PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا قیمت اینترنت زیاده سرعت که قبول ولی قیمت چرا

roohi_iq
12-07-2013, 13:07
سلام یک سوال داشتم بعضی ها می گن نمی روی اینترنت سرعت بالا نمی شه یک همچین ف ی ل ت رینگ مضخرفی گذاشت و باید سرعت پایین باشه :| خوب سرعت پایین باشه چرا قیمت اینترنت چند برابر قیمتش هست حتی اگه دلار 4 تومان باشه هم اینترنت داره با قیمت چند برابر قیمت اصلیش به ما ارائه می شه ! یه پورت 128 قیمتش 20 تومن هست :| فک می کنم با همین 20 تومن که می تونیم بگیم خیلی دلار گرون شده باشه می شه با 5 دلا در خارج از ایران اینترنت خیلی بهتری گرفت
سوال من اینه که این همه پول اضافه خرج چه کاری میشه ؟ این همه پول در کشور داره جمع آوری می شه فکر می کنم حتی اگه این پول رو خرج خدمون کنن دیگه حتی نیازی به مالیات گرفتن هم نیست مثلا یک نفر که پول تمام قبض های خونش روی هم 40 تومن می شن ممکنه که ماهی 30 تومن برای اینترنتی بده که کمتر از 4 تومنش واقعا خرج اینترنتش می شه بقیه اش کجا می ره ؟
لطفا یکی بهم که این پول دزدیده نمی شه ! آخه اگه دزدیده بشه می شه بزرگترین دزدی قرن ! (این سوال سیاسی نیست فقط برای اینه که بدونم این پول ها توی کدوم قسمت تجهیزات خرج می شن :D)

and-roid2
12-07-2013, 13:13
کجای کاری؟

این زیرساخت کثیف سرعت 1مگابیت رو با قیمت 16 دلار وراد کشور میکنه و به شرکتا با قیمت 250 هزار تومن میفروشه!!(حتی این خبر در 20:30 پخش شد!)
باید تصدی گری دولت از اینترنت بردوشته بشه!!!
خیر سرمون در مملکت اسلامی زندگی میکنیم.....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

roohi_iq
12-07-2013, 13:58
کجای کاری؟

این زیرساخت کثیف سرعت 1مگابیت رو با قیمت 16 دلار وراد کشور میکنه و به شرکتا با قیمت 250 هزار تومن میفروشه!!(حتی این خبر در 20:30 پخش شد!)
باید تصدی گری دولت از اینترنت بردوشته بشه!!!
خیر سرمون در مملکت اسلامی زندگی میکنیم.....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
می دونم گرون تره ولی سوال من اینه که این پول کجا میره در زیر ساخت ها خرج میشه ؟ اگه این باشه که با عوض شدن تعدادی از عوامل بی عرضه ی دولت مشکل رفع می شه
ولی اگه توی زیر ساخت ها مصرف نمی شه 2 راه داره :
یا دزدیده می شه
یا در پروژه های مخفی کشور خرج می شه
اگه دزدیده بشه که ناجوری قضیه اش چندین برابر ناجور تر این قضیه ی اختلاص بانکی هست که اگه عوامل زیادی داشت تا حالا لو می رفتن پس اگه دزدی باشه می ره توی جیب کله گنده ترین هایی که اسمشون رو نمی شه اورد که از نظر من (مثلا) بعیده
اما اگه در پروژه های مخفی کشور استفاده بشه که فکر نمی کنم ما پروژه مخفی ای داشته باشم
وقتی آدم مسابقات ربات های جنگجوی خارج از ایران و داخل ایران رو نگاه کنه دقیقا مثل همین یارو تروله می شه
کسی هست که رفع شک کنه برای ما ؟

and-roid2
12-07-2013, 14:04
به نظرم یه جوری باید هزینه این فیلترینگ رو در بیارن.... که از جیب ما داده میشه....
بقیشم میمونه مال برادران زیر ساخت و فناوری اختلالات که با خانواده هاشون برن جزایر هانولو خوش گذرونی...:n02:

amirbrad
12-07-2013, 15:32
ببینید شرکت ها یک دوره بصورت نوبتی و توافقی نه رقابتی تبلیغ می کنن مثلا 8 مگ میارن یا 6 مگ بعد اینقدر کاربر می گیرند که بتونن ماشین پورشه یا ویلای دریا کنار بخرند بعدش پینگ میره بالا و سرعت پایین اما صاحب شرکت اون موقع که ما داریم زجر می کشیم در حال خوشی با پول ماست. در کل شهر که شلوغ باشه قورباغه هم هفت تیر کش میشه.

roohi_iq
12-07-2013, 16:08
ببینید شرکت ها یک دوره بصورت نوبتی و توافقی نه رقابتی تبلیغ می کنن مثلا 8 مگ میارن یا 6 مگ بعد اینقدر کاربر می گیرند که بتونن ماشین پورشه یا ویلای دریا کنار بخرند بعدش پینگ میره بالا و سرعت پایین اما صاحب شرکت اون موقع که ما داریم زجر می کشیم در حال خوشی با پول ماست. در کل شهر که شلوغ باشه قورباغه هم هفت تیر کش میشه.

شرکت ها جز به اشتراک گذاری اینترنت و افزایش پینگ اون هیچ کار دیگه ای نمی کنن فکر نکنید این پول ها میره تو جیب شرکت ها شرکت های اینترنتی هم به طلف این قوانین مضخرف دولتی مجبورن اینترنت خدشون رو از دولت بگیرن یعنی دولت به اون ها گرون می ده گرونی کار شرکت ها نیست !
پول هایی که ما میدیم داره میره توی جیب دولت معمولا جزو درآمد های دولت حساب نمی شه پس اینکه خرج ما نمی شه کاملا واضح هست و جای شک نداره سوال من اینه که کجا خرج می شن ! این قضیه خیلی خیلی بدتر از قضیه ی اختلاص بانکی هست ولی هیچ برخورد جدی ای با اون نمی شه و تمام برخورد ها فقط برای ظاهر هست همونطوری که وقتی یک مسئول کله گنده ای بگه وضعیت اینترنت خوب هست و یا برای سرپوش گذاشتن به تعداد کاربران اشاره می کنه جرم محسوب نمی شه و کسی یقه ی اون رو نمی گیره همون آقای کله گنده هم این پول رو بر نمی داره چون اگه بر میداشت واضح بود معما اینه که این پول کجا میره و خرج چه چیزی میشه ! به هرجای این قضیه که نگاه کنی سرپوش هست:n27: جایی برای تحقیق وجود نداره

ehsanbh
12-07-2013, 16:23
مساله اساسی اینه که چرا انحصار پهنای باند در اختیار یک شرکت آنهم دولتی میباشد(تناقض با اصل ۴۳و ۴۴ قانون اساسی)
فراموش نکنیم که انحصار طلبی و یا حمایت از انحصار طلبی در صنعت خودرو چه پدری از مردم درآورده و داره در میاره.
انحصار = فساد ؛گرانی ؛ عدم بهره وری و ... و مهم تر از همه نابودی خلاقیت و انگیزه رقابت خصوصا در بین جوانان

لینک دانلود قانون اساسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

KING iMAN
12-07-2013, 16:33
ای بابا:n14:

roohi_iq
12-07-2013, 17:17
مساله اساسی اینه که چرا انحصار پهنای باند در اختیار یک شرکت آنهم دولتی میباشد(تناقض با اصل ۴۳و ۴۴ قانون اساسی)
فراموش نکنیم که انحصار طلبی و یا حمایت از انحصار طلبی در صنعت خودرو چه پدری از مردم درآورده و داره در میاره.
انحصار = فساد ؛گرانی ؛ عدم بهره وری و ... و مهم تر از همه نابودی خلاقیت و انگیزه رقابت خصوصا در بین جوانان

لینک دانلود قانون اساسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این که واضح هست ولی مشکل من این نیست پول این چیز ها که میگی معلوم هست که تو جیب کی می ره ولی چیزی که من می خوام بدونم اینه که پول این اینترنت کجا میره ! اینکه پول این اینترنت کجا میره سوالی هست که من دارم مشکل اینجاست که عدم کیفیت و اینجور چیز ها مشکل ما نیست مشکل ما فروش چندین برابر هست که پول توی جیب هیچ کدوم از عوامل فروشش نمی ره ! هرچقدر که بخوار خرچ حساب کنی خرج فیلترینگ و اینجور چیز ها باز هم خیلی خیلی پول زیادی باقی میمونه که می خوام بدونم که خرج چه چیزی میشه این همه پول داره به طور ماهانه از جیب ما میره کجا فکر می کنم که دولت در حال انجام یه عده کار های مخفی هست که ترس خیلی خیلی شدیدی از لو رفتنش داره و حتی این فیلترینگ رو هم برای قرار دادن سیستم های امنیتی بهونه می کنه !
دقیقا مثل اینکه یک شرکت اینترنت مشکلات سخت افزاریشو به خراب بودن وضع اینترنت به علت فیلترینگ نسبت بده پول اون صنعت خودرو که کاملا واضح دزدیده می شه ولی این پول کجا میره

ehsanbh
12-07-2013, 17:51
این که واضح هست ولی مشکل من این نیست پول این چیز ها که میگی معلوم هست که تو جیب کی می ره ولی چیزی که من می خوام بدونم اینه که پول این اینترنت کجا میره ! اینکه پول این اینترنت کجا میره سوالی هست که من دارم مشکل اینجاست که عدم کیفیت و اینجور چیز ها مشکل ما نیست مشکل ما فروش چندین برابر هست که پول توی جیب هیچ کدوم از عوامل فروشش نمی ره ! هرچقدر که بخوار خرچ حساب کنی خرج فیلترینگ و اینجور چیز ها باز هم خیلی خیلی پول زیادی باقی میمونه که می خوام بدونم که خرج چه چیزی میشه این همه پول داره به طور ماهانه از جیب ما میره کجا فکر می کنم که دولت در حال انجام یه عده کار های مخفی هست که ترس خیلی خیلی شدیدی از لو رفتنش داره و حتی این فیلترینگ رو هم برای قرار دادن سیستم های امنیتی بهونه می کنه !
دقیقا مثل اینکه یک شرکت اینترنت مشکلات سخت افزاریشو به خراب بودن وضع اینترنت به علت فیلترینگ نسبت بده پول اون صنعت خودرو که کاملا واضح دزدیده می شه ولی این پول کجا میره
پاسخ مساله ای که شما مطرح کردید در بند ۵ از اصل ۴۳ قانون اساسی آمده است:
منع اضرار به غیر و انحصار و احتکار و ربا و دیگر معاملات باطل و حرام.
اکنون دو مساله مطرح است.یکی تظلم خواهی و قرار دادن مفاسد رودر روی قانون و برگرداندن حق به مردم و جزای کسانی که با قانون اساسی در دشمنی اند و با سو استفاده از قدرت خود باعث ایجاد بدبینی و یاس شده اند.
مساله دوم که به نظر بنده حقیر مهم تر است ایجاد ساز وکار و اصلاحاتی در ساختار است که اولین هدف این اصلاحات برداشتن انحصار و ایجاد رقابت میباشد.درنتیجه رقابت تضمین میشود پولی از کسی دزدیده نخواهد شد چون اگر یکی از شرکتها و عوامل توزیع پهنای باند بخواهد دزدی کند محکوم به ورشکستگی خواهد بود.

roxan
12-07-2013, 21:09
علت گران بودنش آن چیزی نیست که شما فکر می کنید ( یعنی جنبه مالی آن ، اهمیت ثانوی برای آنها دارد) ، از عمد

اینترنت را گران ( و بی کیفیت ) کرده اند که جریان باز اطلاعا ت گسترش نیابد ، در واقع اهدا(!؟) اینترنت به مردم ایران ، چیزی

یود که در اواخر دهه هفتاد از دستشان در رفت و حالا می خواهند با گران و کند و بی کیفیت کردن آن ، جلوی آن را تا حدممکن

بگیرند ، این یاروها ، اینترنت را سگ هاری می دانند که باید هرچه بیشتر آن را مهار کرد تا منجر به ... نشود.

:n27:

roohi_iq
12-07-2013, 21:13
پاسخ مساله ای که شما مطرح کردید در بند ۵ از اصل ۴۳ قانون اساسی آمده است:
منع اضرار به غیر و انحصار و احتکار و ربا و دیگر معاملات باطل و حرام.
اکنون دو مساله مطرح است.یکی تظلم خواهی و قرار دادن مفاسد رودر روی قانون و برگرداندن حق به مردم و جزای کسانی که با قانون اساسی در دشمنی اند و با سو استفاده از قدرت خود باعث ایجاد بدبینی و یاس شده اند.
مساله دوم که به نظر بنده حقیر مهم تر است ایجاد ساز وکار و اصلاحاتی در ساختار است که اولین هدف این اصلاحات برداشتن انحصار و ایجاد رقابت میباشد.درنتیجه رقابت تضمین میشود پولی از کسی دزدیده نخواهد شد چون اگر یکی از شرکتها و عوامل توزیع پهنای باند بخواهد دزدی کند محکوم به ورشکستگی خواهد بود.

مشکل اصلی اینه که این پول ها توی ایران خرج نمی شن و در خارج از ایران خرج می شن اگه دزدیده می شدن و در ایران خرج می شدن که مردم حسابشونو می رسیدن ! نظر من اینه که این پول کلان اینترنت ( جمعیت ایران چقدره ؟ هر چند نفر می شن یک خانواده و چند درصد خانواده ها اینترنت دارن ) هر جوری حساب کنیم غیر ممکنه در ایران خرج بشن نظر من اینه که این پول ها از جماعت ایرانی از جایی که خدشون نمی دونن گرفته می شه و برای جایی که نمی دونن خرج می شه فکر می کنم در خارج از ایران ( البته برای ایران )
دولت تشکیلات مخفی ای داشته باشه که دلش نمی خواد کسی خبر دار شه ایرانی ها در استراژی کنونی دارن زیر زمینی عمل می کنن درد من اینه که نمی دونم این پول ها خرج چه چیزی می شن ؟ سلاح کشتار جمعی ؟ آزمایشگاه های هسته ای مخفی ؟ یا کمک نظامی به کشور های دوست ؟ فکر نمی کنم کسی راضی باشه پولش بدون اطلاع خودش خرج این چیز ها بشن

italodance
13-07-2013, 07:49
ببینید کاری هم به داستان این سایت فیلترینگ و...ندارم

کلا سرعت اینترنت که همون تک کانکشن هست برای ای پی و سرورهای خرجی پایین نصف یا....کردند

اینش بده اخه بی مرام نامرد دزد اختلاص گر بی سواد چی بگم به این فرد مسئول چرا ؟ ما که داریم بهتون پول میدیم چی میخوایند دیگه از جونمون :n21:

roteal2007
13-07-2013, 08:42
ببینید کاری هم به داستان این سایت فیلترینگ و...ندارم

کلا سرعت اینترنت که همون تک کانکشن هست برای ای پی و سرورهای خرجی پایین نصف یا....کردند

اینش بده اخه بی مرام نامرد دزد اختلاص گر بی سواد چی بگم به این فرد مسئول چرا ؟ ما که داریم بهتون پول میدیم چی میخوایند دیگه از جونمون :n21:
تا بپرسی هم میگن عسلام و حکومت در خطر است،یعنی هیییییچوقت نشده که یه جواب درست. در این زمینه بدن.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

NOR-1
13-07-2013, 10:06
حالا اینقدر قضیه رو کشششششش ندین : )))))
اسلام در خطره

roohi_iq
13-07-2013, 15:13
اگه کشش ندیم اسلام در خطر میوفته این قضیه ی اینترنت حتی از قضیه ی فساد فرهنگی هم بدتر به جون مملکت افتاده فکرش رو بکنید یارانه ای دارن از اینور به ما میدن از اونور می گیرن چرا می گم از فساد فرهنگی هم بدتره برای اینکه فساد فرهنگی کشور رو از کار نمی اندازه ولی این قضیه ی اینترنت کشور رو از کار انداخته برای شما یک مثال خیلی راحت می زنم شما یک گوشی می خری با هزار جور امکانات که از جمله قدیمی ترین اون ها gps هست مثلا یکی glx تولید می کنه براش آگهی می ده که gps داره و یک شخص در حال استفاده از اون رو نشون می ده در حالی که شما همون گوشی رو بگیری بخوای از gps اون استفاده کنی نمی تونی چون که gps اینترنت می خواد که اون هم برای گوشی وجود نداره با نفتیش که منتظر بمونی ممکنه 90 دقیقه هم بشینی نقشه لود نشه اونقدر وضعیت ما خرابه که صدا و سیما میاد برای کاربران داخلی تلوزیون اینترنتی می زاره در حالی که خودشون توی استفاده ازش موندن ! و ...
اگه اینترنت یکمی بهتر از این بود شما میتونستی بجای اس ام اس دادن text ها تو همراه با هر اطلاعاتی از طریق اینترنت به شخص مورد نظر بفرستی
فرض کنید یک تیم رباتیک می خوان یک ربات پیشرفته بسازن که از هر جایی بوسیله ی اینترنت بدون هیچ اختلالی کنترل بشه نمی تونن چون که اینترنت کشش نمی ده حتی از نظر علمی هم دست مردم بسته شده ! اگه یکی بخواد از طریق غیر حظوری دانشگاه بره از همونا که کلاس ها شون اینترنتی برگزار می شن نمی تونه چون اینترنتی نداره که بشه باش کاری کرد . اگه یه معلم بخواد به شاگرد هاش فایل هایی رو ارسال کنه که جنبه ی آموزشی دارن نمی تونه چون که این قوانین که بردن گوشی رو به مدرسه ممنوع کردن از طریق اینترنت هم گفتن فایل های حجیم غیر ممکنه کلا ما الان هرگونه پیشرفت اقتصادی فرهنگی علمی و .. بخوایم داشته باشیم به اینترنت نیاز داریم بدون اینترنت غیر ممکنه ! از نظر امنیتی هم به ضرر ما تموم می شه یک کاربر خانگی با اینترنت 128 که نمی تونه آنتی ویروسشو آپدیت کنه ! الان هرکی تو استفاده اینترنتی به مشکل بر میخوره ازن می پرسن (فایروالت روشنه ؟ اگه روشنه خاموشش کن :| ) واقعا چی باید گفت ؟ حتی از نظر فرهنگی هم خیلی ضرر داره ! مثلا یکی اینترنت می گیره می خواد برای مشاهده ویدئو ، بازی آنلاین ، بر قراری ارتباط ، تیه ی پشتیبان به صورت اینترنتی ، استفاده از هر گونه امکانات رفاهی و ضروری با مشکل رو برو شه به خودش می گه ( ایران که هرکی به هرکی هست اینترنت گرفتیم کار اینترنتو نمی کنه ، مهندس کار مهندسو نمی کنه ، معلم کار معلمو نمی کنه ، ما هم کار خدمون رو نمی کنیم کسیم بمون چیزی نمی گه ) و اینطور هم می شه و این اینترنت بیشتر اثرات منفی کشور رو به خودش اختصاص می ده ! تا اونجایی که من می دونم هیچ می شکلی در زندگی ما نیست که به اینترنت مربوط نشه خیلی خیلی کم پیش میاد که همچین مشکلی پیدا بشه شاید کمتر از 5% مشکلات به اینترنت مربوط نشن
نظر من اینه که هر کی این کنترل رو تحسین کنه یا در برابر اون سکوت اختیار کنه کار با سکوت سازمان ملل در برابر اقدامات اسرائیل فرق خاصی نداره و مجرمه
مخصوصا کسانی قدرت دستشونه طوری صحبت کنن که مشکل اینترنت رو به دسته ی مشکلات خیلی خیلی بی اهمیت نسبت می دن که مسئولان اصلی این وضعیت اینترنت هستن مجرم مجرم هست هر کسی که می خواد باشه

meshkiposh2200
13-07-2013, 16:38
فکر کردین مملکت دیکتاتوری شاخ و دم داره؟ مملکت دیکتاتوری که میگن همینه وقتی یک نفر واسه 80 میلیون آدم تصمیم بگیره کسی که مردم انتخابش نکردند و . . .

roohi_iq
13-07-2013, 22:04
فکر کردین مملکت دیکتاتوری شاخ و دم داره؟ مملکت دیکتاتوری که میگن همینه وقتی یک نفر واسه 80 میلیون آدم تصمیم بگیره کسی که مردم انتخابش نکردند و . . .

نظر شما چیه مملکت ما دیکتاتوریه یا نه ؟ کسی هست که خلاف این حرف رو ثابت کنه ؟ کسی هست که دلیل بیاره که مملکت ما دیکتاتوری نیست ؟ دقت کنید که دیکتاتوری ربطی ربطی به ظلم و ستم نداره و اینکه رای اکثریت به صورت علنی نا دیده گرفته اون هم به مدت بیشتر از 15 سال هست ! مثلا آمریکا دیکتاتوری محسوب می شه چون چون که سعی می کنه نکات منفی رو با بدست گرفتن رسانه ها بپوشونه یا سر مردم رو با چیز های دیگه گرم کنه همونطوری این همه سال داره از اسرائیل دفاع می کنه با اینکه ماخلف داره ولی مخالفین اقدامی نمی کنن جز اعتراض کاری نمی کنن کاری واقعی وقتی انجام شد که دانشجویان به لانه جاسوسی آمریکا حمله کردن نه اینکه جلوش تجمع کنن و شعار سر بدن این روز ها سر مردم به شعار دادن گرم شده و نشونی از اقدام جدی در برابر هرگونه ظلمی دیده نمی شه مشکل اصلی اینه که مردم همیشه پشت قانون قایم می شن و میخوان در عین حال با مجری همون قانون مبارزه کنن همونجاست که این قانون به کمک همین ها میاد و علیه همون مردمی که هرچی می شد می گفتن مگه مملکت ما قانون نداره قرار می گیره ! توی آمریکا اگه یه عده تظاهرات کنن دستگیر می شن و به صورت قانونی باهاشون برخورد می شه ! مثلا اگر مردم بخوان در برابر مشکلات اینترنت اقدامی کنن همون مرجعی که ازش پیروی می کنن و حاظرن بدون چون و چرا ازش پیروی کنن اون ها رو از انجام این کار باز می داره این همون راهی هست که پس از اون قدرت طلب ها به وسیله ی اون موفق شدن دین مسیح رو تحریف کنن !
(تا حالا فیلم ها ی قرون وسطی رو نگاه کردین ؟ یک شوالیه با اینکه مقام خیلی بالایی داره و قدرت زیادی داره مهارت زیادی داره ولی بدون چون و چرا از پادشاه خودش پیروی می کنه چه ظالم باشه چه خوب چه پشت پرده ظلم بکنه چه علنی !
اکثر کسایی که می خوان این حرف رو انکار کنن مثل شوالیه هایی رفتار می کنن که از سمت پادشاهشون بهشون دستور رسیده که یک نفر رو بدون چون و چرا به قتل برسونن ، اگر یک لیوان خالی با چند قطره آب جلوشون بزاری با توهم خدشون اون رو پر فرض می کنن و می گن اینکه پره پره ، اگر کسی در همون حال بهشون بگه که شاهتون ظالمه به جرم توهین می گیرنش و دا سر حد مرگ هم از حرفشون و پادشاهشون دفاع می کنن با اینکه می دونن ظالمه)

چند نفر با رفع مشکل اینترنت موافقن ؟ چند نفر مخالف ؟ طرف کدوم ها گرفته می شه ؟

ehsanbh
13-07-2013, 23:17
اونچه اشاره کردی درد دل تمام انسانهای آزاده است.
مشکل من و تو نیست بلکه کل تمدن بشر و در بر میگیره.اونهایی که قدرت دارن در هر کشوری و از هر رنگی تا مشکلی پیش نیومده نوکر سینه چاک آزادی بیانن ولی وای بروزی که منافعشون در خطر بیوفته.
کشوری مثل آمریکا با در اختیار داشتن امپریالیسم رسانه ای اگه تو دایره ی آزادی های مشخصی که تعیین کردن باشی مشکلی باهات ندارن ولی اگر خارج بشی با روشهای مختلف بایکوتی.
در هر کشوری و هر نقطه از این کره خاکی مساله آزادی بیان، مساله وسعت و محتویای این دایره است.این دایره مثل قفسیه که یه پرنده توش پرواز میکنه.بعضی قفسا درخت و بته داره بعضی نداره.در هر صورت قفسه.
این خبرو ببین:

جاستین کارتر به خاطر یک کامنت به ۸ سال زندان محکوم شد !جاستین کارتر را آزاد کنید»؛این نام کمپینی است که این روزها در آمریکا برای آزادی جوان ۱۹ ساله‌ای که از ماه مارس به خاطر یک کامنت در فیس‌بوک بازداشت شده به راه افتاده است.
قضیه از این قرار است که جاستین کارتر حدود ۵ ماه قبل در یک کشمکش لفظی با یک کاربر دیگر درباره یک بازی آنلاین وقتی دیوانه خوانده شد در کامنتی نوشت: آره،من واقعاً دیوانه شدم. می‌خواهم به یک کودکستان بروم و همه بچه‌ها را به گلوله ببندم.این کامنت چند ماه پس از حادثه تیراندازی در مدرسه سندی‌هوک بود و گزارش آن از سوی زنی به سوی پلیس باعث بازداشت سریع جاستین شد. پدر و مادر او با اعلام اینکه این کامنت تنها یک شوخی بین چند جوان بوده خواستار آزادی پسرشان شده‌اند. آنها می‌گویند پسر آنها در زندان تحت مراقبت برای جلوگیری از خودکشی قرار گرفته است چون جاستین تصور می‌کند هیچ وقت نمی‌تواند از زندان آزاد شود. دادگاهی در آمریکا جاستین کارتر را به اتهام «تهدید تروریستی» به تحمل ۸ سال حبس محکوم کرده است. به گفته پدر و مادر کارتر او پس از کامنت خود عبارت اختصاری LOL( laughing out loud) قرار داده که در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برای اعلام شوخی و خنده به کار می‌رود. مقام‌های قضایی آمریکا اما این مسئله را نپذیرفته‌اند و جاستین کارتر فعلاً باید در زندان بماند.خانواده کارتر می‌گویند که حتی در صورت مجرم شناختن کارتر مجازاتی که برای او در نظر گرفته شد در حد جرمش نیست. دادگاه برای آزادی جاستین وثیقه‌ای ۵۰۰ هزار دلاری را در نظر گرفته که به گفته خانواده او چند برابر وثیقه معمول برای متهمان به قتل است.
جک کارتر،پدر این پسر حالا کمپینی برای کمک به آزادی او راه انداخته و می‌گوید می‌خواهد به نوجوان‌ها درباره خطراتی که تهدیدشان می‌کند اطلاع دهد.
برای اولین بار نیست که کسی به خاطر کامنت در آمریکا دستگیر می‌شود اما تاکنون سابقه نداشته که به خاطر این مسئله حکمی به سنگینی ۸ سال زندان صادر شود. در فصل بهار هم نوجوانی در ماساچوست از سوی نیروهای امنیتی آمریکا به خاطر کامنت و به اتهام تهدید به بمبگذاری بازداشت شد اما قاضی دادگاه تشخیص داد که کامنت این پسر تنها بخشی از شعر یک ترانه بوده است. روزنامه کریستین ساینس مانیتور با رسانه‌ای شدن ماجرای جاستین کارتر گزارش ویژه‌ای در این رابطه منتشر کرده که تعدادی کارشناسان حقوقی در آن از حکم صادر شده انتقاد کرده‌اند.به گفته آنها موج حملات اخیر به مدارس و تیراندازی و قتل دانش آموزان در آمریکا باعث صدور چنین حکمی شده که بی‌سابقه بوده است. جاستین کارتر به گفته پدر و مادرش به خاطر افسردگی شدید از سوی مسئولان زندان مدتی است در سلول انفرادی قرار گرفته تا برای جلوگیری از خودکشی تحت مراقبت ۲۴ ساعته باشد. روز ۱۶ جولای قرار است دادگاه بار دیگر پرونده او را بستگی کند. حالا زندگی جاستین فقط به یک چیز بستگی دارد: قاضی کامنت او را شوخی یا جدی تشخیص دهد!

نظرت چیه؟ آیا جاستین از دایره خارج شد؟ ما کجای دایره ایم؟ وظیفه ما چیه؟

Alislow
14-07-2013, 00:20
قیمت اینترنت 1 مگابیت در ماه 15 دلاره تو منطقه. 331 گیگ و خورده ای در ماه میشه حجمش. حالا اگه هر گیگ حجم رو 5 تومن در نظر بگیریم میشه 1/655/000 ناقابل در ماه!!! یعنی با 50 تومن (15 دلار) ناقابل اینقد در میارن؟؟! میشه حدود 33100 برابر درآمد!
منم فکر می کنم قضیه اصلی مضربودن اینترنته. اما واقعا آدم چقد باید احمق باشه که با وجود این همه نمونه قبلی (از نوار ویدیو تا مکالمه تصویری یا اصلا مساله حجاب) بازم بخواد با روشای اجباری یا شبه اجباری جلوی یه چیزی رو بگیره. آخه چند سال دیگه که متوسط اینترنت جهان به گیگ برسه میخواین چیکار کنین؟ چرا از اول مثل بچه آدم بیخیالش نمیشین؟