PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری مناسب

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

killJ0y
17-11-2009, 21:25
اصلش فکر کنم 50 60 تومن باشه
اونم میتونید از نمایندگیه ای سونی سونی سنتر ها بخری من خودم از پاساژ ایرانیان تو ولیعصر گرفتم

.bahman.
17-11-2009, 21:53
تماس گرفتی باهاشون؟ ... اگه بتونی حضوری خرید کنی کلاً بهتره ... دسترسی داری به نمایندگی های سونی؟ ..

* شما خیلی وقت پیش دنبال هدفون بودی که صدا محیط (اگه اشتباه نکنم کارخونه و اینا) رو دفع کنه .. درسته؟

ایول هنوز یادتونه درسته بیشتر برا تمرین زبان میخواستم و گاهی اهنگ والا این مدت ام پی فورم تقریبا بدون استفاده بوده چون هدفونشin-ear نیست وقتی اونجا صدا زیاده مجبورم صدای mp4 ببرم بالا بعد گوش اذیت میشه و زود میزارم کنار

بله با کمان رایانه تماس گرفتم نداشتن گفتن قراره یه بار برامون بیاد حالا کی خدا میدونه .. بعد شهرستانم هستم

البته چند روزه از همون شاب درخواست ep630 دادم و برام فرستادن با تی پاکس ضمانتنامه هم داره کلا باس خوبی داره تو گوشم خیلی راحته

ولی نمیدونم صدای این طبیعی هست یا اسپیکرم یا اون هدفونام ؟؟چون این بکوبش خیلی بالاس کلا تو اهنگ یه تجربه دیگه میده به ادم از خیلی نظرا

تازه رسیده دستم هنوز شرکت نبردم امیدوارم تو محیط شلوغ اونجا بتونم راحت ازش استفاده کنم بازم ممنون از راهنمایهاتون:11:

seymour
18-11-2009, 16:46
سلام و تشکر از دوستان بابت راهنمایشون
خوب با پیشنهاد ex35 این هدفونو از کجا تو تهران بگیرم که خیالم راحت باشه که جنس اورجینال باشه ؟
راستی گارانتی هم داره !؟ اگر داره اسم گارانتیش چیه ؟
همونطور که دوستمون killJ0y، صفحه قبل گفت، از نمایندگی ها بگیر تا خیالت راحت باشه. اکثر پاساژهای کامپیوتری چندتا نمایندگی سونی دارن .. پاساژ ایران سه تا داره ، بازار رضا دوتا داره اگه اشتباه نکنم .. پاساژ پایتخت هم 2 تا تو ذهنم هست ...

seymour
18-11-2009, 16:50
ایول هنوز یادتونه درسته بیشتر برا تمرین زبان میخواستم و گاهی اهنگ والا این مدت ام پی فورم تقریبا بدون استفاده بوده چون هدفونشin-ear نیست وقتی اونجا صدا زیاده مجبورم صدای mp4 ببرم بالا بعد گوش اذیت میشه و زود میزارم کنار

بله با کمان رایانه تماس گرفتم نداشتن گفتن قراره یه بار برامون بیاد حالا کی خدا میدونه .. بعد شهرستانم هستم

البته چند روزه از همون شاب درخواست ep630 دادم و برام فرستادن با تی پاکس ضمانتنامه هم داره کلا باس خوبی داره تو گوشم خیلی راحته

ولی نمیدونم صدای این طبیعی هست یا اسپیکرم یا اون هدفونام ؟؟چون این بکوبش خیلی بالاس کلا تو اهنگ یه تجربه دیگه میده به ادم از خیلی نظرا

تازه رسیده دستم هنوز شرکت نبردم امیدوارم تو محیط شلوغ اونجا بتونم راحت ازش استفاده کنم بازم ممنون از راهنمایهاتون:11:
فقط مواظب قیمت های کمان رایانه هم باش که گاهی متمایله که "قیمت رو پرت کنه" (=خیلی بالا ببره)

//

630 مدل موفق و پرفروشیه؛ در مورد باس پرسیدی، البته خیلی درست نیست مقایسه هدفون in ear و اسپیکر، اما کلاً 630 از نظر باس کیفیت خوبی داره.

//

موفق باشی.

erfavian
20-11-2009, 00:49
سلام امروز یه ex35 از نمایندگی سونی تو پاساژ پایتخت 23 هزارتومن خریدم نمایندگی سونی گوفتش که این هدفون گارانتی نداره! ولی 24 ساعت زمان تست داره .
فقط میزان بلندی صداش رو وقتی با هدفون فابریک گوشیم که سامسونگ بود مقایسه میکنم صداش کمتره ولی باسش بهتره !

killJ0y
20-11-2009, 14:44
مطمئنی صداش خیلی بلنده اتفاقا
از هدفونه سامسونگ که بیشتره

erfavian
20-11-2009, 15:20
آره مطمئنم خودم چند بار با یک آهنگ فیش هارو عوض کردم

erfavian
22-11-2009, 17:07
واقعا باید گفت چه میکنه این سامسونگ اگه نخام بگم هدفون ex35 بده باید اینطوری قضه رو ببینم که جه هدفون باکیفیتی سامسونگ با گوشی موبایل m3510 داده چون این دوتا هدفونو هم با موبایل هم با کامپوتر که مقایسه کردم حجم بلندی صدا و کیفیت پخش صدا بخصوص صدا های ریز هدفون سامسونگ 2 برابر ex35 بود
الان فکر میکنم که اگه بخوام هدفونی بهتر از سامسونگ خودم بگیرم باید خیلی بیشتر از اینها هزینه کنم !
حالا موندم با این ex35 که پسرفت بود چیکار کنم !

a.z.p.z
25-11-2009, 15:11
اصلش چنده؟ (منظورم ایرفون آیپاد_آیفون) هست
بعد راستی از کجا میشه خرید او سونیو که شما پیشنهاد دادی

دوست من earphone ابپاد و ایفون به طور کلی کیفیت بالایی ندارن و پشنهاد نمیشه البته بستگی به خودت هم داره که چه صدایی راضیت میکنه بار اول من ایرفون ایپاد باهاش اهنگ گوش کردم گفتم خیلی خوبه ولی در همین سبک یه هدفون کریتیو هم باهاش گوش کردم اون موقع فهمیدم صداش بده بعدش رفتم تو سبک on the ear باز کیفیت بالاتر رفت باز رفتم تو سبک circumaural که از لحاظ کیفیت از همشون بهتر بود البته فقط کیفیت ملاک نیست برای انتخاب هدفون !!! ...
همون طور که دوستم گفت تو فروشگاه کریستال در مجتمع پایتخت earphone ایپاد رو گیر بیاری قیمت هم همین 30-40 تومن هست حدودا و اما قیمت earphone +remote+mic رو اپل 29$ تعیین کرده .
اگه مدل in ear هم میخوای از اپل 79$ هست + remote ...

psp2004
01-12-2009, 18:01
دوستان قصد خرید یه هدفون بلوتوث برای ipod touch 2g داشتم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید..

seymour
01-12-2009, 19:03
دوستان قصد خرید یه هدفون بلوتوث برای ipod touch 2g داشتم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید..
من هدفون بیسیم (حالا بلوتوث یا RF یا IR) تک و توک دیده ام و معمولاً هم اگه ارزون بوده (20-25 تومن به پایین) کیفیت چندانی نداشته و اگه معتبر و باکیفیت به نظر می رسیده هم گرون بوده (60-70 به بالا) ...

با این حال به نظرم میاد پاساژ پایتخت باید حرفهایی برای گفتن داشته باشه! ... سر زدی؟ (اگه تهران هستی) ...

اگه دوستان دیگه مدل خاصی رو می شناسن که گیر میاد معرفی کنن، خوب میشه ..

a.z.p.z
03-12-2009, 16:54
در مورد نمایندگی : نه - الزامی نیست که هرچیزی که شرکت میگه ، نمایندگی هاش داشته باشن ... شاید هم نداشته باشن ... حتی بعضی وقتا خود شرکت همکاری می کنه و بهت میگه که دقیقا کدوم نمایندگی هاش یه محصول خاص رو دارن یا نه ... اینو پرسیدی دقیقا؟

//

در مورد Crystalizer: بله - یه همچین فن آوری ای تبلیغ شده که صدای 16 بیت رو 24 بیت (مشابه کیفیت صدای DVD-Audio) تبدیل می کنه ... اینکه دقیقا چطور این کار رو میکنه یه سری الگوریتم واسه دستکاری/اصلاح فرکانس های صوتی داره که قراره نهایتا منجر به وضوح بیشتر و کیفیت بهتر صدا بشه ...

صدایی که در اغلب mp3 ها موجوده 16 بیتیه ... (حتما توی properties فایل های صوتی عبارت 44.1 kHz رو دیدین که به همین قضیه 16 بیت بودن مربوطه) ... این میاد و میانگیری میکنه از فرکانس ها و دامنه شون رو گسترش میده ... (و ضمنا بلندترشون میکنه یه مقدار)

حکم نهایی اینکه کاملا به تجربه موسیقیایی شنونده ، نوع موسیقی ای که در پخش میشه و هدفونی که داره استفاده میشه بستگی داره ... خیلی ها استفاده از این فن آوری رو "متفاوت" و نه لزوما بهتر یا بدتر ارزیابی کردن ...

//

در مورد استفاده این فن آوری ها از باتری: چرا دیگه- اونها هم از باتری استفاده می کنن ... پس فکر کردی انرژی لازم واسه این کارها از کجا باید تامین بشه ؟ ... من این رو قبلاً هم در پاسخ به سوال دیگه ای از شما گفته بودم :

سلام دوستان داشتم این پست ها رو میدیم دیدم به این یه سوالی پیش اومد برام !! ...
اون 128 kb/s و ... مربوط به مقدار ذخیره فایل صوتی دیجیتال در ثانیه هست که هرچی بالاتر باشه کیفیت بالاتر میره البته تو استودیو با فرمت مادر یا همون flac ذخیره میشه !!! ...
حالا این داستان 16 بیت رو من دقیق نفهمیدم که منظورش چیه اونم یکی دیگه از فاکتورهای کیفیت فایل صوتی هست ولی داستانش چیه مثل kb/s رو نمیدونم ممنون میشم بگید ...
یکی هم مقدار khz مربوط به فایل صوتی هست مثلا تو اطلاعات اهنگ زده مثلا صدا 24 بیت بعدش 94khz زده (این همون نرخ نمونه برداری بود یا اون kb/s بود؟)
اونم توضیحی دربارش بدید ممنون میشم خودم یکسری اطلاعات دارم ولی کامل و کافی نیست .. یعنی اطلاعتم جابه جایی هست :دی
ممنون ... :10:

seymour
03-12-2009, 19:26
حالا این داستان 16 بیت رو من دقیق نفهمیدم که منظورش چیه اونم یکی دیگه از فاکتورهای کیفیت فایل صوتی هست ولی داستانش چیه مثل kb/s رو نمیدونم ممنون میشم بگید ...
یکی هم مقدار khz مربوط به فایل صوتی هست مثلا تو اطلاعات اهنگ زده مثلا صدا 24 بیت بعدش 94khz زده (این همون نرخ نمونه برداری بود یا اون kb/s بود؟)
اونم توضیحی دربارش بدید ممنون میشم خودم یکسری اطلاعات دارم ولی کامل و کافی نیست .. یعنی اطلاعتم جابه جایی هست :دی
ممنون ... :10:

اون چیزی که به نام 16 بیت (یا در حالات بالاتر مثل 18 و 20 و 24 بیت) مطرح میشه ، رو میشه اصطلاحاً "عمق بیتی" نامید .. یعنی اینکه واسه ذخیره کردن اطلاعات موسیقی در یک لحظه چه مقدار فضا در اختیار داریم ... 16 بیت یعنی اینکه برای ذخیره موسیقی در یک لحظه، 2 بایت (2*8 بیت) داریم ... اگه برای ساده سازی، اینطور بگیم که "موسیقی صرفاً یکسری سطوح مختلف انرژی صوتیه" ... بنابراین وقتی عمق بیتی ما 16 باشه می تونیم با دقتِ 65000 سطح مختلف این انرژی صوتی (=موسیقی) رو ثبت کنیم.

//

اون چیزی که به اسم نرخ نمونه برداری (sample rate) بهش اشاره کردی با این قدری فرق داره و در حالتی هستش که عنصر "زمان" رو هم وارد معادله کرده باشیم .. یعنی چی؟ .. یعنی "نرخ نمونه برداری" میگه در هر ثانیه ، چند بار داریم اون سطح موسیقی رو اندازه گیری و ثبت می کنیم ... استانداردش 44.1 khz هستش که یعنی در هر ثانیه 44100 بار نمونه برداری می کنیم ... (فارغ از اینکه اون نمونه ی ما چه اندازه ای داره - نمونه برداری بیشتر ، یعنی ثبت دقیق تر موسیقی)

*با این حساب اون اعدادی که اشاره کردی (24 بیت - 94 khz ) داره میگه هر ثانیه 94 هزار نمونه ثبت شده که هر نمونه 24 بیت حجم داره .. مثالی که زدی نزدیک به استاندارد DVD هستش که 24 بیت و 96 khz هستش.

//

اما Bit Rate هم (که از نظر مفهومی ارتباط تنگاتنگی با sample rate داره) : گفتیم که مثلاً در هر ثانیه، 44 هزار بار نمونه های 16 بیتی رو ثبت می کنم .. و چون نمونه ها در حالت استریو واسه دو کانال جدا ضبط میشن .. میشه همه اینا رو ضربدر هم کرد تا بیت ریت بدست بیاد.. (مثلا در این حالت 1411 kbps) .. فرایند فشرده سازی (که توسط نرم افزارهای مختلف قابل انجامه) بعداً میاد و این بیت ریت رو به شکل قابل توجهی (مثلاً تا یک دهم اندازه اولیه) کاهش میده که مثلاً میشه 128 kbps که یه حالت استانداردی داره...(هرچند کم کم همه دارن روی میارن به 320 که دیگه فرقش با نسخه اصلی ای که مثلا روی Audio CD هست بسیار اندکه)

a.z.p.z
03-12-2009, 21:53
ممنون محمد جان فقط یک چیز مثالی که زدی مثلا 44Khz =44000hz اندازه گیری میشه که اندازه هر کدومشون هم برای مثال 24 بیت هست به کل این(باهم) میگیم بیت ریت ؟ که بعد میان اون رو فشرده میکنن که میشه 128kb/s یا 329kb/s ؟ که همین 128 kb/s
یعنی تو هر ثانیه 128 kb از اون فایل صوتی ضبط شده یا پخش میشه ؟ از نظر ضبط شدن که همون sample rate رو مدنظر باید بگیریم ظاهرا ...
ممنون ...

killJ0y
04-12-2009, 02:33
سلام
امروز پایتخت بودم یه akg دیدم 90 تومن میخواستم بدونم چه جوریه خوبه بده ؟

ChaoticHead
04-12-2009, 08:25
...البته تو استودیو با فرمت مادر یا همون flac ذخیره میشه !!! ...
...اونم توضیحی دربارش بدید ممنون میشم خودم یکسری اطلاعات دارم ولی کامل و کافی نیست .. یعنی اطلاعتم جابه جایی هست :دی

البته اگر بخوایم به چیزی لقب فرمت مادر بدیم، فرمت Wav هست. فرمت flac با اینکه بصورت Lossless صدا را ذخیره می کنه ولی با توجه به فشرده بودن، فرمت ایده آلی برای کار استودیو نیست. (مگر برای آرشیو بایگانی)

a.z.p.z
04-12-2009, 12:16
سلام

AKG جز برند های حرفه ای در ضمینه ی هدفون هست و سطح کاراش همچون سنهایزر بالا و حرفه ای هست ...
سبک های in ear on ear full size هم داره ... حالا اون هدفونی که شما دیدی فهمیدی کدوم مدلش هست؟

seymour
04-12-2009, 18:36
سلام
کلاً خیلی خوب شد که AKG هم بعد از مدتی دوباره به بازار ایران برگشت .. در مورد قیمت هم حواست باشه که قیمت پایتخت رو به پاساژ ایران مقایسه کنی که مثلاً نکنه بخواد خیلی گرونتر بده ..

بخصوص برای سبک های جدی تر موسیقی غربی (راک و متال) مارک خیلی مناسبیه.

ممنون محمد جان فقط یک چیز مثالی که زدی مثلا 44Khz =44000hz اندازه گیری میشه که اندازه هر کدومشون هم برای مثال 24 بیت هست به کل این(باهم) میگیم بیت ریت ؟ که بعد میان اون رو فشرده میکنن که میشه 128kb/s یا 329kb/s ؟ که همین 128 kb/s
یعنی تو هر ثانیه 128 kb از اون فایل صوتی ضبط شده یا پخش میشه ؟ از نظر ضبط شدن که همون sample rate رو مدنظر باید بگیریم ظاهرا ...
ممنون ...
برداشتی که داشتی تقریبا درسته ... یعنی بیت ریت از طریق ضرب اون khz در عمق بیت (در تعداد کانال) بدست میاد ...

//

بله فرضاً 128 kbps یعنی در هر ثانیه 128 کیلوبیت data داره تبادل میشه.

samira065
04-12-2009, 18:52
سلام
من یه هدفونی میخوام که شبیه هندزفری موبایل باشه ، برای لپتاپ
یعنی از این گنده ها که میان رو گوش نداشته باشه
کیفیت صداشم میخوام خیلی عالی باشه چون زیاد استفاده میکنم ازش
سیمشم بلند باشه :31:

prowler88
04-12-2009, 19:40
سلام
یعنی از این گنده ها که میان رو گوش نداشته باشه
کیفیت صداشم میخوام خیلی عالی باشه چون زیاد استفاده میکنم ازش
چه قیمتی میخواین؟ تا 20-15 تومن ep-630 از کریتیو هست که کیفیتش به نسبت قیمتش خیلی خوبه.

samira065
04-12-2009, 19:47
چه قیمتی میخواین؟ تا 20-15 تومن ep-630 از کریتیو هست که کیفیتش به نسبت قیمتش خیلی خوبه.
ممنون
فکر کنم همین مناسب باشه

ChaoticHead
04-12-2009, 22:31
سلام
...
اگه خیلی سیم بلند می خوای یه کابل افزایش جدا از هدفون بخر، مثلا یه کابل 3 متری!

killJ0y
05-12-2009, 00:54
مشکل اینه که مدلشو نمیدونم چیه فقط دیدم پشته ویترین همین قیمتم زده بود 90
منم یه هدفون میخوام حالا نمیدونم خوبه یا بد این AKG

a.z.p.z
05-12-2009, 00:58
گفتم که AKG یکی از برند های مطرح هست در ضمینه ی هدفون و وقتی میگم کارای حرفه ای داره یعنی به طور کلی از سونی و کریتیو سطح کاراش قوی تر و حرفه ای تر هست مثل سنهایزر ...

amin_caragt2
05-12-2009, 12:24
من یه هدست یا هدفون خوب برای بازی و موسقی می خاستم بخرم

از این مدل تعریف زیاد شنیدم مثل 5 کانالس ، دلبی ، سارند وx-fi هم ساپورت میکنه (کریتیو hs-1000)

دوستان اگه کسی مدل بهتری میشناسه تا 60 تومن لطفا معرفی کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

killJ0y
05-12-2009, 22:07
امروز رفتم مدل های AKG رو دیدم من این مدل هارو از نظره قیمتی میتونم بخرم
k518 dj 120 toman
k514
k512 90 ta 95 t
به نظره اساتید خوبه این مدل ها ایون مدله dj خیلی طراحیش عالی بود

seymour
06-12-2009, 16:32
من یه هدست یا هدفون خوب برای بازی و موسقی می خاستم بخرم

از این مدل تعریف زیاد شنیدم مثل 5 کانالس ، دلبی ، سارند وx-fi هم ساپورت میکنه (کریتیو hs-1000)

دوستان اگه کسی مدل بهتری میشناسه تا 60 تومن لطفا معرفی کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هدفون خیلی خوبیه ... به اسم fatality هم معروفه .. اساساً به قصد استفاده بلند مدت در نظر گرفته شده در نتیجه به طراحی اش خیلی اهمیت داده شده تا کاربر احساس راحتی کنه ... از فن آوری Xfi هم برای افزایش کیفیت صوتی استفاده شده ... البته طراحی اش یه مقدار هم باعث ایجاد "ظرافت" شده در نتیجه باید مواظبش باشی؛ بخصوص اگه از اونایی هستی که قطعات رو اینور و اونور پرت می کنن! ...

لاجیتک هم در همین حدود باید یکی دو مدل داشته باشه که به قصد استفاده بازی-موسیقی طراحی شده ان .. ولی مدل خاصی در ذهنم نیست .

بالاتر از اون کارای AKG هستش که دقیقاً "به قصد" بازی طراحی نشده ان .. اما حتماً کیفیت صدای بسیار خوبی دارن ...

به نظر من اگه دنبال راحتی-استفاده برای بازی و طولانی مدت هستی همین Fatal1ty انتخاب خوبیه.

seymour
06-12-2009, 16:52
امروز رفتم مدل های AKG رو دیدم من این مدل هارو از نظره قیمتی میتونم بخرم
k518 dj 120 toman
k514
k512 90 ta 95 t
به نظره اساتید خوبه این مدل ها ایون مدله dj خیلی طراحیش عالی بود
در مورد k512 من پاراگراف آخر این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست چند خطی توضیح دادم... البته دوستمون گرفته بود 75 تومن ، شما حدود 20 تومن گرونتر قیمت گرفتی؟!

k514 به نظر بهتر میاد... ضمنا اینکه نیمه باز هستش (در مقایسه با k512 که بسته هستش) ... به نظر من کیفیت صدای این دوتا برای قریب به اتفاق کاربرها خوب و خیلی خوب باشه... بخصوص به نسبت قیمت شون (البته قیمتی که من در پاساژ ایران دیدم که حدود 10-15 تومن پایین تر از اعدادیه که گفتی)

k518 که از نظر طراحی جذاب به نظر میاد و برای حمل و نقل هم مناسب تره (جمع میشه) ... در ریویوها اشاره شده بود که شاید برای سرهای بزرگتر قدری تنگ باشه .. که خب این دیگه مساله شخصیه. کیفیت صداش هم برای قیمت (اصلی اش) خیلی خوبه... طبق معمول در نظر بگیر که akg بیشتر برای سبک های راک و متال توصیه میشه و اگه یه نفر بخواد بالای 100 تومن خرج کنه و عمومی تر گوش کنه سن هایزر هم گزینه خیلی خوبیه (که البته می دونم ظاهراً یه مقدار برات خاطره بد ایجاد شده در زمینه سن هایزر)

killJ0y
06-12-2009, 19:19
مرسی محمد خان
راستش منم از اون مدله 518 خوشم امد سرمم نه بزرگه نه کوچیکه :31: استاندارده
ولی منم فقط R&B با HIPHOP گوش میدم :5:
ولی اگه میشد تستش کرد خیلی خوب میشد
دیروز یه AKG in ear داد با واکمنم تست کردم قیمتشم 120 تومن بود خندم گرفته بود چون فابریکه خوده واکمنم خیلی بهتر بود تازه دادم پسر عمم تست کنه گفتم شاید من تشخیص نمیدم
نمیدونم ولی فکر کنم سونی از همه بهتره
من که میخوام 120 تومن بدم یه مدله سونی بگیرم
یا زینهایسر px100 اخه زینهایسرم میترسم عینه cx300 بشه الان cx300 رو انداختم کنار فقط از کیفش استفاده میکنم برای earphone های دیگه
اصلا نمیدونم چی کار کنم
پولشم کم نیست که بگم عیب نداره ولی اون مدله dj فکر کنم ردیف باشه :20:

a.z.p.z
06-12-2009, 19:23
من خودم PX100 دارم بهتم گفتم مشکلی نیست حالا چون یه مدل باهاش مشکل داشتی نمیتونی تمام محصولات یک برند رو ببری زیر سوال !!! ...

prowler88
06-12-2009, 20:16
مرسی محمد خان
دیروز یه AKG in ear داد با واکمنم تست کردم قیمتشم 120 تومن بود خندم گرفته بود چون فابریکه خوده واکمنم خیلی بهتر بود تازه دادم پسر عمم تست کنه گفتم شاید من تشخیص نمیدم
یا زینهایسر px100 اخه زینهایسرم میترسم عینه cx300 بشه الان cx300 رو انداختم کنار فقط از کیفش استفاده میکنم برای earphone های دیگه
اصلا نمیدونم چی کار کنم
راستی اون قضیه ی CX300
من خودم الان دارم از CX200 استفاده میکنم. صداش دقیقا همونیه که خودت میگی. اون اولش هم یه ذره خورد تو ذوقم. ولی الان که یه مدت باهاش کار کردم تفاوتش با ep-630 رو متوجه شدم. صداهای midش یه مقدار کمه و زیاد شنیده نمیشه. ولی از نظر bass و trible کیفیت خوبی داره و bassش نرمه. در کل صداش ملایم تر از ep-630 هست. باید بهش عادت کنی.

killJ0y
06-12-2009, 21:53
دقیقا افرین دمت گرم میخواستم همینو بگم ولی نمیتوستم :31:
اره صداش تیز نیست بمه صداش منم اصلا از این جور صدا خوشم نمیاد دوست دارم پرده گوشمم رو تکون بنده :27:
تازه ep630 15 تومنمه ولی اون 50 تومن :18:
بنابراین میترسم دیگه زینهایسر بگیرم

killJ0y
06-12-2009, 21:55
من خودم PX100 دارم بهتم گفتم مشکلی نیست حالا چون یه مدل باهاش مشکل داشتی نمیتونی تمام محصولات یک برند رو ببری زیر سوال !!! ...
:31: باز اومدی گیر دادیا تو چت که بهت گفتم برای چی با زینهاسیر حال نمیکنم
تو ایران پولی که میدی بابتش اصلا ارزششو نداره

prowler88
06-12-2009, 22:58
دقیقا افرین دمت گرم میخواستم همینو بگم ولی نمیتوستم :31:
اره صداش تیز نیست بمه صداش منم اصلا از این جور صدا خوشم نمیاد دوست دارم پرده گوشمم رو تکون بنده :27:
تازه ep630 15 تومنمه ولی اون 50 تومن :18:
بنابراین میترسم دیگه زینهایسر بگیرم
به طور کلی هدفون های in ear سنهایزر به اندازه ی مدل های دیگه ش معروف و خوشنام نیست. البته به این معنی نیست که کیفیتشون بده یا چیز دیگه. فقط این که در اون حد موفق نبوده. در رده های دیگه اگه بهترین نباشه از بهترین هاست.

DaaVooD
06-12-2009, 23:05
درود.
بالاخره بعده کلی دس دس رفتم نمایندگی سنهایزر. (جمهوری، سر خیابون دانشگاه) مغازه خورد تو ذوقم! به نمایندگی نمیخورد!
از سری PX هیچکدومو نداش. چن مدل Earphone و Headset و 3 مدل Headphone. منم که Headphone میخواسم...
HD 485 , HD35 , HD 25 مدلاش بود. 485 حدودا 90 بود که با تخفیف حدود 70 میداد. من تا 40~45 داشتم...
hd 35 که 20 تومن بودو باز کرد. اولین چیزیکه میزد تو ذوق جنس پلاستیک تل و پشت اسپیکرا بود. انگار مواد بود. گفتیم حالا بذار تست کنیم......افتــــــــــضاح!!!
درین حین یه مدل Street (پشت گوشی) به چشم خورد : omx 52. قیمت: 52. نسبت به قبلی کلا جنس مواد سازنده خیلی بهتر. تستش کردم، اول که با قرار دادن روی گوش مشکل داشتم. ای بدک نبود. اما یه مشکل داش: بعلت اینکه از بالا به نوعی به لاله گوش آویز میشه، پایینش خوب رو گوش جفت نمیشه که در نتیجه 1- Bass خوبی نمیده 2- صدای محیط شنیده میشه.
منم که راک گوش میدم...کاملا نا امید شده بودم که یهو یارو گف این هم یه کیف داره، هم Shell پشت اسپیکرا 2 رنگ داره و قابل تعویضه!! یه جورایی حال کردم و خر شدم و اون 2 ایراد گندرو Sacrifice کردم. 40 تومن داد بهم. الانم رو گوشمه. عادی شده تا حدودی.
اینم عکسش :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن Sennheiser : Designed and engineered in Germany, MADE IN CHINA

prowler88
06-12-2009, 23:47
درود.
بالاخره بعده کلی دس دس رفتم نمایندگی سنهایزر. (جمهوری، سر خیابون دانشگاه) مغازه خورد تو ذوقم! به نمایندگی نمیخورد!
از سری PX هیچکدومو نداش. چن مدل Earphone و Headset و 3 مدل Headphone. منم که Headphone میخواسم...
HD 485 , HD35 , HD 25 مدلاش بود. 485 حدودا 90 بود که با تخفیف حدود 70 میداد. من تا 40~45 داشتم...
hd 35 که 20 تومن بودو باز کرد. اولین چیزیکه میزد تو ذوق جنس پلاستیک تل و پشت اسپیکرا بود. انگار مواد بود. گفتیم حالا بذار تست کنیم......افتــــــــــضاح!!!
درین حین یه مدل Street (پشت گوشی) به چشم خورد : omx 52. قیمت: 52. نسبت به قبلی کلا جنس مواد سازنده خیلی بهتر. تستش کردم، اول که با قرار دادن روی گوش مشکل داشتم. ای بدک نبود. اما یه مشکل داش: بعلت اینکه از بالا به نوعی به لاله گوش آویز میشه، پایینش خوب رو گوش جفت نمیشه که در نتیجه 1- Bass خوبی نمیده 2- صدای محیط شنیده میشه.
منم که راک گوش میدم...کاملا نا امید شده بودم که یهو یارو گف این هم یه کیف داره، هم Shell پشت اسپیکرا 2 رنگ داره و قابل تعویضه!! یه جورایی حال کردم و خر شدم و اون 2 ایراد گندرو Sacrifice کردم. 40 تومن داد بهم. الانم رو گوشمه. عادی شده تا حدودی.
اینم عکسش :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر ضمن Sennheiser : Designed and engineered in Germany, MADE IN CHINA
485 رو چقدر ارزون میده. من مال خودمو از فرانسه گرفتم 130 تومن. قیمت نمایندگی ایرانم تا همین چند وقت پیش 110 تومن بود. اگه 70 تومن بده مفته.

killJ0y
07-12-2009, 00:16
این 485 چطوره خوبه ؟

DaaVooD
07-12-2009, 01:47
این 485 چطوره خوبه ؟

اگه با سایزش مشکل نداری، فوق العادس. این pdf مال 485 ه!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$File/HD465_HD485_GB.pdf

killJ0y
07-12-2009, 14:08
خوشم نیومد چون هم بزرگه هم زشته

killJ0y
07-12-2009, 14:49
به نظرتون این in ear akg چطوره

seymour
07-12-2009, 18:04
مرسی محمد خان
اصلا نمیدونم چی کار کنم
جالبه .. چون من صدای akg رو به کارهای سونی نزدیک می دونم ... شما البته خودت هم می دونی و نیاز به توصیه من نیست، ولی با توجه به سلیقه ات فقط بعد از تست خرید کن ...

به نظرتون این in ear akg چطوره

آها - منظورم همین بود که گفتم صداش رو شبیه تر به کارای سونی می دونستم ... با اون مقیاس از سری CX سن هایزر فاصله می گیره و در دو نقطه مقابل قرار می گیرن سری 300 akg روی تفکیک و شفافیت بیشتر مانور میده به نظرم و سری CX صداش بم تره به نظر من.

ali_3d
07-12-2009, 18:04
سلام

میشه یه چند مدل هدفون noise canceller خوب معرفی کنید ؟
و همچنین یک مدل مورد پسند خودتون ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ظاهرا قیمت ها در میان نویز کنسلر ها بالائه یکم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ترجیحا زیر 50 تومن
کلا تو این رنج قیمت میشه یه وسیله ی خوب پیدا کرد ؟ یا فقط این سیستم به عنوان یک حربه ی تجاری و عملا غیر قابل استفاده روی هدفون پیاده میشه ؟

ali_3d
08-12-2009, 01:34
این MDR NC7 سونی چطوره ؟ با توجه به پاسخ فرکانسی پایینترش نسبت به سایر مدل ها (30hz ~ 20khz) کیفیت صداش چطوره ؟ آیا نویز کنسلینگش کارامد هست ؟
قیمت توی سایت 50 دلاره اما 28 دلاریشم دیدم فکر کنم
kaman-co رو چه حسابی قیمت رو زده 76 تومن ؟ تو بازار چند گیر میاد ؟

اولویت های من اول noise canceller هست بعد هزینه و بعد پاسخ فرکانسی
ترجیح هم میدم از یک هدفون استفاده کنم تا EarPhone [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون.

seymour
08-12-2009, 18:47
سلام

میشه یه چند مدل هدفون noise canceller خوب معرفی کنید ؟
و همچنین یک مدل مورد پسند خودتون ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ظاهرا قیمت ها در میان نویز کنسلر ها بالائه یکم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ترجیحا زیر 50 تومن
کلا تو این رنج قیمت میشه یه وسیله ی خوب پیدا کرد ؟ یا فقط این سیستم به عنوان یک حربه ی تجاری و عملا غیر قابل استفاده روی هدفون پیاده میشه ؟

این MDR NC7 سونی چطوره ؟ با توجه به پاسخ فرکانسی پایینترش نسبت به سایر مدل ها (30hz ~ 20khz) کیفیت صداش چطوره ؟ آیا نویز کنسلینگش کارامد هست ؟
قیمت توی سایت 50 دلاره اما 28 دلاریشم دیدم فکر کنم
kaman-co رو چه حسابی قیمت رو زده 76 تومن ؟ تو بازار چند گیر میاد ؟

اولویت های من اول noise canceller هست بعد هزینه و بعد پاسخ فرکانسی
ترجیح هم میدم از یک هدفون استفاده کنم تا EarPhone [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون.
همونطور که گفتی NC ها قدری گرونتر از حالت عادی هستند، ضمناً کمیاب تر (در بازار ایران) و با مدلهای محدودتر، و از نظر من برای استفاده های خاص تر هستند (یعنی واقعاً بهتره که به اون فن آوری NC اش و دردسرهای همراهش - باتری و متعلقات و... نیاز داشته باشید -- این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من رو بخون)

//

بله - کارای NC سونی به ذهن من میاد که کیفیت خوبی دارن؛ حالا هرکدوم که به بودجه ات خورد.. کریتیو هم یه هدفون سری HN داره که باید از نمایندگی ها سراغش رو بگیری (HN605)...

در رده بعدی دنبال کارای فیلیپس و لاجیتک باش.

//

همونطور که گفتم مدلهای NC کمیاب تر هستند و شاید هرکدوم از این مارک ها 1-2 مدل NC در بازار ایران داشته باشن.. توجه کن که همونطور که گفتی بودجه شما برای NC چندان بالا نیست و موثرترین NC ها از 100 به بالا هستند.

//

بله - کمان رایانه اغلب قیمت هاش رو "پرت می کنه" ... نمی دونم میشه چونه زد یا نه ! ولی بطور کلی کمان رایانه رو بعنوان آخرین تیر نگه دار و تا مطمئن نشدی که جای دیگه نمیشه جنس رو جور کرد سمت اش نرو ..

H @ di
08-12-2009, 22:26
با سلام
من عادت به گوش كردن با ام پي تري دارم ( اونم زياد )
چون دائم توي سفرم
مشكل من اينه كه هدفون هام بعد از يه مدتي از قسمت فيش اتصال به دستگاه دچار خرابي ميشن
كه يا تو صدا نويز ميندازه يا قطع و وصلش ميكنه يا كلا يه گوشي رو از كار ميندازه و يه گوشي سالم مي مونه
آيا راهكاري داريد براي اين مشكل و ديگه اينكه
يه هدفون خوب زير بيست تومن الان چي بگيرم

a.z.p.z
08-12-2009, 22:37
والا مشکل اساسی هدفون هایی که کیفیت ساختشون پایین هست همینطور هست که سیمی که به جک متصل میشه دچار پارگی میشه و ... نویز اینداختن تو صدا هم یکی از دلایلش جنس الیاژ جک و جنس سیمی هست که هدفون باهاش ساخته میشه مخصوصا قسمتی که به اصطلاع ground نامیده میشه که باعث گرفتن نویز در هدفون میشه ...
زیر 20 تومن اکثر هدفون ها همین مشکل رو دارن و بدرد استفاده طولانی و ... نمیخورن مخصوصا برای کسی که موسیقی زیاد گوش میکنه به هر حال اگه چیزی میخواین که مشکلی پیدا نکنید باهاش کمی بودجه تون رو باید افزایش بدید تا یکی از مدل های کریتیو رو انتخاب کنید ..

akhoond
09-12-2009, 09:14
والا مشکل اساسی هدفون هایی که کیفیت ساختشون پایین هست همینطور هست که سیمی که به جک متصل میشه دچار پارگی میشه و ... نویز اینداختن تو صدا هم یکی از دلایلش جنس الیاژ جک و جنس سیمی هست که هدفون باهاش ساخته میشه مخصوصا قسمتی که به اصطلاع ground نامیده میشه که باعث گرفتن نویز در هدفون میشه ...
زیر 20 تومن اکثر هدفون ها همین مشکل رو دارن و بدرد استفاده طولانی و ... نمیخورن مخصوصا برای کسی که موسیقی زیاد گوش میکنه به هر حال اگه چیزی میخواین که مشکلی پیدا نکنید باهاش کمی بودجه تون رو باید افزایش بدید تا یکی از مدل های کریتیو رو انتخاب کنید ..

من این رو عرض کنم که شما فرمودید زیر 20 تومان این مشکل رو دارن ، من 2 سال و نیم هستش که دارم از 630 کریتیو استفاده می کنم ولی اصلا از ناحیه جک مشکلی بوجود نیومده ، تازگی ها یه کم از ناحیه خود گوشی به مشکل خوردم ، فقط پلاستیک زیرش یه کم داره بازی در میاره که اون هم به خاطر رفتار نا مناسب منه :31:

من در مورد 630 اطمینان می دم که در صورت استفاده صحیح حد اقل 2 _ 3 سال کار می کنه ، مَرده ... :31:

یا حق :10: :11:

ChaoticHead
09-12-2009, 10:18
با سلام
من عادت به گوش كردن با ام پي تري دارم ( اونم زياد )
چون دائم توي سفرم
مشكل من اينه كه هدفون هام بعد از يه مدتي از قسمت فيش اتصال به دستگاه دچار خرابي ميشن
كه يا تو صدا نويز ميندازه يا قطع و وصلش ميكنه يا كلا يه گوشي رو از كار ميندازه و يه گوشي سالم مي مونه
آيا راهكاري داريد براي اين مشكل و ديگه اينكه
يه هدفون خوب زير بيست تومن الان چي بگيرم

به راهش اینه که مراقب باشین!!:31:
اگه هدفونتون از اونجا مشکل داره می تونین یه فیش بخرین، خودتون فیششو عوض کنین (البته سیمهاش خیلی ظریفه)

amin_caragt2
09-12-2009, 19:20
من این hs 1000 Fatality کریتیو خریدم 70 هزار تومن مدلی که کارت صدا روش داره فقط هم باید با usb وصل کرد
ولی اصلا ازش راضی نیستم مزخرفه

داداشم فیلیپس خریده 40 تومن صداش خیلی تمیزتره

حتی دوستم آفورتچ داره 30 تومن خریده هم بیسش هم وضوح صداش خیلی بهتره

فقط صداش خیلی بلند بشه کیفیتش کم نمیشه

amin_caragt2
09-12-2009, 19:32
یه مدل دیگه هم میخام بخرم برای اهنگ
از فروشنده akg پرسیدم گفت زیره 100 تومن اصلا به فکر خریدنش نباش چون زیره 100 اصلا کیفیت نداره گفت AKG فقط حرفه ای

میخام برای آهنگ 50 تومن هزینه کنم اگه دوستان مدل تست شده ای میشناسن لطفا راهنمایی کنن

amin_caragt2
09-12-2009, 21:09
اگه دوستان یه مدل خوب تا 70 تومن از akg یا sennheiser میشناسن معرفی کنن (لطفا فقط مدل معرفی شده تست شده باشه )

اینو فقط برای موسقی میخام

mamad gonzo
10-12-2009, 00:36
اگه دوستان یه مدل خوب تا 70 تومن از akg یا sennheiser میشناسن معرفی کنن (لطفا فقط مدل معرفی شده تست شده باشه )

من خودم px100 سنهایزر دارم و تست که هیچی چند ماه هست که دارم خودم باهاش حال میکنم قیمتش حدود 70 75 هست نمایندگی سنهایزر تخفیف هم میده.:27:

دوست خوبم اقای azpz هم گرفته اونم راضی بود.

ChaoticHead
10-12-2009, 09:32

شما هدفون می خوای یا earphone ؟

a.z.p.z
10-12-2009, 15:18
حامد جان (حامد بودی عزیز ؟:دی) ... مگه earphone زیر شاخه هدفون نیست ؟ ...
به طور کلی زیر شاخه هاش به صورت زیر هست :
Circumaural یا فول سایز
Ear cup یا one ear
inear headphones که شامل canalphones میشه
Earbuds یا earphones

البته خودت استاد بنده هستی اخه احتمالا متوجه حرفت نشدم؟

amamiamiamir
10-12-2009, 15:58
raphone برای ایپاد که میکروفون داشته باشه چنده؟؟؟

ChaoticHead
10-12-2009, 16:46
حامد جان (حامد بودی عزیز ؟:دی) ... مگه earphone زیر شاخه هدفون نیست ؟ ...
به طور کلی زیر شاخه هاش به صورت زیر هست :
Circumaural یا فول سایز
Ear cup یا one ear
inear headphones که شامل canalphones میشه
Earbuds یا earphones

البته خودت استاد بنده هستی اخه احتمالا متوجه حرفت نشدم؟

خواهش، البته حق با شماست و اسامی درستش همونه که اشاره کردی. من یه مقدار با اصطلاحات قدیمی گفتم، که به اون دو مورد اول می گفتیم هدفون (که اسمش روشه یعنی روی سر) به دو مورد آخر می گفتیم earphone (که داخل گوشه):20:

seymour
10-12-2009, 18:31
raphone برای ایپاد که میکروفون داشته باشه چنده؟؟؟
ipod یا پلیر دیگه ای ورودی هدفون استاندارد دارن، بنابراین مشکلی از بابت اتصال نخواهی داشت ..منظور earphone (یا بهتره بگیم هدفونی) که میکروفون هم داشته باشه ، اغلب هدست هستش .. شما هم هدست میخوای درسته؟ ...

چقدر میخوای هزینه کنی؟ ... اگه میخوای تا حد 30-40 تومن هزینه کنی میتونی به ترتیب سراغ کارای کریتیو و فیلیپس بری ... توی اکثر پاساژهای کامپیوتری براحتی میشه نمایندگی شون رو پیدا کرد... سونی هم شاید هدست هاش کمیاب تر باشه (بازار رضا رو چک کن) اما اگه پیدا کردی میاد بالای جدول به نظر من.

a.z.p.z
10-12-2009, 22:40
هدفون های خود اپل برای ایپاد :

Earphones with Remote and Mic

قیمت 29$
.................................................. ................................
مدل دوم که >in ear هست :

In-Ear Headphones with Remote and Mic

79$

panther99
11-12-2009, 15:21
تا قيمت 20تومن يه هدفون خوب ميخوام .
كريتيو كه فكر كنم همون EP630 باشه . درسته ؟؟؟؟؟؟
AKG چي ؟؟ تو اين قيمت مدلي داره ؟؟؟؟ معرفي كنيد لطفا . ممنون ميشم .

a.z.p.z
11-12-2009, 15:27
تا اونجایی که میدونم AKG همچین قیمتی برای هدفون هاش نداره چون کاراش حرفه ای هست مثل Sennheiser ...

seymour
11-12-2009, 17:55
تا قيمت 20تومن يه هدفون خوب ميخوام .
كريتيو كه فكر كنم همون EP630 باشه . درسته ؟؟؟؟؟؟
AKG چي ؟؟ تو اين قيمت مدلي داره ؟؟؟؟ معرفي كنيد لطفا . ممنون ميشم .
صرفاً باید به مارک های کریتیو - فیلیپس - سونی فکر کنی... مثلا یه مدل که به نظر من کیفیت بهتری از EP630 داره EX35 هستش از سونی که باید حدود 26 تومن باشه .. سونی هم تنوع مدل خوبی در بازه زیر 30 تومن داره (بازار رضا) که از هدفون های تو گوشی تا هدفون سایز بزرگتر (روی گوش رو می گیرن) می تونی انتخاب کنی.

panther99
12-12-2009, 01:02
خب ممنون ميشم 2 تا مدل هم از سوني معرفي كنيد . اين EP35 رو اصلا عكسي ازش نديدم .
در ضمن من 2 ساله EP 480 از كريتيو رو دارم و صداش هم خوبه . ميخوام ببينم اينهايي كه ميگيد بهتر از اين هستن يا تو اين سطحند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vroom
12-12-2009, 10:28
[B]خب ممنون ميشم 2 تا مدل هم از سوني معرفي كنيد . اين EP35 رو اصلا عكسي ازش نديدم .

سلام
خب طبیعی هست چون سونی Ep35 نداره ولی EX35 داره:46:
اینم عکسش:

seymour
12-12-2009, 17:52
خب ممنون ميشم 2 تا مدل هم از سوني معرفي كنيد . اين EP35 رو اصلا عكسي ازش نديدم .
در ضمن من 2 ساله EP 480 از كريتيو رو دارم و صداش هم خوبه . ميخوام ببينم اينهايي كه ميگيد بهتر از اين هستن يا تو اين سطحند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد ex35 که اشتباه تایپی از من بود .. شرمنده... اگه میخوای تا 30 تومن هزینه کنی همون یه مدل توصیه میشه. غیر از این in ear هم البته earbud داره (یعنی مثل همین ep480 که روی سوراخ گوش رو می گیره و درونش فرو نمیره) که اغلب طراحی های مختلف داره و کیفیت صداشون از نظر من یکسانه ... صداشون قدری بسته اس و در دامنه 10-20 فکر می کنم کریتیو بهتر از سونی عمل کرده ..

//

EP480 رو من هم یکی دوبار داشته ام .. مدل بسیار موفقی بود و تا اونجا که ذهن من کار می کنه اولین مدلی بود که برای پلیرها ساخته شده بود اما بخاطر موفقیت فروش جداگانه هم پیدا کرد (بجز هدفون ipod البته - که اون بخاطر شهرتش بود تا کیفیتش)... از نظر کیفیت مدلهای In ear ی که بحث اش شد (EX35 سونی یا EP630 و 635 کریتیو) بهتر از 480 هستند... صدای شفاف تر و باس بهتر که خب قدری اش هم بخاطر اینه که درون گوش فرو میرن ..

panther99
14-12-2009, 00:46
ممنون . قيمتهاش تو رنج 30 تومن هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستي تو سايت كريتيو 2 تا مدل EP650 و EP 830 رو هم ديدم .
قيمت اينها چنده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

killJ0y
14-12-2009, 16:34
ep830 که 48 50 تومنه
اونم فکر کنم 18 20 باشه

hassanhbk
07-01-2010, 00:37
تا سقف 25-30 تومن یه دونه تو گوشی واسه mp3 player میخواستم مارکشم ترجیحا سونی اگه چیز بهتری هم هست لطفا معرفی کنید

mohsen-jan
07-01-2010, 00:50
سلام خدمت همه دوستان

یو سوال داشتم ممنون می شم همه نظرشون رو بدن و راهنماییم کنن تا یه جمع بندی کنم ..

راستش من می خوام یه هدفون ( البته earphone ) خریداری کنم و بودجم در حدود 60 تومان هست ....
یکی از دوستان مدل k 316 AKG رو پیشنهاد کرد .... من در این مورد چندان اطلاعاتی ندارم
این مدل خوبه یا این که اصلا برند دیگه ای خوبه ...

اگه می شه راهنماییم کنین ، ممنون

seymour
07-01-2010, 18:29
تا سقف 25-30 تومن یه دونه تو گوشی واسه mp3 player میخواستم مارکشم ترجیحا سونی اگه چیز بهتری هم هست لطفا معرفی کنید
EX35 از سونی ... حتماً از نمایندگی های سونی بخر ... باید 27-28 تومن باشه.

سلام خدمت همه دوستان

یو سوال داشتم ممنون می شم همه نظرشون رو بدن و راهنماییم کنن تا یه جمع بندی کنم ..

راستش من می خوام یه هدفون ( البته earphone ) خریداری کنم و بودجم در حدود 60 تومان هست ....
یکی از دوستان مدل k 316 AKG رو پیشنهاد کرد .... من در این مورد چندان اطلاعاتی ندارم
این مدل خوبه یا این که اصلا برند دیگه ای خوبه ...

اگه می شه راهنماییم کنین ، ممنون
AKG مارک خیلی خوبیه ... اما در این دامنه قیمت مارک های دیگه مثل سونی و کریتیو هم عملکرد خوبی دارن .. بخصوص که طراحی این مدل هم خاصه و توصیه می کنم حتماً اطمینان حاصل کنی که با طراحی اش راحتی ...

بهرحال سونی هم گزینه های خوبی داره در این حدود EX85 فکر کنم همین حدود باشه ، یا شایداندکی بالاتر .. اما می ارزه ... کریتیو هم EP830 رو داره که 50 تومنه ... اینا مدلهای تو گوشی هستند یعنی سر اونها کمی توی گوش فرو میره تا صداهای اطراف رو کمتر کنه و صدای بهتر و باکیفیت تری بشنوی.

Mr.Vahid
07-01-2010, 18:48
سلام

نظزتون راجع به این چیه

a4tech mk-650-b

اگه این خوبه که برم بخرم اگه نه یه هدفون تو گوشی خوب معرفی کنید

کاربردم برای موسیقی هست وتا پنجاه هزلر تومان می توانم هزینه کنم

در ضمن خودم هیچ اطلاعاتی در مورد هدفون ندارم و از این همه مارک ها و مدل های مختلف هم گیج شدم

لطفا یه مارک و مدل خوب معرفی کنید

با تشکر

Mr.Vahid
08-01-2010, 13:13
سلام

نظزتون راجع به این چیه

a4tech mk-650-b

اگه این خوبه که برم بخرم اگه نه یه هدفون تو گوشی خوب معرفی کنید

کاربردم برای موسیقی هست وتا پنجاه هزلر تومان می توانم هزینه کنم

در ضمن خودم هیچ اطلاعاتی در مورد هدفون ندارم و از این همه مارک ها و مدل های مختلف هم گیج شدم

لطفا یه مارک و مدل خوب معرفی کنید

با تشکر

کسی نبود جواب ما رو بده؟؟؟!!!

ChaoticHead
08-01-2010, 13:54
مارک a4tech تا جائیکه من شنیدم کیفیت خیلی جالبی نداره. این راهنمایی پائینی کاملا مناسب شماست

EX35 از سونی ... حتماً از نمایندگی های سونی بخر ... باید 27-28 تومن باشه.
...
بهرحال سونی هم گزینه های خوبی داره در حدود{60 تومن}، EX85 فکر کنم همین حدود باشه ، یا شایداندکی بالاتر .. اما می ارزه ... کریتیو هم EP830 رو داره که 50 تومنه ... اینا مدلهای تو گوشی هستند.

mamad gonzo
08-01-2010, 18:10
[/QUOTE][/CODE]اقا یه مدل اسپرت میخوام که در حین ورزش ازش استفاده کنم البته به جر لاجیتک.
کریتیو یه مدل ep150 داره ... چطوره ؟ کیفیت؟

این نایک ه خوبه کیفیتش یا نه؟

راستی سقف قیمت تا 50 تومن.

یه سوال:
پراولر جان یادته یه بحثی در مردو وصل کردن هدفون(PX100) به موبایل داشتبم.
الان هدفونم به خر خر افتاده یعنی اویل که به موبایل زدمش خیلی خوب بود ولی این اواخر بد شده بود و بیس خوبی نمیداد و به جاب بیس میگه: تخ ... تخ .... تخ تخ !
الانم به پلیر وطصلش کردم کیفیتش اصلا خوب نبود و ep630 خودش هم بیس بهتری داره هم کیفیت بالاتر.
مطمئنم این مسئله به in ear و on ear بودن ربطی نداره.
ایا ممکن به دلیل وصل کردن هدفون به موبایل کیفیت هدوفون تو این 8/9 ماه اموده باشه پایین؟

killJ0y
09-01-2010, 00:08
دوست عزیز این مارک به درد نمیخوره
شما با 50 تومن میتونید یه ep830 creative یا ep630 یا ex35 سونی بگیرید
ولی به نظره من ep830 حرف نداره :8:

T I M S A R
09-01-2010, 15:41
سلام
هدفونهای Ultimate Ears توی ایران گیر میاد. اگر نماینده یا مغازه ای رو میشناسید که از این مارک داشته باشه ممنون میشم آدرس و تلفنش رو پ.خ کنید.

seymour
09-01-2010, 18:44
سلام
هدفونهای Ultimate Ears توی ایران گیر میاد. اگر نماینده یا مغازه ای رو میشناسید که از این مارک داشته باشه ممنون میشم آدرس و تلفنش رو پ.خ کنید.
متاسفانه تا حالا دیده نشده .. اصولاً مارک های معتبر هدفون در بازار ایران وجود ندارن، یا حضور بسیار ضعیفی دارند ...

* البته تابستون سال پیش، لاجیتک Ultimate Ears رو خرید... کارای لاجیتک تهران پیدا میشه (پاساژ ایران فرضاً نمایندگی داره)، میتونی اونجاها رو چک کنی... اما اساساً کارای با سایز بزرگتر رو دارند .. بهرحال بی ضرره.

یه سوال:
پراولر جان یادته یه بحثی در مردو وصل کردن هدفون(PX100) به موبایل داشتبم.
الان هدفونم به خر خر افتاده یعنی اویل که به موبایل زدمش خیلی خوب بود ولی این اواخر بد شده بود و بیس خوبی نمیداد و به جاب بیس میگه: تخ ... تخ .... تخ تخ !
الانم به پلیر وطصلش کردم کیفیتش اصلا خوب نبود و ep630 خودش هم بیس بهتری داره هم کیفیت بالاتر.
مطمئنم این مسئله به in ear و on ear بودن ربطی نداره.
ایا ممکن به دلیل وصل کردن هدفون به موبایل کیفیت هدوفون تو این 8/9 ماه اموده باشه پایین؟
البته سوال از من پرسیده نشده و ببخشید اگه دخالت می کنم، اما من همچین چیزی نشنیدم که مثلاً موبایل باعث افت کیفیت هدفون بشه ... کما اینکه تجربه اش یه همچین استفاده ای رو خودم هم داشته ام.

milad2012
09-01-2010, 21:59
سلام به مدیر انجمن و بقیه دوستان!

یه سوال دارم با این که میدونم تکراریه ولی من خودم الان کریتو مدل ep-630 رو دارم میخوام برم سراق مدلهای بالاترش

موندم بین Live و Dj کدوم یکی بهتره؟

اینطور که من تا الان صفحات قبل رو خوندم فهمیدم Live بهتره !
درسته؟

mamad gonzo
09-01-2010, 22:49
البته سوال از من پرسیده نشده و ببخشید اگه دخالت می کنم، اما من همچین چیزی نشنیدم که مثلاً موبایل باعث افت کیفیت هدفون بشه ... کما اینکه تجربه اش یه همچین استفاده ای رو خودم هم داشته ام.

نه محمد جان من اشاره ای داشتم به بحث خودم و پراولر ولی سوالم جدا بود و درخواست جوابم فقط از پراولر نبود.
پس اینجور که شما میگی به مرور زمان تو این 8/9 ماه خودش کیفیتش اومده پایین؟
من که دلیل خاصی به ذهنم نمیرسه.
راستی اون هدفون ورزشیو راهنماییم میکنی؟
ep 150 یزی راجب بهش میدونی یعنی خوب روی گوش کیپ میشه و مهکم وامیسته؟
فروشنده نمیزاره هدفوناشو تست کنم!!!

( راستی پراولر از 24 ساعت گذشت:27: ..... مارو دست کم نگیر ... :21:)

whitewolf
10-01-2010, 04:41
سلام دوستان

اگه میشه کمک کنید یه ایرفون خوب در حد 20-30 تومن با صدای بلند و بیس قوی.کاربر حرفه ای نیستم و برای مصارف عمومی مثل فیلم و موزیک و بازی و اینا می خوام
بهم ex32lp سونی رو پیشنهاد کردن ولی 2 مشکل داره : زمان عرضش قدیمیه و اینکه in-ear هست که زیاد راحت نیستم با این مدل ها.
ممنون

prowler88
10-01-2010, 10:51
نه محمد جان من اشاره ای داشتم به بحث خودم و پراولر ولی سوالم جدا بود و درخواست جوابم فقط از پراولر نبود.
پس اینجور که شما میگی به مرور زمان تو این 8/9 ماه خودش کیفیتش اومده پایین؟
من که دلیل خاصی به ذهنم نمیرسه.
راستی اون هدفون ورزشیو راهنماییم میکنی؟
ep 150 یزی راجب بهش میدونی یعنی خوب روی گوش کیپ میشه و مهکم وامیسته؟
فروشنده نمیزاره هدفوناشو تست کنم!!!

( راستی پراولر از 24 ساعت گذشت:27: ..... مارو دست کم نگیر ... :21:)

سلام
از این که حضور پررنگی نداشتم این چند روز صمیمانه پوزش می طلبم :11:
ببین اینی که میگی به نظر من فقط دو تا دلیل می تونه داشته باشه. یا این که بیس رو از روی موبایل یا پلیرت زیاد کردی (چون از یه حدی که بیشتر کنی به خر خر می افته. من خودم هدفونمو روزای اول که گرفته بودم و burn in نشده بود بیس که ازش میگرفتم خر خر میکرد. مجبور می شدم بیس رو کم کنم. الان خیلی خوب شده)
یه دلیل دیگه هم این که شاید به چیزی وصل کردی که باعث شده به هدفون فشار بیاد (البته مسلما منظورم موبایل نیست. میگم شاید ولوم زیاد گرفتی ازش). هر چند این هم به نظر من منتفی میاد. چون یه بار تو هواپیما هدفون خودم رو وصل کردم به تلویزیونش. اونقدر صداش زیاد بود که با این که هدفون رو گوشم نبود کر شدم. گفتم فاتحه ش خونده شد. ولی هیچیش نشد. خلاصه این که سنهایزر سگ جون تر از این حرفاس که به این راحتی خراب شه.

mamad gonzo
10-01-2010, 13:20
سلام
از این که حضور پررنگی نداشتم این چند روز صمیمانه پوزش می طلبم :11:
ببین اینی که میگی به نظر من فقط دو تا دلیل می تونه داشته باشه. یا این که بیس رو از روی موبایل یا پلیرت زیاد کردی (چون از یه حدی که بیشتر کنی به خر خر می افته. من خودم هدفونمو روزای اول که گرفته بودم و burn in نشده بود بیس که ازش میگرفتم خر خر میکرد. مجبور می شدم بیس رو کم کنم. الان خیلی خوب شده)
یه دلیل دیگه هم این که شاید به چیزی وصل کردی که باعث شده به هدفون فشار بیاد (البته مسلما منظورم موبایل نیست. میگم شاید ولوم زیاد گرفتی ازش). هر چند این هم به نظر من منتفی میاد. چون یه بار تو هواپیما هدفون خودم رو وصل کردم به تلویزیونش. اونقدر صداش زیاد بود که با این که هدفون رو گوشم نبود کر شدم. گفتم فاتحه ش خونده شد. ولی هیچیش نشد. خلاصه این که سنهایزر سگ جون تر از این حرفاس که به این راحتی خراب شه.
اتفاقا یه با 3/4 تا از رفیقام اومده بودن خونم من پای کامپیوتر دیدم صدای اروم اهنگ میاد و همشون یهو خقه شدن ( قبلش هدفونم دست یکیبشن بود)
فلان فلان شده یعنی میخواسته تست بکنه هدفون رو وصلش کرد به سینمای خانگی من سریع دوییدم و با چک و اردنگی هدفون گرفتم و سیمشو کشیدم.
فلان فلان شده میگفت 2/3 دقیقه داشتم باصدای بلند اهنگ گوش میدادم البته نه تا اخر ولی از نصف یکم بیشتر!
میتونه مال این قضیه باشه؟
اگه هست که برم پول هدفونو از رفیقم بگیرم!:21:
محمد جان اگه شوما هم میتونی کمکم کنی ممنون میشم

prowler88
10-01-2010, 15:42
اتفاقا یه با 3/4 تا از رفیقام اومده بودن خونم من پای کامپیوتر دیدم صدای اروم اهنگ میاد و همشون یهو خقه شدن ( قبلش هدفونم دست یکیبشن بود)
فلان فلان شده یعنی میخواسته تست بکنه هدفون رو وصلش کرد به سینمای خانگی من سریع دوییدم و با چک و اردنگی هدفون گرفتم و سیمشو کشیدم.
فلان فلان شده میگفت 2/3 دقیقه داشتم باصدای بلند اهنگ گوش میدادم البته نه تا اخر ولی از نصف یکم بیشتر!
فکر نمیکنم به خاطر اون باشه. مخصوصا اگه با صدای خیلی بلند نذاشته باشه. گفتم که. به این راحتی خراب نمیشه. حالا باز هر چی محمد گفت.

seymour
10-01-2010, 19:59
سلام دوستان

اگه میشه کمک کنید یه ایرفون خوب در حد 20-30 تومن با صدای بلند و بیس قوی.کاربر حرفه ای نیستم و برای مصارف عمومی مثل فیلم و موزیک و بازی و اینا می خوام
بهم ex32lp سونی رو پیشنهاد کردن ولی 2 مشکل داره : زمان عرضش قدیمیه و اینکه in-ear هست که زیاد راحت نیستم با این مدل ها.
ممنون
Ex32 که دیگه گیر نمیاد .. اما EX35 بعنوان یه جانشین براش موجوده و طراحی راحتی هم داره .. اما ظاهراً شما in ear نمی پسندی، در نظر بگیر که با کیفیت هدفون ها در این حدود قیمتی که مدنظر شماست (که بد نیست بدونی بودجه نسبتاً پایینی هم هست) همین کارای in ear هستند .. اما بهرحال سلیقه اس، و نمیشه که کسی رو زور کرد! ...

با اون حساب برو به نمایندگی های سونی و سراغ سری E رو بگیر (E11 و ED12) .. اگه هم سایز بزرگ میخوای که روی گوش رو بگیره XD100 و XD200 رو دنبال کن (مجددا از سونی)

EP480 از کریتیو هم یه ایرفون پرطرفدار محسوب میشه ..

میتونی یه سر به پاساژ ایران بزنی و همه اینا رو ببینی.

سلام به مدیر انجمن و بقیه دوستان!

یه سوال دارم با این که میدونم تکراریه ولی من خودم الان کریتو مدل ep-630 رو دارم میخوام برم سراق مدلهای بالاترش

موندم بین Live و Dj کدوم یکی بهتره؟

اینطور که من تا الان صفحات قبل رو خوندم فهمیدم Live بهتره !
درسته؟
قبلاً در این مورد زیاد بحث شده که البته ظاهراً اونا رو خوندی ... هر دوی اینا خوب هستند (البته من حدود دقیق قیمتشون رو نمی دونم) ... اما بعنوان یه نکته کلی ، Live بهتر به نظر میاد چون صدای متعادل تری داره .. اینطوری برای سبک های مختلف یا مصارف مختلف مناسب تره ... اما DJ تاکید بیشتری روی تریبل داره که برای سلیقه مرسوم کاربر ایرانی که باس می پسنده شاید اندکی جور در نیاد.

نمی دونم بودجه ات چقدره یا قیمت اینا رو گرفتی یا نه، اما برای خرید بالای 100 تومن، سن هایزر رو هم در نظر داشته باش.

seymour
10-01-2010, 20:33

فکر نمیکنم به خاطر اون باشه. مخصوصا اگه با صدای خیلی بلند نذاشته باشه. گفتم که. به این راحتی خراب نمیشه. حالا باز هر چی محمد گفت.
من در مورد اون تجربه با موبایلم، منظورم این بود که مشکلی نداشته ام و چنین اتفاقی برای هدفون نیفتاده...

//

تنها موردیکه یه جور توافق نسبی درباره اش وجود داره و توصیه میشه که این کار رو نکنیم اینه که هدفون برای مدت ممتد و طولانی (مثلاً یه ساعت و بیشتر) با صدای خیلی بلند کار کنه .. power بالا به هدفون فشار میاره ..

یه حالت دیگه اینه که صدا رو بصورت burst در بیاریم .. یعنی مثلاً یه دفعه (بصورت انفجاری) طرف صدا رو از 0 تا 100 زیاد و کم کنه ... این هم میتونه آسیب بزنه به هدفون.

در مورد اون تجربه ای که پیش دوستات داشتی ... باید دقیقاً بدونیم مشخصات فنی اون سیستم چی بوده ..

[/CODE]اقا یه مدل اسپرت میخوام که در حین ورزش ازش استفاده کنم البته به جر لاجیتک.
کریتیو یه مدل ep150 داره ... چطوره ؟ کیفیت؟

این نایک ه خوبه کیفیتش یا نه؟

راستی سقف قیمت تا 50 تومن.
سونی هم چند مدل جدید مناسب ورزش آورده که به نظر من از نظر طراحی و کیفیت ارجح هستند .. سری AS اش رو چک کن.

از این EP150 لینک بده .. ندیدمش ..

h2_feler
10-01-2010, 21:23
سلام دوستان ببخشید من میخوام یه هدفون بخرم که برای فیلم دیدن و موزیک گوش دادن ایده آل باشه و میخوام پدهاش هم خیلی راحت باشه و گوش رو حتی پس از مدت زمان زیاد اذیت نکنه.
بودجه ای رو هم که برای این کار گذاشتم زیر 50 تومان هست میدونم زیاد نیست ولی خواهشا دوستان بهترین انتخابهای ممکن و پیشنهادات خودشون رو به من بگن ممنون میشم

milad2012
10-01-2010, 21:54
Ex32 که دیگه گیر نمیاد .. اما EX35 بعنوان یه جانشین براش موجوده و طراحی راحتی هم داره .. اما ظاهراً شما in ear نمی پسندی، در نظر بگیر که با کیفیت هدفون ها در این حدود قیمتی که مدنظر شماست (که بد نیست بدونی بودجه نسبتاً پایینی هم هست) همین کارای in ear هستند .. اما بهرحال سلیقه اس، و نمیشه که کسی رو زور کرد! ...

با اون حساب برو به نمایندگی های سونی و سراغ سری E رو بگیر (E11 و ED12) .. اگه هم سایز بزرگ میخوای که روی گوش رو بگیره XD100 و XD200 رو دنبال کن (مجددا از سونی)

قبلاً در این مورد زیاد بحث شده که البته ظاهراً اونا رو خوندی ... هر دوی اینا خوب هستند (البته من حدود دقیق قیمتشون رو نمی دونم) ... اما بعنوان یه نکته کلی ، Live بهتر به نظر میاد چون صدای متعادل تری داره .. اینطوری برای سبک های مختلف یا مصارف مختلف مناسب تره ... اما DJ تاکید بیشتری روی تریبل داره که برای سلیقه مرسوم کاربر ایرانی که باس می پسنده شاید اندکی جور در نیاد.

نمی دونم بودجه ات چقدره یا قیمت اینا رو گرفتی یا نه، اما برای خرید بالای 100 تومن، سن هایزر رو هم در نظر داشته باش.

مرسی از راهنماییتون !:11:
من بودجم همون 120 تومنه بدجوری رفتم تو کف Live

reza_r
10-01-2010, 22:04
دوستان از این هدفونهای تو گوش برو سونی(رو گوشیهاشم هست ها)مدلی نداره که بلوتوث باشه؟
فقط بدون سیم؟تو فیلم دید م و برام خیلی جالب اومد
اگه هست قیمت و ادرس

h2_feler
10-01-2010, 22:50
دوستان ببخشید ولی کسی پیدا نمیشه جواب بنده رو بده
من میخوام یه هدفون بخرم که برای فیلم دیدن و موزیک گوش دادن ایده آل باشه و میخوام پدهاش هم خیلی راحت باشه و گوش رو حتی پس از مدت زمان زیاد اذیت نکنه.
بودجه ای رو هم که برای این کار گذاشتم زیر 50 تومان هست میدونم زیاد نیست ولی خواهشا دوستان بهترین انتخابهای ممکن و پیشنهادات خودشون رو به من بگن ممنون میشم

whitewolf
10-01-2010, 23:59

مرسی از جوابتون

راستش من قبلا یکی 2 مدل sonun که یه مارک چینی ضایع هست رو مدلای in-ear رو ازمایش کردم که طوری بود که باید هدفون رو تا ته اعماق گوشت فشار بدی داخل که که یه حس عذاب اوری بوجود میاورد:41: و گرنه هدفون ها خود به خود از گوشت میفته بیرون:41:. حالا نمی دونم بقیه مارک های معروف مثل سونی و کریتیو هم مدلای in-ear شون همین طور هستن یا نه. برای همین گفتم که از مدل های in-ear خوشم نمیاد:2:

ولی با این حال از مدلای رو گوشی و پشت گوشی هم خوشم نمیاد چون هم بزرگن هم معمولا صداشون زیاد به بیرون درز می کنه شاید ما خواستیم یه فیلم خصوصی ببینیم توی گوشیمون :31::27: چون من هدفون رو هم برای کامپیوتر و هم برای mp3 و موبایلم و خلاصه همه کار می خوام. ولی بودجم حداکثر 32-30 تومنه. چون حرفه ای نیستم. پس فکر کنم اگه از همین معمولی ها باشن بهتره ولی خب بیس قوی و صدای شفافی و بلندی داشته باشه.

یه سوال دیگه : کجا میشه مدلای کریتیو و سونی رو ازمایش هم کرد؟ یعنی جنس باز شده داشته باشه برای ازمایش؟ چون معمولا فروشنده فقط می فروشن برخلاف خارج

بعد اینکه ادرس دقیق پاساژ ایران رو هم بگین
مرسی:40:

whitewolf
11-01-2010, 02:16
اگه میشه یه اطلاعتا مختصر درباره specification ی که پشت بسته هدفون ها نوشته بدین منظورم این هاست :

که مثلا هرکدوم بیانگر چیه.کدوم معنیش میشه بلندی صدا کدوم بلندی باس کدوم شفافیه صدا و اینجور چیزا که خودمون هر هدفونی رو دیدیم رو بتونیم ارزیابیش کنیم.
مثلا گزینه اول روی بعضی دیگه نوشته 13.5mm ، فرقشون با این 10 میلیمتر چیه؟
گزینه سوم که به اهم و مقاومت هست روی بعضی ها in-ear ها اعداد بالاتری رو نوشته. فکر کنم بلندی صدایی که یه هدفون تولید میکنه به به مقاومتش ربط داشته باشه همون طور که هدست های فول سایز مقاومت بیشتری دارن و یکی از رفیق های ما هم یه هدفون in-ear داشت که 64 اهم بود و صدای فوق العاده بلندی داشت
اخریش هم که دسی بل هست فکر کنم برای شدت صداست؟ یه جا خوندم هرچی دسی بل بالاتر باشه صدا بیشتره ولی کیفیت موزیک کمتره درسته؟ اگه درسته چند باشه خوبه؟
خلاصه یه توضیح کامل دیگه
واقعا ممنون

behjooei
11-01-2010, 12:29
سلام
با بودجه نهايتا" 15 هزار تومان چه هدفوني پيشنهاد ميديد؟
هدفون مورد نظر از نوع Inear باشه
كيفيت و وضوح صداش خوب باشه
كيفيت جنسش خوب باشه و زود داغون نشه
تفكيك آهنگ داشته باشه و صداهاي ريز و بم در آن قابل تفكيك و شنيدن باشند
صداي آن بلند باشه(توان خروجي اش مناسب باشه)
صداي باس عميق داشته باشه(Deep Bass)
كاملا" استريو باشه و وقتي به آهنگي گوش ميكنيد هر دو تا گوش شما درگير باشند و صداهايي رو بصورت مجزا و چرخشي بشنوند.
مورد استفاده:
وصل به گوشي موبايل(داراي جك استاندارد) و گوش كردن به فايلهاي آموزش زبان و گوش كردن به موزيك
وصل به لپ تاپ و نگاه كردن فيلم و سريال (آخر شب وقتي همه خوابند و تو تنها نشستي و داري فرار از زندان مي بيني، واي كه چه حالي داره....)
ممنون از تمام كارشناسان عزيز اين بخش.
لطفا" عكس، مشخصات و قيمت مدلها رو هم همين جا بگذاريد(حالا يكي دو تومن بالا پايين هم بود اشكالي نداره. چه كنيم كارمنديم و بايد يه كم اقتصادي فكر كنيم وگرنه ما هم نگران سلامتي گوشهامون هستيم و اگر پول كافي بود بدمون نميومد خرج كنيم و حالشو ببريم. نا گفته نمونه آدمهاي مثل من هم تو اين جامعه و با اين سطح درآمدها پر هستند....)

akhoond
11-01-2010, 13:48
سلام
با بودجه نهايتا" 15 هزار تومان چه هدفوني پيشنهاد ميديد؟
هدفون مورد نظر از نوع Inear باشه
كيفيت و وضوح صداش خوب باشه
كيفيت جنسش خوب باشه و زود داغون نشه
تفكيك آهنگ داشته باشه و صداهاي ريز و بم در آن قابل تفكيك و شنيدن باشند
صداي آن بلند باشه(توان خروجي اش مناسب باشه)
صداي باس عميق داشته باشه(Deep Bass)
كاملا" استريو باشه و وقتي به آهنگي گوش ميكنيد هر دو تا گوش شما درگير باشند و صداهايي رو بصورت مجزا و چرخشي بشنوند.
مورد استفاده:
وصل به گوشي موبايل(داراي جك استاندارد) و گوش كردن به فايلهاي آموزش زبان و گوش كردن به موزيك
وصل به لپ تاپ و نگاه كردن فيلم و سريال (آخر شب وقتي همه خوابند و تو تنها نشستي و داري فرار از زندان مي بيني، واي كه چه حالي داره....)
ممنون از تمام كارشناسان عزيز اين بخش.
لطفا" عكس، مشخصات و قيمت مدلها رو هم همين جا بگذاريد(حالا يكي دو تومن بالا پايين هم بود اشكالي نداره. چه كنيم كارمنديم و بايد يه كم اقتصادي فكر كنيم وگرنه ما هم نگران سلامتي گوشهامون هستيم و اگر پول كافي بود بدمون نميومد خرج كنيم و حالشو ببريم. نا گفته نمونه آدمهاي مثل من هم تو اين جامعه و با اين سطح درآمدها پر هستند....)

دوست من ، سلام
اول یه شوخی : همون اول می گفتی 15 تومان و ، In Ear ، دیگه تموم بود .... :31:
با این مشخصاتی که گفتی ، می تونی ep 630 از حضرت کریتیو رو ابتیاع کنی ، حالش رو ببری ، تقریبا تمام مواردی رو که می گی ، ساپورت می کنه ...
عکس : یه زحمت بکش ، گوگل کن ، در میاد ... ببین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداتفاقا ، نه تنها شما ، خیلی از دوستان دیگری هم از همین مدل استفاده می کنند ( بهترین هدفون زیر 20 تومان ) اکثریت قریب به اتفاق یوزر ها هم ازش راضی اند ، نمی تونم بگم حرفه ای ها ، اما طیف وسیعی از یوزر ها از این مدل استفاده کردن ( یا هنوز می کنن ، یا ازش رد شدن و رفتن بالاتر ) اما کم نیستن کسانی که هزینه بیشتر از این مقدار رو بیهوده می دونن ( جسارت نشه به دوستان حرفه ای :46: )

سیمور عزیز میان ، اگه من چیزی رو جا انداخته باشم ، می گم :10:

ادیت : یادم رفت قیمت رو بگم ، دور و بر 15 می چرخه ، _ 2 + رو هم حساب بکن ، برای خرید هم پاساژ ایران ، روبروی پله برقی ، رایتک هست ، سیمور هم شماره اش رو داره ، اگه می خوای قیمت بگیری ، قبلا هم گذاشته ، سرچ کنی ، پیدا می کنی اش

مرسی :46::10::20::11:
یا حق

behjooei
11-01-2010, 16:24
آخوند جان ممنون.
خيلي استفاده كردم.
پاساژ ايران همون خ وليعصر بالاتر از چهار راه طالقاني سمت چپه ديگه نه؟؟
راستي با اين اصطلاح "گوگل كن" خيلي حال كردم. نشون ميده يه پا فني هستي.
ميدوني كه الان تو اروپا "گوگل كردن" تبديل به يه فعل شده و اگر اشتباه نكنم يا وارد ديكشنري هاي چاپ اخير شده و يا قراره بشه.
به هر حال ممنون و مرسي.

h2_feler
11-01-2010, 16:49
خواهشا یکی از دوستان هم زحمت بکشه و به این بنده حقیر کمک کنه
یه هدفون میخوام برای فیلم دیدن و موزیک گوش دادن که بعد از مدت طولانی روی گوش بودن گوش رو اذیت نکنه
بودجه ی مورد نظرم هم زیر 50 هزار تومانه

akhoond
11-01-2010, 17:20
آخوند جان ممنون.
خيلي استفاده كردم.
پاساژ ايران همون خ وليعصر بالاتر از چهار راه طالقاني سمت چپه ديگه نه؟؟
راستي با اين اصطلاح "گوگل كن" خيلي حال كردم. نشون ميده يه پا فني هستي.
ميدوني كه الان تو اروپا "گوگل كردن" تبديل به يه فعل شده و اگر اشتباه نكنم يا وارد ديكشنري هاي چاپ اخير شده و يا قراره بشه.
به هر حال ممنون و مرسي.
خجالتمون نده بابا ....
ما داریم درس هایی که از استاد سیمور گرفتیم ، پس می دیم ، من بعد نباید پای پست هام بنویسم ، آخوند ، می نویسم سیمور :31:

راستی ، تا جایی که یادمه ، جوونی های ما که این 630 گارانتی هم داشت ( یادم نیست مال کدوم شرکت بود ) اما خیالت راحت ، گارانتی اش خاله بازیه ، چون مطمئن باش تو مدت گارانتی ، خراب نمی شه ، برا من بعد از 2/5 ، سالمه ...

آره حاجی ، همون میدان ولیعصر هست ، هم بازار رضا هست ، هم مرکز کامیپوتر ایران هست ، این مغازه رایتک ، تو مرکز ایران ، از پله برقی که رفتی بالا ، همون روبروته .... ( من ازش خرید کردم قبلا ، اما قیمت هاش رو مقایسه نکردم ، اما به نظرم چون سیمور اوکی می ده ، می شه به قیمت هاش هم اعتماد کرد )

*** من به شخصه دوست ندارم صاف برم خرید کنم ، درسته که به قیمت های اینجا اعتماد دارم ، اما هیچ وقت لذت دیدم ویترین مغازه های ایران و رضا رو از خودم دریق نمی کنم ، یه گشت 15 دقیقه ای ، لذت خودش رو داره .... :5:

*** من خودم با گوگل کردن ، حال نمی کنم به شخصه ، همون جوری هم که گفتی ، تو فرهنگ ها اضافه شده " گوگلینگ " اما نمی دونم ، یه جوریه ، به شخصه با " سرچ گوگل کن " بیشتر حال می کنم :20:

یا حق :20: :10: :11:

seymour
11-01-2010, 20:38
خواهشا یکی از دوستان هم زحمت بکشه و به این بنده حقیر کمک کنه
یه هدفون میخوام برای فیلم دیدن و موزیک گوش دادن که بعد از مدت طولانی روی گوش بودن گوش رو اذیت نکنه
بودجه ی مورد نظرم هم زیر 50 هزار تومانه

دوستان ببخشید ولی کسی پیدا نمیشه جواب بنده رو بده
من میخوام یه هدفون بخرم که برای فیلم دیدن و موزیک گوش دادن ایده آل باشه و میخوام پدهاش هم خیلی راحت باشه و گوش رو حتی پس از مدت زمان زیاد اذیت نکنه.

سلام دوستان ببخشید من میخوام یه هدفون بخرم که برای فیلم دیدن و موزیک گوش دادن ایده آل باشه و میخوام پدهاش هم خیلی راحت باشه و گوش رو حتی پس از مدت زمان زیاد اذیت نکنه.
من روزی فقط یه بار آنلاین میشم .. از این جهت شرمنده اگه پاسختون به تاخیر میفته .. البته دوستان دیگه هم هستن که کمک می کنن... بهرحال:

راحتی یا ناراحتی هدفون یه مساله شخصیه .. یه هدفون راحت واسه من شاید برای شما چندان راحت نباشه .. اندازه گوشه، سلیقه و مدت زمان استفاده در این امر مهمه .. حتی الامکان سعی کن هدفون رو تست کنی.

50 تومن یه بودجه نسبتاً متوسط و با مقیاس جهانی، زیر متوسطه ... گزینه هایی که در اختیار در ایران عبارته از چند مدل سونی، کریتیو و فیلیپس ... من فکر می کنم سونی راحت تر از همه باشه .. سری XD رو از نمایندگی ها پی بگیر ... فیلیپس هم کارهای نسبتاً راحتی داره .. نمایندگی های اینها هم در پاساژ ایران یا بازار رضا هستش...

بهرحال به این نکته توجه کن که استفاده طولانی مدت، اون هم با حدود بودجه شما باعث میشه که گوش کمی خسته بشه ... نه بخاطر صدا، بلکه بیشتر بخاطر فشاری که گوشی روی اطراف گوش میاره ... بنابراین گوشی های بزرگتر، با بالشتک های جنس فوم رو پی بگیر.

seymour
11-01-2010, 20:42
مرسی از راهنماییتون !:11:
من بودجم همون 120 تومنه بدجوری رفتم تو کف Live
Live گزینه خوبیه .. با 120 تومن کارای سن هایزر هم گزینه های بسیار خوب و معتبری هستند (و تحسین شده هستند) ... قبلاً بهشون مکرر اشاره شده .. کافیه یه سرچ بزنی در همین تاپیک...

اگه میشه یه اطلاعتا مختصر درباره specification ی که پشت بسته هدفون ها نوشته بدین منظورم این هاست :

که مثلا هرکدوم بیانگر چیه.کدوم معنیش میشه بلندی صدا کدوم بلندی باس کدوم شفافیه صدا و اینجور چیزا که خودمون هر هدفونی رو دیدیم رو بتونیم ارزیابیش کنیم.
مثلا گزینه اول روی بعضی دیگه نوشته 13.5mm ، فرقشون با این 10 میلیمتر چیه؟
گزینه سوم که به اهم و مقاومت هست روی بعضی ها in-ear ها اعداد بالاتری رو نوشته. فکر کنم بلندی صدایی که یه هدفون تولید میکنه به به مقاومتش ربط داشته باشه همون طور که هدست های فول سایز مقاومت بیشتری دارن و یکی از رفیق های ما هم یه هدفون in-ear داشت که 64 اهم بود و صدای فوق العاده بلندی داشت
اخریش هم که دسی بل هست فکر کنم برای شدت صداست؟ یه جا خوندم هرچی دسی بل بالاتر باشه صدا بیشتره ولی کیفیت موزیک کمتره درسته؟ اگه درسته چند باشه خوبه؟
خلاصه یه توضیح کامل دیگه
واقعا ممنون
در مورد این موارد قبلاً در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه توضیحات خوبی داده ام ... اگه دوست داشتی حتماً چک کن ..

در مورد دسیبل هم قبلاً توضیح داده ام چند بار .. کافیه یه سرچ در تالار بزنی (بالا- گوشه چپ گزینه جستجو رو بزن)

seymour
11-01-2010, 20:52
مرسی از جوابتون

راستش من قبلا یکی 2 مدل sonun که یه مارک چینی ضایع هست رو مدلای in-ear رو ازمایش کردم که طوری بود که باید هدفون رو تا ته اعماق گوشت فشار بدی داخل که که یه حس عذاب اوری بوجود میاورد:41: و گرنه هدفون ها خود به خود از گوشت میفته بیرون:41:. حالا نمی دونم بقیه مارک های معروف مثل سونی و کریتیو هم مدلای in-ear شون همین طور هستن یا نه. برای همین گفتم که از مدل های in-ear خوشم نمیاد:2:

ولی با این حال از مدلای رو گوشی و پشت گوشی هم خوشم نمیاد چون هم بزرگن هم معمولا صداشون زیاد به بیرون درز می کنه شاید ما خواستیم یه فیلم خصوصی ببینیم توی گوشیمون :31::27: چون من هدفون رو هم برای کامپیوتر و هم برای mp3 و موبایلم و خلاصه همه کار می خوام. ولی بودجم حداکثر 32-30 تومنه. چون حرفه ای نیستم. پس فکر کنم اگه از همین معمولی ها باشن بهتره ولی خب بیس قوی و صدای شفافی و بلندی داشته باشه.

یه سوال دیگه : کجا میشه مدلای کریتیو و سونی رو ازمایش هم کرد؟ یعنی جنس باز شده داشته باشه برای ازمایش؟ چون معمولا فروشنده فقط می فروشن برخلاف خارج

بعد اینکه ادرس دقیق پاساژ ایران رو هم بگین
مرسی:40:
مارک های متفرقه رو با مارک های اصلی که نمیشه مقایسه کرد ...

چاره اش اینه که شما هدفون In ear خوب رو از دوستی کسی بگیری و تست کنی . حتی شاید همین فروشنده ها هم بذارن تست کنی ...

من فروشنده خاصی نمی شناسم که بذاره تست کنی البته ..

در مورد غم ها و دغدغه های خریدار ایرانی قبلاً بارها صحبت شده (مثلاً این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه نمونه اش-- دو پست من در اون صفحه رو ببین) .. زندگی سخته، و ما هم گیر افتادیم!! ... شاید پاساژ پایتخت چون قیمت رو گرونتر گذاشتند، بذار تست کنی!!

mamad gonzo
11-01-2010, 22:58
سونی هم چند مدل جدید مناسب ورزش آورده که به نظر من از نظر طراحی و کیفیت ارجح هستند .. سری AS اش رو چک کن.

از این EP150 لینک بده .. ندیدمش ..

اشتباه شد ep 510 بود
محمد جان از مدل های سونی هم این دو تا رو انتخاب کردم:

کدوماشون کیفیت صدای بهتری داره؟

boozzai
12-01-2010, 12:55
سلام،اساتید محترم!!!!!!
تا 50 تومان چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟
EX85 سونی چطوره(+قیمت)؟؟؟؟؟EX300 سونی چطوره(+قیمت)؟؟؟؟؟؟

شاد باشید!!!!!

Mm_behnam
12-01-2010, 13:15
با سلام خدمت دوستان

من خودم هدفن creative auvana live رو دارم تقریبا 7 ماه میشه که خریدمش.
من که از صداش خیلی راضی ام هم بیسش خوبه هم این که تریبلش
در کل بالانسه و کیفیت بسیار بالایی داره.طراحیش هم که بسیار شیک و ظریفه البته این رو هم بگم که کیفیت
ساختش بسیار عالییه و سفت و محکمه
عرق کردن گوش هم تو کار نیست چون جنس دور گوشیش چرم طبیعیه و خیلی هم نرمه
از قیمتش بگم که من خریدم 90000تومان البته با کلی گشتن و الافی چون اولش به من هم قیمت 115000تومان داده بودن
و تخفیف هم نمیدادن
من این مدل رو کلا تو 6تا مغازه دیدم که 2 تا تو پاساژ پایتخت بود 2تاش تو پاساژ ایران 2تای دیگه هم تو پاساژ علائدین بود البته فروشگاه های تو علائدین هر دو نمایندگی اصلی creative بودن تو پست بعدی ادرس دقیق و شماره هاشون رو براتون میزارم.
و پیشنهاد من هم به دوست عزیزم milad2012 اینکه ارزش خریدن رو حتما داره و واقعا هدفن خوب و را دستیه برای هر نوع استفاده ای که بخای ازش بکنی

Mm_behnam
12-01-2010, 17:57
با سلام مجدد خدمت همه

من از صبح نشستم و کل تاپیک رو خوندم.
خیلی مدل ها معرفی شدن و واقعا تعدادشون زیاده
من شماره تلفن ها رو پیدا کردم البته 5 تاشو نمیدونم اون یکی کارتش کجاست
1-رایتک 02188894459 اقای علیاری-خدایی ادرس پاساژ ایران رو بروی پله برقی واحد 119
2-فوکا سیستم 02188940215 ادرس پاساژ ایران طبقه همکف واحد a43
3-دیجیتال 02188781016 ادرس پاساژ پایتخت طبقه همکف شماره 76
4-رهاورد ما 02166726212 ادرس پاساژ علائدین طبقه 4 واحدهای 438و439
5-گیگا رایانه 02166721363 اقای حسینخانی ادرس پاساژ علائدین طبقه اول مقابل پله برقی واحد 173و174
اون یکی هم تو پایتخته بالای فروشگاه دیجیتال نمیدونم طبقه 2 یا3

seymour
12-01-2010, 20:18
سلام،اساتید محترم!!!!!!
تا 50 تومان چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟
EX85 سونی چطوره(+قیمت)؟؟؟؟؟EX300 سونی چطوره(+قیمت)؟؟؟؟؟؟

شاد باشید!!!!!
دوست خوب، ضمناً لطف کن سوالت رو در یک تاپیک مطرح کن .. یا اینجا یا اونور .. برای من و دوستان دیگه فرقی نداره و همه مون هر دو تاپیک رو می بینیم. ممنون.

در مورد دو سوال اولت (گزینه ها تا 50 تومن و EX85) که صحبت شد ..

در مورد سوال سومت چند خط اول این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پستم رو بخون... قیمتش باید 70-80 تومن باشه.. باید از نمایندگی ها بپرسی . اینا مدلهایی هستند که گاهی هستند و گاهی نه .. یه جا هستند و ده جا نه! .. بهرحال هدفون های عالی ای هستند.

اشتباه شد ep 510 بود
محمد جان از مدل های سونی هم این دو تا رو انتخاب کردم:

کدوماشون کیفیت صدای بهتری داره؟
باید در حد قیمتشون خوب باشند ... مساله مهم در مورد این هدفونها اینه که خوب فیت بشن و لق نخورن یا نیفتن .. (البته سایز گوش هم شرطه!) .. بعنوان یه قاعده کلی معمولاً گوش های بزرگتر رو بهتر جواب میدن!

من کارای سونی رو ترجیح میدم که اغلب طراحی بهتر دارن و البته قیمت بالاتر.

این مدلهایی که گفتی ایران گیر میان؟ ... من از مدلهای این تیپی سونی، AS20 رو دیدم و AS30 .. و J11

panther99
12-01-2010, 22:42
برای اطلاع دوستان
قیمت کریتیو EP635 و سونی EX 35 الان تو بازار تهران یکیه .
هر 2 با قیمت 22 هزار تومن فروخته میشه .
بازار رضا و نمایندگیهای سونی تو جمهوری همه با این قیمت میدن .

milad2012
12-01-2010, 22:58
با سلام خدمت دوستان

من خودم هدفن creative auvana live رو دارم تقریبا 7 ماه میشه که خریدمش.
من که از صداش خیلی راضی ام هم بیسش خوبه هم این که تریبلش
در کل بالانسه و کیفیت بسیار بالایی داره.طراحیش هم که بسیار شیک و ظریفه البته این رو هم بگم که کیفیت
ساختش بسیار عالییه و سفت و محکمه
عرق کردن گوش هم تو کار نیست چون جنس دور گوشیش چرم طبیعیه و خیلی هم نرمه
از قیمتش بگم که من خریدم 90000تومان البته با کلی گشتن و الافی چون اولش به من هم قیمت 115000تومان داده بودن
و تخفیف هم نمیدادن
من این مدل رو کلا تو 6تا مغازه دیدم که 2 تا تو پاساژ پایتخت بود 2تاش تو پاساژ ایران 2تای دیگه هم تو پاساژ علائدین بود البته فروشگاه های تو علائدین هر دو نمایندگی اصلی creative بودن تو پست بعدی ادرس دقیق و شماره هاشون رو براتون میزارم.
و پیشنهاد من هم به دوست عزیزم milad2012 اینکه ارزش خریدن رو حتما داره و واقعا هدفن خوب و را دستیه برای هر نوع استفاده ای که بخای ازش بکنی
صد در صد من خودم از طرفدارای Creative ام مرسی که بازم راهنماییم کردی!
قیمت الانشم داری؟:11:

a.z.p.z
13-01-2010, 13:05
سلام دوستان من px100 دارم میدونید که اونم داره مثل کریتیو سیمش پاره میشه یعنی از محلی که سیم میخواد به jack وصل میشه داره جدا میشه یعنی هنوز نشده یه قسمت کوچیکی از سیمش لخت شده !!!! ....
من کار وحشیانه ای هم باهاش نکردم ولی خوب وقتی ایپاد تو جیبم بوده حرکت میکردم یا توی جیب شلوارک بوده سیم به مرور هی تکون خورده و اینجوری شده من چی کار کنم 4 ماه شده تاز خریدمش !!! مثلا میخواستیم بیشتر باهاش حال کنیم ! ای بابا ...

boozzai
13-01-2010, 15:18
سلام دوستان من px100 دارم میدونید که اونم داره مثل کریتیو سیمش پاره میشه یعنی از محلی که سیم میخواد به jack وصل میشه داره جدا میشه یعنی هنوز نشده یه قسمت کوچیکی از سیمش لخت شده !!!! ....
من کار وحشیانه ای هم باهاش نکردم ولی خوب وقتی ایپاد تو جیبم بوده حرکت میکردم یا توی جیب شلوارک بوده سیم به مرور هی تکون خورده و اینجوری شده من چی کار کنم 4 ماه شده تاز خریدمش !!! مثلا میخواستیم بیشتر باهاش حال کنیم ! ای بابا ...
سلام!!!!
این اهوازم که خیلی باحاله!!!!!رفتم سونی سنتر بعد بهم میگه آخرین محصول ارایه شده از سونی EX35 هستش که ما هم داریم!!!!!!وقتی بهش گفتم که تو تهران هست،گفت نه!!همچین چیزی نیست و تو ژاپن و کل جهان عرضه نشده!!!!
نزدیک بود که دعوامون بشه که دیگه بیخیال شدم!!!!!
آقا تو تهران بهترین نمایندگی سونی رو که EX85 داشته باشه بهم معرفی کنید!!!!!!!(اسم مغازه+آدرس)
راستی EX85LP و EX85SL با هم فرق دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با چه ضمانتی بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شادباشید!!!!!

mamad gonzo
13-01-2010, 17:57

چرا!!!!!!!!
من که زود تر از تو گرفتم ظاهرش که هیچ ... سیمش هم عین وز اوله!
اتفاقا من خیلی مراعاتش نکردم یعنی تا دلت بخواد از دستم افتاده و هدفون تو گوشم بوده و موبایل از دستم ول شده و در حالی که موبایل تو هوا معلق بده جکشم وصل بوده و کش اومده ولی چیزیش نشده!!!
حتما فکر کن دنبال یه دلیل غیر طبیعی باش...!!!

سلام!!!!
این اهوازم که خیلی باحاله!!!!!رفتم سونی سنتر بعد بهم میگه آخرین محصول ارایه شده از سونی EX35 هستش که ما هم داریم!!!!!!وقتی بهش گفتم که تو تهران هست،گفت نه!!همچین چیزی نیست و تو ژاپن و کل جهان عرضه نشده!!!!
آقا تو تهران بهترین نمایندگی سونی رو که EX85 داشته باشه بهم معرفی کنید!!!!!!!(اسم مغازه+آدرس)
شادباشید!!!!!

اون یارو میشناسمش ادم وحشی تشریف داره و زیاد از هدفون سرش نمیشه البته اگه با همون یارو که من حرف زدم درگیر شده باشی خودشه!
بهترین کار اینه از تهران بگیری چون هم راحت گیرت میاد هم لازم نیست با این بی سوادا سر و کله بزنی!

a.z.p.z
13-01-2010, 18:55
نه تا حالا از دسته من نیوفتاده فقط یه بار ایپاد ازش اویزون شد یعنی 2-3 بار همین شاید به خاطر اون بوده یعنی اگه قطع بشه که من کلی اعصابم خورد میشه که :دی

seymour
13-01-2010, 22:14
سلام!!!!
شادباشید!!!!!
به حرف فروشنده هیچوقت اعتماد نکن .. یعنی اگه گفت ماست سفیده ، تو باید شک کنی که شاید ماست ها سیاه باشن!! ... این قاعده طلایی خرید محسوب میشه .. وقتی وارد فروشگاه بشو که دقیقاً بدونی چی میخوای، و حرف فروشنده واسه ات هیچ اهمیت و ارزشی نداشته باشه و صرفاً موضوعی که برای صحبت وجود داشته باشه، بحث قیمت باشه ...

//

اگه درست یادم مونده باشه مربوط به طول سیم هستش .. LP سیم بلند (حدود یه متر) هستش و مرسوم تره .

//

باید نمایندگی ها رو سر بزنی .. همونطور که گفته شد، امروز شاید داشته باشه فردا اصلاً وجود چنین مارکی رو انکار کنه!! ... توی پاساژ ایران سه تا نمایندگی هست، توی بازار رضا دو تا هست اگه اشتباه نکنم .. جمهوری هم چندین نمایندگی داره . خلاصه یه دور کوچک در اون منطقه از شهر شاید بتونی 10 تا نمایندگی رو چک کنی.

نه تا حالا از دسته من نیوفتاده فقط یه بار ایپاد ازش اویزون شد یعنی 2-3 بار همین شاید به خاطر اون بوده یعنی اگه قطع بشه که من کلی اعصابم خورد میشه که :دی
ایشالا که مشکلت حل بشه یا حداقل با همین هدفونها یه جوری سر کنی و وضع بدتر نشه .. اما یه چیزی رو بصورت تجربی بگم انگار همونطور که کریپتونایت نقطه ضعف سوپرمن بود، بعضی ها هم واسه هدفون مثل کریپتونایت رفتار می کنن و باعث میشن بتدریج داغون بشه!! .. من یکی از دوستانم اینطوریه، خواهر کوچیکه ام هم اینطوریه (که پریروز داشت می گفت : محمد یه چیزی میگم عصبانی نشی ها .. ولی هدفونم یه گوشی اش خراب شده!! ... این فکر کنم 4 مین هدفونش در 5 سال اخیره! -- اغلب هم سونی بوده ان!)

حالا غرض مقایسه نیست ... صرفاً داریم داستانهامون رو به اشتراک میذاریم.. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooria.rio
13-01-2010, 22:54
بچه ها این کریتیو مدل EP630 واقعا عالیه
یه قیمت عالی هم گیر آوردم
:27:
پاساژ بزرگمهر تو جمهوری، میرید داخل دست چپ 4-5 مغازه هست ،2 تا بعد از گالری استقلال اگه اشتباه نکنم
میگفت 15،باهاش چونه زدم داد 11 تومان،ولی واقعا صدای عالی داره !

behjooei
14-01-2010, 08:35
پوريا جان مطمئني جنس اصلي بهت داده؟
نمايندگي بود؟
گارانتي داشت؟
شماره تلفنشو داري؟

Mm_behnam
14-01-2010, 10:00
صد در صد من خودم از طرفدارای Creative ام مرسی که بازم راهنماییم کردی!
قیمت الانشم داری؟:11:

با سلام خدمت اساتید و دوستان

قیمت creative aurvana live 95000 تومان فروشگاه گیگا رایانه
قیمت creative aurvana dj هم 85000 تومان فروشگاه رایتک و فوکا سیستم
البته چونه زدن یادت نره!!!!:31:

pooria.rio
15-01-2010, 01:01
نمايندگي بود؟
گارانتي داشت؟
شماره تلفنشو داري؟

عزیزی جنسش که اصلیه
اما گارانتی نداشت
ولی کریتیو رو میشناسم
شمارش رو اگه خواستی بهم بگو تو پ.خ بهت بدم

killJ0y
15-01-2010, 09:56
دوسته من فکر میکنم ep630 یه شما قلابی باشه

panther99
15-01-2010, 20:19
برای اطلاع دوستان
قیمت کریتیو EP635 و سونی EX 35 الان تو بازار تهران یکیه .
هر 2 با قیمت 22 هزار تومن فروخته میشه .
بازار رضا و نمایندگیهای سونی تو جمهوری همه با این قیمت میدن .

آخرین قیمت هفته پیشه . فکر نمیکنم تو ایران بتونی یه جنسی با این تابلویی ( از نظر قیمت ) رو یک دفعه نصف قیمت بخری !!!!!!!!!!!!!!
البته امیدوارم اصل باشه و حالشو ببری . :46: :8:

seymour
15-01-2010, 23:07
نمايندگي بود؟
گارانتي داشت؟
شماره تلفنشو داري؟

عزیزی جنسش که اصلیه
اما گارانتی نداشت
ولی کریتیو رو میشناسم
شمارش رو اگه خواستی بهم بگو تو پ.خ بهت بدم

آخرین قیمت هفته پیشه . فکر نمیکنم تو ایران بتونی یه جنسی با این تابلویی ( از نظر قیمت ) رو یک دفعه نصف قیمت بخری !!!!!!!!!!!!!!
البته امیدوارم اصل باشه و حالشو ببری . :46: :8:

دوسته من فکر میکنم ep630 یه شما قلابی باشه
من هم مثل دوستان، آرزو می کنم که اصل باشه (البته در سطح بالاتر، آرزو می کنم حتی اگه اصل نباشه، شما ازش راضی باشه و باهاش حال کنی-- این مهمتره؛ درسته؟) ... اما اصولاً حاضرم همون قیمت نمایندگی رو هزار تومن هم بذارم سرش، ولی خیالم راحت باشه که اصله یا اگه مشکلی پیش اومد دستم یه جا بنده...

pooria.rio
15-01-2010, 23:46
دیگه مجبورم کردین آمار فروشگاه رو بدم،برین پاساژ بزرگمهر خودتون ببینین جنسش رو
فروشگاه رسانه شماره 8
حالا برین ببینین به من هم خبر بدین اصله یا نه،رو جاش زده بود تایوان
کیفیت صداشم واقعا عالیه

a.z.p.z
16-01-2010, 11:24
اینا مهم نیست نیست یکی بگه من چیکار کنم !!!
من شهریور خیر سرم یه PX100 گرفتم گفتم میرم حال میکنم اما طولی نکشید که داغون شد .. گفتم که سیمش از جایی که میخواد به جک وصل بشه یعنی همون قسمت پلاستیکی سیمش لخت شده کاری هم باهاش نکردم که اینجوری بشه شاید چون توی جیبم بود هی تکون خورده و پیچ خورده و اینجوری شده ولی من از گل کمتر باهاش رفتار نکردم !!! ....
به خاطر لخت شدن احساس میکنم RIGHT RAE صداش ضعیف تر از سمت چپ شده !!!
.........................
حالا جدا از این ها من مدتی هست که اکثرا Hip Hop Instrumentals گوش میکنم به قول معروف همون بیت منتها کسی قبلا روش خونده الان از voice جداش کردند ! چون من این سبک رو گوش میدم حساسیت صدا و باس برام مهمه(بیس منظورم این دوبس دوبس ها نیست که ایرانیا حال میکنن :دی ) ولی با این مدلی که الان دارم Instrumental یه مقدار باس میگیره صدا هم معمولی هست نه زیاد حس میکنم دیافراگم بد جور صدا میده و راضی نیستم !!! ...
مورد بعدی سطح انتظارم رفته بالاتر البته خودم هست ممکنه خیلیا با همین px100 حال بکنن اما من انتظارم رفته بالاتر و به دنبال مدلای فول سایز میگردم البته حتما میخوام سیمش از خود هدفون جدا بشه !!! و اصلا دوست ندارم مشکل سیم مثل این داشته باشه برای همین میخوام جدا بشه ! دنبال مدل های کریتیو و سن هایزر هستم ... بنظرتون کدوم خوبه من البته از تو سن هایزر سری h رو مدنظر دارم و کریتیو سری aurvana رو !
بودجه هم تا 110-115 فوقش دیگه 120 تومن ! ممنون ...

DaRyUsH AkRaMi
16-01-2010, 13:48
سلام دوستان
من یک ایپاد دارم حالا دنبال یک هدفون خوب براش میگردم.
یک هدفون خوب in-ear یا مثل خود ایپاد (ولی بهتر)..
مرسی..

seymour
16-01-2010, 22:11
سلام دوستان
من یک ایپاد دارم حالا دنبال یک هدفون خوب براش میگردم.
یک هدفون خوب in-ear یا مثل خود ایپاد (ولی بهتر)..
مرسی..
هدفونهای خود ipod که تعریف خاصی ندارن ... میتونی با 15 تومن یه EP630 بگیری ... با 20 تومن یه EP635 ... (هر دو از کریتیو) ... با 26-27 تومن EX35 از سونی .. میتونی هر سه رو در پاساژهای کامپیوتری از نمایندگی هاشون بخوای ... مثلاً پاساژ ایران یا بازار رضا یا پایتخت.

دیگه مجبورم کردین آمار فروشگاه رو بدم،برین پاساژ بزرگمهر خودتون ببینین جنسش رو
فروشگاه رسانه شماره 8
حالا برین ببینین به من هم خبر بدین اصله یا نه،رو جاش زده بود تایوان
کیفیت صداشم واقعا عالیه
اگه دوست داشتی میتونی در این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه مقایسه بین هدفون خودت و عکسهای مربوط به نسخه اصل و نسخه fake (تقلبی) انجام بدی .. ایشالا که اصل باشه .

seymour
16-01-2010, 22:34
من شهریور خیر سرم یه PX100 گرفتم گفتم میرم حال میکنم اما طولی نکشید که داغون شد .. گفتم که سیمش از جایی که میخواد به جک وصل بشه یعنی همون قسمت پلاستیکی سیمش لخت شده کاری هم باهاش نکردم که اینجوری بشه شاید چون توی جیبم بود هی تکون خورده و پیچ خورده و اینجوری شده ولی من از گل کمتر باهاش رفتار نکردم !!! ....
حالا جدا از این ها من مدتی هست که اکثرا Hip Hop Instrumentals گوش میکنم به قول معروف همون بیت منتها کسی قبلا روش خونده الان از voice جداش کردند ! چون من این سبک رو گوش میدم حساسیت صدا و باس برام مهمه(بیس منظورم این دوبس دوبس ها نیست که ایرانیا حال میکنن :دی ) ولی با این مدلی که الان دارم Instrumental یه مقدار باس میگیره صدا هم معمولی هست نه زیاد حس میکنم دیافراگم بد جور صدا میده و راضی نیستم !!! ...
مورد بعدی سطح انتظارم رفته بالاتر البته خودم هست ممکنه خیلیا با همین px100 حال بکنن اما من انتظارم رفته بالاتر و به دنبال مدلای فول سایز میگردم البته حتما میخوام سیمش از خود هدفون جدا بشه !!! و اصلا دوست ندارم مشکل سیم مثل این داشته باشه برای همین میخوام جدا بشه ! دنبال مدل های کریتیو و سن هایزر هستم ... بنظرتون کدوم خوبه من البته از تو سن هایزر سری h رو مدنظر دارم و کریتیو سری aurvana رو !
در مورد مشکل هدفون فعلی ات: هر دوی اینا را شاید من ماهی یه بار از طریق دوستان مشاهده می کنم ... کم شدن صدای یکی از گوشی ها ، یا مشکل سیم ... یا باید بشینی و خودت بازش کنی و بهش ور بری و مهندسی اش کنی!، یا باید قید اش رو بزنی ... راه حل دیگه ای نداره ...

//

در مورد هدفون جدید: اون جنس صدایی که مدنظرته رو سن هایزر خوب تامین می کنه ... فکر می کنم با این بودجه بتونی H212 یا H215 رو بگیری... از اون نمایندگی اش موجودی بگیر. 212 تاکید بیشتری روی باس داره (باس عمیق تر و سنگین تر) و 215 کمی کمی متعادلتره و نسبت به 212 باس اش اندکی سبک تره ... ضمن اینکه راحت تر هم به نظر میاد (نظر شخصی من)

prowler88
16-01-2010, 23:09
سلام. ببین این بودجه ای که در نظر گرفتی یه HD515 رو جواب میده (البته مشروط به این که نمایندگی داشته باشه). هر چند با توجه به این که بیشتر هیپ هاپ گوش میکنی شاید همون HD212 و اینا بیشتر بهت بسازه. ولی خب صدای سری 500 یه چیز دیگه س.

a.z.p.z
17-01-2010, 16:58
ممنون از دوستان درست هست من hip hop instrumentals mixtapes گوش میدم ولی دوست دارم با این بودجه 120 بهترین کیفیت صدارو داشته باشم ... این 515 دقیقا قیمتش چند هست ؟
.......
فعلا با همین هستم ولی خودم از قسمت جک جداش میکنم یه روکشی روش اضافه میکنم ردیفش میکنم برای بیرون بردن چون نسبت به فول سایز برای بیرون بردن بهتر هست ...
ممنون

behjooei
17-01-2010, 18:33
میتونی با 15 تومن یه EP630 بگیری ... با 20 تومن یه EP635 ... (هر دو از کریتیو)

سيمور جان به نظرت من كدومو بگيرم؟
راستش اول بودجه ام رو رو 15 تومن بستم. اما فكر مي كنم يه 5 تومن ديگه بذارم روش شايد بهتر باشه.
ميتوني يه مقايسه از هر دو مدل برام بزاري؟ يا بطور خلاصه مزايا و معايب هر كدومو توضيح بدي؟
داشتم مي رفتم اولي رو بگيرم . فعلا" كمي دو دل شدم....

prowler88
17-01-2010, 18:38
ممنون از دوستان درست هست من hip hop instrumentals mixtapes گوش میدم ولی دوست دارم با این بودجه 120 بهترین کیفیت صدارو داشته باشم ... این 515 دقیقا قیمتش چند هست ؟
.......
فعلا با همین هستم ولی خودم از قسمت جک جداش میکنم یه روکشی روش اضافه میکنم ردیفش میکنم برای بیرون بردن چون نسبت به فول سایز برای بیرون بردن بهتر هست ...
ممنون
قیمتش حدود همون 120 تومنه. به نظر من بهترین کیفیت صدا رو تو این محدوده همین مدل داره (خصوصا تو ایران).

a.z.p.z
17-01-2010, 19:55
خیلی ممنون رفیق من تو این هفته یه تحقیقی دربارش میکنم خبر رو بهتون میگم ... راستی سیمش که جدا نمیشه درسته ؟ ....
من تنها مشکلی که دارم با هدفون هام همون لخت شدن سیم هست !

pooria.rio
17-01-2010, 20:37
اگه دوست داشتی میتونی در این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه مقایسه بین هدفون خودت و عکسهای مربوط به نسخه اصل و نسخه fake (تقلبی) انجام بدی .. ایشالا که اصل باشه .

ماله من FAKE :27::31:
اما انصافا صداش من رو راضی کرده !

seymour
17-01-2010, 22:08
سيمور جان به نظرت من كدومو بگيرم؟
راستش اول بودجه ام رو رو 15 تومن بستم. اما فكر مي كنم يه 5 تومن ديگه بذارم روش شايد بهتر باشه.
ميتوني يه مقايسه از هر دو مدل برام بزاري؟ يا بطور خلاصه مزايا و معايب هر كدومو توضيح بدي؟
داشتم مي رفتم اولي رو بگيرم . فعلا" كمي دو دل شدم....
البته در نظر بگیر که داریم روی یه هزینه اندک و یه تفاوت قیمت جزئی صحبت می کنیم .. با اون حساب اصلاً لازم نیست تردید داشته باشی ... اگه با سکه هم شیر/خط کنی، آخرش ضرر نکردی!! ... اما بهرحال، EP635 (حداقل اونایی که من تست کرده م) قدری باس متعادل تری نسبت به 630 داره (=630 باس اش بیشتره) ... ضمن اینکه از نظر طراحی، 635 حالت بند گردن داره و سیمش هم کوتاهتره ظاهراً ... EX35 هم به نظر من بطورکلی یه level بالاتره ... (و طبیعتاً به اندازه همون تفاوت کیفیت هم گرونتر-- نه زیاد و نه کم) ... اما اگه اولین هدفون بالای 10 تومنیه که میخوای بخری و ضمناً حدس می زنی که هدفون رو زود خراب کنی، همون 630 رو بخر که انتخاب خیلی خوبیه.

باز خدا رحمتت کنه که اومدی و گفتی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... خیلی ها در اینجور مواقع میان و میگن "نه - اصل ِ اصل بود!" [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما همونطور که گفتم و گفتی، مهم اینه که ازش راضی باشی ... بقیه چیزا در درجه دوم اهمیت هستند... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی ممنون رفیق من تو این هفته یه تحقیقی دربارش میکنم خبر رو بهتون میگم ... راستی سیمش که جدا نمیشه درسته ؟ ....
نخیر - جدا نمیشه ظاهراً.

panther99
17-01-2010, 23:16
البته در نظر بگیر که داریم روی یه هزینه اندک و یه تفاوت قیمت جزئی صحبت می کنیم .. با اون حساب اصلاً لازم نیست تردید داشته باشی ... اگه با سکه هم شیر/خط کنی، آخرش ضرر نکردی!! ... اما بهرحال، EP635 (حداقل اونایی که من تست کرده م) قدری باس متعادل تری نسبت به 630 داره (=630 باس اش بیشتره) ... ضمن اینکه از نظر طراحی، 635 حالت بند گردن داره و سیمش هم کوتاهتره ظاهراً ... EX35 هم به نظر من بطورکلی یه level بالاتره ... (و طبیعتاً به اندازه همون تفاوت کیفیت هم گرونتر-- نه زیاد و نه کم) ... اما اگه اولین هدفون بالای 10 تومنیه که میخوای بخری و ضمناً حدس می زنی که هدفون رو زود خراب کنی، همون 630 رو بخر که انتخاب خیلی خوبیه.

باز هم محض اطلاع دوستان بگم :
قیمت هر دو هدفونها هم EP635 و هم سونی EX35 یکی هست .در پاساژ رضا و نمایندگی های سونی در جمهوری .
هر 2 قیمتشون 22 هزار تومنه .

یعنی به نظر شما EX35 بهتر از EP635 هست ؟؟؟؟؟
از لحاظ شفافیت ٫ باس و بلندی صدا ؟؟؟؟؟
من ترنس گوش میدم . تو ترنس هم میدونید دیگه تفکیک صدا خیلی مهمه و برای من باس هم همینطور . با این اوصاف کدوم بهتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته الان EP480 رو دارم ( 2 ساله ) و خیلی راضیم . از این بهتره این گزینه ها ؟؟؟؟؟

killJ0y
18-01-2010, 00:30
:31: دیدی گفتم از قدیم گفتن هیچ ارزونی بی علت نیست :27:

killJ0y
18-01-2010, 00:31
قیمت هر دو هدفونها هم EP635 و هم سونی EX35 یکی هست .در پاساژ رضا و نمایندگی های سونی در جمهوری .

من ترنس گوش میدم . تو ترنس هم میدونید دیگه تفکیک صدا خیلی مهمه و برای من باس هم همینطور . با این اوصاف کدوم بهتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته الان EP480 رو دارم ( 2 ساله ) و خیلی راضیم . از این بهتره این گزینه ها ؟؟؟؟؟

اگه ترنس گوش میدی کریتیو بگیر به نظره من

prowler88
18-01-2010, 01:11
سیمش که اصلا مساله ای نیست. اگه واسه سیمش مشکلی پیش اومد (که امکان نداره همچین اتفاقی بیافته) میشه سیمش رو عوض کرد. سیمش جدا از هدفون هست. علاوه بر این فکر کنم ابرهای دور گوشش هم قابلیت تعویض داره.

a.z.p.z
18-01-2010, 15:06
اهان یعنی سیمش از هدفون جدا میشه و بعد دوباره میشه سیم رو به هدفون وصل کرد ؟ ...
اگه باشه که عالی میشه! خودت داشتیش یا داریش ؟ درسته کلی نقد و بررسی و ازمایش براش هست ولی هیچی نظر و تجربه کسی که دارتش یا داشتش و باهاش تجربه داره نمیشه !

akhoond
18-01-2010, 15:27
a.z.p.z جان ( نام شریف تون رو بلد نیستم :10: ) من خواستم این رو زود تر بگم ، اما یادم رفت
والا من قدیم ندیما که سامسونگ می داشتم ، هدقونش رو هم دوست می داشتم ، ولی خراب شد ...
از یه کم بالاتر ، خیلی نه ، در حد چند میل ، جایی که کشیدگی نباشه و سیم کامل سالم باشه ، بریدمش ، یه فیش هم خریدم ، لحیم کردم ، و از چست دوقولی مرد + قطره ای زدم توی فیش که قطع نشه و ....
حالا غرض این که اگه مشکل فقط همینه ، می تونید راحت این کار رو بکنید ، درسته که مثل روز اول اش نمی شه ، کمی به خاطر نوع لحیم ، فیش و ... از کیفیت اش نسبت به قبل کم می شه ، اما برای اون هدفون جواب داد ، می تونید از عمر باقیمانده هدفون حداکثر استفاده رو ببرید ...

یا حق :46: :10::11:

behjooei
18-01-2010, 15:56
البته به جملات گهربار آخوند خان اضافه ميكنم:
مواظب باش ظاهر كار خراب نشه و به قولي كثيف كاري نكني(چسب مالي و...)
سعي كن با كمي حوصله و ابتكار كارت رو تميز انجام بدي تا بعدا" با هربار ديدنش دلت رو نزنه و اگه كس ديگه اي براي اولين بار اونو ميبينه اصلا" متوجه نشه.

akhoond
18-01-2010, 16:13
البته به جملات گهربار آخوند خان اضافه ميكنم:
مواظب باش ظاهر كار خراب نشه و به قولي كثيف كاري نكني(چسب مالي و...)
سعي كن با كمي حوصله و ابتكار كارت رو تميز انجام بدي تا بعدا" با هربار ديدنش دلت رو نزنه و اگه كس ديگه اي براي اولين بار اونو ميبينه اصلا" متوجه نشه.
باریکلا ، ای ول ، به نکته خوبی اشاره کردی :10:
گفتم که ، توی فیش رو چسب می زدم ، دقیقا جایی که لحیم می شه ، روی سیم ، هم از پیچیدن سیم ها ، هم از اتصالی ، جلوگیری می کنه ، عمرش رو هم بیشتر می کنه ، یه لایه پلاستیکی هم می آید روش پیچ می شه ، و از چسب کاری و این ها هیچی معلوم نیست ...
دیگه نا گفته پیداست ، که باید مثل من تجربه داشته باشی ، تا کارت تمیز در بیاد ، می تونی هی فیش اضافه بگیری ، یه تیکه سیم الکی رو لحیم بکنی بهش ، دستت میاد که چی کار کنی ...
یه نکته دیگه این که من وقتی سیم ها رو لخت می کردم ، همیشه با این موضوع مشکل داشتم که کدوم مال لفته ، کدوم رایته ، تست می کردم قبل از لحیم ، یه تیکه آهنگ رو که اولش فقط رایت می خوند ، با یه هدفون سالم گوش می کردم که مطمئن بشم ( یادمه یه ابی قدیمی داشتم این طوری بود ) بعد همون رو قبل از لحیم تست می کردم تا مطمئن بشم ....
قبل از چسب کاری هم حتما یکی دو تا آهنگی که رو زیاد گوش دادی ، گوش کن ، تا از سالم لحیم کردن و این ها مطمئن بشی بعد چسب بزن که اگه چسب بزنی تمومه ....:31:
دیگه همین دیگه ، نکته دیگه ای به ذهنم نمی رسه ....

یا حق

a.z.p.z
18-01-2010, 17:36
ممنون دوستان من که نمیخوام به دلیل مشکل دار بودن هدفون عوض کنم کلا میخوام عوض کنم چون on the ear جوابگوی من نیست و من کیفیت بهتری میخوام فعلا که باهاش مشکلی ندارم داره برام کار میکنه تا بعد اگه دیدم بدتر شد درستش میکنم اره ممنون از تجربتون !

seymour
18-01-2010, 22:44

در مورد قیمت EX35 : یکی از دوستان چند روز پیش از پاساژ ایران قیمت 27-28 تومن خریده بود .. اگه ارزونترش در اون پاساژها گیر بیاد چه بهتر .. هرچند همونطور که گفتم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من حاضرم یه چند تومن اضافه بدم اما خیالم راحت باشه که اصله .. ارزون شدن یا ارزون بودن یه جنس در ایران متاسفانه خیلی وقتا خبر خوبی نیست..

//

EX35 یا EP635: بله - به نظر من صداش قدری شفاف تره و متعادل تر ... در عوض EP630 متمایل به باس هستش ...

اگه ترنس گوش میدی شاید صدای کریتیو رو بیشتر بپسندی، قبلاً در مورد انتخاب کریتیو یا سونی برحسب سبک یه توضیح داده بودم، الان پیداش نکردم .. اما خلاصه اش این بود که صدای کریتیو گرمتره و بلندتر ... اما صدای سونی جزئیات رو بخصوص در دامنه پایین فرکانس بهتر منعکس می کنه ...

//

EP480 : جزو هدفون های محبوب و پروفروش بوده و هست و اصلاً شاید بشه با اغراق گفت: هدفونی بود که کریتیو رو ترغیب به حضور جدی تر در بازار هدفون ها کرد .. من هم هنوز یه نسخه ازش دارم ...

ولی بهرحال گزینه هایی که بالاتر روش بحث کردیم، بهتر از این محسوب میشن، هم از نظر کیفیت و هم از این نظر که بهرحال ارتباط معناداری بین in ear بودن این گزینه ها/ایزوله کردن صدا / کیفیت صدا / شنیدن بهتر جزئیات صدا وجود داره.

prowler88
19-01-2010, 10:30
اهان یعنی سیمش از هدفون جدا میشه و بعد دوباره میشه سیم رو به هدفون وصل کرد ؟ ...
اگه باشه که عالی میشه! خودت داشتیش یا داریش ؟ درسته کلی نقد و بررسی و ازمایش براش هست ولی هیچی نظر و تجربه کسی که دارتش یا داشتش و باهاش تجربه داره نمیشه !
درسته. اصلا سیمش از همین سیم های یک به یکه. زیر گوش چپ یه سوکت 3.5 میلیمتری داره سیمه رفته اون تو. سیم از هدفون جداست.
من خودم 485 دارم. قرار بود ارتقا بدم برم 555 بخرم که فعلا پولی تو دست و بالمون نیست. از یه فروشنده شنیدم تفاوت کیفیت صدای 515 و 555 زیاد محسوس نیست.

panther99
20-01-2010, 01:02
در مورد قیمت EX35 : یکی از دوستان چند روز پیش از پاساژ ایران قیمت 27-28 تومن خریده بود .. اگه ارزونترش در اون پاساژها گیر بیاد چه بهتر .. هرچند همونطور که گفتم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من حاضرم یه چند تومن اضافه بدم اما خیالم راحت باشه که اصله .. ارزون شدن یا ارزون بودن یه جنس در ایران متاسفانه خیلی وقتا خبر خوبی نیست..

//

EX35 یا EP635: بله - به نظر من صداش قدری شفاف تره و متعادل تر ... در عوض EP630 متمایل به باس هستش ...

اگه ترنس گوش میدی شاید صدای کریتیو رو بیشتر بپسندی، قبلاً در مورد انتخاب کریتیو یا سونی برحسب سبک یه توضیح داده بودم، الان پیداش نکردم .. اما خلاصه اش این بود که صدای کریتیو گرمتره و بلندتر ... اما صدای سونی جزئیات رو بخصوص در دامنه پایین فرکانس بهتر منعکس می کنه ...

//

EP480 : جزو هدفون های محبوب و پروفروش بوده و هست و اصلاً شاید بشه با اغراق گفت: هدفونی بود که کریتیو رو ترغیب به حضور جدی تر در بازار هدفون ها کرد .. من هم هنوز یه نسخه ازش دارم ...

ولی بهرحال گزینه هایی که بالاتر روش بحث کردیم، بهتر از این محسوب میشن، هم از نظر کیفیت و هم از این نظر که بهرحال ارتباط معناداری بین in ear بودن این گزینه ها/ایزوله کردن صدا / کیفیت صدا / شنیدن بهتر جزئیات صدا وجود داره.

یعنی هر کدوم از این 2 تا مدل تفاوت زیادی با EP480 دارن ؟؟؟؟؟ واقعا مطمئنید ؟؟؟؟
چون 480 که واقعا هدفون خوبیه !!
اینا بهترن ؟؟؟؟؟

kdlh64
20-01-2010, 11:05
سلام دوستان. يه راهنمايي از اساتيد محترم مي‌خواستم.
بهترين Earphone تا حدود 100 تومن واسه آهنگ‌هاي راك و متال چيه؟
ممنون مي‌شم راهنمايي كنيد.
نظرتون در مورد JVC HA-FX300 چيه؟

kdlh64
20-01-2010, 14:35

هيچكس نظري نداره؟!

panther99
20-01-2010, 18:52
فکر کنم بهتر باشه رو سن هایزر و کریتیو و AKG فکر کنی بیشتر .
اینا کارشون هدفون و صداست !!!

seymour
20-01-2010, 23:44

هيچكس نظري نداره؟!
برای کارهای راک و متال هدفون های AKG توصیه میشن ... در صفحات قبلی توضیح داده ام... یه سرچ کوچولو بزن ... پاساژ ایران کارهای AKG گیر میاد.

یعنی هر کدوم از این 2 تا مدل تفاوت زیادی با EP480 دارن ؟؟؟؟؟ واقعا مطمئنید ؟؟؟؟
چون 480 که واقعا هدفون خوبیه !!
اینا بهترن ؟؟؟؟؟
اولاً - توجه کنیم که بحث کیفیت صدا، ترجیحات ما، برداشت ما و تعریف ما از صدای خوب با همدیگه متفاوته .. مثال عینی اش همین صفحات اخیر بود که دوستی با وجود اینکه هدفون fake نصیبش شده بود، اما (خوشبختانه) از کیفیت اش راضی بود ..
ثانیاً - کیفیت صدای 480 خوب و عالیه ؛ اما مگه قراره هیچ چیزی بهتر از وجود نداشته باشه؟!
ثالثاً - بعنوان یه قاعده کلی هدفون های in ear کیفیت صدای بهتری نسبت به earbud ها (اسم دقیقی نیست البته این .. منظور هدفون هایی هستش که توی گوش فرو نمیرن و صرفاً روی سوراخ گوش قرار می گیرن - مثل همین 480) دارن؛ نه قطعاً بخاطر کیفیت ذاتی بهتر، بلکه بخاطر اینکه ایزوله سازی بهتری انجام میدن و خب حذف صداهای مزاحم = شنیدن بهتر جزئیات موسیقی = احساس کیفیت بهتر.

masoud93
21-01-2010, 14:54
یه هدفن خیلی خوب می خوام که قیمتش بیشتر از 50 تومان نباشه اگه میشه معرفی کنید.

seymour
21-01-2010, 20:36
یه هدفن خیلی خوب می خوام که قیمتش بیشتر از 50 تومان نباشه اگه میشه معرفی کنید.
چه "نوع" هدفونی مدنظرته ؟ ... توی-گوشی؟ .. هدفونی که سایز بزرگ باشه ؟ (از اینا که روی گوش قرار می گیره) .. این باید مشخص بشه.

با 50 تومن اگه هدفونی تو گوشی بخوای میتونی بری سراغ EP83 از کریتیو .. اگه هدفون سایز بزرگ و موسیقی سبک های جدی تر غربی بخوای گوش کنی میتونی کمی بذاری روی بودجه ات و AKG بگیری ... اگه برای مصارف عمومی بخوای (فیلم و بازی و موسیقی و..) لاجیتک و کریتیو در این محدوده گزینه های خوبی دارن .. همه اینا رو میتونی توی پاساژ ایران یا پایتخت چک کنی.

panther99
21-01-2010, 22:41
ممنون . البته منظورتون همون EP830 هست دیگه ؟؟؟
این مدل هم مدل FAKE داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قیمتش چنده ؟؟؟؟؟

masoud93
22-01-2010, 09:48
چه "نوع" هدفونی مدنظرته ؟ ... توی-گوشی؟ .. هدفونی که سایز بزرگ باشه ؟ (از اینا که روی گوش قرار می گیره) .. این باید مشخص بشه.

با 50 تومن اگه هدفونی تو گوشی بخوای میتونی بری سراغ EP83 از کریتیو .. اگه هدفون سایز بزرگ و موسیقی سبک های جدی تر غربی بخوای گوش کنی میتونی کمی بذاری روی بودجه ات و AKG بگیری ... اگه برای مصارف عمومی بخوای (فیلم و بازی و موسیقی و..) لاجیتک و کریتیو در این محدوده گزینه های خوبی دارن .. همه اینا رو میتونی توی پاساژ ایران یا پایتخت چک کنی.

دمت گرم من برا گیم می خوام.
من تو شهرستان هستم اگه میشه یه سایت خوب معرفی کن که این محصولات رو داشته باشه.

a.z.p.z
22-01-2010, 14:11
سلام پی اکس 100 من امروز کلا تموم کرد !!! واقعا فکر نمیکردم که اینجوری بشه من خیلی عاقلانه باهاش رفتار کرده بودم یعنی اینقدر فرهنگ دارم که درست با هدفون برخورد کنم !!! ...
نمیدونم یعنی سن هایزر ها قدرت اتصال سیم به اون قسمت پلاستیکی جکشون اینقدر ضعیف هست که بعد 4 ماه که خیر سرم 75 تومن پول دادم براش سیمش جدا بشه ؟ ... در صورتی که وقتی تو جیب هست ممکنه تکون بخوره و سیم کج باشه از اون قسمت پلاستیکیش !!! همون هدفون ایپاد اینقدر کش اومد و پیچ خورد و ... 1 سال و خورده ای واسم کار کرد !!! بعد این 4 ماه بیشتر ...
........
نمیدونم حالا برم دوباره 120 تومن پول اچ دی 555 بدم بعد 4 ماه اینجوری بخواد بشه که من پولمو از سر راه نیووردم که 4 ماه 4 ماه هدفون عوض کنم !!!
کسی تجربه ی کار کردن باهاش رو داره و چند وقته داره ؟ ... من روز 5-6 ساعت هدفون تو گوشم هست و باهاش راه میرم و تو جیبم هست و ممکنه سیمش تکون بخوره و بعضی جاها در اثر حرکت پیچ بخوره ولی اصلا دوست ندارم همچین مشکلی داشته باشه در برابر 120 تومن پولی که باید بدم !!!!!!!! اگه اینم اینجوریه میریم یه AKG میخریم خوب !!! ...
ممنون میشم بگید چون حسابی عصبانی شدم امروز بدون هدفون کلا همینجوری میشم !!!!

seymour
22-01-2010, 20:45
دمت گرم من برا گیم می خوام.
من تو شهرستان هستم اگه میشه یه سایت خوب معرفی کن که این محصولات رو داشته باشه.
والا کلاً توصیه نمیشه وسیله ای مثل هدفون رو بصورت آنلاین بخری که نیاز به حمل به شهرستان با پست یا هر چیز دیگه داشته باشه .. اگه بتونی از همون جایی که هستی بخری، یا بیای تهران ، یا بسپاری دوستی-فامیلی بخری و واسه ات بیاره خیلی بهتره ..

بهرحال یه سرچ بزن با واژه های آنلاین و خرید توی پست هایی که من زدم (گزینه جستجو رو انتخاب کن و نام کاربری من رو بزن با این واژه ها) چندین بار در این مورد صحبت کرده ام .. اگه پیدا نکردی لینک بدم ..

برای گیم میتونی هدفون فتالیتی کریتیو رو بگیری که باید حدود 60 تومن باشه (که البته هدست هستش) .. اگه میخوای کیفیت صداش بالاتر باشه سری HQ کریتیو و لاجیتک..

ممنون . البته منظورتون همون EP830 هست دیگه ؟؟؟
این مدل هم مدل FAKE داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قیمتش چنده ؟؟؟؟؟
بله - همون 830 رو منظورمه که یک صفرش جا افتاد
بله - fake اینها هم در آسیا توزیع شده -- عکسهای اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو چک کن (مقایسه اصل و fake)
حدود 50 تومن..
از نمایندگی بخر تا خیالت راحت باشه.

a.z.p.z
23-01-2010, 18:20
کسی نیست جواب منو بده ؟ ... ایول ...

seymour
23-01-2010, 20:41
کسی نیست جواب منو بده ؟ ... ایول ...

سلام پی اکس 100 من امروز کلا تموم کرد !!! واقعا فکر نمیکردم که اینجوری بشه من خیلی عاقلانه باهاش رفتار کرده بودم یعنی اینقدر فرهنگ دارم که درست با هدفون برخورد کنم !!! ...
نمیدونم یعنی سن هایزر ها قدرت اتصال سیم به اون قسمت پلاستیکی جکشون اینقدر ضعیف هست که بعد 4 ماه که خیر سرم 75 تومن پول دادم براش سیمش جدا بشه ؟ ... در صورتی که وقتی تو جیب هست ممکنه تکون بخوره و سیم کج باشه از اون قسمت پلاستیکیش !!! همون هدفون ایپاد اینقدر کش اومد و پیچ خورد و ... 1 سال و خورده ای واسم کار کرد !!! بعد این 4 ماه بیشتر ...
........
نمیدونم حالا برم دوباره 120 تومن پول اچ دی 555 بدم بعد 4 ماه اینجوری بخواد بشه که من پولمو از سر راه نیووردم که 4 ماه 4 ماه هدفون عوض کنم !!!
کسی تجربه ی کار کردن باهاش رو داره و چند وقته داره ؟ ... من روز 5-6 ساعت هدفون تو گوشم هست و باهاش راه میرم و تو جیبم هست و ممکنه سیمش تکون بخوره و بعضی جاها در اثر حرکت پیچ بخوره ولی اصلا دوست ندارم همچین مشکلی داشته باشه در برابر 120 تومن پولی که باید بدم !!!!!!!! اگه اینم اینجوریه میریم یه AKG میخریم خوب !!! ...
ممنون میشم بگید چون حسابی عصبانی شدم امروز بدون هدفون کلا همینجوری میشم !!!!
اولاً که تسلیت میگم ..

ثانیا که خب آخه سوالت سخته ... منظورم اینه که "یه هدفون پیشنهاد کنید که ظرف 4 ماه خراب نشه" ، خب این سوال به تعداد آدمهایی که میخوان هدفون بخرن جواب داره .. من همه مارک های معتبری که توی این تاپیک درباره شون بحث شده رو خوب و مقاوم می دونم (بخصوص که شما تاکید کردی که رفتار جنتلمنی با هدفونت داشتی)، اما همونطور که گفتم میتونم چندین نفر رو نام ببرم که همون هدفون رو در کمتر از یکسال به فنا می فرستن و اتفاقاً اگه ازشون بپرسی میگن "نه بابا! باور کن کار خاصی نکردیم .. " و واقعاً هم به نظر نمیاد رفتار بدی با هدفون داشته باشن ..

تنها چیزی که می تونم بگم اینه که اولاً یه تجربه رو ملاک قرار نده (اگه اولین تجربه خرابی هدفون گرون قیمت واسه ات بوده البته) و ثانیاً اگه همچنان درصدی احتمال میدی که چنین اتفاقی برای هدفون بعدی ات هم بیفته ، تجربه نشون داده که عاقلانه تر اینه که یه هدفون ارزون تر تهیه کنی .. یا حداقل اینکه دو تا هدفون داشته باشی و برای شرایطی که خودت ذکر کردی و احتمال میدی مسبب خرابی هدفون بوده از هدفون ارزون تر و برای شرایطی که وضعیت ایستا داری و خیلی قرار نیست جابجا بشی از هدفون گرونتر استفاده کنی ...

a.z.p.z
23-01-2010, 20:51
خوب ممنون از راهنماییت ... خیر هدفونی که من پولی به نسبت زیاد براش میدم و مخصوصا که میخوام فول سایز بگیرم از اسمش معلوم هست که فقط برای منزل و تو ماشین میخوام و در این مکان ها ازش استفاده میکنم وگرنه برای ورزش و پیاده روی و دوچرخه سواری که نمیخوام فول سایز !!! :دی ........
البته اون پی اکس 100 هم کلا یه جک 3.5 میلیمتری استریو گرفتم و سیمرو بهش وصل میکنم یعنی درستش میکنم ولی از هیچی بهتره ! ...
یه هدفون کریتیو دیگه هم داشتم که به قول معروف earphone بود همین بلا سرش اومده بود !!!
و اینکه من حدود 110-115 تومن حالا کمترو زیاد تر بودجه دارم و یه فول سایز خیلی خوب تو این قیمت ها میخوام (از اول کلا باید فول سایز میگرفتم با توجه به نیازم) که الان میخوام بگیرم نظرم بیشتر روی HD555 سن هایزر هست !!! ... نظرت چیه ؟ ... چیزه دیگه ای خوب بازهم پیشنهاد داری ؟ ...

a.z.p.z
23-01-2010, 21:42
دوستان کسی تجربه یی از HD485 داره بین این و 555 موندم تقریبا ! البته اطلاعات هر دورو خوندم گفتم نظر دوستان رو هم بدونم !
گرچه اطلاعات به وضوح برتری 555 رو در nominal impedance و SPL نشون میدن !!! ...
تازه یه روش هم برای عوض کردن سیم تو همون سایت خود سن هایزر گذاشته مخصوص من !!!:27:
و نظر خودم هم رو 555 هست هم به دلیل اطلاعات و ریویو های معتبر و هم نظر یکی دوتا از دوستان ! ...
با این حال ...

kdlh64
24-01-2010, 08:58
سلام سيمور عزيز. ممنون از راهنمايين راستش منم از شهرستان هستم. اگه مي‌شه يه فروشگاه آنلاين معتبر كه محصولات AKG رو داشته باشه معرفي كنيد ممنون مي شم :)

Amir Yousof
24-01-2010, 17:46
سلام من یک هدفون خوب بیشتر برای فیلم نگاه کردن میخوام که بیسیم باشه قیمتش هم نزدیک 80 تومن باشه خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید .

seymour
24-01-2010, 20:24
سلام سيمور عزيز. ممنون از راهنمايين راستش منم از شهرستان هستم. اگه مي‌شه يه فروشگاه آنلاين معتبر كه محصولات AKG رو داشته باشه معرفي كنيد ممنون مي شم :)
من فروشگاه آنلاینی که AKG بفروشه نمی شناسم .. ضمن اینکه چندین بار این رو گفته ام که دوستان شهرستانی اگه بتونن دوستی-آشنایی-فامیلی پیدا کنن که محصول رو از تهران براشون بخره و بیاره خیلی بهتره .. مطمئن تره .. و حتی ارزون تر هم تموم میشه احتمالاً ...

خوب ممنون از راهنماییت ... خیر هدفونی که من پولی به نسبت زیاد براش میدم و مخصوصا که میخوام فول سایز بگیرم از اسمش معلوم هست که فقط برای منزل و تو ماشین میخوام و در این مکان ها ازش استفاده میکنم وگرنه برای ورزش و پیاده روی و دوچرخه سواری که نمیخوام فول سایز !!! :دی ........
البته اون پی اکس 100 هم کلا یه جک 3.5 میلیمتری استریو گرفتم و سیمرو بهش وصل میکنم یعنی درستش میکنم ولی از هیچی بهتره ! ...
یه هدفون کریتیو دیگه هم داشتم که به قول معروف earphone بود همین بلا سرش اومده بود !!!
و اینکه من حدود 110-115 تومن حالا کمترو زیاد تر بودجه دارم و یه فول سایز خیلی خوب تو این قیمت ها میخوام (از اول کلا باید فول سایز میگرفتم با توجه به نیازم) که الان میخوام بگیرم نظرم بیشتر روی HD555 سن هایزر هست !!! ... نظرت چیه ؟ ... چیزه دیگه ای خوب بازهم پیشنهاد داری ؟ ...
من اگه بودم با توجه به سبک های مورد علاقه شما HD485 رو انتخاب می کردم .. درسته که قاعده "هرچی مدل بالاتر باشه کیفیت اش احتمالا بهتره" علی القاعده درست به نظر میاد .. اما کمپانی ها هم بیکار نمی مونن و سعی می کنن امضای هر هدفونی رو با دیگری تفاوت بدن تا تنوع ایجاد بشه برای ذائقه های مختلف .. من HD485 رو برای شخصی که به باس اهمیت میده بهتر می دونم .. در مقابل، HD555 صدای متعادل تر (به قول معروف all around تر) داره و مثلاً برای اینکه به همراه موسیقی مصارف دیگری مثل فیلم دیدن و.. هم لحاظ بشه مناسب تره ..

* اگه دوست داشتی تبادلی دوستی که با دوستان در مورد HD555 صورت گرفته رو در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صفحات و چند صفحه قبل و بعدش مرور کن.

seymour
24-01-2010, 20:27
سلام من یک هدفون خوب بیشتر برای فیلم نگاه کردن میخوام که بیسیم باشه قیمتش هم نزدیک 80 تومن باشه خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید .
سونی یه مدل بیسیم داره حدود 80 تومن (اگه اشتباه نکنم IF140) که باید حدود 70 تومن باشه .. در نمایندگی هاش چک اش کن .. فیلیپس هم یه مدل داره حدود 80 تومن میتونی در پاساژ پایتخت ، بازار رضا و پاساژ ایران هر دو رو ببینی ..

توجه کن که کیفیت بیسیم ها نسبت با باسیم های هم رده قدری پایین تره .. و اگه بیسیم بودن خیلی واسه ات اولویت مهمی نیست، توصیه میشه باسیم بگیری..

prowler88
24-01-2010, 20:43
دوستان کسی تجربه یی از HD485 داره بین این و 555 موندم تقریبا ! البته اطلاعات هر دورو خوندم گفتم نظر دوستان رو هم بدونم !
گرچه اطلاعات به وضوح برتری 555 رو در nominal impedance و SPL نشون میدن !!! ...
تازه یه روش هم برای عوض کردن سیم تو همون سایت خود سن هایزر گذاشته مخصوص من !!!:27:
و نظر خودم هم رو 555 هست هم به دلیل اطلاعات و ریویو های معتبر و هم نظر یکی دوتا از دوستان ! ...
با این حال ...
من هم به نوبه ی خودم تسلیت میگم و امیدوارم هر چیزی که می خری (حالا میخواد هدفون باشه یا هر چی) واست یه عمر کار کنه.
من که خودم 485 دارم و یه چیزی حدود 3-2 ساله که دارم ازش استفاده میکنم.
اول از همه یه مساله رو باید اینجا روشن کنم و اون اینه که اصولا هدفون های ON THE EAR مثل همین PX100 یه مقدار حساس تر هستند نسبت به بقیه و این مساله دو تا دلیل داره. یک این که جنسشون و نحوه ی ساختشون معمولا فرق میکنه و ظریف تر و حساس تر هستند. شاید یه دلیلش این باشه که اصولا باید سبک باشند تا روی سر راحت باشند. دلیل دوم هم اینه که کسی که از این هدفون استفاده میکنه دائم داره با خودش این ور اون ور میبرتش و خب در شرایط نه چندان نامساعد ممکنه قرار بگیره یا این که به سیمش فشار بیاد و غیره. خواستم اینو گفته باشم که بدونی اصولا خراب شدن هدفونت ارتباطی به سنهایزر بودنش نداره. اتفاقا سنهایزر بیشتر به خاطر کیفیت ساخت بالاش معروف هست و اگه ریویوی هدفوناش رو بخونی یا ببینی متوجه میشی که خیلی از کیفیت ساختش تعریف شده. خود من به عنوان کسی که مدت زیادیه داره از 485 استفاده میکنه کیفیت ساختش رو تحسین میکنم. اگه ابر دور گوشش یه ذره کهنه نشده بود الان عین نو بود.
نظر محمد جان برای ما محترم و مقدمه. ولی خب نظر من اینه که اگه میتونی در حد 555 هزینه کنی همونو بگیری. چون به نظر من کیفیت صداش از 485 به طور محسوسی بالاتر بود و بیس بهتری هم داشت. جدای از این ها جنسش باز هم از 485 بهتر بود. جنس ابرش هم فرق میکنه. از نظر طراحی هم به مراتب بهتره. طراحی 485 طوریه که هدفون کاملا دایره هست و اگه گوشتون مثل من بزرگ باشه تو استفاده های درازمدت (یعنی بیشتر از چند ساعت) ممکنه یه مقدار خسته کننده باشه. ولی گوشی های 555 بیضی طراحی شده اند و کاملا گوش رو فرا میگیرند.
یه چیز دیگه م که خب تجربه به من اثبات کرده اینه که زیاد روی مشخصات هدفون حساب باز نکن. از روی کاغذ نمیشه فهمید صدای هدفون چطوریه.

a.z.p.z
24-01-2010, 22:12
سلام دوستان ممنون محمد و بقیه ی دوستان !!! ...
ببین پویان جان پویان بودی؟:دی ... اگه من میخواستم به اطلاعاتی که در ریویو ها و تو سایت ها بود قانع باشم پس نمیومدم از کسی که تجربه داره سوال کنم !!!چون تو اطلاعات 555 رو بهتر دونستن و چندین تا جایزه هم برده پس باید همون موقع میرفتم 555 بگیرم ! اما اینکارو نکردم ! در جواب قسمت اخر حرفت ...

الان یه چیز هر دوی 485 و 555 اوپن هستند که هیچ :دی ... اما خوب من یه کم گیج شدم کاری به نقد ها ندارم به نظر ها و مطالب تاپیک کار دارم و کسایی که تجربه به صورت عملی دارن ! یکی میاد میگه باس 485 عمیق تر هست و برای موسیقی مناسب تره بعدش گفته شده کیفیت 555 نسبت به 485 از زمین تا اسمون فرق داره و بهتره برای همین من گیج شدم چرا ؟ چون خودم تجربه عملی از این دو هدفون نداشتم !!!
برای خودم باس و کیفیت کلی و قابل قبول صدا خیلی مهمه و از طرفی هم گفتم چون هدفون چندین ساعت روی گوشم میمونه
مسلما جنس ابری که در ear های هدفون به کار میره برام خیلی مهم هست که گوش عرق کمتری بکنه و کمتر خسته بشه ! ...
و ممکنه من با هدفون فیلم هم ببینم اما 70 % از کارم برای گوش کردن به موسیقی هست ! ...
ولی با دیدن عکسش فک کنم ابر 485 نرم تر و راحت تر باشه ! ... با این حال ممنون میشم بگید چه کنم !

Amir Yousof
24-01-2010, 23:12
ممنون ولی همون بیسیم بودنش برام مهمه فقط یک سوال داشتم اونم اینه که این بیسیم ها صدای پس زمینه خش... خش... یا هیس... هیس... ندارن ؟

prowler88
25-01-2010, 02:00
سلام دوستان ممنون محمد و بقیه ی دوستان !!! ...
ببین پویان جان پویان بودی؟:دی ... اگه من میخواستم به اطلاعاتی که در ریویو ها و تو سایت ها بود قانع باشم پس نمیومدم از کسی که تجربه داره سوال کنم !!!چون تو اطلاعات 555 رو بهتر دونستن و چندین تا جایزه هم برده پس باید همون موقع میرفتم 555 بگیرم ! اما اینکارو نکردم ! در جواب قسمت اخر حرفت ...

الان یه چیز هر دوی 485 و 555 اوپن هستند که هیچ :دی ... اما خوب من یه کم گیج شدم کاری به نقد ها ندارم به نظر ها و مطالب تاپیک کار دارم و کسایی که تجربه به صورت عملی دارن ! یکی میاد میگه باس 485 عمیق تر هست و برای موسیقی مناسب تره بعدش گفته شده کیفیت 555 نسبت به 485 از زمین تا اسمون فرق داره و بهتره برای همین من گیج شدم چرا ؟ چون خودم تجربه عملی از این دو هدفون نداشتم !!!
برای خودم باس و کیفیت کلی و قابل قبول صدا خیلی مهمه و از طرفی هم گفتم چون هدفون چندین ساعت روی گوشم میمونه
مسلما جنس ابری که در ear های هدفون به کار میره برام خیلی مهم هست که گوش عرق کمتری بکنه و کمتر خسته بشه ! ...
و ممکنه من با هدفون فیلم هم ببینم اما 70 % از کارم برای گوش کردن به موسیقی هست ! ...
ولی با دیدن عکسش فک کنم ابر 485 نرم تر و راحت تر باشه ! ... با این حال ممنون میشم بگید چه کنم !
البته اعتراف میکنم اون موقع که من گفتم تفاوتشون خیلی زیاده یه مقدار هم اغراق کردم. ولی انصافا صدای 555 زنده تر و شاداب تره و یه حس دیگه ای بهت میده. این هم که بحث راحتی رو مطرح کردم به خاطر این بود که مثلا خود من یه وقتایی میشه 10 ساعت هدفون رو گوشمه (حالا نه به طور مداوم.و مسلما نه همیشه در حال پخش آهنگ). ولی برای همچین استفاده ای کوچکترین تفاوت ها هم بزرگ جلوه میکنند. وگرنه 485 از نظر راحتی خیلی عالی هست. اینجا بحث بین خوب و بهتره. این که گفتی عرق کردن اینا اصلا جنسشون طوری نیست که گوش عرق کنه. چه HD555, چه HD485 و چه HD435. جنس ابر 555 نسبت به 485 مرغوب تره (چون خودم در عمل دیدم دارم میگم). در کل به نظر من ارزشش رو داره آدم هزینه ی بیشتری بکنه 555 بخره. به نظر من یکی از بهترین هدفوناییه که میشه بدون آمپ ازش صدای خوب گرفت.

a.z.p.z
25-01-2010, 15:02
ممنون فقط قیمت دقیقش رو میدونی حدودا ؟ممنون ...

prowler88
26-01-2010, 13:23
قیمت دقیق رو که نمیدونم. ولی حدود 150 الی 160 باید باشه.

seymour
26-01-2010, 19:36
ممنون ولی همون بیسیم بودنش برام مهمه فقط یک سوال داشتم اونم اینه که این بیسیم ها صدای پس زمینه خش... خش... یا هیس... هیس... ندارن ؟
بهرحال باید آمادگی این رو داشته باشی که با افزایش فاصله از base، اگه حتی بصورتی که چندان محسوس نباشه نویز شنیدی، خیلی ناراحت نشی ... هدفون بیسیم، بخصوص در محدوده زیر 100 تومن کیفیتش همینه .. خوبه، اما عالی نیست .. در واقع هدفون بیسیم قراره براساس کارکردش (=بیسیم بودن) بر هدفون باسیم هم رده اش ترجیح داده بشه ..

اگه دوست داشتی در این مورد (=کیفیت هدفون بیسیم) چند خط بیشتر بخونی، این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من رو ببین.

قیمت دقیق رو که نمیدونم. ولی حدود 150 الی 160 باید باشه.
آره - منم آخرین قیمتی که یادداشت کرده بودم 155 تومنه ...

a.z.p.z
26-01-2010, 20:02
اوه قیمت رفت بالا خیلی :دی ........ وللی فکر میکنم ارزشش رو داره !
راستی برای پی اکس 100 یه فیش استریو 3.5 گلد داشتیم اومدیم لحیم کنیم سیمش بهش لحیم نمیگرت حالا فردا میخوام رو یه قلع دیگه هم تست کنم البته پیشه یه مغازه که کارش تعمیر هدفون و لوازم صوتی هست و اشنا هم هست بردیم که اینجوری شد !

lvloh3nn
27-01-2010, 19:52
دوستان يه هدست بزرگ بلوتوس كه بالاي سر قرار بگيره براي استفاده موبايل و همچنين فيلم و موزيك ميخوام، همچنين ميخوام در ويندوز ۷ هم بشه به راحتي باهاش كار كرد و سازگاري كامل رو با برنامه هاي معروف مثل اسكايپ و مسنجرهاي معروف براي Voip داشته باشه. از نظر ظاهر يه همچنين شكلي مد نظرم هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اين شكل مدل DR-BT101/W سوني هست كه البته اصلا نميدونم چه كيفيتي داره و چه فاكتوري از خواسته هاي من رو داره. قيمت هم هر چه كمتر بهتر! زير ۱۰۰ تومان حتما. با توجه به اينكه هيچ تجربه اي در امر هدست بلوتوس ندارم ممنون ميشم دوستان كمك كنند كه چه مدلي و از چه برندي مناسب من هست.﴿از مدلهاي تو گوشي و پشت سر و ... خوشم نمياد﴾

seymour
27-01-2010, 20:08
دوستان يه هدست بزرگ بلوتوس كه بالاي سر قرار بگيره براي استفاده موبايل و همچنين فيلم و موزيك ميخوام، همچنين ميخوام در ويندوز ۷ هم بشه به راحتي باهاش كار كرد و سازگاري كامل رو با برنامه هاي معروف مثل اسكايپ و مسنجرهاي معروف براي Voip داشته باشه. از نظر ظاهر يه همچنين شكلي مد نظرم هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اين شكل مدل DR-BT101/W سوني هست كه البته اصلا نميدونم چه كيفيتي داره و چه فاكتوري از خواسته هاي من رو داره. قيمت هم هر چه كمتر بهتر! زير ۱۰۰ تومان حتما. با توجه به اينكه هيچ تجربه اي در امر هدست بلوتوس ندارم ممنون ميشم دوستان كمك كنند كه چه مدلي و از چه برندي مناسب من هست.﴿از مدلهاي تو گوشي و پشت سر و ... خوشم نمياد﴾
گزینه های هدفون بلوتوث موجود که خیلی محدوده البته .. باید بلند شی بری یکی از پاساژهای کامپیوتری ببینی چی گیر میاری ... جنس های خوب اغلب نزدیک به همین عدد 100 تومن میشن و تازه باز هم کیفیت شون در حد "عالی" نیست و بیسیم ها محدودیت های خودشون رو دارن (این پست من رو نگاهی بنداز در این باره)

جدا از بلوتوث، اگه بحث ات کلاً روی بیسیم باشه ... سونی، فیلیپس، کریتیو، لاجیتک هرکدوم یه مدل در این بازه قیمت داره .. اینها بلوتوث نیستن، اما بهرحال از پروتکل های بیسیم مشابه پیروی می کنن ... کیفیت صداشون هم خوب و خیلی خوبه ... باز همون بحث بالا هم دوباره مطرحه و اگه یه نفر بتونه کارش رو با گزینه های باسیم هم راه بندازه، بد نیست اگه تغییر نظر بده ..

lvloh3nn
27-01-2010, 20:21
گزینه های هدفون بلوتوث موجود که خیلی محدوده البته .. باید بلند شی بری یکی از پاساژهای کامپیوتری ببینی چی گیر میاری ... جنس های خوب اغلب نزدیک به همین عدد 100 تومن میشن و تازه باز هم کیفیت شون در حد "عالی" نیست و بیسیم ها محدودیت های خودشون رو دارن (این پست من رو نگاهی بنداز در این باره)

جدا از بلوتوث، اگه بحث ات کلاً روی بیسیم باشه ... سونی، فیلیپس، کریتیو، لاجیتک هرکدوم یه مدل در این بازه قیمت داره .. اینها بلوتوث نیستن، اما بهرحال از پروتکل های بیسیم مشابه پیروی می کنن ... کیفیت صداشون هم خوب و خیلی خوبه ... باز همون بحث بالا هم دوباره مطرحه و اگه یه نفر بتونه کارش رو با گزینه های باسیم هم راه بندازه، بد نیست اگه تغییر نظر بده ..

ممنون، اگر موارد مصرف من رو دقت كرده باشيد بايد بلوتوس باشه كه من بتونم با موبايل و كامپيوتر هر دو كار كنم چون موبايل غير بلوتوس قبول نميكنه، ضمن اينكه خودم به شدت در تكنولوژي بيسيم دوست دارم با بلوتوس كار كنم چون از هر لحاظ امكانات بيشتري رو در اختيار قرار ميده، خواستم از يكي از دوستان آگاه مدل هاي بلوتوس موجود در ايران به همراه قيمتشون و امكاناتش رو داشته باشم كه ببينم كدوم رو بخرم، اگر لينكي هم براي چنين مقايسه اي از سايت يا فروشگاهي باشه ممنون ميشم. اصلا هم تو مايه قيمت ها نيستم و همينطور كه گفتم تجربه اي در خريد هدست ندارم

milad_takjoo
28-01-2010, 08:20
سلام.میخوایتم بدونم اون سوراخی که پشت هدفون ها هست واسه چیه؟ و اینکه هدفون های داخل گوش ندارند مشکلی پیش نمیاد؟

pooria.rio
28-01-2010, 19:39
آقا همونطور که میدونین من یه EP-630 فیک قبلا گرفته بودم :27:
امروز رفتم یه دونه اریجینالش رو با گارانتی 1 ساله شاب گرفتم ، 15 تومان از نمایندگی کریتیو تو علاالدین
از نظر جنس پلاستیک و ایناش یه سروگردن بالاتره
اما جالبه بدونین که صداش از اون فیک کمتره :8:
نمیدونم چرا اینجوریه
اما فیک بیشتر صداش به گوش آدم میچسبه :20:

seymour
28-01-2010, 20:45
سلام.میخوایتم بدونم اون سوراخی که پشت هدفون ها هست واسه چیه؟ و اینکه هدفون های داخل گوش ندارند مشکلی پیش نمیاد؟
سوراخی که پشت هدفون ها هست؟ .. پشت کدوم هدفون ها هست؟ ... دقیقاً چه مدلی منظورته ... میتونه صرفاً بخشی از طراحی باشه، میتونه در هدفون های فول سایزی که اصطلاحا open نامیده میشن بخشی از سازوکار هدفون کلی هدفون باشه (باعث میشه که امواج صوتی راحت تر منتشر بشن که اساساً باعث طبیعی تر به گوش رسیدن صدا میشه)

*اگه هم منظورت رو درست متوجه نشدم، بیشتر توضیح بده یا عکس بذار.

آقا همونطور که میدونین من یه EP-630 فیک قبلا گرفته بودم :27:
امروز رفتم یه دونه اریجینالش رو با گارانتی 1 ساله شاب گرفتم ، 15 تومان از نمایندگی کریتیو تو علاالدین
از نظر جنس پلاستیک و ایناش یه سروگردن بالاتره
اما جالبه بدونین که صداش از اون فیک کمتره :8:
نمیدونم چرا اینجوریه
اما فیک بیشتر صداش به گوش آدم میچسبه :20:
مبارکه .. (البته واسه ام این سوال پیش اومد که اگه از قبلی راضی بودی واسه چی رفتی اینو گرفتی؟)

//

برداشتت درسته .. زیاد پیش میاد که هدفون های ارزان قیمت یا متفرقه، صدای بلندتر و از نظر خیلی ها گرم تر داشته باشن ... اینا چیزایی هستش که با هزینه کمتر و کیفیت پایین تر هم باز میشه بهش رسید ..

seymour
28-01-2010, 20:49
ممنون، اگر موارد مصرف من رو دقت كرده باشيد بايد بلوتوس باشه كه من بتونم با موبايل و كامپيوتر هر دو كار كنم چون موبايل غير بلوتوس قبول نميكنه، ضمن اينكه خودم به شدت در تكنولوژي بيسيم دوست دارم با بلوتوس كار كنم چون از هر لحاظ امكانات بيشتري رو در اختيار قرار ميده، خواستم از يكي از دوستان آگاه مدل هاي بلوتوس موجود در ايران به همراه قيمتشون و امكاناتش رو داشته باشم كه ببينم كدوم رو بخرم، اگر لينكي هم براي چنين مقايسه اي از سايت يا فروشگاهي باشه ممنون ميشم. اصلا هم تو مايه قيمت ها نيستم و همينطور كه گفتم تجربه اي در خريد هدست ندارم
خب پس اگه مجبور هستی که گزینه هات رو محدود بکنی به بلوتوث، باید همون کاری که گفتم رو بکنی و یه وقت بذاری و بری پاساژهای کامپیوتری رو بررسی کنی ... هدفون های بلوتوث بجز موارد مخصوص موبایل که بیشتر حالت هندزفری به خود می گیرن، کمیاب هستند .. باید بگردی، پشت ویترین ها رو چک کنی و بپرسی... بله - من می تونم بگم که هدفون بلوتوث Jabra رو توی پاساژ ایرانیان دیده ام که هدفون خیلی خوبیه، اما شاید شما الان بری و طرف بگه ندارم .. (ولی حتماً برو یه سر بزن-- میدون ولیعصره)

قیمت هم همونطور که گفتم حدود 80 تومن هستش برای کارای باکیفیت ... مثل همین Jabra که گفتم.

milad_takjoo
28-01-2010, 21:12
سوراخی که پشت هدفون ها هست؟ .. پشت کدوم هدفون ها هست؟ ... دقیقاً چه مدلی منظورته ... میتونه صرفاً بخشی از طراحی باشه، میتونه در هدفون های فول سایزی که اصطلاحا open نامیده میشن بخشی از سازوکار هدفون کلی هدفون باشه (باعث میشه که امواج صوتی راحت تر منتشر بشن که اساساً باعث طبیعی تر به گوش رسیدن صدا میشه)

*اگه هم منظورت رو درست متوجه نشدم، بیشتر توضیح بده یا عکس بذار.

من خیلی از هدفون های اینجوری رو دیدم....
یک نمونه

به جای کلمه dot نقطه(.) بذار

pooria.rio
29-01-2010, 00:17
مبارکه .. (البته واسه ام این سوال پیش اومد که اگه از قبلی راضی بودی واسه چی رفتی اینو گرفتی؟)

//

برداشتت درسته .. زیاد پیش میاد که هدفون های ارزان قیمت یا متفرقه، صدای بلندتر و از نظر خیلی ها گرم تر داشته باشن ... اینا چیزایی هستش که با هزینه کمتر و کیفیت پایین تر هم باز میشه بهش رسید ..

عزیز اونو واسه داداشم گرفتم
یعنی داداشم برش داشت :31:
منم رفتم اصلشو واسه خودم گرفتم :27:

a.z.p.z
29-01-2010, 00:58
البته صرفا نباید سوراخ باشه در هدفون های معمولی در بعضی هاشون فقط برای طراحی هست و در بقیه برای جریان هوا هست
و هدفون هایی که پشتشون یه محفظه مانند داره اکثرا اوپن هستند و کیفیت بهتری دارند(فول سایز ها و on the ear ها) ... و بقیش هم که محمد گفت که باعث انتشار راحت تر امواج صوتی میشن و باعث بهبود کیفیت میشن ! ...

T I M S A R
30-01-2010, 14:07
سلام
دوستان نظرتون در مورد این مدل هدفون چیه؟ طراحیش شبیه هدفون های ultimate ears هستش و فکر کنم برای ورزش هم مناسب باشه.

a.z.p.z
30-01-2010, 19:37
سلام دوستان شماره نمایندگی سن هایزر رو میتونید بهم بدید گمش کردم فک کنم رفیقمون یه جایی توی این تاپیک هم شماره رو گفت چون خدا بخواد فردا میخوام برم یه اچ دی 555 رو بگیرم و حال !

seymour
30-01-2010, 21:17
سلام
دوستان نظرتون در مورد این مدل هدفون چیه؟ طراحیش شبیه هدفون های ultimate ears هستش و فکر کنم برای ورزش هم مناسب باشه.

این هدفونی بوده که آلتک روش خیلی مانور داده بعنوان یه محصول مهم (اصطلاحا میگیم flagship -- یعنی محصولی که واسه کمپانی مهمه و کمپانی روش بیش از حد نرمال مانور میده) ..

دو نکته که به ذهن میاد، اولاً طراحی اشه که شاید با سلیقه خیلی ها جور در نیاد (دور گوش باید بره و..)، و من چندین جا دیده ام که در مورد اینکه شاید خوب فیت نشه بحث شده .. این دقیقاً با هدف شما برای خرید در تضاد قرار می گیره(=اگه خوب فیت نشه یعنی برای استفاده در حال تحرک مناسب نیست) .. ثانیاً کمپانی هم ظاهراً این مدل رو بیشتر برای کیفیت صدا مطرح کرده تا برای تحرک که از این نظر معقول به نظر میاد..

سلام دوستان شماره نمایندگی سن هایزر رو میتونید بهم بدید گمش کردم فک کنم رفیقمون یه جایی توی این تاپیک هم شماره رو گفت چون خدا بخواد فردا میخوام برم یه اچ دی 555 رو بگیرم و حال !
66950405

a.z.p.z
01-02-2010, 16:25
ممنون امروز زنگ زدم 555 گفت 145 تومن و اینکه گفتش ما نداریم الان گفتش تو بارمون هست معلومم نیست نیست کی میاد !
منم واقعا برام فوریه فوق تا 5 شنبه باید بخرمش نمیدونید که کجادیگه 555 رو دارند و مطمئن هست و داشته باشنش؟
خیلی ممنون ...

seymour
01-02-2010, 21:30
ممنون امروز زنگ زدم 555 گفت 145 تومن و اینکه گفتش ما نداریم الان گفتش تو بارمون هست معلومم نیست نیست کی میاد !
منم واقعا برام فوریه فوق تا 5 شنبه باید بخرمش نمیدونید که کجادیگه 555 رو دارند و مطمئن هست و داشته باشنش؟
خیلی ممنون ...
فروشگاه فینیکس هم زنگ بزن بپرس ... فروشنده سن هایزر توی پاساژ پایتخت .. (88788936)

a.z.p.z
01-02-2010, 22:18
محمد اینم نمایندگی هست مثل همون ؟ یعنی رو محصولات سن هایزر متمرکز هست دیگه ؟
ممنون فردا زنگ میزنم امیدوارم فقط به خاطر پایتخت بودنش گرون تر نگیره !

kdlh64
02-02-2010, 11:30
سيمور جان ممنون از راهنماييهاي خوبت. ممنون مي‌شم شماره تلفن و اسم يه فروشگاه كه محصولات AKG رو داشته باشه بدي بهم.
راستي وا نياز من (موزيك راك و متال) كدوم مدل هدفون تو گوشي AKG رو پيشنهاد مي‌كني كه حدود 100 باشه قيمتش؟

seymour
02-02-2010, 22:14
سيمور جان ممنون از راهنماييهاي خوبت. ممنون مي‌شم شماره تلفن و اسم يه فروشگاه كه محصولات AKG رو داشته باشه بدي بهم.
راستي وا نياز من (موزيك راك و متال) كدوم مدل هدفون تو گوشي AKG رو پيشنهاد مي‌كني كه حدود 100 باشه قيمتش؟
رایتک - 88892426 ------صفحات قبلی چندین مدل در حدود قیمت 100 تومن ذکر شده ؛ یه سرچ بزن .. (مثلا این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من)

محمد اینم نمایندگی هست مثل همون ؟ یعنی رو محصولات سن هایزر متمرکز هست دیگه ؟
ممنون فردا زنگ میزنم امیدوارم فقط به خاطر پایتخت بودنش گرون تر نگیره !
بله - این هم مثل اون متمرکز روی سن هایزر و ادعاش اینه که نمایندگی اونه ... (هدفون و دیگر تجهیزات صوتی مارک سن هایزر) ...

متاسفانه اینطور که شایع شده، قیمت هاش رو (بخاطر پایتخت بودنش احتمالاً) گرونتر میگه .. باز البته همیشه جای چونه هست..

a.z.p.z
02-02-2010, 22:24
ممنون داداش من امروز 2 باز زنگ زدم رفت تو پیغام گیر مطمئنی درسته شمارش ؟ ... فردا هم میزنگم !

T I M S A R
03-02-2010, 20:37
سلام
دوستان کسی تا حالا صدای sennheiser ie8 رو شنیده؟؟؟ ممنون میشم اطلاعات و تجربیات خودتون رو در مورد این هدفون بگین چون قصد خریدش رو دارم و اینکه نسبت به هدفونهای ultimate ears توی این رنج قیمتی حرفی برای گفتن داره(البته تا الان نتونستم هدفونی از این مارک پیدا کنم)

payam_2002us
04-02-2010, 13:13
دوستان میتونید رد مورد این مدل هدفون سونی راهنماییم کنید

لینکش رو گذاشتم اما میخواهم بدونم اول اینکه کیفیتش چطور هست و آیا تاییدش میکنید و اینکه قیمتش الان چند هست چون تقریبا 3 ماه پیش 70 تومان بود و سوال بعدیم اینه که آیا شماره تلفنی از نمایندگی سونی دارید که زنگ بزنم و سفارش بدم چون وقت نمیکنم برم خودم بخرم آیا نمایندگی فروش و ارسال داره ؟

a.z.p.z
04-02-2010, 14:52
فروشگاه فینیکس هم زنگ بزن بپرس ... فروشنده سن هایزر توی پاساژ پایتخت .. (88788936)

ای بابا اینم نداره که قسمت نیست بریم 555 بخریم !:41:

نمیدونید جای دیگه ای نداره ؟ ... حالا همیشه 555 بودا ... 2 هفته بدون هدفونم ...:37:
میگم برم 485 بخرم ؟ ... اونم بنظرم خوب هست و هدفون بدی نیست !!! ... ممنون فوریه خیلی !
اون فینیکس که هیچ کدوم رو نداشت این جمهوری هم که گفت امروز نیست شنبه زنگ بزنید ...
رایتک هم زنگ میزنم امیدوارم داشته باشه ! این 555 که هر دو زنگ زدم گفت بعد عید تو بارمون هست !!!!!!!!
امیدم به این رایتک هست که 555 داشته باشه فوق 485 ....

prowler88
04-02-2010, 17:28

نمیدونید جای دیگه ای نداره ؟ ... حالا همیشه 555 بودا ... 2 هفته بدون هدفونم ...:37:
میگم برم 485 بخرم ؟ ... اونم بنظرم خوب هست و هدفون بدی نیست !!! ... ممنون فوریه خیلی !
اون فینیکس که هیچ کدوم رو نداشت این جمهوری هم که گفت امروز نیست شنبه زنگ بزنید ...
رایتک هم زنگ میزنم امیدوارم داشته باشه ! این 555 که هر دو زنگ زدم گفت بعد عید تو بارمون هست !!!!!!!!
اون پایتختیه رو که اصلا طرفش نرو. من دو سال پیش ازش قیمت 485 رو گرفتم میگفت 265 تومن!!! قیمتاش حداقل 2 برابر و بعضا 3 برابر بود.
اگه از من میشنوی صبر کن همون 555 رو بگیر. وگرنه یه چیزی معادل همین رو از AKG بگیر.

a.z.p.z
04-02-2010, 17:32
اون پایتختیه رو که اصلا طرفش نرو. من دو سال پیش ازش قیمت 485 رو گرفتم میگفت 265 تومن!!! قیمتاش حداقل 2 برابر و بعضا 3 برابر بود.
اگه از من میشنوی صبر کن همون 555 رو بگیر. وگرنه یه چیزی معادل همین رو از AKG بگیر.

نه ای کی جی نمیخوام ... اگه اینجوری باشه 485 بگیرم خوبه فک کنم نه ؟ ...
اخه 555 هرجا پرسیدم بعد عید ولی 485 فک کنم داشته باشه ... یعنی 485 نسبت به 555 اینقدر صداش داغونه که طرفش نرم ؟ !!! ...
الانم 2 هفته ای هست بدون هدفونم ! ...
این رایتک که سن هایزر کلا نداره اون پایتختی هم که هیچی میمونه همون نمایندگی تو جمهوری اون هم که گفت 555 بعد عید ! فقط خدا کنه اون حداقل 485 داشته باشه وگرنه دیگه نمیدونم چیکار کنم !!!
دوستان جای مطمئن و خوبی رو سراغ ندارند ؟ ... یا خودم برم تو بازار کامپیوتر بچرخم پیدا کنم چون بنظرم اصلا پایتخت ارزشش رو نداره اونجا فقط برای اپل بدرد میخوره !!!
خلاصه کلا اعصابم داغونه... منتظرتون هستم !!!

seymour
04-02-2010, 20:30

شانس شما .. شاید هم حکمتی در کاره ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهرحال یا باید وایسی این 1.5-2 ماه رو، یا باید بری سراغ گزینه دیگه ... انتخابهات همینه دیگه! .. من کیفیت 485 رو از AKG های هم رده، در سبک مورد علاقه شما بالاتر می دونم.

a.z.p.z
04-02-2010, 20:49
اره خودمم فکر میکنم که 485 نسبت به هم رده های خودش در AKG خیلی بهتر باشه ! و من هم نمیتونم این چند ماه رو صبر کنم چون فوقش من میرم شنبه برای خرید ! ...
485 هم من فکر نمیکنم گزینه بدی باشه و فقط برای موسیقی فک میکنم مناسب باشه .. نظرتون چیه ؟ ...

seymour
04-02-2010, 21:24
دوستان میتونید رد مورد این مدل هدفون سونی راهنماییم کنید

لینکش رو گذاشتم اما میخواهم بدونم اول اینکه کیفیتش چطور هست و آیا تاییدش میکنید و اینکه قیمتش الان چند هست چون تقریبا 3 ماه پیش 70 تومان بود و سوال بعدیم اینه که آیا شماره تلفنی از نمایندگی سونی دارید که زنگ بزنم و سفارش بدم چون وقت نمیکنم برم خودم بخرم آیا نمایندگی فروش و ارسال داره ؟
من در مورد هدفون های NC قبلاً زیاد صحبت کرده ام .. گفته ام که مهمترین مساله اینه که آیا واقعاً شما به این قابلیت نیاز دارید یا نه .. وگرنه برای بسیاری صرفاً پول اضافه اس که پای قابلیتی که شاید چندان بدردشون نخوره میره ...

این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من (چند خط اول) -- این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من (دو سه خط اول) -- این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من (دو سه خط آخر) رو ببین در همین مورد.. در مورد کیفیت، قیمت و مصارف این هدفونها توضیح داده ام.

قیمتش شک دارم خیلی پایین اومده باشه .. شاید 3-4 تومن ... نمایندگی های سونی رو هم میشه با یه سرچ ساده در وب پیدا کرد ... فوقش سایت رسمی سونی در ایران رو سرچ کن و برو سراغ بخش نمایندگی های فروش .. پیدا نکردی، بگو تا من بگردم.

سلام
دوستان کسی تا حالا صدای sennheiser ie8 رو شنیده؟؟؟ ممنون میشم اطلاعات و تجربیات خودتون رو در مورد این هدفون بگین چون قصد خریدش رو دارم و اینکه نسبت به هدفونهای ultimate ears توی این رنج قیمتی حرفی برای گفتن داره(البته تا الان نتونستم هدفونی از این مارک پیدا کنم)
هدفون بسیار باکیفیته ... صداش نسبت به حد وسط، گرم تر و باس اش قوی تره .. (معتقدم ویژگی کلی کارای سن هایزر این هستش) ... اگه منظورت ایران هستش، من هم کارای بسیار محدودی از UE دیده ام .. پاساژ پایتخت رو باید چک کنی ..

seymour
04-02-2010, 21:25
اره خودمم فکر میکنم که 485 نسبت به هم رده های خودش در AKG خیلی بهتر باشه ! و من هم نمیتونم این چند ماه رو صبر کنم چون فوقش من میرم شنبه برای خرید ! ...
485 هم من فکر نمیکنم گزینه بدی باشه و فقط برای موسیقی فک میکنم مناسب باشه .. نظرتون چیه ؟ ...
من قبلاً ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم نظرم رو در مورد 485 گفته ام.. به نظرم گزینه بسیار خوبیه..

prowler88
04-02-2010, 22:05
نه ای کی جی نمیخوام ... اگه اینجوری باشه 485 بگیرم خوبه فک کنم نه ؟ ...
اخه 555 هرجا پرسیدم بعد عید ولی 485 فک کنم داشته باشه ... یعنی 485 نسبت به 555 اینقدر صداش داغونه که طرفش نرم ؟ !!! ...
الانم 2 هفته ای هست بدون هدفونم ! ...
این رایتک که سن هایزر کلا نداره اون پایتختی هم که هیچی میمونه همون نمایندگی تو جمهوری اون هم که گفت 555 بعد عید ! فقط خدا کنه اون حداقل 485 داشته باشه وگرنه دیگه نمیدونم چیکار کنم !!!
دوستان جای مطمئن و خوبی رو سراغ ندارند ؟ ... یا خودم برم تو بازار کامپیوتر بچرخم پیدا کنم چون بنظرم اصلا پایتخت ارزشش رو نداره اونجا فقط برای اپل بدرد میخوره !!!
خلاصه کلا اعصابم داغونه... منتظرتون هستم !!!
من خودم به عنوان کسی که خودش 485 داره این مدلو به شدت تایید میکنم. این که این همه رو 555 تاکید دارم به خاطر این نیست که 485 بده. فقط از این نظر میگم که با توجه به اختلاف قیمت نسبتا کمشون 555 انصافا می ارزه. هم طراحیش بهتره و هم صداش و هم جنسش.

a.z.p.z
04-02-2010, 22:09
بله پس فک کنم همون 485 رو میگیرم ... البته اون یکی دوستمون هم نظر تجربیش رو گفته بود چون نظر تجربی برام خیلی مهمه وگرنه اطلاعات و ریویو و ... که زیاد هست و خوندم . !
فقط شانس ما شنبه زنگ بزنیم بگه 485 هم تموم کردیم دیگه واقعا دیوانه میشم !!! :دی ...
اره خوب قیمت 485 حدود 120 تومن هست / ؟ ... راستی میتونید در مورد 280 هم بگید و تفاوت 485 و 280 ! ... چون فک کنم اون هم گزینه خوبی باشه گرچه من هیچ اطلاعاتی ازش ندارم ! ... حتی نمیدونم اوپن هست یا بسته و ... ممنون میشم در مورد اون هم نظرتون رو بگید.....

seymour
05-02-2010, 21:07
بله پس فک کنم همون 485 رو میگیرم ... البته اون یکی دوستمون هم نظر تجربیش رو گفته بود چون نظر تجربی برام خیلی مهمه وگرنه اطلاعات و ریویو و ... که زیاد هست و خوندم . !
فقط شانس ما شنبه زنگ بزنیم بگه 485 هم تموم کردیم دیگه واقعا دیوانه میشم !!! :دی ...
اره خوب قیمت 485 حدود 120 تومن هست / ؟ ... راستی میتونید در مورد 280 هم بگید و تفاوت 485 و 280 ! ... چون فک کنم اون هم گزینه خوبی باشه گرچه من هیچ اطلاعاتی ازش ندارم ! ... حتی نمیدونم اوپن هست یا بسته و ... ممنون میشم در مورد اون هم نظرتون رو بگید.....
ایشالا 485 گیر بیاد و شما اگه صلاح دیدی بخری و راضی باشی.
//
از نظر من 280 هدفون خیلی خوبیه، و تحسین شده هم هست .. آخرین قیمتی که ازش دارم 155 تومنه .. هدفون بسته هم هست و از isolation اش هم خیلی تعریف شده... کمپانی، این هدفون رو برای مقاصدی مثل مونیتورینگ و DJ طراحی کرده ظاهراً.

kdlh64
06-02-2010, 08:17
سلام سيمور جان. ممنون از راهنماييت و لي توي لينكي كه شما اشاره كردي در مورد محصولات AKG مدل‌هاي IN Ear نبود!
اگه ميشه از مدل‌ها IN EAR يه مدل خوب واسه راك و متال در حدود 100 تومن معرفي كني ممنون مي شم.
راستي نظرتون در مورد jvc ha-fx300 چيه؟

payam_2002us
06-02-2010, 10:44
دوست عزیز ممنون بابت راهنماییت در مورد هدفون سونی نویز کنسلینگ من اگر بخواهم با 70 تومان یک هدفون خیلی خوب و با کیفیت داشته باشم نظر شما چی هست چون من این هدفون سونی رو تو نمایشگاه تست کردم و به نظرم کیفیتش خوب بود اما اگر شما با تجربه ای که داری میتونی پیز بهتری پیشنهاد بدی من از اون استفاده کنم در ضمن میخواهم که مدلش همینطوری مثل سونی باشه چون من این هدفونهای ریز تو گوشم نمیمونه و همش در میاد

seymour
06-02-2010, 21:19
دوست عزیز ممنون بابت راهنماییت در مورد هدفون سونی نویز کنسلینگ من اگر بخواهم با 70 تومان یک هدفون خیلی خوب و با کیفیت داشته باشم نظر شما چی هست چون من این هدفون سونی رو تو نمایشگاه تست کردم و به نظرم کیفیتش خوب بود اما اگر شما با تجربه ای که داری میتونی پیز بهتری پیشنهاد بدی من از اون استفاده کنم در ضمن میخواهم که مدلش همینطوری مثل سونی باشه چون من این هدفونهای ریز تو گوشم نمیمونه و همش در میاد
این مساله که هدفون های In ear از توی گوشت در میاد (منظورت همین مدلهاست دیگه) ، برمیگرده به اندازه سرگوشی .. معمولاً این گوشی ها چندین سایز سرگوشی در جعبه دارن تا برای سایزهای مختلف گوش مناسب باشه .. من تا حالا ندیده ام که کسی حتی پس از تعویض سرگوشی همچنان مشکل داشته باشه ..

//

با 70 تومن من EX85 از سونی رو پیشنهاد می کنم .. اما خب باز هم in ear هستش .. اصولاً شما اگه هدفون های سایز کوچک باکیفیت و با بودجه بالاتر از 50 تومن بخوای، مارک های معتبر اغلب گزینه های in ear ارائه می کنن . باز با این حال میتونی کارای AKG رو چک کنی (پاساژ پایتخت و ایران) که گزینه های غیر In ear هم دارن حدود 40 تومن.

بنابراین اول باید مساله ات رو با فرم این گوشی ها حل کنی و بعد تصمیم بگیری.

seymour
06-02-2010, 22:04
سلام سيمور جان. ممنون از راهنماييت و لي توي لينكي كه شما اشاره كردي در مورد محصولات AKG مدل‌هاي IN Ear نبود!
اگه ميشه از مدل‌ها IN EAR يه مدل خوب واسه راك و متال در حدود 100 تومن معرفي كني ممنون مي شم.
راستي نظرتون در مورد jvc ha-fx300 چيه؟
حق با شماست و من به این نکته که In ear خواسته بودی توجه نکردم.. ببخشید.

با اینکه AKG در این حدود سری K300 رو داره که همون مغازه هم گیر میاد(مثلا K321)، من توصیه ام EX85 از سونی هستش که حدود 70-75 تومن باید باشه ...

kdlh64
07-02-2010, 10:47
مرس سيمور جان. اين مدل سوني كه گفتي هم واسه راك و متال خوبه؟
نظرت رو در مورد اون مدل JVC نمي گي؟
راستي اين مدل K370 از AKG چطوره؟ قيمتش رو گفتن 150. اگر مي‌دوني به كار من مياد (راك و متال و خيلي كم سبك‌هاي ديگه) تا برم تو فكر خريدش (;

payam_2002us
07-02-2010, 11:56
دوست عزیز من اصلا خود گوشم ایراد داره :-) و مدل لاله کوشم و اون برآمدگی گوشم طوری هست که هدفونهای in ear در هیچ نوع سایزی تو گوشم نمیمونه برای همین باید حتما از این دمدلها که تو گوش نمبره بگیرم و با 70 تومان نظرتون رو برای بهترین هدفون خواستم که از نظر کیفیت عالی باشه

a.z.p.z
07-02-2010, 13:39
70 تومن میتونی از هدفون های on the ear استفاده بکنی ... 70 تومن میتونی مدل px100 سن هایزر رو بگیری ...
من خودم شهریور 70 تومن گرفتم البته 75 تومن میداد ... فوقش 5 تومن از 70 تومن بیشتر میدی ولی ارزشش رو داره و من خودم در حد هدفون on the ear ازش راضی بودم !
.....................................
امروز زنگ زدم نمایندگی چه عجب 485 رو داشت گفت 140 تومن .

payam_2002us
07-02-2010, 16:00
ممنون دوست عزیز آیا این مدل که گفتید از برند سونی نویز کنسلینگ که در چند پست قبل بهش اشاره کردم از نظر کیفیت بهتر هستش ؟ و میشه شماره نمایندگی تهران سنهایزر رو بهم بدید که تماس بگیرم

Cleeev
07-02-2010, 16:47
دو هفته نامه عصرشبکه که در حال حاضر به بهترین نشریه کامپیوتر ایران تبدیل شده (+ ماهنامه شبکه) توی شماره 101 پانزدهم دی آزمایش و بررسی 4 تا از هدفون های برتر موجود در بازار ایران رو چاپ کرد که گفتم اسکن کنم بزارم دوستان ببینن و بخونن واسه شون مفید باشه...

بررسی هدفون های :

AKG K512
Philips SHP8500
Creative Aurvana Live!
Pioneer SE-DJ5000

صفحه 1

صفحه 2

دیگه یه ذره کیفیت پایینه ببخشید (کوچیکشم کردم که حجمش کم بشه)...! این اسکنر ما بدجور پکیده (من نبودم دستم بود تقصیر استکبار جهانی بود!) الانم با سرهم کردن کار میکنه... باید برم Iran HP بدم درست کنن حسش نیست...!!! :31: :19:

راستی من به شخصه Philips SHP8500 رو ترجیح میدم... هم قیمتش خوبه هم کیفیتش... البته اگه مایه ش برام موجود بود به هیچ وجه از خرید سری Aurvana ــی Creative نمیگذشتم...

:8: :11: :10: :20:

a.z.p.z
07-02-2010, 16:55
ممنون دوست عزیز آیا این مدل که گفتید از برند سونی نویز کنسلینگ که در چند پست قبل بهش اشاره کردم از نظر کیفیت بهتر هستش ؟ و میشه شماره نمایندگی تهران سنهایزر رو بهم بدید که تماس بگیرم

این مدل نویز کنسلینگ نیستش ! .. در مورد سونی چون تجربه نداشتم نظر نمیدم ! ولی خوب میتونی در بارش تحقیق کنی و اینکه این on the ear هست و 114 db هست سطح فشار صوتی یا همون SPL ...
......................
......................

خوب دوستان من هم بالاخره یه 485 گرفتم ! ... .... :8:
140 تومن میداد ولی تخفیف عجیبی داد بهم گرفتم 120 تومن ! نترسید کاملا اصل هست و مشکلی نداره چون همه چیش رو مو به مو چک کردم و تست کردم !!! ...
اول با headphone holder حال کردم که خیلی به درد من میخوره ! دیگری هم داشتن اداپتر 6.3 mm که تماما همراه با جک 3.5mm روکش طلا هستند ! ... جنس سیم هم تا جایی که میدونم OFC هست (بدون اکسیژن از جنس مس)...
voice coils ها هم که جنس الومینیم هست که در کیفیت خیلی تاثییر دارند ! ...
سایر اطلاعات هم که میدونید : 110db SPL ...
32 اوهم مقاومت در برابر جریان صوتی که از این نظر عین px 100 هست ...
اما خوب تفاوتی که در کیفیت خوبش داره اینه که فول سایز هست و دیافراگم بزگتری داره که جزئیات بالاتری داره و همچنین audio driver و earpad های راحت که جنسشون هم از فوم هست و انصافا خوب هستند ! ...
تو گوش هم راحت هست و مشکلی نداره و یکی از شبه عوامل استریو بودن صدا هم earpads هستند و بیشترین چیزی که توجه منو جلب کرد همین استریو بودن صدا و همچنین معتدل بودن صدا و ساپورت باس بیشتر که طبیعی هم هست به دلیل دیافراگم بزرگتر ! باس معتدلی داره ...

در ضمن خیلی ها که زیاد وارد نیستند میگن این فول سایز ها پدر گوش رو در میاره و داغون میکنه !
در اصل باید بگم اون px100 بود که نسبت به این بدتر بود از این نظر به دلیل تیز بودن صدا ها که 485 صدا خیلی خیلی معتدل تر و طبیعی تر هست ! در کل ... (این دلیلی بر بد بودن px100 نیست به هر حال 485 هدفون circumaural
(فول سایز HD ) هست ! ...
*محدوده فرکانس هم از 16 تا 24000 hz هست . نکته خوبش جدا شدن سیمش هست که بدرد من یکی میخوره!
همچنین خود هدفون طراحی خوبی داره و روی سر بدون حرکت و به راحتی قرار میگیره و انعطلاف بالایی داره!
......................
نتیجه گیری کلی : 485 در نوع خود یکی از گزینه های مناسب در سری circumaural هست که باس معتدل و کیفیت صدای خیلی خوب و استریو خوبی داره و همچنین طراحی خیلی عالی و انعطاف پذیر و جنس خوبی هم داره . / به دوستان هم پیشنهاد میکنم که در این محدوده میتونن این گزینه رو انتخاب بکنن !
* البته اینی که من میشنوم صدای اصلیش نیست چون باید چندین ساعت کار کنه تا دیافراگم از حالت نو بودن در بیاد و نرم بشه !:8:
* نکته خوبش هم که گفتم جداشدن سیم و همچنین بالاتر از جکس بر خلاف مشکلی که پی اکس 100 داشت این حالت فنری داره و به راحتی خم میشه و به سیمش اسیب نمیزنه !
* در ضمن پی اکس 100 هم مجانی گفت برات تعمییر میکنم چون نمایندگی هستیم و از ما خریدید !:دی
* فقط کسی میدونه مقدار
* فقط باید یه سیم 1.5 متری هم بگیرم ! چون به اون هم نیاز میشه ! ... ای کاش از همونجا گرفته بودم باید بگردم یه 1.5 متری با جک 3.5mm پیدا کنم فقط !
......... در همینجا از پویان عزیز و محمد تشکر میکنم بابیت راهنمایی ها و تجربیاتشون :11:

seymour
07-02-2010, 20:23
مرس سيمور جان. اين مدل سوني كه گفتي هم واسه راك و متال خوبه؟
نظرت رو در مورد اون مدل JVC نمي گي؟
راستي اين مدل K370 از AKG چطوره؟ قيمتش رو گفتن 150. اگر مي‌دوني به كار من مياد (راك و متال و خيلي كم سبك‌هاي ديگه) تا برم تو فكر خريدش (;
جنس صدای کارای سونی معمولاً سرد ارزیابی میشه ... جدا از اینکه تعریف صدای سرد چیه، این رو در نظر بگیر که صدای سرد معمولاً برای سبک هایی مثل راک و متال مناسب تره ..

من شناختی از اون مدل JVC ندارم .. میشه ریویوهای موجود درباره اش رو چک کرد... کلاً هر کمپانی ای ممکنه یکی دوتا محصول در این زمینه بده بیرون، من توصیه می کنم آدم کار کمپانی هایی رو پی بگیره که در این زمینه اعتبار و پایه محکم تری دارند .. از این نظر سونی خرید مطمئن تری محسوب میشه .. اما این در حالتیه که ما بخوایم صرفاً بصورت نظری در مورد اون JVC صحبت کنیم و در یه حالت ایده آل که امکان تست داشته باشیم، شاید اصلاً یه نفر اون JVC رو بیشتر از یه مدل خیلی معروفتر بپسنده..

AKG k370 قراره هدفون برتر رده تو-گوشی های AKG باشه، طراحی خیلی خوبی داره ... اما حرفی که من همیشه زده ام اینه که اگه آدم بخواد بالای 150 تومن خرج کنه، در ایران، باید محتاط باشه ... ببین برای هزینه بالای 100 تومن در واقع ما باید بریم سمت گزینه های خیلی بهتری که اینجا گیر نمیان .. بله- اگه یه نفر پول داره و مشکلی نداره، میتونه K370 رو هم بگیره که صدای خیلی خوبی باید داشته باشه .. اما اگه من بودم و به خصوص اگه اولین هدفون گرون قیمت ات هستش، توصیه می کنم با همون زیر 100 تومن مثلاً همون سونی که گفتم رو بگیری، و اگه واقعاً تمایل به هزینه بالاتراز 100 تومن داره، بره سراغ مدلهای فول سایز تر ...

باز اگه حتماً نظرت روی in ear هستش بگو ...

دوست عزیز من اصلا خود گوشم ایراد داره :-) و مدل لاله کوشم و اون برآمدگی گوشم طوری هست که هدفونهای in ear در هیچ نوع سایزی تو گوشم نمیمونه برای همین باید حتما از این دمدلها که تو گوش نمبره بگیرم و با 70 تومان نظرتون رو برای بهترین هدفون خواستم که از نظر کیفیت عالی باشه

اگه نمیتونی با in ear ها کنار بیای و میخوای هدفون های روی گوشی بگیری، باید روی فرم هدفون یه انتخاب انجام بدی، مثلاً هدفون Px100 گوشی هاش بالشتکی هستن و اینطوری نیست که گود بشن و دور گوش رو بگیرن (مثل هدفونهای توی عکس بالا که دوستمون گذاشته نیست) ... حالا اگه سایز کاملتر بخوای باز مدلهای دیگه هم میشه پیشنهاد کرد .. اینها اصولاً کیفیت شون از NC هم رده بالاتره ... شاید صدا ازشون به بیرون درز کنه و برعکس، اما این با بحث کیفیت صدا دقیقاً یکی نیست ..

ضمن اینکه سلیقه موسیقیایی رو هم اینجا میشه وارد بحث کرد .. اونچه شما اصولاً گوش میدی میتونه باعث بشه انتخاب بهتری انجام بدی ..

payam_2002us
07-02-2010, 21:04
اگر برم پاساژ پایتخت

نمایندگی سونی و سنهایزر اونجا هستش ؟

a.z.p.z
07-02-2010, 21:08
اهان اینو میخواستم بدونم کسی حداکثر توان ورودی 485 رو میدونه ؟...
(حیف باید برم دوباره یه سیم 1.5 متری یه روز دیگه بگیرم براش!)

---------- Post added at 09:08 PM ---------- Previous post was at 09:04 PM ----------

اگر برم پاساژ پایتخت

نمایندگی سونی و سنهایزر اونجا هستش ؟

فینیکس تو پایتخت تو کارای متمرکز هست ظاهرا ولی نمایندگی به حساب نمیاد اونجوری !
اگه واقعا میخوای محصولات سن هایزر رو بگیری برو :
خ جمهوری .بین چهار راه فخر رازی و دانشگاه . پ 318 ...
شماره : 66950405 الی 7 ...

kdlh64
07-02-2010, 21:35

بازم ممنون از راهنماییت. ببین من این ایر بودن برام مهمه. چون خوشم نمیاد یه چیز گنده رو گوشم باشه! :31:
بعدش اینکه من می خوام با iphone استفاده کنم. این مدل K370 با ایفون سازگاری داره. یعنی کار هندزفری هم انجام می ده. یجورایی طالبش شدم.
با اجازت می خوام یه ریسکی بکنم. امیدوارم بگیره :20:
حتماً میام نظرمو می گم در موردش. بازم ممنون از راهنمایی ها دوست عزیز :10:

{sahand}
07-02-2010, 21:39
امروز یه چیز جالبی پیش اومد گفتم بگم شما هم در جریان باشید:
به قصد خرید Creative ep-630 رفنم پایتخت، مستقیم رفتم فروشگاه کریتیو، با گارانتی شاب می داد 20 تومن که خب من انتظار حدود 15 رو داشتم. یه فروشگاه دیگه بدون گارانتی می داد 12 که خب من گارانتی می خواستم، گفتم ولش کن می رم ex-35 سونی رو می گیرم، داشتم به طرف فروشگاه سونی می رفتم تو ویترن یه فروشگاه ep-635 رو دیدم، رفتم قیمت کردم گفت 19!! فکر کردم حتما فیکه دیگه، اما در کمال تعجب دیدم گارانتی داره! اونم شاب! همه چیزشم درست بود! خلاصه ابتیاع نمودیم و حالا هم داریم لذتش رو می بریم...
الانم هرچی تو نت می گردم تقریبا هیچ جا با این قیمت نیست (مثلا تو انگلیس 46 پونده) ، فقط تو هند 1100 روپیه ست که می شه 23 تومن...
والا حرفه ای نیستم ولی الان هر جوری دقت می کنم صداش از ex32 سونی خدابیامرزم بهتره! به نظر شما فیکه؟

prowler88
08-02-2010, 01:36
به قصد خرید Creative ep-630 رفنم پایتخت، مستقیم رفتم فروشگاه کریتیو، با گارانتی شاب می داد 20 تومن که خب من انتظار حدود 15 رو داشتم. یه فروشگاه دیگه بدون گارانتی می داد 12 که خب من گارانتی می خواستم، گفتم ولش کن می رم ex-35 سونی رو می گیرم، داشتم به طرف فروشگاه سونی می رفتم تو ویترن یه فروشگاه ep-635 رو دیدم، رفتم قیمت کردم گفت 19!! فکر کردم حتما فیکه دیگه، اما در کمال تعجب دیدم گارانتی داره! اونم شاب! همه چیزشم درست بود! خلاصه ابتیاع نمودیم و حالا هم داریم لذتش رو می بریم...
الانم هرچی تو نت می گردم تقریبا هیچ جا با این قیمت نیست (مثلا تو انگلیس 46 پونده) ، فقط تو هند 1100 روپیه ست که می شه 23 تومن...
والا حرفه ای نیستم ولی الان هر جوری دقت می کنم صداش از ex32 سونی خدابیامرزم بهتره! به نظر شما فیکه؟
قاعدتا نباید فیک باشه. رنگش سفیده؟

behjooei
08-02-2010, 10:37
آدرس و اسم فروشگاه؟
همون يكي رو داشت يا باز هم داشت؟

{sahand}
08-02-2010, 11:38
قاعدتا نباید فیک باشه. رنگش سفیده؟
بله. از نظر ظاهری دقیقا همون چیزیه که باید باشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آدرس و اسم فروشگاه؟
همون يكي رو داشت يا باز هم داشت؟
طبقه ی سوم پایتخت بود، اسمشم دقت نکردم! فکر می کنم همن یکی رو داشت، البته یه ep-630i هم داشت 28 تومن.

seymour
08-02-2010, 19:08
من متوجه نشدم نکته ماجرا چی بود؟ .. خب قیمت EP635 الان مدتهاست (بیش از یکسال) که حدود 19-20 تومنه ... با گارانتی های معتبر کریتیو .. (مثلاً من در این پست هام به خودش و قیمتش و محل خرید اشاره کرده ام: 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])-- 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])--- 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])---...)

قیمتش هم که الان مدتهاست همین حدوده .. حالا قبلاً قدری بیشتر بوده (حدود 30 تومن) و طبیعتاً بعد از 4 سال حدوداً که داره فروش میره، کمی پایین اومده .. (چون همیشه توی سایه EP630 بوده و عجیب نیست اگه رو دست فروشنده مونده باشه!)

seymour
08-02-2010, 19:45

بازم ممنون از راهنماییت. ببین من این ایر بودن برام مهمه. چون خوشم نمیاد یه چیز گنده رو گوشم باشه! :31:
بعدش اینکه من می خوام با iphone استفاده کنم. این مدل K370 با ایفون سازگاری داره. یعنی کار هندزفری هم انجام می ده. یجورایی طالبش شدم.
با اجازت می خوام یه ریسکی بکنم. امیدوارم بگیره :20:
حتماً میام نظرمو می گم در موردش. بازم ممنون از راهنمایی ها دوست عزیز :10:
با اون حساب، شاید بهترین گزینه ای که بشه گرفت همین باشه ... به قول شما ریسکی هستش که به نظر میاد بی ارزه ... بخصوص اینکه میخوای با آیفون کار کنی و هم اون قابلیت میکروفونش برات استفاده داره و هم اینکه بهرحال این هدفون از حداکثر کیفیتی که آیفون ارائه می کنه یه رده بالاتر هم هست...

موفق باشی.

اهان اینو میخواستم بدونم کسی حداکثر توان ورودی 485 رو میدونه ؟...
(حیف باید برم دوباره یه سیم 1.5 متری یه روز دیگه بگیرم براش!)[COLOR="Silver"]
معمولاً این جزو مشخصاتی نیست که اعلام بشه .. اما میشه با اطمینان خوبی گفت که حدود 400-500 mw باشه .. اکثر هدفون های خوب و باکیفیت (که این هم جزوشونه) میتونن حتی تا 1-2 وات رو هم برای مدت کوتاهی تحمل کنن.

{sahand}
08-02-2010, 20:01
اِ... ، چه جالب! هیچ وقت فکر نمی کردم قیمت جنسی داخل و خارج کشور اینقدر متفاوت باشه!! تجربه ای شد تا بر اساس قیمت های آمازون تصمیم نگیرم، بگذریم...
یکی از دوستان قصد خرید یه مدل clip-on رو داره، تا 30 تومن چی پیشنهاد می کنید؟ (آیپاد کلاسیک داره و بیشتر موسیقی کلاسیک گوش می ده.)

poria_mc
08-02-2010, 20:22
دوستان کسی با کارهای Beats by Dr Dre آشنایی داره؟؟ امروز پایتخت یدونه مدل Tour رو آورده بود! واقعا با کیفیت بود! سیم هاش جوری بود که شک دارم با قیچی هم پاره بشه!

seymour
09-02-2010, 19:55
اِ... ، چه جالب! هیچ وقت فکر نمی کردم قیمت جنسی داخل و خارج کشور اینقدر متفاوت باشه!! تجربه ای شد تا بر اساس قیمت های آمازون تصمیم نگیرم، بگذریم...
یکی از دوستان قصد خرید یه مدل clip-on رو داره، تا 30 تومن چی پیشنهاد می کنید؟ (آیپاد کلاسیک داره و بیشتر موسیقی کلاسیک گوش می ده.)
کریتیو یه مدل EP380 داره که فکر کنم حدود 20 تومنه ... از همین تیپ طراحی من فکر می کنم سونی عملکرد خوبی داره ، حالا با همین بودجه یا کمی بالاتر .. J11 و Q68 رو چک کن .. یه سر اگه به پاساژهای حوالی چهارراه ولی عصر تا میدون ولی عصر بزنی میتونی این مدلها رو ببینی.

دوستان کسی با کارهای Beats by Dr Dre آشنایی داره؟؟ امروز پایتخت یدونه مدل Tour رو آورده بود! واقعا با کیفیت بود! سیم هاش جوری بود که شک دارم با قیچی هم پاره بشه!
این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من رو اگه دوست داشتی درباره اش بخون .. و بهرحال توجه کن که بهشی از هزینه ای که می پردازی، پای اسمشه تا کیفیتش.

ضمناً اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم دوستی گفته که شاید یه نسخه از این برسه دستش، می تونی باهاش ارتباط بگیری شاید نکته ای بگه که بدردت بخوره.

T I M S A R
12-02-2010, 18:09
سلام
یه هدفون با کیفیت که خوب فیت بشه (برای فعالیت ورزشی) که روی آیپاد هم خوب جواب بده تا قیمت 100 تومان یا بالاتر ...
ممنون:11:

seymour
12-02-2010, 19:22
سلام
یه هدفون با کیفیت که خوب فیت بشه (برای فعالیت ورزشی) که روی آیپاد هم خوب جواب بده تا قیمت 100 تومان یا بالاتر ...
ممنون:11:
از سونی، MDR-AS20 رو چک کن که طراحی اش قشنگه و میشه گفت دور گوش رو می گیره ... MDR-J11 هم طراحی خیلی خوبی داره .. اینا باید حدود 70 تومن باشن ... نمایندگی های سونی رو چک کن ..

milad_takjoo
15-02-2010, 08:20
سلام.میخواستم یک هدفون بخرم با این مشخصات
1.قیمت تا 100 تومن
2. فول سایز نباشه
3.بیس و کیفیت وتفکیک عالی داشته یاشه.
4.از مارک های معروف باشه که بشه پیدا کرد(مثلا سن هایزر و shure ,akg نباشه)
5.عایق نویز خوبی باشه
لطفا دوستان بگن که هدفون داخل گوش هست یا که نیست(یعنی نوعش رو بگن). ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

seymour
15-02-2010, 19:36
سلام.میخواستم یک هدفون بخرم با این مشخصات
1.قیمت تا 100 تومن
2. فول سایز نباشه
3.بیس و کیفیت وتفکیک عالی داشته یاشه.
4.از مارک های معروف باشه که بشه پیدا کرد(مثلا سن هایزر و shure ,akg نباشه)
5.عایق نویز خوبی باشه
لطفا دوستان بگن که هدفون داخل گوش هست یا که نیست(یعنی نوعش رو بگن). ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
*در مورد مورد 4 : گفتی که "پیدا بشه"، خب سن هایزر و akg رو میشه تهران گیر آورد .. باز اگه مشکل دسترسی به تهران رو داری قابل درکه البته ..

بهرحال تا 100 تومن اگه فول سایز نخوای و بحث ایزوله سازی (همون عایق نویز) هم برات مطرح باشه، طبیعتاً کارای in ear سریعاً میان وسط .. ex85 از سونی رو دنبال کن (حدود 80 تومن باید باشه) --- از کریتیو aurvana in ear رو ببین میتونی گیر بیاری که صدای گرمتری داره و فکر کنم دوستانی که اهل باس هستند بیشتر بپسندند .. و کمی پایین تر ep830 حدود 50 تومنه و صدای متعادل تری (از نظر عملکرد روی دامنه فرکانسی منظورمه) نسبت به فرضاً ep630 که برادر کوچکترشه داره ..

بهرحال بازار هدفون در ایران، بخصوص در مورد in ear های متوسط به بالا، متاسفانه و متاسفانه تنوع پایینی داره ..

milad_takjoo
15-02-2010, 20:14
حالا غیر in ear ها چه مدل هایی میشه پیدا کرد؟
راستی مدل creative aurvana air چه طوره؟قیمتش چنده؟
من مدل ep630 رو قیمت کرده بودم 18 تومن ...شما نوشتین که ep830 50 تومنه؟واقعا اینطوریه؟:23:
لطفا درمورد flac هم توضیح بدین.به نظر من فرقی با mp3 320 نداره......

saxp
16-02-2010, 17:49
این یکی از بهترین تاپیکهایی هست که آدم از خوندش لذت میبره بخاطر اینکه اطلاعات بسیار مفیدی میشه ازش کسب کرد در مورد تفاوت ep630 و ep830 چون خودم صداش رو شنیدم بگم که ep830 کمی صدای بمش بهتره وکمی صدا رو متعادل تر پخش میکنه یک کیف اضافه هم داره ولی قیمتش بیخودی گرونه و اصلا ارزش 50 تومان پول رو نداره اگر می خواید creative بخرید با گارانتی رایان بدر بگیرید تا جایی که میدونم اجناسش بیشتر برای سنگاپور بود ولی اون شاپ برای چین هست . اگه واقعا می خواید تفاوت صدا رو حس کنید 100 به بالا برای هدفون بزارید کنار البته به شرطی که mp3 player تون هم درست و حسابی باشه

Highbury
16-02-2010, 19:08
سلام دوستان.یه هدفون میخواستم بخرم هم برای استفاده از نوت بوک و هم پلیر و موبایل.
میخوام قیمتش حدود 20 تومان باشه داخل گوش یا معمولی فرقی نمیکنه فقط روی گوش خوب بایسته و اینکه کیفیت خوب داشته باشه اگه کیفت یا ... باشه چه بهتر اگر هم نداشت اشکال نداره.
یکی از دوستان ep-630 رو معرفی کرده بود چطوره؟از این بهتر هم هست که صداش با کیفیت تر و بهتر باشه؟
و اینکه از کجای گرگان یا گنبد کاووس میتونم خریداری کنم؟
خرید اینترنتی داره؟

seymour
16-02-2010, 19:56
حالا غیر in ear ها چه مدل هایی میشه پیدا کرد؟
راستی مدل creative aurvana air چه طوره؟قیمتش چنده؟
من مدل ep630 رو قیمت کرده بودم 18 تومن ...شما نوشتین که ep830 50 تومنه؟واقعا اینطوریه؟:23:
لطفا درمورد flac هم توضیح بدین.به نظر من فرقی با mp3 320 نداره......
+غیر In ear تا 100 تومن میشه akg گرفت .. میشه کریتیو گرفت .. باز بسته به سبک که بحث اش شد ..

+من air رو توصیه نمی کنم .. یعنی نمی ارزه آدم یه earbud بخره با این قیمت ..

+ قیمت ep830 : متوجه سوال نشدم .. پرسیدی "واقعاً اینطوره؟" .. قیمتش رو میگی؟ .. بله - همینطوره.

+ flac یه فرمت lossless هستش؛ یعنی فرقش مثلا با mp3 اینه که در حین فشرده سازی داده ها از بین نمیرن و میشه دوباره decompress اش کرد به نسخه اصلی صوتی (بدون فشرده سازی) .. همونطور که گفتی mp3 با بیت ریت 320 تفاوت بسیار نامحسوسی با flac داره..

سلام دوستان.یه هدفون میخواستم بخرم هم برای استفاده از نوت بوک و هم پلیر و موبایل.
میخوام قیمتش حدود 20 تومان باشه داخل گوش یا معمولی فرقی نمیکنه فقط روی گوش خوب بایسته و اینکه کیفیت خوب داشته باشه اگه کیفت یا ... باشه چه بهتر اگر هم نداشت اشکال نداره.
یکی از دوستان ep-630 رو معرفی کرده بود چطوره؟از این بهتر هم هست که صداش با کیفیت تر و بهتر باشه؟
و اینکه از کجای گرگان یا گنبد کاووس میتونم خریداری کنم؟
خرید اینترنتی داره؟
با این هزینه شما ep630 گزینه خیلی محبوبیه ... ep635 تفاوت چندانی با این مدل نداره، با این فرق که بند گردن داره و حدود 20 تومنه (4-5 تومن گرونتر از 630) ... کمی بالاتر هم ex35 از سونی که حدود 28 تومنه .. نمایندگی های سونی و کریتیو رو باید چک کنی و البته فکر می کنم یکی دوتا دوست از اون ناحیه کشور هم داشتیم .. یه سرچ بزن توی این تالار فکر کنم پیداشون کنی.

خرید اینترنتی، در حالتی که دسترسی خرید فیزیکی داری، بخصوص برای هدفون توصیه نمیشه.

milad_takjoo
16-02-2010, 20:42
+غیر In ear تا 100 تومن میشه akg گرفت .. میشه کریتیو گرفت .. باز بسته به سبک که بحث اش شد ..

+ قیمت ep830 : متوجه سوال نشدم .. پرسیدی "واقعاً اینطوره؟" .. قیمتش رو میگی؟ .. بله - همینطوره.

.

منظورتون کلا درباره airbud چیه؟قیمتش هم تقریبی میگین؟

راستی چرا ep830 50 تومنه بعد ep630 20 تومنه؟دلیل این همه اختلاف قیمت چیه؟

Highbury
17-02-2010, 00:47

+ flac یه فرمت lossless هستش؛ یعنی فرقش مثلا با mp3 اینه که در حین فشرده سازی داده ها از بین نمیرن و میشه دوباره decompress اش کرد به نسخه اصلی صوتی (بدون فشرده سازی) .. همونطور که گفتی mp3 با بیت ریت 320 تفاوت بسیار نامحسوسی با flac داره..

با این هزینه شما ep630 گزینه خیلی محبوبیه ... ep635 تفاوت چندانی با این مدل نداره، با این فرق که بند گردن داره و حدود 20 تومنه (4-5 تومن گرونتر از 630) ... کمی بالاتر هم ex35 از سونی که حدود 28 تومنه .. نمایندگی های سونی و کریتیو رو باید چک کنی و البته فکر می کنم یکی دوتا دوست از اون ناحیه کشور هم داشتیم .. یه سرچ بزن توی این تالار فکر کنم پیداشون کنی.

خرید اینترنتی، در حالتی که دسترسی خرید فیزیکی داری، بخصوص برای هدفون توصیه نمیشه.
مرسی دوست عزیز.ایا این مدل کیف یا چیزی نداره که هدفون رو توش بذارم؟از لحاظ کیفیت ساخت و صدا و حتی ظاهر هیچ تفاوتی نداره؟

hossein61
17-02-2010, 08:48
با سلام خدمت اساتید محترم
من حدود یک ماه پیش یک هدفون HD 485 خریدم که از صداشم خیلی راضیم.
می خواستم ببینم من با کارت صدای X-Fi Xtreme Music خودم می تونم از حداکثر کیفیت صدای این هدفون استفاده کنم یا نیاز به آمپلیفایر هم دارم؟
در ضمن معمولا هدفون رو مستقیما به خود کارت صدا وصل می کنم نه خروجی هدفون اسپیکر.
با تشکر فراوان

prowler88
17-02-2010, 10:27
با سلام خدمت اساتید محترم
من حدود یک ماه پیش یک هدفون HD 485 خریدم که از صداشم خیلی راضیم.
می خواستم ببینم من با کارت صدای X-Fi Xtreme Music خودم می تونم از حداکثر کیفیت صدای این هدفون استفاده کنم یا نیاز به آمپلیفایر هم دارم؟
در ضمن معمولا هدفون رو مستقیما به خود کارت صدا وصل می کنم نه خروجی هدفون اسپیکر.
با تشکر فراوان
مطمئن باشید کارت صداتون به خوبی از پس این هدفون برمیاد. من خودم هم 485 با کارت صدای X-Fi دارم. با توجه به این که هدفون آمپدانس بالایی نداره به راحتی درایو میشه. حتی با یه پلیر خوب هم میشه صدای عالی ازش گرفت. البته منظور این نیست که استفاده از آمپ تاثیری روی صداش نداره. ولی تاثیرش در اون حد نیست که تفاوت چشمگیری با قبلش بکنه.

kdlh64
17-02-2010, 13:50
سلام سيمور جان. اول ممنون از راهنماي‌هاي خوبت.
دوم كه تركميدم با كيفيت D: واقعاً از ريسكي كه كردم خوشحالم. كيفيت خيلي خوبي داره اين AKG K370 . واسه راك و متال كه حرف نداشت. براي سبك‌هاي ديگه هم چيزي كم نداره! عاليييي
بازم مرسي از راهنمايي‌هات.

mamad gonzo
17-02-2010, 14:09
دوم كه تركميدم با كيفيت D: واقعاً از ريسكي كه كردم خوشحالم. كيفيت خيلي خوبي داره اين AKG K370 . واسه راك و متال كه حرف نداشت. براي سبك‌هاي ديگه هم چيزي كم نداره! عاليييي

بارک باشه...:8:
چند گرفتی؟

kdlh64
17-02-2010, 14:57
بارک باشه...:8:
چند گرفتی؟

قابل نداره عزيز
از رايتك 150 تومن

peaceful1
17-02-2010, 16:07
قابل نداره عزيز
از رايتك 150 تومن

من 340 داشتم کلا یه ایراد که به in ear headphone های akg دارم این هست که حجم صدای خروجی خیلی زیاد نیست فقط 22 میلی وات هست
تو این محدوده قیمت cx-500 سناییزر خیلی مطرح هست فقط حیف که به جای 76$ داره 210000 تومان فروخته میشه
مثل عموم هدفون ها سیم ظریفی داره قبل از این که بخواهی تو راه و نیم راه استفاده کنی ... بلاخره مراقب باش.

mani6606
17-02-2010, 20:21
سلام بچه ها :
من یک هدفون خوب برای پلیر Samsung yp-p2 می خوام . قیمت بین 20 تا 30 تومن در نظر بگیرین . قیمت بلوتوث دار هو مبدین که عالیه. اگر هدفون خوبی خارج این رنج قیمت بود معرفی کنید .

seymour
17-02-2010, 20:21
منظورتون کلا درباره airbud چیه؟قیمتش هم تقریبی میگین؟

راستی چرا ep830 50 تومنه بعد ep630 20 تومنه؟دلیل این همه اختلاف قیمت چیه؟
البته یه مرزبندی دقیق برای اسمگذاری وجود نداره .. وقتی میگیم earbud ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اغلب یعنی هدفون های کوچک که in ear نیستند .. مرسوم ترین نوع هدفون هستش دیگه و تقریباً روی همه mp3 player ها earbud وجود داره ...

کلاً earbud ها از نظر کیفیت، پایین ترین سطح رو دارن .. البته منظور هدفون های هم رده اس .. یعنی اگه یه earbud و یه in ear و یه هدفون فول سایز و ... بذاریم کنار هم، این یکی احتمالا رده های آخر جدول کیفیت رو اشغال کنه!

قیمت تقریبی aurvana air حدود 15-200 دلاره .. یعنی توی ایران باید حدود 200 تومن باشه.

//

اختلاف قیمت : خب دلیل اختلاف قیمت فلان موبایل نوکیا با یه موبایل دیگه از نوکیا چیه؟ .. چرا یکی دوبرابر دیگری قیمت داره؟ ... علت اختلاف قیمت رونالدو و آرش برهانی چیه؟!! .. کیفیت ، طراحی، جنس قطعات، و فاکتورهای مشابه... و خلاصه هرچقدر کمپانی هزینه کرده برای یه محصول...

مرسی دوست عزیز.ایا این مدل کیف یا چیزی نداره که هدفون رو توش بذارم؟از لحاظ کیفیت ساخت و صدا و حتی ظاهر هیچ تفاوتی نداره؟
کدوم مدل؟ .. ما داشتیم راجع به ep630 و 635 صحبت می کردیم .. شما پستی از من رو quote کردی که راجع به 630 و 830 و air صحبت شده .. منظورت دقیقا کدوم مدلهاست؟

هدفونهای earbud و in ear تو دامنه قیمت پایین، خیلی لوازم جانبی ندارن .. فوقش خودت بری یه کیسه براش بخری .. 2-3 تومن

seymour
17-02-2010, 20:28

سلام بچه ها :
من یک هدفون خوب برای پلیر Samsung yp-p2 می خوام . قیمت بین 20 تا 30 تومن در نظر بگیرین . قیمت بلوتوث دار هو مبدین که عالیه. اگر هدفون خوبی خارج این رنج قیمت بود معرفی کنید .
هدفون خوب خارج از قیمت که زیاده .. چون این قیمت یه بودجه زیر متوسطه .. مثل اینه که بگی میخوام 10 میلیون خرج یه ماشین کنم، اگه ماشین بهتری با قیمت بالاتر هم موجوده بگید! .. (شوخی)

بهرحال با 30 تومن بهترین انتخاب ex35 از سونی به نظر میاد ... (هدفون تو گوشی هستش -- یه مساله هم طبیعتاً اینه که فرم و طراحی هدفونت رو مشخص کنی .. تو گوشی مشکلی نداری که؟)

بلوتوث: زیاد صحبت شده در این مورد که اولاً گزینه های بلوتوث محدوده، ثانیاً کیفیت صدای بلوتوث با سیم دار هم رده اش یکی نیست و اغلب باسیم بهتره .. ثانیاً بلوتوث های خوب میرن سمت 60-70 تومن.

mani6606
18-02-2010, 06:29
یکی از دوستان نام بهترین تولید کنندگاه هدفون رو میذاره بی زحمت.

a.z.p.z
18-02-2010, 06:35
Sennheiser
AKG

در سطح پایین تر :
Creative
Sony

mani6606
18-02-2010, 06:47
آیا مدل Sennheiser MX W1 در ایران موجوده؟

peaceful1
18-02-2010, 10:21
جایی sure وultimate ear تو ایران می فروشند؟

Soor_e_Sraphil
18-02-2010, 13:06
سلام به موزیک بازان عزیز...
من می خوام یه هدفون برای IPOD Touch بگیرم تا حول و حوش 100 تومن هم می تونم مایه بزارم...
wired یا wireless یا In ear یا out ear بودنش هم برام مهم نیس. فقط کیفیتش و Portable بودنش مهمه...
اگه قیمت دقیق و فروشنده رو هم بگین ممنون میشم...من شیرازم.

prowler88
18-02-2010, 13:32
یکی از دوستان نام بهترین تولید کنندگاه هدفون رو میذاره بی زحمت.

Sennheiser: یک کمپانی آلمانی صاحب نام با بیشتر از 60 سال سابقه. محصولات اصلیش هدفون و میکروفون و هدست های هوانوردی هست. میشه گفت همه نوع هدفون در هر رنج قیمتی تولید میکنه.
Grado: که امریکایی هست و فقط هدفون های open تولید میکنه. محصولاتش از نظر کیفیت صدا کم رقیب هستند. هر چند برای استفاده ی طولانی مدت چندان راحت نیستند.
Denon: در سال 1910 در ژاپن تاسیس شده. در ابتدا فقط گرامافون و صفحه های یک طرفه تولید میکرده. بعد از اون انواع و اقسام سیستم های صوتی و تصویری رو به بازار عرضه کرده و یکی از پیشروهای بازار هم بوده. به طوری که خیلی از سیستم های صوتی و تکنولوژی ها اولین بار توسط denon به بازار عرضه شدند. هدفون هاش برای استفاده ی DJ ایده آل هستند.
AKG: یک برند اتریشی تاسیس شده در سال 1947 که از سال 94 به عنوان زیر مجموعه ی harman شناخته میشه. انواع هدفون و میکروفون و سیستم های صوتی وایرلس رو تولید میکنه. این یکی هم حدود 60 سال پیش تاسیس شده.
Shure: میشه گفت معروفترین مارک هدفون های in-ear هست. علاوه بر این میکروفون های حرفه ای هم تولید میکنه و محصولات دیگه هم داره. یک برند امریکایی هست که در سال 1925 کارش رو با ساخت سیستم های رادیویی شروع کرد.
Audio-Technica: ساخت ژاپن هست و سازنده ی هدفون و میکروفون و چند محصول صوتی دیگه هست. بیشتر از 10 سال هست که میکروفون های این کمپانی در مراسم GRAMMY و چند دوره المپیک و چندین برنامه ی تلویزیونی استفاده میشه. همچنین خواننده های معروف مثل Justin Timberlake و Linkin Park و Metallica از میکروفون های این شرکت استفاده کرده اند.
Beyerdynamic: در سال 1924 توسط eugen beyer در برلین تاسیس شده. محصولاتش هدفون و میکروفون و سیستم های صوتی وایرلس و کنفرانس و... هست. خواننده ها و گروه هایی مثل Abba, Beatles, Elton John و Steve Wonder از محصولات beyer برای کنسرت هاشون استفاده کرده اند. همچنین در بازیهای المپیک 88 از این میکروفون ها به طور گسترده استفاده شده.

Pioneer: که همه نوع سیستم های صوتی و تصویری تولید میکنه و هدفون های in-ear و فول سایز و دور گوشی و DJ داره. البته شهرتش بیشتر به خاطر هدفون های DJ هست که مورد استفاده ی بسیاری از DJ های معروفه.

Technics: زیرمجموعه ی پاناسونیک هست و دستگاه های DJ, سینتسایزر و هدفون تولید میکنه. ظاهرا armin van buuren که عنوان بهترین DJ دنیا رو داره هم از مدل DH1200 ساخت Technics استفاده میکنه (قیمتش به گفته ی خود سایت 170 دلاره).

Sony: که بعضی از مدل های گرون قیمتش با کیفیت و پرفروش هستند. مثل MDR-V6 و MDR-F1

Bose: یکی از کمپانی های صاحب نام در تولید محصولات صوتی که محصولاتش در جاهایی مثل استادیوم های المپیک و کلیسای سیستین و تالار برادوی و شاتل فضایی به کار گرفته شده. شهرتش در بازار هدفون به خاطر ساخت هدفون های قابل حمل با قابلیت کاهش نویز هست.

Creative: کمپانی مقیم سنگاپور. هدفون های با قیمت ارزان تا متوسط تولید میکنه که معمولا کیفیت خوبی هم دارند.

peaceful1
18-02-2010, 14:23
شما که زحمت کشیدی این همه توضیح دادی اگه زحمتی نیست لطف کن این ها رو هم یک توضیح بده
,phillips,jvc,ultimate ear,koss,ultrasone,hippo,phonak, klipsch
تاریخ denon به روایت خود سایت:

Soor_e_Sraphil
18-02-2010, 16:17
سلام به موزیک بازان عزیز...
من می خوام یه هدفون برای IPOD Touch بگیرم تا حول و حوش 100 تومن هم می تونم مایه بزارم...
wired یا wireless یا In ear یا out ear بودنش هم برام مهم نیس. فقط کیفیتش و Portable بودنش مهمه...
اگه قیمت دقیق و فروشنده رو هم بگین ممنون میشم...من شیرازم.
كسي نيس جواب مارو بده؟لطفا!

prowler88
18-02-2010, 18:26
شما که زحمت کشیدی این همه توضیح دادی اگه زحمتی نیست لطف کن این ها رو هم یک توضیح بده
,phillips,jvc,ultimate ear,koss,ultrasone,hippo,phonak, klipsch
تاریخ denon به روایت خود سایت:

راستش بیشتر سعی کردم در مورد اونایی بنویسم که سابقه شون از بقیه بیشتره و مشهورتر هستند. ولی مشکلی نیست چند تا از اینا رو هم توضیح میدم (راستش من تا حالا اسم Hippo و Phonak رو نشنیده بودم. Phillips و JVC هم به نظرم برندهای درجه دو حساب میشن):

Ultimate Ears: تاسیس سال 1995 در امریکا توسط Alex Van Halen درامر یک گروه راک و یکی از همکارانش. تولید کننده ی هدفون های in-ear و earphone. کمپانی Ultimate Ears در سال 2008 توسط Logitech خریداری شد.

Ultrasone: تاسیس سال 1991 در آلمان. تولید در آلمان, امریکا, اتریش و تایوان. تخصص در ساخت هدفون های استودیو, خانگی و DJ. اکثر هدفون های ultrasone دارای ویژگی انحصاری surround-sound simolacrum یا S-Logic هستند. این تکنولوژی باعث میشه تا شنونده حس کنه صدا رو از طریق اسپیکر میشنوه.

Koss: تاسیس سال 1955 توسط J.C. Koss در امریکا. البته از ابتدا کارش اصلا ارتباطی به هدفون نداشته و بعدا تصمیم به تولید هدفون میگیره. هدفون های Koss بعضا با نام Radio Shack تحت لیسانس خود شرکت در فروشگاه های Radio Shack به فروش می رسند. در حال حاضر محبوب ترین هدفون Koss یک هدفون قابل حمل به نام Porta Pro هست. هدفون های ساخت امریکای شمالی Koss همراه با گارانتی بی قید و شرط مادام العمر به فروش می رسند.

Klipsch: تاسیس سال 1946 در امریکا توسط Paul Klipsch. حوزه ی اصلی فعالیتش تولید اسپیکرهای حرفه ای و خانگی هست. این کمپانی از سال 2007 شروع به تولید هدفون های in-ear کرد در دو سری Image و Custom. گفته میشه مدل Image X10 کوچکترین هدفون دنیاست. هدفون های Klipsch طوری طراحی شده اند که به بهترین شکل داخل گوش قرار بگیرند تا هم از خستگی و درد گوش جلوگیری کنند, هم به خوبی عایق صدا باشند و هم به بهترین شکل فرکانس های صوتی رو عبور بدهند.

mamad gonzo
18-02-2010, 19:01
كسي نيس جواب مارو بده؟لطفا!

هدفونای IN EAR که دیگه همشون قابل حمل هستن و کلمه پرتابل واسشون معنا نداره ...
که شما تا 100 تومن میتونی همهس N EAR ا رو در نتظر بگیری مثل EX85 از سونی که فکر کنم حدود 80 باشه....
اگه طالب ON EAR هستی سری PX از سنهایزر هم خوبن....
اگه میتونی با IN EAR کنار بیای توصیه میشه IN EAR بخری چون با بودجه شما میشه IN EAR هایی رو خرید که کیفیت خیلی بهتری نسبت به ON EAR ها تو همین بودجه دارن......