PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلوپ لپ تاپ ASUS N550

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12

hacker13
13-12-2013, 23:09
دوستان یه سوال دارم جون من جواب بدین

من میخوام بخرم پولش هم مهم نیست

asus n550jv بدون لمس 4 گیگیش

یا

msi ge60 2oc

رو ایسوس شک دارم به خاطر باتریش رو ام اس ای شک دارم به خاطر گرافیکش که 2 هست

حالا ایا باتری msi بهتر از asus است ؟؟؟ اگه هست چقدر با هم تفاوت داره ؟؟؟

من برای بازی نمیخوام ولی خوب دوست دارم بازی کنم و کلا برنامه نویسی میکنم و به همین دلیل برام کانفیگ و باتری و شیک بودنش بام مهمه

3aman021
14-12-2013, 02:10
رم گرافیک زیاد مهم نیست و 2گیگ کافیه.نسبت به باطری هم زیاد حساس نشو و از لپ تاپ های مالتی مدیا انتظار شارژدهی بالا نداشته باش همشون مث هم هستن و با اختلاف خیلی کم از هم بهترن.در کل اگه لپ تاپ رو برای گیم میخوای msi ge60 و اگه دیزاین برات مهتره n550

3274
14-12-2013, 06:34
دوستان یه سوال دارم جون من جواب بدین

من میخوام بخرم پولش هم مهم نیست

asus n550jv بدون لمس 4 گیگیش

یا

msi ge60 2oc

رو ایسوس شک دارم به خاطر باتریش رو ام اس ای شک دارم به خاطر گرافیکش که 2 هست

حالا ایا باتری msi بهتر از asus است ؟؟؟ اگه هست چقدر با هم تفاوت داره ؟؟؟

من برای بازی نمیخوام ولی خوب دوست دارم بازی کنم و کلا برنامه نویسی میکنم و به همین دلیل برام کانفیگ و باتری و شیک بودنش بام مهمه
ضمن تایید نظرات دوست قبلی، msi بکار شما نمیاد . یک لپتاپ سنگین جایگزین دسکتاپ و برای گیمرهای حرفه ای هست. در واقع برای رقابت با Alienware و امثال اون ساخته شده
برای شما n550 هم در بازی کم نمیاره و هم در امور روزانه و معمول بخوبی جوابگو هست و مخصوصا که برای جابجا کردنش هم مشکلی ندارید

BlackSound
14-12-2013, 07:45
آقا قیمت الانn550چنده ؟ با لمسی بدون لمسیش؟ در ضمن خیلیا میگن با صفحه براق لمسیش زاغارته بدرنمیخوره از اون طرف هم بدون لمسی با صفحه مات کیفیت تصویر میگن میاد پایین موندیم وااالا! امیدی هست به کاهش قیمت ها یا نه ؟ با توجه به اینکه ما زیاد شانس نداریم بازار ففط منتظر منه همین فردا بخرم فردای ان روز 600-700تومنی میکشه پایین..واقعا مملکته ما داریم

3274
14-12-2013, 08:16
آقا قیمت الانn550چنده ؟ با لمسی بدون لمسیش؟ در ضمن خیلیا میگن با صفحه براق لمسیش زاغارته بدرنمیخوره از اون طرف هم بدون لمسی با صفحه مات کیفیت تصویر میگن میاد پایین موندیم وااالا! امیدی هست به کاهش قیمت ها یا نه ؟ با توجه به اینکه ما زیاد شانس نداریم بازار ففط منتظر منه همین فردا بخرم فردای ان روز 600-700تومنی میکشه پایین..واقعا مملکته ما داریم
قیمت رو که در پستهای قبل نوشتند. بسیار متفاوته
مطلب دوم هم صحیح نیست. نه صفحه براق خیلی کیفیت تصویرش بالاتره و نه صفحه مات کیفیت تصویرش پایین تره
تا از نزدیک خودتون تجربه نکردید به حرفهایی که می شنوید اعتنا نکنید متاسفانه اکثر این دست صحبتها غیر علمی و مُهمله

BlackSound
14-12-2013, 13:09
قیمت رو که در پستهای قبل نوشتند. بسیار متفاوتهمطلب دوم هم صحیح نیست. نه صفحه براق خیلی کیفیت تصویرش بالاتره و نه صفحه مات کیفیت تصویرش پایین ترهتا از نزدیک خودتون تجربه نکردید به حرفهایی که می شنوید اعتنا نکنید متاسفانه اکثر این دست صحبتها غیر علمی و مُهملهدوست عزیز ممنون از راهنمایی تون

BlackSound
14-12-2013, 13:13
دوستان با یه فروشنده حرف زدم گفت با توجه به اینکه این مدل کمیابه پس فردا اگه مشکلی واسش پیش بیاد از کجا میخوای قطعه هاشو گیر بیاری حالا نمیدونم این حرفش عاقلانه و منطقی هست یا چرته..در ضمن بنظرتون با توجه به این حرفش عاقلانه هست بگیرمش یا نه ؟

ali_nnn13
14-12-2013, 14:16
دوستان با یه فروشنده حرف زدم گفت با توجه به اینکه این مدل کمیابه پس فردا اگه مشکلی واسش پیش بیاد از کجا میخوای قطعه هاشو گیر بیاری حالا نمیدونم این حرفش عاقلانه و منطقی هست یا چرته..در ضمن بنظرتون با توجه به این حرفش عاقلانه هست بگیرمش یا نه ؟

سلام دوست عزیز...

خدایی نکرده هر مشکلی که پیش بیاد به راحتی میتونن تعمیر کنن ! چون لپتاپ و دسکتاپ مثل موبایل نیست که خیلی از قطعاتشون فرق داشته باشه ! قطعات داخلی (بجز موارد خاص) یکیه ! در موارد خیلی کم ممکنه قطعه ای خاص برای یک مدل باشه که اونم اصلاً نگران نباشین، این لپتاپ با گارانتی وارد بازار شد و مطمئناً شرکت های گارانتی کننده نسبت به تأمین قطعات هم اقدام میکنن !
الان لپتاپ های 10 سال پیشم میتونن تعمیر کنن، و حتی قطعه عوض کنن...

موفق باشید...:n16:

santoori13
14-12-2013, 14:16

دقیقا همون چیزی که خودتون فرمودین...حرفش کاملا چرته / کی گفته کمیابه؟؟فقط قیمتش بالاس / خیالت واسه خرید راحت باشه
منم منتظر یه پوله قلمبم که برم بخرمش / شک نکن تو انتخابت :n26:

santoori13
14-12-2013, 14:20
بچه ها منم یه سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنین...
با توجه به این که تفاوت قیمت گرافیک 2 با گرافیک 4 حولوحوش 400 تومنه میخام الان با گرافیک 2 بخرم بعد مثلا
یکی دوسال دیگه عوض کنم و بیشتر کنم گرافیکو...

این امکان وجود داره آیا؟؟؟منظورم ارتقاع سیستم هس / میشه بعدا گرافیک 4 جایگزین کرد؟مرسی پیشاپیش

amirkurosh
14-12-2013, 14:38
فک نکنم چون گرافیک به مادربرد لحیم شده،خلاصه مطمعن نیستم.
ولی اگرم نشه خیلی راحت میتونی یه گرافیک اکسترنال بخری بزنی تنگش.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

mhd2005
14-12-2013, 14:41
کلا گرافیک 2 با 4 چقدر فرق دارن مخصوصا در رندرینگ و فتوشاپ
ممنون

3aman021
14-12-2013, 14:41
خیر دوست عزیز .در لپ تاپ امکان تعویض قطعاتی مثل پردازنده و گرافیک غیر ممکنه.

amirkurosh
14-12-2013, 14:48
یه سوال اونم اینکه آیا در صورت خرابی cpu و با توجه به اینکه آخر اسم cpu حرفM وجود نداره (قابل تعویض نیس)باید چه خاکی به سر کنیم آیا راهی جز تعویض مادربرد هست؟
من یه بار فن لبتاب قبلیم مشکل پیدا کرد منم دیر فهمیدم خلاصه cpu تقریبا به دیار باقی پیوست و الان نصف عملکردی که باید رو داره و به همین خاطر میخوام یه لبتاب جدید بگیرم و نمیخوام دوباره این بلا سرم بیاد

amirkurosh
14-12-2013, 14:53
برای کاری که شما میخواین زیاد فرق نمیکنه.
درکل کار از محکم کاری عیب نمیکنه ولی توجه داشته با که جیب از بیپولی عیب میکنه پس اگه صلاح میدونی صرفه جویی کن

amirkurosh
14-12-2013, 14:54
برای کاری که شما میخواین زیاد فرق نمیکنه.
درکل کار از محکم کاری عیب نمیکنه ولی توجه داشته با که جیب از بیپولی عیب میکنه پس اگه صلاح میدونی صرفه جویی کن

کلا گرافیک 2 با 4 چقدر فرق دارن مخصوصا در رندرینگ و فتوشاپ
ممنون

santoori13
14-12-2013, 15:06
ممنون از دوستان که جواب دادن/ خیلی مرسی...

تقریبا همین 30 دقیقه پیش داشتم نو سایتا چرخ میزدم که خوردم به این مدل
Sony VAIO Fit 15E SVF152190X Touchاز دوستان اهل فن میخاستم بپرسم با توجه به این که پردازنده ی N550 = Intel Core i7 4700HQ 2.40GHz up to 3.40 GHz

و پردانزنده ی وایویی که خدمتون عرض کردم Intel Core i7 3537U 2.00GHz up to 3.10 GHz این مدله میشه یه مقایسه ای انجام بدین

و راهنمایی کنین منو که کودوم مدل بهتره؟؟؟ آخه از نظر زیبایی وظرافت سونی واقعا یه سروگردن از ایسوس بالاتره ..

amirkurosh
14-12-2013, 15:09

Sony VAIO Fit 15E SVF152190X Touchاز دوستان اهل فن میخاستم بپرسم با توجه به این که پردازنده ی N550 = Intel Core i7 4700HQ 2.40GHz up to 3.40 GHz

و پردانزنده ی وایویی که خدمتون عرض کردم Intel Core i7 3537U 2.00GHz up to 3.10 GHz این مدله میشه یه مقایسه ای انجام بدین

و راهنمایی کنین منو که کودوم مدل بهتره؟؟؟ آخه از نظر زیبایی وظرافت سونی واقعا یه سروگردن از ایسوس بالاتره ..

اگه میشه لینک بدید

santoori13
14-12-2013, 15:14
اگه میشه لینک بدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دی جی کلا /بفرمایید:n16:

BlackSound
14-12-2013, 15:17
ممنون دوستان از پاسختون.. لپ تاپ گارانتیش یه سال فوقش دو سال هست از اون بابت نگرانی ندارم مثلا اگه مشکلی پیش اومد میدمش گارانتی اوکی میکنن البته اگه قبولش کردن و مثل همیشه نگفتن این مشکلت شامل گارانتی نمیشه!..خوب بعد اینکه یه سال گارانتیش تموم شد اونوقت چه خاکی به سرمون بریزیم ببرمش سراغ تعمیرکار راحت قطعه هاشو گیر میاره و درست میکنه ؟ از این بابت نگرانم.در ضمن این قابلیت اضافه کردنssdدر کنار هارد خودش رو داره یا نه ؟

hacker13
14-12-2013, 15:18
دوستان یه سوال ایا این اسوس از نظر ضخامت که از بقل بهش نگاه میکنی به اپل میرسه یا بزرگ تره ؟؟؟

amirkurosh
14-12-2013, 15:28

دی جی کلا /بفرمایید:n16:

دیدمش در کل:
باتری ضعیفتر
سیپیو ضعیفتر و یه نسل عقب تر
گرافیک هم ضعیفتر و هم حافضه گرافیکی کمتر
و تنها نکته مثبت وجود nfc هست که اونم به جاش میشه وجود ساب ووفر روی ایسوز رو دید

amirkurosh
14-12-2013, 15:30
ممنون دوستان از پاسختون.. لپ تاپ گارانتیش یه سال فوقش دو سال هست از اون بابت نگرانی ندارم مثلا اگه مشکلی پیش اومد میدمش گارانتی اوکی میکنن البته اگه قبولش کردن و مثل همیشه نگفتن این مشکلت شامل گارانتی نمیشه!..خوب بعد اینکه یه سال گارانتیش تموم شد اونوقت چه خاکی به سرمون بریزیم ببرمش سراغ تعمیرکار راحت قطعه هاشو گیر میاره و درست میکنه ؟ از این بابت نگرانم.در ضمن این قابلیت اضافه کردنssdدر کنار هارد خودش رو داره یا نه ؟

تو آل نوشته قابلیت تعویض با ssd هست ولی نمیشه در کنار هم استفاده کرد

amirkurosh
14-12-2013, 15:32
یه سوال اونم اینکه آیا در صورت خرابی cpu و با توجه به اینکه آخر اسم cpu حرفM وجود نداره (قابل تعویض نیس)باید چه خاکی به سر کنیم آیا راهی جز تعویض مادربرد هست؟
من یه بار فن لبتاب قبلیم مشکل پیدا کرد منم دیر فهمیدم خلاصه cpu تقریبا به دیار باقی پیوست و الان نصف عملکردی که باید رو داره و به همین خاطر میخوام یه لبتاب جدید بگیرم و نمیخوام دوباره این بلا سرم بیاد

یکی جواب منو بده لطفا

santoori13
14-12-2013, 15:38
دیدمش در کل:
باتری ضعیفتر
سیپیو ضعیفتر و یه نسل عقب تر
گرافیک هم ضعیفتر و هم حافضه گرافیکی کمتر
و تنها نکته مثبت وجود nfc هست که اونم به جاش میشه وجود ساب ووفر روی ایسوز رو دید

مرسی :n12:

پس میچسبم به همون N550 ...,ولی خوب زیبایی سونی با ایسوس قابل مقایسه نیست :n28:

hacker13
14-12-2013, 15:41

نه مگه اینکه کلا هارد رو در بیاری و ssd بزاری یا به جای دیویدیش بزاری یا اکسترنال

BlackSound
14-12-2013, 15:44
کاش حداقل این قابلیتو داشت.با این حساب فک کنم بعد یه مدتی هارد خودشو در بیاریم ssdبخریم توش بزاریم و یه هارد اکسترنال دیگه بخریم که اینم با این قیمت های فضایی نمیصرفه باید با همون5400rpmبسازیم!

BlackSound
14-12-2013, 15:55
نه مگه اینکه کلا هارد رو در بیاری و ssd بزاری یا به جای دیویدیش بزاری یا اکسترنالینی میشه هارد خودش جاش بمونه و اس اس دی رو دیویدی رو در بیاریم بزاریم جاش؟اگه اینجوری باشه خوبه ‏

amirkurosh
14-12-2013, 16:38
*تکنولوژی Optimus انویدیا به طور خودکار بین گرافیک اینتل HD 4600 و Nvidia GeForce GT 750M سویچ میکند*
ﺍﯾﻦ ﺟﻤﻠﻪ ﺭﻭ ﺍﺯ ﺻﻔﺤﻪ ﯼ ﺍﻭﻝ ﻫﻤﯿﻦ ﻓﺮﻭﻡ ﮔﺮﻓﺘﻢ ﻭ ﺳﻮﺍﻟﻢ اینه که آیا گانفیگ های موجود در بازار دو گرافیک هستند یانه؟

BlackSound
14-12-2013, 17:07
مطمئن نیستم اما فک کنم کلا n550jvکارت گرافیک مجزا نداره .

ramingsm
14-12-2013, 17:21
مطمئن نیستم اما فک کنم کلا n550jvکارت گرافیک مجزا نداره .
دوست عزیز پس اون gt750 چیه تو لپ تاپ؟:-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

ramingsm
14-12-2013, 17:25
*تکنولوژی Optimus انویدیا به طور خودکار بین گرافیک اینتل HD 4600 و Nvidia GeForce GT 750M سویچ میکند*
ﺍﯾﻦ ﺟﻤﻠﻪ ﺭﻭ ﺍﺯ ﺻﻔﺤﻪ ﯼ ﺍﻭﻝ ﻫﻤﯿﻦ ﻓﺮﻭﻡ ﮔﺮﻓﺘﻢ ﻭ ﺳﻮﺍﻟﻢ اینه که آیا گانفیگ های موجود در بازار دو گرافیک هستند یانه؟

منظور دو کارت گرافیک مجزا نیست بلکه hd 4600 گرافیکیه که در پردازنده اصلی هست( cpu ) و وقتایی که دستگاه بخواد کار گرافیکی ساده انجام بده از همون استفاده میکنه و بیخود gt750 را به کار نمیگیره
البته تا اونجایی که من میدونم!

BlackSound
14-12-2013, 17:44
منظور من هم همون بود تو کانفیگ هایی که هست ننوشته گرافیک دوم hd4600فقط gt750رو فک کنم داره

3274
14-12-2013, 19:12
منظور من هم همون بود تو کانفیگ هایی که هست ننوشته گرافیک دوم hd4600فقط gt750رو فک کنم داره
دوست عزیز یکم مطالعه بیشتر بفرمایید!
تمام پردازنده های امروزی اینتل سری موبایل دارای گرافیک مجتمع داخل پردازنده هستند . چه در مشخصات قید بشود و چه نشود . یک مساله ای بدیهی و پیش پا افتاده است

3274
14-12-2013, 19:15
کاش حداقل این قابلیتو داشت.با این حساب فک کنم بعد یه مدتی هارد خودشو در بیاریم ssdبخریم توش بزاریم و یه هارد اکسترنال دیگه بخریم که اینم با این قیمت های فضایی نمیصرفه باید با همون5400rpmبسازیم!
این دیگه بستگی به جیپ و نیاز شما داره ... وگرنه SSD از برند سامسونگ تا ظرفیت 1TB هم جدیدا به بازار معرفی شده

samibeig
14-12-2013, 20:24
دوستان من یه راهنمایی جامع می خوام ... دیگه تصمیم گرفتم به آشنامون که می خواد بره فرانسه بگم بیاره

فقط این صفحه نمایش لاکردار بدجور رفته رو اعصابم : asus تو سایت خودش نوشته non-glare که میشه همون ضد تابش ( یعنی در واقع همون مات ) ولی من هرجا تحقیق می کنم می بینم صفحه نمایش لمسی براق هست و غیر لمسی مات .... از اونجایی که می خوام لمسی باشه صفحه نمایشم ولی این براق بودن طبق تحقیقات گوگلی کمی جلوم رو میگیره ( نوشتن تو نور کاراییش میاد پایین و بعد از چند ساعت هم چشم رو خسته می کنه )

چیکار کنم به نظرتون ؟؟؟؟؟؟

hacker13
14-12-2013, 20:49
مات بگیر شک نکن لمسی اشغاله اون لرزش صفحه رو من به شخصه نمی تونم تحمل کنم :n22:

ramingsm
14-12-2013, 21:05
دوستان من یه راهنمایی جامع می خوام ... دیگه تصمیم گرفتم به آشنامون که می خواد بره فرانسه بگم بیاره

فقط این صفحه نمایش لاکردار بدجور رفته رو اعصابم : asus تو سایت خودش نوشته non-glare که میشه همون ضد تابش ( یعنی در واقع همون مات ) ولی من هرجا تحقیق می کنم می بینم صفحه نمایش لمسی براق هست و غیر لمسی مات .... از اونجایی که می خوام لمسی باشه صفحه نمایشم ولی این براق بودن طبق تحقیقات گوگلی کمی جلوم رو میگیره ( نوشتن تو نور کاراییش میاد پایین و بعد از چند ساعت هم چشم رو خسته می کنه )

من باشم لمسی میگیرم حتی اگه همه دنیا بگه بده :-)
شما به نظرت یه کمپانی مثل ایسوز صفحه ای زده که زیر نور مثل آینه عمل کنه؟من فکر نمیکنم خیلی مشکلی تو صفحه براقش باشه

samibeig
14-12-2013, 21:30
مات بگیر شک نکن لمسی اشغاله اون لرزش صفحه رو من به شخصه نمی تونم تحمل کنم :n22:

شما فقط به خاطر لرزش صفحه میگی یا کیفیت تصویر ؟؟؟

santoori13
14-12-2013, 21:34

یکی از محاسن n550 صفه لمسیشه حالا شما میخای ماتشو بخری؟؟؟:n23:

از خارج اووردن اشتباهه...منم بابام آلمانه میتونه بیاره واسم اما ترجیح میدم از همین جا بگیرم

تا اگه شامل گارانتی شد یا عیبی کرد بدون دغدغه رفعش کنم / در کل نمیرزه از خیلی لحاظا:n16:

samibeig
14-12-2013, 21:40
یکی از محاسن n550 صفه لمسیشه حالا شما میخای ماتشو بخری؟؟؟:n23:

از خارج اووردن اشتباهه...منم بابام آلمانه میتونه بیاره واسم اما ترجیح میدم از همین جا بگیرم

تا اگه شامل گارانتی شد یا عیبی کرد بدون دغدغه رفعش کنم / در کل نمیرزه از خیلی لحاظا:n16:

می دونی خیلی پرس و جو کردم ... به این نتیجه رسیدم اینجا که 1 تومن اضافه ازت می گیرن اگه ب احتمال خیلی کم خرابی تو لپ تاپ به وجود اومد بیشتر از یک نتومن که خرجش نمی شه میشه ؟؟ پس حداقل دادن 1 تومن به تعمیرکار [ اگر حالا زمانی مشکل پیدا کنه ] بهتر از دادن پول مفت به دلاله :n16:

chemist10
14-12-2013, 21:56
دوست عزیزی که گفتی آوات بهت میل داده،میشه لطفا ایمیل آواتو بدی؟ممنون

BlackSound
14-12-2013, 21:58
دوستان منم میخوام ماتشو بگیرم ولی میگن ماتش فاقد بنلipsهست.به نظرتون کیفیت صفحه ماتش خوبه بگیرم؟ چشم رو اذیت نمیکنه تار نیس ؟ در ضمن مدل 2گیگشو میخوام چون بازی در حد pes14.nfs.btf4‏ بازی میکنم که اون فک کنم از 4گیگ استفاده نمیکنن فقط کاش ddr5بود

saeed.zn
14-12-2013, 23:01
دوست عزیزی که گفتی آوات بهت میل داده،میشه لطفا ایمیل آواتو بدی؟ممنون

لینک صفحه ارتباط با ما آوات. من خودم به آدرس اولی میل زدم. بفرمایین

ahriman323
14-12-2013, 23:30
به یک بازرگانی ایمیل زدم گفت هفته آینده 4شنبه اینشاالله

3274
15-12-2013, 05:34
دوستان منم میخوام ماتشو بگیرم ولی میگن ماتش فاقد بنلipsهست.به نظرتون کیفیت صفحه ماتش خوبه بگیرم؟ چشم رو اذیت نمیکنه تار نیس ؟ در ضمن مدل 2گیگشو میخوام چون بازی در حد pes14.nfs.btf4‏ بازی میکنم که اون فک کنم از 4گیگ استفاده نمیکنن فقط کاش ddr5بود
نه آقا چه کاریه؟! پنل TN که کیفیتش اصلا قابل مقایسه با نوع IPS نیست
ششصد مرتبه گفتم اینقدر توی نخ مات یا براق بودنش نباشید . برید بالاترین کانفیگی که بودجتون میکشه حتی با ص لمسی خریداری کنید.
آخه شماها که اینقدر آینده نگرید و از هنوز قبل از خرید بفکر عمر باتری یا خرابی های آیندش هستید! با خودتون نمیگید در آینده که ویندوزهای 9 و 10 ! بخواد بیاد دیگه ص بدون لمسی اصلا کابردی نداره و روی اعصابه!
یا نکنه فکر کردین این لپتاپ رو فقط برای 6 ماه استفاده دارید می خرید و بعدش یکی دیگه؟!
بابا آبنده نگرها!:n02:

BlackSound
15-12-2013, 07:32
نه آقا چه کاریه؟! پنل TN که کیفیتش اصلا قابل مقایسه با نوع IPS نیستششصد مرتبه گفتم اینقدر توی نخ مات یا براق بودنش نباشید . برید بالاترین کانفیگی که بودجتون میکشه حتی با ص لمسی خریداری کنید. آخه شماها که اینقدر آینده نگرید و از هنوز قبل از خرید بفکر عمر باتری یا خرابی های آیندش هستید! با خودتون نمیگید در آینده که ویندوزهای 9 و 10 ! بخواد بیاد دیگه ص بدون لمسی اصلا کابردی نداره و روی اعصابه! یا نکنه فکر کردین این لپتاپ رو فقط برای 6 ماه استفاده دارید می خرید و بعدش یکی دیگه؟!بابا آبنده نگرها!:n02:داداش منم دلم میخواد لمسی بگیرم اما بودجم نمیکشه هم اینکه اونایی که داشتن میگن لولاهاش ضعیفه تکون میخوره رو اعصابه این مشکلشم دلسردم میکنه... چهار و ششصد اخه چه خبره نه گرافیکش دی دی آر ‏5‏ هست ‏‏!‏ نه قابلیت اضافه کردن اس اس دی بدون خارج کردن دیویدی و اینارو داره‏!‏ ‏..من نمیدونم به خاطر یه لمسی این لامصب چرا اینقد گرونه..اصلا به فکر خریدار نیستن موقعی که میکشه بالا یهو چهارصد پانصد در عرض یه روز رو این لپ تاپ میکشه بالا اما موقعی که میخواد بیاد پایین بزور ‏20.30تومن کاهش میدن.

BlackSound
15-12-2013, 07:52
در ضمن فینگر پرینت هم نداره اگه اینایی که گفتم رو داشت قیمتش قابل فبول و منطقی بود اما وفتی نداره آدم زورش میاد واسه یه لپ تاپ 3/5میلیونی نزدیک 5میلیون پول بده

mhd2005
15-12-2013, 11:52
تا جاییکه من تحقیق کردم پنل مات ips هست
حتی در سایت notebookcheck هم مدلل بررسی شده دارای صفحه مات و ips هست

3274
15-12-2013, 14:59
در ضمن فینگر پرینت هم نداره اگه اینایی که گفتم رو داشت قیمتش قابل فبول و منطقی بود اما وفتی نداره آدم زورش میاد واسه یه لپ تاپ 3/5میلیونی نزدیک 5میلیون پول بده
یکی از لپتاپهایی که شخصا دارم حسگر اثر انگشت هم داره ولی به هیچوجه بدردم نخورده و فکرم نمیکنم بخوره
پس حداقل این یکی پارامتر رو که باید کلا بیخیال بشید. حالا ممکنه %2 افراد واقعا بدردشون بخوره ولی بیشتر یک قابلیت تزئینی و هزینه زا بوده لذا می بینید توی لپتاپهای جدید بندرت قرار داده میشه

3274
15-12-2013, 15:18
تا جاییکه من تحقیق کردم پنل مات ips هست
حتی در سایت notebookcheck هم مدلل بررسی شده دارای صفحه مات و ips هست
تاپیک زیر رو ببینید خیلی جالبه
این بستگی به سفارش و بعبارتی قیمت داره
یعنی اینکه اصلا ربط مستقیمی بین IPS و TN بودن با Glossy و Anti Glare بودن وجود نداره
در تاپیک بالا که لینکش رو گذاشتم موارد ارزان قیمت تر N550 با نمایشگر مات و TN (غیر IPS) هم گزارش شده

مشکل کاربرهای ایرانی اینه که با چیزی بنام کانفیگ آشنایی ندارند! چند نفر که اینجا گفتند N550 دارند رو دیدید که کانفیگ درستش رو هم گفته باشند؟ فکر کنم هیچکدومشون!
مثلا من کانفیگهای زیر رو که از ارزان به گران مرتب کردم براتون برنگ قرمز میذارم تا بقیه هم بیان اینجا درست از کانفیگی که صحبت میکنند اسم بیارن:
N550 JV-CN088H
N550 JV-CN127H
N550 JV-CN092H
(فقط کانفیگ CN092H در فهرست پایین دارای نمایشگر لمسی هست)

پس کانفیگ رو هم درست ذکر کنید.

air_damned
15-12-2013, 15:43
دوستان برای بردن لپ تاپ به ویندوز 8.1 در سایت ایسوس درایور هایی مثل EMI and Safety (5)
BIOS (5)
BIOS-Utilities (1)

گذاشته شده .. در زیر مجموعه هرکدام از این 3 کلی درایور هست که بعضی هاشون هم نمیشه نصب کرد.. مثلBIOS 207
Update Intel GOP driver....اینها برای چی هستند ایا لارم هستند ؟؟

جواد . وکیلی
15-12-2013, 17:03
یه سوالی از آقای وکیلی دارم.صفحه لپتاپ شما که براق هست خیلی بازتاب نور دارد؟من دیگه خسته شدم میخوام بخرم.خیلیا میگن. براق نگیر مات بگیر.من تو خونه میوام ازش استفاده کنم.میخواستم بدونم بقول دوستمون مثل آینه بازتاب نور دارد؟و کیفیت مات بهتره یا براق؟براق چشمو خسته میکنه؟من تاحالا صفحه براق ندیدم.مات دیدم.ولی احساس میکنم براق کیفیتش بهتره اما خودتو توش می بینی.این یکم اذیتم میکنه.دریک کلام لمسی یا غیر لمسی؟بسیار بسیار ممنون.
اگه بهش توجه کنی خودتو توش میبینی! اما کیفیت نمایش رنگ بهتر از ماته. چشمو اذیت نمیکنه و وقتی نور زمینه بالاست عملا بازتاب خودتو نمیبینی. با این حال اگه حساسی مات بگیر. مات با صفحه لمسی هم هست.

BlackSound
15-12-2013, 19:34
یکی از لپتاپهایی که شخصا دارم حسگر اثر انگشت هم داره ولی به هیچوجه بدردم نخورده و فکرم نمیکنم بخورهپس حداقل این یکی پارامتر رو که باید کلا بیخیال بشید. حالا ممکنه %2 افراد واقعا بدردشون بخوره ولی بیشتر یک قابلیت تزئینی و هزینه زا بوده لذا می بینید توی لپتاپهای جدید بندرت قرار داده میشهدرباره نکته اول باید بگم که شخصا بدرد من میخورد دوم اینکه حالا این تکنولوژی را نداره اینقدر گرونه اگه اینارو داشت فک کنم قیمتشو میکشیدن بالا ‏6میلیون‏!‏

BlackSound
15-12-2013, 19:41
اگه بهش توجه کنی خودتو توش میبینی! اما کیفیت نمایش رنگ بهتر از ماته. چشمو اذیت نمیکنه و وقتی نور زمینه بالاست عملا بازتاب خودتو نمیبینی. با این حال اگه حساسی مات بگیر. مات با صفحه لمسی هم هست.داداش کیبوردش واسه تایپ ظولانی مدت برای برنامه نویسی مجکم و مقاوم هست؟ ‏ بدنه اش محکمه یا نه ‏؟ چون اینو واسه دانشگاه هم میخوام. ‏

mhd2005
16-12-2013, 00:57
من امروز این لپ تاپ رو با گرافیک 2 و صفحه مات گرفتم. اولین چیزی که بسیار جلب توجه میکرد صفحه نمایش اون بود که برای یک لپ تاپ فوق العاده بود.با توجه به اینکه کار عکاسی و فتوشاپ میکنم بسیار راضی هستم ار صفحه نمایش.دوستان اگه تو این مورد دودل هستند اصلن به کیفیت صفحه نمایش شک نداشته باشند.

mbadboy7
16-12-2013, 12:08
بچه ها یه حدود قیمتش رو بگید ، لطفا"

NOR-1
16-12-2013, 12:45
از 3660 داره تا 4600

mhd2005
16-12-2013, 13:10
3590 بدون کیف و موس خریداری شد.(گرافیک 2)

Iman Summaray
16-12-2013, 13:38
من امروز این لپ تاپ رو با گرافیک 2 و صفحه مات گرفتم. اولین چیزی که بسیار جلب توجه میکرد صفحه نمایش اون بود که برای یک لپ تاپ فوق العاده بود.با توجه به اینکه کار عکاسی و فتوشاپ میکنم بسیار راضی هستم ار صفحه نمایش.دوستان اگه تو این مورد دودل هستند اصلن به کیفیت صفحه نمایش شک نداشته باشند.

دوست عزیز چه قیمتی گرفتی؟
از کجا؟

Iman Summaray
16-12-2013, 13:39
3590 بدون کیف و موس خریداری شد.(گرافیک 2)

از کجا گرفتی؟صفحش ماته؟

amirkurosh
16-12-2013, 17:01
کسی تا حالا این گانفیگ رو دیده؟
i7
Ram=8
HDD= 1T
ﮔﺮﺍﻓﯿﮏ = 4
ﺩﺍﺭﯾﻮ ﻧﻮﺭﯼ = blu - ray wrriter
ﺍﮔﻪ ﺩﯾﺪﯾﺪ ﭼﻨﺪ ﺑﻮﺩﻩ؟

3aman021
16-12-2013, 17:14
جالبه دور هر چیزی رو خط میکشم ارزون میشه!!!دوست عزیز 3590 خریدی؟خوب خریدیا!صفحه نمایشش فول اچ دیه؟با چه کانفیگی خریدی؟

BlackSound
16-12-2013, 19:03
کانفیگهایی که تو بازا هست اولا با گرافیک 2 لمسی نیس مگر اینکه در یه موارد نادر لمسی باشه.. دوما هم براق هم ماتش فول اچدی تشریف دارن

3aman021
16-12-2013, 19:23
بازم خوبه همونشم افت قیمت داشته.من دیگه قیدش رو زده بودم برم hp envy touch smart بخرم اما این n550 افت کرد .هرچند الانشم تاچ اسمارت به دلم نشسته اما خیلی کم پیدا میشه مخصوصا fhd دیش معلوم نیست full hd دیش رو وارد ایران کنن یا نه...سری انوی فوق العاده و خاصه اما همیشه تو ایران سخت پیدا میشه.

mhd2005
17-12-2013, 00:21
جالبه دور هر چیزی رو خط میکشم ارزون میشه!!!دوست عزیز 3590 خریدی؟خوب خریدیا!صفحه نمایشش فول اچ دیه؟با چه کانفیگی خریدی؟

سلام
گرافیک 2 رم 8 صفحه مات FHD ویندوز 8 و بقیه مشخصات هم همون همیشگی که دوستان ذکر کردند البته بدون کیف و موس که چندان هم نیاز نداشتم

3aman021
17-12-2013, 02:22
مبارکه دوست عزیز.امیدوارم به خوبی ازش استفاده کنی!

BlackSound
17-12-2013, 04:13
دوستان به نظرتون دو سه سال دیگه بازیها از 4 گیگ استفاده میکنن ؟ ایا واقعا نیازه هزینه زیاد بکنیم 4 گیگ بگیریم یا نه ؟چون در حال حاضر بازیها به زوز از یک گیگ استفاده میکنن چه برسه به 2..در مورد لمسیش هم خیلیا میگفتن اما باور نمیکردم اما دیگه شخصا دیدم.تو صفحه 6 ویدئوی دومی که آقای وکیلی قرار دادن رو دانلود کنید ببینید.خداییش رو اعصابه با یه اشاره کوچولو صفحه 20-30بار عقب جلو میره هی تکون میخوره! چه برسه به اینکه بشینی جلوش 2ساعت با لمسیش کار کنی! من بیشتر 2گیگ بدون لمسی مات مد نظرمه اما تو گرافیک 4 گیگ و 2 یکم دو دلم.

ramingsm
17-12-2013, 04:31
دوستان به نظرتون دو سه سال دیگه بازیها از 4 گیگ استفاده میکنن ؟ ایا واقعا نیازه هزینه زیاد بکنیم 4 گیگ بگیریم یا نه ؟چون در حال حاضر بازیها به زوز از یک گیگ استفاده میکنن چه برسه به 2..در مورد لمسیش هم خیلیا میگفتن اما باور نمیکردم اما دیگه شخصا دیدم.تو صفحه 6 ویدئوی دومی که آقای وکیلی قرار دادن رو دانلود کنید ببینید.خداییش رو اعصابه با یه اشاره کوچولو صفحه 20-30بار عقب جلو میره هی تکون میخوره! چه برسه به اینکه بشینی جلوش 2ساعت با لمسیش کار کنی! من بیشتر 2گیگ بدون لمسی مات مد نظرمه اما تو گرافیک 4 گیگ و 2 یکم دو دلم.

اگه شکت فقط همینه من باشم 2 گیگ میگیرم
تا دو سال دیگه حتی اگه بازی ها از 4 گیگ ویرم استفاده کنند ولی gpu این دستگاه دیگه توان بازیهای اون موقع را نداره

BlackSound
17-12-2013, 07:36
اگه شکت فقط همینه من باشم 2 گیگ میگیرمتا دو سال دیگه حتی اگه بازی ها از 4 گیگ ویرم استفاده کنند ولی gpu این دستگاه دیگه توان بازیهای اون موقع را ندارهSent from my GT-I9100 using Tapatalk 2اگه دی دی آر فایو بود امیدی بود به بازیهای2سال دیگه تو پستای قبلی هم اشاره کردم این لپ تاپ نه دی دی آر فایوه نه قابلیت اضافه کردن اس اس دی بدون خارج کردن دی وی دی یا هارد خودش رو داره نه فینگر پرینت داره نه باتریش ‏6‏ سلولیه ففط به خاطر یه لمسی زاغارات نمیدونم چرا اینقد گرونه کلا فروشنده ها میگن خر تو خره کی به کیه هر روز ‏100تومن میکشن روش بیچاره مشتری رو اون حرف دیگه ‏‏!‏‎

blackkk
18-12-2013, 09:16
دوستان به نظرتون تو رنج قیمت 3/5کمی ا بهتر از این گیر نمیاد؟..یعنی مدل دیگه و جدید با کانفیک مشابه این لپ تاپ با امکانات بیشتر از خود ایسوس یا برندهای دیگه هم هست ؟ کارت گرافیکش هم قابل قبول باشه دوسال دیگه از خریدش پشیمون نشیم دی دی آر فایو باشه البته من زیاد بازی نمیکنم ولی میخوام گرافیکش بازیارو بکشه..قابلیت اضافه کردن اس اس دی در کنار هارد خودش رو هم داشته باشه..فک کنم یه دونهmsi ‎20cباشه و یکی هم لنوو y510که از دوتاش خوشم نمیاد.

amin1373n
18-12-2013, 14:32
سایت جام دیجیتال :

4700 HQ
12gb ram
1024gig 5400 rpm hard
gt750m ... 4g up 6g
IPS ... full hd ... back light ... blue ray ... win8 ...
صفحه لمسی و براق

قیمت : 4660

ali4rah
18-12-2013, 16:12
سلام بر همگی
من میخوام لپتاپ بگیرم بین n550 کانفیگ گرافیک 2 بدون لمس باlenovo y510 p موندم.. چون صفحه نمایش برام مهمه و همینطور زیبایی.قدرتشم کهبرام مهمه که کانفیگ جفتشون مثل همه فقط منوو ddr5
می هواستم بپرسم صفحه نمایش گرم کردن و کیفیت ساخت لنو چجوریه؟ ارزش خرید داره؟ چون من اختلاف قیمت لنوو با ایسوس و می خوام بدم هاردد ssd64 بگیرم نصب کنم رو لنوو !
یا اینکه بیخیال ddr5 و هارد ssd شم برم n550 بگیرم ؟
سوال دیگم این بودکه آیا lenovo کانفیگی که صفحه نمایشی مثل ایسوس داره؟
مرسی

3aman021
18-12-2013, 22:24
دوستان n550 بدون لمسی با گرافیک 2با گارانتی سریر 3650

mhd2005
19-12-2013, 00:47
سلام
چطوز میشه ویندور 8 رو به 8.1 ارتقا داد.
ممنون

ACROBATIK
19-12-2013, 14:14
سایت جام دیجیتال :

4700 HQ
12gb ram
1024gig 5400 rpm hard
gt750m ... 4g up 6g
IPS ... full hd ... back light ... blue ray ... win8 ...
صفحه لمسی و براق

قیمت : 4660
اين يعني يه لب تاب كامل:n19:

m0fidi
19-12-2013, 16:06
سلام بر همگی
من میخوام لپتاپ بگیرم بین n550 کانفیگ گرافیک 2 بدون لمس باlenovo y510 p موندم.. چون صفحه نمایش برام مهمه و همینطور زیبایی.قدرتشم کهبرام مهمه که کانفیگ جفتشون مثل همه فقط منوو ddr5
می هواستم بپرسم صفحه نمایش گرم کردن و کیفیت ساخت لنو چجوریه؟ ارزش خرید داره؟ چون من اختلاف قیمت لنوو با ایسوس و می خوام بدم هاردد ssd64 بگیرم نصب کنم رو لنوو !
یا اینکه بیخیال ddr5 و هارد ssd شم برم n550 بگیرم ؟
سوال دیگم این بودکه آیا lenovo کانفیگی که صفحه نمایشی مثل ایسوس داره؟
مرسی

بنظر من کیفیت ساخت ایسوس رو نمیشه با لنووو مقایسه کرد ,البته نه به این معنی که لنوو بد باشه .صفحه نمایش n550fullhd بهتر از y510fullhd.

hacker13
19-12-2013, 17:28
دوستان یه سوال

من بین بنوو و ایسوس گیر کردم

n550 با گرافیک 4 و بدون صفحه لمسی مات

یا لنوو

برام پولش مهم نیست ولی اخه لنوو باتریش 6 سلولی هست ssd میخوره ولی ایسوس باتریش 4 سلولی هست

من زیاد برام ssd مهم نیست بیشتر برام باتری مهم هست ولی در کل کدوم؟؟

راستی یه چیز دیگه از نظر ضخامت از بقل ایسوس به پای اپل میرسه ؟؟اخه تو عکس که میبینم اپل خیلی نازک تره:n03:

3274
19-12-2013, 18:21
دوستان یه سوال

یا لنوو

برام پولش مهم نیست ولی اخه لنوو باتریش 6 سلولی هست ssd میخوره ولی ایسوس باتریش 4 سلولی هست

راستی یه چیز دیگه از نظر ضخامت از بقل ایسوس به پای اپل میرسه ؟؟اخه تو عکس که میبینم اپل خیلی نازک تره:n03:
وجود ssd خودش باعث مصرف کمتر انرژی (و طبعا عمر بیشتر باتری) و بی صدایی سیستم میشه و این خودش یک مزیت مهمه
البته مشکلی که در ایران وجود داره اینه که mSATA SSD نایاب هست و تهیه ی مستقلش هم تقریبا محال پس لازمه روی خود لنوو نصب باشه و یا از بیرون از ایران تهیه کنید

chemist10
19-12-2013, 18:28
سلام دوستان.دیجیکالا لپ تاپ ایسوس مدل n56vv رو آورده ۳۸۵۰.همه چیش مثله n56vb هست به جز گرافیکش.که گرافیک n56vv مثل n550 هست.(gt750 4g).حالا به نظر شما اینو بگیرم(n56vv) یا 300'400 اضافه بدم n550 بگیرم؟بدون در نظر گرفتن پولش لطفا راهنماییم کنید؟به جز پردازنده نسل ۴ که چیز دیگه ای نداره.

3274
19-12-2013, 19:05
سلام دوستان.دیجیکالا لپ تاپ ایسوس مدل n56vv رو آورده ۳۸۵۰.همه چیش مثله n56vb هست به جز گرافیکش.که گرافیک n56vv مثل n550 هست.(gt750 4g).حالا به نظر شما اینو بگیرم(n56vv) یا 300'400 اضافه بدم n550 بگیرم؟بدون در نظر گرفتن پولش لطفا راهنماییم کنید؟به جز پردازنده نسل ۴ که چیز دیگه ای نداره.
اگر بودجه ی کافی دارید اولویت با N550 هست
در غیر اینصورت N56vv هم گزینه ی خوبیه. خوبیش اینه که سیستم عامل از قبل نصب شده نداره و بعبارتی بی جهت پول ویندوز اصل رو نمیدید

blackkk
19-12-2013, 20:37
دوستان n550jvمدل غیر لمسیش صفحه مات با گرافیک 2 دارای پنلIPSهست یا فاقد این پنله ؟

hacker13
19-12-2013, 20:37
دوستان ایا ارزش داره به خاطر باتری n56vv نرم n550jv رو بگیرم و یه نکته n56vv لیتیوم یون هست ولی n550jv لیتیوم پلیمر هست

میشه بگید این دو لب تاپ از نظر باتری چند دقیقه با هم فرق دارن ؟؟؟

blackkk
19-12-2013, 20:41
از لحاظ cpuهم فرق دارن..پردازنده n550jvنسل چهارم هاسول هست پردازنده n56نسل سوم

timsar jackson
20-12-2013, 13:34
دوستان n550jvمدل غیر لمسیش صفحه مات با گرافیک 2 دارای پنلIPSهست یا فاقد این پنله ؟

این سوال منم هست

mhd2005
20-12-2013, 15:20
سلام
من از داتیس گرقتم و پشت لپ تاپ مدل رو قید کرده N550JV-DB71
من چند جا خوندم که این صفحه IPS هست. شما هم میتونید تحقیق کنید.

blackkk
20-12-2013, 16:24
سلاممن از داتیس گرقتم و پشت لپ تاپ مدل رو قید کرده N550JV-DB71من چند جا خوندم که این صفحه IPS هست. شما هم میتونید تحقیق کنید.داداش کیبوردش چطوره کیفیتش راضی کننده هست ‏؟ برا تایپ طولانی مدت و برنامه نویسی جواب میده یا باید واسه تایپ طولانی بیخیالش شد ‏؟

mhd2005
20-12-2013, 17:18
دوست من کیبورد عالی هست و از نظر من هیچ مشکلی نداره
به نظر من تو این رنج قیمت رو دست نداره.

blackkk
20-12-2013, 18:10
داش مرسی که جواب دادی..من این لپ تاپو دو روز دیگه میگرم چندتا سوال دیگه داشتم 1.باتری ایا بعد اینکه اوردم خونه نیاز به 12ساعت شارژ نیازه یا نه ؟ 2.باتریش با توجه به اینکه در نمیاد آیا نرم افزار مدیریت باتری داره و کارایی نرم افزار به چه صورته مثلا رو چند درصد باتریش موقعی که با برق با لپ تاپ کار میکنی از مدار خارج میشه و اینکه بیشتر من تو خونه با برقش کار میکنم فقط در هفته دو بار به دانشگاه میبرمش ..3.و اینکه موقعی که باید به شارژ بزنی باتریش باید شارژش کامل خالی بشه یا وقتی رو یه درصد مشخص اومد باید به شارژ برنی 4.میخوام یه کولپد واسش بگیرم میگن اگه هارد و سی پی یوش یکی راسته یکی چپ باید دوفنه بگیری یا اگر هر دوتاش یه سمته یه فنه در کل چه کولپد مناسبی واسه این توصیه میکنی برا خنک موندش. این نکات واسم ابهامه چون تا حالا لپ تاپ نداشتم. ممنون میشم جواب بدید.

salam45932
20-12-2013, 18:38
سلام دوستان ميشه دوستاني كه اين لب تاب رو دارن به سوالاي من جواب بدين:n18:
1- با توجه به اينكه خروجي هوا لب تاب پشتشه مانيتور موقع كار طولاني و سنگين مثل بازي زياد داغ نميشه؟ براي مانيتور ضرر نداره؟
2- موقع كار سنگين مثلا بازي كردن خيلي داغ نميكنه بعد چند ساعت؟ كجاهاش بيشتر داغ ميكنه و حدودا چند درجه؟
3- صفحه براقش زياد اذيت نميكنه؟
4- مدلي كه پشتش سياهه قشنگ تره يا پشت خاكستري؟
ممنون:n06:

chemist10
20-12-2013, 18:51
سلام

سلام.مبارکه .یه سوال دارم ازت.ویندوزش واقعا ارجینال یا اینجا روش ویندوز ریختن؟وقتی واسه اولین بار لپتاپ رو روشن کردین رفت تو تنظیمات ویندوز مثل تاریخ و ساعتو اینا یا مسقیم وارد ویندوز شد؟میدونی منظورم چیه؟دیدی وقتی گوشی رو واسه بار اول روشن میکنی یه سری سوال میپرسه؟میخواستم ببینم ویندوزم همین طوری بود یا مستقیم رفت داخل محیط ویندوز ۸.و یه سوال دیگه اینکه پشت لپتاپ سریال ویندوز رو نوشته؟ممنون میشم پاسخ بدید.

samibeig
20-12-2013, 22:37
سلام

داداش گرافیک شما 4 هست ؟؟؟

چون این مدلی که گفتید ( DB701 ) من خیلی گشتم ولی گرافیکش فیکس 2 هست ... میگم شاید سایت های ایرانی up t 4 رو همون 4 قالب می کنن شاید !!!

mhd2005
21-12-2013, 13:49
داداش گرافیک شما 4 هست ؟؟؟

چون این مدلی که گفتید ( DB701 ) من خیلی گشتم ولی گرافیکش فیکس 2 هست ... میگم شاید سایت های ایرانی up t 4 رو همون 4 قالب می کنن شاید !!!

گرافیک 2 هست
ویندوز ارجینال هست
داغ کردن معمولی هست. بازی سنگین نریختم و نمیدونم چقدر داغ میکنه.
کلا همه چیز عالی فقط احساس میکنم باطریش کمی ضعیف هست. البته تا 2.5 ساعت کار با اینترنت راحت جواب میده.
نکته دیگه اینکه باطری این لپ تاپ شارژ اولیه ندارد.

مطلبی در مورد صفحه:
در مورد پنل IPS جایی از لپ تاپ ننوشته که IPS هست.دوستانی گفته بودن که پنل TN هست . با توجه به اینکه در پنلهای TN خیلی بعیده که زاویه دید به این اندازه باشه من بعید میدونم TN باشه.
ضمناً مدل N750 که دارای پنل TN هست رو میتونید در سایت notebookcheck مشاهده بفرمائید که باز هم در زوایای مختلف افت کیفیت داره ولی این مدل افت بسیار کمی در زوایای مختلف داره .ضمن اینکه چون بنده کار عکاسی میکنم اصالت و طبیعی بودن رنگها برام بسیار مهمه و فکر میکنم مانیتور این لپ تاپ میتونه جوابگوی کار من باشه. در یک کلام به نظرمن مانیتور این لپ تاپ IPS هست.

blackkk
21-12-2013, 15:20
‏ ‏Mhd2005داش تو صفحه قبلی سوالاتی پرسیده بودم اگه میشه ممنون میشم جواب بدی

hacker13
21-12-2013, 20:09
دوستان من شنیده بودم که تا 4 ساعت نگه میداره

صفحه لمسی هستش؟؟؟

تو اینترنت گشت میزنی با نور پس زمینه متوسط چند ساعت می تونه جواب بده ؟؟؟

ACROBATIK
21-12-2013, 21:00
دوستان من 2 نوع تازه پيدا كردم اما يكم كلا ضعيف هستن اينم لينكش:

daniyele_68
22-12-2013, 01:46
دوستان ایا ارزش داره به خاطر باتری n56vv نرم n550jv رو بگیرم و یه نکته n56vv لیتیوم یون هست ولی n550jv لیتیوم پلیمر هست

میشه بگید این دو لب تاپ از نظر باتری چند دقیقه با هم فرق دارن ؟؟؟

دوست عزیز فرق زیادی ندارن .فقط باتری های لیتیوم پلیمر مزیتی که دارن اینه که میشه تو ابعاد کوچیکتر سبکتر و یا ب هر شکل هندسه ی ساخته بشن واسه همین هم اپل از این نوع باتری استفاده میکنه.و البته این باتری به شارز اولیه نیاز نداره که البته من اگه جای شما بودم واسه اطمینان 12 ساعت اول رو تو شارز میذاشتم!!ااگه اشتباه گفتم دوستان اصلاح کنن

daniyele_68
22-12-2013, 02:09
دوستان یه سوال

یا لنوو

دوست عزیزم 6 یا 4 سلولی بودن تو 2 تا لپ تاب مختلف دلیل بر بیشتر یا کمتر کار کردن زمان استفاده از باتری نمیشه.هر دو از این لحاظ در سطح متوسط و معمولی هستن و شاید هم ایسوس مقدار کمی هم بهتر باشه(البته من این حرفو از تجربه خودم و به طور نسبی گفتم که دلیلی نداره کاملا درست باشه)
.تازه باتری 4 سلولی عمر بیشتری نسبت به 6 سلولی دارن.پس ملاکتون تنها باتری نباشه .در مورد سوال آخر هم اینکه به نظرم توی نوتتبوک ها ضخامت ایسوس n550jv خیلی راضی کنندس ولی خوب اپل همیشه یک استثنا هست

daniyele_68
22-12-2013, 02:56

به نظر من هم n550jv بگیرید بهتره.با توجه به اینکه گفتید بدون در نظر گرفتن پولش راهنمایی میخواید.فرقش فقط تو cpu نیست.تو شکل ظاهری کمی فرق دارن که میتونه تو انتخابتون تاثیر داشته باشه.در کل n550jv باریکتر و شیکتر به نظر میاد اگر چه من کیبرد مشکی n56 رو بیشتر می پسنم.سیستم صوتی توی n550jv تقویت شده همینطور سیستم کولینگ .در ضمن یادم نمی یاد n56 ها صفحه ips داشته باشن البته تو این مدلی که گفتید نمیدونم.البته صفحه هاشون کیفیت عالی داره

blackkk
22-12-2013, 07:28
آقا کسی نیس جواب مارو بده ؟ این لپ تاپ نیاز به 12 ساعت شارز نیاز داره یا نه ؟ بعدف موقعی که با برق باهاش کار میکنی باتریشم در نمیاد چه جاکی به سرمون بریزیم؟ مدل لپ تاپو همونDB71رو پشت لپ تاپ نوشته ؟ رو جعبش ننوشته ؟ خوب اومدیمو جعبه رو باز کردیم دیدیم پشت لپ تاپ این مدل نیس اونوقت چیکار کنیم ؟ جعبه هم که باز شده فروشنده هم که قبول نمیکنه..بعد یه سوال دیگه موقع خرید این لپ تاپ بیش فروشنده که جعبه رو باز کردیم چه چیزایی رو تست کنیم که خدایی نکرده بهمون قالب نکرده باشه

blackkk
22-12-2013, 07:29
آقا کسی نیس جواب مارو بده ؟ این لپ تاپ نیاز به 12 ساعت شارز نیاز داره یا نه ؟ بعد موقعی که با برق باهاش کار میکنی باتریشم در نمیاد چه جاکی به سرمون بریزیم؟ مدل لپ تاپو همونDB71رو پشت لپ تاپ نوشته ؟ رو جعبش ننوشته ؟ خوب اومدیمو بعد اینکه جعبه رو باز کردیم دیدیم پشت لپ تاپ این مدل نیس اونوقت چیکار کنیم ؟ جعبه هم که باز شده فروشنده هم که قبول نمیکنه..بعد یه سوال دیگه موقع خرید این لپ تاپ بیش فروشنده که جعبه رو باز کردیم چه چیزایی رو تست کنیم که خدایی نکرده بهمون قالب نکرده باشه

hacker13
22-12-2013, 11:43
عزیز دقیقا اینا سوال من هم هست اخه یهو دیدی چند روز مرخصی گرفتیم اونوقت همش باید با باتری کار کنیم خوب اونوقت که دیگه باتری به .... میره چیکار کنیم ؟؟اونوقت دوستان مگن باتری لب تاپ 2 سال یه بار خراب میشه

amirkurosh
22-12-2013, 12:23
آقا کسی نیس جواب مارو بده ؟ این لپ تاپ نیاز به 12 ساعت شارز نیاز داره یا نه ؟ بعد موقعی که با برق باهاش کار میکنی باتریشم در نمیاد چه جاکی به سرمون بریزیم؟ مدل لپ تاپو همونDB71رو پشت لپ تاپ نوشته ؟ رو جعبش ننوشته ؟ خوب اومدیمو بعد اینکه جعبه رو باز کردیم دیدیم پشت لپ تاپ این مدل نیس اونوقت چیکار کنیم ؟ جعبه هم که باز شده فروشنده هم که قبول نمیکنه..بعد یه سوال دیگه موقع خرید این لپ تاپ بیش فروشنده که جعبه رو باز کردیم چه چیزایی رو تست کنیم که خدایی نکرده بهمون قالب نکرده باشه

عزیز دقیقا اینا سوال من هم هست اخه یهو دیدی چند روز مرخصی گرفتیم اونوقت همش باید با باتری کار کنیم خوب اونوقت که دیگه باتری به .... میره چیکار کنیم ؟؟اونوقت دوستان مگن باتری لب تاپ 2 سال یه بار خراب میشه

سوال منم هست

3274
22-12-2013, 15:34
جسارتا بعضی سوالاتی که دوستان می پرسند درست مثل اینه که یکی میخواد بره از ایرانخودرو یک سمند بخره هی بپرسه موقع تحویل از کجا بفهمم سمندش تقلبی نباشه یا باتری و موتورش از کجا بفهمم سالمه!!! البته توهین نشه به N550 و کمپانی ایسوس که به سمند و ایرانخودرو تشبیهشون کردم بهتر بود میگفتم بنز کلاس E و کمپانی دایملر بنز . :n02:

عزیز من
اولا نیازی به شارژ اولیه نیست. خوبه که برنامه ی Battery Bar و یا گجت ویندوز Battery رو نصب کنید تا همیشه جلوی چشمتون باشه که ببینید چند درصد شارژ دارید

دوما چند ده مرتبه در این انجمن گفته شده و گفتیم باتری رو هرگز نباید موقع کار در بیارید ولو با برق دارید کار می کنید
آیا وقتی ماشین شما روشنه باتریش رو درمیارید تا بخیال خودتون عمرش بیشتر بشه؟! آیا توی خونه باتری گوشی رو در میارید تا عمرش بیشتر بشه و با آداپتور باهاش کار میکنید؟!

قبلا گفتم: باتری در لپتاپ داره همزمان نقش UPS و استابیلایزر رو هم برای سیستم شما ایفا میکنه...
در سایر لپتاپها که باتریش رو میشه در آورد موارد متعددی دیده شده که صاحب بی اطلاعش باتری رو کنار گذاشته بوده و موقعی که دستگاه با برق کار میکرده یهو برق رفته و چیپست اصلی و یا چیپ گرافیک دستگاه سوخته و مادربورد بطور اساسی عیبناک شده و چند صد هزار تومان خرج روی دست صاحبش گذاشته .
حالا هم که ایسوس اومده برای اینکه شما چنین خطای بزرگی رو نکنید باتری رو داخل دستگاه کار گذاشته بازم دنبال درآوردنش هستید؟!! :n04::n04:

blackkk
22-12-2013, 16:43
دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون..میشه درباره فهمیدن مدل کانفیگ کمی توضیح بدی؟ یعنی واسه هر نفر شانسی یه مدل در میاد ؟! تشبیه به جز شانسی به ذهنم دیگه نرسید ! مثلا من میخوام مدلDB71رو بخرم میگن مدلش پشت لپتاپ هست خوب الان من چه جوری بدون اینکه جعبه لپ تاپ باز بشه بدونم کدوم مدله ؟ حالا جعبه رو اگه باز کنیم چه اون مدل باشه چه یه مدل دیگه باشه فروشنده میگه دیگه جعبه باز شده لپ تاپو باید برداری ..خواهشا اینو یکی توضیح بده..در ضما موقع خرید چه نکاتی رو باید تست کنیم.

blackkk
22-12-2013, 17:02
یه سوال دیگه هم داشتم دوستانی که با گارانتی شرکت ها کار کردن کدوم گارانتی بهتره ؟ من شنیدم واسه ایسوس گارانتی سازگار ارقام خوبه اگه سازگار گیر نیاد چه گارانتی خوبه مثلا گارانتی سریر که واسه این مدل سایت ال دیجیتال زده چطوره ؟ در ضمن کیف و موس و سابوفر داخل جغبشه ؟ حتما موقع خرید باید بگیریم دیکه ؟

hacker13
22-12-2013, 17:11
دوستان لطفا به اقایblackkk جواب بدین سوالاتشون خیلی خوبه و سوالات منم هست و خیلی ممنونم از اقای 3274 چون ایشون خیلی خوب منو تو باتری راهنمایی کرد..:n12:

890239055
22-12-2013, 17:42
سلام
کسی نمیدونه قیمت Asus N550JV-CN201H چقدره

MrViVa
22-12-2013, 21:15

توی دفترچه ی لپتاپ نوشته 3 ساعت شارژ اولیه احتیاجه .

در مورد باتری هم که دوستمون توضیحات خیلی خوبی دادن .

این لپ تاپ دو تا جعبه داره ( توی جعبه اول که باز می کنی یه کیف هست و یدونه جعبه ی اصلی لپتاپ که همه چیز دیگه توی اونه ) . روی جعبه ی اول توضیحات زیادی ننوشته ولی اسم مدل رو کامل نوشته وسطش. مثلا نوشته : N550JV-DB71 . روی جعبه ی دوم تمام توضیحات رو نوشته .

البته فروشنده باید بدونه چه کانفیگی داره می فروشه .

در مورد تست هم نظری ندارم :d

دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون..میشه درباره فهمیدن مدل کانفیگ کمی توضیح بدی؟ یعنی واسه هر نفر شانسی یه مدل در میاد ؟! تشبیه به جز شانسی به ذهنم دیگه نرسید ! مثلا من میخوام مدلDB71رو بخرم میگن مدلش پشت لپتاپ هست خوب الان من چه جوری بدون اینکه جعبه لپ تاپ باز بشه بدونم کدوم مدله ؟ حالا جعبه رو اگه باز کنیم چه اون مدل باشه چه یه مدل دیگه باشه فروشنده میگه دیگه جعبه باز شده لپ تاپو باید برداری ..خواهشا اینو یکی توضیح بده..در ضما موقع خرید چه نکاتی رو باید تست کنیم.

روی جعبه ی بیرونی نوشته مدل رو ( مثلا DB72 ) . کانفیگش رو اگه خودتون بدونید حله .

یه سوال دیگه هم داشتم دوستانی که با گارانتی شرکت ها کار کردن کدوم گارانتی بهتره ؟ من شنیدم واسه ایسوس گارانتی سازگار ارقام خوبه اگه سازگار گیر نیاد چه گارانتی خوبه مثلا گارانتی سریر که واسه این مدل سایت ال دیجیتال زده چطوره ؟ در ضمن کیف و موس و سابوفر داخل جغبشه ؟ حتما موقع خرید باید بگیریم دیکه ؟

من گارانتی سریر کردم . یکی از دوستان دست اندر کار می گفت گارانتی لپ تاپ خیلی فرقی نداره ، اکثرا اول تعمیر می کنن و اگه نشد ( که عموما نمیشه :d ) برات تعویض می کنن و اگه مدل توی بازار موجود نباشه ، معادلش رو میدن .
من که تا الان ندیدم لپ تاپ ایسوس خود به خود مشکلی براش پیش اومده باشه .

توی جعبه ی لپ تاپ این چیزا هست : کیف ایسوس . موس ایسوس . سابووفر ایسوس SonicMaster . آداپتور شارژر . دستمال و سیم بند . دفترچه و ... .

chemist10
22-12-2013, 22:01
من گارانتی سریر کردم . یکی از دوستان دست اندر کار می گفت گارانتی لپ تاپ خیلی فرقی نداره ، اکثرا اول تعمیر می کنن و اگه نشد ( که عموما نمیشه :d ) برات تعویض می کنن و اگه مدل توی بازار موجود نباشه ، معادلش رو میدن .

توی جعبه ی لپ تاپ این چیزا هست : کیف ایسوس . موس ایسوس . سابووفر ایسوس SonicMaster . آداپتور شارژر . دستمال و سیم بند . دفترچه و ... .

اگه تهران هستید پ.خ بدید آدرس وارد کننده رو براتون بدم . تکی هم می فروشن . قیمتاش حداقل 250 تومن کمتر بود .[/QUOTE]

دوست عزیز لطف می کنید آدرس رو بدید.ممنون میشم.فقط یه سوال.تو جعبش سی دی درایورش بود دیگه؟

MrViVa
23-12-2013, 00:17
سی دی درایور همراه مدل من نبود . ولی تمامی اطلاعات مورد نیاز و فایل های نصب و درایور ها رو توی درایو سی گذاشته بودن . ( میشه گفت فقط دی وی دی نزده بودن . )

daniyele_68
23-12-2013, 01:21
داش مرسی که جواب دادی..من این لپ تاپو دو روز دیگه میگرم چندتا سوال دیگه داشتم 1.باتری ایا بعد اینکه اوردم خونه نیاز به 12ساعت شارژ نیازه یا نه ؟ 2.باتریش با توجه به اینکه در نمیاد آیا نرم افزار مدیریت باتری داره و کارایی نرم افزار به چه صورته مثلا رو چند درصد باتریش موقعی که با برق با لپ تاپ کار میکنی از مدار خارج میشه و اینکه بیشتر من تو خونه با برقش کار میکنم فقط در هفته دو بار به دانشگاه میبرمش ..3.و اینکه موقعی که باید به شارژ بزنی باتریش باید شارژش کامل خالی بشه یا وقتی رو یه درصد مشخص اومد باید به شارژ برنی 4.میخوام یه کولپد واسش بگیرم میگن اگه هارد و سی پی یوش یکی راسته یکی چپ باید دوفنه بگیری یا اگر هر دوتاش یه سمته یه فنه در کل چه کولپد مناسبی واسه این توصیه میکنی برا خنک موندش. این نکات واسم ابهامه چون تا حالا لپ تاپ نداشتم. ممنون میشم جواب بدید.

1_من جای شما باشم شارز اولیه انجام میدم واسه اطمینان ضرر که نداره 2_منم وضعیتم مثل شماست.برنامه مدیریت باتری داره ولی برنامش بیشتر مناسب اینه که مثلا وقتی باتری تو شارز نیست چطوری بشه مصرف رو کنترل کرد(امیدوارم منطورم رو فهمیده باشید)باتری اگه پر بشه دیگه شارز نمیشه و اگه بالای 95% شارز داشته باشید و به شارز بزنید شارز نمیشه (مثلا اگه 96% شارز دارید لپ تاب رو به برق وصل کنید همون 96% میمونه)3-شما هر وقت خواستید میتونید بزنید تو شارز 4-برای این لپ تاپ 2 فن بهتره

blackkk
23-12-2013, 06:31
دوستان ممنون از توضیحات کامل و مفیدتون ..تنها شک من رو این هست که با توجه به اینکه من مدل 2 گیگ ماتشو میگیرم ایا صفحه نمایشگرش دارای پنل ipsهست یا خیر چندتا دوستان گفتن ipsهست ولی من بازم مطمئن نیستم.یعنی اصلا راهی وجود نداره که به صراحت موقع خرید مطمئن بشیم که دارای ipsهست یا نه ؟ رو جعبش هم که میگن ننوشته ..یه نکته دیگه درباره باتریش تو یه جا خوندم نوشته بود...معمولاً کاربران ساعات طولانی سیستم را به برق وصل می کنند که این کار نیز موجب overheat شدن سیستم می شود. جریان برق ثابت نه تنها عملکرد باتری را کاهش می دهد، بلکه موجب افزایش دمای باتری نیز می گردد، که این کار سرانجام منجر به افزایش دمای لپ تاپ می شود. پس لازم است به محض اینکه شارژ باتری پر شد آنرا از برق جدا کنید.!

3274
23-12-2013, 08:54
سی دی درایور همراه مدل من نبود . ولی تمامی اطلاعات مورد نیاز و فایل های نصب و درایور ها رو توی درایو سی گذاشته بودن . ( میشه گفت فقط دی وی دی نزده بودن . )
گذاشتن CD درایور مربوط به خیلی قدیمهاست که لپتاپها هارد کم ظرفیت داشتند ... درایورها و نسخه ی پشتیبان خودکار ویندوز اصل رو روی یک DVD بهمراه دستگاه عرضه می کردند
البته در حال حاضر هم اکثرا نسخه هایی از لپتاپها که دارای ویندوز اصلی نیست بهمراه DVD درایور عرضه میشه. در نسخه های دارای ویندوز، روی خود هارد ذخیره میکنند

دوستان ممنون از توضیحات کامل و مفیدتون ..تنها شک من رو این هست که با توجه به اینکه من مدل 2 گیگ ماتشو میگیرم ایا صفحه نمایشگرش دارای پنل ipsهست یا خیر چندتا دوستان گفتن ipsهست ولی من بازم مطمئن نیستم.یعنی اصلا راهی وجود نداره که به صراحت موقع خرید مطمئن بشیم که دارای ipsهست یا نه ؟ رو جعبش هم که میگن ننوشته ..یه نکته دیگه درباره باتریش تو یه جا خوندم نوشته بود...معمولاً کاربران ساعات طولانی سیستم را به برق وصل می کنند که این کار نیز موجب overheat شدن سیستم می شود. جریان برق ثابت نه تنها عملکرد باتری را کاهش می دهد، بلکه موجب افزایش دمای باتری نیز می گردد، که این کار سرانجام منجر به افزایش دمای لپ تاپ می شود. پس لازم است به محض اینکه شارژ باتری پر شد آنرا از برق جدا کنید.!
دوست عزیز پنل های FHD از N550 با کد LG LP156WF4-SPB1 مشخص شده و از نوع IPS هست
ضمنا صحبت آخرتون کاملا اشتباه و غیر علمی هست:

ساعات طولانی سیستم را به برق وصل می کنند که این کار نیز موجب overheat شدن سیستم می شود. جریان برق ثابت نه تنها عملکرد باتری را کاهش می دهد، بلکه موجب افزایش دمای باتری نیز می گردد، که این کار سرانجام منجر به افزایش دمای لپ تاپ می شود. پس لازم است به محض اینکه شارژ باتری پر شد آنرا از برق جدا کنید.!
1. برای اینکه لپتاپ بی جهت گرم نشه (معضل شایع در ویندوزهای هفت و بالاتر) حتما باید روش زیر رو بکار ببرید

2. بارها گفته شده اینقدر نگران باتری لپتاپ نباشید. همون اندازه که نگران شارژ/دشارژ باتری گوشی هوشمندتون هستید فقط در همون حد باید بفکر باتری لپتاپ باشید نه بیشتر .
این صفحات اخیر متاسفانه فقط داره نگرانی های بی جهت در این باره مطرح میشه و دلیلش رو واقعا من نمی فهمم
بنده تابحال روی لپتاپهای مختلف هم سلول باتری عوض کردم و هم خود باتری رو نو خریدم و با اطمینان بشما میگم نگرانی های شما مطلقا بیهودست. فقط هر ماه یکی دو مرتبه بذارید تا سقف %30-20 باتری خالی بشه. هیچوقت بیشتر از این درصد نذارید خالی بشه که مشکل زیر پیش میاد (تاپیک زیر رو حتما بطور کامل نگاه کنید)
صحبتهای غیرکارشناسی هر کسی رو هیچوقت گوش ندید

3. درباره ی کولپد باید گفت چون ورودی های زیر این لپتاپ دو عدد و در دو طرف هست که البته با محل جایگیری دو تا فن چندان تناسبی نداره (تصاویر زیر) لذا بهتره از کولپدی استفاده کنید که دو عدد فن بزرگ (برای صدای کمتر) داشته باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چیزی مثل Deep Cool N8 آلومینیومی براق (برای خنک تر کار کردن) که من دو ساله دارم استفاده میکنم و کارکرد بسیار خوبی داره
گرچه بد نیست یاداوری کنم موقع خرید کولپد به هاب های USB موجود در داخل کولپدها اهمیت ندید چون معمولا قابلیت انتقال دیتا ندارند و فقط برای تأمین برق 5V برای لوازم مصرفی مناسبند.

MrViVa
23-12-2013, 11:05
به نظر من برای این مدل احتیاجی به کولپد نیست . سیستم خنک کننده ی لپتاپ به قد کافی قوی هست . من داغ شدن اون چنانی ازش ندیدم حتی توی نرم افزار ها و بازی های سنگین .

خروجی های فن این لپتاپ بالای کیبورد هست .

shahab.kiani
23-12-2013, 14:29
سلام دوستان مثله اینکه یه مدل اومده که قوی تر از n550jv هستش اونم n56jr هستش نظرتون در موردش چیه لطفا بگید ممنون:n16:

hacker13
23-12-2013, 17:54
دوستان لطفا در مورد n56jr یه نقدی بکنید ویه سوال در مورد همین لبتاپ n56jr

صفحه نمایشش فول اچ دی ipsهست؟؟

blackkk
23-12-2013, 18:08
ASUS N56JR-15.6" FHD Intel Core i7-4700HQ (2.4GHz) 12GB 750GB- Nvidia GTX 760M 2GB DDR5 DVDRW HDMI BT W8

blackkk
23-12-2013, 18:10
فک کنم از نظر گرافیک قوی تر از n550jvهست

hacker13
23-12-2013, 18:18
نه از مدل 4 گیگیش ؟؟

blackkk
23-12-2013, 18:18
دوستان قیمتش به پول ایران چند میشه به علاوه گارانتی و اینا ؟ ایا میصرفه صبر کنیم ؟ کانفیگ رم 8گیگ اگه باشه فک کنم باصرفه تر باشه..گرافیکشم ddr5.‏ترکونده فول اچدی هم که هست .فک کنم لمسی نیس البته برا من فرقی نمیکنه لمسی بکارم نمیاد.

lena13
23-12-2013, 18:19
دوستان لطفا در مورد n56jr یه نقدی بکنید ویه سوال در مورد همین لبتاپ n56jr

صفحه نمایشش فول اچ دی ips ست؟؟
مهم ترین مزیتش نسبت به n550 کارت گرافیک قوی تره و مهم ترین نقطه ضعفش هم (نسبت به n550) اینه که صفحه نمایش ips نیست هرچند ظاهرا کیفیت صفحه نمایش چندان بد هم نیست , EWV ئه.
علاوه بر این ظاهرا صدای فنش از نظر بعضی از استفاده کنندگان آزار دهنده بوده ولی یه حسن هم که نسبت به 550 ذکر شده بود دسترسی ساده تر به قطعات لپ تاپ و ارتقا و تعمیر ساده تر بود .

lena13
23-12-2013, 18:22
دوستان قیمتش به پول ایران چند میشه به علاوه گارانتی و اینا ؟ ایا میصرفه صبر کنیم ؟ کانفیگ رم 8گیگ اگه باشه فک کنم باصرفه تر باشه..گرافیکشم ddr5.‏ترکونده فول اچدی هم که هست .فک کنم لمسی نیس البته برا من فرقی نمیکنه لمسی بکارم نمیاد.
ظاهرا اونجا قیمتش خیلی تفاوتی با 550 نمی کنه من دیدم که یکی از قیمت زیر 1000 دلار صحبت کرده بود (999 دلار!!) اما با توجه به اینکه هنوز 550 هم درست حسابی وارد ایران نشده بعید می دونم از لحاظ زمانی صبر کردن عاقلانه باشه! به علاوه قیمت ها هم در ایران خیلی نسبت خطی با قیمت های خارج نداره و ظاهرا بیشتر دست فروشنده ها و واردکننده هاست تا تابع قیمت جهانی!

blackkk
23-12-2013, 18:25
‏ ‏Hacker13گرافیک n56jr ddr5هست اما گرافیکn550‎ ddr3هست دی دی ار فایو 2گیگ این به مراتب قوی تر و بهتر از گرافیک ddr3‎ ‎4gbهست

lena13
23-12-2013, 18:31
اینم لینک برای کسانی که می خوان درباره این مدل n56r بیشتر بدوندد :

blackkk
23-12-2013, 18:46
الان اینn56jrبا کارت گرافیک قدرتمندش گیمینگ حساب میشه دیگه؟! بر عکس n550jvمالتی مدیا هست.

m0fidi
24-12-2013, 00:53
به نظر من برای این مدل احتیاجی به کولپد نیست . سیستم خنک کننده ی لپتاپ به قد کافی قوی هست . من داغ شدن اون چنانی ازش ندیدم حتی توی نرم افزار ها و بازی های سنگین .

خروجی های فن این لپتاپ بالای کیبورد هست .

منم تایید میکنم ,شما اول بگیرین و اوضاع گرم کردنش رو ببینید بعد در مورد کول پد تصمیم بگیرید .کولینگش خیلی خوبه.

m0fidi
24-12-2013, 01:00
الان اینn56jrبا کارت گرافیک قدرتمندش گیمینگ حساب میشه دیگه؟! بر عکس n550jvمالتی مدیا هست.

درسته گرافیش بیشتر مناسبه گیمه ولی من موندم چرا با سری n56که با پردازنده ivy بود معرفی شده! سری گیم ایسوس با G شروع میشن .

salam45932
24-12-2013, 13:30

اگه تهران هستید پ.خ بدید آدرس وارد کننده رو براتون بدم . تکی هم می فروشن . قیمتاش حداقل 250 تومن کمتر بود .

دوست عزیز لطف می کنید آدرس رو بدید.ممنون میشم.فقط یه سوال.تو جعبش سی دی درایورش بود دیگه؟[/QUOTE]

سلام لطف مي كنيد تلفن و آدرسشو به منم بديد؟

chemist10
24-12-2013, 15:13
دوستانی که این لپتاپ رو با ویندوز ارجینال خریدن میشه ببینن تو قسمت پارتیشن درایوشون,پارتیشن ریکاوری وجود داره یا نه؟

samibeig
24-12-2013, 19:17
آقا کسایی که این لپ تاپ رو با کانفیگ تاچ و گرافیک 4 دارن سریع مدل کانفیگ رو بهم بگن ( فوری نیاز دارم ) !!! :n12:

ACROBATIK
24-12-2013, 19:32
سلام
بچه ها من هم اين لپ تاپ رو خريدم (دقيقا مثل همونه كه تازه وارد شده بود)
گرافيك 4
رم 8
تاچ و فول اچ دي
براق
و گارانتي اواژنگ
بچه ها وقتي كه اين لپ تاپ رو مي خريد به گارانتي هاش توجه كنيد خيلي از گرافيك 12 يا 2 هاش گرانتي يكپارچه ايسوس نيست و خيلي قيمت هاي كاذبي دارن و نمي توني روش حساب باز كني

samibeig
24-12-2013, 19:45
سلام
گرافيك 4
رم 8
تاچ و فول اچ دي
براق
و گارانتي اواژنگ
بچه ها وقتي كه اين لپ تاپ رو مي خريد به گارانتي هاش توجه كنيد خيلي از گرافيك 12 يا 2 هاش گرانتي يكپارچه ايسوس نيست و خيلي قيمت هاي كاذبي دارن و نمي توني روش حساب باز كني

مبارکه ... چند خریدی ؟ از کجا ؟؟؟ لطقا مدل کاملش رو بگو شدیدا لازم دارم ;)

amin1373n
24-12-2013, 20:21
دوستان دیجی کالا هم آورد..

قیمت منطقی تر شده ...

رم 8 .. گرافیک 4 ... FHD ... لمسی ..

بدون سیستم عامل و بلو ری ..

قیمت : 3899

گرافیک 4 و لمسی تو این دو سه ماه زیر 4 تومن ندیده بودم ...

kamran2000
24-12-2013, 20:49
دیجی کالا با گارانتی : گارانتی یکپارچه 2 ساله ایسوس (سازگار، ویستا، امرتات، مادیران و آواژنگ)

قیمت هم منطقی هست

hacker13
24-12-2013, 20:55
دوستان اگه از قیمت صرف نظر بشه کدوم بهتره jr یا n550 ؟؟؟

یعنی گرافیک 4 گیگ n550 از گرافیک 2 گیگ n56 قوی تره ؟؟؟

از نظر کولینگ و سرو صدا کدوم بهتره ؟؟؟

از نظر طراحی ساخت یکی هستن؟؟

ssd میخوره n56jr؟؟؟

تو ایران اومده یا نه؟؟

لطفا به همه سوالا تم دونه دونه جواب بدین پیشا پیش ممنون

NOR-1
24-12-2013, 21:30
n56jr چون گرافیک قویتر GTX760 داره قویتره
اما ایران نیومده

hacker13
24-12-2013, 22:21
اگه میشه به بقیه سوالاتم پاسخ دهید

shahab.kiani
25-12-2013, 00:08
خبری خوش برای دوست داران n550jv این لپتاپ با گارانتی 2 ساله یکپارچه ایسوس با قیمت 3899 موجود شده است:n16:

ahriman323
25-12-2013, 00:55
خبری خوش برای دوست داران n550jv این لپتاپ با گارانتی 2 ساله یکپارچه ایسوس با قیمت 3899 موجود شده است:n16:
بله
قیمت هم هنوز بالاست!
IPS هست ?! و لمسی؟

blackkk
25-12-2013, 02:13
اقا یکی درباره این گارانتی بکپارچه توضیح بده.چه جوریه سه چهار تا شرکت واسه یه لپ تاپ گارانتی زده سازگار ویستا مادیران اوژنگ .موفعی که مشکل پیش بیاد به کدوم شرکت میفرستیم

blackkk
25-12-2013, 02:17
سلام بچه ها من هم اين لپ تاپ رو خريدم (دقيقا مثل همونه كه تازه وارد شده بود)گرافيك 4رم 8تاچ و فول اچ دي براق و گارانتي اواژنگبچه ها وقتي كه اين لپ تاپ رو مي خريد به گارانتي هاش توجه كنيد خيلي از گرافيك 12 يا 2 هاش گرانتي يكپارچه ايسوس نيست و خيلي قيمت هاي كاذبي دارن و نمي توني روش حساب باز كنيمنظورت از دقیقا تازه وارد شده بازار چیه ‏؟ کانفیگش یا یه چیز دیگش ‏؟

samibeig
25-12-2013, 08:39
آقا یه نفر محض رضای خدا مدل کانفیگ کامل اینی که دیجی کالا گذاشته رو بده ! ( تاچ و گرافیک 4 ) !!!! :n28:

chemist10
25-12-2013, 09:02
دوستانی که اینو تازه خریدن میشه شماره مدل لپتاپ روی کارتن رو بگن.مثلا asus n550jv-db71. خواهشا زود بگید.ما هم خواستیم بخرین مثل مال شما باشه
:n01:

chemist10
25-12-2013, 09:04
سلام
گرافيك 4
رم 8
تاچ و فول اچ دي
براق
و گارانتي اواژنگ

ویندوز ارجینالم داره؟از کجا گرفتی؟

Death Warrior
25-12-2013, 10:11
دیجی کالا تموم کرد :n27:

lena13
25-12-2013, 12:06
آقا یه نفر محض رضای خدا مدل کانفیگ کامل اینی که دیجی کالا گذاشته رو بده ! ( تاچ و گرافیک 4 ) !!!! :n28:

lمن ندارم ولی یه نگاه به عکسایی که اینجا گذاشتن بندازید فکر کنم کانفیگش همونی که شما می خواید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم کانفیگش :

hacker13
25-12-2013, 18:20
یعنی گرافیک 4 گیگ n550 از گرافیک 2 گیگ n56 ضعیفتره؟؟؟

ssd میخوره n56jr؟؟؟

3274
25-12-2013, 19:13
یعنی گرافیک 4 گیگ n550 از گرافیک 2 گیگ n56 ضعیفتره؟؟؟

ssd میخوره n56jr؟؟؟

1. موقع مقایسه ی کارتهای گرافیک، همیشه باید قدرت پردازشگر گرافیک (GPU) رو مد نظر بگیرید نه حجم رم گرافیکی رو . در GPU های برابر، برتری با اونی هست که رم اختصاصی بیشتری داره ...

2. با کانفیگ یکسان فرق خاصی با هم ندارند اما طبیعیه در صورت تفاوت GPU و CPU اونی که db صدای بیشتری هم تولید میکنه که در این مورد n56 با کانفیگ موجود در دیجیکالا باید فن گرافیک اون در لود قدری پرصداتر کار کنه.

3. طراحی یک بحث سلیقه ای هست. ولی n550 طراحی آوانتگارد و پیشرفته تری داره و n56 طراحی کلاسیک و قدیمی تر.

4.نخیر . شیار خالی mSATA SSD نداره . مثل n550 . و این جزو نقاط ضعیف ایندو در مقابل رقباشون هست.

chemist10
25-12-2013, 19:46
سلام.یه سوال از آقای وکیلی دارم.آقا وقتی dvd driver رو داخل دستگاه میذارم همه ی درایور هارو میریزه جز گرافیک انویدیا.حتی برای اینتلم میریزه.من چیکار کنم.الان لپتاپم گرافیک نداره.

blackkk
25-12-2013, 22:36
مگه N56jr‏ تو بازار و سایتای ایرانی اومده ؟!

ACROBATIK
25-12-2013, 22:43
[QUOTE=chemist10;8036188]ویندوز ارجینالم داره؟از کجا گرفتی؟[/QU
از تبريز گرفتم 3950 و ويندوز اورجينال نداره

ACROBATIK
25-12-2013, 22:49
مبارکه ... چند خریدی ؟ از کجا ؟؟؟ لطقا مدل کاملش رو بگو شدیدا لازم دارم ;)
خيلي ممنون از تبريز خريدم مدلش هم n550j هست و3950 خريدم

blackkk
27-12-2013, 18:03
دوستان این مدل دو تا رنگ داره ؟ کامل مشکی و نوک مدادی ؟ به نظرتون کامل مشکیش به جز کیبور و تاچ بدش که نقره ای هست‎ ‎‏ نسبت به رنگ نوک مدادیدش خشگل نیس ؟ کامل مشکیش گیر میاد ؟ متاسفانه با اون یکی رنگش که شبیه نوک مدادیه حال نمیکنم.

hacker13
27-12-2013, 19:13
دوستان من میخوام این لب تاپ رو همراه با یه گوشی apple 5s 64g بخرم به نظرتون از دیجیکالا بگیرم بهتره یا از تهران خودم برم بخرم ؟؟؟ اخه میگن نمی دونم اپل بلاک هست فقط دیجیکالا انبلاک داره نمیدونم اصلا چی هست ولی کلا از دیجیکالا بگیرم بهتره یا از بیرون ؟؟کدوم مورد اطمینان تره ؟؟ کدوم ارزونتره؟؟

3274
27-12-2013, 19:47
دوستان من میخوام این لب تاپ رو همراه با یه گوشی apple 5s 64g بخرم به نظرتون از دیجیکالا بگیرم بهتره یا از تهران خودم برم بخرم ؟؟؟ اخه میگن نمی دونم اپل بلاک هست فقط دیجیکالا انبلاک داره نمیدونم اصلا چی هست ولی کلا از دیجیکالا بگیرم بهتره یا از بیرون ؟؟کدوم مورد اطمینان تره ؟؟ کدوم ارزونتره؟؟
از همون دیجیکالا بگیر و خودت رو بی جهت معطل نکن
مخصوصا با بعضی فروشنده های کم انصاف و حرفه ای، ریسک خرید حضوری برای شما بیشتر از خرید آنلاین از دیجیکالاست.
ضمن اینکه اگر بازار تهیه کنید و در صورتیکه مشکلی با دستگاه داشتید لازمه بیایید دوباره تهران ولی با خرید از اون فروشگاه آنلاین بازم نیاز به حضور فیزیکی در تهران ندارید ...

blackkk
27-12-2013, 20:17
دیجی کالا ‏ n550رو تموم کرد که

hacker13
27-12-2013, 20:43
مجبوریم وایسیم تا بیاره دیگه چون اقای 3274 راست میگه هم چین می کنن تو پاچمون که نفمیدیم از کجا رفته:n19:

blackkk
28-12-2013, 07:49
دوستان این مدل دو تا رنگ داره ؟ کامل مشکی و نوک مدادی ؟ به نظرتون کامل مشکیش به جز کیبور و تاچ بدش که نقره ای هست‎ ‎‏ نسبت به رنگ نوک مدادیدش خشگل نیس ؟ کامل مشکیش گیر میاد ؟ متاسفانه با اون یکی رنگش که شبیه نوک مدادیه حال نمیکنم.کسی اطلاعی نداره ‏؟‏!‏

saeed.zn
28-12-2013, 08:12
دیجی کالا مشکیش رو داره.

blackkk
28-12-2013, 09:55
دوستان دیجی کالا دوباره اورده تو مشخصات پاینش مشکی نوشته اما بالاش تصاویر نوک مدادیه حالا کدوم درسته ؟ اینم از وضعیت سایتای فروس..در ضمن چرا مدل بدون لمسی مات رو نمیاره ؟

3274
28-12-2013, 10:29
دوستان دیجی کالا دوباره اورده تو مشخصات پاینش مشکی نوشته اما بالاش تصاویر نوک مدادیه حالا کدوم درسته ؟ اینم از وضعیت سایتای فروس..در ضمن چرا مدل بدون لمسی مات رو نمیاره ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*kala.com/Product/DKP-20981/ASUS-N550JV/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-N550JV)

مشکیش دو رنگه
بعبارتی فریم و قاب پشتی نمایشگر برنگ سیاهه و قاب صفحه کلید نقره ای. ترکیب جالبیه
مشخصات و قیمتش هم بنظرم عالیه و همونه که خیلیها از قیمت بالاش می نالیدند : 3.899.000 (FHD IPS - Glossy - Tochscreen - 4GB Dedicated VRAM - 8GB Ram) ولذا فکر کنم زود تموم کنه

blackkk
28-12-2013, 10:41
کاش پشتش کامل مشکی بود در ضمن این مدلش که دیجی کالا زده بدون ویندوز اورجینال و براق هست موقع کار کردن تو خونه نور لامپ یا نور خورشید از پنجره بهش میخوره انعکاس میده کلا رو اعصابه براقش. کار کردن تو بیرون هم باس بیخیالش شد.لمسیش هم با یه اشاره کوچولوی دست صفحه 20بار عقب جلو میره بازی میکنه اینم رو اعصابه میتونید کلیپ دومی که اقای جواد وکیلی موقع کار با لمسیش تو صفحه 6 گزاشته رو خودتون دانلود کنید ببینید ..کاش مدل 2 گیگ بدون لمسی مات ipsویندوز اورجینال و مشکی با گارانتی یکپارچه ایسوس داشت.من دنبال این کانفگیشم.

3274
28-12-2013, 10:52
خب همون ویندوز اصلی که روی لپتاپها میریزند خودش حدود 80 تا 100 دلار میکشه روی قیمتش!
ضمن اینکه شما بعد از مدتی کار با ویندزو اصل بدلایل متعدد از جمله کند بودنش (چون برنامه های زاید زیادی از طرف کارخونه روی اون نصب شده) و همچنین چون نسخه ی
دلخواه و کاستومایز شده ی خودتون نیست و دلایل دیگه ... احتمالش زیاده پاکش کنید و خودتون یک ویندوز سرحال و بهتر نصب کنید. بهمین دلایل شخصا از قدیم تابحال هیچکدوم
از ویندوزهای اصلی روی لپتاپهایی که دستم بوده رو نگه نداشتم فقط به حفظ یک نسخه ی پشتیبان روی DVD اکتفا کردم. بابت اون ویندوز اصل ِ بیخود یک پول الکی فقط از جیبم رفته.
از این جهت فکر کنم خیلی بهتره که ویندوز نداشته باشه
البته کاربرهایی که نصب درست ویندوز و پیکربندی های نرم افزاریش رو بلد نیستند (95 درصد مردم جامعه!) بهتره سراغ ویندوز اصل برن

blackkk
28-12-2013, 12:44
جالا اصلا ویندوز اورجینال به کنار براق و تکون خوردن صفحش موقع کار با لمسی رو کجای دلمون بزاریم

dandelionsland
28-12-2013, 15:25
خب همون ویندوز اصلی که روی لپتاپها میریزند خودش حدود 80 تا 100 دلار میکشه روی قیمتش!
ضمن اینکه شما بعد از مدتی کار با ویندزو اصل بدلایل متعدد از جمله کند بودنش (چون برنامه های زاید زیادی از طرف کارخونه روی اون نصب شده) و همچنین چون نسخه ی
دلخواه و کاستومایز شده ی خودتون نیست و دلایل دیگه ... احتمالش زیاده پاکش کنید و خودتون یک ویندوز سرحال و بهتر نصب کنید. بهمین دلایل شخصا از قدیم تابحال هیچکدوم
از ویندوزهای اصلی روی لپتاپهایی که دستم بوده رو نگه نداشتم فقط به حفظ یک نسخه ی پشتیبان روی DVD اکتفا کردم. بابت اون ویندوز اصل ِ بیخود یک پول الکی فقط از جیبم رفته.
از این جهت فکر کنم خیلی بهتره که ویندوز نداشته باشه
البته کاربرهایی که نصب درست ویندوز و پیکربندی های نرم افزاریش رو بلد نیستند (95 درصد مردم جامعه!) بهتره سراغ ویندوز اصل برن

داداش اين همه تفسير نميخواد
وقتي من تو كشوري زندگي ميكنم كه كپي رايت جوكه مغز ... خوردم بابت ويندوز پول بدم؟
ويندوز نداشته باشه مزيته

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

dandelionsland
28-12-2013, 15:26
جالا اصلا ویندوز اورجینال به کنار براق و تکون خوردن صفحش موقع کار با لمسی رو کجای دلمون بزاریم

شما با اين مدل كار كردين؟

myzen83
28-12-2013, 15:37
توی دفترچه ی لپتاپ نوشته 3 ساعت شارژ اولیه احتیاجه .

در مورد باتری هم که دوستمون توضیحات خیلی خوبی دادن .

این لپ تاپ دو تا جعبه داره ( توی جعبه اول که باز می کنی یه کیف هست و یدونه جعبه ی اصلی لپتاپ که همه چیز دیگه توی اونه ) . روی جعبه ی اول توضیحات زیادی ننوشته ولی اسم مدل رو کامل نوشته وسطش. مثلا نوشته : N550JV-DB71 . روی جعبه ی دوم تمام توضیحات رو نوشته .

البته فروشنده باید بدونه چه کانفیگی داره می فروشه .

در مورد تست هم نظری ندارم :d

روی جعبه ی بیرونی نوشته مدل رو ( مثلا DB72 ) . کانفیگش رو اگه خودتون بدونید حله .

اگه تهران هستید پ.خ بدید آدرس وارد کننده رو براتون بدم . تکی هم می فروشن . قیمتاش حداقل 250 تومن کمتر بود .
درود:
دوست عزیز لطف میکنید آدرس دقیق را برام پ.خ کنید. متشکرم

blackkk
28-12-2013, 18:06
شما با اين مدل كار كردين؟Sent from my HTC Desire using Tapatalkنه دوست عزیز اما تو این کلوپ تو صفحه شش جناب چواد وکیلی دوتا ویدیو گذاشتن دومی رو دانلود کن ببین با لمسیش کار میکنه ..قشنگ بطور واضح موقع کار با لمسیش صفحه بازی میکنه مثل فنر میمونه عقب جلو میره در ضمن مال اقای وکیلی براق و لمسی هست به گفته خودشون قشنگ حودتو مثل آینه تو صفحه نمایش میبینی..حالا بماند کار کردن زیر نور لامپ و بیرون زیر نور افتاب چه دردسرهایی بوجود میاره

blackkk
28-12-2013, 18:09
دوستان ایا این مدل کانفیگ لمسی با صفحه نمایش مات هم داره ؟

3274
28-12-2013, 18:15
داداش اين همه تفسير نميخواد
وقتي من تو كشوري زندگي ميكنم كه كپي رايت جوكه مغز ... خوردم بابت ويندوز پول بدم؟
ويندوز نداشته باشه مزيته

تفسیر نیست توضیح منطقی هست! چون بعضیها معتقدند ویندوز اصل بهتره و ارزش داره کلی ژول بالاش داد . باید دقیق و درست توضیح داد که اینطور نیست ...

نه دوست عزیز اما تو این کلوپ تو صفحه شش جناب چواد وکیلی دوتا ویدیو گذاشتن دومی رو دانلود کن ببین با لمسیش کار میکنه ..قشنگ بطور واضح موقع کار با لمسیش صفحه بازی میکنه مثل فنر میمونه عقب جلو میره در ضمن مال اقای وکیلی براق و لمسی هست به گفته خودشون قشنگ حودتو مثل آینه تو صفحه نمایش میبینی..حالا بماند کار کردن زیر نور لامپ و بیرون زیر نور افتاب چه دردسرهایی بوجود میاره
صفحه لمسی همینه دیگه ... توقعات شما بی جاست. تازه این که خوبه و لولاهاش محکمه شما بقیه ی لپتاپها رو هم بد نیست برید بازار و از نزدیک امتحان کنید ...
اگرم خیلی بابت اون تکانهای بسیار مختصر نکرانید میتونید از قلم های مخصوصی که برای عموم تبلتها فروش میره استفاده کنید. حتی میشه باهاش متن رو هم دست نویس بنویسید و صفحه تکان نمیخوره

samibeig
28-12-2013, 19:34
در مورد براق بودن صفحه لمسی یک نفر تو این فروم نوشته با یه روکش مات کامل مشکل بازتابش حل میشه :

hossein_0907
28-12-2013, 22:47
سلام دوستان
من واقعا گیج شدم
امروز رفتم n550 بخرم که یه مدلشا داشت با صفحه نمایش مات فول اچ دی غیر لمسی به قیمت 3550 اما فروشتنده میگفت فکر نکنم پنا ips باشه
کلا چرا انقدر کانفیگ هاش گیج کنندس؟

در یک کلام من صفحه نمایش مات فول اچ دی با پنل ips میخوام و پول اضافی هم نمیخوام بابت لمسی بودن بدم. حالا با این تفاسیر من باید کدوم کانفیگو بگیرم؟

با تشکر فراوان

hacker13
28-12-2013, 23:22
من همین و میخوام البته 4 گیگیش + یه apple 5s

samibeig
28-12-2013, 23:55
سلام دوستان
من واقعا گیج شدم
امروز رفتم n550 بخرم که یه مدلشا داشت با صفحه نمایش مات فول اچ دی غیر لمسی به قیمت 3550 اما فروشتنده میگفت فکر نکنم پنا ips باشه
کلا چرا انقدر کانفیگ هاش گیج کنندس؟

در یک کلام من صفحه نمایش مات فول اچ دی با پنل ips میخوام و پول اضافی هم نمیخوام بابت لمسی بودن بدم. حالا با این تفاسیر من باید کدوم کانفیگو بگیرم؟

با تشکر فراوان

زیاد به حرف فروشنده اعتماد نکنید .... احتمال 90 درصد ips هست ولی اون نمیدونه ... اگه می خوای کامل مطمئن شی مدل کامل کانفیگش رو از فروشنده بگیر وتو اینترنت سرچ کن :

مثلا : N550jv-cm067h

3274
29-12-2013, 00:07
من همین و میخوام البته 4 گیگیش + یه apple 5s
چیز دیگه ای هم میخوای تعارف نکن! ویلای شمال + بنز C200 ... :n04::n08:

blackkk
29-12-2013, 06:28
Pدوستان وقتی روکش مات رو صفحه لمسی براق این بزاریم کیفیت تصویر پایین نمیاد ؟یه نکته دیگه کیفیت صفحش بالاست منظورم اینکه در اثر کار کردن زیاد با لمسیش به مرور زمان در اینده واسه نمایشگر مشکل پیش میاد یا نه در ضمن هر بار با لمسیش کار میکنی باس هر دفعه صفحه نمایشگرو تمیز کنی ‏؟ منظورم اثر انگشته

hacker13
29-12-2013, 12:22
چیز دیگه ای هم میخوای تعارف نکن! ویلای شمال + بنز C200 ... :n04::n08:

بعد عید یا تا عید میگیرم ولی میخوام دیجیکالا جفتشو بیاره که الان اپل رو تموم کرد البته 16 گیگش رو من 64 میخوام که اصلا نیاورده راستی قیمتn550jvرفت بالا 50 تومن کشید بالا

3aman021
29-12-2013, 15:55
n550 لمسی با گرافیک 4 تو مجتمع پایتخت از 3850 به بالا موجوده.کلا همه لپ تاپ ها 50 تومن گرون شده,علتش هم بالا رفتن دلار و هزینه گمرک هست...بد به حال ما اگه این روند ادامه پیدا کنه.امیدوارم اینطور نشه

ACROBATIK
29-12-2013, 16:02
بچه ها به تكون هاي صفحه نمايش زياد گير ندين حالا اين خوبه بد نيست اگه هر لپ تاپي رو لمسش كني تكون مي خوره چون ما كه تبلت نخريديم لپ تاپ خريديم و اساسا يكم تكون مي خوره و اين طبيعي هستش ...
داش من گير الكي نده لپ تاپ عاليه حرف نداره شك نكنيد بريد بخريد
از ما گفتن

dandelionsland
29-12-2013, 19:08
نه دوست عزیز اما تو این کلوپ تو صفحه شش جناب چواد وکیلی دوتا ویدیو گذاشتن دومی رو دانلود کن ببین با لمسیش کار میکنه ..قشنگ بطور واضح موقع کار با لمسیش صفحه بازی میکنه مثل فنر میمونه عقب جلو میره در ضمن مال اقای وکیلی براق و لمسی هست به گفته خودشون قشنگ حودتو مثل آینه تو صفحه نمایش میبینی..حالا بماند کار کردن زیر نور لامپ و بیرون زیر نور افتاب چه دردسرهایی بوجود میاره

نميدونم بخاطر نوع استفاده منه يا كلا براي لپ تاپ جماعت اين قضيه صادقه
باور كنيد يادم نمياد آخرين باري كه صفحه اش رو لمس كردم كي بود
اصلا راحت نيستم دستم رو دراز كنم براي لپ تاپ البته
حتي ويندوز 7 ريختم روش:D

hacker13
29-12-2013, 19:15
دقیقا منم همینطور هستم اصلا حال نمی کنم دستم که رو کیبورد لب تاپ ول هست حالش بیشتره :n09:

blackkk
29-12-2013, 20:19
پس نتیجه میگیریم پول دادن واسه لمسیش و براقش بیخودیه..دو گیگ مات به نظرم خوبه..با صفحه نمایش ماتش هم تو خونه زیر نور لامپ .نور لوستر میتونی استفاده کنی هم بیرون زیر نور افتاب همجنین اگه کسی رندر و کارای گرافیکی نمیکنه و فقط صرفا واسه بازی میخواد. پول اضافی دادن واسه 4گیگش هم بیخودیه چون در حال حاضر بازیا به زور از یک گیگ رم گرافیک استفاده میکنن چه برسه به 4گیگ همون 2گیگش به نظرم کافی و خوبه.

3274
29-12-2013, 21:13
پس نتیجه میگیریم پول دادن واسه لمسیش و براقش بیخودیه..دو گیگ مات به نظرم خوبه..با صفحه نمایش ماتش هم تو خونه زیر نور لامپ .نور لوستر میتونی استفاده کنی هم بیرون زیر نور افتاب همجنین اگه کسی رندر و کارای گرافیکی نمیکنه و فقط صرفا واسه بازی میخواد. پول اضافی دادن واسه 4گیگش هم بیخودیه چون در حال حاضر بازیا به زور از یک گیگ رم گرافیک استفاده میکنن چه برسه به 4گیگ همون 2گیگش به نظرم کافی و خوبه.
سه تا نتیجه گیری شخصی و اشتباه نوشتید که پاسخ میدم:

1.درباره ی براق بودن صفحه براق، وقتی در محیط پرنور هم باهاش کار کنید و روشناییش در حد بالایی باشه به هیچوجه مشکلی دیده نمیشه. لپتاپ من صفحه براقه و یکبار هم در محیط پرنور اذیت نکرده که پشیمون باشم. جواد وکیلی هم در آخرین پستش همین حرف من رو روی دستگاه خودش امتحان و تأیید کرده:

2.صفحه لمسی هم بسیار مفیده. همونطور که گفتم حتی میتونید قلم مخصوص تهیه کنید و با قلم بنویسید و یا طراحی کنید و... . حماقت محضه که کسی بودجه داره و تهیه نکنه. چون دیگه بعد از خرید پشیمونی فایده نداره

3درسته که بازیهای فعلی نیازی به 4GB رم گرافیکی ندارند ولی بازیهای 1.5 تا دو سال دیگه مطمئنا وضعیت متفاوت تری خواهند داشت. همین الان CoD Ghost در توضیحاتش گفته شده به 6GB RAM نیاز داره! بعد شما خودتون حساب کنید قطعا اگر VRAM هم بالا باشه در اجرا خیلی بهتر عمل میکنه. تازه این هنوز یک بازی 2013 هست نه بازی دو سال دیگه!
در PC های رومیزی شما میتونید هر زمان خواستید کارت گرافیک قویتری نصب کنید ولی برای لپتاپ چنین امکانی نیست و واجبه همون زمان خرید بالاترین کانفیگ ممکنه رو تهیه کنید تا بعد از انتخابتون پشیمون نشید

blackkk
30-12-2013, 03:12
دوست عزیز شما از همه لحاظ براق رو بررسی کنید بعد بگید صفحه براق مشکل نداره..شما اینو هم در نظر بگیرید اگه کسی کارش بیرون باشه و زیر نور افتاب کار کنه به فرض مثال اگه با روشنایی متوسط و وایرلس و اینا باتزیش دو ساعت نیم دوام بیاره با آحرین حد روشنایی یه ساغت دوام میاره خوب مثلا کسی خواست واسه بهینه شدن شارژ باتریش نور رو کم کنه نمیشه که بخاطر اینکه نور لامپ و نور افتاب اذیتش نکنه همیشه روشنایی رو در اخرین حد ممکن قرار بده! .همجنین کسی بخاطر اذیت نشدن چشمش شاید با نور زیاد حال نمیکنه میاد کم میکنه نور لامپ و اینا اذیتش میکنه بیشتر هم میکنه چشمش !.بازم میگم ماتش خوبه اما اگه کسی این چیزا براش مهم نیس بره براق بگیره..در مورد گرافیکش هم که نیازی به گفتن من نیس چون دوستان تو پستای قبلی هم اشاره کردن خودتون هم اینو میدونید گرافیک این ddr3هست! تا دوساله دیگه جتی اون بازیای سنگینی که میگید از 4گیگ استفاده میکنن اما این رو هم به خاطر داشته باشید ‏ Gpu‏ این کارت دیگه نخواهد کشید اگه گرافیکش Ddr5بود حرف شما منطقی بود.نباید از گرافیکddr3این انتظار زیاد بالایی داشته باشید چون این مدل سری مالتی مدیاست.

3274
30-12-2013, 09:04
دوست عزیز شما از همه لحاظ براق رو بررسی کنید بعد بگید صفحه براق مشکل نداره..شما اینو هم در نظر بگیرید اگه کسی کارش بیرون باشه و زیر نور افتاب کار کنه به فرض مثال اگه با روشنایی متوسط و وایرلس و اینا باتزیش دو ساعت نیم دوام بیاره با آحرین حد روشنایی یه ساغت دوام میاره خوب مثلا کسی خواست واسه بهینه شدن شارژ باتریش نور رو کم کنه نمیشه که بخاطر اینکه نور لامپ و نور افتاب اذیتش نکنه همیشه روشنایی رو در اخرین حد ممکن قرار بده! .همجنین کسی بخاطر اذیت نشدن چشمش شاید با نور زیاد حال نمیکنه میاد کم میکنه نور لامپ و اینا اذیتش میکنه بیشتر هم میکنه چشمش !.بازم میگم ماتش خوبه اما اگه کسی این چیزا براش مهم نیس بره براق بگیره..در مورد گرافیکش هم که نیازی به گفتن من نیس چون دوستان تو پستای قبلی هم اشاره کردن خودتون هم اینو میدونید گرافیک این ddr3هست! تا دوساله دیگه جتی اون بازیای سنگینی که میگید از 4گیگ استفاده میکنن اما این رو هم به خاطر داشته باشید ‏ Gpu‏ این کارت دیگه نخواهد کشید اگه گرافیکش Ddr5بود حرف شما منطقی بود.نباید از گرافیکddr3این انتظار زیاد بالایی داشته باشید چون این مدل سری مالتی مدیاست.
دوست عزیز بنده الان دو تا لپتاپ شخصی دارم یکی صفحه مات TN که کارش فقط دانلود خودکار شبانست و دیگری صفحه براق IPS که با خودم سرکار می برم و در فضای پرنور هم استفاده میکنم و از روی تجربه ی طولانی دارم صحبت می کنم نه همینجوری روی هوا که دیگران رو دچار اشتباه کنه

درباره ی GDDR3 و GDDR5 هم باید خدمت شما عرض کنم:
صرفنظر از پهنای باند تئوری روی کاغذ و یا در fps گیمها _که البته در جای خودش مهم هم هست_ بر اساس آزمون عملی که در فروم notebookcheck گذاشته شده تفاوت پهنای باند DDR3 با DDR5 روی GPUهای یکسان در بنچمارکها بصورت زیر هست

3DMVantage GPU score:

DDR3 29671
GDDR5 35334
Difference +19%

3DM11 GPU score:

DDR3 2145
GDDR5 2156
Difference +0.5%

پردازنده ی گرافیکی GT750 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])M هم اونقدر قوی هست که براحتی تا دو سال بسیاری از بازیها رو در مد high اجرا کنه. من گیمر حرفه ای نیستم ولی با اینحال با GT230M هم تک و توک گیمهای زانر War معروف فعلی که نصب دارم رو در مد High FHD اجرا میکنم دیگه GT750M جای خود داره ...
البته باید در نظر هم داشته باشید که N550 جزو لپتاپهای سری مالتی مدیا هست نه یک لپتاپ گیم . پس شما هم به هیچوجه توقعات نجومی یک لپتاپ سری گیم (که در بازار ایران حدود 9 میلیون قیمت داره) رو نباید ازش داشته باشید

chemist10
30-12-2013, 13:49
سلام دوستان.بالاخره منم این لپتاپ رو خریدم.البته 4 شنبه هفته پیش.از پایتخت خریدم.میخوام یه نقدو بررسی کوتاه ازش کنم.خودم خیلی روی براق یا مات بودنش دو دل بودم ولی آخر براقشو گرفتم.تو خونه کیفیت تصویر حرف نداره.حتی زیر نور لامپ.بیرونو نمی دونم.صداش عالیه.اینارو که همتون قبلا هم می دونستید.چیزیکه من خیلی دوسش دارم صفحه لمسیشه.خیلی حال میده.من وقتی لپتاپ رو میذارم رو پام فقط با صفحه لمسیش کار می کنم.حساسیت تاچش خیلی بالاست.در هر صورت کیفیت براق خیلی بهتر ار ماته.این نظر شخصی منه.ولی در کل لپ تاپ ردیفیه.اونایی که میخوان بخرن دست دست نکنن.تو این رنج قیمت زیباتر و بهتر از این گیرتون نمیاد.من انقدر حول بودم که رفتم خریدم گذاشتم کنار.گفتم شاید دوباره تموم بشه.به خاطر امتحانا فعلا نمی تونم به خوبی ازش استفاده کنم.ولی تو چند ساعتی که باهاش کار کردم حرف نداره.

147milad
30-12-2013, 14:15
دوستان میشه یه مقدار در مورد گرافیک ها و همچنین بازی ها در اینده توضیح بدید(افراد وارد به این مسائل)
ببینین من سوالمو اینجوری مطرح میکنم من بین y510و این مدل گیر کرده بودم یه مقدار تحقیق کردم به ایسوس رسیدم چون مصرف من گیمینگ هست و این مدل گرافیک 4 گیگ داره که در بعضی سایت ها نوشته تا 6گیگ هم میتونه بالا بره.اما بعدا رسیدم به مسئله دی دی ار ها که ایسوس 3 هستش و y510 پنج هستش.حالا میخوام یکم اطلاعاتم رو ببرم بالا چون زیاد از ddrها اطلاع ندارم.سوال بعدی اینه که اگه من یک مدل لپتاپ گیر بیارم با گرافیک انویدیا (سری gtx) مثلا gtx760 اما 2 گیگ و ddr5با گرافیک 4گیگ این مدل gt750 هست از لحاظ قدرت برای اجرای بازی در اینده کدوم مناسب هست.(نوت بوک چک رفتم اما زیاد نتونستم باهاش کار کنم و طرز کارشو خوب وارد نیستم)

3274
30-12-2013, 18:39
گه من یک مدل لپتاپ گیر بیارم با گرافیک انویدیا (سری gtx) مثلا gtx760 اما 2 گیگ و ddr5با گرافیک 4گیگ این مدل gt750 هست از لحاظ قدرت برای اجرای بازی در اینده کدوم مناسب هست.(نوت بوک چک رفتم اما زیاد نتونستم باهاش کار کنم و طرز کارشو خوب وارد نیستم)

ایندو در دو کلاس متفاوت قرار دارند: کارایی GTX760 از GT750 در آزمون 3DM Vantage GPU دقیقا %50 قویتره و اصولا قابل مقایسه با هم نیستند ضمن اینکه تنها از GDDR5 پشتیبانی میکنه
حجم VRAM بالاتر بطور معمول در زمان مقایسه ی دو GPU یکسان اهمیت خودش رو نشون میده. در حال حاضر GTX760 حتی در صورتیکه 1GB VRAM داشته باشه بازم براحتی بر GT750 4GB VRAM برتری داره

BlackSound
30-12-2013, 18:54
دوستان بدون تعصب از لحاظ سخت افزاری و کیفیت و کلا همه چیز ایسوس بهتره یا ایسر.با دلیل اگه جواب بدید ممنون میشم در ضمن n550با 4گیگ گرافیک از لحاظ سخت افزاری و کیفیتش چندسال و از لحاظ گرافیک چند سال جوابگو خواهد بود ؟

BlackSound
30-12-2013, 18:56
دوستان بدون تعصب از لحاظ سخت افزاری و کیفیت و کلا همه چیز ایسوس بهتره یا ایسر.با دلیل اگه جواب بدید ممنون میشم در ضمن n550با 4گیگ گرافیک از لحاظ سخت افزاری و کیفیتش چندسال و از لحاظ گرافیک واسه بازی چند سال جوابگو خواهد بود ؟

جواد . وکیلی
30-12-2013, 22:31
داداش کیبوردش واسه تایپ ظولانی مدت برای برنامه نویسی مجکم و مقاوم هست؟ ‏ بدنه اش محکمه یا نه ‏؟ چون اینو واسه دانشگاه هم میخوام. ‏

درباره کار طولانی مدت نمیتونم نظر بدم. اما نسبت به لپتاپهای دیگه ای که دیدم کیبورد بهتری داره. کار باهاش راحتتره ، فاصله دکمه ها خیلی خوبه و اما در مورد بدنه خیالت راحت باشه. بدنه تمام آلومینیومیه! منتها باید در خصوص پشت درب لپتاپ مواظب باشی چون آلومینیوم رنگ شده ش و اگه خش برداره زیرش رنگ نقره ای آلومینیوم تابلوئه، مث پوشش پلاستیکی نیست که اگه خش هم برداره زیرش رنگ خودش باشه.

saeed.zn
30-12-2013, 23:01
آقای وکیلی و دوستان دیگری که n550 دارن
دی وی دی راتیر دستگاهی که من گرفتم موقع خوندن خیلی سر و صدا داره و حتی باعث لرزش کل سیستم میشه. می خواستم ببینم همشون اینجورین یا فقط مال من اینجوریه؟!
ممنون میشم اگه زود تر جواب بدید چون برای پس فرستادن در صورت نقص فنی خیلی فرصت ندارم

با تشکر

جواد . وکیلی
30-12-2013, 23:13
آقای وکیلی و دوستان دیگری که n550 دارن
دی وی دی راتیر دستگاهی که من گرفتم موقع خوندن خیلی سر و صدا داره و حتی باعث لرزش کل سیستم میشه. می خواستم ببینم همشون اینجورین یا فقط مال من اینجوریه؟!
ممنون میشم اگه زود تر جواب بدید چون برای پس فرستادن در صورت نقص فنی خیلی فرصت ندارم

با تشکر
منظورتون از خیلی یعنی چقدر؟ به هر حال دی.وی.دی رایتر صدا داره ولی نباید کل سیستم بلرزه. مطمئنید دی.وی.دی رو روی سینی دستگاه درست جا میزنید؟

جواد . وکیلی
30-12-2013, 23:17
سلام.یه سوال از آقای وکیلی دارم.آقا وقتی dvd driver رو داخل دستگاه میذارم همه ی درایور هارو میریزه جز گرافیک انویدیا.حتی برای اینتلم میریزه.من چیکار کنم.الان لپتاپم گرافیک نداره.
پیشنهاد من اینه از سایت انویدیا آخرین ورژن گرافیک GT750m رو با حجم حدود 250m دانلود و نصب کنید.

جواد . وکیلی
30-12-2013, 23:30
دوستان! امروز متوجه شدم سایت خوب "پرشین گیگ" که هاست عکسها و ویدیوهای من در پست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بود به علت حمله به سرورهاش تعداد زیادی از فایلهای کاربرهاشو از دست داده! به همین خاطر عکسها و ویدیوهای من لود نمیشه. همینجا ازتون عذرخواهی میکنم و به زودی دوباره پستم رو به روز و اصلاح خواهم کرد.

maziar_1939
31-12-2013, 14:36
سلام به همگی
دوستان میشه از هر دو رنگی که توی بازار هست عکس بذارید؟
من ـخر نفهمیدم این مشکیش پشتش کامل مشکیه یا طوسی رنگه...

ACROBATIK
31-12-2013, 20:14
سلام به همگی
دوستان میشه از هر دو رنگی که توی بازار هست عکس بذارید؟
من ـخر نفهمیدم این مشکیش پشتش کامل مشکیه یا طوسی رنگه...
يه رنگ خاصي داره من تو هيچ لپ تاپي نديده تو روي جعبش نوشته خاكستري تيره(dark gray)

ACROBATIK
31-12-2013, 20:19
منظورتون از خیلی یعنی چقدر؟ به هر حال دی.وی.دی رایتر صدا داره ولی نباید کل سیستم بلرزه. مطمئنید دی.وی.دی رو روی سینی دستگاه درست جا میزنید؟
يكم صدا داره اما دستگاه نمي لرزه اقا وكيلي درست مي گن احتمالا دي وي دي رو تو دستگاه درست جا نميدي

chemist10
31-12-2013, 22:14
دوستای عزیزم میشه درباره نحوه استفاده از باتری لپ تاپ منو راهنمایی کنید؟من تاحالا لپتاپ نداشتم و راستش نمیدونم چه جوری باید ازش استفاده کنم.(البته از لحاظ شارژ و باتری)احساس میکنم اگه همینجوری پیش برم لپ تاپ یه سال بیشتر مهمونم,نیست.من بیشتر تو خونه ازش استفاده میکنم.باید همش تو شارژ باشه؟اصلا باتری به چند درصد رسید بزنم به شارژ؟

3274
01-01-2014, 04:41
دوستای عزیزم میشه درباره نحوه استفاده از باتری لپ تاپ منو راهنمایی کنید؟من تاحالا لپتاپ نداشتم و راستش نمیدونم چه جوری باید ازش استفاده کنم.(البته از لحاظ شارژ و باتری)احساس میکنم اگه همینجوری پیش برم لپ تاپ یه سال بیشتر مهمونم,نیست.من بیشتر تو خونه ازش استفاده میکنم.باید همش تو شارژ باشه؟اصلا باتری به چند درصد رسید بزنم به شارژ؟
برنامه ی HWMonitor رو نصب و اکتیو کنید تا میزان فرسودگی و وضعیت باتری رو بتونید همیشه بطور دقیق مانیتور کنید
در زمینه ی باتری لپتاپ فقط یک نکته ی مهم رو در نظر داشته باشید :
هیچوقت نذارید شارژ باتری به زیر %30-20 برسه. طبق تستی که من کردم هر بار که تا انتها دشارژ بشه و به %0 برسه باتری دچار حدود %10 فرسودگی میشه

اگر همیشه متصل به برق شهر هست حداقل هر ماه یکی دو مرتبه هم لازمه بذارید با باتری کار کنه
برخلاف گفته ی بعض افراد بی اطلاع، باتری رو هم هیچوقت از روی دستگاه خارج نکنید . موارد متعددی ملاحظه شده که لپتاپ با برق شهر و بدون باتری در اثر قطعی برق دچار مشکل سخت افزاری (و طبعا بسیار پرهزینه) شده

همین نکات ساده رو رعایت کنید کافیه
ضمنا در نظر داشته باشید عمر باتری لپتاپها هم مثل باتری گوشیها و ... محدوده و از یکسال تا کمتر از 3 سال متفاوته و مثل همه چیز بستگی مستقیمی به برند و کیفیت ساختش داره
بعد از اون مدت میزان نگهداری شارژش به کمتر از %10 میرسه. تعویض سلولهای داخل باتری (طبق دو بار تجربه ی شخصی و تجربه ی سایر کاربران) نشون داده که در خیلی اوقات فایده ی چندانی نداره و باید یک باتری نو تهیه کرد که بین 100 تا 150 هزار تومان قیمت داره

saeed.zn
01-01-2014, 06:46
با تشکر از دوستانی که به سوال قبلیم پاسخ دادند جواد . وکیلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و ACROBATIK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درست جا میذارم از اون لحاظ مشکلی نیست. یک سوال دیگه هم داشتم، از کدوم قسمت مشخصات رو جعبه یا در خود لپ تاپ میشه نوع باتری رو متوجه شد؟
چون زیر جعبه دوم که لپ تاپ داخلش هست نوشته لیتیم-یون!

BlackSound
01-01-2014, 12:17
دوستانی که جدیدا این مدلو با کانفیگ 4گیگ و لمسی بدون بلوری خریدن یه عکس از داخل و بیرون لپتاپشون بزارن ببینیم چه رنگیه.با تشکر

chemist10
01-01-2014, 17:39
برنامه ی HWMonitor رو نصب و اکتیو کنید تا میزان فرسودگی و وضعیت باتری رو بتونید همیشه بطور دقیق مانیتور کنید
در زمینه ی باتری لپتاپ فقط یک نکته ی مهم رو در نظر داشته باشید :
هیچوقت نذارید شارژ باتری به زیر %30-20 برسه. طبق تستی که من کردم هر بار که تا انتها دشارژ بشه و به %0 برسه باتری دچار حدود %10 فرسودگی میشه

اگر همیشه متصل به برق شهر هست حداقل هر ماه یکی دو مرتبه هم لازمه بذارید با باتری کار کنه
برخلاف گفته ی بعض افراد بی اطلاع، باتری رو هم هیچوقت از روی دستگاه خارج نکنید . موارد متعددی ملاحظه شده که لپتاپ با برق شهر و بدون باتری در اثر قطعی برق دچار مشکل سخت افزاری (و طبعا بسیار پرهزینه) شده

همین نکات ساده رو رعایت کنید کافیه
ضمنا در نظر داشته باشید عمر باتری لپتاپها هم مثل باتری گوشیها و ... محدوده و از یکسال تا کمتر از 3 سال متفاوته و مثل همه چیز بستگی مستقیمی به برند و کیفیت ساختش داره
بعد از اون مدت میزان نگهداری شارژش به کمتر از %10 میرسه. تعویض سلولهای داخل باتری (طبق دو بار تجربه ی شخصی و تجربه ی سایر کاربران) نشون داده که در خیلی اوقات فایده ی چندانی نداره و باید یک باتری نو تهیه کرد که بین 100 تا 150 هزار تومان قیمت داره

آقا دستون درد نکنه .ممنون از راهنماییتون

timsar jackson
02-01-2014, 11:15
بک لایت کیبورد رو چه طوری باید روشن کنیم؟

3274
02-01-2014, 11:26
همه ی درایورها و برنامه های جانبی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دستگاه نصب هستند؟
اگر حسگرهای محیطی فعال باشند، روشن و خاموش شدن نور پس زمینه ی صفحه کلید بسته به نور محیط بطور خودکار صورت میگیره
ولی اگر بطور دستی میخواید روشن و خاموش کنید باید بترتیب از دکمه های ترکیبی Fn + F4 و Fn + F3 کمک بگیرید

Amir-Rainman
02-01-2014, 11:47
این مشکلاتی که در مورد این لپ تاپ گفته میشه، مثل کامل چفت نشدن درب DVD رام و خر خر کردن ساب ووفر تو بیس سنگین، برق بدنه وقتی به برق وصله ( البته بدنش آلمینیومی این تا حدودی عادیه )
این مشکلات تو همه مدلا هست یا فقط بعضیا اینجورین؟؟
این چفت نشدن کامل در دی وی دی رام یکم تو ذوق میزنه!

3274
02-01-2014, 12:18
خر خر کردن ساب ووفر تو بیس سنگین، برق بدنه وقتی به برق وصله ( البته بدنش آلمینیومی این تا حدودی عادیه )
این مشکلات تو همه مدلا هست یا فقط بعضیا اینجورین؟؟

راجع به این قسمت یک چیزی بگم
اگر دستگاه یک کاربر مشکل خاصی داره که هیچ .

اما بطور کلی:

1. توقع از ساب ووفر لپتاپها باید در همون حد باشه نه بیشتر ضمن اینکه در صورتیکه از پلاگینهای صوتی مثل DFX Audio Enhancer بدرستی استفاده بشه کیفیت صدا در لپتاپها ارتقای محسوسی پیدا میکنه

2.در بعضی از لپتاپهایی که کیس و قاب آلومینیومی دارند گهگاه ممکنه دیده بشه که در اصل به ایراد فنی سیمکشی ساختمونها در ایران و نداشتن اتصال بزمین برمیگرده. البته همون موارد اندک هم موقت و در حد مورمور بسیار خفیف و تنها در زمانی هست که جریان خفیف از بدن شما عبور کنه. بعبارتی اگر مثلا یک دست خودتون رو به بدنه ی فلزی اون لپتاپ بگیرید و دست دیگرتون رو به دیوار یا پنجره ی فلزی و ... متصل کنید این مساله ممکنه گاهی خودش رو نشون بده. من زمانی ذر یک لپتاپ با توصیف بالا این مساله رو دیدم ولی بعد از مدتی متوجه شدم رفع شده

BlackSound
02-01-2014, 13:47
من باتوجه به اینکه به وایرلس دسترسی ندارم از مودم adslاستفاده میکنم باس همیشه یه کابلشو به پورت usb‏ لپ تاپ وصل کنم یه پورتش موس یه پورتش هم گیرنده usb ‎تی وی وصل میکنم از سابوفر خودش هم بعضی وقتا استفاده جاش اسپیکر بهش وصل میکنمس ایا همزمان وصل شدن این دستگاهها به پورت یو اس بی موجب خراب شدن پورتهاش در دراز مدت و اسیپ رسیدن به لپ تاپ میشه یا نه ؟ در ضمن این قضیه ای که این دوست عزیز مطرح فرمودن جفت نشندن درب DVDواقعیت داره ؟

ahriman323
02-01-2014, 14:08

میزان شارژ باطری های پلیمریون باید بین 40 تا80 درصد نگه داری بشه.

3274
02-01-2014, 15:19
من باتوجه به اینکه به وایرلس دسترسی ندارم از مودم adslاستفاده میکنم باس همیشه یه کابلشو به پورت usb‏ لپ تاپ وصل کنم یه پورتش موس یه پورتش هم گیرنده usb ‎تی وی وصل میکنم از سابوفر خودش هم بعضی وقتا استفاده جاش اسپیکر بهش وصل میکنمس ایا همزمان وصل شدن این دستگاهها به پورت یو اس بی موجب خراب شدن پورتهاش در دراز مدت و اسیپ رسیدن به لپ تاپ میشه یا نه ؟ در ضمن این قضیه ای که این دوست عزیز مطرح فرمودن جفت نشندن درب DVDواقعیت داره ؟
درباره ی مورد اول، اگر هر روز کابل ها رو جدا و وصل کنید بالاخره کانکتورها مستهلک خواهند شد. برای من پیش آمده ... . ولی اگر منظورتون متصل کردن تعداد زیادی قطعه به لپتاپ هست، اگر پرمصرف نباشند باعث فشار آمدن به مادربورد و خرابی نمیشه. کارت TV هم اگر از برندهای معتبر باشه مصرف کمی داره ولی از برندهای متفرقه برعکس و شاهدش زیاد داغ شدنشونه
من خیلی وقته حدود 13-14 قطعه و لوازم جانبی از راه کانکتورهای خود لپتاپ + دو تا هاب (7 پورت آداپتور دار و 3 پورت بدون آداپتور) وصل کردم و مشکلی پیش نیامده
قضیه ی جفت نشدن درب DVD هم ممکنه بعلت استفاده ی نادرست و یا آسیب فیزیکی برای ایشون پیش آمده باشه وگرنه چیز شایعی نیست

BlackSound
02-01-2014, 16:09
دوست عزیزممنون از راهنمایتون.میدونم این سوال جاش اینجا نیس شرمنده. کارت تی وی از چه برندی پیشنهاد میکنید که پر مصرف نباشه و مناسب باشه واسه این لپ تاپ ؟ برند ایکس ویژن چطوره ؟ در ضمن مصرف کارت تی وی و اسپیکر چقد باشه مناسبه ؟مثلا اسپیکری که ازش استفاده میکنم پشتش نوشته input voltage:220-230V~‎50/60hzو واسه input current:60mA‏ زده.این مصرفش بیش از اندازه هست یا نرمال ؟حودم احساس میکنم با توجه به اون مشخصاتی که زده مصرفش زیاده باس بیخیالش بشم.

3274
02-01-2014, 17:37
دوست عزیزممنون از راهنمایتون.میدونم این سوال جاش اینجا نیس شرمنده. کارت تی وی از چه برندی پیشنهاد میکنید که پر مصرف نباشه و مناسب باشه واسه این لپ تاپ ؟ برند ایکس ویژن چطوره ؟ در ضمن مصرف کارت تی وی و اسپیکر چقد باشه مناسبه ؟مثلا اسپیکری که ازش استفاده میکنم پشتش نوشته input voltage:220-230V~‎50/60hzو واسه input current:60mA‏ زده.این مصرفش بیش از اندازه هست یا نرمال ؟حودم احساس میکنم با توجه به اون مشخصاتی که زده مصرفش زیاده باس بیخیالش بشم.
گیگابایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و تا حدودی پیناکل جزو برندهای معتبر بازارند و طبعا کیفیت و کارایی بالایی دارند اما گیگابایت که دارای چیپست عالی و کم مصرف Conexant هست بعلت قیمتهای بالا دیگه فکر کنم به این راحتی گیر نمیاد. بعد از اینکه از حدود 7 سال قبل از خرید 3 تا کارت TV USB کوچک و بزرگ و با برندهای متفاوت دیگه کاملا پشیمون شده بودم، 2.5 سال قبل و در دوران ارزانی!! دیجیکالا Gigabyte U8300 رو تازه آورده بود 60 تومان که تهیه کردم و کارش فوق العادست (با یک حساب ساده اگر الان گیر هم بیاد حدود 200 تومان باید برچسب قیمت داشته باشه!)

ایکس ویژن گرچه اصلا معلوم نیست در اصل مربوط به کدوم کشور یا کمپانی بین المللی هست ولی خب فعلا توی بازار ما همه نوع کالاهای دیجیتالش با قیمت پایین ریخته و خریدارانش هم راضی. راضی نباشند چه انتخاب درجه ی یکی در اختیار دارن؟! :n23:

به هر حال ... اگر زیادی گرم میشه خوب نیست و بهتره به یک هاب USB آداپتور دار وصلش کنید تا برقش رو از آداپتور بگیره. اسپیکر هم که مشکلی نداره چون دو شاخ برق داره و برقش رو از کامپیوتر نمی گیره

BlackSound
02-01-2014, 18:30
داداش میشه واسم چند تا مدل اگه واست مقدوره معرفی کنی ؟ با توجه به اینکه میگی گیگابایت کمیابه و پیدا نمیشه از برندهای دیگه که در حال حاضر تو بازار و سایتای فروش هست معرفی کن.نمیدونم پیناکل تو ایران پیدا میشه یا نه اگه هست مدل باکیفیت و با گیرندگی قوی کانالای دیجیتالی همچنین ازبرند ایکس ویژن کلا مدلایی که خودت صلاج میدونی معرفی کن من تا حالا تجربه خرید گیرندهusbنداشتم قبلا از اون کارت های تی وی واسه مادربرد رو میزی نصب میشد رو داشتم.. در ضمن بودجه تا 100تومن.

BlackSound
02-01-2014, 18:32
مرسی از راهنمایی

BlackSound
02-01-2014, 18:35
داداش میشه واسم چند تا مدل اگه واست مقدوره معرفی کنی ؟ با توجه به اینکه میگی گیگابایت کمیابه و پیدا نمیشه از برندهای دیگه که در حال حاضر تو بازار و سایتای فروش هست معرفی کن.نمیدونم پیناکل تو ایران پیدا میشه یا نه اگه هست مدل باکیفیت و با گیرندگی قوی کانالای دیجیتالی رو بگو. همچنین ازبرند ایکس ویژن. کلا مدلایی که خودت صلاج میدونی از نظر کیفیت و کم مصرف بودنش معرفی کن من تا حالا تجربه خرید گیرندهusbنداشتم قبلا از اون کارت های تی وی واسه مادربرد رو میزی نصب میشد رو داشتم.. در ضمن بودجه تا 100تومن.

3274
02-01-2014, 20:02
مدلهای گیگابایت در صفحه ی فارسیش لیست شده :
ببینید نماینده های آواژنگ کدومشون دارند :
بنظرم اگر پیدا نکردید یک تاپیک در بخش لوازم صوتی تصویری بسازید و مشاوره ی تخصصی بگیرید چه برند و دقیقا کدوم مدل کارایی بهتری داره چون واقعا حیفه آدم چند بار پول بده ولی یکبار پول به جنس خوب نده!
مثل من نشه که کارتهای USB برندهای FlyTV , Pegasus Pro Hybrid , ILYIA رو تابحال تهیه و امتحان کردم ولی هر کدوم یک یا چند مساله برای خودشون داشتند مثلا همین Pegasus Pro Hybrid که اتفاقا یکربع قبل به یکی بخشیدمش! بدک نبود اما کیفیت تصویر شارپ و شفاف گیگابایت کجا و اون کجا! این مورد رو شخصا تا وقتی خودتون عینا مقایسه نکنید متوجه تفاوتها نمیشید. دیگه کیفیت ساخت و سرعت پاسخدهی و ... بماند.

ACROBATIK
02-01-2014, 20:04

با فشردن ايد دكمه ها با هم fn+f4

amir_82111
03-01-2014, 09:52
سلام
یه سوال داشتم
رو این لبتاپ میشه ویندوز 7 ریخت؟
آخه تو سایت ایسوس درایور ویندوز 7 نیست.
میگن تو ویندوز 7 بعضی از کلید ها با fn کار نمیکنه مثلا نمیشه وایرلس و بلوتوس رو خاموش کرد یا usb 3 تو ویندوز 7 کار نمیکنه یا نور صفحه کلید رو نمیشه تنظیم کرد
کسی ویندوز 7 ریخته رو این لبتاپ؟

asmir1
04-01-2014, 01:14
سلام دوستان
من 2 روز پيش قيمت گرفتمn550 رو بهم گفت صفحه لمسي هست 4100 و بخاطر اين تعطيلي چند روزه گرون شده ولي اگه 2 .3 روز ديگه بياي ارزون تر ميشه ولي فراموش كردم بپرسم اين قيمتي كه گقت لمسي براق هست يا لمسي مات..خواستم بدونم قيمتش اينه؟؟بعد يه چيز ديگه اينگه دقيقا چه مدل كانفيگ از همه بهتره و قيمتش چنده؟؟؟؟؟

timsar jackson
04-01-2014, 11:27
وقتی ویندوز اورجینال رو لپ تاپ هست درایوراش همه نصبه؟

3274
04-01-2014, 13:59
وقتی ویندوز اورجینال رو لپ تاپ هست درایوراش همه نصبه؟
بــــــــــــلـــــــــــ ـــه
و بهتره با برنامه های تخصصی پشتیبان گیری از درایورها، نسخه ی پشتیبان از کل درایورهای نصب شده در قالب فقط یک فایل اجرایی تهیه کنید

3274
04-01-2014, 14:07
سلام
یه سوال داشتم
رو این لبتاپ میشه ویندوز 7 ریخت؟
آخه تو سایت ایسوس درایور ویندوز 7 نیست.
میگن تو ویندوز 7 بعضی از کلید ها با fn کار نمیکنه مثلا نمیشه وایرلس و بلوتوس رو خاموش کرد یا usb 3 تو ویندوز 7 کار نمیکنه یا نور صفحه کلید رو نمیشه تنظیم کرد
کسی ویندوز 7 ریخته رو این لبتاپ؟
شما روی وین هفت کل درایورهای وین هشت رو نصب کنید. احتمال زیادی هست که دکمه های ترکیبی فانکشنال (Fn) درست عمل کنه
اگرم این Hot Key ها عمل نکرد اصلا مهم نیست چون از راههای دیگه هم میشه فعال و غیرفعالشون کرد. برای نمونه از راه ابزارهای موجود در system tray یا Device Manager
کار نکردن USB3 هم خیلی بعیده. چون USB3 در معماری جدید پردازنده ها توسط چیپهای اینتل بطور ذاتی پشتیبانی میشن و نیاز به درایور خاصی نداره
بفرض هم که USB3 از راه چیپهای دیگری مثلا NEC روی سیستم شما فعال باشند براحتی درایورهای USB3 رو از راه وبسایت ایسوس و یا یک جستجوی ساده در گوگل از سایر مراجع درایوری پیدا و نصب میکنید ...

سلام دوستان
من 2 روز پيش قيمت گرفتمn550 رو بهم گفت صفحه لمسي هست 4100 و بخاطر اين تعطيلي چند روزه گرون شده ولي اگه 2 .3 روز ديگه بياي ارزون تر ميشه ولي فراموش كردم بپرسم اين قيمتي كه گقت لمسي براق هست يا لمسي مات..خواستم بدونم قيمتش اينه؟؟بعد يه چيز ديگه اينگه دقيقا چه مدل كانفيگ از همه بهتره و قيمتش چنده؟؟؟؟؟
بالاترین کانفیگ همونه که گرافیک 4GB و نمایشگر لمسی FHD ارائه بشه. نمایشگر FHD از نوع IPS هست چه مات و چه براق
نمایشگر +HD اینطور که در ص این کالا در سایت ایسوس ذکر شده IPS نیست

BlackSound
04-01-2014, 17:12
دوست راسته پردازنده نسل چهارم گرماش نسبت به پردازنده ایوی بریج 15درصد بیشتره؟..اینو یکی از دوستان گفتش که تو ویکیپدیا نوشته بوده..چون پردازنده ‏n550jvهاسول هست پرسیدم

3274
04-01-2014, 18:04
دوست راسته پردازنده نسل چهارم گرماش نسبت به پردازنده ایوی بریج 15درصد بیشتره؟..اینو یکی از دوستان گفتش که تو ویکیپدیا نوشته بوده..چون پردازنده ‏n550jvهاسول هست پرسیدم
معماری هاسول اتفاقا در همین مدیریت فوق العاده ی مصرف انرژی که منجر به نگهداری بیشتر شارژ میشه اعتبار کسب کرده وگرنه از لحاظ کارایی تفاوت کمی با ایوی بریج داره
ضمن اینکه حتما میدونید که ویکیپدیا یک دانشنامه ی آزاد هست نه یک مرجع معتبر در حد tomshardware یا anandtech و notebookcheck و ...

اون Black توی اسم شما اثر خودش رو گذاشت و باعث شد بعد از گفتگویی که باهم داشتیم کارت TV پگاسوس رو به یکنفر بدمش و کارت گیگابایت رو هم بسوزونم :n04::n27: (آداپتور 5 ولتی هاب USB سوخته بود اشتباها یک آداپتور 6V به هاب وصل کردم) حالام در بدرد دنبال تعمیرکار حرفه ای میکروالکترونیک دارم میگردم. حاضرم 100 یا بیشتر هزینش کنم تا درست بشه. هیچ کارتی قابلیت 1080p رو توی ایران نداره الا همین گیگا که هم توی ایران نایابه هم توی فروشگاههای اینترنتی خارج از کشور خیلی بندرت گیر میاد! . این کارتهایی که توی بازار ریخته همگی تا 576p رو پشتیبانی میکنند ...

samibeig
04-01-2014, 20:10
دوستان من امروز از تبریز قیمت کردم دو سه تا مغازه گفتن 3950 ولی یه مغازه که قبلا هم ازش لپ تاپ خریده بودیم دقیقا همون کانفیگ 4 گرافیک و لمسی رو با همون گارانتی دو ساله یکپارچه گفت 3880 .... منم دیگه قصد دارم فردا بخرم این مدل رو

حالا من دقیقا فردا تو مغازه چه چیزهایی رو تست کنم که از سالم بودنشون مطمئن بشم ؟؟؟

ACROBATIK
05-01-2014, 12:50
دوستان من امروز از تبریز قیمت کردم دو سه تا مغازه گفتن 3950 ولی یه مغازه که قبلا هم ازش لپ تاپ خریده بودیم دقیقا همون کانفیگ 4 گرافیک و لمسی رو با همون گارانتی دو ساله یکپارچه گفت 3880 .... منم دیگه قصد دارم فردا بخرم این مدل رو

حالا من دقیقا فردا تو مغازه چه چیزهایی رو تست کنم که از سالم بودنشون مطمئن بشم ؟؟؟

قيمت رو خوب گفته فقط از اون سه تاي مغازه ي بزرگ اولي نخر تو طبكه همكف اونا گارانتي شون معتبر نيست من از اريا كامپيوتر (پلاك 81) گرفتم از همه ارزون گفت وگارانتي معتبر داشت و ويندوز هم مفتي زد اگه رفتي واسه خريد از اون هم قيمت كن

eman619rv
06-01-2014, 02:45
سلام دوستان
منم تقریبا از کسایی بودم که از روز اول دنبال خرید این لپ تاپ بودم و بلاخره امروز بعد از ماه ها این لپ اپ رو خریدم :دی البته بهتر بگم سال ها چون تقریبا 1.5 سال لپ تاپ گرفتن من به طول انجامید! منتظر کاهش قیمت و نسل جدید و ار این صحبت ها که سر خیلی ها مون اومد. فعلا هنوز از لپ تاپ استفاده نکردم و فردا دارم میرم که تحویل بگیرم . نکته ی خاصی هست که به نظرتون باید در نظر بگیرم؟

chemist10
06-01-2014, 18:13
بچه ها خیلی خوشحالم.بالاخره همه همون چیزی رو که می خواستیم خریدیم.هر روزم داره به تعدادمون اضافه میشه.خدا رو شکر.

samibeig
06-01-2014, 19:44
سلام دوستان منم بالاخره امروز خریدم لپ تاپ رو از تبریز ( لمسی گرافیک 4 ) ... 3870 با گارانتی دو ساله آواژنگ

امشب هم می خوام ویندوز 8.1 رو دانلود کنم که فردا نصب کنمش

فقط دوستان یه سؤال الان من لپ تاب رو بزارم شارژ اولیه ؟؟

ACROBATIK
07-01-2014, 12:19
سلام دوستان منم بالاخره امروز خریدم لپ تاپ رو از تبریز ( لمسی گرافیک 4 ) ... 3870 با گارانتی دو ساله آواژنگ

مباركه اگه بزاري شارژ بد نيست من خودم 12 ساعت گزاشتم

hacker13
07-01-2014, 16:16
داداش مبارکه فقط ویندوز روش بود یا نه؟؟؟و اگه میشه در مورد باتریش هم برامون بگو چقدر نگه میداره

asmir1
07-01-2014, 17:07

مباركه.در مورد صفحه براقش توضيح بده كه چه جورياست ؟؟؟خوبه؟؟؟يا مات بهتره؟؟؟؟

Iman Summaray
07-01-2014, 17:59
سلام دوستان.من چند هفته ایه دارمش.از همه نظر عالیه.اونایی که میخوان بخرن شک نکنن.فقط با قیمت بالا نگیرن.من خودم از پایتخت گرفتم 3800.
فقط یه سوال دارم از دوستانی ک دارنش.
ساب ووفرو که وصل میکنم کار نمیکنه.آیا باید درایور خاصی نصب کنم براش؟یا با نرم افزار خاصی باید فعالش کنم؟چیکار باید بکنم راه بیفته؟ممنون میشم راهنمایی کنین

Iman Summaray
07-01-2014, 18:06
سلام دوستان
منم تقریبا از کسایی بودم که از روز اول دنبال خرید این لپ تاپ بودم و بلاخره امروز بعد از ماه ها این لپ اپ رو خریدم :دی البته بهتر بگم سال ها چون تقریبا 1.5 سال لپ تاپ گرفتن من به طول انجامید! منتظر کاهش قیمت و نسل جدید و ار این صحبت ها که سر خیلی ها مون اومد. فعلا هنوز از لپ تاپ استفاده نکردم و فردا دارم میرم که تحویل بگیرم . نکته ی خاصی هست که به نظرتون باید در نظر بگیرم؟
lمبارک باشه داداش.
اقا ساب ووفرت راه انداختی؟
چه جوری باید راش انداخت؟

Iman Summaray
07-01-2014, 18:07
آقای وکیلی شما باز از همه ما پیشکشوت تری تو N550.
میگی چجوری باید ساب ووفرشو راه انداخت؟

i!i!i!
07-01-2014, 20:17
این مقایسه رو گویا یکی از کاربرای ال دیجیتال انجام داده در مورد صفحه براق و مات این لپ تاپ ، عکس ها رو ببینید کمک زیادی بهتون میکنه :

samibeig
07-01-2014, 21:51
آقا کسی از دوستان با usb ویندوز زده به این موجود ؟؟ من فلش رو بوت کردم ولی وقتی تو BIOS میرم اصلا تو گزینه ها فلش رو نمیاره

air_damned
07-01-2014, 22:28
lمبارک باشه داداش.
اقا ساب ووفرت راه انداختی؟
چه جوری باید راش انداخت؟

سلام دوست من مبارکه
باید درایورش رو از dvd خود ایسوس نصب کنی..realtek audio
راستی کسی فکری برای کیبورد فارسی کرده ؟ پدی اومده براش ؟ اخه حیف رو این کیبورد ناز از این چسبوندنی ها استفاده کرد...

3274
07-01-2014, 23:08
این مقایسه رو گویا یکی از کاربرای ال دیجیتال انجام داده در مورد صفحه براق و مات این لپ تاپ ، عکس ها رو ببینید کمک زیادی بهتون میکنه :

تصاویر جالبی بود و همونطور که قبلا بارها گفتیم، وقتی لپتاپ روشنایی کاملی داشته باشه(تصویر3) هیچ بازتاب مزاحمی وجود نداره. وقتی هم که خاموشه (تصاویر 1و2) اهمیتی نداره بازتاب داشته باشه یا نه! :biggrin:

آقا کسی از دوستان با usb ویندوز زده به این موجود ؟؟ من فلش رو بوت کردم ولی وقتی تو BIOS میرم اصلا تو گزینه ها فلش رو نمیاره
احتمالا اون مدل از فلش شما رو پشتیبانی نمیکنه. یک فلش معتبر و با کیفیت دیگه رو امتحان کنید

samibeig
08-01-2014, 14:10
یه چیزی که کمی منو اذیت می کنه این بار الکتریکی رو بدنه ی فلزی دستگاه هنگام اتصال به برق هست ... کمی اعصاب خرد کن هست کسی واسه این مشکل راه حلی نداره ؟؟

3274
08-01-2014, 14:14
یه چیزی که کمی منو اذیت می کنه این بار الکتریکی رو بدنه ی فلزی دستگاه هنگام اتصال به برق هست ... کمی اعصاب خرد کن هست کسی واسه این مشکل راه حلی نداره ؟؟

اشتباه نکنید اون بار الکتریکی (یعنی الکتریسیته ی ساکن) نیست

samibeig
08-01-2014, 14:51
اشتباه نکنید اون بار الکتریکی (یعنی الکتریسیته ی ساکن) نیست

یعنی با این حساب بعد از مدتی این مساله حل میشه ؟؟

من وقتی یک دستم رو بدنه هست و دست دیگرم رو به بدنه میزنم مشکل حل میشه ولی معمولا با یک دست کار می کنیم دیگه که اینطوری مور مور تقریبا ضعیف روی بدنه هست که رو اعصابه

Acceleration
08-01-2014, 23:25
دوستان یه سوالی داشتم
میخواستم بدونم ایا مدل غیر لمسی با گرافیک 4 گیگ و گارانتی یکپارچه ایسوس موجود میشه ؟ یا ممکنه هیچوقت وارد نشه
من غیر لمسی میخوام و گرافیک 4 به نظرتون چیکار کنم

samibeig
09-01-2014, 00:08
دوستان یه سوالی داشتم
میخواستم بدونم ایا مدل غیر لمسی با گرافیک 4 گیگ و گارانتی یکپارچه ایسوس موجود میشه ؟ یا ممکنه هیچوقت وارد نشه
من غیر لمسی میخوام و گرافیک 4 به نظرتون چیکار کنم

داداش لمسی بخر پشیمون میشی ... لمسی عاااااااااالمه ... خدایی نصف کارهام رو با لمس انجام میدم

Acceleration
09-01-2014, 00:59
داداش لمسی بخر پشیمون میشی ... لمسی عاااااااااالمه ... خدایی نصف کارهام رو با لمس انجام میدم
متاسفانه اون بازتاب نورش برام قابل تحمل نیست ، و فیلم هاش رو هم که دیدم خیلی صفحش تکون میخوره و کلا منکه دوست دارم دستام روی لپ تاپ یا موس باشه و هی بخوای با تاچ کار کنی دست خسته میشه چون استفادم توی روز زیاد هستش
بهرحال کسی از دوستان اطلاعی نداره صفحه مات با گرافیک 4 وارد میشه یا نه ؟

Iman Summaray
09-01-2014, 12:05
سلام دوست من مبارکه
باید درایورش رو از dvd خود ایسوس نصب کنی..realtek audio
راستی کسی فکری برای کیبورد فارسی کرده ؟ پدی اومده براش ؟ اخه حیف رو این کیبورد ناز از این چسبوندنی ها استفاده کرد...
اره تو بازار پایتخت پد دیدم واسش.نمایندگی امرتات داشت.
این جدیدا که گارانتی آواژنگه خودش فارسیه کیبوردش

ACROBATIK
09-01-2014, 16:31
من یه سوال داشتم نام درایوری که مخصوص پد هستش و با 2 انگشت یا 3 انگشت کار می کنه اسمش چیه می خوام از dvd نصبش کنم
و نمی دونم چرا پد من گاهی کار نمی کنه وقتی یه ایکون یا پوشه باز میکنم یا اسمش عوض می شه یا به ایکون تیک می زنه نمی دونم من به پد لپ تاپ عادت نکردم یا مال من اشکال داره راهنمایی کنید لطفا:n14:
و وقتی که با لپ تاپ کار می کنیم باید با باتری کار کنیم یا بزنیم به برق
اگه به برق که بزنیم اشکای نداره؟

samibeig
09-01-2014, 18:12
من یه سوال داشتم نام درایوری که مخصوص پد هستش و با 2 انگشت یا 3 انگشت کار می کنه اسمش چیه می خوام از dvd نصبش کنم
و نمی دونم چرا پد من گاهی کار نمی کنه وقتی یه ایکون یا پوشه باز میکنم یا اسمش عوض می شه یا به ایکون تیک می زنه نمی دونم من به پد لپ تاپ عادت نکردم یا مال من اشکال داره راهنمایی کنید لطفا:n14:
و وقتی که با لپ تاپ کار می کنیم باید با باتری کار کنیم یا بزنیم به برق
اگه به برق که بزنیم اشکای نداره؟

اگه ویندوز 8 نصب کردی همه ی درایورهای توی DVD رو نصب کن ( فکر کنم اصلا برای پد درایور نمی خواد و همینجوری ام کار می کنه )
اگر هم 8.1 نصب کردی باز هم همه درایورهای توی DVD رو نصب کن به غیر او درایورهایی که تو سایت ایسوس مخصوص 8.1 هست .
برای این که اون chekbox گوشه آیکون ها رو برداری برو تو my computer fun بعد بالا زبانه view و تو اون قسمت تیک chekbox که بالایی هست رو بردار

اون تغییر نام هم احتمالا به عادت نکردنت بر می گرده ( باید دابل کلیک رو خیلی ود انجام بدی و نمی دونم میدونی یا نه لازم نیست حتما روی قسمت مخصوص کلیک پد برای چپ کلیک کلیک کنی و می تونی تو تمام پد با ضربه کوچیک کلیک کنی )

در مورد شارژ هم اونطوری که دوستان میگن و قبلا هم بحث شده چون پس با وصل کردن آداپتور پس از شارژ کامل جریان باتری قطع میشه و اینکه هر بار پر و خالی شدن باتری می تونه از عمر مفید سلول هاش کم کنه پس بهترین راه برای استفاده از باتری کار کردن با برق در صورت امکان هست .

ایشین اؤلسا گینه وارام خیدمتینده :n26:

eman619rv
09-01-2014, 18:33
خب تجربه من بعد چند ساعت کار کردن...

-کیفیت ساخت و بدنه قابل رضایته
-بهتره برای استفاده طولانی از صفحه لمسی با یک دست کناره مانیتور کنترل شه و با یک دست کار کنیم ، اینجوری هم کنترل بهتری روی صفحه دارین هم اون لرزش صفحه که به دلیل شدت ضربه به وجود میاد کنترل میشه:n06:
-سیستم صوتی عالیه ، واقعا انتظار همچین صدای با کیفیتی رو نداشتم.:n12:
- تفاوت صفحه مات و براق انچنان من رو اذیت نکرد . من مانتیور دسکتاپم LG و مات هست و دقیقا لپ تاپ رو که کنارش میذاشتم انچنان ذهن رو درگیر نمیکرد. تصاویر کاملا زنده تر بود و واقعا برتری IPS به چشم میاد.
- همونطور که دوستمون گفتن اون جریان الکتریکی ضعیف کمی اذیت میکنه ، امیدوارم که قابل حل باشه.
- کیبورد و فاصله دکمه ها خوبه ، قسمت استراحتگاه دست هم به دلیل جایگیری تاچ پد به نظر کافی میرسه و دست موقع تایپ حالت خوبی داره.
ضمن اینکه خوشحالم که خود لپ تاپ کیبورد فارسی هم داشت و نیاز به اون برچسب های بی کیفیت نیس ، که این مورد بستگی به شرکت وارد کننده و گارنتی تون داره. من با گارانتی آواژنگ گرفتم.

در کل من به شدت راضیم ، امیدوارم در آینده بهمون بیشتر ثابت بشه که ارزش پول بیشتری رو که نسبت به لپ تاپ های رقیب دادیم داشته باشه.

دوستان کیا به 8.1 ارتقا دادن؟ میخواستم ببینم آیا ارتقا بدیم برنامه ها ایرادی پیدا نمیکنه