PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ■ ■ ■ اولین مسابقه ی جامع انجمن عکاسی P30World ■ ■ ■

ELSIN
20-06-2013, 17:49
سلام به همه ی دوستان عزیز

در ابتدا تولد 9 سالگی انجمن های P30World و ملیونی شدن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو به همه کاربران عزیز تبریک عرض میکنم .

در ادامه ی مسابقات عکاسی P30World ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تصمیم گرفتیم بعد از برگزاری ده دور مسابقه و تقریبا همزمان با اولین سالگرد افتتاح انجمن هنر و زیرشاخه عکاسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اولین دور مسابقه ی جامع عکاسی رو برگزار کنیم...

■ نحوه ی برگزاری:

مسابقه ی جامع شامل چهار موضوع خواهد بود و کاربران در چهار مرحله باهم رقابت کرده تا نهایتا نفرات برتر انتخاب شوند.

موضوع ها شامل : شادی ، ماکرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، پانوراما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، آزاد
موضوع "پرتره" و "ادیت" از موضوعات مسابقه حذف شدند

موضوعی که از قبل مشخص شده است (و فقط تیم مدیریت از آن مطلع است) به عنوان موضوع مسابقه ی اول و به همین شکل تا آخر قرار خواهد گرفت و عکس های ارسالی کاربران با آن موضوع به مدت یک هفته به رای (نظرسنجی) گذاشته خواهند شد.

صاحبان عکس هایی که بیشترین رای را آورده اند به دور بعدی مسابقه راه پیدا خواهند کرد. (تصمیم گیری نهایی درباره ی تعداد افراد حذف شده از هر نظر سنجی ، بعد از مشخص شدن تعداد دقیق شرکت کنندگان به اطلاع خواهد رسید.) {سیستم نظرسنجی تغییر کرد به امتیاز بر اساس تعداد رای های کاربران در 4 مرحله }

این روند ادامه پیدا خواهد کرد تا نهایتا طی پنج مرحله ی متوالی، نفرات برتر مشخص شوند.

■ شرایط و قوانین :

1 / عکس ها  دارای اگزیف ( exif ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و فاقد اسم یا لوگو باشند.

2 / همه ی شرکت کنندگان باید در همه ی چهار موضوع عکس ارسال کنند.

3 / جهت شرکت در مسابقه ، عکس ها را از طریق پیغام خصوصی ✉ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به بنده ارسال نمایید.

4 / ضلع بزرگ هر عکس 1000 پیکسل  ، حجم  مـطرح نیست. ( سعـی کنید با کیفیت بالا ارسال کنیـد. )

5 / تا قبل از شروع هر نظر سنجی میتوانید هر کدام از عکس های ارسال شده را با عکسی جدید جایگزین کنید.

6 / مهلت ارسال اثار تا تاریخ 10 مرداد ماه خواهد بود ، و عکس هایی که قبلا برای "مسابقه های قبل" ارسال شده اند، پذیرفته نخواهند شد.

7 / جهت اطلاع از تاریخ و تغییرات احتمالی در روند مسابقه و نظر سنجی ها  به اعلان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مربوط به مسابقات عکاسی در بالای انجمن رجوع کنید.

با تشکر تیم مدیریت انجمن عکاسی

Fox
21-06-2013, 13:14
سلام٬
برای هر موضوع چند عکس میتونیم بفرستیم؟
عکسهای close up هم برای بخش ماکرو مورد تایید هستند؟
برای بخش پرتره٬ فقط پرتره انسان باید بفرستیم یا پرتره حیوانات (Animal portrait) یا پرتره اشیا (مجسمه و...) هم میتونیم بفرستیم؟

ELSIN
21-06-2013, 15:26
سلام رامین عزیز
هر موضوع یک عکس و در مجموع 6 عکس
سعی کنید close up ش ماکرو باشه :n02:
خیر فقط انسان ، فکر کن همه عکس ادم فرستادند بعد محمد عکس بز تک شاخ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بفرسته :n08:

Spak
22-06-2013, 10:22
احسان جون این موضوع ادیت که گفتی عکس خام هم لازم هست باشه ؟

ELSIN
22-06-2013, 12:31
متوجه سوالت نشدم محمد جون :n13:

اما در مورد ادیت ، یک عکس از طرف تیم داوری به همه شرکت کننده ها ارسال میشه شرکت کننده ها عکس ادیت شده رو برای بنده میفرستند بعد هم نظر سنجی و ادامه مسابقه ...

masoudtr
22-06-2013, 14:44
برای پرتره یک سری عکس های خوب:n02: دارم
ارسال کنم یا باید شرایط خاصی داشته باشه؟:n02:
عکس های خانم ها باید حجاب بدن هم داشته باشه یا نه؟:n02:
(حجاب سر که فکر نمیکنم لازم باشه داشته باشند)

Amateِur
22-06-2013, 15:01
مسعود جان در حدی نباشه که مقایر قوانین باشه مشکلی نداره و تشخیصش با خودته. در کل نظر من اینه که حساسیت بالایی نداشته باشیم تا بهترین عکس ها رو در نظر سنجی ببینیم.

Spak
22-06-2013, 16:07
متوجه سوالت نشدم محمد جون :n13:

اما در مورد ادیت ، یک عکس از طرف تیم داوری به همه شرکت کننده ها ارسال میشه شرکت کننده ها عکس ادیت شده رو برای بنده میفرستند بعد هم نظر سنجی و ادامه مسابقه ...

چه باحال !
قربون دستت یه نسخش رو هم برای ما بفرستید لطفا :n25:

Fox
22-06-2013, 20:46

خوب پس یعنی فعلا فقط ۵ تا عکس در موضوعات مختلف به غیر از ادیت باید بفرستیم دیگه؟ یا صبر کنیم عکس مسابقه ادیت هم مشخص کنید بعد؟! اصلا من درست متوجه نمیشم؟! ایا اول قراره عکسها برای یک موضوع ارسال بشه و بعد بقیه موضوعات؟ اگر اینطوره اون موضوع چیه ؟ اگه موضوع رو همه نمیدونن پس تاریخ ارسال عکس دیگه یعنی چی؟! الان من کاملا هنگ کردم! :sq_6:

dada_zebel
22-06-2013, 22:02
برای پرتره یک سری عکس های خوب:n02: دارم
ارسال کنم یا باید شرایط خاصی داشته باشه؟:n02:
عکس های خانم ها باید حجاب بدن هم داشته باشه یا نه؟:n02:
(حجاب سر که فکر نمیکنم لازم باشه داشته باشند)

مسعودجان بفرست من با جنیفر عوض می کنم مشکل حل میشه:n02:

ELSIN
23-06-2013, 00:07
چه باحال !
قربون دستت یه نسخش رو هم برای ما بفرستید لطفا :n25:

بعد از 20 تیر عکس برای ادیت برای شرکت کنند ها ارسال میشه :n11:

خوب پس یعنی فعلا فقط ۵ تا عکس در موضوعات مختلف به غیر از ادیت باید بفرستیم دیگه؟ یا صبر کنیم عکس مسابقه ادیت هم مشخص کنید بعد؟! اصلا من درست متوجه نمیشم؟! ایا اول قراره عکسها برای یک موضوع ارسال بشه و بعد بقیه موضوعات؟ اگر اینطوره اون موضوع چیه ؟ اگه موضوع رو همه نمیدونن پس تاریخ ارسال عکس دیگه یعنی چی؟! الان من کاملا هنگ کردم! :sq_6:

اره اره ، پست اول رو باید درست کنم :n02: ممنون رامین جون

نه ببین همه 5 موضوع رو باید با هم برای من بفرستی ، بعدا میتونی هر کدوم از عکس هایی که فرستادی و نظرسنجی ـش شروع نشده رو عوض بکنی

موضوع ها مشحص هست همون 6 تا فقط ترتیب نظرسنجی ها علنی نمیشه

پست اول و این پست رو سر وقت دوباره بخون جیگر همه چی دست میاد

بازم من در خدمت هستم :n16:

پست اول به روز شد /

Fox
23-06-2013, 09:47
اره اره ، پست اول رو باید درست کنم :n02: ممنون رامین جون

نه ببین همه 5 موضوع رو باید با هم برای من بفرستی ، بعدا میتونی هر کدوم از عکس هایی که فرستادی و نظرسنجی ـش شروع نشده رو عوض بکنی

موضوع ها مشحص هست همون 6 تا فقط ترتیب نظرسنجی ها علنی نمیشه

پست اول و این پست رو سر وقت دوباره بخون جیگر همه چی دست میاد

بازم من در خدمت هستم :n16:

پست اول به روز شد /

:n12: مرسی احسان جان٬ الان متوجه شدم :n18:

AliSub
23-06-2013, 13:17
پرتره عکس بچه باشه مشکل نداره؟

ELSIN
23-06-2013, 23:46
نه علی جون

Amateِur
26-06-2013, 19:45
دو هفته ی دیگر، فرصت باقیست. بشتابید تا فرصت برای عکاسی هست!

Переклад не
26-06-2013, 22:46
همه عکساشونو دادن ما جا موندیما :n27:
مهدی چی داری رو کن

a.g g.a
27-06-2013, 17:59
سلام به همگی

من بالاخره کنکورمو دادم!البته فکر نکنم خوب بشم!!

آقا اگه یه نفر اصلا تو کار عکس پرتره نباشه نمی تونه شرکت کنه?
من از آدمای تو خیابون که روم نمیشه عکس بگیرم,از اعضای خانواده عکس دارم,خیلی بد هم نیستن ولی راضی نیستن بذارم اینترنت(اون مسابقه قبلی هم دزدکی گذاشتم!)

برای هر موضوع فقط یک عکس میشه فرستاد?

ممنون

ELSIN
29-06-2013, 14:47
سلام علی عزیز
ایشالا که خوب شده ، من وقتی فکر میکردم بد امتحان دادم خوب میشد و وقتی فکر میکردم خوب امتحان دادم بد میشد :n08:

ارشیو رو خوب نیگاه کن پیدا میکنی یه پرتره خوب بدون مشکل :n06:

بله فقط یک عکس ، و تا قبل از هر نظرسنجی عکس هایی که نظرسنجی شون شروع نشده رو میتونی عوض بکنی

a.g g.a
30-06-2013, 00:00
سلام ممنون احسان جان...

پس نمی تونه شرکت کنه:n02:

گفتم که,عکس پرتره از آدمای غریبه ندارم(کلا روم نمیشه),فقط آشناها که اونام راضی نیستن,حالا باز شاید یه چیزی پیدا کردم,اگر هم نشد تو مسابقه های بعدی شرکت میکنم

hadi h
01-07-2013, 23:45
خب من تونستم تا الان 15 تصویر توی 5 موضوع مسابقه ازتوی ارشیوم پیدا کنم ...:n10:
ولی انصافا انتخاب بین اینها خیلی کار مشکلی هست :n13:

یه خواهش از تیم داوری ...

اگه میشه نظر سنجی عکس شادی رو بندازین بعد از بازی والیبال ایران و آلمان ...
من دیگه حرفی ندارم :دی

sara_program
05-07-2013, 17:02
سلام
چند تا سوال دارم
1- اینطوری که من فهمیدم همه عکسها اگزیف دارند پس چرا اگزیف جزو شرایط مسابقه اعلام شده؟
2- پرتره ، ماکرو ، پانوراما اصلا نمی دونم چیه. تا حالا به گوشم هم نخورده
3- آزاد که نوشتین منظورتون اینه که خودمون موضوع انتخاب کنیم ؟
4- مسابقه، نظر سنجی هم داره یا فقط تیم داوری بررسی می کنند؟
5- دوربین مهمه که چی باشه؟ دوربین من از این دوربین دیجیتالهای سونی هستش. خیلی دستم توی تنظیماتش باز نیست. به درد مسابقه میخوره؟

J U N I P E R
05-07-2013, 19:31
سلام، دوستان ادیت عکس‌ها که مشکلی نداره؟

سلام
چند تا سوال دارم
1- اینطوری که من فهمیدم همه عکسها اگزیف دارند پس چرا اگزیف جزو شرایط مسابقه اعلام شده؟
2- پرتره ، ماکرو ، پانوراما اصلا نمی دونم چیه. تا حالا به گوشم هم نخورده
3- آزاد که نوشتین منظورتون اینه که خودمون موضوع انتخاب کنیم ؟
4- مسابقه، نظر سنجی هم داره یا فقط تیم داوری بررسی می کنند؟
5- دوربین مهمه که چی باشه؟ دوربین من از این دوربین دیجیتالهای سونی هستش. خیلی دستم توی تنظیماتش باز نیست. به درد مسابقه میخوره؟
1. گاهی با ادیت عکس و ذخیره عکس ادیت شده، اگزیف از بین می‌ره که نباید از بین بره. مثلا فکر کنم توی فتوشاپ گزینه save for web بدون اگزیف ذخیره کنه اگر اشتباه نکنم.
2. پرتره به زبان خیلی ساده یعنی عکاسی از انسان. البته به نوعی که شخصیت و حس و حالت طرف نمایان باشه. عموما صورت در عکاسی پرتره نمایانه.
ماکرو، یعنی عکاسی از اجسام کوچک. کلا هر عکسی که بالاتر از مقیاس خودش (1:1) در تصویر نشان داده بشه در دسته ماکروگرافی قرار می‌گیره. مثلا از یک مورچه عکس می‌گیرید که تمام صفحه رو پوشونده و قاعدتا اندازه مورچه در عکس، بیشتر از اندازه واقعیه. مثلا ۱۰ برابر بزرگتر.
پانوراما رو سرچ کنید بهتره فکر کنم. عکس هایی کشیده که با چسبوندن چند عکس کنار همدیگه ساخته شده. سرچ کنید.
3. بله
4. در پست اول گفتند نظرسنجی هم هست.
5. مارک دوربین مهم نیست.

a.g g.a
05-07-2013, 22:53
سلام، دوستان ادیت عکس‌ها که مشکلی نداره؟

1. گاهی با ادیت عکس و ذخیره عکس ادیت شده، اگزیف از بین می‌ره که نباید از بین بره. مثلا فکر کنم توی فتوشاپ گزینه save for web بدون اگزیف ذخیره کنه اگر اشتباه نکنم.
2. پرتره به زبان خیلی ساده یعنی عکاسی از انسان. البته به نوعی که شخصیت و حس و حالت طرف نمایان باشه. عموما صورت در عکاسی پرتره نمایانه.
ماکرو، یعنی عکاسی از اجسام کوچک. کلا هر عکسی که بالاتر از مقیاس خودش (1:1) در تصویر نشان داده بشه در دسته ماکروگرافی قرار می‌گیره. مثلا از یک مورچه عکس می‌گیرید که تمام صفحه رو پوشونده و قاعدتا اندازه مورچه در عکس، بیشتر از اندازه واقعیه. مثلا ۱۰ برابر بزرگتر.
پانوراما رو سرچ کنید بهتره فکر کنم. عکس هایی کشیده که با چسبوندن چند عکس کنار همدیگه ساخته شده. سرچ کنید.
3. بله
4. در پست اول گفتند نظرسنجی هم هست.
5. مارک دوربین مهم نیست.
سلام

نه ادیت عکس مشکلی نداره(به نظر من که ادیت عکس یکی از بخش های مهم برای ارایه یه عکس خوب با دوربین دیجیتال هست)

یه نکته در مورد اصطلاح 1:1بگم,فکر کنم این اصطلاح بیشتر برای لنز به کار میره و به این معنی هست که تصویر حقیقی که لنز در نزدیکترین فوکوس روی سنسور تشکیل میده به اندازه خود سوژه هست(یک برابرش)و فقط لنزای ماکرو این قابلیت رو دارن و شاید"بالاتر از مقیاس"زیاد تعریف مناسبی نباشه,و شاید توی همه عکس های ماکرو هم از این قابلیت استفاده نشه,مثلا خیلی از دوستان با دوربین هایی که لنزشون این قابلیتو نداره هم عکس ماکرو میگیرن(مثل خیلی از دوربین های کامپکت)ولی در کل باهاتون موافقم که بزرگنمایی زیاد یکی از خصوصیات عکس های ماکرو هست.

پانوراما اصلا نمی دونم چیه.

چسبوندن چند عکس به هم برای به دست اومدن زاویه دید وسیعتر,که البته برای انجامش نیاز به نرم افزارهای خاصی هست,بعضی از دوربین ها و گوشی ها قابلیت گرفتن عکس پانوراما بدون نرم افزار رو دارن(یعنی همون لحظه که عکس ها رو میگیرید خودش به هم می چسبونه)ولی معمولا با نرم افزارهای مخصوص میشه نتیجه بهتری گرفت.

sara_program
06-07-2013, 00:33
عکاسی خیلی سخت تر از اونی هست که فکرشو می کردم. ممنون بابت جوابهای کامل دوستان

rostamiani
07-07-2013, 08:26
سلام
ظاهرا من دیر رسیدم :)
همه پنج عکس رو باید الآن بفرستیم یا مرحله به مرحله هست ؟ الآن چی باید بفرستم ؟ :)

متشکرم

ELSIN
08-07-2013, 00:40
سلام رستمیانی عزیز

همه رو باید باهم بفرستید برای بنده ، البته مهلت ارسال عکس ها تمدید خواهد شده :n06:

به زودی به طور کامل اعلام میکنم

موفق باشید

Amateِur
10-07-2013, 23:04
UP

دوستان وقت زيادی باقي نمونده ها.

ELSIN
11-07-2013, 14:05
سلام عزیزان
به این نتیجه رسیدیم که مهلت مسابقه رو تا 10 مرداد تمدید کنیم

یه سوالی از دوستان دارم ، مسابقه خیلی سخته ؟ یا مراحل زیاده ؟ یا ....

sara_program
11-07-2013, 15:11
سلام عزیزان
به این نتیجه رسیدیم که مهلت مسابقه رو تا 10 مرداد تمدید کنیم

بته من که مبتدی هستم ولی برای حرفه ای ها هم سخته
یه سوالی از دوستان دارم ، مسابقه خیلی سخته ؟ یا مراحل زیاده ؟ یا ....

سلام. ممنون بابت تمدید مسابقه
به نظر من مسابقه کمی (تا حدودی خیلی) سخت بود به خاطر زمانش. الان توی این زمانی که تمدید شده به نظرم خیلی برای عکاسی زمان خوبیه. تعداد شرکت کنندگان هم خوبه که زیاد نیست. داوری راحت تر میشه
یه پیشنهاد هم دارم. اعلان مسابقه عکاسی را در بالای انجمن قرار بدید به جای مسابقه والپیپر. ظاهرا مسابقه والپیپر کنسل شده.

J U N I P E R
11-07-2013, 15:42
این که موضوعات همه با همه یه کم کار رو سخت کرده.
مثلا من یه عکس آماتور هستم. دوربینم PowerShot canonsx 40 hs هست. خب کار ماکرو با همچین دوربینی سخته و تقریبا قابل رقابت با لنزهای ماکرو نیست. من آماتور هم کالا شاید چندتا کار پرتره نسبتا خوب داشته باشم که شاید سوژه ها نخوان منتشر بشه.

mohammadirani
12-07-2013, 20:22
سختیش اینه که من مثلا عکاسی پرتره بلد نیستم :(

Amir rza
12-07-2013, 20:37
سلام بر شما.
ببخشید شاید این سوالم ربطی نداشته باشه ولی کلن برا مسابقات میشه از دوربین موبایل 5 مگا استفاده کرد.
(البته کیفیت خوبی به نظرم داره مثل دروبین بعضی موبایل ها نیس...:n21:)
ممنون.:n16:

sara_program
13-07-2013, 14:09
سلام بر شما.
ببخشید شاید این سوالم ربطی نداشته باشه ولی کلن برا مسابقات میشه از دوربین موبایل 5 مگا استفاده کرد.
(البته کیفیت خوبی به نظرم داره مثل دروبین بعضی موبایل ها نیس...:n21:)
ممنون.:n16:

سلام. دوربین مهم نیست

Amateِur
13-07-2013, 16:58
سختیش اینه که من مثلا عکاسی پرتره بلد نیستم :(

سختي نداره رفيق. به كادر از صورت ميگن پُرتْره

b4domid
15-07-2013, 15:02
بهتر بود موضوعاته پرتره ، ماکرو قرار نمیدادید تا همه بتونند شرکت کنند !

ELSIN
15-07-2013, 19:15
بهتر بود موضوعاته پرتره ، ماکرو قرار نمیدادید تا همه بتونند شرکت کنند !

سلام
ماکرو که سختی نداره ، دوربین رو ببرید توی سوژه و عکس بگیرید :n02:

طی بحثی که شد تصمیم گرفتیم که دو موضوع "پرتره" و "ادیت" رو از موضوعات مسابقه حذف کنیم ، از عزیزانی که قبلا زحمت کشیدند و برای بنده عکس فرستادند عذر خواهی میکنم

خوب دوستان موضوع پرتره که ذهن دوستان رو درگیر کرده بود حذف شد ، منتظر حضورتون هستیم

Fox
15-07-2013, 20:35
سلام
ماکرو که سختی نداره ، دوربین رو ببرید توی سوژه و عکس بگیرید :n02:

طی بحثی که شد تصمیم گرفتیم که دو موضوع "پرتره" و "ادیت" رو از موضوعات مسابقه حذف کنیم ، از عزیزانی که قبلا زحمت کشیدند و برای بنده عکس فرستادند عذر خواهی میکنم

خوب دوستان موضوع پرتره که ذهن دوستان رو درگیر کرده بود حذف شد ، منتظر حضورتون هستیم

حیف شد! کاش میذاشتینشون موضوعات آخر و اجازه میدادین هرکسی دوست دراه شرکت کنه (اون بند مربوط به ارسال ۵ عکس همزمان رو میکردین ۴ عکس! یعنی کسی که نمیخواد در موضوعات آخری باشه بتونه انتخاب کنه...) به نظرم خود نفس همین مسابقه اونهم سر موضوعات سختتر باعث میشه آدم به دنبال تجربه چیزهایی بره که تا به حال به دلیل سختی ازشون فراری بوده...
بارهم هرجور که دوستان صلاح بدونند :n24: !

ELSIN
16-07-2013, 15:22
نمیشه که جیگر
یعنی کسی که نمیخواد در موضوعات آخری باشه بتونه انتخاب کنه مسابقه هست یعنی شاید طرف رفت مراحل پایانی بعد عکس نداشته باشه که اصلا نمیشه
رامین درست میگی موضوع باید سخت باشه اما نه اون قدری که کسی شرکت نکنه و مسابقه کنسل بشه

Immunology
17-07-2013, 11:36
ببخشید من چند سوال داشتم!
در هر چهار زمینه شادی ، ماکرو ، پانوراما ، آزاد باید عکس بدیم؟یعنی نمیشه تو 3تا باشه؟بعد موضوع آزاد چی هست؟یعنی هر چی دلمون خواست؟
برای هر موضوع یک عکس؟

Fox
17-07-2013, 16:29
ببخشید من چند سوال داشتم!
در هر چهار زمینه شادی ، ماکرو ، پانوراما ، آزاد باید عکس بدیم؟یعنی نمیشه تو 3تا باشه؟بعد موضوع آزاد چی هست؟یعنی هر چی دلمون خواست؟
برای هر موضوع یک عکس؟

به ترتیب : بله٬ خیر٬ بله هرچی دلتون خواست٬ بله! :n02:

Immunology
18-07-2013, 00:27
اصلا این روش مسابقه جالب نیست
من خودم خیلی عکاسیو دوس دارم و به صورت حرفه ای دنبال میکنم و تو فروم بغلی مسابقه ی عکاسیش چند ماه پیش اول شدم ولی نه اینطوری.شما باید هر دو ماه و یا هر فصل یک مسابقه برگزار کنید.مثلا تو این فصل با عنوان تابستون و یا ماه رمضان.
پاییز با عنوان مثلا غروب و زمستون هم عکس زمستانی.
در کل من من در همه زمینه ها عکس دارم ولی چون این شیوه رو نمیپسندم شرکت نمیکنم.
موضوع و تعداد عکس هر شرکت کننده رو به یکی کاهش بدید.

Amateِur
18-07-2013, 00:37
اصلا این روش مسابقه جالب نیست
من خودم خیلی عکاسیو دوس دارم و به صورت حرفه ای دنبال میکنم و تو فروم بغلی مسابقه ی عکاسیش چند ماه پیش اول شدم ولی نه اینطوری.شما باید هر دو ماه و یا هر فصل یک مسابقه برگزار کنید.مثلا تو این فصل با عنوان تابستون و یا ماه رمضان.
پاییز با عنوان مثلا غروب و زمستون هم عکس زمستانی.
در کل من من در همه زمینه ها عکس دارم ولی چون این شیوه رو نمیپسندم شرکت نمیکنم.
موضوع و تعداد عکس هر شرکت کننده رو به یکی کاهش بدید.

سلام و درود. شب بخير عزيز
دوست عزيز يعني در هر سال تابستان موضوع باشه تابستان و موضوعات مرتب با تابستان؟
شما خود مختاريد عزيز شركت نكنيد اجباري در كار نيست.

اگر لايق دونستيد دوست دارم در همين سبك ها عكس هاتون رو برام پي ام كنيد.

شبتون بخير

A.N.A.P
18-07-2013, 04:03
خوش بحالتون. من عاشق عکاسی هستم ولی ابزار و امکاناتش رو ندارم :(((
موفق باشید.

Immunology
18-07-2013, 09:51
سلام و درود. شب بخير عزيز
دوست عزيز يعني در هر سال تابستان موضوع باشه تابستان و موضوعات مرتب با تابستان؟
شما خود مختاريد عزيز شركت نكنيد اجباري در كار نيست.

اگر لايق دونستيد دوست دارم در همين سبك ها عكس هاتون رو برام پي ام كنيد.

شبتون بخير

بله هر فصل یا هر ماه یا هر دوره که زمانش رو شما تعیین میکنید به صلاحدید مدیران یک موضوع انتخاب بشه.با این شیوه ای که شما گذاشتید بزرگترین عکاسان دنیا هم نمیتونن برنده بشن چون هر کسی در زمینه ای تبحر داره و خیلی سخته یه نفر در همه زمینه ها عکسای عالی داشته باشه.
نمونه عکسامم براتون پی ام میکنم.

Amateِur
18-07-2013, 15:15
بله هر فصل یا هر ماه یا هر دوره که زمانش رو شما تعیین میکنید به صلاحدید مدیران یک موضوع انتخاب بشه.با این شیوه ای که شما گذاشتید بزرگترین عکاسان دنیا هم نمیتونن برنده بشن چون هر کسی در زمینه ای تبحر داره و خیلی سخته یه نفر در همه زمینه ها عکسای عالی داشته باشه.
نمونه عکسامم براتون پی ام میکنم.

سلام، وقتتون بخير و شادي

دوست عزيز بهترين عكاسان دنيا كه هيچ،همين عكاسان داخل ايران كه در يك ژانر موفق اند در ساير ژانر ها هم خوب كار ميكنند. منظورتون از فروم همسايه رو نفهميدم اما بهتره در فروم عكاسي ثبت نام كنيد و عكاساي اونجا رو ببينيد كه خيلي هاشونم من ملاقات كردم باهاشون.

روز بخير

a.g g.a
18-07-2013, 15:39
سلام

به نظرم من این نوع مسابقه یه مزایایی داره یه معایبی

یکی از مزایاش اینه که این طوری هیجان بیشتری داره و یکی از معایبش هم اینه که هر عکاسس که بخواد تو این مسابقه شرکت کنه مجبوره توی همه زمینه های عکاسی کار کنه(البته همون طور که مهدی گفت هیچ کس هم مجبور نیست تو این مسابقه شرکت کنه!)و موضوع های این مسابقه هم خیلی به هم نزدیک نیستن!

ولی در کل من فکر می کنم برای اعضای این انجمن این مسابقه مناسب باشه(مزایا بیشتر از معایب)چون بیشتر دوستان هنوز یک رشته خاص رو انتخاب نکردنن و بیشتر هم دوربین کامپکت دارن که برای گرفتن انواع موضوعات عکاسی مناسبه(مثل خود من که هم دوربین کامپکت دارم هم بین موضوعات پانوراما،ماکرو،مفهومی و یه سری چیزای دیگه موندم کدومو انتخاب کنم)...

...راستی من یه تعدادی از عکسامو قدیما ادیت کردم و اندازه ضلع بزرگشون کمتر از 1000 هست،الآن هم حوصله ندارم کلا از اول ادیتشون کنم،چی کار باید بکنم؟

توی قانونای جدید هنوز هم برای هر موضوع فقط یه عکس میشه فرستاد؟

ELSIN
18-07-2013, 16:17
کمی بزرگ شون میکنم تا به 1000 نزدیک بشند و البته با کمترین افت کیفیت

بله علی جون فقط یک عکس البته میتونی بعدا عکس رو عوض کنی

Immunology
20-07-2013, 08:28
سلام، وقتتون بخير و شادي

دوست عزيز بهترين عكاسان دنيا كه هيچ،همين عكاسان داخل ايران كه در يك ژانر موفق اند در ساير ژانر ها هم خوب كار ميكنند. منظورتون از فروم همسايه رو نفهميدم اما بهتره در فروم عكاسي ثبت نام كنيد و عكاساي اونجا رو ببينيد كه خيلي هاشونم من ملاقات كردم باهاشون.

روز بخير

6ساله عضو فرو عکاسی هستم.

saeediranzad
22-07-2013, 17:23
سلام
فکر میکنم همین عنوان مسابقه میتونه این باشه:
بهترین عکسی که در تابستان گرفتید.
(مثل انشاهای دوره مدرسه!)
نیازی هم نیست موضوع خاصی داشته باشه. هرکس سبک خودش را نشون میده. (بنظر من حتا عکاسهای آماتور هم برای خودشون سبک دارند)
ولی میدونید بدترین فصل برای عکاسی بیرون در خوزستان همین تابستانه؟

mahpesar
22-07-2013, 20:08
سلام
مهلت شرکت در مسابقه تموم شده ...؟
کی عکسا رو قرار میدین....؟
لیننک عکسا رو میزارین....؟

ELSIN
23-07-2013, 00:51
سلام تموم نشده و تا 10 مرداد ماه مهلت هست

به امید خدا به زودی نظر سنجی ها شروع خواهد شد

sara_program
24-07-2013, 16:00
نظر سنجی قبل از 10 خرداد شروع می شه؟

سوال دوم این که عکس پانوراما را من سرچ زدم. ببینید درست فهمیدم؟ باید از یه سوژه چند تا عکس بگیرم و ببرم توی فتوشاپ تا عریض بشه

Mehran
24-07-2013, 16:09
نظر سنجی قبل از 10 خرداد شروع می شه؟

سوال دوم این که عکس پانوراما را من سرچ زدم. ببینید درست فهمیدم؟ باید از یه سوژه چند تا عکس بگیرم و ببرم توی فتوشاپ تا عریض بشه

سلام.

مهلت ارسال آثار تا 10 مرداد هست و بعد از اون نظرسنجی اولین مرحله ی مسابقه شروع میشه.

راجع به پانوراما هم تقریبا، فرم کلی به همین صورت هست، در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهتر توضیح داده شده :)

یک نمونه از عکس پانوراما (سراسرنما)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر مهران...

sara_program
30-07-2013, 21:13
اگر عکس پانوراما از ططبیعت نباشه مورد داره؟

a.g g.a
30-07-2013, 21:35
نه،عکس قفط باید پانوراما باشه،دیگه هیچ شرطی نداره

اتفاقا خیلی از عکسای پانوراما هم از ساختمونا و بناهای قدیمی می گیرن

sara_program
01-08-2013, 21:09
تقاضا دارم 1 روز دیگه تمدید کنید. من فکر کردم امروز 9 مرداده

ELSIN
02-08-2013, 02:42
مشکلی نیست تا اماده شدن شما و یکی دو نفر دیگه صبر میکنیم فقط لطفا سریع تر :n06:

rostamiani
02-08-2013, 13:12
مشکلی نیست تا اماده شدن شما و یکی دو نفر دیگه صبر میکنیم فقط لطفا سریع تر :n06:

نمی دونم چرا منم فکر می کردم تا پانزدهم مهلت داریم :)
انشاالله تا امشب میفرستم..

Rauofgh
02-08-2013, 15:17
لعنت که دیر رسیدم البته رسیده بودم هم چیزی از دستم ساخته نبود :n08:ولی ایده های خوبی داشتم که ازشون در 6 موضوع عکسبرداری کنم... حالا هم گذشته دیگه چی کنیم :n09:

amir_babak
02-08-2013, 16:57
اقا من میخوام ارسال کنم میگه شما چون 20 پست ارسال نکردین اجازه ارسال پیام خصوصی ندارید.حالا چکار کنم؟:n04:

Mehran
02-08-2013, 17:05
اقا من میخوام ارسال کنم میگه شما چون 20 پست ارسال نکردین اجازه ارسال پیام خصوصی ندارید.حالا چکار کنم؟:n04:

سلام.

در بخش گودال ماسه بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تاپیک ایجاد کنید و عکس ها رو اونجا بزارید. :)

ویرایش: الان تعداد ارسالهاتون به 20 رسید...

با تشکر مهران...

Fox
07-08-2013, 16:42
. ? :n27: ؟ .
... :n28: ...

ELSIN
07-08-2013, 18:40
به زودی رامین جون :n12:

ELSIN
11-08-2013, 00:32
lılılıılıllıı
اولین نظر سنجی مسابقه ی جامع با موضوع * آزاد *
lılılıılıllıı ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ELSIN
08-09-2013, 00:30
با عرض سلام خدمت همه بزرگواران

بعد از انجام چهار دوره نظرسنجی میریم برای اعلام نتایج این مسابقه هیجان انگیز

ابتدا تشکر میکنم از 10 نفری که در این مسابقه شرکت کردند و عکس های خودشون رو به رای گذاشتند

از رای دهندگان عزیز که در هر نظرسنجی حضور پرشور تری داشتند و باعث دلگرمی بودند هم تشکر میکنم

از دلسوزانی هم که انتقاد کردند تشکر میکنم ، تیم مدیریت تمام سعیش رو خواهد کرد تا از پیشنهادات و انتقادات استفاده بشه

■ نفــــــــــر اول در مجموع چهار نظرسنجی محمد عزیز (Aless ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) با 118 رای

60956609576095860959

■ نفــــــر دوم در مجموع چهار نظرسنجی علی عزیز (AliSub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) با 100 رای

60960609616096260963

■ نفـر سوم در مجموع چهار نظرسنجی محمد عزیز (spak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) با 97 رای

60966609656096460967

لیست شرکت کنندگان

Fox
Aless
hadi h
ALI . R
Amateِur
AliSub
آريان
amir_babak
spak
sara_program

با تشکر تیم مدیریت انجمن عکاسی

amir_babak
08-09-2013, 07:34
تبریک میگم به برندگان عزیز.امیدوارم موفق باشید.

raana
08-09-2013, 10:43
سلام ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با عرض تبریک و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز....و همین طور مدیران گل انجمن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمن عرض تبریک ویژه برای نفرات اول تا سوم.........[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و تشکر فراوان از سایر دوستان که عکس های زیباشون رو قرار دادن.....که ما هم حسابی لذت بردیم و استفاده کردیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Atghia
08-09-2013, 19:16
باید اعتراف کنیم که بسیار مسابقه سخت و طاقت فرسایی بود! وقتی سوژه فقط یک مورد باشه و مسابقه تک مرحله ای خب احتمال برنده شدن برای هرکسی وجود داره
اما اینکه یک نفر بتونه در 4 مورد مختلف عکسهایی بگیره که مورد پسند اکثریت واقع بشه، واقعا سخته!
خسته نباشید به عکاسهای پرتوان و تیم اجرایی محترم انجمن:n16:
به امید برگزاری مسابقات لیگ جهانی عکاسی:n02::n09:و حضورمون در رده المپیک و اینا:n26:
ولی خواهشا نمیدونم چجوری اما یک دوره مسابقه هم برای تازه کارها بگذارید اونا هم دل دارند:n01:

mehr film
08-09-2013, 19:56
بعد از یه غیبت طولانی ... هم سلام میکنم هم تبریک میگم به این 3 عزیز و خسته باشید به تیم برگزار کننده مسابقه . به امید ارتقای سطح کمی کیفی مسابقه ها

SA3EDLORD
08-09-2013, 23:07
داوری نمیخواد عکس برتر رو انتخاب کنه؟

Shahin King
09-09-2013, 15:58
سلام

بنده نیز به همه ی شرکت کنندگان عزیز و محترمِ این مسابقه، بخصوص نفرات برتر تبریک عرض می کنم .
و تشکر ویژه از برگزارکنندگان مسابقه .

شــــاد و ســلامت بــاشید

قربان شما
شاهین :11:

sara_program
09-09-2013, 20:31
داوری نمیخواد عکس برتر رو انتخاب کنه؟

ببخشید لیلی زن بود یا مرد؟:n02:

شوخی کردم. این مسابقه داوری نداشت. همه کاربران به عکسای ما رای دادند.

ضمناً من برای جلوگیری از افزایش پست ، در همین پست به برندگان تبریک می گم. خیلی برای جای افتخار بود که در کنار شما اساتید تونستم توی مسابقه شرکت کنم. شاید بهترین برنده من بودم چون مبتدی ترین بودم و خیلی چیزا یاد گرفتم

ELHAM3000
10-09-2013, 19:20
سلام
به تمام دوستان که نهایت تلاششونو برای مسابقه کردن خسته نباشید میگم
و به عزیزانی که برنده شدن تبریک عرض میکنم امیدوارم همیشه موفق باشید . :n16:

hadi h
14-09-2013, 17:07
تشکر می کنم از تمامی دوستان که رای دادن ...
و برای 3 دوست خوبم هم که توی مسابقه جزو نفرات برتر بودن ....
خیلی خوب بود که تونستم توی مسابقه شرکت کنم ...
برگزار کننده های عزیز : یه خدا قوت بزرگ بهتون می گم ....