PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ميخوام نمودار f(x)=y رسم كنم ميشه لطفا كمكم كنيد

mrs85
16-08-2006, 16:36
حقيقتش من زياد حرفه اي نيستم دارم يه برنامه اي مي نويسم و توي اين برنامم به يه جايي رسيدم كه نياز دارم يه نموداري رو رسم كنم
مثلا مي خوام نمودار:
y=A*f(x
رو رسم كنم (كه A يه عدد ثابته)
اما اين ضريب A با توجه به اون مقاد يري كه از text box ها وارد ميشن تغيير ميكنه
ميشه لطفا منو راهنمايي كنيد.ممنون

imi_undertaker
18-08-2006, 16:58
اميدوارم براي جوابتون دير نشده باشه . خدمتت عرض كنم كه شما بايد ابتدا يك تكست باكس براي گرفتن يك رشته كه همان تابع شماست داشته باشي . بعد بايد با يك ماشين حالات محدود يعني همان fsm يا dfa كنترل كني كه آيا اين عبارت رياضي كه وارد شده درست هست يا نه . بعد از اين كه به درستي عبارت پي بردي بايد ماشيني بسازي كه عبارت رياضي infix تو را به يك عبارت postfix يا prefix تبديل كنه ( هر طور كه برات راحت تره ) يا به طور هم زمان با يك استك اون رو محاسبه كني . دقت كن كه فضايي براي مجهولت كه در اينجا y هست قرار بدي . بعد اين ماشيني كه ساختي رو در يك حلقه قرار بده كه اين حلقه مثلا 0.1 به 0.1 اضافه بشه ( هر چه ريز تر باشه دقيق تر مي شه ) بعد در اين حلقه با ازاي هر مقدار حلقه كه همان مقدار y است جواب f رو بدست مي آري و به ازاي اون روي مانيتور يك نقطه قرار مي دي اين طوري اگر مثلا حلقه ات از صفر تا ده تغيير كنه نموداري داري از مبدا تا y=10

mrs85
18-08-2006, 23:58
مرسي ممنون از راهنمايي ,اگه به مشكل خوردم دوباره ميخبرم
بابا مردم از بس اومدم و كسي جوابمو نداده بود,دستت درد نكنه

msalari
27-08-2006, 11:48
يكسري به اين آدرس بزنيد. شايد بدردتان بخورد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohseni12345
28-08-2006, 22:32
اینو ببین اگه خواستی بگو تا سورسش رو برات بزارم

mrs85
02-09-2006, 19:39
سلام
من مسافرت بودم
ميشه لطف كنين سورسشو بهم بدين
ممنون ميشم

mrs85
02-09-2006, 19:55
اشتباه شد واسه یه جا دیگه بود

mrs85
02-09-2006, 20:01
اینو ببین اگه خواستی بگو تا سورسش رو برات بزارم

سلام
من نبودم
میشه لطفا سورسشو بهم بدین
ممنون

majid_kntu
06-09-2006, 18:51
اميدوارم براي جوابتون دير نشده باشه . خدمتت عرض كنم كه شما بايد ابتدا يك تكست باكس براي گرفتن يك رشته كه همان تابع شماست داشته باشي . بعد بايد با يك ماشين حالات محدود يعني همان fsm يا dfa كنترل كني كه آيا اين عبارت رياضي كه وارد شده درست هست يا نه . بعد از اين كه به درستي عبارت پي بردي بايد ماشيني بسازي كه عبارت رياضي infix تو را به يك عبارت postfix يا prefix تبديل كنه ( هر طور كه برات راحت تره ) يا به طور هم زمان با يك استك اون رو محاسبه كني . دقت كن كه فضايي براي مجهولت كه در اينجا y هست قرار بدي . بعد اين ماشيني كه ساختي رو در يك حلقه قرار بده كه اين حلقه مثلا 0.1 به 0.1 اضافه بشه ( هر چه ريز تر باشه دقيق تر مي شه ) بعد در اين حلقه با ازاي هر مقدار حلقه كه همان مقدار y است جواب f رو بدست مي آري و به ازاي اون روي مانيتور يك نقطه قرار مي دي اين طوري اگر مثلا حلقه ات از صفر تا ده تغيير كنه نموداري داري از مبدا تا y=10

ميشه بيشتر توضيح بدي؟