PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اطلاعات لازم برای سفر به دبی

alijigari
17-08-2013, 23:09
دوستان لطفا تجربه خود را در مورد

1-مراکز خرید ی که قیمت مناسبی برای خرید دارن

2-هتل هایی که جای مناسب و قیمت معقول داشته باشه

3-رستوران ها و فست فود ها که کیفیت غذایی خوبی دارن

4-مکان های تفریحی و دیدنی

5- نایت کلاب

بفرمایید

ammar98
07-10-2013, 13:18
مراکز خرید =» دوبی مال ، امارات مال ، سیتی سنتر(دیره) ، سیتی سنتر (مردف) که تقریباً جدید باز شده ! ، لامسی پلازا ، واحه سنتر اینا شاپینگ سنتر بودن

یه جاهای ارزون هم هستن مثل دی تو دی ، بازار مرشد ، بازار نایف

ammar98
07-10-2013, 13:19
هتل که زیاد هست اما یه باشگاه ایرانیان هست که البته مترو پیشش هست و نزدیک بازار نیست فکر کنم شبی 400 ، 500 درهم باشه !

در منطقه دیره که توی بازار هستش زیاد هتل هستش ! و ایرانیا اکثراً اونجا میرن !

البته بزرگراه شیخ زاید هم هتل های بسیار زیادی داره که گرون هستن تقریباً

ammar98
07-10-2013, 13:22
فست فود هم که طبق معمول KFC ، مکدونالد ، Subway و امثالــهم

رستوران هم پیش دی تو دی یه سنتر مانندی هستش به نام "تویین تاور" برج دوقلو هستش که دوتا رستوران ایرانی به نام اپل و دانیال داره که مسافرای زیادی میرن اونجا ! که رستورانای خیلی خوب هستن که البته شعب دیگری هم داره

دیره رستوران صدف هم هست که غذاهای خوبی داره ! کلاً دوبی رستوران ایرانی زیاد داره

ammar98
07-10-2013, 13:29
جاهای تفریحی هم پارک آبی "واید وادی" هستش که پارک آبی بسیار جالبیه ، پارک آبی "آتلانتیس" که در مجاورت هتل آتلانتیس هستش

ضمناً خود پارک آبی آتلانتیس به چند بخش تقسیم میشه یکیش که خود پارک آبی ، یکیش بازی با دولفین ها ، یکیش در جستجوی صدف (یه همچین چیزی)

در ابوظبی هم پارک آبی جالبی هستش در "یاس مارینا" که چندتا از بازی هاشو اولین بار در دنیا افتتاح کردن !

در ابوظبی "دنیای فراری" هم هستش که فوق العاده اس ! از اسمش دیگه معلومه که چی هستش ... انواع و اقسام تفریحات رو داره برای رده ی سنی مختلف از کودکان تا بزرگسالان و همچین ترن هوایی داره که یکی از بهترین 10 ترن هوایی دنیا هستش.

همچین در ابوظبی "یاس سیرکل مارینا" که یکی از معتبرترین پیست های اتومبیل رانی فرمول یک هستش ! شما می تونید با پرداخت هزینه ی تقریباً 1800 یکی از ماشین های فرمول یک رو در چندین "لب" رانندگی کنید ! که البته باید گواهینامه داشته باشید ! (گواهینامه بین الملل فکر کنم مورد پذیرش هستش)

ammar98
07-10-2013, 13:29
نایت کلاب هم شرمنده من اهل نایت کلاب و کنسرت رفتن نیستم !

نه اعصابشو دارم ، نه حالشو دارم نه حوصله ی شلوغی رو دارم :n01:

ammar98
07-10-2013, 13:31
در ضمن اگر خدای ناکرده کسی مسافر باشه و حالش بد بشه و بخواد بره بیمارستان می تونه بره "بیمارستان ایرانیان" که بیمارستانی تحت نظر هلال احمر هستش که یکی از بهترین و تمیزترین بیمارستان های دوبی هستش که تائید وزارت بهداشت کانادا رو گرفته ! که همه ی دکترا و پرستارا ایرانی هستش و مال دولت ایران هستش.

(راستی هزینه ی درمانی در امارات خیلی بالاست ! مثلا برای یک MRI حدود 1 میلیون و 500 هزار تومن باید پرداخت کنی !)

VAHID
07-10-2013, 17:56
ammar98 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز اگه مطلبی دارید یا نظری همه رو تو یه پست قرار بدین نه که اینجوری قرار بدین

alijigari
07-10-2013, 23:59
خیلی ممنون از دوستان که این اطلاعات را قرار دادین اما حیف شد که دیر بهم گفتین من حدود 20 روز پیش رفتم اونجا و برگشتم
1-من out let mall رفتم که حدود 20 دقیقه از دیره فاصله داشت و حدود 40 درهم رفت و 70 درهم براگشت دادم
اما چند تا مغازه طبقه دوم روبروی مغاره نایک بود که قیمت عالی و کیفیت عالی داشت که تمام لولزمش را 25 درصد تخفیف زده بود من حدود 1600 درهم خرید کردم واقعا عالی بود
2-امارات مال هم روزه اخر رفتم چند تا مغازه طبقه همکف نزدیک سینما بود که قیمتهای عالی داشت یعنی با تخفیف زیاد مثل قیمتهای گرون خدومون هست اما با پولای که اونجا میدین واقعا ارزش خرید داره
3-توی ابن اتوته اگه اشتباه نوشتم ببیخشید == مواد غذایی خیلی گروم بود مثلا بستی معمولی که اینجا 4000 باشه اونجا 20.000 بود ما 4 تا خریدم شد 70 درهم --
4- ابمعدنی هم که تو پاساژا بین 5 درهم تا 10 درهم بود -- باورتون نمیشه ار دم هتل خریدم 1 درهم !!!!!! ایعنی اتیش گرفتم
5-تور هایی که هتل میگذاره اصلا خوب نیست و جنبه پولی داره -از ما نفری 130 درهم گرفتن 2 ساعت فقط توی خیابان گردودن و اوردن -- اخر شب هم گفتن شام مجانی میدن خدا نصیبتون نکنه انگار چلو کباب پایین شهر یا مسافرخانه بود
6-برای م..ش..ر...ب فقط از freeshopp اول فرودگاه بخرین که ارزان هست چون تو شهر باید براش له له کنید
7-کرایه خیلی نزدیک 10 درهم هست و ر راه دور 35 تا 70 در هم هست
8-سیم کارت هم از شرکت DU خرید کنید که قیمتش نصف اتصالات هست - یک دونشو 50 درهم خردیم داخلش 10 تا 20 درهم شارژ داشت

alijigari
08-10-2013, 00:11
از این جا هم درهم با خودتون کم ببریین و دلار ببرین چون ائنجار چه قدر خواستین خرد میکنید --من کلی درهم بردم و خرج نشد پس اوردن که درهم 900 تومان 830 !
اما اگه دلار داشتین هیچ فرقی نمیکرد !

alijigari
08-10-2013, 00:14
عکس مترو و چیزای دیگه هم هست براتونگذارم

ammar98
08-10-2013, 16:52
خیلی ممنون از دوستان که این اطلاعات را قرار دادین اما حیف شد که دیر بهم گفتین من حدود 20 روز پیش رفتم اونجا و برگشتم
1-من out let mall رفتم که حدود 20 دقیقه از دیره فاصله داشت و حدود 40 درهم رفت و 70 درهم براگشت دادم
اما چند تا مغازه طبقه دوم روبروی مغاره نایک بود که قیمت عالی و کیفیت عالی داشت که تمام لولزمش را 25 درصد تخفیف زده بود من حدود 1600 درهم خرید کردم واقعا عالی بود
2-امارات مال هم روزه اخر رفتم چند تا مغازه طبقه همکف نزدیک سینما بود که قیمتهای عالی داشت یعنی با تخفیف زیاد مثل قیمتهای گرون خدومون هست اما با پولای که اونجا میدین واقعا ارزش خرید داره
3-توی ابن اتوته اگه اشتباه نوشتم ببیخشید == مواد غذایی خیلی گروم بود مثلا بستی معمولی که اینجا 4000 باشه اونجا 20.000 بود ما 4 تا خریدم شد 70 درهم --
4- ابمعدنی هم که تو پاساژا بین 5 درهم تا 10 درهم بود -- باورتون نمیشه ار دم هتل خریدم 1 درهم !!!!!! ایعنی اتیش گرفتم
5-تور هایی که هتل میگذاره اصلا خوب نیست و جنبه پولی داره -از ما نفری 130 درهم گرفتن 2 ساعت فقط توی خیابان گردودن و اوردن -- اخر شب هم گفتن شام مجانی میدن خدا نصیبتون نکنه انگار چلو کباب پایین شهر یا مسافرخانه بود
6-برای م..ش..ر...ب فقط از freeshopp اول فرودگاه بخرین که ارزان هست چون تو شهر باید براش له له کنید
7-کرایه خیلی نزدیک 10 درهم هست و ر راه دور 35 تا 70 در هم هست
8-سیم کارت هم از شرکت DU خرید کنید که قیمتش نصف اتصالات هست - یک دونشو 50 درهم خردیم داخلش 10 تا 20 درهم شارژ داشت

Out let Mall یه ذره دوره و یه کمی از شهر بیرونه !
ابن بطوطه خیلی گرونه ! یه شاپینگ سنتری دیگه هم هست من بهتون معرفی نکردم چون خیلی گرونه حتی نمی ارزه آدم بره نگاه کنه :n02: به نام "وافی سیتی" یه دست کت و شلوار 16 میلیون تومن :n04::n02: ارزونه نه ؟ :n02:

آب معدنی هم باید از بیرون بخرید ! یا از سوپرمارکت هایی مانند کارفور مثلا در سیتی سنتر که قیمت معمول داره.

تورهای هتل پیش جیب آدمو خالی میکنن یا تورهایی که این دفاتر هواپیمایی میزارن ! آدمو می برن "سافاری" که همش ماسه است توی صحرا که لندکروز هی بالا و پایین میاد و حال آدم بهم میخوره !
کرایه کمتر از 10 درهم نیست توی امارات ! فقط بشینی فقط 3 درهم شارژ میکنه و مسیری که رفتی مثلا شد 7 درهم ازت 10 درهم میگیره !