PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای فعال سازی Usb جلوی کیس

javady
11-08-2006, 22:32
سلام به همه دوستان
USB جلوی کیس من فعال نیست میخواستم اون روفعال کنم اما تودفترچه راهنمای مادربوردم چیزی ننوشته
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟ :sad:
مادربوردمGIGABAYTE 8X
اگه اطلاعات دیگه ای میخواستید بگید تا بفرستم.
خواهش میکنم فوری :blush:
ممنون
=============================
اگراولش به فکرآخرش نباشي :biggrin:
آخرش به فکراولش مي افتي :sad:

my friend
11-08-2006, 22:41
سلام
برای منم غیر فعاله
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

Ali Alizadeh Mansouri
11-08-2006, 23:32
سلام،
برای اینکه بتونید از یو اس بی جلوی کیس استفاده کنید باید ببینید که مادربورد شما یک USB Header اضافی داره یا نه.
برای اطلاع از این موضوع به بخش Connectors در دفترچه راهنمای مادربرد مراجعه کنید.

AK1
12-08-2006, 00:24
سلام
برای منم غیر فعاله
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

با سلام شما هم دفتر چه مادر بردتون رو نگاه كنين و هم روي مادر بردتون رو چون اين كار بايد دقيق انجام بشه ولا قطعه كه وصل مي كنن ممكنه بسوزه پس با دقت دفترچه و مادربرد رو برسي كنن ببينين فرونت يو. اس بي داره يانه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad hamed
12-08-2006, 08:53
شما در كيس رو باز كن مي بيني مشكل از كجاست .
ماله من هم همين جور بود در كيس رو باز كردم ديدم به هيچ جايي وصل نيست . از چند مغازه يكامپيوتري هم سوال كردم گفت ما ماله هيچ كسي رو وصل نمي كنمي . يكي اينكه هر مادربوردي با مادربورد ديگه در نوع وصل كردن فرق داره و راستش رو هم بخواي بلد نيستيم.
من هم هر چي با دفترچه مادر بورد سرو كله زدم چيزي سر در نياوردم .آخه روي كابل هاي Usb يه جور حرف نوشته بود و روي سوكت مادر بورد .
اگه ماله شما ها به مادر بورد وصل هست .به احتمال زياد اشتباه

masoud_35_teh
12-08-2006, 13:06
فیشها را این طور که میگم وصل کن
شما در پورت یو اس بی روی مادربرد 9 پین میبینی که 5 تای اون بالاو4 تا پایینی هستش ما به اون 4 تا که روبروی هم هستند کار داریم .و8 تا فیش از جلوی کیسمون داریم فیشهای 2vcc و 2-D و 2+D و ground رو به ترتیب از سمت چپ روی 4 تا پین بالایی پورت مادر برد جا بزن (ground که همون فیش مشکیست باید در سمت راست باشه ) و فیشهای 1vcc و 1-D و 1+D و ground
رو به همون ترتیب ولی در پینهای پایینی جابزن.

رابین هود
12-08-2006, 13:55
مطمئني مادربردت همينه Gigabayte 8x و اسمش ادامه نداره ؟؟؟؟؟
من تو سايت گيگا بايت نگاه كردم اين مادربرد رو نداشت.

javady
12-08-2006, 15:20
Main Board: Giga Bayte-8IDX
راستي كابلهاي منم همينطوري يه گوشه افتاده؟ :sad:
منم بردم نشون دادم به بروبچ گفتن يه راهنماي 2برگي تودفترچه مادربورد بايد باشه كه راهنماي اتصالUSB های
اضافی هستش اما نداشت؟ :blink:
سوال دیگه اینکه: اگه سیمها رواشتباهی وصل کنیم نه همه سیمارو ممکنه به مادربوردصدمه بزنه؟
درضمن2 کابل جلوی کیس من که برای فیش صداومیکروفن هم داره جمعا 14رشته سیم هست .
================================================== =====
اگه کسی بلده لطفا درست راهنمایی کنه تا مشکلی برای مادربورد کسی پیش نیاد
باتشکر :happy:

Ali Alizadeh Mansouri
12-08-2006, 19:07
سلام،
من در بالا هم گفتم، باید در قسمت Connectors دفترچه مادربورد خود دنبال محل USB Header بگردید و سیمی که از کیس خارج شده رو به اونجا وصل کنید.
در ضمن به دلیل اختلاف ولتاژ در صورت اشتباه وصل کردن سیمها ممکن است هم مادر بورد (و در صورت بدشانسی بعضی قطعات روی آن مثل رم و سی پی یو ) و هم حتی دستگاهی که به یو اس بی وصل می شوند آسیب ببینند.

javady
12-08-2006, 21:29
فیشها را این طور که میگم وصل کن
شما در پورت یو اس بی روی مادربرد 9 پین میبینی که 5 تای اون بالاو4 تا پایینی هستش ما به اون 4 تا که روبروی هم هستند کار داریم .و8 تا فیش از جلوی کیسمون داریم فیشهای 2vcc و 2-D و 2+D و ground رو به ترتیب از سمت چپ روی 4 تا پین بالایی پورت مادر برد جا بزن (ground که همون فیش مشکیست باید در سمت راست باشه ) و فیشهای 1vcc و 1-D و 1+D و ground
رو به همون ترتیب ولی در پینهای پایینی جابزن.

سلام
پورت مادربوردمن 8 تاجاداره نه 9 تا
14 رشته سیم در2 کابله یکی 5 رشته ویکی 9 رشته
5رشته عبارتنداز:EAR G ====== L-OUT====== R-OUT======MIC-IN ===== MIC GND
9 رشته عبارتنداز: 1GROUND==2GROUND==1+D==1-D==2+D==2-D==SHIELD==2+5V==1+5V
اینم عکس مادربوردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
========================================
در ضمن کابل جلوی کیسم برای میکروفن وصدا هم هست

reza2pars
13-08-2006, 11:29
خيلي مراقب باشيد كوچكترين اشتباه در وصل كردن سيمها هر قطعه اي رو كه به Usb وصل كنيد مي سوزونه مخصوصا فلش مموريها رو !!!!

masoud_35_teh
13-08-2006, 13:32
سلام
پورت مادربوردمن 8 تاجاداره نه 9 تا
14 رشته سیم در2 کابله یکی 5 رشته ویکی 9 رشته
5رشته عبارتنداز:EAR G ====== L-OUT====== R-OUT======MIC-IN ===== MIC GND
9 رشته عبارتنداز: 1GROUND==2GROUND==1+D==1-D==2+D==2-D==SHIELD==2+5V==1+5V
اینم عکس مادربوردم

========================================
در ضمن کابل جلوی کیسم برای میکروفن وصدا هم هست
درست در بضی مادربردها به این صورته اون 5 رشته ای برای فیش جلوی کیسه .شما همون 9 فیش رو که گفتی رو لازم داری ،البته فیش shield رو باهاش کاری نداشته باش بقیه رو هم همان طوری که در بالا گفتم جا بزن
موفق باشی .برای امتخان هم اگه از موس یو اس بی یا وب کم استفاده کن تا خطری نداشته باشه
موفق باشی

javady
13-08-2006, 14:00
ببینم پس فیش صدا ومیکروفن چی میشه؟
فکرمیکنم این کابل 5 رشته ای برای فیش صدا ومیکروفن باشه ها.
راستی این 2رشته 1+5v و 2+5v رو چکار کنم باید جای 2 تای 2vcc جا بزنم
=============================================
ببینم تا حالا این کارو کردی یا نه
ترو خدا درست بگی ها چون خودت میدونی که مادربورد چیزیش بشه سخت میشه درست شه یا پول میخواد و....

masoud_35_teh
13-08-2006, 17:31
1+5v رو به جای 1vcc و 2+5v رو به جای 2vcc بزن .

فیشهای 5 رشته audio رو هم در مادر بردهای مختلف فرق میکنه باید به دفترچش مراجعه کنی .

javady
13-08-2006, 21:22

فیشهای 5 رشته audio رو هم در مادر بردهای مختلف فرق میکنه باید به دفترچش مراجعه کنی .

اگه تودفترچه نوشته بود که نیازی به گفتن تو اینجا نبود عزیزم :blink: :blink:

javady
13-08-2006, 21:23

اگه تودفترچه نوشته بود که نیازی به گفتن تو اینجا نبود عزیزم :blink: :blink:
ببینم تا حالا این کارو کردی یا نه

masoud_35_teh
14-08-2006, 18:27
اقای جوادی اکثر مادربردهایی که من باهاشون کار کردم 9 پین و یا 8 پیینی بوده ولی کیس شما 5 تا فیش داره من عکسی از audio مادر برد خودم که ام اس ای هستش رو برات میزارم امیدوارم کمکت کنه البته این 9 پینه .ولی شما طبق این عکس همون فیشهای کیست رو که 5 تا هست رو جا بزن کاری به بقیه هم نداشته باش یعنی جاش خالی باشه .در ضمن نگران این نباش که اگر اشتباه فیشها رو بزنی چون اگر هم اشتباه بزنی هیچ اتفاق بدی نمی افته .

javady
14-08-2006, 22:19
ممنون
امتحان ميكنم وجوابشو بهت ميگم
====================
نمیدونم عکسی که از مادربوردم گرفته بودم وگذاشتم رونگاه کردی یا نه
اگه نه یه نگاه بندازی ممنونت میشم چون فکر کنم 2 تا جای پین داره مادربوردم :blush:

*Batman*
15-08-2006, 04:39
سلام.
منم الان وصل كردم.ولي ظاهرا اشتباهه.چون Usb كار نميكنه.
از جهت آسيب نگران نباشيد.اگه مادر بورد با يه اتصال اشتباه ((مخصوصا در اين موارد حساس كه احتمال اشباه زياده))بسوزه كه بايد در كارخونشو گل بگيرن!!!

javady
15-08-2006, 15:35
سلام masoud_35_teh جان
من امتحان كردم درست بود ولی یکی از USB كارنكرد برای چی؟ :sad:
راستی نگفتی برای صداروچکارکنم.
بازم ممنونت :blush:
===========================================
بچه هاهرکی مادربوردش مثل منه روشی که masoud_35_tehجان گفت رواستفاده کنه درسته
;) ;) ;) ;) ;) :happy: :happy:

javady
15-08-2006, 19:32
masoud_35_teh جان من Usb ديگه روهم فعال كردم برعکس او جازدن پینهای بالا
فقط میخوام بدونم یه 10پین بغل هم هستند چیه بالای اون 8 پین usb ميشه سيمهاي صدارو به اونا بزم
یه سوال دیگه: میشه سیمهای صدا رو به پینهای پایینی بزنم یا نه یعنی یه usb فعال باشه

5رشته فکرکنم برای صدا باشه عبارتنداز:EAR G ====== L-OUT====== R-OUT======MIC-IN ===== MIC GND

masoud_35_teh
15-08-2006, 19:52
اون 10 پین که میگی برای صدا اگه باشه پین 8 معمولا خالیه یعنی ناله .من در بیشتر کیسها دیدم که 6 تا فیش برای صدا داره ولی برای شما 5 پینه .حالا من این ترتیبی رو که میگم جا بزن امیدوارم جواب بده .
Mic Gnd رو که احتمالا مشکیه رو به پین 2 بزن
Mic-in رو به پین 1 بزن
R-out رو به 5 بزن
L-out رو به 9 بزن
Ear G رو به 7 بزن

javady
15-08-2006, 21:15
ببين اون 10 پینی که گفتم بغلش نوشتهIR/CIR برای چیه؟ اگه بزنم چیزی نمیشه مشکلی پیش نمیاد؟ چون بغلش ننوشته Usb .
میشه به این پین 4تای پایینی بزنم که گفتی در تایپهای قبلی.
ممنونت جیگر....

javady
15-08-2006, 21:49
ببین من الان امتحان کردم کارنکرد زدم به اون 10 پینی که گفتم.
یه امتحانی ام کردم وزدم به اون 4 پین پایینی نمیدونم چه سیمهایی روبزنم به چه پینی بنابراین همینطوری وصل کردم یه صداهای اومد اما کاری نمیکرد یعنی صداد موزیک نمیاومد.
فکر نمیکنی اون 4 پین درست باشه چون تواون 10 پین که اصلا صدایی نمی اومد اما تو این 4پین یه صداهایی شنیده میشد مثل صدای سوت و... من فکرکنم به خاطر اینکه اشتباه سیمهارو وصل کردم نظر توچیه؟

masoud_35_teh
16-08-2006, 11:58
اقای جوادی عزیز بهتر ه شما بی خیال این صدای جلوی کیس بشی چون مادر برد شما پورت f_audio نداره اینم عکس مادر بردتون
8IDX giga :

javady
16-08-2006, 21:28
سلام.این حرفی که زدی
یعنی چی؟
این عکس هم شبیه مادربوردمه اما یه تفاوت تو پی سی ای اوناست.

masoud_35_teh
17-08-2006, 18:01
ساختارکلی اونا مثل همه چون از موقعی که مادربردهای ریمارک اومد تو بازار دیگه بدتر هم شد مخصوصا گیگا بایت چند وقت پیش که تو خود شرکت اواژنگ بودم با یکی از مهدسهاش صحبت میکردم اختلاف مادر بردهای اصلی رو با ریمارک بهم نشون داد.

javady
18-08-2006, 00:19
میدونی مادربوردمن برای 3سال پیشه؟

vast_vision_office
18-08-2006, 11:56
سلام دوستان
من فقط صفحه ي اول رو خوندم با اجازتون من كه كلاس سخت افزار مي رفتم مي گفتن به دلايل مختلف كسي از يو اس بي جلوي كيس استفاده نمي كنه يعني نمي دونم خطرناكه يا چيز ديگه ولي گفت به دلايل مختلف كساني كه سيستم هم مي بندن اگر جاش روي مادربرد هم باشه جلو رو وصل نمي كنن نمي دونم ديگه چرا ولي اگر شما يه جاي يو اس بي داريد مي تونيد يه سيم تبديل بخريد يعني اون جاي يو اس بي رو به دو تا تقسيم مي كنه كه هم مي توني جلو رو وصل كني و هم عقب همون طور كه مي دونيد سيستم مي توني بدون كاهش سرعت نمي دونم 100 و خرده يعني 100 به بالا usb رو اجرا كنه ولي پورت ها كمتره

با تشكر
باي

masoud_35_teh
18-08-2006, 20:03
سلام دوستان
من فقط صفحه ي اول رو خوندم با اجازتون من كه كلاس سخت افزار مي رفتم مي گفتن به دلايل مختلف كسي از يو اس بي جلوي كيس استفاده نمي كنه يعني نمي دونم خطرناكه يا چيز ديگه ولي گفت به دلايل مختلف كساني كه سيستم هم مي بندن اگر جاش روي مادربرد هم باشه جلو رو وصل نمي كنن نمي دونم ديگه چرا ولي اگر شما يه جاي يو اس بي داريد مي تونيد يه سيم تبديل بخريد يعني اون جاي يو اس بي رو به دو تا تقسيم مي كنه كه هم مي توني جلو رو وصل كني و هم عقب همون طور كه مي دونيد سيستم مي توني بدون كاهش سرعت نمي دونم 100 و خرده يعني 100 به بالا usb رو اجرا كنه ولي پورت ها كمتره

با تشكر
باي
چندین در صد بالای این استادها که در اموزشگاه ها تدریس میکنن همینطور هستند وقتی به سوالی میرسن که جوابشو بلد نیستند یه همچین پاسخ هایی رو میدن ولی برای حرفشون دلیل قانع کننده ندارم .
من حداقل بالای 40 تا سیستم رو یو اس بیش رو وصل کردم که هیچ موردی نداره واکثر اونایی که سیستم اسمبل میکنن چون بلد نیستند این فیشها رو ببندند ولش میکنن وصددرصد اون استاد شما هم همینطوربوده

javady
18-08-2006, 21:24
اقا مسعود یعنی نمیشه بدون پورت f_audio که گفتی وصل کنم .

vast_vision_office
18-08-2006, 21:43
سلام مسعود جان
دقيقا حق با شماست زياد چيزي بارش نبود خودم بيشتر از اون بلد بودم ولي به رو خودم نياوردم

با تشكر
باي

Hektor
18-08-2006, 21:59
من يكجاي همين انجمن سخت افزار خوندم كه پورت يو اس بي جلوي كيس معملا مشكلداره ولي علتش رو هيچ كس درست و حسابي نگفته هنوز