PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری مناسب

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

peaceful1
01-04-2011, 17:36
از استاید خواهش میکنم ، کمک کنن که حسابی کلافه شدم

قصد دارم به زودی هدفون فول سایز خوب بگیرم ، ولی بین انتخاب یکی از این مدلهای زیر گیر کردم:

1. Beyerdynamic Tesla T1
2. Sennheiser HD800
3. Denon's AH-D7000

به نظرتون کدوم انتخاب بهتره متاسفانه بودجه برای "Ultrasone Edition 10" کافی نیست.
به هر حال با توجه به هزینه های جانبی + هرینه ساخت آمپ + هزینه تهیه تراک HD باید زیر 2.5 بشه.
چون آمپ رو خودم می سازم فقط هزینه خرید قطعاتش میشه 600 تومن و هزینه هر تراک HD هم بین 4 تا 8 تومن متفاوته و انتخابهای تک تراک بسیار بسیار محدود تر هستن و هزینه ارسال هم خدارو شکر مشخصه که بالای 100 تومنه.

از توجه شما بسیار ممنون هستم

انتقاد شما رو کاملآ قبول دارم ، چون با توجه به تعداد انگشت شمار این رده هدفونها نباید بیش از دو انتخاب ارجح در نظر میگرفتم.

حالا نمی شد اولین پست جدیدتون رو با انتقاد شروع نکنین ( شوخی )
به هر حال باید توی زدن پست دقت بیشتری کنم.

و از این دو هدفون یکی رو باید انتخاب کنم اولویت اول با Bayerdynamic Tesla T1 و در نهایت Sennheiser HD800 هست.
و این که چه چیزیهایی مهمتر هست به ترتیب:
1. جزییات
2. شفافیت
3. Sound Stage (نمی دونم معنی فارسیش چی میشه)
مشخصا عموم افرادی که این جا سر میزنند این هدفون های خارق العاده رو تجربه نکردند مخصوصا اون دومی که قربونش برم با پولش میشه ماشین خرید.
اولی هم نسبتا جدید هست خوب انتظار نمیره به این زودی ایرانی جماعت ازش سر در بیاره.
Bayerdynamic Tesla T1 این هدفون فکرکنم close باشه نه فول سایز
اگه کسی خیلی بخواد نظر بده آخرش اینه که حرفهای یه سری پست های خارجی رو تکرار کنه که فکر نکنم خیلی کار مفیدی باشه مشخصا اگه خود شما تو رفرنس های معتبر دنبال کنی به نتایج بهتری میرسید.
من چشم بسته بدون هیچ تجربه ایی HD650 رو پیشنهاد میدم وبعد از اون HD598
اون طور که خودم خوندم تفاوت فوقالعاده ایی بین HD800 و HD650 نیست.
بعد یکی از این هایی که گفتی 200-300 دلار هست یکی بالای 1500 دلار هست خیلی ربطی به هم ندارند.

کسی میدون ei8 اصل رو چه جوری میشه تشخیص داد
به عمرم هیچ وسیله بازار مشترکی رو به خوش دستی IE8 تقلبی ندیدم من اگه بخوام بخرم از نمایندگی رسمی یا فروشگاه معتبر خارجی میخرم.

rezaomido
02-04-2011, 19:57
مشخصا عموم افرادی که این جا سر میزنند این هدفون های خارق العاده رو تجربه نکردند مخصوصا اون دومی که قربونش برم با پولش میشه ماشین خرید.
اولی هم نسبتا جدید هست خوب انتظار نمیره به این زودی ایرانی جماعت ازش سر در بیاره.
Bayerdynamic Tesla T1 این هدفون فکرکنم close باشه نه فول سایز
اگه کسی خیلی بخواد نظر بده آخرش اینه که حرفهای یه سری پست های خارجی رو تکرار کنه که فکر نکنم خیلی کار مفیدی باشه مشخصا اگه خود شما تو رفرنس های معتبر دنبال کنی به نتایج بهتری میرسید.
من چشم بسته بدون هیچ تجربه ایی HD650 رو پیشنهاد میدم وبعد از اون HD598
اون طور که خودم خوندم تفاوت فوقالعاده ایی بین HD800 و HD650 نیست.
بعد یکی از این هایی که گفتی 200-300 دلار هست یکی بالای 1500 دلار هست خیلی ربطی به هم ندارند.

1. از توجه شما ممنونم
2. با دو میلیون چه ماشینی میشه خرید که راه بره (به شوخی )
3. همچین جدید هم نیست ولی کار بسیار بزرگی انجام شده ، تصور کنید مغناطیسی بیش از 6 برابر بهترین مگنت مورد استفاده در سایر هدفونها ایجاد میکنه که این فوق العاده خواهد بود.
4. نه اشتباه نشه هر دو هدفون فول سایز هستن و اینکه هدفون بایر Semi-Open هست.
5. با اجازه شما سایتهای خارجی هم داستانی طولانی و گاه با دعوا و مرافه با انتخاب ارجح از بین این دو هدفون دارن!
6. اگه محبت کنید با چشم باز یه نظری بدید واقعآ تشکر میکنم.
7. تا تفاوت چی باشه.
8. بایر 1300$ و سنهایزر 1400$ و دنون که توی لیست قبلی بود 1000$ قیمتش.

نتیجه گیری که تا این لحظه از جاهای مختلف بدست اومده به این صورت بوده:
هدفون بایر با B و هدفون سنهایزر با S نشون میدم و نمره از 10 هست.

طبق اولویت های خودم

برای جزییات:
----------------------
B - 9
S - 9.5
بایر یک کمی جزییات فرکانس پایین کمتری داره و مید و های هر دو شون با اختلاف بسیار کمی از هم قرار دارن

برای شفافیت:
----------------------
B - 9.5
S - 9.5
مساوی هستن ولی این حالت زمانی درست هست که هر دو سبک کلاسیک رو پخش کنن و زمانی که سبک به پاپ یا راک سافت عوض بشه نمره اینطوری میشه:
B - 9.5
S - 9

برای ساند استیج:
----------------------
B - 9
S - 10
تحت هیچ شرایطی بایر به پای سنهایزر نمی رسه ولی در نظر داشته باشید که HD800 توی این زمینه سلطانی برای خودش و بایر که هیچ ، حتی هدفونهای رده بالاتر از خودش هم همچین ساند استیجی رو که سنهایزر بازسازی میکنه ، نمی تونن ایجاد کنن.

البته برای اینکه زیاد وارد جزییات خسته کننده و حرفه ای نشم این سیستم نمره دهی رو انتخاب کردم که باید ببخشید.

به هر حال ساند استیج عالی و بسیار عمیق HD800 و از یک طرف پشتیبانی از سبک های الکترونیک و پاپ بایر و تکنولوژی بسیار شگفت انگیز ساخت بایر ، برای من یک دو راهی 180 درجه هستن!

peaceful1
02-04-2011, 20:06
شرمنده هدفون رو اشتباه دیدم به نظرم منظورتون Beyerdynamic T 50 p اومد نمیدونم چی شد اصلا اسمشون هم شبیه نیست بهر حال ... :43:
خب بلاخره شما از همین رفرنس ها به همچین نتایجی رسیدید درسته؟!
مگر این که تجربشون کرده باشی؟!
غیر از این دو حالت نمیتونه باشه دیگه؟!
نظر بقیه هم مشخصا از برداشت از روی نظر دارندگان یا ریویو سایت های مطرح هست پس خیلی کار ساز نیست دیگه.
بلاخره این نهایتا برداشت شما از همین فروم ها و سایت ها هست شاید یکی از همین پست ها کمی با تفاوت, برداشت کنه.

rezaomido
02-04-2011, 20:53
شرمنده هدفون رو اشتباه دیدم به نظرم منظورتون Beyerdynamic T 50 p اومد نمیدونم چی شد اصلا اسمشون هم شبیه نیست بهر حال ... :43:
خب بلاخره شما از همین رفرنس ها به همچین نتایجی رسیدید درسته؟!
مگر این که تجربشون کرده باشی؟!
غیر از این دو حالت نمیتونه باشه دیگه؟!
نظر بقیه هم مشخصا از برداشت از روی نظر دارندگان یا ریویو سایت های مطرح هست پس خیلی کار ساز نیست دیگه.
بلاخره این نهایتا برداشت شما از همین فروم ها و سایت ها هست شاید یکی از همین پست ها کمی با تفاوت, برداشت کنه.

دشمنتون شرمنده من خودم با اینکه سعی میکنم بدون اشتباه باشم ولی . . .

از شما بیشتر از این انتظار می رفت دوست من

به هر حال بازم یه نگاهی میندازم تا شاید تصمیم نهایی گرفته بشه بدون فول سایز خیلی مشکله

خیلی خوشحال میشم اگه مطلبی که از روی صداقت و بدون جبهه گیری و بدون وسواس دیوانه کننده که مثلآ این نتایج با فلان قسمت از فلان تراک گرفته شده ، دیدین لینک بدید.

بیشتر این تردید من از این هست که ما توی ایران هستیم و نمی خام هدفونی رو به سختی گیر بیارم و بعدش . . .

البته ببخشید تا کارم به نهایت میرسه میام اینجا (مثل هدفون قبلی)

saman 99
02-04-2011, 22:28
لطفا یه earphone با کیفیت که شفافیت وتفکیک صدای مناسبی داشته باشه معرفی کنید، پلیر cowon i9 دارم.بیشتر پاپ گوش میدم اما دنس و هیپ هاپ و سبک های دیگه هم کم و بیش گوش میکنم.بودجه هم زیر 100 تومن، ممنون.

mehrdad_joon
03-04-2011, 00:42
کسی میدون ei8 اصل رو چه جوری میشه تشخیص داد

عزیز صفحه ی ۲۶۶ همین فروم در موردش کامل نوشتم!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه بازم سوالی داشتی مطرح کن..

موفق باشید.

لطفا یه earphone با کیفیت که شفافیت وتفکیک صدای مناسبی داشته باشه معرفی کنید، پلیر cowon i9 دارم.بیشتر پاپ گوش میدم اما دنس و هیپ هاپ و سبک های دیگه هم کم و بیش گوش میکنم.بودجه هم زیر 100 تومن، ممنون.

بهترین چیزی که میتونم ‍‍پیشنهاد بدم و توی ایران گیر بیاد sony Ex3oo SL هست.

از استاید خواهش میکنم ، کمک کنن که حسابی کلافه شدم

قصد دارم به زودی هدفون فول سایز خوب بگیرم ، ولی بین انتخاب یکی از این مدلهای زیر گیر کردم:

1. Beyerdynamic Tesla T1
2. Sennheiser HD800
3. Denon's AH-D7000

به نظرتون کدوم انتخاب بهتره متاسفانه بودجه برای "Ultrasone Edition 10" کافی نیست.
به هر حال با توجه به هزینه های جانبی + هرینه ساخت آمپ + هزینه تهیه تراک HD باید زیر 2.5 بشه.
چون آمپ رو خودم می سازم فقط هزینه خرید قطعاتش میشه 600 تومن و هزینه هر تراک HD هم بین 4 تا 8 تومن متفاوته و انتخابهای تک تراک بسیار بسیار محدود تر هستن و هزینه ارسال هم خدارو شکر مشخصه که بالای 100 تومنه.

گزینه ۳ که حذفه..
خوب بزار ۲ چیز رو بهت یادآوری کنم.
اول اینکه این ۲ هدفون اصلا برای استفاده ی کاربر های عادی طراحی نشدن .اگر فقط میخواید آهنگ گوش بدید اشتباه بزرگی میکنید!!!
دوم اینکه این ۲ هدفون بعد از افزایش قیمت نجومیشون فروش خیلی کمتری داشتن و اصلا نسبت به قیمتشون نمی ارزن.
این ۲ هدفون بازم مثل تمامی هدفون های دیگه متاسفانه ضعف هایی دارن و هیچ کدوم کامل نیستن.
من به شخصه استفاده نکردم ولی با اطلاعاتی که دارم نمیشه به قاطعیت گفت کدوم بهتره.
مثلا توی سبک متال T1 بهتر از Hd800 هست.يا براي سبك پاپ هيچكدوم ازينا ْ"عالي" نيستن و Grado HP1000 پيشنهاد ميشه.
نسبت كيفيت به قيمت من Hd800 رو پيشنهاد و انتخاب ميكنم.
موفق باشيد!

peaceful1
03-04-2011, 05:41
من با mehrdad_joon موافقم ,حالا برای گوش دادن آهنگ خالی هم اگه همچین هدفونی رو کسی بخره برای استفاده با سورس هاس portable اصلا مناسب نیست و معمولا برای رسیدن به بهترین حالت صدا از این رده هدفون های امپدانس بالا کمتر از اپمپیلی فایرهای solid state استفاده میکنند.

rezaomido
03-04-2011, 09:03
گزینه ۳ که حذفه..
خوب بزار ۲ چیز رو بهت یادآوری کنم.
اول اینکه این ۲ هدفون اصلا برای استفاده ی کاربر های عادی طراحی نشدن .اگر فقط میخواید آهنگ گوش بدید اشتباه بزرگی میکنید!!!
دوم اینکه این ۲ هدفون بعد از افزایش قیمت نجومیشون فروش خیلی کمتری داشتن و اصلا نسبت به قیمتشون نمی ارزن.
این ۲ هدفون بازم مثل تمامی هدفون های دیگه متاسفانه ضعف هایی دارن و هیچ کدوم کامل نیستن.
من به شخصه استفاده نکردم ولی با اطلاعاتی که دارم نمیشه به قاطعیت گفت کدوم بهتره.
مثلا توی سبک متال T1 بهتر از Hd800 هست.يا براي سبك پاپ هيچكدوم ازينا ْ"عالي" نيستن و Grado HP1000 پيشنهاد ميشه.
نسبت كيفيت به قيمت من Hd800 رو پيشنهاد و انتخاب ميكنم.
موفق باشيد!

1. مرسی از شما

2. قرار هم نیست فقط استفاده عادی ازشون بشه ، لذت شنیدن چیزهای که تا به حال شنیده نمی شدن تنها چیزیه که یک نفر هدفون بهتر انتخاب میکنه.

3. تا اونجایی که خاطرم هست قیمت هر جفت هدفونها همین بوده ، و صددرصد هم فروش کمتری دارن ، ولی به نسبت تعداد فروش یک هدفون در همین رده.

4. هیچ چیز کامل نیست ولی باید چیزی انتخاب کرد که ناقصی های فعلی رو کامل کنه.

5. بله درسته برای پاپ و راک هیچ کدوم گزینه عالی نیستن ولی برای کلاسیک عالی هستن و از بین دو سبکی که من گوش میدم کانتری کاملآ عالی ساپورت میشه و برای الکترونیک هدفون دارم و خوشبختانه سبکی هم هست که کلمه جزییات حرفی زیادی برای گفتن نداره و کلآ با گرادو من مشکل دارم.

6. ممنون از نظرتون

7. شما هم موفق وپیروز باشید.

هدفون IE8 شما چطوره؟

من با mehrdad_joon موافقم ,حالا برای گوش دادن آهنگ خالی هم اگه همچین هدفونی رو کسی بخره برای استفاده با سورس هاس portable اصلا مناسب نیست و معمولا برای رسیدن به بهترین حالت صدا از این رده هدفون های امپدانس بالا کمتر از اپمپیلی فایرهای solid state استفاده میکنند.

مرسی از شما
ببخشید برای اینکه تکراری نشه جواب این حرف شما رو توی پست قبلی دادم.
قرار نیست HD800 به اون بزرگی رو بزارم رو سرم برم تو خیابون ، فقط سیمش بیش از نیم کیلو سنگینی داره پس برای استفاده توی خونه هم با هاش مشکل خواهی داشت دیگه چه برسه . . .

درسته از آمپ سولید خیلی کمتر استفاده میشه ولی فعلآ تصمیم ندارم که آمپ لامپی داشته باشم چون:

1. گرانی (5 میلیون برای آمپ به نظر من که هیچ حتی خود اونهایی هم که فروشنده هستن اگه ویدیو دیده باشید موقع گفتن قیمت سرشون پایینه انگاری خودشون هم قبول دارن که به این قیمت نمی ارزه!)
2. حساسیت مکانیکی بسیار بالا
3. رسیدگی مداوم
4. عمر نسبتآ کم
5. راندامان پایین
6. . . .

به هر حال آمپ خوب هم میشه با قطعات سولید بست و یاد آوری یکی از تیتر های یه سایتی خالی از لطف نیست که:
اگر چیزی رو سنجش کردید و خوب بود و گوش دادید و متوجه شدید چندان خوب نیست بدونید سنجش شما اشتباه بوده و
اگر چیزی رو سنجش کردید و خوب نبود و گوش دادید و متوجه شدید خوب هست بدونید سنجش شما اشتباه بوده.

اشتبا هاتی که اغلب توی ساخت آمپ های سولید آماده هست اگثرآ برای یک کارشناسی برق هم بچه گانه به نظر میاد.

نمیشه طوطیوار اون چیزی که گفته شده خوبه ، هر جایی استفاده کرد چه بسا این خوبی در جایی که ما قراره ازش استفاده کنید باعث فاجعه بشه.
مثلآ HD800 بخریم بعد باهاش Techno گوش کنیم ( شوخی ).

اگه مایل بودید چند تا مثال بزنم که بیشتر متوجه بشید که چقدر طراحی ناشیانه انجام شده و شاید یک دلیلش هزینه کمی هست که برای طراحی ، میکنن.

و اضافه کنم که به هیچ عنوان تجربه ساخت عملی مدارات لامپی رو ندارم و تخصصم این نیست و ایشالا در صورت نیاز خریداری خواهد شد.

شما هم موفق باشید.

واووو سورپرایز شدم
الان تماس گرفتم با نمایندگی سنهایزر گفتن موجوده و قیمتش هم 1.5 با یکسال گارانتی تعویض کپسول و یکسال ساپورت فنی

مبلغ رو بریزم به حسابشون سه روزه دستمه از شر سفارش خارج با اون دردسرهاش هم راحت میشم

فردا میخام خرید کنم پس اگه کسی نظری داره بگه تا دیر نشده فقط سریعتر لطفآ

peaceful1
03-04-2011, 11:00
AMP tube هایی با کیفیت و با قیمت های نه چندان زیاد هم هست:
مثل:
بعد من این حرف که یه هدفون برای یه سبک خاصی مناسب هست رو وقتی با مضمون میبینم که فرد دنبال تهیه چند هدفون که مکمل هستند باشه.
وگرنه هر کسی که موسیقی از یه حدی بیشتر گوش بده دیگه همه چی رو گوش میده:
کلاسیک, پاپ,راک,متال,کلی سبک با زیر مجموعشون...
و خیلی از هدفون ها از یه حدی که بهتر میشند برای همه چیز مناسب هستند حالا یه کم کمتر بیشتر,این افرادی هم که انقدر با تفصیر و توضیح فرق بین این ها میزارند اول باید به نگاه به امضاشون انداخت دنیاشون با ماها که با کلی عشق و امید یه دونه هدفون حالا هر کی در حد وسعش خرید میکنه از 100 تومن تا ... . واقعا خیلی فرق میکنه.
من خودم خرید چند تا هدفون متوسط رو به یه دونه خیلی گرون ترجیه میدم.
بعد مدار آمپ های tube ایی هم تو نت میشه پیدا کرد مثل:

من که خودم رشتم نیست و تجبربه ندارم و نهایتا اصلا هم سردرنمیارم, ولی خوب به قول یکی از نزدیک تری اقوامم (در واقع نزدیکترین) که راحت چهار دهه(کمی بیشتر) تجربه تو طراحی و ساخت تجهیزات برقی و مخابراتی داشته (البته خوب تو ضمینه کاری خودش) از دوره ایی که لامپی فقط بوده تا الان که ترانزیستور جاش رو گرفته از تکنسینی تا مدیریت با کلی کارگر و ... یه حرفی زد دیدم راست میگه میگفت نمیشه با یه بار طراحی به یه آمپ ایده آل رسید حالا هر چقدر بخواد مدارش ساده باشه یا فرد با تجربه باشه بلاخره چند تا prototype اولیه باید طراحی بشه تا به یه طرح ایده آل فرد برسه با یه تعویض قطعه ساده یا جابجا کردن سیم به مختصر ترین شکل امکان داره محسوس تو کیفیت تفاوت احساس بشه(یعنی تجربه تو ساخت همون وسیله خاص) ,کجا به این حرف رسیدم وقتی دیدم مشهورترین برند های آمپ بهتر بگم موفق ترینشون راحت حداقل 10 سال سابقه درخشان با کلی محصول جور واجور دارند تا آخر به یه چیزی مثل arrow headstage رسیدند. این موضوع مال وقتی هست که خودم کلی مدار پرینت گرفته بودم(سال 86) اون موقع به کلی تکنسین با تجربه و پیشرفته ترین تجهیزات تست و مانیتورینگ و دسترسی داشتم. آخر هر چی مشورت کردم دیدم بهتر راهی رو که بقیه رفتند رو دوباره نرم و از نتیجه زحمتاشون استفاده کنم.(خریدمحصول آماده)
البته من در جایگاهی نیستم که همچین چیزهایی رو بگم ولی خوب نتونستم خودم رو نگه دارم....
:headphone

rezaomido
03-04-2011, 13:47
بله همیشه گزینه های متفاوت هست
با شما موافقم چون برای من هم این حالت اتفاق افتاده

همه چی گوش دادن مساوی نیست با گوش دادن چیزی که برای شما خوشایند نیست ، مثلآ تصور اینکه متال گوش بدم یک کمی مشکله ولی میتونم به سبکهای مورد علاقه ام جاز و کلاسیک رو اضافه کنم چون ارتباط برقرار کردن با این نوع موسیقی برام بسیار راحتتره ، و اینکه گوش کردن به سبکهای متفاوت برای تنوع هست نه برای همیشه یا شاید برای من اینطوریه!؟

دنیای ما هم با اون بندگان خدا ، هم فاصله نداره تنها مانع فقط مسله مالی هست دیگه ، وگرنه کی میومد بگه:
" آقا یه هدفون خوب می خوام که صداش عالی باشه بیس خوبی داشته باشه و تریبلش شفاف و . . . بشه زیر 20 تومن"
یا اینکه از فردا میگفتن گرونترین هدفون شده 100 تومن آیا بازم کسی خرید نمی کرد؟ آیا بازم همه دنبال هدفون چه میدونم ، 20 تومنی میرفتن؟ پس چیزی که بهتره به اندازه ارزشش باید هزینه کرد دیگه.

شما زمانی هدفون گرون می خرید که چندتا هدفون متوسط داشته باشید دیگه ، این گام بعدی شما خواهد بود مطمئن باشید. اولین هدفونی که خریدم یادم یه عدد دو رقمی سال پیش بود با قیمت اون زمان 3500 تومان وجه رایج مملکت و حالا . . .

گفتم که هیچ تخصصی در زمینه مدارات لامپی ندارم و این هم در نظر داشته باش که برای مدارات الکترونیکی به خصوص در این سطح نمیشه ریسک کرد و با بی تجربه گی جلو رفت چون پایانش مشخصه.

با این که تست های متفاوت باید انجام بشه تا مدار نهایی کامل بشه کاملآ موافقم ولی نه در هر سطحی. مثلاآ برای مدارات سطح بالا معمولآ طوری طراحی انجام میشه که امکان تصحیح فلان مورد که ممکنه پیش بیاد به راحتی فراهم بشه نه اینکه هی بیاید قطعه عوض کنید و برید تست کنید ببینید خوب شد یا نه و . . . این اسمش طراحی نیست یک اشتباهه.

و در آخر اضافه کنم که به هیچ عنوان قصد ساخت آمپ لامپی ندارم و بعدآ خریداری خواهد شد. ولی حتمآ آمپ سولید براش آماده میکنم و تمام تلاشم رو میکنم که به بهترین حالت ممکنه انجام بشه و مطمئنن با ارزش خواهد بود چون اگر کوچکترین شکی در نتیجه کار داشتم انجام نمی دادم.
و با 600 تومن هزینه ساخت آمپ سولیدی که در نظر دارم به هیچ عنوان نمی تونم آمپ خوب لامپی بگیرم اگه هست لینک بدید لطفآ.
به هر حال %100 موافق این هستم که آمپ لامپی بهتره ولی تجربه صدای آمپ سولید هم خالی از لطف نیست و هم برای شروع خوبه.
از من ناراحت نشید بودجه محدوده فعلآ ، که با شما مخالفت میکنم

تصمیم نهایی رو باید تا فردا صبح بگیرم که اگه HD800 با ارزش تر از T1 هست همین HD800 اوکی بشه.

به هر حال بازم از شما ممنونم که پیگیری میکنید.
موفق باشید.

peaceful1
03-04-2011, 15:08
من همون لینکی که دادم رو یک مدل خیلی خوب و موفق دیدم از این مدل ها کم نیستند با همین حدود قیمت حتی کمتر دربارشون هم هر سایت و فرومی بگی نوشتند همون هایی که تا چند هزار دلاریش رو هم داشتند:
مثلا این یکی از ریویوو هایی هست که درباره همین مدل هست:

نه عزیز من چیزی برای ناراحتی نیست ای کاش بقیه افراد با تجربه هم کمی با کاربر های عادی مثل من تجربیاتشون رو به اشتراک میزاشتند ......تا سطح آگاهی جمعی بالاتر بره.
---------------------------------------------------------------
نه شما منظور من رو نفهمیدی مدارهای صوتی ظرافت توشون خیلی مهمه مشهورترین کارگاه های اسپیکر ساز کار گاه های کوچکی هستند که با ظرافت و تعداد کم میسازند احتیاج به هیچ تکنولوژی پیچسده ایی نداره.
کمی شما آرشیو یه سایت lهای مطرح رو مرور کنید.
شما شاید مدار برقی رو بشناسی ولی جنس صدایی که دیافرگم از ترکبیب فلان ماده ایجاد میکنه با فلان عنصر دیگه ربطی به مدارهای برقی نداره,یا ده ها صفحه درباره تفاوت sound signature انواع آمپ ها با تغییر کوچک تو طراحی مدار طراحی مدار همشون هم عالی هست تجربه تو این صنف به صورت خاص شما رو به این جا میرسونه برای خودش یه دنیای کامل جدایی هست با استاندارد های خودش.
کلی اینترنت رو زیر رو رو کرده بودم درباره فرق TUBE AMPs با HIBRIDE AMPs که تفاوت نوع صدا فقط به صورت کلی توی این دوتا چی هست دیدم یه دنیای خیلی بزرگ تر از اینی هست که فکر میکردم و ..... حالا جزئیات مدل به مدل بماند....

rezaomido
03-04-2011, 15:25
به روی چشم آمپ لامپی هم تهیه میکنم شما که من رو خسته کردی از بس گفتی(به شوخی)
پس لطفآ لینک بدید.

پس شد HD800 + یه آمپ لامپی به اسرار یا پیشنهاد دوست خوبم peaceful1

برای کابل هم داستانی دارم اساسی کابل خودش چنگی به دل نمیزنه.

100 گیگی هم سورس 24/96 جور کردم که فکر کنم کافی باشه

peaceful1
03-04-2011, 15:42
اختیار دارید همون دو لینکی که دادم یک آمپ موفق هستش دوباره میزارم:

ببین انتخاب با خودت هست هر کار صلاح میدونی بکن با حرف من کاری نداشته باش ,چون من چیز آن چنانی نمیدونم.
من باز میگم بیشتر از HD650 هزیته منظقی نیست. شما میخواهی خرج کن من هیچ وقت همچین پولی نمیدم.

fabio montari
03-04-2011, 17:25
اقا حسین به نظرت ie8 بگیرم یا hje900
میخوام سافرش بدم برام با چندتا چیزه دیگه که میخوا سفارش بدم بیارن که ارزون بیوفته

---------- Post added at 06:25 PM ---------- Previous post was at 06:24 PM ----------

فقط Zirconia db 100 هست کم نیستش ؟؟؟

peaceful1
03-04-2011, 18:42
اون پاناسونیک 300 خورده ای دلار نمی ارزه.
IE8 قیمتش بالا هست چرا یه چیزی مثل PHONAK AUDÉO PFE یا HIPPO VB نمیگیری 300-400 دلار خرج کنی برا یه هدفون راضیت نکنه ,شاید خوب باشه ولی به قیمت اونوقت میخوای چه کار کنی؟! یا اصلا سمیش خراب شه و .....
اگه میخوای انقدر هزینه کنی 2 تا خوب بگیر.
دونه دونه اگه با هم گرفتی یکیش رو بفرست برا من.:31:

fabio montari
03-04-2011, 20:01
حسین جون اون پاناسونیکه خیلی خوبه اخه ولی 150 دلار بوده مثله اینکه الان میدن 300 که این قیمتش نیست و نمیارزه پس این هیچی ie8 معلومه اصلا منو راضی نمیکنه چون bass اش معلمه اون چیزی که من میخوام نیست پس میمونه vb خیلی باش حال میکنم خریداش راحته قیمتش خوبه فیک نداره 2 تا بخرم ازش خوبه نه یکیشم بعدم بهت :31:

rezaomido
03-04-2011, 22:52
اختیار دارید همون دو لینکی که دادم یک آمپ موفق هستش دوباره میزارم:

ببین انتخاب با خودت هست هر کار صلاح میدونی بکن با حرف من کاری نداشته باش ,چون من چیز آن چنانی نمیدونم.
من باز میگم بیشتر از HD650 هزیته منظقی نیست. شما میخواهی خرج کن من هیچ وقت همچین پولی نمیدم.

مرسی

یک سوال
اگه پولش در اختیار شما بود باز هم Hd650 انتخاب میکردید؟

چطوری میشه از تمام برتری های ریز و درشتی که داره چشم پوشی کرد و گرون بودن نمی تونه فقط دلیل رد کردنش باشه.

peaceful1
03-04-2011, 23:02
من که ملاک نیستم چیزی سرم نمیشه اونی ملاک هست که یه فروم داره همه دنیا قبولش دارند میگه خر نشید این پول روندید من که چیزی سرم نمیشه. اونی که هر چی خوبش میاد اول یه دونه براش میفرستند چند تا آدم این طوری هستند ادم هایی که میرند همچین هدفونی میخرند خونه زندگیشون با ماها فرق میکنه طرف براش فرقی نداره 1000 دلار بده یا 10/000 اون گوشه افتاده برا من و شما خیلی فرق میکنه میزنیم به یه درد دیگه.

rave-87
03-04-2011, 23:29
مرسی

یک سوال
اگه پولش در اختیار شما بود باز هم Hd650 انتخاب میکردید؟

چطوری میشه از تمام برتری های ریز و درشتی که داره چشم پوشی کرد و گرون بودن نمی تونه فقط دلیل رد کردنش باشه.
با اجازه بزرگترها
ببین من با اون یوزر دهه 90 ام (heart banger-97) خواستم بگم ولی حال و حوصله ی منتظر بودن برای نمایش بست رو نداشتم با همین یوزر میگم
حالا که قضیه ی اینقدر خرج بیش اومد بزار رک اونچیزی که تو دلمه رو بگم
ازت برسیدم بیشتر سبکهای الکترونیک گوش میدی ؟ و تنها هدفت لذت بردن از آهنگه؟
هدفی داشتم از این سوالم , این سبک اصلا جزییات در این حد نداره , ناراحت نشین و نمی خوام اینجا وارد بحث موزیک بشم , ولی حتی اگر کلاسیک باز خفن یا راک (متال) یا جز خفن گوش میدادی بازم نمیگفتم چیزی بیشتر از hd650 بگیری
ببین یه موقعی برای شنیدن کیفیت آهنگ گفته میشه که سه چیزت باید ردیف باشه :
سورس + هدفون + کیفیت آهنگ = عالیترین چیزی که میتونی بشنوی
ولی وقتی به این قیمت ها و این سطحی که شما میگی میرسیم دیگه باید خود آهنگ رو هم در نظر گرفت. اینکه اصلا در این حد بتانسیل داره یا نه؟
شما اگر آهنگ 24/196 هم گیر بیاری بازم همینه
مطمئن باش تفاوتش مخصوصا توی این سبک فوق العاده کمه , اونقدر که گوش ما نمیتونه درکش کنه
خواستم یه کوچولو از یه دید دیگه هم به قضیه نگاه کنی
البته اگر بخری که من شخصا فوق العاده خوشحال میشم ( یه افتخاری برای ما هم هست:31:) بعدش یه ریویو میزاری و بسی حال میکنیم ولی حرف دل رو رک گفتم دیگه . شرمنده:11:

peaceful1
03-04-2011, 23:43
اصلا یه چیز دیگه حرفه ایی همه چیش باید حرفه ایی باشه شما سورس حرفه ایی میخوای :

همه چی باید به هم بیاد دیگه حالا اهنگش رو از کجا گیر بیاری؟!
از اسپیکر و امپ و سورس همه باید تناسب داشته باشه . بعد اون صفحه رو این ها کلی پول میدند کارگاهی درست میکنند فکرکردید همش میرن کلی میگردند از سمساری elves و beatles برای چهل پنجاه سال پیش میخرند؟!
نه پس هر چیزی برای هر کسی نیست.

rezaomido
04-04-2011, 08:04
من که ملاک نیستم چیزی سرم نمیشه اونی ملاک هست که یه فروم داره همه دنیا قبولش دارند میگه خر نشید این پول روندید من که چیزی سرم نمیشه. اونی که هر چی خوبش میاد اول یه دونه براش میفرستند چند تا آدم این طوری هستند ادم هایی که میرند همچین هدفونی میخرند خونه زندگیشون با ماها فرق میکنه طرف براش فرقی نداره 1000 دلار بده یا 10/000 اون گوشه افتاده برا من و شما خیلی فرق میکنه میزنیم به یه درد دیگه.

مرسی

امسال این دست فروم دارهای بسیار کم هستند.
ولی چرا مسله اینقدر پیچیده شده ، تمام هزینه ای که باید بشه زیر 4 تومنه که قصد ندارم یه دفعه همه رو با هم بگیرم همیشه برای من همینطور بوده
CD player یک تومن + آمپ هم دوبرابر چیزی که شما پیشنهاد دادید که میشه 1 تومن + هدفون هم 1.5 + 500 تومن هم هزینه های جانبی.

که این برای سالهای سال براتومن موندگاره و هر روز و هر سال دوره توی سایتها و فروشگاهها نمی گردید که یه مدل دیگه بگیرد به این هم توجه بشه لطفآ

بعید میدونم نتیجه کار چیز کم ارزشی از آب در بیاد ولی ظاهرآ شما مخالف هستید.

با اجازه بزرگترها
ببین من با اون یوزر دهه 90 ام (heart banger-97) خواستم بگم ولی حال و حوصله ی منتظر بودن برای نمایش بست رو نداشتم با همین یوزر میگم
حالا که قضیه ی اینقدر خرج بیش اومد بزار رک اونچیزی که تو دلمه رو بگم
ازت برسیدم بیشتر سبکهای الکترونیک گوش میدی ؟ و تنها هدفت لذت بردن از آهنگه؟
هدفی داشتم از این سوالم , این سبک اصلا جزییات در این حد نداره , ناراحت نشین و نمی خوام اینجا وارد بحث موزیک بشم , ولی حتی اگر کلاسیک باز خفن یا راک (متال) یا جز خفن گوش میدادی بازم نمیگفتم چیزی بیشتر از hd650 بگیری
ببین یه موقعی برای شنیدن کیفیت آهنگ گفته میشه که سه چیزت باید ردیف باشه :
سورس + هدفون + کیفیت آهنگ = عالیترین چیزی که میتونی بشنوی
ولی وقتی به این قیمت ها و این سطحی که شما میگی میرسیم دیگه باید خود آهنگ رو هم در نظر گرفت. اینکه اصلا در این حد بتانسیل داره یا نه؟
شما اگر آهنگ 24/196 هم گیر بیاری بازم همینه
مطمئن باش تفاوتش مخصوصا توی این سبک فوق العاده کمه , اونقدر که گوش ما نمیتونه درکش کنه
خواستم یه کوچولو از یه دید دیگه هم به قضیه نگاه کنی
البته اگر بخری که من شخصا فوق العاده خوشحال میشم ( یه افتخاری برای ما هم هست:31:) بعدش یه ریویو میزاری و بسی حال میکنیم ولی حرف دل رو رک گفتم دیگه . شرمنده:11:

درباره سبکهایی که دوست دارم وبا علاقه بیشتری گوش میدم توی پست های قبل توضیح دادم و گفته شده که این هدفون برای گوش دادن به سبک الکترونیک خریداری نمیشه همونطور که گفتم تاکید این سبک بر جزییات نیست و از بین سبکهایی که هدفون %100 ساپورت کامل میکنه میتونم انتخابی از روی علاقه داشته باشم و اگه از سبک راک زیر مجموعه پاپ یا سافت رو هم اضافه کنید برام پیشنهاد بسیارعالیتری هستن تا متال.

اگه منظورتون 24/192 هست اونم سبک الکترونیک که بعید هست با 16/44 تفاوتش رو حتی بشه با دستگاه ندازه گیری کرد دیگه چه برسه به . . .
سبکهای الکترونیک از این لحاظ بسیار بسیار فقیر تر از این حرفها هستن متاسفانه

من اومدم اینجا مطرح کردم که حرف رک و حساب بشنوم OK پس از این بابت اصلآ نگران من نباشید.

بسیار ممنون و موفق باشید.

به خاطر مسائلی که پیش اومده تماس گرفتم با نمایندگی بایر اونها گفتن t1 رو ندارن ولی اگه اوکی کنم با قیمت 1.2 برای تحویل 2 ماهه میتونن به دستم برسونن اگه سفارش شخصی بدم که برای پستش بالای 100 باید جدا پرداخت بشه

peaceful1
04-04-2011, 12:15
ultrasone چی ,نمیخوای ادیشن های پایین تر از 10 رو برسی کنی مثل 8 رو .

rezaomido
04-04-2011, 12:34
پیشنهاد خوبیه ولی رده پایینتر از این دوتاس.

دوست دارم بعدآ 10 رو بگیرم ولی فعلآ توی همین مایه ها کارم رو راه میندازه.

ببین چه گرفتاری شدیم ها اینجا ظاهرآ هر چی هدفون خوب هست همه تقلبی هستن مثلآ:
HD650 که قیمت خارجش رو زده $468 که میشه 520 تومن اینجا میفروشن 800 که احتمالآ اصلی باشه
ولی:
HD800 که قیمت خارجش رو زده 1500$ که میشه 1.65 تومن اینجا میفروشن 1.3 تومن
Beyerdynamic t1 که قیمت خارجش رو زده $1300 که میشه 1.4 تومن اینجا میفروشن 1.2 تومن

خودتون یه نگاه بندازید آخه چطور ممکنه یه جنسی وارد بشه سود کذایی فروشنده هم اضافه بشه حالا قیمت تمام شده بشه زیر قیمتی که شرکت سازنده بیرون میده!

---------- Post added at 01:34 PM ---------- Previous post was at 01:31 PM ----------

قیمت مالزی که معرکه هست دیروز قیمت کردم:
HD800 2.2
T1 1.9
همون هدفون Se535-v که از اونجا گرفتم بس . . . هست فقط اگه الان دستم برسه با قیچی سیمش رو یک سانت یک سانت میکنم تا دلم خنک بشه از بس این کشور نحسه برام.

بریم از دوبی بگیریم بهتره واقعآ جای تاسف داره برای فروشندهایی که میدونن جنسی که میفروشن تقلبی یا یه مشکلی داره و به روی خودشون هم نمیارن

این سایت سنهایزر دوبی هم سرکاریه که هرچی کلیک میکنی میره تو سایت انگلیس جریان چیه؟
یه قیمت خواستیم بگیریم ما رو باش اگه بزگترین پخش کننده سنهایزر تو دوبی هست که تکلیف بقیه روشنه.
توی لیست قیمتش تازه از سایت گرفته شده اثری از رقم 800 نیست دیگه چه برسه به HD800

mehrdad_joon
04-04-2011, 13:20
1. مرسی از شما

2. قرار هم نیست فقط استفاده عادی ازشون بشه ، لذت شنیدن چیزهای که تا به حال شنیده نمی شدن تنها چیزیه که یک نفر هدفون بهتر انتخاب میکنه.

3. تا اونجایی که خاطرم هست قیمت هر جفت هدفونها همین بوده ، و صددرصد هم فروش کمتری دارن ، ولی به نسبت تعداد فروش یک هدفون در همین رده.

4. هیچ چیز کامل نیست ولی باید چیزی انتخاب کرد که ناقصی های فعلی رو کامل کنه.

5. بله درسته برای پاپ و راک هیچ کدوم گزینه عالی نیستن ولی برای کلاسیک عالی هستن و از بین دو سبکی که من گوش میدم کانتری کاملآ عالی ساپورت میشه و برای الکترونیک هدفون دارم و خوشبختانه سبکی هم هست که کلمه جزییات حرفی زیادی برای گفتن نداره و کلآ با گرادو من مشکل دارم.

6. ممنون از نظرتون

7. شما هم موفق وپیروز باشید.

هدفون IE8 شما چطوره؟

اشتباه همین جاست!
شما Hd 595 یا Hd600 رو بگیرُ من رگه گردنمو میزنم اگه افکتی رو نشنیدی!
مشکل اینجاست که آهنگهای کمی پیدا میشن که افکت های ظریفی داشته باشن که معدودی از هدفون ها بتونن تشخیص بدن!
مثلا رفیقم اومده بود هدفونشو با من داشت مقایسه میکرد!
اون NC 22 sony داشت منم خوب...!
اومد یه آهنگ رپ ایرانیه ماله عهد سزار !! گذاشت و هی برا خودش میگفت!آخه عزیزه من وقتی افکت نداره موزیک هدفومنه من چطوری بیاد تشخیصش بده؟! :3:
اما به طور مثال موزیک Priscilla Ahn - A Good Day - "Dream" واقعا توش ظریفکاری شده و واقعا حالا تفاوت را احساس کنید!

مرسی داداش.داره زندگیشو میکنه !
کاملا آب بندی شده و دارم از زندگیم لذت میبرم.خدا رو شکر تو سبک vocal خوب عمل میکنه و من سبک توی این مایه هاست.
تعریفی به نامه تفکیک پذیری واقعا برام معنا پیدا کرد.
صداشم برعکس هدفونه قبلیم بسیار بالاست که من مجبور شدم برای زندگی سالم!!محدودیت صدای آی پاد رو فعال کنم!!

اتفاقا چند روز پیش سراغتو گرفت ازم!!! سلامتو بهش میرسونم!:7:

بله همیشه گزینه های متفاوت هست
با شما موافقم چون برای من هم این حالت اتفاق افتاده

همه چی گوش دادن مساوی نیست با گوش دادن چیزی که برای شما خوشایند نیست ، مثلآ تصور اینکه متال گوش بدم یک کمی مشکله ولی میتونم به سبکهای مورد علاقه ام جاز و کلاسیک رو اضافه کنم چون ارتباط برقرار کردن با این نوع موسیقی برام بسیار راحتتره ، و اینکه گوش کردن به سبکهای متفاوت برای تنوع هست نه برای همیشه یا شاید برای من اینطوریه!؟

دنیای ما هم با اون بندگان خدا ، هم فاصله نداره تنها مانع فقط مسله مالی هست دیگه ، وگرنه کی میومد بگه:
" آقا یه هدفون خوب می خوام که صداش عالی باشه بیس خوبی داشته باشه و تریبلش شفاف و . . . بشه زیر 20 تومن"
یا اینکه از فردا میگفتن گرونترین هدفون شده 100 تومن آیا بازم کسی خرید نمی کرد؟ آیا بازم همه دنبال هدفون چه میدونم ، 20 تومنی میرفتن؟ پس چیزی که بهتره به اندازه ارزشش باید هزینه کرد دیگه.

شما زمانی هدفون گرون می خرید که چندتا هدفون متوسط داشته باشید دیگه ، این گام بعدی شما خواهد بود مطمئن باشید. اولین هدفونی که خریدم یادم یه عدد دو رقمی سال پیش بود با قیمت اون زمان 3500 تومان وجه رایج مملکت و حالا . . .

گفتم که هیچ تخصصی در زمینه مدارات لامپی ندارم و این هم در نظر داشته باش که برای مدارات الکترونیکی به خصوص در این سطح نمیشه ریسک کرد و با بی تجربه گی جلو رفت چون پایانش مشخصه.

با این که تست های متفاوت باید انجام بشه تا مدار نهایی کامل بشه کاملآ موافقم ولی نه در هر سطحی. مثلاآ برای مدارات سطح بالا معمولآ طوری طراحی انجام میشه که امکان تصحیح فلان مورد که ممکنه پیش بیاد به راحتی فراهم بشه نه اینکه هی بیاید قطعه عوض کنید و برید تست کنید ببینید خوب شد یا نه و . . . این اسمش طراحی نیست یک اشتباهه.

و در آخر اضافه کنم که به هیچ عنوان قصد ساخت آمپ لامپی ندارم و بعدآ خریداری خواهد شد. ولی حتمآ آمپ سولید براش آماده میکنم و تمام تلاشم رو میکنم که به بهترین حالت ممکنه انجام بشه و مطمئنن با ارزش خواهد بود چون اگر کوچکترین شکی در نتیجه کار داشتم انجام نمی دادم.
و با 600 تومن هزینه ساخت آمپ سولیدی که در نظر دارم به هیچ عنوان نمی تونم آمپ خوب لامپی بگیرم اگه هست لینک بدید لطفآ.
به هر حال %100 موافق این هستم که آمپ لامپی بهتره ولی تجربه صدای آمپ سولید هم خالی از لطف نیست و هم برای شروع خوبه.
از من ناراحت نشید بودجه محدوده فعلآ ، که با شما مخالفت میکنم

تصمیم نهایی رو باید تا فردا صبح بگیرم که اگه HD800 با ارزش تر از T1 هست همین HD800 اوکی بشه.

به هر حال بازم از شما ممنونم که پیگیری میکنید.
موفق باشید.

داداشه من بازم کاملا در اشتباهی!
گفتم بازم میگم این هدفونا به نصف قیمتشون نمی ارزه و شک نکن که شما با توجه به استفادتون هیچ تفاوتی بین HD800 و HD600 احساس نمیکنی.اینو از من داشته باش.

پیشنهاد خوبیه ولی رده پایینتر از این دوتاس.

دوست دارم بعدآ 10 رو بگیرم ولی فعلآ توی همین مایه ها کارم رو راه میندازه.

ببین چه گرفتاری شدیم ها اینجا ظاهرآ هر چی هدفون خوب هست همه تقلبی هستن مثلآ:
HD650 که قیمت خارجش رو زده $468 که میشه 520 تومن اینجا میفروشن 800 که احتمالآ اصلی باشه
ولی:
HD800 که قیمت خارجش رو زده 1500$ که میشه 1.65 تومن اینجا میفروشن 1.3 تومن
Beyerdynamic t1 که قیمت خارجش رو زده $1300 که میشه 1.4 تومن اینجا میفروشن 1.2 تومن

خودتون یه نگاه بندازید آخه چطور ممکنه یه جنسی وارد بشه سود کذایی فروشنده هم اضافه بشه حالا قیمت تمام شده بشه زیر قیمتی که شرکت سازنده بیرون میده!

---------- Post added at 01:34 PM ---------- Previous post was at 01:31 PM ----------

قیمت مالزی که معرکه هست دیروز قیمت کردم:
HD800 2.2
T1 1.9
همون هدفون Se535-v که از اونجا گرفتم بس . . . هست فقط اگه الان دستم برسه با قیچی سیمش رو یک سانت یک سانت میکنم تا دلم خنک بشه از بس این کشور نحسه برام.

بریم از دوبی بگیریم بهتره واقعآ جای تاسف داره برای فروشندهایی که میدونن جنسی که میفروشن تقلبی یا یه مشکلی داره و به روی خودشون هم نمیارن

عزیزه من یه روزی HD800 فقط ۸۰۰ یورو قیمت داشت!
اونا هم احتمالا از قبل تهیه کردن و برای اینکه میدونن کسی نمیخره و روی دستشون میمونن این هدفونا کمی با قیمت معقولانه تری میدن دسته مشتری.آخه راه دیگه ای ندارن.

اون پاناسونیک 300 خورده ای دلار نمی ارزه.
IE8 قیمتش بالا هست چرا یه چیزی مثل PHONAK AUDÉO PFE یا HIPPO VB نمیگیری 300-400 دلار خرج کنی برا یه هدفون راضیت نکنه ,شاید خوب باشه ولی به قیمت اونوقت میخوای چه کار کنی؟! یا اصلا سمیش خراب شه و .....
اگه میخوای انقدر هزینه کنی 2 تا خوب بگیر.
دونه دونه اگه با هم گرفتی یکیش رو بفرست برا من.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

IE8 خوشبختانه مشکل قطع شدنه سیم نداره ...
-آقا منظور؟
-یعنی اینکه خرابم شد مشکلی نیست!
-منظور؟!
-نگاه کن .اگه توجه کرده باشی در محل اتصال سیم به ایرفون مشاهده میشه که به راحتی از هدفون جدا میشه و میتونی با خریدن یه جفت سیم جدید دوباره وصلش کنی و استفاده کنی.
-منظور؟
-...

fabilo عزیز.اگه مشکلت فیک بودنه که اگر از نمایندگی سنهایزر بخری (آقای رضوی) مشکلی نداری و بعد از خریدم اگه بازم شک داشتی میتونی چکش کنی!

در مورد باسشم فقط بگم که کلا جنس باسش با تمام چیزلیی که تا الان شنیده بودم فرق میکنه.
.میدونی یه حالت خاصیه..باسش کلا از صدای خواننده تفکیک شده و به ۲ قسمت تقسیم میشه.یکی در مرکز و دیگری در قسمته وایده صداست(فکر نکنم گرفته باشی!)
شرمنده .بیشتر از این نمیتونم توصیفش کنم باسشو.
اینو بدون که باسش اصلا و به هیچوجه شبیه هدفون هایی که تا الان گوش کردی نیست و جنس باسش با جنس باس EX700 کاملا متفاوته.
بعضی ممکنه خوششون نیاد ولی من کاملا راضیم.
برای فهمیدنش باید حداقل یه هفته دستت باشه ایرفون و مدام باهاش گوش بدی.
تنها و تنها یه آهنگه که حس قبلی رو بهم نمیده و اونم Erfan-Daam هستش.
بقیه آهنگها باهاشون حال میکنمو مشکلی ندارن.مخصوصا آلیوم آخریه شادمهر که افکتهای زیبایی داره.

موفق باشی.:6:

peaceful1
04-04-2011, 14:43
-آقا منظور؟
-منظور؟!
-نگاه کن .اگه توجه کرده باشی در محل اتصال سیم به ایرفون مشاهده میشه که به راحتی از هدفون جدا میشه و میتونی با خریدن یه جفت سیم جدید دوباره وصلش کنی و استفاده کنی.
-منظور؟
-...
من نمیدونم شما از کی این تاپیک رو دنبال میکنی این اولین بار نیست که با fabio درباره خرید هدفون و وسایل جانبی با هم مشورت و صحبت کردیم از همون اول که عضو سایت شدم خیلی درباره این چیز ها صحبت داشتیم حتی خارج از محیط سایت و....
اون خودش میگیره منظورم چیه من این حرف ها رو از رو تجربه خرید های قبلیش میگم. و کلا هدفون خرابیش خیلی بالا هست مشخصا همه هدفونهای مانیتوریگ و سری audiophile سیمشون جدا میشه ولی سوکت خش می افته سیم محتمل قطع میشه صدای هدفون یعد مدتی کمی تغییر میکنه میخواد هر چقدر هم پول بدید فرقی نداره یه همچین هزینه هایی برای هر کسی مناسب نیست.

mehrdad_joon
05-04-2011, 00:23
من نمیدونم شما از کی این تاپیک رو دنبال میکنی این اولین بار نیست که با fabio درباره خرید هدفون و وسایل جانبی با هم مشورت و صحبت کردیم از همون اول که عضو سایت شدم خیلی درباره این چیز ها صحبت داشتیم حتی خارج از محیط سایت و....
اون خودش میگیره منظورم چیه من این حرف ها رو از رو تجربه خرید های قبلیش میگم. و کلا هدفون خرابیش خیلی بالا هست مشخصا همه هدفونهای مانیتوریگ و سری audiophile سیمشون جدا میشه ولی سوکت خش می افته سیم محتمل قطع میشه صدای هدفون یعد مدتی کمی تغییر میکنه میخواد هر چقدر هم پول بدید فرقی نداره یه همچین هزینه هایی برای هر کسی مناسب نیست.

:31::31::31:
خوب حالا که اینطوره خوب بره ۳تا!! Ex-500 بگیره به جاش!هم ایرفونهای کاری هستن هم زود خراب نمیشن هم اگرم شد ۳تا دیگه داره!

(یکشم بده ما! یکشیشم شما .یکشیم...نمیدونم!!:31::31:)

fabio montari
05-04-2011, 01:40
اشتباه همین جاست!
شما Hd 595 یا Hd600 رو بگیرُ من رگه گردنمو میزنم اگه افکتی رو نشنیدی!
مشکل اینجاست که آهنگهای کمی پیدا میشن که افکت های ظریفی داشته باشن که معدودی از هدفون ها بتونن تشخیص بدن!
مثلا رفیقم اومده بود هدفونشو با من داشت مقایسه میکرد!
اون NC 22 sony داشت منم خوب...!
اومد یه آهنگ رپ ایرانیه ماله عهد سزار !! گذاشت و هی برا خودش میگفت!آخه عزیزه من وقتی افکت نداره موزیک هدفومنه من چطوری بیاد تشخیصش بده؟! :3:
اما به طور مثال موزیک Priscilla Ahn - A Good Day - "Dream" واقعا توش ظریفکاری شده و واقعا حالا تفاوت را احساس کنید!

مرسی داداش.داره زندگیشو میکنه !
کاملا آب بندی شده و دارم از زندگیم لذت میبرم.خدا رو شکر تو سبک vocal خوب عمل میکنه و من سبک توی این مایه هاست.
تعریفی به نامه تفکیک پذیری واقعا برام معنا پیدا کرد.
صداشم برعکس هدفونه قبلیم بسیار بالاست که من مجبور شدم برای زندگی سالم!!محدودیت صدای آی پاد رو فعال کنم!!

اتفاقا چند روز پیش سراغتو گرفت ازم!!! سلامتو بهش میرسونم!:7:

داداشه من بازم کاملا در اشتباهی!
گفتم بازم میگم این هدفونا به نصف قیمتشون نمی ارزه و شک نکن که شما با توجه به استفادتون هیچ تفاوتی بین HD800 و HD600 احساس نمیکنی.اینو از من داشته باش.

عزیزه من یه روزی HD800 فقط ۸۰۰ یورو قیمت داشت!
اونا هم احتمالا از قبل تهیه کردن و برای اینکه میدونن کسی نمیخره و روی دستشون میمونن این هدفونا کمی با قیمت معقولانه تری میدن دسته مشتری.آخه راه دیگه ای ندارن.

-آقا منظور؟
-منظور؟!
-منظور؟
-...

fabilo عزیز.اگه مشکلت فیک بودنه که اگر از نمایندگی سنهایزر بخری (آقای رضوی) مشکلی نداری و بعد از خریدم اگه بازم شک داشتی میتونی چکش کنی!

در مورد باسشم فقط بگم که کلا جنس باسش با تمام چیزلیی که تا الان شنیده بودم فرق میکنه.
.میدونی یه حالت خاصیه..باسش کلا از صدای خواننده تفکیک شده و به ۲ قسمت تقسیم میشه.یکی در مرکز و دیگری در قسمته وایده صداست(فکر نکنم گرفته باشی!)
شرمنده .بیشتر از این نمیتونم توصیفش کنم باسشو.
اینو بدون که باسش اصلا و به هیچوجه شبیه هدفون هایی که تا الان گوش کردی نیست و جنس باسش با جنس باس EX700 کاملا متفاوته.
بعضی ممکنه خوششون نیاد ولی من کاملا راضیم.
برای فهمیدنش باید حداقل یه هفته دستت باشه ایرفون و مدام باهاش گوش بدی.
تنها و تنها یه آهنگه که حس قبلی رو بهم نمیده و اونم Erfan-Daam هستش.
بقیه آهنگها باهاشون حال میکنمو مشکلی ندارن.مخصوصا آلیوم آخریه شادمهر که افکتهای زیبایی داره.

موفق باشی.:6:
nدوست عزیز بهتر بود نرم تر صحبت میکردید :10:
راستش منم با حرف حسین موافقم و یه چیز مهم اینکه حسین میدونه من چی میخوام ! و چه جنس صدایی رو میخوام چون خیلی با هم صحبت کردیم و مشورت و......
و حرفه ایشون کاملا اصولی تره خودمم قیده خرید ie8 و پاناسونیک رو زدم بجاش یه hipoo vb میخرم که خیلی وقته میخوستم بخرم اون یکیشم PHONAK AUDÉO PFE که خیلی خوبه ظاهرا و اینارو بخرم بازم به قمیت ie8 نمیرسه و ممنون از توضیحت دوست عزیز
موفق باشی

mehrdad_joon
05-04-2011, 02:54
تسليم!!!!!

peaceful1
05-04-2011, 08:51
:31::31::31:
خوب حالا که اینطوره خوب بره ۳تا!! Ex-500 بگیره به جاش!هم ایرفونهای کاری هستن هم زود خراب نمیشن هم اگرم شد ۳تا دیگه داره!

(یکشم بده ما! یکشیشم شما .یکشیم...نمیدونم!!:31::31:)

IE8 یه هدفون مانیتورینگ هست هر چقدر بخواد مطرح باشه برای هر نوع استفاده ایی مناسب نیست.
همونطور که یه اسپیکر مانیتورینگ مثل BX5a شرکت M-AUDIO برای هر کسی مناسب نیست . و واقعا پرداخت مبلغ 600 و خورده ایی این اسپیکر برای هر نوع استفاده ایی منطقی نیست.
پخش کننده های مانیتورینگ حالا هدفون یا اسپیکر قراره که صدایی که با کیفیت بالا که خیلی نزدیک به حالت طبیعی ریکورد شدند به همون شکل پخش کنند. اسم مانیترینگ که پشتش میاد معنیش این نیست که بهترین هست در واقع طبیعیترین صدا هست که عموم افراداین جنس صدا رو برای استفاده روز مره نمیپسندند و معمولا کسی همچین هدفونی رو به صورت صرف برای استفاده portable تهیه نمیکنه.
معمولا این نوع وسایل رو آهنگ ساز ها ,افرادی که تو کار میکس ومونتاژ بلاخره کسی که کارش هست تهیه میکنه یا هماهنگی اعضا در اجرا های زنده و... نه کسی که تفننی موسیقی گوش میده.

jojonice
06-04-2011, 08:18
سلام
دوستان لطفا راهنمائی کنید هدفن خوب میخواهم البته قبلا مارک somic داشتم و خوب بود و قیمتش هم زیر 10 تومان بود حالا میخواهم بدونم بغیر از این مارک دیگه چه مدلی خوبه قیمتش هم حدود 10 تومان باشه و میخواهم برای آموزش انگلیسی و آهنگ خوب باشه و صدای تمیز باشه
ممنون
خداحافظ

rezaomido
07-04-2011, 18:04
سلام
دوستان لطفا راهنمائی کنید هدفن خوب میخواهم البته قبلا مارک somic داشتم و خوب بود و قیمتش هم زیر 10 تومان بود حالا میخواهم بدونم بغیر از این مارک دیگه چه مدلی خوبه قیمتش هم حدود 10 تومان باشه و میخواهم برای آموزش انگلیسی و آهنگ خوب باشه و صدای تمیز باشه
ممنون
خداحافظ

برای آموزش زبان شما دنبال هدفون قیمت بالا نباش چون:

1. اکثرآ تراکهای صوتی آموزش زبان به فرمت MP3 و با حداکثر فشرده سازی که مساوی افت کیفیت بسیار هست ، تبدیل میشوند.

2. هر چه قدر هم هدفون شما خوب باشه برای کاربرد شما تفاوت چندانی نداره چون تقریبآ تمام هدفون ها به خوبی می تونن صدای گوینده مرد یا زن را با کیفیت مطلوب پخش کنن.

amirrasa kateb
07-04-2011, 19:31
سلام
من برای آیپاد تاچم می خوام یه هدفون تا 100 تومن بخرم
برای گوش دادن به موسیقی Rock, Pop, Country و Electeric (چقدر این ها به هم شباهت دارن :31:)
نظر خودم رو فیلیپس هست
چون مارک معتبر دیگه ای نمیشناسم که با این قیمت کیفیت خوب بزنن
در ضمن ترجیحا iIn-Ear باشه
کاشکی پول داشتم Beats می گرفتم :دی
لطفا اگه مارک خوب یا مدل خوب می شناسید به من معرفی کنید
ممنون

Shayan Arya
08-04-2011, 15:12
سلام
من دنبال یک هدفون ارزون و با کیفیت قابل قبول هستم که بهتره in-ear باشه (برای لپ تاپ)
بیشتر استفاده هم دیدن فیلم هست و در مرحله دوم موسیقی

rezaomido
08-04-2011, 19:46
چه محدوده قیمتی؟

Shayan Arya
08-04-2011, 20:22
چه محدوده قیمتی؟
حدود 15 خوبه ( هزارتومن کمتر یا بیشتر مهم نیست :31: )

الان یک مدل A4Tech MK-690 دیدم قیمتش عالیه ولی نمیدونم ارزش خریدن داره یا نه
یکی هم Creative EP-630 که گرونتر هست ولی اگر نسبت به مدل قبل تفاوت محسوس داشته باشه ایرادی نداره

A4Tech MK-690
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Creative EP-630

حالا تو همین قیمت ها اگر گزینه بهتر هم سراغ دارید لطفا معرفی کنید.

rezaomido
08-04-2011, 22:55
کریتیو 630 بهتره نسبت به A4Tech ولی اگه بیس قوی نیازتون نیست به کریتو 635 یه نگاهی بنداز این مدل صدای متعادل تری نسبت به 630 داره و برای تماشای فیلم بهتره چون توی صحنه های اکشن کمتر حواستون پرت ، بیس زیادی هدفون میشه.

** کریتیو الان توی فروشگاهها تقلبیش زیاده از یه جای مطمئن بگیر.

Shayan Arya
09-04-2011, 00:07
کریتیو 630 بهتره نسبت به A4Tech ولی اگه بیس قوی نیازتون نیست به کریتو 635 یه نگاهی بنداز این مدل صدای متعادل تری نسبت به 630 داره و برای تماشای فیلم بهتره چون توی صحنه های اکشن کمتر حواستون پرت ، بیس زیادی هدفون میشه.

غیر از بیس تفاوت دیگری در این مدلها نیست؟
من تجربه استفاده از این هدفون رو ندارم اما برای تماشای فیلم از PowerDVD استفاده میکنم که با تکنولوژی TrueTheater Surround صدا رو برای فیلم و یا موسیقی بهینه میکنه و همینطور قابلیت Bass management در خروجی صدای هدفون که نمیدونم تا چه حد میتونه مفید باشه.

کریتیو الان توی فروشگاهها تقلبیش زیاده از یه جای مطمئن بگیر

الان طوری شده که در داروخانه هم داروی تقلبی هست ، بازار کامپیوتر که دیگه ...
لطفا راهنمایی کنید چطور مدل تقلبی رو تشخیص بدم، البته اگر قابل تشخیص هست.
Creative گارانتی یا وارد کننده معتبر نداره؟

با سپاس از راهنمایی شما :11:

amirrasa kateb
09-04-2011, 06:03
سلام
من برای آیپاد تاچم می خوام یه هدفون تا 100 تومن بخرم
برای گوش دادن به موسیقی Rock, Pop, Country و Electeric (چقدر این ها به هم شباهت دارن :31:)
نظر خودم رو فیلیپس هست
چون مارک معتبر دیگه ای نمیشناسم که با این قیمت کیفیت خوب بزنن
در ضمن ترجیحا iIn-Ear باشه
کاشکی پول داشتم Beats می گرفتم :دی
لطفا اگه مارک خوب یا مدل خوب می شناسید به من معرفی کنید
ممنون

ممنون از نظر هاي خوبتون:13:
نظرتون درمورد akg مخصوصا مدل k330 ش چيه؟ من يه جا خوندم بيسش كمه
درسته؟

rezaomido
09-04-2011, 08:42
غیر از بیس تفاوت دیگری در این مدلها نیست؟
من تجربه استفاده از این هدفون رو ندارم اما برای تماشای فیلم از PowerDVD استفاده میکنم که با تکنولوژی TrueTheater Surround صدا رو برای فیلم و یا موسیقی بهینه میکنه و همینطور قابلیت Bass management در خروجی صدای هدفون که نمیدونم تا چه حد میتونه مفید باشه.

پیشنهاد من هدفونی هست که صدای طبیعی تری پخش کنه 630 برای موسیقی بهتره تا فیلم. پاور DVD برنامه حرفه ای پلیر هست و از این دو خصوصیتی که شما اشاره کردید True Theater بیشتر بر بازسازی مجدد محیط داره و بیشتر برای سینمای خانوداه کاربرد داره تا هدفون. اگه اینها به عنوان افکت فرض بشه کار شما اراحتتر میشه.

تقریبآ گذشته زمانی که به راحتی میشد اصل و بدل مشخص بشه.
جای خاصی سراغ ندارم که اصلی داشته باشه ولی چند وقت پیش میگفتن گارانتی شاپ اصلی بود ،الان مشخص نیست.

peaceful1
09-04-2011, 10:26
ممنون از نظر هاي خوبتون:13:
نظرتون درمورد akg مخصوصا مدل k330 ش چيه؟ من يه جا خوندم بيسش كمه
درسته؟
من مدل بعدیش رو دارم.
بمش خیلی طبیعی تر و شفاف تر از مدل هایی مثل EP630 هست برای من EP630 سریع تو تنظیمت که فرکانس های پایین رو بالا میبردم یا افکن هایی مثل MASbass رو زیاد میکردم EP630 صداش به خش خش می افتاد ولی 340 یه راحتی پخش میکرد.
متاسفانه اصلا جنس سیمش خوب نیس خیلی نگه داریش سخت هست کار هر کسی نیست.

کریتیو دو تا نمایندگی اصلی داره :
رایان بدر
شاب
اولی فعالیتش رو خیلی کمرنگ کرده
دومی فقط و فقط از نمایندگی رسمیش بخر.
سایت رایان بدر همه نمایندگی های معتبر رو به شکل تقسیم بندی شده گذاشته بود جالب این جا بود همشون شاب می آوردند.
تو الکامپ 2 سال پیش بود به قرفه دار یاران بدر گفتم که همه نمایندگی هاتون فلان وبهمان....
اشتباه کردم لیست نمایندگیشون رو بعد کلی سال از سایتشون حذف کردند واقعا پشیمون شدم خیلی کار رابنداز بود.
میشستی خونه به هشون زنگ میزدی خیلی زیاد بودند هر کی قیمت بهتر فاصله کمتر مستقیم ازش میرفتی خرید میکردی همین طوری یه اسپیکر 95 تومن رو چند سال پیش به شکا معجزه آسایی 78 تومن خریده بودم T6060 کریتیو بود.

Shayan Arya
09-04-2011, 10:33
پیشنهاد من هدفونی هست که صدای طبیعی تری پخش کنه 630 برای موسیقی بهتره تا فیلم. پاور DVD برنامه حرفه ای پلیر هست و از این دو خصوصیتی که شما اشاره کردید True Theater بیشتر بر بازسازی مجدد محیط داره و بیشتر برای سینمای خانوداه کاربرد داره تا هدفون. اگه اینها به عنوان افکت فرض بشه کار شما اراحتتر میشه.
الان مشخصات دو مدل Creative EP-630 و Creative EP-635 رو بررسی کردم، متاسفانه EP-635 که پیشنهاد میکنید کابل 0.6m داره که دقیقا نصف طول کابل 1.2m مدل EP-630 هست. :41:

فکر کنم این طول کابل برای من مشکل ساز بشه و احتمالا EP-635 برای music player ها که توی جیب میگذارن مناسب تر هست.

تقریبآ گذشته زمانی که به راحتی میشد اصل و بدل مشخص بشه.
جای خاصی سراغ ندارم که اصلی داشته باشه ولی چند وقت پیش میگفتن گارانتی شاپ اصلی بود ،الان مشخص نیست.
باز هم سعی میکنم چند تا عکس از خود هدفون و همینطور بسته بندی توی اینترنت پیدا کنم، شاید نکته خاصی داشته باشه که بشه تشخیص داد.
مرسی :40:

من مدل بعدیش رو دارم.
بمش خیلی طبیعی تر و شفاف تر از مدل هایی مثل EP630 هست برای من EP630 سریع تو تنظیمت که فرکانس های پایین رو بالا میبردم یا افکن هایی مثل MASbass رو زیاد میکردم EP630 صداش به خش خش می افتاد ولی 340 یه راحتی پخش میکرد.

کریتیو دو تا نمایندگی اصلی داره :
رایان بدر
شاب
اولی فعالیتش رو خیلی کمرنگ کرده
دومی فقط و فقط از نمایندگی رسمیش بخر.
سایت رایان بدر همه نمایندگی های معتبر رو به شکل تقسیم بندی شده گذاشته بود جالب این جا بود همشون شاب می آوردند.
تو الکامپ 2 سال پیش بود به قرفه دار یاران بدر گفتم که همه نمایندگی هاتون فلان وبهمان....
اشتباه کردم لیست نمایندگیشون رو بعد کلی سال از سایتشون حذف کردند واقعا پشیمون شدم خیلی کار رابنداز بود.
میشستی خونه به هشون زنگ میزدی خیلی زیاد بودند هر کی قیمت بهتر فاصله کمتر مستقیم ازش میرفتی خرید میکردی همین طوری یه اسپیکر 95 تومن رو چند سال پیش به شکا معجزه آسایی 78 تومن خریده بودم T6060 کریتیو بود.

من مدل 340 ندیدم ، احتمالا منظور شما EP-430 نیست؟
مرسی :11:

peaceful1
09-04-2011, 11:05
من مدل 340 ندیدم ، احتمالا منظور شما EP-430 نیست؟
مرسی :11:

اون در جواب کسی بود که داشت درباره AKG صحبت میکرد.

rezaomido
09-04-2011, 11:40
الان مشخصات دو مدل Creative EP-630 و Creative EP-635 رو بررسی کردم، متاسفانه EP-635 که پیشنهاد میکنید کابل 0.6m داره که دقیقا نصف طول کابل 1.2m مدل EP-630 هست. :41:

فکر کنم این طول کابل برای من مشکل ساز بشه و احتمالا EP-635 برای music player ها که توی جیب میگذارن مناسب تر هست.

باز هم سعی میکنم چند تا عکس از خود هدفون و همینطور بسته بندی توی اینترنت پیدا کنم، شاید نکته خاصی داشته باشه که بشه تشخیص داد.
مرسی :40:

متاسفانه مشکل طول کابلش اساسی هست ولی اگه خواستید براش می تونید کابل تبدیل بگیرید که قیمتی نداره و در غیر اینصورت همون 630 بگیرید.

دوستمون برای تهیه این برند راهنمایی کردند که بهش توجه کنید مفیده.
موفق باشید

امروز هدفون HD800 سفارش دادم و فکر کنم 3 روز دیگه دستم برسه.
و همچنان هم چشم انتظار گمگشته ( SE535-V ) هستیم.
تا حالا که فقط پول دادیم ولی خبری نیست.

Shayan Arya
09-04-2011, 12:39
سوال از دوستان حرفه ای:
به نظر شما تکنیک های burn-in در رسیدن هدفون به کیفیت بهتر واقعا تاثیر داره؟

اون در جواب کسی بود که داشت درباره AKG صحبت میکرد.

:31:

fabio montari
09-04-2011, 12:44
امروز اومدیم خیره سرمون یه hippo vb سفارش بدیم ته کشید همه هدفونا ی همه سایت ها کسی میدونه کجا میفروشه یعنی کودوم سایت

amirrasa kateb
09-04-2011, 12:59
من مدل بعدیش رو دارم.

من الان 3 ساله ep630 دارم و سالم موند فقط یه تیکه پلاستیکی که خود گوشی رو به سیم وصل می کنه کنده شده
به نظرتون اگه k 330 یا 340 رو بگیرم حدقل 2 سال برام نمی مونه؟

rave-87
09-04-2011, 13:38
سوال از دوستان حرفه ای:
به نظر شما تکنیک های burn-in در رسیدن هدفون به کیفیت بهتر واقعا تاثیر داره؟

:31:

ها
ما یه نگاه گذرا انداختیم به این نتایج سطحی رسیدم

این تکنیک برای رسیدن به کیفیت بهتر نیست بلکه برای رسیدن به کیفیت اصلی یه هدفونه , وقتی یه هدفون تقریبا حرفه ای یا بالاتر میخرین , مدتی طول میکشه تا صدای اصلی هدفون دربیاد
این مدت بعضی مواقع طولانیه و حوصله ی آدم سر میره تا صداش خوب بشه
حالا تا اونجا که من فهمیدم این سایت میاد با تاکید روی فرکانسهی مختلف این مدت زمان رو کاهش میده و سریعتر به کیفیت اصلی هدفونتون دسترسی بیدا میکنین
مطمئنا چنین چیزی روی هدفونای معمولی تقریبا بی تاثیر و مفهوم burn in تو اینجور هدفونا به چشم اونچنان نمیاد

Heart Banger-97
09-04-2011, 13:48
یادم قدیما داشتم توی یه سایت معتبری مدل هاش رو میدیدم , آخرش نوشته بود که همه ی مدلاش چندین ساعت کار کردن تا به کیفیت اصلیشون برسن و آماده ی استفادن

peaceful1
09-04-2011, 18:50
من الان 3 ساله ep630 دارم و سالم موند فقط یه تیکه پلاستیکی که خود گوشی رو به سیم وصل می کنه کنده شده
به نظرتون اگه k 330 یا 340 رو بگیرم حدقل 2 سال برام نمی مونه؟

اشتباه کردم مدل رو نگفتم.
منظورم این بود که کیفیت سیم 340 خوب نیست فکر کنم شما به اشتباه 630 رو برداشت کردید.
دروغ نگم من اصلا بازار هدفون ایران رو خوشم نمییاد پر جنس دری وری با قیمت زیاد.
اصلا برند ها و مدل های مطرح نیستند.

amirrasa kateb
09-04-2011, 19:35
اشتباه کردم مدل رو نگفتم.
منظورم این بود که کیفیت سیم 340 خوب نیست فکر کنم شما به اشتباه 630 رو برداشت کردید.
دروغ نگم من اصلا بازار هدفون ایران رو خوشم نمییاد پر جنس دری وری با قیمت زیاد.
اصلا برند ها و مدل های مطرح نیستند.
نه شما منظور منو درست نفهمیدید
من الان 3 ساله ep630 رو سالم نگه داشتم
منظورم اینه که کیفیت سیم K340 در برابر EP-630 چجوریه؟
من که الان 3 ساله ep630 رو سالم نگه داشتم k340 رو چقدر می تونم نگه دارم؟

peaceful1
09-04-2011, 20:15
نمیدونم به شانست هست. آره کیفیتش به مراتب از EP630 بیشتره.

*IN*
10-04-2011, 18:07
من میخوام یه ep 630 بگیرم ولی پیدا نمیکنم...چند وقت پیش کل علائدین رو گشتم ولی هیچ جا نداشت...
از کجا میشه این هندز فری خرید؟؟؟

akharwarbaz
10-04-2011, 21:33
من میخوام یه ep 630 بگیرم ولی پیدا نمیکنم...چند وقت پیش کل علائدین رو گشتم ولی هیچ جا نداشت...
سلام

abbas_dinari
10-04-2011, 23:50
با سلام خدمت تمامی اساتید و کاربران محترم

بنده قصد خرید یک هدست حدود 150 تومان دارم. و حدود 60 تا 70 صفحه تاپیک را خوندم اما کاملا راضی نشدم و مجبور شدم مزاحم اساتید و کاربران محترم بشم.

با توجه به اطلاعاتی که بدست آوردم بنده هدست سبک ترنس نیاز دارم و عاشق بیس نرم , گرم و حجم دار هستم

شرایط

1.حتما میخوام روی گوشی باشه
2.اصلا نباید صدا از هدست خارج بشه
3.ازش به مدت طولانی استفاده میکنم(موزیک و فیلم و بازی)

*هدستی که تست کردم و ازش خوشم اومد اما صدا ازش خارج میشد

Philips SHD8900

*هدست هایی که مد نظر دارم

Sony MDR-XB500-700

Creative Aurvana live

که اولیش موجود نیست و دومی ؟؟؟

و از برندهای AKG و sennheiser

چی را پیشنهاد می کنید

از لطف تمامی شما ممنونم

fabio montari
11-04-2011, 02:21
با سلام خدمت تمامی اساتید و کاربران محترم

بنده قصد خرید یک هدست حدود 150 تومان دارم. و حدود 60 تا 70 صفحه تاپیک را خوندم اما کاملا راضی نشدم و مجبور شدم مزاحم اساتید و کاربران محترم بشم.

با توجه به اطلاعاتی که بدست آوردم بنده هدست سبک ترنس نیاز دارم و عاشق بیس نرم , گرم و حجم دار هستم

شرایط

1.حتما میخوام روی گوشی باشه
2.اصلا نباید صدا از هدست خارج بشه
3.ازش به مدت طولانی استفاده میکنم(موزیک و فیلم و بازی)

*هدستی که تست کردم و ازش خوشم اومد اما صدا ازش خارج میشد

Philips SHD8900

*هدست هایی که مد نظر دارم

Sony MDR-XB500-700

Creative Aurvana live

که اولیش موجود نیست و دومی ؟؟؟

و از برندهای AKG و sennheiser

چی را پیشنهاد می کنید

از لطف تمامی شما ممنونم
هدفون یا هدست
Sony MDR-XB500-700 اینا هدفونن از نوع close خیلیم عالین

abbas_dinari
11-04-2011, 09:05
هدفون یا هدست
Sony MDR-XB500-700 اینا هدفونن از نوع close خیلیم عالین

با تشکر از شما

با سلام

1.دوست عزیز شما درست میگین هدفون. (من کلا گیج شدم بعضی میگن هدست بعضی میگن هدفون !!!!)

2.بله , مدل های Close نیاز دارم و این مدل sony هم اصلا گیر نمیاد.(اصفهان که ... تهران حدود 8 تا نمایندگی زنگ زدم)

از برندهای AKG و sennheiser

پیشنهادی ندارین ؟

ممنونم

rezaomido
11-04-2011, 09:06
HD800 دیروز دستم رسید یعنی 24 ساعته! در حالی که حداقل زمان رسیدنش بیش از 72 ساعت بوده! فعلآ چون آمپ مناسب براش ندارم نمی تونم تست نهایی رو انجام بدم و 400 ساعت Burn-in هم هست. ولی از لحاظ مکانیکی بر خلاف عکسهای که ازش هست بسیار بسیار خوش ساخته و شما اصلآ احساس نمی کنید که بدنه از پلاستیک ساخته شده.
هدباندش فوق العده انعطاف پذیره و به راحتی میشه اندازه اون رو تنظیم کرد.
همونطور که گفته شده پارچه روی درایورهاش رو یک شرکت ژاپنی ساخت که توی عکس به نظر جنسش شبیه پارچه های مخمل هست در صورتیکه اصلآ شبهاتی به این نوع پارچه نداره بسیار نرم و لطیف و بادوام نشون میده و جالبیش اینجاش که با اینکه رنگش تیره هست به هیچ عنوان چیزی بهش نمی چسبه! گفته شده که این پارچه از نظر دوام از چرم طبیعی هم بادوام تره.

دسته هدفون اصلا با سر در تماس نیست و درایور تمام گوش رو میپوشونه حتی به اندازه ای بزرگ ساخته شده که فکر نمی کنم بزرگترین گوش هم داخلش جا نشه!
زمانی که هدفون روی گوش شما قرار داره شما اصلآ احساس نمیکنید که وزنش بیش از 400 گرم هست و هیچ فشاری هم به گوش نمیاره ، راحت راحت!
کابل فوق العاده انعطاف پذیرش و به خصوص فیش بسیار زیبای آب طلا کاری شده اون اصلآ برای شما دردسری درست نمیکنن منظورم با اشکالاتی هست که با انواع هدفونها تا به حال داشتم. مثل گره خوردن قطع شدن له شده کشیده شدنو . . .
یک روکش ظریف و محکم سرتاسر کابل کشیده شده که کابل به لباس گیر نکنه و به راحتی آزاد باشه هر چند بعید میدونم کسی بخواد با HD800 حتی ایستاده گوش بده چه برسه به حالت های در حرکت!

کانکتور اتصال دهنده کابل به هدفون برای من خیلی محکم هست برای جدا کردن کابل از هدفون باید فشاری زیادی به هدفون بیارم که هر لحلظه میگید الانه که یه کانال هدفون جدا بشه این حالت رو من فقط یک بار امتحان کردم احتمالآ بعدآ راحتتر بشه اون رو جدا کرد هر چند بعید هست نیاز به اینکار باشه مگه اینک شما بخواهید کابلش رو عوض کنید
از نظر اهمی توی اندازه گیری DC با توجه به اهم درایورها که 300 اهم هست رقمی که به دست میاد اهمی بالغ بر 320 اهم هست و یک تفاوت 2 اهمی هم بین کانال چپ و راست هست.

چیز اضافه ای توی بسته بندیش وجود نداره! فقط هدفون و کابل اتصالش که بهش اتصال داده شده که به راحتی جدا میشه و یک کتابچه بزرگ و یک جعبه شیک برای حمل ونقل! یا نگهداریش ، به اضافه یه فاکتور خرید که رقمش اینقدر صفر داره که برای بعضی ها ممکنه زیاد باشه.

به هر حال تا اینجای تست ظاهرآ همه چیز در حد عالی انتخاب و استفاده شده بعدآ بیشتر پست میدم چون مطمئن هستم که اگه چیزی با ارزش باشه هر کسی تمام تلاشش رو میکنه که اون رو به دست بیاره
شما هم موفق باشید.

abbas_dinari
11-04-2011, 09:13
HD800 دیروز دستم رسید یعنی 24 ساعته! در حالی که حداقل زمان رسیدنش بیش از 72 ساعت بوده! فعلآ چون آمپ مناسب براش ندارم نمی تونم تست نهایی رو انجام بدم و 400 ساعت Burn-in هم هست. ولی از لحاظ مکانیکی بر خلاف عکسهای که ازش هست بسیار بسیار خوش ساخته و شما اصلآ احساس نمی کنید که بدنه از پلاستیک ساخته شده.
هدباندش فوق العده انعطاف پذیره و به راحتی میشه اندازه اون رو تنظیم کرد.
همونطور که گفته شده پارچه روی درایورهاش رو یک شرکت ژاپنی ساخت که توی عکس به نظر جنسش شبیه پارچه های مخمل هست در صورتیکه اصلآ شبهاتی به این نوع پارچه نداره بسیار نرم و لطیف و بادوام نشون میده و جالبیش اینجاش که با اینکه رنگش تیره هست به هیچ عنوان چیزی بهش نمی چسبه! گفته شده که این پارچه از نظر دوام از چرم طبیعی هم بادوام تره.

دسته هدفون اصلا با سر در تماس نیست و درایور تمام گوش رو میپوشونه حتی به اندازه ای بزرگ ساخته شده که فکر نمی کنم بزرگترین گوش هم داخلش جا نشه!
زمانی که هدفون روی گوش شما قرار داره شما اصلآ احساس نمیکنید که وزنش بیش از 400 گرم هست و هیچ فشاری هم به گوش نمیاره ، راحت راحت!
کابل فوق العاده انعطاف پذیرش و به خصوص فیش بسیار زیبای آب طلا کاری شده اون اصلآ برای شما دردسری درست نمیکنن منظورم با اشکالاتی هست که با انواع هدفونها تا به حال داشتم. مثل گره خوردن قطع شدن له شده کشیده شدنو . . .
یک روکش ظریف و محکم سرتاسر کابل کشیده شده که کابل به لباس گیر نکنه و به راحتی آزاد باشه هر چند بعید میدونم کسی بخواد با HD800 حتی ایستاده گوش بده چه برسه به حالت های در حرکت!

کانکتور اتصال دهنده کابل به هدفون برای من خیلی محکم هست برای جدا کردن کابل از هدفون باید فشاری زیادی به هدفون بیارم که هر لحلظه میگید الانه که یه کانال هدفون جدا بشه این حالت رو من فقط یک بار امتحان کردم احتمالآ بعدآ راحتتر بشه اون رو جدا کرد هر چند بعید هست نیاز به اینکار باشه مگه اینک شما بخواهید کابلش رو عوض کنید
از نظر اهمی توی اندازه گیری DC با توجه به اهم درایورها که 300 اهم هست رقمی که به دست میاد اهمی بالغ بر 320 اهم هست و یک تفاوت 2 اهمی هم بین کانال چپ و راست هست.

چیز اضافه ای توی بسته بندیش وجود نداره! فقط هدفون و کابل اتصالش که بهش اتصال داده شده که به راحتی جدا میشه و یک کتابچه بزرگ و یک جعبه شیک برای حمل ونقل! یا نگهداریش ، به اضافه یه فاکتور خرید که رقمش اینقدر صفر داره که برای بعضی ها ممکنه زیاد باشه.

به هر حال تا اینجای تست ظاهرآ همه چیز در حد عالی انتخاب و استفاده شده بعدآ بیشتر پست میدم چون مطمئن هستم که اگه چیزی با ارزش باشه هر کسی تمام تلاشش رو میکنه که اون رو به دست بیاره
شما هم موفق باشید.

دوست عزیز مبارک باشه

rezaomido
11-04-2011, 10:47
HD800 خیلی خیلی خیلی حساسه هم با Cowon J3 هم با Creative Titanium X-Fi و هم با Creative HD هیس به راحتی شنیده میشه!!!! پس آمپ %100 نیازه! تا اون موقع Burn-in رو با همین ها انجام میدم.

صدای بیرون تقریبآ به راحتی شنیده میشه ،ولی و اما موزیکی که شما گوش میکنید تا دو متری هم شنیده میشه!!!
به خاطر اینکه پشت درایورهاش به سمت بیرون اوپن هست! و از همه بدتر اینکه نباید هیچ چیزی به سمت بیرون هدفون نزدیک کنید که در اینصورت تون صدا عوض میشه!!!!! حتی در فاصله 8 سانتی متری!!! یا به عبارتی اگه دستتون رو با فاصله 8 سانتی از بغل هدفون رد کنید تون صدایی که عوض شده تقریبآ به راحتی مشخصه!

همه جا عنوان شده بود که اصلآ برای سبکهای الکترونیک مناسب نیست چون بیس مناسب اون سبکهارو نمیتونه تولید کنه که با همین تست هایی که من من انجام دادم نظرم مخالف این بحث هست شاید یک دلیلش این باشه که من همه چیز رو به حالت طبیعی دوست دارم نه دست کاری شده به هر حال برای من که فوق العاده هست.

ولی به راحتی میتونه سبکهای زیر رو پخش کنه البته به ترتیب اولویت:
1. کلاسیک و تمام زیر مجموعه هاش
2. جاز
3. کانتری
4. پاپ سافت
5. پاپ

با این هدفون با یک چیز باید خداحافظی کنید که خودش یه عذابه و اون اینکه به هیچ عنوان و به هیچ عنوان شما نمی تونید هیچ تراکی که به فرمت محبوب MP3 هست رو گوش کنید!!!! چون این هدفون تمام چیزهایی که تا به حال توی این فرمت با هدفونه ای معمولی به دلیل ضعفشون توی پخش کردن داشتن ،شنیده نمیشد شنیده میشه. مثلآ صدای تمام تراکهایی که با بقیه هدفونهام فوق العاده و شفاف به نظر میومدن الان خش دار وبسیار بی کیفیت شنیده میشن ، پس بای بای 15 ترا بایت Mp3!
خوب حالا FLAC سه ورژن دارم یکی 16/44 و یکی 16/96 و یکی 24/192 حجم هر کدوم از اینا نسبت به Mp3 خیلی بالاتره و تست که انجام دادم به درصد کیفیت برای این سه فرمت اینطوری میشه :

1. برای Mp3 320K 10%
2. برای 16/44 60%
2. برای 16/96 80%
2. برای 16/192 100%

حالا تصمیم با خودتونه که چه فرمتی مناسبتره البته فکر نمیکنم کسی با این هدفون حتی اگر آماتور هم باشه Mp3 گوش بده

به هر حال پاسخ فرکانسی گوشهام با توجه به تست آخری که دو هفته پیش گرفتم برای فرکانس بالا خیلی خوب هست با اینکه نزدیک به 20 ساله که موسیقی گوش میکنم خیلی مراقب بودم که آسیبی به گوشم نرسه این هدفون با توجه به فیزیک شنواییم برام فوق العاده بوده و خواهد بود به امید روزی که همینجا بیام و یک مطلب حرفه ای در باره UltraSone ٍ10 خودم ، بنویسم.

شما هم موفق باشید.

Shayan Arya
11-04-2011, 12:41
دیروز Creative EP-630 رو با گارانتی شاب خریدم،
قبل از هر چیز از دوستان عزیز rezaomido و peaceful1 که من رو راهنمایی کردند تشکر میکنم. :11:

دیشب به مدت 5 ساعت با استفاده از Frequency sweep ، White noise ، Pink noise و Silence در فواصل مختلف سعی کردم Burn-in انجام بدم ولی فعلا برای نتیجه گیری زود هست و باید چند شب دیگه هم ادامه بدم تا معلوم بشه هدفون نابود میشه یا هرچی :23:

در مورد کیفیت واقعا با تمام هدفون هایی که تا الان داشتم فرق میکنه و ارزش پولی رو که براش میدید داره. (هدفون قبلی sony خیلی خیلی اصل به قیمت 5 هزار تومن :31: قبل از اون هم چند تا هدست 3 یا 4 هزار تومنی داشتم)

rezaomido عزیز در پست های قبلی در مورد هدفون حرفه ای HD800 جدیدش (با صفرهای زیاد :15: ) نوشت و اینکه باید با MP3 خداحافظی کنه، نکته جالب اینکه حتی در EP-630 هم MP3 ها بسیار بی کیفیت هستند.
من مدتی قبل آلبوم Celine Dion - All The Way رو با فرمت FLAC دانلود کرده بودم و بعد از شنیدن با هدفون قبلی چون تفاوت زیادی با MP3 های کم حجم نداشت و تازه با اینترنت ایران دانلود چنین حجمی اقتصادی نبود بی خیال FLAC شدم.
اما دیروز که EP-630 رو خریدم تازه متوجه کیفیت FLAC شدم :8: طوری که بعد از این شنیدن MP3 براتون جذابیتی نداره و شاید هم آزار دهنده باشه (مثل فرق تصویر VCD های قدیمی با HD).

و اما نکته منفی Creative EP-630 کابل و اتصالات اون با فیش از یک طرف و اتصال کابل با هدفون از طرف دیگر است که بسیار ظریف هست و فکر نمیکنم تحمل فشار و کشیدن رو داشته باشه پس باید با دقت از اون نگهداری کرد.

به هر حال اگر این هدقون شانس بیاره و از Burn-in سالم بیرون بیاد فکر کنم دوستان خوبی برای هم باشیم. :10:

پیشنهاد من اینه که آدرس و تلفن شاب رو از اینترنت پیدا کنید و از اون ها کمک بگیرید.
خرید اینترنتی یا بدون گارانتی رو توصیه نمیکنم.

400 ساعت Burn-in هم هست

لطفا در مورد روش کار و اینکه از چه موسیقی یا صدایی استفاده میکنید بیشتر توضیح بدید.

با این هدفون با یک چیز باید خداحافظی کنید که خودش یه عذابه و اون اینکه به هیچ عنوان و به هیچ عنوان شما نمی تونید هیچ تراکی که به فرمت محبوب MP3 هست رو گوش کنید!!!! چون این هدفون تمام چیزهایی که تا به حال توی این فرمت با هدفونه ای معمولی به دلیل ضعفشون توی پخش کردن داشتن ،شنیده نمیشد شنیده میشه. مثلآ صدای تمام تراکهایی که با بقیه هدفونهام فوق العاده و شفاف به نظر میومدن الان خش دار وبسیار بی کیفیت شنیده میشن ، پس بای بای 15 ترا بایت Mp3!

قصد مقایسه ندارم چون قابل مقایسه نیست :31: ولی وقتی هدفون من هم تفاوت MP3 و FLAC رو معلوم میکنه واقعا حیف هست که با غولی مثل HD800 به MP3 گوش بدید.
واقعیت اینه که دوران MP3 هم کم کم رو به پایان هست همونطور که VCD و DVD منقرض شد، البته نه در ایران. :23:

خوب حالا FLAC سه ورژن دارم یکی 16/44 و یکی 16/96 و یکی 24/192 حجم هر کدوم از اینا نسبت به Mp3 خیلی بالاتره و تست که انجام دادم به درصد کیفیت برای این سه فرمت اینطوری میشه :

1. برای Mp3 320K 10%
2. برای 16/44 60%
2. برای 16/96 80%
2. برای 16/192 100%

من در مورد ورژن های مختلف FLAC نمیدونستم، روش تشخیص اونها چیه؟

راستی هدفون جدیدتون رو تبریک میگم :7:
امیدوارم لحظات خوشی با هم داشته باشید :40:

rezaomido
11-04-2011, 13:13
630 مبارکتون باشه
دوست عزیز اصلآ نگران سیم هدفونتون نباش چون سیم هین هدفون هر چند طول کمی داره ولی با روکشی از پارچه هست که توی اکثر هدفون های هم رده و حتی بالاتر از خودش استفاده نشده و این یکی از مزیتهای این هدفون هست که هم اینکه باعث گره نخوردن کابلش میشه و هم اینکه یک لایه بسیار مقاوم در مقابل کشش سیم میشه هر چند این روکش پارچه ای سرتاسر کابل رو پوشش نمیده ولی قسمت اعظم کابل رو به راحتی محافظت میکنه. به هر حال تصور اینکه یک سیم به قط کمتر از یک میلیمتر رو بخواهید با پارچه روکش کنید هم سخته.

این هدفون زیاد به مرحله Burn-in نیاز نداره.
ظاهرآ کریتو پیشاپیش اینکار رو برای ما انجام داده (به شوخی)

فقط اصلآ فراموش نکنید که برای اینکه سالهای سال بتونید از حس زیبای شنیداریتون استفاده کنید همیشه نگران سلامتی گوشتون باشید به خصوص با این نوع هدفونهای Inear چون این دست هدفونها باعث بسته شدن کانال گوش میشن و جلوی تهویه مناسب کانال گوش گرفته میشه پس هر 45 دقیقه تا نهایتآ یک ساعت هدفون رو از گوشتون به مدت 5 دقیقه خارج کنید تا اینکه فشار هوایی که به پرده گوش وارد شده خنثی بشه و هم اینکه هوای تازه جایگزین بشه.
البته یک پیشنهاد:
توی این فاصله 5 دقیقه من همیشه خودم رو با پاک کردن یا جابجا کردن آهنگهایی که برام تکراری یا جالب نبودن میگذرونم

پیشنهاد من اینه که آدرس و تلفن شاب رو از اینترنت پیدا کنید و از اون ها کمک بگیرید.
خرید اینترنتی یا بدون گارانتی رو توصیه نمیکنم.

لطفا در مورد روش کار و اینکه از چه موسیقی یا صدایی استفاده میکنید بیشتر توضیح بدید.

قصد مقایسه ندارم چون قابل مقایسه نیست :31: ولی وقتی هدفون من هم تفاوت MP3 و FLAC رو معلوم میکنه واقعا حیف هست که با غولی مثل HD800 به MP3 گوش بدید.
واقعیت اینه که دوران MP3 هم کم کم رو به پایان هست همونطور که VCD و DVD منقرض شد، البته نه در ایران. :23:

من در مورد ورژن های مختلف FLAC نمیدونستم، روش تشخیص اونها چیه؟

راستی هدفون جدیدتون رو تبریک میگم :7:
امیدوارم لحظات خوشی با هم داشته باشید :40:

دوست عزیز من برای 400 ساعت Burn-in از روش سنتی که همون گوش دادن به آهنگهایی که قراره بعدآ بهشون گوش بدم ، استفاده میکنم.
برای ولوم شروع ولوم پایین به تدریج با ولم متوسط و بعدآ بالا.
استفده از نویز و این جور چیزها رو ترجیح نمیدم
ولی شما بزارید هر چیزی روند طبیعی خودش رو طی کنه
وابنکه HD800 اولین دقیقه استفاده مثل یه هدفون 1000 تومنی صدا میداد (باور کنید) از ساند استیج رویاییش خبری نبود بیسش افتزاح هاییش جیغ میکشید و میدش خش دار انگاری که از توی انباری یه گرامافون رو بعد از چند سال بیرون آوردین و روشن کردید! اما نیم ساعت بعد کم کم سروکله سانداستیجش پیدا شد. ولی خیلی مونده که درباره صداش بتونم نظر قطعی درباره صداش بدم. فکر کنم برای من با توجه به شرایط کاریم نزدیک 1 ماه طول بکشه!

برای تشخیص ورژن های مختلف FLAC اینجا یه سر بزنید .

ولی به زبان عامیانه میشه به اینصورت گفت که (تمام رقمهایی که زیر هست برای فرمت FLAC و استریو دو کانالو تراک 4 دقیقه ای):
16/44 حجمش بین 20 تا 42 مگ - متوسط 35 مگ
16/96 حجمش بین 50 تا 92 مگ - متوسط 75 مگ
24/192 حجمش بین 80 مگ تا 270 مگ - متوسط 150 مگ
تفاوت حجم صرفآ به نوع موسیقی تراک برمیگرده هر چه موسیقی آرامتر و یکنواختر باشه حجمش کمتر و برعکس.
و اون متوسطی که گفته شده برای موسیقی سافت پاپ هست.

اکثر تراکهای توی نت 16/44 هستن و چند درصدی هم 16/96 هستن که بیشتر برای سبکهای حرفه ای موسیقی مورد استفاده قرار میگیرن که توی اون سبکها ظرافت کافی برای ارائه وجود داشته باشه و فقط چند درصد ناچیز هم به فرمت 24/192 هست که واقعآ محدود هستند. هر چند 24/96 هم هست ولی چون نسبت رنج دینامیک به سمپل ریت خوبی نداره کم مورد استفاده هست. مثل این هست که شما بیایید ویدیو فول HD رو با یک پلیر کوچیک نگاه کنید!

تجربه من: اگه دوست داشتید 24/192 دانلود کنید خیلی احتیاط کنید که فیک نباشه یا اینکه ریسمپل نباشه (به عبارتی جعلی نباشه) پیشنهاد میکنم تراک اورجینال رو بخرید که مطمئن باشید که خیلی به صرفه هست قیمت تک تراک متوسط بین 3 تومن الی 8 تومنه که برای بعضی آهنگهای خاص ممکنه به 100 تومن هم برسه (بستگی به ارزش آهنگ داره) هر چند با ADSL 1M هم من به سختی این دست تک تراکها رو گیر میارم و دوست ندارم بی خودی پهنای باندم هدر بره.

مرسی از تبریک شما خیلی امیدوارم که به زودی UltraSone 10 رو بگیرم و اون وقت دیگه خیلی خوشحالی داره خیلی وقته که دارم راجبش تحقیق میکنم اون فوق العاده هست.

شما هم موفق باشید.

abbas_dinari
11-04-2011, 14:40
با سلام

میبخشید دوباره پست زدم .اما

بین خرید هدفون های

Sony MDR-XB500-700

Creative Aurvana live

1.به مشکل بر خورد که اولی را بخرم یا دومی !!!!!!!
2.شما از برند sennheiser پشنهادی ندارین ؟ (اطلاعات بیشتر پست 2883 صفحه 289)
3.این هدفون ها نیاز به Burn-in داره ؟ (اگه داره یک آموزش به من پیشنهاد کنید)

از جوابهای کامل شما ممنونم

Shayan Arya
11-04-2011, 15:18
فراموش نکنید که برای اینکه سالهای سال بتونید از حس زیبای شنیداریتون استفاده کنید همیشه نگران سلامتی گوشتون باشید به خصوص با این نوع هدفونهای Inear چون این دست هدفونها باعث بسته شدن کانال گوش میشن و جلوی تهویه مناسب کانال گوش گرفته میشه پس هر 45 دقیقه تا نهایتآ یک ساعت هدفون رو از گوشتون به مدت 5 دقیقه خارج کنید تا اینکه فشار هوایی که به پرده گوش وارد شده خنثی بشه و هم اینکه هوای تازه جایگزین بشه.

راستش من به صورت تفریحی و در زمانی که کاری ندارم یا میخوام ریلکسیشن انجام بدم به موسیقی گوش میدم و فکر نمیکنم هیچ وقت 45 دقیقه یا بیشتر بشه و معمولا دو یا سه آهنگ گوش میدم و برمیگردم سراغ کارم.
ولی موقع دیدن فیلم و سریال به دلیل زمان طولانی و روند دنباله دار کمتر پیش میاد که هدفون رو از گوشم خارج کنم، البته با توجه به توصیه شما حتما از این پس به گوشم استراحت میدم.

یک سوال شاید بی ربط اینکه من باید هدفون رو کاملا توی گوشم فرو کنم تا کیفیت صدا و بیس و ... راضی کننده باشه.
ولی اگر هدفون رو خیلی شل و در ابتدای سوراخ گوش بگذارم و داخل نکنم صدای جالبی نداره.
حالا نمیدونم این مسئله به سیستم هدفون های in ear برمیگرده که باید کاملا داخل گوش باشن، یا اینکه گوش من ایراد داره :9:

به زبان عامیانه میشه به اینصورت گفت که (تمام رقمهایی که زیر هست برای فرمت FLAC و استریو دو کانالو تراک 4 دقیقه ای):
16/44 حجمش بین 20 تا 42 مگ - متوسط 35 مگ
16/96 حجمش بین 50 تا 92 مگ - متوسط 75 مگ
24/192 حجمش بین 80 مگ تا 270 مگ - متوسط 150 مگ
تفاوت حجم صرفآ به نوع موسیقی تراک برمیگرده هر چه موسیقی آرامتر و یکنواختر باشه حجمش کمتر و برعکس.
و اون متوسطی که گفته شده برای موسیقی سافت پاپ هست.

مرسی برای لینک و توضیحات بسیار مفید :40:

با توجه به آنچه شما گفتید آلبومی که من دانلود کردم 16/44 هست، که البته برای نیاز من کافی به نظر میرسه.
16/96 و 24/192 هم فعلا نه با اینترنت ایران مناسب هستند و نه با هدفونی که من دارم.

دوست عزیز من برای 400 ساعت Burn-in از روش سنتی که همون گوش دادن به آهنگهایی که قراره بعدآ بهشون گوش بدم ، استفاده میکنم.
برای ولوم شروع ولوم پایین به تدریج با ولم متوسط و بعدآ بالا.
استفده از نویز و این جور چیزها رو ترجیح نمیدم
ولی شما بزارید هر چیزی روند طبیعی خودش رو طی کنه

Burn-in کردن با سبک فشرده و استفاده از نویز و ... علاوه بر ریسک خراب شدن هدفون وقت زیادی هم میگیره،
با این حال من به دو دلیل این کار رو انجام میدم:
1. کنجکاوری (کلا من باید هر چیزی رو امتحان کنم :31: )
2. برای هدفون من ریسکش خیلی زیاد و غیرقابل جبران نیست.

با این حال قبول دارم که روش شما منطقی تر و درست تر هست.

موفق باشید :10:

این هدفون ها نیاز به Burn-in داره ؟ (اگه داره یک آموزش به من پیشنهاد کنید)

نتیجه ای که من بعد از تحقیقات در اینترنت و البته نظرات دوستان در این تاپیک گرفتم اینکه اگر هدفونی نیازی به Burn-in داشته باشه (هدفون های حرفه ای) این اتفاق به مرور زمان و روال طبیعی استفاده شما از هدفون انجام میشه، با این حال تکنیک هایی هست که شما رو زودتر به نتیجه میرسونه و البته ریسک هم داره.

abbas_dinari
11-04-2011, 15:39
با سلام

از کسانی که این هدفونها را تست کردن کدوم بهتره ؟

Sony MDR-XB500

یا

Creative Aurvana live

ممنونم

peaceful1
11-04-2011, 15:57
با سلام

Sony MDR-XB500

یا

Creative Aurvana live

ممنونم
اگه ساکن تهران هستی هر دو این هدفون ها رو میتونی تو مجتمع پایتخت تست کنی.
یکی طبقه همکف نه اول همینی که از پله برقی بری بالا داره.
یکی هم همون طبقه نمایشگاه دائمی ایران رهجو

abbas_dinari
11-04-2011, 16:30
اگه ساکن تهران هستی هر دو این هدفون ها رو میتونی تو مجتمع پایتخت تست کنی.
یکی طبقه همکف نه اول همینی که از پله برقی بری بالا داره.
یکی هم همون طبقه نمایشگاه دائمی ایران رحجو

با سلام

نه دوست عزیز . بنده اصفهان ساکنم

واسه همین گفتم ببینم چه کسی تست کرده؟

و اینجوری که تماس گرفتم هیج کسی نداره نه ایران رهجو نه شاب

ممنونم

Shayan Arya
11-04-2011, 21:55
حتما میدونید که فرکانس شنوایی انسان در محدوده بین 20Hz (به گفته ای 16Hz) تا 20000Hz هرتز (20kHz) هست و هرچه انسان پیر میشه این محدوده کوچک تر میشه. (عوامل محیطی و آلودگی صوتی و بیماری های گوش و غیره هم علاوه بر پیری در کاهش قدرت شنوایی تاثیر دارند)

از طرفی هدفون های مختلف هم محدودیت هایی دارند که مثلا هدفون های غیرحرفه ای و ارزون قیمت در فرکانس های پایین اصلا نمیتونن صدایی تولید کنند.
هدفون Creative EP-630 که من دارم به گفته سازنده Frequency Response در حدود 6Hz~23kHz داره و حالا من با اون به فرکانس های 5Hz ، 10Hz ، 15Hz ، 20Hz ، 25Hz گوش میدم:

نتیجه:

فرکانس 5Hz که پایین تر از قدرت شنوایی انسان و هدفون مورد استفاده هست صدایی شنیده نمیشه.

فرکانس 10Hz که پایین تر از قدرت شنوایی انسان و در محدوده پاسخگویی هدفون هست صدایی شنیده نمیشه.

فرکانس 15Hz که پایین تر از قدرت شنوایی انسان و در محدود پاسخگویی هدفون هست احساس میکنم صدایی هست ولی مطمئن نیستم و ممکنه توهم باشه.

فرکانس 20Hz که آستانه شنوایی انسان در نظر گرفته میشه کاملا قابل درک هست.

فرکانس 25Hz هم برای کسانی گذاشتم که در فرکانس های قبلی نتیجه نگرفتند.

حالا دوستان اگر وقتش رو دارند این تست ها رو انجام بدن ببینیم وضعیت هدفون و گوش عزیزشون چطور هست. :8:

abbas_dinari
11-04-2011, 22:11
حتما میدونید که فرکانس شنوایی انسان در محدوده بین 20Hz (به گفته ای 16Hz) تا 20000Hz هرتز (20kHz) هست و هرچه انسان پیر میشه این محدوده کوچک تر میشه. (عوامل محیطی و آلودگی صوتی و بیماری های گوش و غیره هم علاوه بر پیری در کاهش قدرت شنوایی تاثیر دارند)

از طرفی هدفون های مختلف هم محدودیت هایی دارند که مثلا هدفون های غیرحرفه ای و ارزون قیمت در فرکانس های پایین اصلا نمیتونن صدایی تولید کنند.
هدفون Creative EP-630 که من دارم به گفته سازنده Frequency Response در حدود 6Hz~23kHz داره و حالا من با اون به فرکانس های 5Hz ، 10Hz ، 15Hz ، 20Hz ، 25Hz گوش میدم:

نتیجه:

فرکانس 5Hz که پایین تر از قدرت شنوایی انسان و هدفون مورد استفاده هست صدایی شنیده نمیشه.

فرکانس 10Hz که پایین تر از قدرت شنوایی انسان و در محدوده پاسخگویی هدفون هست صدایی شنیده نمیشه.

فرکانس 15Hz که پایین تر از قدرت شنوایی انسان و در محدود پاسخگویی هدفون هست احساس میکنم صدایی هست ولی مطمئن نیستم و ممکنه توهم باشه.

حالا دوستان اگر وقتش رو دارند این تست ها رو انجام بدن ببینیم وضعیت هدفون و گوش عزیزشون چطور هست. :8:

آقا میبخشید سرکاری ؟

من که هیچ صدای نشنیدم !!!!! فکر کنم از هدفونه (Logitech Digital Precision PC Gaming)

rezaomido
11-04-2011, 22:34
یک سوال شاید بی ربط اینکه من باید هدفون رو کاملا توی گوشم فرو کنم تا کیفیت صدا و بیس و ... راضی کننده باشه.
ولی اگر هدفون رو خیلی شل و در ابتدای سوراخ گوش بگذارم و داخل نکنم صدای جالبی نداره.
حالا نمیدونم این مسئله به سیستم هدفون های in ear برمیگرده که باید کاملا داخل گوش باشن، یا اینکه گوش من ایراد داره :9:

Burn-in کردن با سبک فشرده و استفاده از نویز و ... علاوه بر ریسک خراب شدن هدفون وقت زیادی هم میگیره،
با این حال من به دو دلیل این کار رو انجام میدم:
1. کنجکاوری (کلا من باید هر چیزی رو امتحان کنم :31: )
2. برای هدفون من ریسکش خیلی زیاد و غیرقابل جبران نیست.

با این حال قبول دارم که روش شما منطقی تر و درست تر هست.

موفق باشید :10:

دوست عزیز خواست شما هدفونی از انواع In Ear بود و اگه به معنی کلمه دقت بیشتری کنید این مفهوم رو میرسونه که هدفونی از نوع تو گوشی پس این نوع هدفون قسمتی از اون باید درون گوش قرار بگیره و با این دست هدفونها کیفیت مطلوب زمانی بدست میاد که درون گوش قرار داده بشه.
درضمن تلاشی هم نکنید که از این نوع هدفونها به شکلی که بدون قرار گیری در کانال گوش کیفیت مطلوب ازشون بگیرید چون درایور این نوع هدفونها نسبت به انواع دیگه بسیار بسیار ضعیفتره.

و مرحله Burn-in به خودی خود باعث آسیب رسیدن به هدفون نمیشه بلکه فقط و فقط زمانی هدفون آسیب می بینه که توان صوتی بیشتر از حد تعیین شده به هدفون اعمال بشه.

و مثال عامیانه:
برای بلنگو فرقی نمیکنه که شما چی گوش میکنید ، کلاسیک ، راک ، پاپ ، نویز! ولی برای بلنگو خیلی فرق داره که با چه شدتی این صداها رو برای شما پخش کنه ،OK.

دلیل اینکه از نویز سفید برای این مرحله استفاده میشه اینه که نویز سفید تمام فرکانسهای قابل پخش کردن درایور هدفون رو یکجا تولید میکنه و به اینصورت درایور هدفون همزمان تمام فرکانسها رو باید پخش کنه و در این حالت تحت فشار مکانیکی بیشتری قرار میگیره تا پرده درایور به اون حالت ارتجاعی و انعطاف پذیری مناسب برسه.

شما هم موفق باشید.

Shayan Arya
11-04-2011, 23:03
آقا میبخشید سرکاری ؟

من که هیچ صدای نشنیدم !!!!! فکر کنم از هدفونه (Logitech Digital Precision PC Gaming)
حتی 25Hz هم برای شما صدایی نداره ؟
میتونید این فرکانس ها رو هم تست کنید:

فکر کنم هدفون شما پاسخگویی بین 20Hz - 20000Hz داره.
در مورد فرکانس های پایینی که در پست قبل گذاشتم دنبال صدا نباشید، بیشتر یک ارتعاش و موج هست ولی اصلا سرکاری نیست.

الان یک تست دیگه هم با هدست برادرم Creative HS-390 انجام دادم که در فرکانس 15 هیچ، ولی 20 و 25 با فشردن هدست رو گوش قابل درک بود.
HS-390 هم مثل هدست شما پاسخگوییش 20Hz-20kHz هست.

فکر کنم علاوه بر فرکانس پاسخگویی هدفون ، نوع in ear و over ear هم در درک صدا تاثیر داره.
همچنین میتونید از اطرفیانتون هم برای تست کمک بگیرید، به ویژه بچه ها که شما رو شگفت زده خواهند کرد. :31:

rezaomido
12-04-2011, 12:44
چیزهایی که باید باهاشون خداحافظی کنید البته زمانی که HD800 شما رسید:
1. تراکهای WMA,M4A,Mp3
2. تمام دستگاههای پلیری که تا به حال استفاده میکردید به خصوص پلیرهای پرتابل! حتی Cowon J3 این پلیر توی ولوم 40 نمی تونه 10% صدای هدفون رو هم پخش کنه!
3. گوش دادن به غیر از حالتی روی صندلی راحتی یا صندلی معمولی نشسته هستید!

بعد از گذشت تقریبآ 20 ساعت از Burn-in سانداستیج از 2 سانتی متر به 4 متر مکعب رسیده با اینکه اتاق من 4x4 هست کم کم دارم احساس میکنم از اون طرف دیوار صدا میاد.
بر اساس جدول میگم که توی مرحله Burn-in سان استیج چه تغییری کرده:
توی دقایق اول = 2 سانتی متر - صداش توی مغزتون هست (اعصاب خورد کن) - صدا فقط کنار درایور هست
توی 1 ساعت اول = 30 سانتی متر - از یک هدفون 200 تومنی Shure 840 جلو زد - بازم صدا فقط کنار درایور بود
توی 5 ساعت اول = 1 متر - عالی شد صدا ها دور تا دور شما پخش شدن - صدا از کنار درایور دورتر رفت و 20 سانتی هم رو به بالا
توی 10 ساعت اول = 2 متر - بهتر شد تفکیک صدا خودشو نشون میداد - صدا از کنار درایور دورتر رفت و 50 سانتی هم رو به بالا
توی 20 ساعت اول = 3 متر - از پشت سر تون هم صداهایی که به راحتی شنیده بشن میاد - صدا از کنار درایور دورتر رفت و 1.5 متر هم رو به بالا
توی 30 ساعت اول = 4 متر - از پشت سر تون هم صداهایی که به راحتی شنیده بشن میاد - صدا از کنار درایور دورتر رفت و 1.8 متر هم رو به بالا

تمام این تست ها با کارت صدای کریتیو HD (با OpAmp LME49710)انجام شده و تمام افکتها غیر فعال شدن و لوم مستر و ولوم میکسر روی های و زمانهای گفته شده تقریبی هستن که روند کار روشن تر بشه.

rezaomido
12-04-2011, 15:02
چند تا عکس از HD800
البته من عکاس حرفه ای نیستم

شما هم موفق باشید

Shayan Arya
12-04-2011, 15:18
بعد از گذشت تقریبآ 20 ساعت از Burn-in سانداستیج از 2 سانتی متر به 4 متر مکعب رسیده با اینکه اتاق من 4x4 هست کم کم دارم احساس میکنم از اون طرف دیوار صدا میاد.
بر اساس جدول میگم که توی مرحله Burn-in سان استیج چه تغییری کرده:
توی دقایق اول = 2 سانتی متر - صداش توی مغزتون هست (اعصاب خورد کن) - صدا فقط کنار درایور هست
توی 1 ساعت اول = 30 سانتی متر - از یک هدفون 200 تومنی Shure 840 جلو زد - بازم صدا فقط کنار درایور بود
توی 5 ساعت اول = 1 متر - عالی شد صدا ها دور تا دور شما پخش شدن - صدا از کنار درایور دورتر رفت و 20 سانتی هم رو به بالا
توی 10 ساعت اول = 2 متر - بهتر شد تفکیک صدا خودشو نشون میداد - صدا از کنار درایور دورتر رفت و 50 سانتی هم رو به بالا
توی 20 ساعت اول = 3 متر - از پشت سر تون هم صداهایی که به راحتی شنیده بشن میاد - صدا از کنار درایور دورتر رفت و 1.5 متر هم رو به بالا
توی 30 ساعت اول = 4 متر - از پشت سر تون هم صداهایی که به راحتی شنیده بشن میاد - صدا از کنار درایور دورتر رفت و 1.8 متر هم رو به بالا

تمام این تست ها با کارت صدای کریتیو HD (با OpAmp LME49710)انجام شده و تمام افکتها غیر فعال شدن و لوم مستر و ولوم میکسر روی های و زمانهای گفته شده تقریبی هستن که روند کار روشن تر بشه.

چیزی که شما تعریف میکنی حتی تصورش هم هیجان انگیزه :8:

اگر حوصله دارید لطفا یک تست هم با فرکانس های پایین مثل 5 ، 10 و 15 انجام بدید (لینک های صفحه قبل) ببینیم این هدفون که فکر کنم حداقل Frequency Response حدود 6Hz داره میتونه در 10Hz یا حتی کمتر صدای قابل شنیدن تولید کنه.

عکس های جالبی بود ولی اگر در یک آپلود سنتر مخصوص عکس و با حجم کمتر آپلود میکردید دیدنش راحتتر میشد.

:10:

saxp
12-04-2011, 16:58

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنتیجه:

من با ایرفون PHONAK همه فرکانس رو شنیدم صدای خیلی خفیف داشتن
اول فکر کردم الکی یه چیزایی شنیدم بعد با اسیلسکوپ فرکانسها رو تست کردم نمودار تو هر فرکانس همون جور که میشنیدم نشون میداد:5:

Heart Banger-97
12-04-2011, 17:08
چند تا عکس از HD800
البته من عکاس حرفه ای نیستم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما هم موفق باشید
برادر واقعا سخت بود دانلود کردنشون
همون سایز مناسب توی صفحه ی فروم هم میزاشتی خیلی راحت تر بود
ما که اکانت برمیوم نداریم:31:

fabio montari
13-04-2011, 21:14
با سلام

Sony MDR-XB500

یا

Creative Aurvana live

ممنونم
من xb500 دارم عالیه و Creative Aurvana هم تست کردم اصلا حرفی برای گفتن نداره و به مفت نمیارزه

Shayan Arya
13-04-2011, 21:59
من با ایرفون PHONAK همه فرکانس رو شنیدم صدای خیلی خفیف داشتن
اول فکر کردم الکی یه چیزایی شنیدم بعد با اسیلسکوپ فرکانسها رو تست کردم نمودار تو هر فرکانس همون جور که میشنیدم نشون میداد:5:

هدفون شما باید خیلی خوب باشه ، مدلش چیه؟
البته از هدقون بهتر قدرت شنوایی شماست که فرکانس های 5Hz و 10Hz رو درک کردید. :12:

peaceful1
13-04-2011, 22:16
البته از هدقون بهتر قدرت شنوایی شماست که فرکانس های 5Hz و 10Hz رو درک کردید. :12:

rezaomido
13-04-2011, 22:57
بابت سایز عکسها باید ببخشید خوب شد با EOS50 نگرفتم
برای اینکه دانلود اضافی انجام نشه تمام عکسهایی که بود تبدیل به 640x480 کردم واینجا آپ کردم اینطوری از هر کدوم که خوشتون اومد میتونید دانلود کنید.

برای دانلود از راپیدشیر هم میتونید از rapidbaz.com استفاده کنید.

هدفون SE535-V هم تراک کردم ،بلاخره به ایران وارد شده همین یکی دو روز آینده باید دستم برسه .
شما هم موفق باشید.

---------- Post added at 11:57 PM ---------- Previous post was at 11:53 PM ----------

برادر واقعا سخت بود دانلود کردنشون
همون سایز مناسب توی صفحه ی فروم هم میزاشتی خیلی راحت تر بود
ما که اکانت برمیوم نداریم:31:

بلد نیستم ، دیگه!
یه اکانت 10 تومنی زیاد نیست که!
ولی حق با شماس

Heart Banger-97
14-04-2011, 12:21
دوستان این رو نگاه کنید
کف کردم
20 تا درایور تو هرکدوم از گوشی هاش :18::18::18:

آخه این نبرد تعداد درایور ها تا کجا میخواد ادامه بیدا کنه؟
من رو یاد جنگ افزایش اسب بخار توی اتومبیل ها انداخت :20:

یه اکانت 10 تومنی زیاد نیست که!

ما وسعمون نمیرسه:31:

Heart Banger-97
14-04-2011, 12:34
قیمت رو نگاه

The MSRP of the Sleek Audio CT20 will be $7,999.99 at launch, but if you pre-order, and use the code "head-fi" at checkout, you will receive a very generous 3% Head-Fi member discount (bringing the price down to a more manageable $7,759.99).

(یه بست جدا دادم بلکم از این حالت آزمایشی اعصاب خورد کن دراومدیم:13:)

abbas_dinari
14-04-2011, 18:01
با سلام

دوستان اگر کسی این دو هدفون را در بازار دید به من پ.خ بده .چون اصلا در بازار نیست

Sony MDR-XB500-700

Creative Aurvana live

ازتون ممنونم

Mahyar25
14-04-2011, 19:32
سلام دوستان عزیز
یه هدفون می خواستم در حد 30 تومن حالا یکم بالا پایین هم مشکل نداره
کار زیاد خاصی باش نمی کنم بیشتر می خوام شبها استفاده کنم ( آهنگی ، فیلمی ، بازی ای) در حد معمول (حرفه ای نه)
با inear هم مشکل دارم گوشم درد میگیره
پورتش 3.5 باشه واسه گوشی هم بتونم استفاده کنم
وایرلس ها چطورن؟
خیلی خیلی ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rezaomido
14-04-2011, 22:37
با HD800 باید با فیلم و ویدیو کلیپ خداحافظی کنید!
چون اگه توی صحنه دو نفر باهم رو در رو صحبت کنن شما تصور میکنید این دو نفر با هم 5 متر قاصله دارن!!!!
داره کم کم آمار چیزهایی که با این هدفون نباید استفاده کرد بالا میزنه

fabio montari
14-04-2011, 23:13
با سلام

دوستان اگر کسی این دو هدفون را در بازار دید به من پ.خ بده .چون اصلا در بازار نیست

Sony MDR-XB500-700

Creative Aurvana live

ازتون ممنونم
xb700 که نیست و بیسش هم از 500 کمتره و 500 هم باید بری جمهوری هستش 95 تومن

---------- Post added at 12:13 AM ---------- Previous post was at 12:13 AM ----------

منم امروز یه xb40ex sony سفارش دادم برام بیارن :31:

peaceful1
15-04-2011, 07:29
سلام دوستان عزیز
یه هدفون می خواستم در حد 30 تومن حالا یکم بالا پایین هم مشکل نداره
کار زیاد خاصی باش نمی کنم بیشتر می خوام شبها استفاده کنم ( آهنگی ، فیلمی ، بازی ای) در حد معمول (حرفه ای نه)
با inear هم مشکل دارم گوشم درد میگیره
پورتش 3.5 باشه واسه گوشی هم بتونم استفاده کنم
وایرلس ها چطورن؟
خیلی خیلی ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سونی MDR-XD200 بگیر خودت رو راحت کن.

یه سوال حاشیه ایی شما آواترت AMD هست ولی سیستم خودت اینتل هست موضوع چیه؟!:31:
---------------------------

قیمت رو نگاه

The MSRP of the Sleek Audio CT20 will be $7,999.99 at launch, but if you pre-order, and use the code "head-fi" at checkout, you will receive a very generous 3% Head-Fi member discount (bringing the price down to a more manageable $7,759.99).

(یه بست جدا دادم بلکم از این حالت آزمایشی اعصاب خورد کن دراومدیم:13:)

دوستان این رو نگاه کنید
کف کردم
20 تا درایور تو هرکدوم از گوشی هاش :18::18::18:

آخه این نبرد تعداد درایور ها تا کجا میخواد ادامه بیدا کنه؟
من رو یاد جنگ افزایش اسب بخار توی اتومبیل ها انداخت :20:
ما وسعمون نمیرسه:31:
HEAD-fi الان down شده موضوع چیه 8000؟! برای چی؟!(نه این که الان هزار تومن هم تو جیبم نیست.:27:)
ویرایش:
!!!20 drivers per side

نه دیگه این مثل ماشین اسپرت 650 اسب بخاره از این بالاتر دیگه خیلی تخیلی میشه. فکر کنم این دیگه آخرشه!!

این که دروغ اول آپریل بود(تو صفحه 12 مشخص میشه)

abbas_dinari
15-04-2011, 12:11
xb700 که نیست و بیسش هم از 500 کمتره و 500 هم باید بری جمهوری هستش 95 تومن

---------- Post added at 12:13 AM ---------- Previous post was at 12:13 AM ----------

منم امروز یه xb40ex sony سفارش دادم برام بیارن :31:

با سلام

دوست عزیز واقعا از کمک شما ممنونم .

بنده اصفهان ساکنم و دسترسی به تهران ندارم اگه میشه یک شماره تلفن واسه من پ.خ کنید تا بنده بخرم

از کمک شما خیلی خیلی ممنونم.

بازم ممنونم

Mahyar25
15-04-2011, 12:49
یه سونی MDR-XD200 بگیر خودت رو راحت کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه سوال حاشیه ایی شما آواترت AMD هست ولی سیستم خودت اینتل هست موضوع چیه؟!:31:
---------------------------

ممنون دوست عزیز
قیمتش چنده این؟
usb که نیست نه؟

آخه اون موقع که داشتم سیستممو میبستم AMD حرفی واسه گفتن نداشت:13::31: درکل با AMD خیلی حال مکنم مخصوصا زیر 120 تومنی هاش

fabio montari
15-04-2011, 13:22
با سلام

دوست عزیز واقعا از کمک شما ممنونم .

بنده اصفهان ساکنم و دسترسی به تهران ندارم اگه میشه یک شماره تلفن واسه من پ.خ کنید تا بنده بخرم

از کمک شما خیلی خیلی ممنونم.

بازم ممنونم
خواهش میکنم دوست عزیز
شما بهترین کاری که میتونی بکنی بری سایت سونی شعبه ایرانش بری قسمت هدفون و اونجا بری قسمت محل های خرید ادرس و شماره تلفن های مغازه هاش یا همون سونی سنتر ها هست زنگ بزنی ببینی کودوم داره

amin_cracker
15-04-2011, 13:40
سلام دوستان.من پلير x-fi 2 دارم و هد فونم ep-630 بود.هدفونم خراب شده و دنبال يه هدفون تا 40 تومن ميگردم.شما چي پيشنهاد ميكنين؟

peaceful1
15-04-2011, 13:44
سلام دوستان.من پلير x-fi 2 دارم و هد فونم ep-630 بود.هدفونم خراب شده و دنبال يه هدفون تا 40 تومن ميگردم.شما چي پيشنهاد ميكنين؟
بالا تر از 25 تومن به ندرت مدلی پیدا میشه مثل EP830 معمولا خیلی تفاوت زیادی هم نیست.
بهتر همون EP630 بگیری.

amin_cracker
15-04-2011, 13:50
بالا تر از 25 تومن به ندرت مدلی پیدا میشه مثل EP830 معمولا خیلی تفاوت زیادی هم نیست.
بهتر همون EP630 بگیری.

اخه نگهداري 630 خيلي سخته واسه من.من تو سايت كريتيو خوندم كه 830 جنس سر فيشش مثل 630 روكش طلا نداره.ولي قيمت 830 بيشتره.واقعا بين اين دو تا مدل موندم.پسر خالم هم يه مدل philips گرفته 20 تومن كه خيلي راضيه.ميشه بيشتر منو راهنمايي كني

peaceful1
15-04-2011, 13:55
سوکت همه هدفون ها الان دیگه نانو گولد شده.
مطمئنا مال 830 هم نانو گلد هست.
خیلی بعید هست هدفون های فیلیپس صداشون از مدل های هم تراز کریتوشون بهتر باشه.

saxp
15-04-2011, 14:09
ایرفون من دقیقا همون مدلی هست که جناب peaceful1 معرفی کردند:10:
قدرت شنوایی من که خوب هست ولی بسیاری از شرکتهاهم اعداد و ارقامی که میزارن واقعی نیست
یکی از بهترین ایرفونهای که با قیمت پایین میشه تهیه کرد همین مدل هست بطور کلی همه چیز این ایرفون براساس یک سری اصول مهندسی ساخته شده اگه شد بعدا یک ریویو درباره اش مینیویسم

در فرکانس 5Hz یک ارتعاش لرزشی ایجاد میشه که فاصله زمانیش زیاده به سختی شنیده میشه

در فرکانس 10hz به بعد ارتعاش لرزشی سریعتر میشه

فرکانس 15hz

فرکانس 25hz

peaceful1
15-04-2011, 14:13
ممنون دوست عزیز
قیمتش چنده این؟
usb که نیست نه؟

آخه اون موقع که داشتم سیستممو میبستم AMD حرفی واسه گفتن نداشت:13::31: درکل با AMD خیلی حال مکنم مخصوصا زیر 120 تومنی هاش

نه 3.5 میلیمتری هست قیمتش هم 28 تومن هست.

Mahyar25
15-04-2011, 14:26
نه 3.5 میلیمتری هست قیمتش هم 28 تومن هست.
ایول چقد خوب
همینو میگیرم
از راهنماییت ممنونم:10:

amin_cracker
15-04-2011, 14:30
سوکت همه هدفون ها الان دیگه نانو گولد شده.
مطمئنا مال 830 هم نانو گلد هست.
خیلی بعید هست هدفون های فیلیپس صداشون از مدل های هم تراز کریتوشون بهتر باشه.

من الان سايت كريتيو رو كه چك كردم 830 نانو گلد نبود.ميخوام بدونم اين نانو گلد چقدر تاثير ميزاره؟ و اينكه شما برند ديگه اي رو پيشنهاد نميكني؟
تو چند تا سايت ديگه چك كردم ep-650 امتياز بيشتري از 630 گرفته بود.ولي تو ليست محصولات شاب پيدا نكردمش.يعني تو ايران وارد نشده؟

peaceful1
15-04-2011, 15:44
من الان سايت كريتيو رو كه چك كردم 830 نانو گلد نبود.ميخوام بدونم اين نانو گلد چقدر تاثير ميزاره؟ و اينكه شما برند ديگه اي رو پيشنهاد نميكني؟
تو چند تا سايت ديگه چك كردم ep-650 امتياز بيشتري از 630 گرفته بود.ولي تو ليست محصولات شاب پيدا نكردمش.يعني تو ايران وارد نشده؟

خروجی شفافتری میده حتما هست شک نکن.
چرا این مدلی که گفتی ایران هست ولی به نظر میاد کمی طول سیمش کمتر از مدل های مشابه هست شاید به مشکل بخوری.

amin_cracker
15-04-2011, 16:03
خروجی شفافتری میده حتما هست شک نکن.
چرا این مدلی که گفتی ایران هست ولی به نظر میاد کمی طول سیمش کمتر از مدل های مشابه هست شاید به مشکل بخوری.

تو سايت كريتيو واسه 630 دقيقا اينو نوشته : 3.5mm stereo gold-plated miniplug
ولي واسه 830 اينو ننوشته.حتي ننوشته كه 3.5 mm هست يا نه!!!!!
ولي من عكساي 830 رو كه تو گوگل سرچ كردم رنگ سر فيشش هم مثل 630 طلايي بود.ايا اين دليل ميشه كه اونم نانو گلد باشه؟
و يه نكته خيلي مهم كه باعث شد 630 من بعد از 1 سال خراب بشه اتصال ضعيف سيم و اير فون بود كه من واسه همين دارم سراغ 830 ميرم.حالا شما به من بگو كه اين پولي كه بخوام واسه 830 هزينه كنم مي ارزه يا نه و آيا كيفيت خروجيش از 630 بالاتره يا نه.چون من سر رشته اي در اين زمينه ندارم.دمت خيلي گرم.

Cyberlife
15-04-2011, 17:02
سلام

من قصد خرید هدفون کریتویو EP-630 رو داشتم

نظرتون راجع به خرید این هدفون از یکی از این ۲ فروشگاه اینترنتی با گارانتی شاب چیه ؟

و

و سوالم دیگم این بود که با این هدفون حتماً باید از فایلهای بسیار با کیفیت با پسوند FLAC استفاده کرد

و آیا فایلهای MP3 در داخل این هدفون صدای مطلوبی ندارند ؟

چون MP3 Player من از نوع Sony NWZ-B153F‎ است و قادر به پخش فایلهای FLAC نیست و تنها فایلهای

MP3 و WMA‌ است.

peaceful1
15-04-2011, 17:10
سلام

من قصد خرید هدفون کریتویو EP-630 رو داشتم

نظرتون راجع به خرید این هدفون از یکی از این ۲ فروشگاه اینترنتی با گارانتی شاب چیه ؟

و

و سوالم دیگم این بود که با این هدفون حتماً باید از فایلهای بسیار با کیفیت با پسوند FLAC استفاده کرد

و آیا فایلهای MP3 در داخل این هدفون صدای مطلوبی ندارند ؟

چون MP3 Player من از نوع Sony NWZ-B153F‎ است و قادر به پخش فایلهای FLAC نیست و تنها فایلهای

MP3 و WMA‌ است.

نه بابا Mp3 هم از سرش زیاده
اگه تهران هستی از نمایندگی حضوری بخر اصلا توصیه نمیکنم این هدفون رو از نت بخری.

تو سايت كريتيو واسه 630 دقيقا اينو نوشته : 3.5mm stereo gold-plated miniplug
ولي واسه 830 اينو ننوشته.حتي ننوشته كه 3.5 mm هست يا نه!!!!!
ولي من عكساي 830 رو كه تو گوگل سرچ كردم رنگ سر فيشش هم مثل 630 طلايي بود.ايا اين دليل ميشه كه اونم نانو گلد باشه؟
و يه نكته خيلي مهم كه باعث شد 630 من بعد از 1 سال خراب بشه اتصال ضعيف سيم و اير فون بود كه من واسه همين دارم سراغ 830 ميرم.حالا شما به من بگو كه اين پولي كه بخوام واسه 830 هزينه كنم مي ارزه يا نه و آيا كيفيت خروجيش از 630 بالاتره يا نه.چون من سر رشته اي در اين زمينه ندارم.دمت خيلي گرم.
من 830 نداشتم ولی دوستانی که گرفته بودند گفتند که خیلی تفاوت زیادی نداره.

Cyberlife
15-04-2011, 19:27
نه بابا Mp3 هم از سرش زیاده
اگه تهران هستی از نمایندگی حضوری بخر اصلا توصیه نمیکنم این هدفون رو از نت بخری.

ممنون از شما

قیمتی که نمایندگی کریتیو میده چقدره ؟

peaceful1
15-04-2011, 20:03
ممنون از شما

قیمتی که نمایندگی کریتیو میده چقدره ؟

عرفش 18 تومن هست.
---------------------------------

WOLF 00
15-04-2011, 20:48
یکی میتونه به من بگه burn in چیه؟
یعنی باید کاره خاصی بکنیم ؟ کلا یه توضیح بدین و اینکه برای هدفونی در سطح ep630 لارمه یا نه؟

saxp
15-04-2011, 21:08
یکی میتونه به من بگه burn in چیه؟
یعنی باید کاره خاصی بکنیم ؟ کلا یه توضیح بدین و اینکه برای هدفونی در سطح ep630 لارمه یا نه؟

اینجا این دوستمون توضیح دادن
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نه برای 630 لازم نیست

*IN*
15-04-2011, 21:36
سلام
تو رنج 30-40 تومن بهترین هدفن تو بازار چیه؟؟؟

abbas_dinari
15-04-2011, 22:06
خواهش میکنم دوست عزیز
شما بهترین کاری که میتونی بکنی بری سایت سونی شعبه ایرانش بری قسمت هدفون و اونجا بری قسمت محل های خرید ادرس و شماره تلفن های مغازه هاش یا همون سونی سنتر ها هست زنگ بزنی ببینی کودوم داره

با سلام

دوست عزیز من حدود 6 تا نمایندگی تهران زنگ زدم اما نداشتن.واسه همین گفتم اگه کسی دید پ.خ بده

حالا اگه دیدید بهم پ.خ بدین

از لطفتون ممنونم

---------- Post added at 11:06 PM ---------- Previous post was at 11:05 PM ----------

با سلام

Sony MDR-XB500-700

Creative Aurvana live

ازتون ممنونم

Heart Banger-97
15-04-2011, 22:48
از آزمایشی در اومدم بالاخره:5:

ی

HEAD-fi الان down شده موضوع چیه 8000؟! برای چی؟!(نه این که الان هزار تومن هم تو جیبم نیست.:27:)
ویرایش:
!!!20 drivers per side

نه دیگه این مثل ماشین اسپرت 650 اسب بخاره از این بالاتر دیگه خیلی تخیلی میشه. فکر کنم این دیگه آخرشه!!

این که دروغ اول آپریل بود(تو صفحه 12 مشخص میشه)
من فکر نمیکنم دروغ باشه ها
چند نفر دیگم یادمه چنین حدسایی زده بودن ولی خودشونم مطمئن نبودن ( مثل همین بابایی که توی صفحه 12 گفته این دروغ آوریل هستش)
ولی خب واقعا غیر قابل باوره , قبل از این فکر کنم بیشترین درایورها برای jh audio بود با 8 درایور تو هر گوشی
حالا یهو شده 20 تا !!!! (غیر قابل باوره)
صفحه ی اولش jude میگفت تعداد زیادی از درایوراش جنبه ی حمایتی از درایورای دیگه رو داره:27:
به نظرم کمبانی ها چنین محصولاتی میزنن تا محصولات بایینترشون بیشتر فروش بره ( در بین کاربرا به عنوان یه غول حرفه ایی شناخته بشن , بعدش مدل های دیگشون هم خیلی راحت تر به فروش میره) وگرنه تعداد کسایی که اینو بخرن فوق العاده محدوده , یا اصلا جنبه ی کاربردی نداره اصلا
شرط میبندم از نصف درایوراشم هیچ وقت استفاده نشه

peaceful1
15-04-2011, 23:02
از آزمایشی در اومدم بالاخره:5:

من فکر نمیکنم دروغ باشه ها
چند نفر دیگم یادمه چنین حدسایی زده بودن ولی خودشونم مطمئن نبودن ( مثل همین بابایی که توی صفحه 12 گفته این دروغ آوریل هستش)
ولی خب واقعا غیر قابل باوره , قبل از این فکر کنم بیشترین درایورها برای jh audio بود با 8 درایور تو هر گوشی
حالا یهو شده 20 تا !!!! (غیر قابل باوره)
صفحه ی اولش jude میگفت تعداد زیادی از درایوراش جنبه ی حمایتی از درایورای دیگه رو داره:27:
به نظرم کمبانی ها چنین محصولاتی میزنن تا محصولات بایینترشون بیشتر فروش بره ( در بین کاربرا به عنوان یه غول حرفه ایی شناخته بشن , بعدش مدل های دیگشون هم خیلی راحت تر به فروش میره) وگرنه تعداد کسایی که اینو بخرن فوق العاده محدوده , یا اصلا جنبه ی کاربردی نداره اصلا
شرط میبندم از نصف درایوراشم هیچ وقت استفاده نشه

تیتر لینک دوم رو نگاه کن:

یا معذرت خواهی نماینده شرکت:

یا توضیخ مدیر سایت:

rezaomido
16-04-2011, 11:34
بلاخره هدفون جدیدم رسید Shure SE535-V

peaceful1
16-04-2011, 11:37
مبارک باشه.

abbas_dinari
16-04-2011, 11:55
با سلام

دوستان

هدفون Sony XB500 نیاز به کارت صوتی داره ؟

ممنونم

rezaomido
16-04-2011, 12:09
این لینک مجموعه عکسها:

واین هم لینک عکسها:

برای دانلود میتونید از Rapidbaz.com استفاده کنید.

شما هم موفق باشید.

fabio montari
16-04-2011, 14:34
با سلام

دوستان

هدفون Sony XB500 نیاز به کارت صوتی داره ؟

ممنونم
oخیر نمیخواد

rezaomido
16-04-2011, 22:31
اولین تجربه با Shure SE535
1. برای توی گوش قرار دادنش یک کمی مشکل داشتم به دو دلیل:
اول: اینکه فرم مناسب قرار گیری توی گوش این هدون با بقیه هدفونهایی که داشتم متفاوته این هدفون با یک زاویه 45 درجه نسبت به خط دید توی گوش قرار میگیره که در این حالت کابلش از پشت گوش رد بشه که مزایای فوق العاده ای داره.
دو : سری فوم همراه هدفون یک جنس خاص هست که سریع به پوست میچسبه به خصوص این وضعیت برای کسانی دچار اشکال میکنه که لاله بیرونی گوششون چرب نیست.

2. اگه شما هم در این فکر هستید که با این هدفون در حالت در حرکت موزیک گوش کنید سخت در اشتباهید چون با اینکه قد من نزدیک به دو متر هست زمانی که هدفون روی گوشم هست و پلیر توی جیب شلوار تنها چیزی که اضافی فقط بیش از نیم متر کابل ژله ای هست که باهام اینور و انور میره و اصلآ به فکر جم کردنش نیستم چون هر تلاشی کردم بی فایده بوده.

3. فقط از این هدفون زمانی میشه استفاده کرد که هیچ کس با شما کاری نداره! چون Sound Isolation 37db اون هیچ صدایی رو نمیزاره شما بشنوید باور کنید! مثلآ اگه شما یه دسته کلید فلزی که حداقل 5 عدد کلید توش باشه رو در فاصله 30 سانتی متری و با سرعت تکون بدید اگه فراموش کرده باشید هدفون توی گوشتون هست احتمالآ مطمئن میشید که حس شنوایی با شما بای بای کرده

شما هم موفق باشید.

amin_cracker
16-04-2011, 22:33
من 830 نداشتم ولی دوستانی که گرفته بودند گفتند که خیلی تفاوت زیادی نداره.

بالاخره هدفون خريدم.ep-650 گرفتم 26 تومان.واقعا عاليه.به نظر من از لحاظ تفكيك صدا از 630 سر تره.حالا يا 630 من خيلي داغون بوده يا اين 650 خيلي كار درسته.آقا بابت راهنمايي ممنون.دمت گرم.
:8:

Heart Banger-97
16-04-2011, 22:51
اولین تجربه با Shure SE535
1

2. اگه شما هم در این فکر هستید که با این هدفون در حالت در حرکت موزیک گوش کنید سخت در اشتباهید چون با اینکه قد من نزدیک به دو متر هست زمانی که هدفون روی گوشم هست و پلیر توی جیب شلوار تنها چیزی که اضافی فقط بیش از نیم متر کابل ژله ای هست که باهام اینور و انور میره و اصلآ به فکر جم کردنش نیستم چون هر تلاشی کردم بی فایده بوده.

مبارکا باشه:8:

منم با 315 همین مشکل رو دارم , جایی نشنیدید که بشه موقع خرید سیم کوتاه تر رو سفارش داد؟
آخه توی خونه هم مشکل هست . وقتی نشسته آهنگ گوش میدم فقط باید سیم رو اول از زیر دست و پا جمع کنم بعد آرامش بگیرم بعد برم تو فاز :41:

rezaomido
16-04-2011, 23:07
مبارکا باشه:8:

منم با 315 همین مشکل رو دارم , جایی نشنیدید که بشه موقع خرید سیم کوتاه تر رو سفارش داد؟
آخه توی خونه هم مشکل هست . وقتی نشسته آهنگ گوش میدم فقط باید سیم رو اول از زیر دست و پا جمع کنم بعد آرامش بگیرم بعد برم تو فاز :41:

بحث بر سر یکی دو سانت نیست ولی برای PC فوق العاده هست میزنی و میری یه گوشه و اگه هم سیمش با طول 1.2 متری هم باشه خودش عذابه اوردنش به ایران باور کردنی نیست ولی برای همین هدفون که 250 گرم با جعبه بوده 100$ ناقابل DHL دادم حالا یه سیم چقدر میشه؟

من یکی ترجیح میدم هر چیزی که هست همونطوری به بهترین شکل ممکن ازش سوء استفاده کنم.

کسی جایی ویدیو خصوصی از UltraSone 10 دید لطفآ اطلاع بده که سخت نیازش دارم.
ایشالا به زودی UltraSon 10 هم صاحب بشم اینقدر توی نت در وصفش گفته شده که وقتی میخونم از خود بی خود میشم. (کلمه به زودی رو شما از من ندید بگیرید آخه دلمون اسرار داشت که این حتمآ باید باشه)

ok118
17-04-2011, 09:27
سلام به همه دوستان :40::40::40::40::40::40:

یه سوال دارم که حتما به فکر خیلی ها رسیده و شاید قبلا هم به این موضوع پرداخته شده باشد که در این صورت لطف کنید آدرسش رو بهم بدید :46::46:

و اما سوال من : مقایسه بین موبایل و موزیک پلیر :46::46:

به نظر شما ( اگه من یه هدفون خوب مثل هدفون موزیک پلیر برای موبایل تهیه کنم ) موبایل می تونه جایگزین موزیک پلیر بشه ؟ :46:

آیا کسی هست که کیفیت صدای واکمن سونی اریکسون یا اکسپرس موزیک نوکیا رو با موزیک پلیر خودش مقایسه کرده باشه و یا سایتی وجود داره که این کار رو کرده باشه :46:

با تشکر :11::11::11::11::11::11::11:

masih eia
17-04-2011, 12:08
سلام
من میخوام یهshe9620 فیلیپس بخرم.حدود 24 قیمت دارم.اولا کیفیتش چه طوره؟؟؟؟بااین قیمت از این بهترم هست؟؟؟

fabio montari
17-04-2011, 19:32
سلام به همه دوستان :40::40::40::40::40::40:

یه سوال دارم که حتما به فکر خیلی ها رسیده و شاید قبلا هم به این موضوع پرداخته شده باشد که در این صورت لطف کنید آدرسش رو بهم بدید :46::46:

و اما سوال من : مقایسه بین موبایل و موزیک پلیر :46::46:

به نظر شما ( اگه من یه هدفون خوب مثل هدفون موزیک پلیر برای موبایل تهیه کنم ) موبایل می تونه جایگزین موزیک پلیر بشه ؟ :46:

آیا کسی هست که کیفیت صدای واکمن سونی اریکسون یا اکسپرس موزیک نوکیا رو با موزیک پلیر خودش مقایسه کرده باشه و یا سایتی وجود داره که این کار رو کرده باشه :46:

با تشکر :11::11::11::11::11::11::11:
جواب شما خیلی سادس نه اصلا موبایل صداش در حد پلیر نیست بغیر از ایفون
مثلا واکمن که رو موبایل باشه اشغاله و اگه برید پلیرشو بگیرد عالیه

pooria_k2
17-04-2011, 20:09
سلام میشه یه ایرفون خوب که کاهش نویز هم داشته باشه معرفی کنین. تورنج 50
و نمایندگی تو شیراز

ok118
17-04-2011, 21:21
جواب شما خیلی سادس نه اصلا موبایل صداش در حد پلیر نیست بغیر از ایفون
مثلا واکمن که رو موبایل باشه اشغاله و اگه برید پلیرشو بگیرد عالیه

دوست عزیز منظور من یک پلیر حرفه ای نبود :46:من در مورد یک پلیر ارزان قیمت زیر 100 تومان صحبت میکنم :46::46:
یعنی شما اطمینان دارید که یک گوشی واکمن 200 تومانی که یک هدفون خوب 30 تومانی برای آن تهیه شده در حد یک پلیر 100 تومانی هم کیفیت ندارد :41::41::41:

fabio montari
17-04-2011, 23:02
من اطمینان دارم که یک گوشیه واکمنه 500 تومنی هم صداش اندازه یه سانسا نیست سانسا هم 50 تومنه کلیپش

dooste.man83
18-04-2011, 00:29
دوستان هدفون گرادو SR80 منم رسید و الان بجز AKG 142 HD و Sennheiser RS 140 Wireless و SONY MDR-V300
گفتم توضیحاتی بدم شاید به درد دوستان خورد
خوب من بهترین رو در درجه ی اول Sennheiser RS 140 Wireless رو انتخاب می کنم
می تونم بگم صدای فوق العاده زنده و متناسب و بیس عمیق که حتی من با SONY XB-500 هم تجربه نکردم و کلا کیفیت بی نظیر...بسیار خوش ساخت و سبک و راحت و باتری قابل شارژ که خودش شارژ می کنه
اما هیسی داره تو حالتی که موزیک گوش نمی کنید و میزان شارژ باتری رو هیس کاملا اثر داره اما در حالت پخش موزیک اصلا متوجه هیچ هیسی نمی شید
در درجه بعدی گرادو رو انتخاب می کنم
باید بگم صدایی که کاملا نسبت به بقیه هدفون ها تیز تر هست از یک طرف این ویژگی رو داره که صداهایی رو می شنوید که عمرا با هدفون دیگه ای بشنوید ولی تو بعضی از آهنگ ها به نظر باعث میشه حس کنید صدای زیر و بم از هم فاصله دارن البته کیفیت بی نظیر مخصوصا واسه متال و هارد راک اولین و بهترین انتخاب هست بیس متوسطی هم داره و قطر سیمش حدود 2 تا 3 برابر سیمهای هدفون های حرفه ای دیگه هست و شیلد های مخصوص داره واسه جلوگیری از افتادن نویز میدان های مغناطیسی اطراف
AKG 142 HD صدای بسیار گرمی داره که تو هیچ هدفونی نشنیدم کیفیت خوب بیس مناسب ولی راحتی سنهایزر و گرادو رو نداره چون رو گوش آزاد نیست و به گوش می چسبه
SONY MDR-V300 واسه کسایی که نمی خوان بالای 60 -70 پول بدن بدون شک بهترین انتخاب کاملا از قیمتش بیشتر می ارزه و بیس عالی داره و کیفیتش هم واقعا قابل توجه نسبت به قیمتش تنها بدی که داره اینه که بعد یکی دو سال پد های گوشی از بین می ره
SONY XB-500 هم کیفیت خوبی داشت اما اصلا اون بیسی که من فکر می کردم و تبلیغ می کنن رو نداشت یک هدفون متوسط خوب هستش
اما پیشنهاد آخر اگر 240 250 پول دارین و هدفون های سیم دار خوب هم دارید یه هیچ عنوان باز پولتون رو برای خرید هدفون سیم دار ندید که کاملا اشتباه هست واقعا وایرلس بودن نعمتی هست که اگر تجربه کنیدش دیگه دست به هدفون سیم دار نمی زنید
من باهاش میرم تو حیاط ورزش می کنم و از یک ور خونه به طرف دیگه بدون افت کیفیت و بدون نگرانی از خرابی سیم و راحتی توی وصل کردن به هر وسیله ای بدون محدودیت هایی که سیم درست می کنه
اما اگر خواستید بخرید حتما یا همین مدل ستهایزر که گفتم رو بگیرید یا مدل های بالاتر به هیچ عنوان مدل پایین تر یا برند دیگه ای نگیرید که پشیمون میشید
و حرف آخر هر برندی جنس صدای خاص خودش رو داره و همین باعث میشه طرفدارهای خاصی هم داشته باشن پس تا جایی که امکان داره سعی کنید مدل های خوبه هر برندی رو تست کنید تا بفهمید کدوم جنس صدا رو بیشتر میپسندید بعدش از اون برند انتخابتون رو انجام بدید

alil1369
18-04-2011, 00:52
سلام میخوام یه MDR-EX300 سونی بگیرم
نظرتون چیه ،کیفیت و ......... چطوریاس ؟
نسبت به 630 کریتیو چه فرقایی داره ؟
من چند سال 630 دارم و تا خراب میشه یکی دیگه میگیرم
بیسش چطوره ؟
ممنون

بین این 2تا گیر کردم شدید راهنمایی کنید لطفا !!!

MDR-EX300

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$12/367/B/MDR-EX300SL-B1.jpg
و MDR-XB40EX
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$12/345/MDR-XB40EX-1.jpg

ok118
18-04-2011, 08:57
من اطمینان دارم که یک گوشیه واکمنه 500 تومنی هم صداش اندازه یه سانسا نیست سانسا هم 50 تومنه کلیپش

بسیار خوب اگه شما تجربه کردی و نظرتون این هست منم قبول میکنم و بیخیال گوشی واکمن میشم

لطفا بگید همان پلیر سانسا 50 تومانی دقیقا مدلش چیه و من که شهرستانم چطوری میتونم خرید کنم ؟ نمایندگی نداره ؟

peaceful1
18-04-2011, 09:38
بسیار خوب اگه شما تجربه کردی و نظرتون این هست منم قبول میکنم و بیخیال گوشی واکمن میشم

لطفا بگید همان پلیر سانسا 50 تومانی دقیقا مدلش چیه و من که شهرستانم چطوری میتونم خرید کنم ؟ نمایندگی نداره ؟
هدفون یه EP-650 بگیر
از نمایندگی های کریتیو بگیر.
قیمت مصوب 29 تومن.

fabio montari
18-04-2011, 12:43

MDR-EX300

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$12/367/B/MDR-EX300SL-B1.jpg
و MDR-XB40EX
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$12/345/MDR-XB40EX-1.jpg

این 2 تا تو ایران نیستش بخوای باید سفارش بدی برات بیارن

masoud93
18-04-2011, 14:50
یه هدفن خیلی خوب میخواستم بهم معرفی کنید ...

بیشتر برا گیم می خواستم و بعضی وقتها هم برا انیمه دیدم و ...

قیمت هم زیر 100 تومن ...

کابلش هم از این 1.5 متری ها نباشه ، با 1.5 متر باید سرم رو ببرم پیش کیس :31:

rezaomido
18-04-2011, 14:56
دوستان هدفون گرادو SR80 منم رسید و الان بجز AKG 142 HD و Sennheiser RS 140 Wireless و SONY MDR-V300
گفتم توضیحاتی بدم شاید به درد دوستان خورد
خوب من بهترین رو در درجه ی اول Sennheiser RS 140 Wireless رو انتخاب می کنم
می تونم بگم صدای فوق العاده زنده و متناسب و بیس عمیق که حتی من با SONY XB-500 هم تجربه نکردم و کلا کیفیت بی نظیر...بسیار خوش ساخت و سبک و راحت و باتری قابل شارژ که خودش شارژ می کنه
اما هیسی داره تو حالتی که موزیک گوش نمی کنید و میزان شارژ باتری رو هیس کاملا اثر داره اما در حالت پخش موزیک اصلا متوجه هیچ هیسی نمی شید
در درجه بعدی گرادو رو انتخاب می کنم
باید بگم صدایی که کاملا نسبت به بقیه هدفون ها تیز تر هست از یک طرف این ویژگی رو داره که صداهایی رو می شنوید که عمرا با هدفون دیگه ای بشنوید ولی تو بعضی از آهنگ ها به نظر باعث میشه حس کنید صدای زیر و بم از هم فاصله دارن البته کیفیت بی نظیر مخصوصا واسه متال و هارد راک اولین و بهترین انتخاب هست بیس متوسطی هم داره و قطر سیمش حدود 2 تا 3 برابر سیمهای هدفون های حرفه ای دیگه هست و شیلد های مخصوص داره واسه جلوگیری از افتادن نویز میدان های مغناطیسی اطراف
AKG 142 HD صدای بسیار گرمی داره که تو هیچ هدفونی نشنیدم کیفیت خوب بیس مناسب ولی راحتی سنهایزر و گرادو رو نداره چون رو گوش آزاد نیست و به گوش می چسبه
SONY MDR-V300 واسه کسایی که نمی خوان بالای 60 -70 پول بدن بدون شک بهترین انتخاب کاملا از قیمتش بیشتر می ارزه و بیس عالی داره و کیفیتش هم واقعا قابل توجه نسبت به قیمتش تنها بدی که داره اینه که بعد یکی دو سال پد های گوشی از بین می ره
SONY XB-500 هم کیفیت خوبی داشت اما اصلا اون بیسی که من فکر می کردم و تبلیغ می کنن رو نداشت یک هدفون متوسط خوب هستش
اما پیشنهاد آخر اگر 240 250 پول دارین و هدفون های سیم دار خوب هم دارید یه هیچ عنوان باز پولتون رو برای خرید هدفون سیم دار ندید که کاملا اشتباه هست واقعا وایرلس بودن نعمتی هست که اگر تجربه کنیدش دیگه دست به هدفون سیم دار نمی زنید
من باهاش میرم تو حیاط ورزش می کنم و از یک ور خونه به طرف دیگه بدون افت کیفیت و بدون نگرانی از خرابی سیم و راحتی توی وصل کردن به هر وسیله ای بدون محدودیت هایی که سیم درست می کنه
اما اگر خواستید بخرید حتما یا همین مدل ستهایزر که گفتم رو بگیرید یا مدل های بالاتر به هیچ عنوان مدل پایین تر یا برند دیگه ای نگیرید که پشیمون میشید
و حرف آخر هر برندی جنس صدای خاص خودش رو داره و همین باعث میشه طرفدارهای خاصی هم داشته باشن پس تا جایی که امکان داره سعی کنید مدل های خوبه هر برندی رو تست کنید تا بفهمید کدوم جنس صدا رو بیشتر میپسندید بعدش از اون برند انتخابتون رو انجام بدید

در تکمیل گفته های این دوست گرامی:

1. صدای هیس هدفونهای وایرلس آنلوگ کاملآ طبیعی هست و این مسله به خاطر نوع ارسال داده ها توسط امواج رادیویی هست که این مشکل در هدفونهای حرفه ای وایرلس که نوع ارسال داده های صوتی به صورت دیجیتال هست تا حد بسیار زیادی رفع شده و اون هیس یا (نویز دیکودر آنالوگ) اینجا مفهومی شنیداری نداره.

2. علت اینکه شما فرکانسهای متفاوت را با فاصله احساس میکنید قدرت تفکیک بالا در پخش این فرکانسها توسط درایور هدفون هست.

3. هر چیزی جای خودش خوبه اگه وایرلس تا رنج 200 تومن مناسب استفاده شما هست که عالیه ولی زمانی که شما کیفیت بالاتر نیازتون شد بعید میدونم بشه هدفون وایرلس با قیمت قابل رقابت با هدفون سیم دار پیدا کرد.

شما هم موفق باشید.

your_star
18-04-2011, 15:37
DR-BT160AS
گویا در حال حاضر بهترین هدفون بلو توثه
اینو من دیدم 170 تومن مثل اینکه کیفیت استثنایی هم داره نسبت به باقی بلوتوثها.

این 2 تا تو ایران نیستش بخوای باید سفارش بدی برات بیارن
سری ex فک میکنم یه مغاره توپایتخت داره.

alil1369
18-04-2011, 17:42
سلام میخوام یه MDR-EX300 سونی بگیرم
نظرتون چیه ،کیفیت و ......... چطوریاس ؟
نسبت به 630 کریتیو چه فرقایی داره ؟
من چند سال 630 دارم و تا خراب میشه یکی دیگه میگیرم
بیسش چطوره ؟
ممنون

MDR-EX300

و MDR-XB40EX

جفتشون هست و اگه کسی خواست من براش میگیرم

فقط لطفا راهنمایی کنید .
ممنون
جواب سوال بالا رو هم بدید

peaceful1
18-04-2011, 17:53
اولی تفکیک پذیریش بیشتره دومی باسش بیشتره بسته به صلیغه شما هست.
میشه بگید این هدفون ها رو کدوم مجتمع تجاری دیدید چون تقلبیش هم هست.

alishadabmehr
18-04-2011, 17:55
جفتشون هست و اگه کسی خواست من براش میگیرم

فقط لطفا راهنمایی کنید .
ممنون
جواب سوال بالا رو هم بدید

داداش هر كدومو بگيري مطمئن باش راضيت ميكنه ولي نظر بنده بيشتر رو ex300 هست.

alil1369
18-04-2011, 18:32
اولی تفکیک پذیریش بیشتره دومی باسش بیشتره بسته به صلیغه شما هست.
میشه بگید این هدفون ها رو کدوم مجتمع تجاری دیدید چون تقلبیش هم هست.

فروشگاه کمان رایانه پایتخت همه مدل ها رو داره و اصل هست !

داداش هر كدومو بگيري مطمئن باش راضيت ميكنه ولي نظر بنده بيشتر رو ex300 هست.
چرا ؟
منم EX300 رو مد نظر دارم با اینکه بیشتر بیس رو دست دارم !!

راستی تو رنج 50-60 تومن دیگه چی پیشنهاد میدید

مرسی

dooste.man83
18-04-2011, 22:55
در تکمیل گفته های این دوست گرامی:

1. صدای هیس هدفونهای وایرلس آنلوگ کاملآ طبیعی هست و این مسله به خاطر نوع ارسال داده ها توسط امواج رادیویی هست که این مشکل در هدفونهای حرفه ای وایرلس که نوع ارسال داده های صوتی به صورت دیجیتال هست تا حد بسیار زیادی رفع شده و اون هیس یا (نویز دیکودر آنالوگ) اینجا مفهومی شنیداری نداره.

2. علت اینکه شما فرکانسهای متفاوت را با فاصله احساس میکنید قدرت تفکیک بالا در پخش این فرکانسها توسط درایور هدفون هست.

3. هر چیزی جای خودش خوبه اگه وایرلس تا رنج 200 تومن مناسب استفاده شما هست که عالیه ولی زمانی که شما کیفیت بالاتر نیازتون شد بعید میدونم بشه هدفون وایرلس با قیمت قابل رقابت با هدفون سیم دار پیدا کرد.

شما هم موفق باشید.
ممنون از صحبتهای کاملتون با مورد 1 موافقم ولی من سری مدل های دیجیتال سنهایزر رو اینجا ندیدم و قیمتش هم بسیار بالاس اما ارزش داره
در مورد دوم هم راستش سوالی واسم پیش اومد این مورد الان حسن هست یا عیب؟ پس چرا هدفون های دیگم اینجوری نیست ؟؟
البته هدفون های گرادو کاملا دست ساز هست و این موردش و کیفیت بی نظیرش وشفافیت عجیب صداش ... با یک سرچ ساده توی آمازون میبینید که 4.7 و 4.8 از 5 گرفته که نشون میده کسی نیست که از داشتنش احساس لذت نکنه
در مورد شماره 3 باید بگم حس شنوایی افراد خیلی با هم متفاوت هست بعضی ها فرق هدفون 100 تومنی و یک میلیون تومنی رو تشخیص نمی دن و بعضی هام آودیوفیل هستن و کاملا تشخیص میدن و باید دید جزو کدوم دسته هستیم... و خیلی هام دیدم که چندین هدفون یک سطح میگیرن که کاربردشونم یکی هست و به این دوستان پیشنهاد دادم با توجه به کارکرد کاملا متفاوت وایرلس ها حتما ارزش داره یک دونه خوبش رو داشته باشید
اما نکته ی دیگه من دو نوع وایرلس رو پیشنهاد میدم
1- سری های RF که آنالوگ داره و دیجیتال ... دیجیتال ها که انتخاب اول هست اما قیمت بسیار بالایی داره در موردش چیزی نمیگم
اما سری آنالوگ ها نویز دارن اما در حالتی که موزیک گوش نمیدید برد بسیار بالا و بدون قطعی که من تا 40 50 متر امتحان کردم کاملا عالی بود و به همه وسایل وصل میشه و باتری قابل شارژ که خودش شارژ میشه و راحتی زیاد
اما سری بلوتوث هم هست که این ویژگی ها رو داره
1- بدون هیچ نویزی
2- میکروفون هم داره و معمولا برای استفاده از موبایل طراحی میشه
اما عیبش اینه که
1- برد بسیار کم زیر 10 متر
2- اگر مانع ای بینتون قرار بگیره سریع قطع میشه
3- روی گوش قرار میگیره و گوش داخل پد ها نمیره
4- فقط به وسایلی وصل میشه که بلوتوث دارن

rezaomido
19-04-2011, 08:15
تفکیک فرکانس برای یک هدفون، برتری هست. به دلیل اینکه شما تمام فرکانسهای تولیدی یک ابزار موسیقی رو میشنوید که به اصطلاح میگن صدای فلان هدفون Natural هست. و این یکی از اصلی ترین پارامترهای مهم برای انتخاب هدفون حرفه ای هست.

اما چرا سایر هدفونهای شما به اینصورت نیستن:
چون در صورتی که تفکیک فرکانس هدفون بالا باشه ، زمانی که موزیک شما درحال اجراء همزمان آلاتی هست که صدایی با فرکانس پایین و بالا تولید میکنن ، برای شما این تفکیک پذیری نمایان تر خواهد شد.
البته این حالت برای کسایی که یک کمی بیشتر به صدا و فرکانسهای پخش شده از درایور هدفون دقت کنن بدون اینکه نیازی به آهنگ خاص باشه متوجه کیفیت تفکیک فرکانس خواهند شد.

و در مورد حس شنوایی اینرو شما دقت کنید که این حس دقیقآ مثل سایر حسهایی هست که یک انسان اونها رو پرورش میده و اینجا بحث بر سر هدفون 100 تومن و چند میلیون تومنی نیست بلکه ، آموزش شنوایی و درکی هست که متاسفانه در دسترس خیلی ها نیست.
اگه همین الان برای فردی که حتی فرق بین هدفون 100 تومن و 1 میلیون تومنی رو نتونه بگه ، شما دوتا عکس ساده با %95 کیفیت مشابه نشون بدید حداقل چند تا تفاوت اساسی به شما خواهد گفت! ، چرا؟

شما هم موفق باشید.

rezaomido
19-04-2011, 10:10
قبل از اینکه Shure SE535 انتخاب کنم یک سری مطالب درباره این هدفون و هدفونهای در همین سطح ، توی نت بود که بعضی هاش که به نظر جالب بود توی یک فایل گذاشتم و اینجا آپ کردم:

بعد از اینکه Burn-in به پایان رسید حتمآ ریویوی هدفون خودم هم آپ میکنم.

شما هم موفق باشید.

masoud93
19-04-2011, 18:29
یه هدفن خیلی خوب میخواستم بهم معرفی کنید ...

بیشتر برا گیم می خواستم و بعضی وقتها هم برا انیمه دیدم و ...

قیمت هم زیر 100 تومن ...

کابلش هم از این 1.5 متری ها نباشه ، با 1.5 متر باید سرم رو ببرم پیش کیس :31:

سلام.

یه سری مدل به ما معرفی میکنید :11:

Drzhivago
19-04-2011, 22:53
سلام
از بین earphone های زیر کدومشون برای Sansa Clip Plus مناسبن؟
Sony MDR-XB20EX
Sony MDR-XB40EX
Sony MDR-EX300/B
Creative EP-650
Creative Earphone EP-830
ضمنا همه نوع آهنگی گوش میکنم ولی بیشتر استفادم برای دویدنه:8:
اگه چیزه دیگه ای هم مدنظرتون هست راهنمایی کنین ممنون میشم:10:

peaceful1
19-04-2011, 23:33
من باشم یکی از این دو تا رو میگیرم
Sony MDR-EX300/B
Creative EP-650
محتمل اولی رو.

abbas_dinari
20-04-2011, 11:00
با سلام خدمت تمامی کاربران و اساتید محترم

دوستان امکانش هست که یک آموزش چند خطی برای Burn-in هدفون Sony Xb500 واسم بزارین.

راستی نرم افزار Burninwave Generator چطوره ؟

ممنونم

rezaomido
20-04-2011, 11:29
Burn-in یک مرحله کاملآ طبیعی هست که برای هدفونهای مختلف زمانبندی این مرحله متفاوته بطور مثال:
برای یک هدفون زیر 300 تومن این زمان اکثرآ زیر 24 ساعت هست. مثل Shure SRH840
برای یک هدفون زیر 500 تومن این زمان اکثرآ زیر 100ساعت هست. مثل Shure SE535
برای یک هدفون زیر 1 تومن این زمان اکثرآ زیر 200 ساعت هست. مثل Denon D7000
برای یک هدفون زیر 2 تومن این زمان اکثرآ زیر 500 ساعت هست. مثل HD800
برای یک هدفون زیر 3 تومن این زمان اکثرآ زیر 1500 ساعت هست. مثل Ultrason 10

و اینکه این مرحله ، بدون نیاز به برنامه خاص یا تراک خاص به خودی خود به پایان خواهد رسید. و در صورتیکه از هدفونی که این مرحله را پشت سر گذاشته برای مدتی طولانی استفاده نشه دوباره نیاز به تکرار این مرحله هست البته با زمانی کمتر.

به هر حال برای خیلی از افراد تفاوت صدای هدفونی که این مرحله رو گذرونده و هدفونی که بدون سپری کردن این مرحله باشه ، خیلی سخته (منظورم با هدفون های ارزون قیمت هست).

و در آخر شما هر چی که دوست دارید با هدفونتون گوش کنید فقط تا سپری شدن مرحله Burn-in نمی تونید نظری دقیق راجب کیفیت واقعی صدای هدفونتون به دیگران و خودتون بدید!

شما هم موفق باشید.

rezaomido
20-04-2011, 12:30
به در خواست خصوصی کاربر alil1369
انتخاب بین دو مدل هدفون سونی Sony MDR-EX300 و Sony MDR-XB40EX.

از نظر کیفیت صدا:
صدای بیس برای هدفون EX300 حالتی متعادلتر نسبت XB40 داره.
صدای مید هر دو هدفون تفاوت زیادی نداره ولی EX300 به نظر بهتر میاد.
صدای های برای هدفون EX300 یک کمی شفافتر هست. و اینکه در هدفون XB40 بیس تراکی که گوش میکنید بر روی صدای، های تاثیر داره و باعث میشه یک کمی صدای، های فید بشه. البته توی صدای مید تاثیرش به این شدت نیست.

از نظر مکانیکی:
هر دو هدفون از نظر راحتی در یک سطح هستن ولی ترجیح میدم از XB40 استفاده کنم. به دلیل اینکه محل اتصال کابل به بدنه EX300 جایی هست که در حالتهای در حرکت به راحتی هدفون از گوش در میاد.

از نظر موسیقی:
EX300 برای گوش کردن به اغلب سبکها مناسبتر هست ولی XB40 بیشتر برای سبکهایی ساخته شده که نیازمند بیس قویتری هستند مثل سبکهای الکترونیک و راک و . . .

شما هم موفق باشید.

Heart Banger-97
20-04-2011, 20:03
از نظر موسیقی:
EX300 برای گوش کردن به اغلب سبکها مناسبتر هست ولی XB40 بیشتر برای سبکهایی ساخته شده که نیازمند بیس قویتری هستند مثل سبکهای الکترونیک و راک و . . .

شما هم موفق باشید.

راک ؟؟؟؟!!!!!, بیس قوی ؟؟؟؟!!!!! :23:

abbas_dinari
20-04-2011, 20:34
با سلام

دوستان میبخشید

بهترین پلیر برای فرمت FLAC چیه ؟

ممنونم

Heart Banger-97
20-04-2011, 22:55
با سلام

دوستان میبخشید

ممنونم
دیگه این مدل رده بندی رو تا حالا ندیده بودم:46: ( براساس فرمت صوتی)
اگه بخوای فقط یک دونه بلیر توی جیبت بزاری و دیگر هیچ , انتخابت میشه با کیفیت ترین بلیر موجود تو ایران یعنی cowon j3 دیگه
میتونی hifiman hm601/602 و nationite s flo2 رو هم نگاه بندازی ( ولی از الان بهت میگم اگه یکی رو بگیری باید صبر ایوب هم داشته باشی:21:) اصلا توصیه نمیشه - البته خودم تا مرز خرید 601 رفتم :27:

vahidgame
20-04-2011, 23:06
یه هدفن می خوام که فرمت flac رو ساپورت کنه و بیشتر هم برای آهنگ گوش دادن می خوام
قیمتش هم زیاد بالا نباشه یعنی تا سقف 20 تومن و اینا : دی

rezaomido
20-04-2011, 23:26
راک ؟؟؟؟!!!!!, بیس قوی ؟؟؟؟!!!!! :23:

کاملآ حق با شما هست ولی عنوان نکردم این سبک دقیقآ به بیس قوی نیازمنده
اگه یه نگاهی هم به زیر مجموعه های این سبک بندازید اکثرآ به بیس خوب احتیاج دارن ولی نه قطعآ

abbas_dinari
20-04-2011, 23:47
دیگه این مدل رده بندی رو تا حالا ندیده بودم:46: ( براساس فرمت صوتی)
اگه بخوای فقط یک دونه بلیر توی جیبت بزاری و دیگر هیچ , انتخابت میشه با کیفیت ترین بلیر موجود تو ایران یعنی cowon j3 دیگه
میتونی hifiman hm601/602 و nationite s flo2 رو هم نگاه بندازی ( ولی از الان بهت میگم اگه یکی رو بگیری باید صبر ایوب هم داشته باشی:21:) اصلا توصیه نمیشه - البته خودم تا مرز خرید 601 رفتم :27:

با سلام

دوست عزیز شرمنده فکر کنم من اشتباه تایپ کردم. منظور من از پلیر , نرم افزار پلیر FLAC چی خوبه ؟

ممنونم

rezaomido
20-04-2011, 23:57
با سلام

دوستان میبخشید

ممنونم
HiFi Man HM-801 از جمله پلیرهای حرفه ای و خوب هست که میتونه فرمت FLAC با رزولیشن بالا رو هم پخش کنه البته به قیمت یک کمی بالا.
چیپ مبدل آنالوگ به دیجیتال این پلیر یکی از بهترین چیپ های حال حاظر هست ولی این پلیر هر چند به اسم پرتابل در دسترس هست ولی اصلآ توی جیب به راحتی جا نمیشه و احتمالآ باید با کیف مخصوص که همراهش هست حمل بشه و اینکه همچنان بر خلاف اکثر تولید کنندگان وسایل الکترونیکی که برای شارژر از شارژر استاندارد و کوچک سویچینگ استفاده میکنن شارژر همراه این پلیر حدودآ 1.2 کیلو وزنشه و بدتر از همه اینکه شارژرش بر خلاف سایر پلیرهای دیگه از نوع کانکتور دوبل هست که به سختی گیر میاد هر چند خود شرکت 1 سال دستگاه رو گارانتی میکنه و وسایل همراهش تقریبآ کامله ولی از نظر طراحی صنعتی نمره چندان خوبی نخواهد گرفت و محل قرارگیری دگمه های دستگاه درست انتخاب نشده و برای کاربری که دائمآ در حال کار با دگمه ها هست چندان خوشایند نیست.

با تمام این شرایط بدی که داره اگه تا آخر امسال پلیر پرتابلی که کیفیت صدای بهتری از این مدل نداشته باشه به بازار نیاد همینو شفارش میدم فعلآ با Cowon J3 میشه سر کرد.

Heart Banger-97
21-04-2011, 00:01
با سلام

دوست عزیز شرمنده فکر کنم من اشتباه تایپ کردم. منظور من از پلیر , نرم افزار پلیر FLAC چی خوبه ؟

ممنونم
جدا از اینکه این تابیک جای سوالای دیگست . من هم خودم همچینه حواسم نبود
زیاد فرقی نمیکنه
من خودم با kmp اجرا میکنم فایلارو

از جمله پلیرهای حرفه ای و خوب هست که میتونه فرمت FLAC با رزولیشن بالا رو هم پخش کنه البته به قیمت یک کمی بالا.
چیپ مبدل آنالوگ به دیجیتال این پلیر یکی از بهترین چیپ های حال حاظر هست ولی این پلیر هر چند به اسم پرتابل در دسترس هست ولی اصلآ توی جیب به راحتی جا نمیشه و احتمالآ باید با کیف مخصوص که همراهش هست حمل بشه و اینکه همچنان بر خلاف اکثر تولید کنندگان وسایل الکترونیکی که برای شارژر از شارژر استاندارد و کوچک سویچینگ استفاده میکنن شارژر همراه این پلیر حدودآ 1.2 کیلو وزنشه و بدتر از همه اینکه شارژرش بر خلاف سایر پلیرهای دیگه از نوع کانکتور دوبل هست که به سختی گیر میاد هر چند خود شرکت 1 سال دستگاه رو گارانتی میکنه و وسایل همراهش تقریبآ کامله ولی از نظر طراحی صنعتی نمر
هی وای من
اینجا شد تابیک بحث در مورد بلیر ( تقصیر من نبود به خدا:31:)

rezaomido
21-04-2011, 00:04
با سلام

ممنونم

دوست عزیز تکلیف ما رو روشن کن (به شوخی)
بهترین نرم افزار پلیر برای فرمت FLAC به نظرم اینه که شما اول K-Light بعد dBpoweramp نصب بشه و راه آسونتر Winamp.

شما هم موفق باشید.

Heart Banger-97
21-04-2011, 00:35
یه هدفن می خوام که فرمت flac رو ساپورت کنه و بیشتر هم برای آهنگ گوش دادن می خوام
قیمتش هم زیاد بالا نباشه یعنی تا سقف 20 تومن و اینا : دی

خب تو سبک آهنگات راک هستش و با کامبیوتر هم میخوای استفاده کنی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببین تو چه هدفون 3 تومنی بگیری چه 2 میلیون تومنی , به هر حال آهنگایی که با فرمت flac بخش کنی توی کامبیوترت از توی گوشی های هدفونت شنیده میشن
از طرفی حتی تا 200 تومن هم قیمت رو ببری بالا همین mp3 320kbps رو میشه خیلی بهتر از اون چیزی که انتظار داری بشنوی , بس الکی خودت رو با فرمت صوتی سرکار نزار
ولی مسئله اینه که با توجه به سبکت که راک هستش , بودجت رو بیار بالای 30 , یدونه از مدلایی که سونی تو ایران داره بگیر از سریه ex
حالا بقیه دوستان دقیقتر میتونن راهنماییت کنن .
به اینجا ها هم نگاه بنداز

abbas_dinari
21-04-2011, 10:26
دوست عزیز تکلیف ما رو روشن کن (به شوخی)
بهترین نرم افزار پلیر برای فرمت FLAC به نظرم اینه که شما اول K-Light بعد dBpoweramp نصب بشه و راه آسونتر Winamp.

شما هم موفق باشید.

با سلام

دوست عزیز من K-Lite نصب دارم و با KM آهنگ گوش میکنم .

اما dBpowerAMP Music Converter را تا حالا نشنیده بودم .اینجوری که معلومه یک تبدیل کننده فوق حرفه ایه.

و تعدادی Codec اضافه می کنه .اما با کجاش آهنگ اجرا میکنه !!!!!!!؟

ممنونم

Shayan Arya
21-04-2011, 11:59

بهترین پخش کننده موسیقی در کامپیوتر jetAudio Plus VX هست که همه فرمت ها رو پشتیبانی میکنه.
K-Lite Codec Pack برای نصب کدک ها مناسب هست ولی پلیرش (Media Player Classic) برای موسیقی به خوبی jetAudio نیست.
KMPlayer و VLC media player جز پلیرهای همه کاره رایگان هستند (با کدک داخلی) ولی باز هم برای موسیقی توصیه نمیشه.
Winamp اما هیچ وقت ازش خوشم نیومده و استفاده هم نمیکنم.

rezaomido
21-04-2011, 13:57
با سلام

اما dBpowerAMP Music Converter را تا حالا نشنیده بودم .اینجوری که معلومه یک تبدیل کننده فوق حرفه ایه.

ممنونم

اول از همگی بابت این سه پست آخر معذرت خواهی میکنم!
دوم شما دوست عزیز لطفآ سوال مرتبط با این تاپیک را اینجا مطرح کنید که مجبور نشیم خلاف قوانین عمل کنیم و بهتره که سوالهای خارج از بحث این تاپیک جای مناسب دیگری مطرح شود.

و جواب سوال شما:
درسته ، این برنامه چندین ساله که یکی از بهترینهای تبدیل میدیا هست و ورژن ریلیز شده فعلی 14 هست و آخر امسال به 14.1 خواهد رسید. این برنامه زمان نصب کدکهای مخصوص بر روی سیستم نصب میکنه که اگه شما نرم افزار یا پلیری که از کدک داخلی استفاده نکنه ، برای اجرا استفاده کنید به طور اتوماتیک کدکهای این نرم افزار استفاده خواهد شد.

پیشنهاد میکنم که زیاد به دنبال اختلاف زیاد کیفیت صدا ، برای فرمت FLAC نباشید چون اکثر برنامه های پلیر از کدکهای کپی شده از سورس اصلی و اوپن این فرمت استفاده میکنن که توی نت موجوده و شما باید تصمیم بگیرید که از اینترفیس کدوم برنامه خوشتون میاد از همون استفاده کنید.
به تجربه فرق چندانی بین کیفیت پلی اکثر پلیرهای این فرمت ندیدم به خصوص اینکه اکثر سورسهای موجود ما از نوع کیفیت پایین این فرمت هست.

امیدوارم بحث بر سر این مساله همین جا خاتمه پیدا کنه.

شما هم موفق باشید.

بهترین پخش کننده موسیقی در کامپیوتر jetAudio Plus VX هست که همه فرمت ها رو پشتیبانی میکنه.
K-Lite Codec Pack برای نصب کدک ها مناسب هست ولی پلیرش (Media Player Classic) برای موسیقی به خوبی jetAudio نیست.
KMPlayer و VLC media player جز پلیرهای همه کاره رایگان هستند (با کدک داخلی) ولی باز هم برای موسیقی توصیه نمیشه.
Winamp اما هیچ وقت ازش خوشم نیومده و استفاده هم نمیکنم.

دوست گرامی
قطعیتی مطلق به جهت برتری ، پلیری که شما معرفی کردید وجود خارجی ندارد و احتمالآ این پلیر به مانند بقیه در ردیف پلیرهای خیلی خوب قرار خواهد داشت.

توی دنیای نرم افزار مسله رایگان و پولی به هیچ عنوان باعث نادیده گرفتن مزایا و امکاناتی که نرم افزار رایگان داره ، نمیشه.

K-Lite یکی از همون بیشمار نرم افزارهای رایگانی هست که به راحتی در دسترس هست و پلیر همراه این برنامه صرفآ آپدیتی کوچک برای میدیا پلیر کلاسیک ویندوز هست.

در ضمن این پستی که شما ضمیمه کردید در جواب کاربری بود که پلیری مناسب برای فرمت FLAC میخواستند که خود این فرمت هم جزو همون دسته نرم افزارها و فرمتهای رایگانی هست که شما مایل به استفاده ازشون نیستید.

و در آخر خاطرم نیست که به شما اسرار کرده باشم که باید از Winamp استفاده کنید.

shadmehrmedia
21-04-2011, 14:22
A4tech HS-60

قیمت 12000 تومان

abbas_dinari
21-04-2011, 15:26
با سلام

اول از همه به خاطر رعایت نکردن قوانین عذرخواهی میکنم.

و برای اینکه از بحث اصلی دور نشیم سوال بعدی را میپرسم (قول میدم ربط دار باشه)

اگر یک هدفون داشته باشیم که سیم اون کوتاه باشه و از افزایش طول استفاده کنیم .آیا ممکنه که قدرت و کیفیت پایین بیاد یا نویز افزایش پیدا کنه ؟

ممنونم

rezaomido
21-04-2011, 15:43
با سلام

اول از همه به خاطر رعایت نکردن قوانین عذرخواهی میکنم.

و برای اینکه از بحث اصلی دور نشیم سوال بعدی را میپرسم (قول میدم ربط دار باشه)

اگر یک هدفون داشته باشیم که سیم اون کوتاه باشه و از افزایش طول استفاده کنیم .آیا ممکنه که قدرت و کیفیت پایین بیاد یا نویز افزایش پیدا کنه ؟

ممنونم

اگه منظور شما کابل رابط که به صورت آماده هست ، در صورتیکه طول زیادی نداشته باشه و کیفیت کابل مورد استفاده رابط خوب باشه نه تاثیری توی کیفیت صدای هدفون نداره.

masoud93
21-04-2011, 16:04
سلام.

کدوم یکی از هدفن های زیر بهتره :

Philips Headphone SHP8900

Philips Headphone SHP8500

اصلاً کلاً هدفن های فیلیپس نصبت به قیمتشون هدفن های خوبی هستن یا نه ؟؟؟

یه چیزی می خوام که روی گوش خیلی راحت باشه ...

زیاد شل هم نباشه که از روی گوش بیفته ...

اولی 62 تومنه و دومی هم 45 تومن ...

abbas_dinari
21-04-2011, 18:10
با سلام

300 صفحه شدن این تاپیک را به تمامی اساتیدی که برای این تاپیک تلاش کرده اند و میکنند تبریک می گویم

از زحمات تمامی شما ممنونم

سلام.

کدوم یکی از هدفن های زیر بهتره :

Philips Headphone SHP8900

Philips Headphone SHP8500

اصلاً کلاً هدفن های فیلیپس نصبت به قیمتشون هدفن های خوبی هستن یا نه ؟؟؟

یه چیزی می خوام که روی گوش خیلی راحت باشه ...

زیاد شل هم نباشه که از روی گوش بیفته ...

اولی 62 تومنه و دومی هم 45 تومن ...

با سلام

دوست عزیز من 8900 را تست کردم و هم بیس و هم کیفیت خوبی داره وهم روی گوش خیلی راحته اما یک مقدار خیلی کم شله و تنها مشکل اینکه که وقتی صداش را یک کم زیاد می کنی انگار یک اسپیکر داری نه هدفون

یعنی صدا خیلی بیرون میره اما با توجه به این مشکل یک خوبی داره اینکه که گوش عرق نمی کنه

اما اگه نظر من میخوای یک XB500 Sony بخر چون نبود و الان دوباره اومده و از همه نظر توپه (راحتی , بیس , کیفیت)

البته مربوط به سبک آهنگ شما هم میشه , این هدفون بیشتر بیس داره .

موفق باشید

peaceful1
21-04-2011, 18:40
با سلام

ممنونم
ببخشید جسارت نشه من این جا هیچ کارم به من ربطی نداره شما هر کاری میخوای بکنی بکن
ولی بهتره سولت رو تو تاپیک زیر مطرح کنی:

rezaomido
21-04-2011, 22:34
دو روز پیش یک هدفون Philips SHE-9621 گرفتم:

1. بسته بندی شیک و زیبایی داره.
2. بیس خوبی نداره.
3. میدش هم چندان خوب نیست.
4. صدای ، های این هدفون چندان صاف نیست.
5. صدای محیط به راحتی شنیده میشه.
6. به راحتی توی گوش قرار نمی گیره حتی از کریتیو 830 خودم هم بدتره ، به این معنی که چندین بار باید فشار بدید تا بلاخره کیپ بشه.
7. ظاهر کابلش بد نیست ولی به نظر برای استفاده طولانی مدت بسیار ضعیف باشه.
8. کانکتور اتصال هدفون ظاهرآ خوب بود ولی از نوع خم (90 درجه) نیست.
9. سری اضافه فقط یک جفت داره.
10. تنها چیزی که همراه این هدفون نظر همه رو جلب خواهد کرد یک کیف بسیار زیبا و خوش فورم هست.
11. چاپ روی هدفون بسیار بی کیفیت انجام شده.
12. هدفون بسیار سبکی هست ولی به راحتی از گوش در میاد.
13. فکر میکنم بیشتر جنبه فانتزی این هدفون برای ساخت در نظر گرفته شده تا عنوان "Crystal Sound".
14. قیمتش 22 تومن هست ، که به نظرم خیلی کمتر از این قیمت ارزش داره.

شما هم موفق باشید.

abbas_dinari
21-04-2011, 22:50
ببخشید جسارت نشه من این جا هیچ کارم به من ربطی نداره شما هر کاری میخوای بکنی بکن
ولی بهتره سولت رو تو تاپیک زیر مطرح کنی:

با سلام

دوست عزیز این قضیه تموم شده. لطفا دوباره بحث باز نکنید.

ممنونم

masoud93
22-04-2011, 00:21
با سلام

دوست عزیز من 8900 را تست کردم و هم بیس و هم کیفیت خوبی داره وهم روی گوش خیلی راحته اما یک مقدار خیلی کم شله و تنها مشکل اینکه که وقتی صداش را یک کم زیاد می کنی انگار یک اسپیکر داری نه هدفون

یعنی صدا خیلی بیرون میره اما با توجه به این مشکل یک خوبی داره اینکه که گوش عرق نمی کنه

اما اگه نظر من میخوای یک XB500 Sony بخر چون نبود و الان دوباره اومده و از همه نظر توپه (راحتی , بیس , کیفیت)

البته مربوط به سبک آهنگ شما هم میشه , این هدفون بیشتر بیس داره .

موفق باشید

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی ...

این هدفن xb500 سایزش اندازه هدفن های معمولی هست یا کوچیک تره ؟؟؟

چون یه مدل داریم به نام xb700 که خیلی بزرگه ، گفتم شاید xb700 سایز معمولی هست و 500 سایز کوچیک ...

فقط یه چیز دیگه ، این هدفن طول کابلش هم خیلی کمه ، کابل بلند کنی داریم که جنسش خوب باشه و افت کیفیت ایجاد نکنه ؟؟؟

Shayan Arya
22-04-2011, 01:23
دو روز پیش یک هدفون Philips SHE-9621 گرفتم:

1. بسته بندی شیک و زیبایی داره.
2. بیس خوبی نداره.
3. میدش هم چندان خوب نیست.
4. صدای ، های این هدفون چندان صاف نیست.
5. صدای محیط به راحتی شنیده میشه.
6. به راحتی توی گوش قرار نمی گیره حتی از کریتیو 830 خودم هم بدتره ، به این معنی که چندین بار باید فشار بدید تا بلاخره کیپ بشه.
7. ظاهر کابلش بد نیست ولی به نظر برای استفاده طولانی مدت بسیار ضعیف باشه.
8. کانکتور اتصال هدفون ظاهرآ خوب بود ولی از نوع خم (90 درجه) نیست.
9. سری اضافه فقط یک جفت داره.
10. تنها چیزی که همراه این هدفون نظر همه رو جلب خواهد کرد یک کیف بسیار زیبا و خوش فورم هست.
11. چاپ روی هدفون بسیار بی کیفیت انجام شده.
12. هدفون بسیار سبکی هست ولی به راحتی از گوش در میاد.
13. فکر میکنم بیشتر جنبه فانتزی این هدفون برای ساخت در نظر گرفته شده تا عنوان "Crystal Sound".
14. قیمتش 22 تومن هست ، که به نظرم خیلی کمتر از این قیمت ارزش داره.

شما هم موفق باشید.
من که برای خرید EP-630 کریتیو رفته بودم یکی از فروشنده ها همین مدل فلیپس رو با کلی تعریف پیشنهاد کرد.
در مورد مقایسه با 830 گفتید که ضعیف تر هست ، در مقایسه با EP-630 چطور هست؟

کلا فلیپس هدفون خوب هم داره که ارزون باشه یا اینکه برند موفقی در زمینه هدفون نیست؟

rezaomido
22-04-2011, 09:31
من که برای خرید EP-630 کریتیو رفته بودم یکی از فروشنده ها همین مدل فلیپس رو با کلی تعریف پیشنهاد کرد.
در مورد مقایسه با 830 گفتید که ضعیف تر هست ، در مقایسه با EP-630 چطور هست؟

کلا فلیپس هدفون خوب هم داره که ارزون باشه یا اینکه برند موفقی در زمینه هدفون نیست؟

توضیح اینکه هیچ وقت به پیشنهاد فروشنده توجه نکنید ، این موضوع چیزی نیست که کسی تا به حالا نشنیده باشه.
به هر حال زمانی میشه به پیشنهاد فروشنده اعتماد کرد که کاملآ از نیت و هدف اون فروشنده ، که صرفآ فقط راهنمایی شما در جهت انتخاب بهترین راه حل باشه، مطمئن باشید ، که متاسفانه پی بردن به این مسله نه فقط برای بازار هدفون که برای ما سلیقه ای هست بلکه برای سایر موراد هم به راحتی امکان پذیر نیست.

دوست عزیز دقت کنید که مقایسه ای که بین Philips SHE-9621 و کریتیو 830 انجام دادم فقط و فقط از نظر راحتی در گوش قرار دادن بود.
که برای راهنمایی بیشتر شما این را هم اضافه کنم که اگه خواستید هدفونی رو از نظر مکانیک درون گوشی تست کنید باید به این نکته ها خیلی دقت کنید:
1. فرو کردن هدفون از نوع تو گوشی نباید به سختی و با فشار چند باره صورت بگیره.
2. بعد از قرار گیری هدفون از نوع تو گوشی نباید بعد از گذشت چند دقیقه احساس کنید که گوش شما سنگین شده یا اینکه به گوش شما فشار وارد میشه.
3. موقع درآوردن هدفون از نوع تو گوشی نباید هدفون به سختی وبا فشار از کانال گوش دربیاد.
4. سبکی صرف ملاک انتخاب ارجح نخواهد بود مگر اینکه شما مطمئن باشید که هدفون از گوشش شما هنگامی که کابلش تکان نسبتآ شدید میخوره از گوش در نخواهد آمد.
5. چون لاله بیرونی گوش افراد فرم های متفاوتی داره شما دقت کنید که به هیچ عنوان احساس فشار از جانب بدنه هدفون به لاله گوش شما وارد نشه حتی خیلی خفیف!. که برای بر طرف کردن این مورد یا باید هدفونتون عوض بشه یا گوشتون.

و در آخر هیچ وقت نمیشه در باره محصولات نظر کلی که دقیق و %100 باشه به کسی پیشنهاد داد.

شما هم موفق باشید.

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی ...

این هدفن xb500 سایزش اندازه هدفن های معمولی هست یا کوچیک تره ؟؟؟

چون یه مدل داریم به نام xb700 که خیلی بزرگه ، گفتم شاید xb700 سایز معمولی هست و 500 سایز کوچیک ...

فقط یه چیز دیگه ، این هدفن طول کابلش هم خیلی کمه ، کابل بلند کنی داریم که جنسش خوب باشه و افت کیفیت ایجاد نکنه ؟؟؟

دوست عزیز برای اینکه سایز واقعی این هدفون دستتون بیاد به این عکسها یه نگاه دقیق بنداز:

XB500

XB700

قطر درایور XB500 یک سانتی متر از XB700 که قطر درایورش 5 سانتی متر هست ، کمتره.
طول کابل هر دوی این هدفون ها 120 سانتی متر هست که برای اکثر کاربردها مناسبه. و در صورتیکه از کابل رابط مناسب استفاده کنید قابل افزایش به چند متر هست و کابلی رابطی که چندان ارزون قیمت نباشه و حداقل اینکه ظاهر خوبی داشته باشه هیچ تاثیر مستقیمی بر کیفیت صدای هدفون نداره ولی سعی کنید کوتاهترین کابل تبدیلی که مناسب کاربرد شما باشه انتخاب کنید.

masoud93
22-04-2011, 11:48
فروشگاه معتبر و خوبی هست که هدفن بفروشه ؟؟؟ (مثلاً همین xb700 و xb500 )

خودم اینجا رو پیدا کردم :

peaceful1
22-04-2011, 12:15

فقط همین یه دونه چیز های سونی رو میفروشه بقیه نمایندگی ها فقط هدفونها و وسایل جانبی ارزون قیمت موجود دارند.(اول و آخرش به همین یه تک فروشگاه میرسی.)

fabio montari
22-04-2011, 12:25

این فروشگاه هیچ کودوم از این هدفون ها رو نداره

rezaomido
22-04-2011, 20:21
Creative EP-635

1. هدفونی مناسب برای اکثر کاربردهای روزمره مثل گوش دادن موسیقی ، فیلم ، رادیو ، بازی.
2. صدای بیس خوبی داره نه خیلی قوی (بوومی) نه ضعیف.
3. صدای مید و های نسبتآ خوبی داره ، البته های به نسبت مید بهتر پخش میشه.
4. روکش پارچه ای اکثر قسمتهای کابل سبک و ظریفش رو پوشانده.
5. به لطف سه جفت سری همراه هدفون به راحتی توی گوشهای مختلف قرار میگیره.
6. رنگ سفید این هدفون بعد از گذشت یک هفته استفاده به راحتی چرک میشه و تمز کردنش خیلی مشکله.
7. این هدفون برای پلیرهای پرتابل سبک جیبی یا گردن آویز طراحی شده به همین خاطر طول کابلش کوتاه در نظر گرفته شده و برای کسانی که پلیرشون توی جییب پیراهن نمیگذارن و یا پلیرشون اینقدر سبک نیست که به صورت گردن آویز استفاده بشه ، یک معضل اساسی هست. تنها راه حل کابل رابط اضافه هست.
8. بسیار سبک هست.
9. جنس سری های همراه هدفون از سیلیکون هست که این ماده سازگاری خوبی با پوست داره ولی در گوشهایی که حساس به تماس فیزیکی باشن ، گوشها دچار تعریق میشن و بعد از چند دقیقه استفاده باعث درآمدن هدفون از گوش می شوند.

شما هم موفق باشید.

rezaomido
22-04-2011, 20:34
Creative EP-630

1. هدفونی مناسب برای گوش دادن به موسیقی به خصوص سبکهایی که بیس قوی نیاز دارن.
2. صدای بیس قوی (بوومی).
3. صدای مید و های نسبتآ خوبی داره ، البته های به نسبت مید بهتر پخش میشه.
4. 3 گرم سبکتر از 635 هست که معادل 9 گرم هست.
5. جنس سری های همراه هدفون از سیلیکون هست که این ماده سازگاری خوبی با پوست داره ولی در گوشهایی که حساس به تماس فیزیکی باشن ، گوشها دچار تعریق میشن و بعد از چند دقیقه استفاده باعث درآمدن هدفون از گوش می شوند.
7. سیم این مدل بر خلاف مدل 635 به طول 120 سانتی متر هست.
8. در پنج رنگ برای سلیقه های متفاوت تولید میشه.

شما هم موفق باشید.

abbas_dinari
22-04-2011, 20:42

با سلام

کلا 4 مدل داره 300 , 500 , 700 و 1000 که دیگه آخرشه

دوست عزیز فقط مدل XB500 وارد ایران میشه و موجوده .اما اینجوری که یکی از بچه ها میگفت بیس 500 از 700 بیشتره.

اگر میخوای بخرین نمایندگی ایران رهجو موجود داره ( نمایندگی اصلی سونی)

اینم شمارش 8300 021

موفق باشید

rezaomido
22-04-2011, 20:44
Creative EP-830

1. هدفونی مناسب برای اکثر کاربردهای روزمره مثل گوش دادن موسیقی ، فیلم ، رادیو ، بازی.
2. صدای بیس خیلی خوبی داره نه خیلی قوی (بوومی).
3. صدای مید و های نسبتآ خوبی داره ، البته های به نسبت مید خیلی بهتر پخش میشه.
4. به لطف سه جفت سری همراه هدفون به راحتی توی گوشهای مختلف قرار میگیره.
5. بسیار سبک هست با وزنی معادل 9 گرم.
6. جنس سری های همراه هدفون از سیلیکون هست که این ماده سازگاری خوبی با پوست داره ولی در گوشهایی که حساس به تماس فیزیکی باشن ، گوشها دچار تعریق میشن و بعد از چند دقیقه استفاده باعث درآمدن هدفون از گوش می شوند.
7. طول کابل این هدفون 120 سانتی متر هست.
8. پاسخ فرکانسی این هدفون هم مثل دو هدفون 630 و 635 بین 6 هرتز تا 23 کیلو هرتز هست.
9. حساسیت این هدفون با دو هدفون 630 و 635 معادل 106dB/mW هست.
10. درایور این هدفون با اینکه از نوع نیودمیوم و قطر 9 میلیمتر هست همچون دو مدل 635 و 630.

شما هم موفق باشید.

masoud93
22-04-2011, 21:38
با سلام

کلا 4 مدل داره 300 , 500 , 700 و 1000 که دیگه آخرشه

دوست عزیز فقط مدل XB500 وارد ایران میشه و موجوده .اما اینجوری که یکی از بچه ها میگفت بیس 500 از 700 بیشتره.

اگر میخوای بخرین نمایندگی ایران رهجو موجود داره ( نمایندگی اصلی سونی)

اینم شمارش 8300 021

موفق باشید

نه ، من xb700 نمی خواستم ...

فقط گفتم شاید xb500 کوچیک باشه و گوش رو له کنه و مثلاً به مدت 2 ساعت نتونی ازش استفاده کنی ...

abbas_dinari
22-04-2011, 23:23

فقط گفتم شاید xb500 کوچیک باشه و گوش رو له کنه و مثلاً به مدت 2 ساعت نتونی ازش استفاده کنی ...

با سلام

نه بابا همین هم فکر کنم بزرگ باشه دیگه چه برسه 700

من پنجشنبه یکیش را سفارش دادم .میخوای صبر کن تا شنبه , یک شنبه بدستم برسه.

تست میکنم و در موردش مفصل توضیح میدم.

موفق باشی

masoud93
23-04-2011, 09:00
من پنجشنبه یکیش را سفارش دادم .

سلام.

ببخشید ، از کجا سفارش دادین ؟؟؟

به چه قیمتی ؟؟؟

abbas_dinari
23-04-2011, 09:17
سلام.

ببخشید ، از کجا سفارش دادین ؟؟؟

به چه قیمتی ؟؟؟

با سلام

دوست عزیز چند پست بالاتر گفتم که

از نمایندگی ایران رهجو (021 8300 )

قیمت را هنوز نمیدونم . اما حدود 90 تا 100 تومامنه .

موفق باشید

fabio montari
23-04-2011, 11:07

اقا این عمرا گوشتو اذیت کنه من دارم دیگه الان 5 6 ماه دارم خیلی باهاش حال میکنم اصلا راحتیرن هدفون جهانه خیلی عالیه من الان akg 518le هم دارم در برابره این اشغاله واقعا هیچ حرفی برای گفتن نداره تازه 129 تومن این گرفتم سونی 90 تومن گرفتم
بگیر خیالت راحت

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 12:06 PM ----------

با سلام

دوست عزیز چند پست بالاتر گفتم که

از نمایندگی ایران رهجو (021 8300 )

قیمت را هنوز نمیدونم . اما حدود 90 تا 100 تومامنه .

موفق باشید
شما اگه متال گوش میدی بگم که اصلا xb500 برای متال به درد نمیخوره اصلا

abbas_dinari
23-04-2011, 11:57
اقا این عمرا گوشتو اذیت کنه من دارم دیگه الان 5 6 ماه دارم خیلی باهاش حال میکنم اصلا راحتیرن هدفون جهانه خیلی عالیه من الان akg 518le هم دارم در برابره این اشغاله واقعا هیچ حرفی برای گفتن نداره تازه 129 تومن این گرفتم سونی 90 تومن گرفتم
بگیر خیالت راحت

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 12:06 PM ----------

شما اگه متال گوش میدی بگم که اصلا xb500 برای متال به درد نمیخوره اصلا

با سلام

دوست عزیز از راهنمایی شما ممنونم.

من راک ومتال را با اسپیکر گوش می کنم و ترنس را با هدفون .

موفق باشید

rezaomido
23-04-2011, 13:20
یک هدفون با کیفیت ولی ارزون:

چند ماه پیش برای خرید رفته بودم فروشگاه مبایل فروشی برای خرید هندزفری بلوتوث توی ویترین چند سری هندزفری دیدم که یکیش با بقیه فرق میکرد از فروشنده خواهش کردم اگه این هندزفری ،فروشی هست اون رو از نزدیک ببینم ، که ایشون قبول کردند و من اون هندزفری رو تست کردم واوووو چه صدایی داشت. قیمتش رو از فروشنده پرسیدم گفتن 30 تومن خلاصه با چونه دادن 25 تومن اما نه میدونستم مارکش چی هست نه چیزی روش نوشته بود ولی به نظر اصیل بود (متفرقه نبود).
صدای بیس قوی و مید خیلی خیلی خوب و های خیلی خوب از خوصوصیات این هدفون بود.
تا همین چند دقیقه قبل نمی دونستم چه مدلی هست و هر کی ازم می پرسید مدلش چیه میگفتم نمی دونم بهم میخندید ولی بعدش توی دلش بهم بدو بیراه میگفت که نمی خاد به ما بگه!

به هر حال متوجه شدم که این هندزفری متعلق به گوشی HTC اسمارت هست شما هم اگه دوست دارید هدفونی با قیمت باورنکردنی ارزون ولی با کیفیتی معادل هدفون 200 تومنی داشته باشید یه سر به فروشندهای مبایل بزنید ،حتی بعضی از اونها حاضرند به خاطر 5 تومن هدفون رو از روی گوشی نو باز کنن!

دوستان اگه خاطره خرید هدفونهاتون رو اینجا بگید برای تجربه دیگران باید مفید باشه.

شما هم موفق باشید.

Shayan Arya
23-04-2011, 20:04
یک هدفون با کیفیت ولی ارزون:

چند ماه پیش برای خرید رفته بودم فروشگاه مبایل فروشی برای خرید هندزفری بلوتوث توی ویترین چند سری هندزفری دیدم که یکیش با بقیه فرق میکرد از فروشنده خواهش کردم اگه این هندزفری ،فروشی هست اون رو از نزدیک ببینم ، که ایشون قبول کردند و من اون هندزفری رو تست کردم واوووو چه صدایی داشت. قیمتش رو از فروشنده پرسیدم گفتن 30 تومن خلاصه با چونه دادن 25 تومن اما نه میدونستم مارکش چی هست نه چیزی روش نوشته بود ولی به نظر اصیل بود (متفرقه نبود).
صدای بیس قوی و مید خیلی خیلی خوب و های خیلی خوب از خوصوصیات این هدفون بود.
تا همین چند دقیقه قبل نمی دونستم چه مدلی هست و هر کی ازم می پرسید مدلش چیه میگفتم نمی دونم بهم میخندید ولی بعدش توی دلش بهم بدو بیراه میگفت که نمی خاد به ما بگه!

به هر حال متوجه شدم که این هندزفری متعلق به گوشی HTC اسمارت هست شما هم اگه دوست دارید هدفونی با قیمت باورنکردنی ارزون ولی با کیفیتی معادل هدفون 200 تومنی داشته باشید یه سر به فروشندهای مبایل بزنید ،حتی بعضی از اونها حاضرند به خاطر 5 تومن هدفون رو از روی گوشی نو باز کنن!

دوستان اگه خاطره خرید هدفونهاتون رو اینجا بگید برای تجربه دیگران باید مفید باشه.

شما هم موفق باشید.
بله متاسفانه این کارها جز عادت فروشندگان شده :41:
اگر از هندزفری مورد نظر عکس بزارید خیلی راحت تر میشه تشخیص داد.

dusti55
23-04-2011, 20:32
درباره مارک somic نظر دوستان چیه؟

runner
23-04-2011, 21:18
برند SkullCandy چطوره؟

rezaomido
23-04-2011, 23:03
بله متاسفانه این کارها جز عادت فروشندگان شده :41:
اگر از هندزفری مورد نظر عکس بزارید خیلی راحت تر میشه تشخیص داد.

عادت که چه عرض کنم یک جور حس مالکیت فرا زمینی میکنن آقایون، مثلآ شما برو یه گوشی Sony Ericsson Xperia X10 بگیر در کمال پررویی میگن اگه هندزفری فابریکش رو میخای باید جدا از خودمون بخری!!!! و خیلی هم ارزون 120 تومن.
اینا فروشنده نیستن و خودشون هم خوب میدونن.

لنگه همین هندزفری الان دست برادرم هست که من تا الان دقت نکرده بودم چون چند ماهی هست که HTC Smart داره و من همین هندزفری رو دستش دیدم که متوجه مدلش شدم.

درباره مارک somic نظر دوستان چیه؟

دوست گرامی
بهتر بود یک توضیحی مختصری درباره مدل مورد نظرتون و یا کاربردتون چی هست و یا چقدر بودجه برای خرید در نظر دارید
میشه بفرمایید نمایندگی یا فروشگاهی هست که هدفونهای این برند رو داره؟

fabio montari
23-04-2011, 23:52
با سلام

دوست عزیز از راهنمایی شما ممنونم.

من راک ومتال را با اسپیکر گوش می کنم و ترنس را با هدفون .

موفق باشید
خواهش میکنم برای ترنس و هوس عالیه

dusti55
24-04-2011, 05:28
دوست گرامی
بهتر بود یک توضیحی مختصری درباره مدل مورد نظرتون و یا کاربردتون چی هست و یا چقدر بودجه برای خرید در نظر دارید
میشه بفرمایید نمایندگی یا فروشگاهی هست که هدفونهای این برند رو داره؟
اطلاع دقیقی از جزئیاتش ندارم فقط دو نمونه از دو مارک crative و somic خانه دوستی دیدم، امتحان کردم، مارک somic بیشتر به دلم نشست! میخوام بدانم مارک somic چه مدل‌های بهتری داره بویژه انواع بی‌سیمش...

peaceful1
24-04-2011, 08:59
اطلاع دقیقی از جزئیاتش ندارم فقط دو نمونه از دو مارک crative و somic خانه دوستی دیدم، امتحان کردم، مارک somic بیشتر به دلم نشست! میخوام بدانم مارک somic چه مدل‌های بهتری داره بویژه انواع بی‌سیمش...
مدلی رو که دیدی از تو سایتش پیدا کن تا دوستان راحتتر بتونند کمک کنند

rezaomido
24-04-2011, 16:05
یک گزارش مختصر از مرحله Burn-in هدفون Shure SE535-V

(تمام مطالب ادامه این پست صرفآ جنبه اطلاع رسانی داره و قطعی نیستن و خواهشن اگه کلمه یا جمله ای مورد پسند شما نیست اون جمله خاص رو ندیده بگیرید)

بعد از مدت زیادی سرچ کردن تصمیم گرفتم این هدفون رو داشته باشم متاسفانه توی ایران نبود و گزینه های خارج هم بسیار محدود بودن با چند تا از دوستان که در کشورهای مختلف بودن تماس گرفتم و از همشون خواهش کردم که یک پیگیری برای تهیه این هدفون بکنن (آلمان و دبی و مالزی).
خوشبختانه آلمان و مالزی موجود داشتن ولی هزینه خرید از آلمان خیلی بیشتر از مالزی تمام میشد به همین خاطر از مالزی سفارش دادم(که بعدآ سخت پشیمون شدم) اگه اشتباه نکنم حدودآ دو ماه طول کشید تا هدفون با شرایطی خاص به دستم رسید و با هزینه فوق العاده بالا.
به هر حال بزرگترین ایراد مشترکی که همه به این هدفون وارد میدونستن فقط مسله قیمت بالای این هدفون بود ($500).
برای دوستم دقیقآ دو برابر مبلغ رو ارسال کردم! چون از اون دست آدمهایی هستم که وقتی چیزی خواست دیگه ، خواست.
اگه اشتباه نکرده باشم حدودآ 800 تومن ناقابل بابت این هدفون هزینه کردم (فقط هدفون و هزینه پست). که هزینه های جانبی حساب نشدن.
روزی که دستم رسید بلافاصله عکسهاش رو برای شما آپ کردم از همون موقع HD800 که اوایل مرحله Burn-in بود رو کنار گذاشتم.
از همون لحظه اول احساس میکردم این هدفون هدفون بدقلقی هست و سرناسازگاری داره!
برای تمام هدفونهایی که دارم یه اسم گذاشتم این یکی برای من دقیقآ مثل اسب وحشی رام نشدنی به نظر میومد(بابت این جمله پوزش) بار اول حتی نمیشد به راحتی توی گوش گذاشت چندین بار کنار گذاشتم و دوباره امتحان کردم خلاصه با این همه هدفون تو گوشی که دارم موفق شدم یه طوری توی گوش قرارش بدم که فقط صداش رو بشنوم(مثل اینکه کج سوار همون اسبه بشید) واووووو چه صدای بی خودی درایور سمت راست فوقالعاده تر از یک رادیو جیبی بود و درایور چپ صداش طوری بود که انگار توش سه تا ساچمه فلزی افتاده باشن و با حرکت درایور جابه جا بشن ، خلاصه خیلی بیخود طوری که انداختم یه گوشه.

با اینکه سختم بود ولی نتونستم 5 دقیقه طاقت بیارم دوباره رفتم سراغش و روز از نو و روزی از نو ، توی دلم همش با خودم کلنجار میرفتم آخه بعد از 100 مرحله Burn-in این چیزی که من میشنوم حتی نمیشه اسمش رو گذاشت هدفون.

خلاصه ساعتهای زیادی تا الان که دارم این مطلب رو مینویسم از کلنجار من و سرسختی این هدفون میگذره . بر خلاف سلطان HD800 که اهلی اهلی هست و در عرض مدت کوتاهی که شما هم در جریان گذاشتم صداش به خوبی درومد ، این یکی مثل رنگش تلخ تلخه و بیچاره کننده ، مجبور شدم ساعتهای زیادی از تراکهای مختلف و با سبکهای مختلف برای Burn-in استفاده کنم کلاسیک و جاز برای مید ، الکترونیک برای بیس و های ، کانتری برای مید و های ، راک برای بیس و مید و . . . .
متاسفانه به خاطر این هدفون ، این چند وقت از موزیک صرفآ جنبه مادیش مورد استفاده من بود و بس!

الان بعد از این حدودآ 60 ساعت Burn-in نتیجه به اینصورت شده:
(تمام تستها با Creative Titanium HD و با آمپ LME49710MA , بدون هیچ افکتی و ولوم مستر و میکسر بر روی های و با Windows 7- 64 و تمامی تراکها به فرمت WAV با رزولیش 24/96 , بعضی از تراکها 24/192 گرفته شده)

چند ساعت اول:
بیس افتزاح و صدای تق تق توی درایور سمت چپ ، مید خیلی خیلی بد ، های افتزاح ، ساند استیج صفر (صدا دقیقآ توی مغز)

10 ساعت اول:
بیس افتزاح ، مید خیلی بد ، های خیلی خیلی بد ، ساند استیج صفر (صدا دقیقآ توی مغز)

20 ساعت اول:
بیس خیلی خیلی بد، مید خیلی بد ، های خیلی بد ، ساند استیج صفر (ولی صدا یک کمی از توی مغز به سمت درایور رفت)

30 ساعت اول:
بیس خیلی بد، مید بد ، های بد ، ساند استیج صفر (صدا دقیقآ نزدیک درایور)

40 ساعت اول:
بیس خوب ، مید خوب، های خوب، ساند استیج 5 سانتی متری داریور

50 ساعت اول:
بیس خوب ، مید خیلی خوب با جزییات قابل شنیدن، های خیلی خوب با جزییات قابل شنیدن ، ساند استیج 10 سانتی متری داریور

60 ساعت اول:
بیس خیلی خیلی خوب با جزییات، مید عالی با جزییات قابل شنیدن، های عالی با جزییات قابل شنیدن ، ساند استیج 15 سانتی متری داریور

به هرحال تا اینجای مرحله Burn-in با این هدفون به اینصورت بوده و تمام این رقمها میانگینی از تمام سبکهای مختلف و ولومهای متفاوت بوده و فقط زمان بندی دقیقآ به همین شکل بوده که برام خیلی جالبه چون تا به حال همچین هدفونی تجربه نکرده بودم که این مرحله رو به اینصورت طی کنه! فکر میکنم شما هم اگه دقت کرده باشید با من موافق باشید که این هدفون دقیقآ مثل همون اسب ... که رام کردنش کار سختی و سورای گرفتن ازش کار بزرگی هست.

شما هم موفق باشید.

saxp
24-04-2011, 22:48
اگه اطلاعاتی که برای این دو هدفون میزارید برای هر کدام یک تاپیک مجزا باز کنید خیلی خوب میشه اینجوری دسترسی به مطالب مربوط بهشون راحتتر و کاملتر هست در مورد Creative X-Fi Titanium HD هم یه توضیحی بدید ممنون میشم آیا اونقدر با مدلهای قبلی فرق میکنه که ارزش داشته باشه بخریم

dooste.man83
24-04-2011, 22:58
جناب [peaceful1] ازم خواستن در مورد گرادو توضیح بدم
خوب گرادو رو میشه حرفه ای ترین مارک هدفون دنیا دونست به چند دلیل
1- تماما دست ساز هست و تمام مدل ها
2- صدایی کاملا متفاوت که به جرات میگم صداهایی رو توش میشنوید که با گرون ترین هدفون های دنیاهم ممکن هست نشنوید و کاملا صدای متفاوت
3- فروش بسیار بالای این هدفون و بالاترین میانگین امتیاز کاربر ها به یک برند هدفون در بسیاری از سایت ها (تو آمازون متوسط 4.8 از 5 )
4- گرادو rs 1000 در حال حاضر بهترین هدفون دنیاست و بعضی از معتبر ترین سایت های تخصصی نمره ی عجیب ( +10 از 10 ) رو بهش دادن که یعنی حقش از 10 هم بالاتر هست
5- قابلیت فوق العاده ای که در زمینه تعویض پد های گوشی داره و شما هم میتونید پد های روی گوشی استفاده کنید هم از پد های دیگه ای که دور گوش قرار میگیره استفاده کنید
6- کابل استفاده شده از چندین لایه که ضخامت عجیبی داره که مثل کابل برق میمونه از کلفتی و هر چقدر مدل بالاتر میره کلفت تر میشه و چندین دلیل داره که یکی از مهمترین هاش این هست که هیچ وسیله و محیط مغناطیسی کوچکترین تاثیری روی کیفیت نمیزاره و همچنین استقامت سیم
7- بسیار راحت روی گوش و سر قرار می گیره به طوری که حسش نمیکنین
8- گرادو کلا هدفون های open میسازه که مشکل گرم شدن گوش رو ندارن
9- سیم بلند که محدودیت ایجاد نمیکنه
10-قابلیت چرخش 360 درجه ای درایو ها برای راحتی بیشتر و حمل آسون تر
11- هم با آمپیلی فایر قابل استفاده هست هم بدون اون
12-نسبت price به performance بسیار بالایی داره که یعنی بیشتر ار اونی که پول میدید گیرتون میاد
اما بزرگترین عیبش :
ظاهرش هست که شاید بشه گفت مقداری زمخت و زشت هست و نمیاد بهش همچین غولی باشه

peaceful1
24-04-2011, 23:07
dooste.man83 عزیز خیلی ممنون اگه درباره تجربت و نظرت درباره هدفونی که گرفتی SR80 یک کم بیشتر بگی خیلی ممنون میشم.

dooste.man83
24-04-2011, 23:28
dooste.man83 عزیز خیلی ممنون اگه درباره تجربت و نظرت درباره هدفونی که گرفتی SR80 یک کم بیشتر بگی خیلی ممنون میشم.
خوب خدمتت عرض کنم من برند های بسیار زیادی رو داشتم و این هدفون رو با بیش از 6 یا 7 تا از هدفون های گرون هر برند با یک آهنگ و با کارت صدای creative x-fi + decoder 24 bit z-5500 تست کردم
با برندهای AKG , SONY , CREATIVE , JVC و حتی سنهایزر و Beats by Dr. Dre و خیلی برندهای دیگه این تست رو کردم ( مدل های بالاشون و فول سایز )
با برند SHURE هم بزودی تست رو انجام میدم
تنها برندی که میتونه باهاش مقدار کمی رقابت کنه سنهایزر بود مدلهای بسیار بالاش البته
نکته مهم گرادویی که من دارم هنوز در مرحله BURN هست و موندم این مرحله تموم شه می خواد چی بشه چون الانشم عالی هست ....
نکته ای که توش هست و بی نظیرش کرده تفکیک بی نظیر صدا و وضوح عجیب صدا هست و بیس واقعی ( بیسی که هست رو بهتون میده نه اینکه از خودش چیزی اضافه کنه که شنونده خوشش بیاد )
متاسفانه هنوز تو ایران مدلیش رو من ندیدم
میتونید نظر کاربرها رو که تعدادشون هم بسیار زیاد هست تو همین آمازون بخونید تا متوجه شید با چه عظمتی رو به رو هستید و کلا کسی ازش ناراضی نبوده چه مدل های گرونش و چه ارزونش

dusti55
25-04-2011, 06:53
مدلی رو که دیدی از تو سایتش پیدا کن تا دوستان راحتتر بتونند کمک کنند

با تشکر از دوستان. راستش وارد به گوشی اینا نیستم، احتمالاً مدل زیر بوده.
ST-818

این را دوستم همراه سیستم جدیدی که خریده، هدیه گرفته...
البته من مدل بی‌سیم بکارم میاید که علاوه بر پی.سی بشه برای تی.وی هم استفاده کنم.
عکساهاشو برایتان گذاشتم...

در مورد قیمت تا حول و حوش ۱۰۰ تومن مشکلی نیست. بِرندهای دیگه بازم پیشنهاد بشه بهتره فقط با شرایطم (پی.سی و تی.وی) جور باشه. باز هم تشکر به خاطر راهنمایتان. راستی یادم رفت، مدل‌هایی که گوشی کوچیکی دارند چه جوریه...
.

abbas_dinari
25-04-2011, 14:24
با سلام خدمت دوستان

SONY MDR-XB500

بعد از 3 هفته صبر کردن برای وارد شدن و 1 هفته برای خرید و ارسال تونستم این هدفون معرکه را بخرم.

1.بسته بندی شیک و زیبا
2.بیس خوب و معرکه
3.میدی خوب
4.صدای کاملا صاف FLAC
5.صدای محیط حدود 60 درصد شنیده میشه
6.مقداری دور گوش عرق میکنه
7.گوش کاملا داخلش راحته
8.سبک و راحت روی گوش قرار میگیره
9.کابلش بلند نیست (اما مدل تخت هستش)
10.کانکتور دارای خم 90 و راحته
11.نسبت به قیمتش کاملا ارزش داره (90)

و در آخر کاملا از انتخابم راضی هستم

موفق باشید

rezaomido
25-04-2011, 17:24
اگه اطلاعاتی که برای این دو هدفون میزارید برای هر کدام یک تاپیک مجزا باز کنید خیلی خوب میشه اینجوری دسترسی به مطالب مربوط بهشون راحتتر و کاملتر هست در مورد Creative X-Fi Titanium HD هم یه توضیحی بدید ممنون میشم آیا اونقدر با مدلهای قبلی فرق میکنه که ارزش داشته باشه بخریم

به خاطر این پست از همه معذرت خواهی میکنم.

دوست عزیز بهتر بود که پیشنهادتون به صورت خصوصی برای کاربر ارسال میشد چون خود این تاپیک به اندازه کافی پستهای متفرقه داره.
و در مورد سوالتون هم توی تاپیک مربوطه مطرح بشه بهتر جواب میگیرید.

لطفآ مستقیمآ سوالهای نا مربوط به این تاپیک پرسیده نشه تا بشه جواب شما رو داد ، خواهشآ.(پیغام خصوصی)

ولی برای اینکه این پست هرز نباشه خلاصه اینکه کارت صدای جدید کریتیو از نظر فنی برای خیلی از کاربرها تفاوتی با مدلهای پایینتر نداره ولی از به نظر من:
1. شفافیت و کیفیت صدای این کارت بیشتره.
2. صرفآ برای کار به صورت استریو (دوکاناله)طراحی شده که اگه شما سیستم صدای چند کاناله دارید باید یک کارت جانبی براش بگیرید که اون هم قیمت یک کارت صدای خوب هست!
3. یکی امتیازات این کارت امکان تعویض راحت چیپهای آمپش هست که شما میتونید بسته به نوع سلیقه خودتون این چیپها رو تعویض کنید. که گاهآ هزینهیک سری از این چیپها نصف قیمت همین کارت هست.
4. چون هیچ وقت تمایلی به استفاده از فیلترهای DSP این قبیل کارتها نداشتم نظر خوبی نه تنها نسبت به این کارت بلکه سایر کارتهای صدا شرکتهای دیگه هم ، ندارم. ولی به نظر کیفیت فیلترهای دیجیتالی کریتیو از بقیه عامه پسندتر هست.
5. از نظر سخت افزاری به غیر از قسمتهای آنالوگ کارت ، پیشرفت و تغییر زیادی به نسبت مدلهای پایینتر نکرده که به عنوان یک برتری مهم و با تاثیر زیاد در کیفیت صدای این کارت ، ذکر بشه.
6. در آخر عنوان کارت صدای برتر PC یکی سال پیش رو ASUS گرفته البته فعلآ هر چند هر دو کارت در مقایسه با هم قسمت آنلوگشون با اختلاف ناچیزی از هم هستن ولی به نظرم کریتیو DSP بهتری داره.

شما موق باشید.

a.z.p.z
25-04-2011, 18:00
برند SkullCandy چطوره؟

l
من خودم تست کردم برند حرفه ای که نیست به نظرم اگه میخوای از این برند بگیری بهتر هست که بری از
سری هدفون های beats by dr.dre بگیری چون این برندی که گفتی من اکثر هدفون هاش رو تست کردم جدا از پولی
که میدی که هیچ ارزشی واسه این هدفون نداره از نظر بیس تفکیک پذیری و شفافیت صدا و ... زیاد جالب نیست ...
در کل پیشنهاد نمیکنم !

خوب خدمتت عرض کنم من برند های بسیار زیادی رو داشتم و این هدفون رو با بیش از 6 یا 7 تا از هدفون های گرون هر برند با یک آهنگ و با کارت صدای creative x-fi + decoder 24 bit z-5500 تست کردم
با برندهای AKG , SONY , CREATIVE , JVC و حتی سنهایزر و Beats by Dr. Dre و خیلی برندهای دیگه این تست رو کردم ( مدل های بالاشون و فول سایز )
با برند SHURE هم بزودی تست رو انجام میدم
تنها برندی که میتونه باهاش مقدار کمی رقابت کنه سنهایزر بود مدلهای بسیار بالاش البته
نکته مهم گرادویی که من دارم هنوز در مرحله BURN هست و موندم این مرحله تموم شه می خواد چی بشه چون الانشم عالی هست ....
نکته ای که توش هست و بی نظیرش کرده تفکیک بی نظیر صدا و وضوح عجیب صدا هست و بیس واقعی ( بیسی که هست رو بهتون میده نه اینکه از خودش چیزی اضافه کنه که شنونده خوشش بیاد )
متاسفانه هنوز تو ایران مدلیش رو من ندیدم
میتونید نظر کاربرها رو که تعدادشون هم بسیار زیاد هست تو همین آمازون بخونید تا متوجه شید با چه عظمتی رو به رو هستید و کلا کسی ازش ناراضی نبوده چه مدل های گرونش و چه ارزونش

دوست ! اطلاعاتی که در مورد این برند دادی ممنون من خودم مدتی بود میخواستم برم سراغ این برند ولی متاسفانه
هیچ وقت نرفتم !!! در مورد اینکه هم همشون از دم دست ساز هستن خیلی جالبه ! ...
برای من طراحی و دیزاینش زیاد مهم نیست مهم اینکه که راحت باشه چه ear pad چه هد که علاوه بر راحتی کیفیت بدنه ی خوبی هم باید داشته باشه ! چون من تو معایب اکثرشون دیدم گفته بودن ورزن
سنگین و hard headband البته با توجه به محدوده فرکانسی بالایی که داره و درایور قدرتمند و دیافراگم و ...
واقعا دوست داشتم حداقل تستش کنم که متاسفانه تو ایران نیست ...
البته در مورد طراحی من به هرکی گفتم به جای اینکه بگه زشت بود میگه قدیمی بود ! یعنی طراحیش انگار برای چندین سال پیش هست ... :31:

masoud93
25-04-2011, 21:10
با سلام خدمت دوستان

SONY MDR-XB500

بعد از 3 هفته صبر کردن برای وارد شدن و 1 هفته برای خرید و ارسال تونستم این هدفون معرکه را بخرم.

1.بسته بندی شیک و زیبا
2.بیس خوب و معرکه
3.میدی خوب
4.صدای کاملا صاف FLAC
5.صدای محیط حدود 60 درصد شنیده میشه
6.مقداری دور گوش عرق میکنه
7.گوش کاملا داخلش راحته
8.سبک و راحت روی گوش قرار میگیره
9.کابلش بلند نیست (اما مدل تخت هستش)
10.کانکتور دارای خم 90 و راحته
11.نسبت به قیمتش کاملا ارزش داره (90)

و در آخر کاملا از انتخابم راضی هستم

موفق باشید

منم امروز گرفتم و تمام موارد بالا رو تایید میکنم ...

تنها چیزیش که به نظر من بد بود طول سیم بود (خیلی کوتاه) و نمیشه با خود هدفن صدا رو کم و زیاد کرد ...

abbas_dinari
25-04-2011, 22:46
منم امروز گرفتم و تمام موارد بالا رو تایید میکنم ...

تنها چیزیش که به نظر من بد بود طول سیم بود (خیلی کوتاه) و نمیشه با خود هدفن صدا رو کم و زیاد کرد ...

سلام

دوست عزیز کاملا باهات موافقم.

1.واسه طول سیم من یک افزایش طول 1.5 متری گرفتم.
2.اما واسه کم و زیاد کردن صدا هیچ کاری نمیشه کرد.

راستی دوست عزیز شما چند گرفتی ؟

موفق باشی

masoud93
25-04-2011, 23:57
سلام

دوست عزیز کاملا باهات موافقم.

1.واسه طول سیم من یک افزایش طول 1.5 متری گرفتم.
2.اما واسه کم و زیاد کردن صدا هیچ کاری نمیشه کرد.

راستی دوست عزیز شما چند گرفتی ؟

موفق باشی

95 تومن ...

برا کم و زیاد کردن صدا هم اگه از موبایل و ... استفاده میکنید از خود گوشی میشه به راحتی صدا رو تغییر داد ...

اگه از pc استفاده میکنید باز هم میشه از خود ویندوز پایین صفحه راحت صدا رو تغییر داد ...

اگرم با کنسول دارید بازی میکنید میشه از ستینگ داخل بازی صدا رو تنظیم کرد ...

ولی در کل اگه یه چیزی برا تغییر صدا روی خود هدفن میزاشتن خیلی راحت تر بود ...

abbas_dinari
26-04-2011, 08:09
95 تومن ...

برا کم و زیاد کردن صدا هم اگه از موبایل و ... استفاده میکنید از خود گوشی میشه به راحتی صدا رو تغییر داد ...

اگه از pc استفاده میکنید باز هم میشه از خود ویندوز پایین صفحه راحت صدا رو تغییر داد ...

اگرم با کنسول دارید بازی میکنید میشه از ستینگ داخل بازی صدا رو تنظیم کرد ...

ولی در کل اگه یه چیزی برا تغییر صدا روی خود هدفن میزاشتن خیلی راحت تر بود ...

با سلام

دوست عزیز با شما موافقم .

من با PC کار می کنم و از طریق برنامه ها کم وزیاد می کنم.

کلا این هدفون پرتابل هستش .چون سیم کوتاه و بدون کنترل صدا.

اما اگر این کنترل صدا را داشت دیگه چی میشد.

موفق باشید

rezaomido
26-04-2011, 12:09
اما اگر این کنترل صدا را داشت دیگه چی میشد.

دوست عزیز یک نوع تبدیل هست که به صورت رابط بین هدفون و پلیر قرار میگیره که توی خودش ولوم هم داره(ولوم بین راهی) که قیمتش حدودآ 1000 تومنه ، دقت کنید مدل استریو بگیرید که مناسب کاربرد شما هست.
البته مدلهای دیگه ای هم هست که ولوم تنظیم تون و بالانس هم کنار ولوم صدا دارن.
به هر حال تنوع این تبدیلها بسیار زیاده فقط باید یک کمی جستجو کنید. و اینکه مدلهای ارزون قیمت بعد از مدتی استفاده هنگام کم و زیاد کردن ولوم ، صدای خش خش از هدفون شنیده میشه و تنها راه حل اینه که یکی دیگه تهیه کنید.

در آخر برای اونهایی که سوادشون از من بالاتره و ابزارش رو هم دارن سعی کنن مدلی انتخاب کنن که سر لغزنده ولوم به سمت جک هدفون باشه نه اینکه ولوم به صورت سری بین سیم قرار گرفته باشه.

شما هم موفق باشید.

pourya_bo2pmc
26-04-2011, 12:25
سلام

هدفون جهت موزیک و فیلم تقریبا 15 الی 16 تومن ؟

Shayan Arya
26-04-2011, 13:32
جناب rezaomido اگر میشه لطفا کمی بیشتر درباره ساند استیج توضیح بدید و اینکه در چه هدوفن هایی میشه این رو دید.
مثلا آیا در EP630 و امثال این هدفون های ارزون چنین چیزی هست؟

برداشت کاملا فرضی و شاید اشتباه من از توصیف شما به شکل صدا توی مغز ، کمی از از توی مغز به سمت درایور ، نزدیک درایور ، 5 سانتی متری داریور و ... این هست که ساند استیج تاثیری شبیه این داره که مثلا در PowerDVD (یا پلیرهای با قابلیت مشابه) محیط مجازی رو از Living room به Theater یا Stadium تغییر بدیم.
میدونم مقایسه بالا غیر خرفه ای و خام هست ولی هدف اینه که حداقل یک ایده کلی از ساند استیج داشته باشم.

سوال دیگه درباره ساند استیج اینکه هدفون هایی با این قابلیت برای تماشای فیلم و موزیک ویدیو مناسب هستند یا همون مشکل HD800 رو دارند که قبلا توضیح داده بودید.
ارزون ترین هدفونی که ساند استیج داشته باشه چیه؟

:10:

rezaomido
26-04-2011, 18:43
دوست گرامی
متاسفانه معنی مشخصی به فارسی که تعریف کامل این خصوصیت باشه پیدا نکردم.

Sound Stage:
خصوصیتی هست که در تمامی درایورهای صوتی وجود دارد ولی با کمیت متفاوت. اول نیاز هست که تعریف Imaging توضیح داده بشه که عبارت است از " قابلیت تفکیک صدای ساز های مختلف به صورتی که زمان بازپخش صدای ضبط شده ، بتوان محل سازها را همانگونه که چیدمان اکوستیک و فیزیکی آنها بوده از هم تشخیص داد".
حالا Sound stage عبارت است از گستردگی این محیط ، که چون کمیت برداری هست به سانتی متر اندازه گیری میشه.
برای هدفون خاص شما این اندازه نهایتآ کمتر از 5 سانت هست و فقط به سمت جلو و کنار درایور.

و اون اصطلاحاتی که بکار بردم صرفآ بزرگ نمایی از تاثیر مراحل مختلف کاری بوده که انجام شده. (توی مغز : یعنی ساند استیج منفی یا به عبارتی حالت مونو که از مرکز دو گوش فرض میشه تا اینکه هر چه صدا به خود گوش نزدیگتر بشه میشه استریو)

تا اندازه ای تصور شما درسته ولی اون فیلترها فقط افکت هستند و تمامی صداها به یک نسبت از شنونده فاصله میگیرند. و از همه بدتر اینکه با الگوریتم های جدید فرکانسهای مختلف هم تاثیرپدیری متفاوتی دارند. بطور نمونه اگر سازی همزمان در حال اجرای یک طیف فرکانس باشه اگه به صدای شبیه سازی شده این فیلترها دقت کنید متوجه این میشید که صدای اون ساز در محیط اطرف شما درحال چرخش هست.

به دلیل اینکه صدابرداری سینما متفاوت از صدا برداری موسیقی هست، هنگام ضبط سینمایی پیشاپیش محل میکروفون ها طوری انتخاب میشه که درنهایت پس از Mastring صدای بازپخش شده مناسب برای حداقل سیستم صوتی باشه که حداقل از شنونده فاصله چند متری داشته باشه ، نه چند میلیمتری هدفون، اشکال از اونجا به وجود میاد که هنگام صدابرداری از صحنه های Close اگر ساند استیج هدفون بیش از حد مجاز باشه مغز قادر به تجسم این فاصله صدا و تصویر نیست و برای خیلی ها گیج کننده هست ، مثلآ تصور اینکه یک نفر کنار شما در حال صحبت کردن با شما باشه ولی شما صدای اون رو از 3 متری بشنوید! و یا برعکس.

شما هم موفق باشید.

pourya_bo2pmc
26-04-2011, 20:45
سلام

هدفون جهت موزیک و فیلم تقریبا 15 الی 16 تومن ؟

گرفتم :8:

هدست لوکس دارای پد گوشی بزرگ برای راحتی بیشتر :5:
Genius HS-05A

15500 تومن میگفت 15 تومن بهش دادم

rezaomido
27-04-2011, 13:05
به در خواست خصوصی کاربر Dusti55:

دوست گرامی مدلی انتخابی شما
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بیسیم نیست.

اگه شما هدفون بلوتوث نیازتون هست پیشنهاد میکنم یک هندزفری بلوتوث استریو بگیرید و یا اینکه هندزفری بلوتوث مدل Jabra 3030 و یا Sony MW600 + یک هدفون خوب.
قیمت مدل Jabra 3030 حدودآ 60 تومنه.
قیمت مدل Sony MW600 حدودآ 120 تومنه که پیشنهاد میشه از این مدل تهیه کنید.
و هدفون تو گوشی مناسب برای اکثر کاربردها فعلآ میتونید از برند کریتیو یکی انتخاب کنید. که قیمت مناسبی به نسبت کیفیت دارند.

البته قبل از خرید این ست مطمئن بشید که سیستم صوتی شما قابلیت ارتباط برقرار کردن با بلوتوث ورژن 2 را دارد، در غیر اینصورت هدفون بلوتوث خرید نکنید.

در غیر اینصورت پیشنهاد میکنم از برندهای برتر موجود در ایران خرید کنید مثل:
سونی ، کریتیو ، سنهایزر و . . .
البته هستند برندهای مشهوری که صرفآ فقط جنبه تولید براشون مهمه مثل فلیپس ، پاناسونیک ، . . .

شما هم موفق باشید.

pourya_bo2pmc
27-04-2011, 14:31
راستی دوستان
من هفته پیش هندزفری بلوتوث Jabra EasyGo گرفتم به قیمت 45 تومن با گارانتی نامداران:8:

در مورد کیفیتش فقط اینو بگم ماه
قابلیت اتصال به دو گوشی هم داره که خودم دارم استفاده میکنم:27:
بسیار عالی :46:

rezaomido
27-04-2011, 14:49
راستی دوستان
من هفته پیش هندزفری بلوتوث Jabra EasyGo گرفتم به قیمت 45 تومن با گارانتی نامداران:8:

در مورد کیفیتش فقط اینو بگم ماه
قابلیت اتصال به دو گوشی هم داره که خودم دارم استفاده میکنم:27:
بسیار عالی :46:

مبارکتون باشه

الان دیگه اکثر هندزفری های بلوتوث امکان برقراری همزمان با دو یا چند دستگاه به طور همزمان ، دارن.
فقط یک مشکل هست که برای موسیقی فقط مدلهایی که ورژن 2 هستن مناسبترند به شرطی که پلیر شما هم ورژن 2 باشه.

rezaomido
27-04-2011, 15:37
چند تا نکته برای خرید هدفون:
1. قبل از انتخاب حداکثر بودجه خودتون رو مشخص کنید.
2. توی نت تمام مدلهایی که به بودجه شما نزدیک هستند مزایا و معایبشون رو یاداشت کنید.
3. مدلهای پایین تر از این مجموعه را یک نگاهی گذرا بندازید ولی خودتون رو درگیر جزییات اونها نکنید.
4. از بین این مدلهای انتخابی فقط 5 مورد را بدون اینکه در نظر داشته باشید که چه معایب و مزایایی داره انتخاب کنید.
5. حالا برای تک تک این مدلها لیستی از مزایا جمع کنید این لیست میتونه راجب همه خصوصیات فیزیکی و صوتی هدفون باشه.
6. برای تمام خصوصیاتی که لیست کردید یک نمره از 10 انتخاب کنید. و به هر هدفون نمره بدید.
7. هدفونی که توی این لیست نمره بیشتری گرفته اول درباره معایبش تحقیق کنید بعدآ برای بقیه.
8. برای تک تک معایب توی لیست نمره منفی در نظر بگیرید که از 10 به هر هدفون داده میشه.
9. با جمع بندی نمراتی که هدفونها دادید هدفون دوم لیست گزینه مناسب خواهد بود.

چرا هدفون دوم؟
هدفون اول برای اکثر کاربرانی که انتخاب میکنن بیشتر جنبه ظاهری داره ولی هدفون دوم لیست هدفونی هست که هم از نظر ظاهر و هم از نظر کارایی بهترین انتخاب شما بوده ، که همیشه دوست داشتید صاحب اون باشید.

موقع خرید از فروشگاهی خرید کنید ، که به شما امکان تست بده و حتمآ اسرار کنید ، چون زمانی که فروشنده قانع شد که شما قصد خرید دارید به شما جواب منفی نمیده.
مراحل تست 2 دقیقه هدفون در فروشگاه:
1. همزمان که فروشنده هدفون رو از بسته بندی خارج میکنه شما باید پلیرتون رو آماده کنید.
2. بدون اینکه هدفون رو توی گوشتون بزارید یک تراک الکترونیک که بیس قوی و صدای های قوی داره با ولوم بالا پلی کنید.
3. همزمان با پلی تراک شما بدون توجه به صدای هدفون سریعآ تمام فیزیک هدفون رو با دقت نگاه کنید از فیش گرفته تا سیم و کلیپ و خود هدفون باید همه چیز همونطوری که در نظر داشتید باشه.
4. برای وقت کشی از فروشنده بخواهید که درباره محتویات جعبه و مشخصات هدفون هرچی که میدونه توضیح بده.
5. و برای وقت کشی بیشتر چون هیچ فروشنده ای حوصله مشتری رو که با جنس ور بره نداره ، شما جعبه هدفون و محتویاتش رو یه نگاهی مختصر ولی با تامل بندازید(نوشته های روی جعبه رو بخونید).
6. اینجا دیگه وقت کشی معادل کشتن فروشنده هست پس فورآ تراک دوم که از قبل آماده کردید و توی همون پوشه پلیرتون گذاشتید رو پلی کنید.(این تراک برای هدفونهای ارزون زیر 100 تومن حتمآ باید Vocal باشه).
7. ولوم در حالت کم هدفون رو روی گوشتون بزارید و بادقت گوش کنید.
8. به هر چی دقت نکردید ، نکردید ولی باید به صدای خواننده خوب دقت کنید این صدا نباید ضعیف نباید محو نباید خش دار و نباید . . .
9 .حالا ولوم پلیرتون رو زیاد کنید و با دقت بشنیود که تا چه درجه از ولوم صدای همون خواننده بدون اینکه تونش عوض بشه شما میتونید ولوم رو زیاد کنید.
10. با قیافه عبوس هدفون رو از گوش خودتون دربیارید و همزمان با اینکه دارید پلیرتون رو میزارید توی کیف باید به هدفون نمره بدید به اینصورت:
الف . برای کیفیت صدا
ب . برای صدای مید یا همون کیفیت صدای خواننده
ج . برای کیفیت ساخت بدنه هدفون
چ . برای کیفیت فیش و محل اتصال کابل هدفون به فیش
خ. به تنها چیزی که اهمیت نباید بدید رفتار فروشنده یا محل فروشگاه و اینجور چیزها که ممکنه هیچ وقته دیگه اونجا رو نبینید.
ی . برای بسته بندی و گارانتی و اون فروشنده بیچاره که حسابی الان داره هلاک میشه که بلاخره جواب شما چیه

11. در صورتیکه همه چیز اونطور که باید خوب نبود قبل از اینکه به فروشنده جواب منفی بدید بهش کمک کنید که هدفون رو همونطور که بوده بزاره توی جعبه و از فروشنده معذرت خواهی کنید و . . .

12. حالا باید برید سراغ هدفون سوم لیست.

نکته فراموش شده: زمان تست هدفون با پلیر تمامی افکتها باید غیر فعال باشند و اکولایزر هم روی فلت. و اینکه به 30 ثانیه اول تراکی که دارید تست میکند نمره ندید و اون رو نادیده بگیرید.

چون مطالب زیاد بود باید خلاصه و مفید می نوشتم. میدون خیلی چراها توی متنم هست ولی توی فرصت مناسب همه رو میگم.

شما هم موفق باشید.

458
27-04-2011, 17:30
سلام EARBUD SHURE 215 تو ایران گیر مییاد؟

rezaomido
27-04-2011, 21:40
خیر تو ایران دنبالش نگرد که نیست.

458
28-04-2011, 10:17
در این حد تو ایران چی هست؟

Cyberlife
28-04-2011, 11:11
سلام

لطفاً در مورد انتخاب یکی از ایرفونهای زیر منو راهنمایی کنید :

Genius HP-02 Live

Genius GHP-02 Alum

Genius HS-205

JVC HA-F240-B

Creative EP-630

a.z.p.z
28-04-2011, 11:41
من خودم 630 کریتیو رو دارم از نظر بیس خیلی خوب هست کلا صدای بمی داره و بیشتر به درد سبک های الکترونیک و هیپ هاپ
میخوره شما باید ببینی بیشتر چه سبک هایی گوش میدی ! ....

Cyberlife
28-04-2011, 12:04
من خودم 630 کریتیو رو دارم از نظر بیس خیلی خوب هست کلا صدای بمی داره و بیشتر به درد سبک های الکترونیک و هیپ هاپ
میخوره شما باید ببینی بیشتر چه سبک هایی گوش میدی ! ....

من بیشتر به سبکهای Pop و New Age علاقه مندم و بیشتر هم آهنگهای ملایم و آروم رو دوست دارم

و گاهی اوقات هم آهنگهای Pop گوش میدم.

oappleo
28-04-2011, 16:36
اینها کدوم کیفیتش از بقیه بیشتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کرتیو Ep-630

هدفون فیلیپس SHE-9800

she 9550 فیلپس

هدفون فیلیپس SHS-3701

.................................................. .............

من انتظارم اینه که :

بودجه زیر 30 تومن

من رپ گوش میدم - دوست دارم صدا واضح باشه و بلندی صدای زیاد همراه با بم

Shayan Arya
28-04-2011, 19:28
اینها کدوم کیفیتش از بقیه بیشتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کرتیو Ep-630

هدفون فیلیپس SHE-9800

she 9550 فیلپس

هدفون فیلیپس SHS-3701

.................................................. .............

من انتظارم اینه که :

بودجه زیر 30 تومن

من رپ گوش میدم - دوست دارم صدا واضح باشه و بلندی صدای زیاد همراه با بم
من Creative EP-630 دارم و در محدوده قیمتش واقعا عالیه با بیس خیلی خوب.
اما در مورد فلیپس میگن ارزش پولی که میدی رو نداره.
به جای فلیپس اگر پولت رو بیشتر کنی سونی گزینه بهتری هست.

458
29-04-2011, 10:22
فرق ايرفون و ايرباد چيه؟
بعد بهترين اينا تو قيمت 100-150 چيه؟(تو ايران)

rezaomido
29-04-2011, 10:24
چند تا نکته برای خرید هدفون:
1. قبل از انتخاب حداکثر بودجه خودتون رو مشخص کنید.
2. توی نت تمام مدلهایی که به بودجه شما نزدیک هستند مزایا و معایبشون رو یاداشت کنید.
3. مدلهای پایین تر از این مجموعه را یک نگاهی گذرا بندازید ولی خودتون رو درگیر جزییات اونها نکنید.
4. از بین این مدلهای انتخابی فقط 5 مورد را بدون اینکه در نظر داشته باشید که چه معایب و مزایایی داره انتخاب کنید.

توضیح بیشتر:

1. هیچ دلیلی وجود نداره که چشم بسته هر هدفونی که به نظر خوب بود خریداری کرد، چون همیشه این احتمال وجود داره که اون هدفون ارزش پولی که بابت خریدش میدید نداشته باشه. همیشه باید اولین گام این باشه که شما مقدار بودجه در نظر گرفته شده خودتون رو مشخص کنید ، نه اونقدر زیاد در نظر بگیرید که مزایای اون هدفون برای کاربرد شما بدون استفاده باشه نه انقدر کم که نتونه نیاز شما رو برطرف کنه.
زیاد به خودتون فشار نیارید که باید به این سقف بودجه برسم ، میشه با همون مقدار هم صاحب یک هدفون خوب شد. به هر حال فکر نمیکنم که فراموش کرده باشید اولین هدفون شما چه کیفیت بدی داشت ولی با وجودی که نیاز شما رو برطرف نمی کرد اون رو خیلی دوست داشتید.

2. پیدا کردن هدفون از نظر رنج قیمت کار بسیار راحتی هست کافی شما در سایتهای مختلف یک جستجوی ساده بکنید معمولآ فروشگاههای اینترنتی این دسته بندی رو برای شما پیشاپیش انجام دادن ولی نه به خاطر اینکه به شما برای انتخاب بهتر کمک کرده باشن ، بلکه صرفآ به این خاطر که هر چی باشه اونها هم فروشنده کالا هستن پس دوست دارن بسته به بودجه کاربر بدون اینکه کاربر معطل این بشه که کدوم مناسبتره ، بر اساس بودجه خودش سریع یکی از هدفونهایی که نزدیکتر به بودجه هست سفارش بده.

3. گاهی اوقات مقدار بودجه در نظر گرفته شده ما به صورتی هست که حتی هدفونهای با کمی قیمت پایین تر میتونن انتخاب بهتری باشن که در این حالت ما هم صرفه جویی کردیم و هم برای نیازمون بهترین مورد رو انتخاب کردیم. با اون مقدار صرفه جویی حتی میشه یک هدفون ارزون قیمت برای کاربرد عادی روزانه و یا لوازم جانبی هدفون مثل کیف حمل هدفون ، کابل رابط ، سری برای هدفون ، کابل اضافه و . . .

4. بی خودی وقت خودتون رو با یک لسیت 20 تایی از هدفونها هدر ندید. انتخاب کردن از بین یک لیست محدود بسیار راحت تر هست و شما با تمرکز بیشتری درباره لیست تصمیم گیری خواهید کرد. یک لیست 5 تایی بهترین لیست برای شماس که شما ناخواسته توی این لیست تمام شرایط خودتون رو قرار دادید بدون اینکه متوجه باشید.

شما هم موفق باشید.

a.z.p.z
29-04-2011, 11:13
فرق ايرفون و ايرباد چيه؟
بعد بهترين اينا تو قيمت 100-150 چيه؟(تو ايران)

فرقی نداره هر 2 تاش رو به کار میبرن .:46:

---------- Post added at 12:13 PM ---------- Previous post was at 12:11 PM ----------

من بیشتر به سبکهای Pop و New Age علاقه مندم و بیشتر هم آهنگهای ملایم و آروم رو دوست دارم

و گاهی اوقات هم آهنگهای Pop گوش میدم.

میشه با هاش نیو ایج و کلاسیک و ... هم گوش کرد ولی زیاد برای این سبک ها این ایرفون مناسب نیست ! ...
موفق باشی - دنبال گزینه ی بهتری بگرد .

rezaomido
29-04-2011, 11:50
به در خواست کاربر Dusti55:

دسته بندی انواع هدفون بر اساس ظاهر:

1. هدفون مونو : این نوع هدفون ها اغلب به صورت تک گوشی هستن و مناسب برای کاربردهایی که کاربر همیشه باید یک گوش آزاد داشته باشه. این دسته هدفونها اکثرآ از انواع کوچک که توی گوش قرار می گیرن و بدون نگه دارنده به صورت تل و یا کلیپ هستند. قیمت بسیار پایینی دارن و برای موسیقی به هیچ عنوان مناسب نیستن چون کیفیت مطلوبی برای پخش موسیقی ندارن و اینکه با یک گوش تجسم صوتی مغز از نصف هم کمتره.

2. هدفون استریو : این نوع هدفونها همیشه به صورت دو گوشی ساخته میشوند که بیشترین کاربرد این دسته برای گوش دادن به موسیقی هست. تنوع ظاهری این دسته بسیار بیشتر از هدفون مونو هست که اغلب از نوع:

الف . In-ear یا تو گوشی: این نوع هدفون کوچکترین سایز هدفون بوده و قسمت اضافه ای داره که باید در کانال گوش قرار بگیره. این دسته هدفونها به خاطر فیزیک خودشون قویترین صدای بیس رو تولید میکنن ولی مشکل سازترین نوع هدفون ها هم هستن مثلآ توی گوش بعضی افراد به راحتی قرار نمیگیرند و یا حالت لاله گوش بعضی از افراد باز هست و چون هدفون تکیه گاهی نداره به راحتی از توی گوش افتاده و کاربر مجبور به نصب دوباره میشه هر چند این دسته سبک وزنترین هدفونها هم هستن به سبکی 3 گرم برای هر گوشی. استفاده طولانی چند ساعته به هیچ عنوان از این هدفونها توصیه نمیشه نه فقط به خاطر بلندی صدا بلکه به خاطر بسته شدن کانال گوش که جلوی اکسیژن رسانی به پرده گوش را گرفته و بسیاری معایب پزشکی دیگه. مثل Creative EP-630.

ب . Earbud : تنها تقاوت این دسته با دسته قبلی اینه که این نوع هدفونها زائده اضافه ای که درون کانال گوش قرار بگیره ندارند ولی به نسبت دسته قبلی صدای بیس ضعیفتری دارن و صدای محیط اطراف شنیده میشه و همینطور صدای موزیکی که شما گوش میکنید توی محیط پخش میشه البته نه به شدتی که دیگران رو اذیت کنه و اینکه اغلب ناخواسته به راحتی از توی گوش در آمده. مثل Creative 315

پ . Supra-aural یا همون هدفون معمولی: این دسته دقیقآ نمونه بزرگ شده دسته قبلی هستن به دلیل بزرگی درایورها و سنگینی درایورها همیشه با تل نگهدارنده ساخته میشنه که این تله تکیه گاهی برای هدفون هست که فشار از روی گوش برداشته بشه معمولآ این تل حالت فنری داره که درایور را با فشار نسبتآ کمی به گوش نزدیک میکنه ولی این حالت برای بعضی افراد ایجاد درد در لاله گوش کرده و اینکه معمولآ جنس تل از فلز سبک استیل یا پلاستیک ولی با حالت فنری و یا با روکشی از پارچه به همراه فوم ساخته میشه. در این نوع هدفونها صدای موزیکی شما گوش می کنید به راحتی در محیط پخش میشه و صدای محیط هم شنیده میشه ولی یک کمی کمتر از دسته قبل. مثل Grado SR60

ت. Full Size : این دسته هدفونها از نظر فیزیکی نسبت به دسته قبلی بسیار بزرکتر هستند درایور های این دسته معمولآ قطر میانگینی به بزرگی4 سانتی متر دارن و تل این دسته به خاطر وزن بسیار زیاد این هدفونها معمولآ بسیار پهن تر از دسته قبل هستن به پهنی 3 سانتی متر . معمولآ این دسته به دو زیر مجوعه تقسیم بندی میشه که یک نوع Close خوانده میشه و یک نوع Open. هر دو نوع تمام لاله گوش رو دربر میگیرن. در Close صدای محیط بسیار کمتر از Open شنیده میشه و همینطور صدای موسیقی. کیفیت صدای Open به خاطر فیزیک باز این هدفون بسیار بهتر هست. عیب اصلی این دسته سنگینی این هدفونها هست که گاهآ نزدیک به نیم کیلوگرم هست. جابجایی این هدفونها بسیار مشکله نه فقط به خاطر سنگینی و بزرگی بلکه به خاطر چندین متر کابل زخیمی که همراه هدفون هست که معمولآ طول کابل این دسته بیش از 3 متر هست و اینکه فیش اغلب این دسته هدفونها از نوع 6.5 میلیمتری هست که به اکثر دستگاههای پلیر پرتابل نمیخوره.

د . Head Set یا همون هدست: این دسته چیزی جز همون هدفونها نیستن فقط به هدفون یک میکروفون اضافه شده که بشه با اون مکالمه انجام داد. به هر حال در تمام دسته هدفونها هدست تولید میشه ولی نکته مهم اینه که اغلب میکروفون های مورد استفاده کیفیت خوبی ندارن و همینطور درایور مورد استفاده در این نوع هدفونها از نوع با کیفیت انتخاب نمیشه.

ی . Hands Free یا همون هندزفری: دقیقآ معادل هدست هست هستند ولی صرفآ برای کاربرد در حرکت ساخته میشن (مبایل). از مزیتهای اونها اینه که کوچک و سبک و اغلب از نوع In Ear و Earbud هستند. برای موسیقی چندان مناسب نیستند. و در بیشتر اوقات به صورت مونو یا تک گوشی ساخته میشن. و اختلاف این دسته با هدست در نوع فیش رابط هست که با تمام هدفونها متفاوته ولی میشه به عنوان هدفون از این دسته استفاده کرد بدون اینکه نیازی به فیش تبدیل باشه. فیش این دسته طوری هست که همزمان هدفون و میکروفون با یک فیش به دستگاه متصل میشوند نه با دو فیش جداگانه مثل هدست. هر چند صدای میکروفون هندزفری بر خلاف هدست که اغلب به صورت استریو هست ، صرفآ به صورت مونو هست. و اینکه کیفیت میکروفون هندزفری صرفآ برای مکالمه مناسبه و نسبت به هدست کیفتی پایین تر داره.

نکته: تمام توضیحاتی که داده شده میانگین بوده و صرفآ تجربه و نظر شخصی.

شما هم موفق باشید.

a.z.p.z
29-04-2011, 12:16
ممنون با رفتن به لینک تمام این دسته بندی ها و ... کامل توضیح داده شده ::
en.wikipedia.org/wiki/Headphones

البته مثلا به همین FULL SIZE گفته میشه CIRCUMAURAL یا به supraural هم on the ear گفته مشن که باز هردوی اینا
زیر شاخه هدفون های over ear هستن ...
در مورد فول سایز امروزه دیگه همه 3.5 میلیمتری رو ساپورت میکنن از این نظر دیگه مشکلی نیست که معمولا adapter 1.4 هم با خودشون دارن.

mojtaba2321
29-04-2011, 12:44
یه هدفن خوب تا 20 تومن میخوام .
از هدفن خود 5800 که استفاده میکنم برای ورزش میفته.
چیزی میخوام که برای ورزش و اینا خوب باشه کیفیتشم خوب باشه.

Shayan Arya
29-04-2011, 13:27
یه هدفن خوب تا 20 تومن میخوام .
از هدفن خود 5800 که استفاده میکنم برای ورزش میفته.
چیزی میخوام که برای ورزش و اینا خوب باشه کیفیتشم خوب باشه.
Creative EP-630 برای شما مناسب هست.
چند صفحه قبل درمورد معایب و مزایا این هدفون بحث شده.

rezaomido
29-04-2011, 13:45
ممنون با رفتن به لینک تمام این دسته بندی ها و ... کامل توضیح داده شده ::
en.wikipedia.org/wiki/Headphones

البته مثلا به همین FULL SIZE گفته میشه CIRCUMAURAL یا به supraural هم on the ear گفته مشن که باز هردوی اینا
زیر شاخه هدفون های over ear هستن ...
در مورد فول سایز امروزه دیگه همه 3.5 میلیمتری رو ساپورت میکنن از این نظر دیگه مشکلی نیست که معمولا adapter 1.4 هم با خودشون دارن.

مرسی از توضیح شما

اون لینک هم همینطوری توضیح داده؟

از اسامی مشابه ای که بیشتر استفاده می شدن استفاده کردم. و با زیر شاخه درست کردن فقط باعث گیج شدن کاربر میشدم.

حتی با تبدیل هم نمیشه از هدفون فول سایز به صورت پرتابل استفاده کرد چون:
فیش اصلی اکثر فول سایزها از نوع "1/4 (6.35mm) هست و بدنه این نوع فیش طولی بیش از 3 سانتی متر داره که + بیش از 3 سانتی متر طول بدنه تبدیل میشه بیش از 6 سانتی متر. که جدای از طول بیش از اندازه و سنگینی فیش ، فشار زیادی یه جک دستگاه پلیر میاره که عمر جک با توجه به فشار زیادی که تحمل میکنه خیلی کم میشه و فکر نمی کنم مایل به استفاده از این تبدیل حتی در صورت موجود بودنش باشید، حتی اگه پلیر شما پرتابل نباشه.

شما هم موفق باشید.

hanijojo
29-04-2011, 15:39
سلام
من یه هدفون میخواستم تو سبک hq-80 و hq-140
hq-140 خوبه؟
مدل های دیگه این سبک(backphone) رو هم اگه معرفی کنین ممنون میشم
اکثر سبکای موسیقیرم دوس دارم ولی یشتر ترنس گوش میدم
MDR-AS30G سونی چی؟پیدا میشه؟اگه آره حدود قیمت؟

fabio montari
29-04-2011, 17:28
توضیح بیشتر:

1. هیچ دلیلی وجود نداره که چشم بسته هر هدفونی که به نظر خوب بود خریداری کرد، چون همیشه این احتمال وجود داره که اون هدفون ارزش پولی که بابت خریدش میدید نداشته باشه. همیشه باید اولین گام این باشه که شما مقدار بودجه در نظر گرفته شده خودتون رو مشخص کنید ، نه اونقدر زیاد در نظر بگیرید که مزایای اون هدفون برای کاربرد شما بدون استفاده باشه نه انقدر کم که نتونه نیاز شما رو برطرف کنه.
زیاد به خودتون فشار نیارید که باید به این سقف بودجه برسم ، میشه با همون مقدار هم صاحب یک هدفون خوب شد. به هر حال فکر نمیکنم که فراموش کرده باشید اولین هدفون شما چه کیفیت بدی داشت ولی با وجودی که نیاز شما رو برطرف نمی کرد اون رو خیلی دوست داشتید.

2. پیدا کردن هدفون از نظر رنج قیمت کار بسیار راحتی هست کافی شما در سایتهای مختلف یک جستجوی ساده بکنید معمولآ فروشگاههای اینترنتی این دسته بندی رو برای شما پیشاپیش انجام دادن ولی نه به خاطر اینکه به شما برای انتخاب بهتر کمک کرده باشن ، بلکه صرفآ به این خاطر که هر چی باشه اونها هم فروشنده کالا هستن پس دوست دارن بسته به بودجه کاربر بدون اینکه کاربر معطل این بشه که کدوم مناسبتره ، بر اساس بودجه خودش سریع یکی از هدفونهایی که نزدیکتر به بودجه هست سفارش بده.

3. گاهی اوقات مقدار بودجه در نظر گرفته شده ما به صورتی هست که حتی هدفونهای با کمی قیمت پایین تر میتونن انتخاب بهتری باشن که در این حالت ما هم صرفه جویی کردیم و هم برای نیازمون بهترین مورد رو انتخاب کردیم. با اون مقدار صرفه جویی حتی میشه یک هدفون ارزون قیمت برای کاربرد عادی روزانه و یا لوازم جانبی هدفون مثل کیف حمل هدفون ، کابل رابط ، سری برای هدفون ، کابل اضافه و . . .

4. بی خودی وقت خودتون رو با یک لسیت 20 تایی از هدفونها هدر ندید. انتخاب کردن از بین یک لیست محدود بسیار راحت تر هست و شما با تمرکز بیشتری درباره لیست تصمیم گیری خواهید کرد. یک لیست 5 تایی بهترین لیست برای شماس که شما ناخواسته توی این لیست تمام شرایط خودتون رو قرار دادید بدون اینکه متوجه باشید.

شما هم موفق باشید.
اقا شما فکر میکنی الان کجا داریم زندگی میکنیم که اینارو میگی کلا مگه چندتا هدفون و ایرفون میشه اینجا پیدا کرد که ادم بخواد به این مسائل هم فکر کنه اینجا که ملت فقط ep630 میخرن

a.z.p.z
29-04-2011, 18:02
مرسی از توضیح شما

اون لینک هم همینطوری توضیح داده؟

از اسامی مشابه ای که بیشتر استفاده می شدن استفاده کردم. و با زیر شاخه درست کردن فقط باعث گیج شدن کاربر میشدم.

حتی با تبدیل هم نمیشه از هدفون فول سایز به صورت پرتابل استفاده کرد چون:
فیش اصلی اکثر فول سایزها از نوع "1/4 (6.35mm) هست و بدنه این نوع فیش طولی بیش از 3 سانتی متر داره که + بیش از 3 سانتی متر طول بدنه تبدیل میشه بیش از 6 سانتی متر. که جدای از طول بیش از اندازه و سنگینی فیش ، فشار زیادی یه جک دستگاه پلیر میاره که عمر جک با توجه به فشار زیادی که تحمل میکنه خیلی کم میشه و فکر نمی کنم مایل به استفاده از این تبدیل حتی در صورت موجود بودنش باشید، حتی اگه پلیر شما پرتابل نباشه.

شما هم موفق باشید.

عزیز فکر کنم شما ناراحت شدید بابت اینکه من یه لینک از دانشنامه گذاشتم ! من معذرت میخوام ...
در ضمن شما گفتید اکثرشون 6.3 هستن من گفتم با اداپتر 3.5 میشن و خیلی از فول سایز ها جک 3.5 دارن و از این نظر مشکلی نیست.
من حرفی از اینکه ( فول سایز رو پرتابل استفاده کرد) نزدم و همچین منظوری نداشتم !

*جدا از سنگینی خود هدفون و استفاده ازش و مشکلاتی که ممکنه برای جک و پورت پلیر به وجود بیاره مسئله
اصلی مقدار impedance اکثر هدفون های فول سایز هست که به خاطر اهم بالا پلیر ها نمیتونن اون مقدار رو نمیتونن به خوبی درایو کنن ! و در کل هدفون های circumaural به درد سیستم های hi-fi میخوره و اکثرشونم به قول خودتون کابل های 3 متر یا بیشتر دارن که از خود هدفون جدا نمیشه اینم یه مشکل دیگه .
مشکل دیگه هم طراحی این هدفون هاست که نمیشه زیاد باهاشون راه رفت و سر رو ممکنه اذیت بکنه .
تو سایت برند ها هم این دسته از هدفون ها زیر شاخه home/hi-fi هستن .

dusti55
29-04-2011, 18:35
سلام به همه دوستان.
تشکر ویژه از دوستان rezaomido و a.z.p.z به خاطر توضیحاتی که درباره برخی از نام‌ها و اصطلاحات رایج در این مبحث ارائه کردند. دست کم با این توضیحات کاربرانی که آشنایی کمتری به موضوع دارند بیشتر با نظرها ارتباط بر قرار می‌کنند و همین اندازه هم عالیست.
باز هم سپاس دوباره از عزیزان.

reza-atom
29-04-2011, 19:09
سلام دوستان من یه هدفون واسه لب تابم میخوام تا 20 تومن صدای لب تابم دالبی هست و بیشتر هم موسیقی کلاسیک گوش میدم.آیا تو این قیمت هدفون با کیفیت خوبی وجود داره ؟

hanijojo
29-04-2011, 20:19
سلام
من یه هدفون میخواستم تو سبک hq-80 و hq-140
hq-140 خوبه؟
مدل های دیگه این سبک(backphone) رو هم اگه معرفی کنین ممنون میشم
اکثر سبکای موسیقیرم دوس دارم ولی یشتر ترنس گوش میدم
MDR-AS30G سونی چی؟پیدا میشه؟اگه آره حدود قیمت؟
کسی نبود جواب مارو بده
راستی این هدفونای فیلیپسم پیدا کردم!
shs5200/28
shs390
اگه میشه راهنماییم کنین!

rezaomido
29-04-2011, 20:37
اقا شما فکر میکنی الان کجا داریم زندگی میکنیم که اینارو میگی کلا مگه چندتا هدفون و ایرفون میشه اینجا پیدا کرد که ادم بخواد به این مسائل هم فکر کنه اینجا که ملت فقط ep630 میخرن

دوست عزیز مرسی از نظر شما
اگه اینجا فقط 630 باشه صحبت شما درسته ولی اینطور نیست حتی خود همین برندی که شما مثال زدید تمام هدفونهاش موجوده که تعداد هدفونهای موجود غیر از 630 میشه بیش از 10 عدد.
مگه همینجا برندهای SOny , AKG , Sennheiser نیست؟
اینجایی که ما زندگی میکنیم
دسترسی به خیلی چیزهایی که فکرش رو بکنی وجود نداره اما اونقدرها هم فقیر نیست که نشه توش 100 مدل هدفون با رنج قیمت متفاوت پیدا کرد.
خودم از همینجا 630 گرفتم و همینطور HD800 ، پس یک کمی بیشتر شما جستجو کن، چون به نظرم برای ملت گزینه های متفاوت زیاد هست.

به هیچ عنوان از اضافه کردن کلمات شما قصد جسارت به شما رو نداشتم و از کلمات شما استفاده کردم تا جواب شما رو داده باشم.
به هر حال معذرت میخوام برای برداشتی که ممکنه خوب نباشه . چون پستم روی لبه تیغه.

شما هم موفق باشید.

عزیز فکر کنم شما ناراحت شدید بابت اینکه من یه لینک از دانشنامه گذاشتم ! من معذرت میخوام ...
در ضمن شما گفتید اکثرشون 6.3 هستن من گفتم با اداپتر 3.5 میشن و خیلی از فول سایز ها جک 3.5 دارن و از این نظر مشکلی نیست.
من حرفی از اینکه ( فول سایز رو پرتابل استفاده کرد) نزدم و همچین منظوری نداشتم !

*جدا از سنگینی خود هدفون و استفاده ازش و مشکلاتی که ممکنه برای جک و پورت پلیر به وجود بیاره مسئله
اصلی مقدار impedance اکثر هدفون های فول سایز هست که به خاطر اهم بالا پلیر ها نمیتونن اون مقدار رو نمیتونن به خوبی درایو کنن ! و در کل هدفون های circumaural به درد سیستم های hi-fi میخوره و اکثرشونم به قول خودتون کابل های 3 متر یا بیشتر دارن که از خود هدفون جدا نمیشه اینم یه مشکل دیگه .
مشکل دیگه هم طراحی این هدفون هاست که نمیشه زیاد باهاشون راه رفت و سر رو ممکنه اذیت بکنه .
تو سایت برند ها هم این دسته از هدفون ها زیر شاخه home/hi-fi هستن .

مرسی از توضیح شما
از این ناراحت شدم که پستم باعث شد شما این تصور رو بکنید.
اون پست من به درخواست کاربر بود و مطمئن بودم که اون کاربر هم سواد خوندن و هم دسترسی به ویکی رو داشته و من بی تجربه خواستم به جای پاسخ خصوصی توی تاپیک جواب ایشون داده بشه شاید به این وسیله هم دیگران استفاده کنن هم اون کاربر.
به هر حال همه حرفه ای نیستن و همه حوصله خوندن چندین صفحه با اصطلاحات را ندارن و اون پست برای کاربرهایی نوشته شده بود که خواستشون این باشه که دسته بندیهای مختلف هدفون را بر اساس فیزیکشون و محدودیتهای مشترک که هر دسته داره ، بدونن.

شما هم موفق باشید.

Shayan Arya
29-04-2011, 21:27

من الان مطمئن نیستم شما از اینکه جناب rezaomido وقت میگذاره و چیزی به دیگران یاد میده ناراحت هستید، یا اینکه خرید EP630 رو مسخره میکنید و یا شاید فقط از وضع بازار ناراحت هستید و به این شکل اعتراضتون رو به در دسترس نبودن هدفون های خوب و حرفه ای اعلام کردید؟

به هر حال من یکی از دارندگان EP630 هستم و دلیلی نمیبینم از خرید یک هدفون ارزان قیمت شرمنده باشم.
اتفاقا قبل از خرید همین هدفون ارزون هم کلی در موردش تحقیق کردم و دیدم خیلی ها از هند و اروپا گرفته تا آمریکا این هدفون رو خریدن (بعضی هم همراه لپ تاپ و به رایگان گرفته بودند) و درموردش بحث کردن. (لینک خواستید براتون بفرستم)
آیا به نظر شما خریداران خارجی این هدفون هم به هدفون های بهتر دسترسی نداشتند؟
یا اینکه فقط در حد جیبشون خرید کردند؟
یا حتی پول هم داشتند ولی خواستن بیش از این خرج نکنند؟

دوست گرامی فراموش نکنید که دانش و آگاهی همیشه ارزشمند هست، حتی اگر در اون لحظه استفاده کاربردی برای شما نداشته باشه.
مثلا من که EP630 دارم با علاقه پست های آقای rezaomido رو درباره HD800 و SRH840 که تازه خریده دنبال میکنم در حالیکه شاید هیچوقت هدفون هایی با اون قیمت و کیفیت نخرم.

a.z.p.z
29-04-2011, 21:48
مرسی از توضیح شما
اون پست من به درخواست کاربر بود و مطمئن بودم که اون کاربر هم سواد خوندن و هم دسترسی به ویکی رو داشته و من بی تجربه خواستم به جای پاسخ خصوصی توی تاپیک جواب ایشون داده بشه شاید به این وسیله هم دیگران استفاده کنن هم اون کاربر.
به هر حال همه حرفه ای نیستن و همه حوصله خوندن چندین صفحه با اصطلاحات را ندارن و اون پست برای کاربرهایی نوشته شده بود که خواستشون این باشه که دسته بندیهای مختلف هدفون را بر اساس فیزیکشون و محدودیتهای مشترک که هر دسته داره ، بدونن.

شما هم موفق باشید.

نه دوست عزیز اون پست شما خیلی هم خوب بود من هدفم این نبود که با دادن اون لینک پست شما رو بی ارزش کنم ! فقط خواستم اون لینک رو هم داده باشم که کلا تکمیل بشه !
:46:

fabio montari
29-04-2011, 23:49
مرسی از توضیح شما

شما هم موفق باشید.
نه اصلا نگرفتی من چی میگم بله کریتیو هست ولی همه میدونن که 630 از همه مدل هاش بهتره چرا چون ایرانی ها دوست دارند جنسه صداوش بقیشم رتته در مورد سونی هم اصلا حرف نزنیم بهتره akg هم قربونش برم با هیچی درایو نمیشه زینهیسرم که همه از دم فیکه پس همه با هم 630 میخریم و شما زیاد خودتو خسته نکن منم اوایلش خیلی خودمه خسته میکردم lol

---------- Post added at 12:49 AM ---------- Previous post was at 12:47 AM ----------

من الان مطمئن نیستم شما از اینکه جناب rezaomido وقت میگذاره و چیزی به دیگران یاد میده ناراحت هستید، یا اینکه خرید EP630 رو مسخره میکنید و یا شاید فقط از وضع بازار ناراحت هستید و به این شکل اعتراضتون رو به در دسترس نبودن هدفون های خوب و حرفه ای اعلام کردید؟

به هر حال من یکی از دارندگان EP630 هستم و دلیلی نمیبینم از خرید یک هدفون ارزان قیمت شرمنده باشم.
اتفاقا قبل از خرید همین هدفون ارزون هم کلی در موردش تحقیق کردم و دیدم خیلی ها از هند و اروپا گرفته تا آمریکا این هدفون رو خریدن (بعضی هم همراه لپ تاپ و به رایگان گرفته بودند) و درموردش بحث کردن. (لینک خواستید براتون بفرستم)
آیا به نظر شما خریداران خارجی این هدفون هم به هدفون های بهتر دسترسی نداشتند؟
یا اینکه فقط در حد جیبشون خرید کردند؟
یا حتی پول هم داشتند ولی خواستن بیش از این خرج نکنند؟

دوست گرامی فراموش نکنید که دانش و آگاهی همیشه ارزشمند هست، حتی اگر در اون لحظه استفاده کاربردی برای شما نداشته باشه.
مثلا من که EP630 دارم با علاقه پست های آقای rezaomido رو درباره HD800 و SRH840 که تازه خریده دنبال میکنم در حالیکه شاید هیچوقت هدفون هایی با اون قیمت و کیفیت نخرم.
???????????????????????????
wtf ?

PC°BASE
30-04-2011, 01:00
درود .

یه هدفن خوب زیر 40 تومن میخواستم ، اکثر کاربردم هم اولویت اصلیم آهنگ های راک تو تو مایه های آهنگ های Anathema و Placebo , Porcupine Tree و Radio Head و ... هست که برام خیلی مهمه این آهنگ ها رو بتونم با نهایت کیفیت بشنوم ،

صدای بلند و بیس هم اصلا برام مهم نیست ، نه اینکه بد باشه ، متوسط و خوب باشه کافیه . کمترین مصرفم هم آهنگ تکنو و ترنس هست که اصلا گوش نمیدم .

اکثر آهنگ هایی که گوش میدم چیزی مثل راک اسپیس هستن و فضاسازی قوی دارن پس هدفنی میخوام که صدای زیر و بم رو خوب پوشش بدن .

من در زمینه هدفون خیلی کم اطلاع هستم . برای گوشی میخوام ( n82 ) پس ترجیحا سیمش کوتاه باشه . سایزش هم متوسط ( تو گوشی هم نباشه )

مرسی از وقتی که میگذارید .

درود .

یه هدفن خوب زیر 40 تومن میخواستم ، اکثر کاربردم هم اولویت اصلیم آهنگ های راک تو تو مایه های آهنگ های Anathema و Placebo , Porcupine Tree و Radio Head و ... هست که برام خیلی مهمه این آهنگ ها رو بتونم با نهایت کیفیت بشنوم ،

صدای بلند و بیس هم اصلا برام مهم نیست ، نه اینکه بد باشه ، متوسط و خوب باشه کافیه . کمترین مصرفم هم آهنگ تکنو و ترنس هست که اصلا گوش نمیدم .

اکثر آهنگ هایی که گوش میدم چیزی مثل راک اسپیس هستن و فضاسازی قوی دارن پس هدفنی میخوام که صدای زیر و بم رو خوب پوشش بدن .

من در زمینه هدفون خیلی کم اطلاع هستم . برای گوشی میخوام ( n82 ) پس ترجیحا سیمش کوتاه باشه . سایزش هم متوسط ( تو گوشی هم نباشه )

amirfzr
30-04-2011, 10:34
سلام دوستان
من یه ایرفون سونی ex35 دارم که ۱ سانتی متر بالای  فیشش مشکل بیدا کرده صدا  قطع و وصل میشه.راهی واسه  عمیرش هست یا باید از خیر  بگذرم؟

rezaomido
30-04-2011, 12:14
نه اصلا نگرفتی من چی میگم بله کریتیو هست ولی همه میدونن که 630 از همه مدل هاش بهتره چرا چون ایرانی ها دوست دارند جنسه صداوش بقیشم رتته در مورد سونی هم اصلا حرف نزنیم بهتره akg هم قربونش برم با هیچی درایو نمیشه زینهیسرم که همه از دم فیکه پس همه با هم 630 میخریم و شما زیاد خودتو خسته نکن منم اوایلش خیلی خودمه خسته میکردم lol[COLOR="Silver"]

دوست عزیز
متاسفانه پستی که شما تقل قول کردی مربوط به شما نبود.

---------- Post added at 01:14 PM ---------- Previous post was at 01:10 PM ----------

درود .

چون بیس قوی نیاز ندارید یه نگاهی به محصولات سونی بندازید.

شما هم موفق باشید.

rezaomido
30-04-2011, 12:22
سلام دوستان
من یه ایرفون سونی ex35 دارم که ۱ سانتی متر بالای  فیشش مشکل بیدا کرده صدا  قطع و وصل میشه.راهی واسه  عمیرش هست یا باید از خیر  بگذرم؟

دوست عزیز
شما اگه هویه برای لحیم کاری دارید:
میتونید یک فیش استریو 3.5 میلیمتری از فروشگاههای قطعات الکترونیکی تهیه کنید و فیش جدید رو به سیم هدفون متصل کنید.

و اگر هویه ندارید یا . . . :
1. یک فیش رابط یک به یک استریو بگیرید و از وسط سیمش رو قیچی کنید و به سیم هدفونتون متصل کنید.
2. ببرید پیش فروشگاههایی که تعمیرات لوازم برقی انجام میدن اونها هم فیش دارن و هم اگه خواستید با هزینه پایین براتون وصلش میکنن که نهایتآ قیمت فیش 100 تومن + دست مزد 400 تومن ، میشه.

شما هم موفق باشید.

a.z.p.z
30-04-2011, 13:00
دوست عزیز
شما اگه هویه برای لحیم کاری دارید:
میتونید یک فیش استریو 3.5 میلیمتری از فروشگاههای قطعات الکترونیکی تهیه کنید و فیش جدید رو به سیم هدفون متصل کنید.

و اگر هویه ندارید یا . . . :
1. یک فیش رابط یک به یک استریو بگیرید و از وسط سیمش رو قیچی کنید و به سیم هدفونتون متصل کنید.
2. ببرید پیش فروشگاههایی که تعمیرات لوازم برقی انجام میدن اونها هم فیش دارن و هم اگه خواستید با هزینه پایین براتون وصلش میکنن که نهایتآ قیمت فیش 100 تومن + دست مزد 400 تومن ، میشه.

شما هم موفق باشید.

ممنون این لینک هم نگاه کنید بد نیست :

* البته موقعی که میخواین سیم ها رو وصل کنید باید توجه کنید که سیم L , R رو درست متصل کنید چون فیش های استریو از 3 قسمت تشکیل شده : SLEEVE/ RIGHT /LEFT .

peaceful1
30-04-2011, 16:38
سلام دوستان
خودت رو الکی اذیت نکن اگه برات امکانش هست برو یه هدفون دیگه بگیر سیم این مدل هدفون ها خیلی نازک وظریف هست کار کردن باهاشون خیلی راحت نیست(منظورم لحیم کاری وتعمیر هست) و سوکت های داخل بازار کیفیت خوبی ندارند آخرش هدفون با افت کیفیت هم مواجه میشه.

Nocturne
30-04-2011, 19:18
سلام. لطفا توضیح کوچکی در مورد impedance بدید.

من یه هدفون دارم (ep-630) با ایمپدانس 16 اهم.
و یکی دیگه (HS-120) با ایمپدانس 2200 اهم که البته در واقع هدسته یعنی میکروفونم داره. (دو فیشه هستش)

1- دومی برای کامپیوتر ساخته شده؟ واسه همین اهمش بیشتره؟
2- عدد دومی عجیب نیست؟ 2200 خیلیه!
3- اولی رو به کامپیوتر بزنیم خراب میشه؟
4- دومی رو به دستگاه دیگری که ورودی میکروفون داره بزنیم ایراد داره؟

پ.ن: ep-630 خریدم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amirfzr
30-04-2011, 21:07
ممنون از راهنمایی همه ی د وستان . خودم لحیم کاریش م کنم اگه جالب نشد به بیشن اد حسین جان مجبورم یکی د گه بگیرم ولی ۳۰ تومن ارز  امتحانشو داره

PC°BASE
30-04-2011, 22:11
دوست عزیز
متاسفانه پستی که شما تقل قول کردی مربوط به شما نبود.

---------- Post added at 01:14 PM ---------- Previous post was at 01:10 PM ----------

چون بیس قوی نیاز ندارید یه نگاهی به محصولات سونی بندازید.

شما هم موفق باشید.
درود .

مرسی از پاسختون چند مدل رو که در ایران پیدا بشه رو شما بهم معرفی میکنید ؟ قیمتش فقط زیر 40 باشه که نهایت بودجمه .

rezaomido
30-04-2011, 23:01
سلام. لطفا توضیح کوچکی در مورد impedance بدید.

من یه هدفون دارم (ep-630) با ایمپدانس 16 اهم.
و یکی دیگه (HS-120) با ایمپدانس 2200 اهم که البته در واقع هدسته یعنی میکروفونم داره. (دو فیشه هستش)

1- دومی برای کامپیوتر ساخته شده؟ واسه همین اهمش بیشتره؟
2- عدد دومی عجیب نیست؟ 2200 خیلیه!
3- اولی رو به کامپیوتر بزنیم خراب میشه؟
4- دومی رو به دستگاه دیگری که ورودی میکروفون داره بزنیم ایراد داره؟

پ.ن: ep-630 خریدم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امپدانس:
نسبت ولتاز متناوب به جریان عبوری از دستگاه هست. که برای سوال شما معمولآ این ولتاژ متناوب دامنه 0.7Vpp و فرکانس 1KHz به هدفون اعمال میشه و مقامت هدفون اندازه گیری میشه که توی کتابچه هدفون این رقم به عنوان امپدانس درج میشه. در حقیقت به طور ساده میشه گفت امپدانس مقاومت یک دستگاه در حالت جریان متناوب هست.(لینک به شما نمیدم چون جدیدآ دوست خوبم(a.z.p.z) بلافاصله بعد از پست من زحمت این کار رو به عهده گرفتن).

1. نمیشه گفت این هدست فقط برای اتصال به کامپیوتر هست ، می تونید به هر دستگاهی که خروجی صدا برای هدفون داره وصلش کنید. نه مقدار امپدانس ارتباطی به دستگاهی خاص نداره که بشه گفت این امپدانس مخصوص این دستگاه هست.

2. بهتر بود مدل دقیق هدفونتون رو میگفتین. ولی اگر هدفون شما از برند کریتیو هست اون امپدانسی که شما گفتید مربوط به قسمت بیس هست نه هدفون و اشکالی نداره حتی 10000 هم باشه.

3. امپدانس بالا یا پایین باعث آسیب به هدفون نمیشه بلکه درصورتی که امپدانس هدفون زیاد باشه باید ولوم بیشتر باز بشه و بر عکس.

4. اگه منظورتون فیش میکروفون هست، نه ایرادی نداره چون توی اکثر هدست ها مدار میکروفون کاملآ جدای از هدفون هست.

630 مبارکتون باشه.

شما هم موفق باشید.

Nocturne
30-04-2011, 23:12
1

2. بهتر بود مدل دقیق هدفونتون رو میگفتین. ولی اگر هدفون شما از برند کریتیو هست اون امپدانسی که شما گفتید مربوط به قسمت بیس هست نه هدفون و اشکالی نداره حتی 10000 هم باشه.بله دیگه کریئیتیوه
نه منظورم تفاوت بسیار زیادش با 16 بود!!

2

3. امپدانس بالا یا پایین باعث آسیب به هدفون نمیشه بلکه درصورتی که امپدانس هدفون زیاد باشه باید ولوم بیشتر باز بشه و بر عکس.
خب مگه نگفتید امپدانس یعنی مقاومت هدفونه... پس اگر هدفون مقاومتش کم باشه و به وسیله قدرتمندتری نسبت به mp3 player مثل کامپیوتر وصل بشه و جریان قوی ای وارد بشه پس دچار اشکال نمیشه؟

3

بلکه درصورتی که امپدانس هدفون زیاد باشه باید ولوم بیشتر باز بشه و بر عکس.مفهوم نیست. یعنی با دومیه باید ولوم رو زیاد کنیم؟

4

4. اگه منظورتون فیش میکروفون هست، نه ایرادی نداره چون توی اکثر هدست ها مدار میکروفون کاملآ جدای از هدفون هست.
هم فیش میکروفون هم هدفون

630 مبارکتون باشه.

خواهش میکنم :20:

rezaomido
01-05-2011, 10:01
درود .

مرسی از پاسختون چند مدل رو که در ایران پیدا بشه رو شما بهم معرفی میکنید ؟ قیمتش فقط زیر 40 باشه که نهایت بودجمه .

توی سایت نمایندگی سونی مدلهایی که موجود دارن زده میتونید تماس بگیرید و ازشون قیمت بپرسید.