PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل حذف فایل در Macintosh HD-t-فوری

amug
18-06-2013, 21:14
سلام به دوستان
من به مشکلی برخوردم لطفا راهنماییم کنین
در Macintosh Hd فایلی رو که حجمش زیاد بود کپی کردم
یعنی حدود ۳۰۰ گیگ
و بعد آن رو بصورت عادی delete کردم ولی فضاش خالی نشده
تقریبا همه‌ی راه ها رو تست کردم هم در DiskUtility قسمت Erase رو زدم و هم idefrag گرفتم که defrag کنم ولی file system error داد بهم

DogForum.ir
18-06-2013, 22:00
سلام به دوستان
من به مشکلی برخوردم لطفا راهنماییم کنین
در Macintosh Hd فایلی رو که حجمش زیاد بود کپی کردم
یعنی حدود ۳۰۰ گیگ
و بعد آن رو بصورت عادی delete کردم ولی فضاش خالی نشده
تقریبا همه‌ی راه ها رو تست کردم هم در DiskUtility قسمت Erase رو زدم و هم idefrag گرفتم که defrag کنم ولی file system error داد بهم

با سلام

دوست عزیز در مکینتاش وقتی فایلی رو منتقل میکنید به Trash درواقع فایل هنوز در مکان اولیه باقی هستش و برای پاک شدن کامل باید Empty Recycle Bin رو Execute کنید ... که راحت ترین راه R-Click روی آیکن اون و انتخاب گزینه به همین نام هستش ....

اگر این کار رو کردین و هنوز مشکل باقس هستش بگین تا راه حل دیگه ای رو بگم خدمتتون ...

موفق باشید

amug
18-06-2013, 22:32
بله این کار رو کردم
حتی از eraser خواستم استفاده کنم ولی چون حجمش خیلی زیاد بود چند روز طول میکشید و دستی remove کردم

SAMCRO
18-06-2013, 23:16
سلام !

ببخشید من درست متوجه نشدم ....
یعنی شما فایل رو پاک کردین و دیگه نیست ولی اون حجم هارد هنوز خالی نشده ؟ و در مرحله ی بعد با Disk Utility هارد رو فرمت کردین و هنوز هم هارد پره ؟
یه Get Info روی درایوتون بزنین ببینین Capacity ش درسته .
اگه فرمت نکردین برید توی درایوتون روی فولدر های مختلف ( اوول از همه همون فولدری که اون فایل حجیم رو کپی کردین ، فولدر مادرش هم امتحان کنین ) اسپیس ( یا همون Get Info ) بزنین شاید فایل رو درست پاک نکردین و اشتباهی درگش کردین یه جای دیگه ...

amug
19-06-2013, 06:46
نه فرمت نکردم هادرمو
erase free space رو زدم
وقتی move to trash میکنی فایل فقط حذف میشه و فضاش آزاد نمیشه

SAMCRO
19-06-2013, 13:00
نه فرمت نکردم هادرمو
erase free space رو زدم
وقتی move to trash میکنی فایل فقط حذف میشه و فضاش آزاد نمیشه

خوب درسته دیگه .. همین طور که جناب FileBulk گفتن ... باید بعد از اینکه Move To Trash کردین یه راست کلیک کنید روی سطل زیاله بعدش Empty Trash رو بزنین .....