PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امروز بیستم شهریور است .... روزی تلخ در تاریخ محیط زیست ایران

saye
11-09-2013, 13:34
امروز بیستم شهریور است .....
روزی تلخ در تاریخ محیط زیست ایران .....
روزی که چند شیطان رذل که در پوسته ی انسان و با نام ایرانی در این خاک میزیستند، انسانیت را در نظر تمامی مخلوقات بی ابرو کردند ....

روزی که دو شکارچی وحشی ..... دو خونخوار بی عاطفه ..... دو نماد شیطان و دو موجودی که رذالتشان در کلام نمیگنجد! ،،، با نهایت سنگدلی و قساوت، خرس مادری را که به همراه دو توله اش میزیست، کشتند و شکمهای توله هایی را که سهمشان از دنیا چیزی بجز آزار این موجودات پست نبود، زنده زنده دریدند و در حالی که توله ها ضجه میزدند و ناله میکردند و با شکم های دریده به سوی لاشه ی به خون آلوده و بی جان مادرشان پناه میبردند، این بی صفتان آنها را به این سو و آن سو می کشیدند و با افتخار به تهیه فیلم از این عمل وحشیانه ی خود مشغول بودند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امروز بیستم شهریور است .....
روز ملی مبازره با خشونت علیه حیوانات .....
روز کشته شدن خرس مادر و دو توله اش در سمیرم اصفهان .....
روز انزجــــــار تمام قلبهــــای پاک از وحشیگــــری ها و بی عاطفگی ها .....

.

در زیر تصویری از دو توله خرس را در حالی که با شکم های دریده و روده های بیرون آمده توسط یکی از شکارچی ها برای نمایش به جلو دوربین آورده شده اند، ملاحظه میکنید.
همچنین تصاویر بیشتری در این مورد را در لینک زیر میتوانید ببینید :

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B3%2B%D8%B3%D9%85%DB%8C%D8%B1%D9%85&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=-iUwUpDuCoOoiQKiz4EQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=564&dpr=1)

senaps
11-09-2013, 13:52
همه جای دنیا حیوون ها رو شکار میکنن...

منم اگر هر گلوله‌ی اسلحه‌ام رو خریده باشم 220 هزار تومن، به زیر خرس و پلنگ رضایت نمیدم...

این وسط یه نفر باید تو مغزش بکنه که تیراندازی و شکار، یه تفریح لذت بخش برای خیلی ها هستش و هرچی هزینه‌هاش بره بالاتر، جنبه‌ی تفریحیش رو میبره پایین تر....
یعنی من با گلوله‌ی هزار تومنیم به یه بشکه شلیک میکنم جهت تست دقت تیراندازیم، ولی با گلوله‌ی 150 هزار تومنی به اولین موجود زنده‌ی بزرگ‌تر از گوسفند! :)

پس اگر کسی میخواد این اتفاقات نیوفته، باید تلاش تیمی داشته باشه... اون به من شکارچی کمک بکنه که هزینه‌ی تفریحم بیاد پایین تا من هم به اون کمک بکنم و تفریح گرونم رو تا اخرین ریالش با طبیعت حساب نکنم...

وقتی به خاطر اونا من باید اسلحه‌ی 400 تومنی رو بخرم 1 ملیون و گلوه‌ی 1 تومنی رو 150 تومن، اونا هم باید انتظار داشته باشن که سیبل 4 تومنی من تبدیل به خرس ها و گوزن ها و پلنگ های اونا بشه....

بازی تیمی! یه چیزی بده تا یه چیزی بگیری! :)...

saye
11-09-2013, 16:37
جدا از اشتباه بودن حرف شما و .... این صحبت شما هیچ ربطی به این مطلب نداشت . رعایت کنید .

V E S T A
11-09-2013, 16:50
همه جای دنیا حیوون ها رو شکار میکنن...

منم اگر هر گلوله‌ی اسلحه‌ام رو خریده باشم 220 هزار تومن، به زیر خرس و پلنگ رضایت نمیدم...

این وسط یه نفر باید تو مغزش بکنه که تیراندازی و شکار، یه تفریح لذت بخش برای خیلی ها هستش و هرچی هزینه‌هاش بره بالاتر، جنبه‌ی تفریحیش رو میبره پایین تر....
یعنی من با گلوله‌ی هزار تومنیم به یه بشکه شلیک میکنم جهت تست دقت تیراندازیم، ولی با گلوله‌ی 150 هزار تومنی به اولین موجود زنده‌ی بزرگ‌تر از گوسفند! :)

پس اگر کسی میخواد این اتفاقات نیوفته، باید تلاش تیمی داشته باشه... اون به من شکارچی کمک بکنه که هزینه‌ی تفریحم بیاد پایین تا من هم به اون کمک بکنم و تفریح گرونم رو تا اخرین ریالش با طبیعت حساب نکنم...

وقتی به خاطر اونا من باید اسلحه‌ی 400 تومنی رو بخرم 1 ملیون و گلوه‌ی 1 تومنی رو 150 تومن، اونا هم باید انتظار داشته باشن که سیبل 4 تومنی من تبدیل به خرس ها و گوزن ها و پلنگ های اونا بشه....

بازی تیمی! یه چیزی بده تا یه چیزی بگیری! :)...

یعنی غرامت می گیرین درسته !!؟

هزینه ای که برای اسلحه دادین رو از دل و روده و مغز حیوانات بیرون میکشین ؟

با این تفسیر و توجیه بسیار موجه منم یه اسلحه 500 میلیونی می خرم طبیعتا به مغز گاو و گوسفند و دل و روده خرس و پلنگ قناعت نمی کنم

چون هزینه بالایی رو تقبل کردم منم ترجیح می دم مغز یه انسان یا دل و روده یه انسان رو مورد عنایت خودم قرار بدم این با توجیه شما کاملا جوره

من حتی نمی تونم مطالبی که سایه نوشته رو بخونم چه برسه با اینکه اون ویدئو یا عکس رو نگاه کنم ..چه طور می تونین اینطور سبک سنگین

کنید پیش خودتون ؟

فکر نمی کنم (و عاقلانه هم نیست ) برای کسی که تفریح گرون داشته باشه بیرون کشیدن دل و روده و مغز یه جاندار زنده دلیل موجه باشه برای

تصفیه حسابای شخصی و راضی شدن شخص به هدر نرفتن پولش !!

کسی اگه از دلش نمیاد پول خرج کنه و خرج کردن پول رو = با گرفتن جون کسی دیگه بدونه بهتره اصلا پول خرج نکنه چون پولدارتر از ایشونم هست

که به جون مرغ و خروس و خرس و شیرو پلنگ راضی نمی شه ..اونوقت باید نگران جون خودشم باشه ..

senaps
11-09-2013, 17:41
جدا از اشتباه بودن حرف شما و .... این صحبت شما هیچ ربطی به این مطلب نداشت . رعایت کنید .

دوست من دارین در خصوص محکوم کردن شکار صحبت میکنین درسته؟! :))))))))

یعنی غرامت می گیرین درسته !!؟
خیر غرامت نیست.... برابری ارزش هست...
من وقتی ساچمه‌ی 1500 تومنی واسه تفنگ بادیم میخرم، باهاش میزنم به یه تیکه کاغذ! وقتی ساچمه 5 تومنی میخرم باهاش پرنده میزنم! و با ساچمه های 12 تومنیم(بسته‌ای البته) خرگوش میزنم...

این برابریه.... هیچ ادم عاقلی با گلوله‌ی 150 هزار تومنی سیبل نمی‌زنه... چیزی رو میزنه که وقتی بهش فکر میکنه، ارزش 150 تومن رو داشته باشه...

قطعا این مملکت پره از شکارچی های با اخلاق که اگر خدا بخواد یه روزی ما هم جزوشون خواهیم بود.... افرادی که به تعداد و بر اساس مجوز و بر اساس وضعیت محیط زیست منطقه شکار میکنن...
در عین حال، افرادی هم هستن که اسلحه دارن و شلیک میکنن و براشون هم مهم نیست که هدفش چی باشه...

یه ادمایی هم هستن مثل من که به محیط زیست احترام میذارم، ولی نه بیشتر از خودم... من هرچی پول میدم، همونقدر مقابلش خدمات میخوام....

به بهانه‌های مزخرف و واهی مثل حفاظت از محیط زیست و اینا، یکی از خفن ترین تفریحات جوونا که همون اسلحه باشه رو گرفتن که چی؟ که چارتا گوزن و گراز بهشون شلیک نشه!!! در صورتی که مثلا اگر من اسلحه داشته باشم به هیچکدوم از اینا شلیک نمی‌کنم... ولی اونی که به چنین حیوونی شلیک میکنه، هم اسلحه‌اش رو داره و هم سهمیه‌ی گلوله‌ی رایگان رو...!!!!

حالا، این یه حساب دودوتا چهارتا هستش....
طرفدار های محیط زیست و حیوون ها، یا میتونن با طرفدار های شکار کل‌کل کنن و همه رو وحشی و قاتل و از این چیزا خطاب بکنن، میتونن همکاری بکنن... دو طرف برا محیط زیست و شکار قانون‌مند و همراه با اخلاق کار بکنن( انجمن های شکار و شکارچی گری هم خیلی زیاده!) و در مقابل دو طرف برای مسائلی مثل ارزون بودن اسلحه و مهمات استانداردش تلاش کنن...!!!!

تا وقتی تفکر تیمی نباشه و هر سازمان و یا گروهی بخواد راه خودش رو بره، به هیچ جا نمیرسه و فقط درجا زدن میشه!!...

VAHID
11-09-2013, 18:04

من وقتی ساچمه‌ی 1500 تومنی واسه تفنگ بادیم میخرم، باهاش میزنم به یه تیکه کاغذ! وقتی ساچمه 5 تومنی میخرم باهاش پرنده میزنم! و با ساچمه های 12 تومنیم(بسته‌ای البته) خرگوش میزنم...

این برابریه.... هیچ ادم عاقلی با گلوله‌ی 150 هزار تومنی سیبل نمی‌زنه... چیزی رو میزنه که وقتی بهش فکر میکنه، ارزش 150 تومن رو داشته باشه...

قطعا این مملکت پره از شکارچی های با اخلاق که اگر خدا بخواد یه روزی ما هم جزوشون خواهیم بود.... افرادی که به تعداد و بر اساس مجوز و بر اساس وضعیت محیط زیست منطقه شکار میکنن...
در عین حال، افرادی هم هستن که اسلحه دارن و شلیک میکنن و براشون هم مهم نیست که هدفش چی باشه...

یه ادمایی هم هستن مثل من که به محیط زیست احترام میذارم، ولی نه بیشتر از خودم... من هرچی پول میدم، همونقدر مقابلش خدمات میخوام....

به بهانه‌های مزخرف و واهی مثل حفاظت از محیط زیست و اینا، یکی از خفن ترین تفریحات جوونا که همون اسلحه باشه رو گرفتن که چی؟ که چارتا گوزن و گراز بهشون شلیک نشه!!! در صورتی که مثلا اگر من اسلحه داشته باشم به هیچکدوم از اینا شلیک نمی‌کنم... ولی اونی که به چنین حیوونی شلیک میکنه، هم اسلحه‌اش رو داره و هم سهمیه‌ی گلوله‌ی رایگان رو...!!!!

طرفدار های محیط زیست و حیوون ها، یا میتونن با طرفدار های شکار کل‌کل کنن و همه رو وحشی و قاتل و از این چیزا خطاب بکنن، میتونن همکاری بکنن... دو طرف برا محیط زیست و شکار قانون‌مند و همراه با اخلاق کار بکنن( انجمن های شکار و شکارچی گری هم خیلی زیاده!) و در مقابل دو طرف برای مسائلی مثل ارزون بودن اسلحه و مهمات استانداردش تلاش کنن...!!!!

تا وقتی تفکر تیمی نباشه و هر سازمان و یا گروهی بخواد راه خودش رو بره، به هیچ جا نمیرسه و فقط درجا زدن میشه!!...

گلوله ای 150 هزار تومن؟؟؟چه جوری حساب کردین

الان اسلحه های گلوله زنی تو ایران مثل برنو یا 270(نخجیر 3) هر گلوله شون (قیمت ازاد) حداکثر بین 30 تا 40 هزار تومنه البته سهمیه ای میشه حدود 3 تا 4 تومن

شکار هم قوانینی واسه خودش داره ,هیچ وقت همچین عمل وحشیانه ای رو کسی نمیتونه تو جیح کنه و باید جلوی این کارا گرفته بشه و حتما هم مجازات بشه
مشکل محیط زیست نیست مشکل خوده طرفه که نمیتونه به خوبی استفاده کنه از سلاحش ...
اینجوری که شما میگی اگه ازاد بزارن شکار رو تا چند سال دیگه نسل هیچ موجود زنده ای دیگه تو ایران نیست ,چون وقتی که بلد نیستیم
از سلاح استفاده کنیم مطمعا باش جنبه ی این چیزا رو هم نداریم...
الانشم با این همه حفاظت بازم چپ و راست دارن یوز ایرانی رو میکشن و نسلشون داره منقرض میشه

V E S T A
11-09-2013, 18:32

پس جون خودتونم باید جزو این ارزش گذاری و تصویه حساب ها محاسبه بشه چون اگر یه تقسیم بندی داشته باشیم بر اساس میزان ارزش جون هر موجود زنده

انسان باید تو مرحله نهایی قرار بگیره و کسی که اسلحه گرون تری داشته باشه مجازه وارد مراحل نهایی بشه .

منم هر چی پول می دم خدمات می گیرم و شدیدا هم به خودم احترام می ذارم اگر یه اسلحه خیلی گرون قیمت تر از اسلحه های شما داشته باشم می خوام

از شما به عنوان سیبل استفاده کنم این اجازه رو دارم چون من هزینه کردم و همونقدر مقابلش خدمات می گیرم ...این به نظرتون عاقلانس ؟

طرفدار شکار هیچ وقت قانع نخواهند شد چون طرفداران جون یه جاندار نمی گه بکش ولی یکم یواش تر بکُش میگه به هیچ وجه حق نداری برای لذت و تفریح خودت

جون کسی دیگه رو بگیری و چون شکارچی به کشتن به چشم تفریح و اوقات فراغتش نگاه می کنه با کل کل و همکاری مسالمت آمیز مشکل حل نمیشه ...

مهمات قیمتش گرونه به قول شما و وضع اینه اگر ارزون باشه دیگه بماند ....

senaps
11-09-2013, 18:35
گلوله ای 150 هزار تومن؟؟؟چه جوری حساب کردین

گلوله‌ی عشایری این قیمت رو داره وحید عزیز... قیمت گلوله‌های با بالستیک مناسب که اسلحه رو هم نخورن از این قیمتا بیشتره... سهمیه هم که قربونش برم! :)

شکار هم قوانینی واسه خودش داره ,هیچ وقت همچین عمل وحشیانه ای رو کسی نمیتونه تو جیح کنه و باید جلوی این کارا گرفته بشه و حتما هم مجازات بشه

من از اوناییم که فکر میکنم قوانین این مملکت مزخرفن! چرا؟ چون مردم با قوانین جلو نمی‌رن!!‌ملت امروز میشینن پای ماه پاره و کلا فرهنگ ملت به قوانین جاری نمی‌خوره و همینجوری مدام صبح تا شب کالیژن میزنن با هم...!!
قوانین باید اپدیت بشن و درضمن قوانین رو باید برای اینکه جذب حداکثری داشته باشه، به زور به خیلی ها حالی کرد!! مثل کمربند ایمنی...

در خصوص شکار هم همینجوری هستش... یعنی هم فرهنگ سازی و هم قوانین سفت و سخت و چیزی که طرف وقتی نیگا میکنه، ببینه صرف شلیک به سمت یه پلنگ زندگی خودش و خونوادش رو سیاه میکنه و بیچاره میشه!! اینجوری جرات انجام این کار رو نخواهد داشت...

(حذف شد)

-----------------
تشکر وحید گرامی! :)...

پس جون خودتونم باید جزو این ارزش گذاری و تصویه حساب ها محاسبه بشه چون اگر یه تقسیم بندی داشته باشیم بر اساس میزان ارزش جون هر موجود زنده
جون یک ادم رو با جون یک حیوون مقایسه نمی‌کنیم ولی درستش هم همینه....
همه جای دنیا هرکی اسلحه‌اش زیبا تر و گرون تره، میزنه بقیه رو میکشه... غیر از اینه؟ یه روزی ما با تامکت که تکنولوژی برتر هوایی دنیا بود سر عراقی ها رو بریدیم، حالا نگرانیم که بی‌2 ها و رپتور های گرون قیمت امریکایی خودمون رو سرنبرن! ....
هر کی اسلحه‌اش گرون‌تر، هدفش هم گرون تر و این قانون طبیعته...

Reza31001
11-09-2013, 19:13
@senaps ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توجیه شما دقیقا مثل توجیه اون راننده های ماشین و موتوری میمونه که به بهانه نداشتن پیست مناسب تو خیابون میزنن به مردم و بعضا میکشن

فقط جای این سوال میمونه که اونا(به تعبیر شما) به شکارچیها و راننده هایی مثل شما ظلم میکنن و شما هم به تناسب به حیوانات (که البته متر ارزشگذاری شما هم جالبه) و عابرین گذری و حالا حق این حیوانات و عابرین چی میشه معلوم نیست ...

SNOW PATROL
11-09-2013, 20:56
خدمت دوستان عزیز عرض میکنم موضوع این تاپیک نه قیمت فشنگ و گلوله هست نه عابر پیاده هست نه ما ه وا ره هست
نه تامکته نه رپتوره و نه .... زین پس پست های خارج از موضوع حذف خواهند شد

B3HZ@D
11-09-2013, 21:56
جون یک ادم رو با جون یک حیوون مقایسه نمی‌کنیم ولی درستش هم همینه....
همه جای دنیا هرکی اسلحه‌اش زیبا تر و گرون تره، میزنه بقیه رو میکشه... غیر از اینه؟ یه روزی ما با تامکت که تکنولوژی برتر هوایی دنیا بود سر عراقی ها رو بریدیم، حالا نگرانیم که بی‌2 ها و رپتور های گرون قیمت امریکایی خودمون رو سرنبرن! ....
هر کی اسلحه‌اش گرون‌تر، هدفش هم گرون تر و این قانون طبیعته...

هیچ فرقی بین جان انسان و حیوان نیست ...اصل قضیه اونجاست که شما داری زندگی رو از یک موجود زنده میگیری .
اسم انسان متمدن روی خودمون میذاریم ولی سطحی ترین برداشت ها و تفکر رو در مسائل داریم .
وقتی با همچین تفکراتی وارد میشیم طبیعیه که به خودمون حق میدیم که هر بلایی خواستیم سر حیوانات بیاریم . پنجه هاشون رو قطع کنیم برای استفاده در دکوراسیون یا این که پوستشون رو بکنیم برای تزئینات یا مثل این افراد برای تفریح شکم توله ها رو پاره کنیم .

بعد از اون طرف در کمال تعجب میگیم خرس حیوانی وحشی است !!!

senaps
11-09-2013, 21:59
خدمت دوستان عزیز عرض میکنم موضوع این تاپیک نه قیمت فشنگ و گلوله هست نه عابر پیاده هست نه ما ه وا ره هست
نه تامکته نه رپتوره و نه .... زین پس پست های خارج از موضوع حذف خواهند شد

و میشه بگید کجا راجع‌به این چیزا بحث شده؟؟؟؟ ما از این مباحث فقط مثال اوردیم که نشون بدیم قانون همگانی هستش....
حالا اگر شما انتظار داری که بحث تاپیک در حد با نام خدا سیناپس هستم و شکار حیوون ها رو محکوم میکنم ای‌لاو یو in topic debates ...، باشه بگید که بدونیم...

پی نوشت:
صد البته فکر نمی‌کنم حق داشته باشید پست اخیر من رو پاک بکنین در حالی که پستی که من بهش پاسخ داده بودم رو پاک نکردین...اینکه شما مدیر هستید به شما این اجازه رو نمیده که هر تصمیمی دلتون خواست بگیرید و باید تصمیمی بگیرید که بر مبنای قانون سایت باشه

وقتی با همچین تفکراتی وارد میشیم طبیعیه که به خودمون حق میدیم که هر بلایی خواستیم سر حیوانات بیاریم . پینجه هاشون رو قطع کنیم برای استفاده در دکوراسیون یا این که پوستشون رو بکنیم برای تزئینات یا مثل این افراد برای تفریح شکم توله ها رو پاره کنیم .
دوست من، من یه کبک رو میزنم و میخورم، شما یه مرغ از تو بغالی سر کوچه میگیری و میخوری... در هر دو حالت یه پرنده(موجود زنده) کشته شده، پوستش کنده شده، کباب شده و جویده شده... فکر نمی‌کنم شکار نکردن یه حیوون، باعث بشه که دیدمون دید مرتفع تری نسبت به دید سطحی کسی باشه که فکر میکنه کبک رو چه شکار بکنی چه عین مرغ از تو فروشگاه بخری یه چیزه!!...

در خصوص تاکسیدرمی هم باید عرض بکنم که قوانین خاص خودش رو داره... و اینجوری نیست که هر بار که میری بیرون، یه وانت حیوون رو بکشی واسه تاکسیدرمی! :)... هرچند، شخصا بدم نمی‌اومد چند گرگ و روباه و گوزن رو تاکسیدرمی شده تو خونه‌ام داشته باشم! :)

VAHID
11-09-2013, 22:33
پی نوشت:
صد البته فکر نمی‌کنم حق داشته باشید پست اخیر من رو پاک بکنین در حالی که پستی که من بهش پاسخ داده بودم رو پاک نکردین...اینکه شما مدیر هستید به شما این اجازه رو نمیده که هر تصمیمی دلتون خواست بگیرید و باید تصمیمی بگیرید که بر مبنای قانون سایت باشه

قوانین انجمن متفرقه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4-از فضای عمومی تاپیکها برای اعتراض و انتقاد به موارد مدیریتی استفاده نکنید و این گونه بحثها را در انجمن ارایه پیشنهاد / انتقاد جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پیگیری کنید .

9-تشخیص موارد حاشیه ساز ، پستهای اسپم و پستهای منحرف کننده ی تاپیکها و .... با مدیریت انجمن متفرقه است و ارسال هرگونه پست در انجمن متفرقه توسط کاربران به معنای پذیرش این بند هست .