PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازی ماریو 1392 من ورژن 2 با گیم میکر

sajjad_3011
30-07-2013, 23:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این بازی شامل سه مرحله هست که توی گیم میکر ساختمش.
مرحله ی اول باید 3 تا کلید رو بدست بیارید و برید مرحله ی 2 :

------------------
مرحله ی 2 باید 2 تا کلید بدست بیارید.
مرحله ی 3 هم زیر آب هست و باید 4 تا کلید رو بدست بیارید و بهتون بگه شما نابغه هستید
مرحله ی 3 رو واقعا سخت درست کردم.
ولی چون خودم تونستم تمومش کنم حذفش نکردم:
لطفا شما دانلود کنید و از بازی لذت ببرید و یکی یکی نظرتونو بگید.
در مورد جلوه های ویژه و particle هم هر سوالی بود بپرسید خوشحال میدم یاد بدم.
برای عبور از اسکلتهای سفید در مرحله ی 1 باید برد و گوی سبز رنگ سحر آمیز و ضد ضربه در مقابل اسکلت های سفید رو بدست بیارید.
این گوی فقط شما رو در برابر اسکلتهای سفید ضد ضربه می کنه.
----------
لینک دانلود :
دوستان لطفا نظرتونو بگید.

delta7
31-07-2013, 00:48
گرافیکش هنوز خیلی کار داره
در مورد صداش هم باید بیشتر کار کنی مثلا وقتی جونت کم میشه یه صدایی بده وقتی کلید رو بدست میاری یه صدایی بده و ..
حرکت ماریو هم پویایی نداره مثلا میشد بزاریش قدم بزنه یا بدوه نه مثل تو یه خط حرکت کنه و پاهاشو تکون نده
موفق باشی

sajjad_3011
31-07-2013, 01:04
مدلسازی بلد نیستم.شما بلدی کمک کنی؟:n14:
جون کم نمیشه که مرحله restart میشه . فعلا health bar نذاشتم. وقتی هم که می بازه یه صدای مرگی میده:n02:
در مورد حرکت پاها اونم فعلا اولویت نداشت ، اسپرایت خوب و ظریف و نرمی نداشتم :n28:
اگه میشه در مورد سخت و جذاب بودن و هیجان بازی بحرفید:n06: بازم ممنون

salar79
31-07-2013, 01:06
برای ساختش از چه نرم افزاری استفاده کردی؟؟؟چه قدر زمان برد؟؟؟باید حتما زبان برنامه نویسی خاصی بلد باشی؟؟؟:n27: ولی واقعا سخت مهیجه!!!جون زمان داره!!ولی با این همه من از بازی هایی که زمان داره بدم میاد!!من جای شما بودم مر حله رو سخت تر انتخاب میکردم ولی زمان رو بر میداشتم!!!:n02:

sajjad_3011
31-07-2013, 01:35
برای ساختش از چه نرم افزاری استفاده کردی؟؟؟چه قدر زمان برد؟؟؟باید حتما زبان برنامه نویسی خاصی بلد باشی؟؟؟:n27: ولی واقعا سخت مهیجه!!!جون زمان داره!!ولی با این همه من از بازی هایی که زمان داره بدم میاد!!من جای شما بودم مر حله رو سخت تر انتخاب میکردم ولی زمان رو بر میداشتم!!!:n02:

با گیم میکر ساختمش ورژن 8

واسه زمانش یک alarm نوشتم و گذاشتمش توی یک آبجکت که create کردمش.خیلی ساده از 60 کم می کنه تا به 0 برسه. اگه 0 شد همون اتاق یا room رو reset می کنیم با دستور room_restart :n02:
مگه گیم میکر بلد نیستی؟ واقعا عمرت بر فناست. بیشتر بازی سازا با گیم میکر شروع کردن بعدش شاید رفتم سمت unity .

جلوه های ویژه رو بهش میگیم particle که با استفاده از چند خط کد میایم دود یا smoke up و غیره رو ایجاد می کنیم مثل آتیش ،آب ،انفجار و .... ! اینا خیلی ساده هست و فقط با استفاده از نمونه اسکریپت ها و پروژه های sample میایم ایجادشون می کنیم.
هر سوالی واسه یاد گیری و درک اکشن ها و رویدادهای game maker و یاد گیری اون داشتید ازم بپرسید من خوشحال میشم پاسخ بدم. مدتی بعد هم سورس خود پروژه رو خواهم گذاشت. من کلا بازی هایی که میسازم اپن سورس هست.

delta7
31-07-2013, 02:04
:n02: اولین چیزی که به چشم میاد گرافیک و طراحی هستش
room قشنگ طراحی نشده مثلا جعبه ها همیجوری پراکنده هستن

من واسه این کارا وقت ندارم :n02:
اون موقع که دنبال این چیزا بودم 10-11 سالم بود

delta7
31-07-2013, 02:08
بهت یه پیشنهاد میکنم
یه بازی ساده رو درست کن واسه تمرین
بازی سایمون رو دیدی؟
همونی که 4 تا مربع رنگی هست اولش خودش یکی رو انتخاب میکنه بعد باید اونو یزنی و همینجوری تعدادشون بیشتر میشه ؟
یه جور بازی حافظه ست
آنلاینش رو میتونی اینجا بازی کنی
مثل همینو درست کننیاز به گرافیک هم نداره

sajjad3011
31-07-2013, 03:25
این بازی ای که گفتی چی بود اصلا من دیدمش چیزی ازش نفهمیم. حدفش چیه ؟ به نظرم بازی چرتی بود:n13::n08:

sajjad3011
31-07-2013, 03:26
بچه هایی که مشتاقن سورس بازیمو رایگان بذارم تشکر رو بزنن اگه زیاد شد سورسو میذارم:n05:

parvizamd
31-07-2013, 03:57
من اینو تو pro_makers دیده بودم. خوب باید بگم گرافیک جای کار داره .
جلو آب اش خیلی جالبه. بزودی دانلود می کنم نظرم می گم.

parvizamd
31-07-2013, 04:01
بازی simon جالبه .من دیدمش حافظه یه رنگ را نشون میده و بعد میگه کودم رنگ به صورت نشونم بده به ترتیب بیشتر میشه.

بازی رو دانلود کردم :

ماریو انشیمن نداشت .
بیش از حد سخت بود .
تصاویر کیفیت خوبی نداشتند.
نور سبز جالبه.

موفق باشی.

sajjad3011
31-07-2013, 05:40
parvizamd جان من اونجا هم عضوم ولی چون مدیریتش همرو هی بن می کنه میکه تاپیکای قدیمی رو بالا نیار واس همین من اونجا کم میرم.
راستی parvizamd ،همه می گن تصاویرش بی کیفیت هست .باید با چی کار کنم تا کیفیت بره بالا؟ آیا روی resolution کار کنم یا باید تصاویر رو با حجم بالا streach کنم و هر وقت خواستم تغییر سایز بدم ؟ این ترفندو اگه بلدی به من یاد بده مرسی:n26:

delta7
31-07-2013, 06:51
این بازی ای که گفتی چی بود اصلا من دیدمش چیزی ازش نفهمیم. حدفش چیه ؟ به نظرم بازی چرتی بود:n13::n08:

چیزی ازش نفهمیدی؟
:sq_6:

آی کیوت چنده؟

همینو شما درست کن
نیازی نیست گرافیکش مثل اون باشه 4 تا مربع ساده درست کن
هدفش هم اینکه یاد بگیری بازی درست کنی

parvizamd
31-07-2013, 18:20
خوب سجاد بشین SPRITE با کیفیت درست کن.
گیم پلی هم بهش برس .
مشکل بازیت این تنظیمات نیست.

mohammd1
31-07-2013, 18:36
نمیخواد درست کنی
فقط اون نوشته پایین تصویر رو جدی نگیر:n02:
+
راستی اون سکو که بالا و پایین میره باگ داره: دوتا باگ
1 وقتی سکو از پایین به آخر مسیر میرسه ماریو تو سکو گیر میکنه
2 وقتی سکو از بالا به آخر مسیر میرسه ماریو میپره هوا
ولی تو با زرنگی جفتش رو ماس مالی کردی ایول ولی ما این کاره هستیم :دئ

sajjad_3011
02-09-2013, 11:44
سورس بازی رو توی promakers.ir گذاشتم با گیم میکر ساختم. سوالی داشتد واس یادگیری اونجا پ.خ