PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل قطع و وصل شدن مودم tplink8901

samr0109
04-09-2013, 10:59
با سلام-بنده یک مودم tp-link td-w8901g دارم که هر پنج دقیقه یک بار قطع و وصل میشه(یعنی چراغ adsl هم خاموش می شود) من تمام کار های زیر را انجام دادم ولی بی نتیجه بود:
1.در ابتدا گفتیم حتما خط نویز دارد. سه بار از مرکز(مخابرات) درخواست کارشناس کردم تا خط را چک کند.تمام اتصالات،نویزگیر،کابل ها و سیم کشی،امواج تلفن بیسیم و... را چک کردم اما مشکلی نبود و هر بار که کارشناس با مودم خودش تست می کرد قطعی نداشت اما یک ساعت بعد که می رفت باز همان قطعی پیش می آمد.ضمنا snr خط به طور متوسط 36 است که مقدار بالایی است.
2.بعضی هم گفتند شاید از تنظیمات adsl mode باشد که تمام حالات را تست کردم اما بازم حل نشد.
3.چند بار هم مودم را از پشت ریست کردم و از اول کانفیگ کردم اما بازم حل نشد.
4.بعضی هم گفتند مودم را آپدیت کن اما به دلیل عدم آشنایی دقیق با این کار و اطمینان از سازگاری نسخه آپدیت با مودم از خیر این کار گذشتم چون بعضی که مشکل من را داشتند بعد از انجام این کار یا اصلا مشکلشان حل نشده بود و فرقی نکرده بود و یا بدتر مودم از کار افتاده بود.ضمنا این ورژن مودم است.(Firmware Version : 6.0.0 Build 120213 Rel.30335 (ADSL Firmware Version : FwVer:3.12.8.31_TC3086 HwVer:T14.F7_7.0

پس تنها گزینه به نظر خودم مودم است.ضمنا چون خود مخابرات مودمی که تحویل می دهد این مدل هست من هم به دلیل اطمینان از سازگاری این مودم را حدود 10 ماه پیش خریداری کردم.ولی فکر کنم دیگه جعبه مودم دور انداخته باشم.به نظر شما باید چه کار کنم آیا راهی برای حل مشکل مودم هست؟

Armin.Computer
04-09-2013, 13:02
سلام
به این تاپیک مراجعه کنید:
بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])