PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در Microsoft Office Word

cheetoz_motori
14-08-2006, 11:30
با سلام خدمت شما.چند وقت هست که مشکلی با نرم افزار Microsoft Office Word 2003 پیدا کرده ام به این صورت که اگر غیر از فونت های Default ویندوز از فونت هایی که خودم نصب کردم استفاده کنم در تایپ کردن مشکل به وجود می آید به این صورت که مثلاً اگر فونت Zar را انتخاب کنم و کلمه (آیا) را تایپ کنم به صورت (آی ا) تایپ می شود و همچنین دیگر کلمات بصورت حروف جدا از هم تایپ می شوند.از ورژنهای قدیمی تر Word هم استفاده کردم همین مشکل را داشتم.البته این مشکل من از زمانی آغاز شد که ویندوز را پاک کردم و دوبتره نصب کردم به دلیل مشکل دیگری و Service Pack2 را هم به ویندوزم اضافه کردم.البته زمانی که مشکل نداشتم از Windows Xp با Service Pack1 استفاده می کردم.الان که مشکل دارم هم از همان Windows ولی با Service Pack2 استفاده می کنم.زمانی که مشکل نداشتم از نرم افزار فارسی ساز IPT هم استفاده می کردم بدون مشکل الان در استفاده از این نرم افزار هم مشکل دارم.اگر ممکنه مرا راهنمایی کنید که چگونه مشکلم را رفع کنم.متشکرم.

comet
14-08-2006, 14:04
مشكل شما به دو كدپيج 1740 و 1610 مربوط مي شود كه اولي نماينده «ی» فارسي است و دومي نماينده «ي» عربي. البته مشابه اين مساله در مورد حرف كاف نيز مطرح است يعني اين حرف نيز دو صورت «ک» و «ك» دارد كه اولي فارسي و دومي عربي است. هنگام استفاده از فونتهايي كه بيس عربي دارند(منظورم فونتهايي است كه در اصل عربي بوده اند و با افزوده شدن حرف «گ»، «چ»، «پ»، «ژ» استفاده از آنها در دنياي فارسي زبان معمول شده است) معمولاَ با مشكلاتي نظير آنچه طرح كرده ايد، مواجه مي شويم. شايد ابتدايي ترين راه براي فائق آمدن بر اين مشكل جايگزيني «ی» فارسي با «ي» عربي باشد. براي اين كار كافي است بدانيد با كليد D «ی» فارسي تايپ مي شود و با فشردن همزمان Shift و كليد C «ي» عربي تايپ مي شود. براي رفع مشكل كافي است سند ورد مورد نظر را باز كنيد و در پنجره اي كه پس فشردن همزمان كليدهاي كنترل و H ظاهر مي شود، در فيلد اول «ی» فارسي را تايپ كنيد و در فيلد دوم «ي» عربي را و سپس دكمه Replace All را بزنيد تا با جايگزين شدن دومي به جاي اولي مشكل حل شود.
براي حل دائمي اين مشكل هم كافي است از كيبردي كه بر مبناي ويندوز 98 عربي(با امكانات فارسي) آماده سازي شده استفاده كنيد.
اتفاقاَ در فروم پي 30 ورلد قبلاَ در اين مورد مطلبي نوشته شده. ابتدا فايل زير را دانلود كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و بعد سري به نشاني زير بزنيد تا دستورالعمل استفاده از فايل بالايي رو ببينيد(حتماَ پست دومي رو هم بخوانيد چون تو پست اولي يه اشكالي هست كه تو پست دوم اصلاح شده است).

cheetoz_motori
14-08-2006, 16:28
مشكل شما به دو كدپيج 1740 و 1610 مربوط مي شود كه اولي نماينده «ی» فارسي است و دومي نماينده «ي» عربي. البته مشابه اين مساله در مورد حرف كاف نيز مطرح است يعني اين حرف نيز دو صورت «ک» و «ك» دارد كه اولي فارسي و دومي عربي است. هنگام استفاده از فونتهايي كه بيس عربي دارند(منظورم فونتهايي است كه در اصل عربي بوده اند و با افزوده شدن حرف گ، چ، پ، ژ استفاده از آنها در دنياي فارسي زبان معمول شده است) معمولاَ با مشكلاتي نظير آنچه طرح كرده ايد، مواجه مي شويم. شايد ابتدايي ترين راه براي فائق آمدن بر اين مشكل جايگزيني «ی» فارسي با «ي» عربي باشد. براي اين كار كافي است بدانيد با كليد D «ی» فارسي تايپ مي شود و فشردن همزمان Shift و كليد C «ي» عربي تايپ مي شود. براي رفع مشكل كافي است سند ورد مورد نظر را باز كنيد و در پنجره اي كه پس فشردن همزمان كليدهاي كنترل و H ظاهر مي شود، در فيلد اول «ی» فارسي را تايپ كنيد و در فيلد دوم «ي» عربي را و سپس دكمه Replace All را بزنيد تا با جايگزين شدن دومي به جاي اولي مشكل حل شود.
براي حل دائمي اين مشكل هم كافي است از كيبردي كه بر مبناي ويندوز 98 عربي(با امكانات فارسي) آماده سازي شده استفاده كنيد.
اتفاقاَ در فروم پي 30 ورلد قبلاَ در اين مورد مطلبي نوشته شده. ابتدا فايل زير را دانلود كنيد:
و بعد سري به نشاني زير بزنيد تا دستورالعمل استفاده از فايل بالايي رو ببينيد(حتماَ پست دومي رو هم بخوانيد چون تو پست اولي يه اشكالي هست كه تو پست دوم اصلاح شده است).

با سلام خدمت شما دوست عزيز . از توجه شما و دانش و فن شما ممنون.دستورات شما را انجام دادم و مشکل برطرف شد.زحمت ديگري داشتم براي شما يا ديگر دوستاني كه مي توانند در اين باره كمك كنند درمورد نرم افزار فارسي ساز IPT كه در پست اولم درباره اش گفتم.اين نرم افزار هم قبل نصب Service Pack2 مانند نرم افزار Word ام درست كار مي كرد.نمي دانم شما تا چه حد با اين نرم افزار آشنا هستيد ولي بعد از نصب Service Pack2 اين نرم افزار هم خراب شد (البته من 100% مطمئن نيستم كه ايراد از نصب اين Pack باشد) به اين صورت كه بعضي حروف را بصورت مربع تايپ مي كند مثلاً در كلمه (دياگرام) حرف گ و م را بصورت مربع تايپ مي كند.اگر درباره اين مشكل هم مرا راهنمايي كنيد خيلي ممنون مي شوم.بابت رفع مشكل قبلي از شما متشكرم.

comet
14-08-2006, 16:56
خوب بود مشخص مي كردين موقع تايپ تو چه نرم افزاري به اين مشكل بر مي خورين. مشابه مشكل شما قبلاَ طرح شده و در نشاني زير به اون جواب داده شده:

من از Ipt فقط دو سه بار استفاده كردم و بعد از اون ترجيح دادم براي فارسي نويسي از شيوه هاي جايگزين استفاده كنم. خوبه نوع استفاده و نرم افزارهايي كه توي اون از Ipt براي تايپ فارسي استفاده مي كنين، مشخص كنين تا كساني كه احتمالاَ مي تونن كمكتون كنن، راهنمايي درستي ارائه دهند.

cheetoz_motori
15-08-2006, 09:43
خوب بود مشخص مي كردين موقع تايپ تو چه نرم افزاري به اين مشكل بر مي خورين. مشابه مشكل شما قبلاَ طرح شده و در نشاني زير به اون جواب داده شده:
من از Ipt فقط دو سه بار استفاده كردم و بعد از اون ترجيح دادم براي فارسي نويسي از شيوه هاي جايگزين استفاده كنم. خوبه نوع استفاده و نرم افزارهايي كه توي اون از Ipt براي تايپ فارسي استفاده مي كنين، مشخص كنين تا كساني كه احتمالاَ مي تونن كمكتون كنن، راهنمايي درستي ارائه دهند.
سلام من هم همين مشكلي را دارم كه در پستي كه شما معرفي كرده بوديد آن دوستمان داشت.من مي خواهم نوشته ام را در محيط Autocad وارد كنم كه اينكار را هم زماني كه ويندوزم به مشكل نخورده بود مي كردم ولي الان نه.از دوستان اگر كسي حل اين مشكلا را مي داند مرا راهنمايي كند. ممنون.

shvalaie
15-08-2006, 14:58
سلام دوست عزيز cheetoz_motori

واقعا خيلي ممنون اون فايل و اون لينك خيلي به دردم خورد.

راستش من تاحالا توي اين قسمت از فروم نرفته بودم. :blush: