PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش مکینتاش از صفر

hashemi_ali_reza
12-07-2013, 15:23
سلام دوستان

من دنبال یک منبع خوب واسه آموزش مک از پایه می گردم. من هیچی از مک نمی دونم! آیا منبعی واسه آموزش هست (مجازی یا چاپی)؟
می خوام یاد بگیرم چطوری می تونم باهاش کار کنم؟ برنامه نصب کنم و....
کلا چه محدودیت هایی نسبت به ویندوز داره؟؟؟

مرسی

SAMCRO
12-07-2013, 19:29
سلام !‌

یادگرفتن مک بسیار اسونه و فقط با گداشتن حداکثر ۲ ساعت می تونین تا ۸۰۷۰ درصد از ویژگی های عمومیشو خودتون کشف کنین ...
ولی اگه حوصله ی سر کله زدن رو ندارین و می خواین با اموزش جلو برین من اموزشای Lynda.com رو پیشنهاد می کنم ... لینکش باید باشه اگه سرچ کنین ( حتی توی سایتای فارسی ) ولی احتمالا حجمش زیاد باشه چون اموزشاش تصویری هستن ... اگه نخواستی دانلود کنی می تونی بری بخری ... مغازه ها دارن ...
۲ باره تاکید می کنم واقعا کار کردن باهاش اسونه ... مثلا همین ریختن برنامه ها ... ۲ نوعه ... یکی اینستال کردن ... که مث ویندوره دقیقا ... یکی هم درگ کردنه که روی فایل .dmg ( فایل اجرایی برنامه های اینستالی مک ) یه ویژوال درایو درست می کنه می رید توش یه فایل توشه کپی می کنید توی هاردتون به راحتی برنامه ریخته می شه ....

hashemi_ali_reza
12-07-2013, 19:46
با سپاس
مک بوک های جدید (رتینا) درایو اپتیکال ندارن... واسه اونا چطوری میشه برنامه نصب کرد؟؟؟ باید رو فلش ریخت؟

SAMCRO
12-07-2013, 22:57
با سپاس
مک بوک های جدید (رتینا) درایو اپتیکال ندارن... واسه اونا چطوری میشه برنامه نصب کرد؟؟؟ باید رو فلش ریخت؟

خواهش می شه ... :n02:
شما می تونین از Superdrive های اکسترنال هم استفاده کنین ....
+ فلش و + دانلود از اینترنت ...
من خودم خیلی وقته از مک استفاده می کنم ولی شاید باورتون نشه که ۴ بار نشده که از درایوش برای ریختن برنامه استفاده کنم ...
۱۰۰ در ۱۰۰ هم بهتون توصیه می کنم سریع بگیرید که لذت استفاده از مک رقیب نداره توی بحث های کامپیوتری ...
در ضمن بعضی از همین رتنایی ها داخلشون به صورت سفارشی و آپشنال دارای SuperDrive هستن ...

DogForum.ir
15-07-2013, 00:23
در ادامه صحبت های دوستون ... شما از هر درایو اکسترنالی که USB باشه میتونید استفاده کنید ... به طور مثال من خودم از درایو اکسترنال سونی که از قبل داشتم استفاده میکنم ....

در مورد لذت استفاده از مک هم باید بگم که از وقتی من شروع به استفاده کردم واقعا دیگه استفاده از ویندوز واسم سخت شده چون استفاده همه چی در مک ساده شده مخصوصا برای developer ها ...

Stream
15-07-2013, 18:50
با سپاس

به اضافه استفاده از فلش یا درایو های اکسترنال، اپل برای مواقع ضروری یک سرویس داره به اسم Remote disk که باهاش می تونید از درایو اپتیکال یک مک یا PC دیگه بطور وایرلس استفاده کنید و فقط کافیه دو کامپیوتر به یک شبکه وصل باشند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]