PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نامه سرگشاده به دکتر حسن روحانی، رییس جمهور منتخب مردم ایران، درباره‌ی وضعیت اینترنت

ali_phd71
17-06-2013, 19:28
نامه سرگشاده در باره سرعت زغالی نت دوستان امضا کنین لطفا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

k1_24
17-06-2013, 19:31
-

باز شد

and-roid2
17-06-2013, 19:47
لینک با قند شکن باز میشه!
من این نامه رو در پیج فیس بوک ایشون قرار دادم.
امیدوارم به گوششون برسه

ali_phd71
17-06-2013, 19:48
لینک باز نمی شه

(آسیا تک)
برای من بدون قندشکن باز میشه

lucky_luke
17-06-2013, 22:03
امضا شد
تا همین الان بیشتر از 2000 امضا کننده داره:n19:

and-roid2
17-06-2013, 22:15
امضا شد
تا همین الان بیشتر از 2000 امضا کننده داره:n19:

در عرض کمتر از یک ربع 3623 شد!!:n04: :n02:
ملت عجب دل پری دارن....

urumchi
18-06-2013, 01:00
خانه از پای بست ویران است ...

مشکل از جای دیگه س

ولی منم بعنوان یکی از امضاکنندگان این نامه کورسو امیدی دارم تا شاید وضعیت بهبود پیدا کنه

Kamyar_AnathemA
18-06-2013, 01:41
باز این ملت سرخوش خوشی زد زیر دلشون !!!
مملکت مشکلات مهمتر داره که اینترنت اصلا مشکل به حساب نمیاد توش
مردم مشکل معیشت و از این دست مشکلات دارن که اینا باید حل بشه که خودش زمان میبره
تا به اینترنت برسه ...
ملت سر بدون اینترنت میتونن زمین بزارن اما سر گشنه نه !
مثل اینه که نامه سر گشاده بدی بنده خدا که چرا مثلا هارد اکسترنال گرون شده ! :n08:
اینترنت کالای لوکس حساب میشه و ...

از ماست که بر ماست

arashsard
18-06-2013, 02:11
فیلترینگ و مخابرات دست 3پا هست....تمام نیروهای مسلح هم مستقیم از رهبر دستور میگیرند... پس واسه فیلترینگ فکر نکنم کاری از دست ایشون بر بیاد... اما در مورد سرعت اینترنت و وضعیت قیمت اینترنت ببینیم چه کار میتونه بکنه ....:n16:

amin1374
18-06-2013, 02:17
بزارین بیاد سر کار هنوز که نیومده! بعدش گاز انبری میاد لنگرای کشتی رو قطع میکنه تا مشکل برا همیشه حل شه!:n02::n08:

personal
18-06-2013, 07:53
آقا شما هم خیلی انتظاراتتون بالا هستا ... برین دعا کنید همین اینترنت الان رو داغونتر نکنند بقیش پیشکش تازه کم کم گرونتر هم میشه ببین کی گفتم از یک منبع موثق:n28:

Firebirds
18-06-2013, 09:50
بالا باش.....

JIGSA
18-06-2013, 11:42
دوستان اینترنت از مسائل زیرساختی یه جامعه به حساب میاد
شاید فکر کنید که به واجبی نون شب نیست اما اشتباه میکنید
اصول جامعه متمدن پیشرفت زیر ساختها هستش
کشور نیجریه و زیمباوه تورم و فقری بسیار بالاتر از ایران داشتند اما با بالابردن زیرساختهایی مانند اینترنت و مخابرات الان وضعیت به مراتب بهتر از ایران دارن.
سطحی نگری مشکل اصلی مردم ماست. به فقیر ماهی ندیم بهش ماهیگیری یاد بدیم
همین اینترنت میتونه شغل های فراوونی ایجاد کنه . میتونه باعث کم شدن ترافیک و گردش فیزیکی پول بشه و . . .

wooooow
18-06-2013, 11:46
بحث فیلترینگ رو دولت آنچنان نمیتونه توش دخالت کنه

ولی تو بحث قیمت و افزایش سرعت به احتمال زیاد تغییراتی داده میشه
چون این افزایش قیمت اینترنت به افزایش دلار هم مربوط میشه و احتمال داره دولت جدید قیمت دلار رو کاهش بده (( به اصطلاح همون افزایش ارزش ریال ))
در اون صورت کاهش قیمت داده میشه

من که به شدت خوش بینم

.:Bardia:.
18-06-2013, 12:09
حالا اگه قیمت ها رو پایین بیاره ، ISP ها قبول می کنن که پایین بیارن ؟

Firebirds
18-06-2013, 12:29
بحث فیلترینگ رو دولت آنچنان نمیتونه توش دخالت کنه

ولی تو بحث قیمت و افزایش سرعت به احتمال زیاد تغییراتی داده میشه
چون این افزایش قیمت اینترنت به افزایش دلار هم مربوط میشه و احتمال داره دولت جدید قیمت دلار رو کاهش بده (( به اصطلاح همون افزایش ارزش ریال ))
در اون صورت کاهش قیمت داده میشه

من که به شدت خوش بینم

احمدی نژاد نشان داد اگر دولت بخواهد در هر زمینه ای می تواند وارد شود.
:n16:

Firebirds
18-06-2013, 12:33
حالا اگه قیمت ها رو پایین بیاره ، ISP ها قبول می کنن که پایین بیارن ؟

ISP ها الان از خداشونه که راهی برای شون باز بشه که خودشون مستقیما وظیفه خرید پهنای باند رو به عهده بگیرند و این انحصار فروش از دست زیر ساخت خارج بشه.
در این شرایط حتی اعلام کرده اند که می توانند به مردم با همین مبلغ پرداختی اینترنتی 30 برابر پرسرعت تر ارائه بدهند.

Masoud-Susa
18-06-2013, 13:00
حتما امضا کنیــد و به اشـتراک هم بزارید که در نومیدی بسی " امید " است پایان شب سیه سپید است. همینطور تیری‌ـه تو تاریکی بدون هیچ هزینه و عوارضی//:n01:

samanta.
18-06-2013, 13:16
بازنشد........

XENON24
18-06-2013, 13:22
بابا یارو هنوز مهر ریاست جمهوریش خشک نشده ، بیچاره کردینش ..

hamed_yazdani
18-06-2013, 13:43
بابا یارو هنوز مهر ریاست جمهوریش خشک نشده ، بیچاره کردینش ..

تازه 12 مرداد مراسم تنفیذ هست و مهر ریاست جمهوریش میخوره. بهتر بود میگفتین هنوز رییس جمهور نشده!:n26:

ehsanbh
18-06-2013, 14:33
يه خبر خوب دیدم در نوع خودش جالب و تفکر برانگیزه:
شرکت Adobe ایران را رفع تحریم کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):n01::n13:

Master Root
18-06-2013, 14:53
صلاح کار خویش خسروان دانند...
زیاد دلخوش نباشید..

**--**
18-06-2013, 15:06
يه خبر خوب دیدم در نوع خودش جالب و تفکر برانگیزه:
شرکت Adobe ایران را رفع تحریم کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):n01::n13:
و همچنین سایت nvidia بدون قند شکن باز میشه :n06:

Joaquin
18-06-2013, 15:46
و همچنین سایت nvidia بدون قند شکن باز میشه :n06:
Access Denied
You don't have permission to access "[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" on this server.
Reference #18.9de10cc3.1371557778.9cbecfd

**--**
18-06-2013, 16:07
Access Denied

You don't have permission to access "[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" on this server.
Reference #18.9de10cc3.1371557778.9cbecfd

واسه من مشکل نداره

JIGSA
18-06-2013, 16:21
بله برای من هم باز میشه
سایت Adobe هم باز میشه
Google Store هم باز میشه

Zeitgeist
19-06-2013, 02:37
در سیستمی که اینترنت رو دژمن شماره #1 میدونه، انتظار تغییرات زیاد و سریعی رو نداشته باشین...

حداقل تو این نامه های احتمالاً بیهوده ای که مینویسین، بگین:

آقایون، مسئولین محترم!؛ خواهشاً از این سیستم تاریخ گذشته احمقانه ADSL و گراهام بل بکشین بیرون! یه ملت (چه مشتری چه فروشنده) دائم در عذابن به خاطر این سیستم عتیقه و عقب مونده (lol قسمت خنده دار قضیه اینه که ملتی که تا دیروز فکر میکردن dial-up تکنولوژی آینده ـس، فکر میکنن ADSL عند سرعت و تکنولوژیه!)...

یه ذره اون پول نفتو خرج کنین، سیستم کابلی یا وایرلس پرسرعت واقعی با قیمت ارزون مث بقیه کشورای آدم جهان راه بندازین؛ هر وقت تو این مملکتی اصن رُست درمیاد با این کیفیت داغون و سرعت...

yeah, like anybody cares in this gov't! lol

فعلاً که یه ماه و نیم، مهمون محمود هستین همچنان؛ یه ماه و نیمم طول میکشه آقایون مستقر بشن، ینی فعلاً 3 ماه سرکارین حداقل... ^_^

italodance
19-06-2013, 09:16
فعلاً که یه ماه و نیم، مهمون محمود هستین همچنان؛ یه ماه و نیمم طول میکشه آقایون مستقر بشن، ینی فعلاً 3 ماه سرکارین حداقل... ^_^

محمود مهم نیست

فعلا 1 ماه و نیم همچنان مهمون مهندس نامی هستیم :n30:

Mohammad Yek110
19-06-2013, 09:19
دولت تسلطی روی اینترنت نداره و هممون میدونیم صاحب اینترنت کیه توی اینجا

arashsard
19-06-2013, 11:11
یه ذره اون پول نفتو خرج کنین، سیستم کابلی یا وایرلس پرسرعت واقعی با قیمت ارزون مث بقیه کشورای آدم جهان راه بندازین؛ هر وقت تو این مملکتی اصن رُست درمیاد با این کیفیت داغون و سرعت...
yeah, like anybody cares in this gov't! lol

فقط کافیه یه اپسیلون از درآمد نفت رو خرج تجیهزات و کابل کشی فیبر نوری کنن ... اون وقت تمام ایران رو میتونن فیبر بکشن... همه میدونیم درآمد نفت جای آبادانی کشور خرج چی میشه ... اون دنیا باید جواب گوی 75 میلیون ایرانی باشن...آخ که سرمایه این مردم بیچاره رو کجا خرج میکنن :n28:

arashsard
19-06-2013, 11:25
حذف شود.....

pharm
19-06-2013, 12:22
اصلا اینترنت تو خارج باور کنید از ادامس هم ارزون تره اونم چه سرعتی بالای 10 گیگ پهنای بانده اونم برا هر نفر یعنی تمام سرویس هاشون 1 به 1 تازه حجمشون هم نامحدود مفت با سرعت وحشتناک و اگر هم نا محدود نباشه مثلا 100 گیگ ماهانه میدن م موندم ایران چه میکنه با اینترنت 100 کیلو بایت بر ثانیه؟؟؟
به خارجی میگم چقدر حجم اینترنت در ماه میگیری میگه حجم چیه ؟؟!
سرعت دارن 120 مگابیت بر ثانیه

Kamyar_AnathemA
19-06-2013, 13:01
فکر کنم طبق این خبر كه دیدید. خیلی شفاف اعلام شده ایران سالانه 217 میلیارد دلار از فروش نفت و گاز (معادن ، پتروشیمی ، مالیات و ... رو حساب نكردیم) پول می گیرد

217 میلیارد دلار =238700 هزار میلیارد تومان .... یعنی روزانه حدودا 650 میلیارد تومان (دلار به قیمت 1100 تومان)

یعنی با درآمد یك روز نفت و گاز كشور می توان بدون وام و منت كل مسكن مهر یعنی 31000 واحد 75 متری را از ابتدا با قیمت هر متر مربع 300000 تومان ساخت و تمام كرد و به رایگان به مردم داد!

یعنی با در آمد پنج روز ( صبح شنبه تا پایان چهار شنبه ) می توان یارانه نقدی كل كسانی كه ثبت نام كرده اند یعنی 72 میلیون و پانصد هزار نفر را واریز كرد
یعنی اینكه با درآمد یك روز و نیم كشور می توان ورزشگاهی ساخت كه لیاقت برگزاری المپیك لندن را داشته باشد

یعنی با در آمد یك روز می توان دو نیروگاه 450 تا 500 مگا واتی ساخت یعنی برابر بانیروگاه اتمی بوشهر كه قرار است 1100 مگا وات نیرو تولید كند
یعنی با در آمد یك هفته مملكت می توان 104 هواپیمای ایرباس A320 نو خرید
با در آمد بیست روز كشور می توان 743150 تویوتا كرولا 2011 خرید و هرچی ماشین داغونه از سطح كشور جمع كرد وسرانه مصرف بنزین رو به 5-6 لیتر در 100 كیلومتر رسوند
پس با حدود یكماه درآمد نفت و گاز میتوان نصف مشكلات سی ساله مملكت رو حل كرد... ببین با 12 ماه چه كارهایی میشه كرد!جدا" این پول ها كجاست؟
یعنی همشون میره واسه اداره و مخارج کشور و کشف و راه اندازیه میادین جدید نفت و گاز؟!

ای بابا ای بابا از این حرف ها میزنی منم میخوام روشنگری کنم نمیتونم اعصابم خورد میشه
یک بار یه جا روشن گری کردم نامه اومد در خونه کشیدنم به دادگاه !!!

arashsard
19-06-2013, 13:18
ای بابا ای بابا از این حرف ها میزنی منم میخوام روشنگری کنم نمیتونم اعصابم خورد میشه
یک بار یه جا روشن گری کردم نامه اومد در خونه کشیدنم به دادگاه !!!

آره... همینا هم باید پاک بشه ... :n12:

J@viD
19-06-2013, 19:03
میدونین چرا اینترنت نداریم؟
اگه اینترنت پرسرعت داشتی مینشستی پای برنامه های تلویزیونی کل دنیا و دیگه مضخرفات سیمای میلی رو نمیدیدی
اونوقت میدیدی ملت دنیا چجوری دارن زندگی میکنن
اگه اینترنت پرسرعت داشتی روی موبایل یه مسنجر نصب میکردی تماس صوتی و تصویری و دیگه پول به این مخابرات اشغال نمیدادی اونوقت سرویس دهنده اگه پول بیشتر میخواست میرفت کیفیت خدماتشو میبرد بالا پشتیبانیش هم جلوت دولا راست میشد

wooooow
19-06-2013, 19:14
میدونین چرا اینترنت نداریم؟
اگه اینترنت پرسرعت داشتی مینشستی پای برنامه های تلویزیونی کل دنیا و دیگه مضخرفات سیمای میلی رو نمیدیدی
اونوقت میدیدی ملت دنیا چجوری دارن زندگی میکنن
اگه اینترنت پرسرعت داشتی روی موبایل یه مسنجر نصب میکردی تماس صوتی و تصویری و دیگه پول به این مخابرات اشغال نمیدادی اونوقت سرویس دهنده اگه پول بیشتر میخواست میرفت کیفیت خدماتشو میبرد بالا پشتیبانیش هم جلوت دولا راست میشد

مگه الان کسی داره برنامه تلویزیون رو نگاه میکنه ؟؟

چند وقت پییش یک نفر از خود صدا وسیما اعلام کرد صدا و سیما به من و تو باخته

برنامه تلویزیونی کیلو چند
فقط فوتبال رو نگاه میکنم
دیگه ارزشی نداره

j110
19-06-2013, 19:30
باید وقتی که خوابید یا خونه نیستید سر سیم اینترنتو بکنید تو بشکه تا اینترنتتون تو بشکه جمع بشه بعد مودمو وصل کنید به بشکه و با سرعت نور از اینترنت بهره ببرید.
فقط مراقب باشید بشکه نترکه تا اینترنتتون هدر بره.
به همین سادگی حل شد.

j110
19-06-2013, 19:33
در ضمن خیلی بهتر از نامه نگاری و امضا و این جنغولک بازیا جواب میده.
فقط مراقب بشکه باشید.تمام

arashsard
19-06-2013, 23:26
مگه الان کسی داره برنامه تلویزیون رو نگاه میکنه ؟؟

چند وقت پییش یک نفر از خود صدا وسیما اعلام کرد صدا و سیما به من و تو باخته

برنامه تلویزیونی کیلو چند
فقط فوتبال رو نگاه میکنم
دیگه ارزشی نداره

:n08: زلال احکام نمیبینی ؟؟؟ :n02:

حالا قبلا یه 4 تا سریال قشنگ میزاشت ... شبهای برره ای ... علی صادقی ای... رضا عطارانی... اما جدیدا دیگه واقعا فقط فوتبالش خوبه و بس...

Kamyar_AnathemA
20-06-2013, 00:01
:n08: زلال احکام نمیبینی ؟؟؟ :n02:

حالا قبلا یه 4 تا سریال قشنگ میزاشت ... شبهای برره ای ... علی صادقی ای... رضا عطارانی... اما جدیدا دیگه واقعا فقط فوتبالش خوبه و بس...

فوتبالشم خوب نیست
یهو وسط یک صحنه حساس تصویر تماشاگرارو نشون میدن اونم از پیش ضبط شده
صلاح نیست ما اون صحنه هارو ببینیم :n02:
اما اونا ببینن مشکلی نداره

xaxi
20-06-2013, 00:26
شب یادشون میره صبح اومد چی به سرشون !

من که اصلاً امیدی به ایران آینده ندارم ! وضع هرسال داره بدتر میشه ! به جای اینکه دانشجوهارو بفرستن چهار تا سفر علمی به داخل یا خارج کشور میان میفرستن راهیان گور ، گور به گور شن !

کجای دنیا انقد بی ارزش میدونن دانشجوهای کشورشونو ؟ والا ما که داریم درس میخونیم هممون میدونیم آخرش یا باید سرمایه پدری داشته باشیم یا با دزدی و دلالی و از این کارا به نون و نوایی برسیم !

به جای درست کردن اینترنت بیان کمی به ما دانشجو ها موقعیت خوب بدن ! موقعیت خوب شغلی ، پولی ، علمی ! فقط فکرمون شده مدرکمونو بگیریم ، بریم سربازی تا بلکه با کارت پایان خدمت بهمون کار بدن ! تازه اگه پارتی هم داشته باشی شاید رات بدن تو کار !

اینترنت هم عمراً وضعش بهتر شه !

یه دامنه میخواستم انتقال بدم تو سایت nic.ir ، یارو گفت اگه الان بخوایین انتقال بدین 3700 میشه اما از اول تیر میشه 4000 تومن ! یه انتقال دامنه 300 تومن همین اول کاری کشیدن روش ، ببین دیگه بقیه کارا ب کجا میرسه !

KING iMAN
20-06-2013, 00:33
نامه واسه من باز نمیشه.لطفاً یه نفر متنش رو بذاره حداقل بخونیم

ali_phd71
20-06-2013, 00:34

من که اصلاً امیدی به ایران آینده ندارم ! وضع هرسال داره بدتر میشه ! به جای اینکه دانشجوهارو بفرستن چهار تا سفر علمی به داخل یا خارج کشور میان میفرستن راهیان گور ، گور به گور شن !

کجای دنیا انقد بی ارزش میدونن دانشجوهای کشورشونو ؟ والا ما که داریم درس میخونیم هممون میدونیم آخرش یا باید سرمایه پدری داشته باشیم یا با دزدی و دلالی و از این کارا به نون و نوایی برسیم !

به جای درست کردن اینترنت بیان کمی به ما دانشجو ها موقعیت خوب بدن ! موقعیت خوب شغلی ، پولی ، علمی ! فقط فکرمون شده مدرکمونو بگیریم ، بریم سربازی تا بلکه با کارت پایان خدمت بهمون کار بدن ! تازه اگه پارتی هم داشته باشی شاید رات بدن تو کار !

یه دامنه میخواستم انتقال بدم تو سایت nic.ir ، یارو گفت اگه الان بخوایین انتقال بدین 3700 میشه اما از اول تیر میشه 4000 تومن ! یه انتقال دامنه 300 تومن همین اول کاری کشیدن روش ، ببین دیگه بقیه کارا ب کجا میرسه !

دوست عزیز مشکلات جامعه دلیل توهین نمیشه.لطفا عفت کلام داشته باشید

Firebirds
20-06-2013, 01:07

من پست این بنده خدا رو رو دوبار خوندم، نفهمیدم کجاش توهین شده بود ؟! :n13:

arashsard
20-06-2013, 01:18

منم توهینی ندیدم... میشه دقیق بگید کجاش ؟؟؟ :n13:

___
20-06-2013, 08:38

مگه ایران فقط دانشجو داره؟ پس بقیه چی؟ فقط دانشجوها مشکل بیکار ی دارن؟ این درسته که فقط خودمونو ببینیم به بقیه اقشار جامعه بی اهمیت باشیم؟

اون پدری که وقتی کارخونه بسته میشه میندازنش بیرون بدون بیمه بیکا رمیشه باید شکم زن و بچش رو سیر کنه اون آدم نیست؟ فقط دانشجوها آدمن؟

من اینقدر تو تلوزیون دیدم دانشجوها وقتی یه چیزی میخان میگن رئیس جمهور باید به دانشجوها فکر کنه..خوب نوکرتم بقیه مردم چی... والا بقیه مردم هم حق دارن فقط دانشجوها مشکل ندارن همه مشکل دارن...اگر میخاید مشکل رو بگید اینقدر نگید دانشجو

مشکل رو کلی بگید..بگید به فکر اشتغال کل مردم باشن به فکر اشتغال کل بیکاران باشند...دانشجوها فقط خودشون رو میبینن بقیه مردم رو مثل که نمیبینن ..

من اگر روزی تو تلووزین باهام مصاحبه کنن بگن درخواستتون چیه از رئیس جمهور..اصلا خود محوری نمیکنم بگم به فک ردانشجو ها باشه...میگم رئیس جمهور محترم به فکر مردم باشن ایجاد شغل کنن به فکر گرانی و تورم ( که مایحتاج حیاتی مردم بهش بستگی داره) ..به فکر گرانی مسکن باشن...

این میشه کلی اما اگر دست بزاریم رو یه قشر خاص..میشه جزئی...

Zeitgeist
20-06-2013, 09:16
به جای اینکه دانشجوهارو بفرستن چهار تا سفر علمی به داخل یا خارج کشور میان میفرستن راهیان گور ، گور به گور شن !
این کاربر حق نداشت بیاد به شهدا توهین کنه!

lol, c'mon ffs

ینی اعتراض به بردن زورکی و شستشوی مغزی یه مشت بچه مدرسه ای که هر سال تعدادیشون کشته میشن، توهین به شهداس؟

به هر حال تا افرادی با این طرز تفکرات "توهین" محور تو این مملکت زیادن، راه به جایی نیست! از هر حرفی، یه عده offended شده و فکر میکنن بهشون توهین گشته، سپس کفن پوشیده و با بمب میان توی خیابونا... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من اگر روزی تو تلووزین باهام مصاحبه کنن

lol آقا زیاد جوش نخور؛ به هر حال هر قشری دوشواری های خودشو داره...

ولی فکر کردید اینجا ممالک کفاره آیا؟! مصاحبه ی شوما، همین الان هم از پیش سانسور گشته و پخش نخواهد شد... :)

باتشکر از برنامه ی خوب ببارآمده از ارزش هایی که نمونه ـش قسمت بالا بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ezel
20-06-2013, 20:36
دوستان اینجا انجمن اینترنته نه کلاس توهین شناسی و بررسی معضلات اجتماعی-سیاسی کشور و تحلیل توهین !