PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالی در مورد ام ای (مشکل سخت افزاری)

shahrdartoope
18-04-2005, 00:06
سلام بدوستان عزیز
من این سوال رو ماه پیش در تاپیک کامپوتر مطرح کردم ولی جواب سوال خودم رو یافت نکردم. سیستم من
pentum4 3.0
graghic 128
motherboard asus p4p800se
hard 120

من به هیج وجه نمیتونم ویندوز ام ای بریزم ویندوز رو میریزم بعد موقعی که تمام میشه و ریستارت میکنه دیگه بالا نمیاد .
دیدم تو این انجمن سخت افزار کسانی هستند که خیلی واردن برای همین دوباره موضوع رو مطرح کردم. اگه کسی علتش رو میدونه راه حلشم بگه ممنون میشم

شهردار

HamidFULL
18-04-2005, 23:00
عزيز اولاً با پردازنده يه شما Windows ME نميتونه به راحتی کار کنه ولی اين مشکل شما از اين بابت نيست شما به فايل های سيستم در هارد ات توجه کن که اگه NTFS باشه شما نميتونی ويندوز ME بريزی و در ضمن مشخصات دقيق هارد ات رو بگو تا بهتر بشه راهنمايی کرد
اينم بگم برای سيستم شما به راحتی XP کار ميکنه من دليلی برای نصب ME نميبينم

shahrdartoope
19-04-2005, 00:09
سلام
حمید جان ممنون از اینکه توجه کردی. مشخصات هارد من
seagate 120 G
Model ST3120026AS

برنامه هایی هستند که تو ایکس پی اجرا نمیشن. برای همین نیاز خیلی زیادی به ام ای دارم
در ضمن درایو c من NTFS نیست ولی بقیه هستند فکر نمیکنم ایراد از این باشه چون قیل از اینکه NTFS کنم باز هم مورد داشت.در پایان نصب ام ای با safe mode بالا میاد ولی در حالت عادی در صفحه سیاهی گیر میکنه. اگه مشکل منو حل کنید خیلی ممنون میشم چون خیلی خیلی حیاتیه.
بازم ممنون
شهردار

HamidFULL
19-04-2005, 10:08
خواهش ميکنم عزيز هارد شما هارد خوبی هست و چون درايو C شما که اصلی هست FAT32 هست پس از اين جهت مشکلی نيست
به هر حال مشکل از اين هست که ويندوز شما نميتونه Setting هارو load کنه برای رفع مشکل شما به Safe mod برو و از اونجا درايور جديد کارت گرافيک ات رو نصب کن و چک کن ببين چيزی هست تو Device manager که نصب نشده باشه و نصبش کن
و دوباره بزار تا بياد بالا راستی شما قبل از نصب درايو C رو Format FAT32 کردی يعنی کلا ويندوز قبلی پاک شده؟

shahrdartoope
19-04-2005, 22:09
کارت گرافیک بهیج وجح نصب نمیشه... برروی مادربرد کارت شبکه و صدا قرار داره که هر کاری کردم نصب کردم ،آنیستال کردم هر کاری کردم فایده نداره. این مشکل رو میشه از کارت شبکه دونست؟ اگه آره چگونه میشه قطش کرد(از لحاظ نرم افزاری بطوری که سوالی در بارش نکنه)
شهردار

HamidFULL
19-04-2005, 23:38
ببين عزيز شما اول بايد کارت گرافيک رو نصب کنی احتمال زياد مشکل همون هست چون شما تصوير نداری يعنی فرکانس عمودی يه کارت گرافيک با ويندوز ات مشکل داره
DO UPDATE and install New Driver!
ولی اگه کارت شبکت unboard نيست درش بيار و دوباره سعی کن اگه unboard هست از Motherboard BIOS اونو Disable کن ولی فکر نکنم از کارت شبکه باشه

shahrdartoope
21-04-2005, 01:07
توی سیف مود فکر نمیکنم کارت تصویر اصلا نصب بشه مال منم میگه توی سیف مود نمیشه

سعید مشکی
21-04-2005, 14:09
دوست عزيز سلام
شما اولين كاري كه بهتره انجام بدي اينه كه هدفت رو از نصب ويندوز me مشخص كني. اگه مشكل شما كه باعث ميشه تا ويندوز xp را نصب نكني اينه كه بعضي از بازيهاي قديمي و كلا نرم افزار هاي قديمي رو لود نميكنه خيلي راحت ميتوني اين مشكلت رو حل كني بدون اينكه نيازي به نصب ويندوزme داشته باشي كه ويندوزي بسيار حساس و ظريفي هم هست. بهترين توصيه من به شما اينه كه روي سيستمت همون ويندوز xp رو نصب كني و بعد از نصب بازي ويا برنامه مورد نظرت روي ايكون اون راست كليك كني و بعد روي propertis و بعد در روي تب compatibilityرفته و تيك گزينه زير compatibility mode رو روشن كني و بعد نوع ويندوزي رو كه دوست داري نرم افزار بوسيله ان اجرا بشه انتخاب كني و بعد ok كني . به احتمال قريب به يقين مشكلت حل ميشه . ضمن اينكه حتي اگه مشكلت حل نشه باز هم ويندوز xpخيلي از ويندوزme سرتره.
اميدوارم كه به هدفت برسي.
موفق باشي

سعید مشکی
21-04-2005, 14:11
ضمنآ يادم رفت كه بهتون بگم كه بعضي از كارتهاي گرافيكي 128 مگا بايتي با ويندوزهاي قبل از 2000 خوب كار نميكنند.
موفق باشيد.

shahrdartoope
22-04-2005, 00:21
سعید جان ممنون از راهنمایی خوبت
منم با شما موافقم ولی برنامه هایی مثل

en to board,pspice,electrowork bench dos ver.
یا بر نامه هایی از این قبیل با اون کاری هم که گفتی راه نیفتاد!!..
شهردار

سعید مشکی
23-04-2005, 11:35
سلام
حق باشماست . با این روش همه برنامه ها اجرا نمیشوند اما راه دیگه ای نیست .
هیچ سیستم عاملی کامل نیست و هر کدام ایرادهای خاص خودشونو دارند .
امیدوارم که همیشه موفق باشی.