که توش تعمیرات موبایل-صوت تصویری-تعمیرات لپ تاپ و کمی هم فروش لپ تاپ و موبایل بالا کلاس انجام بدیم ما 4 نفر هستیم هر کدوم یک کار انجام میدیم الان تو بازر کار میکنم اما بدون مجوز -چندبار به ما گیر دادن -حالا میخوایم با هم کار کنیم من مدیر عامل بشم 90 درصد سرمایه مال من و با اونا پرسانتی کار میکنم شما چه راهنمایی دارید من شرکت ثبت کنم یا پروانه کسب بگیرم- شرکت ثیت کنم و یک واحد ادارای بگیرم توش کار کنم یا مغازه بگیرم مرسی فرق بین شرکت و جواز کسب چیه کسی که شرکت داشته باشه تو اساسنامش تعمیرات شرح داده باش باز باید جواز بگیر دوستان راهنمایی کنید مرسی اگر راه دیگه هم هست راهنمایی کنید مرسی

دوست گرامی سلام
جواز کسب را باید حتما داشته باشید چون شما را باید صنف کامپیوتر تایید کنه و جزو گروه بزرگ کامپیوتری ها باشید. جواز کسب لازمه ولی حالا شما یا می تونید تحت عنوان شرکت کار کنید یا اینکه تحت عنوان مغازه کار کنید. این فرقی نداره وقتی بازرس میاد جواز کسب شما را می خواد
درباره شرکت هم اینو بگم که باید رئیس و نائب رئیس و عضو بدل مشخص بشه. 90 درصد سهم را به رئیس نمی شه داد!!!!!!!!!!!!! این یعنی رای شما 90 تاست. و مجموع رای بقیه یکی!!!!! البته شاید توی ثبت شرکت گیر ندن درست در جریان نیستم

arash59b
20-09-2013, 21:37
دوست گرامی سلام
جواز کسب را باید حتما داشته باشید چون شما را باید صنف کامپیوتر تایید کنه و جزو گروه بزرگ کامپیوتری ها باشید. جواز کسب لازمه ولی حالا شما یا می تونید تحت عنوان شرکت کار کنید یا اینکه تحت عنوان مغازه کار کنید. این فرقی نداره وقتی بازرس میاد جواز کسب شما را می خواد
درباره شرکت هم اینو بگم که باید رئیس و نائب رئیس و عضو بدل مشخص بشه. 90 درصد سهم را به رئیس نمی شه داد!!!!!!!!!!!!! این یعنی رای شما 90 تاست. و مجموع رای بقیه یکی!!!!! البته شاید توی ثبت شرکت گیر ندن درست در جریان نیستم

نه مشکلی تو تقسیم سهام نیست. هر حور توافق کردی و عشقت کشید

لازم هم نیست شرکت سهامی خاص ثبت کنی که یکم دنگ و فنگ داره. شرکت با مسئولیت محدود ثبت کن

sara_program
20-09-2013, 23:54
ایشون 90 تا رای دارند. سهم نائب رئیس باید از بقیه بیشتر باشه.
یعنی نائب رئیس 0/5 درصد و بقیه هر کدام 0/25 درصد

یعنی کسی با این سهم کم حاضره بیاد شرکت بزنه؟ اگر حاضر بشند بله می شه

tofighsob
21-09-2013, 09:55
دوستا یا اشنایان خبری ندارن اگه شرکت بزنم بر تو یک واحد از ساختمان تعمیرات انجام بدهم میشه یا نه

تعمیرات لپ تاپ و موبایل و نصب دوربین مداربسته یا تعمیرات پرینتر

یا بقول دوست عزیزمون شرکت منحل کنم و مغازه بزنم

دوستان من تو تهران شرکتهای زیادی دیدم که تعمیرات موبایل-لپ تاپ-پرینتر - تو یک واحد انجام میدن پس اینجا چطوریکار میکن ممنون مرسی

ممنون

arash59b
21-09-2013, 10:18
دوستا یا اشنایان خبری ندارن اگه شرکت بزنم بر تو یک واحد از ساختمان تعمیرات انجام بدهم میشه یا نه

دوستان من تو تهران شرکتهای زیادی دیدم که تعمیرات موبایل-لپ تاپ-پرینتر - تو یک واحد انجام میدن پس اینجا چطوریکار میکن ممنون مرسی

ممنون

بحث شرکت و نحوه کار شما اصلا ربطی بهم ندارند و دو مقوله جدان

بنظرم شما اصلا به شرکت احتیاج نداری فعلا برو جواز کسب بگیر، کار خودت رو قانونی کن نیان جمعش کنند بعد اگه دیدی نیاز به شرکت داری و می خوای کارت رو گسترش بدی برو یه شرکت هم ثبت کن.

sara_program
21-09-2013, 15:41

ممنون

جواز کسب شما باید مرتبط با کامپیوتر باشه. وقتی تعمیر کامپیوتر باشه موبایل هم شامل می شه. ما که تعمیرات سخت افزاری داریم، همه چی هم تعمیر می کنیم.
شرکت هم دیگه کسی کاری نداره. مالیاتشو باید بدین. مهم جواز کسبه. به نظر من با کسی شریک نشین. اشتباه محضه. شما شراکتی مغازه بزنید ولی شرکت نزنید چون اخراج یا وارد کردن یکی از اعضا دردسر داره.

tofighsob
22-09-2013, 15:57
جواز کسب شما باید مرتبط با کامپیوتر باشه. وقتی تعمیر کامپیوتر باشه موبایل هم شامل می شه. ما که تعمیرات سخت افزاری داریم، همه چی هم تعمیر می کنیم.
شرکت هم دیگه کسی کاری نداره. مالیاتشو باید بدین. مهم جواز کسبه. به نظر من با کسی شریک نشین. اشتباه محضه. شما شراکتی مغازه بزنید ولی شرکت نزنید چون اخراج یا وارد کردن یکی از اعضا دردسر داره.

دوست عزیز منظور شما اینه که من جواز تعمیرات کامپیوتر بزنم و توش تعمیرا موبایل انجام بدم مرسی ایا چنین جوازی هست مرسی

AEZ_Best
05-09-2017, 17:01
سلام
من الان مشکل ایشون رو دارم
میخوام در یک واحد تعمیرات تلفن همراه لپتاپ pc و ... داشته باشم

چه مجوزی و از کدوم اتحادیه نیازه؟
ایا هر جای مختلف یکی باید بگیرم؟