PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش ساخت يه ساعت

blacksword
15-08-2006, 14:21
سلام خدمت دوستان و استادان گرامي اين اولين آموزشم تو اين سايته اميدوارم بتونم اندوخته هاي هر چند كوچيكمو با همه شريك بشم و چيزاي خوبي ياد بگيرم تو انجمن كه بالا پايين ميرفتم جايي رو نديدم كه آموزش ساخت ساعت گذاشته باشن( شايدم كور بودم!!! ) واسه همين تصميم گرفتم اين آموزش رو اينجا بذارم آقا دلفين خواهشن اكه اين آموزش تكراري بود ضايمون نكن :biggrin: اين ساعت يه ساعت كامپيوتري معمولي و عقربه و اينجور چيزا نداره (مثلا موچيو ديواريو روميزي...!!)
مواد لازم: يه مووي كليپ و يه اسكريپت خوب ابتدا:
1- از منو windows گزينه Library رو كليك كنين تا گوشه صفحه باز شه از منو insert گزینه New Symbol رو كليك كنين در قسمت behavior گزينه Movie Clip رو انتخاب كنين و يه تو قسمت بالا اسم date رو تايپ كنيد و كليك ok رو بزنين تو Library رو سيمبل date دوتا كليك كنين و با استفاده از ابزار Text يه صفحه متني درست كنين
در قسمت زير صفحه رو Properties كليك كنيد در قسمت Var نام saat رو وارد كنين بعد به صفحه اصلي ( scene ) رفته و يه نمونه از مووي كليپ رو از Library به صفحه بكشيد
2- حالا مووي كليپ رو انتخاب كنيد در زير صفحه روي Actions كليك كنيد بعد كد زير را اونجا paste كنيد
onClipEvent (enterFrame) {
saat=new Date();
hours=saat.getHours();
minutes=saat.getMinutes();
seconds=saat.getSeconds();
}
حالا Ctrl+Enter رو بزنيد و حال كنيد!!!
اگه گيري چيزي بود بفرماييد ;)

Aminneo
15-08-2006, 14:29
بسيار قديمي و بارها آموزشش بوده!ولي خوب ديگه...
در ضمن كدها رو تگ كد بگذار!

blacksword
15-08-2006, 18:16
ممنون از يادآوريتون بالاخره كسايي هستن كه حرفه اي بلد نيستن و اين چيزاي ساده رو هم نميدونن من در حال تدارك دوتا آموزشم
1-ستاره هايي كه دنبال موس هستن و برق ميزنن و خاموش روشن ميشن
2-يه آسمون با كلي ستاره كه چشمك ميزنن و يه هو منفجر ميشن
اگه تكراري نيست بذارم آقا دلفين و آقا امين تكراري كه نيست ؟؟؟ كه بذاريمو باز ضايع شيم :tongue:

Elfin-D
15-08-2006, 18:22
سلام
شما اموزش رو محبت كن و بزار
كاري به تكراري بودن نداشته باش
مرسي

H2O2
29-08-2006, 10:08
عالي بود
من خيلي دنبال اين ساعت گشتم.واقعا ممنون

میخک5000
20-01-2010, 15:07
سلام.خیلی جالب بود .من از این ساعت واسه پروژم استفاده کردم.
باز هم مطالب جالب بگذارید.
موید باشی...

myleady
31-03-2010, 20:33
خدا انشالله هم در این دنیا هم در اون دنیا نمی دونم بگم چکارت کنه خیلی مفید بود واقعا به این می گن آموزش:10:
حالا تو دوست من هستی

SevenART
01-04-2010, 11:00
خیلی عالی بود ... باز هم از این حرکتها بکن ... :7:

جاسم کدخدایی بنت
01-04-2010, 12:47
عالییییی بو د