PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فوری لطفا: زندگی در بندرعباس و یا بوشهر

iranesabz
31-08-2013, 19:41
دوستان عزیز سلام

بنده بدلیل موقعیت شغلی مجبور به تغییر مکان زندگی از تهران به بندرعباس و یا بوشهر میباشم (انتخاب با خودم). احتمالا حداقل 15 الی 20 سال هم باید در آنجا زندگی کنم.

- حالا میخواستم بدونم کدوم از این دوتا شهر واسه زندگی بهترن. لطفا با دلیل بفرمایید.

- درضمن یه سوال دیگه هم داشتم. تو بعضی شهرها مثل چابهار آدم میتونه هر ماشین خارجی که دلش بخواد بخره بدون اینکه پول گمرک بده (البته فقط مخصوص تردد تو این شهراست). حالا میخواستم بدونم آیا بندر عباس و بوشهر هم از این قانون و از اینجور ماشینا دارن.

شدیدا به راهنمایی شما بصورت فوری نیازمندم.

بسیار ممنون

ess_1362
31-08-2013, 21:11
این دو شهر شهرهای کوچکی هستند با جمعیت کم و آب و هوای بسیار گرم و شرجی
در زمستان هوا مناسب هستولی متاسفانه انواع پسه و مگس توان شما را خواهند گرفت و در تابستان و پدید آمدن هوای گرم و شرجی و طاقت فرسا خوشبختانه تمام پشه ها و مگش ها از بین خواهند رفت.
اگر شما کارمند اداره دولتی هستید فقط در صورتی توصیه به مهاجرت می کنم که درآمدی مایانه بیش از 5 میلیون داشته باشید در غیر اینصورت صرف نظر کنید
مشکل دیگه ای که برای افرادی که مدتی(چند سال) در مناطق حاشیه دریایی جنوب اقامت دارند و بعد به شهر مادری باز می گرددند مبتلا شدن به آسم هست (علتش را متاسفانه نمی دونم)
ضمن اینکه این دو شهر جزء مناطق آزاد نیستند و قوانین گمرکی در آنها همانند سایر نقاط ایران وجود داره

iranesabz
31-08-2013, 21:42
با تشکر فراوان از پاسخ شما. جسارتا آیا اطلاعات شما در مورد منطقه آزاد دقیق هست؟ یعنی کسی از ماشین های عبور موقت (منطقه آزاد) که مثلا در کیش و قشم و چابهار وجود داره نمیتونه بخره؟

payam
03-09-2013, 01:42
سلام رفیق

من تجربه ی زندگی در هر دو رو دارم و خیلی هم راضی هستم ، مخصوصا الان که نسبت به اون سالها پیشرفت هم کردن .

بندر عباس خوب شهر پیشرفته تری هست و مناسب تر. و صاحل و شهر قشنگ تر . با مردمان خوب !
بوشهر هم به همین ترتیب ولی من بندر عباس رو ترجیح میدم .

و منطقه آزاد هم نیست و شما نمیتونین از اون ماشین ها داشته باشین :n02:
در مورد گرما و حشره ،
قرار نیست که جلو آفتاب باشید و یا قرار نیست که پنجره ها رو توری نکشید :n01:

بالاخره گرمی هوا جزء خصوصیات جنوب هست.

اگر موقعیت شغلی خوبه ، بندر عباس رو پیشنهاد میدم .

یا حق