PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا اينترنت حداقل 30 مگابايتي airmaxبيسيم در مشهد حقيقت داره ؟

Fr@nki
19-07-2013, 11:56
با عرض سلام به همه دوستان
چندي پيش يكي از بازرياب هاي شركت آفتاب آشنا در مشهد به شركت ما اومد و گفت كه اونها در مشهد براي شركتها نسبت به ارائه اينترنت پرسرعت بسيم بر مبناي Airmax از ISP
قائم ارتباط رضوي اقدام مي كنند
مطلب آنجا عجيبتر شد كه گفت حداقل سرعتي كه مي دهند 30 مگابايت بر ثانيه بوده و تا 150 مگابايت بر ثانيه شير مي شود !!!!

تازه مي گفت يك سرور FTP هم دارند كه نرم افزارهاي سايتهاي دانلود مثل ميهن دانلود و امثالهم رو رويش ريختند كه با هزينه كمتر از اونجا هم دانلود كنيم و خيلي مطالب ديگر كه ما رو وسوسه مي كرد.
من 500 هزار تومان بابت نصب سرويس بهشون دادم و براي ابتدايي كار 45 هزار تومان بابت 10 گيگ حجم بهشون دادم و البته هنوز كه نيومدند نصب كنند
من تححقيق كردم تازه زنگ زدم ISP گفتند بله درسته و ما اين سرعت رو مي دهيم تازه تو سايت سازمان تنظيم مقررات هم اسمشون هست اينهم سايتشون هست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سوال اينجاست كه آيا توي تهران يا شهر هاي ديگر شما چنين سيستمي با اين سرعت داريد؟
البته من باورم نميشه تو كشور چنين چيزي باشه ولي نمي دونم گفتم يا بخت يا اقبال اگر بشه چي ميشه:n20:
ولي براي من اون قسمتي اش سوال است كه اگر به فرض اينها بتونند بدهند حالا اينها حداقل 300 مشتري در سطح مشهد داشته باشند 300*30=9000 يعني اينها در حدود 8 گيگ پهناي باند بايد داشته باشند در حالي كه كل پهناي باند كشور اونقدر نيست

يكي من رو راهنمايي كنه كه آيا كلاه سرم رفته يا نه !!:n26: و برم قراردادم رو فسخ كنم تا هنوز نصب نكردند

راستي دوستان اگر بشه يك اينترنت بيسيم (خطمون PCM- هستش) معرفي كنند كه هم پر سرعت باشه هم ترافيكش مثل شاتل ارزون باشه مبين نت كمي گرون دراومده برام

متشكر

alidadash75
19-07-2013, 14:16
چندي پيش يكي از بازرياب هاي شركت آفتاب آشنا در مشهد به شركت ما اومد و گفت كه اونها در مشهد براي شركتها نسبت به ارائه اينترنت پرسرعت بسيم بر مبناي Airmax از ISP
مطلب آنجا عجيبتر شد كه گفت حداقل سرعتي كه مي دهند 30 مگابايت بر ثانيه بوده و تا 150 مگابايت بر ثانيه شير مي شود !!!!

تازه مي گفت يك سرور FTP هم دارند كه نرم افزارهاي سايتهاي دانلود مثل ميهن دانلود و امثالهم رو رويش ريختند كه با هزينه كمتر از اونجا هم دانلود كنيم و خيلي مطالب ديگر كه ما رو وسوسه مي كرد.
من 500 هزار تومان بابت نصب سرويس بهشون دادم و براي ابتدايي كار 45 هزار تومان بابت 10 گيگ حجم بهشون دادم و البته هنوز كه نيومدند نصب كنند
من تححقيق كردم تازه زنگ زدم ISP گفتند بله درسته و ما اين سرعت رو مي دهيم تازه تو سايت سازمان تنظيم مقررات هم اسمشون هست اينهم سايتشون هست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سوال اينجاست كه آيا توي تهران يا شهر هاي ديگر شما چنين سيستمي با اين سرعت داريد؟
البته من باورم نميشه تو كشور چنين چيزي باشه ولي نمي دونم گفتم يا بخت يا اقبال اگر بشه چي ميشه:n20:
ولي براي من اون قسمتي اش سوال است كه اگر به فرض اينها بتونند بدهند حالا اينها حداقل 300 مشتري در سطح مشهد داشته باشند 300*30=9000 يعني اينها در حدود 8 گيگ پهناي باند بايد داشته باشند در حالي كه كل پهناي باند كشور اونقدر نيست

يكي من رو راهنمايي كنه كه آيا كلاه سرم رفته يا نه !!:n26: و برم قراردادم رو فسخ كنم تا هنوز نصب نكردند

راستي دوستان اگر بشه يك اينترنت بيسيم (خطمون PCM- هستش) معرفي كنند كه هم پر سرعت باشه هم ترافيكش مثل شاتل ارزون باشه مبين نت كمي گرون دراومده برام

متشكر
برو فسخش کن کلاهی بزرگتر از سرت.سرت گذاشتن.سریع برو با 500 تومن چه کار ها که نمیشه کرد.

Fr@nki
19-07-2013, 20:16
برو فسخش کن کلاهی بزرگتر از سرت.سرت گذاشتن.سریع برو با 500 تومن چه کار ها که نمیشه کرد.

لطفا میشه چند سرویس بغیر از ADSL رو که هزینه ترافیکشون کم باشه مثلا 5000 تومان برای هر گیگ و سرعتش حداقل 2 مگ باشه رو معرفی کنید
ممنون

REZAHOSEYNGANI
19-07-2013, 20:19
تو کره جنوبی فقط چنین چیزی هست:n02:

wooooow
19-07-2013, 21:02
جموع کل سرعت مشهد به 30 مگابایت میرسه ؟؟!!!!!!!! :n02:

30 مگابایت تا 150 مگابایت /!!!!!!!!!!!
یعنی بر اساس سرعتی که isp ها ارائه میدن بخوایم حساب کنیم میشه :

240 مگابیت تا 1.2 گیگابایت سرعت !!!!!!!!!!

آخه کجا 1.2 گیگ سرعت میدن ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سرعت کره جنوبی هنوز به این مقدار نرسیده !!!!!

hp980
20-07-2013, 07:58
تو سايتي كه لينكش رو داديد حداكثر سرعت 1 مگ هست :n02:

متشكر

italodance
20-07-2013, 08:52
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه اینو میگی که اینترانت هست :n08:

Fr@nki
20-07-2013, 09:03

ستون سمت وسطش نوشته اينترنت آيا منظورش همون اينترنت بوده؟

soroosh_cz
20-07-2013, 09:04

الان باید بنویسن:
That awkward moment when you understand that you waste your money :n09:

داداش اول میومدی تاپیک میزدی، بعدش سرویس سفارش میدادی :n16:

Armin.Computer
21-07-2013, 00:32
شما قیمت ها رو خوب نگاه کن:
64 کیلو اینترنت : 1100000 ريال
100 مگا اینترنت : 330 برابر 64 كيلو
قیمتش چه قدر میشه؟ :دی :n08:

jafarr
22-07-2013, 01:21
تا اونجا که من میدونم و چون خودم مشهد زندگی میکنم و مستقیما رفتم شرکتشون . شرکتشون یه ISP خیلی معروف نیست و تقریبا کوچیکه ولی زیر شاخه شرکتی نیست .
البته راجب این چیزی که شما گفتی شاید درست باشه ولی مشکوک میزنه . اخه زمانی که من رفتم حدود 3 سال پیش که برای گیم نت اینترنت بگیرم گفتن ما دکل میزنیم و خرج زدن دکل و تجهیزات حدود 1.5 میلیون در میاد . ولی سرعتی که به من گفتن اون زمان 4mb بود نه 30mb . به هر حال بهتره ریسک نکنی . البته اسم کمی فرق میکنه اون شرکتی که من منظورم هست شرکت افتاب نزدیکای مجتمع تک هست .
البته این جریان که ربطی هم نداره بگم جالبه . یادمه دوستان تو مشهد واسه کافی نت .... رفتن تجهیزات خریدن و یه مهندس هم که در دانشگاه تهران تدریس میکردن بصورت غیر قانونی راهندازی کردن که بعد از مدتی که دستگیری خوردن حدود 15M وسایل هاشون مصادره شد .

Fr@nki
27-07-2013, 18:41
ممنون از شما
من هم به همين علت كه ممكنه بعدا مشكلات قانوني پيش بياد منصرف شدم
چون من همچين شركي هم ندارم فقط چون مسئول فناوري اطلاعات يك شركت ديگر هستم خواستم تست كنم كه كلا منصرف شدم
تازه ADSL كلا ارزون تر هستش و مطمئن تر چون يك شركت براي اينكه تجهيزات داخل مخابرات بگذاره از چند تا ----- رد ميشه ولي براي گذاشتن دكل چنين قاعده اي نيست

تا اونجا که من میدونم و چون خودم مشهد زندگی میکنم و مستقیما رفتم شرکتشون . شرکتشون یه ISP خیلی معروف نیست و تقریبا کوچیکه ولی زیر شاخه شرکتی نیست .
البته راجب این چیزی که شما گفتی شاید درست باشه ولی مشکوک میزنه . اخه زمانی که من رفتم حدود 3 سال پیش که برای گیم نت اینترنت بگیرم گفتن ما دکل میزنیم و خرج زدن دکل و تجهیزات حدود 1.5 میلیون در میاد . ولی سرعتی که به من گفتن اون زمان 4mb بود نه 30mb . به هر حال بهتره ریسک نکنی . البته اسم کمی فرق میکنه اون شرکتی که من منظورم هست شرکت افتاب نزدیکای مجتمع تک هست .
البته این جریان که ربطی هم نداره بگم جالبه . یادمه دوستان تو مشهد واسه کافی نت .... رفتن تجهیزات خریدن و یه مهندس هم که در دانشگاه تهران تدریس میکردن بصورت غیر قانونی راهندازی کردن که بعد از مدتی که دستگیری خوردن حدود 15M وسایل هاشون مصادره شد .

Zeitgeist
28-07-2013, 08:34
به شما چنین پهنای باندی شاید بدهند که بر پایه ی تکنولوژی WiMax خواهد بود.

ولی این عدد به معنای پهنای باند "اینترنت" شما نخواهد بود.

فقط پهنای باند لینک ارتباطی شما با سرورهای آن شرکت و فقط داخل شبکه ی آن ISP، با این سرعت خواهد بود؛ یعنی شاید بتوانید از سرور FTP مدعایی، با سرعت 150 مگابیت بر ثانیه (= 17 مگابایت بر ثانیه) دانلود کنید، ولی نه از اینترنت و خارج از کشور و خارج از شبکه ی آن ISP.

یعنی حتی از سایت های مقیم داخل کشور هم نمیتوانید چنان سرعتی داشته باشید و آن سرعت، محدود به شبکه ی داخلی آن ISP خواهد بود.

اگر چنانچه برای دسترسی به شبکه ی داخلیشان، محدودیت حجمی گذاشته و به شما حجم بفروشند، تنها میشه روش نام کلاهبرداری گذاشت.

احتمالاً در داخل ISP یک اینترنت ADSL ـی چیزی از شرکتی خریدن (مثلاً 10 مگابیت) و اون رو بین تمام مشتریانشون share کردن...!

روش های پول درآوردن در کشور بی صاحب ایران از مردم بیسواد و نادان...