PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در اجرای بازی های قدیمی بر روی ویندوز 8

Crespo
25-06-2013, 18:59
درود.
دوستان، من در اجرای چندین بازی قدیمی بر روی ویندوز 8 به مشکل خوردم! تمام این بازی ها روی ویندوز 7 به خوبی اجرا می شدند با اینکه قدیمی بودند، اما با 8 مشکل دارند!
مثلاً سری بازی های Commandos! مثلاً رنگ تصاویر عوض شده و به رنگ بنفش تمایل پیدا کرده! و یا مثلاً در حین اجرای بازی وقتی دکمه Esc رو میزنم که منوی اصلی بازی اجرا بشه، رزولوشینش بهم میریزه و 1-2 ثانیه طول میکشه تا منو بیاد! بعد که بازم Esc رو میزنم، رزولویشن بهم میریزه و 1-2 ثانیه طول میکشه تا بره! تنظیمات مربوط به Compatibility رو هم دستکاری کردم، اما بازم مشکلات پا برجاست!
اگه میشه کمک کنید! Commandos رو نمیشه هیچوقت ترک کرد!!! :n03::n28:

*Forgotten*
26-06-2013, 07:40
بازی های جدید هم باهاش مشکل دارن شما میخاید قدیمی نصب کنید

بهتره کنار 8 همیشه یه 7 نصب داشته باشید

mehdy.z
26-06-2013, 11:33
درود.
دوستان، من در اجرای چندین بازی قدیمی بر روی ویندوز 8 به مشکل خوردم! تمام این بازی ها روی ویندوز 7 به خوبی اجرا می شدند با اینکه قدیمی بودند، اما با 8 مشکل دارند!
مثلاً سری بازی های Commandos! مثلاً رنگ تصاویر عوض شده و به رنگ بنفش تمایل پیدا کرده! و یا مثلاً در حین اجرای بازی وقتی دکمه Esc رو میزنم که منوی اصلی بازی اجرا بشه، رزولوشینش بهم میریزه و 1-2 ثانیه طول میکشه تا منو بیاد! بعد که بازم Esc رو میزنم، رزولویشن بهم میریزه و 1-2 ثانیه طول میکشه تا بره! تنظیمات مربوط به Compatibility رو هم دستکاری کردم، اما بازم مشکلات پا برجاست!
اگه میشه کمک کنید! Commandos رو نمیشه هیچوقت ترک کرد!!! :n03::n28:
این بازی حتی تنسخه های آخرش که سال(Strike Force) هم که سال 2006 ریلیز شده برای اجرا به XP و 2000 نیاز داره و احتمال داره با ویندوز 8 یه جورایی اساسش بر پایه DX11.1 هست مناسب نباشه....
مخصوصا که حتی برخی بازیهای روز هم توی اجرا با 8 مشکل دارند چه برسه به بازیهای قدیمی!!

Crespo
26-06-2013, 13:03
یعنی دیگه هیچ راهی نیست؟! :n15: فقط باس ویندوز 7 باشه؟!!! :n03:

mehdy.z
26-06-2013, 21:53
یعنی دیگه هیچ راهی نیست؟! :n15: فقط باس ویندوز 7 باشه؟!!! :n03:
من حتی نمیتونم ضمانت کنم توی seven هم بتونی درست اجراش کنی!...مخصوصا اگه نسخه های قدیمی بازی باشه...

Crespo
26-06-2013, 22:21
من حتی نمیتونم ضمانت کنم توی seven هم بتونی درست اجراش کنی!...مخصوصا اگه نسخه های قدیمی بازی باشه...

آخه مسأله همینه که من روی 7 بدون مشکل اجرا میکردم!!!!! :n03:

mehdy.z
27-06-2013, 10:35
آخه مسأله همینه که من روی 7 بدون مشکل اجرا میکردم!!!!! :n03:
البته بگم به طور قطع نمیشه گفت ولی به احتمال زیاد همون بحث ناسازگاری با وبندوز هست!
حالا شما روی گزینه بازی راست کلیک و در قسمت COMPATIBILITY ویندوزهای قدیمی رو انتخاب کن ببین فرقی میکنه!

Crespo
27-06-2013, 14:02
البته بگم به طور قطع نمیشه گفت ولی به احتمال زیاد همون بحث ناسازگاری با وبندوز هست!
حالا شما روی گزینه بازی راست کلیک و در قسمت COMPATIBILITY ویندوزهای قدیمی رو انتخاب کن ببین فرقی میکنه!

من که تو همون پست اول کامل توضیح دادم!
گفتم همه ی این کارا رو کردم، اما بازم مشکل دارم! هیچکدوم از این مشکلات رو با ویندوز 7 نداشتم!
الانم بازی ها اجرا میشن، فقط همون مشکلات گرافیکی که گفتم رو دارم! :n03::n28:

mehdy.z
27-06-2013, 17:45
من که تو همون پست اول کامل توضیح دادم!
گفتم همه ی این کارا رو کردم، اما بازم مشکل دارم! هیچکدوم از این مشکلات رو با ویندوز 7 نداشتم!
الانم بازی ها اجرا میشن، فقط همون مشکلات گرافیکی که گفتم رو دارم! :n03::n28:
آهان شرمنده:دی
پس به احتمال زیاد همون تعویض ویندوز آخرین راه حله،کلا اگه زیاد اهل گیم هستی فعلا سراغ 8 نرو،هنوز بهترین ویندوز برای اجرای بازی seven 64bit هستش....

Zhiar Halabja
27-06-2013, 18:00
ببين اين بدردد ميخوره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vavi
10-09-2013, 09:24
متاسفانه الان سه ساعته دارم با این ویندوز 8.1 کار میکنم .
هر سایت منقول غیر منقولی هم بود گشتم اکثرا همین مشکلو دارن اما بازم با بازیهای قدیمی و تعدادی از بازیهای جدید مشکل داره .

از نظر ساپورت بازیهای قدیمی که رزولوشن قدیمی دارن و از api قدیمی استفاده میکنن حسابی مشکل داره . بازیهای کوماندوز .. Need For Speed Most Wanted // American Conquest / Battle Realms همه بازیهای قدیمی اصلا صفحه مشکلی میشه ..Most Wanted که رزولوشن 800*600 میشناسه
برای من که یک گیمر هارد کور هستم ویندوز 8.1 اشغالی بیش نیست . برگشتم ویندوز محبوت 7:n12:

=CYBER=
10-09-2013, 09:30
مطمئنی درایو کارت گرافیک رو درست نصب کردی ؟ :دی

vavi
10-09-2013, 11:36
مطمئنی درایو کارت گرافیک رو درست نصب کردی ؟ :دی
اندازه موهای سرت سیستم اسمبل کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بنظرت کسی که سه میلیون داده پول کارت گرافیک 780 GTX میتونه بلد نباشه درایو کارت گرافیکو نصب نکنه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اصلا میدونی بازی قدیمی چیه ؟ :n02:

=CYBER=
10-09-2013, 11:50
اندازه موهای سرت سیستم اسمبل کردم:n02:
بنظرت کسی که سه میلیون داده پول کارت گرافیک 780 GTX میتونه بلد نباشه درایو کارت گرافیکو نصب نکنه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اصلا میدونی بازی قدیمی چیه ؟ :n02:
3 میلیون دادی بازی قدیمی بازی کنی ؟ :n02:

vavi
10-09-2013, 11:54
3 میلیون دادی بازی قدیمی بازی کنی ؟ :n02:
خوب ادما فرق دارن بعضیا گیمرهارد کور حرفه ایی هستن . بعضی ها هم بازی کردن تو شطرنجو منچ میبینن.
1 ترابایت بازی داریم رو هارد :n09:
اره جیگرتو قربون این ویندوز با بازیهای قدیمی شدیدا مثل داره و این یک نقص بزرگه

=CYBER=
10-09-2013, 12:09
خوب ادما فرق دارن بعضیا گیمرهارد کور حرفه ایی هستن . بعضی ها هم بازی کردن تو شطرنجو منچ میبینن.
1 ترابایت بازی داریم رو هارد :n09:
اره جیگرتو قربون این ویندوز با بازیهای قدیمی شدیدا مثل داره و این یک نقص بزرگه
مایکروسافت 100 میلیون به من داده گفته برو بگو مشکلی نداره :n02: من کاری از دستم ساخته نیست :n09: