PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میشه دو کامپیوتر از یک مودم adsl استفاده کنند؟

p.pari218
13-08-2013, 21:56
سلام .چطور میشه مودم adsl را به اشتراک گذاشت؟منظورم اینه که چطور میشه دو کامپیوتر از یک مودم adsl استفاده کنند؟آیا امکان این وجود داره که کامپیوتری با فاصله حدود 50 متر از مودم adsl از اینترنت استفاده کنه؟ایا نیاز به تنظیمات خاصی هست؟

attaghi
13-08-2013, 21:59
سلام .چطور میشه مودم adsl را به اشتراک گذاشت؟منظورم اینه که چطور میشه دو کامپیوتر از یک مودم adsl استفاده کنند؟آیا امکان این وجود داره که کامپیوتری با فاصله حدود 50 متر از مودم adsl از اینترنت استفاده کنه؟ایا نیاز به تنظیمات خاصی هست؟

سلام
دوست عزيز براي اين سوال نبايد تاپيك جداگانه باز ميكرديد . بله شدني هست يا از طبق وايرلس كه بايد مودمتون وايرلس داشته باشه و اون كامپيوتر هم كارت شبكه وايرلس داشته باشه و يا از طريق كابل كه مودمتون بايد 4تا پورت lan داشته باشه و از يكي از پورتاش سيم بكشيد براي اون يكي كامپيوترتون . البته اگه مودمتون تك پورت هم باشه با خريدن سوييچ ميشه اين كارو بكنيد .

KING iMAN
13-08-2013, 22:03
البته یک راه دیگه هم داره و اونم اینه که مودمتون رو pppoe تنظیم گکنید که مستقیم وصل باشه.بعد یه سیستم رو با USB‌و سیستم دوم را با کابل شبکه وصل کنید.

attaghi
13-08-2013, 22:05
البته یک راه دیگه هم داره و اونم اینه که مودمتون رو pppoe تنظیم گکنید که مستقیم وصل باشه.بعد یه سیستم رو با USB‌و سیستم دوم را با کابل شبکه وصل کنید.

سلام
دوست عزيزم اين كار يكم دردسر داره و اذيت ميكنه اگه دو تاش همزمان بخوان هميشه استفاده كنن . چون امتحان كردم چند بار دارم ميگم .

p.pari218
13-08-2013, 22:15
سلام
دوست عزيز براي اين سوال نبايد تاپيك جداگانه باز ميكرديد . بله شدني هست يا از طبق وايرلس كه بايد مودمتون وايرلس داشته باشه و اون كامپيوتر هم كارت شبكه وايرلس داشته باشه و يا از طريق كابل كه مودمتون بايد 4تا پورت lan داشته باشه و از يكي از پورتاش سيم بكشيد براي اون يكي كامپيوترتون . البته اگه مودمتون تك پورت هم باشه با خريدن سوييچ ميشه اين كارو بكنيد .

ممنون بابت راهنماییتون .میشه در مورد راه حل اول بیشتر توضیح بدید؟چه تنظیماتی لازمه؟چطور میشه فهمید کامپیوتر کارت شبکه وایرلس داره؟

attaghi
13-08-2013, 22:19
ممنون بابت راهنماییتون .میشه در مورد راه حل اول بیشتر توضیح بدید؟چه تنظیماتی لازمه؟چطور میشه فهمید کامپیوتر کارت شبکه وایرلس داره؟

مودمتون بايد وايرلس داشته باشه وايرلسش رو فعال كنيد . كامپيوتر مورد نظر هم به صورت پيش فرض كارت شبكه وايرلس نداره مگر اينكه خودتون براش تهيه كرده باشيد اگه تهيه نكرديد بايد يه كارت شبكه وايرلس مدل pci و يا usb براش بخريد تا بتونه امواج وايرلس مودم رو بگيره . اگه فاصله 50 متره بايد مودمتون دو آنتنه باشه و ترجيحا مارك تي پي لينك و كارت شبكه هم پينهاد ميكنم دو آنته بخريد و حتما pci باشه چون usb ها گيرايي بالايي ندارن .

p.pari218
13-08-2013, 22:34
كامپيوتر مورد نظر هم به صورت پيش فرض كارت شبكه وايرلس نداره مگر اينكه خودتون براش تهيه كرده باشيد
یعنی نمیشه اول تو کامپیوتر سرچ کرد که آیا این امکان (کارت شبکه وایرلس)وجود داره یا نه؟من باید سریع adslام را راه اندازی کنم!
امکان کابل کشی وجود نداره چون دوتا کامپیوتر تو دوتا ساختمان مجزا هستن!
مودمم وایرلسه و یک آنتنه(Tenda W150D)...امکانش هست؟

attaghi
13-08-2013, 22:40
یعنی نمیشه اول تو کامپیوتر سرچ کرد که آیا این امکان (کارت شبکه وایرلس)وجود داره یا نه؟من باید سریع adslام را راه اندازی کنم!
امکان کابل کشی وجود نداره چون دوتا کامپیوتر تو دوتا ساختمان مجزا هستن!
مودمم وایرلسه و یک آنتنه...امکانش هست؟

توي قسمت كانكشن ويندوز بريد اگه كارت شبكه وايرلس داشته باشه مشخص ميشه يا پشت كامپيوتر يه آنتن زده بيرون . اگه فاصله واقعا 50 متره بايد خيلي تجهيزات وايرلس قوي بگيريد تا اذيت نكنه و خوب آنتن بده . دو آنتنم بگيريد بايد آنتن هاي خودشو در بياريد انتن قوي تر بگيريد روش بندازيد البته اين در صورتي هست كه اولش جواب نده .
مودمي رو هم كه گفتيد بايد امتحان كنيد ببينيد جواب ميده يا نه ولي فاصله 50 متر باشه بعيد ميدونم .

p.pari218
13-08-2013, 22:59
کارت شبکه داره.موقعی که مبخوام از کانکشن استفاده کنم و پسورد را وارد میکنم کانکت میشه اما عملاً اینترنتم وصل نیست!

arashsard
13-08-2013, 23:07
بهترین و کم درده سر ترین راه استفاده از وایرلس هست ....

p.pari218
13-08-2013, 23:09
بهترین و کم درده سر ترین راه استفاده از وایرلس هست ....

میشه بیشتر توضیح بدید؟