PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : lılılıılılı دومین نظر سنجی مسابقه ی جامع عکاسی با موضوع $ شادی $

ELSIN
17-08-2013, 23:04
سلام سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lılılıılıllıı در خدمتتون هستیم با دومین نظرسنجی از مجموع چهار نظرسنجی مسابقه ی جامع انجمن عکاسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با موضوع $ شادی $

10 نفر (در مجموع 40 عکس) در مسابقه ی جامع شرکت کردند که ازشون تشکر میکنم :n16:

باید متذکر بشم که نحوه انتخاب نفرات برتر نظرسنجی ها عوض شد تا همه عکس های شرکت کننده ها به نمایش در بیاد به این صورت که

نفرات برتر بر اساس تعداد رای کسب شده در مجموع چهار نظرسنجی مشخص خواهند شد ، خیلی ساده شبیه انتخابات ریاست جمهوری ، فقط این جا دور دوم ، سوم و چهارم هم داریم :n02:

✘ برای رای دادن روی عکس مورد نظر کلیک کنید تا انتخاب بشه.
✘ هر کاربر امکان رای دادن به یک یا چند عکس را دارا می باشد ، نظرسنجی عمومی نیست و رای ها قابل مشاهده نیستند
✘ در طول مدت زمان راي گيري مسابقه از تبليغ عكس خود خودداري كنيد. (نباید گفته شود کدام عکس متعلق به شماست)
✘ نقد ها برای بهبود و ارتقا سطح علاقه مندان به هنر عکاسی هست ، بنابراين نقد های تخریبی و توهین آمیز حذف خواهند شد.

براي راحتي كاربران عزیز علاوه بر سايز كوچك عكس ها در نظرسنجي ، عكس ها با سايز اصلي در پست دوم قرار خواهند گرفتند.

تاریخ شروع و پايان نظرسنجي دوم با موضوع $ شادی $ : شنبه 26 مرداد ماه تا جمعه 1 شهریور ماه

بلافاصله بعد از این نظرسنجی در شنبه 2 شهریور ماه نظرسنجی سوم شروع خواهد شد

با تشکر - تیم مدیریت انجمن عکاسی

ELSIN
17-08-2013, 23:19
عکس شماره 1

عکس شماره 2

عکس شماره 3

عکس شماره 4

عکس شماره 5

عکس شماره 6

عکس شماره 7

عکس شماره 8

عکس شماره 9

عکس شماره 10

mahpesar
18-08-2013, 00:21
سوژه قشنگیه همیشه شاد باشید
برای میثاق با آرمانهای فروم من رأیم رو اول وقت انداختم:n02:
ولی جدا دیدگاهم اینه که مسابقات در آینده تک سوژه ای باشن
و قوانینش ساده تر باشه پر شور تر انتخابات برگزار میشه:n05:

Danitondar
18-08-2013, 00:53
سلام

از لحاظ تکنیکی عکس سوم بهترین شرایط یک عکس موفق را دارد.
-نورپردازی بسیار زیبا
-تون گرم و چشم نواز عکس
-سوژه ی جذاب و حالت خندان
-انتخاب زاویه مناسب
-عمق میدان زیبا و حیرت انگیز

به عکاسش تبریک میگم.

Hapoofesgeli
18-08-2013, 01:37
سلام
(من خیلی وقته به بخش عکاسی سر نزدم...گفتم یه بار هم بیایم مسابقه رو ببینیم :دی)
عکس شماره ی 5 از نظر من بهترین عکس این مسابقه هست، نقطه ی قوتش رو هم پس زمینش می دونم! همچنین رنگ و موارد دیگه ای از جمله نگاه سوژه.
عکس شماره ی 6 هم باز به خاطر سوژه ی ساده و غیر ساختگی عکس خیلی خوبیه به نظرم، البته قسمت چپ پس زمینه یکم باعث حواس پرتی میشه
موضوع عکس شماره 8 هم جالب و متفاوت بود. ولی از اونجایی که کاملا با بقیه متفاوت و تا حدی انتزاعی هست فکر نکنم مقایسش با بقیه کار خیلی درستی باشه.
عکس شماره ی 3 هم عکس زیبایی هست ولی جز نکات فنی هیچ نقطه ی قوتی نداره و همه چیز به طرز اغراق آمیزی درست و سر جای خودشه...

نکته ی دیگه ای که تو بعضی عکس ها دیده میشه و به نظرم جالب نیست اینه که سوژه ها مستقیما رو به دوربینن و به اون نگاه می کنن. این باعث میشه عکس شبیه عکس خانوادگی بشه در برخی جا ها... توی عکس های ۱و۲و۷ این مورد کاملا مشخصه و تا حدی لطمه زده به کار.
به همه ی دوستان تبریک می گم، موضوع ساده ای نیست :n01:

lahij_web
18-08-2013, 07:19
باز که ما دیر با خبر شدیم : ))

شــیـــشمی خعلی خوچکله :)
...

Amateِur
18-08-2013, 08:51
سلام
وقتتون بخير

زياد عكس ها جالب نيستند متاسفانه
بعضي عكس ها رو اصلا ربطشون رو به شادي نميدونم!

عكس 10 رای ميدم!

يا علي

Hamed DC
18-08-2013, 09:40
درود...
اگر موضوع عکاسی رو کمی کمرنگ کنیم!، عکس دوم از نظر فنی بهتر کار شده.
کما اینکه بی ربط هم به موضوع نیست.

masoudtr
18-08-2013, 11:29
عکس ها اصلا در حدی نبود که باید باشه:n23:
من برای این مسابقه ترجیح میدم اصلا رای ندهم

mohsen_gh1991
18-08-2013, 12:05
عکسای شماره 1 و 10 بیشتر شادی رو رسوندن تا بقیه

Amateِur
18-08-2013, 17:03
عکس شماره 1

عكس اول سوژه بدي نداره اما يك اسنپ شات (شكار لحظه منظورمه) هست. كادر به درستي بسته نشده. پاهاي سوژه از كادر خارج شده. اما قانون 1/3 تقريبا رعايت شده.

عکس شماره 2

اين عكس موضوع اصليش شادي نيست.ميتونه در لنداسكيپ و يا پرش (موضوع پرش نداريم) و يا پرتره محيطي قرار بگيره.
اما كادر بندي اصلا مناسب نيست. بايد توجه داشته باشيد كه صورت سوژه به هر سمتي كه متمايله فضايي خالي رو به همون سمت بديد. اگر مستقيم داره به لنز نگاه ميكنه در مركز قرار بديم. اين كادر دقيقا برعكس عمل شده. سوژه رو به سمت چپ هست اما فضاي خالي در راست قرار داره. همچنين خيلي بي روحه و كنتراست و غلظت رنگش خيلي پايينه.

عکس شماره 3

عكس خوبيه اما سوژه ميتونست به چپ متمايل تر باشه (در واقع كادر). قبلا هم دوستان تذكر داده بودند كه فضاي خالي مخصوصا در پرتره بايد پر بشه. مگر اينكه اون فضا چشم رو به سوژه هدايت كنه يا جلوه ي خاصي داشته باشه. اينجا ما هيچ كدوم رو نداريم. دليل اونهمه فضاي خالي رو نميدونم و يك نقطه ضعف بزرگ هست براي اين شات زيبا.

عکس شماره 4

?!؟

عکس شماره 5

كادر ضعيف (چشم به چپ،فضاي خالي در راست!)،بك گراند بسيار ضعيف،كيفيت پايين و نويز بالا. نقطه قوت خاصي ندارد متاسفانه.فقط سوژش خوبه (تا حدي)

عکس شماره 6

چه سوژه شيطوني:دی
كادر ضعيفه. سر از جاي نامناسبي كات شده. در مورد موضوع هم والا من هر چي دنبال شادي گشتم در اين عكس چيزي نيافتم!

عکس شماره 7

همونطور كه مي بينيد سوژه ها اصلا هماهنگ نيستند. باز نسبت به عكس 2 شادي بيشتري داره اما هم در رنگ بندي و هم كادر جاي كار داره.

عکس شماره 8

جالبه. از مورچه ها خيلي خوشم اومد اما حيف كه زياد روش كار نشده و كيفيت هم پايينه

عکس شماره 9

صورت سوژه كاملا تاريكه. اصلا قابل قبول نيست. بايد صورت رو در اديت روشن تر و كمي هم كراپ ميكرديد.

عکس شماره 10

بنظرم هم رنگ ها شاد هستند هم سوژه ها. فقط اگه اون دسته سمت راست نبود بهتر ميشد

ممنونم كه وقت گرانبهاتون رو براي نقد حقير گذاشتيد
وقتتون بخير
يا علي

sara_program
18-08-2013, 18:51
ممنونم كه وقت گرانبهاتون رو براي نقد حقير گذاشتيد

من یه نقدی دارم از شما!
ما وقتمون را برای نقد شما نذاشتیم! شما وقتتون رو برای نقد عکسا گذاشتین

یا علی

پ ن : حس کردم جملم ایهام داره.
منظورم اینه که شما لطف کردین و نقد کردین. یه موقع از جمله ما وقتمون را برای نقد شما نذاشتیم! سوءبرداشت نشه

Miss Artemis
18-08-2013, 19:06
یک نقد دارم نسبت به همه ی عکس ها.

ما تو دانشگاه یه تمرین داشتیم .استاد گفت یه مجسمه و یه حجم انتخاب کنین !

ما هم انتخاب کردیم بدون اینکه بدونیم قراره چه بلایی سرمون بیاد:دی

برای حجم من یه مکعب مستطیل ساده انتخاب کردم که جعبه ی عطرم بود.

بعد استاد گفت از مجسمه 5 تا عکس بگیرین تو یکی ش شادی باشه ، تو یکی غم ، یکی ترس ، یکی عظمت و یکی حقارت.

از حجم هم همین 5 تا عکس رو بگیرین با همین 5 تا حس.

به نظر غیر ممکن میومد حالا مجسمه یه چیزی ولی چه جوری از یه جعبه یا یه توپ میشه عکاسی کرد جوری که ترس رو نشون بده ؟!

خیلی تمرین کردیم خیلی کارها رو امتحان کردیم و می بردیم به استاد نشون میدادیم ولی هر بار عکسامون رو رد می کرد.

اما در عرض چند هفته همه مون موفق شدیم ، تمرین واقعا مفیدی بود .

( اگه خواستین میتونم عکس ها رو اینجا بذارم البته با دوربین آنالوگ گرفته شده و سیاه و سفید هم هست )

حرفم اینه که لزومی نداره برای سوژه ی شادی همه سراغ انسان یا حتی جاندار بریم. انتظار و توقع من از عکس ها خیلی بالاتر بود و وقتی دیدم سوژه ی همه تقریبا یکسانه جا خوردم.

فقط یه نفر سراغ سوژه ی انسانی نرفته که متاسفانه عکس در " بیان " ضعیفه.

همین الان فی البداهه یه موضوع به ذهن من رسید مثلا این کاغذ رنگی های براق که تو جشن تولد ها و ... استفاده میشه سوژه ی خیلی خوبیه. وقتی روی هوا پخشه یه عکس خیلی خوب میشه ازش گرفت.

سعی کنین از خلاقیت تون استفاده کنین . اصلی ترین تفاوت عکاس با بقیه نگاه متفاوتشه .

dada_zebel
18-08-2013, 20:11
سلام
مشکل بخش عکاسی ای انجمن کلا اینه که
1- اوناییکه راس امورن تبحر و دانش کافی در این زمینه ندارن
2- در طول این 2 سالی که من اینجا میومدم همیشه در بخش دانش افزایی درجا زدن
3- برای ارتقا سطح کیفی اون تلاش نکردن که البته اونم به نوعی وابسته میشه به گزینه های 1 و2

مجموعه این عوامل باعث شده در این مدت یک نگاه سرگرم گونه به مقوله عکاسی صورت بگیره که یکی از معایب اصلی اون اینه که اندک اندک باعث میشه از میزان شوق به عکاسی کاسته بشه
مهمترین نقدی که میشه هم به این عکس ها و هم عکس های مسابقه قبلی داشت اینه که عکاسی اون چیزی نیست که با چشم می بینی بلکه ایده ایست که در ذهنت میگذره
وقتی بحث مسابقه به وسط میاد بحث انتخاب عکس توسط داوران است
آیا در این سایت افرادی با دانش عکاسی بالا وظیفه داوری عکس ها را به عهده دارن
ضمنا هدف گذاری مسابقه باید در چنین فروم هایی که شرکت کنندگان اون بیشتر آماتور هستند باید حول دو محور اساسی باشه
1- افزایش علاقه مندی به عکاسی
2- افزایش میزان دانش عکاسی

راه کار برای رسیدن به این اهداف هم برگزاری چند دوره مسابقه به صورت آزاد بدون موضوع خاص هستش تا در چند مرحله پیاپی
میزان شرکت کننده ها افزایش پیدا کنه و بالا بودن تعداد عکس ها تنوع رو بالا ببره
به هر حال من دیگه کمتر به فروم سر میزنم دلایلش رو هم خودتون میدوید چی هست و قابل بیان در اینجا نیست
اما این نقد من نه از روی غرض ورزی بلکه از روی دلسوزی بود وگرنه من نفعی یا ضرری در این فروم ندارم که بخواهم به اون تکیه کنم
جناب تحقیقی تقریبا با روند پیشرفت کارهای من آشنایی دارن و لازم به گفتن نیست اما در این مسیر مهم ترین فاکتور برایم یادگیری بوده و انتقال اون به علاقمندانش

sara_program
18-08-2013, 20:20
مجموعه این عوامل باعث شده در این مدت یک نگاه سرگرم گونه به مقوله عکاسی صورت بگیره که یکی از معایب اصلی اون اینه که اندک اندک باعث میشه از میزان شوق به عکاسی کاسته بشه

سلام
من فوق مبتدی هستم و اصلا حرفه ای نیستم پس در حدی هم نیستم که راجع به انتقاد شما اظهار نظری بکنم.
فقط یه چیزی رو لازم دونستم بگم.
من با این تایپیک به عکاسی علاقه مند شدم

از شما هم تقاضا می کنم به خاطر افراد مبتدی مثل من توی این تایپیک نقش پر رنگ تری داشته باشید. تا ما از وجودتون نهایت استفاده را ببریم.

ELSIN
18-08-2013, 21:44
سلام اقای معانی عزیز

1- اوناییکه راس امورن تبحر و دانش کافی در این زمینه ندارن
2- در طول این 2 سالی که من اینجا میومدم همیشه در بخش دانش افزایی درجا زدن
3- برای ارتقا سطح کیفی اون تلاش نکردن که البته اونم به نوعی وابسته میشه به گزینه های 1 و2

1 بنده و بقیه هیچ وقت ادعایی نداشتیم که ما خداییم و ... منم این جا در حال یاد گرفتن هستم
2 چرا کار هایی دوستان انجام دادند که منم ازشون استفاده کردم
3 بدون شک 10 دوره مسابقه و تاپیک عکس های منتخب و ... تلاشی برای بهبود بوده ، نتیجه هایی هم داشته که قابل بحث هست

میشه گفت بیشتر عزیزانی که این جا فعالیت میکنند نگاهشون به عکاسی از روی علاقه هست و نه یک شغل حرفه ای
ما برای همین مسابقه جامع خیلی فکر های بزرگی داشتیم ، مثل ادیت عکس از طرف شرکت کننده ها، اما پتانسیل و کشش فعلا در اون حد نیست ، این واقعیت رو هم باید قبول کرد

وقتی بحث مسابقه به وسط میاد بحث انتخاب عکس توسط داوران است
آیا در این سایت افرادی با دانش عکاسی بالا وظیفه داوری عکس ها را به عهده دارن

فک کنم قبلا هم گفتم ، توی این مسابقه جامع هیچ داوری صورت نگرفته ، بدون شک مثل مسابقه های عادی دوره بعدِ مسابقه جامع داوری خواهیم داشت
بله دوستان داورها دانش کافی رو دارند

ضمنا هدف گذاری مسابقه باید در چنین فروم هایی که شرکت کنندگان اون بیشتر آماتور هستند باید حول دو محور اساسی باشه
1- افزایش علاقه مندی به عکاسی
2- افزایش میزان دانش عکاسی

مسلما همینه ، و من فکر میکنم تا حدی هم موفق بوده ، البته با اون جایی که باید باشه فاصله داره

راه کار برای رسیدن به این اهداف هم برگزاری چند دوره مسابقه به صورت آزاد بدون موضوع خاص هستش تا در چند مرحله پیاپی
میزان شرکت کننده ها افزایش پیدا کنه و بالا بودن تعداد عکس ها تنوع رو بالا ببره

دقیقا چیزی که بنده هم مدتی هست بهش رسیدم همینه که مسابقه جامع همه موضوع هاش باید ازاد باشه

یه انتقادی از شما دارم ، چرا با یه بحث ساده با یکی دیگه از کاربرها از مهم ترین فاکتورتون دور شدید ؟ ، چرا دیگه این جا فعال نیستید و مثل قبل داشته هاتون رو با بقیه تقسیم نمیکنید ؟

supermax15
18-08-2013, 22:06
از هیچ کدوم خوشم نیومد

رای میدم کارت شارژ میگیرم :n09::n08:

dada_zebel
18-08-2013, 22:36
سلام
من فوق مبتدی هستم و اصلا حرفه ای نیستم پس در حدی هم نیستم که راجع به انتقاد شما اظهار نظری بکنم.
فقط یه چیزی رو لازم دونستم بگم.
من با این تایپیک به عکاسی علاقه مند شدم

از شما هم تقاضا می کنم به خاطر افراد مبتدی مثل من توی این تایپیک نقش پر رنگ تری داشته باشید. تا ما از وجودتون نهایت استفاده را ببریم.

ممنونم
اما این با موضوعی که من مطرح کردم قضیه اش فرق میکنه
شما اگر کمی به عکاسی بپردازید و این بخشی از کارهای اساسیتون بشه یادگیری و مباحث تخصصی کم کم خودشو نشون میده
در مورد حضور من هم باید بگم بارها سعی کردم بحث رو تخصصی بکنم ولی هر بار یه جبهه گیری دیدم که در مقابل انتقال دانش داره مقاومت میکنه
و علتش هم تعصبه که به دلیل بیشینه فرهنگی در ایرانی ها بیشتره
حتی در همین مورد آخر برای اثبات برخی از موضوع های حاشیه ای برخی از کاربران از اساتید فروم عکاسی هم به هر قیمتی شده خرج کردند تا فقط حرفشون رو به کرسی بنشونن
در حالیکه برخی از دوستان خودشون میدونن که من در تایپیک منظره همون سایت عکاسی منم فعال هستم و این نمیتونه برای من قانع کننده باشه
به هر حال استفاده از تجربیات و دانش دیگران یک اصله
من در تایپیک ها ی گوناگونی از جناب دکتر روشن سوالات تئوری زیادی مطرح کردم اما سبک کاری یه چیز دیگست که در هر ژانر ملزوماتی هم داره که اینجا جای بحث نیست

سلام اقای معانی عزیز

1 بنده و بقیه هیچ وقت ادعایی نداشتیم که ما خداییم و ... منم این جا در حال یاد گرفتن هستم
2 چرا کار هایی دوستان انجام دادند که منم ازشون استفاده کردم
3 بدون شک 10 دوره مسابقه و تاپیک عکس های منتخب و ... تلاشی برای بهبود بوده ، نتیجه هایی هم داشته که قابل بحث هست

میشه گفت بیشتر عزیزانی که این جا فعالیت میکنند نگاهشون به عکاسی از روی علاقه هست و نه یک شغل حرفه ای
ما برای همین مسابقه جامع خیلی فکر های بزرگی داشتیم ، مثل ادیت عکس از طرف شرکت کننده ها، اما پتانسیل و کشش فعلا در اون حد نیست ، این واقعیت رو هم باید قبول کرد

فک کنم قبلا هم گفتم ، توی این مسابقه جامع هیچ داوری صورت نگرفته ، بدون شک مثل مسابقه های عادی دوره بعدِ مسابقه جامع داوری خواهیم داشت
بله دوستان داورها دانش کافی رو دارند

مسلما همینه ، و من فکر میکنم تا حدی هم موفق بوده ، البته با اون جایی که باید باشه فاصله داره

دقیقا چیزی که بنده هم مدتی هست بهش رسیدم همینه که مسابقه جامع همه موضوع هاش باید ازاد باشه

یه انتقادی از شما دارم ، چرا با یه بحث ساده با یکی دیگه از کاربرها از مهم ترین فاکتورتون دور شدید ؟ ، چرا دیگه این جا فعال نیستید و مثل قبل داشته هاتون رو با بقیه تقسیم نمیکنید ؟

سلام و خسته نباشید
ببینید همین موضوع یکی از مشکلات بخش عکاسی هستش
مثلا شما الان سعی کردین در موارد مطرح شده پاسخ بدین چون به نظر میرسه نه از دید انتقاد بلکه از دید اتهام به موضوع نگاه می کنید در حالیکه اصلا این طور نیست
مثلا در مورد همین مسابقه شما بارها برای من پیام فرستادین که برای مسابقه عکس ارسال کنین اما یه بار هم از من نظر نخواستین که فلانی نظر شما با این کاری که میخواهیم انجام دهم چیه
الان سطح عکس های این مسابقه خیلی پایینه و دلیلش هم کاملا واضحه بیشتر کاربران اونقدر در کادربندی و انتقال حس ژانرها پیشرفت نکردن که بتونن در یک موضوع بسیار محدود عکس خوب بگیرن لذا نتیجه پایینی خواهد داشت

به هرحال باز هم میگم بخش عکاسی فروم برای جون گرفتن باید به دو سمت حرکت کنه
1- دانش افزایی ( الان در بخش نمایش عکس ها نقد خیلی کمه وقتی هم نقد میشه شاخ و شونه کشیدن ها شروع میشه ) به به چه چه گفتن و تشکر زیر عکس ها باعث پیشرفت نمیشه
اگر نمایش عکس ها واسه تشکره خوب این معنی نداره. من روزها شده عکس خوب ندیدم ولی یهو وقتی یه عکسی می بینم که منو منقلب و دگرگون میکنه برای عکاسی شارژ میشم
2- برداشتن محدودیت ها در مسابقات و ایجای فضای کاملا آزاد

الان به تشکر های زیر پست خودتون نگاه کنید این نشون میده خیلی ها هنوز تو خواب غفلتن و دارن گرو کشی می کنن اما در اشتباه کامل هستن جون به من نه سودی میرسه و نه ضرری
موندن در فضای بسته و خط کشیدن دور خود و .... جلوی پیشرفت رو میگیره
الان شما باید به انتقادات پاسخ بدین و حتی دوستانی که زیر پست شما تشکر کردن نه اینکه جبهه گرفته بشه
پاسخ های شما پاسخی برای انتقادات من نبود
با تشکر

Amateِur
18-08-2013, 22:38
سلام آقا داوود جان بزرگوار.
همونطور كه آقا احسان جان فرمودند (خودم رو عرض ميكنم) داريم ياد ميگيريم. مشتاقانه منتظر اشتراك عكس هاي زيباتون هستم.
اون عكس هايي هم كه تو فروم عكاسي 40 تا لايك ميخوره رو از پي سي دريغ نكنيد :)

يا علي

dada_zebel
18-08-2013, 23:21
سلام آقا داوود جان بزرگوار.
همونطور كه آقا احسان جان فرمودند (خودم رو عرض ميكنم) داريم ياد ميگيريم. مشتاقانه منتظر اشتراك عكس هاي زيباتون هستم.
اون عكس هايي هم كه تو فروم عكاسي 40 تا لايك ميخوره رو از پي سي دريغ نكنيد :)

يا علي

مهدی جان ممنون
خودت میدونی عکاسی در کشور ما درآمدی نداره که هیچ بسیار پرهزینه هستش
اما تنها چیزی که آدم رو وادار به یادگیری و تلاش میکنه فقط عشق به عکاسیه
من بارها شده به این قسمت سر زدم چون به نوعی تعصب هم داشتم و زمانی با دوستان در کنار هم اشتراک عکس انجام میدادیم
به امید موفقیت روز افزون

Miss Artemis
18-08-2013, 23:36
الان به تشکر های زیر پست خودتون نگاه کنید این نشون میده خیلی ها هنوز تو خواب غفلتن و دارن گرو کشی می کنن اما در اشتباه کامل هستن جون به من نه سودی میرسه و نه ضرری
الان شما باید به انتقادات پاسخ بدین و حتی دوستانی که زیر پست شما تشکر کردن نه اینکه جبهه گرفته بشه
با تشکر

به قول Babak تشکر معنی های مختلفی میتونه داشته باشه.مثلا برای خود من اینجا به این معنی بود که نظرم به پست آقا احسان نزدیک تر بوده تا شما.

چرا فکر می کنین اینجا گرو کشی هست ؟ من یکی که اصلا فکر نمی کنم شما به خاطر منفعت شخصی یا چیز دیگه دارین انتقاد می کنین . قطعا از روی دلسوزی هست .

مطمئنم بقیه هم همچین فکری نمی کنن چون کلا پی سی ورلد برای هیچ کس سودی نداره هر کی اینجا فعالیت می کنه از روی علاقه ست.

این بخشی که بولد کردم رو درست متوجه نشدم یعنی همه ی افرادی که تشکر زدن تو خواب غفلتن و در اشتباه کامل هستن ؟

مثلا شما الان سعی کردین در موارد مطرح شده پاسخ بدین چون به نظر میرسه نه از دید انتقاد بلکه از دید اتهام به موضوع نگاه می کنید

بالاخره شما پاسخ میخواین یا نه ؟!

مثلا در مورد همین مسابقه شما بارها برای من پیام فرستادین که برای مسابقه عکس ارسال کنین اما یه بار هم از من نظر نخواستین که فلانی نظر شما با این کاری که میخواهیم انجام دهم چیه

شما چرا پیشنهادات خودتون رو به ایشون نگفتین ؟

نه در مورد مسابقه عکاسی اما بارها اتفاق افتاده در مورد انجمن هنر یا عکاسی پیشنهادم رو به آقا احسان یا آقا مهران گفتم و هر دو هم با روی باز پذیرفتن. کسی ازم نخواسته بود پیشنهادی بدم خودم پیشقدم شدم.

Bahman Injust
19-08-2013, 18:02
به عکس سوم رای میدم.
چون وقتی به صورت بچه نگاه میکنم تمام مشکلاتم یادم میره،
وقتی بوی تن بچرو که بوی شیر میده استشمام میکنم تمام روحم تازه میشه.
ممنون.

tirdad_60
19-08-2013, 18:38
سلام

من در بین این عکسها فقط در عکس شماره 3 شادی رو حس کردم
عکس شماره 10 هم جالب توجه بود البته از دیدی دیگر مثل فرهنگ موسیقی محلی یا رسم و رسوم های محلی یا نوع ارتباط انسانها در جوامع غیرشهری
خلاصه عکس جالبی هست

نیکی پناهتان

ELSIN
20-08-2013, 02:30
در مورد حضور من هم باید بگم بارها سعی کردم بحث رو تخصصی بکنم ولی هر بار یه جبهه گیری دیدم که در مقابل انتقال دانش داره مقاومت میکنه
و علتش هم تعصبه که به دلیل بیشینه فرهنگی در ایرانی ها بیشتره

نظر ها و سلیقه ها فرق میکنه ، برداشت شما با شخص دیگه از یک موضوع فرق میکنه ، شما نمیتونید نظرتون رو به بقیه تحمیل کنید

مثلا شما الان سعی کردین در موارد مطرح شده پاسخ بدین چون به نظر میرسه نه از دید انتقاد بلکه از دید اتهام به موضوع نگاه می کنید در حالیکه اصلا این طور نیست

اتهام !!! مگه این جا دادگاهه ؟ ، نمیدونم چرا این براشت رو کردید
بنده به هیچ عنوان به چشم اتهام زنی به این بحث ها نگاه نمیکنم

بنده همیشه بصورت عمومی از دوستان خواستم نظر بدند و مشارکت کنند (چون واقعا نمیشه از تک تک دوستان نظر خواست) اخرین نمونشم این جا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هیوا خانم درست میگند ، چرا خود شما پیشقدم نشدید ؟

به هرحال باز هم میگم بخش عکاسی فروم برای جون گرفتن باید به دو سمت حرکت کنه
1- دانش افزایی ( الان در بخش نمایش عکس ها نقد خیلی کمه وقتی هم نقد میشه شاخ و شونه کشیدن ها شروع میشه ) به به چه چه گفتن و تشکر زیر عکس ها باعث پیشرفت نمیشه

اگر نقد از عکس منصفانه باشه هیچ وقت بحث به " شاخ و شونه کشیدن " نمیرسه

قبول ندارم ، بعضی وقت ها باید "به به و چه چه " کرد ، فقط به خاطر این که فرد نا امید نشه

2- برداشتن محدودیت ها در مسابقات و ایجای فضای کاملا آزاد

این جا یه فروم فیلتر نشده ایرانی هست که قوانین رو رعایت میکنه ، و بنده به هیچ عنوان اجازه نمیدم عکس یا پستی این جا زده بشه که باعث فیلتر شدن فروم بشه ، محدودیت ها هست باید باهاشون کنار بیایم ادم توی محدودیت ها رشد میکنه ، اگر میبینید براتون سخته و نمیتونید تحمل کنید برای این که حرفتون رو بزنید یا عکس تون رو آپ کنید تا بقیه ببینند برید توی شبکه های اجتماعی یا سایت اشتراک عکس عضو بشید و در کنار این جا اون جا هم فعالیت کنید ، کاری که خودم هم انجام دادم ، البته نه برای عکس

منم متوجه نشدم

شما چه پاسخی از من میخواهید ؟
متاسفانه همونطور که خوتون گفتید " کمتر به فروم سر میزنید " و کم تر در جریان کار ها هستید برای همین هر پاسخی بنده بدم فکر کنم شما قانع نشید
یه مورد دیگه ، این طور که پیداست شما تو فروم عکاسی زیاد فعالیت میکنید به همین خاطر خواسته یا ناخواسته این جا رو با اون جا مقایسه میکنید ، شک نکنید که این کار اشتباه هست

موفق باشید

and-roid2
20-08-2013, 21:49
به نظر من عکس 1 و 2 و 9 شادی و شور خاصی داره.
بخصوص فضای سد....:n01:

یه انتقاد هم بکنم:
عکس های بهتری هم میشد در رابطه با این موضوع بزارید....:n16:

masoudtr
21-08-2013, 00:00
آقای معانی (dada zebel ) خیلی ساده و روان حرف هاشون را زدن که به نظر من هم کاملا درست هست
من نمیدونم چرا دوستان اینجوری جبهه گرفتن که دیگه در اخرش هم به ایشون بگن که اگه ناراحتی برو فیس بوک و...

من فقط یک سوال از دوستان دارم ایا ما داریم به سمت جلو میریم یا عقب؟
کافیه عکس های مسابقات قبلی مثل آزاد نوروز یا مسابقه HDR یا ... را با عکس های این مسابقه مقایسه کنید تا به جواب درست برسید

مثلا خانم نیوشا که این عکس منتخب ایشون از مسابقه نوروز بود چرا دیگه تو سایت فعالیت نمیکنه و عکس هاش را اپ نمیکنه یا خیلی افراد دیگه هم مثل ایشون پس از یک مدت فعالیت دیگه به این کار ادامه نمیدن.دلیل این عدم فعالیت چی هست؟

چرا روز به روز بجای اینکه عکس ها قوی تر بشه ضعیف تر میشه؟
عکس این مسابقه ازاد نوروز را با عکس های مسابقه ازاد قبلی(اولین مسابقه جامع) یک مقایسه بکنید ببنید سطح عکس ها از کجا به کجا رسیده

عکس خانم نیوشا

Focal Length
22mm

Aperture
f/8

Exposure
2.5s

ISO
200

Focal Length
22mm

Aperture
f/8

Exposure
2.5s

ISO
200

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Atghia
21-08-2013, 00:19
سلام من از عکس 6 خیلی خوشم اومد هرچند دقیقا مفهوم شادی تداعی نمیشه ولی چقدر باحال بود این بچه:n19:
بعد اون عکس 1 بنده خدا نفر اول رو انگاری بهش زوری گفتند بخند:n15::دی
من انتقادم رو مطرح کردم قبل از شروع شدن مسابقه جامع! توی اون تاپیکهایی که بصورت تبادل نظر هست منظورمه
من گفتم که اینقدر این مراحلش سخت و پیچیدست ... شرط شرکت این بود یک نفر باید در همه زمینه ها عکس ارسال کنه!
خب من که عکاس نیستم اما عکاسی رو خیلی دوست دارم توانم میرسه که در مورد بعضی سوژه ها عکس بگیرم اما نه همه! ولی با این شرایط کلا شرکت نکردم چون نمیشد!!!
اینجوری میشه که مشارکت پایین میاد
مشارکت پایین تر=هیجان کمتر=تنوع کمتر=استقبال کمتر و...
اما همچنان از هنر دوستان و نقدهای جالب عکسها لذت میبریم(من شخصا یک نکته جدید هم یاد بگیرم برام ارزشمنده اینی که در مورد عکس 2 نقد اقا مهدی رو خوندم بینهایت برام خوب بود)
مرسی:n16:

Miss Artemis
21-08-2013, 01:48
نمی دونم این کلمه ی جبهه گرفتن چیه که هم جناب masoudtr و هم dada zebel ازش استفاده می کنین :دی

من هر چی نگاه می کنم جبهه گیری ای نمی بینم. چند نفر هستیم با نظرات متفاوت که داریم با هم تبادل نظر می کنیم .

کسی رو هم ندیدم رو نظرش اصرار متعصبانه داشته باشه و جبهه گرفته باشه.

برعکس Atghia عزیز نظر من اینه که این مسابقه ی جامع خیلی خوب بود. نتیجه رو کاری ندارم اما به نظرم خیلی چیزها ارزش یک بار امتحان کردن رو داره. البته با این نکته هم موافقم و به نوعی نقطه ضعفه.

خب من که عکاس نیستم اما عکاسی رو خیلی دوست دارم توانم میرسه که در مورد بعضی سوژه ها عکس بگیرم اما نه همه! ولی با این شرایط کلا شرکت نکردم چون نمیشد!!!

من مدت ها تلاش کردم برای این انجمن . نهایت سعی خودم رو کردم که انجمن هنر و بخش عکاسی شکل بگیره و بشه بهترین بخش انجمن پی سی ورلد.

اما یادمون باشه که پی سی ورلد در واقع یه فروم کامپیوتریه و بیشتر مخاطبانش افرادی هستند که با کامپیوتر و موبایل و ... سر و کار دارن. قطعا نمیشه با فروم هایی که تخصصی به عکاسی می پردازن مقایسه ش کرد.

این تصور که ما باید به پای فروم های عکاسی برسیم اشتباهه. چون اکثر افرادی که به بخش عکاسی اینجا سر میزنن تفننی سر میزنن و تفننی عکاسی می کنن.

با 7-8 نفر عکاس حرفه ای که اینجا هستن هم نمیشه کل این بخش رو گردوند. اینکه چرا پسرفت می کنیم هم یه دلیل واضحش همینه که گفتم. اینجا افراد تفننی عکاسی می کنن.

sara_program
21-08-2013, 08:35
من پیشنهاد دارم. هر کسی مسئول خودش باشه. مثلا اگر کسی فکر می کنه انجمن داره درجا می زنه (و مسلماً همه دلسوزند) تایپیکی توی انجمن بزنه و آموزشهای خودشو بذاره توی سایت. چون واقعا من که مبتدی هستم حس می کنم نیازه

ببینید آموزشهای انجمن زیادند ولی یه نقطه ضعفی دارند. اینجا انجمن عکاسیه ولی آموزشهاش مثل کتاب تاریخه! گرافیک چندانی نداره

یه انتقادی دیگه هم از انجمن دارم. افراد مبتدی و حرفهای دارند قاطی فعالیت می کنند. من از Elsin تقاضا دارم تایپیک عکاسان حرفه ای و مبتدی بزنه تا هر کس جای خودشو بدونه. اینجوری دوستان حرفه ای عذاب نمی کشند.

من خودم رزمی کارم. وقتی با مبتدیها مبارزه میدم هیچی یاد نمیگیرم. میفهمم دوستان توی این انجمن چی می گن. نمونش خود Elsin که همه داریم فقط ازش شکایت می کنیم کل وقتشو گذاشته برای آموزش به مبتدی ها و صداش هم در نمیاد. من خیلی ایشون رو اذیت کردم. از بس درباره عکس گرفتن از ایشون سوالهای ابتدایی پرسیدم. حتی درباره کار با دوربین هم مزاحم ایشون شدم. ولی درستش این نیست.

ولی اینکه برای مسابقات افراد مبتدی و حرفه ای جدا بشند را خیلی قبول ندارم. چون من توی این مسابقه که شانس برنده شدن ندارم ولی در عوض کلی از عکسام (توسط افراد حرفهای) انتقاد شد و کلی چیز یاد گرفتم. این موقعیت را از افراد مبتدی نگیرید

با تشکر

ELSIN
21-08-2013, 16:37
من نمیدونم چرا دوستان اینجوری جبهه گرفتن که دیگه در اخرش هم به ایشون بگن که اگه ناراحتی برو فیس بوک و...

مسعود جان بهتره دوباره پست های قبلی رو بخونی ، ایشون خواستار "فضای کاملا آزاد" شدند ، برداشت من از این حرف (به واسطه یه مورد که قبلا از ایشون دیده بودم) اینه که : قوانین سایت در مورد عکس های مشکل دار برداشته بشه ، که این ممکن نیست این جا ایرانه و فروم هم از قوانین ایران پیروی میکنه ، بنده هم گفتم اگر شما از این مورد ناراضی هستید میتونید اون دست عکس هاتون رو اون جا هایی که مشکلی ندارند آپلود کنید و البته این جا هم فعالیت کنید

البته امیدوارم برداشت من اشتباه باشه و منظور ایشون آسان کردن شرایط و شرکت در مسابقه باشه

چرا روز به روز بجای اینکه عکس ها قوی تر بشه ضعیف تر میشه؟
عکس این مسابقه ازاد نوروز را با عکس های مسابقه ازاد قبلی(اولین مسابقه جامع) یک مقایسه بکنید ببنید سطح عکس ها از کجا به کجا رسیده

من فقط یک سوال از دوستان دارم ایا ما داریم به سمت جلو میریم یا عقب؟
کافیه عکس های مسابقات قبلی مثل آزاد نوروز یا مسابقه HDR یا ... را با عکس های این مسابقه مقایسه کنید تا به جواب درست برسید

قبول دارم درسته ، علتش هم اینه که شرایط این مسابقه سخت بود ، متاسفانه بلند پروازی کردیم

مثلا خانم نیوشا که این عکس منتخب ایشون از مسابقه نوروز بود چرا دیگه تو سایت فعالیت نمیکنه و عکس هاش را اپ نمیکنه یا خیلی افراد دیگه هم مثل ایشون پس از یک مدت فعالیت دیگه به این کار ادامه نمیدن.دلیل این عدم فعالیت چی هست؟

ایشون اگر هم برگرده من بهش اجازه فعالیت در انجمن عکاسی رو نمیدم
مواردی هست که لازم نیست این جا گفته بشه

اما در مورد این که چرا بعضی دوستان قدیمی رفتند و الان دیگه عکسی آپ نمیکنند ، متاسفانه خیلی ها به علل مختلف مثل کار یا درس دیگه فعالیتی نمیکنند ، و بعید میدونم علت عدم حضور دوستان شرایط حال حاظر تالار عکاسی باشه ، چون محدودیتی جدیدی اضافه نشده (قوانین همونه که بود) یا مثلا تاپیک پرطرفداری حذف نشده

amir_babak
22-08-2013, 07:54
آقایون و خانمها من یک چیز بگم؟
میشه بحث رو در پست دیگه ای ادامه بدین؟ خو اینجا تاپیک نظر سنجیه.مدیران محترم تاپیک انتقاد وپیشنهاد بخش عکاسی باز کنید و همه ی این بحثهای سازنده رو اونجا متمرکز کنید.
متشکرم

Mehran
24-08-2013, 02:11
سلام.

با تشکر از 66 دوست عزیزی که در دومین نظرسنجی شرکت کردن.

ضمن تایید همه ی حرف های دوستان، شاید ما باید مسابقه ی جامع رو زمان بهتری برگزار میکردیم، شاید سطح انجمن هنوز به حدی که توانایی برگزاری چنین مسابقه ای رو داشته باشه نبود، شاید بهتر
بود روند دوره های قبل رو ادامه میدادیم و مسابقه رو با یک موضوع برگزار میکردیم.

ضمن اینکه باید ممنون دوستانی بود که با جسارت تمام در این مسابقه شرکت کردن، دوستانی که حتی از ماکرو و پانوراما و پرتره اطلاعاتی نداشتن.بعد از بدست آورن اطلاعات مختصر از روی علاقه و حتی
با دوربین گوشی عکس گرفتن و در مسابقه شرکت کردن. :»

من به عـنوان مدیر انجمن هنر، انتقادات وارد شده رو میپذیرم، قطعا نظرات دلسـوزانه همه ی عزیزان رو برای ادامه ی حرکت بخش عکاسی مد نظر قرار میدیم.

ضمن اینکه یک انتقاد هم به بعضی دوستان عکاس دارم. همه میدونیم که ما کاربران آماتور و حرفه ای در بخش عکاسی داریم همه میدونیم بخش عکاسی بنا به علاقه وتاکید خود این دوستان تاسیس شد
در طول این 8 سالی که در P30World بودم ندیدم برای تاسیس انجمنی اینقدر کاربران اصرار و اشتیاق داشته باشن... خدایی نکرده نمیخوام سر کسی منتـی گذاشته باشم، تصمیمی بوده که تیم مدیریت
گرفته و حدود یک سال پیش اجرایی شده، این رو میخوام بگم که توقع ما ازکاربران فعال بیشتر از اینها بود. قبول دارم تصمیمات اشتباهی گرفته شده، من مسئولیت همه ی تصمیمات رو میپذیرم. ولی چند
درصد دوستان فعال تلاش کردن دست کاربران تازه وارد رو بگیرن؟ وقت بزارن و در حد چند جمله ی ساده راجع به یک سبک خاص توضیح بدن، عکسی که کاربر آماتوری مثل من گذاشته رو دوستانه نقد کنن و
راجع به کادربندی و سایر موارد بهش توضیح بدن. توصیه کنن برای گرفتن عکس از یک گل در پارک باید به این شکل عمل کرد، برای عکاسی در شب باید این موارد رو مد نظر قرار داد و...

اگر این فضا، این فرهنگ بوجود بیاد، منِ صفر کیلومتر میتونم با خیالت راحت عکسم رو آپلود کنم و مطمئن باشم یک عکاس حـــرفه ای، عکس من رو نقد میکنه و کمکم میکنه که دفعه ی بعد عکس بهـتری
بگیرم. شمای حرفه ای با چند نفر در سطح خودمون راجع به عکسی که گرفتید، نقد حرفه ای و تبادل تجربه خواهید داشت. اگر انجمن همچین وضعیتی پیدا کنه در مدت زمان کوتاهی شاهد افزایش کمیت
و کیفیت محسـوسی در بخش عکاسی خواهیم بود. این باعث میشه علاقه مندان تازه وارد جذب انجمن بشن، دوستان سطح چندمی چون من سطح دانش و اطلاعاتشون افرایش پیدا کنه و افراد حرفه ای
حرفه ای تر و بهتر بشن.

مجددا عرض میکنم، من به عنوان مسئول انجمن همه ی انتقادات رو میپذیرم و هیـچ "وظیفه" ای برای کاربران فعال متصور نیستم، ولی توقع دارم دوستانی که از روی دلسـوزی انتقاداتی رو مطرح میکنن
خودشون هم در جهت رفع نقطه ی ضعف کمک کنن و قدمی بردارن.

عذرخواهی بابت طولانی شدن پست...

سومین نظـرسنجـی مسـابقه ی جـامع عکـاسی با موضوع مــاکرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر مهران...

ELHAM3000
24-08-2013, 10:38
سلام عکس شماره 3 و 6 خوشمله مخصوصا 6 خیلی بامزه هست .

Amateِur
24-08-2013, 11:42
متاسفانه راي ها اصلا منطقي نيست!

يا علی

AliSub
24-08-2013, 21:02
سلام
عکس اول برا من هست. بابچه ها دوربین گذاشتیم یه جا رو تایمر بود تا از خودمون عکس بگیریم که یهو این رفقای ما زدند زیر خنده!
مثل اینکه در انتخاب عکسم برای این مسابقه اشتباه کردم!:n27:

rostamiani
29-08-2013, 06:15
سلام
عکس اول برا من هست. بابچه ها دوربین گذاشتیم یه جا رو تایمر بود تا از خودمون عکس بگیریم که یهو این رفقای ما زدند زیر خنده!
مثل اینکه در انتخاب عکسم برای این مسابقه اشتباه کردم!:n27:

نه علی جان، اتفاقا عکس قشنگه بود.
یک خنده واقعی :-)

Sent from my HTC One V using Tapatalk 4