PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد slr ها... دی 5100

Ali_Best
06-09-2013, 22:17
سلام

پیشنهاد میکنم یخ تاپیک برای پرسش و گاسخ در مورد مشکلات و سوالات عمومی در این قسمت ایجاد کنید
یا حتی میتونید کلوپ برای برندهای خاص بذارید که سوالات رو تو همونجا بپرسیم

من میخواستم همین کارو بکنم ولی عنوان رو چیز دیگه ای زدم. اگه مایلید عنوان رو تغییر بدید

به دنبال خرید دی5100 یه سفر به شمال کشور داشتم و البته نه چندان کم! 10 روزی رو سفر بودم
به مواردی برخورد کردم که میخواسام توضیح بدید راجع بهشون

1 - شما وقتی میخواید عکس بگیرید دوربین رو در حالت on قرار میدید و فاصله مابین این عکس و عکس بعدی رو off میکنید؟ یا اینکه هنگام شروع عکاسی on میکنید و کلا همیشه هم دوربینتون روشنه؟
فاصله بین عکس های من مثلا حداقل 3 - 4 دقیقه و یا حتی 15 دقیقه هست. باید این حین خاموش کنم دوربین رو؟

2 - حقیقتش دو سه باری دوربین که داخل کیف بود از دستم افتاد رو زمین البته فاصله سقوط کمتر از 1 متر بوده
من چک کردم دوربین مشکلی نداشته اما یه سوالی که هست اینه که وقتی لنز فوکوس میکنه طبیعیه که مثلا ابتدا ساعتگرد میچرخه و مجددا جهت چرخش کمی عوض میشه تا روی سوژه فوکوس کرده باشه؟
منظورم اینه که نکنه برای من مشکلی پیش اومده باشه و میخوام بدونم که این موضوع طبیعی هست؟!

و چیزی که دوستان به من گفتند... فکر روز و شبت میشه خرید لنز جدید.... واقعا همینه!
من تا به الان از عکاسی این قدر لذت نبرده بودم! جاهایی پیدا میشه که دیگه لنز کیت جواب نمیده هم از نظر واید بودن و هم از نظر میزان زوم!
رفته بودم یه جا جت اسکی ملت سوار میشدن یه پسره بود یه خر لنز رو دوربینش بود. دوربینش 550دی بود بهش پفتم لنزت چند گفت 8 به بالا هست! وسط دریا رو عکاسی میکرد باهاش!
جور بشه انشالله تا یه سال دیگه یه لنز خوب اضافه میکنم

ولی بگم که از خریدم خیلی راضی هستم
اون قابل چرخش بودن صفحه نمایش به من خیلی کمک کرد تا بتونم عکس های عالی از بالا یا خیلی پایین بگیرم!
چند تا عکسا رو اینجا میذارم یه نظر بدید کلا! هم از نظر سوژه ها و هم از نظر کیفیت دوربین
البته بگم که همه با مود auto گرفته شدن! فرصت یادگیری نداشتم قبل سفری و اینکه اندازه عکس ها واقعی نیست

لاهیجان:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رشت:

ماسوله:

انزلی:

مسیر خلخال:

اردبیل:

Ali_Best
09-09-2013, 12:44
عکس ها بخوره تو اون سر من!
لا اقل جواب سوالاتو بدید :دی

part gah
09-09-2013, 13:36
1 - شما وقتی میخواید عکس بگیرید دوربین رو در حالت on قرار میدید و فاصله مابین این عکس و عکس بعدی رو off میکنید؟ یا اینکه هنگام شروع عکاسی on میکنید و کلا همیشه هم دوربینتون روشنه؟
فاصله بین عکس های من مثلا حداقل 3 - 4 دقیقه و یا حتی 15 دقیقه هست. باید این حین خاموش کنم دوربین رو؟
منطق حکم میکنه خاموش کنید تا شارژ باطری هدر نشه ولی گاهی اوقات باید منطق رو بر حسب شرایط بوسید گذاشت کنار .:دی
مثلا سوژه یه کودکه اصلا نمیتونید مشخص کنید کی میشه یه عکس خوب ازش گرفت پس بهترین کار دوربین همیشه روشن با تنظیم روی عکاسی پی در پی هست.

2 - حقیقتش دو سه باری دوربین که داخل کیف بود از دستم افتاد رو زمین البته فاصله سقوط کمتر از 1 متر بوده
من چک کردم دوربین مشکلی نداشته اما یه سوالی که هست اینه که وقتی لنز فوکوس میکنه طبیعیه که مثلا ابتدا ساعتگرد میچرخه و مجددا جهت چرخش کمی عوض میشه تا روی سوژه فوکوس کرده باشه؟
منظورم اینه که نکنه برای من مشکلی پیش اومده باشه و میخوام بدونم که این موضوع طبیعی هست؟!
:n04: دوربینتون الان سالمه جدا ؟
برای فهمیدن یه آسب دیدگی اونم توی خود دوربین ای که دیجیتال نباشه یادمه آینه و عدسی و پرده شاتر و چک میکردیم.بعد اگه متوجه چیزی نمیشدیم یه عکس میگرفتیم بر حسب عکس قضاوت میکردیم مشکل
در دوربین هست یا نه.

و چیزی که دوستان به من گفتند... فکر روز و شبت میشه خرید لنز جدید.... واقعا همینه!
من تا به الان از عکاسی این قدر لذت نبرده بودم! جاهایی پیدا میشه که دیگه لنز کیت جواب نمیده هم از نظر واید بودن و هم از نظر میزان زوم!
رفته بودم یه جا جت اسکی ملت سوار میشدن یه پسره بود یه خر لنز رو دوربینش بود. دوربینش 550دی بود بهش پفتم لنزت چند گفت 8 به بالا هست! وسط دریا رو عکاسی میکرد باهاش!
جور بشه انشالله تا یه سال دیگه یه لنز خوب اضافه میکنم
تجربم میگه مشخص کنید چه عکاسی هستین....عکاس سوژه های ماکرو یا عکاس طبیعت.بعد هم و غمتون بشه خرید لنز متناسب با نوع حرفتون.اگه هم همه چی رو عکاسی میکنید بهتر حد وسط رو بگیرید.
مثلا خرید لنز 8 ملیونی برای کسی که 10 میلیون پول خردشه و عکاسی براش از پفک نمکی مینو هست تا آبشار نیاگارا با منه اماتور اصلا قابل مقایسه نیست:دی

اون قابل چرخش بودن صفحه نمایش به من خیلی کمک کرد تا بتونم عکس های عالی از بالا یا خیلی پایین بگیرم!
باهاتون موافقم.واقعـــــــا صفحه نمایش چرخشی یه موهبته :n01:
+
نظرم در مورد عکسهاتون البته نه اینکه خودم خیلی عکاسم :دی

به ترتیب عکس از بالا :
1- خوبه یه چشم انداز از شهره ....
2 - کاش کادرو افقی میبستین.ارامش فضا رو با کادر عمود گرفتین.
3 - خوبه .موردی نداره.
4- عکس بلاتکلیفه.حرفی نداره واسه گفتن.
5 - عکس خوبیه اما به جای این خونه سنتی باید از یه برج امروزی با این سبک عکاسی کنید که به اون برج ابهت بدین.
6 - عکس خوبیه کاش چند تا نیل.فر بیشتر اونجا بود عکستونو قشنگتر میکرد.
7 - یا وسط جاره میرفتین و عکس میگرفتین یا دوربین و به سمت چپ تا حدی که کات مناسب در سمت راست بهتون بده میچرخوندیدی.الان جاده سمت راست بد کات شده.
8- عکس خوبیه...و مثل همه عکسهای خودم این کابلهای برق رو اعصابند.
9 -عکس خوبیه.
الی آخــــر ....
در کل شروع خوبی بود. : )

Ali_Best
09-09-2013, 17:18
مرسی رفیق
یه جوون مرد پیدا شد آخرش اهمیت بده ! :دی

:n04:
دوربینتون الان سالمه جدا ؟
برای فهمیدن یه آسب دیدگی اونم توی خود دوربین ای که دیجیتال نباشه یادمه آینه و عدسی و پرده شاتر و چک میکردیم.بعد اگه متوجه چیزی نمیشدیم یه عکس میگرفتیم بر حسب عکس قضاوت میکردیم مشکل
در دوربین هست یا نه.
والا عکس هایی که گرفتم تقریبا بعضیاش بعد از ضربه خوردنه دیگه!
البته مثلا دوربین روی پام بوده تو ماشین (البته داخل کیف) وقتی خواستم پیدا شم قل خورده افتاده از بس تو ماشین چیز میز دم دستم بود گاهی یکیش میافتاد!
الآنم نه اینکه بیمه داره دوربینه حساس شدم اگه نداشت باکمم نبود! :-"
تو این عکس ها که احیانا چیز خاصی مشهود نیست از مشکل داشتن؟
من لنز رو باز نکردم ببینم داخلش چیزی شده یا نه هرچند گمون نمیکنم مشکلی پیش اومده باشه
شنیدم هم که نیکون قوی تر از کاننه

حالا باز از دوستان دیگه راه برای چک کردن بلدن بگن که امتحانش کنم

من عکاس نیستم حقیقتش
دانشجوی معماریم و چیزی که برای من مهمه انتخاب اشیا و ترکیب بندیه
البته دوربین رو برای ثبت فضاهای معماری گرفتم هرچند تو شمال خیلی فضای معماری موجود نیست! یعنی طبیعتش مزاحمه انگاری :دی

در مورد عکس ها مرسی از نظرت :n16:
یه نمه دفاع کنم از خودم :دی

2 - اون درخته به همراه کلبه وسط یه پارکه! کادر افقی اشیا مصنوعی پارک رو میاورد تو کادر به خاطر همینه
البته باز اینجا هم کمپوزیسیون برام مهمه
هرچند یه نکته آرامش رو امروز شما به من یاد دادی که تا به حال متوجهش نبودم :)

4 - والا هدف همان نشون دادن ارتباط بالا و پایین بوده! یعنی سقف به کف که سقف خودش یه کف هم حساب میشه
چیزی که تو ماسوله هست. اکثر عکس ها از دوره ولی من خواستم این نحوه ارتباط رو هم نشون بدم و با در نظر داشتن اون ساختمون سمت راست بالا تعادل بصریشم حفظ شده
البته اینا نظر منه ها! میگم حسم اینا رو بهم میگه حالا نمیدونم درسته یا نه !

5 - باز هم یه آموزش از شما + مرسی
البته به خاطر توپوگرافی های ماسوله بهانه ای برای نشون دادن اینکه خونه های جلویی بالاترند هم میتونه باشه از نظر من

6 - دِ نبود دیگه! تو اون محوطه فقط یه همین گله بود! :(

7 - حق با شماست این مورد
البته به نظرم اگه همین عکس رو برای اینکه درخت چپی رو حفظ کنیم و نکته شما رو هم رعایت کنیم میشه پایینش رو قیچی کرد که شاید بهتر بشه
آخه سمت راست هم یه خونه بتن آرمه ای بود جالب نبود

مرسی از شما
البته عکس های بیشتری هست
اما هدف بیشتر پرسیدن اون سوالا بود :n27:
ارادت :n16: