PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Unban آنبن کردن PS3 - فریمور های 4.46 و 4.41

ErfanImmortal
18-08-2013, 11:54
دقت کنید پست در حال آپدیت شدن هست

با سلام خدمت تمامی دوستان خودم(کسایی که مثل خودم بن شده بودن و کسانی که تازه به جمع ما اضافه شدن:n09:)
روش آنبن کردن Ps3 رو بهتون آموزش میدم :n18:
روش هایی که خودم تست کردم و انجام دادم رو مینویسم و روشهایی که بقیه بچه ها تست کردن رو هم میزارم تا همه استفاده کرده باشیم:n23:
بن چیست؟[INDENT]بن شدن(Ban) به معنی جلوگیری از دسترسی هست که تویه این قسمت یعنی سونی با شناسایی CONSOLE ID شما(که قوانینش رو زیر پا گذاشتید) دسترسی شما رو به PSN قطع کرده مثل عکس زیر:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آن بن چیست؟
ما تویه پروسه (UnBan) میایم کنسول آیدی(به همراه PSID) که تویه لیست سیاه سونی قرار گرفته رو به صورت موقت با یک کنسول آیدی که تویه لیست سفید هست عوض میکنیم. به این طریق تا زمانی که شما با این کنسول آیدی جدید شناسایی نشدید به راحتی میتونید به PSN دسترسی داشته باشید

آموزش رویه Rebug 4.41 و Rogero 4.46(دوستان نوشتن که با همین آموزش رویه هر دو فریمور کار داده)
دوستانی که مثل من رویه این فریمور هستن به طریقی که در زیر مینویسم کار رو انجام بدن تا به PSN دوباره دسترسی پیدا کنن:n26:
دوستان معمولا تویه مرحله 3 و 9 اشتباه میکنن که اگه دقت کنن و متن رو درست بخونن مشکلشون حل میشه:n24:
همین الان به مرحله 14 برید و اگه میخواید مرحله 16 رو قبل از وارد شدن به آموزش انجام بدین:n20:فقط دوستانی که rogero 4.46 دارن مرحله 14 رو انجام ندن:n20:

ابتدا نرم افزار PSID PATCH رو از این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دریافت کنید(کسایی که رویه 4.46 هست این یکی رو نصب کنن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
یه فایل pkg هست تویه بسته ای که دانلود کردید به اسم PSIDPATCH4.40.pkg که اون رو باید رویه یه فلش Fat32 کپی کنید و رویه Ps3تون نصب کنید:n16:
حالا شما به دو فایل txt نیاز دارید؛شما باید این دو فایل رو یکی با اسم consoleid و psid تویه فلشتون بسازید(تویه صفحه اصلی فلش - خارج از پوشه):n12:(به نکته ته پست حتما دقت کنید) :n07:
حال شما به یه PSID نیاز دارید که این PSID رو شما یا میتونید از یه آشنا یا دوست بگیرید یا از طریق برنامه که به صورت رندوم یه عدد به عنوان PSID بهتون میده تهیه کنید اما پیشنهاد من بهتون اینه که اصلا رویه این رندوم PSID حساب نکنید چون تویه 99% PSIDکه به شما میده نامعتبر هست.پس بگردید از یه دوست آشنا یا ویدئو کلوپی که نزدیکتون هست و کنسولهاشون کپی خور هست و وصل نمیشن به نت از اون PSIDش بگیرید.PSID یه رشته 32 کارکتری مخلوط از حروف الفبا و عدد هست که اون رو میتونید از تویه مولتی من از رویه تب Setting گزینه System Information تویه خط آخر مشاهده کنید. که به این شکل هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این عدد رو که گیر آوردین:n17: به همین شکل تویه فایل تکست psid که تویه مرحله 3 ساختین قرار بدین و فایل رو Save کنید
حالا فایل تکست consoleid رو باز کردید به انتهای عدد PSID بالا 32تا صفر قرار بدین و ذخیرش کنین که میشه این: کد:

پس الان دوتا فایل داریم تویه فلشمون به این اسم psid.txt و consoleid.txt که حاوی دو کد بالاست
فلش رو به PS3 بزنید و نرم افزاری که مرحله 2 نصب کردید رو اجرا کنید(صفحه ای شبیه عکس زیر رو مشاهده میکنید) قسمت بالا و پایین PSID و ConsoleID بن شده خودتون رو مشاهده میکنید

[*=center]

حالا باید با دکمه های بالا و پایین دسته(پد) فلش خودتون رو انتخاب کنید(معمولا USB سمت چپ usb_006 و USB سمت راست usb_000 نام دارد.) معمولا بیشتر دوستان تویه این مرحله اشتباه میکنن
حالا یکبار R1 و یکبار L1 رو فشار بدید(اگه همه مراحل رو درست انجام داده باشید بدون هیچ خطایی فقط Consoleid و psid تغییر میکنن به اون چیزی که تویه فایل txt ذخیره کردید)
اگه عدد تغییر نکرد یا هر نوع اخطاری رو مشاهده کردید یعنی دارید یکی از مراحل رو اشتباه انجام میدید
اگه عدد ها تغییر کردن دکمه مثلث رو بزنید که از برنامه خارج بشید و برید از PSN لذت ببرید
تبریک شما آنبن شدید
بعد با این اسپوفر به 4.46 اسپوف کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یه آیدی جدید بسازید(برای اینکار تویه PS3تون از اونجا که کنسول رو خاموش میکنید یه یوزر جدید بسازید و بعد تویه اون یوزر برید PSN ID بسازید)
و از PSN لذت ببرید( سعی کنید اسپوفر رو قبل از آنبن شدنتون نصب کنید)
[/LIST]

اگر مراحل رو درست انجام داده باشید بدون هیچ اروری عدد ها عوض میشه این دو عکس از کنسول خودم
اولی:قبل از تعویض کد(نمایش کد کنسول بن شده خودم)

دومی:عوض شدن هم کنسول آیدی و هم PSID بدون نشون دادن هیچ اروری یعنی انجام درست کار:n09:به همراه سانسور:n02:

فقط به نکات زیر دقت کنید و اجراشون کنید:

بعد از هر بار خاموش و روشن شدن کنسول باید تغغیر آی دی مجددا صورت گیر پس 2 تا فایل TXT خود را در جای امن نگهداری کنید.
به هبچ وجه زمانی که تویه PSN آنلاین هستین وارد مولتی من نشید(موقعی که انلاین هستید به هیچ وجه داخل مولتی من نرید)
بازی Black Ops2 رو به صورت آنلاین بازی نکنید
سعی کنید تروفی هاتون رو سینک نکنید
سعی کنید از مولتی من stealth استفاده کنید.

ابتدا فایل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو نصب کنید که install package رویه آیکون Sign Star نصب بشه
multiMAN_ver_04.46.01_STEALTH_20130707.zip | PutLocker
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فایل report_data.txt رو تویه روت فلشتون کپی کنید و بعد وارد Install PKG بشید صفحه ای مثل صفحه زیر میبینید
select رو بزنید وارد مولتی من میشید و اگه Start رو بزنید Multiman آپدیت میشه(به اون ورژنی که فایلش رو تویه رووت فلشتون قرار دادین) و بعد اجرا میشه

بعد انجام درست اینکار اگه تویه مولتی من هم برید IDPS شما رو همون IDPS واقعی مینویسه نه اینکه عوضش کردین پس اصلا نگران نباشید
این برنامه PSID و Console ID شما رو برای همیشه تغییر نمی ده و با هر بار خاموش و روشن کردن باید این برنامه رو اجرا و R1 , L1 و مثلث رو بزنید،همین!

ویکی Error:

اگه با این خطا مواجه میشید "Unable to Read psid.txt"

یا دو فایل مورد نظر تویه فلشتون نیست
یا دو فایل تویه فلشتون هست و اسمشون رو درست نزاشتید
یا تویه برنامه با دکمه های بالا و پایین به درستی usbتون رو مشخص نکردید

پیغام خطا "is not mounted"

یا فلشتون وصل نیست
یا با دکمه های پد باید subتون رو بهش معرفی کنید

کسانی که موقع زدن مثلث که بیان از برنامه بیرون بلک اسکرین میشن و PS3 قفل میکنه

یا به دلیل اینه که PSID و Consoleid نامعتبر استفاده کردن(نه بن شده ها) نامعتبر یعنی اصلا تویه رنج PSIDهای گذاشته شده سونی نیست
یا اینکه ورژن این برنامه PSID PATCH به فریمورشون نمیخوره و بهتره به ریباگ 4.41 دانگرید کنن

[CENTER] واسه کسایی نوشتم psid.txt که بدونید باید یه فایل txt به این اسم بسازید یعنی 2 نکته زیر:

شما نشون دادن پسوند های فایلها رو از این آدرس فعال کردین:

تویه My Computer دکمه Alt رو بزنید
سپس Tools بعد Folder Options
تب view بعد این مورد رو تیکش رو بردارید "hide extensions for known fi type"

حالا پسوند فایلها نمایش داده میشه مثلا ته فایلهاتون نوشته txt و بدرستی میبینید فایلتون اینطور نوشته یا نه psid.txt

اما بعضی بچه ها این کار رو نکردن و میان اسم فایل رو میزارن psid.txt که خود ویندوز هم یه txt تهش میندازه پس اسم فایلتون مییشه psid.txt.txt که دیگه برنامه نمیشناسش!!!!
دوستان این مورد رو رعایت کنید

این هم یک ConsoleID معتبر(که شامل PSIDهم هست) گرفته شده از این سایت:ConsoleCrunch - Latest News For PS3 Scene & Jailbreak Scene ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[CENTER]کنسول آیدی

PSID