PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شکایت از پزشک

cool11
31-07-2013, 19:24
سلام

برای شکایت از یه دکتر باید به کجا مراجعه کنم و چه مدارکی ارائه بدم؟

ممنونم

Drug Man
31-07-2013, 23:11
سلام

برای شکایت از یه دکتر باید به کجا مراجعه کنم و چه مدارکی ارائه بدم؟

ممنونم
میشه بیشتر توضیح بدین شاید نیازی به شکایت نباشه و موضوع راحت تر حل بشه

Arash4484
31-07-2013, 23:35
اگر تهرانید میتونید برید به دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی(دادسرای ناحیه19/خ مطهری)، بعد هم ممکنه ارجاعتون بدن به جای مورد نظر: دادگاه های انقلاب، سازمان نظام پزشکی، تشخیص در پزشکی قانونی و...
بسته به نوع تخلف و شکایت.
اگر شهرتون دادسرای ویژه نداره، شورای حل اختلاف واحد بهداشت. اگر قابل رسیدگی در همونجا بود که هیچ، وگرنه راهنماییتون میکنند اگر در حوزه کاریشون هم نباشه.
البته اگر مایلید توضیح بدهید شاید همونطور که دوستان گفتند قابل توضیح باشه.

cool11
01-08-2013, 13:00
سلام و تشکر از دوستان بابت وقتی که گذاشتن

راستش کلیت قضیه این هستش که یه دکتر عمومی بی سواد ، ورداشته یه دارویی تجویز کرده که بالقوه خطرناک بوده در صورتی که نیازی بهش نبوده

وقتی هم که بهش میگیم خیلی با پررویی میگه من دکترم نه شما

منم افتادم رو اون دنده که حالش رو جا بیارم

حالا شانس آورد و مریض ما طوریش نشد (ظاهرا و فعلا ) ولی خب آخه نباید یه خرده دقت کنند اینا؟

Drug Man
01-08-2013, 13:29
سلام و تشکر از دوستان بابت وقتی که گذاشتن

راستش کلیت قضیه این هستش که یه دکتر عمومی بی سواد ، ورداشته یه دارویی تجویز کرده که بالقوه خطرناک بوده در صورتی که نیازی بهش نبوده

وقتی هم که بهش میگیم خیلی با پررویی میگه من دکترم نه شما

حالا شانس آورد و مریض ما طوریش نشد (ظاهرا و فعلا ) ولی خب آخه نباید یه خرده دقت کنند اینا؟
چه دارویی براشون تجویز کرده؟و برای چه بیماریی؟

NorthBridge
01-08-2013, 15:02
میگه من دکترم نه شما

بیراه که نگفتند . شما که از ایشون باسوادترید چه نیازی به پزشک رفتن داشتید؟
همون کسی که توی داروخانه نسخه ی ما رو می پیچه و یا ایشون بعنوان پزشک حداقل 7 سال دوره ی دکترای عمومی شون طول کشیده که البته حالا از دید شما بیسواد هم شدند
در رابطه با شکایت کردن تا وقتی اتفاق ناگواری پیش نیاد که شکایت بی معنیه . اتفاق هم پیش بیاد باید بررسی تخصصی کنند که آیا تقصیری متوجه تشخیص و تجویز پزشک بوده یا خیر
ولی فکر کنم با این وصفی که شما کردید شکایت ایشون از شما زودتر اثر میکنه تا شما از ایشون ... !

Abdolreza2012
01-08-2013, 16:08
همون کسی که توی داروخانه نسخه ی ما رو می پیچه و یا ایشون بعنوان پزشک حداقل 7 سال دوره ی دکترای عمومی شون طول کشیده که البته حالا از دید شما بیسواد هم شدند
در رابطه با شکایت کردن تا وقتی اتفاق ناگواری پیش نیاد که شکایت بی معنیه . اتفاق هم پیش بیاد باید بررسی تخصصی کنند که آیا تقصیری متوجه تشخیص و تجویز پزشک بوده یا خیر
ولی فکر کنم با این وصفی که شما کردید شکایت ایشون از شما زودتر اثر میکنه تا شما از ایشون ... !

منظورتون اینه که حتما باید قرصو این بنده خدا میخورد و یه چیزش میشد تا به بیسواد بودنه یه دکتر پی ببریم
تا شکایتش به جایی برسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
درسته یه نفر باید 7 سال درس بخونه تا دکتر بشه ولی هستن دکترایی که واقعا بی سوادن
+
طرز صحبت کردنه دکتر هم خوب نبوده
+
من فوق تخصص میشناسم که رفتارش خیلی خیلی خیلی خوبه با مریضاش یه جورایی میشه گفت رفیق باهاشون و ....

NorthBridge
01-08-2013, 18:31
منظورتون اینه که حتما باید قرصو این بنده خدا میخورد و یه چیزش میشد تا به بیسواد بودنه یه دکتر پی ببریم
میشه لطف کنید و روشن کنید همین الان شما بر چه مبنایی پی بردید به بیسوادی یک پزشک؟ یا برچه اساس تخصصی و حرفه ای مطمئنید که دارو به اشتباه تجویز شده؟
بگذریم از اینکه لحن صحبت شما خودش توهین آمیزه مخصوصاً که در این انجمن تعدادی پزشک حضور دارند
بله اونها هم مثل من و شما انسانند و اقلیتی شون مثل شما کم حوصله و خیلیهاشون مثل من پرحوصله اند:n09:

مشکل اینجاست که چقدر همه دیدیم که یک بقال یا .... که اسم خودش رو هم درست نمیتونه بنویسه گفته دکترا همه بیسوادن . من زیاد دیدم و عکس العمل مناسب و بجا نشون دادم ... ایراد از این قشر زحمتکش نیست . ایراد از ماست . روی همین اساس از قدیم معروفه همه ی ایرانیها در سه چیز متخصص مادرزادند : پزشکی - تعمیر خودرو - سیاست

تا شکایتش به جایی برسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
من نه پزشکم نه هیچ ارتباطی با امور و علوم پزشکی دارم اما از نظر حقوقی شکایت کردن از یک پزشک اگر میخواست اینطور که شما تصور کردید باشه الان هیچ دکتری در دنیا پشت میزش نبود و همه پشت میله های زندان بودند

cool11
01-08-2013, 22:00

ببینید چند مورد هست که باید بهشون توجه کنید

1-بی سواد به معنی درس نخونده نیست ، بله هر کسی که عنوان دکتر داره ، درس خونده و دکتر شده (شیاد ها به کنار!)

بی سواد یعنی کسی که با وجود درس خونده بودن نمیتونه اون چیزهایی که رو خونده در عمل به کار بگیره (لا اقل این معنایی که من همیشه از این کلمه قصد کردم)

2-فرض کنید یه دکتر (خیلی از دکتر های عمومی که دیدم اینجوری بودن ) 10 سال پیش مدرک گرفته و مثلا بهش یاد دادند که برای چرک دندان ، آموکسی سیلین انتخاب خوبی میتونه باشه

آیا توی این ده سال ، اگر این جناب پزشک مدام اطلاعات دارویی ش رو به روز نکنه ، میتونه مشاور مناسبی برای تجویز دارو یاشه؟!

چند وقت پیش یه دکتر اسم و رسم داری بود که یکی از بچه های کوچیک رو برده بودیم پیشش

دارویی که ایشون تجویز کرده ، خیلی واضح روش نوشته برای کودکان زیر 3 سال ممنوعه تجویزش ، اونوقت ایشون برداشته برای بچه دو ساله تجویز کرده!

3-شما اگر به کسی برای کاری مراجعه میکنید نمیتونید نتیجه بگیرید که اون شخص از شما بیشتر می فهمه ، ممکنه توانایی بیشتر اون شخص از جایی غیر از فهم اون ناشی شده باشه مثلا تجربه عملی یا در اختیار داشتن ابزار مناسب برای اون کار

تمام دکتر ها یه سری آدم معمولی مثل بنده و شما هستن که توی یه رشته خاص تحصیل کردن

الآن هم 100 سال پیش نیست که کتب پزشکی در اختیار یه عده ی خاص باشه و نشه فهمید هر دارویی چه موارد تجویز و منع مصرفی داره!

و خیلی روشنفکرمآبانه گفت بابا اون آخه پزشکه شما که دکتر نیستی!

میشه لطف کنید و روشن کنید همین الان شما بر چه مبنایی پی بردید به بیسوادی یک پزشک؟ یا برچه اساس تخصصی و حرفه ای مطمئنید که دارو به اشتباه تجویز شده؟
بگذریم از اینکه لحن صحبت شما خودش توهین آمیزه مخصوصاً که در این انجمن تعدادی پزشک حضور دارند
بله اونها هم مثل من و شما انسانند و اقلیتی شون مثل شما کم حوصله و خیلیهاشون مثل من پرحوصله اند:n09:

مشکل اینجاست که چقدر همه دیدیم که یک بقال یا .... که اسم خودش رو هم درست نمیتونه بنویسه گفته دکترا همه بیسوادن . من زیاد دیدم و عکس العمل مناسب و بجا نشون دادم ... ایراد از این قشر زحمتکش نیست . ایراد از ماست . روی همین اساس از قدیم معروفه همه ی ایرانیها در سه چیز متخصص مادرزادند : پزشکی - تعمیر خودرو - سیاست

من نه پزشکم نه هیچ ارتباطی با امور و علوم پزشکی دارم اما از نظر حقوقی شکایت کردن از یک پزشک اگر میخواست اینطور که شما تصور کردید باشه الان هیچ دکتری در دنیا پشت میزش نبود و همه پشت میله های زندان بودند

4-گزاره ای که من برای توصیف اون دکتر نامحترم به کار بردم گزاره ای شخصی و گزاره ای که دوست عزیز Abdolreza2012 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به کار بردن گزاره ای جزئی بود و از این دو گزاره به هیچ وجه امکان استنتاج توهین به تمام پزشکان ( از جمله عزیزان پزشک این انجمن ) وجود نداره!

در حالی که شخص شما نه تنها به تلویح و تصریح به من و ایشون توهین کردید بلکه به کل یک ملت هم توهین کردید

چه طوره که شما اگر بیاید بگید خیلی ها بی سوادند و چیزی حالیشون نیست خوبه ولی اگر من بگم ، صرفا به این دلیل که طرف صحبتم یک پزشک بوده ، بده؟!

نه من و نه اون دوست عزیزمون نگفتیم که دکترا همه بی سوادند حتی عبدالرضا عزیز که خودشونم اشاره کردند به اون دکتر فوق تخصص ولی نمیدونم شما انگار از اون دسته افرادی هستید که نمیزارن کلام منعقد بشه!

5- آیا شما که پزشک نیستید ، حقوقدان هستید و یا حداقل در زمینه حقوق تحصیل کردید یا خیر؟

اگر هستید و یا کردید که به طریق اولی ولی اگر نیستید و یا نکردید باید بدونید به لحاظ نظری شکایت از هر شخص حقیقی و حقوقی ممکن و میسره و غیر از تشریفات اداری و مقداری هزینه های دفتری و رفت و آمد چیز دیگه ای نمیخواد

از اینها گذشته هر جرمی مجازاتی متناسب داره

مجازات پزشک خاطی از تذکر شفاهی و کتبی تا لغو دائمی پروانه طبابت و حتی قصاص ، نوسان داره

دلیلی نداره که همه برن زندان

اما خوشمزه قضیه اینجاست که با این جمله آخرتون به نکته ی لطیفی اشاره کردید و اون میزان رضایت بیمار از پزشکه!:n09:

مگر اینکه "همه" ی شما هم از جنس "همه" همون بقال مشارالیه باشه!

Abdolreza2012
02-08-2013, 00:57
میشه لطف کنید و روشن کنید همین الان شما بر چه مبنایی پی بردید به بیسوادی یک پزشک؟
شما چرا جمع میکنید؟
من گفتم قطعا و حتما هستن دکتر هایی که بیسوادن من خودم الان یکیشو میشناسم تو شهرمون
الانم میگم که هستن ( من توهینی به دکتر خاصی و یا پزشکین این فروم نکردم که بهشون بر بخوره )
منظور از بیسواد بودن ، ناتوانی در خواندن و نوشتن نیست دوست عزیز ، منظور نداشتن تجربه ، علم و دانش کافی هست

میشه لطف کنید و روشن کنید همین الان شما بر چه مبنایی پی بردید به بیسوادی یک پزشک؟
من نگفنم 100% که قرص اشتباهی بوده و نمیگم اون دکتر بیسواد بوده من جوابه پست شما رو دادم و گفتم هستن دکتر هایی که سواد کافی ندارن
و حتما نباید قرصو مصرف میکردن و بلایی سرشون میومد تا شکایتشون به جایی برسه

اگر میخواست اینطور که شما تصور کردید باشه الان هیچ دکتری در دنیا پشت میزش نبود و همه پشت میله های زندان بودند
مگه قراره بره زندان؟؟؟؟؟؟
الان یکی میزنه اون یکیو شل و پل میکنه نمیندازنش زندان حالا بخاطر این قضیه بندازن زندان
کار با یه عذر خواهی ساده هم حله
حالا دکتر ایشون بجای همون معذرت خواهی بد صحبت کرده

+

جواب کامل رو از تعریف بیسوادی و .... cool11 عزیز داده

NorthBridge
02-08-2013, 01:30
cool11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینطور که میبینم شما اهل داستان پردازی و توضیحات بیهوده هستید ... اصلاً تعجب نداره پزشک محترم نامبرده اشتباه کنه و...
بعنوان یک توصیه ی مهم، پاسخ گفتاری و یا نوشتاری رو همیشه سعی کن تا حد امکان مختصر و مفید بگی و یا بنویسی(نه مثل اینجا بشکل صفحه قبل) وگرنه همیشه و همه جا تأثیر معکوس میده
شما ماشین رو هم پیش تعمیرکار ببری اگه مختصر و مفید مشکلت رو نگی میبینی برای خودروت نسخه ی اشتباهی پیچیده نمیشه که با اونم درگیر بشی و...

مجازات پزشک خاطی از تذکر شفاهی و کتبی تا لغو دائمی پروانه طبابت و حتی قصاص ، نوسان داره
لب کلام اینه که شما با این صحبتها نمیتونی توی مراجع ذیصلاح جرمی برای پزشک اثبات کنی
پزشک میگه بر اساس توضیحات خود بیمار و تشخیص بالینی به چنین نتیجه ای رسیده و قانون هم حق رو بهش میده مگر اینکه خلافش ثابت بشه
برداشت شما از قضیه اشتباهه و با قانون هم کاملاً بیگانه اید .

pcgamer
02-08-2013, 01:32
عزیزم خودتو ناراحت نکن دکترهایی که بی سواد هستن بعد یک مدت تو مطبشون پشه می پرونن ولی ...
دکتری که خوب باشه نوبتش 1 ماه به 1 ماه هست شما نباید پیش هر دکتری بری .

در مورد شکایت موارد بزرگتری بودن که به هیچ جا نرسیدن دیگه چه برسه مورد شما که هیچی هم نشده من چند وقت پیش تو مطب دکتر گوش و حلق و بینی دکتر هاشمی بودم نوبت داشتم و جالبه بدونید ایشون جراحی بینی هم انجام میدم ! نمیدونم چطور بشون اجازه میدن با اینکه جراح پلاستیک نیستن! به هر حال پسری اونجا بود که چهرش مثل عقب مونده ها بود ... بعد اومد سمتم گفت میخوای عمل کنی !؟ کمی که حرف زدیم عکسش رو قبل عمل نشون داده گفت من با عمل اینجوری شدم! طرف بیخیال شکایت شده بود و میخواست دوباره عمل مجدد پیشش انجام بده که از استخون لگن یا پاش برای بینیش بگیرن :n30: ادم واقعا نمیدونه چی بگه ولی حدااقل جون من رو که نجات داد

cool11
02-08-2013, 02:02
cool11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اینطور که میبینم شما اهل داستان پردازی و توضیحات بیهوده هستید ... اصلاً تعجب نداره پزشک محترم نامبرده اشتباه کنه و... بعنوان یک توصیه ی مهم، پاسخ رو همیشه سعی کن مختصر و مفید بگی و ایضاً بنویسی وگرنه همیشه و همه جا تأثیر معکوس میده شما ماشین رو هم پیش تعمیرکار ببری اگه مختصر و مفید مشکلت رو نگی میبینی برای خودروت نسخه ی اشتباهی پیچیده نمیشه که با اونم درگیر بشی و...لب کلام اینه که شما با این صحبتها نمیتونی توی مراجع ذیصلاح جرمی برای پزشک اثبات کنی پزشک میگه بر اساس توضیحات خود بیمار و تشخیص بالینی به چنین نتیجه ای رسیده و قانون هم حق رو بهش میده مگر اینکه خلافش ثابت بشه امتحانش مجانیه

شما بهتر بود اگر به مواردی که من گفتم اشکالی دارید به صورت جزئی بگید نه اینکه با یه جمله خودتون رو راحت کنید و بگید داستانه و ...

من با ایجاد این تاپیک قصد نداشتم از کسی مثل شما درس زندگی بگیرم و توصیه های مهم! بشنوم!
همه می دونن وضعیت قضایی کشور به چه صورته و احتیاج به قیم هم ندارن که براشون تصمیم بگیره چه کاری رو انجام بدن!!

بله ایجاز و گزیده گویی خوبه ، ولی شما در مورد "ایجاز مخلّ" چیزی شنیدید؟!

راستی شما که حوصله تون زیاد بود ، با این چند خط من حوصله تون سر رفت؟!

clau
02-08-2013, 02:29
تو هر شغلی بد و خوب وجود داره خیلی از دکتر ها هم هستن که تا به یک جایی میرسن فکر میکنن علامه دهر هستن من خودم با یکی از اقوام رفته بودم پیش یک به اصطلاح پزشک این فامیل ما دارویی که مصرف میکرد یکم کم پیدا میشه اظهار نگرانی کرد این جناب دکتر هم اظهار فضل فرمودن نگران نباشین این قرص که شما مصرف میکنین مثل پشکل همه جا پیدا میشه:n21:در مورد شکایت الکی وقتت تلف نکن دوست عزیز خدا رو شکر مشکلی پیش نیومد برای بدتر از ایناش هم طرف اقدام کنه به جایی نمیرسه

supermax15
02-08-2013, 02:58
من پینهاد میکنم حتما حتما شکایت کنید
اگه شکایت نکنید ممکنه بازم دکتر اشتباه کنه واسه یه بیمار دیگه ولی اگه شکایت کنید جریمه میشه و دیگه از این کارا نمیکنه

havzhini
03-08-2013, 01:32
cool11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینطور که میبینم شما اهل داستان پردازی و توضیحات بیهوده هستید ... اصلاً تعجب نداره پزشک محترم نامبرده اشتباه کنه و...
بعنوان یک توصیه ی مهم، پاسخ گفتاری و یا نوشتاری رو همیشه سعی کن تا حد امکان مختصر و مفید بگی و یا بنویسی(نه مثل اینجا بشکل صفحه قبل) وگرنه همیشه و همه جا تأثیر معکوس میده
شما ماشین رو هم پیش تعمیرکار ببری اگه مختصر و مفید مشکلت رو نگی میبینی برای خودروت نسخه ی اشتباهی پیچیده نمیشه که با اونم درگیر بشی و...لب کلام اینه که شما با این صحبتها نمیتونی توی مراجع ذیصلاح جرمی برای پزشک اثبات کنی
پزشک میگه بر اساس توضیحات خود بیمار و تشخیص بالینی به چنین نتیجه ای رسیده و قانون هم حق رو بهش میده مگر اینکه خلافش ثابت بشه
برداشت شما از قضیه اشتباهه و با قانون هم کاملاً بیگانه اید .

دوست عزیز مشا دارید یکطرفه برخورد میکیند چون اصلا بحث زیر سوال بردن جامعه پزشکی نیست

اگر حرف این دستمون درست باشه داروی اشتباهیی تجویز شده باشه تنها دلیل بی سوادی نمیتونه باشه
یک دلیل میتونه بی توجهی باشه که حتی ممکنه از بزرگترین پزشکان هم رخ بده که ربطی به سطح سواد و علم نداره بلکه اون لحظه ممکنه تمکز نداشته و اشتباه کرده
در پزشکی این بیمار نیست که درخواست دارو میکنه بلکه پزشک باید هم شرح حال و هم معاینه دقیق انجام بده و بعد از مطمعن شدن از نوع بیماری دارو تجوزیز کنه
حتی اگه بیمار شرح حال اشتباه بده حالا چه عمدا و چه سهوا این پزشک هست که باید با معاینه و ازمایش بیماری رو تشخیص بده چون ممکنه اصلا بیمار شرح حال اشتباه بده برای گرفتن داروی خاص در جهت هدفی که داره ولی دکتر که نباید گول بیمار رو بخوره

در هر حالت پزشک کاملا مسئول هست و در صورت کوتاهی و اشتباه باید باهاش برخورد بشه
ولی تایین اینکه ایا دکتر واقعا اشتباه کرده یا خیر هم باید توسط متخصص این کار مشخص بشه

cool11
03-08-2013, 10:12
دوست عزیز مشا دارید یکطرفه برخورد میکیند چون اصلا بحث زیر سوال بردن جامعه پزشکی نیست

اگر حرف این دستمون درست باشه داروی اشتباهیی تجویز شده باشه تنها دلیل بی سوادی نمیتونه باشه
یک دلیل میتونه بی توجهی باشه که حتی ممکنه از بزرگترین پزشکان هم رخ بده که ربطی به سطح سواد و علم نداره بلکه اون لحظه ممکنه تمکز نداشته و اشتباه کرده
در پزشکی این بیمار نیست که درخواست دارو میکنه بلکه پزشک باید هم شرح حال و هم معاینه دقیق انجام بده و بعد از مطمعن شدن از نوع بیماری دارو تجوزیز کنه
حتی اگه بیمار شرح حال اشتباه بده حالا چه عمدا و چه سهوا این پزشک هست که باید با معاینه و ازمایش بیماری رو تشخیص بده چون ممکنه اصلا بیمار شرح حال اشتباه بده برای گرفتن داروی خاص در جهت هدفی که داره ولی دکتر که نباید گول بیمار رو بخوره

در هر حالت پزشک کاملا مسئول هست و در صورت کوتاهی و اشتباه باید باهاش برخورد بشه
ولی تایین اینکه ایا دکتر واقعا اشتباه کرده یا خیر هم باید توسط متخصص این کار مشخص بشه

سلام

در این مورد خاص احتیاجی به متخصص نیست

چون پزشک خلاف صریح بخشنامه وزارت بهداشت تجویز دارو کرده

Alamate Soal
03-08-2013, 10:34
سلامدر این مورد خاص احتیاجی به متخصص نیستچون پزشک خلاف صریح بخشنامه وزارت بهداشت تجویز دارو کردهچه دارويي براي چه بيماري تجويز كرده و دقيقا چه بخشنامه اي رو نقض كرده مگه ؟ اگه ميشه يه اسكن از نسخه اي كه نوشته اينجا قرار بدين تا ما هم ببينيم . ===در ضمن بيمار شما هم اگر حامله نباشه و هيچ آسيبي نديده باشه شكايت شما به عنوان شكايت رسيدگي نميشه به عنوان يه گزارش تخلف رسيدگي ميشه و همينجوري ميافته روي گوشه ميز . اگر هم در بخش هاي دولتي كار ميكرده اون پزشك كه اصلا رسيدگي بشه هم هيچ اتفاقي براي اون پزشك نميافته. پزشك خاطي هم مجازات قصاص و زندان نداره. مجازات زندان براي پزشك در صورتي ميتونه باشه كه از بيمارانش كلاهبرداري كنه و جرايم اين چنين انجام بده. مجازات قصاص حتي براي افراد عادي كه قتل غيرعمد مرتكب ميشن وجود نداره چه برسه براي اشتباهات پزشكي ! خطاي پزشكي در بدترين حالت ديه داره نه قصاص و زندان. كه تازه اون رو هم اگه شما بتونين ديه رو بگيرين بازم بيمه مسئوليت پزشكان هست كه ديه رو پرداخت ميكنه نه خود پزشك. كلا شما زورتون به پزشك نميرسه البته نميگم كه هميشه بايد بيخيال شدها؛ ولي در اين مورد كه شما ميگين قرار نيست اتفاق خاصي بيافته. مورد داشتيم پزشك بيماري رو كه دچار تروما و خونريزي شديد شده بود بدون ارجاع به نورولوژي و MRİ مرخص كرده بود و بيمار همون شب فوت كرده بود ولي شكايتشون از پزشك به هيچ جايي نرسيد.

havzhini
03-08-2013, 10:36
سلام

در این مورد خاص احتیاجی به متخصص نیست

چون پزشک خلاف صریح بخشنامه وزارت بهداشت تجویز دارو کرده
درسته که بعضی اشتباهات کاملا واضح هستن مثل جا گذاشتن پنس داخل شکم مریض که به عینه خودم دیدم
ولی منظور اینه که شما باید شکایت کنید و مرجع رسیدگی کننده تشخیص میده پزشک تخلف کرده و در مقابل تخلفش باهاش برخورد میکنه

در هر صورت شما اگر مطمعن هستین حتما پیگیری کنید

cool11
03-08-2013, 14:02
چه دارويي براي چه بيماري تجويز كرده و دقيقا چه بخشنامه اي رو نقض كرده مگه ؟ اگه ميشه يه اسكن از نسخه اي كه نوشته اينجا قرار بدين تا ما هم ببينيم . ===در ضمن بيمار شما هم اگر حامله نباشه و هيچ آسيبي نديده باشه شكايت شما به عنوان شكايت رسيدگي نميشه به عنوان يه گزارش تخلف رسيدگي ميشه و همينجوري ميافته روي گوشه ميز . اگر هم در بخش هاي دولتي كار ميكرده اون پزشك كه اصلا رسيدگي بشه هم هيچ اتفاقي براي اون پزشك نميافته. پزشك خاطي هم مجازات قصاص و زندان نداره. مجازات زندان براي پزشك در صورتي ميتونه باشه كه از بيمارانش كلاهبرداري كنه و جرايم اين چنين انجام بده. مجازات قصاص حتي براي افراد عادي كه قتل غيرعمد مرتكب ميشن وجود نداره چه برسه براي اشتباهات پزشكي ! خطاي پزشكي در بدترين حالت ديه داره نه قصاص و زندان. كه تازه اون رو هم اگه شما بتونين ديه رو بگيرين بازم بيمه مسئوليت پزشكان هست كه ديه رو پرداخت ميكنه نه خود پزشك. كلا شما زورتون به پزشك نميرسه البته نميگم كه هميشه بايد بيخيال شدها؛ ولي در اين مورد كه شما ميگين قرار نيست اتفاق خاصي بيافته. مورد داشتيم پزشك بيماري رو كه دچار تروما و خونريزي شديد شده بود بدون ارجاع به نورولوژي و MRİ مرخص كرده بود و بيمار همون شب فوت كرده بود ولي شكايتشون از پزشك به هيچ جايي نرسيد.

ببینید

اولا من نمیدونم حالا با یه شکایت چه اتفاق خاصی میخواد بیفته که انقدر بعضی ها بهشون بر خورده ( چه پزشکان و چه اونهایی که اقوامشون پزشک هستن!)

الآن اینهایی که شما نوشتید ، مدح پزشکان ـه یا ذم اونها؟!

بله تو این مملکت زور آدم به رفتگر خبابون هم نمی رسه چه برسه به پزشکها!

در ثانی کی خواست این پزشک رو بندازه زندان

تمام این چیزهایی رو هم که شما نوشتیدتوصیف وضعیت وخیم کشور در باب قضا و پزشکیه و من هم از این چیز ها بی خبر نیستم!

در مورد سوالتون هم اگر تمایل داشتید پ.خ بدید

درسته که بعضی اشتباهات کاملا واضح هستن مثل جا گذاشتن پنس داخل شکم مریض که به عینه خودم دیدم
ولی منظور اینه که شما باید شکایت کنید و مرجع رسیدگی کننده تشخیص میده پزشک تخلف کرده و در مقابل تخلفش باهاش برخورد میکنه

در هر صورت شما اگر مطمعن هستین حتما پیگیری کنید

بله روال کار که همین هست که شما فرمودید

منظورم این بود که چون تخلف واضحه ،خیلی بعیده مرجع رسیدگی رای به عدم تخلف بده