PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بسیار مهم!! نظر سنجی از اعضای سایت برای تهیه یک نامه برای رئیس جمهور.!!

Persian-Masoud
05-07-2013, 23:39
درود خدمت تمام اعضای بازی سنتر،پی سی ورلد و پرشین تولز و تمام کسانی که به اینترنتی بهتر نیازمندند...

همونطور که همه میدونیم بعد از 8 سال رئیس جمهوری در مسند قدرت نشسته که از وضعیت اینترنت موجود کشور انتقاد کرده و به صراحت از وضعیت نامناسب هیلترینگ موجود و در شان نبودن سرعت اینرتنت سخن به میان آورده.

از این رو بهتره ما به عنوان میلیون ها گیمر و کاربر اینترنت که قسمتی از عمر و زندگی و کار و تفریح خودمونو در اینترنت سپری میکنیم به نحوی درخواست و صدای خودمونو به دست رئیس جمهور برسونیم و بیکار نشینیم!

مطمئن باشین تا ما حرکتی نکنیم کسی برای ما حرکتی نمیکنه!

سخن رو کوتاه میکنم.

تصمیم گرفتیم نامه ای تهیه کنیم و این نامه رو به صندوق پستی الکترونیکی دفتر رئیس جمهور منتخب ارسال کنیم تا بگیم ما هستیم و ما به بهبود وضعیت اینترنت نیاز داریم و از این خواسته مشروع خود دفاع میکنیم و از رئی سجمهور که با رای ما بر سر کار اومده انتظار داریم خواسته ما و قول خودشونو به سر انجام برسونن و هیچوقت تا زمان برآورده شدن این مهم پا پس نکشن.

نظر سنجی ترتیب دادیم که در تمام فروم های پر بازدید قرار میگیره و پس اعلام موافقت همه کاربران نامه رو تهیه و برای ارسال آماده میکنیم.

یکی برای همه نه! همه برای خودمون!

.........................

بازی سنتر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پرشین تولز:

پی سی ورلد:

..............................................

/ متن نامه \
با تشکر از دوستانی که در تهیه متن نامه کمک کردن.
متن نامه آماده برای ارسال هست.
برای اینکه نامه ای که میفرستیم نهایت کارامدی رو داشته باشه باید در سایت های بزرگ خبری کشور هم بازتاب داده بشه.
دوستان در نامه قسمتی که با ستاره مسدود شده رو خودتون درست کنید. هممان کلمه (ف)یلتر هست!
در هنگام کپی کردن نامه اسم خودتون رو در آخر نامه بنویسید!
سایت هایی که میشه روشون حساب کرد رو لیست میکنم دوستان اگه پیشنهاد دارن بگن تا قرار بدم:

ایمیل دفتر رئیس جمهور:

news@president92.ir

صفحه ایمیل وبسیات شخصی رئیس جمهور:

وبسایت عصر ایران:

وبسایت تابناک:

وبسایت انتخاب:

خبر گذاری وایمکس نیوز:

خبر گذاری ایتنا:

ایمیل خبرگذاری مهر:

hitech@mehrnews.com

بسمه تعالی

ریاست جمهور منتخب؛
جناب آقای دکتر حسن روحانی

با سلام و احترام

در این روزهای سرنوشت‌ساز که مشغول بررسی سوابق و سلایق و انتخاب افراد شایسته برای پست‌های اجرایی کشور هستید، ما، به‌عنوان جامعه‌ای میلیونی از کسانی که به شعار اعتدال و عدالت شما رای داده‌ایم، لازم دانستیم در کنار خواسته‌های مشروع خود نکته‌ای را به شما یادآوری کنیم.

امروز بدون شک تحقق حماسه اقتصادی بدون توجه ویژه به زیرساخت‌های ارتباطی امری غیرممکن و بیهوده است. در دنیایی که توسعه اینترنت و سرعت آن رابطه مستقیمی با شاخص‌های اقتصادی هر کشور دارد، آیا می‌توان از این امر مهم چشم‌پوشی کرد؟ امروز وضعیت اینترنت در کشور ما به جایی رسیده است که جز افسوس و حسرتِ دل میلیون‌ها کاربر آن، چیز دیگری نمی‌توان بیان کرد. سرعت اینترنت در ایران حتی ده‌ها برابر کمتر از سرعت اینترنت در کشورهای جنگ‌زده و یا اشغال شده مانند عراق و افغانستان و حتی کشورهای کوچک آفریقایی است که شاید اسم آن‌ها را در طول عمر، کمتر از تعداد انگشتان دست خود خواهیم شنید. آیا واقعا شایسته مردم و فرهنگ و تمدن ایرانی است که در حوزه ارتباطات ایران را به عنوان دشمن شماره یک اینترنت بشناسند؟ واقعا چه شد که امروز مردم دنیا برای اینترنتی با سرعت چند گیگابیت انتظار می‌کشند و در ایران میلیون‌ها نفر در حال انتظار برای باز شدن یک ایمیل؟

جناب آقای دکتر روحانی؛ ما به عنوان میلیون‌ها جوانی که به شما رای داده‌ایم درخواست ویژه‌ای برای رسیدگی به وضعیت اینترنت داریم. سرعت اینترنت در کشور ما تاسف‌بار است. *****ینگ اینترنت مانع باز شدن ایمیل و حتی سایت گوگل می‌شود و امروزه کاربر ایرانی، برخلاف تمام مردم جهان، از اینترنت چیزی بجز محدودیت و سرعت کم و ناراحتی اعصاب نمی‌داند.

آقای روحانی! ما سخنان پیش از انتخابات شما را از یاد نخواهیم برد؛ سخنانی که در آن‌ها اشاره داشتید که پهنای باند کنونی اینترنت در شان ملت ایران نیست. گفته‌های شما را از یاد نمی‌بریم؛ این‌که عنوان کردید سانسور اینترنت ناکارآمد است. ما از شما می‌خواهیم در کنار توجه به مسائل سیاسی و معیشتی مردم، توجه بسیار ویژه‌ای به بهبود وضعیت اینترنت و سرعت و کیفیت آن داشته باشید.

امروزه اینترنت در کشور ما به کالایی انحصاری در دست شرکت زیرساخت تبدیل شده و داشتن اینترنتی که کمتر قطعی دارد،کالای لوکس قلمداد می‌شود! این وضعیت تا کی می‌تواند ادامه پیدا کند؟ چرا ما باید برای اینترنتی با سرعتی ده‌ها برابر کمتر از کشورهای همسایه خود و با قطعی‌هایی صدها برابر بیشتر، هزینه ده‌ها برابری پرداخت کنیم؟ چگونه است که شرکت زیرساخت برای خرید یک مگابیت پهنای باند، با تمام هزینه‌های آن، ۱۵ دلار می‌پردازد، اما همین اینترنت را با *****ینگ افسارگسیخته و قطعی‌های بسیار با قیمت‌های ۲۵۰ یا ۳۰۰ هزار تومانی به شرکت‌های اینترنتی می‌فروشد؟

آقای روحانی؛ شما در اولین مصاحبه مطبوعاتی خود به شور و غوغایی اشاره کردید که جوانان در فضای مجازی پدید آورده‌اند. امروز نوبت شماست که پاسخی درخور آن شور و غوغا بدهید. بهبود اینترنت نه‌تنها تهدیدی برای امنیت کشور نیست، بلکه فرصتی برای آشتی کاربران میلیونی آن و زمینه‌سازی برای توسعه اقتصادی کشور است. امید است این نامه مورد توجه و عنایت شما قرار گیرد.

عضوی از خانواده ده‌ها میلیونی کاربران اینترنت ایران؛
مسعود موسوی

dj-big
05-07-2013, 23:58
خودتو کوچیک نکن با این کار

KING iMAN
06-07-2013, 00:02
با احترام به عقده ی dj-big عزیز،من با ارسال این نامه موافقم.کوچیک شدنی هم در کار نیست.

KING iMAN
06-07-2013, 00:03
پیشنهاد:
توی سایت تخصصی موبایلستان هم قرارش بدین.من میتونم با اجازه ی شما این کار رو انجام بدم.

dj-big
06-07-2013, 00:14
اگه قرار بود با نامه مشکل حل شه خیلی ها زودتر از شما این کار را می کردن اما اگه وقتتون زیادی کرده می تونید امتحان کنید .

Persian-Masoud
پیشنهاد:
توی سایت تخصصی موبایلستان هم قرارش بدین.من میتونم با اجازه ی شما این کار رو انجام بدم.

ممنون میشم دوست من.
بالاخره باید حرکتی انجام بدیم. الان که فرصتش مهیا هست باید تلاشمونو بکنیم. بهتره کرده پشیمان باشیم نه نکرده پشیمان!

Persian-Masoud
اگه قرار بود با نامه مشکل حل شه خیلی ها زودتر از شما این کار را می کردن اما اگه وقتتون زیادی کرده می تونید امتحان کنید .

الان فرصتش فراهم شده دوست من. با ارسال این نامه هیچی از من و شما کم نمیشه. حداقل تلاشمونو میکنیم.

amirbrad
06-07-2013, 01:40
مشکل اینه که با نامه اینترنت ما داغون نشده که با نامه درست بشه و متخصصی هم در این زمینه سر کار نیست که بفهمه ما چی میگیم و اگرم باشه خودش بهترین نت و الان داره. متاسفانه اینترنت چون به پیش رفت جامعه و تولید و اشتغال و ...کمک می کنه پس درست شدنش فکر کنم غیرممکن باشه.

Armor King
06-07-2013, 02:02
پیشنهاد:

لطف کنید و پس از قرار دادن روی سایتهای دیگر, لینک رو در اختیار آقا مسعود بزارید تا به پست اول اضافه کنند. با تشکر از شما دوست عزیز.

qatreh
06-07-2013, 07:07
مگه همین چند وقت پیش یه نامه نبود که تقریبا 6 هزار تا هم امضا جمع شد ظاهرا
دوباره میخاید از صفر شروع کنید!

Ali-ss
06-07-2013, 07:09
فرستادن به صندوق پستی الکترونیکی یه مقدار جدی نگرفتن کار رو می رسونه اگر واقعا می خواهید اثر گذار باشه باید کاری کنید که در رسانه ها بازتاب داشته باشه از اونجاییکه اکثر مدیران سایت های خبری هم سن وسال خودمون و علاقمندان به فضای مجازی هستند احتمالش زیاده استقبال کنند فقط باید تعداد امضا ها زیاد بشه بعد به خبرگزاری های مختلف ارسال کنید یکیشون خبر رو در سایتش بزنه بقیه خبرگزاریهام کپی می کنند
من سایت تابناک رو زیاد دیدم در این مورد پایین بودن سرعت تیتر می زنه

فکرش بکنید یک میلیون امضا در خواست افزایش پهنای باند از دکتر روحانی مطمنا به گوششون می رسه

MR.CART
06-07-2013, 08:18
دوستان این کار نتیجه ای نداره و هیچی عایدتون نمیشه جز افسوس برای تلف شدن وفتتون که در نوشتن و ارسال ایمیل صرف کردید.

malek911
06-07-2013, 08:37
دوستان این کار نتیجه ای نداره و هیچی عایدتون نمیشه جز افسوس برای تلف شدن وفتتون که در نوشتن و ارسال ایمیل صرف کردید.

راه بهتری سراغ دارین؟جالبه که تو انتخابات هم بعضیا میگفتن فایده نداره ولی طبق تکلیفی که جناب م.خ به عهدمون گذاشت اومدیم و شد.ماها که این جرعت رو نداریم به دل آتیش بریم لااقل از همون دور یه آبی خاکی که میتونیم روش بریزیم

sima_6600
06-07-2013, 08:38
من هم موافقم یک دست صدا نداره ولی اگه همه با هم فریاد بزنیم نتیجه میده

magiteq1
06-07-2013, 10:50
دوستان این نظر سنجی رو با سایت انتخاب و مسئولش فقیهی در میومن بزارید جزو اصلی ترین سایت های حامی دولت و منقد جدی وضعیت فعلی اینترنتی هست
وقتی تعداد امضاها به بیش از 10 هزاراتا رسید واسشون بفرستید که جزو تیتر های خبریشون بزاران.

Persian-Masoud
06-07-2013, 11:27
لطفا دوستان اطلاع رسانی کنید.
دیروز خود رئیس جمهور اعلام کردن نظرات خودتونو به ایمیل من بفرستین! قطعا خوانده میشه و اگه تعداد درخواست ها صدها عدد بیشتر باشه مورد توجه قرار میگیره.

havzhini
06-07-2013, 11:41
انجام یه کار از هیچکاری نکردن همیشه بهتر بوده
حتب اگه فقط یک درصد احتمال رسیدن به موفقیت باشه
پس به نظر من هم این کار خوبه

نظر من اینه یه متن تهیه بشه و یه لینک براش گذاشته بشه که افراد با ایمیل برن اونجا و اون بیانیه رو امضا کنن و وقتی به یه حدی مثلا 100هزارنفر رسید برای رسانه ها و رییس جمهوری ارسال بشه

Aryaeiboy
06-07-2013, 11:46
لطفا دوستان اطلاع رسانی کنید.
دیروز خود رئیس جمهور اعلام کردن نظرات خودتونو به ایمیل من بفرستین! قطعا خوانده میشه و اگه تعداد درخواست ها صدها عدد بیشتر باشه مورد توجه قرار میگیره.

با این که هممون می دونیم که تصمیم گیرنده اصلی توی خیلی زمینه ها رئیس جمهور نیست و حتی اگر بخواد کار زیادی نمی تونه انجام بده و اینکه متاسفانه فکر نمی کنم تا وقتی که اینترنت به عنوان یه مشکل و معضل امنیتی در نظر گرفته بشه چیزی تغییر کنه ولی بازم قبول دارم این کار رو. چون که حداقل بعد از اینکار احساس رضایت از خودمون می کنیم که به سهم خودمون تلاش خودمون رو کردیم.
حالا برنامه چی هست؟ نامه رو تنظیم کردی الان؟
به نظر من فرستادنش به ایمیل کافی نیست باید تا می شه امضا جمع کرد و به تمام خبرگزاری ها و نهاد های مختلف فرستاد. اینجوری سر و صدا به پا می کنه شاید فرجی بشه! یه صفحه فیس بوق هم اگه براش بسازیم خوب می شه

Persian-Masoud
06-07-2013, 14:00
دوستان پیش نویس نامه در پست اول قرار گرفته. لطفا مطالعه کنید و نظراتتون رو اعلام کنید.

qatreh
06-07-2013, 14:10

amirbrad
06-07-2013, 14:17
دوست عزیز موسوی یک عضو چیه نوشتی پس چرا به میگید امضا کنیم باید بنویسید از طرف میلیون ها کاربر اینترنت.

amindead
06-07-2013, 14:23
به نظرم هر کسی زیرش اسم خودش ـو بنویسه ایمیل کنه بهتره تا اینکه یک نامه باشه با هزاران امضا

Persian-Masoud
06-07-2013, 14:24
دوست عزیز موسوی یک عضو چیه نوشتی پس چرا به میگید امضا کنیم باید بنویسید از طرف میلیون ها کاربر اینترنت.

دوست من وقت نشده در همه فروم ها اعلام کنم.
هر کسی اسم خودشو زیر نامه بنویسه.

Arash4484
06-07-2013, 15:06
من روی نامۀ و یا کار خاصی نظری ندارم ولی هر نوع حرکت اجتماعی و فعالیت مدنی میتونه راهگشا باشه...هر چه داشته باشه ضرری نداره، و قرار نیست با یک نامه و یکروزه همه چیز عوض بشه بلکه مجموعه این فعالیتها و اعلام خواسته ها و مطالباته که میتونه در هر سطحی از قدرت تاثیرگذار باشه...

اما جالبه کسانی که مخالفتشون بر اساس تلف کردن وقته(در بدترین شرایط، نهایت 5-6 دقیقه برای ارسال یک ایمیل یا زدن امضا)، اگر همین تایمی که برای پست دادن و پیگیری تاپیک صرف کردن رو حساب کنند، فکر میکنم زمان بیشتری خرج کردن!

یک نکته دیگر که اضافه کنم اینکه رفقایی که مخالفند هیچ نوع جایگرینی ارائه نمیدهند(تابحال)...یعنی فقط به تخطئه فعالیت مربوطه میپردازند ولی نمی گویند چه کار جایگزینی میتونه از اون بهتر باشه؟! و چه چیز بیشتر و کمتری از دست ما(کاربران اینترنت) برمیاد؟

KING iMAN
06-07-2013, 15:29
اسم منم اضافه کنید به انتهاش:

ایمان اسدی

=-=-=-=-=-=-=-=-=
این لینکم به پست اول اضافه کنید:

Kamyar_AnathemA
06-07-2013, 16:11
من روی نامۀ و یا کار خاصی نظری ندارم ولی هر نوع حرکت اجتماعی و فعالیت مدنی میتونه راهگشا باشه...هر چه داشته باشه ضرری نداره، و قرار نیست با یک نامه و یکروزه همه چیز عوض بشه بلکه مجموعه این فعالیتها و اعلام خواسته ها و مطالباته که میتونه در هر سطحی از قدرت تاثیرگذار باشه...

اما جالبه کسانی که مخالفتشون بر اساس تلف کردن وقته(در بدترین شرایط، نهایت 5-6 دقیقه برای ارسال یک ایمیل یا زدن امضا)، اگر همین تایمی که برای پست دادن و پیگیری تاپیک صرف کردن رو حساب کنند، فکر میکنم زمان بیشتری خرج کردن!

یک نکته دیگر که اضافه کنم اینکه رفقایی که مخالفند هیچ نوع جایگرینی ارائه نمیدهند(تابحال)...یعنی فقط به تخطئه فعالیت مربوطه میپردازند ولی نمی گویند چه کار جایگزینی میتونه از اون بهتر باشه؟! و چه چیز بیشتر و کمتری از دست ما(کاربران اینترنت) برمیاد؟

نوشتن یک نامه و فرستان اون به ایمیل یک نفر اسمش یک حرکت اجتماعی نیست !
بله قرار نیست با نوشتن یک نامه و یک روزه مشکل حل بشه اما عقل سلیم حکم میکنه آدم از تجربیاتش استفاده کنه
از این قبیل نامه ها الا ماشاالله نوشته شده و فرستاده شده و یک روز و دور روز هم ازش نگذشته بلکه مدت ها گذشته اما تاثیری داشته ؟ وضع بدتر شده اما بهتر نشده
اون 5 دقیقه مد نظر شما که فقط وقت میخواد برای اینکار ! آخه اگه کسی باهاش مخالفت میکنه علتش همیشه این نیست که فکر کنه وقت تلف کردنه !!!
آخه کار باید فایده داشته باشه یا نه ؟ حالا میخواد 5 دقیقه وقت بگیره یا یک ساعت
مثل این میمونه که بگیم بریم یک فندک بگیریم زیر دیگ شاید آبش گرم شد ! فوقش امتحان میکنیم شاید جواب داد !
آخه با توجه به تجربیات و عقل سلیم باید تصمیم گرقت نه که چون فقط 5 دقیقه وقت میگیره دیگه هر کاری بود بری انجامش بدی

اگه از نامه های قبلی فقط 1 درصد اوضاع بهتر میشد خیلیا استقبال میکردن اما بهتر که نشد هیچ ! بدتر هم شده

در مورد جایگزینی روش هم این قضیه چون سیاسی هست روش های جایگزینیشم سیاسی خواهد بود . اینجا هم که بحث سیاسی ممنوعه . پس نمیشه اینجا راه حل پیشنهاد داد !
وگرنه راه حل پیشنهاد بدی مثل من میشی که یک نامه میاد در خونتون و احضار میشی به دادگاه :n01:

این قبیل کار ها 100% وقت تلف کردنه

والسلام

Arash4484
06-07-2013, 17:36
چرا اسمش دقیق حرکت اجتماعیه! حرکت اجتماعی فقط در تظاهرات و... خلاصه نمیشه کمااینکه در نامه نگاری و...هم خلاصه نمیشه.
اگر کیفیت نان خراب باشه هم به نانوا اعتراض میشه هم الی ماشاالله تا صدر .
این بدتر شدن که شما میگید مغلطه است، خوب بدتر شدن سیری بوده که داشته ولی ربطی به نامه نگاریها و اعتراضات و... که نداشته! چه بسا که اگر این خبررسانیها و حرکات نبود خیلی زودتر بساط اینترنت رو تبدیل کرده بودن به اینترانت و جایی برای این قبیل کامنتها هم نمیموند!
اگر زیر دیگی هزاران فندک روشن بشه بله گرم میشه.دوستان فرمودند وقت تلف کردنه من میگم خیر وقت تلف کردن نیست. وقت تلف کردن تعریف روشنی داره که به این موضوع رو شامل نمیشه.
در نهایت اینکار بی ضرره و متن درخواستی در این تاپیک و موارد مشابه حق مسلم ماست که بابت سرویس قانونی پول پرداخت میکنیم ولی خدمات فوق العاده بی کیفیت میگیریم و این متن نه درخواست عاجزانه ای است و نه تحقیر آمیز....بیاد شخصی میاره که قول و وظیفه ای که تقبل کرده رو فراموش نکنه.
والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته! D:

Memonex
06-07-2013, 20:41
اینم شده مثل رای دادنتون، یعنی جناب روحانی خودش نمیدونه وضعیت اینترنت و مملکت چقدر افتضاحه حتما شما باید ایمیل بزنید تا ایشون بفهمن؟؟!! خجالت بکشید من موندم چطور بعضی ها هنوز به این نظام فاسد امیدوارن !!!

نه اقتصاد درست میشه نه اینترنت بعدا به حرف من خواهید رسید.

Joaquin
06-07-2013, 21:32
اینم شده مثل رای دادنتون، یعنی جناب روحانی خودش نمیدونه وضعیت اینترنت و مملکت چقدر افتضاحه حتما شما باید ایمیل بزنید تا ایشون بفهمن؟؟!! خجالت بکشید من موندم چطور بعضی ها هنوز به این نظام فاسد امیدوارن !!!

نه اقتصاد درست میشه نه اینترنت بعدا به حرف من خواهید رسید.
حالا ایشون میدونن یا نه کاری بهش ندارم اما منم موندم شما چه طوری خودتو عضوی از این مملکت میدونی در حالی که برای بهبود وضعش تلاش که نمیکنی هیچ تو کار دیگران، سنگ اندازی هم میکنی.

MR.CART
06-07-2013, 22:09
چرا اسمش دقیق حرکت اجتماعیه! حرکت اجتماعی فقط در تظاهرات و... خلاصه نمیشه کمااینکه در نامه نگاری و...هم خلاصه نمیشه.
اگر کیفیت نان خراب باشه هم به نانوا اعتراض میشه هم الی ماشاالله تا صدر .
این بدتر شدن که شما میگید مغلطه است، خوب بدتر شدن سیری بوده که داشته ولی ربطی به نامه نگاریها و اعتراضات و... که نداشته! چه بسا که اگر این خبررسانیها و حرکات نبود خیلی زودتر بساط اینترنت رو تبدیل کرده بودن به اینترانت و جایی برای این قبیل کامنتها هم نمیموند!
اگر زیر دیگی هزاران فندک روشن بشه بله گرم میشه.دوستان فرمودند وقت تلف کردنه من میگم خیر وقت تلف کردن نیست. وقت تلف کردن تعریف روشنی داره که به این موضوع رو شامل نمیشه.
در نهایت اینکار بی ضرره و متن درخواستی در این تاپیک و موارد مشابه حق مسلم ماست که بابت سرویس قانونی پول پرداخت میکنیم ولی خدمات فوق العاده بی کیفیت میگیریم و این متن نه درخواست عاجزانه ای است و نه تحقیر آمیز....بیاد شخصی میاره که قول و وظیفه ای که تقبل کرده رو فراموش نکنه.
والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته! D:
دوستمون که گفتن رییس جمهور قدرت خاضی نداره و رهبری و سپاه پاسداران قدرت در دستشونه که این یعنی...
بر فرض حالا رییس جمهور یه کاری کرد،سرویس دهنده ها هم سریع راضی میشن؟(ازین قبیل فرمان هایی که رییس جمهور داده ولی خیلی کم پیش اومده اجرا بشه فراوونه)
اصلا این سرویس دهنده ها علنا از چند صد هزار نفر دزدی میکنن به فلانشون هم نگرفتن حالا با چند هزار نامه اونم به رییس جمهور...؟؟

Arash4484
06-07-2013, 22:45
دوستمون که گفتن رییس جمهور قدرت خاضی نداره و رهبـری و سپـاه پاسـداران قدرت در دستشونه که این یعنی...
بر فرض حالا رییس جمهور یه کاری کرد،سرویس دهنده ها هم سریع راضی میشن؟(ازین قبیل فرمان هایی که رییس جمهور داده ولی خیلی کم پیش اومده اجرا بشه فراوونه)
اصلا این سرویس دهنده ها علنا از چند صد هزار نفر دزدی میکنن به فلانشون هم نگرفتن حالا با چند هزار نامه اونم به رییس جمهور...؟؟

اوکی شرکت در این حرکتها که اجباری که نیست،
هر کی نمیخاد نفرسته یا به هر جا که صلاح میدونه بفرسته، یا کار بهتری که میدونه رو انجام بده...
ولی هیچ کس نمیتونه ضرر داشتن اینکار! تلف کردن وقت، کوچک کردن خود! خجالت کشیدن ازش! وامثالهم رو مطرح کنه! خنده داره !
ولی هیچ معلوم نیست بقول دوستمون این چوب لای چرخ گذاشتن این رفقای فعال اجتماعیمون، از چیه؟ نَفس این حرکت ها چرا انقدر مخالفت و شکایت سه چهار نفر رو بلند میکنه؟
الان دوستان کم مونده بگن خاک بر سرتون که دارید به وضع اینترنت با نامه رسمی اعتراض میکنید:n02: فقط غر بزنید!

A.N.A.P
06-07-2013, 22:57
میدونید واسه چی وضعیت اینترنتمون یا کلا وضعیت زندگیمون اینجوری شده ؟ واسه وجود چنین آدم هایی که تو همین تاپیک هم هستن و نفوس بد میزنن و میگن این کارو نکن به جایی نمیرسی.
اینجوری بار اومدیم که حقمون رو بخورن ما هم هیچی نگیم.
لااقل اگه حمایتی نمیکنی ، مردمو دل سرد نکن.
استارتر تاپیک خیلی دله گرمی داره واقعا تشکر.

MR.CART
06-07-2013, 23:29
من گفتم "فایده ای نداره" و تاکید هم میکنم فایده ای نداره
همین
اگر میخوایم نتیجه ای بگیریم باید از یه راه دیگه استفاده کنیم که میشه سیاسی و بحث سیاسی ممنوعه!

amirbrad
06-07-2013, 23:42
دوستان امروز شبکه خبر برنامه دو نیم ساعت وزیر ارتباطات و اورده بود که من موفق به دیدنش نشدم. کسی دیده؟ چون ممکن پیرامون مشکلات اینترنت حرفی زده باشه اینکه بدتر میشه یا همین افتضاح الان میمونه؟
من فقط چند جمله آخرو شنیدم که در سوال مجری که در بحث فرهنگی نت چیکار کردید گفت با دانشگاه امام صادق و حوزه علمیه قم در تعاملیم برای فرهنگ.( پس متخصص ها و کاربرا و کشورهای پیشرفته چی اونا نمیشه کمک کنن؟!!!!!!!!!)

Persian-Masoud
07-07-2013, 00:12
دوستاتن فعلا نزدیک 500 نفر شدیم در این چندتا فروم.
ایمیل رو فردا بعد از ویرایش نهایی متن نامه که اشکالاتی داره به ایمیل شخصی رئیس جمهور و به ایمیل دفتر ایشون ارسال میکنیم.

Ra3hid
07-07-2013, 07:25
مسعود جون دستت درد نکنه , من رو هم حساب کن

r32A.j
07-07-2013, 10:56
اعتصاب میکردین یه چیزی .... با نامه که نمیشه

saeedhashemee
07-07-2013, 11:15
من هم موافق هستم و چنین کاری رو میکنم

ولی فقط یک درصد امیدوار هستم
چون تمام دولتهای دنیا در فکر بهینه سازی و پایین اوردن قیمت اینترنت هستند ولی در ایران مشکل امنیتی وجود داره
یعنی حکومت ایران هم میفهمه که داره چه بلایی سر مملکت میاره ولی برای حفظ وجودش از هیچ تلاشی دریغ نمیکنه
اینترنت یعنی ازادی
یعنی تبلور فکر
جیزی که ادامه حیات این نظام رو بخطر می اندازه
تازه اخرش روحانی در این مملکت هیچ کاره هست
فقط وظیفه اش مشروعیت بخشیدن به این حکومته

Persian-Masoud
07-07-2013, 11:25
متن نامه آماده ارسال است. دوستان از همین الان میتونن ایمیل هارو ارسال کنند. به هر کسی که میتونید اطلاع رسانی کنید. تا تعدادمون بیشتر باشه احتمال موفقیت بیشتره.
ممنون از همه دلسوزان اینترنت کشورمون...

.:Bardia:.
07-07-2013, 12:42
متن نامه آماده ارسال است. دوستان از همین الان میتونن ایمیل هارو ارسال کنند. به هر کسی که میتونید اطلاع رسانی کنید. تا تعدادمون بیشتر باشه احتمال موفقیت بیشتره.
ممنون از همه دلسوزان اینترنت کشورمون...

خسته نباشید ؛ من هم میخوام شرکت کنم . میشه توضیح بدید چطوری ؟:n13:

urumchi
07-07-2013, 14:26
خودتو کوچیک نکن با این کار

مرا به خیر تو امید نیست،شر مرسان !!!

دوست عزیز شما اگه اینکار رو بیهوده یا اشتباه می دونید می تونید همکاری نکنید،لطف کنید پارازیت نندازید :n23:

M A S 0 U D
07-07-2013, 15:45
سلام
دوست دارید سرعت دانلود چقدر باشه ؟
دوست دارید فیلترینگ در چه حدی باشه؟ الان مگه فیلترینگ چه جوریه ؟ میخواین چه جوری باشه ؟

Iloveu-ALL
07-07-2013, 15:56
سلام
دوست دارید سرعت دانلود چقدر باشه ؟
دوست دارید فیلترینگ در چه حدی باشه؟ الان مگه فیلترینگ چه جوریه ؟ میخواین چه جوری باشه ؟

فیل.ترینگ باید برداشته شه تا سرعت زیاد يشه و اختلالات هم کم شه.
سرعت دانلود هم بین 1 تا 2 مگابایت بر ثانیه عالیه

sima_6600
07-07-2013, 15:59
از مدیران سایت درخواست میکنم با کسایی که پارازیت میندازن برخورد کنه دوست نداری شرکت کنی کسی مجبورت نکره شما از همون دسته افراد هستید که نشستین معجزه بشه و حثق شما به شما پس داده بشه.لطفا این جای نیاین بگین این جور اون جور من خودم به 10 نفر دیگه هم گفتم این ایمیل رو برنن و هر چی بتونم افراد بیشتری رو برای این کار تشویق میکنم چون من به این کار ایمان دارم و حتی اگه این کار انجام نشه من افسوس انجام ندادنش رو نمیخورم حداقل کاری که میتونم انجام میدم تا شاید فرجی بشه.

M A S 0 U D
07-07-2013, 16:02
سرعت دانلود هم بین 1 تا 2 مگابایت بر ثانیه عالیه
کاملا درسته - 1 یا 2 مگابایت بر ثانیه باید کلامون و بندازیم هوا ...

فیل.ترینگ باید برداشته شه تا سرعت زیاد يشه و اختلالات هم کم شه.

اگه کاملا حذف بشه مشکلی پیش نمیاد؟ بعضی سایت ها مثل سایتهای غیر اخلاقی تکلیفش چی میشه؟ سرعت بالا باشه ولی بعضی سایتها اونم بحرانی .... بشن بده ؟

IVAN
07-07-2013, 16:11
تو خط دوم به جای عبارت"لازم دانستیم در کنار خواسته‌های مشروع خود نکته‌ای را به شما یادآوری کنیم" عبارت
"فرصت را مغتنم شماردیم تا یکی از مهمترین نیازهای زمان حال را که در تمامی ابعاد رشد و شکوفایی میهنمان دخیل است را به استحضار شما برسانیم "
قرار بدین بهتر نیست؟! "لازم دانستیم" به نظرم یعنی اینکه شما به فلان موضوع دقت نمیکنید ما به شما الزام میکنیم و...

ادامه شو میخونم اگه موردی بود قرار میدم ;)

IVAN
07-07-2013, 16:16
...
اگه کاملا حذف بشه مشکلی پیش نمیاد؟ بعضی سایت ها مثل سایتهای غیر اخلاقی تکلیفش چی میشه؟ سرعت بالا باشه ولی بعضی سایتها اونم بحرانی .... بشن بده ؟
چرا فیلترینگ باشه ولی دیگه DPI انجام ندن! این حالت پینگا رو بالا میبره و بعضی مواقع حتی باعث packet lost هم میشه
الان نوع جدیدی از فیلترینگ تو کشورهای توسعه یافته مرسوم شده اونم اینکه نرم افزارشو به کاربر میدن اون رو سیستم نصب میکنه و برحسب شرایط کسانی که از سیستم استفاده میکنن تغییرات رو اعمال میکنه. البته این مورد خیلی عالیه ولی با شرایط حال حاظر کشورمون نمیدونم بشه یا نه

Iloveu-ALL
07-07-2013, 16:21
بازم میشه درخواست فرستاد؟ دوستانی که ندادن برن بدن چون تیریه در تاریکی

چرا فیلترینگ باشه ولی دیگه DPI انجام ندن! این حالت پینگا رو بالا میبره و بعضی مواقع حتی باعث packet lost هم میشه
الان نوع جدیدی از فیلترینگ تو کشورهای توسعه یافته مرسوم شده اونم اینکه نرم افزارشو به کاربر میدن اون رو سیستم نصب میکنه و برحسب شرایط کسانی که از سیستم استفاده میکنن تغییرات رو اعمال میکنه. البته این مورد خیلی عالیه ولی با شرایط حال حاظر کشورمون نمیدونم بشه یا نه

DPI چیه؟

amin_g_p
07-07-2013, 16:31
این دو خبر نظرات رییس جمهور منتخب در این زمینه هست:

انتقاد صریح رییس جمهور منتخب از فیلترینگ: فیلترینگ نتیجه ای جز زیان اقتصادی و بی اعتمادی مردم به دولت ندارد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
روحانی: سرعت و پهنای باند اینترنت باید افزایش یابد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امیدوارم قفلشون باز بشه!

amirbrad
07-07-2013, 16:55
کاملا درسته - 1 یا 2 مگابایت بر ثانیه باید کلامون و بندازیم هوا ...

چه اشکالی داره باز بمونه؟ مگه همه دنبال این جور چیزها هستن مثل اونایی که فیلتر می کنن؟ این فرهنگ هر کس هست نه اجبار! هر کس خواست میتونه جلوی شهوتشو بگیره نره خوب! مگه با بستن چیزی فرهنگ سازی میشه؟!

IVAN
07-07-2013, 16:57
DPI چیه؟

مثلا موقع انتخابات اگه خاطرتون باشه هر درخواستی که encode شده بود دیگه تو همون قسمت لودینگ میموند و آخر سر هم ارور میداد. یکی از شگردهای این روشه

sima_6600
07-07-2013, 17:03
نیست که راه دسترسی وجود نداره فقط این بین یک پولی برای چیز شکن میدن و باز هم بدون هیتر میرن هر کاری مخوان میکنن در کل این وضعیت درست نیست و باید اصلاح بشه اگه نشه همین اعتراض های کوچیک کار رو به جا های باریک میکشونه

mehdig20
07-07-2013, 17:49
اینکه فیلترینگ کلا حذف بشه تقریبا محاله,بالاخره همه کشورها ی خط قرمزی دارن!
ولی در مورد افزایش پهنای باند و سرعت امیدوارم ترتیب اثر بدن...

tApAtAĺK

mohammad.asghari
07-07-2013, 19:17
فیلترینک که فک نکنم حل بشه ولی افزایش باند چرا

M A S 0 U D
07-07-2013, 20:01
چه اشکالی داره باز بمونه؟ مگه همه دنبال این جور چیزها هستن مثل اونایی که فیلتر می کنن؟ این فرهنگ هر کس هست نه اجبار! هر کس خواست میتونه جلوی شهوتشو بگیره نره خوب! مگه با بستن چیزی فرهنگ سازی میشه؟!

دیگه تا اون حد باز باز که نه یه حداقل فیلترینگی باشه فعلا بهتره ...
دعا کنید سرعت اینترنت بالا بره و البته هزینه ها کمتربشه بقیه رو فعلا ولش --فعلا نقد رو باید چسبید ...

Iloveu-ALL
07-07-2013, 20:24
حجم ها هم باید نا محدود بشه.
بخوان درست کنن حداقل 6 ماهی طول میکشه :n02:

Firebirds
07-07-2013, 21:02
حمایت می کنیم.

:n16:

نکته ای به مدیران : حذف صورت مساله نکنید، اگر احتیاج بود فقط پست های خاص را اصلاح نمایید.

Metalhead56
07-07-2013, 21:18
با فرستادن این نامه موافقم هر چند که میدونم به جایی نمیرسه ولی باز هم بهتر از خاموش ماندن و کاری نکردنه.در ضمن این سیستم فیلترینگ و اینترنت اصلا" به دولت ربطی نداره که به رئیس جمهور میخواید نامه بنویسید.فیلترینگ اینترنت و سرعتش زیر نظر سپاه پاسدارانه که خودش یک دولته و به هیچ دولتی جواب پس نداده و نخواهد داد و دولت در این زمینه هیچ کاره ست.

J@viD
07-07-2013, 23:10
موافقم کار خیلی خوبیه
تا زمانی که نگیم چی میخوایم کسی برامون کاری انجام نمیده
بهترین حالت فیلترینگ اینترنت اینه که توسط خانواده ها انجام بشه نه اینکه به صورت کلی همه چی برای همه فیلتر بشه
یا در همین حالت فعلی باید سیستم فیلترینگ تعاملی باشه یعنی مخاطبی که میبینه سایتی به اشتباه فیلتر شده بتونه با یک ایمیل سایت رو رفع فیلتر کنه
برای اپراتوری رفع فیلتر میتونن از پشتیبانای بی خاصیت اینترنت مخابرات استفاده کنن که الکی دارن حقوق میگیرن جوابگو هم نیستن
کم فروشی اینترنت قابل پیگیری باشه شرکتهای کم فروش جریمه بشن و ضرر و زیان کاربر رو بهش برگردونن
گوگل و فیسبوک و یوتوب و سایتهایی که ابزار کار و پیشرفت خیلی از کاربران هستن باید رفع فیلتر بشن
قیمت اینترنت باید هم سطح کشورهای دیگه بشه

در ضمن اینایی که گفتم خواب و خیال نیست یه زمانی تو همین کشور واقعیت داشت
یه زمانی فیلترینگی در کار نبود
پشتیبانی شرکتهای فروش اینترنت دیال اپ چه عزت و احترامی میزاشتن به کاربر وقتایی که قطعی داشتن با دادن اعتبار جبران میکردن البته اوایلش
از وقتی که مخابرات و زیرساخت مثل بختک افتادن رو شبکه مخابراتی مملکت دزدی و بی قانونی داره بیداد میکنه
حق ما اینترنت ازاده دوستان خودتونو دست کم نگیرین

ehsanbh
08-07-2013, 14:55
یاد فیلم (The Shawshank Redemption (1994 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) افتادم.اونجایی که برای کتابخونه دست از نامه نوشتن برنمیداره.:n07:
یه بار دیگه رفتم صحنه های فیلمو مرور کردم.خیلی جالبه اگه ندیدید توصیه میکنم حتما تماشا کنید.ارزششو داره.

امیدوارم ما هم نتیجه بگیریم.هر چند این نتیجه ممکنه با اون چیزی که ما انتظارشو داریم کاملا یکی نباشه.
تبریک میگم به بچه های p30world که تمرین ما شدن میکنند.:n16:

mohammad2O
08-07-2013, 15:33
من وظیفه خودم دونستم که این حرکت رو انجام بدن که نسب بعد نسل های بعد از ما نگن این نسل تو سری خور بود و هیچ کاری نکرد
من خودم امشب همین متن رو بصورت کتبی با پست ارسال میکنم به دفتر ریاست جمهوری تا شاید فرجی بشه

OMiD.1080p
08-07-2013, 16:45
اول از همه افزايش پهناي باند.
بعدش منطقي كردن ف ي ل ت رينگ( مثلا همين توييتر - چه آزاري داره مگه ؟ ف ي ل ترنيگ فقط و فقط بايد در زمينه سايت هاي غيراخلاقي بايد باشه )
و در نهايت از بين بردن واژه حجم اينترنتي. (‌يعني بيان نامحدودش كنند.

البته :
اشتباه نكنيد. رئيس جمهور همچين قدرتي رو نداره كه بخواد دستور اين موارد رو صادر كنه.
اصل كار اونايي هستند كه خودتون هم ميدونيد كيا هستند.تا اونا صلاح ندونند اين كار شدني نيست. مثل اون زمان كه قنـــد رو حرام كردند.:n02:

Eliminal
08-07-2013, 18:31
منم موافقم...
ولی الان باید چکار کنم؟ اون نامه ای که باس امضا کنیم کجاس؟!
البته اون نامه ی قبلی رو توی یک اخباری نشون داد ، نمیدونم ایران بود یا خارج!

ehsanbh
08-07-2013, 21:07
منم موافقم...
ولی الان باید چکار کنم؟ اون نامه ای که باس امضا کنیم کجاس؟!
البته اون نامه ی قبلی رو توی یک اخباری نشون داد ، نمیدونم ایران بود یا خارج!
به پست اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید کامل توضیح داده شده.

Vahidking.75
09-07-2013, 05:59
دوستانی که با اینکار مخالفن ، راه بهتری میشناسین ... نمیشه که دست رو دست گذاشت
یادش بخیر فیلم شاوشنگ خیلی چیز ها رو درباره امید بهمون گفت :

"شخصیت اصلی ( الان اسم یادم نمیاد ) که توی زندان بود و کتابدار هم بود کاری رو کرد به نظر حتی خود رئیس زندان هم غیر ممکن بود ، با ارسال نامه های پی در پی در هر هفته به مدت 6 سال بالاخره توانست بودجه برای خرید کتاب های جدید برای زندان فراهم کند "

crazyrobot
09-07-2013, 09:44
رئیس جمهوری که ندونه وضع نت این مملکت چقدر خرابه باید بره بمیره
بعلاوه اینکه حتی اگه ما هم نخوایم باید سرعت ها رو بهبود بدن، همین کشورهای کفار رو نگاه کنید که با همین اینترنت چه کاسبی های بزرگی راه انداختن
البته من یکی که ایمیل نمیزنم چون میدونم این یارو کلید سازه هیچ غلطی نمیتوانه بکنه چون اصل کاری یه سر خر دیگه ست:n02:

laxer
09-07-2013, 16:47
"برخی امروز با گمانه زنی‌ ها هم خود و هم دیگران را خسته می ‌کنند و گاهی هم توقعات نابجا در جامعه به وجود می‌ آورند و گاهی برخی از سخنان و گفتارها خیلی با اخلاق اسلامی سازگار نیست، رسانه ای کسی را به عنوان کاندیدای یک وزارتخانه معرفی می ‌کند، رسانه ا‌ی دیگر آن را نقد می ‌کند، رسانه ا‌ی دیگر نیز برای او شرط و شروط می ‌گذارد، این جز خستگی ذهنی و فکری چیز دیگری نخواهد داشت
این بخشی از اظهارات دکتر حسن روحانی رییس جمهور منتخب ملت ایران بود که روز چهارشنبه گذشته در دیدار با علما و روحانیون بیان کرد.
"

ehsanbh
09-07-2013, 18:46
یه سر نخ ::n04:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دبیر شورایعالی فضای مجازی، می‎گوید: «شرکت دولتی زیرساخت یک Mb/s پهنای باند را 15 تا 16 دلار می‎خرد و 250 تا 260 هزار تومان به شرکت‎ها می‎فروشد.»

به گزارش خبرنگار سیتنا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، دکتر مهدی اخوان بهابادی در سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر فقط یک دستگاه دولتی به صورت رسمی پهنای باند خرید و فروش می‌کند که موجب بروز مشکلاتی در کشور شده است.

وی افزود: این مجموعه دولتی در حال حاضر یک مگابیت بر ثانیه پهنای باند را با قیمتی نزدیک به 16-15 دلار از خارج خریده است و به قیمتی حدود 250 تا 260 هزار تومان به شرکت‌هایی توزیع کننده اینترنت در داخل کشور می‌فروشد؛ مقایسه این دو نرخ نشانگر این است که برای شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت قیمت تمام شده بسیار زیاد است.

اخوان گفت: با توجه به قیمت تمام شده و گرانی آن، مشترکان پول زیادی نمی‎توانند بپردازند پس توزیع کنندگان اینترنت در داخل کشور پهنای باند را بین عده‎ی زیادی تقسیم می‎کنند و به قولی آب داخل آن می‎بندند تا بتوانند این اختلاف قیمت را جبران کنند.

J@viD
09-07-2013, 19:17
"برخی امروز با گمانه زنی‌ ها هم خود و هم دیگران را خسته می ‌کنند و گاهی هم توقعات نابجا در جامعه به وجود می‌ آورند و گاهی برخی از سخنان و گفتارها خیلی با اخلاق اسلامی سازگار نیست، رسانه ای کسی را به عنوان کاندیدای یک وزارتخانه معرفی می ‌کند، رسانه ا‌ی دیگر آن را نقد می ‌کند، رسانه ا‌ی دیگر نیز برای او شرط و شروط می ‌گذارد، این جز خستگی ذهنی و فکری چیز دیگری نخواهد داشت
این بخشی از اظهارات دکتر حسن روحانی رییس جمهور منتخب ملت ایران بود که روز چهارشنبه گذشته در دیدار با علما و روحانیون بیان کرد.
"

این متنی که قرار دادید چه ربطی به موضوع این تایپیک داشت؟
رئیس جمهور و بقیه مسئولین همگی باید در خدمت منافع مردم قرار بگیرن.
این نامه داره به رئیس جمهور این مملکت میگه ما کاربران اینترنت از وضعیت موجود اینترنت کاملا ناراضی هستیم و خواستار رسیدگی به این وضعیت هستیم.
اینترنت:
ابزار کار
تحصیل
تحقیق
تفریح
رسانه
و مهمترین زیرساخت پیشرفت در تمام کشورهای دنیا هست.
چرا باید وضعیتش در ایران به این شکل باشه؟
چرا هیچکس این همه نارضایتی رو نمیبینه؟
به نظرم این نامه قشنگ ترین کار ممکن هست در این زمینه و با وجود ناراحتی و نارضایتی که وجود داره نشون دهنده شعور این مردم هست.
راه حل این مشکل اینه که صدای همه ما در کنار هم از این نامه به گوش اونی که باید برسه و نتیجه بده.

farazfar
10-07-2013, 21:38
الان بعد از انتخاباته، سرعت اینترنت مخابراتی که من دارم یک دهم شده و غیر از چندتا سایت خودی ! هیچ صفحه ای باز نمیشه و عملا قطعه، خدا به داد بعدش برسه، سالی که نکوست از بهارش پیداست

amin fear
11-07-2013, 19:15
بهتره تلاشمون را با این نامه بکنیم...

Arrowtic
12-07-2013, 09:20
عجیبه که یه سری از دوستان مخالفن با این کار . میتونستن چند دقیقه ای که صرف اعتراض به کاری که اگه سود نداشته باشه ضرر هم نداره رو بذارن سر همین نامه . یه کپی پیست بود با یه تغییر اسم .
من هم نامه رو فرستادم چند روز پیش ، تا ببینیم چی میشه .

shah994
12-07-2013, 11:58
نامه را فرستادم هر چند که امیدی به بهبود وضعیت اینترنت ندارم !

sima_6600
12-07-2013, 14:18
از قدیم گفتن سنگ مفت گنجیشک هم مفت میزنیم شد شد نشد هم نشد دیگه.ولی در هر صورت اگه درست نشه من دیگه تا اخر عمرم نه رای میدم و نه حتی خودم رو یه ایرانی میبینم.(چراغی که به خانه رواست به مسجد بردنش حرام است)تا وقتی مسئولین ما به جای کمک کردن به مردم خودمون که خیلی هاشون گشنه هستن و نون شب ندارن میرن پول میدن سومالی تانزانیا و کشورهای که حتی اسمش هم نمیدونیم و حماس که تا دیروز از ما کمک میگرفت حالا شده طرف دار قطر و اسرائیل همین میشه دیگه همینه حرف قدیمی ها رو باید با طلا نوشت.بشکنه دستی که نمک نداره.ما از خانواده هامون خون ها دادیم برای این مملکت حال باید این جوری نتیجه ببینیم.:n28:

babelirani
12-07-2013, 14:34
با سلام

نامه به تمامی ایمیل ها ارسال شد

به نظر من مهم نیست که چی میشه . مهم نیست که وضع اینترنت خوب میشه یا نه البته خیلی خوشحال میشیم که وضع بهتر از این بشه ولی حداقل به نوبه ی خودم خوشحالم که چند دست حالا چه 10 نفر چه 100 و .... با هم دست به دست هم دادیم تا شاید یه مشکل رو از سر راه برداریم

مهم نیست که به نتیجه میرسیم یا نه مهم اینه که تلاشمون رو کردیم

ممنون از عزیزی که این کارو شروع کرد به امید روز های بهتر

پایان شب سیه سفید است

amirbrad
12-07-2013, 15:17
اکثر ایمیل هایی که گذاشتین و رییس جمهور قبلی میخونه و اثری نداره چون هنوز پست جدید تحویل داده نشده.

amin fear
12-07-2013, 18:43
اکثر ایمیل هایی که گذاشتین و رییس جمهور قبلی میخونه و اثری نداره چون هنوز پست جدید تحویل داده نشده.

دوست عزیز استارتر این تاپیک از سایت رسمی ریاست جمهوری که حرفی نزده ، و لینک به دو سایت مرتبط با جناب روحانی داده :

این سایت ها :

این لینک مرتبط با رئیس جمهور قبلیه :

amirbrad
12-07-2013, 22:14
دوست عزیز استارتر این تاپیک از سایت رسمی ریاست جمهوری که حرفی نزده ، و لینک به دو سایت مرتبط با جناب روحانی داده :

این سایت ها :

این لینک مرتبط با رئیس جمهور قبلیه :

منظورم خبرگزاری ها بود که فعلا با قبلی هستن تا باد این طرف بوزد و اونوقت انتقال بدن!

mohammad2O
12-07-2013, 22:49
کسی اطلاعی داره که چی شد
خبرگذاری ها حرفی از این موضوع زدن یا نه
فکر بهتر باشه به سایت باشگاه خبرنگاران هم یکی بفرستیم

mohammad2O
12-07-2013, 22:58
وستان ای برنامه وب گردی 20:30 iهست حتما نگاش کنید

supermax15
13-07-2013, 03:30
این نامه و ایمیل فرستادن همش الکیه
هر کی میاد توی اغاز دولتش از این شیرین کاریا میکنه که خودشو خوب نشون بده
کثیف ترین دولت نهم و دهم بود و هست

KING iMAN
13-07-2013, 14:06
بچه ها تبریک.نامه توی سایت تابناک منتشر شد:

نگاه شما: درخواست کاربر اینترنتی از روحانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amin fear
13-07-2013, 14:11
دوستان لینک تابناک را هم برای سایت شخصی روحانی ارسال کنید !

نکته ی دیگه اینکه لینک اصلی تابناک را برای خبرگزاری های دیگر هم ارسال کنیم ، چون تابناک منبع معتبرتری برای سایت های دیگر خواهد بود !

sima_6600
13-07-2013, 14:19
بچه ها مثل این که داره نتیجه میده الان تابناک منتشر کرد خبر رو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پس در نا امیدی بسی امید است

Iloveu-ALL
13-07-2013, 14:40
این نامه ی که ما دادیم زیرش نویسندش مسعود موسویه ولی اون نامه ای که توی تابناک است نویسندش سینا شهسواری :n02:

Parsa_20
13-07-2013, 15:11
من با این کار موافقم
دوستان اگرچه درصد موفقیت این کار پایین هست اما همش هم که نباید ساز مخالف زد
بعضی ها در انتخابات هم همین حرف ها رو می زدنند می گفتن فایده ای نداره و .. اما دیدیم که همه چیز بر خلاف نظر اونا شد
فرض کن تو یه بیابان گیر افتادی ، حتی اکه بدونی خیلی با آبادی فاصله داری ، بازهم به راهت ادامه نمی دی ؟ نکنه دست رو دست می زاری می گی : راه دوره پس من نمی رسم . دیگه چرا خودمود خسته کنم !
خب اول باید بگم که این کار از هیچکس هیچ وقتی نمی گیره . اصلا هیچ هزینه ای نداره . اگه نتیجه ای هم بده همش فایده هست . کپی پیست یک متن خیلی وقتت رو بگیره 5 دقیقه هست .
بعضی ها می گن که یعنی رئیس جمهور از سرعت اینترنت خبر نداره که ما بهش بگیم ؟خب من هم اگه مسئول بودم و مردم هیچ شکایتی از سرعت اینترنت نمی کردن ، هیچ کاری انجام نمی دادم . ولی وقتی درخواستمون رو بیان می کنیم ، اگر تعداد افراد درخواست کننده زیاد باشد ، مطمئنا صدای مارو می شنوند . و اگر نتیجه ای هم نده حداقل متوجه می شن که مردم این رو نیاز رو بهشون گفتن . به قول معروف بچه تا گریه نکنه مادرش بهش شیر نمی ده .
چرا باید سرعت اینترنت تو کشور ما که به همت جووناش رتبه مون از نظر علمی داره تک رقمی می شه بین کشورهای دنیا ، از بعضی کشورهای عقب مانده هم کمتر باشه حتی ؟ آقای روحانی درست گفتن که این در شان مردم ما نیست .
در مورد فیلترینگ هم خب اینرو مطمئن هستم که حتی یک نفر از ما با فیلتر کردن سایت های غیر اخلاقی مخالف نیست ، حتی یک نفر . اما آخه فیلتر کردن لغت نامه دهخدا یا سایت گیم اسپات با IGN چه کمکی به حفظ بنیان خانواده می کنه ؟ این واضحه که مردم به هر صورتی به شبکه های اجتماعی مثل فیس بوق دسترسی پیدا می کنند . اون هم با هیلتر شکن ! خب وقتی شما یه سایتی مثل لغت نامه دهخدا رو فیلتر می کنی ،‌اونوقت جوونی که مجبوره برای تحقیق تو این سایت از قندشکن استفاده کنه ، خب احتمالش زیاده که از همین ابزار برای رفتن به سایت های غیر اخلاقی استفاده کنه . اصلا برای مثال اگه هیلتر فیس بوق برداشته بشه ، اکثریت 80 درصدی کسایی که از قندشکن استفاده می کنند دیگه اون رو می بوسند می زارند کنار ! خب این خود به خود از آسیب جلوگیری می کنه .

چقدر حرف زدم - ببخشید:n16:

Iloveu-ALL
13-07-2013, 15:14
این یک تیریه در تاریکی!! شد شد نشد هم نشد! مهم اینه که ما تلاشمون رو کردیم !! تعجب می کنم به اونایی که با این کار مخالفن!!

sima_6600
13-07-2013, 16:49
کسای که همش ساز مخالف میزنن همون های هستن که بیرون گود ایستادن میگن لنگش کن شما حتی اراده یک حرکت ساده رو هم ندارین بعد دم از دمکراسی و حق و حقوق میزنید نه برادر من این جور که نشد شما اول بیا برادریت رو ثابت کن دست بده به دست من و با من هم صدا شو اگه نشد من با شما تا دل جهنم هم شده میام و حق و حقوق این مردم رو پس میگیرم.

KING iMAN
13-07-2013, 18:37
کسای که همش ساز مخالف میزنن همون های هستن که بیرون گود ایستادن میگن لنگش کن شما حتی اراده یک حرکت ساده رو هم ندارین بعد دم از دمکراسی و حق و حقوق میزنید نه برادر من این جور که نشد شما اول بیا برادریت رو ثابت کن دست بده به دست من و با من هم صدا شو اگه نشد من با شما تا دل جهنم هم شده میام و حق و حقوق این مردم رو پس میگیرم.
آخیش.جیگرم حال اومد..الله به قرآن

supermax15
13-07-2013, 20:14
اخه چی میگی واسه خودت
یعنی تو فک میکنی خودشون نمیدونن سرعت اینترنت پایینه و گرونه ما باید بهشون منت خواهش کنیم که تو رو خدا افزایش سرعت بدید
طرف میگه با همت مردم ما مشکلات را کنار خواهیم ...............
دیگه ما به جز صبر کردن تا شکستن تحریم چیکار میتونیم بکنیم .....
جمع کنید بابا این مسخره بازیا رو

sima_6600
13-07-2013, 21:40
اخه چی میگی واسه خودت
یعنی تو فک میکنی خودشون نمیدونن سرعت اینترنت پایینه و گرونه ما باید بهشون منت خواهش کنیم که تو رو خدا افزایش سرعت بدید
فرق بین من و شما اینه که من میگم ما باید صدامون رو به گوش اون ها برسونیم حالا شما میگی خودشون میدونن که وضعیت چطوره خودشون میدونن دلیل نمیشه شما ساکت بشینید.از قدیم گفتن سکوت علامت رضاست.در ضمن تحریم هیچ نقشی رو این یه مورد نداره.وقتی ما میتونیم 500 گیگ اینترانت رو روی این بستر فراهم کنیم پس میتونیم به همین میزان هم اینترنت داشته باشیم.من خودم لیسان نرم افزار هستم و بهتر از شما از این چیزا خبر دارم.در ضمن شما یکم درکت رو ببر بالا و به جمع توهین نکن طرف صحبت شما من هستم نه بقیه.

vanish
13-07-2013, 22:10
فکر کنم دیگه باید نامه بنویسیم که لطفا قطعش نکنین با این وضعی که اینترنت توی این مدت پیدا کرده

Parsa_20
13-07-2013, 23:00
آخه آقا من خب موندم یه سری می خوان برن نامه بدن ، چه نتیجه بده چه نده ! ضرری که نداره . سنگ مفت و گنجشک مفت . شما چرا دارین هی میرین تو فاز نه و نمی شه ! بزارین کارشون رو انجام بدن . اگه به جایی رسید که خدارو شکر ! اگه نرسید هم از شما چیزی کم نمی شه که هی بیانیه صادر می کنید . خب شما این کار رو موثر نمی دونی نامه نفرست وایسا ما کارمون رو بکنیم
والسلام

meshkiposh2200
13-07-2013, 23:17
ما هم امیدواریم تاثیری داشته باشه ولی چه کنیم واقعیت چیزی دیگست.سرعت کم و گرانی بی حد اینترنت دست رییس جمهور نیست دست اطلاعات و سپاه و شخصی که بر همه ی اینها نظارت میکنه است.

KING iMAN
13-07-2013, 23:21
اخه چی میگی واسه خودت

حرف حق شنیدی.دیگه از کوره در رفتن نداره.مؤدب باش.شما یا با حرکت موافقی یا مخالف.در هر دو صورت نظرت قابل احترامه.اما اجازه نداری خارج از چارچوب ادب و نزاکت صحبت کنی.

supermax15
14-07-2013, 00:26
حرف حق شنیدی.دیگه از کوره در رفتن نداره.مؤدب باش.شما یا با حرکت موافقی یا مخالف.در هر دو صورت نظرت قابل احترامه.اما اجازه نداری خارج از چارچوب ادب و نزاکت صحبت کنی.

فرق بین من و شما اینه که من میگم ما باید صدامون رو به گوش اون ها برسونیم حالا شما میگی خودشون میدونن که وضعیت چطوره خودشون میدونن دلیل نمیشه شما ساکت بشینید.از قدیم گفتن سکوت علامت رضاست.در ضمن تحریم هیچ نقشی رو این یه مورد نداره.وقتی ما میتونیم 500 گیگ اینترانت رو روی این بستر فراهم کنیم پس میتونیم به همین میزان هم اینترنت داشته باشیم.من خودم لیسان نرم افزار هستم و بهتر از شما از این چیزا خبر دارم.در ضمن شما یکم درکت رو ببر بالا و به جمع توهین نکن طرف صحبت شما من هستم نه بقیه.
تو فک میکنی تازه الان مردم دارن میگن چرا سرعت اینجوریه باید درست شه نه ملت چند سال میگن ولی کو گوش شنوا
این همه گفتن و یه جواب چرت و پرت تحویل دادن
یا باید رفت یه جا شکایت کرد(دادگاه, قوه قضاییه , دادگستری یا , دیوان عدالت یا هر جهنمی) که شرکت زیر ساخت داره پول مردم رو میخوره سرعت پایین داده میده
نه اینکه ما بیایم نامه بدیم انتقاد کنیم
توی سفر های استانی 4 بار هر استان از این جور نامه هایی که فرستادند خیلی ارسال چیزی شد هیچ کی رسیدگی نکرد
20 30 میاد میگه شرکت زیر ساخت 1 مگابایت پهنای باند رو به 240 هزار به isp میفروشه بعد خبر تموم میشه خب نماید بگن چرا داره میفروشه اینقد 78 گیگهنای باند داریم همش رفته تا دسته توی اداره و بانک و دانشگاه بعد به خونگی 128 کیلو بیت بیشتر نمیدن
اینا سرعت زیاد کن کس نیستن میگیرن ملی میکنن که ادم از اینترنت پشیمون بشه

jafarr
14-07-2013, 01:24
جوونی ما که رفت ایشالا واسه شما که چی عرض کنم حداقل واسه بچه هاتون خوب باشه . چون میدونم درد اینترنت داغون چیه و چه جاها ادم داغون میکنه .
شاید اون دسته از ادمایی که وبگردی کنن زیاد خیالی نباشن واسشون ولی واسه من که 300تومان پول اکانت بلیزارد و با این اوضاع دلار 100تومان ماهیانه شارژ بلیزارد میدم ولی مشکل اینترنت باعث میشه همان تایم هم بسوزه دیگه واقعا سوز داره .

pharm
14-07-2013, 13:59
اینترنت نه دست اپراتوره نه دست رییس حجمهور فقط وزارت اطلاعات

amin fear
14-07-2013, 15:02
بچه ها دستم به دامنتون ، :n02:
بحث سیاسی کنید تاپیک قفل میشه ها ؟ تاپیک قفل بشه ضررش بیشتره که :n02:

ehsanbh
14-07-2013, 15:10
اگر فقط بحث قیمت مطرحه بعید به نظر میرسه سازمانهای امنیتی کشور دخیل یا تاثیر گذار باشند.

لطفا به موارد زیر توجه فرماید:

------> شرکتها و سازمانها ومراکز زیر نظر وزارت ارتباطات :

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
شرکت پست
پست بانک ایران
سازمان فناوری اطلاعات ایران
شرکت ارتباطات سیار
شرکت ارتباطات زیر ساخت
موسسه آموزش و تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات
شرکت مخابرات ایران
شرکت خدمات هوایی پیام
دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات
شرکتهای مخابرات استانی
شرکت ایرانسل

------->قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
مخفی کردم فضا اشغال نشه. تاکید بنده به متون قرمز رنگ و بلد شده است.

ماده 1- نظر به تحول چشم‌گیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک، مخابرات، ارتباطات رادیوئی و رایانه‌ای و نقش مهم و موثر خدمات پستی، مخابراتی، پست‌بانک و سنجش از راه دور، در امور فرهنگی و اقتصادی، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی، تحول نظام اداری، کاهش مسافرت‌های غیرضروری، حفظ محیط‌زیست و تشخیص منابع زمینی، هواشناسی، اقیانوس‌شناسی در برنامه‌ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورت‌ها و نیازهای زمان، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چارچوب سیاست‌های کلی نظام به‌شرح مواد آتی تدوین می‌شود.
ماده 2- به‌منظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور در سطح منطقه و بین‌الملل و تمرکز امور سیاست‌گذاری، تدوین ضوابط و استاندارها و نظارت بر حسن اجرای آن‌ها در بخش‌های مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی، مخابراتی، ارتباطات فضایی، ارتباطات رادیوئی، انتقال داده‌ها، انتقال صدا و تصویر، سنجش از راه دور، ارتباطات رایانه‌ای و ایجاد بستر مناسب برای ارتباطات و آمایش و پردازش اطلاعات و روش‌های دورسنجی و پشتیبانی آن‌ها و هم‌چنین سیاست‌گذاری در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور، هماهنگ با آخرین پیشرفت‌های علمی، تجربی و فناوری اطلاعات در جهان، در چارچوب سیاست‌های کلی نظام به‌موجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به "وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات" تغییر می‌یابد و کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های وزیر و وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تفویض می‌گردد.
ماده 3 - وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات:
الف- تدوین سیاست‌ها و ضوابط کلی در زمینه توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در چارچوب سیاست‌های کلی نظام.
ب- سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان و هدایت و نظارت بر شبکه‌های پستی، پست بانک و مخابراتی و فناوری اطلاعات کشور در چارچوب سیاست‌های کلی نظام.
ج- ایجاد، نگه‌داری، بهره‌برداری و توسعه شبکه‌های مادر پستی و مخابراتی کشور.
د- تنظیم مدیریت و کنترل فضای فرکانسی کشور و تدوین مقررات و تصویب ضوابط و جداول و معیارهای استفاده بهینه از فرکانس و مدارهای ماهواره‌ای و نظارت و حاکمیت بر طیف و جدول ملی فرکانس کشور.
ه- به‌منظور تحقق حاکمیت دولت، ایجاد و حفظ شبکه‌های مادر مخابراتی، تنظیم فضای فرکانسی کشور و تضمین استمرار ارائه خدمات پستی و مخابراتی به‌عهده دولت خواهد بود. به‌منظور جلوگیری از ضرر و زیان جامعه و تحقق رشد و توسعه اقتصادی کشور، بخش غیردولتی در قلمرو شبکه‌های غیرمادر بخش مخابرات شبکه‌های مستقل و موازی پستی و مخابراتی، با رعایت اصل چهل ‌و چهارم
(44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و حسب مجوز هیأت وزیران اجازه فعالیت خواهند داشت. و- نظارت کلان بر فعالیت‌های بخش غیردولتی در امور مربوط به مخابرات، پست، پست‌بانک، خدمات هوائی پیام و فناوری اطلاعات در چارچوب قوانین و مقررات و با رعایت اصل چهل ‌و چهارم (44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
ز- صدور مجوز تأسیس و بهره‌برداری واحدهای ارائه خدمات پستی و مخابراتی و فناوری اطلاعات در سطح کشور در چارچوب قوانین و مقررات و با رعایت اصل چهل ‌و چهارم (44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
ح- طراحی و تدوین نظام ملی فناوری اطلاعات کشور.
ط- توسعه و ترویج ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور و تأمین زیرساخت‌های موردنیاز آن به‌منظور دسترسی آحاد مردم به خدمات پایه ذی‌ربط.
ی- حمایت از تحقیق و توسعه برای استفاده وسیع‌تر فناوری جدید در زمینه فناوری اطلاعات و اشاعه فرهنگ کاربردی آن‌ها.
ک- تدوین و پیشنهاد استانداردهای ملی مربوط به ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور به مراجع ذی‌ربط.
ل- اعمال استانداردها، ضوابط و نظام‌های کنترل کیفی و تأیید نمونه تجهیزات (Type Approval) در ارائه خدمات و توسعه و بهره‌برداری از شبکه‌های مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات در کشور.
م- فراهم نمودن زمینه مشارکت بخش غیردولتی در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات.
ن- تدوین ضوابط حل اختلاف و تعیین اسناد مورد قبول محاکم قضایی در اختلافات و تخلفات مربوط به ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارائه به دولت جهت طی مراحل قانونی.
س- عضویت در اتحادیه‌ها و مجامع بین‌المللی ارتباطی و فناوری اطلاعات به نمایندگی از سوی دولت و اهتمام به انجام تعهدات و قراردادهای بین‌المللی و دو جانبه پستی و پست‌بانک و مخابراتی و فناوری اطلاعات .
ع- تصویب سیاست‌ها و هدایت امور مربوط به طرح و چاپ و انتشار تمبر و اوراق بهادار پستی و صدور اجازه ورود و استفاده و ساخت ماشین‌های نقش تمبر و اعمال نظارت بر کلیه امور مربوط به آن.
ف- حفاظت و حراست و عدم ضبط و افشای انواع مراسلات و امانات پستی و همچنین مکالمات تلفنی و مبادلات شبکه اطلاع‌رسانی و اطلاعات مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی طبق قانون.
ماده 4- به‌منظور سیاست‌گذاری و تدوین راهبردهای ملی و در قلمرو فناوری اطلاعات، تدوین برنامه‌های میان ‌مدت و بلند مدت برای توسعه پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در قلمرو فناوری اطلاعات و همچنین گسترش کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و برنامه‌های توسعه بخش‌های مختلف، شورای عالی فناوری اطلاعات با استفاده از امکانات و نیروی انسانی دفتر مدیریت و تجهیز منابع اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در چارچوب سیاست‌های کلی نظام تشکیل می‌گردد.
تصمیمات شورا با رعایت سیاست‌های کلی نظام در چارچوب قوانین و مقررات پس از تأیید رئیس‌جمهور توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ می‌گردد و مسئولیت و نظارت بر حسن اجرای آن به‌عهده وی خواهد بود.
الف- ریاست شورای عالی با رئیس‌جمهور بوده و در غیاب ایشان، معاون اول وی این وظیفه را به‌عهده خواهد داشت.
ب- دبیرخانه شورای عالی در وزارت ارتباطات و فناوری با استفاده از امکانات و نیروی انسانی دفتر مدیریت و تجهیز منابع اطلاعات وزارت مذکور تشکیل و دبیر آن به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حکم ریاست جمهور منصوب می‌شود.
ج- اساسنامه شورای عالی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
د- سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موظف است تشکیلات لازم متناسب با اهداف و وظایف این شورای عالی را با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی تهیه و تصویب نموده و برای اعتبارات مربوط، ردیف مستقل در نظر بگیرد.
ه- وظایف شورای عالی فناوری به‌شرح ذیل می‌باشد:
1- تدوین اهداف کلان و راهبردی توسعه فناوری اطلاعات در کشور.
2- سیاست‌گذاری و تدوین راهبردهای لازم برای گسترش به‌کارگیری فناوری اطلاعات در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی.
3- تمهید و تدوین نظام جامع فناوری اطلاعات و تعیین وظایف بخش‌های مختلف کشور در نظام جامع مذکور.
4- تدوین مقررات و آیین‌نامه‌ها و ضوابط لازم برای قلمرو فناوری اطلاعات.
5- تدوین برنامه‌های کلان پژوهش در جهت توسعه فناوری اطلاعات در کشور.
6- تدوین برنامه‌های همکاری‌های ارتباطات بین‌المللی در قلمرو فناوری اطلاعات.
تبصره- کلیه موارد موضوع این بند پس از طی مراحل قانونی لازم‌الاجرا است.
ماده 5- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با استفاده از امکانات و نیروی انسانی سازمان موضوع ماده
(7) این قانون با اختیارات و وظایف ذیل تشکیل می‌گردد:
الف- اصلاح و تجدید ساختار بخش‌های ارتباطی کشور.
ب- به‌منظور جلوگیری از ضرر و زیان جامعه و تحقق رشد و توسعه اقتصادی کشور، بخش غیردولتی، در قلمرو شبکه‌های غیرمادر بخش مخابرات، شبکه‌های مستقل و موازی پستی و مخابراتی با رعایت اصل چهل ‌و چهارم (44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و حسب مجوز هیأت وزیران اجازه فعالیت خواهند داشت.
ج- تعیین سیاست نرخ‌گذاری بر کلیه خدمات در بخش‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات و تصویب جداول تعرفه‌ها و نرخ‌های کلیه خدمات ارتباطی در چارچوب قوانین و مقررات کشور.
د- تدوین مقررات ارتباطی کشور در چارچوب قوانین و مقررات کشور و اعمال و نظارت بر حسن اجرای آن.
ه- سیاست‌گذاری در خصوص صدور مجوز فرکانس و تعیین و دریافت حق‌الامتیاز صدور مجوز در چارچوب قوانین و مقررات کشور.
و- تحقق اهداف موردنظر در بخش ارتباطات رادیوئی و رادیو آماتوری.
ماده 6- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از افراد زیر با استفاده از امکانات معاونت امور مخابراتی و اداره کل ارتباطات رادیوئی تشکیل می‌گردد:
الف- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات (رئیس).
ب- معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (دبیر).
ج- نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور.
د- نماینده وزارت امور اقتصادی و دارائی.
ه- سه نفر صاحبنظر مرتبط در امور ارتباطات و فناوری اطلاعات با پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تصویب هیأت وزیران.
تبصره- آیین‌نامه اجرائی مربوط به وظایف و طرز کار کمیسیون ظرف مدت سه ماه پس از تصویب این قانون به وسیله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه و پس از تصویب هیأت وزیران به‌موقع اجراء گذارده خواهد شد.
ماده 7- در جهت اجرای مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و تحقق اهداف موردنظر در بخش ارتباطات رادیویی و ایفای وظایف، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تجمیع معاونت امور مخابراتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اداره کل ارتباطات رادیویی با استفاده از امکانات و نیروی انسانی موجود تأسیس می‌شود و رئیس سازمان معاون وزیر خواهد بود.
تبصره 1- دبیرخانه کمیسیون در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با استفاده از نیروی انسانی و امکانات سازمان مذکور تشکیل می‌گردد. دبیرخانه دارای ردیف خاص اعتباری در بودجه سالانه کشور خواهد بود و تشکیلات آن با پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ظرف مدت سه ماه پس از تصویب این قانون تهیه و اعلام خواهد شد.
تبصره 2- سازمان مذکور که وظایف و اختیارات حاکمیتی، نظارتی و اجرائی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در بخش تنظیم مقررات ارتباطی و ارتباطات رادیویی ایفا خواهد کرد دارای شخصیت حقوقی واستقلال مالی است و اعتبارات جاری و عمرانی موردنیاز ‌آن همه ساله از محل وجوه و اعتبارات عمومی زیر ردیف بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در لایحه بودجه سالانه کل کشور پیش‌بینی و تأمین خواهد شد.
تبصره 3- اساس‌نامه سازمان مذکور حداکثر ظرف مدت شش ماه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 8- به‌منظور استفاده از فناوری‌های فضایی و استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو و حفظ منافع ملی و بهره‌برداری منسجم از علوم و فناوری فضایی در جهت توسعه اقتصادی، فرهنگی، علمی و فناوری کشور، شورای عالی فضایی با ریاست رئیس‌جمهور و با استفاده از امکانات و نیروی انسانی سازمان موضوع ماده (9) این قانون تشکیل می‌گردد. مصوبات شورا با رعایت سیاست‌های کلی نظام در چارچوب قوانین و مقررات پس از تأیید رئیس‌جمهور توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ می‌گردد و مسئولیت نظارت بر حسن اجرای آن به‌عهده وی خواهد بود. وظایف و اختیارات شورای عالی فضایی به‌شرح زیر خواهد بود.
الف- سیاست‌گذاری برای استفاده از فناوری‌های فضایی در بخش‌های امنیتی و استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو، در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و رعایت قوانین و مقررات کشور.
ب- سیاست‌گذاری ساخت و پرتاب و استفاده ماهواره‌های ملی تحقیقاتی در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و رعایت قوانین و مقررات کشور.
ج- ایجاد هماهنگی لازم میان کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط.
د- ارائه پیشنهاد و تدوین برنامه‌های بلند مدت و میان ‌مدت مربوط به امور فضایی دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای طی مراحل قانونی.
ه- تصویب برنامه‌های بلند مدت و میان ‌مدت در بخش فضایی کشور.
و- هدایت و حمایت از فعالیت‌های بخش خصوصی و تعاونی در امر استفاده بهینه از فضا.
ز- ارائه پیشنهاد در خصوص خط‌مشی همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در مسایل فضایی و تعیین مواضع دولت جمهوری اسلامی ایران در مجامع یاد شده به هیأت وزیران جهت طی مراحل قانونی و در چارچوب سیاست‌های کلی نظام.
تبصره 1- اساسنامه شورای عالی فضایی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
تبصره 2- دبیرخانه شورای عالی در سازمان فضایی ایران با استفاده از امکانات و نیروی انسانی مرکز سنجش از راه دور ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اداره کل طرح و مهندسی و نصب ارتباطات ماهواره‌ای شرکت مخابرات ایران و اداره کل نگه‌داری ارتباطات ماهواره‌ای شرکت مخابرات ایران تشکیل و رئیس سازمان فضایی ایران دبیر شورای عالی خواهد بود.
ماده 9- به‌منظور انجام مصوبات شورای عالی فضایی کشور و امور مطالعاتی و پژوهشی و طراحی و مهندسی و اجرا در زمینه فناوری‌های خدمات فضایی و سنجش از راه دور و تقویت شبکه‌های ارتباطی و فناوری فضایی در داخل و خارج از کشور و تجمیع فعالیت‌های حاکمیتی مرکز سنجش از راه دور ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با استفاده از امکانات و نیروی انسانی اداره کل طرح و مهندسی و نصب ارتباطات ماهواره‌ای شرکت مخابرات ایران و اداره کل نگهداری ارتباطات ماهواره‌ای شرکت مخابرات ایران و سازمان فضایی ایران وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل می‌گردد.
سازمان مذکور دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی است و برابر اساس‌نامه خود اداره خواهد شد و رئیس سازمان معاون وزیر خواهد بود.
اساسنامه سازمان مذکور ظرف مدت شش ماه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 10- هرکس به تمام یا قسمتی از امکانات، تأسیسات، تجهیزات و دستگاه‌های ارتباطی مربوط به شبکه‌های عمومی پست، و پست بانک، خدمات هوائی (پیام)، مخابرات، اطلاع‌رسانی، مایکروویو، مراکز فرکانسی، خطوط انتقال مخابرات (کابل‌های هوائی یا زمینی یا نوری) و تجهیزات ماهواره‌ای و سنجش از راه دور اعم از دولتی و غیردولتی که حسب استانداردهای لازم احداث شده است به هر نحوی صدمه وارد نماید، به جبران خسارت وارده به تأسیسات و تجهیزات مذکور ملزم می‌گردد.
ماده 11- به‌منظور صیانت از منابع ملی، نیل به عدالت اجتماعی، توسعه ارتباطات به نقاط غیربرخوردار، بالا بردن بازده ملی و بازده بخش، شفاف‌سازی اقتصادی و بهبود رفاه اجتماعی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند موارد زیر را به اجراء گذارد:
الف- جابه‌جائی اعتبار و در‌آمد بین شرکت‌های مخابرات استانی و شرکت مخابرات ایران و کمک به استان‌های غیربرخوردار با تأیید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در چارچوب سهم دولت و بر طبق ماده (19) اساسنامه شرکت‌های مخابرات استانی و بند (الف) ماده (125) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران عمل می‌گردد.
ب- وجوه سرمایه‌گذاری شده در طرح‌های مصوب شرکت‌های مخابراتی (استانی و ایران) و پستی و دیگر موسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و طرح‌های عمرانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از محل درآمدها و منابع داخلی شرکت‌های مخابراتی به عنوان افزایش سرمایه دولت و یا شرکت مخابرات ایران (حسب مورد) منظور می‌گردد و مشمول ماده (32) قانون برنامه و بودجه مصوب 5/12/1351 نمی‌باشد.
ماده 12- شرکت‌ها و سازمان‌ها و مراکز تابعه و وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظفند در موقع تهیه و تنظیم بودجه سالانه شرکت یا سازمان و یا مرکز حداقل دو درصد (2%) از بودجه خود را جهت فعالیت‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های نوین در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در فصل تحقیقات پیش‌بینی و به دولت جهت درج در لایحه بودجه سالانه کل کشور ارائه نمایند.
ماه 13- شرح وظایف تفضیلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حداکثر ظرف شش ماه پس از تصویب این قانون بر اساس مفاد این قانون و بندهای لازم‌الرعایه مندرج در ماده (2) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با جهت‌گیری واگذاری وظایف اجرائی به بخش غیردولتی، حذف وظایف تکراری و غیرضروری و انتقال وظایف قابل واگذاری به دیگر وزارتخانه‌ها توسط وزراتخانه و سازمان ذی‌ربط به تفکیک وظایف ملی و استانی (واحد ستادی و واحد استانی) تنظیم و پس از تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در حدود مقررات و با رعایت اصل یک‌صد و سی و سوم (133) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
ماده 14- این قانون از زمان تصویب لازم‌الاجراء است و کلیه قوانین و مقررات مغایر با این قانون لغو می‌گردد.
اختیارات و وظایف مربوط به این وزارت مندرج در این قانون شامل محدوده وظایف و اختیارات سازمان صدا و سیما و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نمی‌شود و قوانین و مقررات مربوط به آنان به قوت خود باقی است.
قانون فوق مشتمل بر چهارده ماده و هفت تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ نوزدهم آذرماه یک ‌هزار و سی‌صد و هشتاد و دو مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 19/9/1382 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

مهدی کروبی
رئیس مجلس شورای اسلامی

Memonex
14-07-2013, 18:18
چی شد پس نتیجه نامه دادن هاتون؟؟؟ آقای روحانی جی میلش باز نمیشه؟؟

J@viD
14-07-2013, 20:46
به نظر شما اگه همه سکوت کنن همه چی درست میشه؟ چرا وقتی 4 نفر ادم جمع میشن یه کاری کنن انقدر بهشون حمله میشه؟
اینترنت مشکل داره عین روز هم روشنه کم فروشی و مشکلات فنی بیداد میکنه
هیچکس هم پاسخگو نیست الان چیکار کنیم؟
بهترین کار اینه که در کمال ارامش و با رعایت ادب عین همین نامه نارضایتی خودمون رو اعلام کنیم
هرچقدر تعداد افرادی که توی همچین حرکتهایی شرکت میکنن بیشتر باشه زودتر صدامون به رسانه ها میرسه
دوستانی که سعی دارن بقیه رو دلسرد کنن لطفا یا راهکاری ارائه بدن یا سکوت کنن

Aryaeiboy
14-07-2013, 20:52
به نظر شما اگه همه سکوت کنن همه چی درست میشه؟ چرا وقتی 4 نفر ادم جمع میشن یه کاری کنن انقدر بهشون حمله میشه؟
اینترنت مشکل داره عین روز هم روشنه کم فروشی و مشکلات فنی بیداد میکنه
هیچکس هم پاسخگو نیست الان چیکار کنیم؟
بهترین کار اینه که در کمال ارامش و با رعایت ادب عین همین نامه نارضایتی خودمون رو اعلام کنیم
هرچقدر تعداد افرادی که توی همچین حرکتهایی شرکت میکنن بیشتر باشه زودتر صدامون به رسانه ها میرسه
دوستانی که سعی دارن بقیه رو دلسرد کنن لطفا یا راهکاری ارائه بدن یا سکوت کنن
کاملا موافقم. راه حل عملی دیگه ای کسی داره ارائه بده ما خوشحال می شیم. ما باید یاد بگیریم کار گروهی و اتحاد رو برای گرفتن حقمون. شاید حتی خیلی وقت ها جواب نده ولی تمرینیه برای اینکه بدونیم حق دادنی نیست گرفتنیه. با غر زدن چیزی درست نمی شه باید تلاش کرد هر چند اگه تلاش همیشه به نتیجه نرسه

دکتر شمقدر
18-07-2013, 13:46
چی شد پس؟؟

Fusi0n
18-07-2013, 19:13
چی شد پس؟؟

کوسه نامه پیچونده :n09:

mohammad.asghari
18-07-2013, 22:28
امروز یه تیتر تو روزنامه دیدم نوشته بود.فیلترینک دوباره بررسی میشود.راسته؟

sima_6600
19-07-2013, 10:13
دوستان صبر داشته باشید شما هنوز اقای روحانی دولت رو به دست نگرفته وزیر کابینه مشخص نیست وقتی وزیر ارتباطات مشخص شد اون موقع میشه قضاوت کرد

sobery
19-07-2013, 10:41

خب اگرقرار باشه همه همين جور فكر كنند كه هيچ كاري انجام نميشد بايد در جهت رسيدن به هدف و مقصد حركتي بكني و گامي برداري و اميدوار باشي اگر تلاش كردي و نشد ديگه خودتو سرزنش نميكني كه چرا اقدام نكرديم اما اگر بي حركت بشيني تا كار ها خودش درست بشه بايستي سال ها بشيني و انتظار الكي بكشي.

Malware
19-07-2013, 11:25
منم ارسال کردم.
این نامه رو به این سه تا سایت هم ارسال کنید:

dashmojtaba
22-07-2013, 08:37
شرم آوره ! تعداد رأی دهندگان که به هزار نفر نمیرسه چه برسه به اونهایی که این نامه رو به همه سایتها ارسال کنن !
ناامیدکنندس و بعید میدونم نامه ای که حرف از کاربران میلیونی زده ولی چندصد نفر بیشتر اونو امضا نکنن کار به جایی ببره آقای روحانی هم شق القمر نمیتونه بکنه پشت این قضیه وکلا و سازمان های حقوقی بسیار بسیار گردن کلفتی هستند و با خواهشو التماس هیچکسی این قضیه رو نمیبازن

alyy
22-07-2013, 10:30
میدونم که این کار شاید نتیجه نده .ولی حقمه اعتراض کنم و میکنم.عزیزانی ک سرتونو کردین زیر برف نمیخواین در بیارین.از اون طرف دارن انگولکتون میکنن نمیخوای جلوشونو بگیری سرتو از تو برفا در بیار حداقل بدونن متوجه کارشون هستی .خودتو نزن به نفهمی نزار ازت سواستفاده کنن.حضورتو بهشون اعلام کن بگو هستیم میدونیم دارین چ کار میکنیین. خودتو نزن به خریت .به هیچ کدومتونم بر نخوره با خودم بودم هرچی گفتم

dashmojtaba
22-07-2013, 15:15
اینو که موافقم به هرحال خوشم نمیاد مارو هالو فرض کنن و از این لحاظ از ارسال این نامه ها استقبال میکنم هرچند همون اول اشتباهی و باعجله نظر منفمو ارسال کردم!
پ.ن: من خوشم نمیاد انگولی بشم البته انگولی دادنو خیلی دوس میدارم ! :n08:

XENON24
03-08-2013, 21:46
این تاپیک هر چند وقت یه بار باید بیاد بالا تا یه چیزهایی معلوم بشه....:n09:

rezahacker3020
05-08-2013, 18:53
امیدوارم این نامه نتیجه بده
خطاب به دوستانی که هی موج منفی میدن و میگن نمیشه فلانه بهمانه کارساز نیست, باید عرض کنم که ما تلاش خودمونو میکنیم انشا الله که نتیجه میده اگر هم نداد اونوقت دیگه ما به وظیفه خودمون عمل کردیم و همین جوری ننشستیم حد اقلش اینه که یه گامی در بهبود وضغیت برداشتیم.
من هم این نامه رو منتشر میکنم

adrenalin
05-08-2013, 19:47
:n08:
با این وزیری که قرار انتخاب بشه که احتمال زیاد هم تعیین میشه امید نداشته باشید کسی واسه ماها قدمی برداره یارو از سال 58 تا 65 فقط رئیس مخابرات بوده 9 تا کتاب هم نوشته در مورد مسائل سیا----سی و... بعد شماها بگید این یارو چیزی سرش میشه از نت و... امروز ما؟ :n25::n24::n22:

mohammad.asghari
10-08-2013, 01:16
به نظرتون اتفاقی میوفته:n27:

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
، حسن روحانی، رئیس جمهور در فهرست پیشنهادی خود برای کابینه، محمود واعظی را برای تصدی پست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس معرفی کرده است.

وزیر پیشنهادی روحانی برای وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات متولد سال 1331 است و تا امروز معاون پژوهش‌‌های سیاست خارجی مرکز تحقیقات استراتژیک بوده است.
برنامه‌ پیشنهادی واعظی برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به این شرح است:
*برنامه های اجرایی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات

با توجه به چشم انداز، سیاست‌های کلی نظام، قانون برنامه پنجم توسعه، و بسته اجرایی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه های ذیل جهت اجرا تقدیم می‌شود.

1. توسعه شبکه و زیرساخت از طریق

• افزایش پهنای باند اینترنت بین‌الملل

• افزایش پهنای باند شبکه IP داخلی

• افزایش ظرفیت شبکه انتقال زیرساخت ارتباطات و فناوری اطلاعات

• بروز رسانی مستمر کد پستی
• توسعه و تکمیل مراکز داده استانی، ملی، منطقه ای و بین‌المللی
• استقرار سامانه های ایمنی زیرساخت ارتباطی و اطلاعاتی
• ایجاد ظرفیت به منظور افزایش تعداد کاربران اینترنت

• افزایش ظرفیت ترانزیت ارتباطات بین‌الملل به منظور کسب سهم مناسب از بازار منطقه
• تهیه طرح جامع استفاده مطلوب از منابع ملی از جمله طیف فرکانس،‌ مدارهای ماهواره ای و شماره¬گذاری((Numbering، دامنه ها،‌IpAdresses، کدپستی و ...
• کسب توانمندی طراحی، ساخت، تست، پرتاب، بهره برداری، هدایت و کنترل ماهواره های مورد نیاز

2. بهبود کیفیت زندگی شهروندان و توسعه خدمات از طریق

• کاهش زمان سیر مرسولات پستی بین مراکز استان‌ها
• استقرار دولت الکترونیک در بخش
• امکان دسترسی پرسرعت دستگاه‌های اجرایی، کسب و کارها و خانوارها به شبکه ملی اطلاعات

• ایجاد ظرفیت به منظور افزایش تعداد کاربران تلفن همراه و ارائه خدمات ارزش افزوده
• ایجاد ظرفیت به منظور بروزرسانی واگذاری تلفن ثابت و ارائه خدمات ارزش افزوده

• افزایش خدمات الکترونیکی ( دولت الکترونیکی ، کسب و کار الکترونیکی ، سلامت الکترونیکی و فراگیری الکترونیکی و ... )
• افزایش سرانه مرسولات و خدمات نوین پستی
• تکمیل و توسعۀ منطقه ویژه اقتصادی پیام و ایجاد شهرک‌های ICT (ارتباطات و فناوری اطلاعات) در این منطقه و برخی از دیگر مناطق
• تدوین و تنظیم روابط متقابل بین ارائه دهندگان خدمات حوزه ICT
• ایجاد بستر مناسب برای ارزیابی کیفیت خدمات پستی در استان‌های مختلف کشور
• توسعه خدمات پست بانک در روستاهای کشور و افزایش تعداد خدمات با رویکرد توسعه بانکداری
• اصل 44 قانون اساسی با توجه به اهداف و راهبردها در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات
• ارتقای پروانه های صادرشده با توجه به توسعه فناوری های نو

3. توسعه ارتباطات روستایی و مناطق محروم از طریق:‌

• فراهم سازی دسترسی کلیه روستاهای کشور به شبکه های ارتباطی (USO)

4. ارتقای تحقیق و توسعه فناوری های بومی از طریق:

• حمایت از توسعه نرم افزارهای بومی
• تدوین بسته‌های استاندارد و ضوابط و مقررات در بخش
• تدوین سندهای مدیریتی، فنی و پژوهشی در بخش
• تعریف و ساخت ماهواره های مشترک با سایر کشورها
• تعریف و اجرای پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی فضایی با مشارکت دانشگاه‌های داخلی و خارجی
• ایجاد آزمایشگاه ملی فضایی

5. تقویت و گسترش ارتباطات و حضور موثر در مجامع بین‌المللی از طریق:

• حضور فعال و موثر در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور پیشبرد اهداف و دفاع از منافع ملی
• کسب جایگاه مناسب در اتحادیه ها و مجامع منطقه ای و بین‌المللی
• ثبت بین‌المللی ایستگاه‌های رادیویی و موقعیت های مداری
• ارتقای جایگاه و موقعیت پست ایران در کشور و جهان و تقویت ارتباطات پستی بین‌المللی و ایجاد هاب پستی
بدیهی است پیاده سازی سیاست‌ها و راهبردهای پیشنهادی و نیز تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه در بخش ICT در برنامه اجرایی این وزارت است.

Iloveu-ALL
10-08-2013, 01:18
سالی که نکوست از بهارش پیداست.

nob2003
10-08-2013, 09:16
سرعت من 3 مگ بود تو یه سال گذشته و البته بالا و پایین داشت مثل همه ولی راضی بودم و شبانه رایگان که سرعت میرفت روی یک مگ ولی دقیقا از بعد از انتخابات سرعت ما هم اومد پایین خصوصا روی دانلود شبانه که کاری کردن روی سرورهای خارجی موقعی که دانلود میکنی سرعت خیلی پایینتره و یه گوگل دیگه با این ان ترررنت باز نمیشه و با این نامه ها فهمیدن باید اوضاع رو بدترش کنن تا بتونن کیسه های نامحدودشون رو همچنان پرتر کنن و به حال روز ما که نشوندن ما رو پای نت مزحکشون هم میخندن.

amirbrad
11-08-2013, 23:50
مال ما که بهتر نشد هیچ بدتر هم شد. و بدتر هم خواهد شد چون طرز فکر ما پیشرفت هست اما .........

ehsanbh
19-08-2013, 19:21
داستان نیامدن دبیر شورای عالی فضای مجازی به مراسم معارفه وزیر ارتباطات[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]وبلاگ > خراسانی، علیرضا - عدم حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی در مراسم معارفه وزیر ارتباطات شاید پر حاشیه ترین خبری بود که در سالن اجتماعات شهید قندی مخابرات امروز دوشنبه 28 مرداد 1392 رخ داد.

این عدم حضور، در کنار جمله صریح محمد نامی وزیر سابق ارتباطات در حالی که پست وزارت را تحویل واعظی داده و گفت: "وزیر ارتباطات خود دبیر شورای عالی فضای مجازی شود" (همراه با صلوات بلند حضار در سالن)؛ معنای خاصی می داد.ایسنا نیز نوشت: این در حالی بود که در این مراسم نمایندگان مجلس، وزیر سابق ارتباطات و حتی معاون اول رییس جمهوری بر لزوم ایجاد تغییر در نحوه مدیریت این شورا تاکید داشتند.{لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])}ظاه را آنچه باعث این نوع نگرش در مورد دبیر شورای عالی فضای مجازی شده، توسعه اختلافات در سطح کلان در این وزارتخانه بعد از ورود این شورا از سال قبل بدین سو شده است.چند دستگی در تصمیمات در حوزه اینترنت و فناوری اطلاعات(داستان چند آشپزه شدن وزارتخانه) و شایعه دعوا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و برخورد فیزیکی (بعدا تکذیب شد)در اردیبهشت ماه 1392 {لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])} درباره پس گیری ساختمان پژوهشگاه از شورای عالی فضای مجازی نه تنها اختلافات را کم نکرد، بلکه باعث دامن زدن به اختلافات شد تا جایی که مهندس خسروی در شرکت زیرساخت پروژه وی پی ان بومی را (که شورای عالی فضای مجازی به شدت دنبال آن بود و آن را تعریف کرده بود) شکست خورده اعلام کرد.{لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])}شورای عالی فضای مجازی نیز زیرساخت را مسوول گران بودن اینترنت و مشکلات حاشیه ای آن عنوان کرد و اختلافها دوباره بالا گرفت.حال با ورود دکتر واعظی به وزارتخانه، امید است تا این اختلافات درست آسیب شناسی شده و با گرفتن تصمیمات مقتضی آنچه در نتیجه امر حاصل شود، باعث رضایت کاربر نهایی (دارای اینترنت دست و پا شکسته) که از این اختلافات بیشتر از بقیه ضربه خورده است، گردد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HYPERSTAR20
19-08-2013, 21:07
ممنون بچه هایی که طرح رو دادن من هم ارسال کردم.

khelane
20-08-2013, 23:27
دوستان منم الان یه ریز کاری که اگه وزیر یا نماینده شما در مجلس بشم میزارم ولی خب گفتن با عمل فرق داره
اینا مبگن ولی کو عمل
همش گفتن بوده
عمل رو گذااشت واسه عملی ها :n08:
اگه درست میکردن تا حالا درست میشد
ولی ببینیم چی میشه دارن رو فناوری سرمایه گذاری میکنن که فکر کنم مثل فوتبالمون میشه:n21:
هنوز والیبال و بسکتبال هم مونده فعلا حیاط خلوت این دوتا شده اینترنت ما هم باید بریم نامه بفرسیتم این اقای وزیر محترم و جناب محترم ریاست جمهوری با شاه کلید بیان تمام قفل های مملکت رو باز کنه عمرا بتونه 5 درصد کارای که گفته رو انجام بده
خود اقا روحانی گفته من که نیومدم تمام درها رو باز کنم و توانای حل این همه مشکل رو ندارم انشالله نقشه کشیده واسه 4 ساله دیگه بتونه سال اخر یعنی 8تمین سال اینترنت رو درست کنه دیگه تا اون موقع که هیچ اگه تا این دم عید نوروز درست نشه صدرصد من افسردگی میگرم :n30:

ehsanbh
21-08-2013, 21:35
خدا یه زمانی ابراهیم بت شکن رو فرستاد رو زمین...
خدایا الان دیگه وقتشه یه پیامبر فیلتر شکن بفرستی ایران

ehsanbh
22-08-2013, 08:54
در پایگاه خبری «تدبیر۲۴» که به نظر می‌رسد از سایت‌های نزدیک به دولت یازدهم است این خبر آمده است:

خبری خوش در آستانه روی کار آمدن دولت تدبیر و امید
:n16:فیس بوک رفع فیلتر می شود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):n16:
حضور فعال محمد جواد ظریف وزیر جدید امور خارجه به عنوان یکی از اولین مسئولین ارشد نظام که روز نوشت هایی را در صفحه شخصی خود منتشر و با مخاطبانش همراه می شود در کنار سرمایه گذاری کاندیداهای ریاست جمهوری . . .
تدبیر24 : به دنبال باز نشر سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص فیس بوک در سایت شخصی ایشان و فعال شدن برخی اعضای کابینه در این شبکه اجتماعی امیدها برای رفع فیلتر این سایت بیشتر شده و به نظر می رسد فیس بوک به زودی رفع فیلتر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تدبیر 24، سخنان چندی قبل رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با این عنوان که فیس بوک پدیده مبارکی است، تصمیمات جدی در خصوص رفع فیلتر این شبکه گسترده اجتماعی را رقم زده است . آیت الله هاشمی رفسنجانی که در گذشته در این خصوص سخن گفته و هم اینک از سوی سایت آیت الله بازنشر شده است تاکید کرده بودند: "امروز یک صفحه فیس بوک تبدیل به موضوع خبری تمام دنیا می‌شود برخلاف عده‌ای که فکر می‌کنند این جریان‌ها خطرناک است ما فکر می کنیم که این جریان امر مبارکی در دنیاست."

پیش از این حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از عضویت 2 میلیون ایرانی در فیس بوک خبر داده بود اما براساس آمار غیررسمی 12 میلیون شناسه ایرانی در فیس بوک ایجاد شده است.به نظر می رسد، با روی کار آمدن دولت دکتر روحانی و ایجاد رویه تدبیر و اعتدال، زمینه برای برچیدن فیلتر شبکه اجتماعی فیس بوک فراهم شده باشد چرا که شهروندان با وجود فیلتر این سایت هزینه بسیاری را متحمل می شوند. البته ممکن است در این میان برخی متحجرین خود دلسوز خوان هم هیاهوهای بسیاری را در این رابطه ایجاد کنند اما یقیناٌ به سرنوشت مخالفان ویدئو در دهه 60 دچار می شوند.

از دیگر سو حضور فعال محمد جواد ظریف وزیر جدید امور خارجه به عنوان یکی از اولین مسئولین ارشد نظام که روز نوشت هایی را در صفحه شخصی خود منتشر و با مخاطبانش همراه می شود در کنار سرمایه گذاری کاندیداهای ریاست جمهوری در دوران انتخابات بر روی شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک این تلقی را به وجود آورده است که این پدیده دنیای ارتباطات هم آرام آرام مخالفان خود را به کنار زده است و به عنوان یک ابزار ارتباطی جای رسمی خود را در کشور باز می کند .این در حالی است که از چند ماه قبل صفحه ای به نام رهبر انقلاب در فیس بوک ایجاد شده که البته هیچ گاه از سوی بیت معظم له تکذیب نشده است. پیج آیت الله خامنه ای تاکنون 54 هزار لایک خورده است.

با وجود فیلترینگ فیس بوک، از جمله سوالات مطرح دراین خصوص می توان به چگونگی دسترسی کاربران پیج رهبری به این سایت اشاره کرد. رهبری بارها همگان را به پرهیز از حرکات غیرقانونی توصیه کرده اند. اگرچه گفته می شود این پیج از خارج از کشور به روز می شود.

حال با توجه به تمایل مقامات بلندپایه نظام، باید چشم به تصمیات آتی دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه داشت که چه زمانی رابرای برطرف شدن فیلتر این سایت اعلام کنند یا این که همچنان باید 12 میلیون ایرانی شامل تعدای زیادی از مسئولان کشوری با حرکتی غیرقانونی به این سایت دسترسی داشته باشند. به نظر می رسد رویکرد اعتدالی در حوزه ارتباطات این چشم انداز را ایجاد کرده است که فیس بوک در آینده ای بسیار نزدیک رفع فیلتر شود .

zofishel
22-08-2013, 13:39
سلام دوستان
منم ارسال کردم ، دوستان عزیز یه کپی و پیست کردن هیچ زحمتی واستون نداره اونایی که می گن فایده ای نداره یه ایمیل فرستادن هیچ زحمتی نداره پس لطفا بفرستین.
ممنون

اره باو
23-08-2013, 13:09
به قرآن با این کار خودتون رو فقط کوچیک و مایه خنده بعضیا کردین.

KING iMAN
23-08-2013, 13:19
خدا یه زمانی ابراهیم بت شکن رو فرستاد رو زمین...
خدایا الان دیگه وقتشه یه پیامبر فیلتر شکن بفرستی ایران

1+

به قرآن با این کار خودتون رو فقط کوچیک و مایه خنده بعضیا کردین.

به قرآن با این طرز تفکر شما بدتر خودمون رو کوچیک میبینیم.

KING iMAN
23-08-2013, 14:16
به ایمیل زیر هم ارسال کنید:
info@tadbir24.ir

XENON24
24-08-2013, 21:47
صد رحمت به دوران احمدی نژاد!!!!!!
تو این 2 سال که ADSL مخابرات دارم هیچوقت به افتضاحی امروز نبوده....
پ ن:این اختلالات نشون میده که سياستهاي كلي رو رهبر+سپاه تعيين ميكنه نه رئیس جمهور!و هيچ اتفاق جديدي در مملكت رخ نداده حتي با انتخاب حسن آقا! اين اختلالات فقط يك هشدار به افرادي هست كه فكر ميكردند ديگه ازادي و دموكراسي به ايران بازگشته !

XENON24
15-09-2013, 15:47
بیا بالا...

15-09-2013, 16:50
صد رحمت به دوران احمدی نژاد!!!!!!
تو این 2 سال که ADSL مخابرات دارم هیچوقت به افتضاحی امروز نبوده....
پ ن:این اختلالات نشون میده که سياستهاي كلي رو رهبر+سپاه تعيين ميكنه نه رئیس جمهور!و هيچ اتفاق جديدي در مملكت رخ نداده حتي با انتخاب حسن آقا! اين اختلالات فقط يك هشدار به افرادي هست كه فكر ميكردند ديگه ازادي و دموكراسي به ايران بازگشته !

من کاری به دولت و اینا ندارم ولی امروز همه چی عادی هست !

مشکل از سمت شماست .

XENON24
15-09-2013, 20:17

مشکل از سمت شماست .

چشاتو باز کن تاریخ پست رو ببین..اون پست مریوط به امروز نبود و هر چند امروزم افتضاحه اینترنت مخابرات تهران!
دلیل بالا آوردن تاپیک هم چیز دیگس

D,Freeman
15-09-2013, 21:10

مشکل از سمت شماست .

الان همه چه عادیه؟ هممون هم خوشحالیم؟! :n02:
من که از انتخ-ابات تا الان خدائیش یه کیلو بایت اینترنت خوش از گلوم پائین نرفته!:n09: شماهارو نمیدونم...
یه چیز دیگه هم هست که مطمئنا خیلی هاتون میدونین و توضیح واضحاته و تو مملکت ما حتی وزیر ارتباطات هم توی اینترنت و فیلتر و این چیزا هیچ نقش و قدرتی نداره...نامه به رئیس جمهور و اینا هم همش وقت تلف کردنه.

Kianoosh
15-09-2013, 22:06
مشکل از سمت شماست .

یعنی چی از سمت شماست!؟یعنی ناگهان تو مناطق مختلف مخابراتی اینترنت ملی میشه و همه از طرف کاربره!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed m2m
16-09-2013, 11:52

مشکل از سمت شماست .

آره مشکل از ماست که اینترنت میخوایم اما باید واسه بهترینش خدا تومن خرج کنیم اون وقت یه عده از نت پرسرعت و مفت استفاده کنن
خیلی ببخشید ولی دیدگاهتو 9شب بذار دم در ماشین ببره!

italodance
16-09-2013, 12:06
والا 10 سالی است مشکل از ماست :n08:

بگذریم دوستان به هم نیوفتند

یک کلام اینترنت ایران بدترین اینترنت در جهان هست از امار و ارقام بگیرید تا صدای مردم

وسلام

و هر روز هم بدتر از دیروز میشه

برام همواره جای سوال هست!!! بالفرض توی همه این خرابی ها فرض کنید یک هفته نرمال بود و اصلا همه راضی بودند خوب؟

چرا هفته بعدش باز می زنند کرم میریزند و خراب میشه

تو این 10 سال اینترنتمون هیچ وقت اینو نفهمیدم

sima_6600
16-09-2013, 13:48
خدایا ما با کیا شدیم 70 میلیون :n08:.

مشکل از سمت شماست .

ولی فکر کنم مشکل ما ادم های مثل شماست.

16-09-2013, 19:19
دوستان یکم ادب رو رعایت کنید بهتره ...
اشتباه از من بود و قبول دارم چون تاریخ ارسال پست رو ندیده بودم .

و در ضمن ، وقتی میگم مشکل از سمت شماست نمیگم خدایی نکرده مشکل روانی دارید ، منظورم مشکل از سمت isp یا خط هست ...

WHICH1
16-09-2013, 19:51
دوستان یکم ادب رو رعایت کنید بهتره ...
اشتباه از من بود و قبول دارم چون تاریخ ارسال پست رو ندیده بودم .

و در ضمن ، وقتی میگم مشکل از سمت شماست نمیگم خدایی نکرده مشکل روانی دارید ، منظورم مشکل از سمت isp یا خط هست ...

محل سکونت جهنم نوشتی ولی نمیدونم کدم منطقه کدوم شهر هستی ولی اینترنت شما محل سکونتش بهشت هست خیلیم بهشتی هست وایمکس مبین نت داری همه وضعیت شبانه خراب و دانلود کم سیگنال ضعیف مبین نت شما روز و شب درست و مشکلی نداری اینترنت پارس آنلاین هم دارین اونهم وضعیت روز و شبانه خوبه پس منطقه شما یوزر خیلی کمه و خدایش اینترنت بهشتی داری ولی اینور در نظر بگیرین الان کل وضعیت اینترنت کشور خراب هست و اینهمه کاربر شاکی هست اینکه شما هر جای مینویسین وضعیت خوبه مشکلی نیست بخاطر شانستون هست و جز 1% هستین که اینترنتشون خوب هست ولی 99% کل کشور اصلا وضعیت اینترنت خوب نیست و اصلا ثبات نداره

Malware
16-09-2013, 20:12
در اینکه سرعت اینترنت ایران نسبت به جهان خیلی کمتره شکی نیست اما فعلا تو ایران بهترین isp های وب هست.
پس دوستان فعلا کوچ کنید به های وب.:n02:

Ezel
16-09-2013, 20:31
دوستان عزیز

لطفا و حتما ادب و احترام متقابل رو حفظ کنید ؛

+

بحث در مورد رهبر و سپاه و ... هم مربوط به انجمن ما نمیشه ، و از ظرفیت انجمن خارجه این بحث ها .

بحثها در 4 چوب تاپیک باقی بمونه .

17-09-2013, 11:34
محل سکونت جهنم نوشتی ولی نمیدونم کدم منطقه کدوم شهر هستی ولی اینترنت شما محل سکونتش بهشت هست خیلیم بهشتی هست وایمکس مبین نت داری همه وضعیت شبانه خراب و دانلود کم سیگنال ضعیف مبین نت شما روز و شب درست و مشکلی نداری اینترنت پارس آنلاین هم دارین اونهم وضعیت روز و شبانه خوبه پس منطقه شما یوزر خیلی کمه و خدایش اینترنت بهشتی داری ولی اینور در نظر بگیرین الان کل وضعیت اینترنت کشور خراب هست و اینهمه کاربر شاکی هست اینکه شما هر جای مینویسین وضعیت خوبه مشکلی نیست بخاطر شانستون هست و جز 1% هستین که اینترنتشون خوب هست ولی 99% کل کشور اصلا وضعیت اینترنت خوب نیست و اصلا ثبات نداره

شما چجوری بررسی کردید که من پارس آنلاین دارم ؟؟؟
اتفاقاً یه سر به تاپیک مبین نت بزنید میبینید خیلی ها راضی هستند ...

WHICH1
17-09-2013, 13:41
شما چجوری بررسی کردید که من پارس آنلاین دارم ؟؟؟
اتفاقاً یه سر به تاپیک مبین نت بزنید میبینید خیلی ها راضی هستند ...

یعنی شما پارس آنلاین نداری بعد دیگرانی که میخوان تهیه کنن رو راهنمایی میکنین :n04: پارس آنلاین من داشتم از همون قدیم که سرعتش خوب بود وقتی کسی راهنمایی میخواست کابرهای باتجربه و قدیمی میگفتن وضعیت خوبه ولی منطقه و شهرتون سرعت بستگی داره الان که وضعیت اینترنت خرابه و اصلا ثبات نداره نمیشه برید نظرات دیگران رو بخونید و بقیه رو راهنمایی کنید باید از اون isp سرویس داشته باشین و هر روز وضعیتت رو بدونین چون تازه پارس انلاین بهتر شده و اصلا معلوم نیست فردا بهتر بشه یا خرابتر همه isp ها هم همینجور هست لحظه به لحظه شب و روز سرعت بالا و پایین میشه
اتفاقا هر چند ساعت تایپک مبین نت رو چک میکنم و خودمم مبین نت دارم الان که چند وقته مبین نت خیلی بازی در میاره اس ام اس داده حقوق دیگران رو رعایت کنید و... که حجم مصرفی رو کنترل کنید که فردا معلوم نیست فردا چه کاری میخواد انجام بده محدود کنه نکنه ؟ اونم با هزینه بالای مودم و گیگ 12 هزار تومانی اینهمه پول میگیره بعد قرار مثل adsl ماهی 10 تا 20 هزارتومان باشه! عمل بکنه ! بعدم مبین نت که اساسا بستگی به منطقه و تعداد یوزرها داره همه و خیلی ها هر روز ترفند میذارن برای سرعت بهتر و کدوم آی پی بهتره و سرعت بیشتره که اگه خیلی ها راضی بودن که دنبال آی پی بهتر نبودن مشهد منطقه ما همه فیبر نوری همه آپارتمان و تعداد یوزرها بالا و به همین خاطر همیشه آی پی 5 که بعضی هاش واقعا افتضاحه اون روز نه ساعت رایگان و شبانه تهران که هیچی آپارتمان ها بیشتر و بلند تر که اگه بتونی سیگنال خوب بگیری بعد هزاران مشکل دیگه وایمکس شروع میشه و مشکلات وایمکس 1 و 2 تا نیست و خیلی راضی نیستند

ehsanbh
05-11-2013, 14:34
وزیر ارشاد:

فیس بوک باید برای همه قابل دسترسی باشد/ فیلتر سایتهای اینترنتی به حداقل برسد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان برخی مشکلات و نارسائی ها بر سر سیستم فیلترینگ کشور در مورد برنامه های این وزارتخانه برای رفع فیلتر برخی سایتها و شبکه های اجتماعی گفت: باید با کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ صحبت شود تا نه تنها فیس بوک بلکه سایر شبکه های اجتماعی نیز قابل دسترسی باشند و قید غیرقانونی بودن برای دسترسی به آنها برداشته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی جنتی شب گذشته در حاشیه نشست فعالان رسانه های دیجیتال به سوالات خبرنگاران در مورد سیستم فیلترینگ سایتهای اینترنتی و سیاستهای وزارت ارشاد در این زمینه، رفع فیلتر شبکه اجتماعی فیس بوک، وضعیت انتشار روزنامه های هم میهن و نشاط، وام مسکن خبرنگاران و نحوه حمایت این وزارتخانه از فعالان رسانه های دیجیتال پاسخ داد.
فیس بوک باید برای همه قابل دسترسی باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد دسترسی آزاد به شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک گفت: مگر در حال حاضر دسترسی راحت نیست؟
وی ادامه داد: به هر حال موضوع فیس بوک مربوط به کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ است که مستقیما زیر نظر وزارت ارشاد نیست و ما فقط یک نماینده در این کمیته داریم؛ اما با مجموعه دوستانی که در آن کمیته هستند باید صحبت شود تا نه تنها فیس بوک بلکه سایر شبکه های اجتماعی نیز قابل دسترسی شوند و قید غیرقانونی برای دسترسی به آنها برداشته شود و افراد راحت تر به این سایتها دسترسی داشته باشند.
جنتی در مورد نقش کم رنگ و منفعل وزارت ارشاد در کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ گفت: من از گذشته دفاع نمی کنم اما آنچه که هم اکنون می توان در مورد آن اظهارنظر داشت نقش پررنگ نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این کمیته است.
باید فیلتر سایتهای اینترنتی را به حداقل ممکن برسانیم
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد سیاستهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با وضعیت سامانه فیلترینگ کشور تاکید کرد: باید فیلترینگ سایتهای اینترنتی را به حداقل ممکن و در مواضع ضروری برسانیم.
جنتی با بیان اینکه برخی از فیلم ها و کلیپها که روی اینترنت و شبکه های اجتماعی قرار دارند برای افراد جامعه و به ویژه نسل جوان سم تلقی می شود، افزود: وظیفه دولت حمایت و صیانت از اخلاق دینی، فرهنگ ملی و آیین مردم است اما باید توجه داشت که بخش هایی از سایتهای اینترنتی نیازی به فیلتر کردن ندارند اما به دلیل برخی مشکلات فنی، دسترسی به آنها محدود شده و فیلتر می شوند. برای مثال سیستم فعلی فیلترینگ برخی واژه ها را مشخص و براساس آن سایتها را فیلتر می کند که این باید اصلاح شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مقاله های علمی که به دلیل به کار بردن برخی کلید واژه های سامانه فیلترینگ، فیلتر می شوند، گفت: من طی 3 سال اخیر که به امور تحقیقاتی مشغول بودم با این مشکلات مواجه شده ام که باید این موضوع رفع شود.
وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها یک عضو در کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ دارد خاطرنشان کرد: باید تا جایی که می توانیم فیلترینگ سایتهای اینترنتی را به ضرورت برسانیم و تنها در حد ضرورت از این روش برای محدودیت دسترسی استفاده کنیم.
تصویب قانون برای حمایت از فعالان رسانه های دیجیتال
به گزارش مهر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد سیاستهای حمایتی این وزارتخانه در حوزه رسانه های دیجیتال با بیان اینکه رسانه دیجیتال نوپا است و باید از آن حمایت کرد تا روی پای خودش بایستد، گفت: در طول سالیان گذشته بسیاری از فعالان این حوزه به دلیل آنکه مورد حمایت قرار نگرفتند ورشکسته شده و یا در آستانه ورشکستگی هستند.
وی با تاکید براینکه وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت قانونی از مجموعه فعالان این بخش است، ادامه داد: به این نحو که اشکالاتی که نیاز به مصوبه دولت دارد و نیز هماهنگی با سایر دستگاهها و وزارتخانه ها را در دولت رفع خواهیم کرد و احیانا برخی از مقررات و قوانین مانند معافیتهای مالیاتی که نیاز دارد به صورت لایحه به مجلس می فرستیم تا به صورت قانون تصویب شود.
جنتی در مورد حمایت از نشر دیجیتال نیز گفت: هم اکنون مشکلی که در این حوزه وجود دارد مربوط به عدم رعایت حقوق معنوی آثار دیجیتال است که در این زمینه برای آثاری که در داخل کشور است تلاش می کنیم جلوی کپی رایت و استفاده غیرقانونی از آثار دیجیتال گرفته شود اما آنچه که به آثار خارجی مربوط می شود چون ما به سازمان مالکیت معنوی جهانی نپیوسته ایم خیلی دستمان برای دفاع از آن باز نیست.
در حوزه سخت افزار نقشمان صفر است
به گزارش مهر، وزیر ارشاد در مراسم گردهمایی فعالان رسانه های دیجیتال با بیان اینکه فناوری اطلاعات نقش اساسی و پایه ای در توسعه کشور دارد اظهار داشت: امروز بیشتر کشورهای پیشرفته که از فناوری اطلاعات بهره می برند آثار عظیم آن را در توسعه کشورشان و رشد تولید ناخالص داخلیشان به خوبی مشاهده می کنند؛ علاوه بر آن، نقشی که فناوری اطلاعات در قدرت کشورها و سلطه آنها ایفا می کند قابل انکار نیست.
وی با اشاره به گذر دوره های قدرت نظامی و اقتصادی در دنیا و حرکت کشورها به سمت قدرت نرم ادامه داد: امروز کسی می تواند بر دیگر کشورها اعمال سلطه کند که اطلاعات بیشتری در اختیارش باشد؛ برای مثال امریکا به عنوان کشوری که بیشترین بهره را از فناوری اطلاعات دارد در کنار قدرت نظامی از این فناوری در جهت سلطه سایر کشورها نیز استفاده می کند و حتی مکالمات سران اروپا را شنود کرده و اطلاعات اقتصادی، علمی و صنعتی آنها را به دست آورده و در جهت منافع خود از آن استفاده می کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان وضعیت نرم افزار، سخت افزار و محتوای دیجیتالی کشور به عنوان 3 رکن اصلی فناوری اطلاعات گفت: با وجودی که در حوزه سخت افزار نقشمان صفر است و در حوزه نرم افزار نیز پیشرفت و دستاوردهای اندکی داشته ایم اما در بحث محتوای دیجیتالی با توجه به ریشه های فرهنگی، میدان وسیعی در برابر ما قرار دارد که می توانیم از آن حداکثر استفاده را ببریم.
هدف از تشکیل شورایعالی فضای مجازی، نقاط سلبی و فیلترینگ نیست
وی با تاکید بر اهمیت این حوزه با توجه به دستور تاسیس شورایعالی فضای مجازی از سوی رهبر انقلاب ادامه داد: امروز مرکز ملی فضای مجازی عهده دار مصوبات این شورا است؛ اینکه این شورا از ابتدای تاسیس تاکنون تا چه اندازه موفق بوده بحث دیگری است اما اهداف ترسیم شده برای این شورا اهداف آرمانی بسیار بلندی است که باید به آن توجه شود.
این عضو حقوقی شورایعالی فضای مجازی با بیان اینکه برخی فکر می کنند که هدف از تشکیل این شورا، نقاط سلبی و فیلترینگ در فضای مجازی است خاطرنشان کرد: دستورالعمل صادر شده برای فعالیت شورایعالی فضای مجازی، نشان دهنده نقاط مثبت بیشتر آن نسبت به نقاط سلبی است و براین اساس وظیفه سنگینی بر عهده این شورا است.
فیلترینگ نمی تواند جلوی دسترسی انتقال اطلاعات را بگیرد
وی با تاکید براینکه بحث محتوای دیجیتالی در شورایعالی فضای مجازی جایگاه ویژه ای دارد تصریح کرد: امروز انتقال آزاد اطلاعات به راحتی صورت می گیرد و ما نیز چاره ای جز تسهیل دسترسی آزاد به اطلاعات نداریم و باید از این فضا بهره برداری کنیم.
جنتی افزود: نه فیلترینگ می تواند جلوی دسترسی انتقال اطلاعات را بگیرد و نه راههای ممانعت برای ارتباط با دهکده جهانی کار ساز واقع می شود؛ امروز ماهواره هایی به فضا پرتاب می شود که تلفن و موبایل از طریق این ماهواره ها می توانند صدها شبکه تلویزیونی را دریافت کنند، چگونه می توان جلوی این فناوری ایستاد؟
پارازیت و ممانعت از نصب دیش ماهواره کارساز نیست
به گزارش مهر، وزیر ارشاد با بیان اینکه چاره ای جز تولید محتوا نداریم ادامه داد: در حوزه شبکه های تلویزیونی ایجاد پارازیت، ممانعت از دسترسی به شبکه های ماهواره ای و نصب دیش و ریسیور نمی تواند تاثیرگذار باشد؛ باید به فکر راه حل باشیم و به سمت فعالیتهای ایجابی برویم و با تولید محتوای جذاب و مفید مانع استفاده از تلویزیون بیگانه و رسانه های دیجیتال خارجی برویم.
وی با تاکید براینکه در این کارزار اگر به تولید محتوای غنی ایرانی بپردازیم هیچگاه زیان نمی کنیم و قطعا برنده خواهیم بود ادامه داد: امروز رسانه های آنلاین می توانند در انتقال فکر و اندیشه موثر باشند و ایران در این حوزه دارای منابع قدرتمندی است.
جنتی با اشاره به وجود 81 هزار کیلومتر فیبرنوری بین شهری، 30 هزار کیلومتر فیبرنوری درون شهری و اتصال به شبکه ملی اطلاعات، ضریب نفوذ 130 درصدی موبایل و رتبه چهارم ایران در ثبت دامنه های اینترنتی در دنیا و رقم 400 میلیون دلار برای صادرات نرم افزار در سال گفت: وزارت ارشاد به اندازه سهمی که از قانون دارد از توان این حوزه حمایت می کند و سعی خواهد کرد مشکلات را تصویب مصوبات حل و فصل کند.
به دنبال تصدی گری در رسانه های دیجیتال نیستیم
وی ادامه داد: ما در این حوزه به هیچ عنوان به دنبال تصدی گری نیستیم و وظیفه ما سیاستگذاری، حمایت و نظارت خواهد بود؛ حضور در صحنه‌‌های جهانی و توسعه صادرات در حوزه رسانه‌‌های دیجیتال جزء سیاست‌های روشن و مشخص وزارت ارشاد است؛ باید تلاش شود فعالان این حوزه روی پای خود بایستند و جای تاسف دارد که بسیاری از شرکت های فعال در این حوزه ورشکسته شدند.
این عضو کابینه دولت یازدهم اجرای بیمه شخصی، بانک تخصصی،‌ صندوق ضمانت توسعه فعالیت‌های فرهنگی و همچنین حق مالکیت معنوی را از جمله مطالبات به حقی دانست که وزارت ارشاد باید برای فعالان رسانه های دیجیتال آن را پیگیری کند و افزود: در بحث رسانه‌های دیجیتال با وجودی که قوانین وجود دارد اما میزان تخلفات قابل توجه است؛ به نحوی که بسیاری از آثار در خارج از کشور به صورت غیرقانونی عرضه می‌شوند و هنوز نظام درباره قوانین مالکیت معنوی نیز به نقطه روشنی نرسیده است و از این ناحیه ضررهای زیادی می‌بینیم.
وی با انتقاد از موازی کاری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در برخی از حوزه ها و دستگاه‌ها از جمله وزارت ارشاد حتی در داخل معاونت‌ها با موازی کاری روبرو هستیم که باید حل و فصل شود.