PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل وحشتناک صبانت

roohi_iq
24-06-2013, 02:57
سلام من یک ساله در اهواز از صبانت استفاده می کنم قبل از عید صبانت خیلی عالی بود تا اینکه عید نوروز اومد و اینترنت دربو داغون شد تا حالا هرچی زنگ می زدم پشتیبانی منو می پیچوندن
اعصابم خورد شد و شروع کردم به بررسی مشکل تا اینکه بلاخره تونستم مشکل رو پیدا کنم این مشکل از اینترنت صبانت نبود بلکه مشکل سخت افزار بسیار بسیار وحشت ناک صبانت هست که هیچ پشتیبانیی به حرفم گوش نمی ده شکایت با مارک فوری رو هم جواب نمی دن ! حالا این مشکل چی هست براتون توصیح می دم
روتر ها مثل مودم خدمون وظیفه توضیع اینترنت رو دارن حالا اینترنتی که من میگیرم از روتر 188.159.60.1 میاد این روتر بدون اختلاف مکانی دقیقا مثل اینکه توی یه ساختمون باشن به روتر 188.159.56.1 وصل هست .
حالا مثلا صبح هست و من trace میگیرم اختلاف پینگ بین 188.159.60.1 و 188.159.56.1 زیر 3 هست که اثباتی برای lan بودن اون هاست یعنی هردو زیر دست خود شرکت صبانت هستن ولی وقتی که ساعت از 4 طهر رد می کنه این مقدار به 10 و کم کم شروع به نوسان می کنه و این اختلاف تا 70 بالا پایین می ره نزدیکای شب که می شه تا 170 هم میره بالا حالا من که زنگ می زنم پشتیبانی بهم می گن مشکل از ما نیست ! علنی دروغ می گن
بابا لامصبا 170 پینگ lan آخه این سخت افزار هست شما دارید؟
حالا زنگ می زنم پشتیبانی که این مشکل رو براشون توصیح بدم ...... ها دو ماه هست من رو خر می کنن حالا که زنگ می زنم مشکل اینجاست که گوش نمی دن وسط حرفم فک می کنن حرفم تموم شده وانمود می کنن که گوش دادن و به من می گن پیگیری می شه :n23: من که می خوام برای گیم آنلاین از اینترنت استفاده کنم فقط می تونم ساعت 6 صبح تا 3 طهر استفاده کنم و3 ظهر تا 6 صبح روز بعدی باید درگیر این مشکل باشم همه جور تنظیمات امتحان کردم این مشکل کاملا از خودشونه و من راهی برای شکایت کردن ازشون پیدا نمی کنم اگه کسی از شما راهی میشناسه لطفا بهشون اطلاع بده
هیچ وقت از صبانت اینترنت نگیرید کلاه بردارن

Zeitgeist
24-06-2013, 07:18
البته این مشکل حتماً و صد در صد نمیتونه مشکل سخت افزار اونا باشه.

ممکنه در برخی ساعات، خط شما به خاطر نویز و افزایش ترافیک کلی سیم کشی مخابرات محلتون، دچار کاهش کیفیت بشه.

مودمتون رو به کابلی که از مخابرات به دم در خونه ـتون وصل شده، در ساعاتی که مشکل دارید وصل کنید.

داخل مودم، هم توی خونه و هم دم در، ببینید عدد نمایش داده شده برای signal to noise (snr) margin و attenuation چقدر هست و این دو مقدار رو در ساعات مختلف یادداشت و مقایسه کنید. همچنین اینکه down/up-stream ـتون ثابته یا متغییر (هم در خونه و هم دم در)...

اگر دم در هم در اون ساعات، مشکلتون باقی بود، نتیجتاً مشکل میره سمت مخابرات و صبانت.

تماس هم اگر فایده ای نداشت، شاید اگر آدرس نماینده ـشون در شهرتون رو بگیرید و حضوری برید براش توضیح بدید بهتر جواب بده.

البته همیشه اولین قدم، اثبات اینه که مشکل سیم کشی ساختمون شما نیست و خارج از ساختمونتونه! و بدونید تا وقتی شبکه مشکلی نداره و کار میکنه، کسی اهمیت نمیده مشکل کوچیک شما چیه...!

ممکنه فکر کنید سیم کشی ساختمون و نویز خط روی این چیزا تأثیر نداره، but believe me تکنولوژی dsl عتیقه تر از این حرفاس...!

به هر حال اینطور نیست که بحث اینجا مشکلتون رو حل کنه!

roohi_iq
24-06-2013, 10:08

ممکنه در برخی ساعات، خط شما به خاطر نویز و افزایش ترافیک کلی سیم کشی مخابرات محلتون، دچار کاهش کیفیت بشه.

مودمتون رو به کابلی که از مخابرات به دم در خونه ـتون وصل شده، در ساعاتی که مشکل دارید وصل کنید.

داخل مودم، هم توی خونه و هم دم در، ببینید عدد نمایش داده شده برای signal to noise (snr) margin و attenuation چقدر هست و این دو مقدار رو در ساعات مختلف یادداشت و مقایسه کنید. همچنین اینکه down/up-stream ـتون ثابته یا متغییر (هم در خونه و هم دم در)...

اگر دم در هم در اون ساعات، مشکلتون باقی بود، نتیجتاً مشکل میره سمت مخابرات و صبانت.

تماس هم اگر فایده ای نداشت، شاید اگر آدرس نماینده ـشون در شهرتون رو بگیرید و حضوری برید براش توضیح بدید بهتر جواب بده.

البته همیشه اولین قدم، اثبات اینه که مشکل سیم کشی ساختمون شما نیست و خارج از ساختمونتونه! و بدونید تا وقتی شبکه مشکلی نداره و کار میکنه، کسی اهمیت نمیده مشکل کوچیک شما چیه...!

ممکنه فکر کنید سیم کشی ساختمون و نویز خط روی این چیزا تأثیر نداره، but believe me تکنولوژی dsl عتیقه تر از این حرفاس...!

اگه شما مطلب منو دقیق میخوندی اینو نمی گفتی ! من گفتم (اختلاف) پینگ و 100 در صد هم از سخت افزار اون هاست چون که پینگ من از روتر اول اون ها همیشه 30 هست و زیاد نمی شه ولی وقتی به روتر دومیشون می ره قضیه کاملا فرق می کنه و همونطور که گفتم در تقریبا مشکلش از ساعات 4 ظهر شروع می شه و 6 صبح تموم می شه بعضی وقتی ممکنه یه 2 3 ساعتی دیر تر شروع شه ولی این مشکل همی شه هست حتی قبلا ساعت 3 شب درست می شد ولی بعد از به مشکل قطعی 24 ساعته که داشتن که مثلا درست شد تا 6 صبح درست نمی شه من نویز خط رو از روی snr چک می کنم بعضی وقت ها snr در صبح به 5 هم می رسه ولی کوچیکترین مشکلی پیش نمیاد در حالی که شب وقتی که snr روی 30 هم می ره هیچ تغییری مشاهده نمی کنم ! کاملا متمئنم که مشکل از اون هاست آخه در زمان هایی که ترافیک های مصرفی بیشتره رخ می ده و دقیقا ساعت 6 یا 5:50 دقیقه (ساعت 6 زمان تمام شدن دانلود رایگانه) که میرسه مشکل رفع می شه این چیز ها رو که شما فکرشو می کنی چک کردم

roohi_iq
24-06-2013, 10:13

اینها رو قبلا چک کردم کاملا مطمئنم که مشکل از اون هاست آخه پینگ من از روتر اولی همیشه 30 هست ولی مشکل روتر دومی هست شما خدتون یه شب یه trace از 188.159.60.1 بگیرین متوجه می شن اگه اینکارو ساعت 1:30 شب انجام بدین که دیگه کاملا واضح هست آخه اون موقه دیگه حتی یه لحظه هم درست نمی شه و وحشطناکی این مشکل رو درک می کنید

KING iMAN
24-06-2013, 12:48
به سازمان تنظیم مقررات و یا بازرسی کل استان خوزستان شکایت کن.پیگیریمیشه.

Zeitgeist
24-06-2013, 19:43
اینها رو قبلا چک کردم کاملا مطمئنم که مشکل از اون هاست آخه پینگ من از روتر اولی همیشه 30 هست ولی مشکل روتر دومی هست شما خدتون یه شب یه trace از 188.159.60.1 بگیرین متوجه می شن اگه اینکارو ساعت 1:30 شب انجام بدین که دیگه کاملا واضح هست آخه اون موقه دیگه حتی یه لحظه هم درست نمی شه و وحشطناکی این مشکل رو درک می کنید

بله من در تهران در ساعات رایگان از 2 تا 7 صبح، حدود 50 تا 100 میلی ثانیه افزایش تأخیر دارم که به خاطر ترافیک بالای سرورهای صبانت و دانلود مردمه...

ولی در دیگر ساعات روز، تأخیری که در ارتباط دارم، چه با سوییچ ها و سرورهای صبانت و چه با خارج از کشور، تفاوت چندانی توش وجود نداره و دائم بین 150 تا 210 هست حدوداً.

به نظرم شما باید حضوری برید پیش فردی که مسئول تجهیزات صبانت در شهرتونه و با اون صحبت کنید تا بهتون بگه امکانش وجود داره یا نه...

به هر حال، در هر صورت، بازی آنلاین توی ایران اتلاف وقته؛ چون بیش از دو سوم تأخیری که میبینید، نباید وجود داشته باشه و مقصر، سرورهای شرکت زیرساخت و فیلترینگ هستن که برای proccess کردن و شنود اطلاعات، و اینکه اطلاعات شما بین سرورهای مختلفشون برای بررسی دست به دست میشه، باعث چنین تأخیر بالایی در ارتباط یوزرهای ایرانی با خارج از کشور میشن...

roohi_iq
25-06-2013, 01:42
بله من در تهران در ساعات رایگان از 2 تا 7 صبح، حدود 50 تا 100 میلی ثانیه افزایش تأخیر دارم که به خاطر ترافیک بالای سرورهای صبانت و دانلود مردمه...

ولی در دیگر ساعات روز، تأخیری که در ارتباط دارم، چه با سوییچ ها و سرورهای صبانت و چه با خارج از کشور، تفاوت چندانی توش وجود نداره و دائم بین 150 تا 210 هست حدوداً.

به نظرم شما باید حضوری برید پیش فردی که مسئول تجهیزات صبانت در شهرتونه و با اون صحبت کنید تا بهتون بگه امکانش وجود داره یا نه...

به هر حال، در هر صورت، بازی آنلاین توی ایران اتلاف وقته؛ چون بیش از دو سوم تأخیری که میبینید، نباید وجود داشته باشه و مقصر، سرورهای شرکت زیرساخت و فیلترینگ هستن که برای proccess کردن و شنود اطلاعات، و اینکه اطلاعات شما بین سرورهای مختلفشون برای بررسی دست به دست میشه، باعث چنین تأخیر بالایی در ارتباط یوزرهای ایرانی با خارج از کشور میشن...

شما میگید دانلود بالا در حالی که در خارج 20 تا کاربر ایرانی رو باید بزاری رو هم تا دانلودش در بیاد ! اونجا مگه چه سخت افزاری برای تقسیم اینترنت استفاده می کنن ؟ بحث اینترنت نیست بحث سخت فزار هست اینترنت بهونست اینترنت رو برای ضعف سخت فزاریشون بهونه می کنن اینکه سخت افزار ها شون توان تقسیم پهنای باند مصرفی شرکتشون رو نداشته باشه یه اشکال منظقی نیست تازه این 50 تا 100 شما برای ما 100 تا 200 هست درسته که پهنای باند اضافه خریدنش خرج داره ولی سخت فزار رو که قرار نیست هر ماه پولشو بدن .
بدبختی اینه که من می خوام برای بازی آنلاینی که با سرور های ایرانی انجام میشه از این اینترنت استفاده کنم شاید خارج کشور مشکل باشه ولی داخل کشور رو همه ی دوستام که صبانت ندارن راحت شبا وارد بازی می شن ولی مثلا همین امروز از ساعت 2 ظهر به بعد پینگ داخل کشورم با گیم سرور های ایرانی به 200 رسیده بود

hoseinsps
25-06-2013, 08:34
سلام داداش من اهوازم و زیتون زندگی می کنم
مشکلی هم ندارممممممممممممم
شاید ایراد ار خططون باشه اخه هم من و هم عمم صبا نت داریم!خیلی هم راضیم
اینم تست:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تازه هر روز هم انلاینcs 1.6تو خود سرور سایت بازی میکنم
سرعت هم 256 هست
پینگ بین 32 تا50 متغیره
دانلود هم بین 150تا220

roohi_iq
25-06-2013, 12:16
سلام داداش من اهوازم و زیتون زندگی می کنم
مشکلی هم ندارممممممممممممم
شاید ایراد ار خططون باشه اخه هم من و هم عمم صبا نت داریم!خیلی هم راضیم
اینم تست:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تازه هر روز هم انلاینcs 1.6تو خود سرور سایت بازی میکنم
سرعت هم 256 هست
پینگ بین 32 تا50 متغیره
دانلود هم بین 150تا220

اگه راست باشه که یعنی مشکل از منه و باید سیم کشی کل خونه رو عوض کنم می شه یه trace از گوگل بگیری و 3 تا آی پی اولش رو بهم بگی؟
اگه آی پی بعد از مودمت 188.159.60.1 باشه که یعنی مشکل از منه اگه نیست یه لطفی کن و بعد از ساعت 1 شب یه trace از 188.159.60.1 بگیر و اختلاف پینگ بین 188.159.60.1 و 188.159.56.1 رو بهم بگو
برای trace گرفتن می تونی با فشار دادن دکمه ی Win+R توی پنجره ی باز شده تایپ کن cmd و توی پنجره ی سیاه باز شده تایپ کن tracert google.com
ولی فک نمی کنم مشکل از من باشه آخه وقتی پینگم رو به پشتیبانی می گم اصلا تعجب نمی کنه و فقط بهم می گه که مشکل از ما نیست و فقط تعداد معدود کاربرا مشکلی ندارن

Zeitgeist
25-06-2013, 19:34
اینطور باید انجامش بدید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و در آخر برای توقف، ctrl+c رو بزنید.

من به گیتوی 188.159.255.10 در تهران وصلم و پینگ بالا در ساعت 8:32 دقیقه شب از گیتوی مورد نظر شما گرفته شد.

roohi_iq
26-06-2013, 03:57
به طرز عجیبی امروز این مشکل وجود نداشت فکر می کنم به شکایتم رسیدگی کرده باشن ولی هنوز جوابشو ندادن

hoseinsps
26-06-2013, 04:18
اگه راست باشه که یعنی مشکل از منه و باید سیم کشی کل خونه رو عوض کنم می شه یه trace از گوگل بگیری و 3 تا آی پی اولش رو بهم بگی؟
اگه آی پی بعد از مودمت 188.159.60.1 باشه که یعنی مشکل از منه اگه نیست یه لطفی کن و بعد از ساعت 1 شب یه trace از 188.159.60.1 بگیر و اختلاف پینگ بین 188.159.60.1 و 188.159.56.1 رو بهم بگو
برای trace گرفتن می تونی با فشار دادن دکمه ی Win+R توی پنجره ی باز شده تایپ کن cmd و توی پنجره ی سیاه باز شده تایپ کن tracert google.com
ولی فک نمی کنم مشکل از من باشه آخه وقتی پینگم رو به پشتیبانی می گم اصلا تعجب نمی کنه و فقط بهم می گه که مشکل از ما نیست و فقط تعداد معدود کاربرا مشکلی ندارن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

roohi_iq
27-06-2013, 02:26
نخیر مشکلشون رفع نشد یه هفته هست هم که شکایتم رو با مارک فوری براشون نوشتم هنوز که هنوز هیچ جوابی بهش ندادن اگر مشکل از من باشه نباید وقتی که ترافیک مصرفیشون زیاده برای من پیش بیاد بلکه باید هر موقه ای پیش بیاد

urumchi
27-06-2013, 11:31
دوست عزیز

وقتی صبح پینگ پایین باشه و رفته رفته بره بالا مسلما مشکل از طرف شرکت هست

صبانت چند وقته که تو اهواز دایر شده؟

roohi_iq
27-06-2013, 12:13
دوست عزیز

نمی دونم اطلاعی ندارم ولی میدونم بیشتر از 2 ساله

roohi_iq
28-06-2013, 05:08
حالا جالبش اینجاس که وقتی دیروز با پشتیبانی زنگ زدم خیلی علنی وقتی کم میاره بهم دروغ می گه و می گه که ما دخالتی در اینترنتی که به شما داده می شه نداریم
تازه امروز متوجه شدم که مشکل نه ترافیک زیاد موجود در شبکه شون هست نه کنترل سرعت :| بخطار اینکه وقتی مثلا 5 ثانیه این مشکل هست 5 ثانیه نیست توی اون 5 ثانیه اون مشکل کاملا نیست و یه هو پینگ میره بالا یه هو هم میاد پایین اگه از ترافیک بود کم کم این اتفاق میوفتاد مثلا دیشب این مشکل بوده دقیقا راس ساعت 6 برطرف می شه حالا که دانلود رایگان ساعت 6 تموم میشه ولی دانلود همه مشترک ها که همه توی یه ثانیه باهم تموم نمیشه که !
من 128 دارم و شبا می تونم 210 kb دانلود کنم فکر می کنید ربطی به این قضیه داشته باشه ؟ می تونه باگی در سیستم اون ها باشه؟

hoseinsps
28-06-2013, 10:02
دوست عزیز

من 3 ساله استفاده میکنم
ولی چون نا محدود نداره میخوام از مخابرات بگیرم
ولی واقعا برای من سرویس با کیفیتی بوده
دانلودم با 128
200kb/sبود
پینگم هم روی 40یا50
البته الان این ماه دارم از 2mb اش استفاده میکنم
سرعتش حدودا 350 تا 550kb میره

roohi_iq
28-06-2013, 10:11
من 3 ساله استفاده میکنم
ولی چون نا محدود نداره میخوام از مخابرات بگیرم
ولی واقعا برای من سرویس با کیفیتی بوده
دانلودم با 128
200kb/sبود
پینگم هم روی 40یا50
البته الان این ماه دارم از 2mb اش استفاده میکنم
سرعتش حدودا 350 تا 550kb میره

شب ها دانلود رایگانت چقدره ؟

یه سوال داشتم مشکل من می تونه به MAC آدرس و اینجور چیز ها مربوط بشه ؟ آخه دوستام وقتی بشون می گم دانلود رایگانم با 128 200 هست باورشون نمی شه