PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست منبع فارسی برای آموزش C

emp-ehsan
14-08-2006, 22:02
يك منبع فارسي كه برنامه نويسي به خصوص زبان سي رو از ابتدا توضيح بده معرفي كنيد بي زحمت

با تشكر

خواهشا هر چه سريعتر جواب بديد

someone
15-08-2006, 10:26
كتاب برنامه نويسي به زبان C از جعفر نژاد قمي كه توي دانشگاه ها هم تدريس مي شه.
يه خورده سنگين تر از اون زبان برنامه نويسي C از دنيس م.ريچي ترجمه قلزم.
اگه تازه مي خوايد شروع كنيد كتاب اول گزينه مناسبي هست.همچينين ميتونيد از Cpp شروع كنيد كه بازم از آقاي قمي در بازار كتاب پيدا مي شه.

emp-ehsan
15-08-2006, 14:15
در مورد كتاب متشكرم اما آيا سايت و ايبوك هم در اين زمينه سراغ داريد؟

someone
15-08-2006, 14:38
اگه به دنبال منبعي براي تمرين هستيد بهترين سايت از نظر من براي پروژه هاي C يا Cpp سايت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هست.البته اگه IDE يا محيط توسعه شما Borland C++ Dos or Win باشه.
چون اكثر پروژه هاي اين سايت فقط از Header هاي استاندارد C يا Cpp استفاده ميكنند.
اگه از ++VC استفاده ميكنيد هم مي تونيد از اين سايت بهره بگيريد.فقط در بعضي موارد كد ها نياز به اصلاح داردند.
همچنين آموزش c مقدماتی توسط Nesta كه در اين forum هست فكر مي كنم گزينه مناسبي براي شما باشه.
اگه واقعا تازه كاريد زياد عجله نكنيد و وقت خودتون رو با منابع مختلف تلف نكنيد.تنها فرق بين كتاب هاي مقدماتي
زبان گفتارشون هست.
در سايت زير مي تونيد e-book هاي خوبي پيدا كنيد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بازم توصيه من به شما اينه كه خودتون رو بين منابع مختلف غرق نكنيد.
ممنون.

majix
16-08-2006, 01:46
احسان جان هميشه براي يادگيري يه موضوع جديد , منبع استاندارد و قابل اطمينان رو انتخاب كن, پس دنبال اين باش كه تو دانشگاها چه كتابايي تدريس ميشه, در اين مورد (c) هم كتاب ريچي و كرنيگان ميتونه بهترين انتخاب باشه,كه توسط مهندس قلزم ترجمه شده.(دوست تو مجيد) موفق باشي.

someone
16-08-2006, 02:46
احسان جان هميشه براي يادگيري يه موضوع جديد , منبع استاندارد و قابل اطمينان رو انتخاب كن, پس دنبال اين باش كه تو دانشگاها چه كتابايي تدريس ميشه, در اين مورد (c) هم كتاب ريچي و كرنيگان ميتونه بهترين انتخاب باشه,كه توسط مهندس قلزم ترجمه شده.(دوست تو مجيد) موفق باشي.

سلام.
همان طور كه گفتم كتاب ريچي براي يك تازه كار مناسب نيست.و يك سطح بالا تر هست.

پيشگفتار كتاب :
اين كتاب يك راهنماي مقدماتي براي برنلمه نويسي نيست.در آن فرض شده خواننده با مفاهيم اصلي برنامه نويسي مانند متغيير ها حلقه ها و توابع و...آشنايي داشته باشد.
خواندن اين كتاب در كنار يك كتاب مقدماتي مفيد و به تنهايي براي يك مبتدي كمي گمراه كننده هست.
در ضمن دوست عزيز خواهشا سئوال و پاسخ ها رو بدقت بخونيد.سعي كنيد در جوابتون موضوع جديدي باشه.
با احترام.
ممنون.

emp-ehsan
16-08-2006, 14:05
از همه دوستان به خاطر پاسخ گوي يشان متشكرم
با اين حساب بهتر توي اينترنت دنبال كتاب و منبع فارسي نگردم و برم همون كتاب هايي كه شما معرفي كرديد رو بخونم آره؟
به نظر شما از همون كتاب سي كه آقاي قومي نژاد نوشته براي شروع استفاده كنم؟

someone
16-08-2006, 15:25
سلام.
بله دوست عزيز. براي شروع پيشنهاد من كتاب آقاي جعفر نژاد قمي هست.
فقط تو كارتون جدي باشيد.
موفق باشيد.
با احترام.

emp-ehsan
16-08-2006, 23:37
از راهنمايي همه شما عزيزان متشكرم

salman_sh
17-08-2006, 01:42
سلام
عزيزم وقتتو با كتاباي جعفر نژاد تلف نكن
اون فقط يك مترجمه وهيچي از برنامه نويسي نميدونه
بهترين كتاب :سي ++ دايتل و دايتل

someone
17-08-2006, 01:46
هرگز يك طرفه به قاضي نريد.شايد نظرتون درست باشه. ميشه دليلتون رو بدونم؟
(مقايسه دو كتاب منظورم هست)
ممنون.

majix
17-08-2006, 03:50
سلام.
همان طور كه گفتم كتاب ريچي براي يك تازه كار مناسب نيست.و يك سطح بالا تر هست.

خواندن اين كتاب در كنار يك كتاب مقدماتي مفيد و به تنهايي براي يك مبتدي كمي گمراه كننده هست.
در ضمن دوست عزيز خواهشا سئوال و پاسخ ها رو بدقت بخونيد.سعي كنيد در جوابتون موضوع جديدي باشه.
با احترام.
ممنون.

من هیچ وقت سعی نکردم نظرم رو تحمیل کنم . فقط یه اصل کلی رو گفتم و یک پیشناهاد .مقدمات در همه ی زبونای برنامه نویسی مثل هم .
من هم فرض کردم احسان با حلقه و متغیر و . . . آشناست چون خودش گفته دنبال یه منبعیه که زبان C رو از ابتدا توضیح بده نه مقدمات برنامه نویسی رو.

مقدمه مترجم

گفته ای از دالامبر ریاضی دان فرانسوی مشهور می گفت "بهترین راه یادگیری هر علم آموختن آن از طریق آثار پدید آورندگان و آفرینندگان آن است"

majix
17-08-2006, 04:00
ضمنا فصل اول کتاب حلقه و متغیر و تابع و... با سینتکس C رو کاملا توضیح داده.

someone
17-08-2006, 12:09
من هیچ وقت سعی نکردم نظرم رو تحمیل کنم . فقط یه اصل کلی رو گفتم و یک پیشناهاد .مقدمات در همه ی زبونای برنامه نویسی مثل هم .
من هم فرض کردم احسان با حلقه و متغیر و . . . آشناست چون خودش گفته دنبال یه منبعیه که زبان C رو از ابتدا توضیح بده نه مقدمات برنامه نویسی رو.

مقدمه مترجم

سلام دوست عزيز.
متاسفم اگه ناراحت شديد. يك مقداري جوابم تند بود مي بخشيد.نظرتون كاملا درسته.
ولي فكر كنم قبول داريد كه پروژه هايي كه در كتاب ريچي وجود داره خيلي سنگينتر از كتاب قمي هست.
و واقعا هم يك سطح بالاتر هم هست. (دو كتاب رو اب هم مقايسه كنيد.)

ممنون

majix
17-08-2006, 16:13
نه عزیز من اصلا ناراحت نشدم.
صادقانه بگم من کتاب جعفرنژاد رو نخوندم بنابراین نمی تونم مقایسه ای بینشون انجام بدم.
البته تعریف کتاب قمی رو هم کم نشنیدم.
خوشحالم که دوستان خوبی مثل شما دارم.

rootnt
22-08-2006, 08:40
من هم تقریبا در زبان c تازه کارم یعنی در حال آموزش هستم و دارم یاد می گیرم
من که اولش خواستم شروع کنم کتابی که با ترجمه آقای قلزم بود رو تهیه کردم
همونطور someone گفت این کتاب خیلی سنگینه ولی من با علاقه ای که داشتم مطالعه کتاب و تمرین آن در لینوکس رو ادامه دادم
ولی کمی که جلو تر رفتم خیلی سخت شد و دیگه نتونستم ادامه بدم
به همین دلیل یه مدت طولانی دیگه طرف c نرفتم
جدیدا کتاب آقای جعفر نژاد را تهیه کردم
خیلی بهتره
حداقل برای من تازه کار :)

shima_63
25-08-2006, 19:46
سلام دوستان
من میخوام یادگیری برنامه نویسی رو شروع کنم از چه زبانی شروع کنم بهتره ؟ ضمنا من مقدمات برنامه نویسی رو هم بلد نیستم لطف کنید راهنماییم کنید

soheil1366
25-08-2006, 23:56
سلام دوستان
من میخوام یادگیری برنامه نویسی رو شروع کنم از چه زبانی شروع کنم بهتره ؟ ضمنا من مقدمات برنامه نویسی رو هم بلد نیستم لطف کنید راهنماییم کنید
سلام
شما بهتره از Pascal شروع کنین چون یک زبان ساخت یافته ی قوی و کامله و همچنین خیلی راحت چون یک زبون سطح بالاست یعنی به زبان انسان نزدیک تره

Mohammad Modarresi
26-08-2006, 00:01
ممنون هم از اموزش و هم از راهنماييهاتون

soheil1366
26-08-2006, 00:07
سلام
عزيزم وقتتو با كتاباي جعفر نژاد تلف نكن
اون فقط يك مترجمه وهيچي از برنامه نويسي نميدونه
بهترين كتاب :سي ++ دايتل و دايتل
سلام
من کتاب اقای جعفرنزاد قمی را یک بار خوندم و به نظر من خیلی کتاب مناسبیه و حرف شما ممکنه در مورد دیگران صدق کنه ولی در مورد ایشون که بیش از بیست کتاب برنامه نویسی ترجمه کرده نمیتونه درست باشه

manmanman
26-08-2006, 13:48
دوستان ويرايش پنجم 2005 كتاب دایتل و دایتل اخیرا توسط انتشارات غزال منتشر شده