PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت نرم افزار و حقوق ان

vxp
01-08-2013, 00:13
سلام فرض کنید شما یک بازی می سازید اول چطور می تونید قفلش کنید تا سو استفاده نشه و بعد چطور می تونید ثابت کنید که اون رو شما ساخته اید
؟

M0hsen3D
01-08-2013, 00:22
سلام فرض کنید شما یک بازی می سازید اول چطور می تونید قفلش کنید تا سو استفاده نشه و بعد چطور می تونید ثابت کنید که اون رو شما ساخته اید
؟

قفل کردن مربوط میشه به امنیت نرم افزار و نرم افزار های مربوط به همین کار.

لازم نیست شما ثابت کنین بازی که میسازین کار شماست یا نه! مدعی باید ثابت کنه کار شما نیست.

در قسمت About یا Credits هم میتونید اسم سازنهده رو بیارین تا کسی به راحتی سو استفاده نکنه.

parvizamd
01-08-2013, 19:50
بنینید موقعی این مشکل به وجود می آد شما بازیتون به همراه سورس بدید بیرون . راجع به قفل باید در هر صورت باید بازی شما ارزش کرک شدن رو داشته باشه .اگر بخواهند کرک اش کند امیدی نیست فقط میشه کرک رو سخت تر کرد...

anvar.net
03-08-2013, 22:52
شما صاحب یا مالک هیچ نرم افزاری نیستید مگر اینکه شناسنامه حقوقی آنرا داشته باشید. برای ثبت نرم افزار و کارهای اداری آن به سایت شورای عالی انفورماتیک مراجعه کنید. برای بازهای و اقلام فرهنگی نیز باید تائیدیه های لازم رو از مراجع ذیربط (فرهنگ و ارشاد) بگیرید,
لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لازم نیست شما ثابت کنین بازی که میسازین کار شماست یا نه! مدعی باید ثابت کنه کار شما نیست.

اینجور نیست!
این شمائید که باید ثابت کنید که نرم افزار مربوطه مال شماست. فرض کنید نرم افزار رو منتشر کردید ... چند روز که گذشت نرم افزار شما با قیمت 100 تا تک تومن بصورت غیرقانونی فروخته بشه ... اینجا باید شما ثابت کنید که مالک حقوقی نرم افزار هستید تا بتونید از مجاری قانونی احقاق حق کنید

vxp
04-08-2013, 08:28
مثلا اگه فقط در بخش about یک ایمیل بنویست این تضمین کننده این است که ثابت بشه نرم افزار برای منه حالا نمیخام برم اون جا ها ثبتش کنم از نظر پخشم یک بازی رایگانه و مهم برام نیست کجا ها پخش می کنن فقط دوست دارم پخش بشه ممنون که پاسخ می دهید.

delta7
04-08-2013, 08:41
اگه بازیتون حرفه ای باشه و به قول دوستمون ارزش کرک داشته باشه کرک میشه
با این حرف موافقم بالاخره هر قفلی باشه یه سری آدم هستن که کارشون شکسنته قفله
ولی دلیل نمیشه فکر کنید از بازیتون سود نمیکنید البته نه در ایران
در صورتی که بازیتون(حالا هر محصول نرم افزاری) اونقدر ارزش داشته باشه که کرکش کنن بهتره اونو در کشورهایی که قانون کپی رایت دارن منتشر کنید

ehsan_wwe
04-08-2013, 21:08
شما صاحب یا مالک هیچ نرم افزاری نیستید مگر اینکه شناسنامه حقوقی آنرا داشته باشید. برای ثبت نرم افزار و کارهای اداری آن به سایت شورای عالی انفورماتیک مراجعه کنید. برای بازهای و اقلام فرهنگی نیز باید تائیدیه های لازم رو از مراجع ذیربط (فرهنگ و ارشاد) بگیرید,
لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینجور نیست!
این شمائید که باید ثابت کنید که نرم افزار مربوطه مال شماست. فرض کنید نرم افزار رو منتشر کردید ... چند روز که گذشت نرم افزار شما با قیمت 100 تا تک تومن بصورت غیرقانونی فروخته بشه ... اینجا باید شما ثابت کنید که مالک حقوقی نرم افزار هستید تا بتونید از مجاری قانونی احقاق حق کنید

دوست من ایران یکم فرق داره شرایطش این کاغذ بازیاو اینا هم هیچ جا بدردت نمی خوره کل دنیا از یه قانون پی روی میکنن اونم همونیه که دوستمون محسن گفت

در امد تولید کنندگان نرم افزار هم تو ایران فقط با پخش اول به در آمدشون می رسن به هر حال هر جایی شرایط خودشو داره دیگه

در مورد ثبت هم بگم من یه نرم افزار ثبت شده داشتم که ارگانی که اسمشو میترسم بگم ازم دزدید به اسم خودش در اورد ( اولین و آخرین باری بود که یه نرم افزارو ثبت کردم ) نه دادگاه به کارم اومد چون قاضی هیچی نمی فهمید از تکنولوژیو ... نه قانون به داد میرسه ( کلا فرمالیته است ) فقط به درد مجوز پخشو اینا می خوره

vxp
04-08-2013, 22:19
دوست عزیز به عرایض بنده تجوجه کنید.
من می گم یک بازی رایگانه فقط می خام حقوق معنویشبرا خودم باشه همین!
حالا می گم اگه در بخش about یک ایمیل بنویسم برا ثابت کردن کافیه؟
مثلا من می خواهم به شما ثابت کنم برای شما که اون رو من ساختم یک ایمیل از اون برای شما می فرستم.
می شه؟ کافیه؟
ممنون

ehsan_wwe
05-08-2013, 11:21
من می گم یک بازی رایگانه فقط می خام حقوق معنویشبرا خودم باشه همین!
به قوانین ایران کاری نداشته باش مال خودته چون یه چیز بین المللیه تو از کشور خارج شی می تونی شکایت کنی که یه کمپانی ایرانی کش رفته کارتو

حالا می گم اگه در بخش about یک ایمیل بنویسم برا ثابت کردن کافیه؟
حتما باید تو اول بازی حقوق پروژه رو مشخص کنی مثلا بگی all right reserved یا copyright یا فلان ... و آوردن لوگوی این علائم الزامیه

مثلا من می خواهم به شما ثابت کنم برای شما که اون رو من ساختم یک ایمیل از اون برای شما می فرستم.

شما با نشان دادن سورس میتونید فقط ثابت کنید یا به کمک یک تاریخچه از کار مثلا گرفتن اسکرین شات از صفحه هر دو ساعتی که رو پروژه اید و نشون دادن اینا ( اینا روش های معمول اعتماد سازیه )
( می خوای نمونه کار نشون بدی ؟؟؟ )