PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری مناسب

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

pkr_legend
20-08-2011, 20:56
این دو تا چطورن؟ Phiaton ms300 و Phiaton ms400

amin148
20-08-2011, 22:12

دوست عزیز شما که portable بودن برات خیلی مهمه دلیل خاصی داره مث in ear نمیخری؟
الان مدلای خیلی خوبی تا 200 دلار موجوده .

pkr_legend
20-08-2011, 22:45
دوست عزیز شما که portable بودن برات خیلی مهمه دلیل خاصی داره مث in ear نمیخری؟
الان مدلای خیلی خوبی تا 200 دلار موجوده .

از on ear بیشتر خوشم میاد، واسه گوش هم کلا" بهتره ، کیفیتشم به نظرم بهتره در کل

amin148
20-08-2011, 22:54
ایشالا یه چیز خوب گیرت بیاد.

یه سری هم به این لینک بزن. هدفون هایی که توی رده های مختلف قیمتی معرفی کرده واقعا خوبن .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rave-87
20-08-2011, 23:47
من نفهمیدم مشکلت با سنهایزر چی هست ، یک برند حرفه ایی رو کنار گذاشتی که چی بدست بیاری؟

ببین این رو خوندی ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداونچیزی که من متوجه شدم بعد 15 دقیقه وقتی که گذاشتم
اگر دنبال بیس خوبی اصلاً دنبال این نرو ، وقتی میگن شبه گرادو هستش یعنی بیخیال
خودشونم میگن که خیلی شفافه
پلیرت چیه؟

ویرایش:
این مفید ترین لینکیه که من در این مورد پیدا کردم

pkr_legend
21-08-2011, 09:01
من نفهمیدم مشکلت با سنهایزر چی هست ، یک برند حرفه ایی رو کنار گذاشتی که چی بدست بیاری؟

ببین این رو خوندی ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداونچیزی که من متوجه شدم بعد 15 دقیقه وقتی که گذاشتم
اگر دنبال بیس خوبی اصلاً دنبال این نرو ، وقتی میگن شبه گرادو هستش یعنی بیخیال
خودشونم میگن که خیلی شفافه
پلیرت چیه؟

ویرایش:
این مفید ترین لینکیه که من در این مورد پیدا کردم

کنار نذاشتم، خواستم ببینم نسبت به HD 25 چطوره، ولی همونطور که گفتی به نظر میاد HD 25 یه سر و گردن بالاتر از ms 400 هست. پلیرم Cowon O2 هست. فقط دو تا مشکل با HD 25 دارم یکی اینکه به نظر زیاد راحت نمیاد، البته احتمالا" ظاهرش اینطور به نظر میاد. یکی هم اینکه آمپدانسش 70 هست! چرا انقدر زیاده؟!
راستی مرسی برای وقتی که گذاشتی ;)

rave-87
21-08-2011, 13:33
کنار نذاشتم، خواستم ببینم نسبت به HD 25 چطوره، ولی همونطور که گفتی به نظر میاد HD 25 یه سر و گردن بالاتر از ms 400 هست. پلیرم Cowon O2 هست. فقط دو تا مشکل با HD 25 دارم یکی اینکه به نظر زیاد راحت نمیاد، البته احتمالا" ظاهرش اینطور به نظر میاد. یکی هم اینکه آمپدانسش 70 هست! چرا انقدر زیاده؟!
راستی مرسی برای وقتی که گذاشتی ;)

مقایسۀ ms400 با hd-25 I توی اون لینک دومی هستش
قسمت دوتاشون رو من خوندم ، شما هم بخون ببین بنابه سلیقت کدوم بهتره ؛ مسئله ایی بود از ریویو بازم بگو
، توی اون تست طرف هدفون ها رو با j3 تست کرده

farzan311
21-08-2011, 19:10
سلام
دوستان من تازه دارم یکم به صورت حرفه ای موزیک گوش میدم دیگه این هدفون 20 تومنی ها جوابگو نیست:31:
هزینه ای که میخوام بکنم چون اماتورم فعلا نمیخام زیاد باشه و حدود 100 تومن فکر کنم خوب باشه
با ایپاد تاچ و pc هم اهنگ گوش میدم
یه نکته ای هم هست یه چیزی باشه به هر جور گوشی بخوره خیلی هدفون ها هستند من باید با دست طی شرایط سختی تو گوشم بذارم تا صدای اصلیش رو بشنوم:31:
ممنون:11:

fa13
21-08-2011, 22:41
از on ear بیشتر خوشم میاد، واسه گوش هم کلا" بهتره ، کیفیتشم به نظرم بهتره در کل
واسه گوش بهتره یعنی چی ؟

pkr_legend
22-08-2011, 01:51
واسه گوش بهتره یعنی چی ؟

يعني گوش كردن اهنگ با هدفون هاي On ear ضررش خيلي كمتره نسبت به هدفون هاي in ear

fa13
22-08-2011, 10:47
يعني گوش كردن اهنگ با هدفون هاي On ear ضررش خيلي كمتره نسبت به هدفون هاي in ear
این یه تصور کاملا اشتباههه بعضی افراد earbud رو صداش رو زیاد میکنن که بلندتر بشنون و اسیب بیشتری میزنه در صورتی که in ear ها به دلیل قرار گرفتن در مجرای شنوایی و با isolationخوب هم کیفیت بهتری دارن هم صدای واضح تری (نه مطلقا )
دوست داشتن یه چیزیه ولی نمیدونم کی این تصور اشتباه رو جا انداخته که برا گوش بهتره
شاید برای بعضی سبک ها فول سایز مناسب تر باشه ولی با اون هیبت و بزرگیش برا بیرون گوش کردن یکم دست و پا گیره
قصد شفاف سازی بود

rave-87
22-08-2011, 13:34
هدفون های داخل گوشی خیلی بیشتر جلوی نویز محیط رو میگیرن ، در نتیجه هنگام گوش دادن به موسیقی ، شنونده میتونه ولوم پلیر رو کمتر کنه و با ولوم کمتری موزیک گوش بده ، پس از این لحاظ آسیب کمتری به گوش میرسونن
ولی از طرفی این نوع هدفون ها به علت اینکه مقداری داخل مجرای گوش میشن ، باعث واکنش تدافعی بدن و تحریک کانال گوش میشن که میتونن در نهایت اگر مواظبت انجام نگیره موجب آسیب به گوش بشن ، از طرفی با ایجاد محیطی بسته در داخل کانال گوش ، و کم و زیاد شدن فشار داخل اون محیط ( به علت حرکت موج صوت) باعث ایجاد التهاب بیشتر میشن
در نهایت بخاطر دو دلیل بالا ، این نوع هدفون ها سریعتر شنونده رو خسته می کنن .

پس اگر بخواییم 1 نتیجۀ کلی در مورد مقایسۀ این دو نوع از جهت میزان تأثیرشون روی سلامتی بگیریم :
اگر توی محیطی که نویز کمی داره می خواین استفاده کنین ، هدفون هایی که داخل کانال گوش فرو نمیرن کاملاً امنترن و مدت زمان بیشتری میشه به راحتی از اون ها استفاده کرد.
اگر محیطمون دارای نویز نسبتاً زیاده ، هدفون های داخل گوشی مناسب ترن ، ولی باز هم باید همون مشکلات گفته شده رو در نظر گرفت دیگه.

peaceful1
22-08-2011, 14:24
در تکمیل پست بالایی هدفونی که به قدری ایزولاسوین مناسبی داره که با بلند کردن صدا به هیچ وجه اجازه خروج صدا رو نده برای گوش و شنوایی خطرناک هست.
چند پست تو این سرچ هم جالب بود:

farzan311
22-08-2011, 14:47
سلام
دوستان من تازه دارم یکم به صورت حرفه ای موزیک گوش میدم دیگه این هدفون 20 تومنی ها جوابگو نیست:31:
هزینه ای که میخوام بکنم چون اماتورم فعلا نمیخام زیاد باشه و حدود 100 تومن فکر کنم خوب باشه
با ایپاد تاچ و pc هم اهنگ گوش میدم
یه نکته ای هم هست یه چیزی باشه به هر جور گوشی بخوره خیلی هدفون ها هستند من باید با دست طی شرایط سختی تو گوشم بذارم تا صدای اصلیش رو بشنوم:31:
دوستان راهنمایی نمیکنید؟

SADEGH 7
22-08-2011, 15:04
سلام
دوستان یه هدفون on ear می خوام که روش سوکت 3.5 میلیمتری داشته باشه و بشه سیمش رو تعویض کرد.چون سیمش ممکنه به دلایل مختلف به شدت کشیده بشه پس باید حتما قابل تعویض باشه.
کیفیت صداش هم اگه در حد ep 630 کریتیو باشه که عالی می شه.
دلیل انتخاب on ear بودنش هم اینه که قراره همیشه به pc وصل باشه و همه استفاده کنن.

rave-87
22-08-2011, 15:48
دوستان راهنمایی نمیکنید؟
از توضیحاتت به نظر میاد دنبال هدفون داخل گوشی میگردی (in ear )
بنده اطلاعات مکفی در این بازه مورد ندارم ، ولی بخاطر اینکه جوابی داده بشه میگم
دوست داری بیس هدفونت در چه حدی باشه ؟ سبک آهنگی که گوش میدی چیه؟
من ep830 رو میشناسم که حدودای 47 قیمتشه و مناسبه واقعاً
دوستان قبلاً گفته بودن که مدل های بالاتر این برند ارزش مبلغ پرداختی رو نداره (من خودم مدل های بالاتر رو تست نکردم.)

farzan311
22-08-2011, 16:25
از توضیحاتت به نظر میاد دنبال هدفون داخل گوشی میگردی (in ear )
بنده اطلاعات مکفی در این بازه مورد ندارم ، ولی بخاطر اینکه جوابی داده بشه میگم
دوست داری بیس هدفونت در چه حدی باشه ؟ سبک آهنگی که گوش میدی چیه؟
من ep830 رو میشناسم که حدودای 47 قیمتشه و مناسبه واقعاً
دوستان قبلاً گفته بودن که مدل های بالاتر این برند ارزش مبلغ پرداختی رو نداره (من خودم مدل هاب لالاتر رو تست نکردم.)
حالا in ear هم نبود مشکلی نداره چون میخوام برا pc هم استفاده بکنم و خیلی رو گوشم میمونه برا فیلم دیدن و بعضی این هدفون ها اینقدر غیر استاندارد هستند که گوش بعد 2 ساعت داغون میشه
این بیس یعنی چی من همش میشنوم نمیفهمم یعنی چی:31:
موسیقی هم rock .poprock.folkrock کلا همه مشتقات راک گوش میدیم البته اهنگ های با ریتم اهسته هم گوش میدم

rave-87
22-08-2011, 16:45
سلام
دوستان یه هدفون on ear می خوام که روش سوکت 3.5 میلیمتری داشته باشه و بشه سیمش رو تعویض کرد.چون سیمش ممکنه به دلایل مختلف به شدت کشیده بشه پس باید حتما قابل تعویض باشه.
کیفیت صداش هم اگه در حد ep 630 کریتیو باشه که عالی می شه.
دلیل انتخاب on ear بودنش هم اینه که قراره همیشه به pc وصل باشه و همه استفاده کنن.

تا چه محدوده قیمتی مد نظرته؟
چونکه معمولاً هدفون هایی که کابل جدا شونده داشته باشن و از برند معتبری باشن قیمتهاشون لا اقل نزدیک 100 $ هستش ، تازه در اونور
دو مدلی که من میشناسم اینان

akg k141 با قیمت 89$ در سایت آمازون

akg k240 با قیمت 98$ در سایت آمازون

اگر ایران باشن احتمالاً لا اقل 80 هزار تومن بیشتر از اینه قیمتشون

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:40 PM ----------

حالا in ear هم نبود مشکلی نداره چون میخوام برا pc هم استفاده بکنم و خیلی رو گوشم میمونه برا فیلم دیدن و بعضی این هدفون ها اینقدر غیر استاندارد هستند که گوش بعد 2 ساعت داغون میشه

موسیقی هم rock .poprock.folkrock کلا همه مشتقات راک گوش میدیم البته اهنگ های با ریتم اهسته هم گوش میدم

توی ایران تا اونجا که من میدونم بهترین گزینه تا این حد قیمت akg k99 هستش
فقط باید بیخیاله استفادۀ خارج از خونه بشی ، چونکه ابعادش ناجوره ( حالا خودت عکساشو ببین)

این بیس یعنی چی من همش میشنوم نمیفهمم یعنی چی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کدوم بیس؟ همین صدایی که تو خیابون از ماشینای ملت میاد بیرون ، بووووووووم بوووووووووووووم

به هر حال بهترین گزینه توی ایران همین k99 هستش

8613187
22-08-2011, 18:04
سلام

آقا این ایرفون رو از کجا تهیه کنم که قیمتش خوب باشه

EP-830

ادرس و شماره چندتا فروشگاه + نمایندگی کریتیو

farzan311
22-08-2011, 18:18
کدوم بیس؟ همین صدایی که تو خیابون از ماشینای ملت میاد بیرون ، بووووووووم بوووووووووووووم

به هر حال بهترین گزینه توی ایران همین k99 هستش
اون که باسه:31:
حالا قیمتش بیشترم شد طوری نیست ولی مثل این نباشه من گردنم میشکنه 5 ساعت رو سرم باشه این:31:

peaceful1
22-08-2011, 20:37
اون که باسه:31:
حالا قیمتش بیشترم شد طوری نیست ولی مثل این نباشه من گردنم میشکنه 5 ساعت رو سرم باشه این:31:
فکر کنم همه صدا وسیما ایران الان از این ها استفاده میکنند حالا درسته که تو محدوده هزینه ماها از این ها بهتر نیست ولی نمیدونم چی تو این ها دیدند که با این همه بودجه فقط این ها رو میخرند.
k44
k55
k77
k66
k99
من فکر کنم شما شاید بد نباشه XB500 رو هم به لیستتون اضافه کنید. من خودم شخصا اصلا از این هدفون خوشم نمیاد ولی برای کار شما شاید مناسب باشه.

farzan311
22-08-2011, 21:06
من یه چیز میخوام تو مایه این

این جور هدفون ها صداشون خوبه؟ از نظر ظاهری که برا من خیلی خوبه

peaceful1
22-08-2011, 21:20

نمیدونم دیگه من و عموم دوستان همه هدفونهای دنیا رو تست نکردیم که!
اگه شما به این ظرافت بخواید موضوع رو برسی کنید بهتره با حوصله تو گوگل سرچ کنید و کیفیت وکارایی همه رو برسی کنید ولی معمولا یک سری هدفون هستند که مرجع و مورد تایید عموم هستند که این جستجوها رو تا حدی راحت تر میکنه و این موضوع رو در نظر داشته باشید که عموم اینها در بازار داخلی موجود نیست!
شما قیافه این جوری دوست داری میتونی Jabra HALO بخری کیفیتش رو نمیدونم ولی مشخصا از اینهایی که دوستان میگفتند به مراتب پایین تر هست.

kindlinessangel
22-08-2011, 23:19

ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﯾﻪ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﮐﻮﭼﯿﮏ ﺑﺪﻡ
ﮐﻤﭙﺎﻧﯽ ﻣﺬﮐﻮﺭ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﺮﻧﺪ ﻫﺎﯼ ﻣﻄﺮﺡ ﺩﺭ ﺳﺎﺧﺖ ﺗﺠﻬﯿﺰﺍﺕ ﺻﻮﺗﯽ ﻭ ﺗﺼﻮﯾﺮﯼ ﺍﺳﺖ
ﻭ ﺗﺠﻬﯿﺰﺍﺕ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﺎﻣﻠﯽ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﯿﮑﻨﻪ
ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻃﺮﺍﺣﯽ
ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﺨﺼﯽ ﻣﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪﺍﺕ ﺍﯾﻦ ﺷﺮﮐﺖ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻓﻨﯽ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺯﯾﺒﺎ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ
ﻭ ﻫﺮ ﮐﺪﺍﻡ ﯾﮏ ﺍﺛﺮ ﻫﻨﺮﯼ ﺍﺳﺖ

ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﻫﺪﻓﻮﻥ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻈﺮ
ﻣﻦ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮﻫﺎ ﺭﻭ ﺷﻨﯿﺪﻡ ﻭ ﺻﺪﺍﯼ ﯾﮏ ﻣﺪﻝ ﺭﻭ ﻫﻢ ﺷﻨﯿﺪﻡ
ﺍﻣﺎ ﻫﺪﻓﻮﻥ ....... ﮐﺎﻣﻼ ﺑﯽ ﺍﻃﻼﻉ ﻫﺴﺘﻢ
ﺷﻤﺎ ﻣﯿﺘﻮﻧﯿﺪ ﺍﺯ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ
ﺗﻮ ﺥ ﺷﺮﯾﻌﺘﯽ ﻣﺤﺪﻭﺩﻩ ﭘﻞ ﺻﺪﺭ
ﺗﻮ ﻧﺖ ﺳﺮﭺ ﮐﻨﯽ ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯽ‌ﺷﻪ

ﺍﻣﺎ ﯾﻪ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﮐﻮﭼﯿﮏ
ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺳﻌﯽ ﮐﻦ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﺍﯼ ﺭﻭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﻨﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﭘﺲ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﺎﺷﻪ

SADEGH 7
23-08-2011, 04:10
تا چه محدوده قیمتی مد نظرته؟
چونکه معمولاً هدفون هایی که کابل جدا شونده داشته باشن و از برند معتبری باشن قیمتهاشون لا اقل نزدیک 100 $ هستش ، تازه در اونور
دو مدلی که من میشناسم اینان

akg k141 با قیمت 89$ در سایت آمازون

akg k240 با قیمت 98$ در سایت آمازون

اگر ایران باشن احتمالاً لا اقل 80 هزار تومن بیشتر از اینه قیمتشون

مرسی از راهنماییت دوست عزیز:11:
متاسفانه فراموش کردم محدوده قیمت رو بگم.حداکثر 30-40 تومن.
پس با این محدوده قیمت باید بیخیال یه هدفون خوب بشم؟
چون اگه کابلش جدا نشه امکان نداره بیشتر از 1 ماه دوام بیاره (حتی اگه کابلش فولادی باشه:46:)

farzan311
23-08-2011, 09:03
ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﯾﻪ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﮐﻮﭼﯿﮏ ﺑﺪﻡ
ﮐﻤﭙﺎﻧﯽ ﻣﺬﮐﻮﺭ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﺮﻧﺪ ﻫﺎﯼ ﻣﻄﺮﺡ ﺩﺭ ﺳﺎﺧﺖ ﺗﺠﻬﯿﺰﺍﺕ ﺻﻮﺗﯽ ﻭ ﺗﺼﻮﯾﺮﯼ ﺍﺳﺖ
ﻭ ﺗﺠﻬﯿﺰﺍﺕ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﺎﻣﻠﯽ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﯿﮑﻨﻪ
ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻃﺮﺍﺣﯽ
ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﺨﺼﯽ ﻣﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪﺍﺕ ﺍﯾﻦ ﺷﺮﮐﺖ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻓﻨﯽ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺯﯾﺒﺎ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ
ﻭ ﻫﺮ ﮐﺪﺍﻡ ﯾﮏ ﺍﺛﺮ ﻫﻨﺮﯼ ﺍﺳﺖ

ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﻫﺪﻓﻮﻥ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻈﺮ
ﻣﻦ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮﻫﺎ ﺭﻭ ﺷﻨﯿﺪﻡ ﻭ ﺻﺪﺍﯼ ﯾﮏ ﻣﺪﻝ ﺭﻭ ﻫﻢ ﺷﻨﯿﺪﻡ
ﺍﻣﺎ ﻫﺪﻓﻮﻥ ....... ﮐﺎﻣﻼ ﺑﯽ ﺍﻃﻼﻉ ﻫﺴﺘﻢ
ﺷﻤﺎ ﻣﯿﺘﻮﻧﯿﺪ ﺍﺯ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ
ﺗﻮ ﺥ ﺷﺮﯾﻌﺘﯽ ﻣﺤﺪﻭﺩﻩ ﭘﻞ ﺻﺪﺭ
ﺗﻮ ﻧﺖ ﺳﺮﭺ ﮐﻨﯽ ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯽ‌ﺷﻪ

ﺍﻣﺎ ﯾﻪ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﮐﻮﭼﯿﮏ
ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺳﻌﯽ ﮐﻦ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﺍﯼ ﺭﻭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﻨﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﭘﺲ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﺎﺷﻪ
خوب منم به خاطر همون طراحیش گفتم

این محصول رو ببینید
رو ایفون و ایپاد و ایپد میشه گذاشت
ولی پولش از خود ایفون بیشتر میشه:18:

. فقط اون توری های روی بلندگوش اسمشو نمیدونم 60 دلاره:18:

kindlinessangel
23-08-2011, 10:40
خوب منم به خاطر همون طراحیش گفتم

این محصول رو ببینید
رو ایفون و ایپاد و ایپد میشه گذاشت
ولی پولش از خود ایفون بیشتر میشه:18:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید. فقط اون توری های روی بلندگوش اسمشو نمیدونم 60 دلاره:18:

عزیز این پیش محصولات اصلی کمپانی قیمتی نداره که
محصولاتی که هر تکه اش 10-20 هزار تا قیمتشه.

اما وقتی داریم راجع به محصولات 100 دلاری حرف میزنیم شما خودت رو درگیر این مسائل نکن.

به نظر من اگه رو گوشی ( on ear ) میخوای دوتا گزینه داری که بستگی به سلیقه شما داره
akg k99 با صدای تقریبا مانیتور
Sony XB-500 با بیس قوی
(دیگه زیاد وارد جزییات این دو هدفون نمیشم چون صدها بار تو این تاپیک توضیح داده شده)

و برای محصولات تو گوشی هم به نظر من با 47 تومن یه ep-830 بگیر و بیشتر هزینه نکن
البته میتونی یکی از مدل های بالا رو با یه ep-630 (با قیمت 11-12 تومن) بگیری که هر دو حالت رو داشته باشی

rave-87
23-08-2011, 14:37
مرسی از راهنماییت دوست عزیز:11:
متاسفانه فراموش کردم محدوده قیمت رو بگم.حداکثر 30-40 تومن.
پس با این محدوده قیمت باید بیخیال یه هدفون خوب بشم؟
چون اگه کابلش جدا نشه امکان نداره بیشتر از 1 ماه دوام بیاره (حتی اگه کابلش فولادی باشه:46:)

من که با این محدوده قیمت نمیشناسم

مگر اینکه 1 هدفون بگیری که امکان اضافه کردن سیم رابط بهش باشه ، یا هدفون بگیری و سیمش رو از اولش ببری و یک سوکت هدفون بهش اضافه کنی ، از اون طرف به سر سیم کنده شده هم یک مادگی اضافه کنی ، که در نهایت هر موقع سیمش خراب شد بتونی اون قسمت سیم رو تعویض کنی

یا هم اگر در نهایت می خوایی کار یکم درست حسابی تر بکنی و حالشو داشته باشی ، میتونی مثل این کاربر عمل کنی:

که اومده یک مدلی رو که کابل جدا شونده نداره رو مقداری دست کاری کرده و قابلیت کابل جدا شونده رو بهش اضافه کرده

در ضمن خود این هدفون توی ایران پیدا میشه ، برادر پیسفول دارن

mojtaba0007
23-08-2011, 22:57
سلام
هدفون حدود 20 تومن که کیفیت صداش تو فرکانسهای پایین (باس) خوب باشه چی خوبه بگیرم؟

با تشکر؟

peaceful1
23-08-2011, 23:01
سلام
هدفون حدود 20 تومن که کیفیت صداش تو فرکانسهای پایین (باس) خوب باشه چی خوبه بگیرم؟

با تشکر؟
EP630 کریتیو

bersam
25-08-2011, 17:11
سلام دوستان، میگم که من یه آیپاد تاچ 3G دارم که از هدفن خودش تقریبا خسته شدم! صدای نچندان خوب و بیس ضعیف و جدیدا هم بعد از دو سال قطعی توی سیمش واقعا من رو برای خرید یه هدفن جدید مجاب کرد!

بودجه حداکثر تا ۱۵-۲۰ تومن هست. بیشتر از این برای هدفن هزینه نمی‌کنم. و قصدم هم شنیدن موزیک! باید بگم از همه سبک، بیشتر متال و راک. چون ورزش زیاد می‌کنم خیلی خیلی برام مهمه که از گوشم در نیاد هدفن! واقعا عذابیه. چون که مدت زمان زیادی توی گوشم هست یه چیزی باشه که واقعا آسیب نزنه به گوش.

برند خاصی در نظرم نیست، چون نمیشناسم! در کل در زمینه‌ی هدفن ها آماتور هستم.

فقط اگه با آیپادتاچ هماهنگ باشه (یعنی مثل هدفن خود آیپادتاچ بشه آهنگ‌ها رو کنترل کرد) خیلی خیلی عالی میشه. همین.

fa13
25-08-2011, 18:36
سلام دوستان، میگم که من یه آیپاد تاچ 3G دارم که از هدفن خودش تقریبا خسته شدم! صدای نچندان خوب و بیس ضعیف و جدیدا هم بعد از دو سال قطعی توی سیمش واقعا من رو برای خرید یه هدفن جدید مجاب کرد!

بودجه حداکثر تا ۱۵-۲۰ تومن هست. بیشتر از این برای هدفن هزینه نمی‌کنم. و قصدم هم شنیدن موزیک! باید بگم از همه سبک، بیشتر متال و راک. چون ورزش زیاد می‌کنم خیلی خیلی برام مهمه که از گوشم در نیاد هدفن! واقعا عذابیه. چون که مدت زمان زیادی توی گوشم هست یه چیزی باشه که واقعا آسیب نزنه به گوش.

برند خاصی در نظرم نیست، چون نمیشناسم! در کل در زمینه‌ی هدفن ها آماتور هستم.

فقط اگه با آیپادتاچ هماهنگ باشه (یعنی مثل هدفن خود آیپادتاچ بشه آهنگ‌ها رو کنترل کرد) خیلی خیلی عالی میشه. همین.
به نظرم بودجت رو بیشتر کن ارزشش رو داره
اگر قدیمی بخوای این مدل هست که من خودم داشتم سه سال هنوزم داره کار میکنه راضی هم بودم میخوام سری جدیدش رو بگیرم راست کارتم هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمدل های جدید ترش این هست که همون چیزی هست که میخوای با کنترل برا محصولات اپل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسونی هم یه سری active style داره که بازم مناسبه قیمت هاش رو نمیدنم
کلا clip on مناسب شماست ولی نه هر مدلی رو تجربه خودم مدل های ارزون و بی نام ونشون انقدر موقع ورزش اذیت میکنه که بی خیالش میشی یه چیزی بخر که مخصوص این کار باشه چند سال راحتی

milad94
26-08-2011, 16:01
سلام به همه ی دوستان من پست های قبلی را خواندم اگه می شود من را هم یک راهنمایی بکنید.من می خواهم یک هدفون در حد 40تا 50 هزار تومان بگیرم وفقط برای موزیک و فیلم می خواهم و بعد از کار طولانی گوش را اذیت نکند خودم sony xb200 و critive hq1400 و philips hifi را در نظر دارم اگه شما هم مدلی سراغ دارید ممنون میشوم راهنمایی کنید.

peaceful1
27-08-2011, 18:48
سلام به همه ی دوستان من پست های قبلی را خواندم اگه می شود من را هم یک راهنمایی بکنید.من می خواهم یک هدفون در حد 40تا 50 هزار تومان بگیرم وفقط برای موزیک و فیلم می خواهم و بعد از کار طولانی گوش را اذیت نکند خودم sony xb200 و critive hq1400 و philips hifi را در نظر دارم اگه شما هم مدلی سراغ دارید ممنون میشوم راهنمایی کنید.

به نظر من Sony MDR200 واقعا به قیمتش می ارزه و کیفیت خوبی ارائه میکنه
من حتی در شرایط خاص حاظرم باهاش آهنگ هم گوش بدم به قیمت واقعا می ارزه.

به نظرم بودجت رو بیشتر کن ارزشش رو داره
اگر قدیمی بخوای این مدل هست که من خودم داشتم سه سال هنوزم داره کار میکنه راضی هم بودم میخوام سری جدیدش رو بگیرم راست کارتم هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمدل های جدید ترش این هست که همون چیزی هست که میخوای با کنترل برا محصولات اپل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسونی هم یه سری active style داره که بازم مناسبه قیمت هاش رو نمیدنم
کلا clip on مناسب شماست ولی نه هر مدلی رو تجربه خودم مدل های ارزون و بی نام ونشون انقدر موقع ورزش اذیت میکنه که بی خیالش میشی یه چیزی بخر که مخصوص این کار باشه چند سال راحتی

دوست گلم خیلی ممنون از توضیحات خوب و جامع شما ولی فکر نکنم همچین هدفونهایی رو بشه با این قیمت ایران پیدا کرد سنهایزر رو خیلی بیشتر از این چیزها روش میکشند 18 دلاریش رو 50-60 تومن میدند و....

fa13
28-08-2011, 14:46
به نظر من Sony MDR200 واقعا به قیمتش می ارزه و کیفیت خوبی ارائه میکنه
من حتی در شرایط خاص حاظرم باهاش آهنگ هم گوش بدم به قیمت واقعا می ارزه.

دوست گلم خیلی ممنون از توضیحات خوب و جامع شما ولی فکر نکنم همچین هدفونهایی رو بشه با این قیمت ایران پیدا کرد سنهایزر رو خیلی بیشتر از این چیزها روش میکشند 18 دلاریش رو 50-60 تومن میدند و....
اره حسین جان میدونم گفتم قیمت ها رو ندارم ولی فکر نمیکردم انقدر بالا رفته باشه !!!!!
ولی اسپرت چیزی با 20 تومن ایران پیدا میشه که کیفیت هم داشته باشه ؟
معذرت یه نمه اطلاعاتم نم کشیده:31:

XFACTOR
28-08-2011, 15:31
سلام نظرتون در مورد هدفونای زیر چیه ؟
ممنون میشم بر حسب کیفیت صدا و خود هدفون دسته بندی کنید و بگید کدومشون رو بگیرم؟
لینک آمازونشونم می زارم

Nokia WH-500

Sennheiser HD 202 II Professional Headphones

Sennheiser HD 202 Dynamic Headphones

Sony MDR-V150

اگه خودتون هدفون بهتری رو هم میشناسید معرفی کنید لطفا یا لینک از امازون بدید ممنون

---------- Post added at 04:31 PM ---------- Previous post was at 04:29 PM ----------

فقط ظاهر رو در نظر بگیرم از نوکیا بیشتر خوشم میاد طاهرا همون مدلیه که تو نوکیا x6گذاشته بود

اینم بگم انتطارات فوق والاده ای از هدفون ندارمم همین که صادا با کیفیت و شفاف و بدون نویز باشه بستمه چون زیادم استفاده نمی کنم بیسم واسم مهم نیست فقط باشه کافه چون گوشمو درد میاره اصلا برام مهم نیستو ولی جمع و جور بودن واسه حمل و نقلشم واسم مهمه

mrmostafa
28-08-2011, 19:36
دوستان من هدست بلوتوس Nokia 503 خرید با ویندوز xp ست کردم مشکلی نبود هم گوشی و هم میکروفون کار کرد ولی در ویندوز 7 اصلا مچ نمیشه یعنی میشناسه وصل میشه 3 تا گزینه میاره :
audio srink
hedset unit
headphone
هر سه رو انتخاب میکنم باز هم صدای میکروفون و گوشی ست نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید.
برنامه مدیریت بلوتوس من TOSHIBA Bluetooth Stack V7.10.16-T هستش

در ضمن برای پیدا کردنش و ست شدنش با گوشی یا موبایل موقعی که خاموش هست نگه میدارم چراغ سبز میشه بعد آبی وقتی که روشن هست بخواهیم دوباره در حالت سرچ قررا بدهیم چیکار باید بکنیم؟؟؟

kiuna
30-08-2011, 01:53
دوستان من رو برای خرید یک هدفون خوب راهنمایی کنید
برای گوش کردن موسیقی و فایل های صوتی اموزشی زبان می خوام
برام مهمه کیفیت صداش خوب باشه و بعد از یه مدت خش خش نکنه
جنس سیمی که به گوشی وصل میشه هم خوب باشه که زود خراب نشه!
مدل inear (درست نوشتم) داخل گوشی می خوام
تا 50 تومن هم می تونم هزینه کنم
اگر سیمش خیلی بلند نباشه خیلی خوبه
:11:

8613187
30-08-2011, 12:07
سلام

EP-830

peaceful1
30-08-2011, 13:55
سلام

EP-830

milad94
30-08-2011, 15:55
سلام به همه ی دوستان من دیروز هدفون وایرلس سونی(if140) را به قیمت 50000 خریدم اما وقتی در خانه امتحانش کردم کیفیت خوبی نداشت خدا را شکر فروشنده ان را عوض کرد البته با یک مدل جدید که بنا به گفته دوستان فروم xd200 را به قیمت 28000 را خریدم خوش بختانه از قبلی کیفیتش بهتر است اما وقتی صدا را بلند می کنی صدا خیلی زیاد از ان بیرون می رود و روی گوش راحت قرار نمی گیرد و موقع شب که می خواهم اهنگ را با صدا بالا گوش کنم صداش به اتاق های دیگر هم می رود لطفا من را راهنمایی کنید که یک هدفون داخل گوش مناسب موزیک در حد 30 تومان که برام مونده بخرم و راستی من در مشهد هستم و هر چی گشتم فروشگاهی که هدفون از مارک کریتیو یا akg داشته باشه نبود چون اول می خواستم hq1400 کریتیو را بگیرم و اینجا فقط سونی و فلیپس اون هم به ندرت و فقط مدل های داخی گوش فلیپس ممنون می شوم راهنماییی کنید.

kiuna
30-08-2011, 21:04
کسی جواب ما رو نمیده ؟
از مدلهای سنهایزر مدلی هست که با بودجه من بخوره ؟

peaceful1
30-08-2011, 21:54
سلام نظرتون در مورد هدفونای زیر چیه ؟
ممنون میشم بر حسب کیفیت صدا و خود هدفون دسته بندی کنید و بگید کدومشون رو بگیرم؟
لینک آمازونشونم می زارم

Nokia WH-500

Sennheiser HD 202 II Professional Headphones

Sennheiser HD 202 Dynamic Headphones

Sony MDR-V150

اگه خودتون هدفون بهتری رو هم میشناسید معرفی کنید لطفا یا لینک از امازون بدید ممنون

فقط ظاهر رو در نظر بگیرم از نوکیا بیشتر خوشم میاد طاهرا همون مدلیه که تو نوکیا x6گذاشته بود

اینم بگم انتطارات فوق والاده ای از هدفون ندارمم همین که صادا با کیفیت و شفاف و بدون نویز باشه بستمه چون زیادم استفاده نمی کنم بیسم واسم مهم نیست فقط باشه کافه چون گوشمو درد میاره اصلا برام مهم نیستو ولی جمع و جور بودن واسه حمل و نقلشم واسم مهمه
شما با چی میخوای استفاده کنی؟
چقدر میخوای پول بدی؟
از خارج کشور میخوای بخری؟

دوستان من هدست بلوتوس Nokia 503 خرید با ویندوز xp ست کردم مشکلی نبود هم گوشی و هم میکروفون کار کرد ولی در ویندوز 7 اصلا مچ نمیشه یعنی میشناسه وصل میشه 3 تا گزینه میاره :
audio srink
hedset unit
headphone
هر سه رو انتخاب میکنم باز هم صدای میکروفون و گوشی ست نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید.
برنامه مدیریت بلوتوس من TOSHIBA Bluetooth Stack V7.10.16-T هستش

در ضمن برای پیدا کردنش و ست شدنش با گوشی یا موبایل موقعی که خاموش هست نگه میدارم چراغ سبز میشه بعد آبی وقتی که روشن هست بخواهیم دوباره در حالت سرچ قررا بدهیم چیکار باید بکنیم؟؟؟

شما از این بلوتوث 2-4 تومنی ها داری استفاده میکنی؟
نرم افزارهای مدیریت بلوتوٍ شرکتهای مختلف رو تست کردی ببینی پیدا میکنند و ببینی متصل میشند یا نه؟!

میتونید K321 بخرید 65 تومن
کریتیو 830 بخرید 40 و خورده ایی
حدود بودجه شا به این مدل ها میخوره.

سلام به همه ی دوستان من دیروز هدفون وایرلس سونی(if140) را به قیمت 50000 خریدم اما وقتی در خانه امتحانش کردم کیفیت خوبی نداشت خدا را شکر فروشنده ان را عوض کرد البته با یک مدل جدید که بنا به گفته دوستان فروم xd200 را به قیمت 28000 را خریدم خوش بختانه از قبلی کیفیتش بهتر است اما وقتی صدا را بلند می کنی صدا خیلی زیاد از ان بیرون می رود و روی گوش راحت قرار نمی گیرد و موقع شب که می خواهم اهنگ را با صدا بالا گوش کنم صداش به اتاق های دیگر هم می رود لطفا من را راهنمایی کنید که یک هدفون داخل گوش مناسب موزیک در حد 30 تومان که برام مونده بخرم و راستی من در مشهد هستم و هر چی گشتم فروشگاهی که هدفون از مارک کریتیو یا akg داشته باشه نبود چون اول می خواستم hq1400 کریتیو را بگیرم و اینجا فقط سونی و فلیپس اون هم به ندرت و فقط مدل های داخی گوش فلیپس ممنون می شوم راهنماییی کنید.
تو این قیمت بهتر از مدلی که تهیه کردید رو نمیتونم پیشنهاد بدم .
شرمنده. مگر این که دوستان چیزی بدودند کمک کنند.

kiuna
31-08-2011, 09:22
میتونید K321 بخرید 65 تومن
کریتیو 830 بخرید 40 و خورده ایی
حدود بودجه شا به این مدل ها میخوره.
این k321‌چه مارکی هست ؟
اگر ارزشش 15 تومن بیشتر دادن رو داره میگرم نسبت به کریتیو 830

peaceful1
31-08-2011, 10:22
این k321‌چه مارکی هست ؟
اگر ارزشش 15 تومن بیشتر دادن رو داره میگرم نسبت به کریتیو 830

AKG هست.
شما با چه منبعی اهنگ گوش میدید و چه سبکی؟

kiuna
31-08-2011, 16:05
AKG هست.
شما با چه منبعی اهنگ گوش میدید و چه سبکی؟
mp3 پلیر ! بیشتر پاپ و کلاسیک !
از یه طرف می خوام که فایلهای صوتی برای زبان رو هم گوش بدم
برام شفافیت صدا مهمه که گوش رو اذیت نکنه ! چون هدفون های معمولی
بعد از یه مدت گوش درد می گیریم

peaceful1
31-08-2011, 16:26
mp3 پلیر ! بیشتر پاپ و کلاسیک !
از یه طرف می خوام که فایلهای صوتی برای زبان رو هم گوش بدم
برام شفافیت صدا مهمه که گوش رو اذیت نکنه ! چون هدفون های معمولی
بعد از یه مدت گوش درد می گیریم

AKG برای این سبکها از کریتیو مناسبتره
ولی اصلا رو گوش راحت نیست و برای استفاده طولانی مدت توصیه نمیشه.

amirrezan95
02-09-2011, 00:06
سلام دوستان
یه هدفون خوب تا 60 تومان میخوام برای آیپاد تاچ . فرمش مثل همین هدفون آیپاد باشه و کیفیت بهتری نسبت به مال آیپاد داشته باشه اگه مدلی باشه که کنترلر هم داشته باشه که روی آیپاد تاچ کار بده که بهتره.

akg k315 چطوره ؟ فرقش با مال خود آیپاد تاچ زیاده یا فرقی ندارن ؟

amirfrang
02-09-2011, 08:51
سلام دوستان
لطفایدونه هدفون تامرز100تومن معرفی کنین .برای استفاده ازبازی باایکس باکس میخوام.ممنون

amirrezan95
02-09-2011, 13:13
سلام دوستان
یه هدفون خوب تا 60 تومان میخوام برای آیپاد تاچ . فرمش مثل همین هدفون آیپاد باشه و کیفیت بهتری نسبت به مال آیپاد داشته باشه اگه مدلی باشه که کنترلر هم داشته باشه که روی آیپاد تاچ کار بده که بهتره.

دوستان منتظر راهنمایی هستم:10::8:

Alshak
02-09-2011, 13:13
یک هدفون تا سقف 100 که بیسیم باشه و برای گوش دادن به موزیک روزمره استفاده بشه لطفاً معرفی کنید.

با تشکر

kiuna
02-09-2011, 15:45
خب اینطوری که خوب نیست ! مثلا برای 2 -3 ساعت می خوام جواب بده
مدلی که روی گوش راحت باشه چیزی هست ؟

rave-87
02-09-2011, 23:14
دوستان منتظر راهنمایی هستم:10::8:
شما چه سبکی گوش میدی برادر؟

نظرت در مورد بیس چیه؟ چقدرشو میپسندی؟ ( اگر یکطوری بتونی بگی که دقیقاً ذائقت دست بچه ها بیاد خیلی بهتر میشه)

حالا فعلاً بگم گزینۀ دیگت creative ep830 و سری ex سونی هست تا اونجا که من می دونم.

ویرایش:
من اینجا رو هم نگاه انداختم ، بدک نبود

سلام دوستان
لطفایدونه هدفون تامرز100تومن معرفی کنین .برای استفاده ازبازی باایکس باکس میخوام.ممنون
به ترتیب اینا لینک های مفیدین که من به سرعت مرور کردمشون

البته این لینک آخری رو اگه حوصله کنی و همش رو بخونی از همه بهتره

درنهایت تو هم بخون ولی 1 مسئله هست اینه که اگر دنبال صدای 7.1 یا 5.1 یا از اینجور صحبت ها باشی ، باید به فکر خرید 1 چنین چیزی در کنار هدفون باشی

که البته خیلیا اعتقاد دارن که این چند کاناله ها فقط سر کارین

در کل تا اونجا که من فهمیدم بهترین هدفون برای بازی همون
Audio Technica ATH-AD700 هستش ، که این شرکت نمایندگی خوبی توی ایران داره ، که الأن من آدرسش رو یادم نیست ولی بعضی از بچه ها میدونن که میگن بهت

Alshak
03-09-2011, 07:37
فروشگاه Sennheiser کجا هست؟

Ninjai
03-09-2011, 13:09
هدفون زیر 20 تومن برای موسیقی ترجیحا earphone میخوام بگیرم . چی پیشنهاد میکنین.

من ep630 رو زیاد دیدم که توصیه شده که فکر کنم یه کم قدیمی باشه ! ولی از توگوشی زیاد خوشم نمیاد !!

amirrezan95
03-09-2011, 13:12
شما چه سبکی گوش میدی برادر؟

نظرت در مورد بیس چیه؟ چقدرشو میپسندی؟ ( اگر یکطوری بتونی بگی که دقیقاً ذائقت دست بچه ها بیاد خیلی بهتر میشه)

حالا فعلاً بگم گزینۀ دیگت creative ep830 و سری ex سونی هست تا اونجا که من می دونم.

ویرایش:
من اینجا رو هم نگاه انداختم ، بدک نبود

سلام داداش
همه جور آهنگی گوش میدم ولی بیشتر پاپ هست.
بیس هم متوسط باشه...بیس هدفون ماله خود آیپاد کمه ، یکم بیشتر از ماله خود آیپاد باشه....
این r creative ep830 از این مدل هاست که میرن تو مجرای گوش ...من می خوام مثل مدل k315 باشه (In-ear buds
)
نظرت در مورد همون akg k315 چیه ؟ اختلاف کیفیتش با مال خود آیپاد زیاده یا زیاد فرقی نداره...
قیمت سایت رایانه 50000 ت براش خوبه ؟

rave-87
03-09-2011, 14:18
سلام داداش
همه جور آهنگی گوش میدم ولی بیشتر پاپ هست.
بیس هم متوسط باشه...بیس هدفون ماله خود آیپاد کمه ، یکم بیشتر از ماله خود آیپاد باشه....
این r creative ep830 از این مدل هاست که میرن تو مجرای گوش ...من می خوام مثل مدل k315 باشه (In-ear buds
)
نظرت در مورد همون akg k315 چیه ؟ اختلاف کیفیتش با مال خود آیپاد زیاده یا زیاد فرقی نداره...
قیمت سایت رایانه 50000 ت براش خوبه ؟

من این مدل و خیلی خیلی مدل های دیگه رو تست نکردم که
ولی نگاه کردن قیمت جهانی هدفون اصلاً کار سختی نیست ، این akg رو توی آمازون دارن 13$ میدن
قیمتش اگر 50 باشه واقعاً خیلی بده
اگر توی گوشی می خواستی بی برو برگشت میگفتم ep830
ولی اینکه 315 خیلی بهتر از مال خود آیپاد باشه ، فکر نمی کنم

*hamedkhatar*
03-09-2011, 15:05
سلام
تو قیمت 50 تومان بهترین چیزی که میشه گرفت چیه؟
ممنون

---------- Post added at 03:05 PM ---------- Previous post was at 03:05 PM ----------

سلام
ممنون

8613187
03-09-2011, 19:16
سلام

EP-830

amirrezan95
03-09-2011, 21:35
من این مدل و خیلی خیلی مدل های دیگه رو تست نکردم که
ولی نگاه کردن قیمت جهانی هدفون اصلاً کار سختی نیست ، این akg رو توی آمازون دارن 13$ میدن
قیمتش اگر 50 باشه واقعاً خیلی بده
اگر توی گوشی نمی خواستی بی برو برگشت میگفتم ep830
ولی اینکه 315 خیلی بهتر از مال خود آیپاد باشه ، فکر نمی کنم

قیمتش توی آمازون رو قبلا نگاه کردم یه جا 13$ یه جا 29$ توی سایت آواسان که انگار نمایندگی akg هست هم زده 45000 ت.....
حالا به نظرتون من چه مدلی رو انتخاب کنم که بهتر از هدفون خود آیپاد باشه ...؟ البته in-ear bud باشه و canal (تو گوشی) نباشه.....:31:
لطفا بقیه دوستان هم نظراتشون رو بگن و به خصوص در مورد akg k315 و مدلهای مشابه.

Danitondar
04-09-2011, 16:35
منم دنبال هدفون تا 50 تومن هستم میگن کریتیو هدفوناش خوب نیست؟

amirrezan95
04-09-2011, 20:28
دوستان کجایین........help :8:

peaceful1
04-09-2011, 22:00
سلام دوستان

دوستان کجایین........help :8:

توصیه Ear bud خیلی کار راحتی نیست چون محدوده نظر ها خیلی متغییر هست و بخواطر حالت قرار گیری روی گوش شرایط مناسبی ندارند مطمئن باش که مال AKG از مال خود اپل صداش بهتره ولی اینی که بتونه توقع شما رو براورده کنه از جانب من تضمینی نیست.
بهترین برندهای این مدل هدفون رو نمیشه از بازار ایران پیدا کرد.

فروشگاه Sennheiser کجا هست؟
عبارت بعثت سنهایزر رو تو گوگل سرچ کن فروشگا هش رو پیدا میکین

من ep630 رو زیاد دیدم که توصیه شده که فکر کنم یه کم قدیمی باشه ! ولی از توگوشی زیاد خوشم نمیاد !!

پس چه مدلی رو میپسندید

سلام
ممنون
سلام

خیلی گنگ هست برای چی ؟بازی؟ به چی میخوای وصل کنید؟

حالت قرار گیری؟

سلام

EP-830

شما مقیم تهران هستی؟

تو پاساژهای معتبر مثل پایتخت و ایران و حتی پاساژ بهار و اگه اسمش رو درست میگه هدیه و زند و ....نمایندگی رسمی کریتیو هست
یه دور بزنی حتما میبینی چون پشت ویترینشون پر محصولات کرتیو هست و از بقیه فروشگاه های کاملا متمایز هستند.

منم دنبال هدفون تا 50 تومن هستم میگن کریتیو هدفوناش خوب نیست؟

به دید همه تقریبا هیچ کدوم هدفون های بازار ایران خوب نیست اگر هم هست قیمت های غیر واقعی دارند. ولی خب این توقع وقتی پیش میلد که شما خیلی حساس باشی و خیلی مدلها رو تجربه کرده باشی.

8613187
04-09-2011, 22:26
[QUOTE=peaceful1;6433273]ت

شما مقیم تهران هستی؟

تو پاساژهای معتبر مثل پایتخت و ایران و حتی پاساژ بهار و اگه اسمش رو درست میگه هدیه و زند و ....نمایندگی رسمی کریتیو هست
یه دور بزنی حتما میبینی چون پشت ویترینشون پر محصولات کرتیو هست و از بقیه فروشگاه های کاملا متمایز هستند.

بله مقیم تهران هستم

Ninjai
04-09-2011, 22:36

من ep630 رو زیاد دیدم که توصیه شده که فکر کنم یه کم قدیمی باشه ! ولی از توگوشی زیاد خوشم نمیاد !!پس چه مدلی رو میپسندید

گفتم که earphone میخوام نه in-earphone

ممنون :11:

kiuna
04-09-2011, 23:57
peaceful1 عزیز ما رو هم دریاب ‍

peaceful1

amirrezan95
05-09-2011, 13:18
توصیه Ear bud خیلی کار راحتی نیست چون محدوده نظر ها خیلی متغییر هست و بخواطر حالت قرار گیری روی گوش شرایط مناسبی ندارند مطمئن باش که مال AKG از مال خود اپل صداش بهتره ولی اینی که بتونه توقع شما رو براورده کنه از جانب من تضمینی نیست.
بهترین برندهای این مدل هدفون رو نمیشه از بازار ایران پیدا کرد.

یعنی به نظرتون باید بیخیال خرید هدفون Ear bud مناسب برای آیپاد بشم ؟
قیمت akg k315 الان تو تهران چنده ؟ قیمت 50000 ت سایت رایانه مناسبه برای خرید اینترنتی ؟

peaceful1
06-09-2011, 10:48
یعنی به نظرتون باید بیخیال خرید هدفون Ear bud مناسب برای آیپاد بشم ؟
قیمت akg k315 الان تو تهران چنده ؟ قیمت 50000 ت سایت رایانه مناسبه برای خرید اینترنتی ؟
نه من همچین چیزی نگفتم من میگم این هدفون بخواطر ساختاری که داره بهتره که قبلش یه تست بزنی (اگه بتونی جایی گیر بیاری) تفاوتش برای هر کسی قابل احساس نیست. و به دید خیلی ها مثلا 100 تومن پول این نوع هدفون کار غیر عاقلانه ایی هست.

peaceful1 عزیز ما رو هم دریاب ‍

K321 باز خوبه ولی مدلهایی مثل K330 یا K340 و... اصلا رو گوش راحت نیستند.
یه فروشگاه طبقه همکف بازار پایتخت پشت ویترین کلی مدل AKG داشت قبلا این مدل خاص بازش رو موجود داشت توصیه میکنم یه سر بزنید ایشالا داشته باشه تا پشیونی به بار نیاد.

گفتم که earphone میخوام نه in-earphone

ممنون :11:
دوست گلم من یک کمی گیج شدم میشه این پست رو بخونید یکی از این ها رو بگید؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفکر کنم منظور شما in-ear هستش درسته مثل ep-630 درسته؟!

شما مقیم تهران هستی؟

بله مقیم تهران هستم
خوب پس همونطور که گفتم شما میتونی مثلا به بازار ایران مراجعه کنی دو نماینده پر کار و خوش حساب تو اون پاساژ هستش.

sdfssdfs
06-09-2011, 17:45
سلام
میشه یه فروشگاه معرفی کنین که هدفون های متنوعی داشته باشه قیمتشم مناسب باشه
ساکن تهرانم

8613187
06-09-2011, 17:52
خوب پس همونطور که گفتم شما میتونی مثلا به بازار ایران مراجعه کنی دو نماینده پر کار و خوش حساب تو اون پاساژ هستش.

اینجا کجاست ؟
پاساژ بهار و اگه اسمش رو درست میگه هدیه و زند
نشنیده بودم آخه

تو علاالدین نمایندگی رسمی داره ؟ ط 4 ط 6

peaceful1
06-09-2011, 18:25
اینجا کجاست ؟
پاساژ بهار و اگه اسمش رو درست میگه هدیه و زند
نشنیده بودم آخه

تو علاالدین نمایندگی رسمی داره ؟ ط 4 ط 6

بر اساس قوانین فروم نمیتونم تلفن وآدرس مغازه بزارم بهتون PM کردم.

leopard7
07-09-2011, 05:08
سلام. یه هدفن برای کامپیوتر میخوام تا حداکثر 35 تومن
مهمترین چیز برای من راحتی هست و اینکه صدا خیلی بیرون درز نکنه
در مورد سبک موسیقی هم فرض کنید همه سبکها

(هدفن بزرگ منظورم هست.. حالا نمیدونم از اون پست راهنمای rezaomido کدوم میشه.. سوپرا آئورال یا فول سایز..)

Hamed DC
07-09-2011, 10:32
سلام. یه هدفن برای کامپیوتر میخوام تا حداکثر 35 تومن
مهمترین چیز برای من راحتی هست و اینکه صدا خیلی بیرون درز نکنه
در مورد سبک موسیقی هم فرض کنید همه سبکها

(هدفن بزرگ منظورم هست.. حالا نمیدونم از اون پست راهنمای rezaomido کدوم میشه.. سوپرا آئورال یا فول سایز..)

سلام گلم
با این بودجه بهترین هدفون بزرگ:
Creative HQ 1400
30.000تومان

Creative HN-605
36.000تومان

بهترین هدفون با رنج قیمت 90تا95هزار تومن. خودم دارم. دوسالی هستش. کیفیت صداش فوق العاده است.
Creative aurvana live
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farhad_persona
07-09-2011, 10:54
بچه ها هدفون(نه هدست) بدون سیم هم هست؟

Hamed DC
07-09-2011, 11:38

فکر نکنم.
ولی یه سرچی می زنم.

Ninjai
07-09-2011, 14:02
دوست گلم من یک کمی گیج شدم میشه این پست رو بخونید یکی از این ها رو بگید؟
HTML کد:

فکر کنم منظور شما in-ear هستش درسته مثل ep-630 درسته؟!

منظروم از earphone همونEarbud بود .

farhad_persona
07-09-2011, 17:43
فکر نکنم.
ولی یه سرچی می زنم.

ممنون میشم

leopard7
07-09-2011, 21:12
سلام گلم
با این بودجه بهترین هدفون بزرگ:
Creative HQ 1400
30.000تومان

Creative HN-605
36.000تومان

پس، فردا زنگ بزنم شاب ببینم اگه دارن برم بخرم. تو سایتش که هست.
شما کدوم را بیشتر توصیه میکنید؟ دومی؟

ضمنا یک سوالی: برای دومی که "نویز کنسلینگ" نوشته شده سخن از باتری AAA اومده و اینکه 29 ساعت باتریش دووم میاره..
یه توضیحی بدید که این یعنی چی. آخه من فکر میکردم نویز کنسلینگ همون به جنس فیزیکی هدفون بستگی داره
این باتری که نوشته شده چی کار میکنه؟ یعنی امواجی میفرسته که مثلا صداهای بیرون رو خنثی کنه؟

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

هست..........

ضمنا یک سوال دیگه: تو مشخصات Creative HQ 1400 زده Cord length: 3m... برای چی سیمش 3 متره؟!
توی مشخصات Creative HN-605 هم زده 1.5m Oxygen-Free Copper cable که میخواستم بدونم این عبارتی که نوشته یعنی چی.
مرسی

peaceful1
07-09-2011, 21:28
منظروم از earphone همونEarbud بود .

بله, گام به گام شما در دو صفحه قبل یکی از دوستان درباره این نوع هدفونها سوال پرسیده بودند تنها برند خوش صدا موجود در بازار ایران AKG هست.
که مدلهای مختلفی داره دو مدلش تو لیست زیر موجود هست:

البته خیلی با کیفت ترش خارج از ایران میشه تهیه کرد.

ضمنا یک سوالی: برای دومی که "نویز کنسلینگ" نوشته شده ......
یه توضیحی بدید که این یعنی چی. آخه من فکر میکردم نویز کنسلینگ همون به جنس فیزیکی هدفون بستگی داره
این باتری که نوشته شده چی کار میکنه؟ یعنی امواجی میفرسته که مثلا صداهای بیرون رو خنثی کنه؟

هست..........

اون شما میگید noise isolation هست
نویز کسنسلینگ:

leopard7
07-09-2011, 21:43
اون شما میگید noise isolation هست
نویز کسنسلینگ:

نه همون نویز کنسلینگ رو گفتم. لینک دومی رو که متعلق به هدفن دومیه باز کنید می بینید.
با توضیحات مفیدی که در اون پست نوشتید پس نویز کنسلینگ بدرد من نمیخوره! و همون نویز ایزولیشن مناسبه.
چون مقصود من اینه که صدای موسیقی به بیرون درز نکنه. وگرنه محیطی که درش اهنگ گوش میدم سروصدا نداره.

ظاهرا همون هدفن اولی - Creative HQ 1400 - مناسبه. فقط چرا سیمش 3 متره؟!

Hamed DC
07-09-2011, 21:55
ممنون میشم

نه دوست عزیز چیزی پیدا نکردم. همگی میکروفن هم داشتن.
اگه از دوستان کسی مدلی پیدا کرد بگه.ممنون.

leopard7
07-09-2011, 21:57
نه دوست عزیز چیزی پیدا نکردم. همگی میکروفن هم داشتن.
اگه از دوستان کسی مدلی پیدا کرد بگه.ممنون.

چرا هست. این دوتا از سایت شاب:

peaceful1
07-09-2011, 22:03
ضمنا یک سوال دیگه: تو مشخصات Creative HQ 1400 زده Cord length: 3m... برای چی سیمش 3 متره؟!
توی مشخصات Creative HN-605 هم زده 1.5m Oxygen-Free Copper cable که میخواستم بدونم این عبارتی که نوشته یعنی چی.
مرسی
چیز خاصی نیست یه عبارت تبلیغاتی هست میگه جنس سیمش خوبه.

نه همون نویز کنسلینگ رو گفتم. لینک دومی رو که متعلق به هدفن دومیه باز کنید می بینید.
با توضیحات مفیدی که در اون پست نوشتید پس نویز کنسلینگ بدرد من نمیخوره! و همون نویز ایزولیشن مناسبه.
چون مقصود من اینه که صدای موسیقی به بیرون درز نکنه. وگرنه محیطی که درش اهنگ گوش میدم سروصدا نداره.

ظاهرا همون هدفن اولی - Creative HQ 1400 - مناسبه. فقط چرا سیمش 3 متره؟!
بعضی جاها لازم میشه اگه خریدید سیم رو جم اش کنید و ببندینش که پاره نشه وگرنه مهمون چند روزتون بیشتر نیست.
---------
از این جهت این رو گفتم که:

یه توضیحی بدید که این یعنی چی. آخه من فکر میکردم نویز کنسلینگ همون به جنس فیزیکی هدفون بستگی داره گفتید.

brave_ie
07-09-2011, 22:05
آقا من نمیدونم انواع هدفونها چین! ولی xd100 یا 200 رو که میشناسین
یه 100 دارم که یه سیمش قطع شده یه مدل مشابه با کمی کیفیت بهتر اگر معرفی کنید ممنون میشم فکر کنم 40 تومن خوب باشه حدودا...
ممنون

leopard7
07-09-2011, 22:12
خب دوستان برای من همون Creative HQ 1400 مناسبه
فقط اگه نخوام سیمش اینقدر بلند باشه! ظاهرا یک مدل دیگه پیش رو دارم: HQ-1600
که نویز ایزولیشن هست و در سایت شاب هم هست. قیمتش چنده و نظرتون در باره ش چیه؟

مدل HQ-1900 هم هست اما تو سایت شاب نزده.

---------- Post added at 11:12 PM ---------- Previous post was at 11:12 PM ----------

بعضی جاها لازم میشه اگه خریدید سیم رو جم اش کنید و ببندینش که پاره نشه وگرنه مهمون چند روزتون بیشتر نیست.

یعنی سیمشون ضعیفه یا چون بلنده به این ور اون ور گیر میکنه؟

Hamed DC
07-09-2011, 23:39
چرا هست. این دوتا از سایت شاب:

حالا اینا توی ایران هم هست؟؟؟

leopard7
07-09-2011, 23:42
حالا اینا توی ایران هم هست؟؟؟

تو سایت شابه دیگه! برای همین شاب رو نگاه کردم

---------- Post added at 12:41 AM ---------- Previous post was at 12:41 AM ----------

اینم لینکش

---------- Post added at 12:42 AM ---------- Previous post was at 12:41 AM ----------

نگفتید HQ-1600 در قیاس با HQ-1400 چطور هست؟ ممکنه همین فردا برم بخرم..

peaceful1
08-09-2011, 09:14
دوستان هدفون وایرلس برندهای سونی و کریتیو و AKG و فیلیپس موجود دارند.
بعضی با استند هست بعضی بدون استند

brave_ie
08-09-2011, 09:37
آقا شرمنده سوال ما جا موند

peaceful1
08-09-2011, 09:55
آقا من نمیدونم انواع هدفونها چین! ولی xd100 یا 200 رو که میشناسین
یه 100 دارم که یه سیمش قطع شده یه مدل مشابه با کمی کیفیت بهتر اگر معرفی کنید ممنون میشم فکر کنم 40 تومن خوب باشه حدودا...
ممنون

دروغ نگم من تو این محدوده ها با کیفیت تر از MDR 200 تجربه نکردم دوستان شاید بهتر بتونند راهنمایی کنند.
انقدر تنوع بازار زیاد نیست که شما یک بار چیزی تهیه کنید بعد چند باه با کمی افزایش بوجه انتخاب های خیلی بهتری داشته باشید.
البته مدلی از JVC هم هست که متاسفانه اصلا اسمش رو بخواطر ندارم.

brave_ie
08-09-2011, 10:11
این که میگید سونیه؟
مدلی این شکلی از کریتیو نیست؟

peaceful1
08-09-2011, 10:25
این که میگید سونیه؟
مدلی این شکلی از کریتیو نیست؟

منظورم MDR XD200 هست کریتیو هم داره , دوستان تو صفحه قبل اشاره کردند ولی از دید من کیفیت این سونی به مراتب بهتره

brave_ie
08-09-2011, 10:46
آهان
مممنون
اون مدلای کریتیو هم اگر میشه بگید کدوما منظورتونه
میگم اگر با 10 15 تومن میشه چیز بهتری خرید بگین
خیلی لطف میکنین

rave-87
08-09-2011, 10:54
آهان
مممنون
اون مدلای کریتیو هم اگر میشه بگید کدوما منظورتونه
میگم اگر با 10 15 تومن میشه چیز بهتری خرید بگین
خیلی لطف میکنین

این رو اتفاقی دیدم بیا تو هم بخون
فقط پست اول رو بخون مفیده

تاتانی
08-09-2011, 12:28
سلام به همه
آقا من یه Ipod Touch 4G دارم که یه هدفون غول میخوام واسش بخرم (بیس واسم خیلی مهمه)
خودم این دوتا مدل رو دارم ولی میخواستم ببینم میشه با یه هدفون بهتر بیس بالاتری ازش بشنوم
philips SHE6000
Philips SHL9600
خودتون میدونید هدفون خود اپل درسته صدای بالایی داره ولی فقط truble هستش...
سقف قیمت تا 140 ( در ضمن نوع هدفون هم full size باشه )
بازم ممنون

peaceful1
08-09-2011, 12:32
سلام به همه
آقا من یه Ipod Touch 4G دارم که یه هدفون غول میخوام واسش بخرم (بیس واسم خیلی مهمه)
خودم این دوتا مدل رو دارم ولی میخواستم ببینم میشه با یه هدفون بهتر بیس بالاتری ازش بشنوم
philips SHE6000
Philips SHL9600
بازم ممنون

من نمیدونم چی تو طراحی فیزیکی هدفون هست که همه فقط به اون استناد میکنند باور کنید همه چی رو نمیروسونه بعد هدفون فول سایز اصلا برای استفاده portable تعریف نشده خیلی کم هدفونهای فول سایزی هستند که به خودی خود میتونند مستقیم به پلیر وصل بشند به نظر من شما Audio-Technica ATH-M50 بگیر.

تاتانی
08-09-2011, 12:40
من نمیدونم چی تو طراحی فیزیکی هدفون هست که همه فقط به اون استناد میکنند باور کنید همه چی رو نمیروسونه بعد هدفون فول سایز اصلا برای استفاده portable تعریف نشده خیلی کم هدفونهای فول سایزی هستند که به خودی خود میتونند مستقیم به پلیر وصل بشند به نظر من شما Audio-Technica ATH-M50 بگیر.

آقا ممنون
من فقط به خاطر این میگم فول سایز باشه
به خاطر اینکه حس میکنم باس قوی و پر عمقی داره
این مدلی که گفتی از اون فیلیپسه خیلی بهتره؟
قیمت؟

leopard7
08-09-2011, 13:31

پاسخی نبود؟ امروز دارم میرم.

Hamed DC
08-09-2011, 13:41
تو سایت شابه دیگه! برای همین شاب رو نگاه کردم

ممنون داداش. دقت نکردم به لینک ها!!!

ت

دوست عزیز من اختلاف صدایی در این دو مدل ندیدم. هر دو رو با ولوم بالا تست کردم. عملکرد 1600کمی بهتر از 1400بود.
ولی در کل اختلاف چندانی رو من حس نکردم.
HQ-1400.....30.000T
HQ-1600....40.000T

leopard7
08-09-2011, 13:56
دوست عزیز من اختلاف صدایی در این دو مدل ندیدم. هر دو رو با ولوم بالا تست کردم. عملکرد 1600کمی بهتر از 1400بود.
ولی در کل اختلاف چندانی رو من حس نکردم.
HQ-1400.....30.000T
HQ-1600....40.000T

و از نظر راحتی؟..

Hamed DC
08-09-2011, 15:33
و از نظر راحتی؟..

خب، 1400 به خاطر بزرگیش بهتر روی وش میشینه. ولی 1600 هم خوبه و گوش رو اذیت نمی کنه.

leopard7
08-09-2011, 19:17
امروز نتونستم برم. میره واسه شنبه :13:

---------- Post added at 08:17 PM ---------- Previous post was at 08:14 PM ----------

خب، 1400 به خاطر بزرگیش بهتر روی وش میشینه. ولی 1600 هم خوبه و گوش رو اذیت نمی کنه.

از نظر درز ندادن صدا فرقی ندارن.. ؟

Hamed DC
08-09-2011, 21:10
امروز نتونستم برم. میره واسه شنبه :13:

خریدی بی خبرمون نذاز داداش.

از نظر درز ندادن صدا فرقی ندارن.. ؟

من بیشتر هدفونهای این کلاس رو بررسی کردم. اگه با آخرین ولوم دستگاه گوش بدی کسی که در نیم متریت ایستاده نمی تونه صدا رو بشنوه.
این امر در هدفونهای گران قیمت تر که دارای چرم گوشی با کیفیتر و فوم حلقه ای عمیق تری هستند کمتره ولی ناپدید نیست.

leopard7
08-09-2011, 21:30
اگه با آخرین ولوم دستگاه گوش بدی کسی که در نیم متریت ایستاده نمی تونه صدا رو بشنوه

انتخابم HQ-1600 هست.. اگه واقعا اینطوری باشه خیلی خوبه

---------- Post added at 10:30 PM ---------- Previous post was at 10:28 PM ----------

خریدی بی خبرمون نذاز داداش.حتما :46: ......

avii.joon
08-09-2011, 21:33
منم میخوام یه هدفون بگیرم تا قیمت 40000 تومن به نظرتون چه مدلی از چه برندی خوبه

Hamed DC
08-09-2011, 23:16
منم میخوام یه هدفون بگیرم تا قیمت 40000 تومن به نظرتون چه مدلی از چه برندی خوبه
Full Size:
Philips Headphones SHP-2700...38.000T
Creative HN-605...41.000T
Creative HQ 1400...30.000T
Philips Headphones SHP5401...40.000T

Razel
09-09-2011, 11:13
سلام دوستان
من می خوام یه هدفون خوب تو گوشی بخرم. تا 20-25 تومن هم می تونم هزینه کنم.

از مارک سونی بهترین مدلش چیه؟ مدل MDR-EX35LP الان چند قیمته؟
(تو شهر ما مارکهای دیگه کم پیدا میشن و فقط سونی نمایندگی داره. )

اگه مارک دیگه ای هم معرفی می کنید سایتش که فروش آنلاین داره رو هم معرفی کنید.

خیلی ممنون.

Hamed DC
09-09-2011, 13:01
سلام دوستان
من می خوام یه هدفون خوب تو گوشی بخرم. تا 20-25 تومن هم می تونم هزینه کنم.

از مارک سونی بهترین مدلش چیه؟ مدل MDR-EX35LP الان چند قیمته؟
(تو شهر ما مارکهای دیگه کم پیدا میشن و فقط سونی نمایندگی داره. )

اگه مارک دیگه ای هم معرفی می کنید سایتش که فروش آنلاین داره رو هم معرفی کنید.

خیلی ممنون.

سلام گلم
من که سونی رو در این زمینه اصلا قبول ندارم!!!
تا کریتیو و لاجیتک هستند سونی حرفی برای گفتن نداره.
نظر من کریتیو هستش.
لینک حذف شد

Razel
09-09-2011, 13:49
سلام گلم
نظر من کریتیو هستش.
لینک حذف شد
خیلی ممنون از راهنماییتون ولی من اینجا جایی سراغ ندارم که این مارکها رو بفروشه. مخصوصا من دنبال Creative EP-630 خیلی گشتم ولی نداشتن. فروشگاههای اینترنتی هم جای معتبری ندیدم که بفروشه.

شما فروشگاه اینترنتی معتبری سراغ دارید؟ (اگر خلاف قوانینه پ.خ کنید)

Hamed DC
09-09-2011, 13:59
با تشکر از دوست خوبم peaceful1 عزیز به خاطر تصحیح پست بنده:40:

Razel
09-09-2011, 14:14
دوست عزیز خیلی ممنونم ازت. اون فروشگاه ep630 رو 18500 تومن زده. تو بازار هم این قیمته؟

Hamed DC
09-09-2011, 14:21
دوست عزیز خیلی ممنونم ازت. اون فروشگاه ep630 رو 18500 تومن زده. تو بازار هم این قیمته؟

شما 10.000تومن قیمتهای اینترنتی رو بیشتر از بازار حساب کن.
ولی Aurvana Live رو 9تومن گرونتر از این سایت خریدم.
از بازار رضا.

peaceful1
09-09-2011, 14:46
دوستان دیدم چند باری بحث Aurvana Live شد اگه کسی قصد خرید داشت دیدن این 2-3 لینک اول سرچ زیر خالی از لطف نیست:

amin148
10-09-2011, 12:24
سلام گلم
نظر من کریتیو هستش.

شما رو چه حسابی این حرفو میزنی؟
من و 2 تا از دوستام هدفون ed12 سونی رو که 15 تومن بود با ep830 کریتیو که 47 تومنه مقایسه کردیم و 3 تامون نظرمون این بود که شفافیت و تفکیک سونی بهتره (شما به تفاوت قیمت هم توجه کن ) . ep830 فقط باس داشت

aurana live هم من 2تا از دوستام دارن راضی نیستن و یکی دیگشون که عشق باس هست راضیه.

درسته سونی تو قیمت های یکسان به پای برندهای شور و سنهایزر و... نرسه ولی کریتیو دیگه واقعا مال این حرفا نیست.
خودت یه کم تو headfi . anythingbutipod و سایتهای حرفه ای صدا بگرد میبینی کریتیو وا قعا مالی نیست.
(البته من طرفدار سونی نیستم و سونی هم جلو خیلی از سازنده های حرفه ای هدفون حرف زیادی برا گفتن نداره ولی از کریتیو واقعا بهتره )

leopard7
10-09-2011, 12:35
شما 10.000تومن قیمتهای اینترنتی رو بیشتر از بازار حساب کن.

ep630 در فروشگاه شاب هم حدود 18500 بود تا جایی که از قبل یادمه..

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:32 PM ----------

ببخشید پا تو کفش دوستان متخصص تر میکنم..
من هم تعجب کردم ایشون در باره سونی اینطوری گفت. سونی هم مدلهای خوبی داره.
من خودم گوشی سونی اریکسون واکمن دارم هدفنش سونیه دیگه.. خیلی هم خوبه..

Hamed DC
10-09-2011, 14:25
من و 2 تا از دوستام هدفون ed12 سونی رو که 15 تومن بود با ep830 کریتیو که 47 تومنه مقایسه کردیم و 3 تامون نظرمون این بود که شفافیت و تفکیک سونی بهتره (شما به تفاوت قیمت هم توجه کن ) . ep830 فقط باس داشت

اول کار، سلام
وال اینکه تست گرفتن از دو تا هدفون شرایط داره.
اینکه یه موسیقی رو که دوستش داریم رو یا جند تا موسیقی رو در سبکهای یکسان برای تست استفاده کنیم، کار درستی نیست.
در تست بهتره که از حالتهای و سبکهای موسیقی استفاده بشه تا بشه به یه نتیجه درست رسید.
شما بهتر بود در تستهای که اناجام دادی کیفیت و سبک موسیقی و هم چنین برند و مدل دستگاه پخش کننده موسیقی رو که باهاش این تست رو انجام دادی و هم چنین تنظیمات اکولایزر و گراف صدا رو هم بیان میکردی تا بشه بهتر نظر داد.
در هر صورت من بیشتر هدفونهای موجود در بازا رو تا سقف 180هزار(لبته با سیم نه بدون سیم!) رو از برندهای کریتیو و لاجیتک و سونی و جنیوس و فیلیپس تست زدم.(البته اونایی که توی ایران پیدا میشه!)
در این حال بهترین انتخاب رو برای صدای شفاف، گیرا، بیس متعادل و تفکیک پذیری بالا کریتیو و لاجیتک رو دیدم.
این موارد رو بر حسب تجربه میگم.

aurana live هم من 2تا از دوستام دارن راضی نیستن و یکی دیگشون که عشق باس هست راضیه.

درسته سونی تو قیمت های یکسان به پای برندهای شور و سنهایزر و... نرسه ولی کریتیو دیگه واقعا مال این حرفا نیست.
خودت یه کم تو headfi . anythingbutipod و سایتهای حرفه ای صدا بگرد میبینی کریتیو وا قعا مالی نیست.
(البته من طرفدار سونی نیستم و سونی هم جلو خیلی از سازنده های حرفه ای هدفون حرف زیادی برا گفتن نداره ولی از کریتیو واقعا بهتره )
و اما aurana live.من نمی خواستم بحثی راجعه به این مدل از برند کریتیو شروع کنم ولی خب، اگه شما مایلید مشکلی نیست.
ای کاش لااقل مشخصات این هدفون می خوندی.
چون با خوندن مشخصاتش، معلوم میشه که حرفی واسه گفتن داره.
من خودم این هدفون رو دارم. این هدفون از نوع Base Boosterنیست.
بیس متعادلی داره.
توی ولوم بالا تفکیک خوبی رو داره.

بعدش باید منطقی نظر داد. شاید خیلی از برندهی دیگه وجود داشته باشن. ولی واقعا شما همشون رو داخل ایران داری؟!؟!؟!
برای اظهار نظر بهتره اون برندهایی که داخل ایران هستن رو روش بحث کنیم.
وگرنه منم این سایتها رو بلدم. دادن انها چه فایده ای داره؟!
بعضی از سایت ها این مدل از برند کریتیو رو با یه مدل دیگه از برند دنووو مقایسه کردن.
حالا سوال اینه که ایا برند دنووو توی ایران موجود هست؟؟؟

peaceful1
10-09-2011, 14:59
بعضی از سایت ها این مدل از برند کریتیو رو با یه مدل دیگه از برند دنووو مقایسه کردن.
حالا سوال اینه که ایا برند دنووو توی ایران موجود هست؟؟؟

من یه اشتباهی کردم اون لینکی که گذاشتم رو توضیح براش ندادم در واقع این مدل کریتیو همون مدل دننون هست فقط rebrand شده. برای همین برای خوندن مقاله های درباره هر کدوم میتونه برای انتخاب این مدل کریتیو کار ساز باشه.

alishadabmehr
10-09-2011, 15:48
دوستان نظرشون درمورد ايرفون سامسونگ ep-450 چيه؟ قيمت 20 تومن بنظر خوب مياد البته ديگه از دست 630 خسته شدم بين اين و جي وي سي fx35 كدوم بهتره؟واسه بيرون از منزل و تو راه دانشگاه ميخوام پلير هم كليپ پلاس.

peaceful1
10-09-2011, 17:26
دوستان نظرشون درمورد ايرفون سامسونگ ep-450 چيه؟ قيمت 20 تومن بنظر خوب مياد البته ديگه از دست 630 خسته شدم بين اين و جي وي سي fx35 كدوم بهتره؟واسه بيرون از منزل و تو راه دانشگاه ميخوام پلير هم كليپ پلاس.

منبع:

درباره JVC HA FX35-B Marshmallow قبلا صحبت شده بود. به نظر میرسه هدفون خیلی راحتی هست در حدی که حتی بعضی هنگام استراحت باهاش آهنگ گوش میدند و خوب تو گوش جا میره ولی از لحاظ کیفیت خیلی ارتقای نسبت به هدفون داخل پک محسوب نمیشه.

hosein ati
10-09-2011, 21:09
سلام دوستان.
من یه سوالی توی تاپیک ایپاد پرسیدم ولی گفتن که بیام تو این تاپیک.به همین خاطر متن سوالم رو میزارم لطفا کمک کنید.

هدفون ایپادم که توی پکش بود امروز بعد از 1 سال کار شبانه روزی تقریبا خراب شد.خودش نه مظورم اون پلاستیک های دورش هست.حالا میخوام یه هدفون خوب براش بخرم.نمیدونستم که هدفون بهتری از مال خودش وجود داره و یکم توی همین انجمن mp3 پلیر گشتم دیدم خیلی ها اصلا ایپاد رو قبول ندارن چه برسه به خوب بودن هدفونش.و همه میگن cowown خوبه.حالا سوالم اینه:ایا واقعا هدفون های cowown صدا و کیفیت بیشتری نسبت به ایپاد دارن؟و اینکه اپل فقط این نوع هدفون رو میفروشه تو بازار یا هدفون های دیگه مخصوص ایپاد تولید شده؟

kindlinessangel
11-09-2011, 07:08
سلام دوستان.
من یه سوالی توی تاپیک ایپاد پرسیدم ولی گفتن که بیام تو این تاپیک.به همین خاطر متن سوالم رو میزارم لطفا کمک کنید.

هدفون ایپادم که توی پکش بود امروز بعد از 1 سال کار شبانه روزی تقریبا خراب شد.خودش نه مظورم اون پلاستیک های دورش هست.حالا میخوام یه هدفون خوب براش بخرم.نمیدونستم که هدفون بهتری از مال خودش وجود داره و یکم توی همین انجمن mp3 پلیر گشتم دیدم خیلی ها اصلا ایپاد رو قبول ندارن چه برسه به خوب بودن هدفونش.و همه میگن cowown خوبه.حالا سوالم اینه:ایا واقعا هدفون های cowown صدا و کیفیت بیشتری نسبت به ایپاد دارن؟و اینکه اپل فقط این نوع هدفون رو میفروشه تو بازار یا هدفون های دیگه مخصوص ایپاد تولید شده؟

با سلام به شما دوست عزیز
نکته اول: اگه هدفون قبلی از نوع in-ear هست و پلاستیکش خراب شده به راحتی میتونید فقط پلاستیکش رو عوض کنید و نیازی به تعویض هدفون نیست
نکته دوم: کلا این برند هایی که نام بردید کار اصلیشون ساخت هدفون نیست و هدفون رو برای خالی نبودن سبد محصولات میسازند برای همین هم تنوع بسیار کمی دارند.
نکته سوم: قطعا هدفونی بهتر از مال خودش وجود داره
و در آخر شما اگه نوع (in-ear یا .... ) محدوده قیمت و همینطور سبک های مورد علاقه رو بیان کنید خیلی راحت تر میشه کمکتون کرد.

monavari
11-09-2011, 09:12
سلام به همه
philips SHE6000
Philips SHL9600
بازم ممنون

دوست عزیز سلام
پیشنهاد میکنم هدفونهای سنهایزر هم بررسی کنید شاید توقع تون رو بتونه جواب بده

amin148
11-09-2011, 17:56
در این حال بهترین انتخاب رو برای صدای شفاف، گیرا، بیس متعادل و تفکیک پذیری بالا کریتیو و لاجیتک رو دیدم.
این موارد رو بر حسب تجربه میگم.

من تمام حرفای شما رو قبول دارم و شرایط کاملا یکسانی برای آزمایش در نظر گرفتیم که با sansa clip و ipoad touch 4G بود .
و البته نظر من اهمیتی نداره و من فقط میخواستم یاد آوری کنم که نمیشه با قطعیت نظر داد.
مثلا شما اولین نفری هستی که من میبینم که اعتقاد داره شفافیت و تفکیک پذیری کریتیو از سونی بهتره.

د
ر هر صورت من بیشتر هدفونهای موجود در بازا رو تا سقف 180هزار(لبته با سیم نه بدون سیم!) رو از برندهای کریتیو و لاجیتک و سونی و جنیوس و فیلیپس تست زدم.(البته اونایی که توی ایران پیدا میشه!)
بعدش باید منطقی نظر داد. شاید خیلی از برندهی دیگه وجود داشته باشن. ولی واقعا شما همشون رو داخل ایران داری؟!؟!؟!
برای اظهار نظر بهتره اون برندهایی که داخل ایران هستن رو روش بحث کنیم.
وگرنه منم این سایتها رو بلدم. دادن انها چه فایده ای داره؟!

دوست گلم منم نظرم روی هدفونایی داخل ایران هست . من اصلا نمیگم کریتیو برند بدیه و باید با هدفونای فضایی خارج از کشور مقایسه بشه . من منظورم مدلهایی از AKG , SENHEISER ,AUDIO TECHNICA هست که توی ایران گیر میاد . شاید قیمتاش نسبت به قیمت جهانی یه کم پرت باشه ولی هنوزم بعضیاش ارزش خرید داره . باور کن کیفیت بعضیاشون با کریتیو خیلی متفاوته .

و اما aurana live.من نمی خواستم بحثی راجعه به این مدل از برند کریتیو شروع کنم ولی خب، اگه شما مایلید مشکلی نیست.
ای کاش لااقل مشخصات این هدفون می خوندی

من واقعا همه مششخصات این هدفون رو خوندم چون یه زمانی میخواستم بخرمش. ولی با اینکه BOOS BOOSTER نیست هنوزم باسی که ارایه میده مثلا نسبت به برند AKG خیلی بیشتره.
و اگه صفحه های قبلو خونده باشی میبینی دوستای با تجربه ای مثه REZAOMIDO و PEACFUL1 هم تا حدی اعتقا دارن که این هدفون ارزش بهایی رو که پرداخت میکنی نداره.
اگه سبک اصلی که گوش میدی الکترونیک باشه خب خرید این هدفون توی این رنج قیمتی شاید توجیه داشته باشه ولی اگه سبکای دیگه گوش میدی و الکنرونیک سبک اصلیت نیست تو این رنج قیمتی به هدفون خوبی مثه AKG K99 هم میتونی فکر کنی.

و من کاملا به نطر شما احترام میذارم شما از هدفونای با صداهای به اصطلاح گرم لذت میبری و برای همین به کریتیو علاقه مندی .
ولی منم سر حرفم هستم و به نظرم توی ایران خودمون انتخابای خیلی بهتر و حرفه ای تری نسبت به کریتیو وجود داره توی رده های مختلف قیمتی.

Hamed DC
11-09-2011, 20:06
سلام
اول کار باید بگم که بحث خوبی رو با هم شروع کردیم و خیلی چیزا از شما یاد گرفتم.

من تمام حرفای شما رو قبول دارم و شرایط کاملا یکسانی برای آزمایش در نظر گرفتیم که با sansa clip و ipoad touch 4G بود .
و البته نظر من اهمیتی نداره و من فقط میخواستم یاد آوری کنم که نمیشه با قطعیت نظر داد.
مثلا شما اولین نفری هستی که من میبینم که اعتقاد داره شفافیت و تفکیک پذیری کریتیو از سونی بهتره.

من نظرم رو با قطعیت اعلام نکردم دوست گلم، تجربه شخصیم بود.

دوست گلم منم نظرم روی هدفونایی داخل ایران هست . من اصلا نمیگم کریتیو برند بدیه و باید با هدفونای فضایی خارج از کشور مقایسه بشه . من منظورم مدلهایی از AKG , SENHEISER ,AUDIO TECHNICA هست که توی ایران گیر میاد . شاید قیمتاش نسبت به قیمت جهانی یه کم پرت باشه ولی هنوزم بعضیاش ارزش خرید داره . باور کن کیفیت بعضیاشون با کریتیو خیلی متفاوته .

به نظر من بهترین مقایسه،باید در شرایط یکسان صورت بگیره.
مثلا اگه من یه هدفون گرون رو با یه هدفون نسبتا ارزون مقایسه کنم و بگم که خب این ارزون قیمته بهتره.
یکی به خاطر قیمت و یکی.....
اینطور مقایسه خوبی رو انجام ندادیم.
بهترین کار انتخاب دو قطعه نزدیک به هم از لحاظ قیمت هست و اون موقع کارایی و کیفیت میاد وسط برای ارزیابی.
که ایا این قطعه با این قیمت ارزش خرید داره یانه و این قطعه با این قیمت کیفیت خوبی نداره.

من واقعا همه مششخصات این هدفون رو خوندم چون یه زمانی میخواستم بخرمش. ولی با اینکه BOOS BOOSTER نیست هنوزم باسی که ارایه میده مثلا نسبت به برند AKG خیلی بیشتره.
و اگه صفحه های قبلو خونده باشی میبینی دوستای با تجربه ای مثه REZAOMIDO و PEACFUL1 هم تا حدی اعتقا دارن که این هدفون ارزش بهایی رو که پرداخت میکنی نداره.
اگه سبک اصلی که گوش میدی الکترونیک باشه خب خرید این هدفون توی این رنج قیمتی شاید توجیه داشته باشه ولی اگه سبکای دیگه گوش میدی و الکنرونیک سبک اصلیت نیست تو این رنج قیمتی به هدفون خوبی مثه AKG K99 هم میتونی فکر کنی.

این هم یک فاکتور دیگه در مقایسه هدفون.
یکی از دلایلی که باید هدفون رو با سبکها مختلف موسیقی تست کرد، همینیه که شما فرمودین.
مثلا یه هدفونی توی ترنس کیفیت خوبی داره. علارغم گمان ما توی یکی دو سبک دیگه هم خوب ظاهر میشه.
اون موقع هستش که باید روی اون محصول بیشتر مانور داد.
در مورد آخر هم با شما کاملا موافقم.
ولی به شخصه در سایر سبکها منجمله پاپ و راک از این هدفون بسیار راضی هستم.

و من کاملا به نطر شما احترام میذارم شما از هدفونای با صداهای به اصطلاح گرم لذت میبری و برای همین به کریتیو علاقه مندی .

این حرف شما باعث شد که باز من هم روی یک چیز پافشاری کنم و اون هم لذت بحث کردن با شماست.
اصول قواعد رو به خوبی رعایت می کنید و مخاطب رو حتی با نظر مخالف، از بحث با رضایتمندی، بدرقه میکنید.
و این امر در جای خودش ستودنیه:احترام به نظریات هم.
در مورد گرمی صدا هم با شما موافقم.

ولی منم سر حرفم هستم و به نظرم توی ایران خودمون انتخابای خیلی بهتر و حرفه ای تری نسبت به کریتیو وجود داره توی رده های مختلف قیمتی.

در این مورد هیچ شکی نیست.
معمولا در هر برندی یک محصول شاخص وجود داره و این امر نباید باعث بشه که نسبت به اون محصول تعصب بی جا پیدا کنیم.
باید به سایر محصولات هم یه سری بزنیم و بعد نتیجه گیری کنیم.
در عرصه صدا، لااقل در ایران کریتیو در زمینه صدا بسیار شناخته شده هستش.
ولی خب نقص و ضعفهای فاحشی در برخی محصولاتش دید میشه و این رو نمی شه کتمان کرد.

با آرزوی موفیقت برای شما.حامد:11:

m.77
12-09-2011, 19:45
با سلام به برو بچه های گل.آقا من یه هدفونه خوب میخوام بگیرم کارمم موزیک گوش دادنه خورشم:biggrin:
بیشترم راکو متال گوش میدم.بچه ها یه لطفی کنن منو راهنمایی کنن چی بگیرم چون از بس که هدفونه
چرتو پرت گرفتم خسته شدم.مایه تیله هم تا 150 حالا یه خورده بالا پایین.یه لطفیم کنین یه هدفونی باشه
که سبک باشه استفاده زیاد میکنم اذیت نکنه.ممنون.

peaceful1
12-09-2011, 23:50
با سلام به برو بچه های گل.آقا من یه هدفونه خوب میخوام بگیرم کارمم موزیک گوش دادنه خورشم:biggrin:
بیشترم راکو متال گوش میدم.بچه ها یه لطفی کنن منو راهنمایی کنن چی بگیرم چون از بس که هدفونه
چرتو پرت گرفتم خسته شدم.مایه تیله هم تا 150 حالا یه خورده بالا پایین.یه لطفیم کنین یه هدفونی باشه

اگه تا 170 بتونی بدی ath-M50 گزینه خوبی هست.

m.77
13-09-2011, 00:06
دوست گلم این مدل کلوزه؟
کلوز برای مدت زیاد گوش دادن نیست نه؟
ببخشید من زیاد تو هدفون وارد نیستم.از برندای akg و sennheiser چی؟

rave-87
13-09-2011, 10:43
دوست گلم این مدل کلوزه؟
کلوز برای مدت زیاد گوش دادن نیست نه؟

منظورت از لحاظ گرماست؟

یعنی اینکه که بخاطر اینکه تهویۀ هوای فضای بین درایور هدفون و گوش کمتر از مدل های open هست پس گرمای بیشتری تولید میشه و استفادۀ طولانی مدتش سخت تر از انواع open میشه؟
خب این مسئله وجود داره دیگه ،

از برندای akg و sennheiser چی؟آخه این برند ها توی ایران خیلی قیمتشون نا عادلانست
وگرنه برو سراغ سری k از akg ، هرچی مدل بالاتر از k99 بود خوبه (که اونام semi open هستن)
ولی صدای m50 از همۀ هم قیمتاش توی ایران که چه عرض کنم ، بلکه از خیلی از گرونتر از خودش هم بهتره

kindlinessangel
13-09-2011, 11:06

منظورت از لحاظ گرماست؟

یعنی اینکه که بخاطر اینکه تهویۀ هوای فضای بین درایور هدفون و گوش کمتر از مدل های open هست پس گرمای بیشتری تولید میشه و استفادۀ طولانی مدتش سخت تر از انواع open میشه؟
خب این مسئله وجود داره دیگه ،
نقل قول:
از برندای akg و sennheiser چی؟
آخه این برند ها توی ایران خیلی قیمتشون نا عادلانست
وگرنه برو سراغ سری k از akg ، هرچی مدل بالاتر از k99 بود خوبه (که اونام semi open هستن)
ولی صدای m50 از همۀ هم قیمتاش توی ایران که چه عرض کنم ، بلکه از خیلی از گرونتر از خودش هم بهتره
با سلام به دوست خوبمون
و با تشکر از Peaceful1 و Rave-87 عزیز
من تجربه و اطلاعاتم خیلی کمتر از دوستان هست اما تجربه شخصی خودم رو بیان میکنم
از نظر من هم بهترین گزینه تو این رنج قیمت و با توجه سبک مورد علاقه شما M50 هستش
هدفونی که خودم دارم ازش استفاده میکنم و کاملا راضی هستم.
فقط چند تا نکته هست که بهتره بدونی بعد تصمیم بگیری.

1- از نظر من این هدفون اصلا مناسب استفاده پرتابل نیست که بگذاری روی گوشت و راه بیافتی تو خیابون و ....
2- این هدفون اصلا مناسب استفاده در جاهایی که هوای کافی جریان نداره نیست!! آخه اگه گرمت باشه به شدت گوشت عرق میکنه ( من که اینطوری ام )
3-ترجیحا مستقیما به پلیر پرتابل وصل نشه (البته در صورت استفاده خوب جواب میده اما نهایت صدای هدفون نیست). ولی من به شخصه استفاده میکنم و لذت میبرم.

4-اگه با نکات بالا مشکل نداری این بهترین و بهترین و بهترین هدفونی هست که با توجه به کاربردت میتونی تهیه کنی. قیمت هم که فعلا عالی هست پس شک نکن.

شاد و موفق باشید.

rezaomido
13-09-2011, 14:54
هفته آینده بر می گردم

شرمنده که تنها کسی که اسپم میدم منم (:

شما هم موفق باشید

peaceful1
13-09-2011, 15:01
هفته آینده بر می گردم

شرمنده که تنها کسی که اسپم میدم منم (:

شما هم موفق باشید

خیلی خوشحال شدم :10::11:
واقعا ناراحت شده بودم که رفته بودید.
چقدر به کاربرها بگیم که نمیدونم ....

m.77
13-09-2011, 16:10
مرسی از دوستای گلم.نمیتونم زیر پستاتون تشکر کنم نمیدونم چرا.همینجا تشکر میکنم.
ممنون از لطفتون.اگه بهم آدرس یه جای خوبو بدین یا اینکه جایی اگه فروش اینترنتی داره بهم معرفی کنید ممنون
میشم.یه سوال دیگه از بچه های گل.برند grado پیدا میشه؟خیلی با هدفوناش حال میکنم.مرسی اگه کمک کنید.:40:

peaceful1
13-09-2011, 16:33
مرسی از دوستای گلم.نمیتونم زیر پستاتون تشکر کنم نمیدونم چرا.همینجا تشکر میکنم.
ممنون از لطفتون.اگه بهم آدرس یه جای خوبو بدین یا اینکه جایی اگه فروش اینترنتی داره بهم معرفی کنید ممنون
میشم.یه سوال دیگه از بچه های گل.برند grado پیدا میشه؟خیلی با هدفوناش حال میکنم.مرسی اگه کمک کنید.:40:

نه نیست. این ها تو بازار ایران هستند:
AKG
Audio-Technica
Beyer Dynamics
Creative
Denon
Fostex
JVC
Monster
Panasonic
Philips
Pioneer
sennheiser
Sony
Ultrasone
و چند تای دیگه.

Hamed DC
13-09-2011, 18:12
خیلی خوشحال شدم :10::11:
واقعا ناراحت شده بودم که رفته بودید.
چقدر به کاربرها بگیم که نمیدونم ....

و ایضاً بنده حقیر:40:

kiuna
13-09-2011, 22:39
K321 باز خوبه ولی مدلهایی مثل K330 یا K340 و... اصلا رو گوش راحت نیستند.
یه فروشگاه طبقه همکف بازار پایتخت پشت ویترین کلی مدل AKG داشت قبلا این مدل خاص بازش رو موجود داشت توصیه میکنم یه سر بزنید ایشالا داشته باشه تا پشیونی به بار نیاد.

امروز رفتم این فروشگاه ‍‌مدل 321 رو داشت 65 تومن
مدل 315 رو داشت 45 تومن !
چقدر از نظر کیفیت بین این دو تا فرق هست ؟
گوشی های سونی داخل گوشی ها رو توی یکی از مغاره ها دیدم 25 تومن بود

jax2
13-09-2011, 23:06
سلام دوستان
من گوشیم ویوازه و کیفت صداش خوب هست ولی ولوم بالایی نداره نه با اسپیکر نه با هدفون
من یه ایرفون تا سقف 20 تومن میخوام:31:(خسیس ام) چی بگیرم؟
ممنون

sitra
14-09-2011, 00:47
سلام دوستان
من یه سال و نیمه که akg(k321) دارم.ازش راضی بودم ولی ایراد بزرگی داره تو این یه سال و نیم دوبار گوش چپش از کار افتاد و گارانتی تعویض کرد.حالا برا بار سوم اینطوری شده و گارانتیشم تموم شده-من می خوام یه ایر فون دیگه بخرم میشه راهنماییم کنید که چه مدلی بخرم که کیفیت صداش(تفکیک و بیسش) مثل این ایر فون باشه ولی سگ جون باشه؟
در ضمن این ایرفون همش از گوشم در میومد بعد نیم ساعت استفاده و یکم گوش درد میاورد.
در ضمن من کوانs9 دارم
با تشکر

kindlinessangel
14-09-2011, 06:57
سلام دوستان
من گوشیم ویوازه و کیفت صداش خوب هست ولی ولوم بالایی نداره نه با اسپیکر نه با هدفون
من یه ایرفون تا سقف 20 تومن میخوام:31:(خسیس ام) چی بگیرم؟
ممنون

اگه از صدای گرم و بیس قوی خوشت میاد EP-630 کریتیو (نظر شخصی) یه 8 - 9 تومن هم پس انداز میشه (شوخی ):46:

سلام دوستان
من یه سال و نیمه که akg(k321) دارم.ازش راضی بودم ولی ایراد بزرگی داره تو این یه سال و نیم دوبار گوش چپش از کار افتاد و گارانتی تعویض کرد.حالا برا بار سوم اینطوری شده و گارانتیشم تموم شده-من می خوام یه ایر فون دیگه بخرم میشه راهنماییم کنید که چه مدلی بخرم که کیفیت صداش(تفکیک و بیسش) مثل این ایر فون باشه ولی سگ جون باشه؟
در ضمن این ایرفون همش از گوشم در میومد بعد نیم ساعت استفاده و یکم گوش درد میاورد.
در ضمن من کوانs9 دارم
با تشکر سلام دوست عزیز
کاش یه توضیح راجع به بودجه و سبک های مورد علاقه میدادی
در حالت کلی فقط میشه گفت شما داخل ایران انتخاب هایی از برند های زیر دارید(برای هدفون های تو گوشی)
AKG
Creative
سنهایزر(در مورد اصل بودن شک هست)
سونی
جی وی سی (در مورد اصل بودن شک دارم)
پایونیر (در مورد اصل بودن شک دارم)
البته برند های دیگری هم هست که دوستان میتونند راهنمایی کنند فقط سراغ فیلیپس نرو.
----------------------------------

راستی غیر از نمایندگی Audio Technica که 4 - 5 مدل هدفون داره یه فروشگاهی هم تو پایتخت هست که چند تا مدل دیگه هم داره خوبیش هم اینه که همه هدفون هاش رو باز میکنه میده تست کنی ( یکسری تست باز داره)
فقط مطمئن نیستم اصل باشه دیا نه.

orpiment
14-09-2011, 10:26
با سلام

من قصد خرید یک هدست بی سیم را دارم که قابلیت اتصال به LCD را داشته باشد از طریق usb . چون می خوام وقتی که قصد دارم از صدای خود تلویزیون استفاده کنم قرار نباشه که مدام هدست رو از LCD جدا کنم و دوباره وصل کنم . هدفم هم تنها استفاده از هدست برای تماشای مسابقات فوتبال است . شما چه مارکی رو پیشنهاد می کنید ؟ البته تا سقف 40 تومان .

ممنون

almamor
14-09-2011, 10:33
سلام دوست عزیز
نکته اول اینکه جای این پست اینجا نیست (حداقل شماره تلفن و قیمت نباید میگذاشتی)
نکته دوم من جای شما بودم این دو تا هدفون رو با هم عوض نمیکردم ( به هزار دلیل که بارها اینجا بحث شده است)
نکته سوم قیمت در سایت های خارجی بین 130-180 دلار است نه 200 دلار

و در آخر همیشه شاد باشید.

1) lممنون از راهنمایی
2)راستش ندیدم میشه لینک بدید یا توضیح
3(اخه تو امازون زده 199.99 که همون 200 هست بازم حرفه شما درست تره !:46:

Alislow
14-09-2011, 10:55
ببخشید من اصلا با اصطلاحات آشنا نیستم.
یه هدست بره کامپیوتر میخام.از اینا که خواننده ها میذارشون رو گوششون.
ولوم بالا نمیخاد.فقط کیفیت صداش خوب باشه و مقاوم!!!باشه.
قیمت هم تا 30 ولی اگر بالاتر باشه خیلی بهترمیشه اونم بگید.ممنون

kindlinessangel
14-09-2011, 11:27
1) lممنون از راهنمایی
2)راستش ندیدم میشه لینک بدید یا توضیح
3(اخه تو امازون زده 199.99 که همون 200 هست بازم حرفه شما درست تره !:46:

لینک که اگه همین تاپیک رو 20 - 30 صفحه آخرش رو یه نگاه بندازی حتما چند بار صحبت شده
اما اگه خلاصه بخوام بگم:
1-هدفون های beats بیشتر جنبه فشن و تبلیغاتی دارند و از نظری کیفیت و اصالت صدا اصلا و اصلا و اصلا با هم قیمت های خودش قابل مقایسه نیست ( و حتی ارزون تر از خودش ) - زیاد وارد بحث فنی نمیشم.
2-شما کمتر منبع معتبری رو پیدا میکنید که این هدفون رو تایید کرده باشه.
3- به این نکته بالا این رو هم اضافه کن درصد بسیار بالایی از هدفون های موجود ( چه در ایران و چه در خارج از ایران ) اصل نبوده و تقلبی میباشند.
4-تازه برای این هدفون نسبتا بی کیفیت و با احتمال بالای غیر اصل بودن شما باید داخل ایران خیلی بیشتر از قیمت جهانی رو پرداخت کنید.
5-این چیزی که میخوام بگم نظر شخصی است و قصد توهین به کسی رو ندارم. از نظر من افرادی سراغ این برند میروند که براشون صدا مهم نیست و قصد پز دادن و یا جلب توجه رو دارند. ( البته بسیاری از افراد هم از بی اطلاعی و حجم زیاد تبلیغات در کلیپ های خارجی جذب این برند میشوند)

من خودم قبل از اینکه با این بخش و چند سایت خارجی آشنا بشم خیلی از برند ها رو نمی شناختم و خیلی هم از BEATS خوشم میومد اما قبل خرید بهترین و بهترین کار تحقیق در مورد کالای مورد نظر هست.
کم نیستن کسانی در این بخش که قصد خرید Beats داشتند اما با کمی تحقیق نظرشون عوض شد.

فکر کنم کافی باشه.

sitra
14-09-2011, 14:33
اگه از صدای گرم و بیس قوی خوشت میاد EP-630 کریتیو (نظر شخصی) یه 8 - 9 تومن هم پس انداز میشه (شوخی ):46:

سلام دوست عزیز
کاش یه توضیح راجع به بودجه و سبک های مورد علاقه میدادی
در حالت کلی فقط میشه گفت شما داخل ایران انتخاب هایی از برند های زیر دارید(برای هدفون های تو گوشی)
AKG
Creative
سنهایزر(در مورد اصل بودن شک هست)
سونی
جی وی سی (در مورد اصل بودن شک دارم)
پایونیر (در مورد اصل بودن شک دارم)
البته برند های دیگری هم هست که دوستان میتونند راهنمایی کنند فقط سراغ فیلیپس نرو.
----------------------------------

راستی غیر از نمایندگی Audio Technica که 4 - 5 مدل هدفون داره یه فروشگاهی هم تو پایتخت هست که چند تا مدل دیگه هم داره خوبیش هم اینه که همه هدفون هاش رو باز میکنه میده تست کنی ( یکسری تست باز داره)
فقط مطمئن نیستم اصل باشه دیا نه.

دم شما گرم از بابت راهنمایی
بودجه 50 تا 70 تومن
من دوست دارم آهنگ را با بیس گوش بدم و سر درد نگیرم تفکیک صدا هم برام مهمه-
آدرس اون فروشگاه ها را برام بفرست اگه زحمتی نیست (یعنی کدوم طبقه و پلاک)
من خودم با تجربه هایی که دوستان دارن به این نتیجه رسیدم که Creativeمدل 830 یا 630 بگیرم -حالا باز تجربه شما بیشتر شما کدوم رو پیشنهاد می کنین؟
قیمت این مدل ها رو که گفتم حدودا چقده؟
شرمنده که سوالام زیاده نمی خوام حالم گرفته شه با یه هدفون مزخرف
سبک هایی که گوش میدم (راک-پاپ راک-پاپ-راک-متال-گوتیک راک-و.........)

kindlinessangel
14-09-2011, 14:49
دم شما گرم از بابت راهنمایی
بودجه 50 تا 70 تومن
من دوست دارم آهنگ را با بیس گوش بدم و سر درد نگیرم تفکیک صدا هم برام مهمه-
آدرس اون فروشگاه ها را برام بفرست اگه زحمتی نیست (یعنی کدوم طبقه و پلاک)
من خودم با تجربه هایی که دوستان دارن به این نتیجه رسیدم که Creativeمدل 830 یا 630 بگیرم -حالا باز تجربه شما بیشتر شما کدوم رو پیشنهاد می کنین؟
قیمت این مدل ها رو که گفتم حدودا چقده؟
شرمنده که سوالام زیاده نمی خوام حالم گرفته شه با یه هدفون مزخرف
سبک هایی که گوش میدم (راک-پاپ راک-پاپ-راک-متال-گوتیک راک-و.........)

من سعی کردم با خطکشی جدا کنم اما نشد. اون قسمت دوم ربطی به سول شما نداشت فقط اطلاع رسانی بود.
مدل های مذکور تو گوشی نیستند.

من هم پیشنهادم 830 هست. چون هدفون با کیفیتی است (در قیمت خودش) من دوسال دارم استفاده میکنم و هنوز سالمه.
بیس خوبی داره ولی بوم بومش به شدت 630 نیست ( من 830 رو بیشتر میپسندم)
تفکیک و پاسخ فرکانسی هم بد نیست. البته دوستان با تجربه نظرشون این هست که مدل های سونی صدای شفاف تری دارند. اما من صدای گرم کریتیو رو به سونی ترجیح میدم ( نظر شخصی ).
کلا از نظر من بهترین هدفون تو گوشی زیر 100 تومن داخل ایران 830 کریتیو.
نه اینکه بقیه بد باشه اما نسبت به قیمت و نوع کاربرد عامه پسند تر است.
البته منظورم بری گوش کردن روزمره موزیک هایی از سبک های پاپ ، راک ، الکتریک و مشتقات این سبک ها و سبک هایی از این قبیل.

kiuna
14-09-2011, 21:36
خب دوستان من رفتم امروز EARPHONE خریدم
دیدم این مدلهای AKG رو گوش خوب قرار نمیگیرن قیمتشونم تو ایران بالاست
رفتم یه سونی گرفتم ! توش 2 جفت سری اضافه داره!
25 تومن!
برای MP3 خوبه
روش نوشته COMFIT

milad_takjoo
14-09-2011, 21:47
اگه از صدای گرم و بیس قوی خوشت میاد EP-630 کریتیو (نظر شخصی) یه 8 - 9 تومن هم پس انداز میشه (شوخی )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البنه به نظر من ep550 هم خوبه...طراحیش هم قشنگه...

orpiment
15-09-2011, 18:30
با سلام

من قصد خرید یک هدست بی سیم را دارم که قابلیت اتصال به LCD را داشته باشد از طریق usb . چون می خوام وقتی که قصد دارم از صدای خود تلویزیون استفاده کنم قرار نباشه که مدام هدست رو از LCD جدا کنم و دوباره وصل کنم . هدفم هم تنها استفاده از هدست برای تماشای مسابقات فوتبال است . شما چه مارکی رو پیشنهاد می کنید ؟ البته تا سقف 40 تومان .

کسی نمی تونه راهنماییم کنه ؟؟؟؟!!

jax2
15-09-2011, 22:36
اگه از صدای گرم و بیس قوی خوشت میاد EP-630 کریتیو (نظر شخصی) یه 8 - 9 تومن هم پس انداز میشه (شوخی )
ممنون دوست عزیز
من با بیس خیلی حال می کنم
فقط همین مدل؟

Alislow
16-09-2011, 13:13
دوستان یه جوابی بدید دییگه!!!

peaceful1
16-09-2011, 13:57

خواننده ها هدفون استفاده میکنند و هدفونهاشون به مراتب از 30 تومن قیمتشون بیشتره.
شما از بین برندهایی مثل A4TECH و Philips میتونید گزینه های مناسبی بنا بر بودجه خودتون انتخاب کنید.
از شما خواهش میکنم که پست تکراری ندید

من که گفتم با اصطلاحات آشنا نیستم.اینقدم میدونم اونایی که خواننده ها میذارن باید گرون باشه!!!
منظورم این بود که مثل هدفون گوشی نباشه.
تو تاپیک های دیگه دوستان میگفتن فیلیپس نگیرید.ای فور تچ هم قبلا داشتم.مدلای جدیدش بهترن؟
چندتا هدست داشتم همشون بعد یه مدتی فقط از یه طرف خراب میشد.یعنی چپیه یا راستیه دیگه صدا نداشت.چرا؟

پس شما دنبال هدست هستید؟!
معمولا هدست ها تو محدوده قیمت پایین کیفیت مطلوبی ندارند و تازه خوبهاشون هم برای صدای بازی وفیلم مناسبتر هستند.
برندهایی مثل Creative ,Logitech ,Razar ,Farasoo,Genius, تو بازار هست.
اونی که دوستان میگن بده منظورشون هدفون هست نه هدست و گفته دوستان این هست که فیلیپس به صورت خاص مناسب برای گوش دادن به موسیقی نیست.
شما میتونید برای آشنایی بیشتر مقوله هایی که برای شما شفاف نیست رو با مطالعه مطالب مرتبط با نیاز خودتون که در تاپیک زیر هست اطلاعاتون رو کامل کنید:

Alislow
17-09-2011, 10:50
خیلی ببخشید بعد از خوندن اون تاپیک تازه فهمیدم چی میخوام.
بودجه حدود 30 تومن.
هدفون معمولی.
کاربرد همه چی.

peaceful1
17-09-2011, 12:50
خیلی ببخشید بعد از خوندن اون تاپیک تازه فهمیدم چی میخوام.
بودجه حدود 30 تومن.
هدفون معمولی.
کاربرد همه چی.

اختیار دارید.
Sony MDR-XD200 با هزینه 28 هزار و پانصد تومن به دید من گزینه خوبی هست.

MAFISCO
17-09-2011, 15:20
سلام به اساتید عزیز

من یک j3 cowon دارم و دنبال یه هدفون مچ باهاش میگردم.
استایل موسیقی:متال-راک-کانتری
هزینه:تا60 تومان

1-کیفیت بالا تو صداهای بلند و قابلیت تفکیک صداها
2-in_ear
3-صدا به اطراف پخش نشه

*کیفیت مدل های sony چطوره؟
*کیفیت خود هدفون j3(!!)رو تا چه حدی در مقایسه با برند هدفون های دیگه میدونید؟(از لحاظ کارایی و قیمت به کدوم برند میتونه برسه)::31:
*.خود ce1 cowon رو چطور میبینید؟

تشکر....:11::5:

peaceful1
17-09-2011, 18:06
سلام به اساتید عزیز

من یک j3 cowon دارم و دنبال یه هدفون مچ باهاش میگردم.
استایل موسیقی:متال-راک-کانتری
هزینه:تا60 تومان

2-in_ear
3-صدا به اطراف پخش نشه

*کیفیت مدل های sony چطوره؟
*کیفیت خود هدفون j3(!!)رو تا چه حدی در مقایسه با برند هدفون های دیگه میدونید؟(از لحاظ کارایی و قیمت به کدوم برند میتونه برسه)::31:
*.خود ce1 cowon رو چطور میبینید؟

تشکر....:11::5:

نه هدفون خودش خوبه نه هدفون داخل گوشی که تازه داخل بازا شده. اصلا درباره این هدفونهای داخل پک فکر هم نکن به هیچ وجه قابل قیاس نیست.
نمیتونی کمی بیشتر صبر کنی 170 تومن هزینه کنی؟ اون هم روی گوش؟ :31: البته حالا چه بخوای چه نخوای شاید اصلا شرکت موجود نداشته باشه تا یه هفته پیش 3 تا موجود داشت.
داخل گوش Sony EX300 بود انگار دیگه وارد نمیشه. AKG k321 که متاسفانه جنس سیمش خوب نیست.
مدلهای دیگه ایی هم هست که یا به بودجه شما نمیخوره یا کیفیت مطلوبی نداره.
شاید هم چیز دیگه ایی باشه و من مطلع نباشم.

MAFISCO
17-09-2011, 23:49
نه هدفون خودش خوبه نه هدفون داخل گوشی که تازه داخل بازا شده. اصلا درباره این هدفونهای داخل پک فکر هم نکن به هیچ وجه قابل قیاس نیست.
نمیتونی کمی بیشتر صبر کنی 170 تومن هزینه کنی؟ اون هم روی گوش؟ :31: البته حالا چه بخوای چه نخوای شاید اصلا شرکت موجود نداشته باشه تا یه هفته پیش 3 تا موجود داشت.
داخل گوش Sony EX300 بود انگار دیگه وارد نمیشه. AKG k321 که متاسفانه جنس سیمش خوب نیست.
مدلهای دیگه ایی هم هست که یا به بودجه شما نمیخوره یا کیفیت مطلوبی نداره.
شاید هم چیز دیگه ایی باشه و من مطلع نباشم.

پس چی بگیرم بلاخره!!!!!؟:46:
نه بابا رو گوش حال نمیده.واسه بیرون میخوام....
akg رو شنیدم واس متال و راک زیاد خوب نیست که....:8:
یه چند تا اپشن مشتی به ما بده بریم فردا بگیریم.:8:

دوستان همگی لطف کنن راهنمایی کنن...

rave-87
18-09-2011, 11:13
پس چی بگیرم بلاخره!!!!!؟:46:
نه بابا رو گوش حال نمیده.واسه بیرون میخوام....
akg رو شنیدم واس متال و راک زیاد خوب نیست که....:8:
یه چند تا اپشن مشتی به ما بده بریم فردا بگیریم.:8:

دوستان همگی لطف کنن راهنمایی کنن...

راستش اول بگو منظورت از راک و متال چیه ؟ این رو میگم چونکه اینجا زیاد شنیدم که بچه ها میگن راک و متال رو با بیس دوست دارن
یا برای راک و متال و پاپ تقریباً یک سبک هدفون معرفی میکنن ( البته این مسئله از عجایبه برای من )
حالا اگر با بیس دوست داری ep830
اگه ..... همون akg یا سونی

MAFISCO
18-09-2011, 15:52
راستش اول بگو منظورت از راک و متال چیه ؟ این رو میگم چونکه اینجا زیاد شنیدم که بچه ها میگن راک و متال رو با بیس دوست دارن
یا برای راک و متال و پاپ تقریباً یک سبک هدفون معرفی میکنن ( البته این مسئله از عجایبه برای من )
حالا اگر با بیس دوست داری ep830
اگه ..... همون akg یا سونی
:46:
مگه راک و متال منظور میخاد برادر!!!!:10:

اگه بخوایم جزیی بشیمو به شاخه ها بریم بیشتر نطرم رو heavy metal و power metal ;i هست. میخواستم سبک ها رو با استایل ها بگم اما دیدم یه جا گفته شده واسه راهنمایی بهتر بهتره سبک رو بگی و جرئیات و شاخه های اون سبک رو نگید،که .....

مسلما بیس نقش اصلی رو داره تو این استایل..

اما خب یه بار دیگه شرایط رو میگم.
کلا اکثر سبک ها رو گوش میدم اما،بیشتر به...
سبک موسیقی:متال(Power metal,Heavt metal,Death Metal)-راک(ُُScottish rock,Blue Rock, classic rock)-کانتری(Country-Pop,Contemporary)

2-in_ear
3-صدا به اطراف پخش نشه

میدونم تو این رنج قیمتی که گفتم تفکیک صدا به اون صورتی که باید باشه نخواهد بود اما خب میخوام حده اقل به اون استاندارد یه مقدار نزدیک تر ابشه...

Saeid1212
18-09-2011, 20:33
سلام دوستان:20:
قصد خرید یه هدفون باسیم، با در نظر گرفتن شرایط زیر رو دارم، لطفا راهنمایی کنید:
۱- حداکثر بدوجه من 70 تومن
2- ظاهر هدفون زیاد برام مهم نیست البته راحت باشه در عین اینکه زیاد سنگین نباشه
3- کاربردش برای من بیشتر تو بازی و تماشای فیلم هست، میخوام بتونه صدای 7.1 یا 5.1 رو ایجاد کنه
4- خیلی ممنون:11:

rave-87
18-09-2011, 21:40
:46:
مگه راک و متال منظور میخاد برادر!!!!:10:

توی ایران به تجربه متوجه شدم که منظور می خواد
مخصوصاً این سبک

اگه بخوایم جزیی بشیمو به شاخه ها بریم بیشتر نطرم رو heavy metal و power metal ;i هست. میخواستم سبک ها رو با استایل ها بگم اما دیدم یه جا گفته شده واسه راهنمایی بهتر بهتره سبک رو بگی و جرئیات و شاخه های اون سبک رو نگید،که .....

سبک موسیقی:متال(Power metal,Heavt metal,Death Metal)-راک(ُُScottish rock,Blue Rock, classic rock)-کانتری(Country-Pop,Contemporary)

و
اون که درست ، نیازی به گفتن زیر شاخه نیست
ولی این سبک و طرفداراش چیزی نیستن که روی کاغذ بشه توصیفشون کرد ، ممکنه دو نفر اسماً ترش متال گوش بدن ، ولی سلایق موزیکشون و سطحشون زمین تا زیرزمین متفاوت باشه
اون جمله که گفتم منظور رو دقیق بگو ، دقیقاً به همین خاطر بود که گفتی راک - متال ، و من شک کردم که آیا سبک دیگه هم گوش میدی یا نه
اگر از اول اونیکی ها رو هم می گفتی ، با خیال راحت ep-830 رو معرفی می کردم

مسلما بیس نقش اصلی رو داره تو این استایل..
مطمئناً بیس (اون مفهمومی که بیس توی سبک های پاپ ، کانتری و ... داره) کم رنگ ترین نقش رو داره تو این استایل
اینی که گفتم رو به کسایی میگن که فقط راک - متال گوش میدن ، برای همین خواستم منظورت رو روشن بگی
بیسی که توی سبک راک مورد نیازه کلاً متفاوت از بیس سبک های پاپ و کانتری و ... هست
توی راک ، شفافیت از مهمترین مسائله
راحت بگم این توصیه (شفاف بودن صدا ، کم بودن بیس ، سرد بودن صدا)، برای راک و متال اصیل صادقه ، نه چهار تا جوون که دور هم جمع شدن و گروهی تشکیل دادن و به اصطلاح دارن راک یا متال کار میکنن( در اصل دارن شلوغ بازی در میارن)

بر همین اساسه که سبک هدفون مورد نیاز برای راک و متال رو خیلی خیلی شبیه به سبک هدفون مناسب برای موسیقی کلاسیک توصیه می کنن و برای هر دوی این سبک ها هدفون های خیلی نزدیک به هم ، توصیه می کنن.

سلام دوستان:20:
قصد خرید یه هدفون باسیم، با در نظر گرفتن شرایط زیر رو دارم، لطفا راهنمایی کنید:
۱- حداکثر بدوجه من 70 تومن
2- ظاهر هدفون زیاد برام مهم نیست البته راحت باشه در عین اینکه زیاد سنگین نباشه
3- کاربردش برای من بیشتر تو بازی و تماشای فیلم هست، میخوام بتونه صدای 7.1 یا 5.1 رو ایجاد کنه
4- خیلی ممنون:11:

گزینۀ 3 کاملاً کنسله
اینا همشون مجازین و 7.1 واقعی با هدفون معنایی نداره
بهترین حالت خرید آمپلی مخصوص برای انجام اینجور شبیه سازی هاست ، که با هزینۀ هدفون اگر جمع بشه خیلی بیشتر از 70 تومن آب میخوره

راستی ، بیا اینجا رو بخون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته اون دوستی که این سوال رو کرده بود مثل اینکه وحشت کرد و دیگه پیداش نشد :31:
اینی که اونجا نوشتم کاره اصولی هستش ، اگرم کار غیر اصولی میخوایی ، فقط یک هدفون بگیر که sound stage خوبی داشته باشه

بازم میگم ف هر هدفونی که اسماً نوشته باشه 3d میتونه به کارت بیاد
ایجا چند تا مدل جدید هست

توی آمازون هم سرچ کوچولویی کردم اینا رو پیدا کردم

ولی کاره اصولی و درست درمون همونه که یک هدفون خوب جدا بخری ، بعد آمپلی فایر های مخصوص اینکار رو هم جدا بخری

MAFISCO
18-09-2011, 23:19
توی ایران به تجربه متوجه شدم که منظور می خواد
مخصوصاً این سبک

اون که درست ، نیازی به گفتن زیر شاخه نیست
ولی این سبک و طرفداراش چیزی نیستن که روی کاغذ بشه توصیفشون کرد ، ممکنه دو نفر اسماً ترش متال گوش بدن ، ولی سلایق موزیکشون و سطحشون زمین تا زیرزمین متفاوت باشه
اون جمله که گفتم منظور رو دقیق بگو ، دقیقاً به همین خاطر بود که گفتی راک - متال ، و من شک کردم که آیا سبک دیگه هم گوش میدی یا نه
مطمئناً بیس (اون مفهمومی که بیس توی سبک های پاپ ، کانتری و ... داره) کم رنگ ترین نقش رو داره تو این استایل
اینی که گفتم رو به کسایی میگن که فقط راک - متال گوش میدن ، برای همین خواستم منظورت رو روشن بگی
بیسی که توی سبک راک مورد نیازه کلاً متفاوت از بیس سبک های پاپ و کانتری و ... هست
توی راک ، شفافیت از مهمترین مسائله
راحت بگم این توصیه (شفاف بودن صدا ، کم بودن بیس ، سرد بودن صدا)، برای راک و متال اصیل صادقه ، نه چهار تا جوون که دور هم جمع شدن و گروهی تشکیل دادن و به اصطلاح دارن راک یا متال کار میکنن( در اصل دارن شلوغ بازی در میارن)

بر همین اساسه که سبک هدفون مورد نیاز برای راک و متال رو خیلی خیلی شبیه به سبک هدفون مناسب برای موسیقی کلاسیک توصیه می کنن و برای هر دوی این سبک ها هدفون های خیلی نزدیک به هم ، توصیه می کنن.

چیز مهمی نیست دوست من،اما اگه بخوایم در مورد نقش بیس بگیم زیاد با هات موافق نیستم.( نقش مهم بیس رو در jazz میزاریم کنار)، حالا تو سبک های راک رو نمیگم اما به خصوص تو متال نقش بیس به مراتب بیشتره..حالا میشه یه مقدار شاخه های نوردیک و بلک رو از این قضیه مستثنی کرد چون یه مقدار کم رنگ تره نقش بیس(البته مطلق نیست).که حالا این موضوع کلا خارج بحث تایپیک هست.

الان رفتم یه review از این هدفونی که معرفی کردی رو دیدم اکثرا نطر مثبتی رو داشتن البته در حد خود این هدفون.
پس با این اوصافی که میگی دنبال سونی نرم دیگه؟
اگه بتونی محل خرید تو تهران رو واسم پی ام کنی خوب میشه...

ممنون

rave-87
19-09-2011, 12:26
اما اگه بخوایم در مورد نقش بیس بگیم زیاد با هات موافق نیستم.

این جمله ،
و

حالا تو سبک های راک رو نمیگم اما به خصوص تو متال نقش بیس به مراتب بیشتره..

نشون میده که خودت داری میگی حرف من درست بوده :31: ( پست قبلیم رو دقیق تر بخونی می فهمی منظورم چیه)
من گفتم سلیقۀ موسیقیایی کسایی که فقط راک - متال گوش می دن با اونایی که علاوه بر راک-متال سبک های دیگه رو هم گوش میدن کاملاً متفاوته
برای همین گفتم

اینی که گفتم رو به کسایی میگن که فقط راک - متال گوش میدن

از طرفی گفتم اونایی که سبک های دیگه هم گوش میدن سلیقشون متفاوته ( البته من در مورد شنوندۀ ایرانی با احتمال زیاد این رو می گم ، نه همه جای دنیا )
بر همین اساس من به شما توصیه کردم که ep830 مناسب تره و این رو گفتم:

بازم میگم توی کل دنیا مثلاً وقتی می خوان حتی به کسی هدفون 1000 دلاری هم توصیه کنن میگن ، اگر سبک های پاپ ، ترنس و ... گوش میدی برو سراغ beyerdynamic t1 و اگر راک - متال یا کلاسیک گوش میدی برو سراغ گرادو
حالا اگر علاقه مندی توی سایت هد فای در مورد خصوصیات هدفون های گرادو بخون که چقدر ...

حالا که صحبت زیاد جلو رفت ، یک تجربۀ شخصی از نحوۀ استفادم از ep830 بگم

من آی تاچ دارم
همه میدونن که صدای این پلیر تقریباً سرده ، و کلاً غربی پسنده و زیاد به درد آهنگ های بیس دار نمی خوره ؛ در کل در مقابل رقباش تأکید واقعاً کمتری روی بیس داره
یک هدفون ep830 هم داشتم
که بیس جالبی داره ، در مقابل همخا نواده های خیلی ارزونترش ، به شدن بیس کمتری داره

حالا نحوۀ استفادۀ من ،
وقتی به پلیر وصل میکردم اکولایزر آیپاد رو روی bass reducer میزاشتم ، ولی بازم اذیتم می کرد ، چونکه بیسش به نظرم مانع از شنیدن صدای سازها میشد
این تجربه رو به هرکسی که فقط راک - متال یا کلاسیک گوش بده من میگم ، ولی گفتم که اگر چیزای دیگه هم گوش بده نه
قضیه فرق میکنه

rezaomido
19-09-2011, 16:12
وقتی به پلیر وصل میکردم اکولایزر آیپاد رو روی bass reducer میزاشتم ، ولی بازم اذیتم می کرد ، چونکه بیسش به نظرم مانع از شنیدن صدای سازها میشد
این تجربه رو به هرکسی که فقط راک - متال یا کلاسیک گوش بده من میگم ، ولی گفتم که اگر چیزای دیگه هم گوش بده نه
قضیه فرق میکنه

کاملآ با قوی بودن بیس 830 موافق هستم اما نباید فراموش کنیم که 830 با اینکه یکی از محصولات خوب کریتیو هست و %100 مناسب سبکهای الکترونیک و %80 مناسب برای پاپ و راک ، ولی به نظرم این هدفون مناسب سبکهای متال نیست چون طیف فرکانسی صداهای گیتار الکتریک اغلب از نظر صوتی در محدوده فرکانسی مید قرار دارند و متاسفانه به دلیل اینکه اولویت صوتی830 در صدای بیس بوده و صدای بیس قوی نیازمند ممبران یا پرده درایور با حالت ارتجاعی گسترده و مگنت (آهنربای) قوی هست که خود این دو عنصر معایبی مثل:
1. سختی کنترل و ثبات مکانیکی ممبران
2. عدم پخش طیف فرکانسی گسترده

مگنت قوی باعث افزایش دقت در صدا خواهد شد اما ترکیبی از مگنت قوی و ممبران با حالت ارتجاعی باعث عدم دقت در کنترل دقیق وضعیت مکانیکی ممبران هنگام جابجایی ممبران شده در نتیجه صدا با اعوجاج بالا تولید میشه و هر چه فرکانسهای اعمال شده به درایور هدفون هم مرز به محدوده های 9 گانه طیف فرکانس شنوایی باشه این اوضاع بدتر خواهد شد

مجموعه این مسائل + هزینه تولید باعث شده که کریتیو تصمیم بگیره که با چشم پوشی کردن از بخش عمده ای از طیف فرکانس شنوایی که یک هدفون معمولی به راحتی قادر به پخش آن هست ، بتونه هدفونی ارزان ولی کاملآ مناسب سبکی یا سبکهای خاص همچون سبک الکترونیک ارائه کنه.
علت حذف کردن (تضعیف) فرکانسهای مید در 830 به خاطر به حداقل رسوندن همون اعوجاجی هست که اشاره شد. به هر حال با توجه به این حذف همچنان فرکانسهای بالا هنگام اجرای همزمان ، دو صدای بیس و های دچار تداخل شدید هستند که در سبکهای الکترونیک به دلیل دیجیتالی بودن اصوات این مسئله باعث تولید یک حالت جدید و خوشایندی از صدا میشه و صدای دیجیتالی از بی رنگی و خشکی ذاتی جدا میشه و حاصل اون یک افکت کاربردی هست که خوشبختانه جزء جدا نشدنی سبک الکترونیک هست و شنونده این صدای جدید رو بخشی از میکس میدونه(منظور با اعوجاج یا همون THD)
البته با کاهش حتی بیش از اندازه بیس به هیچ عنوان قادر به بدست آوردن طیف مناسب متال به اون شکل واقعی با این هدفون نخواهیم بود چون فیزیک داریور هدفون کاملآ مید رو بسته و شما عملآ با کاهش بیس جدای از کاهش مید ، بیس را هم کاهش داده ولی های به قوت خودش باقی هست و حتی با کم کردن سطح های و یکدست کردن طیف فرکانسی 830 عملآ صدایی رو خواهید شنید که قابل تحمل برای هیچ سبکی نخواهد بود و این صدا چیزی جزء هارش(همون اصطلاح بیزار کننده برای متال پرستاه که معنی فارسی اون میشه جیغ کشیدن یا به عبارتی ساده تر شنیده شدن صدای جیغ از هدفون زمانی که صدایی با فرکانس مید و با شدت معمولی از هدفون در حال پخش هست) نخواهد بود.

و اتفاقی که هنگام استفاده این هدفون در سبکهای غیر خواهد افتاد کاملآ بستگی به شرایط تونالیته و فرکانسی تراک موسیقی داره مثلآ ممکنه برای یک تراک کاملآ راضی کننده به نظر برسه اما برای دیگری . . .

در آخر نهایتآ فرکانس قابل پخش یک هدفون رو بیش از 6db تنظیم نکنید و سعی کنید با حداقل تنظیمات اکولایزر به نتیجه برسید.

شما هم موفق باشید.

MAFISCO
19-09-2011, 17:23
تشکر که فعلا نمیتونم از پستاتون بزنم اما مممنون از همه و rezaomido عزیز و این رویوی کاملت....

من کارم عجله ای بود و این طور که بوش میاد فعلا بهتره صبرکنم که یک اپشن مناسب رو هم شما در کنار دوستان دیگه بهم بدبد.

به پیشنهاد rave عزیز دنبال رویو های زیادی از این محصول رفتم اما یه مطبی که از یه رویوی منتقدانه دیگه دیده بودم هم دارم و اتفاقا اونو سیو کردم که تو قسمتی از این رویوی شخصی و مطمئنا تجربی و غیر تخصصی میگه:

The Creative EP-830s are badly designed. It is as simple as that.
The sound reproduction can be forgiven. Definitely weak on bass but the mid range is clear and highs dont screech. What cant be forgiven is the form factor.

منتظر پیشنهاد rezamido هم هستم.

kavehj4488
20-09-2011, 00:46
سلام. من یه چند صفحه قبل روخوندم دیدم همه هدفونها از دم بالای صد هزار قیمت دارن.
من یه هدفون in ear تا قیمت 30 هزار تومان برای گوشی خودم ویواز میخوام.
قبل از این یه هدفون فیلیپس SHE9700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داشتم که نابود شد.

amir_enrique1
20-09-2011, 11:45
دوستان یه هدفون خوب برای

گیم ps3

و موزیک که 10 درصد برای موزیک هست بیشتر برای گیم میخواهم

تا سقف 50 هزار تومان دوستان با سیم و بی سیم فرقی نداره فقط با سیمش سیمش بلند باشه

من چون اصلا سر در نمیارم دوستان اگر ممکنه کمک کنید ؟؟؟؟

باتشکر

leopard7
20-09-2011, 17:31
سلام. کریئیتیو HQ-1400 م رو گرفتم. چیز خوبیه و راحت هم هست. :8:

ضمنا یه سوال: امپدانس هرچی بالاتر باشه حداکثر صدایی که هدفن میتونه تولید کنه بیشتر میشه؟

rave-87
21-09-2011, 11:09
ضمنا یه سوال: امپدانس هرچی بالاتر باشه حداکثر صدایی که هدفن میتونه تولید کنه بیشتر میشه؟

اصلاً ربطی نداره

لینک زیر اطلاعات محدود ولی کار راه بندازی داره

لینک زیر رو هنوز خودم نخوندم :31:

(تنبلم :19: )

seyyedi
21-09-2011, 11:18
دوستان سلام

یه هدفون ارزان می خوام که میکروفون خوبی هم داشته باشه، برای ضبط صدا لازمش دارم
علی علی

rezaomido
21-09-2011, 16:42
تشکر که فعلا نمیتونم از پستاتون بزنم اما مممنون از همه و rezaomido عزیز و این رویوی کاملت....

من کارم عجله ای بود و این طور که بوش میاد فعلا بهتره صبرکنم که یک اپشن مناسب رو هم شما در کنار دوستان دیگه بهم بدبد.

به پیشنهاد rave عزیز دنبال رویو های زیادی از این محصول رفتم اما یه مطبی که از یه رویوی منتقدانه دیگه دیده بودم هم دارم و اتفاقا اونو سیو کردم که تو قسمتی از این رویوی شخصی و مطمئنا تجربی و غیر تخصصی میگه:

The Creative EP-830s are badly designed. It is as simple as that.
The sound reproduction can be forgiven. Definitely weak on bass but the mid range is clear and highs dont screech. What cant be forgiven is the form factor.

منتظر پیشنهاد rezamido هم هستم.

خواهش می کنم دوست من

به تجربه تا به حال اکثر تراکهای سبک متال که شنیدم و بسیار کیفیت پایینی داشتند شاید یک دلیلش این باشه که کیفیت رکورد برای دوستداران این سبک چندان مهم نیست(بر خلاف سبکهای نزدیک) و بیشتر اجرای زنده (Live) اولویت داره و متاسفانه تراکهایی که به دست ما می رسه رکورد زنده هست که مطمئنن کیفیت بسیار پایینی دارند. ضبط هنگام اجرای این سبک که سراسر جنجال و شلوغ هست هر چند خروجی گیتار الکتریک که بخش عمده یا به عبارتی پایه و اساس این سبک هست کاملآ ایزوله نسبت به محیط اطراف هست اما باز هم Audio man ترجیح میده که صدای گیتار رو از صدای سیستم صوتی سالن و با تمام هیاهو و هیجانات اون ثبت و ضبط کنه.
به هر حال این روش ضبط برای این سبک خاص بخش عمده کیفیت را دچار اشکال میکنه و در انتها هدفون تعیین کننده هست که نظر شخصی من نوعی استفاده از هدفون مانیتور هست که مدلهای تو گوشی اون هم قیمت بالایی دارند و هم اینکه برای ساعتهای طولانی مناسب نیستند.

شما هم موفق باشید.

سلام. من یه چند صفحه قبل روخوندم دیدم همه هدفونها از دم بالای صد هزار قیمت دارن.
من یه هدفون in ear تا قیمت 30 هزار تومان برای گوشی خودم ویواز میخوام.
قبل از این یه هدفون فیلیپس SHE9700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داشتم که نابود شد.

سلام به شما

اگر از صدای بیس خوشتون میاد یکی از مدلهای کریتیو (ترجیحآ EP-830 هر چند کمی از بودجه شما بالاتره) در غیر اینصورت سونی Sony Mdr-Ed12

اگر از یک هدفون معمولی خوب نگهداری بشه می تونه به راحتی چند سالی کار کنه البته معمولآ تمامی هدفونهای ارزان قیمت بعد از استفاده طولانی دچار اختلاف صدا چه از نظر توان و چه از نظر فرکانس در هر گوشی شده(عدم بالانس) و معمولآ بالانس فرکانسی زودتر از بالانس توانی اتفاق خواهد افتاد که این اتفاق کاملآ بستگی به شدت صدای اعمال شده یه هدفون داره
هر چند که برای کاربر آماتور تشخیص عدم بالانس فرکانسی بسیار مشکل هست اما گوش حساس یک کاربر آماتور به راحتی چند دسی بل عدم بالانس توانی را تشخیص میده به عبارت ساده تر همون اشکالی پیش میاد که کاربر عنوان میکنه که اول صدای هر دو گوشی هدفون خوب بود بعد یکیش کمتر شد.

شما هم موفق باشید.

MAFISCO
21-09-2011, 17:05
خواهش می کنم دوست من

به تجربه تا به حال اکثر تراکهای سبک متال که شنیدم و بسیار کیفیت پایینی داشتند شاید یک دلیلش این باشه که کیفیت رکورد برای دوستداران این سبک چندان مهم نیست(بر خلاف سبکهای نزدیک) و بیشتر اجرای زنده (Live) اولویت داره و متاسفانه تراکهایی که به دست ما می رسه رکورد زنده هست که مطمئنن کیفیت بسیار پایینی دارند. ضبط هنگام اجرای این سبک که سراسر جنجال و شلوغ هست هر چند خروجی گیتار الکتریک که بخش عمده یا به عبارتی پایه و اساس این سبک هست کاملآ ایزوله نسبت به محیط اطراف هست اما باز هم Audio man ترجیح میده که صدای گیتار رو از صدای سیستم صوتی سالن و با تمام هیاهو و هیجانات اون ثبت و ضبط کنه.
به هر حال این روش ضبط برای این سبک خاص بخش عمده کیفیت را دچار اشکال میکنه و در انتها هدفون تعیین کننده هست که نظر شخصی من نوعی استفاده از هدفون مانیتور هست که مدلهای تو گوشی اون هم قیمت بالایی دارند و هم اینکه برای ساعتهای طولانی مناسب نیستند.

شما هم موفق باشید.

دوباره ممنون

حالا میتونی چند مدل رو پیشنهاد بهم بدید که لا اقل به استانداردی که میگید یه مقدار نزدیک باشه؟و تقریبا رضایت نسبی رو با توجه به اولویت هام داشته باشم.

اما خب یه بار دیگه اولویت ها رو میگم.

2-in_ear
3-صدا به اطراف پخش نشه

پلایر:J3 Cowon

با توجه به این شرایطی که شما میفرمایید دوست من،هر چند که مطمئنا به حدی که شما میفرمایید نمیرسه اما حالا رنج قیمت تا100 تومان هم موردی نداره.

ممنون

rezaomido
21-09-2011, 17:15

اگر منظور شما از "حداکثر صدا" حداکثر کیفیت هست ، تا اندازه ای درسته!
علت بالا بودن امپدانس یک هدفون نسبت به دیگر مدلها تنها به Voice Coil یا سیم پیچ صدا که تنها قطعه الکترونیکی یک درایور هست مربوط میشه.
هر چه مقدار سیم بکار رفته برای این سیم پیچ بسیار ظریف و مهم یک درایور بیشتر باشه متناسب با مقدار مقاوت ذاتی جنس متریال یا عنصر پایه و افزودنی برای ساخت سیم که در سیم مورد استفاده قرار گرفته ، امپدانس سیم پیچ افزایش پیدا میکنه البته قطر سیم و جنس مواد عایق که به عنوان روکش سیم استفاده میشه و ضخامت همین لایه محافظ که صرفآ جهت جلوگیری از اتصال لایه های سیم پیچ و همچنین قطر Voice Coil و جنس مگنت بکار رفته و در نهایت ممبران تمامآ دخیل در کم و زیاد شده امپدانس در فرکانسهای مختلف هستند.

هر چه تعداد دور سیم پیچ افزایش پیدا کنه دقت جابجایی ممبران و در نتیجه کیفیت صدا افزایش پیدا میکنه اما سنگینی سیم پیچ عامل محدود کننده هست و از سمت مقابل ممبران اون حالت آزادی رو به خاطر سنگینی از دست میده و هر چه تعداد دور سیم پیچ کاهش داده بشه دقت جابجایی ممبران کاهش پیدا میکنه و صدا با کیفیت پایینی شنیده خواهد شد.

امپدانس رقم دلخواه نیست که هر سازنده درایور با کم و زیاد کردن اون بتونه کیفیت بالا رو تضمین کنه هر چند که حتی انتخاب رقم امپدانس با در نظر گرفتن نوع کاربرد درایور هست مثلآ هیچ وقت درایوری برای کاربرد پرتابل با امپدانس 300 اهم ساخته نمیشه و یا برای کاربردهای حرفه ای از امپدانس پایین 16 اهم استفاده نمی کنند.

متوسط امپدانس مناسب 32 اهم هست که هم برای پرتابل مناسب خواهد بود و هم برای کاربرد حرفه ای و برای کاربرد حرفه ای امپدانس مشخصی به نظرم نمی رسه چون هم اینکه هدفونهای بسیار با کیفیت با امپدانس 50 اهم موجود هست و هم هدفونهای بالای 50000 اهم هر چند که تعداد هدفونهای حرفه ای با این رنج امپدانس پراکنده در مقابل سایر هدفونها بسیار کمتر هست اما میانگین . . .

شما هم موفق باشید

---------- Post added at 07:15 PM ---------- Previous post was at 07:12 PM ----------

دوستان سلام

یه هدفون ارزان می خوام که میکروفون خوبی هم داشته باشه، برای ضبط صدا لازمش دارم
علی علی

سلام به شما

پیشنهاد میکنم که برای ضبط با کیفیت از میکروفون جداگانه هر چند ارزان قیمت استفاده کنید چون معمولآ هدست های ارزان قیمت میکروفون خوبی به همراه ندارند و بیشتر مناسب Chat یا نهایتآ مناسب ضبط صدای یک گوینده هستند

شما هم موفق باشید.

emud7
21-09-2011, 20:09
سلام

دنبال هدفن مانیتورینگ زیر 200 تومن بودم , صفحه های قبلی این تاپیک و سایت های دیگه رو دیدم این دو تا هدفن پیدا کردم

Beyerdynamic DT 770 Pro 32 ohm
Audio-Technica ATH M50

الان نمیدونم کدوم انتخاب کنم, کدومشون صداش از نظر مانیتورنگ بهتره ؟
هدفون های Beyerdynamic تو ایران هست تولید المان هستن یا تقلبی هم داره ؟

این دو تا close هستن شنیدم هدفون های باز صداشون طبیعی تره و بعضی از هدفونهای بسته شاید باعث reflections و resonances بشن و تاثیر بزارن روی صدایی که داریم میشنویم واقعا همینطوره ؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

ursamajor
21-09-2011, 23:58
سلام به دوستان
هدفون معرفی کنید با این مشخصات:
فول سایز، بسته، برای گوش دادن به موسیقی، بیس مهم نیست، تفکیک صدا و کیفیت اون مهمه
اگه لطف کنید 2تا معرفی کنید، یکی زیر 50تومن و یکی زیر 100تومن.
leopard7
22-09-2011, 02:58
اگر منظور شما از "حداکثر صدا" حداکثر کیفیت هست ، تا اندازه ای درسته!
علت بالا بودن امپدانس یک هدفون نسبت به دیگر مدلها تنها به Voice Coil یا سیم پیچ صدا که تنها قطعه الکترونیکی یک درایور هست مربوط میشه.
هر چه مقدار سیم بکار رفته برای این سیم پیچ بسیار ظریف و مهم یک درایور بیشتر باشه متناسب با مقدار مقاوت ذاتی جنس متریال یا عنصر پایه و افزودنی برای ساخت سیم که در سیم مورد استفاده قرار گرفته ، امپدانس سیم پیچ افزایش پیدا میکنه البته قطر سیم و جنس مواد عایق که به عنوان روکش سیم استفاده میشه و ضخامت همین لایه محافظ که صرفآ جهت جلوگیری از اتصال لایه های سیم پیچ و همچنین قطر Voice Coil و جنس مگنت بکار رفته و در نهایت ممبران تمامآ دخیل در کم و زیاد شده امپدانس در فرکانسهای مختلف هستند.

هر چه تعداد دور سیم پیچ افزایش پیدا کنه دقت جابجایی ممبران و در نتیجه کیفیت صدا افزایش پیدا میکنه اما سنگینی سیم پیچ عامل محدود کننده هست و از سمت مقابل ممبران اون حالت آزادی رو به خاطر سنگینی از دست میده و هر چه تعداد دور سیم پیچ کاهش داده بشه دقت جابجایی ممبران کاهش پیدا میکنه و صدا با کیفیت پایینی شنیده خواهد شد.

امپدانس رقم دلخواه نیست که هر سازنده درایور با کم و زیاد کردن اون بتونه کیفیت بالا رو تضمین کنه هر چند که حتی انتخاب رقم امپدانس با در نظر گرفتن نوع کاربرد درایور هست مثلآ هیچ وقت درایوری برای کاربرد پرتابل با امپدانس 300 اهم ساخته نمیشه و یا برای کاربردهای حرفه ای از امپدانس پایین 16 اهم استفاده نمی کنند.

متوسط امپدانس مناسب 32 اهم هست که هم برای پرتابل مناسب خواهد بود و هم برای کاربرد حرفه ای و برای کاربرد حرفه ای امپدانس مشخصی به نظرم نمی رسه چون هم اینکه هدفونهای بسیار با کیفیت با امپدانس 50 اهم موجود هست و هم هدفونهای بالای 50000 اهم هر چند که تعداد هدفونهای حرفه ای با این رنج امپدانس پراکنده در مقابل سایر هدفونها بسیار کمتر هست اما میانگین . . .

اصلاً ربطی نداره

لینک زیر اطلاعات محدود ولی کار راه بندازی داره

لینک زیر رو هنوز خودم نخوندم :31:

(تنبلم :19: )

من هدفنم که قبلا خراب شده بود اگه اشتباه نکنم 70 اهم بود
کارت صدای جدید و هدفن جدید خریدم. کارت کریئیتیو ساوند بلستر 27 تومن . در حالی که کارت قبلیم آنبرد بود.
هدفنم هم که همین HQ-1400 که 32 اهمه.
اما صدایی که الان دریافت میکنم کمتره. قبلا وقتی صدای ویندوز و صدای ویندوزمیدا پلیر رو تا آخر زیاد میکردی اصلا نمیتونستی با هدفن گوش بدی کر میشدی اما الان نه. شاید صدا یک پنجم قبله. میخواستم ببینم علتش چیه.

rezaomido
22-09-2011, 12:36
سلام

دنبال هدفن مانیتورینگ زیر 200 تومن بودم , صفحه های قبلی این تاپیک و سایت های دیگه رو دیدم این دو تا هدفن پیدا کردم

Beyerdynamic DT 770 Pro 32 ohm
Audio-Technica ATH M50

الان نمیدونم کدوم انتخاب کنم, کدومشون صداش از نظر مانیتورنگ بهتره ؟
هدفون های Beyerdynamic تو ایران هست تولید المان هستن یا تقلبی هم داره ؟

این دو تا close هستن شنیدم هدفون های باز صداشون طبیعی تره و بعضی از هدفونهای بسته شاید باعث reflections و resonances بشن و تاثیر بزارن روی صدایی که داریم میشنویم واقعا همینطوره ؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

دوست عزیز دو هدفونی که انتخاب کردید انتخاب اول مناسب خواسته شما 770 خواهد بود اما تا اونجایی که خاطرم هست Pro اون 32 اهم نیست و بهترین امپدانس موجود 250 اهم هست.

هدفونهای Beyerdynamic اغلب اصل بوده و احتمال تقلبی بودن موجودی نمایندگی ایران کم هست ولی باید دقت کنید.

تا حدودی درست هست که صدای هدفونهای Close دچار رزونانس ناخواسته اکوستیکی میشن و دلیل اون به خاطر عدم تعادل فشار هوای پشت و جلوی ممبران درایور هست که با تمهیدی یک مقدار فیدبک هوایی به دو سمت ایجاد میکنند ولی هدفونهای Open با قیمت مناسب به سختی در دسترس هست. البته این شرایط رزونانس اغلب زمانی اتفاق خواهد افتاد که صدای تولیدی هدفون به درجه خاصی و فرکانس خاصی برسه که این اتفاق اغلب به ندرت می افته و قابل چشم پوشی هست هر چند که خنثی کردن این حالت در هدفونهای چند درایوری به مراتب دشوارتر هست.

و در آخر مسئله بازتاب صوتی در تمام هدفونها وجود داره ولی با درجه متفاوت اما در مقایسه Close و Open این دو از این لحاظ اختلاف چشم گیری با هم ندارند چون هر دو از Cup بزرگ بهره میبرند و اغلب به یک عمق هستند و برای خنثی کردن این پدیده معمولآدر هدفونهای ارزان قیمت از فوم ضد اکوستیک درون Cup و در هدفونهای گران قیمت با استفاده از یک طراحی اکوستیک برای Cup استفاده می کنند تا این پدیده به حداقل مقدار قابل چشم پوشی برسه

شما هم موفق باشید.

rave-87
22-09-2011, 12:42
دوستان یه هدفون خوب برای

گیم ps3

و موزیک که 10 درصد برای موزیک هست بیشتر برای گیم میخواهم

تا سقف 50 هزار تومان دوستان با سیم و بی سیم فرقی نداره فقط با سیمش سیمش بلند باشه

من چون اصلا سر در نمیارم دوستان اگر ممکنه کمک کنید ؟؟؟؟

باتشکر

همون صفحۀ قبل پستتون رو لااقل می خوندید

کارت صدای جدید و هدفن جدید خریدم. کارت کریئیتیو ساوند بلستر 27 تومن . در حالی که کارت قبلیم آنبرد بود.
اما صدایی که الان دریافت میکنم کمتره. قبلا وقتی صدای ویندوز و صدای ویندوزمیدا پلیر رو تا آخر زیاد میکردی اصلا نمیتونستی با هدفن گوش بدی کر میشدی اما الان نه. شاید صدا یک پنجم قبله. میخواستم ببینم علتش چیه.

rezaomido
22-09-2011, 12:59

این مسئله مقدار توان بخش عمده اون مربوط به حداکثر توان منبع صدا هست نه فقط امپدانس هدفون چون همونطور که هدفونها از نظر امپدانسی با هم متفاوت هستند تمام منابع صدا هم با توان متفاوتی طراحی و ساخته به طور مثال اگر شما یک منبع صدا که حداکثر توان اون 25 میلی وات (معادل یک پلیر ساده)باشه را به یک هدفونی که به 25 میلی وات برای حداکثر تولید 90db صدا نیاز داره وصل کنید صدای قوی می شنوید ولی اگر همین پلیر را به هدفونی متصل کنید که به 100 میلی وات نیاز داره وصل کنید صدایی حداکثر با توان 1/4 مقدار حداکثر توان هدفون دریافت خواهید کرد.

حال بحث امپدانس هم برای پلیر صادق هست یا به عبارتی ساده تر هر پلیر حداکثر امپدانس قابل درایو کردن رو داره مثلآ اگر شما یک هدفون با امپدانس بالاتر از امپدانس قابل پشتیبانی(درایو کردن) را به پلیر متصل کنید عملآ صدای ضعیف تری دریافت خواهید کرد و متناسب با اختلاف نسبی امپدانس منبع به مصرف کننده این توان افت خواهد داشت هر چند که در عمل اختلاف بیش از دو برابر صدای بسیار ضعیفی دریافت خواهد شد مثلآ اگر به یک پلیر با حداکثر امپدانس قابل ساپورت 32 اهم یک هدفون 50 اهم متصل کنید توان صوتی کمتر از نصف دریافت خواهید کرد در حالیکه با همین پلیر و با هدفون 32 اهم شما حداکثر توان را دریافت خواهید کرد.

یک بحث دیگه هم اینکه هر هدفونی نیازمند یک بیشینه توان مجاز هست که با هدفونهای دیگه متفاوته یا به طور ساده شما ممکنه دو هدفون 32 اهم داشته باشید ولی یکی از اونها به 100 میلی وات و دیگری به 25 میلی وات توان برای بخش حداکثر توان صوتی نیاز داشته باشه و با اتصال این دو هدفون به پلیری که قادر به ارائه توان بیش از 25 میلی وات نیست عملآ هدفون 100 میلی وات بسیار بی کیفیت و با توان ضعیف به نظر می رسه در حالیکه ممکنه در واقع اینطور نباشه.

در آخر اغلب سازندگان پلیر و کارت صدا و هدفون تمایلی به ارائه اطلاعات فنی کامل برای کاربر آماتور ندارند ولی دستگاهها و تجهیزات حرفه ای معمولآ از طرف شرکت سازنده به طور خاص تست و نتیجه تست ها در اختیار کاربر قرار داده میشه شاید یک دلیل اینکار این باشه که کاربر آماتور هیچ احتیاجی به این مقادیر نداره اما کاربر حرفه ای . . .

شما هم موفق باشید.

SamGun
22-09-2011, 14:22
سلام به همه عزیزان

بچه ها من چشم این هدفون Monster Beats رو خیلی گرفته یه آمار ازش بهم بدید ببینم چطوریاست .

peaceful1
22-09-2011, 15:46
نظرم درباره برند به صورت کلی :

چون خودم این مدل رو امتحان نکردم ریوو هایی که تونت بود رو دنبال کردم و جمع بندی کردم:

نتیجه:
چون این نوع طراحی فیت گوش نیست بعضی از محدوده فرکانسهای پایین به خوبی شنیده نمیشند ولی با این حال جنس صدای گرمی داره برای سبکهایی مثل rock, hip-hop and dance مناسبه برای یه هدفون ورزشی مهم هست که ایزوله باشه ولی نه تا حدی که صدای محیط کاملا حذف بشه
مدل قرمز خیلی زل هست و تو چشم میزنه شاید مدل مشکی برای بعضی ها مناسبتر باشه.
طراحی ظاهری مناسبی داره بسیار خوش ساخت هست.
این طور که همه میگند به قیمتش نمی ارزه(مثل محصولات دیگه Beats) و محصولاتی به مراتب ارزان تر میشه پیدا کرد و با صدایی بهتر مثل Klipsch image s4 و در ضمن به نظر بعضیها خیلی هم روی گوش راحت نیست که یه نقطه ضعف اساسی برای این نوع هدفون محسوب میشه.
البته باید بگم همه نوع چیزی درباره این هدفون تو نت دیدم و جمع بندی قطعی بدونه تجربه خود هدفون غیر ممکن هست. ولی بر اساس تجربه قبلی و اعتبار سایت به این نتیجه رسیدم. حتی بعضی اون رو فوق العاده راحت دیدند.
البته هدفون ورزشی زیاده مثل:

ولی هیچ کدوم همچین ظاهر زیبایی نداره.
شما قصد خرید از ایران دارید؟

LiverBarca
22-09-2011, 15:47
دوستان منم دنبال یه هدفون با کیفیت خیلی خوب هستم...
تا 50 تومن چی بگیرم که به قیمتش بیارزه؟؟؟؟
بیشتر برای گیم و فیلم میخوام...
در ضمن IN EAR باشه بهتره چون نمیخوام موهامو به هم بزنه!!!

GHAGHALEELEE
22-09-2011, 21:52
سلام
کامپیوترم اصلا اسپیکر نداره چون نمیخوام سروصدا ایجاد کنم واسه همین همیشه با هدفون کار میکنم.واسه همین باید یه هدفونی بخرم که بیشتر از کیفیت راحتی مدنظرم باشه.واسه همین خیلی به کمکتون احتیاج دارم و ممنون میشم دقیق راهنماییم کنید.
هدفونی میخوام که به ترتیب اولویت:
1.سیم نداشته باشه.حالا نمیدونم چه جوری به کامپیوتر وصل میشه با بلوتوث یو اس بی ...
2.سایزش مناسب گوش باشه.اگه توی گوش بره فکر کنم حساسیت و خارش ایجاد کنه پس احتمالا اندازه خود گوش باید باشه
3.سبک باشه
4.اگه زیر 50 تومن باشه خوبه ولی اگه نشد تا 100 تومن.
مدل و قیمتش رو لطف کنید
با تشکر فراوان

SamGun
22-09-2011, 22:49
نظرم درباره برند به صورت کلی :

چون خودم این مدل رو امتحان نکردم ریوو هایی که تونت بود رو دنبال کردم و جمع بندی کردم:

نتیجه:
چون این نوع طراحی فیت گوش نیست بعضی از محدوده فرکانسهای پایین به خوبی شنیده نمیشند ولی با این حال جنس صدای گرمی داره برای سبکهایی مثل rock, hip-hop and dance مناسبه برای یه هدفون ورزشی مهم هست که ایزوله باشه ولی نه تا حدی که صدای محیط کاملا حذف بشه
مدل قرمز خیلی زل هست و تو چشم میزنه شاید مدل مشکی برای بعضی ها مناسبتر باشه.
طراحی ظاهری مناسبی داره بسیار خوش ساخت هست.
این طور که همه میگند به قیمتش نمی ارزه(مثل محصولات دیگه Beats) و محصولاتی به مراتب ارزان تر میشه پیدا کرد و با صدایی بهتر مثل Klipsch image s4 و در ضمن به نظر بعضیها خیلی هم روی گوش راحت نیست که یه نقطه ضعف اساسی برای این نوع هدفون محسوب میشه.
البته باید بگم همه نوع چیزی درباره این هدفون تو نت دیدم و جمع بندی قطعی بدونه تجربه خود هدفون غیر ممکن هست. ولی بر اساس تجربه قبلی و اعتبار سایت به این نتیجه رسیدم. حتی بعضی اون رو فوق العاده راحت دیدند.
البته هدفون ورزشی زیاده مثل:

ولی هیچ کدوم همچین ظاهر زیبایی نداره.
شما قصد خرید از ایران دارید؟

مرسی حسین جان توضیحات خوبی بود

ببین من یه چیزی میخوام که اولا وقتی به دستگاهی وصل میکنم خیالم راحت باشه که اگه کمی و کاستی رو احساس کردم مطمئن باشم از MP3 Player هست نه هدفون !

و اینکه اگه بشه WL باشه چون واقعا از این سیم های هدفون متنفرم.

من هدفون های مانستر رو امتحان کردم یکی از مزیت هاش اینه که تو بالاترین db هیچ گونه تغییری در کیفیت صدا شما احساس نمیکنی و فقط متوجه میشی واقعا پرده گوش داره به فنا میره ! البته من این هدفون هارو با آمپلی‏فایر تست کردم نه با MP3 Player !!

emud7
23-09-2011, 00:24
دوست عزیز دو هدفونی که انتخاب کردید انتخاب اول مناسب خواسته شما 770 خواهد بود اما تا اونجایی که خاطرم هست Pro اون 32 اهم نیست و بهترین امپدانس موجود 250 اهم هست.

هدفونهای Beyerdynamic اغلب اصل بوده و احتمال تقلبی بودن موجودی نمایندگی ایران کم هست ولی باید دقت کنید.

تا حدودی درست هست که صدای هدفونهای Close دچار رزونانس ناخواسته اکوستیکی میشن و دلیل اون به خاطر عدم تعادل فشار هوای پشت و جلوی ممبران درایور هست که با تمهیدی یک مقدار فیدبک هوایی به دو سمت ایجاد میکنند ولی هدفونهای Open با قیمت مناسب به سختی در دسترس هست. البته این شرایط رزونانس اغلب زمانی اتفاق خواهد افتاد که صدای تولیدی هدفون به درجه خاصی و فرکانس خاصی برسه که این اتفاق اغلب به ندرت می افته و قابل چشم پوشی هست هر چند که خنثی کردن این حالت در هدفونهای چند درایوری به مراتب دشوارتر هست.

و در آخر مسئله بازتاب صوتی در تمام هدفونها وجود داره ولی با درجه متفاوت اما در مقایسه Close و Open این دو از این لحاظ اختلاف چشم گیری با هم ندارند چون هر دو از Cup بزرگ بهره میبرند و اغلب به یک عمق هستند و برای خنثی کردن این پدیده معمولآدر هدفونهای ارزان قیمت از فوم ضد اکوستیک درون Cup و در هدفونهای گران قیمت با استفاده از یک طراحی اکوستیک برای Cup استفاده می کنند تا این پدیده به حداقل مقدار قابل چشم پوشی برسه

شما هم موفق باشید.

ممنون رضا جان برای توضیحاتت
یعنی مدل 80 اهم تو ایران نیست ؟ من کارت صدام انبرده , برای 250 اهم باید کارت صدا بگیرم ؟ اگه لازمه چی بگیرم
امپلیفایر هدفن تو ایران گیر میاد ؟

SIMON137
23-09-2011, 00:33
این هدفون های بیت چطوریه صداش ؟ همه جا داره تبلیغشو می کنه

می ارزه ؟

ursamajor
23-09-2011, 10:00
جناب rezaomido لطفا ما رو هم راهنمایی کنید

joibari2
23-09-2011, 12:34
یه هدفن بیسیم خوب برای کامپیوتر معرفی کنید با قیمت مناسب

SamGun
23-09-2011, 18:36

می ارزه ؟

مثل اینکه با Apple قرار داد داره . به نظرم برند با کیفیت و خوش ساختیه

تو توضیحاتی که تو تبلیغاتش تو مجتمع پایتخت پسره به من توضیح داد (طرف رشتش موسیقی بود ) گفت از الیاف ابریشم توش به کار رفته

و اینکه یکی از مزیت های این برند نوع کارکردش هست بدین صورت که با میزان کارایی که شما از هدفون میکشی کیفیت هدفون بالاتر خواهد رفت !!

طرف به من تضمین داد که شما اگه یکی رو خریدی 2 ماه دیگه بیا من با یه مدل نو برات تست میکنم خودت ببین که چقدر فرق میکنن !

SIMON137
23-09-2011, 22:48

تو توضیحاتی که تو تبلیغاتش تو مجتمع پایتخت پسره به من توضیح داد (طرف رشتش موسیقی بود ) گفت از الیاف ابریشم توش به کار رفته

و اینکه یکی از مزیت های این برند نوع کارکردش هست بدین صورت که با میزان کارایی که شما از هدفون میکشی کیفیت هدفون بالاتر خواهد رفت !!

طرف به من تضمین داد که شما اگه یکی رو خریدی 2 ماه دیگه بیا من با یه مدل نو برات تست میکنم خودت ببین که چقدر فرق میکنن !
نخریم فردا پشیمون بشیم ، بعضی هاش ریت بالایی هم داره

تو کل تبلیغات ها و ویدئو کلیپ ها هم از این برای تبلیغ استفاده می کنن سواله برام برند دیگه ای موجود نیست !!!!

rave-87
24-09-2011, 01:28

می ارزه ؟

تو کل تبلیغات ها و ویدئو کلیپ ها هم از این برای تبلیغ استفاده می کنن سواله برام برند دیگه ای موجود نیست !!!!

دوستان توی اینجا خسته شدن از بس گفتن این برند بیتس ، برند خوبی برای هدفون نیست
این برند اصلاً اینکاره نیست
کسی این برند رو انتخاب مبکنه که برند های حرفه ایی رو تست کرده باشه بعد بیتس رو هم تست میکنه و به نظرش میرسه که بیتس براش بهتره ( :18: )

ولی همه سایت های حرفه ایی ازش بد می گن ، و البته طبیعیه
چونکه در مقابل این همه هزینه ایی که برای تبلیغات می کنه ، از اون طرف کیفیت هدفوناش پایین ترن.

SIMON137
24-09-2011, 01:47
دوستان توی اینجا خسته شدن از بس گفتن این برند بیتس ، برند خوبی برای هدفون نیست
این برند اصلاً اینکاره نیست
کسی این برند رو انتخاب مبکنه که برند های حرفه ایی رو تست کرده باشه بعد بیتس رو هم تست میکنه و به نظرش میرسه که بیتس براش بهتره ( :18: )

ولی همه سایت های حرفه ایی ازش بد می گن ، و البته طبیعیه
چونکه در مقابل این همه هزینه ایی که برای تبلیغات می کنه ، از اون طرف کیفیت هدفوناش پایین ترن.
دقیقا بحث منم همیه ، با اینکه تبلیغات زیادی داره ولی ریت های پایینی گرفته

LiverBarca
24-09-2011, 10:38
دوستان منم دنبال یه هدفون با کیفیت خیلی خوب هستم...
تا 50 تومن چی بگیرم که به قیمتش بیارزه؟؟؟؟
بیشتر برای گیم و فیلم میخوام...
در ضمن IN EAR باشه بهتره چون نمیخوام موهامو به هم بزنه!!!
یکی هم بی زحمت سوال منو جواب بده...

SamGun
24-09-2011, 15:46

والا من نظری ندارم عزیز

دوستانی که تو این زمینه فعالیت دارن باید مارو راهنمایی کنن که فعلا کم پیدا شدن .

MHMAX
24-09-2011, 16:37
سلام
نمایندگی شرکتهای معتبر هدفون تو تهران کجاها هست. یا یه جایی که هدفونهاش بیشتر از جنسهای دیگش باشه :31: بشه اعتماد بیشتری به اصل بودن جنسهاش داشت.
ممنون میشم راهنمایی کنید :11:

sony ED12lp
AKG K309
PHILIPS she 9750
Creative 830
اینها گزینهای من هستن برا خرید ایرفون. اگه in Ear داخل کانالی نباشه بهتره مثل ED12 ولی اونقدرها هم با تو گوشی ها مشکل ندارم.
بیشتر کلاسیک ایرانی گوش میدم. اونقدر که تفکیک صدا برام مهمه باس برام مهم نیست.
حول و حوش 50 تومان باشه.اگه کمتر هم شد چه بهتر.
پیشا پیش ممنون از راهنمایی :11:

T I M S A R
24-09-2011, 17:03

می ارزه ؟

محصول شرکت Monster آمریکاست که به نظر من mtv مطرحش کرده و بخاطر ظاهر فشن و تبلیغات گسترده خوب فروش کرده، هدفونهای خوبی هستند ولی توی ایران قلابیش خیلی زیاده، اگر صدا برات مهم تر از ظاهر هست برند های حرفه ای تری هستند، شما مشخص کن چقدر می خوای هزینه کنی تا بهتر بشه شما رو راهنمایی کرد.

SamGun
24-09-2011, 20:00
برای من سقف قیمت تا 200 الی 250

rave-87
24-09-2011, 20:28

شما کاربردتون چیه؟
دنبال هدفونی میگردین که بشه موقع ورزش ازش استفاده کرد؟

اگر اینطوریه که برادر پیسفول جواب دادن
اگر نه ، دقیقاً بگین که چه سبکی گوش میدی و کلاً هر انتظاری که داری بگو

alishadabmehr
24-09-2011, 20:39
تو اين قيمت m50 فوق العادس ولي خوب باز بستگي به نيازت داره.

sony ED12lp
AKG K309
PHILIPS she 9750
Creative 830
اینها گزینهای من هستن برا خرید ایرفون. اگه in Ear داخل کانالی نباشه بهتره مثل ED12 ولی اونقدرها هم با تو گوشی ها مشکل ندارم.
البته اگه بتوني سنهايزر cx300 اصل گير بياري كه خيلي خوبه تو اين قيمت همچنين ايرفوناي اوديو تكنيكا.

SamGun
24-09-2011, 21:43
تو اين قيمت m50 فوق العادس ولي خوب باز بستگي به نيازت داره.

شما کاربردتون چیه؟
دنبال هدفونی میگردین که بشه موقع ورزش ازش استفاده کرد؟
اگر اینطوریه که برادر پیسفول جواب دادن
اگر نه ، دقیقاً بگین که چه سبکی گوش میدی و کلاً هر انتظاری که داری بگو

هدفونی که من میخوام اگه امانش باشه دلم میخواد A2DP باشه که دیگه مکافات جمع کردن سیم رو نداشته باشم.
اگه هم برند با کیفیت تو سری های Wireless پیدا نمیشه که همون سیم دار باشه.

برای ورزش در خارج از منزل هم بدم نمیاد یه چیزی استوار باشه که نیوفته.

موزیک های مورد علاقه ی من هم Rock و Metal و Classic هست .

اگه از مدلهایی که میزارید عکس و Review هم بزارید ممنون میشم

MHMAX
24-09-2011, 22:30
البته اگه بتوني سنهايزر cx300 اصل گير بياري كه خيلي خوبه تو اين قيمت همچنين ايرفوناي اوديو تكنيكا.
ممنون از جوابتون, ولی این سنهایزی رو از کجا میشه تهیه کرد. فروشگاهای کمی دارن, درسته؟
شنیدم هدفون های ارزان و میان قیمتش تقلبیش زیاده؟
قیمتش چند هست؟
نظرتون درباره AKG K315 چیه؟

الان فهمیدم سنهایسر cx 300 همون کراتیو ep630 هست.
از این کراتیو تجربه خوبی ندارم.
یه ایرفون دیگه پیشنهاد بدید لطفا.:11:

peaceful1
24-09-2011, 22:59
سلام
نمایندگی شرکتهای معتبر هدفون تو تهران کجاها هست. یا یه جایی که هدفونهاش بیشتر از جنسهای دیگش باشه بشه اعتماد بیشتری به اصل بودن جنسهاش داشت.
ممنون میشم راهنمایی کنید

sony ED12lp
AKG K309
PHILIPS she 9750
Creative 830
پیشا پیش ممنون از راهنمایی

من AKG پیشنهاد میدم.

ممنون از جوابتون, ولی این سنهایزی رو از کجا میشه تهیه کرد. فروشگاهای کمی دارن, درسته؟
شنیدم هدفون های ارزان و میان قیمتش تقلبیش زیاده؟
قیمتش چند هست؟
نظرتون درباره AKG K315 چیه؟

الان فهمیدم سنهایسر cx 300 همون کراتیو ep630 هست.
از این کراتیو تجربه خوبی ندارم.
یه ایرفون دیگه پیشنهاد بدید لطفا.:11:

شاید ظاهرشون شبیه باشه ولی صداشون 180 درجه متفاوت هست و واقعیت امر اصلا به هم ربطی ندارند.

MHMAX
25-09-2011, 00:30

من AKG پیشنهاد میدم.

شاید ظاهرشون شبیه باشه ولی صداشون 180 درجه متفاوت هست و واقعیت امر اصلا به هم ربطی ندارند.

ممنون
یه سوال: چرا فیلیپس بین بچه هایی که تو کار صدا هستن خواهان نداره؟
میشه خصوصیت مهم (ازلحاظ پخش صدای) هریک از براند های بازار رو بگید؟
پیشاپیش ممنون:11::11::11:

rave-87
25-09-2011, 13:17

SIMON137
25-09-2011, 13:50
محصول شرکت Monster آمریکاست که به نظر من mtv مطرحش کرده و بخاطر ظاهر فشن و تبلیغات گسترده خوب فروش کرده، هدفونهای خوبی هستند ولی توی ایران قلابیش خیلی زیاده، اگر صدا برات مهم تر از ظاهر هست برند های حرفه ای تری هستند، شما مشخص کن چقدر می خوای هزینه کنی تا بهتر بشه شما رو راهنمایی کرد.

برای آیفون تا 250 یه گزینه مناسب می خوام فقط هم کیفیت برام مهمه

alishadabmehr
25-09-2011, 18:11

يه m50 بگيري حول و حوش 180 واقعا عاليه يا يه سوني xb500 كه اينم 95 تومنه جفتشون رو امروز نمايندگيشون قيمت گرفتم البته سنهايزر هم چيزاي خوبي داره ولي قيمتاش رو مخه بدجور مثلا 280 رو ميده 250 تومن حتي فرضشم سخته من بخوام ام50 رو ول كنم بيام اينو بخرم.

kindlinessangel
26-09-2011, 09:23
يه m50 بگيري حول و حوش 180 واقعا عاليه يا يه سوني xb500 كه اينم 95 تومنه جفتشون رو امروز نمايندگيشون قيمت گرفتم البته سنهايزر هم چيزاي خوبي داره ولي قيمتاش رو مخه بدجور مثلا 280 رو ميده 250 تومن حتي فرضشم سخته من بخوام ام50 رو ول كنم بيام اينو بخرم.

دوست عزیز این دو تا هیچ کدوم مناسب پرتابل نیستند.

دوست خوبم اگه نوع هدفون ( مثلا تو گوشی، پشت گردنی ، معمولی ، فول سایز و ... ) رو مشخص کنی بهتره.
نوع کاربرد هم مهمه ... مثلا پرتابل باشه یا نه و اینکه کجا ها بیشتر استفاده میکنی.
چه امکاناتی میخوای داشته باشه؟ .... مثلا نویز کنسل داشته باشه یا نه.

peaceful1
26-09-2011, 10:01
ممنون
یه سوال: چرا فیلیپس بین بچه هایی که تو کار صدا هستن خواهان نداره؟
میشه خصوصیت مهم (ازلحاظ پخش صدای) هریک از براند های بازار رو بگید؟
پیشاپیش ممنون:11::11::11:

والا از کلی جهت میشه درباره موضوع صحبت کرد من تا جایی که ذهنم یاری بده توضیح میدم.
مثلا پلیرهای سونی:
معایب سونی:
سونی هیچ وفت حافظه جانبی برای پلیر هاش استفاده نکرده.
خیلی سخت میزان فرمتهای پشتیبانی رو افزایش میده وبرای یه پلیر با کیفیت یک عیب محسوب میشه.
قیمت بسیار بالا.

مزیت ها:
بسیار خوش ساخت.
کیفیت مناسب تصویر و صدا.
قابلیت اتصال به صورت MSC.
شارژ سریع.
صدای یکنواخت و متوازن(نمیدونم شاید اصلا این لغتها منظورم رو نرسونه گاهی بعضی هدفونها یا پلیر ها بعضی محدوده فرکانسها رو خوب پخش کنند ولی بقیه رو خیلی بد پخش میکنند ولی بعضی تو محدودهای مختلف و ولووم های مختلف صدای خوبی رو ارائه میکنند.

---------------------------
این یک مثال بود از خصوصیات یکیشون فعالا وقت ندارم این طوری همه رو بگم شاید بعدا تو یه تاپیک به عنوان راهنمایی کلی نوشتم.

کسی که فقط آهنگ گوش میده دنبال کیفیت صدا و تنظیمات پیشرفته صوتی
فرمتهای پشتیبانی
کیفیت تصویر
قابلیت اضافه کردن رم جانبی
سیستم هایی مثل راک باکس و...
نوع جنس صدا
پشتیبانی از تگ ها به صورت کامل
replay gain
gapless playback
یک استانداردهای ظریفی تو انتخاب دارند که عموم حتی فرقش رو حس نمیکنند و حتی برای عرف مردم قابل فهم و توجیه نیست.
مثلا جنس صدا پلیر خیلی خیلی مهمه ولی این چیزها برای عرف مردم قابل تشخیص نیست.
برندی مثل فیلیپس تو ضمینه هایی مثل تلویزیون تجهیزات اصلاح و یک سری وسایل خاص تخصص داره ولی دلیل نمیشه هر شرکتی فقط به واسطه این که چند ملیتی میشه و همه چی تولید میکنه دلیلی بر با کیفیت بودن همه وسایل سبد کالای تولیدیش بشه همچین چیزی غیر ممکنه.
حتی اگه وسیله ایی با کیفیت خوب بزنه شاید خیلی استقبال نشه مثلا یه مثال ساده شما میخواهی با 300 میلیون تومن یه خودرو اسپرت بخری یه برندی مثل نیسان یا فلکس یه مدل خارق العاده هم بزنه اعتماد شما رو جلب نمیکنه و شما باز از اون برند متخصص اون ضمینه که کارش فقط رو اون مقوله هایی که شما مد نظرتون هست انتخاب میکنید.
واقعیت هم اینه که غیر ممکنه که یه شرکتی فقط رو همچین ملاک هایی پلیر بسازه و نتونه از شرکتی که حتی با صرف نظر از این محصول براش اهمیتی نداشته باشه بهتر نباشه.

moosavi.sm89
26-09-2011, 13:33
سلام دوستان عزیز،:10:
قصد خرید یک هدفون یا ایر فون رو دارم
موارد استفاده گوش کردن به موسقی در مکان مرگ اور و ملال اوری به نام مترو است:31:
یک هندزفری MW600 سونی دارم که از کیفیت هدفوناش راضی نیستم برای همین این
تصمیم رو گرفتم، ممنون میشم از راهنمایی هاتون مارو هم به فیض برسونید:40:
سقف قیمت هم 50-60 میباشد
با تشکر:11:

rezaomido
26-09-2011, 15:23
ممنون رضا جان برای توضیحاتت
یعنی مدل 80 اهم تو ایران نیست ؟ من کارت صدام انبرده , برای 250 اهم باید کارت صدا بگیرم ؟ اگه لازمه چی بگیرم
امپلیفایر هدفن تو ایران گیر میاد ؟

خواهش می کنم
گفتم که مدل Pro امپدانس 80 اهمی نداره و 80 اهمی تا آخرین باری که یکی از دوستان از نمایندگی ایران سوال پرسیده بود موجود نداشتند اما پیشنهاد میکنم 250 اهم بگیرید چون THD در مدل 80 اهم بسیار بالاتر هست هر چند باز هم با توجه به اهم بالای 80 اهمی که داره مناسب کاربرد پرتابل نیست در حالیکه خود Beyer هدفش از تولید این مدل برای کاربرد پرتابل بوده
سعی کنید مدلهای با امپدانس بالا از محصولات Beyer انتخاب کنید چون از هر نظر بهتر از مدلهای با امپدانس پایین هستند و این مسئله برای تمام سری از محصولات این برند صادق هست و خواهد بود. البته نظرم اینه که در اصل مدل اصلی از سری های مختلف محصولات Beyer همون امپدانس بالاتره هست.

اگر دوست دارید با حداکثر کیفیت هدفون به کیفیت صدا برسید باید کارت صدای خوب تهیه کنید البته خوشبختانه بازار ما پر از کارت صداهای با کیفیت به خصوص برای کاربرد Play هست که دو برند مطرح در این زمینه کریتیو و اسوس هستند شما متناسب با بودجه خودتون یکی از مدلهای بالاتر این دو برند رو انتخاب کنید هر چند که مدلهای کریتیو ارزانتر هستند اما از سری Fatality کریتیو برای این کاربرد چیزی انتخاب نکنید که اصلآ به صرفه نیست پیشنهاد مناسب یکی از دو کارت جدید سری HD و یا Titanium PCIe از برند کریتیو هست که مدلهای HD با اینکه گرانتر هستند اما به راحتی از پس امپدانس 250 اهمی بر میان و مدل تیتانیوم هم می تونه امپدانس تا حدود 200 اهم رو به خوبی ساپورت کنه.

توجه کنید که همونطور که گفتم آمپ برای کاربرد هدفون جزو لوازم غیر ضروری(غیر از استثناء ها) به حساب میاد چون:
1. تعداد مدلهای هدفون نیازمند آمپ بسیار کم هست (لطفآ خودتون زحمت شمارش رو انجام بدید چون خیلی راحته)
2. آمپ مناسب هزینه ای بیش از خرید یک یا دو هدفون بسیار با کیفیت داره
3. آمپ های هدفون اغلب سفارشی تولید می شن به این معنی که شما سفارش پیش خرید می دید اما چند ماه بعد تحویل می گیرید
4. اغلب کارت صداهای جانبی جدید طوری بهینه شدند که قادر به راه اندازی امپدانسی در سطح حرفه ای باشند
5. انتخاب یک آمپ اینقدر دردسر داره که معادل انتخاب 10 هدفون انرژی و وقت لازم داره چون اغلب آمپ ها برای یک یا چند مدل خاص از هدفونها بهینه شده اند و فقط با همین چند یا یک مدل خاص حداکثر کیفیت صدا را دارند
6. برندهای مطرح در ساخت آمپ چندان شناخته شده نیستند و اغلب با یک یا فقط چند محصول و آن هم غیر مشابه در حال تولید آن هم با تیراژ بسیار محدود هستند
7. چون آمپ کالایی بسیار لوکس و خاص به حساب میاد و تعداد محصولات بسیار اندک هست و تعداد هدفونهای نیازمند هم اندک و تعداد کاربرهایی که این دو را با هم دارند اندک به هیچ عنوان انتظار پیدا کردن چند ریویوی درست و دقیق که نتیجه تست عملی و با دقت باشه نداشته باشید.
8. در آخر اگر هدفون گران قیمت و حرفه ای بالاتر از 500 دارید به فکر آمپ باشید و در غیر اینصورت وجود و عدم وجود آمپ حداکثر چند درصد کیفیت صدا رو نسبت به سورس پلیرتوی که مناسب هدفونتون باشه افزایش میده که این معادل حداقل 300 تومن هزینه برای همین آمپ خاص هست که به نظرم ارزش نداره

شما هم موفق باشید.

rezaomido
26-09-2011, 15:30
سلام به دوستان
هدفون معرفی کنید با این مشخصات:
فول سایز، بسته، برای گوش دادن به موسیقی، بیس مهم نیست، تفکیک صدا و کیفیت اون مهمه
اگه لطف کنید 2تا معرفی کنید، یکی زیر 50تومن و یکی زیر 100تومن.

سلام به شما

دوست عزیز هر استایل هدفون نیازمند یک حداقل هزینه هست و برای یک هدفون فول سایز خوب شما باید بیشتر از 100 تومن هزینه کنی هر چند که با این هزینه هم شما صاحب چیزی غیر از حداقل کیفیت این استایل هدفون نخواهید شد چون هزینه ساخت و تولید این انواع بسیار بیشتر از سایر هدفونها هست پیشنهاد می کنم کمی بودجه خودتون رو افزایش بدید و Audio Technica M50 یا مدلهای پایینتر که به راحتی در دسترس هستند و بسیار با کیفیت هستند انتخاب کنید در غیر اینصورت پیشنهاد عالی این هست که یکی از دو محصول AKG به شماره مدل K77 و یا مدل محبوب من K99 رو انتخاب کنید که با توجه به قیمت باز هم نسبت به سایر برندهای موجود در ایران سر تر هستند.

شما هم موفق باشید.

rezaomido
26-09-2011, 15:46
یکی هم بی زحمت سوال منو جواب بده...[/QUOTE

به نظرم بهترین برند و ارزان قیمت مناسب کاربرد شما سونی هست هر چند که مدلهای توی این رده قیمت 50 تومن بودجه شما زیاد نداره اما به غیر از مدل اگه اشتباه نکنم LP50 که تو گوشی هست بقیه مدلهای زیر 20 تومن به نسبت قیمت بسیار عالی هستند

شما هم موفق باشید.

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

[QUOTE=MHMAX;6493576]سلام
نمایندگی شرکتهای معتبر هدفون تو تهران کجاها هست. یا یه جایی که هدفونهاش بیشتر از جنسهای دیگش باشه :31: بشه اعتماد بیشتری به اصل بودن جنسهاش داشت.
ممنون میشم راهنمایی کنید :11:

sony ED12lp
AKG K309
PHILIPS she 9750
Creative 830

به ترتیب اولویت از نظر کیفیت صدا و مناسب کاربرد شما:
1. ED12
2. Ep830
3. K309
4. 9750

شما هم موفق باشید.

rezaomido
26-09-2011, 15:52
سلام دوستان عزیز،:10:
قصد خرید یک هدفون یا ایر فون رو دارم
موارد استفاده گوش کردن به موسقی در مکان مرگ اور و ملال اوری به نام مترو است:31:
یک هندزفری MW600 سونی دارم که از کیفیت هدفوناش راضی نیستم برای همین این
تصمیم رو گرفتم، ممنون میشم از راهنمایی هاتون مارو هم به فیض برسونید:40:
سقف قیمت هم 50-60 میباشد
با تشکر:11:

سلام به شما

متاسفانه مدلهای توگوشی چندان با کفیت در ایران موجود نیست اما پیشنهاد میکنم یه نگاهی به کریتیو EP830 بکنید که با بودجه شما بیشتر هماهنگ هست فقط بیس بسیار قوی تری نسبت به هدفون همراه MW600 داره که ممکنه برای یک کاربر حرفه ای و سونی پرست اصلآ خوشایند به نظر نرسه هر چند این هدفون بیشتر مناسب سبکهای الکترونیک هست.

شما هم موفق باشید.

rave-87
26-09-2011, 15:56
تعداد مدلهای هدفون نیازمند آمپ بسیار کم هست (لطفآ خودتون زحمت شمارش رو انجام بدید چون خیلی راحته)

شما هم موفق باشید.

منظور از واژۀ نیازمند چیه ؟

هدفون باید چه ویژگی داشته باشه تا بگیم که نیازمند آمپلی فایره؟

توجه کنید که همونطور که گفتم آمپ برای کاربرد هدفون جزو لوازم غیر ضروری(غیر از استثناء ها) به حساب میاد

نظر من توی اولویت بندی اهمیت قطعات اینه
1-هدفون
2-آمپلی
3-دک (dac)
4-کابل

اینکه چه موقع باید از ارتقاء یک شماره دست برداشت و به ارتقاء شمارۀ بعدی پرداخت ، خودش خیلی بحث داره

rezaomido
26-09-2011, 16:21
سلام به همه عزیزان

بچه ها من چشم این هدفون Monster Beats رو خیلی گرفته یه آمار ازش بهم بدید ببینم چطوریاست .

سلام به شما

دوست عزیز هیچ کدام از محصولات Beats در مقابل سایر محصولات متوسط برندهای مطرح و شناخته شده و با سابقه چند ده ساله حرفی برای گفتن ندارند و این چیزی نیست که من نوعی درباره اون نظری بدم این بحثی یا جدالی کاملآ شکست خورده بین طرفداران متعصب Beats با کاربرهای حرفه ای که چه عرض کنم حتی نیمه حرفه ای هست که به هیچ برندی تعصب نداشته ولی برای یک بار هم که شده حداقل یک محصول از این برند رو تست کردند.

به هر حال از نظر زیبایی و طراحی صنعتی بدون انکار بی رقیب هستند که با همین شیوه فقط تونستند فروش کنند و به نظر من که هیچ بعید هم می دونم به نظر اون نوابغ بسیار باهوشی که برای Beats کار میکنند قابل چشم پوشی باشه چون این برند یک برند TV هست یعنی برندی که با چشم سروکار داره نه با گوش قرار هم نیست که توی کنسرت فلان خواننده Rap یا Hip Pop ما صدای با کیفیت و رویایی هدفون نصب شده (هدیه داده شده البته به همراه یک چک با یک چند تا صفر) رو بشنویم
"ما می بینیم و می خریم" این تمام اصل خرید یک کاربر آماتور هست چون زیباست ممکنه خوش صدا باشه اما . . .

برند Beats معادل ضمنی کریتیو خودمون هست که بیشترین فروش اون یا توی هند هست یا ایران اما Beats هرجا که Tv باشه همونجا مشتری داره و چرا که نه؟

Beats بخرید:
1. اگه دوست دارید پولهاتون رو خرج کنید
2. اگه دوست دارید یک تکه پلاستیک خوشگل داشته باشید و پز بدید
3. اگه دوست دارید به جمع یکی از اون چند میلیون طرفدار متعصب و مغرور بپیوندید
4. اگه دوست دارید که کیفیت بد بیس بسیار بوومی و صدای بسیار بم و بدون جزییات یک هدفون هم شنیده باشید
5. اگه دوست دارید در مقابل دوستانتون کم نیارید و بگید که این هدفون توی فلان شو تو گوش فلان کس بود
6. اگه دوست دارید به صنعت بسیار قوی و نو ظهور و خوش آتیه High Copy کشور دوست CHINA رونق بدید
7. اگه دوست دارید فروشنده های ایرانی شما رو تا در فروشگاه با یک هدفون گران با به به و مبارک باشه گفتن بدرقه کنند
8. اگه دوست دارید ظاهر خوش تیپتون با یک هدفون بد شکل به فنا نره
9. اگه دوست دارید خاص باشید
10. اگه دوست دایرد که دوست دارید و دوست دارید ،من که نمی تونم کاریش کنم پس هرچی دوست دارید بخرید غیر از Beats

دوست نداشتم درباره این برند پست بدم اما جواب این پست به درخواست خصوصی دوست عزیز Peaceful1 بود

شما هم موفق باشید.

moosavi.sm89
26-09-2011, 17:28
ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ

ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻣﺪﻟﻬﺎﯼ ﺗﻮﮔﻮﺷﯽ ﭼﻨﺪﺍﻥ ﺑﺎ ﮐﻔﯿﺖ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﻧﯿﺴﺖ ﺍﻣﺎ ~ﯾﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﯾﻪ ﻧﮕﺎﻫﯽ ﺑﻪ ﮐﺮﯾﺘﯿﻮ EP830 ﺑﮑﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺑﻮﺩﺟﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻫﻤﺎﻫﻨﮓ ﻫﺴﺖ ﻓﻘﻂ ﺑﯿﺲ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻗﻮﯼ ﺗﺮﯼ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻫﺪﻓﻮﻥ ﻫﻤﺮﺍﻩ MW600 ﺩﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﮏ ﮐﺎﺭﺑﺮ ﺣﺮﻓﻪ ﺍﯼ ﻭ ﺳﻮﻧﯽ ~ﺭﺳﺖ ﺍﺻﻶ ﺧﻮﺷﺎﯾﻨﺪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻧﺮﺳﻪ ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﺍﯾﻦ ﻫﺪﻓﻮﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺳﺒﮑﻬﺎﯼ ﺍﻟﮑﺘﺮﻭﻧﯿﮏ ﻫﺴﺖ.

ﺷﻤﺎ ﻫﻢ ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﯿﺪ.

ﺑﺎ ﺳﻼ ﻡ ﺧﺪﻣﺖ ﺷﻤﺎ ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ﻭ ﺑﺰﺭﮔﻮﺍﺭ
ﺍﺯ ﺟﻮﺍﺑﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺩﯾﺪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﺘﺸﮑﺮﻡ;
ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ﺍﻻ ﻥ ﻣﺸﮑﻞ ﺍﺯ ﮐﻢ ﺑﻮﺩﻥ ﺑﻮﺩﺟﻪ ﻣﻨﻪ ﯾﺎ ﻧﺒﻮﺩ ﮐﺎﻻ ﯼ ﻣﻨﺎﺳﺐ?
ﺭﺍﺳﺘﺶ ﺩﻟﯿﻠﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺍﯾﺮ ﻓﻮﻥ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻭ ﮐﯽ~ ﺷﺪﻧﺸﻪ ﮐﻪ ﺗﻮ ﻣﺘﺮﻭ ﺑﺎ ﺍﻭﻥ
ﺿﺮﺑﻪ ﻫﺎ ﻭ ﻓﺸﺎﺭﺍ ﺍﺯ ﮔﻮﺷﻢ ﺩﺭﻧﯿﺎﺩ. ﺭﺍﺳﺘﺶ ﺑﺮﺍﻡ ﺗﻔﮑﯿﮏ ﻭ ﻭﺿﻮﺡ ﺻﺪﺍ ﻣﻬﻤﻪ.
ﺍﯾﻨﻢ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﮐﻨﻢ ﺍﺯﺍﯾﺮﻓﻮﻧﻬﺎﯼ ﺳﺎﻣﺴﻮﻧﮓ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ ﮔﻠﮑﺴﯽ ﺍﺱ 2 ﺑﻮﺩ ﻫﻢ ﺭﺍﺿﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ
ﺍﯾﻨﻮ ﮔﻔﺘﻢ ﺗﺎ ﺳﻠﯿﻘﻢ ﺩﺳﺘﺘﻮﻥ ﺑﯿﺎﺩ ﺣﺎﻻ ﺍﮔﺮ ﺗﺎ 70 80 ﻫﻢ ﺭﺳﯿﺪ ﻣﺴﻠﻪ ﺍﯼ ﻧﯿﺴﺖ.

Rhodes
27-09-2011, 10:01
یه هدست وایرلس یا بلوتوث برای آیپاد معرفی میکنی؟
حالا چن تا خوب و قیمت معقول معرفی کن
تشکر.

mamad gonzo
27-09-2011, 12:46
سلام بچه ها حالتون چطوره ؟
چه خبرا ؟
ما رو نمیبینین حال میکنینا !

اقا زیر 50 تومن ایرفون تو برندهای زنهایزر و سونی چی تو بازار هست؟

.................

peaceful1
27-09-2011, 13:00
سلام بچه ها حالتون چطوره ؟
چه خبرا ؟
ما رو نمیبینین حال میکنینا !

اقا زیر 50 تومن ایرفون تو برندهای زنهایزر و سونی چی تو بازار هست؟

.................

Sony MDR EX50LP

Sony MDR EX55LP

Sony MDR EX77LP

چند تا دیگه هست که به خاطر ندارم .

تشکر.

jacob73
27-09-2011, 13:02
يلام، من گوشي ديزاير اس دارم، يه ايرفون ميخوام واسه گشيم، زير 50 تومن ميخوام
از سه مدل زير كدومو پيشنهاد ميكنين؟
ep630 creative
ep635 creative
ep650 creative
ep830 creative
من خودم از 830 و 650 خوشم اومده، قيمتش چنده؟اينترتي از كجا ميشه خريد كرد؟يه سايت مطمئن، و اينكه آيا واقعا كيفيت اين ايرفون ها خوبه؟
مثل اینکه ep630i میکروفن هم داره. چجوریه؟ فیشش چهار پینه؟ با گوشی من هماهنگه؟

rezaomido
27-09-2011, 15:24
ﺑﺎ ﺳﻼ ﻡ ﺧﺪﻣﺖ ﺷﻤﺎ ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ﻭ ﺑﺰﺭﮔﻮﺍﺭ
ﺍﺯ ﺟﻮﺍﺑﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺩﯾﺪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﺘﺸﮑﺮﻡ;
ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ﺍﻻ ﻥ ﻣﺸﮑﻞ ﺍﺯ ﮐﻢ ﺑﻮﺩﻥ ﺑﻮﺩﺟﻪ ﻣﻨﻪ ﯾﺎ ﻧﺒﻮﺩ ﮐﺎﻻ ﯼ ﻣﻨﺎﺳﺐ?
ﺭﺍﺳﺘﺶ ﺩﻟﯿﻠﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺍﯾﺮ ﻓﻮﻥ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻭ ﮐﯽ~ ﺷﺪﻧﺸﻪ ﮐﻪ ﺗﻮ ﻣﺘﺮﻭ ﺑﺎ ﺍﻭﻥ
ﺿﺮﺑﻪ ﻫﺎ ﻭ ﻓﺸﺎﺭﺍ ﺍﺯ ﮔﻮﺷﻢ ﺩﺭﻧﯿﺎﺩ. ﺭﺍﺳﺘﺶ ﺑﺮﺍﻡ ﺗﻔﮑﯿﮏ ﻭ ﻭﺿﻮﺡ ﺻﺪﺍ ﻣﻬﻤﻪ.
ﺍﯾﻨﻢ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﮐﻨﻢ ﺍﺯﺍﯾﺮﻓﻮﻧﻬﺎﯼ ﺳﺎﻣﺴﻮﻧﮓ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ ﮔﻠﮑﺴﯽ ﺍﺱ 2 ﺑﻮﺩ ﻫﻢ ﺭﺍﺿﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ
ﺍﯾﻨﻮ ﮔﻔﺘﻢ ﺗﺎ ﺳﻠﯿﻘﻢ ﺩﺳﺘﺘﻮﻥ ﺑﯿﺎﺩ ﺣﺎﻻ ﺍﮔﺮ ﺗﺎ 70 80 ﻫﻢ ﺭﺳﯿﺪ ﻣﺴﻠﻪ ﺍﯼ ﻧﯿﺴﺖ.

سلام به شما
خواهش میکنم دوست من
به نوعی مشکل همه ما هر دو هست چون:
1. بودجه کافی و مناسب کاربرد و یا خواسته خودمون در نظر نمی گیریم
2. نه تنها در ایران بلکه در فروشگاههای مختلف کشورهای خارجی هم تمام گزینه های در دسترس و مناسب بسیار محدود هستند

به هر حال تا جایی که از موجودی بازار داخل اطلاع دارم مدل مناسب و با کیفیت و موجود غیر از EP830 آن هم با توجه به سبک قابل ساپورت اون مدل بهتری سراغ ندارم البته صحبتم درباره استثناء های موجودی که یک فروشگاه ممکن فقط یکی دو مدل و به تعداد خیلی کم موجود کرده نیست لطفآ شما یه سر به بازار بزنید و اگر مدلی که مناسب کاربرد شما بود و از محصولات برندهای مطرح هدفون ساز بود می تونید اینجا مطرح کنید و از تجربه دوستان استفاده کنید.

در آخر اکثر مدلهای تو گوشی به راحتی و بطور نا خواسته از توی گوش خارج می شوند هر چند که دقایق اول استفاده به نظر خوب درون کانال گوش کیپ شده اند ولی بعد از گذت مدت زمانی (که بستگی به غدد تولید کننده چربی روی پوست کانال گوش داره) کانال گوش چرب شده و اغلب هدفونهای توگوشی با سری(Tip)های سیلیکونی که خاصیت جذب ندارند لیز شده و با یک حرکت کوچک به راحتی از کانال درامده و تنها راه حل تمیز کردن کانال و سری هدفون و نصب دوباره هدفون هست که عذاب آوره.
هدفونهای با سری فوم به دلیل گرانی سری ها و طول عمر کوتاه استفاده و به دلایل بهداشتی معمولآ کمتر مورد استفاده قرار میگیرند چون:
1. خیلی سایز بزرگتری دارند
2. به خوبی با کانال گوش فورم نمی گیرند یا نصب مشکلی دارند
3. به مرور زمان با جذب بیش از اندازه چربی و تعریق گوش خاصیت نیمه ارتجاعی و فورم پذیری اونها از بین میره و تبدیل به یک فوم معمولی می شوند
4. گران هستند (با اختلاف قیمت بیش از 20 برابر یک سری سیلیکونی که 1000 تومن برای یک جفت
5. طول عمر بسیار کوتاه که اصلآ قابل مقایسه با سری سیلیکون نیست. چیزی کمتر از یکی دو ماه در مقابل چند سال سری سلیکونی
6. حذف نویز محیط بسیار کمتر از سری سیلیکونی نهایتآ 20db در مقابل 40db سری سیلیکونی
7. عدم تنوع سری و شرکتهای تولید کننده این محصول

در آخر آخر این انواع سری اغلب در هدفونهای حرفه ای استفاده میشه ولی میشه با ابتکار از اونها برای هدفونهای ارزان قیمت استفاده کرد تا به این وسیله بتوان ساعتهای زیادی از هدفون بدون نگرانی و احساس بد لیز شدن هدفون درون گوش از موسیقی لذت برد.

و راه حل آخر برای استفاده طولانی مدت از هدفونهای تو گوشی سفارش هدفون توگوشی Custom هست ولی اگر در سن رشد هستید به هیچ عنوان سفارش ندید چون کانال گوش شما در حال تغییر هست و از هدفون $1000 تون نمی تونید استفاده طولانی مدت کنید. این انواع هدفون مشکلات معمولی هدفونهای تو گوشی را به حداقل رسوندند

شما هم موفق باشید.

rezaomido
27-09-2011, 15:30
تشکر.

به ترتیب اولویت از هر نظر با توجه به مدلهای موجود:

1. Sony MW600 حدود 100 تومن
2. Jabra Cliper حدود 70 تومن
3. Jabra 3030 حدود 60 تومن

البته نوکیا هم هست اما چند تا هدست که تست کردم کیفیت صدای خوبی برای اغلب سبکهای موسیقی نداشتند و بیشتر به درد سبکهای الکترونیک می خورند اگر هدستی غیر از این لیست خواستید بگیرید دقت کنید که فرکانسهای بالا بدون افت کیفیت زیاد شنیده شوند چون اغلب رابط های بلوتوث با این مسئله دست به گریبان هستند و هر چه کیفیت نوع ارتباط بیشتر باشه این صداها(فرکانسهای بالا) با حداقل افت کیفی شنیده می شوند.

شما هم موفق باشید.

rezaomido
27-09-2011, 15:40
يلام، من گوشي ديزاير اس دارم، يه ايرفون ميخوام واسه گشيم، زير 50 تومن ميخوام
از سه مدل زير كدومو پيشنهاد ميكنين؟
ep630 creative
ep635 creative
ep650 creative
ep830 creative
من خودم از 830 و 650 خوشم اومده، قيمتش چنده؟اينترتي از كجا ميشه خريد كرد؟يه سايت مطمئن، و اينكه آيا واقعا كيفيت اين ايرفون ها خوبه؟
مثل اینکه ep630i میکروفن هم داره. چجوریه؟ فیشش چهار پینه؟ با گوشی من هماهنگه؟

سلام به شما
به ترتیب اولویت از نظر کیفیت و هزینه:
1. 830 بیس متعادلتر نسبت به هم خانواده های دیگه و های خوب
2. 635 بیس کمی قوی تر از 830
3. 630 بیس قوی تر از 635

650 رو الان متاسفانه یادم نیست که کیفیت صداش چطور بود (خوب دیگه آدمیزاده کامپیوتر نیست که)

تمام مدلهای برندهای مختلف که پسوند i به مدل مرجع اضافه کرده اند منظورشون با inline Microphone هست که به طور ساده تر بله با پسوند i میکروفون هم همراه هدفون هست البته با استفاده از یک کابل مشترک نه جداگانه و چون کابل مشترک هست اغلب بهترین روش مونتاژ و ارزان قیمت استفاده از یک فیش 4Pol (به قول شما 4 پین) هست و در مواردی هم دو فیش مجزا برای میکروفون و هدفون استفاده می شه و در هر دو حالت به تمام گوشی یا پلیرهایی که امکان اتصال فیش 3.5 میلیمتری (دارای جک 3.5 میلیمتری هستند) را دارند قابل استفاده هستند.
در نهایت با استفاده از آداپتور تبدیل می شه از اونها استفاده کرد.

شما هم موفق باشید.

rezaomido
27-09-2011, 15:55
منظور از واژۀ نیازمند چیه ؟
منظور این هست که هر هدفونی که امپدانس بالا داشت صرفآ احتیاجی به آمپ نداره چه بسا پلیر شما به راحتی قادر به درایو کردن اون باشه.
غیر از دو سه استثناء در لیست هدفونهای حرفه ای و نیمه حرفه ای که %100 نیازمند آمپ هستند میشه بدون آمپ هم صدای با سطح توانی متوسط از هدفون شنید.

هدفون باید چه ویژگی داشته باشه تا بگیم که نیازمند آمپلی فایره؟
1. امپدانس بالاتر از حد مجاز پلیر مون
2. توان مورد نیاز بیشتر از حد توان پلیرمون
3. بی کیفیت بودن آمپ پلیر (که جای بحث داره و به سخت افراری مربوط میشه که درون پلیر قرار گرفته)
4. عدم کنترل هدفون توسط آمپ پلیر (به طور ساده با درجه مختلف ولوم تون صدا تغییر نسبی می کنه)

نظر من توی اولویت بندی اهمیت قطعات اینه
1-هدفون
2-آمپلی
3-دک (dac)
4-کابل
اینکه چه موقع باید از ارتقاء یک شماره دست برداشت و به ارتقاء شمارۀ بعدی پرداخت ، خودش خیلی بحث داره

نظر شخصی در باره اولویت کیفی Setup:
1. سورس موسیقی
2. پلیر که شامل DAC و آمپ با کیفیت خوب میشه
3. هدفون
4. آمپ

متاسفانه کابل برای کاربرد هدفون با توجه به هزینه زیادی که داره و همچنین طول بسیار محدود مورد نیاز یکی از پر خرج ترین و با کمترین راندمان یک Setup خوب ، به نظرم میرسه و ممکنه شما نظر متفاوتی داشته باشید اما این نظر شخصی من بر گرفته از تئوری و تجربه عملی هست ولی برای یک Setup بزرگ درصد راندمان بسیار بالاتر از این کمتر از چند درصد افزایش راندمان Setup هدفون خواهد بود.

شما هم موفق باشید.

jacob73
27-09-2011, 17:43
سلام به شما
به ترتیب اولویت از نظر کیفیت و هزینه:
1. 830 بیس متعادلتر نسبت به هم خانواده های دیگه و های خوب
2. 635 بیس کمی قوی تر از 830
3. 630 بیس قوی تر از 635

650 رو الان متاسفانه یادم نیست که کیفیت صداش چطور بود (خوب دیگه آدمیزاده کامپیوتر نیست که)

تمام مدلهای برندهای مختلف که پسوند i به مدل مرجع اضافه کرده اند منظورشون با inline Microphone هست که به طور ساده تر بله با پسوند i میکروفون هم همراه هدفون هست البته با استفاده از یک کابل مشترک نه جداگانه و چون کابل مشترک هست اغلب بهترین روش مونتاژ و ارزان قیمت استفاده از یک فیش 4Pol (به قول شما 4 پین) هست و در مواردی هم دو فیش مجزا برای میکروفون و هدفون استفاده می شه و در هر دو حالت به تمام گوشی یا پلیرهایی که امکان اتصال فیش 3.5 میلیمتری (دارای جک 3.5 میلیمتری هستند) را دارند قابل استفاده هستند.
در نهایت با استفاده از آداپتور تبدیل می شه از اونها استفاده کرد.

شما هم موفق باشید.

ممنون، خب اينجوري كه شما گفتين 650 ميوفته بين 830 و 635!
فك كنم همون 650 رو بگيرم، اختلاف قيمتش با 830 زياده، اگه يادم باشه قيمت 830 پنجاه تومن بود و 650 حدود 28 تومن، و اينكه 630i رو نوشته بود واسه آيفنه،فك نكنم به گوشي من بخوره

smahdih
27-09-2011, 21:15
درود به همه

میخوام یه هدفون بخرم ترجیجا از این مدلایی که دو تیکه است و هر تیکه به طور مجزا رو گوش قرار میگیره، بیشتر واسه موسیقی و فیلم می خوام. اینکه صداش بیرون نره برام مهمه ، طول سیمش اگه بلند باشه خیلی خوبه. تا 50 هم میتونم هزینه کنم. پیشنهاداتون چیه؟
بنظرتون بیسیم با این رنج قیمت موردی که کیفیتش مثله با سیم باشه میشه خرید؟

Essence STX
27-09-2011, 23:08
با سلام به دوستان
میخوام طریقه صحیح BURN-IN هدفون رو بدونم.در حال حاظر دو هدفون به دستم رسیده:
1) Audio technica M-50
Beyerdynamic DT-880 Pro (2

آیا burn in حتما باید با pink noise یا white noise باشد یا باموزیک معمولی و یا با مخلوط آنها به صورت یک در میان؟
آبا زمان بیش از حد طولانی burn in میتواند به هدفون آسیب برساند؟

با تشکر

MHMAX
28-09-2011, 00:57
سلام به همه
سوال:
1_میشه یه تقسیم بندی کرد و گفت فلان برند هدفون بیشتر مناسب فلان سبک موسیقی هست؟ اگر هست که فکر کنم باشه یه چند تا رو مثال بزنید. واقعا ممنونتون میشم.(خودم کلاسیک گوش میدم)
اگر چندتا از مدلهای مطرح بازار تو رنج قیمتی 50 تومان رو نام ببرید و بگید هرکدوم برا چه سبکی بهتره دعای خیر من پشت سرتونه:42:
2_از روی مشخصات رو جعبه میشه تشخیص داد چه جنس صدایی داره؟

GHAGHALEELEE
28-09-2011, 06:09
سلام
کامپیوترم اصلا اسپیکر نداره چون نمیخوام سروصدا ایجاد کنم واسه همین همیشه با هدفون کار میکنم.واسه همین باید یه هدفونی بخرم که بیشتر از کیفیت راحتی مدنظرم باشه.واسه همین خیلی به کمکتون احتیاج دارم و ممنون میشم دقیق راهنماییم کنید.
1.سیم نداشته باشه.حالا نمیدونم چه جوری به کامپیوتر وصل میشه با بلوتوث یو اس بی ...
2.سایزش مناسب گوش باشه.اگه توی گوش بره فکر کنم حساسیت و خارش ایجاد کنه پس احتمالا اندازه خود گوش باید باشه
3.سبک باشه
مدل و قیمتش رو لطف کنید
با تشکر فراوان

rave-87
28-09-2011, 10:20
منظور این هست که هر هدفونی که امپدانس بالا داشت صرفآ احتیاجی به آمپ نداره چه بسا پلیر شما به راحتی قادر به درایو کردن اون باشه.
غیر از دو سه استثناء در لیست هدفونهای حرفه ای و نیمه حرفه ای که %100 نیازمند آمپ هستند میشه بدون آمپ هم صدای با سطح توانی متوسط از هدفون شنید.

شما هم موفق باشید.

اگر منظور از درایو کردن ، راه اندازی با سطح توانی متوسط باشه ، من موافقم
ولی خب اینجا دیگه قضیه برمی گرده به فلسفۀ شخصی آدم ها
اینکه مثلاً hd650 رو استفاده کنن با توان متوسط ، یا hd25 رو با توان حداکثر ؟

. عدم کنترل هدفون توسط آمپ پلیر (به طور ساده با درجه مختلف ولوم تون صدا تغییر نسبی می کنه)
این همون دلیلی هست که وقتی یک نفر حتی هدفون های داخل گوشی چند آرماتوره می خره ، باعث میشه که بهش توصیه کنن به فکر آمپ هم باشه ( البته لااقل 3 آرماتور یا بالاتر)
این صحبت کاملاً گزینه های 1 و 2 رو زیر سوال می بره.

. بی کیفیت بودن آمپ پلیر (که جای بحث داره و به سخت افراری مربوط میشه که درون پلیر قرار گرفته)
این هم از اون دلایلی که درسته ، ولی واقعاً باید مشخص بشه که کدوم پلیر ما آمپلی داره که ارزشش حتی 30 دلار باشه (منظورم به غیر از پلیر های به اصطلاح audiophile هاست)

peaceful1
28-09-2011, 11:59
با سلام به دوستان
میخوام طریقه صحیح BURN-IN هدفون رو بدونم.در حال حاظر دو هدفون به دستم رسیده:
1) Audio technica M-50
Beyerdynamic DT-880 Pro (2

آیا burn in حتما باید با pink noise یا white noise باشد یا باموزیک معمولی و یا با مخلوط آنها به صورت یک در میان؟
آبا زمان بیش از حد طولانی burn in میتواند به هدفون آسیب برساند؟

با تشکر
نه میتونید مدتی باهاش موسیقی گوش بدید کم کم صداش در میاد این فراید اعمال نویز برای رسیدن به کیفیت حداکثری در کمترین زمان هست. که خیلی ها اصلا بهش اعتقاد ندارند.

سلام به همه
سوال:
1_میشه یه تقسیم بندی کرد و گفت فلان برند هدفون بیشتر مناسب فلان سبک موسیقی هست؟ اگر هست که فکر کنم باشه یه چند تا رو مثال بزنید. واقعا ممنونتون میشم.(خودم کلاسیک گوش میدم)
اگر چندتا از مدلهای مطرح بازار تو رنج قیمتی 50 تومان رو نام ببرید و بگید هرکدوم برا چه سبکی بهتره دعای خیر من پشت سرتونه:42:

آقا رضا و بعضی از دوستان به این مسائل پرداختند ولی جایی جمع بندی نشده تو آرشیو همین تاپیک به چند ماه قبل بر گردی کلی میتونی پیدا کنی البته توضیحات این تاپیک هم خیلی آموزنده هست: چند نکته برای خرید و انتخاب هدفون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

softkadeh
28-09-2011, 14:16
دوستان هدفون HD218 سنهایزر رو چطور میبینید ؟
قرار بود m50 بگیریم ولی خوب نشد تا سال دیگه انشالله اونو میگیرم .

فعلأ یه دونه hd218 به پستم خورده . برای استفاده مانیتور ( پیانو دیجیتال ) .

چطور هدفونیه ؟
قیمتش ؟
کارکردش چقدر میارزه ؟

راستی در مقایسه با AKG K44 کدوم بهتره ؟

mahmood85
28-09-2011, 20:59
سلام.
قیمت هدفون های زیر رو می خواستم.
Sony MDR-EX300
Sony MDR-EX500
Sony MDR-EX510
بی زحمت یه آدرس برای خرید بدین.
ممنون.

alishadabmehr
28-09-2011, 21:19
سلام.
Sony MDR-EX300
Sony MDR-EX500
Sony MDR-EX510
ممنون.
همين هفته نمايندگي سوني تو بازار موبايل بودم هيچ كدوم از اين مدلها رو نداشت فقط ايرفونهاي ex50 و ex77 رو از سري ex ها داشت و تو جمهوري هم كه ميگشتم چيزي مشاهده نكردم .

rezaomido
29-09-2011, 14:01
ممنون، خب اينجوري كه شما گفتين 650 ميوفته بين 830 و 635!
فك كنم همون 650 رو بگيرم، اختلاف قيمتش با 830 زياده، اگه يادم باشه قيمت 830 پنجاه تومن بود و 650 حدود 28 تومن، و اينكه 630i رو نوشته بود واسه آيفنه،فك نكنم به گوشي من بخوره

خواهش می کنم
احتمالآ اینطور باشه چون خیلی از برندها شماره گذاری (نام گذاری) مدلهای جدیدتر طوری هست که با افزایش شماره کیفیت محصول هم به نسبت مدلهای قبل افزایش پیدا میکنه که خوشبختانه کریتیو هم جزوء اونهاست اما اینکه این ارتقاء کیفی نسبت به مدلهای قبل چقدر باشه جای سوال هست.

عرض کردم که منظور از اضافه کردن کلمه i به شماره مدل یک هدفون از قبل از زمانی که اپل تصمیم بگیره چیزی به اسم آیفون تولید کنه ، این بوده که میکروفون هم به همراه هدفون و با استفاده از همون کابل هدفون در درسترس هست.
هر چند که بعدآ بسیاری از شرکتهای سازنده این رو بهانه ای بسیار قانونی دونستند که i اضافه شده به مدل هدفون رو به نوعی نسبت بدن به i ، آیفون و اینطوری اپل هم نمی تونست هیچ کاری انجام بده و اینطوری شرکتهای تولید کننده هدفون کاربر نا آشنا رو به این دلیل که i در شماره مدل هدفون هست و کاملآ سازگار با آیفون هست مجبور به خرید می کردند و می کنند مثل اتفاقی که الان توسط شما افتاد که عنوان کردید که :

اينكه 630i رو نوشته بود واسه آيفنه،فك نكنم به گوشي من بخوره

در حالیکه واقعیت چیز دیگه ای هست که شما کم دقتی کردید.

شما هم موفق باشید.

rezaomido
29-09-2011, 14:11
درود به همه

میخوام یه هدفون بخرم ترجیجا از این مدلایی که دو تیکه است و هر تیکه به طور مجزا رو گوش قرار میگیره، بیشتر واسه موسیقی و فیلم می خوام. اینکه صداش بیرون نره برام مهمه ، طول سیمش اگه بلند باشه خیلی خوبه. تا 50 هم میتونم هزینه کنم. پیشنهاداتون چیه؟
بنظرتون بیسیم با این رنج قیمت موردی که کیفیتش مثله با سیم باشه میشه خرید؟

درود بر شما

دقیقآ متوجه منظور شما از مدلهای دو تکه نشدم؟!
اگه هدفونی می خواهید که صدای اون به محیط بیرون نشت نکنه بهترین مدل از نوع توگوشی هست و با توجه به بودجه شما فکر می کنم کریتیو EP830 مناسب باشه البته اطلاعی از سبک موسیقی که گوش می کنید ندارم اما از این نوع استایل هدفون و با توجه به موجودی بازار گزینه بهتری در محدود بودجه شما ندارم ولی بد نیست برای کاربرد فیلم نگاهی هم به دو محصول ارزان قیمت سونی:
Sony Mdr-Ed12
Sony Mdr-E10LP
بکنید که در مقابل Ep830 برای کاربرد فیلم مناسب تر به نظر می رسند. اگر چه کمی نشتی صدا دارند ولی با ولوم در حد متوسط این نشتی آزار دهنده اطرافیان نخواهد بود.

متاسفانه برای ارتباط بی سیم نیاز به سخت افزار جانبی هست و مطمئنن هزینه بر هم خواهد بود پس در مقابل هدفون با سیم نوع بی سیم هم گرانتر و هم با کیفیت پایین تر خواهد بود.

شما هم موفق باشید.

rezaomido
29-09-2011, 14:28
سلام به همه
سوال:

سلام به شما

1. تا حدودی میشه گفت اما نه به طور قطعی (این هم لیست برندهای موجود ایران):
کریتیو = الکترونیک
سونی = پاپ و راک
AKG = پاپ و جاز
سنهایزر = کلاسیک و راک و متال
BeyerDynamic = جاز و راک و متال
Audio Technica = الکترونیک و راک
Beats = فکر کنم به درد Hip Pop فقط بخوره(البته اگه از پس مید خوبی که این سبک برای Vocal نیازمنده بر بیاد)
Phlips = نمی دونم به چه دردی می خوره

2. به هیچ عنوان نمی شه دقیقآ متوجه جنس صدای یک هدفون شد چون:
1. هر هدفون حتی از یک برند و با یک مدل خاص صدای خاص خودش رو داره البته غیر از مدلهای بالای 400 تومن
2. تمام پارامترهایی که روی جعبه (کتابچه راهنما) قید میشه اغلب مشخصات الکترونیکی (الکتریکال) هستند که یک هدفون یک ابزار الکترومکانیکال هست. یعنی اطلاعات نصفه حتی این اطلاعات نصفه نیمه هم اغلب نتیجه میانگینی از بیش از چند ده اندازه گیری مختلف هست.
3.اگه حتی به تمام مشخصات اکوستیک و الکترونیکی هدفون دسترسی داشتیم نمی شد %100 گفت که صدای یک هدفون خاص چطوریه البته میشه نظر کلی و میانگین و یا بسیار نزدیک داد که بستگی به کسی که این پارامترها رو تحلیل می کنه و تجربه اون داره
4. اگه میشد من نوعی برای کلی هدفون بیخودی هزینه نمی کردم

شما هم موفق باشید.

rezaomido
29-09-2011, 14:36
سلام
3.سبک باشه
مدل و قیمتش رو لطف کنید
با تشکر فراوان

سلام به شما
مناسب کاربرد شما به نظرم یکی از مدلهای فول سایز از برند کریتیو هست یا اینکه یک هدست استریو بلوتوث بگیرید که یکی از سه مدل زیر به ترتیب اولویت از نظر کیفیت و امکانات:
1. Sony MW600 حدود 100 تومن
2. Jabara Clipper حدود 70 تومن
3. Jabar 3030 حدود 60 تومن

و برای راه اندازی این هدست ها اگر مادربرد شما بلوتوث آنبرد نداره باید یک مبدل بلوتوث USB هم بگیرید که قیمت چندان زیادی نداره (حدودآ 10 تومن) + اگه دوست دارید که کیفیت بهتری از صدا داشته باشید یک هدفون جداگانه هم می تونید بگیرید.

شما هم موفق باشید

rezaomido
29-09-2011, 15:19
اگر منظور از درایو کردن ، راه اندازی با سطح توانی متوسط باشه ، من موافقم
ولی خب اینجا دیگه قضیه برمی گرده به فلسفۀ شخصی آدم ها
اینکه مثلاً hd650 رو استفاده کنن با توان متوسط ، یا hd25 رو با توان حداکثر ؟
اینکه کسی HD650 داشته باشه مطمئنن می دونه که نیاز به آمپ داره ولی HD25 ؟
یک دلیل اینکه بعضی از هدفونها با اینکه نیازمند به آمپ هستند اما برای اونها %100 آمپ توصیه نمیشه اینه که این هدفونها ارزش این هزینه اضافه رو ندارند چون با امپ و بدون آمپ کیفیت صدا چندان تفاوت قابل ارزشی نداره و این چیزی نسیت که به راحتی متوجه شد که آیا فلان هدفون با پلیر خاصی ، با آمپ بهتره یا بدون آمپ

این همون دلیلی هست که وقتی یک نفر حتی هدفون های داخل گوشی چند آرماتوره می خره ، باعث میشه که بهش توصیه کنن به فکر آمپ هم باشه ( البته لااقل 3 آرماتور یا بالاتر)
این صحبت کاملاً گزینه های 1 و 2 رو زیر سوال می بره.
دلایلی که گفته شد میانگینی از موارد اصلی و مهم بود که این موارد خودشون به زیر شاخه های متعدد تقسیم میشن که فکر نمی کنم حتی بشه اسم چند تا از اصطلاحات تخصصی رو گفت که بشه درباره اونها و تاثیرشون در کیفیت صدای هدفون بحث کرد. اما چیزی که همیشه بوده اینه که این دلایل با هم و درگیر با هم هستند و کم شدن و زیاد شدن یکی به تنهایی ملاک نیست مثلآ ممکنه یک آمپ امپدانس مناسب و متعادل با هدفون داشته باشه و همینطور توان راه اندازی هدفون خاص را هم داشته باشه اما کیفیت صدای خوبی نداشته باشه چون یک آمپ غیر از اینکه از دید یک کاربر آماتور ابزار خروجی هست برای یک کاربر حرفه ای ابزار واسط هست پس به نوعی خود آمپ هم دارای یک ورودی هست که این ورودی اتصال داده شده به خروجی بسیار ضعیف سیگنالهای صوتی و آنالوگی که از پلیر پخش می شوند و اینکه پلیری که تا قبل از این Setup جدید هدفون راه اندازی می کرده حالا باید آمپ را راه اندازی کنه که از نظر امپدانس اغلب قابل مقایسه نیستند چون خروجی اغلب پلیرها یک رنج امپدانسی قابل پشتیبانی داره نه یک واحد مثلآ 32 اهم یا به طور دقیقتر یک پلیر یک حداقل و یک حداکثر امپدانس قابل پشتیبانی داره ولی ورودی آمپ یک امپدانس نسبتآ ثابت که معمولآ 10K هست و رنج یک پلیر معمولی 32-16 اهم هست که بالاتر و پایینتر از این محدود = عدم تطبیق امپدانس = عدم کیفیت و توان صوتی
اینکه یک هدفون از یک درایور یا ترکیبی پیچیده از چند درایور به همراه Crossover باشه دلیل منطقی برای این نیست که یک هدفون نیازمند آمپ خواهد بود یا خیر

این هم از اون دلایلی که درسته ، ولی واقعاً باید مشخص بشه که کدوم پلیر ما آمپلی داره که ارزشش حتی 30 دلار باشه (منظورم به غیر از پلیر های به اصطلاح audiophile هاست)

پلیر یک اصطلاح کلی هست که شامل هر دستگاهی میشه که بتونه موسیقی پخش کنه نه فقط یک پلیر پرتابلی که ما می شناسیم.
این پلیر می تونه یک MP3 پلیر ساده یک کامپیوتر یک ضبط صدا و . . . باشه

تمام بحث این هست که کابرهای آماتور و اغلب کابرهایی که تازه وارد دنیای حرفه ای شده اند بی خودی خودشون رو درگیر آمپ برای یک هدفون 200 تومنی نکنند. اغلب آمپهای آماده موجود در فروشگاههای انلاینی که دیده میشه چیزی جزء همون مدار آمپ ساده پلیر خودتو با یک کمی تغییر نیستند مطمئنن اگه توی فروم الکترونیک بودیم برای شما بینهایت دلیل آورده بودم که قانع بشید ولی آمپ های اصلی و گرانقیمت هم %100 راندمان یک Setup را از %60 به %100 نخواهند رساند که اولش ممکنه برای شما تعجب بر انگیز باشه اما در واقع چیزی که در دنیای حرفه ای دیده میشه هزینه سنگینی می کنند که به %10 راندمان کیفی بهتری دست پیدا کنند و این ملاک انتخاب ما نخواهد بود مگر . . .
نهایتآ در Setup های فوق حرفه ای شما تازه سرو کله کابلهایی رو پیدا میکنید که قیمت یک تکه کوتاه 30 سانتی اون چند میلیون تومن هست و به شما قول می دم زمانی که همین Setup رو حتی با دستگاههای پیشرفته و دقیق آزمایشگاهی تست کنید راندمانی که بدست میاد از %70 به %73.5 خواهد رسید اونجا دیگه خود فرد می دونه که رقم هزینه اصلآ با رقم درصد کیفی Setup جدید قابل مقایسه نیست اما دوست داره که حتی اگر شده %0.5 به کیفیت صدا اضافه کنه همین ، نه اینکه با فلان آمپ + فلان پلیر + فلان هدفون + فلان سورس تراک + فلان . . . صاحب یک Setup با کیفیت %100 شده.

در آخر تجربه به من نوعی می گه که %100 کیفیت وجود خارجی نداره و اینکه فراموش نکنیم نه اسپیکر نه هدفون هیچکدام کامل نیستند که با اضافه کردن و ارتقاء اونها بتونیم به %100 کیفیت برسیم هر چند میشه خرج 200 میلیونی برای هدفون و یا خرج 10 میلیارد تومنی برای اسپیکر به نتایجی با ارزش رسید و اگر دوست دارید اینقدر هزینه کنید بفرمایید تا لیست خرید (پیش فاکتور) برای شما ارسال کنم (:

شما هم موفق باشید.

rezaomido
29-09-2011, 15:32
دوستان هدفون HD218 سنهایزر رو چطور میبینید ؟
قرار بود m50 بگیریم ولی خوب نشد تا سال دیگه انشالله اونو میگیرم .

فعلأ یه دونه hd218 به پستم خورده . برای استفاده مانیتور ( پیانو دیجیتال ) .

چطور هدفونیه ؟
قیمتش ؟
کارکردش چقدر میارزه ؟

راستی در مقایسه با AKG K44 کدوم بهتره ؟

یک هدفون معمولی و در حد و اندازه های قیمت کمتر از قیمت توی ایران البته اگه موجود باشه
قیمتش حدود $60 هست و اگر توی ایران موجود داشته باشند حدود 85 تومنی قیمتش باشه.

دست دوم هدفون قیمت نداره و کاملآ توافقی هست اما این هدفون در مقابل K44 به نظرم بازنده باشه اما با توجه به اختلاف کم K44 با K77 بهتره که K77 رو تهیه کنید.

شما هم مو فق باشید.

mili_k
29-09-2011, 16:04
سلام

لطفاً یه مقایسه ای بین Sennheiser CX 310 Originals و Sennheiser CX 300-II Precision بذارین و این ها رو از نظر قدرت باس ، شفافیت صدا ، بلندی صدا با هم مقایسه کُنید . میخوام یکی از اینها رو بخرم .

با تشکر .

MHMAX
29-09-2011, 18:01
اول از همه خیلی خیلی ممنون اقا رضا
امروز رفتم دنبال sony ex 300 با کمال تاسف بهتر از ex 50 , ex 35 نداشتن. یه فروشنده گفت EX300 و جزئ سری های جدید هست و اواسط ابان برای sony world میاد. creative 830 هم پیدا نکردم.
AKG K321 بود به قیمت 65. نظرتون در باره اش چیه ارزش خرید داره؟

MHMAX
29-09-2011, 18:12
سلام.
Sony MDR-EX300
Sony MDR-EX500
Sony MDR-EX510
ممنون.

امروز رفتم دنبال sony ex 300 با کمال تاسف بهتر از ex 50 , ex 35 نداشتن. یه فروشنده گفت EX300 و جزئ سری های جدید هست و اواسط ابان برای sony world میاد. راست ودروغش پای خودش
موفق باشید

e.khafan!
29-09-2011, 19:39
عزیزان سلام،
من ep630 دارم، ازش راضیم بودم خیلی هدفون خوبی بود، ولی عمرشو کرده دو ساله دارم ازش کار میکشم
میخوام عوضش کنم، ولی دیگه 630 نمیگیرم، میگن کریتیو تو رنچ 50 تومن از همه بهترش اینه، حتی 830 هم میگن مشکل داره (تو ریویو های خود ایت کریتیو خوندم)

حالا یه مدل تا حداکثر 50 تومن پیشنهاد بدین، خوش نشين بودنش، و زيبايي خیلی مهمه بعد هم کیفیت . از برند سونی هم خوشم نمیاد، بیشتر پستای قبلی رو خوندم، پیشنهادارم دیدم، ینی اگرم بگین مرکز خریدش کجاست بهتره! من خودم میرم ولیعصر ولی مثل که اونجا خبری نیست...

خودم دیروز رفتم یسری پاناسونیک و فیلیپس دیدم، چنگی به دل نمیزدن بعدهم نمیدونم باید به چه پارامترایی دقت کنم ؟اگر میدونید بگین مثلا db که پشت جعبه ها زده کم باشه خوبه یا بیشتر ؟ یا اینکه دامنه ساپرت فرکانسش ؟ فک کنم هرچی بیشتر باشه بهتره، درسته ؟

راستی حتما ایرفون میخوام (توگوشی)

hacpdvp
29-09-2011, 19:42
مدتی هست که از ایرفون آیپاد تاچ استفاد میکنم
صدای نویزی از ایرفون چپ شنیده میشه
واقعا وقتی صدای پلیر زیاد باشه آزار دهنده هست
این نویز که بعد از مدتی استفاده از یه ایرفون به وجود میاد مختص همه ایرفون هاست یا ایرفونی هست که اینجوری نشه؟
یه سوال دیگه اینکه یه مدل هست به نام sleepphones که به خاطر طراحیش به نظر مناسب برای خواب! و ورزش باشه
این مدلو میشه تو بازار پیدا کرد؟
اکثرا از آیپاد بد تعریف میکنن میگن صداش خوب نیس و ارزش نداره براش هدفون گرون خرید
اگه میشه یه مدل سبک با قابلیت حمل راحت و اینکه از گوش بیرون نیاد معرفی کنید(زیر 100 تومن) سبکم هم بیشتر پاپ هست و بیشر کیفیت و شفافیت صدا برام مهمه

ممنون

MHMAX
29-09-2011, 21:18
AKG 321
sennheiser cx300
sony ex77
کدوم رو بگیرم؟بیشتر کلاسیک گوش میدم.
کسی هست که این AKG رو داشته باشه؟ چجوریاس؟
سر چند راهی موندم. :9:
EX 300 بیاد چند میشه خرید. خیلی ازش تعریف شنیدم. میگن صداش کریستالیه (همونی که میخوام)
از کجا میشه sennheiser تهیه کرد؟ نمایندگی داره ؟

peaceful1
29-09-2011, 21:28
دوستان جندین ماه هست که کمان رایانه EX300 و هدفونهای همتراز رو وارد نمیکنه توجه کنید که همه EX300 و هدفونهای در این رده موجود در بازار تقلبی هستند قبل از چک کردن به هیچ وجه تهیه نکنید!!!!!

jacob73
30-09-2011, 00:34
خواهش می کنم
احتمالآ اینطور باشه چون خیلی از برندها شماره گذاری (نام گذاری) مدلهای جدیدتر طوری هست که با افزایش شماره کیفیت محصول هم به نسبت مدلهای قبل افزایش پیدا میکنه که خوشبختانه کریتیو هم جزوء اونهاست اما اینکه این ارتقاء کیفی نسبت به مدلهای قبل چقدر باشه جای سوال هست.

عرض کردم که منظور از اضافه کردن کلمه i به شماره مدل یک هدفون از قبل از زمانی که اپل تصمیم بگیره چیزی به اسم آیفون تولید کنه ، این بوده که میکروفون هم به همراه هدفون و با استفاده از همون کابل هدفون در درسترس هست.
هر چند که بعدآ بسیاری از شرکتهای سازنده این رو بهانه ای بسیار قانونی دونستند که i اضافه شده به مدل هدفون رو به نوعی نسبت بدن به i ، آیفون و اینطوری اپل هم نمی تونست هیچ کاری انجام بده و اینطوری شرکتهای تولید کننده هدفون کاربر نا آشنا رو به این دلیل که i در شماره مدل هدفون هست و کاملآ سازگار با آیفون هست مجبور به خرید می کردند و می کنند مثل اتفاقی که الان توسط شما افتاد که عنوان کردید که :

در حالیکه واقعیت چیز دیگه ای هست که شما کم دقتی کردید.

شما هم موفق باشید.

نه بي دقتي من به اون شدت كه گفتين نبود، يه جا خوندم كه يكي يه مدل بالانتر كريتيو رو (اسمش يادم نيس، فك كنم آخرش 4 اس بود، يه مدل حدود 100 تومني)ااسه آيفن تست كرده بود كاملا مچ بود، ولي واسه يه گوشي اندرويدي صدا خش داشت ، وقتي دكمه پلي اون هدفنو ميزدي صدا درست ميشد ، اينجا هم يه دكمه داره ، و مشكل از جابجا بودن پين هاي فبش هدفونه، يعني اگه بخوام درست شه بايد سيمشو ببرم و جاي چنتاشونو عوض كنم، كه البته اين نظر شخصي خودمه، و يه دليل ديگه اينكه تو سايت كريتيو كه نگاه كردم فقط اسم آيفون ذكر شده بود
ممنون از توضيحاتتون

mili_k
30-09-2011, 06:50
سلام

لطفاً یه مقایسه ای بین Sennheiser CX 310 Originals و Sennheiser CX 300-II Precision بذارین و این ها رو از نظر قدرت باس ، شفافیت صدا ، بلندی صدا با هم مقایسه کُنید . میخوام یکی از اینها رو بخرم .

با تشکر .

دوستان لطفاً توجه کُنید !

rezaomido
30-09-2011, 11:21
سلام

با تشکر .

سلام به شما

زمان برای مقایسه CX310 یک کمی زود به نظر می رسه چون یک محصول تازه تولید شده از سنهایزر هست ولی CX300:
1. بیس = قوی و یک کمی مشابه محصولات کریتیو
2. مید = ضعیف که برای اغلب هدفونهای ارزان قیمت با بیس قوی طبیعی هست (اما خیلی بهتر از کریتیو)
3. های = خیلی ضعیف و بدون جزییات

فقط فراموش نشه که CX300 به وفور غیر اصلیش توی فروشگاههای خارجی منتظر خریدار هست حالا اینجا که جای خود داره اما خوشبختانه هدفون چندان خوش فروشی به نظر چینی ها نیومده که نمونه High Copy اون رو تولید کنند و شما با یک جستجوی ساده توی نت می تونید انواع تصاویر مربوط به اصلی و تقلبی رو پیدا کنید.

و در آخر خرید این هدفون پیشنهاد نمی شه و به نظرم همون مدلهای کریتیو بهتر باشند.

شما هم موفق باشید.

rezaomido
30-09-2011, 12:07
عزیزان سلام،
من ep630 دارم، ازش راضیم بودم خیلی هدفون خوبی بود، ولی عمرشو کرده دو ساله دارم ازش کار میکشم
میخوام عوضش کنم، ولی دیگه 630 نمیگیرم، میگن کریتیو تو رنچ 50 تومن از همه بهترش اینه، حتی 830 هم میگن مشکل داره (تو ریویو های خود ایت کریتیو خوندم)

حالا یه مدل تا حداکثر 50 تومن پیشنهاد بدین، خوش نشين بودنش، و زيبايي خیلی مهمه بعد هم کیفیت . از برند سونی هم خوشم نمیاد، بیشتر پستای قبلی رو خوندم، پیشنهادارم دیدم، ینی اگرم بگین مرکز خریدش کجاست بهتره! من خودم میرم ولیعصر ولی مثل که اونجا خبری نیست...

خودم دیروز رفتم یسری پاناسونیک و فیلیپس دیدم، چنگی به دل نمیزدن بعدهم نمیدونم باید به چه پارامترایی دقت کنم ؟اگر میدونید بگین مثلا db که پشت جعبه ها زده کم باشه خوبه یا بیشتر ؟ یا اینکه دامنه ساپرت فرکانسش ؟ فک کنم هرچی بیشتر باشه بهتره، درسته ؟

راستی حتما ایرفون میخوام (توگوشی)

سلام به شما

به نظرم با توجه به اینکه عنوان کردید که 2 سالی هست که از 630 استفاده می کنید ، بهترین ارتقاء EP830 از همین برند هست.
اگر چه هیچ هدفون بدون اشکال و ایرادی تا به حال ندیدم اما این مهمه که اون اشکال و ایراد با چه قیمتی و با چشم پوشی از چه خواسته هایی ، هدفون در دسترس ما قرار میگیره مثلآ ممکنه که EP830 بیس خیلی قوی داشته باشه و بسیاری از سبکهای موسیقی رو نشه با اون گوش داد اما همین بیس قوی با عث میشه که تمام تراکهای سبک الکترونیک رو به شکلی گوش داد و لذت برد که کمتر هدفون گران قیمتی از عهده اون بر بیاد.

در آخر هر ایرادی یک مزیت از سمت مقابل دیده میشه نه یک اشکال اساسی ، مثلآ ممکنه که یک هدفون فول سایز بسیار بزرگ به نظر بیاد اما کاربرد خودش رو داره و اگه ما اون رو به جا استفاده نکنیم این اشتباه کاربردی از جانب ما خواهد بود.

پارامترهایی که برروی جعبه تمامی هدفونهای چه ارزان قیمت و چه گران قیمت چاپ میشه تقریبآ مشابه هم هستند مثلآ اگه به چند هدفون با رنج مختلف قیمتی نگاه کنید همگی برای رنج (محدوده) پاسخ فرکانسی نوشته اند:
20 الی 20KHz نهایتآ با می بالا و پایین این رقمها مثلآ 15 الی 25KHz
که با این ارقام به هیچ نتیجه ای نمی شه رسید و یک کاربر نیمه حرفه ای می دونه که هدفون درون جعبه ، خود یک جعبه تو در تو هست که با تست های مختلف تازه می تونه نظر قطعی درباره کیفیت صدای هدفون بده.

db در واقع یک مشخصه نسبی هست مثلآ برای استاندارد صوتی یک واحد مبنا در نظر گرفته شده و این واحد توسط تمام شرکتهای سازنده دستگاههای صوتی به عنوان استاندارد پذیرفته شده و این میشه Scale (خط کش) اونها مثلآ به جای اینکه بیان و بگن صدا دو برابر شده اون رو با توجه به فرمول محاسبه ای که با در نظر گرفتن شرایط تعیین شده ، محاسبه و می گن صدا به مقدار 3db افزایش پیدا کرده البته برای اینکه جمله "افزایش یا کاهش پیدا کرده" را حذف کنند که تمامآ ریاضی بیان شده باشه از علامت - (منفی) برای نشان دادن کاهش یا افت سیگنال استفاده میکنند مثلآ 3db- یعنی شدت صدا به نصف رسیده.
و چون نسبت توان صوتی به حجم صدای حس شده توسط گوش یک رابطه لگاریتمی داره و خطی نیست ، اصلی ترین دلیل استفاده از این نوع بیان ریاضی هست مثلآ گوش ما با افزایش چند برابری صدا ، توان صوتی کمتری احساس می کنه

خوب با توجه به اینکه سعی کردم خیلی ساده بگم امیدوارم تونسته باشم اصل موضوع رو گفته باشم و اما کم و زیاد db عنوان شده برروی جعبه هدفون را باید دید که مربوط به چه پارامتری هست مثلآ اگر مربوط به نشتی صدای هدفون باشه باید این عدد منفی تر باشه و اگه مربوط به Sensitivity (حساسیت) باشه این عدد باید مثبت تر باشه و . . .

در آخر هیچکدام از پارامترهایی که عنوان میشه ملاک انتخاب هدفون به طور قطع نخواهد بود چون هدفون ابزاری هست که محدود مختلفی از فرکانسها و با توانهای مختلف را باید همزمان پخش کنه ممکنه همه چیز از نظر پارامتریک عالی باشه اما . . .

اگر پستهای طولانی و با حاشیه میدم:
1. جواب ضمنی دادن به کاربر
2. مطرح کردن موضع مشابه جهت اینکه کاربرهای دیگه ای که پست رو می خونن با حواشی آشنا بشن
3. یک فروم حداقل جسته گریخته با مطالب تخصصی تر به زبان فارسی داشته باشیم
4. بعضی ها بدونن که خرید هدفون فقط یک پیشنهاد خرید ساده نیست
5. شاید روزی کاربری با خوندن همین مطالب علاقه مند شد و اومد اینجا و مثل بقیه شد استاد ما و ما هم بیشتر درس پس دادیم

شما هم موفق باشید.

rezaomido
30-09-2011, 12:13
مدتی هست که از ایرفون آیپاد تاچ استفاد میکنم
صدای نویزی از ایرفون چپ شنیده میشه
واقعا وقتی صدای پلیر زیاد باشه آزار دهنده هست
این نویز که بعد از مدتی استفاده از یه ایرفون به وجود میاد مختص همه ایرفون هاست یا ایرفونی هست که اینجوری نشه؟
یه سوال دیگه اینکه یه مدل هست به نام sleepphones که به خاطر طراحیش به نظر مناسب برای خواب! و ورزش باشه
این مدلو میشه تو بازار پیدا کرد؟
اکثرا از آیپاد بد تعریف میکنن میگن صداش خوب نیس و ارزش نداره براش هدفون گرون خرید
اگه میشه یه مدل سبک با قابلیت حمل راحت و اینکه از گوش بیرون نیاد معرفی کنید(زیر 100 تومن) سبکم هم بیشتر پاپ هست و بیشر کیفیت و شفافیت صدا برام مهمه

ممنون

شنیده شدن صدایی مثل "خر خر" از یک هدفون = آسیب جدی و در اصل = نیمه سوختن هدفون = تعویض هدفون
هر هدفونی چه 10 تومن چه 10 میلیون تومن دیر یا زود به این وضع دچار میشه ولی هدفونهای ارزان قیمت به دلیل اینکه محصول برند ارزان قیمت باید باشه از بعضی مسائل که این قبیل خرابی ها را به تعویق می اندازند چشم پوشی می کنند.

هر هدفونی که به راحتی درون گوش قرار بگیره و بیرون زدگی از لاله گوش نداشته باشه قابل استفاده هست اما ایا ما در خواب هم به سروصدا نیاز داریم؟

شما هم موفق باشید.