PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عکاسی از کتاب و جزوه؟

ehsan_iace
07-09-2013, 21:58
سلام

کسی تجربه‌ایی در این زمینه داره؟

ehsan_iace
07-09-2013, 23:47
من می‌خواهم از چند صفحه کتاب با دوربین دیجیتال عکاسی کنم و به PDF تبدیل کنم (شبیه این کتاب‌های اسکن شده و تبدیل به PDF شده)

Aless
07-09-2013, 23:55
سلام

کسی تجربه‌ایی در این زمینه داره؟

اره میشه
عکس بگیر بعد هم با دقت کراپ کن و کنتراستش را درست کن.
البته من متن سیاه سفید گرفتم.

ehsan_iace
07-09-2013, 23:58
نور باید چه جوری باشه؟

تنظیمات دوربین باید چی باشه؟

sara_program
08-09-2013, 07:15
سلام. من تا دلتون بخواد از کتاب عکس گرفتم و pdf کردم. الان کتابخونه دیجیتال برای خودم درست کردم. با دوربین دیجیتال عکس بگیرید. من خودم تنظیمات را روی "عکاسی صفحه سفید " میذارم. ولی دوربینها فرق دارند. شما با دوربین خودتون و با توجه به نور ، عکس بگیرید. یک عکس بگیرید. زومش کنید. اگر دیدید کیفیتش خوبه با همون تنظیمات همه عکسها را بگیرید.

برای pdf هم همون عکسها را insert image کنید داخل word . و به pdf سیو کیند. فقط نکته ای هست که شما با word می تونید با دو تا کیفیت مختلف pdf درست کنید:
1- save as pdf
2- save as other formats

که کیفیت گزینه اول بهتره.
این عکسی از pdf کتاب سیستم عامل دکتر حقیقته که خودم درستش کردم. تقریبا 400 صفحه هستش. من براتون یه عکس گذاشتم تا کیفیتشو ببینید. نکته مهم اینه که برای اینکه حجم pdf نره بالا فصل به فصل کتاب را جداگونه pdf کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پ ن : اضافه کنم که وقتی شما عکسها را pdf می کنید یه کم تیره میشن. یعنی عکس اصلی از این صفحه pdf روشن تره. این تیره شدن خیلی خوبه چون بهتر میشه کتاب را خوند و چشم اذیت نمی شه.
برای نور هم توی شب اصلا عکس نگیرید مگر اینکه علاوه بر نور لامپ ، چراغ مطالعه هم کنارتون باشه. چون توی شب هر کاری کنید سایه دستتون توی کتاب میفته. به نظرم بهترین موقع برای عکاسی از کتاب ، روز هستش، همان نور اتاق کفایت می کنه. نور مستقیم خورشید خوب نیست چون دوباره باعث میشه سایه دستتون بیفته توی کاغذ.

part gah
09-09-2013, 13:40
:دی یادش بخیر زیاد از این کارا میکردیم و امیدوارم باز هم بکنیم....
دوربین در حالت ماکرو باشه.
در حالت ماکرو ما گردی لبه ها رو داریم پس اگه فکرمیکنید براتون عیب محسوب میشه فاصله رو بیشتر کنید و دوربین رو در حالت زوم تنظیم کنید.
عکس سیاه و سفید مزیتش نبود تن های رنگی مزاحم تو عکسه و عکس زنگی تن رنگی به عکس میده که نیاز به اصلاح داره که وقت گیره.
نور هم کنار پنجره باشید و یه کم دیاف رو بسته تر کنید خوبه نوشته ها جلوه بیشتر پیدا میکنه.

Mohammad Yek110
09-09-2013, 13:42
منم تجربه داشتم یکم :دی
دوربین حتما ماکرو باشه