PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در فونتهاي Adobe Reader

yahya89dk
16-04-2005, 13:52
دوستان گرامي سلام.
من هر موقعي كه مي خواهم فايل PDF اي را كه توش مطالب فارسي(مثل روزنامه) وجود داره را بخونم با مشكل فونت ها روبرو مي شوم و اين پيغام برام مي آد :

Cannot find or creat the font `...´.Some characters may display or print correctly.

البته اسم فونت هاش مختلفه ها و بعد از اين كه يغامش را تاييد مي كني صفحه ي باز شده به درستي بعضي از كلمات را نشون نمي ده.
لطفا يكي كمك كنه.
ممنون.

mydelphi
16-04-2005, 13:55
حق با شماست من وقتي مي خواهم فايل PDF درست كنم
با مشكل فونت مواجه مي شم !!!!

amirkayvan
18-04-2005, 09:13
با درود چون اين تاپيك رو باز كرديد منم يك سوال دارم ايا ميشه بعد از باز كردن يك متن قسمتي از ان را select كرد وكپي ودر word پيست كرد؟

M.R.M
18-04-2005, 13:11
سلام دوستان عزيز.
در پاسخ به سوال شما Yahya89dk عزيز ، بايد بگم كه در اين گونه موارد سعي كنيد از نسخه ME برنامه Acrobat Reader استفاده كنيد و يا پچ تبديل به ME آن را نصب كنيد تا به اين گونه مشكلات برخورد نكنيد.
و يا ميتوانيد با نصب يك فارسي ساز مناسب به راحتي از بروز چنين مشكلاتي پيشگيري كنيد. همچنين ميتوانيد يك بسته نرم افزاري فونتهاي فارسي ويندوز XP را از اينترنت تهيه و نصب كنيد.
اما بهترين يشنهاد همان نسخه Acrobat Reader ME است. زيرا اين برنامه يك سري فونتها و قسمتهاي درون ساز براي برنامه در نظر ميگيرد كه درواقع ربطي به فونتها و ... ويندوز ندارد ، بلكه برنامه را مستقلا براي نمايش فايلهاي PDF با زبانهاي خاور ميانه آماده ميكند.
اما در مورد سوال شما امير عزيز.
اگر منظورتان كپي يك قسمت از متن Select شده در برنامه Acrobat و سپس پيست آن در برنامه Word است ، بهتر خودتان امتحان كنيد و نتيجه را ببينيد !!! :wink:
دوست عزيز اگر چنين كاري ممكن بود ، به نظر شما چرا برنامه نويسان برنامه هاي تبديل فايل PDF به DOC را طراحي كرده اند ؟؟؟ :!: :?: :wink:
برنامه Acrobat از ساختارهاي متفاوتي در فونتهاي خودش براي نمايش استفاده ميكند.
موفق باشيد. :D