PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ccd يعني چه؟

mohsen57
16-08-2006, 15:50
من در مشخصات دوربين فيلم برداري JVC اين مشخصه رو ديدم CCD: 1/6" شما مي دونيد منظور چيه؟
در ضمن نظرتون در باره JVC چيه؟ كيفيتش به پاي سوني و پاناسونيك ميرسه يا نه؟ البته اين مدل:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsen57
17-08-2006, 15:44
بابا يكي جواب بده كسي Jvc نداره?

EMPERATOUR
17-08-2006, 15:48
من یک ماه پیش این سوال رو پرسیدم هنوز جواب درستی نگرفتم

Shahryar_NEO
17-08-2006, 16:22
عزيزم اوكي ... صبر كن سعيد جون ببخشيد اگه نديدم ...
بابا جي وي سي نه در حد اون دو تا نيست به خصوص سونيو تا حدي در حد پاناسونيكه ....
قربانت شهريار

mohsen57
18-08-2006, 13:41
ولي خيلي كوچيكه من از همينش خوشم امده

Mohsen.yp
31-08-2006, 02:51
من در مشخصات دوربين فيلم برداري JVC اين مشخصه رو ديدم CCD: 1/6" شما مي دونيد منظور چيه؟
در ضمن نظرتون در باره JVC چيه؟ كيفيتش به پاي سوني و پاناسونيك ميرسه يا نه؟ البته اين مدل:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به سنسوري كه عكس رو روي دوربين ديجيتال ثبت مي كنه مي گن

saghy
01-09-2006, 14:21
سلام به همه عزيزان
دو نوع متداول از حسگر هاي دوربين ديجيتال با دو تكنولوژي متفاوت ساخته ميشوند
CCD , CMOS
حالا در مورد CCD كمي بيشتر :
CCD : Charge-Coupled Device يا سيستم باردهي تركيبي
در اين سيستم كه از سه لايه ----- رنگ اصلي استفاده شده كه در اكثر دوربين ها شما در قسمت معرفي نوع رنگ مشاهده ميكنيد RGB و نور يا همان تصوير كه از اين سه ----- عبور داده شده و تفكيك ميشود و در نهايد بر روي سنسور تشكيل شده و با استفاده از يك A2D امواج انالوگ به ديجيتال تبديل ميشوند .
CMOS : Complementary Metal Oxide Semiconductor يا سيستم تكميل و تصحيح بر اساس نيمه هادي پايه اكسيد آهن
در اين سيستم تشكيل تصوير و تبديل پيكسل هاي فعال در يك لايه بوده و نور عبور داده شده از ----- سيماس به صورت تك به تك و شدت و ضعف فركانس نور بر روي نيمه هادي كه به صورت مدار مجتمعي در پشت ----- قرار دارد انجام ميشود .
×××
حال اين اندازه هايي كه در كنار نوع ----- دوربين ها شما مشاهده ميكنيد اندازه آن حسگر بوده . به طور مثال شما در دوبين هاي حرفه اي SLR به اعدادي مثل 1" يا 1.2" و ... ميرسيد و در دوربين هاي خانگي يا آماتوري اعدادي مثل 1/1.6 يا مشابه اين را ميبينيد . در اين مورد هر چه اندازه سنسور بزرگتر باشد كيفيت عكس بالا تري به شما ميدهد . به طور مثال در يك عكس گرفته شده با دوربيني با 4 مگاپيكسل و حسگر 1 اينچي تفاوت فاحشي با يك دوربين 7 مگا پيكسل و حسگر 1.8/1 اينچي مشاهده ميكنيد . همچنين براي كيفيت خروجي چاپ بدون بزرگنمايي و اندازه اصلي شما با بزرگتر بودن حسگر ميتوانيد عكس هاي چاپي بهتري را ارايه دهيد .
اين موارد اكثرا در دوربين هاي فيلمبرداري هم صدق ميكند .
به همين دليل در دوربين هاي فيلمبرداري DV شما شاهد همين اندازه سنسور خواهيد بود . هر چه اندازه سنسور بزرگتر باشد كيفيت فيلمرداري نيز بالاتر است.