PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : BreakPoint رو كجا بزارم؟

hakhamanesh
11-08-2006, 11:53
سلام خدمت دوستان سوالي داشتم در رابطه با كرك كردن شماره سريال
اگر پس از وارد كردن سريال غلط با پيغام خطا روبرو شويم با كمك همان پيغام ميتوان محل قراردادن breakpoint رو تشخيص داد اگر پيغام خطا ندهد با استفاده از دستورات getdlgitemtexta و getwindowtexta ميتوان breakpoint گذاشت .اما سوال من اينجاست كه اگر پيغام خطايي در كار نباشد و دستورات getdlgitemtexta و getwindowtexta و API هاي ديگر هم جواب ندهند اون وقت بايد چه كار كرد؟حتي در چك قفل از توابع API هم استفاده نشده باشه
با تشكر از همه دوستان

hakhamanesh
11-08-2006, 20:51
آقا چرا پس كسي جواب نميده
اگر اساسا سوالم غلطه هم لطفا بهم بگين

persiankitty
18-08-2006, 12:34
آقا چرا پس كسي جواب نميده
اگر اساسا سوالم غلطه هم لطفا بهم بگين

ياد گرفتن كركينگ به صورت آكادميك و استفاده از صرفا مقالات آموزشي مطرح شده در سايتهاي مختلف فقط آدمها رو گمراه ميكنه . شما فقط يك روش از روشهاي موجود را يادگرفتي و انتظارتون هم اينه كه اين روش براي همه چيز جواب بده كه نميشه . در مورد اينكه اگر برنامه اي پيغام خطا بده ولي ديرتر از روتينهاي آزمايش قفل باشه چكار ميكنيد ؟ در مورد اونهايي كه از يك فايل DLL براي گرفتن و چك كردن سريال استفاده مي كنند چه مي كنيد ؟ در مورد اونهايي كه پيام خطا رو در محيط گرافيكي نشون ميدن چكار ميكنيد ؟ در مورد اونايي كه مستقيما با Smart IOCTL سريال هارد رو ميگيرند چكار مي كنيد ؟ در مورد اونايي كه سريال رو چند جاي برنامه چك مي كنند چه مي كنيد ؟
هر برنامه اي روش مخصوص به خودش رو ميخواد و مهمترين راه براي رسيدن به هدف خلاقيت و ابتكار شماست و نه اين آموزشهاي بي فايده ... آموزشها فقط يك روش براي تشويق شماست كه كركر بشين ... تا زماني هم كه كركر شدن و كرك كردن و كركر بودن در اين سرزمين يك افتخار محسوب ميشه نمي فهميد كه بي ارزش ترين كار دنيا تلف كردن وقت براي ياد گرفتن "هيچ چيز" است.
اگر برنامه اي رو لازم دارين و ازش استفاده مي كنيد اونو بخريد. اگر نمي تونيد بخريد دنبال برنامه هاي مجاني كه همون كار رو انجام ميدن باشيد . اگر پيدا نميشه خودتون يكي توليد كنيد. هر وقت كه 4 خط كد صحيح نوشتيد متوجه ميشيد كه ساختن چقدر سخت تر از خراب كردن هست.
اين پاسخ صرفا به دليل درخواست شخصي شما بوده كه در غير اينصورت اينطور سوالات رو من اصلا نمي بينم.

hakhamanesh
18-08-2006, 12:51
ياد گرفتن كركينگ به صورت آكادميك و استفاده از صرفا مقالات آموزشي مطرح شده در سايتهاي مختلف فقط آدمها رو گمراه ميكنه . شما فقط يك روش از روشهاي موجود را يادگرفتي و انتظارتون هم اينه كه اين روش براي همه چيز جواب بده كه نميشه . در مورد اينكه اگر برنامه اي پيغام خطا بده ولي ديرتر از روتينهاي آزمايش قفل باشه چكار ميكنيد ؟ در مورد اونهايي كه از يك فايل DLL براي گرفتن و چك كردن سريال استفاده مي كنند چه مي كنيد ؟ در مورد اونهايي كه پيام خطا رو در محيط گرافيكي نشون ميدن چكار ميكنيد ؟ در مورد اونايي كه مستقيما با Smart IOCTL سريال هارد رو ميگيرند چكار مي كنيد ؟ در مورد اونايي كه سريال رو چند جاي برنامه چك مي كنند چه مي كنيد ؟
هر برنامه اي روش مخصوص به خودش رو ميخواد و مهمترين راه براي رسيدن به هدف خلاقيت و ابتكار شماست و نه اين آموزشهاي بي فايده ... آموزشها فقط يك روش براي تشويق شماست كه كركر بشين ... تا زماني هم كه كركر شدن و كرك كردن و كركر بودن در اين سرزمين يك افتخار محسوب ميشه نمي فهميد كه بي ارزش ترين كار دنيا تلف كردن وقت براي ياد گرفتن "هيچ چيز" است.
اگر برنامه اي رو لازم دارين و ازش استفاده مي كنيد اونو بخريد. اگر نمي تونيد بخريد دنبال برنامه هاي مجاني كه همون كار رو انجام ميدن باشيد . اگر پيدا نميشه خودتون يكي توليد كنيد. هر وقت كه 4 خط كد صحيح نوشتيد متوجه ميشيد كه ساختن چقدر سخت تر از خراب كردن هست.
اين پاسخ صرفا به دليل درخواست شخصي شما بوده كه در غير اينصورت اينطور سوالات رو من اصلا نمي بينم.
persiankitty عزيز از اينكه جوابم رو دادي ممنون اما خودت كه خوب ميدوني اين بحث كركينگ يه كرمي داره كه آدمو ول نميكنه من هم اگر سوالي برام مطرح ميشه فقط از سر كنجكاوي و مهون كرمست و الا نه براي كرك كردن نرم افزار خواصي ميخوام اين چيزارو ياد بگيرم نه ميخوام يه كركر حرفه اي بشم نه وقت اين كار رو دارم.بالاخره هر كسي اوقات فراقت دوست داره سرشو با يه چيزي گرم كنه يكي ميره سينما-يكي شطرنج بازي ميكنه-يكي ورق بازي ميكنه-ما هم كرم اين كرك افتاده به جونمون چكار كنيم ديگه. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

SCC
21-08-2006, 06:33
با چه نرم افزاری یا نرم افزارهایی کرک میکنی تا بهت بگم چیکار کن

hakhamanesh
21-08-2006, 20:19
با چه نرم افزاری یا نرم افزارهایی کرک میکنی تا بهت بگم چیکار کن
با Ollydbg - win32disassemble

ebrahim_cid
23-08-2006, 02:32
بعد اين برنامه به چه زباني نوشته شده ؟
يعتي پروتكشنش چي هست؟
بعد هم به scc اعتماد کامل داشته باش چون آنريليه :)

SCC
23-08-2006, 04:56
یک راه ساده استفاده از همان توابع API هست.

بالاخره سريال بايد خونده بشه و چك بشه پس به محل رجيستر كردن برو و در نرم افزار Olly روي همه توابع API بريك بزار بعد يكي يكي همه اين بريك ها رو پاك كن تا به تابع و محل مورد نظر برسي

اين يك راه بسيار ساده است - بعد از چند بار استفاده از اين روش ديگه نيازي به اين روش نخواهي داشت.

احتمال داره توابع ای پی آی که گفتی در فایل دی ال ال باشند نه در فایل اجرایی اصلی برای دیدن دی ال ال های مرتبط با برنامه در Olly كليد هاي Alt+E v رو بزن و بعد از پيدا كردن دي ال ال مربوطه نقطه توقف رو توي اون بزار.

اميدوارم به كارت بياد - روز خوش و باي ;)

hakhamanesh
23-08-2006, 21:47

بالاخره سريال بايد خونده بشه و چك بشه پس به محل رجيستر كردن برو و در نرم افزار Olly روي همه توابع API بريك بزار بعد يكي يكي همه اين بريك ها رو پاك كن تا به تابع و محل مورد نظر برسي.
من بيشتر نظرم اين بود كه در چك قفل از توابع API استفاده نشده باشه اون موقع بايد چكار كرد؟ اما اين روشي كه شما گفتيد هم برام جالب بود ميشه در اين مورد بيشتر توضيح بديد.
با تشكر

hakhamanesh
23-08-2006, 23:10

بالاخره سريال بايد خونده بشه و چك بشه پس به محل رجيستر كردن برو و در نرم افزار Olly روي همه توابع API بريك بزار بعد يكي يكي همه اين بريك ها رو پاك كن تا به تابع و محل مورد نظر برسي
من بيشتر نظرم اين بود كه در چك قفل از توابع API استفاده نشده باشه اون موقع بايد چكار كرد؟ اما اين روشي كه شما گفتيد هم برام جالب بود ميشه در اين مورد بيشتر توضيح بديد.
با تشكر

hakhamanesh
23-08-2006, 23:13
ببخشيد 2 بار ارسال شد

SCC
24-08-2006, 04:54
ببین موقعی که به کادر رجیستر رسیدی شماره و نام رو وارد کن ولی تایید نکن

بعد به اولی برو و روی همه توابع Api بريك پوينت بزار و بقيه ماجرا

خودت برو دنبالش كمي سعي كني به جوابت ميرسي

Alireza_Shafaei_PCworld
24-08-2006, 06:08
ای ول چه چیز باحالی گفتی ها!
تاحالا بش فکر نکرده بودم
من که هرچی دارم از سایته آنریله! اینم روش!

ebrahim_cid
24-08-2006, 08:18
ببین موقعی که به کادر رجیستر رسیدی شماره و نام رو وارد کن ولی تایید نکن

بعد به اولی برو و روی همه توابع Api بريك پوينت بزار و بقيه ماجرا

خودت برو دنبالش كمي سعي كني به جوابت ميرسي
جالب بود!
اي كلك تجربه شخصيه

hakhamanesh
24-08-2006, 20:24
ممنون ميشم اگر بگي چطور ميتونم توابع Api رو پيدا كنم.در ضمن منظورت از به اولي برو رو نفهميدم.

ebrahim_cid
25-08-2006, 02:05
ممنون ميشم اگر بگي چطور ميتونم توابع Api رو پيدا كنم.در ضمن منظورت از به اولي برو رو نفهميدم.
هاااااااااااااااااااااااا اااااااا
پيدا كردن توابه Api كاري نداره كه :ohno:
چي منظور SCC برنامهOllyDBG هست
نميدوني جي هست لابد :blink:

SCC
25-08-2006, 05:43
ابراهيم جان درست گفتند - ببين خودت بايد بري دنبالش من فقط راه اصلي رو گفتم اگه خودت رفتي دنبالش به جاي اينكه يه نكته ياد بگيري 10 نكته يا بيشتر ياد ميگيري