PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سیستم

Meraj_ascension
08-08-2013, 22:52
سلام یکی از دوستان من مارد بورد و پاورش خراب شده بود.من مال خودمو بهش دادم بعد سرهم کردن و ویندوز زدن شروع شد به رسیتارت کردن که یهو درست شد(ظاهرا از تکون خوردن کارت گرافیک بودکه محکم کردم).بعد چند روز مثل اینکه ویندوزش خراب شه ریستارت می شد. ولی بعد چند بار ریستارت بالا میومد بعد اینکه مادر بوردشو گرفتیم بازم درست نشد(من فکر کردم با مین من همخونی نداره). وقتی هم که می خوای ویندوز بزنی دوباره همون صفحه(صفحه آبی مرگ)روبهت نشون میده.چند تا ویندوز هم امتحان کردم ولی نشد که نشد. دقیقا چیکار کنم؟

Meraj_ascension
08-08-2013, 23:05
راستی قبل از این که پاورمو بهش بدم با پاور خودش سرهم کردیم که خیلی داغ شد به همین دلیل پاورو واکردم دیدیم خازن هاش ذوب شده(خازن های شیمیاییش) بعد مال خودمو انداختم دماش اومد پاییین.

EXTREME
09-08-2013, 00:32
سلام یکی از دوستان من مارد بورد و پاورش خراب شده بود.من مال خودمو بهش دادم بعد سرهم کردن و ویندوز زدن شروع شد به رسیتارت کردن که یهو درست شد(ظاهرا از تکون خوردن کارت گرافیک بودکه محکم کردم).بعد چند روز مثل اینکه ویندوزش خراب شه ریستارت می شد. ولی بعد چند بار ریستارت بالا میومد بعد اینکه مادر بوردشو گرفتیم بازم درست نشد(من فکر کردم با مین من همخونی نداره). وقتی هم که می خوای ویندوز بزنی دوباره همون صفحه(صفحه آبی مرگ)روبهت نشون میده.چند تا ویندوز هم امتحان کردم ولی نشد که نشد. دقیقا چیکار کنم؟

یعنی وسط نصب ویندوز بلو اسکرین میاد ؟

Meraj_ascension
09-08-2013, 01:37
نه وقتی می خواد هاردو بخونه.

EXTREME
09-08-2013, 09:34
نه وقتی می خواد هاردو بخونه.

بعد از پست اسکرین که میخواد هارد رو دیتکت کنه ؟
اگه با نصب ویندوز های مختلف هم درست نشد شما کابل هارد رو بکشین و سیستم رو روشن کنید ببینید بلو اسکرین میاد یا نه

بلواسکرین خیلی علت داره برای مشکل شما یک علتش از رم و هارد است و علت های دیگر مثل دما و پاور سیستم فعلا کار قبلی رو انجام بدین ونتیجرو بگین

Meraj_ascension
09-08-2013, 23:03
هارد خودش 160 هست با یه هارد 40 امتحان کردم نشد. بعد این 160 رو یه سیستم دیگه انداختم کار کرد.رمشم اتحان کردم سالمه.فکر کنم از مادر بورد باشه نه؟

EXTREME
09-08-2013, 23:08
هارد خودش 160 هست با یه هارد 40 امتحان کردم نشد. بعد این 160 رو یه سیستم دیگه انداختم کار کرد.رمشم اتحان کردم سالمه.فکر کنم از مادر بورد باشه نه؟

با یک پاور دیگه هم سیستم رو تست کنید و. مطمئن بشین سیستم ار نظر دمایی مشکلی نداره
اونموقع میتونید بگین از مین است
سیستم رو خاک گیری کنید و اسلات ها رو تمیز کنید
با یک رم دیگه سیستم رو چک کردین ؟

Meraj_ascension
10-08-2013, 00:15
پاور و رم هاشو رو یه سیستم چک کردم خوب کار می کردن.ممنون از راهنمایی هاتون.
سیستم هم تمیزه و گرد و خاک نداره.
وقتی که مادر بورد خراب بود به Cpu برق نمی داد ممکنه به این ربط داشته باشه؟(البته پاور نیمسوز شده بود و مین خراب کرده بود.)

EXTREME
10-08-2013, 00:57
اگه همه موارد بررسی شده بله مین ایراد داره ممکنه به خاطر اون مشکل قبلی هم باشه

یک علت بلواسکرین نرسیدن ولتاز کافی به سی پی یو است

Meraj_ascension
12-08-2013, 22:39
انگار رم و مادر بورد به هم نمی خورن ولی هر دوتا سالمن رم عوض کردیم درست شد.ممنون آقای Extreme