PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید سگ

Thor God
21-06-2013, 00:46
سلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیز
تو فکر خرید یک سگ نر آکیتا هستم
خونه ویلاییه و حیاط خوب و نسبتا بزرگی داره

خواستم بپرسم که با بودجه ۳ میلیونی میشه یه توله سگ آکیتا خرید. فکر کنم بودجم کم باشه و نمیتونم بیشتر از این خرج کنم
از سگ های خیلی کوچک که گربه بهشون شرف داره بدم میاد. نژاد هایی هم که خیلی بزرگ هستن یا خیلی پشم آلو هم بدم میاد

گزینه های پیش روی من همون ژرمن شپرد و آکیتا هستن که ۸۰ درصد آکیتا رو دوست دارم و ۲۰ درصد ژرمن شپرد رو ...
این سوالام هستش:
از نظر تربیتی این نسل سگ چه جوریاس ؟ خوب تربیت میشه ؟ اجتماعی هست ؟
تو هوای شمال مثله گیلان و بندرانزلی بهتر دووم میاره یا شمال غرب مثله اردبیل و تبریز ؟
با بودجه ۳ میلیونی میشه توله همچین سگی خرید ؟
و اینکه از کجا میشه خرید ؟
شنیدم تو ایران به حیوون های خونگی خیلی گیر میدن و جمعشون می کنن درسته ؟ مشکلی ایجاد نمیشه برای این سگ ؟
ژرمن شپرد بهتره یا آکیتا ؟

در کل نظرتون در این باره چیه ؟

ملا نصرالدین
22-06-2013, 09:41
در مورد قیمت و خرید من چیزی نمیدونم
ولی اگر تعصب خاصی روی نژاد اصیل بودنش ندارید میتونید همین ژرمن رو از سگ های واگذاری شده بگیرید
در مورد گیر دادن به حیوانات الان اگر سگتون رو از خونه بیرون ببرید میگیرن...پس همون حیاط نسبتا بزرگ براش خوبه
البته به شرطی که همسایه ها از صدای سگ شکایت نکنند

رامینم
22-06-2013, 10:20
آکیتا نژادی ژاپنی است و در ژاپن به عنوان گنج ملی شناخته شده است . حضور آکیتا در منزلی نمادی از سلامتی , رفاه و ثروت اهل خانه است . آنها جز نژادهای بزرگ هستند . نر آکیتا وزنی در حدود ۴۵ تا۶۰ کیلوگرم و قدی در حدود ۶۶ تا ۷۱ سانتی متر دارند و ماده ی این نژاد وزنی در حدود ۳۲ تا ۴۵ کیلوگرم و قدی در حدود ۶۱ تا ۶۶ سانتی متر دارند .

‫+ آکیتا پارس نمی کند مگر آنکه دلیل خوبی برای پارس خود , داشته باشد . پس زمانی که آکیتایی پارس می کند , می بایست به پارس آن توجه شود . آکیتا به طور غریزی سگ گارد هست و از خانه و اهل خانه بدون نیاز به هیچ گونه آموزشی به خوبی محافظت می کند . زمانی که آکیتا دلیلی برای محافظت از خانه و املاک داشته باشد , آنها به نحو احسنت از پس این وظیفه بر خواهند آمد .‬

+ آنها به طور طبیعی حالت تهاجمی نسبت به حیوانات دیگر دارند و به همین دلیل نباید به آنها اجازه داد که بدون غلاده و یا توجه صاحبش در مکانی که حیوانات دیگر حضور دارند پرسه بزنند , اما اگر در سنین کودکی آنها را با سگها و حیوانات دیگر آشنا شوند , این خصوصیت تا حدودی کاهش خواهد یافت , اما با این حال نمی بایست بدون آنکه مراقبش باشید در جایی رها باشد .

‫+‬ نر آکیتا نسبت به نرهای نژادهای دیگر حالت پرخاشگرانه ای دارد , اما ماده های آکیتا معمولا رفتار پرخاشگرانه ای نسبت به ماده های نژادهای دیگر ندارد . آکیتاها می توانند در صلح با جنسیت مختلف نژادهای دیگر زندگی کند , اگرچه بعضی از آکیتاها تمایل خاصی دارند که تنها سگ خانواده اشان باشند .

‫+‬ آکیتاها ممکن است رفتاری چون یک شکارچی نسبت به حیوانات کوچک داشته باشند و به آنها به دید طعمه نگاه کنند . این مطلب شامل گربه , جوندگان , پرندگان و حتی در مواردی در مقابل بعضی از سگهای کوچک نیز , این رفتار را از خود نشان داده اند . با این حال آنها همچنین می توانند که حیوانات کوچک را به عنوان هم خانه ی خود قبول کنند . بعضی از آکیتاهای بالغ می توانند آموزش ببینند و در خانه ای که در آن حیوانات دیگری نیز هستند , به خوبی و در آرامش زندگی کنند . اگرچه می بایست زمانی که آکیتا در مقابل حیوانات دیگر هست , مراقب آن باشید مگر تا زمانی که آنها بتوانند بطور کامل حضور دیگران را تحمل و قبول کنند و رفتار کاملا صلح جویانه ای با آنها داشته باشند .

‫+‬ آکیتا با کودکان رفتاری را که با حیوانات دارند را ندارند اما هیچگاه نمی بایست آکیتا با کودکان تنها بماند , مگر فقط زمانی که آکیتا حضور کودک را قبول کرده باشد و رفتار مهربانانه ی آن کاملا مشاهده شود , با این حال مراقبت بیشتر ضرری در بر نخواهد داشت . اگرچه معمولا آکیتاها بچه های خانواده اش را قبول می کنند اما احتمالا کودکان همسایه را تحمل نخواهند کرد . به طور معمول آکیتا و یا هر نژاد گارد دیگری را نباید با بچه های کوچک و خردسال تنها گذاشت , مگر سگی که کاملا از کودکی آموزش دیده باشد و اجتماعی شده باشد , کاملا فرمان پذیر باشد و حضور کودکان را در کنار خود , با سر و صداهای کودکان کنار آیند و تحمل کنند . این امر به حقیقت نمی پیوندد مگر با استمرار آموزش و صبوری و همچنین آموزش و رفتار صحیح است که در آن هنگام می توان به نتیجه ی بسیار خوبی , امیدوار بود .

‫+‬ آکیتا به خاطر صفتی که از گرگ به ارث برده است , شاید در زمانهایی صاحبش را برای نقش آلفا بودن به چالش بکشد ‪.‬ این رفتار نباید ادامه یابد و سریعا می بایست توسط صاحب سگ , آن اشتباه اصلاح گردد . تصحیح رفتارهای غلط باید با محکم بودن رفتار صاحب سگ همراه باشد , منظور از این مطلب به هیچ عنوان برخورد فیزیکی یا ضرب و شتم سگ نیست , اما منظور برقراری نظم و انضباط هوشمندانه است . اگر هر نوع برخورد فیزیکی انجام شود , بی شک ضرری را در بر خواهد داشت که تنها کسی که ضرر خواهد دید , خود صاحب آکیتا است , چرا که فراموش کرده است نحوه ی رفتار و خلق و خوی یک سگ گارد به چه صورت هست .

+ آکیتا می بایست توسط صاحب خود آموزش اطلاعت و فرمان پذیری را بیاموزد , آکیتا همانند برخی نژادهایی که به مدرسه ی سگها فرستاده می شوند تا این آموزش را ببینند , نیست ! یک آموزش اطلاعت پذیری مناسب می بایست از سنین کودکی شروع شود , در آن صورت شما می توانید با تضمین بیشتری به ثمره ی آموزشها خوش بین باشید . به یاد داشته باشید که آکیتا بسیار باهوش هست و به راحتی خسته و بی حوصله خواهد شد اگر توجه , کار یا محبتی از صاحب خود نبیند . آکیتا زمانی که حس کند وقت خود را دارد صرف نشستن یا ماندن هدر می دهد , به راحتی از فرمان سر باز می زند و به راه می افتد ! فراموش نکنید که آموزش اطلاعت پذیری مستلزم صبوری و استمرار آن هست .

+ آکیتا بسیار خانواده گرا است و خوشحال نخواهد بود اگر دور از خانواده باشد . اگر شما دوست ندارید که سگی داشتید باشید که با شما زندگی کند , چه در خانه و چه در حیاط , بهتر است اصلا به سراغ آکیتا نروید .

* آیا آکیتا نژادی است که برای هر کسی مناسب باشد ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خوب , باید گفت که آکیتا به هیچ وجه برای هر کسی , سگ مناسبی نخواهد بود . کسی که دارنده ی آکیتا است می بایست قادر به کنترل کردن سگ خود از سنین کودکی تا بلوغ آن را داشته باشد . این بدان معنی است که نقش آلفا را در رابطه با سگ خود , به خود اختصاص دهد و فرمان و اطاعت پذیری سگ خود را افزایش دهد . نقش آلفا بیشتر به ذهن و رفتار و ژست های صاحب سگ در مواقع و برخوردهای مختلف بر می گردد اما می بایست تا حدودی از نظر فیزیکی نیز , تسلط جسمی ای را داشته باشد , این مورد در مواقع بسیار ضروری مورد نیاز خواهد بود , اگرچه اگر اطلاعات دارنده ی آن کافی باشد و به خوبی آکیتا آموزش دیده باشد , نیازی به این تسلط و برتری فیزیکی در مواقع ضروری نیز نخواهد بود . شک نکنید که اگر شما نتوانید نقش رهبری در رابطه اتان را ایجاد , حفظ و برقرار کنید , آکیتا این کار به نحو احسنت می تواند انجام دهد . پس می بایست صاحب آکیتا , فردی پر انرژی , صبور باشد که بتواند انرژی آکیتای خود را در جهت مناسب , با فعالیت های روزانه بکار ببرد و سگ آرامی را در مقابل خود داشته باشد و همچنین به خوبی بتواند نظم و انضباط را به سگ خود آموزش دهد . یکی از کارهایی که می بایست از سنین کودکی در آموزشهای آکیتا قرار گیرد , آنست که با آشنایی با افراد خانواده ی خود و دوستان و همسایگان و مردم , اجتماعی شود و این امر برای هر نژاد گاردی , ضروری و واجب هست .

* آیا شما از داشتن آکیتا , لذت خواهید برد ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر شما به دنبال نژادی که حساس هست و به کسانی که وقت خود را برای با آنها بودن , صرف می کنند , پاسخگو و حرف شنو خواهد بود , آموزش پذیر هست , محافظ و سگی وفادار به خانواده اش است هست , آنگاه شاید شما از داشتن آکیتایی در کنار خود لذت ببرید . آکیتا سگ گاردی است که می تواند نگهبان خوبی نیز باشد . او همیشه احساس می کند که یکی از وضایفش آنست که از خانواده ی خود به نحو احسنت حفاظت کند , این حسی است که در لحظه , یک آکیتا با خود دارد . نیازی نیست که برای این کار و یا نگهبانی , آکیتا آموزش داده شود , این توانایی را آکیتا به طور کامل و غریزی دارد . او می تواند از خانواده و املاک به نحو احسنت مراقبت کند , تشخیص تهدید با به راه انداختن سر و صدای کم از خصوصیت های دیگر این نژاد گارد هست , آکیتا نژادی نیست که زیاد پارس کند و یا زمانی که خطری را حس می کند شروع به پارس یا . . . کند , در اکثر موارد آکیتا با آرامی و بی سر و صدا به وظیفه ی همیشگی خود خواهد پرداخت . آنها به راحتی و به سرعت می توانند تفاوت میان دوستان و غریبه ها قائل شوند . این خصوصیت پارس کردن بدان معنی نیست که در هنگام احساس خطر یا . . . , آکیتا اصلا پارس نمی کند بلکه بیان گر آن مطلب است که پارس ممتد و طولانی ندارد و بطور کلی نژاد کم پارسی است .

آکیتا با آنکه جز نژادهای بزرگ هست , اما نیازمند مقدار بسیار عظیمی از ورزش های روزمره نیست . آنها با میزان متوسطی از ورزش و فعالیتهای روزمره مشکل ندارند و از زندگی خود لذت خواهند برد . شما می توانید بیشتر لذت ببرید اگر قبل از خرید سگ , تلاش کنید که نژادی را انتخاب کنید که با نحوه ی زندگی اتان مطابقت داشته باشد .
آکیتا جز نژادهای کاری است . گروه نژادهای کاری متشکل از باهوش ترین ها نژادها است . آکیتا صاحب خود را حیرت زده خواهد کرد زمانی که سرعت یادگیری خود و تعداد فرامینی که آنها یاد خواهند گرفت , را می بیند . آکیتا به هیچ عنوان خوشحال نخواهند بود اگر در تمام روز در خانه و یا آپارتمان تنها گذاشته شوند . نژادهای کاری زمانی خوشحالند و لذت می برند که به آنها مسئولیتی داده شود و کاری برای انجام دادن داشته باشند , انجام کاری , بهترین حس نژادهای کاری است , اگرچه آن کارها , آموزشهای افزایش اطلاعت پذیری و فرمان برداری , فرمان ماندن یا نشستن و یا شکار باشد .

* آکیتا به عنوان سگی در خانه * ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگرچه آکیتا نژاد بزرگی است , می تواند برای داخل خانه مناسب باشد . یکی از برجسته ترین ویژگی های آکیتا به عنوان حیوان خانگی آنست که آنها بسیار تمیز هستند . از این لحاظر تقریبا آکیتا , مثل گربه می ماند , آنها تمیز و بی بو هستند . شاید این یکی از دلایلی باشد که آنها را برای داخل خانه مناسب دانسته اند . آکیتا سگ وفادار , صبور و با حوصله است که این صبوری خود را برای با کودکان بودن و همچنین محافظت از آنها به کار می برد . معمولا آنها با کودکان بسیار آرام هستند و گفته شده است که بسیاری از مادران ژاپنی کودکان خود را با آکیتا تنها می گذارند تا آنها مراقبشان باشند و از آنها محافظت کنند . البته , مسلما برای کودک تازه وارد , می بایست ابتدا آن را به آکیتا معرفی کرد , تا آکیتا بتواند موقعیت و کودک جدید را بشناسد و با آن , به عنوان عضوی از خانواده رفتار کند . اگرچه همانطوری که گفته شد برای کاهش ریسک , بهتر است هیچگاه کودکان با نژادهای گارد و بزرگ تنها گذاشته نشوند . عکسهایی از آکیتا , Akita

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Thor God
23-06-2013, 13:55
خیلی منون از ملا نصرالدین و رامینم. توضیحاتتون کمکم کرد

دوستان دیگه خبری از قیمت ندارند ؟
کسی از دوستان این نژاد رو نداره تا نظری در موردش بده ؟

باز هم ممنون از همکاریتون

saye
23-06-2013, 23:57
گریت دین هم فکر نمیکنم مورد بدی باشه
شما برای نگهبانی میخاین یا ...؟
حواصتون باشه اگر همسایه ها گلایه ای داشته باشن اون سگ بیچاره هست که اواره میشه
اما در مورد قیمت یه جستجو بکنید و یا چند تماس بگیرید فکر میکنم قیمت دستتون بیاد

h-blade
24-06-2013, 00:17
هاسکی هم بسیار زیباست.......

Thor God
24-06-2013, 01:01
بله به هاسکی هم خیلی فکر کردم اما تربیتش مشکله و به هوای خیلی سرد نیاز داره
اما از نظر زیبایی تقریبا بی رقیبه

Thor God
24-06-2013, 02:06
با تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که آکیتا خیلی گرونه ... توله اش بالای 10 میلیون در میاد ...
با اینکه خیلی دوستش داشتم (به خاطر زیبایی و قدرت و کم دردسر بودن) اما از بین گزینه هام حزفش می کنم ( اون موقع انتخاب اولم بود ولی خب پولم زیاد نیست )

در حال حاظر دارم رو هاسکی و ژرمن شپرد فکر می کنم.
با این اوضاع و احوال بودجه و دمای هوا و دولت ایران و خیلی چیزهای دیگه فکر کنم همون هاسکی بهترین گزینه باشه. ژرمن شپرد هم خیلی ترسناکه خوشم نمیاد ازش ... گوش های بلند داره که خیلی تاثیر منفی گزاشته در زیباییش

دوستان دیگه نظری ندارند ؟

saye
24-06-2013, 14:29
دوست خوبم هاسکی واقعا سخته تربیتش
تجربشو داشتم و بهتون میگم که در اوج تربیت شده گی و ..... ازش انتظار داشته باشین که کارهایی برخلاف نظر شما عمل کنه و لج کنه و خراب کاری کنه تازه اگر باهاش برخورد مناسب نکنید و دعوا کنید و ... اوضاع بدتر میشه .زوزه کشیدن داره . تو فصل گرما به کولر نیاز داره وگرنه فوقالعاده اذیت میشه و حجم بدنش نصف میشه
باید وقت زیادی هم براش بذارید چون از تنهایی بیزار هستن و .... و .... و .....
نگفتین برای چه کاری میخاین ؟
نگهبانی یا کلاس گذاشتن و ....؟

Thor God
24-06-2013, 23:24
گریت دین هم فکر نمیکنم مورد بدی باشه
شما برای نگهبانی میخاین یا ...؟
حواصتون باشه اگر همسایه ها گلایه ای داشته باشن اون سگ بیچاره هست که اواره میشه
اما در مورد قیمت یه جستجو بکنید و یا چند تماس بگیرید فکر میکنم قیمت دستتون بیاد

دوست خوبم هاسکی واقعا سخته تربیتش
تجربشو داشتم و بهتون میگم که در اوج تربیت شده گی و ..... ازش انتظار داشته باشین که کارهایی برخلاف نظر شما عمل کنه و لج کنه و خراب کاری کنه تازه اگر باهاش برخورد مناسب نکنید و دعوا کنید و ... اوضاع بدتر میشه .زوزه کشیدن داره . تو فصل گرما به کولر نیاز داره وگرنه فوقالعاده اذیت میشه و حجم بدنش نصف میشه
باید وقت زیادی هم براش بذارید چون از تنهایی بیزار هستن و .... و .... و .....
نگفتین برای چه کاری میخاین ؟
نگهبانی یا کلاس گذاشتن و ....؟

راستش دیگه نمیدونم !!!!!!!:n27: بودجه زیاد ندارم که یه سگ توپ بخرم تا با من همخونی داشته باشه !
در مورد قیمت یه کم سرچ کردم ولی چیزه زیاد خوبی پیدا نکردم. اگه تو شهر بگردم بهتره

با جستجو تو اینترنت نمیشه یه هاسکی تربیت کرد ؟ من مشکلی از نظر هزینه و انرژی ندارم. یعنی میتونم وقت بزارم و یاد بگیرم و به سگ هم یاد بدم
شنیدم اگه خوب تربیت بشه زوزه کشیدن هاش کم میشه و اگر تو منطقه گرم (گرم هم که نه ! مثلا اردبیل ، تبریز یا هم بندرانزلی ) بزرگ بشه عادت می کنه

در مورد اینکه برای چه کاری می خوام ... .
البته کلاس گزاشتن که نه. اگه دقت کنی با این وضع ایران زیاد نمیشه با سگ تو شهر مانور داد. بیشتر برای تفریح و لذت بردن و البته تا حدودی هم کسب تجربه. خیلی دوست دارم یه حیوون بزرگ کنم

پ.ن:
اگه میشه یه کم امید وارد کننده تر در مورد هاسکی صحبت کنید:n02: من یه سگ تو همین مایه ها میخوام. یعنی نه زیاد بزرگ نه زیاد کوچیک نه زیاد پشم آلو و نه زیاد لاغر مردنی و کم مو و نه زیاد وحشی ... یه سگ معمولی زیبا صرفا جهت بازی کردن و لذت بردن

saye
25-06-2013, 10:20
امیدوارم این بازی و لذت بردن از سگ فقط برای مدتی نباشه و تبدیل به علاقه ی همیشگی باشه
توجه کنین که شما دارین فرزند خونده پیش خودتون میارین پس همیشه پیش ودتون باشه و پای همه ی مشکلاتش باشین
........................
والا هسکی جدا از اینکه پوست 2لایه داره فوقالعاده مو داره چندین برابر سگای دیگه
و من همه ی این مشکلاتشو گفتم که بدونید با چی روبرو هستید
از خرابکاری هاش نباید ناراحت بشید مخصوصا که خودتون میخاین اربیت کنید
و نکته مهم همسایه ها هستن اگر از پارس و زوزه هاش شکایت کنن دیگه نمیتونین نگهش دارین
و همینطور بهداشتش
....................
و اما اینکه سگ هاسکی باهوش هست
البته اگر شیطونیش بذاره
علاقه شدیدی به کندن داره
ووووووووووووااااااااووووو ووو
من ندیده بودم برای بندر عباس میخاین
دوست خوبم نکنید این کارو
حیوون بدبخت همیشه در حال زجر کشیدن خواهد بود
شما فرض کنید تو اوج تابستون 2-3 تا پالتو پوست پوشیدین . ایا بهش عادت میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
........................
سگایی مثل
Dalmatian
Boxer
Doberman
Rottweiler
pitbull
bullmastiff
Labrador
............ در موردشون بیشتر تحقیق کنید

و اما در مورد هوش ژرمن فوقالعاده است و اموزش پذیری بالایی داره

چرا جای خرج کردن 3 ملیونی یه سگ به سرپرستی نمیگیرین؟
نمیگم خیابونی باشه
اما حتی همون سگ معمولی و خیابونی هم هم اموزش پذیره هم زیباس و هم همراه تون خواهد بود

Thor God
25-06-2013, 14:56
امیدوارم این بازی و لذت بردن از سگ فقط برای مدتی نباشه و تبدیل به علاقه ی همیشگی باشه
توجه کنین که شما دارین فرزند خونده پیش خودتون میارین پس همیشه پیش ودتون باشه و پای همه ی مشکلاتش باشین
........................
شما از این بابت ناراحت نباشید!! اطمینان کامل میدم که تا آخره 12 سال زندگیش پیشه خودم میمونه

والا هسکی جدا از اینکه پوست 2لایه داره فوقالعاده مو داره چندین برابر سگای دیگه
و من همه ی این مشکلاتشو گفتم که بدونید با چی روبرو هستید
از خرابکاری هاش نباید ناراحت بشید مخصوصا که خودتون میخاین اربیت کنید
و نکته مهم همسایه ها هستن اگر از پارس و زوزه هاش شکایت کنن دیگه نمیتونین نگهش دارین
و همینطور بهداشتش
....................
ببخشید بهداشتش چه مشکلی داره.

و اما اینکه سگ هاسکی باهوش هست
البته اگر شیطونیش بذاره
علاقه شدیدی به کندن داره
زمین خونه سنگ ریزه هست. که زیرش هم خاکه معمولیه.

ووووووووووووااااااااووووو ووو
من ندیده بودم برای بندر عباس میخاین
دوست خوبم نکنید این کارو
حیوون بدبخت همیشه در حال زجر کشیدن خواهد بود
شما فرض کنید تو اوج تابستون 2-3 تا پالتو پوست پوشیدین . ایا بهش عادت میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عجب ! شما پست منو کامل خوندین ؟ که اینجوری قضاوت می کنین
من گفتم قصد ( قصد رو چه جوری مینویسن ؟ ) دارم به شمال یا شمال غربی کشور مهاجرت کنم که همین هوای خنک باعث شده من به فکر خرید سگ بیفتم. وگرنه تو بندرعباس که سگ بیچاره تلف میشه

و اما در مورد هوش ژرمن فوقالعاده است و اموزش پذیری بالایی داره
اما من از قیافش خوشم نمیاد ! فکر کنم یه نژاد به اسم کینگ ژرمن بود. که یه کم تپل تر از ژرمن شپرد معمولی بود. خیلی خوشم اومده ازش. تولش چه قدره ؟

چرا جای خرج کردن 3 ملیونی یه سگ به سرپرستی نمیگیرین؟
نمیگم خیابونی باشه
اما حتی همون سگ معمولی و خیابونی هم هم اموزش پذیره هم زیباس و هم همراه تون خواهد بود
نه من نمیتونم همچین کاری کنم چون اصلا خوشم نمیاد از اون سگ ها نه زیبایی داره و نه بدن قوی و نه هیچ چیز دیگه. اصلا برام قابل قبول نیست.
البته سگ های گله که تو روستا های تبریز و اردبیل دیدم زیبا بودن ولی من همون ژرمن یا هاسکی رو میخوام ( اگر هم شد آکیتا که فکر نکنم بشه)

پ.ن:
تشکر کردم ولی باز هم میگم به خاطره پی گیری های شما ممنونم :n16:

saye
25-06-2013, 23:34
زیبایی از نظر هر کس معنی خاصی داره . اینم نظر شماست .باشه
خوب ژرمن رو که میگید تپل بود بسته به تغذیه و فعالیت و ... داره
چاقی تو حیوونا هم خوب نیست و زیان باره.
شما به دلتون همون هاسکی هست حالا من هرچی بگم فایده نداره.
روبرو که بشید متوجه میشید :n01:

Thor God
25-06-2013, 23:39
آره انگار همین جوره ! من نمیتونم از این سگ دل بکنم:n27:
اگه میشه یه چند تا عکس زیبا از ژرمن بزارید شاید نظرم عوض بشه

راستی نظرتون در مورد مالاموت چیه ؟ آیا مثله هاسکی مشکل داره ؟

saye
26-06-2013, 00:15
بله مالاموت هم از همین خانواده هست.
قبول دارم که زیباست اما خوب ...
............
اینم چند عکس
.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.
.
.
.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om/images/german-shepherd-puppy.jpg
.
.
.
.
.

ملا نصرالدین
26-06-2013, 09:49
ببینید نگهداری حیوان فقط این نیست که شما یک حیوان را بیاورید اموزش بدهید یه مدت هم پیشتون باشه.
اگر احساس کنید حیوان اذیت میشه نه میتونید ازش دل بکنید نه میتونید خودتون رو راضی کنید که نگهش دارید...مثلا اگر سگی مثل هاسکی رو توی جای گرم بذارید قطعا هر روز با دیدن زجر کشیدنش میگید عجب اشتباهی کردم

حالا این فرض رو در نظر بگیرید که یه سگ رو به سرپرستی بگیرید...هر روز با دیدنش خوشحالید که جون یک حیوان را نجات دادید و توی کیفیت زندگی اون تاثیر گذاشتید
در ضمن انتخاب هاتون هم خیلی بیشتر میشه.چون مثلا هاسکی ها همه سفید مشکی هستند.ژرمن ها همه قهوه ای مشکی
ولی سگ های بی سرپرست همه رنگ همه مدل پیدا میشن

Thor God
26-06-2013, 15:07
بله مالاموت هم از همین خانواده هست.
قبول دارم که زیباست اما خوب ...
............
اینم چند عکس

عکس ها در پست اصلی

.
ممنون از شما دوست عزیز
بله حق با شماست مالاموت هم مثله هاسکی هست
ممنون بابت عکس ها. سگ های زیبایی بودن. فکر کنم ژرمن سگ خوبیه اگر هم بخوام بخرم با ماسک سیاه نمی گیرم. راستی من بیشتر از 2 ونیم برای خرید بودجه ندارم !!!!!!! شنیدم این سگ بالای 4 تومنه درسته ؟ اگه اینجووری باشه توان مالی شو ندارم.:n27:

من الان یه کم گیج شدم میشه تو چند خط تمام مشکلات هاسکی رو بگید ؟ مشکل گرما که ندارم چون شمال و شمال غرب فکر کنم به اندازه کافی خنک باشه.

پ.ن :
عجب آواتاری داری ! :n04:عکس تموم شده بود ؟ :n02:( شوخی )

ببینید نگهداری حیوان فقط این نیست که شما یک حیوان را بیاورید اموزش بدهید یه مدت هم پیشتون باشه.
اگر احساس کنید حیوان اذیت میشه نه میتونید ازش دل بکنید نه میتونید خودتون رو راضی کنید که نگهش دارید...مثلا اگر سگی مثل هاسکی رو توی جای گرم بذارید قطعا هر روز با دیدن زجر کشیدنش میگید عجب اشتباهی کردم

حالا این فرض رو در نظر بگیرید که یه سگ رو به سرپرستی بگیرید...هر روز با دیدنش خوشحالید که جون یک حیوان را نجات دادید و توی کیفیت زندگی اون تاثیر گذاشتید
در ضمن انتخاب هاتون هم خیلی بیشتر میشه.چون مثلا هاسکی ها همه سفید مشکی هستند.ژرمن ها همه قهوه ای مشکی
ولی سگ های بی سرپرست همه رنگ همه مدل پیدا میشن

ممنون از شما دوست عزیز
خودم هم متوجه این موضوع هستم و نمیخوام سگ رو الکی ول کنم !!!!!! اطمینان میدم که نگه اش میدارم.

من نمیتونم قبول کنم که یه سگ خیابونی رو بزرگ کنم ! اصلا غیر ممکنه. از نظر رنگ هم من رنگ مد نظرم همین سفید سیاه یا قهوه ای هست.
اگه نگه داری ژرمن رو می گفتید باز هم یه چیزی:n02:

saye
26-06-2013, 16:18
دوست عزیز توی واگذاری ها سگ ژرمن و یا میکس ژرمن و یا میکس هاسکی و سگهای دیگه هم پیدا میشه
.....
حالا بگیم همه ی مشکلات هاسکی رو قبول کردید و تونستید کنار بیاید . برای خرید هاسکی خوب بودجه دارید؟
تازه فکر نکنید که شمال کشور خیلی برای هاسکی مناسبه نه اصلا
براش کمی قابل تحمل تره اما باز اذیت میشه .و باز باید برش کولر بذارید.
سگ ها نه عرق نمی کنند چون پوستشون منفض های تنفسی نداره
تنها راه تنظیم حرارت بدنشون تقریبا میشه گفت دهانشونه
فهرست اون سگخایی که دادم نگاه کردید .عکساشون رو دیدید؟

Thor God
27-06-2013, 22:55
دوست عزیز توی واگذاری ها سگ ژرمن و یا میکس ژرمن و یا میکس هاسکی و سگهای دیگه هم پیدا میشه
.....
حالا بگیم همه ی مشکلات هاسکی رو قبول کردید و تونستید کنار بیاید . برای خرید هاسکی خوب بودجه دارید؟
تازه فکر نکنید که شمال کشور خیلی برای هاسکی مناسبه نه اصلا
براش کمی قابل تحمل تره اما باز اذیت میشه .و باز باید برش کولر بذارید.
سگ ها نه عرق نمی کنند چون پوستشون منفض های تنفسی نداره
تنها راه تنظیم حرارت بدنشون تقریبا میشه گفت دهانشونه
فهرست اون سگخایی که دادم نگاه کردید .عکساشون رو دیدید؟

خب مگه اونها بزرگ نیستن ؟ مشکلی از این نظر برای من پیش نمیاد ؟

خرید هاسکی چه قدر بودجه میخواد ؟ بالای 2 تومنه ؟ من تا 2 تومن میتونم بودجه کنم
در مورد شمال راستش هوای خنکی داره ! تابستون ها هم که شاید گرم بشه به تبریز میرم که خوراکه گشت و گزارِ. هم خنکه و هم پره جاهای زیبا و دیدنیه.
کولر هم داریم دوست من :n02:
درسته متوجه عرق کردنشون هستم البته شنیدم کف پاهاشون مجراهای عرق دارن

فهرست ؟!:n13: چند تا عکس از ژرمن گزاشته بودید که دیدم و خوشم اومد اما متوجه لیست نشدم