PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید لپ تاپ 3 میلیون تومانی ( N46VZ or N56VB )

Amir_051
19-08-2013, 23:50
با سلام خدمت تمام دوستان گرامی. :n16:
در حال جستجو و بررسی برای انتخاب یک لپ تاپ هستم.تا 2 هفته آینده لپ تاپ موردنظر را میخوام بخرم.

موارد مصرف :
از نظر نرم افزاری ، با نرم افزارهای رشته مکانیک از قبیل فلوئنت ، سالید ورکز و... همچنین نرم افزار برنامه نویسی MATLAB سروکار خواهم داشت.همچنین نرم افزارهای مجموعه آفیس.کارهای گرافیکی سنگین انجام نمیدم.اما ساپورت بازی های روز برام اهمیت داره و میخوام که بازی ها را خوب اجرا کنه.

بودجه :
3 میلیون تومان (حالا حداکثر تا 300 ، 400 تومان هم بیشتر از 3میلیون بشه مشکلی نداره)

لپ تاپ های زیر موردنظر می باشند :

1) ایسوس N56 VB
2) ایسوس N46 VZ

ازنظر هارد و رم ، دو لپ مشابه هستند.cpuهاشون اختلافشون جزئی هست.
لپ تاپ اول مزیتی که نسبت به دومی داره اینه که تمام پورت های usbاش از نوع usb3 هستند (4پورت).همچنین صفحه کلیدش ، دارای قسمت مجزا برای اعداد هست...در عوض عیبی که داره اینه که یکم سنگین تر هست.
صفحه نمایش لپ تاپ اول "15.6 هست و دومی "14 .
کارت گرافیک هر دولپ تاپ 2G هست اما اولی 740 هست و دومی 650 .

حالا با این تفاسیر کدوم لپ تاپ را به من پیشنهاد میکنید؟؟خواهشا نظراتتونو بدون تعصب بگید...همچنین اگر لپ تاپ دیگری با توجه به مواردی که دربالا اشاره کردم درنظر دارید معرفی کنید.

****لپ تاپ لنوو Z500-G را هم درنظر داشتم اما به دلایل زیر تا حدودی از خریدش منصرف شدم:
صفحه نمایشگرش نسبت به دو لپ تاپ فوق ضعیف تر هست ; به خصوص در فضای باز در روز - صفحه کلیدش ظریفه و احتمال خرابیش هست - باتری ضعیف تری داره و اینکه باتریش جداشدنی هم نیست - رمش کمتره (البته این زیاد مهم نیست و با 60،70 تومان موقع خرید میشه رمشو مثل دوتا لپ تاپ بالا ارتقا داد).....البته اینم باید درنظر داشت که یکم قیمتش هم نسبت به دو لپ تاپ فوق کمتره.

masoud_5april
20-08-2013, 08:29
والا این دو تا که شما گذاشتی،با هم فرقهای زیادی دارند،ولی اینجوری بهت بگم که گرافیک vz حدود 20درصدی قوی تر از VB هستش.
اما n56vb چون جز سری های جدید ایسوس هستش،و بررسی که من ازش خونده بودم،خیلی خنک تر از n46 میمونه،حتی موقعی که باهاش بازی میکنی یا کار سنگین انجام میدی.
درضمن تصویر n56vb فول اچدی هستش که با توجه به صفحه بزرگتری هم که داره برتری بیشتری رو نسبت به vz ایجاد میکنه،
به هرحال من بودم n56vb رو میگرفتم که جدیدتره.
درضمن این رو رک بهت بگم که گرافیک 650 که روی n46vz هستش،خیلی گرافیک خوبی نیست و فوقش بتونی بازی های جدید رو با medium و رزلوشن HD اجرا کنی.
من بودم لپ تاپم رو به خاطر گرافیکش انتخاب نمیکردم،یا سعی کن تو اولویت های آخرت قرار بدی.

Amir_051
20-08-2013, 14:20
والا این دو تا که شما گذاشتی،با هم فرقهای زیادی دارند،ولی اینجوری بهت بگم که گرافیک vz حدود 20درصدی قوی تر از VB هستش.
اما n56vb چون جز سری های جدید ایسوس هستش،و بررسی که من ازش خونده بودم،خیلی خنک تر از n46 میمونه،حتی موقعی که باهاش بازی میکنی یا کار سنگین انجام میدی.
درضمن تصویر n56vb فول اچدی هستش که با توجه به صفحه بزرگتری هم که داره برتری بیشتری رو نسبت به vz ایجاد میکنه،
به هرحال من بودم n56vb رو میگرفتم که جدیدتره.
درضمن این رو رک بهت بگم که گرافیک 650 که روی n46vz هستش،خیلی گرافیک خوبی نیست و فوقش بتونی بازی های جدید رو با medium و رزلوشن HD اجرا کنی.
من بودم لپ تاپم رو به خاطر گرافیکش انتخاب نمیکردم،یا سعی کن تو اولویت های آخرت قرار بدی.
ممنون دوست عزیز بابت پاسخت.خودمم بیشتر نظرم روی 56vb هست.چون مزیتاش واقعا میچربه به 46vz . چهار عدد پورت usb3 داره ، صفحه نمایشگرش بزرگتره ، کیپوردش کامل تره (قسمت مخصوص اعداد داره) ، سخت افزارش بروز تره .
اما در مورد صفحه نمایشگر ، شما مطمئنی فول اچ دی هست ؟؟!! :n04: آخه من تو سایت لوتوس لپ تاپ دیدم نوشته اچ دی.

راستی همین سایت لوتوس یک کانفیگ جدید آورده با نام N46JV که i7 3630 ، 8g ram ، 1tr Hard ، VGA 2g داره. فقط گرافیکش را در بالای صفحه زده GT750 و در انتهای صفحه زده GT650 :n13: ...... حالا با این وجود ، این کانفیگ هم با قیمتی که داره مناسب هست....مخصوصا اگر گرافیکش GT750 باشه که عالیه...
دوستان لطفا نظراشونو بگن و راهنمایی کنند آخه واقعا انتخاب بین این 3تا برام خیلی دشواره.هرکدوم یک سری مزیت و یک سری عیب نسبت به هم دارند.

omidtt1986
20-08-2013, 14:35
منم الان دقیقا همین مشکلو دارم نمیدونم کدومو انتخاب کنم ولی این n46jv بنظر بهتر میاد قیمت این چنده؟؟

masoud_5april
20-08-2013, 17:22
ممنون دوست عزیز بابت پاسخت.خودمم بیشتر نظرم روی 56vb هست.چون مزیتاش واقعا میچربه به 46vz . چهار عدد پورت usb3 داره ، صفحه نمایشگرش بزرگتره ، کیپوردش کامل تره (قسمت مخصوص اعداد داره) ، سخت افزارش بروز تره .
اما در مورد صفحه نمایشگر ، شما مطمئنی فول اچ دی هست ؟؟!! :n04: آخه من تو سایت لوتوس لپ تاپ دیدم نوشته اچ دی.

راستی همین سایت لوتوس یک کانفیگ جدید آورده با نام N46JV که i7 3630 ، 8g ram ، 1tr Hard ، VGA 2g داره. فقط گرافیکش را در بالای صفحه زده GT750 و در انتهای صفحه زده GT650 :n13: ...... حالا با این وجود ، این کانفیگ هم با قیمتی که داره مناسب هست....مخصوصا اگر گرافیکش GT750 باشه که عالیه...
دوستان لطفا نظراشونو بگن و راهنمایی کنند آخه واقعا انتخاب بین این 3تا برام خیلی دشواره.هرکدوم یک سری مزیت و یک سری عیب نسبت به هم دارند.
این مدل جدیده ایسوس n56 فول اچدیش وارد شده،البته یحتمل مدلهای دیگشم شاید وارد شه.
در مورد n46jv من خودم حدود 2 3 ماهی هست که منتظر بودم بیاد ولی قراره cpuش هاسول باشه و تو خوده سایت ایسوز هم همین رو زده،ولی تو لوتوس آیوی بریج هستش،احتمالا اشتباه کرده،باز من خودم نمیدونستم،اگه اون باشه که واقعا واقعا عاااالی میشه،قیمتش هم بهتره.

omidtt1986
20-08-2013, 18:07
دوستان این مدلم الان دیجی کالا زده 3.800 واقعا عالیه،ولی به قیمتش میارزه!!؟؟ ASUS N550jv
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir_051
20-08-2013, 22:27
این مدل جدیده ایسوس n56 فول اچدیش وارد شده،البته یحتمل مدلهای دیگشم شاید وارد شه.
در مورد n46jv من خودم حدود 2 3 ماهی هست که منتظر بودم بیاد ولی قراره cpuش هاسول باشه و تو خوده سایت ایسوز هم همین رو زده،ولی تو لوتوس آیوی بریج هستش،احتمالا اشتباه کرده،باز من خودم نمیدونستم،اگه اون باشه که واقعا واقعا عاااالی میشه،قیمتش هم بهتره.

پس اگه صفحه اش هم FHD باشه شکی نیست که از n46vz خیلی سرتره...یعنی میگید که 46jv اگه سی پی یوش هاسول باشه ، از 56vb بهتره؟؟؟!! در یک کلام بگید اگه شما بودید کدومو انتخاب میکردید برای خرید.؟

دوستان این مدلم الان دیجی کالا زده 3.800 واقعا عالیه،ولی به قیمتش میارزه!!؟؟ ASUS N550jv
معلومه که میارزه .... تقریبا هم قیممت n56vz هست اما از تمام جنبه ها خیلی خیلی سرتر از n56vz هست.... cpuش بالاتره و مهم تر اینکه بروزتره همچنین 4گیگ گرافیک داره....صفحه نمایشگرش را زده فول اچ دی و لمسی...اگه واقعا فول اچ دی و لمسی باشه ، بی نظیره این لپ تاپ ... فقط باتریش کاش به جای 4سلولی ، 6 سلولی بود

hamed_wise
20-08-2013, 22:30
سلام
تازه اومده و دست کسی نیست. اما امکاناتش گویا فوق العاده عالیه
صبر کن میاد پایین

Capital
20-08-2013, 22:38
دوست عزیز این لپ تاپ واقعا عالیه و همچنین اینکه این مدل دارای پردازنده نسل چهارم هست که به گفته خود اینتل نسل چهارم پردازنده هایش دارای مصرف کمتری میباشد و همچنین اینکه این لپ تاپ دارای گرافیک 750M میباشد که حتی از 650 و 740 خیلی قویتره به نظر من خیلی عالیه مخصوصا اینکه دارای 3 تا پورت USB 3 میباشد و دارای رزولوشن عالی میباشد و در اخر اینکه این لپ تاپ با اینکه 4 سلولی هست اما پلیمری هست که بسیار عالی کار میکنه.

Amir_051
20-08-2013, 22:44
سلام
تازه اومده و دست کسی نیست. اما امکاناتش گویا فوق العاده عالیه
صبر کن میاد پایین
از نظر تست که مطمئنا فکر نمیکنم مشکل خاصی در این لپ تاپ مشاهده بشه...اونچه که فعلا رو کاغذ هست ، همه قطعات سخت افزاریش به روزترین ها هستند... به نظرت تا دو هفته آینده که خوب وارد بازار بشه ، افت قیمت پیدا میکنه؟؟خدا کنه به 3.500 برسه.اگه به 3.500 برسه میزنم تو گوشش در غیر این صورت ، یکی از سه کانفیگ دیگه را انتخاب میکنم. :n14:

Capital
21-08-2013, 23:19
از نظر تست که مطمئنا فکر نمیکنم مشکل خاصی در این لپ تاپ مشاهده بشه...اونچه که فعلا رو کاغذ هست ، همه قطعات سخت افزاریش به روزترین ها هستند... به نظرت تا دو هفته آینده که خوب وارد بازار بشه ، افت قیمت پیدا میکنه؟؟خدا کنه به 3.500 برسه.اگه به 3.500 برسه میزنم تو گوشش در غیر این صورت ، یکی از سه کانفیگ دیگه را انتخاب میکنم. :n14:

دوست عزیز در حال حاضر این لپ تاپ 3800 میباشد اما به نظر من فکر نمیکنم تا دو هفته 300 تومان بیاد پایین.ولی اگه میتونید بودجتونو بیشتر کنید تا این لپ تاپ رو بگیرید چون حیفه که به خاطر یه مقدار پول این لپ تاپ رو با این کانفیگ عالی که همه چیش اپدیته نگیرین.

Amir_051
23-08-2013, 00:06
امروز قیمت گرفتم3770....صفحه نمایشگر لمسی بود....صفحه کلید بک لایت نداره....صفحه نمایشگر HD هست....گارانتی هم هر گارانتی که بخوای(چه سازگار چه هماهنگ و....)
از بین این سه مدل یکیو میگیرم : N56VB ، N46VZ ،N550JV
در اینکه n500 از همه سرتره شکی نیست...حالا از بین 56vb و 46vz کدومو پیشنهاد میدید؟؟؟چرا با اینکه vb صفحه اش فول اچ دی هست ، 4تا یواس بی3 میخوره ، 15اینچ هست ، از 46vz ارزونتره؟؟!!! یعنی کارت گرافیک 46vz که از 56vb قویتره فقط باعث این اختلاف قیمته؟؟؟تفاوت گرافیکشون خیلی بالاست؟؟؟؟
راستی مغازه داره 56vb را 2520 قیمت داد اشتباه نکرده ؟؟ :n04: اتفاقا تاکید کردم که که اشتباها 3520 نیست!!! بعد گفت که نه همون 2520 هست.

Capital
23-08-2013, 13:37
امروز قیمت گرفتم3770....صفحه نمایشگر لمسی بود....صفحه کلید بک لایت نداره....صفحه نمایشگر HD هست....گارانتی هم هر گارانتی که بخوای(چه سازگار چه هماهنگ و....)
در اینکه n500 از همه سرتره شکی نیست...حالا از بین 56vb و 46vz کدومو پیشنهاد میدید؟؟؟چرا با اینکه vb صفحه اش فول اچ دی هست ، 4تا یواس بی3 میخوره ، 15اینچ هست ، از 46vz ارزونتره؟؟!!! یعنی کارت گرافیک 46vz که از 56vb قویتره فقط باعث این اختلاف قیمته؟؟؟تفاوت گرافیکشون خیلی بالاست؟؟؟؟
راستی مغازه داره 56vb را 2520 قیمت داد اشتباه نکرده ؟؟ :n04: اتفاقا تاکید کردم که که اشتباها 3520 نیست!!! بعد گفت که نه همون 2520 هست.دوست عزیز قیمتش حدود 3500 و یه چیزی هم بگم اونم اینکه شما از بین لپ تاپ هایی که نام بردین دیگه بستگی به خودتون داره که کدومو میخواین انتخاب کنید اما باز هم میگم که اگه میتونید بیشتر هزینه کنید حتما برید سراغ n550 چون یقین داشته باشید که اگه برید سراغ مدل دیگه بعده ها از اینکه این لپ تاپ رو نگرفتین پشیمون میشید چون این مدل هم گرافیگ و هم پردازنده خیلی بهتری داره و این یعنی سرعت و قدرت.

masoud_5april
23-08-2013, 13:45
راستی مغازه داره 56vb را 2520 قیمت داد اشتباه نکرده ؟؟ :n04: اتفاقا تاکید کردم که که اشتباها 3520 نیست!!! بعد گفت که نه همون 2520 هست.
داداش مطمئنی n56vb رو داد 2500 ؟!!!!
i5 بود درسته ؟
چون i7 الان حدود 3500 هستش

Amir_051
23-08-2013, 23:00
دوست عزیز قیمتش حدود 3500 و یه چیزی هم بگم اونم اینکه شما از بین لپ تاپ هایی که نام بردین دیگه بستگی به خودتون داره که کدومو میخواین انتخاب کنید اما باز هم میگم که اگه میتونید بیشتر هزینه کنید حتما برید سراغ n550 چون یقین داشته باشید که اگه برید سراغ مدل دیگه بعده ها از اینکه این لپ تاپ رو نگرفتین پشیمون میشید چون این مدل هم گرافیگ و هم پردازنده خیلی بهتری داره و این یعنی سرعت و قدرت.

من تاپیک زدم تا با شما دوستان و همفکری و نظرات شماها انتخاب کنم.اگه میخواستم خودم انتخاب کنم ، دیگه تاپیک زدن واسه چی بود...از بین n46vz و n56vb ، هر کدوم یکسری مزایا دارند که در دیگری وجود نداره.میخواستم ببینم در کل کدوم یکی از این دوتا بهتره.شما اگه جای من بودین کدومو برمی داشتین ؟؟؟ و چرا؟؟؟
در مورد n550 هم بگم ، من رو حساب حرف اون بنده خدا که گفت n56vb قیمتش 2520 هست مردد شدم.چون دیدم اختلاف قیمتش خیلی زیاده و ارزش نداره اینقدر پول اضافه بدم...اما الان هرچی فکر میکنم میبینم که 100% اون بنده خدا اشتباه قیمت داده(هرچند اولش هم خیلی تعجب کردم.اما واسه خاطر جمعی فردا زنگ میزنم ببینم چی میگه)

داداش مطمئنی n56vb رو داد 2500 ؟!!!!
i5 بود درسته ؟
چون i7 الان حدود 3500 هستش
داداش n56vb کلا یک کانفیگ بیشتر نداره که بخواد i5ش باشه...احتمالا یا با یک مدل دیگه اشتباه گرفته یا اینکه به جای 3520 گفته 2520!!!

دوستان گرامی ، به احتمال خیلی خیلی زیاد، اون 300 ،400 تومان هم هرجور شده جور میکنم و n550 میخرم....اما اگه یک وقت پول جور نشد و مجبور شدم مدل دیگه بردارم ، از بین n56VB و n46VZ کدومو بردارم بهتره؟؟؟ علت را هم بگید.

باتشکر از همه

Amir_051
24-08-2013, 00:17
دوستان این عکسو ببینید!!! یک کانفیگ از N550JV که گرافیکش 2G و رمش 16G هست و مهمتر از همه اینکه باتریشو زده 6 سلولی :n04:
(عکسو با جستجو در گوگل پیدا کردم)

Capital
24-08-2013, 00:24
من تاپیک زدم تا با شما دوستان و همفکری و نظرات شماها انتخاب کنم.اگه میخواستم خودم انتخاب کنم ، دیگه تاپیک زدن واسه چی بود...از بین n46vz و n56vb ، هر کدوم یکسری مزایا دارند که در دیگری وجود نداره.میخواستم ببینم در کل کدوم یکی از این دوتا بهتره.شما اگه جای من بودین کدومو برمی داشتین ؟؟؟ و چرا؟؟؟
در مورد n550 هم بگم ، من رو حساب حرف اون بنده خدا که گفت n56vb قیمتش 2520 هست مردد شدم.چون دیدم اختلاف قیمتش خیلی زیاده و ارزش نداره اینقدر پول اضافه بدم...اما الان هرچی فکر میکنم میبینم که 100% اون بنده خدا اشتباه قیمت داده(هرچند اولش هم خیلی تعجب کردم.اما واسه خاطر جمعی فردا زنگ میزنم ببینم چی میگه)

داداش n56vb کلا یک کانفیگ بیشتر نداره که بخواد i5ش باشه...احتمالا یا با یک مدل دیگه اشتباه گرفته یا اینکه به جای 3520 گفته 2520!!!

دوستان گرامی ، به احتمال خیلی خیلی زیاد، اون 300 ،400 تومان هم هرجور شده جور میکنم و n550 میخرم....اما اگه یک وقت پول جور نشد و مجبور شدم مدل دیگه بردارم ، از بین n56VB و n46VZ کدومو بردارم بهتره؟؟؟ علت را هم بگید.

باتشکر از همه
دوست عزیز همانطور که تو پست اولتون فرمودین که میخواین که بازی ها رو هم براتون خوب اجرا کنه پس شک نکید که n46vz با گرافیک 650M بهتره اما اگه میبینید که 14 اینچ بودن براتون مشکله که برین سراغ N56VZ که البته فکر نمیکنم به این راحتیا پیدا کنید مگه اینکه تو مغازه ای از قبل مونده باشه چون خیلی کمیاب شده ولی فکر نمیکنم که 14 یا 15 اینچ بودن مشکلی باشه پس در کل برین سراغ N46VZ و در مورد CPU هم بگم که N56VB با N46VZ تقریبا برابر است البته N56VB خیلی اندک از N46VZ بهتره که برای شما حتی CPU ضعیف تر هم جواب میده و همچنین اینکه از لحاظ پورت ها هم هر جفتشون دارای 3 تا USB 3.0 هستند که خوبه. راستی دوست عزیز در اخر اینو بگم که کیفیت صفحه N56VB از N46VZ بهتره و اگر هم دیدید که تو پست قبل گفتم که N550 بگیرید با اینکه همین لپ تاپ هایی که نام بردم برای شما خوب هستند اما خوب برای این بود که با خرید N550 تا چند سال دیگه هم این لپ تاپ حرفی برای گفتن داره و میتونید خیلی راحت بدون اینکه اینکه عوضش کنید باهاش کار کنید.

parsicola
24-08-2013, 08:01
اختلاف کیفیت n550 با اون دو مدل خیلی بیشتر از اختلاف قیمتشونه. اون دو مدل برای سال 2012 هستند و n550 واسه همین یک ماه پیشه. درضمن پنل تصویر n550 به صورت ips هستش که فقط همین مورد اختلاف قیمت رو توجیه میکنه و باقی موارد مثل پردازنده و کارت گرافیک بهتر میشه اشانتیون!

Amir_051
24-08-2013, 15:01
دوست عزیز همانطور که تو پست اولتون فرمودین که میخواین که بازی ها رو هم براتون خوب اجرا کنه پس شک نکید که n46vz با گرافیک 650M بهتره اما اگه میبینید که 14 اینچ بودن براتون مشکله که برین سراغ N56VZ که البته فکر نمیکنم به این راحتیا پیدا کنید مگه اینکه تو مغازه ای از قبل مونده باشه چون خیلی کمیاب شده ولی فکر نمیکنم که 14 یا 15 اینچ بودن مشکلی باشه پس در کل برین سراغ N46VZ و در مورد CPU هم بگم که N56VB با N46VZ تقریبا برابر است البته N56VB خیلی اندک از N46VZ بهتره که برای شما حتی CPU ضعیف تر هم جواب میده و همچنین اینکه از لحاظ پورت ها هم هر جفتشون دارای 3 تا USB 3.0 هستند که خوبه. راستی دوست عزیز در اخر اینو بگم که کیفیت صفحه N56VB از N46VZ بهتره و اگر هم دیدید که تو پست قبل گفتم که N550 بگیرید با اینکه همین لپ تاپ هایی که نام بردم برای شما خوب هستند اما خوب برای این بود که با خرید N550 تا چند سال دیگه هم این لپ تاپ حرفی برای گفتن داره و میتونید خیلی راحت بدون اینکه اینکه عوضش کنید باهاش کار کنید.
ممنون بابت راهنمایی :n16: فکر کنم N46Vz فقط ازنظر گرافیک یکم از N56VB سرتره....چون همانطور که فرمودید سی پی یو 56 از 46 یکم بهتره...صفحه نمایشگر 56 از 46 بهتره...هارد و رم یکسان هستند...تازه 56 تعداد پورت های usb3 ، بیشتره (4تا داره....ولی 46 سه تا داره)...درضمن صفحه کلید 56 کاملتره و قسمت مختص اعداد هم داره.
حالا با این وجود (برتری cpu, نمایشگر ، USB ، صفحه کلید در مدل N56VB نسبت به N46VZ) ، ارزش داره که N46VZ بگیرم؟! یعنی منظورم اینه که گرافیکشون اینقدر تفاوت دارند که بخوام گرافیک ان46 را به مزیت های ان56 ترجیح بدم؟؟؟

اختلاف کیفیت n550 با اون دو مدل خیلی بیشتر از اختلاف قیمتشونه. اون دو مدل برای سال 2012 هستند و n550 واسه همین یک ماه پیشه. درضمن پنل تصویر n550 به صورت ips هستش که فقط همین مورد اختلاف قیمت رو توجیه میکنه و باقی موارد مثل پردازنده و کارت گرافیک بهتر میشه اشانتیون!
انشالله اگه پول جور بشه 550 برمیدارم و در برتریش شکی نیست...همچنین فرمایشتون کاملا صحیحه و اختلاف قیمتش واقعا ارزش داره که پول اضافی بدم.

Capital
24-08-2013, 23:26
ممنون بابت راهنمایی :n16: فکر کنم N46Vz فقط ازنظر گرافیک یکم از N56VB سرتره....چون همانطور که فرمودید سی پی یو 56 از 46 یکم بهتره...صفحه نمایشگر 56 از 46 بهتره...هارد و رم یکسان هستند...تازه 56 تعداد پورت های usb3 ، بیشتره (4تا داره....ولی 46 سه تا داره)...درضمن صفحه کلید 56 کاملتره و قسمت مختص اعداد هم داره.
حالا با این وجود (برتری cpu, نمایشگر ، USB ، صفحه کلید در مدل N56VB نسبت به N46VZ) ، ارزش داره که N46VZ بگیرم؟! یعنی منظورم اینه که گرافیکشون اینقدر تفاوت دارند که بخوام گرافیک ان46 را به مزیت های ان56 ترجیح بدم؟؟؟

انشالله اگه پول جور بشه 550 برمیدارم و در برتریش شکی نیست...همچنین فرمایشتون کاملا صحیحه و اختلاف قیمتش واقعا ارزش داره که پول اضافی بدم.

دوست عزیز خوب اولا اینکه گرافیکش بالاتره و دوما هم اینکه cpu 3610QM با CPU 3630QM خیلی اندک تفاوت داره و حتی کاربرهای حرفه ای هم متوجه سرعت این دو مدل نمیشن و همچنین اینکه شما با نرم افزارهایی که میخواین کار کنید حتی سی پی یو ضعیف تر هم جوابگوی شما خواهند بود ولی اگه گرافیکتون بهتر باشه خوب اگه روزی بخواین بازی کنید پس با مشکلات کمتری تو بازی مواجه میشید البته اینم بگم که گرافیک 740 هم خیلی خوبه.من دیگه کلا این لپ تاپ ها رو براتون بررسی کردم و دیگه انتخاب خودتون میمونه.دوست عزیز اینو هم بگم که منم زمانی که میخوام لپ تاپ بگیرم با اینکه به خیلی ها مشاوره میدم اما در کل خودم هم وسواس میگیرم و نمیدونم که کدومو بخرم اما من به شما باز هم تاکید میکنم که N550 بگیرین چون احساس میکنم که شما هم مثل من هستید و وقتی لپ تاپ میگیرید بعده ها از اینکه لپ تاپ بهتر رو به خاطر مقدار ناچیز نگرفتین پشیمون میشین.

Amir_051
24-08-2013, 23:38
دقیقا منم همینطور هستم...انشالله که پولشو جور میکنم و N550 میزنم تو گوشش.
راستی این N46JV چطوره؟؟؟میشه گفت همون N550 هست با این تفاوت ها : صفحه نمایشگرش لمسی نیست و همچنین 14 اینچه ، گرافیکش 2گیگ هست به جای 4گیگ و صفحه کلیدش numpad نداره؟؟اگه اینجوری باشه این هم گزینه عالی هست.حالا اگه صفحه نمایشگر و صفحه کلید را درنظر نگیریم (چون صفحه 14 برای من عیبی نداره و لمسی هم فکر نمیکنم کاربرد آنچنان زیادی داشته باشه) ، تنها فرقشون همون گرافیکه.درسته؟؟بعد cpu این مدل هم 4700HQ هست.یعنی اینم نسل جدید سی پی یو هاست و هاسول هست؟؟؟
500 تومان اختلاف قیمتشون هست و تازه گرافیکشم 2g هست اما اینم 750 هست و به نظرم ارزش داره که 500 تومان کمتر بدم و اینو بخرم...چون فکر نمیکنم گرافیکشون اختلاف خیلی خیلی زیادی داشته باشند.

masoud_5april
25-08-2013, 07:54
دقیقا منم همینطور هستم...انشالله که پولشو جور میکنم و N550 میزنم تو گوشش.
راستی این N46JV چطوره؟؟؟میشه گفت همون N550 هست با این تفاوت ها : صفحه نمایشگرش لمسی نیست و همچنین 14 اینچه ، گرافیکش 2گیگ هست به جای 4گیگ و صفحه کلیدش numpad نداره؟؟اگه اینجوری باشه این هم گزینه عالی هست.حالا اگه صفحه نمایشگر و صفحه کلید را درنظر نگیریم (چون صفحه 14 برای من عیبی نداره و لمسی هم فکر نمیکنم کاربرد آنچنان زیادی داشته باشه) ، تنها فرقشون همون گرافیکه.درسته؟؟بعد cpu این مدل هم 4700HQ هست.یعنی اینم نسل جدید سی پی یو هاست و هاسول هست؟؟؟
500 تومان اختلاف قیمتشون هست و تازه گرافیکشم 2g هست اما اینم 750 هست و به نظرم ارزش داره که 500 تومان کمتر بدم و اینو بخرم...چون فکر نمیکنم گرافیکشون اختلاف خیلی خیلی زیادی داشته باشند.
اتفاقا منم نظرم خیلی رو این مدل هستش،ولی خوب قیمتش کمی بالاست،به هر حال صفحه IPS،کیبورد،گرافیک بیشتر و لمسی بودن رو هم نباید 500تومن فرق کنه که نشون میده قیمتش کمی بالا هستش و درضمن من بودم همون N550 رو میگرفتم (البته اگه با وزنش میتونی کنار بیای)درضمن اونم با کانفیگ های دیگش هم باید بیاد،احتمالا بعد این سری که آوردن اونم میارن.

parsicola
25-08-2013, 11:55
روی n46vz کمی نگرانی وجود داره. چون به نظر سیستم کولینگ ساده و ابعاد لبتاپ جوابگوی حرارت نمیتونه باشه!
درمورد پردازنده فکر نمیکنم نسل چهارم باشه. اگه همون n46vz یه ماهه پیشه باشه که من دیدم پردازنده ش نسل سومه نه چهارم.
من این لبتاپ رو دستم گرفتم . وقتی دستتون میگیرد کمی به نظر سنگین تر از ابعادش به نظر میرسه و کمی هم طراحیش قدیمی و ضخیمه! البته این احساسی بود که من در هنگام بررسی نزدیکتر پیدا کردم.

masoud_5april
25-08-2013, 13:38
روی n46vz کمی نگرانی وجود داره. چون به نظر سیستم کولینگ ساده و ابعاد لبتاپ جوابگوی حرارت نمیتونه باشه!
درمورد پردازنده فکر نمیکنم نسل چهارم باشه. اگه همون n46vz یه ماهه پیشه باشه که من دیدم پردازنده ش نسل سومه نه چهارم.
من این لبتاپ رو دستم گرفتم . وقتی دستتون میگیرد کمی به نظر سنگین تر از ابعادش به نظر میرسه و کمی هم طراحیش قدیمی و ضخیمه! البته این احساسی بود که من در هنگام بررسی نزدیکتر پیدا کردم.
نخیر این مدل 4700 هستش،ولی در رابطه با ضخیم بودن و مخصوصا کولینگ فک نمیکنم تغییری کرده باشه،من بالا هم گفتم که با توجه به اختلاف قیمت اندکشون فک نمیکنم به صرفه باشه کسی سراغ n46jv بره،n550 خیلی بهتره،من اگه پول داشتم میگرفتم.

Capital
25-08-2013, 15:05
دوست عزیز این چه حرفیه این که معلومه لپ تاپ n46vz از نسل سوم هست.تفاوت نسل سوم و چهارم تو اعدا اولشون دیگه مثلا 3630 که اولش 3 هست نسل سوم و 4700HQ از نسل چهارم.اما در مورد N550 از چهارم میباشد حتی تو تاپیک خودم الان یکی خریده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parsicola
25-08-2013, 20:49
دوست عزیز این چه حرفیه این که معلومه لپ تاپ n46vz از نسل سوم هست.تفاوت نسل سوم و چهارم تو اعدا اولشون دیگه مثلا 3630 که اولش 3 هست نسل سوم و 4700HQ از نسل چهارم.اما در مورد N550 از چهارم میباشد حتی تو تاپیک خودم الان یکی خریده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر کنم سوء تفاهم شده. من داشتم درمورد n46 vz صحبت میکردم نه jv

Amir_051
25-08-2013, 22:59
دوستان تصمیمم تا بالای 90 درصد قطعی شد برای خرید n550...
چون الان N56VB قیمتی تقریبا 3400 .... N46VZ به علت وارد شدن کانفیگ های جدید افت قیمت داشته و حتی تا 3میلیون و 50 تومان هم قابل خرید هست... اما بعد اینکه فکرامو کردم دیدم درسته این لپ تاپ تازه اومده و قیمت کاذب داره اما بازم همین قیمتش هم تقریبا معقوله و 700تومان بیشتر بودن نسبت به n46vz حلالش هست :n02: چون از همه نظر از n46 سرتره

Dis[S]
26-08-2013, 14:28
سلا.برادرم n 56vb رو گرفته . بعد حدود نیم ساعت بازی سمت چپش داغ بعدش سمت راستش.نرم افزار سنگین اجرا نکرده.با فیلم hd هیچ مشکلی نداشته.
امیر اقا ایشالا n550 گرفتی ، بیا بگو برای 5-6 ساعت کار چطوره( با نرم افزار سنگین یا بازی)؟چقدر داغ میکنه؟

Amir_051
26-08-2013, 15:42
;7838924']سلا.برادرم n 56vb رو گرفته . بعد حدود نیم ساعت بازی سمت چپش داغ بعدش سمت راستش.نرم افزار سنگین اجرا نکرده.با فیلم hd هیچ مشکلی نداشته.
امیر اقا ایشالا n550 گرفتی ، بیا بگو برای 5-6 ساعت کار چطوره( با نرم افزار سنگین یا بازی)؟چقدر داغ میکنه؟
من که از خرید n56vb منصرف شدم ... 300تومن ارزش نداره که نخوام n550 بگیرم...
به روی چشم...اگرچه تا اون موقع که من میخرم (هفته آینده) ، دوستان دیگه نتایج را میگن اما وقتی منم خریدم قول میدم یک بررسی خوب و کامل ازش بذارم تا همه استفاده کنند.

Capital
27-08-2013, 00:52
;7838924']سلا.برادرم n 56vb رو گرفته . بعد حدود نیم ساعت بازی سمت چپش داغ بعدش سمت راستش.نرم افزار سنگین اجرا نکرده.با فیلم hd هیچ مشکلی نداشته.
دوست عزیز خوب این کاملا معلومه که یه لپ تاپ بعد از نیم ساعت یا بیشتر بازی کردن داغ کنه البته نه اینکه دیگه غیر عادی باشه که اونم با کول پد حل میشه مگه اینکه شما یه لپ تاپ با کانفیگ ضعیف بگیرین مثل پردازنده های سری U اینتل که فرکانس کاریشون پایینه برای اینکه هم مصرف و هم اینکه کمتر داغ کنه ولی خوب بالاخره CPU مدل N56VB همون قدر که بهتر کار میکنه خوب همون قدر هم داغ میکنه.

Amir_051
27-08-2013, 23:08
یکی از دوستانی که ان550 خریده یک بازیو امتحان کرده و نتیجه ای که دلخواهش بودده را نگرفته...حالا نمیدونم مشکلش از کجا بوده اما یکم ترس انداخت به جونم واسه خریدش :n02: در مورد پول خرید ، که اکی شد و میتونم n550 را بخرم....به نظرتون غیر از y510 که تازه اومده مورد دیگه ای هست یا نه؟؟

Capital
28-08-2013, 20:27
دوست عزیز شما میتونید در مورد تست این لپ تاپ تو این تاپیک از کسانی که هریدن بپرسید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir_051
29-08-2013, 02:27
من تا آخر هفته ی آینده صبر میکنم...اگر قیمت n550 برگشت به قیمت اولیه اش یا کمتر ، میخرمش در غیر این صورت میرم دنبال y510p و یا N46jvکه از بین این دوتا هم اگر n46jv دارای بک لایت کیبورد باشه ، 100% اونو میخرم (چون y510 هم زیادی سنگینه برای من و حمل و نقلش سخته و هم اینکه n46jv قیمت مناسب تری داره)

salam45932
29-08-2013, 18:13
سلام دوستان چند سوال از شما داشتم
با توجه به افزایش قیمت N550 و اینکه صفحش مات نیست می خوام برم سراغ n56
n46 نمی خوام چون صفحش کوچیکه
تا حالا کسی n56vm و n56vb رو کنار هم دیده یه مقایسه ای بکنه

1)من خودم فقط میدونم n56vb گرافیکش gt740 اما n56vm گرافیکش gt630
2)تو لینکهای بالا که گذاشتم گفته n56vb تاچش صدا میده و کلیدهای عددی شو کوچیک کردن
3)و همچنین تو حالت لود(Load) کامل سی پی یو به سرعت های پایین (1.2gh)سریع سوییچ می کنه در صورتی که n56vm بچه ی خوبیه و هیچ وقت ندیدن به خاطر گرما سوییچ کنه( N56vz بعد یه ساعت سوییچ می کنه که البته اینجا مطرح نیست چون هم کمیابه و هم از N550 گرونتر)
4)همچنین n56vb انگار خوره باتریه که تو نتایج لینکهای بالا هم هست تقریبا بالای 1.5 برابر n56vm که خودم فکر می کنم به خاطر نوع صفحه باشه چون یکدومشون ساخت LG و دیگری samsung هست
5)در ضمن نوشته بود وایرلس n56vb اینتله یه مدلی که من اینطوری فهمیدم که بدرد نخوره!
6)اگرچه سی پی یو n56vb از n56vm قویتره (تو مدلای ایران هست 3630 برای vb و 3610 برای vm ) اما چون من نمیخوام فقط تا داغ کردن سیستم vb برتر باشه و بعدش سوییچ کنه تصمیم گرفتم n56vm بگیرم
7) به صورت غیر معقولی هم سرعت خواندن و نوشتن n56vb از قیه کانفیگهای با مقدار محسوسی کمتره!

در ضمن یه n56vj با گرافیک gt635 هسن که البته ریویوشو نتونستم گیر بیارم کسی نمیدونه این چطوریه؟
قیمت های این مدلا کسی خبر نداره چنده خصوصا n56vm که الان کمیابه!
دوستان لطفا جواب بدن آیا درست فهمیدم یا نه؟جواب هر کدومو که میدونن منو راهنمایی کنن چون واقعا گیچ شدم:n13:

Amir_051
29-08-2013, 21:49
دوست عزیز اصلا n56vm فکر نکنم گیر بیاری تو بازار که بخوای دنبال مقایسه اش باشی...

NOR-1
29-08-2013, 22:08
دوست عزیز اصلا n56vm فکر نکنم گیر بیاری تو بازار که بخوای دنبال مقایسه اش باشی...

n56vm i5 هست

soheilnouri
31-08-2013, 12:24
Z500 تواين محدوده ي قيمت انتخاب بهتري نيست؟

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Capital
31-08-2013, 12:46
یکی از دوستانی که ان550 خریده یک بازیو امتحان کرده و نتیجه ای که دلخواهش بودده را نگرفته...حالا نمیدونم مشکلش از کجا بوده اما یکم ترس انداخت به جونم واسه خریدش در مورد پول خرید ، که اکی شد و میتونم n550 را بخرم....به نظرتون غیر از y510 که تازه اومده مورد دیگه ای هست یا نه؟؟
فعلا نه چون این دو تا لپ تاپ فعلا تو رنج قیمت خودشون جدید ترین هستند.من با گرافیک 740 بازی های قوی رو اجرا کردم بعد با گرفیک 750 و پردازنده قوی 4700HQ بازی ها خوب اجرا نمیشه

hamed_wise
01-09-2013, 00:03
سلام
n56vm - i5 - 6 - 1 tra - avajang در میاد حدود 2800

salam45932
06-09-2013, 10:33
سلام دوسنان یه سوال داشتم؟ گارانتی های خوب برای لب تاب ایسوس تو ایران به ترتیب چیه؟ از گارانتی یکپارچه ایسوس کدوم بهتره؟

sahand. sh
06-09-2013, 15:03
دوستان من سری n550دیگه تو بازار پیدا نکردم و تو ال دیجیتال هم گرونه رفتم سراغ n56 vb و قیمت گرفتم گفتند حدود 2.800 با کیف و موس و2 سال گارانتی . با همان کانفیک cpu i7 ram 8 gt 740 .full hd

Capital
06-09-2013, 15:33
دوستان من سری n550دیگه تو بازار پیدا نکردم و تو ال دیجیتال هم گرونه رفتم سراغ n56 vb و قیمت گرفتم گفتند حدود 2.800 با کیف و موس و2 سال گارانتی . با همان کانفیک cpu i7 ram 8 gt 740 .full hd

دوست عزیز این کانفیگ قیمتش بالاتر از این حرفاست حتما شما منظورتون کانفیگ CORE I5 بوده چون الان با کانفیگ CORE I7 حدود 3400 میباشد.

Capital
06-09-2013, 15:39
سلام دوسنان یه سوال داشتم؟ گارانتی های خوب برای لب تاب ایسوس تو ایران به ترتیب چیه؟ از گارانتی یکپارچه ایسوس کدوم بهتره؟
دوست عزیز اول سازگار بعد الماس و همچنین مادیران از همه بهتره که البته دیگه نیست.

Amir_051
11-09-2013, 23:01
دوستان تو همین روزها میخوام برم واسه خرید لپ تاپ...به جز N550 چی پیشنهاد میدید (کلا در مورد n550 بحث نکنید...اگه تو این یکی دو روز آینده که میخوام بخرم ، موجود بود و حداکثر تا 3700 بود میخرم...اگه نه نمیخرمش)
از بین این موارد کدومو انتخاب کنم : N46jv و N56vb و lenovo y510p
اینم بگم مشکلی با صفحه 14 اینچ n46 ندارم....لطفا نظراتتونو بدون توجه به سایز صفحه نمایشگر بگید.
خودم نظرم روی y510 هست...اما فقط از صفحه نمایشگرش میترسم....چون کمتر در موردش مطلب هست و خیلی خیلی کم بحث شده ، نمیدونم صفحه نمایشگرش چجوریه...
بعد یک سوال دیگه....مثل اینکه y510 ها با بلوری وارد شده....اصلا اطلاعاتی در مورد بلوری ندارم....چجوریه؟؟

ویرایش پست : نظرتون راجع به این لپ تاپ ایسر چیه ؟؟؟قیمت مناسبی هم داره نسبت به سخت افزارش 2950 تومان....در کل برند ایسر چجوریه؟؟؟
Acer-Vseries-V3-571G-i7-8-1T-4G

dvd2010
12-09-2013, 07:55
دوستان تو همین روزها میخوام برم واسه خرید لپ تاپ...به جز N550 چی پیشنهاد میدید (کلا در مورد n550 بحث نکنید...اگه تو این یکی دو روز آینده که میخوام بخرم ، موجود بود و حداکثر تا 3700 بود میخرم...اگه نه نمیخرمش)
اینم بگم مشکلی با صفحه 14 اینچ n46 ندارم....لطفا نظراتتونو بدون توجه به سایز صفحه نمایشگر بگید.
خودم نظرم روی y510 هست...اما فقط از صفحه نمایشگرش میترسم....چون کمتر در موردش مطلب هست و خیلی خیلی کم بحث شده ، نمیدونم صفحه نمایشگرش چجوریه...
بعد یک سوال دیگه....مثل اینکه y510 ها با بلوری وارد شده....اصلا اطلاعاتی در مورد بلوری ندارم....چجوریه؟؟

ویرایش پست : نظرتون راجع به این لپ تاپ ایسر چیه ؟؟؟قیمت مناسبی هم داره نسبت به سخت افزارش 2950 تومان....در کل برند ایسر چجوریه؟؟؟

منم روی این مدل ایسر گیر کردم!!!

hamidchi
12-09-2013, 13:58

منم مثه شما ، احتمالا قید n550 رو بزنم . ولی من از بین این چهار مدل ، اون 14 اینچی رو کنار گذاشتم و به جاش asus n56 vm رو در نظر دارم البته اگه موجود باشه
این ایسر هم کانفیگ خوبی داره ، فقط چرا اینقدر نسبت به رقبا ارزونتره ؟؟ کیفیت ساختش در چه حد هست ؟ واسه چند سال استفاده دوام میاره بدون این که مشکل خاصی واسش پیش بیاد ؟
y 510 چطوره ؟ در مورد ظاهرش مردد هستم
واقعا بین این 4 راه موندم کدوم طرفی برم ؟:n13:

NOR-1
12-09-2013, 15:13
فول اچ دی بودن به صفحه 15 اینچی چه کیفیتی میتونه داشته باشه باز 16 یا 17 یه چیزی
پس کلاً n56vb در صورتی می ارزه که y510 و n46jv نباشن
بعلاوه n56vb سی پی یو نسل سوم داره و گرافیک کمی ضعیفتر

Amir_051
15-09-2013, 22:02
سلام به همه...بالاخره N46jv گیر آوردم تو مشهد...انشالله فردا صبح میرم واسه خرید.
دوستان راهنمایی کنید که به هنگام خرید لپ تاپ به چه چیزایی باید توجه کنم...اولین باره لپ تاپ میخرم و تجربه ندارم...خواهشا زودتر راهنمایی کنید.دستگاه باید پلمپ باشه موقع تحویل؟؟؟
چه چیزایی همراه لپ تاپ باید تحویلم بده؟؟؟
بعد نصب ویندوز به عهده خودش هست؟؟؟اشانتیون هم چیزی باید به من بده؟؟

قیمت را 3200 گفته.خوبه برای n46jv ؟؟؟ n56vb هم داشت 3450....خودم نظرم روی n46jv هست.....به عنوان آخرین راهنمایی به نظرتون از بین این دوتا کدومو بردارم؟؟؟
پیشاپیش ممنون :n16:

MichealJackson
15-09-2013, 22:29
اگه سایز صفحه برات مهم نیست همون n46jv خوبه.

Amir_051
16-09-2013, 12:27
واقعا تو فروم به این پربازدیدی یکی پیدا نشد راهنمایی کنه!!!
امروز رفتم سفارش دادم ان46 فردا میاره....گارانتی را گفت یا سازگاره یا آواژنگ ولی اینا تو طرح یکپارچه هستند و فرقی ندارن.راست گفته؟؟؟
ولی من تاکید کردم که ترجیحا سازگار و رنگ سیلور باشه.
گفت پلمپشم جلو خودت باز میکنم.قیمت 3200

NOR-1
16-09-2013, 16:10
واقعا تو فروم به این پربازدیدی یکی پیدا نشد راهنمایی کنه!!!
امروز رفتم سفارش دادم ان46 فردا میاره....گارانتی را گفت یا سازگاره یا آواژنگ ولی اینا تو طرح یکپارچه هستند و فرقی ندارن.راست گفته؟؟؟
ولی من تاکید کردم که ترجیحا سازگار و رنگ سیلور باشه.
گفت پلمپشم جلو خودت باز میکنم.قیمت 3200

خوبه دیگه مشکل چیه؟

Amir_051
16-09-2013, 17:18
خوبه دیگه مشکل چیه؟
مشکل اینه که گفتم فردا صبح میرم خرید و تجربه ای ندارم در مورد خرید لپ تاپ و راهنمایی کنید که چه چیزایی را باید توجه داشته باشم و یکسری سوال دیگه پرسیدم که تو صفحه قبل هست....اما متاسفانه هیچکی انگار کسی نیست که جواب سوالات منو بدونه :n27:
به هرحال هنوز هم تحویل نگرفتم و فردا قراره هروقت رسید زنگ بزنه و برم تحویل بگیرم...لطفا جواب سوالات صفحه قبلمو بدید...
ضمن اینکه تو پست قبلی هم یک سوال در مورد گارانتی پرسیدم که اونم کسی جواب نداد.

Capital
16-09-2013, 19:33
d
مشکل اینه که گفتم فردا صبح میرم خرید و تجربه ای ندارم در مورد خرید لپ تاپ و راهنمایی کنید که چه چیزایی را باید توجه داشته باشم و یکسری سوال دیگه پرسیدم که تو صفحه قبل هست....اما متاسفانه هیچکی انگار کسی نیست که جواب سوالات منو بدونه :n27:
به هرحال هنوز هم تحویل نگرفتم و فردا قراره هروقت رسید زنگ بزنه و برم تحویل بگیرم...لطفا جواب سوالات صفحه قبلمو بدید...
ضمن اینکه تو پست قبلی هم یک سوال در مورد گارانتی پرسیدم که اونم کسی جواب نداد.

دوست عزیز در مورد گارانتی باید بگم که فروشنده یه چیزی برای خودش گفته چون مسلما گارانتیه سازگار بهتره و دارای خدمات بهتری به نسبت گارانتی های دیگه هست ولی اگر باز هم گارانتیش به غیر از سازگار بود دیگه ناراحتی نداره حتی من خودم تا حالا هر چی جنس تو دنیای تکنولوژِی گرفتم اصلا تا حالا کارم به گارانتی نکشیده.البته یه چیزی هم در اخر بگم که اینکه میگن گارانتی تو ایران زیاد تاثیر نداره واقعا راسته چون همشون یه جورایی همش زیرش میزنن و دارای تبصره هایی هستند که اگر فلان بشه گارانتی بهش تعلق نمیگیره و در مورد سوال های دیگه باید بگم که خوب مسلما n46jv از n56vb بهتره و در حال حاضر یکی از بهترین لپ تاپ هاست و در مورد سوال دیگتون که گفتین در هنگام خرید باید به چه چیزهایی توجه کنید باید بگم که اولا حتما باید پلمپ باشد و اگر هم لپ تاپ رو جلوتون باز کرد حتما ببنید که روی صفحش خاک ننشسته باشه چون اگر خاک و گرد و غبار زیاد روش باشه نشونه این است که این لپ تاپ قبلا باز شده و در مورد اینکه چه چیزهایی باید تحویل بگیرید اولا اینکه هر گارانتی بعضی اوقات یه وسایلی با لپ تاپ هم میده مثلا شاید کیف و انتی ویروس و موس که اونم بستگی به گارانتی داره که چه چیزهایی بهش تعلق میگیره پس حتما اطمینان پیدا کنید تا یه وقت فروشنده اونها رو برای خودش بر نداره چون خیلی ها این کار رو میکنند و همچنین همراه این لپ تاپ یک عدد ووفر باید باشه و در مورد نصب ویندوز باید بگم که شما میتونید به فروشنده بگین که براتون ویندوز روش نصب کنه که برای این کار حتما خودتون برین پیشش تا ببینید که جلوی خودتون پلمپ لپ تاپ رو باز میکنه.امیدوارم دیگه به جواب سوال هاتون رسیده باشید و در اخر اینو بگم که وسواس زیاد نداشته باشید و سعی کنید از خریدتون لذت ببرید.

Amir_051
17-09-2013, 00:02
ممنون بابت پاسخ کاملتون و راهنمایی هاتون :n16: در مورد گارانتی ، قبلا بله سازگار از همه بهتر بود...اونجور که من هم جستجو کردم ، فروشنده راست میگه و جدیدا یک طرحی زدن به نام "طرح یکپارچه ایسوس"...به این صورت که سما چه گارانتی سازگار بخری چه آواژنگ قیمت یکی هست و به هرکدوم از نمایندگی های این دو مراجعه کنید ، پاسخگو هستند (البته این طرح شامل تمام شرکت های گارانتی نمیشه...فقط چندتا ظرکت هستند که دوتاشون سازگار و آواژنگه.فکر کنم ویستا هم جزوشون هست.)
در مورد اون قسمتی که گفتید خاک ننشته باشه ، حق با شماست ولی این لپ تاپ با این کانفیگ کلا یک ماه فکر نکنم بیشتر باشه وارد شده باشه...اما پلمپ را خودش گفت فردا که لپ تاپ از تهران رسید ، بیا جلو خودت باز میکنم بعدش ویندوز نصب میکنم.
در مورد قطاتش فکر کنم جعبه خرید شامل این موارد هست : لپ تاپ+باتری+دفترچه و سی دی های درایورها+کیف و موس اورجینال ایسوس+ساب فووفر ایسوس....درسته؟؟؟
فقط سه تا سوال دیگه داشتم :
1) مجموعه نرم افزاری مناسب که فقط شامل نرم افزارهای اساسی باشه چی خوبه در حد 5 یا حداکثر 6 تا dvd ؟؟ خودم مجموعه Mini KING 2014 را درنظر دارم که شامل 6dvd هست اما قیمتش حول و حوش 20 -22 تومنه...مورد ارزان تری اگه هست معرفی کنید.
2)همراه لپ تاپ معمولا یک چیزی به عنوان اشانتیون میگیره خریدار...خودم در نظر دارم یا کیف ایسوس را بگم برداره و یک کیف باکیفیت تر بده یا موس ایسوس را برداره و یک وایرلس بده به جاش.به نظرتون کدومو عوض کنم بهتر و کاربردی تره؟؟یکی از آشناها میگفت اونا اورجینال ایسوس هستند و عوض نکن.نمیدونم چیکار کنم.
3) کول پد قیمت مناسب (نه بالا نه پایین) ، برای لپ تاپ 14 اینچ چند قیمته و اینکه کول پدی که باید تهیه کنم باید دارای چه ویژگی هایی باشه؟؟

ببخشید زیاد مطلب نوشتم و سوال پرسیدم...و تشکر از وقتی که واسه خوندن پستم میذارید :n12:

Capital
17-09-2013, 01:06
ممنون بابت پاسخ کاملتون و راهنمایی هاتون :n16: در مورد گارانتی ، قبلا بله سازگار از همه بهتر بود...اونجور که من هم جستجو کردم ، فروشنده راست میگه و جدیدا یک طرحی زدن به نام "طرح یکپارچه ایسوس"...به این صورت که سما چه گارانتی سازگار بخری چه آواژنگ قیمت یکی هست و به هرکدوم از نمایندگی های این دو مراجعه کنید ، پاسخگو هستند (البته این طرح شامل تمام شرکت های گارانتی نمیشه...فقط چندتا ظرکت هستند که دوتاشون سازگار و آواژنگه.فکر کنم ویستا هم جزوشون هست.)
در مورد اون قسمتی که گفتید خاک ننشته باشه ، حق با شماست ولی این لپ تاپ با این کانفیگ کلا یک ماه فکر نکنم بیشتر باشه وارد شده باشه...اما پلمپ را خودش گفت فردا که لپ تاپ از تهران رسید ، بیا جلو خودت باز میکنم بعدش ویندوز نصب میکنم.
در مورد قطاتش فکر کنم جعبه خرید شامل این موارد هست : لپ تاپ+باتری+دفترچه و سی دی های درایورها+کیف و موس اورجینال ایسوس+ساب فووفر ایسوس....درسته؟؟؟
فقط سه تا سوال دیگه داشتم :
1) مجموعه نرم افزاری مناسب که فقط شامل نرم افزارهای اساسی باشه چی خوبه در حد 5 یا حداکثر 6 تا dvd ؟؟ خودم مجموعه Mini KING 2014 را درنظر دارم که شامل 6dvd هست اما قیمتش حول و حوش 20 -22 تومنه...مورد ارزان تری اگه هست معرفی کنید.
2)همراه لپ تاپ معمولا یک چیزی به عنوان اشانتیون میگیره خریدار...خودم در نظر دارم یا کیف ایسوس را بگم برداره و یک کیف باکیفیت تر بده یا موس ایسوس را برداره و یک وایرلس بده به جاش.به نظرتون کدومو عوض کنم بهتر و کاربردی تره؟؟یکی از آشناها میگفت اونا اورجینال ایسوس هستند و عوض نکن.نمیدونم چیکار کنم.
3) کول پد قیمت مناسب (نه بالا نه پایین) ، برای لپ تاپ 14 اینچ چند قیمته و اینکه کول پدی که باید تهیه کنم باید دارای چه ویژگی هایی باشه؟؟

ببخشید زیاد مطلب نوشتم و سوال پرسیدم...و تشکر از وقتی که واسه خوندن پستم میذارید :n12:
در مورد سوال اولتون باید بگم که من اصلا به این مجموعه نرم افزارها اعتقاد ندارم چون نرم افزارها خیلی زود به زود دارای اپدیت و ورژن های جدید میشن پس حیف هست که انقدر پول بدین و تا چند وقته دیگه دوباره به کارتون نمیاد شما برای اینکار به نظر از اینترنت دانلود کنید مثلا نرم افزارهایی رو که برای ویندوز و اینترنت و .... احتیاج هست و حجم متوسط یا کمی دارند ولی خوب نرم افزارهایی هم هستند که دارای حجم زیاد هستند که اونارو میتونید به صورت چند دی وی دی خریداری کنید مثل فتوشاپ و .... که البته من خودم باز اینجور نرم افزارها رو هم دانلود میکنم که حداکثر میخواد چند روز طول بکشه که خیلی راحت میتونید شب بزارید دانلود شه و خودتون هم بخوابید و در مورد سوال دومتون هم باید بگم که دیگه سلیقه ای هست که حالا موس بلوتوثی میخواین یا کیف قشنگ تر و در مورد کول پد هم رنج قیمتتون رو لطفا بگین تا بیشتر راهنماییتون کنم؟

Amir_051
17-09-2013, 11:37
لیست موارد موجود در جعبه خرید را که در پست قبلی گفتم ، صحیحه و هموناست؟؟
درمورد مجموعه نرم افزاری اینکه آپدیت میشن کاملا حق با شماست...به هرحال اگه DVD ش در اختیار باشه ، مثلا میشه برای دوست یا آشنایی هم نصب کرد (این مورد برای من زیاد اتفاق افتاده واسه همین میخوام dvdشو داشته باشم)...مینی کینگ خیلی خوبه اما قیمتش بالاست و دنبال یک مجموعه هستم مثلا با 5dvd تا قیمت 15تومان.
در مورد کولینگ پد هم میگم من تاحالا اصلا تجربه خرید لپ تاپ نداشتم و زیاد هم سروکار با لپ تاپ نداشتم....واسه همین اصلا در جریان قیمت کول پدها نیستم...واسه همین گفتم یک کول پد با رنج قیمتی و کیفیت متوسط (نه بالا نه پایین) معرفی کنید و مهمتر اینکه این کول پدی که میخوام واسه لپ تاپم بخرم باید دارای چه ویژگی هایی باشه؟؟

Capital
17-09-2013, 14:14
لیست موارد موجود در جعبه خرید را که در پست قبلی گفتم ، صحیحه و هموناست؟؟
درمورد مجموعه نرم افزاری اینکه آپدیت میشن کاملا حق با شماست...به هرحال اگه DVD ش در اختیار باشه ، مثلا میشه برای دوست یا آشنایی هم نصب کرد (این مورد برای من زیاد اتفاق افتاده واسه همین میخوام dvdشو داشته باشم)...مینی کینگ خیلی خوبه اما قیمتش بالاست و دنبال یک مجموعه هستم مثلا با 5dvd تا قیمت 15تومان.
در مورد کولینگ پد هم میگم من تاحالا اصلا تجربه خرید لپ تاپ نداشتم و زیاد هم سروکار با لپ تاپ نداشتم....واسه همین اصلا در جریان قیمت کول پدها نیستم...واسه همین گفتم یک کول پد با رنج قیمتی و کیفیت متوسط (نه بالا نه پایین) معرفی کنید و مهمتر اینکه این کول پدی که میخوام واسه لپ تاپم بخرم باید دارای چه ویژگی هایی باشه؟؟
امیر جان شما تا یه رنج قیمت به من ندین که نمیتونم بهتون معرفی کنم الان مثلا کول پد از 20 30 هزار داریم تا بالای 150 و حتی بیشتر.

Amir_051
17-09-2013, 23:57
امروز عصر لپ تاپو گرفتم...اشانتیون هیچی نداد روش هرچی چونه زدم...فقط ویندوز8 و درایورها را نصب کرد
فعلا تو شارژه برای کالیبره شدن باتری...بعد از تست نتیجه را میگم...بکلایت کیبورد هم داره.با گارانتی سازگار.

امیر جان شما تا یه رنج قیمت به من ندین که نمیتونم بهتون معرفی کنم الان مثلا کول پد از 20 30 هزار داریم تا بالای 150 و حتی بیشتر.
در حد 30 تومن...امروز تو مغازه یکی دیدم که پایه فلزی قابل تنظیم داشت + دوفن بود...35 میگفت ، اما 30 هم میداد.

daniyele_68
18-09-2013, 00:58
امروز عصر لپ تاپو گرفتم...اشانتیون هیچی نداد روش هرچی چونه زدم...فقط ویندوز8 و درایورها را نصب کرد
فعلا تو شارژه برای کالیبره شدن باتری...بعد از تست نتیجه را میگم...بکلایت کیبورد هم داره.با گارانتی سازگار.

در حد 30 تومن...امروز تو مغازه یکی دیدم که پایه فلزی قابل تنظیم داشت + دوفن بود...35 میگفت ، اما 30 هم میداد.

مبارک باشه.دوست عزیز حالا که این لپ تاپو خریدین بعد ی مدت استفاده نقات قوت و ضعفشو بگید تا استفاده کنیم .ممنون میشیم.چون فقط فک کنم شما این لپ تاپو خریدید از بین دوستان حاضر

hamidchi
18-09-2013, 12:32

ببخشید چه مدلی گرفتین شما ؟ چه قیمت ؟
دوستان این y500 با قیمت 3179 که دیجی کالا زده می ارزه ؟ با این قیمت مدل 15 اینچی بهتری پیدا میشه ؟
اطلاعی دارین صفحه نمایشش نسبت به z500 پیشرفتی داشته یا نه ؟ میدونم کلا کانفیگ بهتری نسبت به z500 داره ولی اگه صفحه نمایششون مثه هم باشه یا میرم سراغ همون z500 یا هیچ کدوم
ببخشید که اینقدر تو این فروم ها یه سری سوال هام تکراری میشه ، ولی عجله دارم واسه همین میپرسم

Capital
18-09-2013, 13:49
دوستان این y500 با قیمت 3179 که دیجی کالا زده می ارزه ؟ با این قیمت مدل 15 اینچی بهتری پیدا میشه ؟
اطلاعی دارین صفحه نمایشش نسبت به z500 پیشرفتی داشته یا نه ؟ میدونم کلا کانفیگ بهتری نسبت به z500 داره ولی اگه صفحه نمایششون مثه هم باشه یا میرم سراغ همون z500 یا هیچ کدوم
ببخشید که اینقدر تو این فروم ها یه سری سوال هام تکراری میشه ، ولی عجله دارم واسه همین میپرسم
دوست عزیز اصلا کیفیت صفحش خیلی خوبه و خیالتون راحت باشه و همچنین اطمینان داشته باشید که تو این رنج قیمت تو 15 اینچی ها بهترین همین Y500 میباشد در کل کیفیت ساخت سری Y لنوو بالا میباشد.

hamidchi
18-09-2013, 14:20
دوست عزیز اصلا کیفیت صفحش خیلی خوبه و خیالتون راحت باشه و همچنین اطمینان داشته باشید که تو این رنج قیمت تو 15 اینچی ها بهترین همین Y500 میباشد در کل کیفیت ساخت سری Y لنوو بالا میباشد.

بله یکی دو نمونه که کانفیگ نزدیک به این دارن مثه n56 vb و فکر کنم s550 رو مقایسه کردم که خب y500 با توجه به قیمت بهتر بود .
با صفحه فول اچ دی پیدا میشه ؟ قیمتش چقدره ؟
چند روز پیش از یه جا تلفنی قیمت گرفتم گفت 3250 ولی کانفیگ رو نپرسیدم . فول اچ دی بوده باشه که میارزه :n02:

Amir_051
18-09-2013, 17:24
مبارک باشه.دوست عزیز حالا که این لپ تاپو خریدین بعد ی مدت استفاده نقات قوت و ضعفشو بگید تا استفاده کنیم .ممنون میشیم.چون فقط فک کنم شما این لپ تاپو خریدید از بین دوستان حاضر
چشم دوست عزیز...تا حالا که از صبح داشتم فقط روش نرم افزار نصب میکردم.حالا بازی هم نصب کنم بیشتر توضیح میدم.
لوگوی ایسوس پشتش هم روشن میشه وقتی لپ تاپ روشنه...بعلاوه اینکه نسبت به مدل vz ، روی صفحه کلیدش هم به جای لوگوی وین7 ، لوگوی وین8 هست که نشان دهنده اینه که بیشتر سازگار با وین8 هست و درایورها هم مخصوص وین8 بود.
تاحالا فشاری ر لپ تاپ نبوده...در استفاده عادی مثل وبگردی ، نصب نرم افزار و اینجور کارا که تاحالا انجام دادم ، لپ تاپ خنک بوده و از کناره هاش هم باد تقریبا خنکی میزنه بیرون.
فقط فکر کنم هاردش صدا میده...میشه گفت من تجربه استفاده از لپ تاپ را تاحالا زیاد نداشتم و زیاد در جریان نیستم اما صداش کمه و باید گوشو بذاری رو کیبورد تا بشنوی ولی وقتی مثلا در حال لود کردن یک دی وی دی 9گیگ بود ، صداش یکم (خیلی کم) بیشتر میشد و اگه گوشو نمیذاشتی رو کیبورد هم شنیده میشد...این که مشکلی نداره؟؟؟؟
یک سوال دیگه اینکه وقتی کد طرح شبنم را به شمارش sms کردم ، در جواب این پیغام را داد که "کد ***** غیر فعال است.لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 8692 تماس حاصل فرمایید" (منظورم از ستاره ها همون کد 16رقمی شبنمه)....این یعنی چی؟؟به شمارش زنگ هم زدم ولی جواب نداد....

من ایسوس N46JV گرفتم با کانفیگ : i7 4700hq , 8g ram , 2g vga 750M , 1T hard
دیروز که رفتم لپ تاپو بگیرم یارو فروشنده گفت یک چیزی بگم بخوره تو پرت و گفت که امروز لنوو y500 هم موجود شده با وین8 اورجینال به قیمت 3250...اما اگه روزی که خرید میکردم هم لنوو بود ، بازم اینو بر میداشتم چون اولا cpu هاسول داره و ثانیا گرافیکش 750 هست...چون برای من صفحه 14 اینچ اصلا مهم نبود و دنبال لپ تاپ جمع و جور بودم که هاسول باشه.
اما در کل y500 هم عالیه...وین اورجینال هم داره...دیجی کالا خوب قیمت زده....تو بازار قیمتش 3200 الی 3250 هست.

daniyele_68
18-09-2013, 20:22
این صدای خفیف هاردو زیاد از دوستام شنیدم.فکر نکنم مشکلی باشه.ولی خوب اگه میخواید خیالتون راحت باشه من پیشنهاد میکنم با نمایندگی و یا با یه آدم ماهر در میون بزارید.حساسیت شما اصلا غیر معقول نیست.به هر حال 3 میلیون پول دادید دیگه. کمه مگه!!!!منم مثل شما اگه y500 مثلا حتی 2900 بود بازم n46jv ور میداشتم چون ظاهر برام به اندازه سخت افزار مهمه.البته این سلیقه منه.شما از ظاهر n46jv راضی هستین؟باطری و بازی ها و گرمای لپ تاپو مورد بررسی قرار بدین و حتما ما رو هم بی بهره نذارید.پیشا پیش تشکر ازتون

hamidchi
18-09-2013, 20:32
چشم دوست عزیز...تا حالا که از صبح داشتم فقط روش نرم افزار نصب میکردم.حالا بازی هم نصب کنم بیشتر توضیح میدم.
لوگوی ایسوس پشتش هم روشن میشه وقتی لپ تاپ روشنه...بعلاوه اینکه نسبت به مدل vz ، روی صفحه کلیدش هم به جای لوگوی وین7 ، لوگوی وین8 هست که نشان دهنده اینه که بیشتر سازگار با وین8 هست و درایورها هم مخصوص وین8 بود.
تاحالا فشاری ر لپ تاپ نبوده...در استفاده عادی مثل وبگردی ، نصب نرم افزار و اینجور کارا که تاحالا انجام دادم ، لپ تاپ خنک بوده و از کناره هاش هم باد تقریبا خنکی میزنه بیرون.
فقط فکر کنم هاردش صدا میده...میشه گفت من تجربه استفاده از لپ تاپ را تاحالا زیاد نداشتم و زیاد در جریان نیستم اما صداش کمه و باید گوشو بذاری رو کیبورد تا بشنوی ولی وقتی مثلا در حال لود کردن یک دی وی دی 9گیگ بود ، صداش یکم (خیلی کم) بیشتر میشد و اگه گوشو نمیذاشتی رو کیبورد هم شنیده میشد...این که مشکلی نداره؟؟؟؟
یک سوال دیگه اینکه وقتی کد طرح شبنم را به شمارش sms کردم ، در جواب این پیغام را داد که "کد ***** غیر فعال است.لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 8692 تماس حاصل فرمایید" (منظورم از ستاره ها همون کد 16رقمی شبنمه)....این یعنی چی؟؟به شمارش زنگ هم زدم ولی جواب نداد....

من ایسوس N46JV گرفتم با کانفیگ : i7 4700hq , 8g ram , 2g vga 750M , 1T hard
دیروز که رفتم لپ تاپو بگیرم یارو فروشنده گفت یک چیزی بگم بخوره تو پرت و گفت که امروز لنوو y500 هم موجود شده با وین8 اورجینال به قیمت 3250...اما اگه روزی که خرید میکردم هم لنوو بود ، بازم اینو بر میداشتم چون اولا cpu هاسول داره و ثانیا گرافیکش 750 هست...چون برای من صفحه 14 اینچ اصلا مهم نبود و دنبال لپ تاپ جمع و جور بودم که هاسول باشه.

اما در کل y500 هم عالیه...وین اورجینال هم داره...دیجی کالا خوب قیمت زده....تو بازار قیمتش 3200 الی 3250 هست.

من رفتم قیمت بگیرم از یه مجتمع هیچ کدوم نداشتن و یه سری n56 vb رو پیشنهاد دادن
حالا در مجموع به نظرتون y500 با این قیمت 3179 بهتره که گارانتی هماهنگ هست و کیف و موس هم روش نیست ولی مجموعه گردو داره روش
یا n56 vb که گارانتی ش سازگار هست و کیف و موس داره و 3420 هست
از تفاوت های سخت افزاری این دو مدل هم میشه به این موارد اشاره کرد :
گرافیک لنوو 650 هست و dd5 و از اسوس 740 هست و ddr3
صفحه اسوس فول اچ دی هست ولی از لنوو نیست
وزن اسوس 100 گرم سبکتره
نور صفحه کلید رو لنوو داره ولی اسوس رو مطمئن نیستم . آل دیجیتال گفته داره
لنوو وین 8 داره روش ولی اسوس سیتم عامل نداره
لنوو اینجا نیس و باید از سفارش بدم ولی اسوس رو از شهر خودمون هم میتونم بخرم
لنوو امکان اضافه کردن ssd و یا کارت گرافیک دوم یا فن داره که البته فکر کنم فعلا ssd واسم مهمه که بهش بشه اضافه کرد ولی اسوس رو نمیدونم که میشه ssd روش گذاشت یا نه ؟

واقعا در کل کدوم میارزه ؟

Amir_051
18-09-2013, 23:00
این صدای خفیف هاردو زیاد از دوستام شنیدم.فکر نکنم مشکلی باشه.ولی خوب اگه میخواید خیالتون راحت باشه من پیشنهاد میکنم با نمایندگی و یا با یه آدم ماهر در میون بزارید.حساسیت شما اصلا غیر معقول نیست.به هر حال 3 میلیون پول دادید دیگه. کمه مگه!!!!منم مثل شما اگه y500 مثلا حتی 2900 بود بازم n46jv ور میداشتم چون ظاهر برام به اندازه سخت افزار مهمه.البته این سلیقه منه.شما از ظاهر n46jv راضی هستین؟باطری و بازی ها و گرمای لپ تاپو مورد بررسی قرار بدین و حتما ما رو هم بی بهره نذارید.پیشا پیش تشکر ازتون
حالا به یکی دوتا از دوستام نشون میدم ببینم چی میگن ولی بعید میدونم مشکل داشته باشه.
در مورد ظاهر بله راضی هستم...البته من با ظاهر لنوو هم مشکلی نداشتم و مشکل من با لنوو وزن و ابعادش(مخصوصا ابعادش) هست...امشب فقط درحالی که به برق وصل بود ، 45دقیقه ای انگری بیردز بازی کردم :n02: (البته قبل اینکه بازی کنم هم چند ساعتی کار میکردم باهش).تاحالا که از نظر حرارت بد نبوده...میخوام برم یکی دوتا بازی بخرم بریزم روش...یکی مافیا2 و یکی هم GTA V (یا شاید مکس پین3)...بازی جدید دیگه ای اگه هست پیشنهاد بدید (تو سبک IGI2 هم اگه بازی باشه دوست دارم...یادش بخیر اون قدیما که IGI2 تازه اومده بود ، دو سوته تمومش کردم...هنوزم عاشق این بازی هستم)

من رفتم قیمت بگیرم از یه مجتمع هیچ کدوم نداشتن و یه سری n56 vb رو پیشنهاد دادن
حالا در مجموع به نظرتون y500 با این قیمت 3179 بهتره که گارانتی هماهنگ هست و کیف و موس هم روش نیست ولی مجموعه گردو داره روش
یا n56 vb که گارانتی ش سازگار هست و کیف و موس داره و 3420 هست
از تفاوت های سخت افزاری این دو مدل هم میشه به این موارد اشاره کرد :
گرافیک لنوو 650 هست و dd5 و از اسوس 740 هست و ddr3
صفحه اسوس فول اچ دی هست ولی از لنوو نیست
وزن اسوس 100 گرم سبکتره
نور صفحه کلید رو لنوو داره ولی اسوس رو مطمئن نیستم . آل دیجیتال گفته داره
لنوو وین 8 داره روش ولی اسوس سیتم عامل نداره
لنوو اینجا نیس و باید از سفارش بدم ولی اسوس رو از شهر خودمون هم میتونم بخرم
لنوو امکان اضافه کردن ssd و یا کارت گرافیک دوم یا فن داره که البته فکر کنم فعلا ssd واسم مهمه که بهش بشه اضافه کرد ولی اسوس رو نمیدونم که میشه ssd روش گذاشت یا نه ؟

واقعا در کل کدوم میارزه ؟
ببین دوست عزیز منم دقیقا مثل شما گیج شده بودم و نمیدونستم کدومو انتخاب کنم...اول از همه بهت بگم اگه من برگردم عقب بازم همین لپ تاپو انتخاب میکنم...اگه با صفحه 14 اینچ مشکلی نداری اصلا شک نکن در خریدش (اگه به مغازه های شهرتون بگی ، به احتمال خیلی زیاد قبول میکنند که از تهران براتون سفارش بدن...به نظر من اینترنتی نخر...من جای شما باشم اصلا جنسی مثل لپ تاپو اینترنتی نمیخرم)
بعدش از بین اون دوتا ، مسلما y500 سخت افزار قوی تری نسبت به n56vb داره...گزینه دومم y500 هست و درانتها n56 ... درسته ان56 فول اچدیه اما سخت افزار وای500 میچربه به ان 56...اینم بگم که صفحه وای500 هم خیلی خوبه ها.فکر نکن که صفحش ضعیفه.

parsicola
18-09-2013, 23:23
... (تو سبک IGI2 هم اگه بازی باشه دوست دارم...یادش بخیر اون قدیما که IGI2 تازه اومده بود ، دو سوته تمومش کردم...هنوزم عاشق این بازی هستم)...

ایول به شما
عجب دوره ای بود! یادش بخیر ... سری بازی Delta force ها هم خیلی باحال بودند. پیر شدیم رفت پی کارش...

صدای خفیف هارد طبیعیه. اما اگر میخوای از شرش راحت شی و سرعت هاردت هم حداقل 5 برابر بشه با ssd باید جایگزین کنی.

Amir_051
19-09-2013, 00:12
ایول به شما
عجب دوره ای بود! یادش بخیر ... سری بازی Delta force ها هم خیلی باحال بودند. پیر شدیم رفت پی کارش...

صدای خفیف هارد طبیعیه. اما اگر میخوای از شرش راحت شی و سرعت هاردت هم حداقل 5 برابر بشه با ssd باید جایگزین کنی.
اون موقع گرافیک igi2 خدا بود و تقریبا اولین بازی بود که وقتی تیر میخورد به بازیگرش ، صورتش خونی میشد :n02:
خوبه همین میسازم باهش دیگه پول ندارم بدم اس.اس.دی بگیرم. :n02:

Capital
19-09-2013, 00:40
اون موقع گرافیک igi2 خدا بود و تقریبا اولین بازی بود که وقتی تیر میخورد به بازیگرش ، صورتش خونی میشد :n02:
خوبه همین میسازم باهش دیگه پول ندارم بدم اس.اس.دی بگیرم. :n02:
ولی در کل دوست عزیز درسته که خیلی گرونه ولی اگر یه بار با این هارد های جامد کار کنید واقعا لذت میبرین چون هم دارای سرعت خیلی عالی و هم بی صدا هم دارای وزن کم و هم اینکه مثل هاردهای معمولی مشکل داغ شدن نداره اما در کل حالا که بودجشو ندارین پس با همون سر کنید و اصلا هم از اینکه لپ تاپتون SSD نداره ناراحتی نداره و به این نگاه کنید که یکی از بهترین ها رو خریدین که تو رنج قیمت خودش و حتی تو رنج های قیمت بالاتر هم عالیه در کل باز هم مبارک باشه.

hamidchi
19-09-2013, 12:10
اولش آدم یه مدلی رو در نظر داره بعد میره تحقیق میکنه بهش میگن اگه یکم بزاری رو پولت یه مدل بهتر میتونی بگیری که مشکلات قبلی هم نداره ، بعد هم دوباره این داستان واسه یه مدل دیگه به وجود میاد و بعد از چند مرحله یهو میبینی رفتی سراغ یه مدلی که حدود 1 میلیون گرونتر از لپتاپ اولی هستش:n02::n04:
حالا واقعا باید چیکار کرد ؟
انتخاب اول z500
دوم aspire v3
سوم y500 lenovo
چهارم n56 vb

فعلا تو مرحله چهارم هستم ولی خودم احتمال میدم پنجم و ششم هم به ترتیب y 510 و n550 باشن
آخه هرکدومش حدود 200- 300 فرقشونه . با خودت میگی بزار 200 بیشتر هزینه کنم اون یکی که بهتره رو بگیرم :n13:

اینطوری شاید بیخیال شم و برگردم سر پله اول
نظرتون چیه ؟

Capital
19-09-2013, 14:05
اولش آدم یه مدلی رو در نظر داره بعد میره تحقیق میکنه بهش میگن اگه یکم بزاری رو پولت یه مدل بهتر میتونی بگیری که مشکلات قبلی هم نداره ، بعد هم دوباره این داستان واسه یه مدل دیگه به وجود میاد و بعد از چند مرحله یهو میبینی رفتی سراغ یه مدلی که حدود 1 میلیون گرونتر از لپتاپ اولی هستش:n02::n04:
حالا واقعا باید چیکار کرد ؟
انتخاب اول z500
دوم aspire v3
سوم y500 lenovo
چهارم n56 vb

فعلا تو مرحله چهارم هستم ولی خودم احتمال میدم پنجم و ششم هم به ترتیب y 510 و n550 باشن
آخه هرکدومش حدود 200- 300 فرقشونه . با خودت میگی بزار 200 بیشتر هزینه کنم اون یکی که بهتره رو بگیرم :n13:

اینطوری شاید بیخیال شم و برگردم سر پله اول
نظرتون چیه ؟
دوست عزیز واقعا حرفتونو قبول دارم چون خیلی ها اینطور هستن اما من همیشه یه نظری دارم اونم اینکه ادم پای خرید تکنولوژی که میره تا جایی که بتونه باید خرج کنه چون تو دنیای تکنولوژی همه چیز به سرعت در حال پیشرفت هست و اگر ما یه چیز ضعیف بگیریم خیلی سریع منسوخ میشه اما حداقل باید چیز خوب گرفت که تا مدت ها بشه باهاش کار کرد و ازش لذت برد.

hamidchi
19-09-2013, 15:22
یه مورد دیگه این که گارانتی هماهنگ وسازگار چقدر فرقشونه ؟
کلا جواب گو هستند یا این که مثله خیلی از کالاهای دیگه وقتی که میبری گارانتی واسه تعمیر ، هنوز کلام به طور کامل منعقد نشده میگن شامل گارنتی نمیشه ؟؟؟ ها ؟؟
کسی تجربه ای داره در مورد رو در رو شدن و مراجعه به گارانتی ؟

Capital
19-09-2013, 19:14
یه مورد دیگه این که گارانتی هماهنگ وسازگار چقدر فرقشونه ؟
کلا جواب گو هستند یا این که مثله خیلی از کالاهای دیگه وقتی که میبری گارانتی واسه تعمیر ، هنوز کلام به طور کامل منعقد نشده میگن شامل گارنتی نمیشه ؟؟؟ ها ؟؟
کسی تجربه ای داره در مورد رو در رو شدن و مراجعه به گارانتی ؟
دوست من در لپ تاپ هم همینطوره و گارانتی ها زیاد خوب کار نمیکنند اما در کل اگر میتونید با سازگار بگیرید چون جوابگویی بهتری داره البته خیلی وقت ها همین گارانتی ها هم کار رو راه می اندازن.

Amir_051
21-09-2013, 20:31
دوستان باتری n46 در شرایط مختلف باید چقدر کار کنه؟؟؟
مثلا در این شرایط :
1)نور صفحه نمایش 30-40% و وای فای خاموش
2)نور صفحه نمایش 30-40 و وای فای روشن
این دو حالت فوق در تحت دو شرایط کارکرد بگید : (الف)در حالت استفاده نرمال و کارهای روزمره (ب) در حالت بازی با باتری

و سوال دیگه اینکه برای کاهش میزان مصرف باتری ، چه تغییراتی باید روی تنظیمات سیستم انجام بدم و اینکه اگر نرم افزار جانبی هست ، معرفی کنید تا دانلود کنم.

راستی این کلید caps lock که چراغ نداره ، شنیدم یک نرم افزار هست که به صورت علامت رنگی روی task bar ، میشه تا حدودی مشکلش را برطرف کرد...این نرم افزار را هم معرفی کنید
با تشکر.

hamidchi
22-09-2013, 19:47
این n56 vb آیا مشکل وای فای داره ؟ تو سایت نوت بوک چک نوشته وقتی نزدیک روتر نباشه یه مقدار ضعیف عمل میکنه
این که نوشته سی پی یو در حالت فول لود به فرکانس 1.2 افت میکنه خوبه یا نه ؟ بقیه مدلا چنین چیزی ندارند درسته ؟

mojtabarafei
19-10-2013, 14:18
دوست عزیز لطفا یکم در مورد این مدل که گرفتی توضیح بده. داغ نمیکنه؟ کلا چطوره؟

mehran_20
19-10-2013, 16:00
سلام به همه ی دوستان من میخوام یه لپ تاپ بگیرم ولی نمی دونم از بین این سه تا کدومشون بهترن asus n43 acer e571g hp 4540 6g اگه کسی بتونه راهنمایم کنه واقعا ممنون میشم

alilosting
03-11-2013, 14:26
سلام به همه ی دوستان من میخوام یه لپ تاپ بگیرم ولی نمی دونم از بین این سه تا کدومشون بهترن asus n43 acer e571g hp 4540 6g اگه کسی بتونه راهنمایم کنه واقعا ممنون میشم

خب من 4540 hp رو همه جوره قبول دارم چون هم بدنه محکمی داره و هم مشخصات فنی قوی داره .
بقیه آیتمهای خوبش : صفحه نمایش مات، فن قوی ، کیبرد خوش دست و ...